Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi! Nekem minden a saját gyűjteményből megy (így akkor nézed, amikor neked jó). Ha érdekel, megírom.

Fura ez a testvérkedvezmény. Ezek szerint feléből is gazdaságosan kijön a dolog. Nálunk is belefér a 30000be kajával, mindennel, kedvezmény nélkül.

Erre a takarítás dologra rákérdezek, mert hátha mégis beleférne a keretbe. :lol:

dkata
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

jó hamar lefekszenek a gyerekek, főleg Lili. Akkor neked tenger időd van éjszakáig :D :D

mindig is ilyen korán feküdtek.
A fiúk 2.5 éves korukig 6kor mentek aludni, Lili ehhez képest később fekszik már most is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


És este 6-tól meddig aludtak?
Én már most észreveszem, így, hogy korábban lefekszik, (8-kor fél 9 helyett),reggel is fent van már korábban, 7 körül.
Olivér is el tudna már este 7-kor aludni, nagyon fáradt már olyankor (pedig ma is aludt 3,5 órát du), de attól félek, hogy akkor már 6-kor kukorékolna nekem reggel.

Kép
zsuzsi73
 
 

 
 

És este 6-tól meddig aludtak?
Én már most észreveszem, így, hogy korábban lefekszik, (8-kor fél 9 helyett),reggel is fent van már korábban, 7 körül.
Olivér is el tudna már este 7-kor aludni, nagyon fáradt már olyankor (pedig ma is aludt 3,5 órát du), de attól félek, hogy akkor már 6-kor kukorékolna nekem reggel.

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:És este 6-tól meddig aludtak?
Én már most észreveszem, így, hogy korábban lefekszik, (8-kor fél 9 helyett),reggel is fent van már korábban, 7 körül.
Olivér is el tudna már este 7-kor aludni, nagyon fáradt már olyankor (pedig ma is aludt 3,5 órát du), de attól félek, hogy akkor már 6-kor kukorékolna nekem reggel.

f7-7ig, néha f8ig is.
de én reggel kelek, így ez nem zavart, így viszont legkésőbb 8tól 11ig csönd van.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok,

Azok a bölcsik, amiket mi néztünk szintén 70-80 körül voltak, de volt 100 fölött is, csak azt helyből kihúztuk a litánkról. Mondjuk mi a II. ker-ben néztük.

Wish,
A Párkány utcai működik bölcsis rendszerben vagy csak alakalmi megőrző? Mennyibe kerül?

A 3000/óra takarítás felújítás utáni munkára sztem is qrva sok, de nem kivételes, nálunk is ennyiért voltak és mi sem egy helyen kérdeztük.

Off: Nem tudjátok, hogy a Margit híd meddig lesz lezárva?

Kép
bandika
 
 


Orsi,
és ha olyan korán alszanak, és mondjuk Te/Ti még menni szeretnétek pl. este sétálni vagy akárhová, akkor hogy oldjátok meg? Főleg nyáron, amikor azért alapból később fekszik le az ember? Én ezért az egyért örülök, hogy később fekszik Olivér, mert így nem gáz, ha mondjuk 8-9-re érünk haza.

Bár mi meg már átestünk a ló túloldalára, úgyhogy kicsit az irigység beszél belőlem. 8) :lol:
20140901102739
 
 


Igen én már többször meglepődtem Osiék 6-fél 7es fektetésén :D

Orsi
30e Ft? az nagyon klassz!
Az az igazság, hogy én azt kalkulálgattam, hogy mivel a legtöbb gyerek náluk délelőttös, meg heti2-3 napos, sztem 800ezernél nincs több havi bevétel, ami 3 ember bérére+rezsire+biokáajára+angolos+ kézműves+egyebek(pelust ők adják, törlőt, játék stb.) nem is olyan sok... Szerintem nincs nagy kasza még ilyen horror díj mellett sem. Pályázgatnak ezerrel, remélik, hogy kapnak vmi támogatást, és akkor lejebb tudják vinni az árakat

Zsuzsi
nekem a 7es ébredés kiváló! Magamtól is a körül kelek, meg így legalább apjával látják egymást reggel

Hajni
Pont egy másk topikon írta ez egy lány, hogy 11 kor alszik el a gyermek. De kiderült, hogy fél 10 kor kel... Szóval megoldható a korábbi fektetés, de akkor ne akarjon anyuka reggel 9ig durmolni :D

Itt vannak a NEXT cuccok!!! Szuperek!!! a 12-18 éppen jó, szerintem kb. decig, szóval örülök, hogy nagyobbakat is rendeltem.........

Kép
Kép
emma1976
 
 


Bocs, hogy mindig csak kérdésekkel jövök, a nagyobb babák dolgába még nem tudok beleszólni...

Huni beteg, 2 nap alatt túl voltunk a hőemelkedésen, trüszin, ma már csak köhög , jön föl a slejm, nem is ez a lényeg, hanem, hogy 1 hete nem eszik semmit sem, csak tápot hajlandó enni, de azt is keveset, mintha újszülött lenne, félek, hogy lefogy , bár én sem szeretek enni betegen, remélem, nála is ez lehet.Jól gondolom???

A másik:
A gyerekem megevett egy fél papírzsepit, használt papírzsepit, kivette a zsebemből, észre sem vettem, csak hogy csönd van...kivettem a szájából, de csak a felét találtam meg, a többit lenyelte...aggódjak????HEllllPPPP
Vendég
 


Emma,
eddig az enyém is akörül kelt, de mostanában 6-7-kor. :( Sose csinált még ilyet! Örülök, hogy jók lettek a next-cuccok meg a méret is! :D

Hunci,
jobbulást Hunornak! Az ivásra figyelj, én is aggódnék a kevés kaja miatt tutira, pedig éhen nem fog halni! A tesómék gyerekorvosa mondja mindig, hogy magát éheztető gyerekkel még nem találkozott! Szerintem a papírzsepi miatt ne aggódj, cellulózból van, az nem mérgező. :lol:
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Orsi,
és ha olyan korán alszanak, és mondjuk Te/Ti még menni szeretnétek pl. este sétálni vagy akárhová, akkor hogy oldjátok meg?

nem egészen értem, mire gondolsz?
este nem szoktunk programot szervezni, vagy egyedül megyünk és akkor valaki felügyeli az alvó gyerekeket.

Pompi :D
egyszer kérdeztél Vekerdi-közösség témakörben valamit, de nem volt világos, hogy mit, aztán abbamaradt a téma. Még mindig érdekel, pontosan mit is akartál volna megtudni :)

Hunci :D
jól gondolod, belefér, hogy fogyjon is, sok gyerek fogy, de utána pikk-pakk visszahízzák.
Lili minden nap megeszik egy papírzsepit :wink: ne törődj vele. Az öcsém a szalvétát ette meg evés után :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
példa: Szoboszlón mindig délután kezdődik a bazáros, ugrálóvár, sétálás (napközben amúgy is túl meleg van ). A tesóm sose tudja elvinni a nagylányát, aki meg odavan ezekért, csak ha vigyáz vki a kicsire, aki szintén már 6 - fél 7 körül alszik. De nyáron lényegében akkor kezdődik a nap!
20140901102739
 
 


Hunci

a kaja miatt ne aggódj. Olivér volt már olyan beteg is, hogy 3 napig egyáltalán semmit nem evett. Tápszert se. és inni is csak az almalét itta meg, semmi mást.

Lányok

szerintetek mennyi idős korig kellene tápszert innia? a tej "kötelező"?
a tápszert már régóta a kanalas tejpépekbe csempészgetem, tegnap megpróbálkoztam a milupa junior drinket adni neki csőrös pohárból. nem csak azt hányta vissza, hanem a kaját is, amit előtte evett. szerintem Olivér nem fogja ezeket a tej-féleségeket meginni. joghurttal, tejpéppel, meg ilyenekkel pótolhatom? kakaót nem akarok neki adni.

Emma

a nextes cuccok között van bármilyen nadrág? ha igen, léci mérd már meg egy 12-18 hósat, az ülepétől az aljáig, hány centi. köszi.

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni :D
értem... nem járunk Szoboszlóra :D :D :D :D
én tényleg nem érzem gondnak, semmiről sem maradnak le emiatt.
A nyarat meg én nemérzem semmiben sem másnak ebből a szempontból, minden ugyanolyan menetrend szerint működik.

Zsuzsi :D
bármelyik tejtermék jó, mind1, hogy tej, joghurt, túró, sajt v. kakaó csak tejtermék legyen

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

nálunk merőben más a nyári menetrend, mint pl. ez a mostani, őszi.
nincs valami ötletetek, hogyan adhatnám a túrót, sajtot? kiköpi azonnal.
eddig csak a joghurtot ette meg. kenhető sajtok közül van olyan, amiben nincs annyi szemét? a darabosat nem eszi. de kenyérre kenve lehet, megenné.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
kenhetővel nekem is bajom van, nem nagyon találtam olyat, ami elfogaható lenne. Vajkrémből a nádudvari az e-mentes.

Nálunk nem más a napirend, többet vagyunk kint, de ettől még az evések-alvások időpontja fix.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
tudtam, hogy ezt válaszolod! :lol:

Zsuzsi,
a túrót próbáld meg főzelékbe vagy üveges gyümibe tenni, nekem csak úgy eszi meg. Sajtból meg próbáld ki a mozarellát, nálunk az az egy, amit harap, és imádja! Megpróbálhatod még megolvasztva is, úgy más az íze. Viszont csak kis falatot adj neki belőle, mert a nagy darab az túl rágós, az enyém kiköpi. :roll:
20140901102739
 
 


Orsi,
tudtam, hogy ezt válaszolod! :lol:

Zsuzsi,
a túrót próbáld meg főzelékbe vagy üveges gyümibe tenni, nekem csak úgy eszi meg. Sajtból meg próbáld ki a mozarellát, nálunk az az egy, amit harap, és imádja! Megpróbálhatod még megolvasztva is, úgy más az íze. Viszont csak kis falatot adj neki belőle, mert a nagy darab az túl rágós, az enyém kiköpi. :roll:
20140901102739
 
 


Orsi,
tudtam, hogy ezt válaszolod! :lol:

Zsuzsi,
a túrót próbáld meg főzelékbe vagy üveges gyümibe tenni, nekem csak úgy eszi meg. Sajtból meg próbáld ki a mozarellát, nálunk az az egy, amit harap, és imádja! Megpróbálhatod még megolvasztva is, úgy más az íze. Viszont csak kis falatot adj neki belőle, mert a nagy darab az túl rágós, az enyém kiköpi. :roll:
20140901102739
 
 


orsi,
csak annyit írtam, hogy Vekerdy szerint a gyerekeknek 4 évesen elég lenne óvódába menniük. Hogy mivel indokolta, arra most nem emlékszem. Nem értettél vele egyet, hát istenem, van ilyen. Ezzel válaszoltál is... legalábbis bennem nem maradt kérdés.

kata,
nálunk fordítva van, én vagyok engedékeny és apa szigorú, mert mikor fél napon át ordít a gyerek valamiért, akkor úgy érzem, hogy az tényleg fontos neki és megpróbálok valami megoldást találni mindkettőnk számára a teljes tiltás helyett. Persze ettől én egyáltalán nem számítok jófejnek, sőt... Még kapom a beszólásokat, hogy "jaj, de hisztisek ezek a gyerekek!" Én meg úgy érzem, hogy ha nem figyelnék oda rájuk, az egész életem csak ordítozásból állna, hogy ezt sem szabad-azt sem szabad!

hajni,
azért nagyon stramm vagy, hogy csak így lemondtál a forgatásról és ráadásul ilyen jól viseled! Néha annyira érzem, hogy az anyukák munkája mennyire nem látványos és mivel a külvilág nem is látja a részleteket, azt hiszik, hogy nem is csinálunk semmit! Nekem egyszer egy ismerősöm azt találta mondani, hogy én azért nem járok már aerobikozni, mert "belesüppedtem az állóvízbe". No comment...

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi! Értem a Te "engedékenységedet", de én olyanokra gondolok pl. hogy én szívom az orrát a gyereknek, mert apa nem kínozza (persze, majd ha a fülére megy a takony, az nem fog fájni), meg pl. ha megengedi majd neki, hogy levegye a szemüvegét, én majd cseszhetem, hogy rajta tartom valahogy...

Szomszéd gyerek 1 órája üvölt, folyamatosan. Csoda, hogy Bálint alszik. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Krémsajtot én is utálom (már ami benne van), de Bálint sajnos imádja. :cry: Ádám eszi előtte, és nem lehet nem adni neki. Ha valaki kitalál erre valamit, szóljon.

Zsuzsi! Túrót simán bele lehet tenni főzelékbe, turmixold össze simára. Túrós kence kenyérre (körözött)? Túró gyümölccsel (esetleg+ joghurt)?

dkata
 
 


pompomlány írta:orsi,
csak annyit írtam, hogy Vekerdy szerint a gyerekeknek 4 évesen elég lenne óvódába menniük. Hogy mivel indokolta, arra most nem emlékszem. Nem értettél vele egyet, hát istenem, van ilyen. Ezzel válaszoltál is... legalábbis bennem nem maradt kérdés.

jah, akkor csak nálam nem állt össze a kép.
szóval nekem ebben is baba-mama kiegyensúlyozottság a vezérelv, és nálam meg az én gyerekeimmel ez tuti agyhalál lenne.
(Belegondolok, hogy ha csak most kezdenék az ovit én tuti lipótmezőn kötöttem már volna ki, de szerintem ők is, mert ha 4 napot itthon vannak már megzizzennek)

meséljetek nekem, hogy milyen a nyári menetrend?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

mi nyáron már reggel 8-kor lementünk és 10-re itthon voltunk - a meleg miatt.
utána du. 5 körül mentünk le és csak fürdetésre, 8- fél 9 körül jöttünk haza. sokkal több időt töltöttünk a szabadban.
most csak 10 körül megyünk le, 1-másfél órára, du pedig azonnal lemegyünk, ha felébred, tehát 3 körül.
tulajdonképpen a séták időpontja és időtartalma változott.

Pompi

gondolom az ismerősödnek nincs gyereke, aki azt találta mondani, hogy belesüllyedtél az állóvízbe.
2 gyerek mellett valszeg esélyem se lenne erobikozni, így se egyszerű összehangolni apával. de amióta Olivér nagyfiú, könnyebben megy. H-SZ-P az enyém, K-CS-SZO az övé, ő is sportol.

Kép
zsuzsi73
 
 


A legtombolóbb melegben mi is csak 5 körül merészkedtünk ki, és kb. fél8ig kint voltunk.

Vége az 1 hónap nyugalomnak. Éjszakánk katasztrófa volt, rágófogak beindultak.... kegyetlen 2 duzzanat van az ínyén :shock:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Orsi,
mi pl. elég sokat utazunk vidékre anyuékhoz (meg a tesómékhoz, ugyanott laknak ), és nem kell sietni délután, hogy hazaérjünk fürdetésre. Meg ugye a kocsiban tuti elalszik, és akkor ugrana a délután 6-7-es tenti. :roll:

Pompi,
aranyos vagy, ennyire azért nem érzem magam mártírnak, de persze belegondolok néha, hogy most ott milyen lenne. De én döntöttem, én akartam anya lenni. Ez már egy másik út...
A legjobb barátunk (először az én legjobb barátom volt, most már inkább apáé ) kint van, és időben tudósít mindenről, nehogy lemaradjunk vmiről. :? :lol: Azért sose felejti el megemlíteni, hogy milyen strapás, meg mennyit szopnak (sajnálni kell nagyon érte :lol: ), de pl. tegnap szabadnapja volt, és elmentek az egyik operatőrrel fakultatíve megnézni az Iguassu vízesést. Jóformán ódát írt róla, annyira odavolt.
A másik meg, hogy kicsit én is azt érzem, hogy le vagyunk írva, hogy ja, otthon van gyesen! Mintha kicsit degradáló lenne. :( :twisted:

Emma,
rágófogakat sajnálom. Nálunk egyiknek se volt tünete, pedig - épp tegnap néztem neki - épp 16 db foga van! :D A szemfogai még nem teljes nagyságukban, de már félig azok is kint vannak. Ahhoz képest, hogy 8 hósan jött ki az első, behoztuk a lemaradást. :lol:
20140901102739
 
 


Zsuzsi!
Én a sajtot belereszelem a főzelékbe (nem sokat), leginkább Pannoniát vagy Óvárit. Ismerkedésnek szerintem ez sem rossz.

Vekerdy szerintem elméletben jobban működik, mint a gyakorlatban. Szülés előtt olvastam épp végig az egyik könyvét, hát nekem csak kis százalékban jön be. Szerintem akkor inkább Ranschburg.

Tegnap Dani a játszótéren az egyik játékba kapaszkodva 3 percig állt egyedül!!!!

Kép
jud71
 
 


Hajni
16 fog problémamentesen? nagy mák...
Nekünk csak 8 van, 2esével jöttek, 4x1 hét volt sokkal rosszabb a normálnál....

Az én cégem 50%át eladják egy dél-afrikai multinak. A munkámra itt és ilyen formában nincs többet szükség.... Hát nem túl vidám, bár itthonról azért teljesen más szemlélni ezeket az eseményeket... Lényeg, és ezért drukkolok, hogy a cég néhány fővel talpon maradjon, akkor engem nem nagyon érint most 3 évig...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Daninak boldog születésnapot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Hunci! :D Kép álldogál Köszönjük!

Kép
jud71
 
 


Szóval azt akartam írni, hogy:

Hunci! :D Köszönjük!

:lol:

Kép
jud71
 
 


Emma,
még szerencse, hogy nem kell melóval törődnöd jó ideig! :D 3 év alatt meg a világ is kifordulhat a sarkából! :lol:

Jud,
Daninak sok boldogságot kívánunk mi is, éljen soká! :D Nagy gratula a felálláshoz!:D Mi segített ilyen hamar? Vagy magától ment minden?
20140901102739
 
 


Zsuzsi
Bocsánat, hogy csak most válaszolok: belső lábszár 26 cm

Végre kijött az első őrlő, huh, nehéz eset volt....

Kép
Kép
emma1976
 
 


Hajni! :D

Köszönjük! Nem állt még fel, :( én állítottam a játékhoz, de eddig még ez sem működött, mert rögtön lehuppant a földre, mostmár legalább egy ideig megáll a lábán.

Tegnap megvolt a keresztelő is:


Kép keresztelőn

Kép
jud71
 
 


Jud! Nagyon szép kisfiad van! Gratulálok a keresztelőhöz és boldog szülinapot Neki! :lol:

Az eltűntek visszatérhetnének... :cry:

dkata
 
 


Én vagyok, tanulok. :( Ma voltunk megint a Kaáliban, holnaptól szúrom a gonalt is. :D Rossz hír, hogy nagyon ki lesz centizve az államvizsgám, lehet hogy ki kell tolni- vagy húzni a punkciót. :evil: Olivér kedvesen ráüvöltött mindenkire, és amint eltűntem a szobácskában, elkezdett hisztizni. :? Tökjó, hogy mindig vinnünk kell magunkkal, így is szemlesütve járok... :oops: :roll:
Végre kicseréltük a babakocsit, tökjól ki is esett belőle. :(
Írjatok! Katyerina, merre vagy? Wish, ment privi! Jud, tényleg helyes kiskölyök! :D
Pompi, már annyiszor akartam kérdezni, Te miben hurcolod nagyranőtt kisfiad? :D
20140901102739
 
 


Hajni, úgy látom csak ketten vagyunk. :lol: Pont mi ketten, akik elvileg tanulunk. :shock: :lol:
Mi az a szöveg, hogy "így is szemlesütve járok"?!
Hogy esett ki a kocsiból? És megütötte magát? Melyik kocsi lett végül?

dkata
 
 


Kata,
Ja, tanulunk! :lol:
Hát, mert mégsem illdomos odavinni egy gyereket nem? :roll: Dehát apa elvisz kocsival (ugye én nem vezetek ), Olivér meg nincs más, jön. :roll:
Úgy esett ki, hogy nincs karfája elöl, aztán még nem szokta meg, hogy kell kiszállni belőle. :( A barna-kék lett. :D
Te hogy állsz amúgy? Már neked sincs messze a vizsga! :D

Végre megtudtam a választ: hasmenés esetén tejmentes tápszert és tejpépet kaphat csak a gyerek!
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is,most több időm lesz!(5-ös lett a pszihológia vizsgám!)
Most 1 hónapig nem lesz suli az ünnepek miatt,és nincs tanulnivaló!Utána meg majd besűrítenek,és megint nem lesz időm... :evil:

Jud,
Daninak boldog szülinapot kívánok és gratulálok!Nagyon szép kisfiú!

Hajni,
De izgi a tesóprojekt!Az államvizsga miatt nem irigyellek!
Gondoltam Rád,mert pénteken benyomtam magamnak az influenza elleni oltást!
Esernyőkocsit vettetek?Biztonsági öv?

Kata,
azt hittem,hogy már nem tanulsz!Vagy elkezdtél megint valamit?

Amúgy mi jól vagyunk,fiúk hihetetlen sokat dumálnak!Márk 2 napja a fürdés végén belepisil a kádba,és mondja előtte,hogy pisi!Az a baj,hogy a böli előtt már nincs értelme biliztetni!

Többiek?

Andi
Kép
aanda
 
 


Anda,
aztaa, a kis stréber! :lol: Nem szégyelled magad azért az ötösért?:lol: Én örülök mindig, ha átlöknek... :? :roll: :lol: A kocsi esernyő, miután kikapcsoltam az övet, ő szállt ki ügyetlenül, mielőtt nekem sikerült volna kisegítenem. De itthon esett ki, kicsit sírt csak, nem volt vészes.
Bölcsibe januártól kezded a szoktatást?
20140901102739
 
 


De nagy a pangás...

Hajni :)
Köszi a privit. Pont tegnap küldtem sms-t, hogy mi a helyzet. Biztos most hülyének néz :oops: Na sebaj, biztos nem ő az egyetlen :lol:

Bandika :)
Szerintem állandóra is lehet vinni a gyereket a Párkány utcába, nem csak megörzésre. Fel kell őket hívni megkérdezni. Én is erősen gondolkodom, hogy talán már elöbb odaszoktatom Balázst néha egy-egy megőrzésre, mert néha kellene egy kis szabadidő elintézni ezt-azt és nálunk messze laknak a nagyszülők.

Képzeljétek, ma Balázs kb egy órán keresztül egyedül eljátszott a játsztéren. Jött-ment, homokozott, mászókázott, egyedül (!) lecsúszott a csúszdán, csak akkor jött oda hozzám, mikor inni kért, meg ha fel kellett tenni valamire, amire nem tud felmászni. Annyira édes volt, én meg örültem, hogy ülhetek nyugodtan és elég, ha csak nézem ;) Kirepülnek a fiókák :lol:
Biztos a gekko jó hatása, mert utánna mentük játszira ;) De bármi is az oka, örülök, hogy kicsit önállósodik.

wish
 
 


Lányok!

Használ valaki zymafluort? Mit gondoltok róla?

Kép
jud71
 
 


Jud,
pont múlt héten mondta a doktornőnk, hogy használjuk. Naponta egy tabletta. Miért? Hogy érted, hogy mit gondolunk róla? Gondolod, fölösleges?

KépKép
lili73
 
 


A Ti gyerekeiteknek nincs még foga? :lol: Csak mert a betegtájékoztató azt írja, hogy a fogáttörés előtt el kell kezdeni az alkalmazását. Akkor ez nem fontos? És azt honnan lehet tudni, hogy a csapvízben mennyi a fluorid? (Mert ha túl sok, akkor nem lehet a tablettát szedni). Nem mintha csapvizet inna Bálint, csak kérdezem. :lol:
Egyébként engem is érdekelnek a tapasztalatok.

Andik, előbújtatok! De jó!!!!

Bandika! Sütöttél már mézest?

Anda, az egyik tanfolyamot befejeztem nyáron, annak a bizonyítványa kellett ahhoz, hogy itt vizsgafelmentést kapjak 1 tárgyból, és ez lesz az utólsó vizsgám. Ezzel be lenne fejezve a másik tanfolyam is (nem bánnám már). :roll:

dkata
 
 


Má' tudom, az ÁNTSZ megmondja a csapvíz fluorid tartalmát. Biztos csodálkoznának, ha ezzel hívnám fel őket. :shock:

dkata
 
 


Jud, Lili,
ez az a tabletta, ami plusz fluoridot juttat a szervezetbe? A fogak miatt? Mert a tesóm adott a lányának ilyesmit (csak nem emlékszem a nevére ), mert az ő gyerekorvosuk is mondta neki. Na a gyereknek pedig tiszta sárgásfehér foltok nőttek az összes fogán, elég rémisztő volt. Kiderült, hogy tök felesleges a plussz fluorid, sőt káros is. Szerencsére a folyamat visszafordítható volt, abbahagyta a gyógyszer adagolását.
Mondjuk a tesóm ásványvizet ad a gyereknek inni, nem csapvizet.
20140901102739
 
 


Szóval azért kérdeztem a zymafluort, mert azt hallottam róla, hogy tök jó ez a szer a fugszovasodás megelőzésére.
Viszont a dokik egy része ajánlja mások viszont ellenzik, fogorvosok úgy szintén. Megkérdeztem ma a gyerekdokinkat, hogy neki mi a véleménye erről. Erre ő: szerinte ez még tök felesleges, mert még csak egy éves a gyerek és csak hat foga van :twisted: :twisted: :twisted: ( ugye a betegtájékoztatón az van, hogy már az első fogak kibújása előtt meg kell kezdeni a szedését) Persze a dokink szerint a Dévény torna is felesleges, mert úgy is meg fog tanulni járni a gyerek. :twisted: :twisted: :twisted: Na mindegy, ennyit az ő öskövület hozzáállásáról.

Viszont nekem elég pocsék fogaim vannak, a férjemnek úgy szintén. Dani fogain is látok elszíneződéseket már most és a fogkefével nagyon nem tudunk mit kezdeni, az hogy meg még fogkrémet is nyomjak rá, egyenlőre elképzelhetetlen. Ezért gondoltam a fluor pótlásra.

Ja és azt is olvastam vmi népegészségügyi felmérésben, hogy Magyarországon 98%-ban nagyon nincs elegendő fluor az ivóvizekben és ezért is fontos a prevenció. Persze mások szerint a fluor méreg.

Na elvesztem az információhalomban.
Bocsi, hogy hosszú voltam, eldugulok...

Kép
jud71
 
 


Lányok! :D
Egy gyors kérdés: HPV védőoltást :D háziorvos is felírhat nekem, vagy csak nőgyógyász?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
én úgy tudom, hogy a HPV védőoltást csak tinilányoknak adják be, akiknek még nem volt szexuális találkozásuk. Másképp nincs értelme.
20140901102739
 
 


Nem csak annak adják, akinek még nem volt szexuális kapcsolata. :lol: Nekem a gyerekorvosom beadta a saját lányának (22 éves). Sőt nekem is mondta, hogy esetleg kérdezzek rá a nőgyógyásznál, hogy nekem érdemes lenne-e (HPV pozitív voltam), mert több HPV típus ellen alakít ki védelmet.
És még ezt találtam: "A védőoltást olyan 9 és 26 év közötti nők beoltására szánják, akik még nem fertőződtek meg a HPV-vel. Magyarországon valószínűsíthetően a 18-16 év alatti nők esetében kötelező oltás lesz. Dr. Elekes elmondta, a már kialakult rosszindulatú méhnyak-elváltozásra a vakcina hatástalan."

Donika! Neked honnan jött a gondolat, hogy beadatod?

dkata
 
 


Ja, a vicc ebben szerintem csak az, hogy mielőtt oltást kap vki, szűrni kell, hogy HPV pozitív-e? Mert azt csak úgy nem szokták megcsinálni, a tipizálást meg főleg nem (pedig annak lenne értelme, mert ha vki a kb. 100 fajta HPV valamelyikével esetleg fertőzött, még lehet, hogy az másik, mint ami ellen az oltás véd). Nem beszélve arról, hogy a HPV sok ember szervezetében jelen van, aztán eltűnik, mert az immunrendszer legyőzi. Akkor az se kaphat oltást, akinek volt, de már nincs? Mert mi van, ha 5 éve legyőzte a szervezetem, 10 év múlva meg nem fogja?
Orsi! Te ilyenekben tudós vagy...

dkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: