Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Már én is úgy vennék egy-két dolgot, de babonából, amíg a genetika eredménye nincs meg, addig nem merek.... :(

Tegnap én is olvastam valami újságcikket és nyeltem a könnyeimet, mert annyira meghatódtam ( pedig nem annyira nagy szám )
Holnap találkozom a dokimmal először, remélem szimpatikus lesz !

Annyira kiváncsi vagyok rá, hogy milyen nemű lesz...
Mármint a baba, nem a doki :lol: :lol: :lol:

És a férjem arcára is, amikor ultrahangon meglátja a babát... :o
Mivel neki az első ilyen élménye lesz. :)
Kb én is 1,5 kg-t híztam, de ez ingadozik még lefelé, attól függően mit eszek.
Ha több gyümit eszek aznap, akkor másnap kicsit kevesebb.

A házassági anyakönyvi kivonatnál tényleg kell újat kérni?

Ildi!
Neked jó, mert a tiéd friss és ropogós! :lol:
tasin
 
 


Sziasztok!

A másik lógós is jelen :) , velünk nem történt sok minden csütörtökön megyek kombinált tesztre (Istvánban, szintén szerződésük van a Sejtbankkal, tehát ajándék, Tünemény!-tuti nem kell fizetni)
Mó!Azonnal megvolt az eredmény(mármint az arányszámok), vagy később küldték e-mailben? Örülök, hogy minden rendben Veletek! :)
Ildi!Lehet, hogy lemaradt, és inkább kétszer... Szóval, sok boldogságot Nektek! :)
Sziaaa Leo!!!

Szép napot Nektek!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Sziasztok Lányok!

Még egy lógós is megérkezett.... :oops:

Gyorsan visszaolvastalak Benneteket!

Először is a legfontosabb:Gratulálok az Újasszonynak! Sok-sok boldogságot, szeretetet és türelmet kívánok Neked(Nektek), és kellő asszonyi bölcsességet:) Gondoltam Rád szombaton, az idővel egy kicsit megjártátok, de ugye nem ez volt igazából a legfonosabb. Jó, hogy ilyen szuper buli kerekedett, és tényleg ötletesek az ajándékok. Pussz.

Az új tagoknak is üdv.! Ne csak olvasgassatok, írjatok is Nekünk...

Örömmel olvastam, hogy Mindenkinél rendeben van minden, szuper eredmények és csodaszép sztárfotók a Babákról! Nektek is gratulálok.
Már nem is nagyon tudom ki írta, talán Kikocska, hogy ő nem tulajdonít nagy jelentőséget ezeknek a fizetős genetikai teszteknek. Hát igen. Mindenki másképp, másért aggódik. Nekem is fontos volt az első genetikai uh eredménye, de igazán nem paráztam annyira. Egyenlőre, akkor megnyugtatott az eredmény, bár már én sem vagyok annyira mai csirke. Na persze ez nem látszik rajtam! Hihihi. Szóval nem mondom, hogy nem fordult meg az én fejemben is, hogy megnézetném. De aztán úgy voltam vele, hogy eddig a legsimább, legkönnyebb terhességem van. Nem voltam rosszul, nem voltam kívánós, nem fogytam, csak annyit híztam eddig amennyit "lehet". Csupán örök fáradság vett rajtam erőt s persze az a kisnőiterhességihiszti... :D Az összes eredményem eddig az orvos, szonográfus, védőnő szerint tökéletes. Ha pozitívan állunk hozzá, hogy minden rendben akkor az sokat segít(het). Szerintem. Mondom én ezt úgy, hogy jövő hét hétfőn kell mennem az AFP vizsgálatra... Remélem minden rendben van. És lesz...!

Érdekes volt olvanom, hogy a Lurkós Anyukák, milyen örömmel-nehézségekkel taláják szembe magukat: Réka ovis lett, Patrik maraton sétái, Emma dumálása, Marci születésnap, ki eszik és ki nem, stb. Jó kis tapasztalat szerzés ez nekünk első babázóknak!

Zsu! Azt hiszem Te kérdezted, hogy mit szólnék, ha április 01-ére érkezne a Babó?! Semmi gond. Vissza mégsem dugatom, :shock: meg hát nemnormi szülőknél ez is előfordulhat, hogy bolondok napjára érkezik a baba. Viccet félretéve, nem hiszem hogy ennek bármilyen jelntősége is lenne. Legfeljebb mókás!

Most megyek, kiteregetek, aztán még bekukknantok :shock: és írok Nektek :wink: !

Kép
Kép
tisa
 
 

 
 

No, akkor én folytatom... Gondolom, mindenki nagy munkában van, vagy éppen tömi kicsi bendőjét.

Cat: Neked nem puzzle-s volt a kicsi Babóról a vonalzód? Hogyhogy lecserélted? Csak nem azért, hogy mindig szem előtt legyen a Picuri? Nagyon klassz az Uh kép.

Képzeljétek, szombaton mi is megvettük a kiságyat! Oly cuki! Vettünk bele kókuszmatracot, meg 2 garnítura tündéri ágyneműt. Még aznap összeszerelte az én hites Uram. :D :D

Csajok! Akinek már nő a pocija, nem szeretne feltenni képet, hogy megcsodálhassuk, vagy netán irigykedhessünk?! Ha jól emlékszem, Ettike már tett is fel korábban képeket. Szerintem jó ötlet. Neki már akkor is formás kis pocija volt. Különben is: Tünemény elég bizonytalannak tűnik 'baba'pocak ügyben. Meg kellene erősítenünk az eladó/pénztáros nénit! Nem gondoljátok??

Nálam még semmi mozgás. Se buborékok, se pillangó szárnya, se semmi. Pedig már a napokban én is elkezdtem figyelgetni esténként. Igaz, nekem még csak az első babó, így lehet hogy türelmesebbenek kell lennem... :( De jó nektek Csajok, hogy már nyüzsi van a pocakotokban! :D :D

Kép
Kép
tisa
 
 


Sziasztok!

megint pötyörészek egy kicsit,bár az elöbb már leirtam a mondandóm felét és egyszercsak huss,eltünt valahova :? Na,ezért szeretek én inkább kézzel irni,a papirral ilyen ritkán történik(max a bevásárlólistával :D )
Kb ott tartottam az elöbb,hogy tanácsot kérnék gyakorló anyukáktól,mert kisfiamon két napja pici piros pöttyök jöttek elö,néha ugy vakarózik,mint egy bolhás kutyus,és jól beijesztettem magamat,hogy bárányhimlös lett!De nincs egy csepp láza sem,beteg gyerköcröl a környezetben n em tudok(telefonon beszéltem csak a ceglédi barátnömmel,akik bégetnek,de telefonon csak nem terjed a kórság :lol: ),ráadásul Botondnak föleg a lába,combja pöttyös,arcon,hajlatokban semmi!
Nyugtassatok meg kérlek,hogy nem az!köszi!

Ildinek gratulálok,sok boldogságot kivánok!Amikor kislány voltam,mindig azt mondtam,hogy nekem az egri Bazilikában lesz az esküvöm,pompa,sok ember stb...na ehez képest Botond születése elött egy héttel,egy hétföi nap reggellén,7 perc alatt sikerült összeházasodnunk,csak mert a párom nagyon szerette volna,bár igy is egy nagyon jó kis emlék lett belöle!

A kombinált tesztet én is megcsináltattam,de igazából azért mert a doki mondta,hogy van rá lehetöség,ingyenes,vesztenivaló max egy üvegcse vér...Hál istennek az eredmény jó,bár ez még csak szerintem,mert péntek este megyek doktorbácsihoz,remélem ö is ezt mondja!meg hogy minden rendben van odabenn!
A végére egész belejövök...További szép napot mindenkinek!
Gizu
gizu
 
 


Sziasztok!

megint pötyörészek egy kicsit,bár az elöbb már leirtam a mondandóm felét és egyszercsak huss,eltünt valahova :? Na,ezért szeretek én inkább kézzel irni,a papirral ilyen ritkán történik(max a bevásárlólistával :D )
Kb ott tartottam az elöbb,hogy tanácsot kérnék gyakorló anyukáktól,mert kisfiamon két napja pici piros pöttyök jöttek elö,néha ugy vakarózik,mint egy bolhás kutyus,és jól beijesztettem magamat,hogy bárányhimlös lett!De nincs egy csepp láza sem,beteg gyerköcröl a környezetben n em tudok(telefonon beszéltem csak a ceglédi barátnömmel,akik bégetnek,de telefonon csak nem terjed a kórság :lol: ),ráadásul Botondnak föleg a lába,combja pöttyös,arcon,hajlatokban semmi!
Nyugtassatok meg kérlek,hogy nem az!köszi!

Ildinek gratulálok,sok boldogságot kivánok!Amikor kislány voltam,mindig azt mondtam,hogy nekem az egri Bazilikában lesz az esküvöm,pompa,sok ember stb...na ehez képest Botond születése elött egy héttel,egy hétföi nap reggellén,7 perc alatt sikerült összeházasodnunk,csak mert a párom nagyon szerette volna,bár igy is egy nagyon jó kis emlék lett belöle!

A kombinált tesztet én is megcsináltattam,de igazából azért mert a doki mondta,hogy van rá lehetöség,ingyenes,vesztenivaló max egy üvegcse vér...Hál istennek az eredmény jó,bár ez még csak szerintem,mert péntek este megyek doktorbácsihoz,remélem ö is ezt mondja!meg hogy minden rendben van odabenn!
A végére egész belejövök...További szép napot mindenkinek!
Gizu
gizu
 
 


Most értem haza, a régi (még át nem adott) lakásban vártam a kéményseprőt. Marha kényelmes volt egy szál bútor és bármi egyéb kényelmi berendezés nélkül! :x Na, de végre túl vagyok ezen is!
Éééés, megvan az övterelőm. Meséltem, h bérelni fogom, tegnap hívtak, h mehetek érte, vadiújat kaptam! 8) Holnap úgyis sokat kell autókáznom, be is szerelem gyorsan!

Helló lógósok, jó hogy jöttetek!!!! :wink:

Tisa: sztem tök poén lenne az április elseje, bár nekem egy kicsit korai!

Hú, jól álltok a vásárlással, van, ahol már áll a kiságy is?! Gratula hozzá! Képeket is kérünk a szerzeményekről!!!
Mi csak jövőre kezdünk vásárolni szerintem :oops:, de túl sok minden nem kell. Kiságy, talán szopipárna, meg ruhák, ha fiúnk lesz!

Lányok, én bárkitől átveszek néhány felesleges kilót!!! :lol:
Csak szóljatok!

Mó, örülök a jó eredményeknek!
Ez a babakocsi ügy nem könnyű, látom. Nem lehet lent hagyni valahol? :roll: Így kívülállóként az egymás mögötti tűnik praktikusabbnak, de a lift tényleg komoly gond ebből a szempontból. :?

Andy: sztem a 18-20. heti genetikai UH-t érdemes 4D-ben megcsináltatni, és akkor a baba is pont jól látszik.

Virág: belátom, hülye ötlet volt :oops: :wink: , csak úgy hirtelen felindulásból!

Megyek, eszem valamit!

Zsu
svs
 
 


Zsu: nem állítottuk fel a kiságyat, lapra szerelve pihen egy hatalmas dobozban, még előttünk áll egy költözés is, azelőtt nem szeretnénk kivenni belőle.

Épp azon gondolkodom, hogy be kéne nevezni egy extra uh-ra, mert legközelebb csak a 18. héten kell mennem, én meg annyira szeretném már látni. Megbeszélem a férjemmel (jaj de furcsa leírni :lol: :lol: ), hogy a jövő hétre jelentkezzünk be, hátha a nemét is meg tudják mondani.

Mindenkinek nagyon köszönöm a gratulációkat és a jókívánságokat :D Jaaa, a kedvenc nászajándékom egy 19-es picike turista bakancs, amit a párom természetjáró ismerőseitől kaptunk, szerintem ez volt a legötletesebb, de kaptunk picike zoknikat is, hát annyira meghatódom, ha nézegetem őket :D

Na, feltöltök egy pá képet, bár nem a legjobb minőségűek, de a profi fotók egyenlőre még nincsenek kész.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Szia Zsu!

Hogyhogy csak akkor kellenek ruhácskák, ha a fiú lesz? :shock: Miért, ha lány, akkor naturista lesz? Az sem rossz.. :D Jójó, tudom, Emma addigra lemond a sajátjáról. De ezt nem lehetett kihagyni.

Hát igen, vásárlás... Az ember már annyira be van sózva,hogy majd mi mindenre lesz szükség, meg hogy olyan édi-bédi és máris a pénztárnál áll és fizet. Sajna, körülöttem senki nem babázik. Az "érett" barátnőim mind vidéken vannak és még nekik is kellenek a szajrék, az "éretlenek" meg még most keresik életük párját, vagy önmagukat.. Így hát nekem kell kezdenem a sort a vásárlással. De mondanom se kell, hogy arra ugye már vannak jelentkezők, hogy kinek lesz jó. Örülök! No meg az is a vásárlás mellett szól, hogy osztottunk szoroztunk, és arra jutottunk, akárhogyis nézzük azért ez egy kis pluszkiadás. Hogy kényelmesen legyünk minden hónapban a szokásos kiadások, rezsik mellett, elkezdünk apránként vásárolgatni. Érti???

Zsu: én egy kicsi lemaradtam erről a lakásmizériáról, pedig bizisten visszaolvastam.
Hál' istennek még nincs felesleges kilóm! Tehát azt nem adok! Képeket meg akkor teszek fel, ha végre megvesszük (napok kérdése) azt a hiper-szuper fényképezőgépet, amit kinéztünk. Mert az digitális. Bocs, had vagizzak, tükürreflexes digitális. Hööö.
Most meg még csak sima hagyományos régi filmes van, azzal nem sokra mennénk.:) Bár szőke vagyok megpróbálhatom feltenni... :wink:

Na akkor a babakocsihoz most már én is hozzászólók: végre nekünk is meglett a tuti befutó! Pont olyan amire szükségem van. Uramnak már kevésbé...az ára miatt...! De azt mondta, jó járgányt találtam. Bébé Confort Pack Streety. Könnyű és esernyőre csukható ésésés...Akit érdekel, annak írok bővebben róla.

Most én is eszem valamit, majd jövök.

Kép
Kép
tisa
 
 


Íme:

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép

Kép

Kép
sildi83
 
 


Gizu, nekünk azt mondta a dokinéni, hogy gyerekbetegség nincs láz nélkül. A bárányhimlő meg pláne lázzal jár. Nem lehet pók, hangya, vagy egy kósza szúnyog? főleg hogy egy helyen van. A bárányhimlő nem is pici piros pötty, hanem jellegzetesebb, úgy tudom, de még nem volt szerencsénk hozzá.
ÉS lám, kétszer is ideért,ami hess eltűnt :D

Tünemény könyvelő, nem? nem pénztáros... szóval én eddig valami irodai melót hámoztam ki, könyveléshez hasonlót. Tévedek?

és én rosszul viselem, hogy nem kell vásárolni :) használt babaruhákat árulok, így abból tudok válogatni magunknak, de van itt 3 zsák ruci, mondjuk főleg fiú, amit barátoktól kaptam kölcsibe, szóval túlzásba sem vihetem. És mindenünk megvan, ami nem volt rékánál, nándinál tuti beszereztük. Egy takarót fog kapni, meg a babakocsit, mert az bejött mindkettőnél, majd azt nagyon sokáig fogom venni :D meg begyűjtöm majd a kintlevőségeimet, amiket mi adtunk kölcsön.

Mó, ikres fórumon nem tudnak valami okosat mondani? pl rábeszélni az egymás mellettire :) vagy valami szupit ajánlani, ami mégis befér a liftbe. Egyszer láttam olyant, hogy a hátsó baba magasabban volt, mint az első, és valahogy így kisebb volt, vagy kisebbnek tűnt, nem tudom. Meg láttam ilyen travel systemest is, hogy a hordozók voltak rátéve a babakocsira, kettő, és úgy biztos kisebb, mint két mózes. A sporülésesek meg biztos nem olyan nagyok, nem?

Egyébként legutóbb a dokival csomót beszéltünk a szülésről, meg a császárról, és teljesen bekattantam, tiszta depi vagyok, egyre jobban félek, jó lenne feloldani valahogy. Elég nehéz. Biztos átlendülök ezen is. GOndolom az egyébk körülmények sem segítenek, tegnap este is majdnem elbőgtem magam,(jó, tudjuk, milyen könnyen megy ez terhesen) mikor alvásnál réka mesélte az ovisélményeit - szemére húzta a sapit, úgy sírt, hogy ne lássák, meg nem engedték, hogy oda üljön valahova, meg nem fogják meg a kezét, mikor mennek kezet mosni, és hasonlók). Szegény, nem egyszerű neki. LEgalábbis rosszul éli meg. Beszéltem ma megint az óvónénivel, ő nem látja rossznak a helyzetet, csiszolódnak a csajok egymáshoz, teljesen normális, de a pálya széléről nagyon fáj az anyuka szíve :) mEg boldogan megy oviba, jól érzi magát, csak ezek a kis mesék rosszak... szeretném megvédeni, vagy legalábbis megszeretgetni, ha bántják a kis lelkét :(

kikocska
 
 


Sziasztok!

Tünemény: szerintem te azért is mehetsz mert még kórház független vagy. És ha azt mondták ingyen van akkor tuti nem csaptak be.
Nem értem te mit akarsz kiszámoltatni, hiszen neked olyan magas a fizud, hogy max gyedet (96.600-at) fogod kapni. A táppénzed meg úgy kell kiszámolni, hogy a betegszabira (15 nap) kapod a fizud 80%-át, utána a táppénzes napokra a fizud 70%-a jár. Ennyi.

Andy: hű de nagy már a babó. Szép már a mérete. Vidéken melyik kh jönne szóba?

Mó: szupi, hogy jó lett a teszt eredménye! Képek nincsenek a babókról?

Ildi: csodaszépek voltatok/vagytok. Jó lehetett a lagzi. ;)

Tasin: nekünk 30 napnál nem régebbi házasságit kellett vinni.

Tisa: anyukám márc 31-én éjfél előtt fél órával született. A mai napig hülyülünk vele, hogy azért a bolondok szele megcsapott. Ezen mindig olyan jókat röhögünk. :lol:

Gizu: mi még nem voltunk bárányhimlősek. Nem lehet, hogy valami csalánkiütés? Vidd el szerintem dokihoz!

Zsu: ti nem vesztek Emmának nagyágyat? És akkor a kiságy lehetne a tesóé.

Mi a Kendének vettünk 2 hete ágyat, így az ő kiságya lesz a kicsié, de nem szedtük szét. Pár hónapra már minek :lol:

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Ildi! Meseszép voltál (vagy), és a férjed urad is elegántos volt nagyon! Kérünk még sok-sok képet Rólatok. Jópofa lehet a túrabakancs. Egyébként is tündériek ezak az apró méretű gyerekcuccok. Mi az anyósoméktól egy 2 éves(!) gyerekre való úszómellényt kaptunk már, hogy majd milyen jó lesz neki,ha visszük magunkkal vitorlázni...

Kikocska! Tünemény szerintem is japánfőnököskönyvelő, de tegnap írta, hogy a boltban a pénztáros néni kérdezte tőle, hogy kismami-e. És így a párja sokkal boldogabban fizetett. Én erre emlékszem.
Egyébként jól érzem, hogy nem vagy a legjobb passzban? Ennyire dolgoznak a hormonok? Nem igazán értettem amikor írtad, hogy ha termétszetesen szünél akkor az Istvánban(?), ha császárral akkor a Máv-ban szülnél. Ez most miért ilyen fontos? És miért ilyen korán? És miért kellene császárral, miért kattantál be? Mesélj! Rékáért meg ne aggódj, biztos belevaló csaj, kiharcolja a magáét, szép elegánsan. Meglátod fogsz még mosolyogni rajta!

Gizu! A bárányhimlőhöz nem tudok hozzászólni érdemben, de ahhoz igen, hogy írj nyugodtan, nagyon jól megy! :D

Kép
Kép
tisa
 
 


sziasztok.

Ildi:

nagyon jók a képek.csini voltál.

vásárlás:

hát nekünk megvan egy csomó mindenünk(kiságy,pihenő szék,hordozó,ágynemű,fejvédő,még egy cumisüvegünk is van amit csak kifőztem Patriknak de aztán már nem kellett neki,ruháink is vannak és sok van olyan ami lánynak is jó)nekünk tényleg csak a babakocsi kell meg egy cumi és pár újj ruhácska de csak azért hogy ne legyen lelkiismeret furdalásom :roll: :roll: :wink: :wink: :wink: na meg egy csomag textil pelus.
a kocsit majd karácsony utánn akarom megvenni mert karira ált. lóvét kapunk és abból veszek el ahhoz amit addigra sikerül összegyűjtenem.a maradék pár apróságot meg február márciusban megveszem.azok már nem kerülnek sokba.

uh:

én is szeretnék elmenni e hó végén 4D-re.meg egyszer még januárban.

április 1.-je:

muris lenne az biztos.nekünk esélyünk is van rá.szegény gyereket a suliban bizti szekálnák.de az az napi ajándékok majd kárpótolják :lol: :lol: :lol: :lol:

ma megint nem tudtam enni az ebédből :cry: :cry: :cry: :cry: amint megéreztem a fini oldalasnak az illatát azonnal rosszul lettem.kész rémálom volt befejezni.még szerencse hogy én nem vagyok hányós,max írtó rosszul vagyok.pedig úúúgy imádom az oldalast :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: így vajas tört krumplit ettem :? :? :? :? :? :?

mennem kell felkelt Patrik.

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziasztok Kismamik!

Ildi! szépek a fotók, és nagyon csinik voltatok!!! Szépek vagytok együtt a férjeddel!!! A menyasszonyi ruhás nagyon szép!!!

Kikocska könyvelek igen! hát elég macerás tud néha lenni, főleg, most nehéz koncentrálni, hogy a babóca jár a fejemben, meg titeket olvaslak!!! :lol: :lol: :lol:

képzeljétek! a kiskönyves sztori folytatódik: mint tudjátok, a mostani már másolat, mert ugyebár az elsőt elpakoltam valami biztosnemveszel helyre...tegnap bementünk egy kismappát nézni, hogy el ne veszitsem, és egy helyen legyenek a leleletek meg uh fotók meg ilyesmi...méricskéltem, ki is néztünk egyet, hogy majd ma megveszem. erre reggel csörög a mobilom, hogy papirboltból keresnek (na gondoltam ezek is el akarnak adni valamit) és hogy megtalálták a kiskönyvemet a leletekkel, és eltették, igy bemehetek érte!!! hogy lehetek ilyen kis lökött, mikor pont azért mentem be hogy el ne hagyjam még egyszer!!! na mindegy, megvettem a mappát is, és most már lefűzök mindent! :D :D

Olyan jó olvasni tényleg ezeket az ovis/evős/beszélős sztorikat! pillanatok alatt fel tudnak nőni, és már szinte önállóan kell magukért kiállniuk!

majd teszek fel pocakfotót, meg ha meglesz, uh képet is a babócáról :D :D olyan gyorsan eltelt ez a 12hét! hihetetlen!

Kép
tünemény
 
 


Mihez kell 30 napnál nem régebbi házassági???

Tudom, hogy itt most senkinek nem aktuális a dolog, de ha valaki tud valakit, aki szeretne kiscica gazdi lenni, az szóljon, mert nagymamámék cicájának két kicsije született (egy fehér és egy cirmos). Köszi :D

Apropó cica, a toxoplazmózisos szűrést külön kell kérni? Merthogy nekem eddig olyat nem csináltak és a 16. héten sem fognak.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Ildi! Nem tudom, hogy külön kell-e kérni, lehet orvosa válogatja. Én is ezen tűnödtem múlt héten. Megkérdeztem dokibácsimat, hogy mi a helyzet ezzel. Azt mondta, hogy nem feltétlenül szükséges, főleg ha nincs cicamica. (Bár ugye tudjuk, hogy mástól is el lehet kapni) Ennek ellenére azt beszéltük meg, hogy a következő nagy vérvételnél (nem az AFP, hanem ami olyan mint az első) kérni fogjuk.
Az előbb elfelejtettem írni Neked, hogy nagyon hasonló volt a menyasszonyi csokrod az enyémmel. Egy pici részletet láthatsz belőle a nevem alatt.
A 30 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat a szüléshez/szüléskor kell a kórházba. Erre mondták Neked, hogy nem kell vele bajlódnod, mert még friss, ropógos. És a szülésig nem lesz régebbi 360 napnál.

Tünemény! Nagyon tetszett a papírboltos sztori,jót kuncogtam rajta. Ha hazajön az Uram elmesélem neki, hogy nem csak én vagyok ilyen szétszórt. Érdekes lett volna egy 3. másolatot kérned a védőnőtől! Megnéztem volna a reakcióját! :D :D

Kisvirág! Jó duma a "megcsapott a bolondok szele", gondolom Anyud is veszi a jó poénokat.:)

Kép
Kép
tisa
 
 


Köszönöm az eddigi tanácsokat!
Dokinénivel amig lehet,inkább várunk,sokszor kicsit félvállról veszi az elsögyerekes anyukák nagy problémáit :lol: ,meg még van egy laborelmaradásunk felé.nem tudom,más hogy csinálja,nekünk nen sikerült a pelusonés a szönyegen kivül máshova pisiltetni.pedig mindent megpróbáltunk.létezik ugyan egy un. vizeletgyüjtö tasak,de aki azt kitalálta az biztos nagyon szadista volt.Felgasztani még oké,de leszedni...rémálom annak is aki leszedi,arról nem is beszélve akiröl lle kell szedni...nahát ilyen problémáink vannak nekünk...
Ildi valóban nagyon szép voltál(vagy)!Barátnömnek is szombaton volt az esküvöje,eszembe is jutottál sokszor,hogy sorstársak vagytok...
Na megyek,mert tombol a turórudigyerek!
gizu
 
 


Ahá, akkor 360 és nem 30 napnál nem régebbi kell :)

Kép

Kép
sildi83
 
 


Ildi! Kis helyesbítés: én a Máv-ban fogok szülni, megnéztem a honlapját, és ez van benne:

A születés anyakönyvezéséhez az alábbi okmányok bemutatása szükséges:

Ha a szülők házasságban élnek:

- az apa és az anya érvényes személyazonosító igazolványa, lakcímet igazoló hatósági igazolványa
- 300 napnál nem régebbi kiállítású házassági anyakönyvi kivonat (házasságkötés helye szerint illetékes anyakönyvvezetőnél illetékmentesen beszerezhető!)
- a Csjt 42. §. (1) bek. foglaltak alapján a saját nevüket viselő szülők megállapodása alapján 2004. január 1-től a gyermek az apa és az anya családi nevét együtt is viselheti.
A (az ismételt) megállapodás a házasságkötés helye szerinti anyakönyvvezetőnél tehető. A gyermek családi nevére vonatkozó megállapodást a házassági anyakönyvi kivonat "megjegyzések:" rovata tartalmazza.

Nem tudom Nálatok Egerben mi a szokás - a sztrájon kívül :? - de szerintem a tiéd teljesen jó lesz. Egy hivatalos ügyintézéssel kevesebb.:)

Kép
Kép
tisa
 
 


Ildi: Szupik a képek, szépek voltatok!
Nem tudod feltenni kicsit nagyobban is őket? :oops: Úgy szeretnélek jól látni Titeket, de olyan picikék vagytok!

Tisa: naturista? Jót nevettem! Hmm, nem is rossz ötlet..majd felvetem Apának is! :lol:
Teszel fel linket a járgányról? Nem ismerem és kivi vagyok.

Virág: hát, nem tudjuk, de nem hiszem, h 22 hósan áttesszük rendes ágyba. Inkább veszünk egy ifjúságivá alakítható rácsos ágyat, ami nagyobb, mint a mostani, ez meg megy tesónak. Asszem..aztán majd tavasszal meglátjuk. :roll: Azért Kende Emmához képest már nagyfiú!!

Ettike: mi van Patrik babkocsijával, nincs már meg vagy nem szeretted?
Most már elmúlhatnának ezek a fránya rosszullétek! Sajnálom az ebédet! Én ma paprikás krumplit csináltam, küldjek?

Tünemény: most már vegyél egy páncélszekrényt!!!!! :lol:

Házassági: nekünk 300 napnál nem régebbi kell/ kellett! Ildi ahhoz kell, h a bébit a megfelelő névre anyakönyvezzék!
Kutyagolhatok is be megint a városba majd!

Kutyafüle tényleg jelentkezhetne. Ugye emlékeztek írta, h vmi betegsége jött elő, aztán eltűnt. Néztem a májusiaknál, oda is szokott írni, de nem volt egy ideje! Remélem minden ok! :roll: :?

Zsu
svs
 
 


Zsu! Kicsit morcos vagyok, mert leírtam mindent, aztán meg jól elszállt. Megpróbálom újból. Ha nem sikerül a Brendon honlapján nézd meg, máshol eddig nem találtam, valószínű új darab, mert használtan sem árulja senki. Szerintem szuper. Én többször kipróbáltam. Ha az is érdekel mi a személyes tapasztalatom szólj, leírom. Most megpróbálom csatolni a képet:

Kép Kép Kép

Ami kifejezetten tetszett, hogy a mózes és a hordozó része, ha leteszed vhová, akkor ringatható, mert úgy van kiképezve a talp része. És rettentően könnyű: sport részel együtt a súlya csak 8,5 kg! Van más színben is, én valószínű a pirosat fogom választani.

Kiváncsian várom a véleményedet.

Kép
Kép
tisa
 
 


Ja igen a házasságihoz még annyit, hogy nekünk ugye azért kellett a 30 napnál nem régebbi, mert mikor Kende született már 2 éves házasok voltunk. Szóval vagy 300 vagy 30 napnál nem régebbit szoktak kérni a szüléshez.

Tisa: már most ilyet vettek anyósék? Elég furi… Igen anyum veszi a poénokat szerencsére :lol: Jópofa ez a kocsi. És miért veszel pirosat? Tuti már, hogy kislány lesz? Én semleges színt választanék.

Ettike: mi is úgy vagyunk ahogy ti. Szinte minden megvan már most a kicsinek. De azért tuti kap pár új rucit. :) Rosszullét miatt :(

Tünemény: te tényleg lökött vagy :lol: (Bocsi) Tök jót röhögtem. És a telcsiszámod honnét tudták? Hát igen mikor megszületett Kende sose gondoltam, hogy ilyen hamar egy kis diktátor lesz. :lol:

Gizu: a ragacsos cuccot a gyerekről tiszta benzinnek le lehet szedni és nem fáj neki. Nekem már bilizik, úgyhogy nálunk nem lenne gond a vizeletgyűjtéssel.

Zsu: igazad van, mert Kende tényleg jó pár hónappal (majd egy évvel nagyobb) Emmától. Bár én másfél éves korától levettem a kiságy rácsát és az ikeás leesésgátlót tettem fel.

Kis vidámság kedvért leírom a múltkori szövegét Kendének:
Mesekönyvet nézegettünk. És sorolni kezdtük mit lát. Volt tehén, malac, ló, kacsa, szamár.
Kérdem tőle:
- Mit mond a tehén? - múúú
- Mit mond a ló? - Nyihaha
- Mit mond a kacsa? - Háp-háp
- Mit mond a malac? - Röf-röff
- Mit mond a szamár?
Erre gondolkodik és megszólal: - ott vagyunk már? (idézett a Shrek 2-ből, mikor a Shrekkék mentek haza a királylány szüleihez a szamár egyfolytában ezt a szöveget hajtogatta.) Kicsit sokat nézte a Shrekket. :lol:

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Tünemény! Valamelyik nap volt a híradóban, hogy feleslegessé váltak vmelyik kórházban a széfek... :lol: Lehet hogy olcsóbban adják szenilis kismamiknak. Nem kéne beszerezni egyet? Bocsi, de tényleg nem semmi ami Veled történik. Lehet, hogy nekünk is szükségünk lesz rá idővel˘?! :lol:

Kisvirág! Nem biztos,h lány. Bár ez a megérzésem, meg a doki is ezt tippelte eddig. Szerintem a piros elég unisex szín, jó vidám és meleg. Tetszik a világos is nagyon, csak az kényesebb. Bár mosható a huzata... Majd meglátjuk, ez már részletkérdés. Ha meg április elsejei lenne a gyerek, akkor meg oly mindegy, nem? :D
Szegény Picurim, tényleg nem komplett az anyja, majd győzök bocsánatot kérni Tőle. Remélem meg lesz áldva humorérzékkel...Mert ebben a családban, elengedhetetlen.
Az úszómellényről nem mondok semmit... Anyós... :?
Imádnivaló volt a mesekönyves sztori. Gyerekszáj! :lol:

Kép
Kép
tisa
 
 


Sziasztok!

Sildi, nagyon szépek voltatok, gratulálok, sok boldogságot!

Tünemény: én mondjuk nem pakolgatom a kiskönyvet, egyszer betettem a táskámba, és ennyi :) Mondjuk a védőnő tanácsára becsomagoltam, hogy ha pl. elázok (mármint nem alkoholilag :D), akkor ne érje túl nagy kár. És tök jó csomipapírt találtam a happyboxban :D

Friss képem nincs az ikrekről, mintha írtam volna (vagy csak akartam?? biztos a hormonok :roll: :wink: ), szóval a kombinált tesztes UH-n nem kaptam, a saját dokis UH-n pedig nem volt papír a gépben. Viszont amikor nézte a dokim, sosem látszottak a babák egyszerre (olyannyira, hogy majdnem csak 1 babát ellenőrzött :D)
Babakocsitémában még kérdezősködök ikreseknél, de valszeg először egy kis célzott visszaolvasással kezdek.

Viktu! Szept. 24-én voltam kombinált teszten, és tegnap kaptam egy sms-t, hogy milyen kóddal tudom megnézni az eredményt a sejtbank honlapján. Tisztára 21. század :)



Kép

 
 


Sziasztok!

Tanulás helyett inkább visszaolvattalak benneteket!
Jókat röhögcséltem egy-egy bejegyzésen :lol: :lol: :lol:

Tényleg nem semmi amit a gyerekek össze-vissza tudnak mondani....

Tünemény nagy vagy !!! :lol: :lol:

Ildi! Nagyon szép vagy és nagyon csinos!!

Én is kinéztem egy babakocsit csak sajnos nagyon drága, még akciósan is , de hátha addig leviszik félárra..... :cry: :cry:
CAM Cortina a neve.

Az első csemetémnek volt Cam és nagyon jó volt, a másodiknak már nem emlékszem milyet vettünk.
De régebben volt egy bababoltom, és tök jó volt mert mindent nagyker áron tudtam beszerezni.

De másmilyen nagy és háromkerekű mózes kosaras is jó lenne
( most ez a heppem valamiért) :)
kicsit olcsóbb változatban..... :x

Más: jövő héten megyek egy genetikai vérvételre, amelyet ingyenesen csinálnak, kifejezetten down-szűrésre.
A védőnő nem tudta megmondani, hogy ez integrált teszt-e, de szerintem csak is az lehet...
Előtte megcsinálják a hüvelyi genetikai ultrahangot....
Végül is több vizsgálat, több szem többet lát alapon én elmegyek biztos rá...

Na elmegyek tanulni :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Egyébként:Ildi vagyok
tasin
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: olyan jókat röhögtem, el is felejtettem a gondokat! (pl hogy apa elment edzésre, és mondtam neki, hogy olyan randisan öltözött fel :D erre el is pityeredtem, hogy mennyire fog hiányozni, mert én meg itt szomorkodok egyedül (na jó, nem egyedül...) ) és kösz a széfes infókat! a végén tényleg szükség lesz rá! a főnök is ma emlékeztetett két dologra is, amiket tegnap elfelejtettem megcsinálni! :D :D

ez a szamáros dolog nagyon jóóó! micsoda kis gyorsankapcsoló fiad van! ezeket a szövegeket fel kéne jegyeznetek, és mikor felnő, jó lesz majd olvasgatni őket! nekem anno nagyimék felvették a hangomat, mikor ovodás voltam, és tényleg jó ezeket felnőtt fejjel is visszahallgatni :D mikor unokatesóm kérdezgetett a kazettán (ő sokszor elég szigorú volt) sokszor még most is összerezzentem, mikor meghallottam a hangját :lol: :lol:

tényleg jól néz ki ez a kocsi, bár én is várok még, mig kiderül milyen szint is kéne venni.

apa már nagyon várja a 4D-t! olyan jó, hogy látom, mennyire izgatott, és örül neki :D :D

nálatok van olyan, hogy néha valami kajaillatot éreztek, és olyat, ami nincs is a közelben??? én ma délután lekvároskenyér illatot éreztem, vettem is munka után lekvárt is meg friss ropogós kenyeret! erre itthon kolbászos szendvicset ettem :D :D

Kép
tünemény
 
 


ja, a telefonszámom pont aznap reggel irtam be a kiskönyvbe! lehet hogy tényleg van valami abban, hogy néhány dolognak meg kell történnie??? az a sorsom, hogy elhagyjam a kiskönyveimet!!! :roll: :roll: :roll: :roll: a gyereknek lehet hogy kocsi helyett hordozókendőt veszek, igy tuti nem fogom elfelejteni sehol!!! :D :D :D

Kép
tünemény
 
 


Tünemény!Mármint a gyereket vagy a babakocsit. Nem mindegy!!! :lol:

Már bocsi, tiszta lökött vagy. De aranyos, én is jókat röhögök. Bocsi, mégegyszer. :wink:

Kép
Kép
tisa
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: a gyerkőcöt! ezért gondoltam, jobb lesz ha magamrakötöm :lol: :lol: :lol: bár igaz, a babakocsit is simán... remélem megjön az eszem áprilisra!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
tünemény
 
 


Tisa: Jó a rugózása? Sztem az fontos. Na meg pesze nem árt valami strapabíróbb szín!
Nekem tetszikm nagyon trendi!

Tünemény: Te nem ápr. 1-én születtél véletlenül????? :wink: :lol: Ehettél volna kolbászos- lekváros kenyeret is!
Sztem azért fénymásold le néha a kiskönyvedet, h könnyebb legyen újat csinálni!

Kende szöveg haláli!!!! :lol: (Nem akkor mondta ezt a szamár, amikor kiszabadani indultak a sárkányhoz? Nekem valamiért ez ugrott be azonnal. :roll: ) Imádom a kis kombinálós agyukat!! :wink:

Kár, h nincs újabb ikres fotónk!!! :(

Zsu
svs
 
 


sziasztok.

tünemény:

haláli dumád van :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
én is vettem mappát a kiskönyvemnek,annó Patrikénak is.
ja és PAtriknak cicásat vettem(csak olyan volt akkor a bolban)és ugyebár fiú lett.
most csak kutyusos volt így remélem most kiscsaj jön :lol: :lol: :lol:

zsu:

Patrik kocsija elégé oda van.vagyis lehet használni mert annyi baja van hogy a háttámlát mozgató rugó nem mozgatja és kézzel kell álítani.a tolókarja még télen eltört ahol állítani lehetett de azt megcsináltattam,most fix így emelgetni is könnyebb.ja és az első kerekét a drága szomszédaim tönkre tették,csak annyira hogy enyhe kanyart be lehet vele venni emelés nélkül is.magyarul mozog jobbra balra.és nem fordítható a tolókarja ami nekem hiányzott,ja meg a hordozóját még használja Patrik.(pedig chicco :? :? :? )
így inkább veszek ujjat.olyat amihez nincs hordozó,nehogy tesó is rákapjon :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

tisa:

jópofa kocsit néztél ki.bár nekem a kerekei picik.de izlések és pofonok :wink: :wink: :wink:

rosszullét:

szerencsére csak a sült husoktól vagyok rosszul.azonkívül mindent megtudok enni és nagyon jól vagyok.

olyan szarul érzem magam(mármint lelkileg)
PAtriknál mindig nehéz dió volt a körömvágás de ma túlment minden határon.éppenhogy nem vágta az ollót a szemembe.
erre fogtam és beraktam a szobájába és rácsuktam az ajtót.egy darabig elvolt de kb. 5 perc utánn észerevette hogy ez nem jó muri és mindenáron ki akart jönni.mindig megkérdeztem hogy levághatom e a körmét.persze nem volt a válasz így vissza csuktam.ez ment 10 percig írtó visítással amikor végre igent bólogatott.leültettem az ágyra vágnám a körmét erre megint elkezd hisztizni.mérgemben megágyaztam neki a szobájában a földön(kivettem a matracot a kiságyból)bevittem és megmondtam neki hogy ma benn alszik.hát gondolhatjátok mennyire nem tetszett neki.ütötte az ajtót kinyitálta,kijött volna de nem engedtem.10 percig bírtam aztán moindtam ha nem engedi levágni a körmét akkor elviszi a mumus.nagynehezen sikerült de olyan rossz érzésem van.nem szoktam én ilyen szigorú lenni.és eddig olyan jól bejött a nyugodtan megbeszéljük dolog.Patriknak pl.szabad a szobában reggeliznie,nézhet Tv-t,nem muszály minden este rendet raknia a szobájában,elég ha a nagyszobából behordja a játékait,és még sorolhatnám azogat a dolgokat amiket megengedünk neki.
viszon cserébe elvárhatjuk hogy szépen sétáll mellettünk az utcán,nem hisztizik a boltban,itthol sincs felesleges hiszti,szépen elalszik este,és még sorolhatnám itt is.
a körömvágás viszont mindig olyan nehéz volt :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: adjatok valami tippet hogy csináljam hogy ne tegyek sem benne sem magamban kárt közben :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
ettike
 
 


Zsu: Ha a kis képekre kattintasz, előjön nagyban ;)

Kép

Kép
sildi83
 
 


Szépjóreggelt Mindenkinek!

Zsu: Jó a rugózása, szerintem. Nekem. De nem egy trambulin! Színben nincs nagy választék, de van strapabíróbb is, én például a pirossal szimpatizálok, az elég unisexnek tűnik. Azért ezt tettem fel, mert ezt a képet találtam meg legelőször...

Ettike: Igazad van, a kerekei kicsikék (normál), de azért ezt választánám, mert én nem járok "terepre" vele, ahogy ajánlgatni szokták a boltban. A körnékemen és a leendő nagyiknál is elég jók az utak, de a kerekei bolygósíthatók. Nagyon kis fordulékony, kezesbárány egy járgány. Ezzel biztos be fogok férni mindenhova! Érti mááár?

Hogy van a kis lelkivilágod? Elvonultak a hisztifelhők? Mivel még nem vagyok gyakorló anyuka, így tanácsot nem osztogatnék. Elképzelésem van azért, de hát ugye nem biztos, hogy az egy gyereknél kivitelezhető. Úgy gondolom, hogy a hisztiknek a határát Te szabod meg. Természetes, hogy a gyerek próbálkozik, hogy mit és mennyit szabad/nem szabad... Ez a dolga! Te, Szülőként meg kontrolálod. Neked meg ez a dolgod. Hogy milyen eszközzel az mindenkinek a saját belátása. Szerintem jól cselekedtél, nem ütötted meg, a saját szobájába tetted és kvázi "nem adtad át a hatalmat". Biztos vagyok benne, hogy legalább 100-szor meghaltál lélekben. Lesznek még húzos pillanatok, és ha jól tudom, most kezdődik a hisztikorsztak. Készülj!

Kép
Kép
tisa
 
 


Na, nagyjából sikerült behoznom a lemaradást és visszaolvastam.

Tünemény: jót nevettem a kiskönyved történetén :D Ne aggódj, én is hiper feledékeny vagyok :lol:

Ami április 1-ét illeti, én április 3-án születtem, de a közeli elseje hatása igen erősen meglátszik :lol: Azért én reménykedek abban, hogy még márciusban előbújik a Picurka.

Itt elég elmaradott világ van, mert a genetikai eredményekért személyesen kell becsoszognom majd pénteken, semmi sms, semmi e-mail...

Azt hiszem sikerült rávennem a páromat, hogy a jövő héten kukkantsuk meg a Babót. bár nagyon ellenezte. Azt mondja, hogy tuti nincs jó hatással az uh rá... Szerintetek tényleg káros??

Kép

Kép
sildi83
 
 


Ildi! Én úgy tudom, h nem káros. Nem sugárzást kapsz, hanem a mozgásokat, hangokat alakítja át kép formátumba. Ne aggódj, ez csak pasi duma. Vagy mást csinálna helyette, vagy a pénztárcáját óvja. :D

De, hogy teljesen megnyugtassalak, Anyósomék pár nap múlva itthon lesznek Belgiumból, majd megkérdezem tőle, mert ő az újpesti szülőotthonban volt ultrahangos. Ha veszélyes lenne, már biztos szólt volna nekem...A gyerek érdekében biztos... :lol:

Kép
Kép
tisa
 
 


tisa:

igen a hiszti határát én szabom meg.ezért neveltük úgy hogy ő kicsit szabadabban van fogva de az elejétől elvártuk cserébe hogy szót fogadjon.ezzel nincs is baj.csak az a fránya körömvágás.

azt látom hogy bolygósítható a kereke a kocsinak,csak az itteni járdákból kiindúlva nem bírnák sokáig :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: meg anyuka sem idegekkel hogy mindig megakad valamiben a kocsi kereke.
az jó dolog hogy hintáztatható a hordozó és a mózes csak nehogy rászokjon a gyerkőc.Patrik mai napig hordozóban alszik el úgy hogy hintáztatja magát :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
szerencsére éjjel már nem ül bele de pár hónapja szinte minden éjjel bele ült és abban aludt reggelig.

Ildi:

én is úgy tudom hogy egyátalán nem káros az uh.
szerintem is csak simánn férfi a párod és hát köztudott hogy a férfiak nem szeretnek pénzt "szórni" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
akkor neked akár szülinapi meglepi is lehet a baba :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
ettike
 
 


Ettike: vezesd be a fogtündérhez hasonlóan a körömtündér intézményét. Hátha bejön...Sajna, nincs jobb ötletem.

Kép
Kép
tisa
 
 


Sziasztok!

sildi! nagyon szépek vagytok! legyetek is ilyen boldogok! :)

Ettike, kitartás :( gondolom végigzongoráztátok már a játékosan, mese közben, részletekben, akárhogyan körömvágást, de nem ment. Ha büntetés kell, akkor büntetés kell. Nekem a lányom nagyon hisztis, pedig én nagyon következetesnek tartom magam, és kevés az ütközési pont is, hasonlóan engedékenynek gondolom magam, mint te. A dackorszak véget ér egyszer, és akkor jobb lesz. egészen a második dackorszakig :lol: és tulajdonképpen szerencsés vagy, hogy csak ez a fránya körömvágás van :)
Viszont azzal nem értek egyet, amit írt valaki hogy a hisztinek a szülő szab határt :)

tünemény :D jó sztori. Az én agyam is minimálszinten fut. most,a babakocsis hozzászólásoknál és képeknél sikerült elkülönítenem tasint és tisát... csak fura volt, hogy a stílus gyökeresen más időnként. nem értettem... szóval én sem vagyok semmi :)

uh-ról én annyit olvastam, hogy nem káros, de az első harmadban nem szabad nagyon sokáig uh-ozni, mert valamit hővé alakít, és így akár káros is lehet, mikor még nagyon pici meg fejlődik a magzat. asszem pont a kiskönyvhöz kapott szóróanyagban volt. MI nem megyünk 4D-re, nekem elég a havi egy látogatás, és úgysem tudnánk összehozni apával közösen, úgy meg semmit nem ér :) Úgyis az lesz az igazi, ha már kint lesz. Az az idő meg elrepül. Még egy nekem nem annyira fontos dolog :oops:
Viszont a toxoplazma szűrést megcsináltattam. Nekem ingyen volt, mert magánklinika, és a férjem cége fizeti a kártyát, ami alapján járnak az ellátások, de 3 éve még fizetős volt.

tisa, kicsit negatív vagyok a témában, és nem szeretném itt a jó hangulatot rontani vele, a szülés meg úgyis még messze van, nem hiszem, hogy sokakat érdekel. Indítottam egy topicot a szülés témában, két császár után természetesen? címmel, ha van kedved, ott beszélhetünk róla, meg le is írtam a kérdésedre már a választ valakinek, de tartok tőle, hogy előkerülnek rossz történetek, mert nem bírom ki, ha valami eszembe jut, ne írjam le, és arra itt nincs szükség. mindenki legyen nagyon pozitív, és növessze az egészséges pocakját. :)

Szép napot mindenkinek, muszáj takarítanom, ha már egygyerekes lettem. :)

kikocska
 
 


Kikocska! A topikot majd megnézem, mert érdekel, hogy mi nyomaszt ennyire. Én irtam azt, hogy a szülő szab határt a hisztinek. Lehet, h nem tudtam jól kifejezni amit szerettem volna ezzel mondani. Az internet is olyan mint a telefon. Ott sem mindig úgy jön vissza a dolog ahogy szeretnéd. Na mindegy, hosszú...Talán majd egyszer.

Megyek vasalni.. :(

Kép
Kép
tisa
 
 


Sziasztok Csajszikák!

most olyan mérges vagyok, hogy mindjárt felrobbanok! a főnök újabb hülyesége!!! most volt egy kis féléves teljesitményértékelő, ez mind ok, megdicsért hogy jól végzem a munkámat. erre jött azzal, hogy akkor hirdessük meg az utódomnak az állást: én is jól keresek, DE szerinte az új embernek kb 2000-3000EUR fizetést kell majd adni. HAVONTA!!!!majd dupláját mint amit én keresek, és ugyanazt csinálja majd??? és az én kezdőm lótúró volt a mostanihoz képest! mondtam neki, hogy ez elég sok...erre ő, hogy szerinte egyáltalán nem sok ez az összeg (NEKI!!! mikor az ő kis lakásbérlete havi 3000EUR akkor ha ehhez méri, tényleg nem sok...) most mondjak fel, és jelentkezzek erre az új állásra? ja, és miután betanitottam, majd ő csinálja az én munkámat, ha elmentem, és mikor visszajövök, majd ÉN segitek neki, meg leszek a főnök titkárnője!!!! HÚÚÚÚÚ basszus olyan csúnyán tudnék most káromkodni, ha nem lennék ilyen nagyon jól nevelt :wink: de azért szerintem ez tényleg nem semmi...és nincs is annyi munka, hogy megszakadjon ezért a pénzért! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
tünemény
 
 


Tünemény: Én csak a számat tátom az általad említett összeg miatt, egy kicsike hányadának is de tudnék örülni, akár a negyede is megtenné :) Nekem a munkaviszonyom március végével megszűnik és fogalmam nincs, hogy hol fognak majd kisgyerekkel alkalmazni. Valószínűleg jön majd a kistesó kis korkülönbséggel, amúgy is úgy terveztük :)

Ja, az esküvői képekről jut eszembe, hogy az lenne a legegyszerűbb, ha az iwiwen néznétek meg, ott van belőlük egy jópár és folyamatosan bővül, ahogy kapom az újakat. Ha valakit érdekel priviben elküldöm a nevem, mert ide nem szeretném kiírni.

Kép

Kép
sildi83
 
 


:cry: :cry: :cry: tegnap ota olyan hihetetlen szomorusag jott ram (bocs, a gep most nem engedte az ekezetes irast...) szegeny apa csak olelget meg puszilgat en meg mintha akasztani vinnenek...pedig tenyleg semmi olyan nagy gond nincs ami miatt ezt kene ereznem...es ilyenkor furdobe se lehet menni, ugy olvastam, pedig mikor elmentunk a szechenyibe, mindig ugy megnyugodtam es olyan jol ereztuk magunkat.

ezen a fonokos hulyesegen tenyleg meg jobban felhuztam magam. hihetetlen a gondolkodasa, es most mar ugy gondolom, hogy lehet en is kib.szok a ceggel, es elmegyek majd tappenzre, utana johet a kisteso, es kesz.kozte meg elvegzek valami tanfolyamot es nem jovok majd vissza...

es iwiwem sincs, igy en nem tudlak megnezni. de ha majd lesz valamikor, akkor majd megkukkantalak! :D

holnap mar biztos jobb kedvem lesz, mert lathatjuk az uh felveteleket, meg lesz egy eredmenyunk is, ez biztos fel fog dobni! ne haragudjatok hogy ma ilyen depisen irok

Kép
tünemény
 
 


Tünemény, az ötlet jó :) A depi meg van. Csatlakozhatsz a depiklubomba :) Majd elmúlik, és jobb lesz. Egyél csokit, abban van endorfin felszabadító valami. Meg a szex :P . valamelyik talán segít. Egyébként szerintem lehet fürdőbe járni, hiszen az úszást nagyon sokszor ajánlják kismamáknak sportnak... Az is csak fürdő... kérdezd meg a dokid, neki mi a véleménye róla.

Tisa, ez egy kicsit jobban pörög :)
http://www.nlcafe.hu/index.php?id=1057& ... cid=206916
és értem én, hogy ha másra gondoltál, akkor értem :D Mert én biza nem tudom megmondani a lányomnak, hogy ne hisztizz lányom,mert csak jobban nyomja :) módszereim vannak, de attól még hisztizik...

kikocska
 
 


sziasztok.

megsütöttem egy rakat sütit.
Tünemény:ha lehetne virtuálisan küldenék neked,igaz nem csokis süti de teli van cukorral :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
el is fáradtam rendesen,kicsit a pocim feszülget is de most elfekszem kicsit mielőtt nekállok a konyha sikálásnak.Patrikot "elrabolták"anyósék így most nyugi van.

ja Tünemény ha gondolod én kérek meghívót és ha megjön elküldöm neked(iwiw)

Ildi:

engem bejelölhetsz ha gondolod.szívesen megnézem a többi képet is.Karczagné Lattenstein Eszter a hivatalos nevem:)ilyen biztos csak egy van :lol: :lol: :lol: :lol:

a nyilvános fűrdőket tényleg nem ajánlják a fertőzés veszély miatt.a kismama úszáson oda figyelnek a vízre de ilyen fűrdőkben mindenki bele megy mindenféle nyavajával és terhesen nem jó összeszedni semmit.

Kép
Kép
ettike
 
 


Ettike: bejelöltelek :) Mennyi tüneményes képet láttam Patrikról :D

A fürdőkről én is azt hallottam, hogy nem ajánlatos, pláne a nagyon meleg vizűek nem.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Sziasztok!

Kellemesen elfáradtam. Apáék szigetelik a mennyezetet én meg a konyha, fürdőszoba szekrényeket pakoltam át. Plusz takarítottam apáék után. Kissé kinyúltam. Talán mert terhes vagyok. :lol:

Tisa: tük jót röhögtem, a széfes ötleteden :lol:

Tasin: mit tanulsz? Nem teszel fel egy vonalzót?

Tünemény: szándékozom feljegyezni a jópofa beszólásokat. :lol: Meg én is tervezem dvd-re venni ahogy mondókázik, csak el kéne kérni a tesóméktól a kamerát…

Zsu: nem akkor mondta a szamár. :lol: Ez a második részben van. :lol: Naponta megnézzük az egyik részt vagy háromszor. Igazán nem is nézi, de kell, hogy menjen. Közben persze már egy csomó szöveget mond belőle. :lol: Tegnapelőtt este altatásnál egyszer csak megcsípte a kezem (nem tudtam mit akar) és elmondta a csip-csip csókát. Azt hittem megeszem őt. :lol: Imádom ilyenkor.

Ettike: azzal nem érsz el Patriknál semmit, ha bezárod a szobába, csak nagyobb ellenkezést vált ki a körömvágással kapcsolatban. Mi taktikánk (először ő se szerette): átváltottunk, hogy apa vágja neki és nem az Kende kisollójával, hanem anya ollójával, sőt a görbehegyűvel (bőrvágó). Na ez már felkeltette az érdeklődését. Aztán megkapta a reszelőt és reszelhette a körmét. Ez is nagyon bejött. A múltkor én akartam vágni, de közölte, hogy nem mert fáj. Én meg mondtam neki, hogy majd úgy csinálom ne fájjon. Meg a másik ollóval csinálom amivel tuti nem fáj. Kissé kételkedett, a végén azt mondta ne. Erre mondtam neki, hogy jujj olyan piszkos a körmöd alatt és olyan mint egy sasmadáré, erre beleegyezett, hogy levágjuk, hogy ne legyen koszos. Tegnap meg amíg vágtam neki addig ő a plüss csacsit manikűrözte. :) Szóval mi igyekszünk játékosan rávenni. De volt már olyan eset is, hogy minden hókusz-pókusz nélkül engedte.
Üdv a hisztis gyerekes anyukák körében. :lol: Enyém már fél éve űzi ezt a jó kis dolgot. Már ezer dolgot kipróbáltam. Most nem sorolom fel. Legutoljára én is betettem a szobájába. De rájöttem ezzel csak fokozom a dühét. Olyankor ököllel veri az ajtót, a szennyes-kosarát felrúgja, dobálja a ruhákat, játékokat (tombol) És a végén úgyis kiengedem, mert azért nem hagyom őrjöngeni. Most az a taktikám, hogy mikor nekiáll a hisztinek én pl. elmegyek ebédelni, mosogatni, vagy valamit csinálni, és nem figyelek rá. Annyit mondok neki tök nyugis hangon, hogy ha megnyugodtál akkor tárgyalunk. És kb. 2-3 perc múlva jön hüppögve és mondja megnyugodtam, tárgyalunk. És szépen megbeszéljük, hogy mit is akarunk.
De neked kell megtalálnod majd, hogy mi jön be nála. Van akinél a figyelemelterelés bejön, nálunk nem.

Ildi: szerintem nem káros a sok uh. Én kérnék privit!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Ettike: bejelöltelek iwiwn... Nagyon helyes a kisfiad!!! Olyan szép kis arca van. És nagyon zsiványnak néz ki. Az is?

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


kisvirág:

igen,zsivány a drágám.a körömvágáson kívül nálunk is bevált a ne foglalkozom vele teknika.pár perc és jön hozzám hüppögve és akkor össze meg vissza puszilgat.de a körömvágásnál ha otthagyom akkor ő úgy fogja fel hogy ő nyert és békén van hagyva.
párom nem hiszem hogy le tudná vágni a körmét(még az övét is én vágom)így ez sem járható út.már én maniküröztem a maciát,mi is felnőtt ollóval vágjuk(én a kezdetektől mert a bébi ollóval nem mentem semmire)próbáltam neki elmagyarázni hogy ha nem vágjuk le akkor nagyon fog neki fájni és elkell menni doktor bácsihoz és majd ő vágja le neki ami aztán mégjobban fáj.de ez sem hat.és előtte vágom párom és a saját körmeimet is hogy lássa nem csak neki kell ilyen "rosszat" de nem megyek vele semmire.

Kende is aranyos.ő sem az a "eljátszom 2 gesztenyével" típus ugye?vonyarcon van nyaralótok?szép hely.mi is 2 szer voltunk ott a nyáron(páromék csakáldjának van ott háza)

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam dokinál, csinált a kis ufóról képet (pont úgy néz ki)
/tiszta apja-mondtam is neki/
Hüvelyi ultrahang volt, hát nem lesz a kedvencem... :wink:

A párom is bent volt, rendesen fennakadtak a szemei, amikor a buzogányra rá rántotta a doki az óvszert :lol:
Ráadásul kis fiatal , jóképű a doki bá... :lol:
( persze a férjemnek nem valami szimpatikus) :)
Gondolom jobban örülne ha valami agg bácsika nyúkálna odalennt.. :lol:

Szerencsére az ultrahang szerint minden oké.

Jövő héten kedden kell beszélnem a genetikussal a MÁV-ban (Hajdú Krisztina)
Lehet, hogy meg is csinálja a magzatboholy vizsgálatot rögtön :cry:
Nagyon félek tőle.......nem a fájdalomtól, az nem érdekel, csak nehogy elvetéljek! :cry:

Kisvirág!
Főiskolára járok, gazdasági mérnöknek tanulok. Ha minden jól megy áprilisban kellene vizsgáznom.....és szülnöm.....úgyhogy ez még kérdéses :D

Rakok fel vonalzót, ha sikerül.....ti minden alkalommal beillesztitek, vagy el lehet erre az oldalra menteni?


Más: nem tudtok valami jó szert szorulás ellen? Szedem ezt a vasat, és tisztára kikészít.....tegnap elfelejtettem a dokit megkérdezni.. :(
A rost és a gyümölcs nekem nem vált be..







Kép
tasin
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: