Sziasztok!
Ajjaj, Tünde! Nekem is így kezdődött: a sok álmatlan "átpisilt" éjszaka után egyszer csak úgy aludtam, mint a bunda, és másnap meg is szültem
A szülés előtt állóknak ezt még gyorsan le akarom írni, hátha hasznos lesz:
Szerintem jó tudni a kórház napirendjét, hogy az ember a saját "szükségleteit" is ahhoz tudja igazítani. Nekem senki sem mondta el előre, úgy kellett kitapasztalnom.
Szóval: Az én babóm a csecsemőosztályon töltötte az éjszakát, csak nappal volt velem. Lehet vitatni, hogy ez jó vagy rossz, nekem bejött, szükségem volt a pihenésre.
A babákat reggel 6-kor hozzák ki. Ébresztő fél 6-kor van, akkor hozza az éjszakás nővér a lázmérőt. Lázmérés után jobb, ha nem lustálkodik az ember, hanem kaki, pisi, zuhanyzás, ugyanis még a babók megérkezése ELŐTT el kell menni gátkezelésre is.
Azt pedig célszerű akkor bonyolítani, ha az ember már túl van a WC-zuhanyzó dolgokon, különben nem sokat ér. Persze magadnak is meg tudod csinálni, de az, gondolom, nem annyira hatékony, mintha a nővérke csinálná.
A kaki, pisi pedig nem elhanyagolható (bocsánat, hogy ennyire részletezem, de szerintem fontos): pisilni közvetlenül szülés, ill. az összevarrás után kell. Ha nem megy a kacsába, akkor megkatétereznek. Nekem sikerült magamtól hál' Istennek, bár állítólag a katéter sem fáj. Valahol azt olvastam, hogy azért van erre szükség, mert a szülés után a hólyag felszabadul a nyomás alól és ilyenkor átmenetileg érzéketlenné válik, így az ember nem érez vizelési ingert akkor sem, ha teli a hólyagja. Az pedig nem jó, mert ha pang a vizelet, elszaporodhatnak a bacik és gyulladás lehet a vége. Szóval kell pisilni, utána is, gyakran. Akkor is, ha nem érzi úgy az ember (én, három hónappal a szülés után még mindig nem érzem úgy mint régen, pedig a szoptatás miatt sokat iszom). Székletet a szülést követő második napon kell produkálni. Ha nem megy, adnak Tisasent. Ennek 4-5 óra a hatóideje, szóval a babát nyugodtan ki lehet kérni még a fürdetés után is, nem lesz a Tisasenből olyan gyorsan eredmény. (Én nem mertem kikérni, mert attól féltem, hogy hamarosan valami viharos hasmenés lesz úrrá rajtam, akkor pedig hova teszem a babót, elvégre a WC-re nem vihetem magammal. De ez nem így van, csak hajnalban kellett WC-re mennem, akkor sem volt hasmenés, csak átlagosan lágy széklet. Ismételten bocsánat a naturális részletekért, aki már tapasztalta, az ugorja át, aki viszont még sohasem szedett székletlágyítót, annak jó, ha tudja).
Szóval lázmérés után irány a fürdőszoba, WC és zuhanyzás után pedig a nővérszoba, ahol megcsinálják a gátkezelést. Ha lemaradtok róla a babó kihozatala előtt, akkor lőttek a gátkezelésnek, mert a babót, asszem 7-kor elviszik, akkor viszont már osztályátadás és műszakváltás van, a nappalos nővérke pedig általában nem örül, ha neki kell megcsinálnia az éjszakás feladatát. És szerintem jó, ha megcsinálják a gátkezelést, annál hamarabb gyógyul.
Ja, és mielőtt elmentek a fürdőszobába, szerintem nyissatok ablakot, (amit aztán zuhanyzás után be tudtok csukni, így mire a babó megérkezik, újra jó meleg van), hogy jó levegő legyen a babócának. Amikor én bent voltam októberben, elég rendesen fűtöttek, úgyhogy reggelre kelve eléggé elhasznált volt a levegő.
Na, ennyi, most megyek Borit tisztába tenni.
Remélem, hasznos lesz, ha hülyeség, akkor felejtsétek el.
Üdv
Mackoo