Új privát üzeneted érkezett!

Vicuska, nagyon aranyos a picike!
Vetélésről inkább nem írok, mert csak feleslegesen paráznál. Irtam már róla korábban, majd 12 hetesen elmondom vagy elolvasod, addig ne is foglalkozz ezzel. MINDEN RENDBEN LESZ!!!

Annus, nekem is lehet pici lesz Maja, 10 nap múlva másfél éves és még nincs 80 cm. Én 170 vagyok, férjem 175, ez még nem is indokolná, anyósom elég picike :-) Aztán lehet még behozza a kezdeti lemaradást...

Mindenkinek szorítok! Panndi, tökjó, hogy meggyógyultál!
pumuklii
 
 


Szorítok a dokisoknak :lol:

Zsófival nekem sem volt nagy hasam, de azt írtam, betöltött 41. héten befeküdtem a kórházba, és nem akarták elhinni, hogy túlhordtam :lol:
Most meg 10 kg és 80 centi a kis hasam eredménye :lol:
Vendég
 


Erről beszélek. Maja 16 hónaposan (legutóbbi mérlegelés) volt 8,5 kg meg 76 cm.....
pumuklii
 
 

 
 

pumukli: nem baj az, egyrészt behozhatja, másrészt az sem baj, ha nem lesz 175 cm :wink:
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Nálam minden ok, tök jól vagyok.
Anita, azonnal jelentkezz, ha voltál a dokinál, nagyon szorítunk!
Vanni, no para, nem lesz itten semmiféle vetélés!! És tündéri a babád, nagyon éééééédes!! (Mellesleg Pumukli írta, hogy nála nem volt szívhang se amikor baj lett, tehát ne izgulj!)
Puszilok mindenkit!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!


Megjártam a védőnőt és egy halom beutalóval távoztam és ajándék újságokkal.

Itt doki is van tanácsadáson, úgyhogy ő is kikérdezett mindenről.

Legmeglepőbb kérdés: Tervezett baba volt?

vanni: pihenj sokat, és ne olvass semmit a vetélésről és az okokról, mert teljesen ezen fog járni az eszed :)

Meggymagnak: méretek 6. hét Crl: 3,4 mm, 8. hét 19 mm

Mindenkinek minden jót!

annus én is kíváncsi vagyok a nacijaidra, én még nem mertem beruházni semmibe :)

ja a súlyom meg ruhában mérve 59 kg, és ami meglepő számomra a vérnyomásom 100/60 :))

Üdv.

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Az az igazság h nálunk mindenki pici...szóval a közvetlen családban nincs senki aki 180 cm magas lenne.....ezért lenne furi ha a gyerkőc meg jó nagy lenne :lol:

Na megvan a gatyóm!!!Majd csinálunk képet,de egyenlőre nincs aki lefotózzon,apcim ma később jön ráadásul...de hátha öcsém hamarabb hazaér!
Amúgy nagyon kényelmes!!!Felvettem az elöbb őket és sokkal jobb a közérzetem benne mint az én kis szorítós gatyámban és a rövid kis felsőmben :lol:

annus11
 
 


Sziasztok! :lol:

Só-bors!
lécci légy pozitívabb!hidd el, itt mindenkinek egészséges babája fog születni! :lol:

Mónika!
az a szerencse, h nekünk nincs itthon mérleg.... :roll:

Ancsika!
c&a-ba én is benézek a héten, nekem kismamagatyó kéne....vettem már egy kismamafarmert, de az meg mindíg le akar esni rólam :shock:

Anita!
drukk a dokkerhez, majd gyere :D

Vanni!
annnyira édes a babád! :P tényleg, ez hüvelyi uhu nem? :roll:
nekem van 2 bandage-om, de igazából még nem tudom semmire se használni....ez arra jó, h ha nem tudom begombolni a nadrágot, akkor ez eltakarja? :roll:

Edua!
milyen klassz h a védőnőnél van doki is.nőgyógyász?vagy házidoki? :roll:
Vendég
 


Vicuska!

Ha van bandageod akkor próbáld ki!Igen ez arra is jó h ilyenkor felteszed és eltakarja ha nincs begombolva a gatyó!
C&A-ban télleg 10ér vannak kismamagatyók leakciózva...elég sok a farmer.

Az éngatyóm nem akar leesni róla :roll: nem is tudom mért :lol:

annus11
 
 


Tudnak ezek a dokik furákat kérdezni. Nővéremtől a doki mind a 4x megkérdzete, hogy megtartja-e...

Most végeztem 20 perc kismama tornával, még remegnek a lábaim :-)
pumuklii
 
 


Pumukli!
én meg most végeztem 40 perc kezdő hastánccal :lol:
nekem is mindenem remeg :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Hazaértünk...
Jól van a baba,van szívhang,minden rendben.Viszont a doki elég szűkszavú volt,azt sem mondta mekkora.De a kapott képen ezek az adatok vannak.D:19.6mm 85mm 6.5m én a 19,6-ra szavazok,hogy akkora.
Majd később felrakom a képet.Sokat vártunk,nagyon fáj a fejem.Ledőlök egy kicsit.
Köszönöm a drukkokat!!!

Anita

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita, a lényeg, hogy dobog a szíve :)
Vendég
 


Sziasztok!

Anita, gratula!!! Nagyon jó, mostmár mindenkinek dobogó szívű babája van?

Nekem kész lett végre az összes leletem, és csütörtökön reggel megyek a védőnőhöz. A telefonban tök rendesnek tűnt, nagyon meglepődtem. Én eddig mindenkitől azt hallottam, hogy a védőnők emberevők, és az elsőgyerekes kismamákat megeszik reggelire. :shock: Igazán nagyon jó lenne, ha a sejtésem beigazolódna, és jófej lenne! :D

Puszi nektek, este még benézek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Én holnap reggel megyek védőnőhöz, viszem Zsófit is, jó móka lesz :lol:
Vendég
 


Én még nem voltam a védőnőnél.De ha meglesz a 12.hetiuh akkor elmegyek!Remélem nem baj h ilyen későn jelentkezem nála!

Néztem én is a tábliban h kik vannak a sor végén!Most így hírtelen nem tudom h ők hanyadik hétben vannak,de remélem h már ők is láttak szívverést!!

annus11
 
 


Sziasztok!

Megvolt a tegnapi UH. :) Hihetetlen érzés volt látni Őt! 6 hetes, 6 napos és 7,2 mm. A pici szíve meg csak úgy dübörgött!!:):) És tényleg ahogy írtátok: a férjem csak állt és vigyorgott. :lol: Tök jó volt rajta mosolyogni. Már nem kell a Kaáliba mennem egyelőre. Viszont a következő ultrahang 31-én lesz délután negyed 4-kor a nőgyógyásznál. Alig várom, hogy megtudjam, mennyit nőtt addig... még majdnem 3 hét. De messze van.......viszont a kombinált szűrésre csak az Istenhegyi klinikát javasolta az orvos, így vszínű, h oda megyek.
Remélem, mindenki jól érzi magát, és érezte is egész nap.
Vigyázzatok Magatokra!

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!!
Én lehet holnap megyek a kis könyvemért védőnőhöz.Gréti anyánál lesz,egész nap.De védőnőhöz lehet jön,mert anyuék az udvarlábasai a tanácsadónak ahova menni kell.
A mi védőnőnk elég kezdő,nekünk kell oktatni.De kíváncsi leszek mit mond.Majd mesélek!!
Rakok képet,de nem tökéletes.Azt hittem jobb lesz,de ahogy Panndi is írta nem az a lényeg!
Hanem hogy egészséges és dobog a kis szive!!!

Szép álmokat minden kismaminak!!!
Puszi

Anita Kép Pocaklakó

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Annus: szerintem ne várd meg a 12. hetes UH-t a védőnővel. Ha jól emlékszem, a 12. hét előtt már el kell menni hozzá, mert különben nem kapsz valami támogatást meg. Biztos, ami biztos, menj el hozzá hamarabb. Kitölti a kiskönyvedet szépen, és utána már a dokid is abba fog irogatni. Legalább meglesznek az adataid egyben.

Vicus: ugye nem rázol (hastánc)?

Kismamagatyó: már én is azt hordom. :wink: Nekem lenne farmer, ami rámjön, hiszen a szoptatás alatt nem kis méretet hordtam, de valahogy jobban érzem magam kismamanadrágban. Legalább azt gondolom, hogy nem azért dudorodik a hasam, mert kövér vagyok, hanem mert terhes. :lol:

Pumukli: nem hiszem, hogy Maja annyira pici lenne. Tünci 21 hós és 83 cm. Szerintem nem kicsi egyáltalán. Nekem jó méret. :wink:

Nekem is megvannak a laborjaim (kivéve a vércsoportot, mert az még mindig nem érkezett meg :evil: ). A házidokinél kétszer álltam sorban 1-másfél órát (másodjára már időpontom volt!). A doki szerintem nem komplett egyébként. Szerinte az EKG-mon valami nem stimmel, úgyhogy kardiológushoz akar küldeni. Nekem nem nagyon van kedvem menni, szerintem semmi bajom. A laborom meg jó lett. A vérnyomásom alacsony, eddig is az volt, de rájöttem, hogy valóban nagyon keveset iszom.

Kép
Kép
tinu
 
 


Jó reggelt kismamik!

Annus,
Hüvelyi UH volt, csak fordítva tettem fel a képet, és belenagyítottunk, így jobban látszott a kis ember formája:)

Szofi, Edua, lányok, köszöm szépen a megnyugtató szavakat:):) Igenis, abbahagyom a parázást.

Vicuska, igen, valahol olvastam, hogy a bandázs arra való, hogy ha már a naci zipzárja nem megy fel:) akkor ezzelkörbe lehet tekerni, vagy rátenni. De én a miket láttam egy babamama boltban, nagyon nagy pocira valók, még ha az összehúzhatót veszem, akkor is... egyébként nem drága, én 2000ft-ért láttam.

Anita, szuper! De jó, akkor már tényeg mindenkinek megvan a sziv hang? :)

Vicuska, a hastáncccal azért csínján bánnék.

Tinu, azt olvastam, hogy második babánál hamarabb kidudorodik a poci, így abszolút jogos a kismama nadrág! Nekem első baba lesz, és hihetetlen hogy kidudorodik. És előtte deszka volt a hasam, szó szerint. már a diákom is tegnap megkérdezte, hogy terhes vagyok? 8. hétbe. Igaz, a mérlegre nem álltam rá, de szeirntem max 1-2 kilót szedhettem fel.
vanni
 
 


Jó reggelt!

Nekem is van bandázsom, én hordom, mert van egy gatyám, amit 15 évesen vettem, és szoptatás alatt belefogytam, nagyon szeretem most is, be is tudom gombolni, csak hoszú távon úgy kényelmetlen, de bandázzsal tök jó :) Nekem Kismamás bandázsom van, ez is nagy, de visszahajtva hordom, és így tökéletes :)

tinu: írtam azt hiszem, nekem is találtak valami szívritmuszavarra utaló jelet az EKG-n, de azt mondta a háziorvos, lehet a terhesség miatt is ilyen elváltozás :roll:
Vendég
 


Jó reggelt!!
Remélem mindenki jól van!!
Annus,szerintem is menj el a védőnődhöz 12 hét előtt.Valami támogatás csak akkor jár.Meg van olyan is hogy 3 pecsétnek meg kell lennie a terhesség alatt,de már nem nagyon emlékszem ezekre a dolgokra.Olyan rég volt.
Én ma megyek védőnőhöz,meg meszelünk is.Hosszú napunk lesz.
De annyiból jó,hogy anya elválalta Grétit mára,meg főz is!!
Így estére már vissza is pakolunk!!!
Ha tudok azért jövök!

Szép napot!!!Anita

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Az a baj h a doki nem adott papírt.Szóval nem azzal kell menni?Mondjuk ha viszem az uh képet azon rajta van h mekkora a baba meg megvannak a laborjaim is.Ez elég?
Azt tudom h kell a 3 pecsét vagy mi,de nem hiszem h olyan komolyan vennék ha mondjuk 12 hetes 2 naposan mennék el hozzá.De akkor lehet elsétálok a héten!Köszi

Ma már a kismamafelszerelésembe megyek,és próbálom lefotóztatni magamat...tegnap nem sikerült ugyanis :roll:

annus11
 
 


Sziasztok!

Annus tényleg menj el védőnőhöz. amúgy 4 pecsétnek kell meglennie, de mivel havonta kell járni hozzá így több lesz :)

bandázst én mostanában babonából nem hordom, inkább van egy guminélküli fekete melegítőnadrágom és azt hordom ez nem szorít sehol.

tegnap 3 védőnő volt, ebből 2 töltötte a kartont és a kiskönyvet és mégis 79 kg-ot írtak a kiskönyvembe :( :)) (59 vagyok)

azon lepődtem még meg, hogy az újságcsomagban rigipses katalógus volt, valami építkezőknek való :))

szemészetre nov 5-én megyek, belgyógyászatra meg nov 21-re kaptam időpontot :)

ma voltam vérvételen, vércsoportmeghatározás meg a szokásos, aztán kérdezte tőlem a csajszi, hogy már miért nem vártam a 16. hétig? csodálkoztam is nem tudom akkor levett volna vagy 5 ampullával :))

Gratulálok mindenkinek a szívhanghoz, és irígy vagyok, de már csak 6 nap és én is láthatom a picikémet :)

Minden jót mindenkinek!

Üdv

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Annus: akkor kérd el a leleted a dokidtól. Nem is értem, hogy miért nem adja oda. És ha valami baj történik hirtelen és kellene azonnal a korábbi lelet? Nem biztos, hogy a dokid azonnal elérhető, míg ha nálad van, akkor csak megmutatod. Az Uh-kép nem hiszem, hogy elég lesz a védőnőnek.

Kép
Kép
tinu
 
 


Ildi: nekem nem mondták, hogy kell szemészetre menni, csak fogorvoshoz. A belgyógyászati izét meg a háziorvos tölti ki.

Kép
Kép
tinu
 
 


tinu: mivel szemüveges vagyok ezért küldtek el, csak hogy tudjak még hova menni :))

háziorvos itt nem foglalkozik semmivel.

valaki kérdezte: igen itt a tanácsadáson szülész-nőgyógyász van bent és a védőnőkön kívül ő is kikérdez, és ha kellene valami akkor felír bármit :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


sziasztok kismamik!
hosszabb kimaradás után jelentkezem, tönkrement a gépünk, hétfő este lett kész...
gratulálok mindenkinek a dobogó szivecskékhez, a babafotókhoz! :lol:
én holnap megyek UH-ra, remélem-vagyis tudom, hogy nálunk is minden rendben, szép élő babácskát fogunk látni :P
itt nálunk az a gyakorlat, hogy az első szívműködést igazoló UH lelettel kell menni a védőnőhöz a kiskönyv kiállításáért...

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Sziasztok!

Nekem is azt mondta a doki, hogy az írásos UH lelet kell, amit adott (rajta,h. élő terhesség), meg a vér-pisi-ekg lelet, és akkor menjek a védőnőhöz.
Én már előre rettegek a mérlegeléstől. Főleg, hogy a dokinál letagadtam 5 kilót lányos zavaromban, nem tudom mit szól, ha majd meglátja a leplezetlen igazságot!!!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :oops: :shock: :oops:
Viszont nézzük a pozitív oldalát: nekem még mindig jók a gatyáim!Mert egy dekát sem híztam... :roll:
Annus, nem tennél fel egy táblit, már rég láttuk...?

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Annus!

Védőnénihez a 12 heti vizsgálat előtt kell elmenni, mert a vizsire már vinned kell magaddal a kiskönyvet. Elvileg elég egy UH kép, nekem is csak annyit adott a nődoki.
Évi!
Milyen fizetős +vizsgálatok vannak még, amiről tudsz? Tudom, hogy a korom miatt nekem nem indokolt, de biztos, ami biztos szeretnék amire lehet elmenni.

Kép
mozza
 
 


Mi is megjártuk a védőnőt, de hamar lezavartuk, azt mondta, átmásol mindent az előző kartonomról, csak vérnyomást mért meg súlyt (6 kilóval vagyok kevesebb, mint Zsófival ilyenkor), ott hagytam neki a leleteket, és délután bedobja a kiskönyvet :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Hát, mi is ma mennénk a védőnőhöz, ha J nem aludna már 10 óta :D. 2-ig van fogadóórája, végülis itt van a közelben, kíváncsi vagyok, odaérünk-e :).

Amúgy minden oké, lassan kilábalunk a náthaköhögésből, én dagadok, már csak terhesgatyát hordok, egyre nehezebb titokban tartani a helyzetet :). De már csak két hét!

Szofi, ne stresszelj a súly miatt, ezek a dokik annyi mindent látnak, tök nem érdekli őket a kezdősúly, csak a gyarapodás mértéke!

Vörösbegy, már hiányoltam a blogbejegyzéseket :)!

Annus, a leleteket tényleg mindig kérd el! Neked kell gyűjteni, egy rakás fontos dolog van rajta, ami nem csak a dokira tartozik. Kíváncsian várom a fotókat!

Asszem ma nem főzök... a férjem a szüleihez ment szüretelni, ahogy ismerem őket, hetekig fürdeni fogunk a mustban és a szőlőben :).

KépKép
Kép
alithia
 
 


Sziasztok!

Pumukli! Szerintem sem pici Maja. Alíz 2 éves 1 hónapos és 84 cm, 10 kg. Szerintem nem baj, ha egy lány nem nő 2 méteresre.

Annus! Szerintem nem baj, ha csak a 12. hét után mész védőnőhöz. Az előző orvosom Alíznál nekem is csak akkor adott papírt, és nem volt baj a támogatásoknál. A pecsétek száma számít az meg úgyis meglesz. Egyébként most sem lesz előbb kiskönyvem, mert november elején elköltözünk és a mostani védőnő azt mondja, már az újjal csináltassam, de az új meg egy hétig továbbképzésen volt, most meg bizonytalan időre betegálományba ment. Nálunk csak akkor fogad a védőnő, ha az orvostól van neki szóló papírod és minden laboreredményed megvan. Furcsa, hogy ez nem egységes.

Nekem minden laborom megvan és az EKG is, de a házidokihoz még nem jutottam el. Képzeljétek szeptembertől nem lehet időpotot kérni, szerintem ez törvénytelen. Kétszer elmentem, de kb 20-an voltak előttem, nem voltam hajlandó kivárni, pláne gyerekkel és nem akarok összeszedni a váróban semmiféle fertőzést sem.

Kép

Kép
hean
 
 


Sziasztok!

Igaza van Heannek, szerintem se számít, hogy 12 hét előtt elmegy-e Annus a védőnénihez, az a lényeg, hogy a 4 pecsét meglegyen. Akkor kapunk majd szülés után anyasági támogatást.
Nálunk nem volt soha olyan, hogy a házidokihoz időpontra mentem volna. Mindig ki kellett várni szépen a sort.

Panndi, nekem is ugyanez volt. 2. gyerekesekkel már nem sokat bajlódnak. Hihetetlen, hogy 6 kilóval kevesebb vagy. Én Majával is, meg most is 51-vel kezdtem, el se tudnám képzelni, hogy 45 legyek. Nem tudom az honnan mehetne le :-)

2 napja nincs hányingerem, örülök is meg nem is.

Köszönöm a nyugtatásokat Maja magasságával kapcsolatban. :-) Az biztos, hogy kosaras nem lesz :-) Általában kisebb a kortársainál, de viszont annyira okos :-))) 3 szavas mondatokat mond, be nem áll a szája egász nap... Nagyon drága.
pumuklii
 
 


Sziasztok!!!!!

Voltam a védőnőnél.Adott beutalókat,vérvétel,ekg,belgyógyra!!
Viszont a doki tegnap végülis semmit nem csinált.Nincs méret a babáról,meg semmi nem érdekelte amit tudni szerettem volna.
Keresnem kell új dokit.De nem tom kihez menjek.Majd leírom mi volt a dokinál,elég kutyául bánt velem,ráadásul megalázó helyzetekbe hozott.

Pumukli Maja tényleg nem kicsi.Gréti májusban volt 2 éves.10.5kg és 89cm.Szerintem egy kiscsaj legyen kis takaros,úgy a csinik.
A védőnő nekem is adott ingyenes újságot,volt benne garmastan kenőcs minta.De szerintem most sem kell ilyesmi majd,mert Grétit is csak bimbóvédővel tudtam szoptatni.

Anita

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Annus, szerintem is menj! Onnantól számít gondozottnak a terhesség, amikor már megvan a kiskönyv! Nekem anno azt mondta a védőnő, hogy bármilyen lelet elég, ami a terhességről szól. UH papír, laboreredmény stb.

Mozza, nagyon szívesen segítenék, de én durván elvesztem a fizetős vizsgálatok tengerén :? Tuti a 4D-s genetikai ultrahang, és sokféle vérvétel. Szerintem beszéld meg a dokiddal!

Jó egészséget! :)

Pusz: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Elfelejtettem írni,kezdő súlyom a kis könyvembe:39,5kg.
De mindig is ilyen vékonyka voltam.Szerintetek nagyon gáz????
de úgyis most már elvileg hízni fogok,remélem.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok,

ezer éve írtam, kicsit eltűntem mint az a bizonyos a fűben, bocsi, de az élet így hozta. Remélem most már rendszeres látogatója tudok lenni a fórumnak.

Hétfőn voltunk dokinál előtte próbáltam fellépni, de az olvasással elment az idő és hozzászólni nem tudtam.

Annusnak köszönöm a gyerkőc nevének módosítását, bár már lehet nem is emlékszik rá olyan régen volt. :-)

Üdvözlöm az újonnan csatlakozókat és mindenkinek boldog, egészséges és nyugodt babavárást kívánok.

Szóval mi hétfő este voltunk orvosnál a bébi jól van megvan mindene ami kell, h legyen és nagy örömömre már határozott baba formája van. :-) Jó volt hallani ahogy édesen dobog a szíve, ha lehetne egész nap hallgatnám. :-)

Ma reggel volt itt a védőnő is, de az egyéb dolgokon még nem vagyok túl, ami kicsit furi.
A doki azt mondta, h majd a következő látogatásnál írja meg a beutalókat. legközelebb pedig nov. 05-én megyek.
Védőnő annyit mondott, h esetleg a fogorvost elintézhetem.

Próbálom felvenni a tempót és elolvasni, h Ti milyen vizsgálatokon voltatok és hogy érzitek magatokat.? :) remélem mindenki jól van és hamar végig olvasom a rengeteg bejegyzést.
sün balázs
 
 


39,5... elég gáznak hangzik :-)) Viccelek. Nemtom milyen magas vagy stb. Pár kiló biztos nem ártana...
Én nem használtam se garmastant, se bimbóvédőt. Bimbóvédőről eddig nem hallottam semmi jót, szerintem kerülendő. Persze, ha máshogy nem megy... Nekem a kórházban lett sebes a mellbimbóm (még vérzett is egyik éjszaka, úgy szívta Maja), bekentem bepanthennel, meg sokat szellőztettem és nagyon hamar meggyógyult.
pumuklii
 
 


Pumukli: biztos van, akinél okoz problémát a bimbóvédő, vagy akinél semmit nem használ, de nálunk szerencsére nem okozott gondot. 8 hós koráig kb. csak így tudtam szoptatni Tüncit, utána viszont már szopott anélkül is. A tejem sem apadt el, szoptattam 15 hós koráig. Mondjuk ha nem lett volna muszáj, én sem használtam volna bimbóvédőt, nem a bimbómat védtem, hanem a mellbimbóm nem jött ki eléggé és nem tudta rendesen bekapni a gyerek.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu, bocs, teljesen összekevertem. Vagy akiket én ismerek, használták rosszul. Ott csak szoptatási gondok lettek, a gyerek összezavarodott, h egyszer cici, egyszer bimbóvédő.
Maja 14 hónapon kereszetül szopott.
pumuklii
 
 


Sziasztok Lányok!

Én most vagyok 6 hetes.Hétfőn megyek a védőnőhöz.
Írnátok Nekem róla,hogy ott mi történik?
Előre is köszi mndenkinek! :D

Kellemes estét kívánok minden kismamának!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Szia Sziszkó!

Kapsz egy kismamakönyvet, amit ezentúl vinned kell mindenhova. Felveszi az adataidat, beírja a nagykönyvébe, megméri a vérnyomást, súlyt és ellát sok-sok jó tanáccsal. Te meg kérdezhetsz tőle, ha valamit nem tudsz. De azt itt is megteheted :-)
Kiskönyvbe kell majd pecsételnie a házidokinak meg a fogorvosnak is. Oda elküld a védőnéni. Meg lehet kilátogat majd hozzád, hogy megnézze alkalmas-e a környezet egy baba fogadására. Kb ennyi.
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Bocsi,de én se tudtam géphez férní mostanában aki nem emlékszik rám én vagyok aki egy kicsit előrébb járok az terhességben mint ti.

Most voltam 12 hetesUh vizsgálaton és minden rendbe volt.Már 69mm vagyunk.Még küszködöm a hányingerrel,de remélem nem sokáig.Az a gondom,hogy nagyon sok a gyomorsavam és mindig marja a torkom.Én se tudom a régi nadrágaimat hordaní,mert szorítanak.Majd teszek fel fotót.Pénteken megyek belgyógyászhoz és fogorvoshoz is el kell majd menní.Mig hányinger gyötör addig nem megyek.

Aki azt írta,hogy minnél hamarabb elkell menni védőnőhöz igazat írt. 12 hetesen már késő,előtte kell menni.Mindenhol már kérik a kiskönyvet és emberségesebben bánnak akkor velünk...ha látják.
Mindig magunknál kell hordaní mint a személyit ha gond támad.

Szeríntem az akinek jó védőnője van örüljön,mert kevés van belőlűk.Nekem az előző nem volt aranyos,de a mostaní egy tündér.Mindenkinek egy ilyet kívánok!

A bimbóvédő egyátalán nem buta dolog.Nekem befeléfordúló a mellbimbóm és ezért a kislányom nemtudta bekapní csak ennek a segítségével egy pár napig a mellem és így tudott szopizni.A ball mellemen sajnos a bimbóvédő se segített mert nemtudta bekapni így elapatt benne a tej mire hazamentem a kórházból.Így egy mellből szopizott 5 hónapig és nagyon örültem,hogy feltalálta valaki a bimbóvédőt.
andi1979
 
 


Pumuklii!

Köszönöm az infókat!Remélem kedves védőnőt fogok ki! :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Na itten!!!

Táblit rakok,csak ma egész nap odavoltam...most megyek majd gyerkőcre vigyázni a szomszédba!

És elmentem ma a védőnőhöz.Vagyis mondtam h mért jöttem,és ugye az illetékeshez irányítottak.Mondta h nem gond h később megyek,de neki pl nem elég az uh kép.Tehát kell a papír ami igazolja a terhességet.Amúgy a dokim eddig csak az uh képet adta mindig,illetve a laboreredményeket.Ezek mind nálam vannak.Mivel magánrendelésre járok,ott nem adott soha olyan papírt ami igazolná az élő terhességet!
De a védőnő nagyon szimpi volt,már a szomszédtól is tudom h nagyon aranyos.Elmondta h miket kell vinnem magammal,28ra adott időpontot.Szóval minden oké!Amúgy a 12.uhra én a fizetősre megyek,nem hiszem h pampognak a kiskönyv miatt...


Na van már egy fotó rólam,de még nincs fenn a gépen.Este igyekszem feltenni azt is!De reggel mindenképp!!!

Ma reggel hánytam is...aztán suli,aztán turiban voltam ahol 4 kis babacuccot is beszereztem!Nagyon cuki mind! :lol:


Na rohanok!!!!!Igyekszem már végre a gép elé kerülni :roll:

annus11
 
 


Köszi Évi! Bennem is káosz. :(
Csajok!
Ha tud valaki egy olyan site-ot, ahol a Down szűrésen kívül vannak még egyéb vizsgálatok ill. alternatívák, az tegye felé pls.
Szeretném körbejárni a témát! :)

Kép
mozza
 
 


Anita: 39,5 kg? Milyen magas vagy? :shock: Én 20-szal több vagyok :lol:
Vendég
 


Mozza

én a kombinált, integrálton kívül, nem hallottam mást, amit megszoktak nézni. (http://www.gendiagnosztika.hu/gendiagnosztika.html). Nem is tudom mást ki lehet-e szűrni. Istenhegyin vannak még fenn más vizsgálatok, nézd meg esetleg (pl hajlamszűrések, parodontitis, gőzöm nincs ezek mik)
Vörösbegy írt még méhlepény biopsziáról...

Panndi, akkor annyira nem vészes a súlyod. Azt hittem te is 40 körül vagy.
pumuklii
 
 


Pumukli: hát én nem felváltva szoptattam bimbóvédővel, hanem kizárólagosan, úgyhogy nem volt mi összezavarja a gyereket. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: