Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Boldog szülinapot Zsombinak!
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!

Shine!
Szépen gömbölyödik a pocid! De Te kicsit nyúzottnak tűnsz, légyszíves dolgozz kevesebbet, ez PARANCS!!! Kép
Mailt tanulmányozd csak bőszen! Kép

Picus!
Miért nem sikerül? Kép

Annamari, aki tudja Shine babájának a nevét Kép
muter
 
 


Csilla, Picus, köszönjükKép

Annamari, és is szeretném tudni! Vagy titok?????

Pirus, aki nagyon kíváncsi (de nem ő a híres Kíváncsi Kép)

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 

 
 

Én nemdom, titok-e, majd Shine megmondja Kép
muter
 
 


Sziasztok!
A következő a problémám:
A gyerek a főzelék ill. egyéb ebéd gyanánt felkínált étel elen tiltakozik. Minden mást ( joghurt...) elfogad tőlem, sőt már ő is próbálkozik a kanállal evéssel, de ezt egyszerűen nem akarja. Nem igazán vált be az sem, hogy a főzelék helyett párolt zöldséget adjak neki.
Tud valaki segíteni? Előre is köszi.
Üdv: Terika
terika
 
 


Esetleg Püré?
solya
 
 


Shine!

Szépen gömbölyödsz! Milyen nagy pocak lesz ebből a végére!!!KépKépKép Gratulálok!


Lányok tudtok jó szülésznőt ajánlani, aki faros babát is szépen rendesen segít megszületni?

Üdv: zsuzsi
zsu26
 
 


SziasztokKép)

Végre újra netközelben, szinte elvonási tüneteim lettek. Az albumomat sem tudtam befejezni, végre teljes lesz, legalábbis remélem az "új" képekkel.

Zsuzsi
Magam részéről Zsoldosné Etát tudnám neked ajánlani, mint szülésznőt. Beszélj vele bent a klinikán.

Boldog szülinapot ZsombinakKép

Lányok tudtok valami tuti krémet, amivel elég gyorsan begyógyul a mellbimbón és környékén a seb, és szoptatni is tudok vele?
A bal mellem még mindig nem jött helyre a tejláz óta és nagyon fáj mikor manó eszik.

Szerintetek mennyit eszik egy héthetes baba? Manó kb 190et eszik mostanában és van amikor még utána is nyüszizik, ez szerintetek természetes??

Új képek az albumunkban, a harmadik oldaltól, ha valaki már megleste volna eddigKép

http://babanet.hu/album/main.php?album=1525

üdv
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Pirus!Kép

Nagyon boldog szülinapot kívánok az ifjoncnak!Kép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk! Annyira klassz a fiam, nemhogy megviselte az utazás, kifejezetten élvezte az egészet. (Körülötte forgott minden, még szép, hogy klassz volt neki!) A vonatozás is jól sikerült, szépen szopizott, meg aludt a nagy rázkódásban. A nagyszülők nem tudtak betelni vele természetesen. Szóval szuper a srác!

Pirus! Boldog szülinapot Zsombinak!

Shine! Nagyon szép pocid van! Rajtam még a hatodik-hetedik hónapban is alig látszott a várandósság, rajtad bezzeg!

Ági! Nagyon jók a fotók! Mi volt az ortopédián? (Amúgy miért kellett menni?) Én Bepanthent használtam, nekem bevált. A védőnőnk szerint minden baba annyit eszik, amennyire szüksége van. Én nem is méregetem Szabolcsot, amíg szépen növekszik. Nem lehet, hogy Dani azért sírdogál, mert már túl sokat evett?Kép

Annamari! Klassz az etetős kép! Voltatok már a kontrollokon Balázzsal? (A skarlát utániakra gondolok.)(Lehet, hogy írtad, de még csak végigfutottam a topikon).

Olyan fura Pesten lenni. Miskolcon valahogy minden átláthatóbb. Remélem, hamar visszaszokom.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!
Ági!
Sebes mellbimbót anyatejjel kell kenegetni. Itt ezt ajánlják a szülésznök és az orvosok.
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Ági,
azért a Garmastant (jól emlékszem?) is kipróbálhatod, bár kétségtelen, hogy Csilla ötlete természetesebb.
solya
 
 


Sziasztok!

Ági!

Sajna nekem az anyatejes kenegetés nem vált be, mi a PureLan-t vettük meg (Medela termék), jobban mondva elzavartam a Páromat érte (a Klinikán lehet kapni, a cici nénitől kell kérni). 2 napa alatt teljesen rendbehozta a mellbimbómat.
Mivel 100% tisztított lanolint tartalmaz, nyugodtan szoptathatsz vele, nem kell lemosni!
(A Garmastant minden híresztelés ellenére jobb lemosni szoptatás előtt.)

Fcsacsi!
Hétfőn megyünk szívUH-ra.

Balázs lebetegedett, így hétfőn no bölcsi KépKép

MuTeR
muter
 
 


Ági!

Köszi a szülésznő nevet!Kép
Nagyon szép a kisfiad!!! És nem sír fürdetés alatt???? Hogy csinálod? Kép

sziasztok

zsuzsi
zsu26
 
 


Solya!
Köszi a tippet. Már ezt is kipróbálam - kevés sikerrel. A főtt étel ellen iltakozik, legyen az bármi.
üdv: Terika
terika
 
 


SziasztokKép

Köszönöm a tippeket, hétfőig megpróbálom valahogy kihuzni, és akkor irány gyógyszertár. Az anyatejes dolog nálam se jött be, mindig elkenem rajta az utolsó cseppeket, de semmit nem használt, sőt ami igazán rossz, hogy nem csak a bimbó fáj hanem az udvar is rendesen, de ez még a gyulladás maradványa.

FülescsacsiKép
Szerintem ha manó a kajálás után, még szivesen az egész öklét megenné, akkor talán inkább éhes, mint hogy többet evett, mint kellett volnaKép
Amugy ma fogtam magam és nem érdekelt mit nyüszizik, megettem és nem volt tovább, kb negyedóra nyüszizés után simán elaludt, és bőven elég volt neki amit elsőre kiszopizott, talán ezzel majd arra sarkalom, hogy evés alatt kevesebbet játszonKép

Zsuzsi
Halvány lila sejtelmem sincs, mert igazán én nem csinálok semmit, ez az ő érdeme, imád fürödni. Szeretett a pocimban is lenni, talán ez abból fakad, nosztalgia a kiskád számára, csak az igazi élvezet az, hogy itt van is hely uszkálniKép
Egyet viszont utál, türülközni, nyáron tuti, hogy a hajlatokon kivül magától fog száradniKép

Megyek fürdetni, manó már követeli a vacsit isKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Köszönjük mégeccer a köszöntéseket! Nagyon aranyosak vagytok!Kép
Buli jól sikerült, apuka be is aludt mellettem, csak Zsombi és Én tartjuk a frontot, de már nem sokáig!

Annamari, ...cici néni...hmmmmmmmm, ez Zsuzsika akar lenni?Kép én tejcsárdának hívtam!Kép

Puszi Mindenkinek!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


terika, van egy hozzátáplálás c. topic, keresd meg, hátha ott a lányok okosabbak!
solya
 
 


Sziasztok!

Pirus Zsombi bulija szerintem is jól sikerült!!! - mi is ott voltunkKépKép-.
Zsombi egy édes, csendes kisfiú, aki mellett az Andi nagyon jól eljátszott!!! Egyáltalán nem bántották egymást a Zsombi minden játékát feláldozta!!!!!!
A Zsombi torta is szuper volt!!!
Egybe vetve mi nagyon jól éreztük magunkat!!!

A kép feltevése azért nem siekerült tegnap, mert mindig hibát jelzett a rendszer. Majd még próbálkozom - holnap talán vagy a jövő héten -, most én is azt hiszem hamar ágyba bújok egy ilyen nap utánKépKépKép
picus
 
 


Solya!
Köszi a tippet, megkerestem. Sőt, már találtan is hasonló esetet, így valamelyest megnyugodtam . Biztos lesz valamilyen megoldás !
üdv: Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Zsombika! Nagyon boldog szülinapot kívánunkKép

LÁnyok, kezdek parázniKépKép

Szita az agyam....SOS. mit kell vinni a kórházba? Leírom, mit szedtem össze:

köntös
kétféle papucs (fürdős, sima)
hálóing - nem lehet pizsi?????
zokni
bugyi
tena bugyi
eldobható melltartóbetét
mellszívó
fertőtlenítő tabletta
fogkefe, fogkrém,dezodor,tusfürdő,intim szappan, fésű stb.
cicikenőcs
milusan tea


babának cérnasapka
popsikenőcs (profi popsikenőcse van a dokinéninek, valami baci-gombaölő)
nem johson popsitörlő
babafürdető

Kérdésem: Ha ráirom a kiskocsira: a saját popsikrémjével + fürdetőjével kezeljék, vajon megteszik??? Csak mert iszonyúan nézett ki szegény a johsontólKép Na meg (bocsi, de...) a cigánygyerek popsiját is ugyanazzal kenik mint a fiamét....ki tudja milyen gombát "hozott" anyától.....

Azt még mindig nem tudom: epidurál van a klinikán, vagy altatnak császárnál? Rendes szülésnél még mindig nincs semmi érzéstelenítés? Pizsamában nem lehetne lenni? Annyira utálom a hálóinget.......

A "menetét" a dolgoknak szintén még mindig nem tudom.

1.) rendes szülés: egy ágyas ugye a szülőszoba saját zuhanyzóval, wc-vel? Apa végig ott lehet velem? Na, megszülök. Utánna ugyanott (ha nincs front persze) maradunk a megfigyelés alatt. Apa, Anya Baba? na de ha front van? Hova raknak?

2.) császár. Ugyanazon az emeleten van a műtő? (tehát szülőszobán - a szép üvegajtón) belül? Műtét után mi történik? Ott maradok a szülőszobán? Vissza az egyágyasba ha van hely? Vagy rögtön az intenzív örzőbe? (Az hol van? Ahol régen, vagy ugyanitt (Szülőszoba szép ajtón belül) - mindjárt elmondom, miért izgat "az ajtón belül dolog". HA visszavisznek az intenzív örzőbe baba nem jöhet, mi? Ha nem akkor Apávale lehet, én meg kómázom?
Na: amikor Peti született, azt mondták, vissza fogok aludni, és senmmire nem emlékezni. Nem tök jól voltam. Apám anyámmal (anyu a kissebb - sőt egyáltalán nem- gond) bevonult az intenzívre (kb fél órája toltak ki a műtőből, még én se láttam Petit). Videókamerával, végigvette az összes szomszédot, (este 6 óra volt) és interjút készített szinte velem. Meghozták a Petit (igazán jól ellettünk volna hármasban Apával) folyamatosan kérdezgetett, mi volt, hogy volt, nem hagyott foglalkozni szinte a Petivel. Tök ciki is volt mert hát ott videózott, meg elég hango votl (imád szerepelni). Szóval utólag jó, hogy az első pilanatok videón vannak, de jobban ellettünk voltna hárman....
Szóval ezért érdeklődöm. Mivel "rutinja" van, az intenzívre simán be fog jönni megint, ha nem enedik be, az ajtón benézegetve fog ott jópofizni.......A szülőszobára meg úgy tudom abszolút nem engedik be.

Na szómenésem volt.

VojőrKép Ha tudsz (miért ne tudnál) Te is válaszolhatnálKép

Puszi: (aki kéri)Kép Kata
LadányiKata
 


Kata DrágaKép!

Pizsi: nekem az is volt, kicsit nehézkesen ment a pisiléshez vetkőzés, amíg lógtak belőlem valami tartályok, de azt másfél nap múlva kiszedték, és nem is minden császáros kap. Vajúdni viszont tanácsos hálóingbenKép.

Érzéstelenítés: sürgősségi császárnál mindenképpen altatnak, csak a programozott császárnál kérhetsz epidurált. Sima szülésnél is adnak érzéstelenítőt, ha kérsz.

Sima szülés: Egyágyas, zuhanyzós szülőszoba, bár előbb a hatágyas vajúdó, ha nem siet babuci. Apa ott lehet veled végig, de fogalmam sincs hova tesznek benneteket, ha front van. Elvileg akkor beizzítják a régi szülőszobákat is a másodikon, de ha az sem elég gondolom egyszerűen lecsökkentik a megfigyelési időt.

Őrző: ugyanott van, mint régenKép. Amúgy engem a szülőszobán lévő vajúdóba vittek utána, mert nem volt hely az őrzőben, és oda is bebengedték Apát, még tovább is lehetett, mintha az őrzőbe vittek volna. Viszont Szabolcsot nem láthattam.

A listáról hiányzik az intim betét, bár gondolom, véletlenül. Esetleg vigyél egészen pici pelust, mert az nagyon nagy, amit az osztályon adnak.

Te, nem írtam már le egyszer ezeket neked mélben?
Fulescsacsi
 


Kata,
pszt! Figyelj csak!
Csüccs le! ne parázz! messze még a március! Kép Addig van még jó sok gyönyörű hetetek egyben! Kép

Én nem gondolnám, hogy a felső, régi szülőszobát megnyitnák front esetén. ott sem volt több szülőágy, és mégis elég volt.
Igaz, az elsp szülésemnél irdatlan tömeg volt, mert a vajúdó úgy teli volt, hogy csak na, a frissen szült kismamikkal. Kép Viszont nem volt mindhárom szülőágy foglalt egyszerre!

És van egy topic az anyaságon belül, ami pont aról szól, hogy mit vigyünk a kórházba. Ha van egy pár órácskád, olvasgasd el.

De VIGYÉL EGY HATALMAS BÖGRÉT, HA SZERETED A TÁBORI TEÁT! Mert azt ugye sajátba kapod és nem mindegy mekkora az a bögre! Szerintem fincsi az a tea! És ha lehet, legyen nálad két bögre, egyik a teának, másik a kávénak, stb. :o)

tegyél be szőlőcukrot, nekem nagyon jól jött szülés után és a fél literes Ice tee is. De bármilyen fél literes visszazárhatót betehetsz, a folyadékra nagyon nagy szükségem volt!
Majd még agyalok.

És nyugi!
Solya
solya
 
 


Kata!
Olvastam a listádat. A bögrék mellé tegyél még evőeszközt és szalvétát is! A szőlőcukrot a vajúdás közben is eszegetheted - engedik. Én vittem magammal kispárnát is: könnyebb volt szoptatni úgy, hogy a baba azon feküdt.(hajszárító - esetleg)
Remélem segítetttem!
üdv:Terika
terika
 
 


Kata,
neked nem biztos, hogy engedik a szülőcukrot. ebben talán Vojőr véleményét kéne kérni, mivel a császár esélye nálad azért nagyobb, nem? Nekem pl. nem engedték a szőlőcukrot (sem).
solya
 
 


"rendes" szülés :-)

Utána 2 óráig ugyanott maradsz,hacsak nincs turbó-melegfront,mert akkor helyhiány miatt előfordulhat,hogy a vajúdó az irány...az sem rossz hely...

császármetszés

Nappali szolgálatban szinte biztos,hogy epidurál (EDA),este 50%.Attól függ,van-e az ügyeletben olyan,akinek licence van szúrni.Ha biztosra akartok menni EDA ügyben , előre meg kell beszélni.Műtét után őrző,1-2 napig,amíg önjáróvá nem válsz.Ez most az átépítések miatt kissé tábori körülményeket jelent,de szerintem nem vészes.

bugyi- és mellszívóügyben nem tudok nyilatkozni :-))

Vojőr
Vojőr
 


Sziasztok! Valaki ismeri Pajor Attilat? Szeretnek rola infokat, de nem igazan talaltam itt a topicban semmit, pedig elvileg a SE II.-es szuleszeten dolgozik.... Udv: E.
dory
 
 


Kedves E.!

Írd be a keresőbe (jobbra fent) a drúr vezetéknevét, nekem másfél oldal hsz lejött. A tartalémát tekintve nem tudok mit mondani, nem olvastam el, de megtudhatod, kik szültek nála, esetleg mailt udsz nekik küldeni.
Remélem segítettem!
solya
 
 


Igen, kozben mar megtettem. De azert, ha vkinek van friss elmenye vele kapcsolatban, megoszthatja velem...Kép Koszi: E.
dory
 
 


Kukk be a profilomba! Kép
solya
 
 


D.E.! Én feküdtem együtt egy lánnyal, akinek már két vetélése volt, valamilyen véralvadási probléma, és egy autoimmun-betegség miatt. Őt ezek után Pajor doktorhoz irányították, teherbe is esett, és amikor találkoztunk már elmúlt három hónapos terhes. Sokszor volt bent nála a doktor, nagyon kedves, alapos volt, a lány csak jókat mondott róla. Ennyit tudok segíteni.
Fulescsacsi
 


Solya! KépKépKépKépKépKép
FCS
 


Solya tok ari ez a kepKép

Pirus: boldog szulinapot Zsombinak igy utolagKép Majd kerunk tortas kepeketKép

MI jol vagyunk, bar Lacko - valoszinu a fogzastol - lazas volt 2 napig es meg mindig megy a hasa. Ezzel aranyosan a feneke is hottokpiros volt, mar szerencsere javulobanKép Szegenykem, meg a kadban sem akart leulni, gondolom csipte a fekenet a viz....Kép

orsoly
orsoly
 
 


Pirus!

Tök édik ezek a kölkök! És milyen hosszú a hajad! Kép Már hiányoltama szülinapi képeket! Kép
Eldugulok...
solya
 
 


Solya, még csak most töltögetek, de te már meg is kuksiztad?????Kép
Várj még van néhány, azokat is felrakom!Kép

Sára szenzációs a képen! Megzabálom! De nem ám a répát!!!!! (hanem a Rékát!Kép) Jó poén, mi? Kicsit még fáradt vagyok!

Orsoly, köszönjük szépenKép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Szép napotKép

Kata
A fürdetőhöz csak annyit, hogy én is kértem ne a kedvenc johnsonst használják, mert tiszta kiütés tőle a gyerek, hm igazán nyilatkozni nem tudok, mivel mosdatták meg, de a harmadik napra már nem volt pöttyösKép A popsitörlőt én is behozattam, mert a termékminta persze johnsons volt.Kép

Amúgy mi éppen a szobatársainkkal azt beszélgettük, hogy itt azért még a kisebbségi lurkok ugy mond sterilek, ha máshol nem akkor itt a legtisztábbakKép

SolyaKép
Ennyire szeretitek a sárgarépát?Kép Tök édiKép

Fülescsacsi
A kéthónapos oltást otthon kaptátok meg, vagy be kellett vinni Szabolcsot?
Volt a védőnéni, meg van elégedve manóval, bár a kicsi végig aludt, és hála nem kellett felébresztenem. Ma végre sikerült a jobbik, nem fájos mellemből úgy megettetnem, hogy nem kellett adnom a másikat is. Remélem hamarosan visszaállunk az egy melles etetésre.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Kész vagyok!Kép
a link: http://babanet.hu/album/main.php?album=1572

Solya, igen, növesztem a hajam! Már ennyire látni?Kép De jóóóóóóóóóóóóó!
A kircsiről nem ám megfeletkezni! Asszem majd csak márciusban lesz esedékes, de akkor már úgyis lesztek!Kép

Még mindig nem tudom, mi lesz Shine babájának a neve!!!!
Shine, Annamari könyörüljetek rajtam! Igazán nem szeretném, ha Kíváncsi kifurná az oldalamat!

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus

Édik a fotók. Zsombi ennivaló az apjávalKépKép


Ui: Én se tudom mi lesz Shine babájának a neveKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Köszi a pocakdícséreteket. Kép Egyébként a kép egy picit csal: azért kicsit kisebb, csak a férjem tőlem kb. másfél méterre állt, amikor a kép készült. De azért van már pocim rendesen. Imádom is!
Képzeljétek, tegnap Apa is érezte a boxolást! Kép Tetszett neki nagyon.

Solya: nagyon klassz a kép! Kép

Kata: még ne félj, még csak január van! Kép És annyian, de annyian fogunk neked drukkolni! Kép

Pirus: Ádám Kép

Annamari: már csak 25 napot dolgozom, aztán kiveszem az összes szabim márciusban, és áprilistól betegszabin szeretnék lenni. Úgyhogy már nem sok van hátra! Kép

shine
shine
 
 


Sziasztok!

Nem sikerült még visszaolvasnom, nekünk az elmúlt 2 nap horror volt.
Szombaton Balázzsal elmentünk az ügyeletre (Heim Pál kórház, ugyanaz a doki, aki a skarlátnál), mert 39,5 volt a láza és nagyon fájt valamije.
Dokinéni hosszas hallgatózás után közölte, hogy ugye tudunk a szívzörejről és hogy ezt valószínűleg egy luk okozza Balázs szívén. Ez volt ugye tegnapelőtt délután, Ma reggelig szétaggódtuk az agyunklat, főleg, hogy azt is volt szíves elmondani, mit okozhat egy lukas szívvel a magas láz.
Tegnapra úgy lebetegedtem, hogy este már bőgtem a fájdalomtól, alig bírtam levegőt venni, láz, satöbbi; tüdőgyulladás. Ma nem is bírtam felkelni, így Apa vitte el Balázst a szívUH-ra. Természetesen semmi baja, egy kis zörej, ami betegségnél, főleg láznál erősebb (1-6 skálán 6-os volt). Képzeljétek, kapott izomlazító kúpot valamelyik vizsgálathoz, kimentek Apája letette és Balázs összecsuklott és a fejét sem bírta tartani Kép Kis picikém KépKép
Nagyon toleránsan viseli, hogy nincs játék, mert anya beteg, jön és simogat. Ja és mostmár fűzi a szavakat! "Apa tette(Apa tente)", "Cica tutu (cica kukucs)".

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Jesszus Annamari! Infulenza szintén??? Gyors gyógyulást..Kép Akkor Balázs jobban van ezek szerint? Te hogyan lettél egyből tüdőgyuszis??

Vojőr ! Köszi az infótKép

a vajúdó ugyanolyan, mint régen volt? Én azt hittem (én naív) rögtön érkezéskor az egyágyas szülőszobába kerülök sziesztázni....
A szülés után Apa Baba a vajúdóban is velem lehet?

Intenzív örző: Tábori körülmények?? Azt szeretemKép Szalonnát is sütünk? Akkor jóóóóóKépKépKépKép
Ott mászkálnak a festők létrával körülöttünkKép Nem baj ám, legalább Őket szórakoztatom, nem úgy mint két éve, amikor már ragrapaszt akartak a számra rakni, mert röhögtettem az intenzív örzősöket.
Jujjj de jó au epidurálKép Tudod, én császárral szültem, doki be van fűzve a rendes szülésre de ha "nem megy" akkor gondolom (el se várom) nem éjjel fog szegény megoperálniKép Rendes szülésnél is van eda?
Bibibi én már másnap "önjáró" voltam, előző este született a fiam, akkor már másnap mehetek a gyerekágyra?? Kép jujj de jóóóKép

Amúgy már nincsen is olyan sok: 37 napKép Az már nem sokKép

Na eldugulok, ma kitakarítottam az egész lakást.

Puszi: Kata
LadányiKata
 


Kata

Jöhetsz hozzám is ha unatkozol takarítaniKép) Manó egyre több időmet használ ki, mind ez a házimunka rovására, de kit érdekel, mert engem aztán nemKép

Apa a vajúdóban is veled lehet, elötte is meg utána is ha esetleg nincs hely és csúcsrajáratás van szülés ügyben, max vizsgálatoknál kell kimennie.
Hát az örző, tényleg elég tábori hangulatú volt decemberben, és amig nincs kész a felújítás szerintem marad is. A szalonnasütés nem rossz ötlet, kár hogy akkor nem jutott eszembeKépKép

A másnapi gyerekágy sajna sokban attól is függ hogy mennyi hely van, hiába voltam én is önjáró, két napot fent kellett dekkolnom, mert teltház volt lent.

Nah megyek etetni, habzsoltháp felébredt és nem tür késlekedéstKépKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan:

Ági! Mi bementünk a rendelésre, elég rosszul viselte Szabolcs... (Nem az oltást, az akkor nem is érdekelte, hanem azt, hogy idegen helyen vagyunk, sokan vannak körülöttünk idegenek, stb)de szeretném, ha szokná a strapát... Minden kimozdulásunk egyre jobban sikerül. Szörnyű lehet ez a gyulladás! (Látta amúgy orvos? Nekem azt mondta dokikám, hogy azonnal menjek be hozzá, ha ilyesmi történik, mert operáció is lehet belőle, ha túl későn kezelik...)

Annamari! Ti szegények, nagyon sajnálom! Gyógyuljatok hamar!

Pirus! Klasszak a képek! Mekkorát nőtt Zsombi!

Lányok, azt hiszem Szabolcs fogzani fog... Holnap megmutatom a védőnőnek, ő lát-e valamit az ínyén, mert én nem nagyon, viszont rengeteget nyáladzik, és sokat nyűglődik, egyik pillanatban jókedvű, másikban nyavalyog... Remélem vaklárma, mert bíztam benne, mi is csak féléves kora után kezdjük ezt a tortúrát. De felhomályosítotttak, hogy a családban több nagyon korán fogzó baba is volt... Viszont klasszat sétáltunk, vettünk sárga műanyag kacsát a kádba és egy tündéri kék kesztyűt.
Fulescsacsi
 


SziasztokKép

Fülescsacsi
Remélem nekünk nem kell lemenni, és kihozza a dokinéni az oltást, tegnap a védőnő azt mondta, hogy max a 4 hónaposnál kell majd lemenni, mert akkor már cseppeket is kap manó és azt csak a rendelőben kaphatja meg.

Jelentem, ma vagyunk 7 hetesek és már négy napja átaluszuk az éjszakát, anya és apa legnagyobb öröméreKép A legkorábbi időpont amikor kell manó mostmár az 5 óra, de volt példa a félhétre isKép) Este meg legkésőbb 11kor már alszikKép Csak maradjon meg ez a jó szokásaKép

Az etetés is kezd megoldódni, mostmár tutira elég neki az egyik cici, mikor a nem fájós jön, a fájósnál, még kell egy kis pótlás a másikból, de már ez is haladás. A védőnénink szerint simán használhatom a sudocremet a fájos cicire. Kipróbáltam, úgy nézem bevállik, mert már nem sebes és nem fáj annyira, kár hogy előbb nem mertem bekenni vele.

Nah megyek és kihasználom még azt a kis időt, amig manó alszik és rendbeszedem a lakást.
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy tetszettek a képek!Kép

Ági, milyen cseppeket, a Sabin-t? Azt mi itthon kaptuk meg, be kellett raknom a maradékot a mélyhűtőbe és a következő oltásnál megkapta azt is Zsombi. Én minden oltást otthon adattam be, így volt a legkényelmesebb.
De majd a 15 hónaposra már a rendelőbe megyünk. Mióta bevezették az időpontra való megjelenést sokkal szívesebben megyek. Nincs tömeg, nincs várakozásKép

Annamari! Azért örülök, hogy nincs baj Balázs szívével! Mindkettőtöknek jobbulást kívánok!!!

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Annamari,
gyógyulhassatok! Hogy vagytok? A Heim Pálról eddig jót alig hallottam! Kép Szerencsére, mi a budaiba tartozunk, arról pedig eddig csak ódákat tudnék zengeni!

Pirus,
az az autótorta tök szupi! Kép

És engedjetek meg két szösszenetet, ami alig 12 óra leforgása alatt játszódott le. Apró kis életképekKép

Nálunk nagyon vidám az élet ám! Mostanra lehiggadtak a kedélyek, de nem is olyan régen még csillapíthatatlan volt a sírás. Sára ugyanis hajvágás közben véletlenül kicakkozta Máté fülét.
Jó a kérdés, hogy hogy került hozzá a gyerekkörömvágó olló és hogy nem vettem észre, csak amikor már a fiam sírni kezdett? Nem tudom a választ. De nehéz volt megnyugtatni, közben pedig válaszolni higgadtan Sára kérdéseire, miszerint ez akkor most seb? És akkor most menni kell a doktorházba? (ez a kórház) Majd amikor már totál máshol voltam a félig lecsillapodott Mátéval kaptam egy övön aluli mondatot: Anya, sebes lett az ágy! Kép
De nagyon nehéz volt. És hála a mindennek, hogy semmi komoly baj nem lett!

Tegnap esti altatás eredménye: két csimota közöttünk aludt. Hajnaltájt Sára felült és sírva így szólt: "Ni ben máti ditó!" Mit csinál egy anya erre eme hajnali órán? Megpróbál visszaaludni. De amikor leánya nem tágít, és másodszor is elsírja ugyanazt, nos, elkezdtem gondolkodni, vajon mit mondhatott? Először mintegy ráérezve, a kislányra, így szóltam: Nyugodj meg drágám, ha a Gidón leszünk majd beenged a Tete! (Anyukámék lakása a Gidó) Az egyre erősödő sírás és a mondat ismételgetése azonban tovább serkentette az agyam. Megvan! - gondoltam. A Máti biztos Máté! De nem, kiderült, semmi köze Mátéhoz, aki viszont mostanra már felébredt és némi nyöszörgéssel hangot is adott rosszallásának. Kétségbeesve próbáltam meg keresgélni valamit a tegnapból, ami ennyire felzaklathatta. Aztán végső elkeseredésemben elemezni kezdtem Sárám beszédét. Arra jutottam, a magánhangzói általában tiszták, bár ugye most éjjel van, félálom és cumi, de kiindulópontnak nagyon szuper. Ízlelgettem ieáiió. És akkor bevillant: Nincs bennt másik trikó! (mármint a fiókjában) Gyorsan megbeszéltük, hogy ma összehajtogatunk együtt és jól telerakjuk a fiókját trikóval! Békésen hozzámbújt és szuszogott tovább.
solya
 
 


gyógyulhassatok=gyógyulGassatok
bocsi
S
 


Sziasztok!

Annamari: Gyógypuszi Nektek!!
Nekem eddig csak jó véleményem van a Heim Pálról, minket nem szoktak ilyen hülye drnők megtalálni, hál' Istennek.
Accut szívzöreje Andinak is van, amit tavaly megvizsgáltak azt mondták rendben de egy év múlva vigyem vissza ...a héten kértem időpontot..hát ha tényleg lenne bajunk addigra kipurcannánk május 12....nem vicc ez az időpont..
Na mindegy ez van.
Pirus nagyon jó az a kisautó Zsombinak!!!
Megtanult az Andi puszit adni de ez csak úgy néz ki, hogy nekem adott eddig és odanyomja a száját az arcomhoz. Apa még nem kapott..fájlalja is a dolgot..
Ezt csak azért mesélem mert szerettél volna puszit kapni vasárnap de akkor még nem tudtukKépKépKép
15 hónapos oltás kinek milyen ötletei vannak hogy lehet átvészelni??KépKép
Picus
picus
 
 


Picus!

ÁÁhh a hónapos oltásKép Maga az oltás + a következményei nem vészesek, inkább az, hogy kettőt kap. Egyet a combjába, egyet a vállába. Sajnos inkább lelkileg viseli meg Őket. Mi előtte hónappal voltunk agyhártyagyuszi oltáson, az abszolút se lelkileg se sehogy nem viselte meg, ettől kicsit kiakadt. De peti nem sírós fajta, ezért nincs viszonyítási alapom. A "kiskori" oltások közül se sírt egynél sem, csak amikor kettőt kapott egyszerre. Azaz egymás után. Akkor is az elsőnél "tartotta" magát, a másodiknál keseredett elKép De a következő szintén duplánál már nem is sírt, csak könnyes lett a kis szemeKép OOLyan édes volt.......

Ne izgulj, amire a rendelőből kiértek, már el is felejtiKép


Lányok: továbbra is tanácstalan vagyok: PIZSI??? Igen vagy nem???Kép

Pusza: Kata
LadányiKata
 


KataKép

Szülni azért ne pizsiben akarj, mert az igen érdekes lenneKépKép
Gyerekágyon meg rajtad múlik miben akarsz lenni, max praktikusság szempontjából macerásabb a pizsi.
Tudod betétcsere és társai, nem a legelőnyősebb. Meg a hálóinget is érheti baleset, de a pizsit tuti előbb sikerül bekoszolni.

FülescsacsiKép
Dokinénink mondta, hogy nem kell bemennünk az oltásra, kihozza, pont amikor két hónapos lesz akkor fogja szegény manó megkapni, remélem jól fogja viselni.

Szép hófehér napotKép nálunk egész éjjel esik a hó, minden csupa csupa fehérKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?