Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Lotti rezidenciája, amit max. pelenkázásra használ :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi: újszopás – az nem hiszem, hogy éhség miatt lenne, csak ilyen ügyes, hogy megtalálta, és most játszik vele. 1-1,5 óra után nem hiszem, hogy éhes lenne, és állítólag nem is jó 2 órán belül etetni, mert összekeveredik a tej :roll: :shock:
Ha éhes/ szomjas lenne, akkor sírna neked :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: Emma sorait olvasva, már én is akartam írni ezekről. Csak nem éreztem életbe vágóan fontosnak, de tényleg jól működnek.
- éjjel sötétben evés, nincs tisztába tétel, ha csak pisis a pelus.
- És ha szeretnél fürdeni, mosni, teregetni, stb, azt Lottival is megteheted, csak vidd magaddal. Az tetszik nekik (hordozóban, mózesben, szoptatós párnára téve biztonságosan!) Néz, játszik, elalszik, ha kész. Beszélhetsz hozzá, zenét hallgathattok, énekelgethetsz, stb. Élvezni fogja…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Bettike: Mátéról mindig szundizós képet teszel fel... El sem hisszük, hogy tud hisztizni, nyüglődni :D Hiszen olyan kis angyali kisfiú. Ordít róla, hogy ő jó :D

Nagyon szép!

Vannak már infóid a fontos fejlődési mérföldkövekről? :)

Tegnap volt az első hófordulótok, ami nagyon komoly dolog! Gratulálok mégegyszer nektek!

Úgyhogy megadhatnád a nagyfiú főbb eredményeit g-okban és cm-ekben :) Bevinném a táblátokba, és akkor láthatod majd, hogy milyen szépen gyarapszik ez a kis legény...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok,ma még nem is olvastam a mai termést,csak gyorsan leírom,h mi volt,mert nagyon kivagyok!....

Voltam ma nst-n és ott nézte a doki,h milyen rossz a görbe és kérdezte,h mozog e rendesen a baba...én mondtam,h igen!
Mondta,h ne is folytassuk,vetkőzzek,amnioszkópos vizsgálatot csinál!Nem fájt ugyan,de nem volt kellemes!A magzatvíz szerencsére tiszta!Aztán uh: lepény,köldökzsinóráramlás, babaméret!Minden rendben!DE....azt mondják,h túl nagy a baba!
Ahhoz képest,h eddig meg kicsinylették...2doki is bejött és méregették!Közölték,h 4kilo körüli és,h a végén még császár lesz,mert amilyen vékony vagyok,nem tudnám megszülni!
Mondták,h pénteken menjek újra és minden vizsgálatot újra megcsinálnak!...
Erre épp hogy hazaérek szól a dokim telefonon,h konzultáltak a többi dokival az ügyemben és úgy döntöttek,h pakoljak össze szépen vonuljak be és császár!Merthogy fölösleges lenne megvárni még itthon indul be és fölösleges kínlódás lenne nekem is meg a babának is az egész,mert hogy nagy és szerintük nem tudnám megszülni!...
Nagyon vissza kellett fognom magam,h ne kezdjek el bőgni addig amég a kezemben a telefon! :cry:
Nem ilyen szülést szerettem volna és félek a műtéttől is!
Én szerettem volna átélni a természetes szülést és minden velejáróját!Csalódott vagyok és ijedt!.... :(
Most még el kell szaladnom a bankba aztán összepakolom ami még kell!Majd még igyekszek jönni ma,mert ha minden igaz akkor csak 3kor kell mennem! :(
Vendég
 


Handi: nekünk van cumink, Lilinek is, Borinak is... Ez árulkodik rólunk, nem? :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Inez: a legfőbb, hogy te és a baba is egészségesen gyertek haza a kórházból. Szerintem jobb, hogy gondosak az orvosaid! Nyugodj meg, próbáld onnan nézni, hogy pár nap, és kezedben az egészséges babuval már itthon vagy! És normál szülésed még lehet a következő is! Most te nem megfutamodsz a normál szülés elől, hanem gondosan jársz el. Ha több doki mondja, valószínűleg nem azért teszik, hogy nekik könnyebb legyen. Szóval nyugodj meg, és gondolj a dolog pozitívumára is!
Szurkolok!!!!

macianyu
 
 


Adri - nyugodj meg, ez a legfontosabb!!! Ha azt mondják, hogy császár, akkor biztos jobb úgy, te tényleg nagyon vékony vagy, ha több, mint 4 kilós a babád, lehet, hogy nagy szenvedés lenne neked is, neki is. Nem értek ehhez, de ha több doki konzultált erről és így látják jónak, akkor így kell lennie. Majd megéled a természetes szülést a második babánál, a lényeg, hogy rendben legyetek, inkább megelőzik a dokik, hogy gond legyen!!! Gondolj arra, hogy tök jó, hogy 4 kilós, simán lehet vele súlyzózni is :wink: Na, viccet félretéve, nem lesz para megemelni, fogni őt, jól fog szopizni, mert lesz ereje, én úgy örültem volna, ha legalább fél kilóval több Lottika!!!
Nyugi, veled vagyunk, nagyon szurkolunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Lottinak nagyon szép helye van! Majd megszereti :D
(nekem is ilyen a pelusos kukám... De most mosható pelenkákat fogok benne tárolni, ecetes vízben :D )

Hát, nem tudom, hogy mire drukkoljunk nekem, és Borinak... Azt hiszem csak akkor kezdjünk el drukkolni, ha beindult a dolog :D Mert lényegében ennek is, és annak is nagyon örülnék...

Babáznék is már, meg jól elvagyok még egyben is... (legtöbbször)

Borinak jó dolga van: akár mikor jön, anya biztos nagyon fog örülni neki, hogy pont azt az időt választotta :D

Jó arra az időre gondolni előre is, amikor Lilim és Borim együtt lesznek végre... Olyan kíváncsi vagyok, hogy mit élhetünk át velük az első pillanatoktól, az első megpróbáltatásokon keresztül... minden izgalmasabb lesz.

Pl. karácsony 2 gyerekkel :) 1 gyerekkel is mesésen szebb volt, mint azelőtt, de kettővel!!! Hmmmm
De jó nekünk! ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Adri: ne izgulj! Ez a te napod! Be is töltötted az időt, és a 4 kg szerintem nem is olyan nagy… (A szobatársam Lilivel majdnem 6 kg-os babát szült természetes úton, kétszer akkora volt, mint az enyém!!! – 2 napig járt a szülőszobára, és csak enni, meg aludni küldték ki este… Borzalmas volt neki, de sikerült.)

És a császár is szuper. Csak neked nem közben, hanem utána fog fájni a hasad. Megszenvedsz te is a piciért, csak máshogy. Ne izgulj!!! Este már babázhatsz is.

És ne feledkezz meg rólunk, küldjél mms-t a lányodról! És értesítőt, és élvezd ki, hogy mindjárt anya leszel.

És de jó neked, hogy nem kell, aggódjál, hogy mikor és hogyan tör rád a szülési vágy. Bemész és már kész is.

Mi lesz a leányzó neve???? Apa kéznél van? Megy veled? Sok dolga lesz, fényképeket kell, készítsen neked, meg tartani a lelket benned, meg szeretni, ölelgetni, vigyázni rátok! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Adrinak megy a drukk ezerrel mára! Nagyon ügyesek lesztek!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Hajrá Adri és ne ess kétségbe! Gondolj arra, hogy így talán még előbb a karjaidban lehet a pici, mint egy sokáig eltartó természetes szülés után, ki tudja! Meg jöjjön a közhely, de akkor is igaz, az egészségetek a legfontosabb, és ha a dokid szerint ez a biztonságosabb megoldás, akkor bízz benne!

Nymalac, komolyan mondom, amolyan pótanyánk vagy! :)Mindannyiunk kisebb-nagyobb gondjára-bajára van jó ötleted, nyugira intesz és megvígasztalsz minket! Köszönet érte!
Most persze azért is jár ennyire a szám, mert átérzem Adri 'baját', habár én nem vagyok pici és törtékeny alkat, de azért rendesen berottyantottam, amikor a dokim az én lányomat is 4 kilósnak saccolta. Rémálmom is volt most éjjel, hogy nem tud kijönni, elhúzódik a kitolás, oxigénhiány, jaj, rémes, nem tudom a légzéstechnikát és egyátalán. Esküszöm, most attól lennék nyugodtabb, ha nekem is azt mondanák, hogy legyen inkább császár...bár utóbb, talán bánnám, de most így érzem. Naminegy, no para, drukkoljunk Adrinak! :)

Kép
anhel
 
 


Sziasztok!

Elolvastam mindent, de most onzoen csakmagunkrol :oops:

4kor elment a nyakdugom,azota folyamatosan fajok,hol 2 oran at 8 perces, aztan jon par 13 perces, szal egyaltalan nem rendszerezodott. Es meg nem is nagyon erosodik.De szerintem ez mar az,legalabbis remelem.
Varom,hogy surusodjon es erosodjon.

ADRI!!
Elhiszem,hogy izgulsz,de hidd el, a dokik biztos tudjak,mit csinalnak! Es legalabb figyelnekRad es torodnekVeletek!
Es fo mindkettotok biztonsaga!
Nagyon drukkolok!!!

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok!!

ADRI!!!!
Én is Veled vagyok!!!!!! Emlékszel én is nagyon féltem a csaszi miatt. TÚl vagyok rajta. Bűntudatod ne legyen!!!!! Nagyon rossz lehet az első nap, nehezen lehet mozogni, de napról napra könnyebb. A fontos a BABA ÉS MAMA EGÉSZSÉGE!!!!!!

Emma!
Én is parázok, nehéz két kicsivel. Ma ízelítőt kaptam, Bence dolgozott, én meg egyedül a két kicsivel. A szoptatás a nehéz, mert nem látom merre kóricál Ábel.....
Gondolkoztam a bölcsin, de képtelen lennék most beszoktatni, aztán meg már kevesebb lesz a szopi és nem lesz gond. A túlélésre játszom....

Lemértük ma Koncit, hát...........vagy a mérleg rossz vagy tényleg fogyott.... -50g a múlt szerdához képest.......bőgtem egy sort, de a férjem szerint nincs gáz. Pisis, kakis pelus van, szopik és alszik is.... Ha éhes lenne sírna........ha sír nálunk szopi van.......

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


jaj Zsuzsu: ne sírjál! Tudod milyen hülye okai lehetnek annak, hogy a mérleg most -50-et mutatott??? Ezért nem volt mérlegem Lilivel, és lehet, hogy megbánom hogy most lesz Borival...
Ok pl.:
hasmenősebb hét, nem a pocakra, hanem a cm-ekre gyúr, vagy nem a cm, nem a pocak, hanem a gógyira :) Ez mind számít!!!
És ezenkívűl a legelgondolkodtatóbb: Lehet, hogy egy hete evés után, kaki, pisi előtt délután, este mérted, most meg evés előtt, vagy kakilva, pisilve, letisztázva, stb... Annyira számít mindez! Meg az is, hogy éppen mennyit evett. Ne parázz sose a mérleg miatt!
Legyen havi gyarapodás, legyen napi 5 nedves pelus, és minden rendben lesz...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kriszta: ültél már meleg vízbe? Itt lenne az ideje! Drukkolok nagyon! :) ++++++++ :D

izgis

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!!

Beszéltem a doktornéninkkel. Kérte, h 3 óránként keltsem a fiam, etessem, mérjem 24 órán át mennyit szopik. Holnap hívnom kell ismét és megbeszéljük a továbbiakat. Bence tök nyugodt én meg parázok, mert ugye Én megyek be a dokihoz a fiammal...

Mondtam már, h utálom a KELL, szót?????? Minden gyerek más.......

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Megértelek! Én is utálom a kell szót. És nem etetnék 3 óránként, de én nagyon lázadozó anyuka vagyok!

Kár, hogy ennyire megijedtél... én vártam volna egy napot, vagy mértem volna este is, mielőtt a dokihoz megyek...
Ők annyira stresszelnek, hogy azt nem tudom leírni :S

Fogod kelteni 3 óránként? Én mérni mérném a napi fogyasztást, de kelteni nem kelteném... Nem mindegy, hogy 3 óra, vagy 2,5, vagy 4 óra a köztes idő????

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kriszta, juj de izgi! :) Neked is szorítunk!

Jut eszembe, Mtücsök, Lihnbaba pl. hol van? Több napja semmi hír róluk!

Zsuzsu, olvastam, amit Ábiról írtál...jól be is párásodtam közben - de nekem mostanában amúgy sem nehéz, ugyebár :) - annyira szép volt...és bár tudom, hogy most már semmi jelentősége az egésznek, de meg nem mondtam volna, hogy ilyen nehézséggel indult, olyan kicsattanóan egészséges és vidám! Ugyanez sugárzik a kisebbik vasgyúróról is.

Kép
anhel
 
 


Emmalena, az altatástól igazán nem kell félned! Nekem már több olyan műtétem is volt, ahol kifejezetten kértem, hogy altatásban legyen (lehetett volna helyi érzéstelenítés is, de tű-fóbiám miatt nem voltam rá hajlandó). Az intubálás akkor történik, amikor már alszol, tehát semmit nem érzékelsz belőle. Műtét után valakinek kicsit kapar a torka…ez alkati kérdés. Nekem semmi bajom nem volt egyszer sem. Évekkel később derült ki, hogy intubálással zajlottak a műtéteim. Odáig megyek, hogy annál kiegyensúlyozottabb élményt nem is tudok, mint amikor az altatógázt odarakják az ember orra elé, pislog 3-at, és onnantól, mintha elvágták volna. Ha császármetszéssel kellene szülnöm, csakis ezt a módszert választanám, ha már így is úgy is oda a szülés élménye, és az orvos dolgozik meg a gyerekemért.

Handi!
ezért nem szeretnék a két gyerekem között több évet várni, hogy a nagyobbik annyira megokosodjon, hogy ilyen filozófiai mélységű kérdéseket tegyen fel. :) Már pár hónappal ezelőtt kiveséztük ezt a témát. Én minél kisebb korkülönbséget szeretnék, hogy ez ne legyen probléma...mert innentől már csak egy lépés, hogy „vigyük vissza a kórházba”. :?

Nymalac, érdekes ez az együttfürdés téma. Az én szüleim soha nem engedték, hogy apukámmal fürödjek együtt. Ez elképzelhetetlen volt. És én sem akarok a fiammal együtt fürdeni. Ezen most nagyon elgondolkodtam. A fiam fürödhet együtt a férjemmel, de nem szeretném, ha lesz lányom, együtt fürödjön az apjával (meztelenül). Persze fürdőnadrágban, fürdőruhában fürödnék minden további nélkül a gyerekkel. Emlékszem, hogy gyerekkoromban félelmetesnek láttam a nemi szerveket. Még a nőit is. Különben erről Vekerdy is elég sokat értekezik. A felnőtt intimitást érdemes megőrizni, pl. felnőttként nem nyitott ajtónál vécézni.

Zsuzsu, minden gyerek fogy a szülés után. 1-2-3 hét múlva érik el születési tömegüket.
http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=291

Inez, teljes mértékben meg tudlak érteni, mert úgy érzem, ez egy mondvacsinált indok… Miért nem derült ki eddig, hogy túl nagy a babád? Vagy kiderült, csak nem akartak felkészíteni rá? Mindenesetre ez nem túl jó hír annak, aki át szeretné élni a természetes szülést. Ugyenebben a cipőben járok, csak nekem nincs anatómiai gátja a természetes szülésnek.

Kép
szöszke
 
 


INEZ...nagyon szorítunk neked! Ne keseredj el, jó hogy a dokid ilyen alapos, nem akarja hogy te és a baba szenvedjetek! :) A barátnőmet aki szintén nagyon vékony, belevitték egy szülésbe, a baba 4,10 kg volt és 55 cm, szegényke annyit szenvedett mire megszülte....ezt nem kívánom senkinek! :?
Úgyhogy nyugi, jó kezekben vagy! Max. félóra az egész, utánna 1-2 nap fájdalmas, de aztán rendbejössz!
Holnap már babázol! :lol: :lol: :lol:


Tényleg Mtücsök? Lihnbaba???

Ildi...hát ilyen szép szoba, és nem alszik benne Lottika? Ejnye! :lol:

Betty...nagyon arik vagytok! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, és HAJRÁ KRISZTA!

Könnyű szülést!...Remélem megyünk utánnad! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Adri

Én is nagyon szurkolok nektek!!! Elhiszem, hogy nem ilyen szülésről álmodtál, én is mindig tartottam a császártól, de ha a babáról van szó, akkor szerintem ne szomorkodj, hogy nem szülhetsz természetes úton, majd a következőt....


BKriszta

Lehet, hogy mégis együtt megyünk a kórházba?? Tegnap este óta én is elég furán érzem magam, szédülök, fáj a fejem, járni már szinte alig birok, annyira feszül mindenem, a derekamat már nem is érzem és én is nagyon sűrűn keményedek, fájok, már nem is mérem a perceket. Tegnap nekem is volt valami darabos a wc-papíron, de én még egyik terhességemnél sem láttam a nyákdugót, úgyhogy nem tudom, hogy az volt-e. De most már nem aggódom, ha itt az idő megindulunk, ha meg vaklárma, akkor pihenek tovább, most már nincs sok hátra egyikőnknek sem.

Ma van a lányom névnapja, olyan jó lenne, ha a kistesót adhatnám neki ajándékba!!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Peva küldi az első pancsizós képet Dorkáról...

Nagyon aranyos!

Kép

Olyan jó nézni ezeket a kismanókat... Nem?

Persze fent van már a webünkön is a kép... ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: Isten életsse a nagylányodat névnapja alkalmából!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Lehet, hogy ma babaeső lesz felénk? Éva is csatlakozott a táborhoz!

Éva neked is drukkolok, szép ajándék lenne egy kistesó! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Jelentes:

Koszi mindenkinek a drukkokat!!

Fekudtem 1 orat, ugy jobb volt.Ulve rosszabb. Varok. Nagyon remelem,nem csalnak a megerzeseim.

Ja,nem ultem meleg vizbe es nem is fogok,mert a szulesznom semmi ilyen gyorsito,tagito modszert nem enged a lepenylevalasok miatt.Pedig jo lenne...


ha ez vaklarma, en nem tudom,mit teszek...3kor indulok Akosert az oviba, na az 1 oras utra (oda-vissza) kivancsi leszek...majd odagurulok :D

Eva
No,ha mindketten bekerulnenk,keressuk am egymast!!
Nyakdugo: barnas-nyalkas-darabos-gusztustalan, es nekem tok sok.
Boldog nevnapot a lanyodnak!

Dorka eeeeeedes!!

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Szöszke: minden családban más és más a módi.

Nálunk nem probléma az együtt fürdés, Lilim nem a közösségben fog rápirulni ezekre a dolgokra először, hanem természetesnek veszi. Mondhatni soha nem ütközött meg rajta. És természetesen a wc dolog is másképp van nálunk. És örülök neki, hogy így alakult, mert Lili sosem félt a wc szörnytől :D

WC-re egy egyszerű eset: van egy kúszó mászó babád. Egyedül vagy otthon, és rád tör a hasmars. Ott töltöd az időd jó részér a mellékhelyiségben, és gőzöd nincs róla, hogy a baba mit csinál, vagy kinyitod az ajtót, baba mászkál erre arra, lát téged, nyugodtabbak vagytok, és később természetes neki, hogy az emberek ülnek azon a nagy izén, abban kicsi helyiségben :D

Az is természetes lesz neki, hogy törölgessen, ha kész a dolog. Lili töröl elől, töröl hátul... Ha kell, ha nem :D Mert utánozva tanulnak...

Az együtt fürdés oka: nem törik le a derekad a mosdatásnál, mert nem kell hajolni. :) Anyuci meg nem fürödhet együtt a babával, amíg vérzik, meg ilyenek. Tehát kb. a 6 hetes kontrollig... Csonk hamarabb leesik, és nem nagy élmény a vizet a szobából vödörrel a kádba hurcibálni minden nap... Tehát apa - lánya pancsi az jó megoldás. És úgyis az együtt játszáson van a hangsúly. Kisebb korban meg Lili szopizott is a kádban, ha velem fürdött. Az nagyon jó volt mindkettőnknek :)

Tehát nekünk ez egyszerűbb, kellemesebb, jobb megoldásnak tűnt. Ezért mi így élünk.

Ettől még más csinálhatja úgy a dolgokat, ahogy az ő értékrendjébe jobban belefér...

Minden esetre a gyermeked olyan értékrenddel, és úgy fog viseltetni a dolog iránt, ahogyan azt tőletek látja, tanulja :)

(Fürdőruhában fürödni a gyerekemmel a kádban? Érdekes. Pelus lesz rajta is? :roll: :shock: )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kriszta: szerinted gyorsít a melegvíz? Én csak ellenőrzésre gondoltam...
Mit csinálsz, ha ez éles, és Ákos veled lesz??? Egyedül lesztek...

Jaj, de félelmetes!

Drukkolok neked, hogy minden rendben menjen, és úgy, hogy neked tessen! ++++++++++

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


No, megyek tusolni, majd a brendonba... Veszek BORI feliratot az ajtóra, mert LILI is van, és az nem járja, hogy Borinak ne legyen... Az ő szobája is. Lilivel együtt ragasztjuk majd fel, hogy ne érezze úgy, hogy elveszek tőle valamit, inkább úgy érezze, hogy adhat valamit Borinak :)

Meg kell még ez az:
- szülőszobás CD, mert még nincs (Bár apa most hozza haza a Jean Michael Jarre - Oxygen-jét... Azt szeretem, remélem jó lesz.
De kellene egy relaxációs CD is... Nem tudom, mi esik majd jól nekem.

Van valaki, aki vitt/ vissz zenét a szülőszobába? Mit vittetek?

- egy képes babaápolási könyv, ami tetszik nekem. A Spock doki könyvem már olyan régi, jól esne olvasgatni egy szebb kiadást is... De csak ha nem üres dumákkal van tele. (Érdekel a fejlődéssel kapcsolatos dolgok, a kommunikáció, az elsősegély, a babaápolás, masszázs, ilyesmi.) Felfrissíteni a tudásbázist...

- és hát Peva Dorkáját nézegetve, és a háló áldásosságáról értesülve egy fürdető hálót is beszerzek... Mert tervben volt ugyan, de lehúztam a listáról, mivel úgyis csak 2 hétig pancsizik a kiskádban Bori maximum... :)

Na és hova kell még menjek ma???? A nő dokimhoz! Remek. :evil:

És hazafelé beugrom a MÁK-hoz is, meg kérdezem kell-e lemondani GYES-t, ha betöltötte a kiscsajszim a 3-at... Szerintetek hozzak el előre papírokat, amiket ki lehet tölteni? Anyasági, TGYÁS igénylő, meg nem tudom mi... Onnan kell kérni egyáltalán? :roll: :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nyugtonmalac-Zsuzsu - most volt itt a gyerekorvos, megnézte a táplálási naplómat, volt egy időpont, amikor két etetés között 2 óra telt el, meg is jegyezte, hogy ez nem 3 és 3 óránként etessem.
Ja, és ha nincs meg a 40 ml, adjak neki babavizet, meg amúgy is egy nap 1 dl vizet mindenképp itassak vele. Szerintetek kell?? :shock: Én eddig úgy tudtam, hogy az anyatej az ital is, az eleje azért ilyen híg. :roll: Szóval nem örülök, nem tudom, mit tegyek.
Segített beadni a K vitalmint és a vigatnol olajat, amit naponta kell, és úgy néz ki, hogy holnap 5 percre mehetünk az erkélyre, aztán 10 percre másnap, majd 20 percre harmadnap és vasárnap mehetünk sétálniiiiiiiiiii :lol: El se hiszem.
A 80 gramm növekedésre azt mondta, hogy nagyon jó és vannak babák, akik egy hónap alatt érik el a születési súlyukat :lol:
Azt is mondta, hogy csak nappal fektessük hason, aludni este háton aludjon.
Hát ez van.

LKata - a dr. néni betette az ágyába és azóta ott van :wink: Kicsit nyüszög azért benne, engem meg idegesít, hogy nincs itt mellettem, hanem a másik szobában van és járkálok át megnézni, hogy jól van-e :roll:
Szóval így állunk.

Peva - de édes a babád, ahogy fürizik, jó nyugis, szereti? Lotti tegnap végigüvöltötte!!! :shock:

Lányok, kitartást, úgy látom, lassan tényleg mindenki megszül :wink:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Van egy fiús-lányos sztorim régről: ezt muszáj elmesélnem... :)

Van egy húgom. másfél év van köztünk, és abban az időben mikor a kisöcsénk született csak mi ketten éltünk együtt anyuékkal. (Bátyáim nem)

Szóval az öcsém és köztem 10 év van pont. Ő megszületett, cseperedett, ismerte a fiú/ lány dolgokat... Mi ilyen család vagyunk...

(Fürödtem is vele együtt kiskorában. 1-2 éves korig... Tehát látta, amit láthatott. )

Egyszer az én kisöcsém nagy lelkesen mesélt valamit anyumnak (2-3 éves lehetett):
"... és majd ha én is nagy leszek, és lány, akkor ..." :D

Ez olyan édes volt! Mert azt látta, hogy van ő a kisfiú, és vagyunk mi a nagyok, akik lányok (Húgom és én)...

Na, anyu frászt is kapott, nehogy lány akarjon már lenni a kisfia, és elkezdte erősíteni benne a de jó, hogy ilyen nagy és erős fiam van képet. Ami elég jól is sikerült, de ez már más történet...

De érdekes, hogy ezek a kissrácok (legyenek fiúk, vagy lányok) mit tudnak kombinálni... Szerintem ezért is jobb mindent az ő szintjükön már az elején tisztázni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nyugtonmalac

Igen, szerintem gyorsit :D . Legalabbis Akosnal bejott,mert melegvizes furdo utan joval erosebbek es rendszeresebbek lettek a fajasok. kb annyival erositette meg a fajasokat,mint a burokrepi.

Ha eles es utkozben elesedik:
fajasoknal leallok, es megprobalok hazajutni.

Ha utkozben elfolyik a viz:
na akkor beparazok rendesen :lol:

Ha itthon elesedik meg jobban, hivom Azuram es indulunk a korhazba.

Ha marhagyorsan elesedik(amit ketlek), mentot hivok.

Lehet csak szotfogado a dragam,mert Apja mondta neki,induljunk este,olyan 8 korul-kivancsi leszek :)

Gyes-t en nem mondtam le, automatikusan vege lett.

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Lányok! Van olyan hogy a nyákdugó több részletben jön??? :roll:
Mert nekem is volt valami undi tegnap,és tegnap elött is, de nekem fehéres volt a színe, és olyan mint a sűrű takony! :oops: Bocsi, hogy így írtam, de ez jutott róla eszembe!
Azt hallottam hogy álltalában picit véres is, de nekem nem! :shock: Lehet hogy több részletben jön, és a vége lesz véres???? :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ildi: milyen korosztályba tartozik a gyerek orvosod?

- Nem kell víz, csak ha nagyon indokolt (kevés tej, és kánikula pl.) A tej az üdítője is neki. A tápszer az más, mert az sűrűbb folyadék, ahhoz kéne víz is.
- és ha két óra multán lesz éhes, akkor hallgasd, ahogy sír egy órán át, és utána kimerülve, csalódottan elalszik, keltsd fel enni...
Ez nem fekszik nekem. De én az igény szerinti táplálás eltökélt híve vagyok!

Nem tudom megmondani, hogy mit csinálj, mert nem akarlak befolyásolni. Azt tudom, én mit csináltam mikor Lili gyerek dokija terrorizált hasonló dolgokkal:
- eleinte befogtam a fülem, vagy sírva mentem haza, de sosem csináltam amit mondott. Mert hittem benne, hogy jó az amit én teszek.
- Egy két hónap múltán, az első helyettes doki látogatásnál észrevettem, hogy a helyettes doki az én nézeteimet vallja (nincs antibiotikum, ha nem muszáj, nem kell erőltetni az etetést, nem kell stresszben élnem, a lényeg, hogy gyarapodjon Lili, stb.) Ekkor az ösztöneimre hallgatva megkértem, hogy vegyen át minket a másik dr nőtől, mert nem vagyok kompatibilis vele, és stresszben élek. Átvett, azóta minden sokkal jobb.

Az első dokim egy idős, kontyos nénike, a maradi nézeteivel. A mostani egy jó 10-20 évvel fiatalabb, és sokkal korszerűbb nézetet vall. Borit is hozzá viszem, és nincs bennem félelem semmi. :) Bármit meg tudok vele beszélni, és adok a véleményére, mert tudom, hogy a mozgató pillérek ugyan azok nálunk.


No megyek tényleg... csak izgultam Ildi miatt :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kriszta: spóroltál egy utat nekem :) Köszi, akkor nem parázok ezen tovább (GYES)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Hát igen, kb. 60 éves a gyerekdoki!
Én sem szeretném felébreszteni, ha alszik. Most pl. sír és még lenne 20 perc a köv. etetésig, de én most megetetem azért is, mert tuti éhes és nem akarom, hogy sírjon, csak mert pont 3 órának el kell telnie :?
A vízzel ugyanígy vagyok, én is így tudom, a napi 1 dl-t azt mondta, hogy meg KELL inni, fasza :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Lovaszkata

Iment beszeltem a szulesznommel es pont a Te szavaidat hasznalta,olyan,mint a suru takony :)
Szoval johet tobb reszletben, nekem is ez van. 4kor azt hittem kijott az egesz, aztan az elobb meg annyi kijott,hogy beparaztam es mar hivtam is a szulesznot.
Nekem sotetbarnasveres.

Nusildi
Szerintem nagyon jol csinalod!En sem hagynam sirni es megetetnem. A vizet meg ugy tudom csak akkor kell, ha tapszeres a baba.

indulok az oviba, drukkoljatok.

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Kész a fürdés, indulok, de elötte még annyit, hogy

... és ha nem csinálod amit mond, mert ellenzed, és jobban örülsz neki ha tejcsit iszik többet, és nem vizet, akkor beír az ellenőrződbe, vagy mi?...

Majd ha mentek sétálni Lottival, kérdezgesd a környéken élő anyukákat, hátha van valakinek korszerübb nézeteket valló dokija. Akkor érdemes lenne felkeresni.

Az a helyzet, hogy tudom magamról, hogy megkeserítheti egy ilyen doki- anya ellentét az első hónapokat, mert azért szükségünk van a dokik jó tanácsaira, de bíznunk is kell bennük. Különben megette a fene. Vagy leszegett fejjel követed, és elnyom, vagy emelt fővel teszed amit gondolsz, de ő sértődötten nem segít téged az orvosi tudásával...


Kata: drukkolok, hogy ne legyen gond! +++++

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi!
Én is úgy tudom, anyatej szomj- és éhségre egyaránt elég! Nagy melegben adnék én is vizet, amúgy nem és nem is értem, miért KELL :roll:

Szöszke!
Hát, én csak kívánni tudom Neked, hogy a terveid szerint alakuljon a testvérvállalás, nekünk sajnos kb. 1 évig nem sikerült a próbálkozás... :cry: Már régesrég lehetne nálunk is tesó :lol:
De azért annyit még hozzá kell tennem, hogy kb. 1-1,5 évig teljesen ki tudja tölteni az életet az első gyerek, én szinte észre sem vettem és 1 éves lett...szóval korkülönbséget nem mindig Te, előfordul, hogy az élet hozza...de ahogy a vonalzókat nézem, majdnem egykorúak a nagyok (talán Zsuzsu Ábija van csak 3 év alatt) feltételezem, nem véletlenül....
A komoly kérdések pedig már 2-2,5 évesesn is jönnek, hidd el... :roll: :shock:

Éva, Adri, Kriszta!
HAJRÁ!!!! Csaszi vagy természetes - egészségesek legyetek!!! Ez a legfontosabb!!!

Andi
Kép
handrea75
 
 


Ildi!

áááá, szerintem nem kell erőltetni a tej melletti vizet.Pontosan ahogy írtad, a tej eleje azért vizes, mert az a szomjoltó, utána jön a zsiros rész.Ábi pl.nyáron volt pici baba, amikor 45 ezer fok volt.sosem adtam neki külön vizet, talán egyszer megpróbáltam, de nem kérte.elég volt neki amit a ciciből kapott.nem száradt ki, gyarapodott rendesen.Ha nagyon packázna a dokid, akkor mond azt amit hallani szeretne.:-)"Igen, persze megissza a vizet is..."ennyi.És csináld úgy ahogy Lottinak meg neked jó.Az éjjeli alvást sem nagyon értem.Ha egy baba napközben hozzászokott, hogy szeret hason aludni, az a baba orditani fog, ha éjjel hanyatt szeretnéd altatni.szerintem.ezt is csináld a megérzéseid alapján.És tök igaza van Nymalacnak, ha alszik a gyerek, nehogy felkeltsd azért mert szopiznia kéne az óra szerint.majd eszik, ha felkelt:-)))))))))
emmalena
 
 


LKata

Nekem is olyasmi volt tegnap, fehéres, taknyos.

BKriszta

Én is pont úgy vagyok, mint Te, ha fekszem elmúlik, de ha felkelek , akkor megint jönnek a keményedések és mindenem fáj.

Én is most indulok a gyerekekért a suliba, igaz én autóval.
Kitartás, nehogy megszülj az úton!!!

Ma tiszta ideg voltam, mert elvileg Apuék vinnének a kórházba, ha beindulna a szülés, erre egész délelőtt nem vették fel a telefont, és a férjem se vette fel már egész nap, pedig mondtam neki , hogy nem vagyok jól, na mire számíthatok így majd? Lehet, hogy magamat viszem a kórházba?


Köszönöm a kislányom nevében is a névnapi jókívánságokat, szegénykémnek nincs a neve a naptárba, így sokszor elfelejtik. : Lorena a neve., pedig már 9 éve október 8-án tartjuk, de majd csak megjegyzik a rokonok is.

Most megyek a suliba.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Ildi

Ne foglalkozz szerintem sem a gyerekorvossal. Nekem pont ilyen öreglány volt a gyerekorvosom a kislányomnál, aki ugyanazokat mondta, mint a tiéd, a kórházban a gyerekorvos meg az ellenkezőjét mondta, azt mondta nyugodtan szoptassak igény szerint, ne adjak neki se teát se vizet, mert azoktól, pláne a teáktól még jobban fájhat a kis hasa. Ő is azt mondta, hogy az előtej a szomjoltására van és ha sír, nyugodtan tegyem mellre, ha nem kell neki, úgyis kiköpi a cicit.
Az ujjszopás meg azért van, mert a csecsemőkenek állandóan működik a szopóingerük, nem pedig éhesek. Szerintem mindent szuperül csinálsz, a naplódat meg legközelebb ne is mutasd meg neki, mond azt, hogy már nem írod.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Sziasztok!

Nymalac!
Mostmár aztán nincs kifogás, hol van az a kép? :D
Olyan jó olvasni a hozzászólásaidat, büszke lehetsz magadra, hogy ilyen jó, és kiegyensúlyozott anyuka vagy. Majd nekem is légyszi segíts, ha itt lesz már a kiscsaj...mert biztos lesz kérdésem bőven! :)
Köszi, h mégegyszer összefoglaltad a csalogatós tippeket. Én iszom a málnalvelet, 3x/nap, szedem a homeos izét is (nekem ch5-ös van, szted ez erősebb vagy gyengébb? nem értek a homeos izékhez), és jövőhéttől majd csinálom a guggolást, és megyek minden nap sétálni, ha végre elmúlik ez a nyavaja. A málnaturmixot is tuti bevállalom,de a többit nem hiszem. :P Ha már esetleg nagyon sokáig húznám, akkor lehet a cicisanyargatás még jöhet. Kihagytad a sex-et, állítólag az is segít. Na jó nevezzük szemét kivitelnek, Marekéknak be is jött. :D
Dejó, hogy emlegetted a karácsonyt, én is nagyon várom már, de jó is lenne már ott tartani! Gondolom most az egész a kiscsajról fog szólni, meg egy kicsit rólam is...merthogy már pontosan 3éve karácsonyoztam otton a családommal utoljára. Az utóbbi 2-t itt Londonban töltöttük kettesben, illetve barátokkal...nem piszkáltak ez miatt a szüleim, de tudom, h nagyon rossz volt nekik, h nem voltam ott.
Az öcséd hihetetlen figura lehetett ilyen dumával! :D

Dragonfly!
Huhh, hát nem volst semmi, ahogy a kórházban bántak veled...nem kaptál túl sok segítséget. :? Kíváncsi vagyok velünk hogy lesz majd. Én 24óra után szeretnék is spurizni haza.
Kitartás továbbra is, örülök, h jól megy minden! De azért ikrekkel mégmelósabb, látom.

Ildi!
Nyugi, nem fog elérni a depi, erős csaj vagy! Csak tényleg foglalkozz kicsit magaddal is, és ha nem bírod, akkor hagyd magára Lottit, tutira nem lesz semmi baja, és ez fejleszti is, könnyebb lesz vele. Tökjó, hogy vasárnap már mehettek sétálni, biztos jó lesz végre kiszabadulni a lakásból! Sztem ne hallgass erre a dokira, ő azt szajkózza, amit 1000éve (na jó, 40) megtanult. De azóta már annyi mindenre rájöttek az orvosok. Még anyukám is azzal jött, hogy hát ő vett sterilizálót, mert majd kell a vizes, meg teás üvegeknek...erre mondom, h ha sikerül majd rendesen szopizni, akkor nem adok vizet, teát meg főleg nem, mert ma már mindenhol azt írják, h nem kell. Meg a többi dologban is hallgass nyugodtan az ösztöneidre.
Nem semmi vagy, h egész éjsazkákat bírsz ki Lottival magadon! :D
Nagyon tetszik Lotti birodalma, remélem hamarosan majd birtokba is veszi!

Peva!
Remélem azóta elmúlt a hasfájás! Dorka nagyon édes a fürdőládban! :)
A szoptatós étrend tényleg jó ötlet, én is szeretném tudni, hogy mit nem szabad enni. A tejjel nem lesz gondom, mert én magam is allergiás vagyok rá, így szója tejet és joghurtot nyomok, attól meg nem lehet baj ugye? Sajtot, meg a többi cuccot simát eszem, de azt meg lehet is, úgy tudom.

Bettyna!
Örülök, hogy újra itt vagy! Úgy érzem, hogy összességében pozitív élmény maradt benned a szülés, és a kórházi lét sem volt túl szörnyű...ennek nagyon örülök! Várom én is a bővebb storyt! Örülök, h jól mennek a dolgok! Kérünk majd képeket is!

Timi!
Csak nem???!!! Gyanúsak voltak nekem ezek a ctg eredmények! :)

Bettike!
Jaj, Máté annyira édes, ahogy alszik a kiságyában! :) Tökjó, hogy végre ti is kimehettek, biztos rengeteget számít! És hát jobban is alszik Máté, ugye? :)



Borkaby!
A tejről már én is hallottam...na de a tojás??!! Nagyon csendben vagy ma, nemtán??!! Szurkolok!

Dalma!
Köszi, h írtál a Bioparoxra. Ma hajnalban már befújtam. Elolvastam este a tájékoztatót, és azt írta, h szoptatás alatt nem szabad, terhesség alatt pedig óvatossággal. Én úgy döntöttem, h akkor lehet. Napi 4x 2-2 fújás orrba, 4fújás szájba az alap adag. Hát én most 2-t fújtam a számba hajnalban és ennyi. Nemsokára nyomok még 2-t és 1-1et az orromba, és este mégegyszer ugyanez. Szerintem így elég óvatos vagyok, nem? Nem nyomtam semmilyen gyógyszert egész terhesség alatt, mindig küzdöttem, de most muszáj meggyógyulnom, nem akarom tovább húzni. Így nem mehetek szülni, mert érzem azt is, h folyamatosan gyengülök, gondolom azért, mert aludni nem igazán tudok rendesen, meg a bacik is gondolom gyengítenek. A Bioparox engem viszonylag gyorsan rendbe tesz, úh most beadtam a derekam, péntekre már jól leszek sztem, 3naptól nem lesz baj.
Jaj, remélem nem kell kihúznod november közepéig! Sztem a dokid nagyon elnézte a dolgokat! Az majdnem 3héttel több, mint az eredeti kiírási napod.

Emmalena!
Jaj, nem irigyellek a vírus miatt, jobbulást! És kitartás vasárnapig!
Én ugyan még totál szűz vagyok saját gyerek témában, 2-ben meg főleg...de állítólag jön ösztönösen minden, tudni fogod, h mit csinálj, és hogyan csináld, a szeretet is automatikusan megduplázódik majd, meg minden. Nyugi, minden jól fog menni!!!

Inez!
Jaj, nagyon sajnálom, h ennyire rosszul érintett a dolog! De hidd el, mindkettőtöknek jobb így, jó dokid van, hogy ennyit tanakodott, hogy mi legyen, és tutira csak jót akar! Egy 4kg-os babyvel, és a te "vastagságoddal" tényleg nehéz lenne nagyon a szülés, nem beszélve arról, h veszélyes is lehet, ha beakad, mert túl nagy, de akkor már csaszi nem lehet, akkor jöhet a vákum vagy a fogó....jajj, az nem lenne jó. Tudom, h elkéstem ezzel, mert már a kórházban lehetsz, de remélem úgy fogtad fel végülis a dolgot, hogy legalább pár óra múlva már veled lehet a kislányod a lehető legbiztonságosabb úton, egészségesen! Tudom, hogy szeretted volna átélni a dolgot mindenestől, de hidd el, azért ennek is van előnye. Ha nekem sem lenne választásom, akkor egyik felemről azért leesne a nagy kő, annak ellenére, h én sem szeretnék csaszit.
Kiváncsian várom, hogy mi lett a neve a csajszinak végül! :) Várjuk a híreket!

Anhel!
Bennem is van egy ilyesmi halvány érzés a csaszival kapcsolatban. :P Na de én mindig azzal próbálom vigasztalni magam, hogy egy napnál tovább úgysem fog tartani az egész hercehurca, azt meg akárhogy is, de ki fogom bírni valahogy. Elvégre szenvedtem én már sokszor ez-az miatt napokig, akkor nem láttam a végét, és borzalmas volt, de csak vége lett valahogy, és még mindig élek, és itt vagyok. :) Pl. a nyári vesemizériám, na az nem volt semmi. Hallottam már, h vk azt kb egyenértékűvé tette a szüléssel....na ha "csak" tényleg annyi, akkor okés, menni fog, iszonyat rossz, de menni fog. Csak azért a szülést én sokkal rosszabbnak gondolom, és sokkal jobban félek tőle. :? Pedig már akkor is bőgtem a fájdalomtól.

BKriszta!
Hajrá, hajrá! Itt már lassan baby lesz, az tuti! Szurkolok, hogy azért ne a kocsiban, félúton jöjjön rád, jó lesz az a 8 óra is! Drukkkok mennek ezerrel!!!!! :)
Én úgy tudom egyébként, h a meleg víz csak egyértelművé teszi a dolgokat, vag elmúlik, vagy felerősödik, de nem meggyorsítja. Bár a felerősödést gyorsításként is fel lehet ugyan fogni, nemtom. Én is azt tervezem, h kádba vágom magam, amint van vm...és addig ki sem szállok, míg úgy érzem, h lassan indulni kéne. :) Úh csak reménykedem, h fájásokkal kezdek majd, és nem magzatvízzel, mert akkor viszont egyből bemennék, kicsit paráztat ez a gondolat az említett köldökzsinór dolog miatt, is meg minden...figyeljék csak rendesen a szívhangot, ha már elment a víz.

Zsuzsu!
Ne aggódj, Koncival minden rendben van! Ha szépen eszik, alszik nem sír, tehát nem éhes, akkor tuti minden sínen van. :) De hát ezt tudod te is! :) Anyukám is ezen pörgöt, h jaj kérjem el a mérleget a főnökömtől, mert majd méregetni kell minden szopi előtt után, meg írni, h mennyit evett, bla bla... Én igazából sokkal lazább szeretnék lenni, majd sztem minden este lemérem, aztán annyi. Persze ha egyébként minden rendben. Mert ha véletlen sírós baby lesz, amit nagyon remélek, h nem így lesz, akkor azért meg fogom nézni, h nemtán a kajcsi a kevés. De itt egyáltalán nem divat a méregetés (mármint h egy-egy kaja alkalmával mennyit esznek, mert egyébként van heti súlymérés védőnőnél), sztem ha 2% méreget...és hát engem sem hoz lázba a dolog. Tuti, h az lehetett, amit Nymalac is írt, h pelus vagy pocak eltérések voltak a méréseknél. Ne aggódj!

Szöszke!
Hát igen, mindenki másképp gondolkodik. Nálunk is lesz szülőkkel fürdés, akár 3asban is majd otthon a sarokkádban, mert itt nem férünk el. De pl én kifejezetten szeretném, ha majd sokat fürcsizne a nagy kádban az apjával a csajszi...ő úgyis sokáig dolgozik, 6nál előbb sosincs itthon, úh jó kis program lesz majd ez nekik heti párszor. Ja és nem fürdőgatyában. :)
(Annó még én is fürödtem apukámmal, igaz csak pár alkalommal, de emlékszem, h volt ilyen)

Éva!
Neked is nagyon szurkolok!!! Gyanús vagy már te is, remélem ez már tényleg "az" lesz, ha te is így szeretnéd! :) Az a valami tuti a nyákdugó egy része lehetett, mert ugye más nem igazán jön ki belőlünk most csak úgy. Nagylányodnak boldog névnapot! :)
Én a helyedben beülnék a kádba, ha lerendezted a sulit, hátha egyértelművé válnak a dolgok. És akkor lesz egy jókis csendes esti/hajnali szülésed...amilyet én is szeretnék. :)

LKata! Igen, van olyan, hogy több részletben jön a cucc, sőt, nagyon sok esetben! A színe is fehéres-átlátszós-rózsaszín...vagy Krisztáé a másik verzió. De izgi, akkor már te is bármelyik pillanatban....Szurkolok!!!!

Tegnap itt volt a dúla, aranyos volt, beszélgettünk, kérdezte milyen volt eddig, miket gondolok, mit hogyan szeretnék majd (erről bővebben majd a következő 2 alkalommal). Ő is ugyanabban a kórházban szült 1.5éve, ahova én is megyek, és dúlaként is funkcionált már ott, úh tökjó, hogy majd részletesen kifaggathatom a tapasztalatairól, meg lesz majd vk velünk, aki vágja, h hogy mennek ott a dolgok. Pl én most hirtelen nem is tudom hol mennék be a kórházba, ha kéne, melyik bejáraton és onnan kihez tovább konkrétan, hiába voltunk már kórház túrán, ezt elfelejettem megkérdezni. :) Nem beszéltünk annyira sokat és sok mindenről, mert ez csak egy fél órás bemutatkozó izé volt, h eldöntsem, h őt választom-e vagy sem. Adott pár kinyomtatott anyagot, h mi is tul.képp. a dúla, mit csinál ő, és miért jó, ha van stb. Mondta a végén, h akkor most hagy nekem időt gondolkodjak, beszéljek daddyvel...de én meg mondtam, h hát én most rábólintanék. Elvégre minek foglalkozzak még ezzel többet, aranyos, úgy érzem jó lesz, ha ő lesz ott, fiatal, meg minden, és nem utolsó sorban árban is tökjó...mint kiderült azért, mert ő még gyakorlatilag tréningen van, már mindent befejezett, a kötelező órái is már duplán megvannak, csak a papírokra várnak. És úgy vagyok vele, h ez egy olyan dolog, amit eleve vagy jól csinál az ember, vagy sosem lesz az igazi, hiába van 5 dúla tanfolyama, meg 5év tapasztalata. A legfontosabb oldala a dolognak, h emberileg bejöjjön, és jótékony hatásúnak érezzem magamra a személyiségét, mert neki orvosi funkiója egyáltalán nincs. Hát ez megvan, amit szakmailag tudnia kell, az is rendben van, mert pontokban végigmentünk azokon a dolgokon, ami számít, már csak ki kell tárgyalni legközelebb. :) Most vasárnap és jövő vasárnap jön majd el, úgy időzítettük, h daddy is itt legyen, mert fontos, h 3an talizzunk, meg mondta, h ő is szeretne itt lenni. Most majd hoz a csaj egy szülés-dvd-t....hát kiváncsi vagyok, majd jól betojunk mindketten sztem....főleg ő, mert sztem gőze nincs, h milyen ez valójában, én már azért láttam, olvastam, hallottam egy s mást. :)

Ma már talán egy kicsit jobban vagyok, csak már kezdek undorodni a teától, pedig a málnalevélből 3-at tutira le kell nyomnom, most meg még 2 kamillát is hozzácsapok. :P Aludni viszont nem tudtam, kb 5kor felébredtem, de dél körül sikerült visszaaludnom 2-ig, és tényleg jót aludtam...kaptam levegőt, és mélyen sikerült elaludnom. Ez nagyon jót tett. Hajnalban befújtam egy kis Bioparoxot is, amit már írtam fejjebb, remélem ettől mostmár tényleg megjavulok max péntekre. Akkor már el kéne mennem a pénzemért, meg amúgyis meglátogatni a főnököméket, mert hiányik kicsit Aidan, meg jó lenne a csajjal dumálni kicsit...

Hát más nem nagyon történik velem...most megyek is ebédelni, kicsit elhúzódott a dolog így fél5 fele. :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Fenébe, színessel akartam írni a neveket, akiknek most drukkolni kell, de elfelejtettem.

Szal...

Inez, BKriszta, Éva, LKata! Drukkok mennek ezerrel! :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sensi

Köszi aranyos vagy nagyon, hogy drukkolsz, de szerintem én még nem szülök, hiába fáj mindenem, ez még nem az igazi., és ha belegondolok, hogy már négy hete keződtek a keményedéseim, fájásaim, még lehet, hogy simán kihúzom a végéig.

Most megyek fürdök egyet, aztán ha valami lesz az éjjel jelentekezm.

Én is szurkolok a többieknek nagyon!


Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Nymalac, nem arról a vécézésről van szó, amit leírtál, hogy épphogy van ideje az embernek rá, és közben szemmel akarja tartani a gyerekét...ezzel semmi baj nincs. Hanem arról, amit később követnek el a szülők, hogy nemtörődömségből vagy nem tudom, milyen megfontolásból, hogy nyitva hagyják a wc ajtót, és ott, a család szeme láttára végzik dolgukat. És ez rögzül, mert akkor a gyerek azt hiszi, hogy ez minden családban így szokás, és vendégségben simán ugyanígy akarja majd csinálni. Ott meg nem biztos, hogy bevágódik ezzel a viselkedéssel. :D És ha megmondjuk neki, hogy kislányom/kisfiam, ezt xy-néknál ne csináld, akkor jön a miért...mert vendégségben nem illik. Hű,de jó, akkor nálunk illik nyitott ajtónál vécéni, máshol meg nem. Akkor ez most hogy van? És eljutunk a kétféle igazság kérdéséhez. :shock:

A kisfiúkat (nem a csecsemőket !) nagyon (!!!) felizgatja a meztelen édesanyjuk látványa. És ugyanez előfordulhat kislányoknál is az apjukkal kapcsolatban. Persze a kislányok sokkal jobban leplezik. Hidd el, nem én találtam ki!
Gyerekkoromban is volt, amelyik osztálytársam látta az apját pucéran, de a többségünk nem. Ezt később meg is beszéltük a tornaterem öltözőjében, és jókat röhögcséltünk rajta.
Fürdőruhában együtt fürödni az ellentétes nemű gyerekkel akkor, amikor már nagyobb, és izgathatja a látvány, viszont a szülő ragaszkodik továbbra is az együtt fürdéshez. Amikor kezd a gyerek esze megjönni...

A másik, amire gondoltam, hogy rengeteg bőrgyógyászos hozzáállást olvastam, hogy azért nem tanácsos együtt fürdeni a gyerekkel, mert pl. egy ártalmatlan felnőtt lábgomba simán átmehet a kicsikre...vagy felfedezetlen hüvelygomba. Pl. nálunk a strandon nagyon gyakori volt az a látvány, hogy az anyukák ücsörögnek a gyermekmedence szélén, és közben lógatják bele a lábukat a vízbe. Egy idő után ki is írták, hogy egészségügyi okok miatt ezt ne tegyék.
Unokatestvéreimmel (3 fiú) én is fürödtem együtt pucéran, ezzel sem volt semmi baj, jól meg is vizsgáltuk egymást. :) De tudtam, hol a határ a felnőttek világa és köztem...eléggé konzervatív módon...ott nem volt átjárás. Anyukámmal oké, de apával sohasem fürödtem. Vele uszodába jártam. Mi nagyon szemérmesen tekintettünk a másik ember testére. Vagyis hogy nem volt mit nézni, csak az ugyanolyan nemű szülőn. Nudista strandra soha nem mentünk, maximum női napozóba, egyneműek közé.
A férjemet megkérdezem majd a témáról, hogy náluk ez hogy volt. :D

Szülőszobás CD: nagyon jó ötlet, csak nem tudom, nálunk lehet-e majd olyat. Szerintem igen.
Különben mi smooth jazzt szoktunk hallgatni, az mindig ellazít. Internetes rádión el lehet csípni, mindig van... (http://smoothjazz.com/)

A Spock könyvet kiadták 1999-ben végig tegezős formulába. Nekem a régebbi kicsit jobban tetszett.

Handi,
igen, persze, hogy a mi akaratunk egy nagy lópikula a természet döntéseihez képest. Ez inkább amolyan vágyálom, mivel mi 3 gyermeket szeretnénk, és az 1. és harmadik között sem szeretnénk, ha sok idő lenne, ezért tűnik logikusnak, hogy szépen, egymás után jöjjenek, amilyen hamar csak lehet. Azt is tudom, hogy kitölti az első gyerek az időt, meg hogy gyorsan telnek majd a hetek…de nincs mire várakoznom: hamarosan 31,5 éves leszek, fel is kellene szépen nevelnünk őket. Már így is a nagyanyjuknak fognak nézni az érettségi bankettjükön, ha megérjük egyáltalán. :? (A férjemmel mindkettőnk anyukája rákban halt meg 51-53 éves korában. Nem jók a kilátásaink. :cry: )

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok

Olvaslak ám benneteket csak haldoklik a gépem is,így egyfolytában csak 5 percig hagyom bekapcsolva,mert a proci 74 fokos volt :shock:
könnyen leéghet az alaplap :?

Ráadásul én se vagyok jobban,ugyhogy nyomom az ágyat még mindíg :( remélem hamarosan hatni fog valamit az antibiotikum,de eddig semmi javulást sem érzek :(

Drukkolok mindenkinek nagyon! Remélem mindenki megy szülni,aki szeretne és szép,gyors szülést kívánok mindenkinek! :lol:

Anyukák pedig nagyon ügyesek mindannyian :lol: a babák pedig csodaszépek :lol:
Én pedig sárga vagyok az irigységtől :lol: szeretnék már legalább a 38 hét környékén tartani és közelebb érezni magamhoz a babómat :lol:
Na de majd a mi időnk is eljön :lol:

LKata
Nekem pontosan ugyanilyen valami izé jön ki 2 napja :roll:
Annyira én nem aggódok miatta,mert akár szülés elött 2 héttel is kijöhet, akkor pedig már simán szülehetek is akár én is :lol:

De neked és a többieknek mennek a drukkjaim!!!!++++++++++++

Megyek is kikapcsolom a gépet és vissza dőlök az ágyikóba ,bocs h nem reagálok,de majd bepótolom igérem.......

Ja,Szomabaton megyek a 4D Genesisbe :D Már nagyon várom,szeretném látni h jól van a kisasszonyom :D

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


képzeljétek!

Ma mentem Ábiért a bölibe, mikor összefutottam egy eddig nem látott anyukával. Kérdezte, hogy mennyi van még hátra, látva bénázásomat ami a gyerek cipőjének feladása jelentett:-)
Mondom az uh időpont már letelt, most péntek meg a doki időpontja.Aranyos volt, rögtön mondta, hogy hajrá, kitartás, ő meg most szült egy hónapja, és pont abban a kórházban ahol én fogok.A dokiját is ismerem.Kérdeztem persze, hogy mi volt, milyenre sikerült a második szülés, mikor elkezdte mesélni, hogy nagyon izgult, mert neki az első császár volt.Na, ekkor már nagyra kerekedett a szemem, mondtam, hogy juj, nekem is az volt, és most én is természetesre gyúrok.Hát ő meg büszként bíztatott, hogy neki sikerült másodjára, 1,5 óra alatt gátvédelemmel megszülnie a 3800 grammos babáját.Én csak pislogtam, és most nagyon de nagyon fel vagyok dobva, hogy találkoztam egy élő valakivel, akibek ez összejött.Mármint az én álmaim szülése.Talán nekem is sikerül, de jó lenne....
emmalena
 
 


Sziasztok!
Végre hazajöttünk! Iszonyú fáradt vagyok, hosszú volt ez a mai nap. De gondolom éjszaka majd kialszom magam és holnap már könnyebb lesz... :lol: :lol:

Nem hiszem, hogy lesz időm most mindent visszaolvasni, de azért majd szépen lassan...

Addig is..
Gratulálok mindenkinek, aki megszült és aki még nem, annak olyan gyönyörű szülést kívánok, mint az enyém volt!

marek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?