Új privát üzeneted érkezett!

Cory: Na ezért érdemes volt ennyit várni, nagyon tetszenek a képek :) Csak hiányolom a közös tesós fotókat :wink:
Szuper, hogy minden jól alakul, Lizán majdnem behaltam, ahogy írtad, hogy magának cseréli a pelust :lol: :lol: :lol: Nagyon rafkós a kiscsaj :D
Oviba fog menni tavasszal vagy szeptemberben?

Eszter: Nem semmi, hogy milyen lelkes vagy a korai kelések ellenére :shock: Engem nagyon ki tud készíteni, hogy 5 óra után már ébreszt a vekker :(

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


sziasztok

Mi is élünk :) holnap megyek az afp eredményemért, kicsit izgulok miatta. Ráadásul éjjel 1-kor rámtört valami pánik, hogy még mindig nem érzem a babót és biztos valami gond van. Soha nem örültem még ennyire a reggeli hányásnak :wink: , ami jelenleg az egyetlen jele a terhességemnek (no meg a kicsit gömbölyödő poci).

Örülök, hogy jól sikerűlt a péntek esti buli és kicsit irigykedem is, hogy így eltudtok szabadulni a gyerekek mellől (nálunk ez nem tudom mikor fog működni)

Cory: mi is pelusozunk, ráadásul mostanában ha bekakil nem hajlandó szólni (én meg 2 hete tiszta takony vagyok, szóval észre se veszem ha betojt)

Anita: Boti nagyon helyes :) , tegnap este a Lili kérdezte, hogy bennt van a pociba a kistesó? Mondtam,hogy igen, erre megkérdezte, hogy került a pociba? :roll:

Na megyek, mert itt óbégat a másik szobában. Tényleg másnál is van, hogy a gyereke a keresztnevén szólítja az anyukáját? a Lili egyszerűen nem hajlandó anyának szólítani, szerintetek beszéljem meg vele, vagy hagyjam rá ezt a dolgot?

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi: Ne pánikolj, semmi okod rá! Írtam püt-t! :wink:

A tesóméknál működik úgy a gyerek, hogy először Gabi apu és Betti anyu voltak, na ezt mostanra leegyszerűsítette Gabira és Bettire :lol: De mástól is hallottam már, hogy a nevükön szólítja őket a gyerek. Sztem majd ha jár közösségbe, akkor inkább fogja használni az anyut meg az aput, mert a többi gyerek, meg a gondozónők/óvónők is így fogják nekik említeni a szülőket. Akkor lehet hogy jobban rájuk ragad. Vagy nem. Nem tudom ... :oops:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 

 
 

Cory!
Nagyon szépek vagytok! :)

Ne aggódj, mi is pelusozunk ezerrel. :)

Mi is megvagyunk, járunk oviba, tökre szereti Alex. Imádja a gondozónénit, meg az óvónénijét. "Ka néni" (Kinga néni), a fiatal szőke a kedvence. Van ízlése a fiamnak. :D

Én haladok a fogyival, már ledobtam 6 kilót, és roppant boldog vagyok ettől. :)

Nah, de most futok, mert Apuka éhes. :)

Pusza!
A.

Kép

Kép
nancsika
 
 


Cory:
csatlakozunk a pellusosok táborához!! :D
Bettinával múltkor elkísértük Dorinát az oviba, ahol az óvónéni megmutatta neki a kis wc-ket, erre Bettike közölte, hogy oda nem fog pisilni csak a pelenkába és sarkonfordult...
február 10-től pedig oda kellene... :? :)

édes Liza ahogy eldobja magát aludni :lol:

Gyöngyi: Patríciának 5 éves koráig Tündi voltam!

Nancsika:
ügyes vagy, így tovább!!

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

Na, akkor Corynak: Z egész nyáron nappali szobatiszta volt, és most teljesen visszaestünk. Megúntam és újra pelenkázunk kb. amióta bejött a hideg. Lehet, hogy csak én nem bízom benne eléggé, de nem szeretnék kockáztatni még egy pisis ruhában hazabiciklizést 8 fokban... Aztán 2 napja megint igyekszik nem kérni nappal. Az a baj, hogy a gatyában úgy érzi, mintha pelusban lenne. Tegnap is megkérdezte, hogy van-e rajta pelus, amikor mondtam hogy nincs, akkor kiabált, hogy fussunk a biliért... nem tudom igazán mit tegyek, mert amikor ő nem kéri, nem akarom rátuszkolni. Alváshoz viszont mindig használunk. Anélkül le sem fekszik.

Anita: nem semmi, hogy hogy rohan az idő! Megnézted a babafalva kiskönyvét, amit írtam neked? Jaj, de drukk! Innentől leszel szíves sűrűn életjelet adni és ha kell, hogy írjak, csak szólj! :wink: :lol: 8)

Gyöngyi! Igyál gyömbért és sok B vitamint kéne enned. Olyan ételeket, amiben van, mert állítólag a hányás annak a hiánya! Kitartás, már nem tart sokáig! :lol: Én anyukámat 3 éves koromig hívtam Marcsinak és egyszercsak átváltottam anyára. Emlékszem, hogy tökéletesen tisztában voltam azzal, hogy ő az anyukám és valahogy olyan furán tudom kifejezni, de "nagynak" éreztem magam azzal, hogy így hívtam. Mert a nagyok mind így hívták... érdekes. Volt egy iskolatársam ő még szerintem a mai napig Katikának hívja az anyukáját.

Ó és még valami: SCULLYX, ugye jössz hamarosan a jó hírekkel?

Rólunk: A múlt héten Bécsben "nyaralt" a család. Zazi -az a piszok csirkefogó- végig nyafogott, noha mnden ah ő kedvére történt. A hálátlan beste kölke! Viszont cserébe amióta hazajöttünk, mintha kicserélték volna. OLyan, mintha ugrott volna egy nagyot szellemileg, s eddig azért nyafogott, mert ugrani fáj...
Szofika meghaladta a 7 kilót. 74-es ruhákat hord. No comment.

Szépséges napot mindenkinek!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon régen....
Belestem, s hát bili.....mi se állunk valami fényesen vele. Még a nyáron levettük Boglárkáról a pellust és kértük, hogy ha érzi szóljon, mert ülünk bilikére. Szólt is lelkesen mindig, de csak akkor, ha már megtörtént a baleset és ment a fürdőbe a feltörlőért :). Aztán kétségbe estem, hogy mindjárt jön a hideg és akkor még nehezebb lesz leszoktatni és erőltetni keztem... és hát nem egyszer szóltam rá hangosabban, hogy miért nem szólt. Erre felmérgelődött és addig vágta a bilit a földhöz, míg el nem tört " na kész..." és boldog lett. Azóta még ruhában se hajlandó ráülni, mint legalábbis azelőtt. Viszont a megyünk vásárolni, akkor azonal szalad a gyermekrészlegre, magától leveszi a bilit és ráül... úgy kell kérlelni, hogy álljon fel rólla.
A másik, meg ha mondogatjuk neki, hogy vegyük le, mert már xy sincs az a válasz, hogy 'Mátékának van...'
Szóval szerintem i állunk a legrosszabbúl....

Kellemes napot Mindenkinek, Melinda
Vendég
 


Cory, Nancsi, Melitta, Meli: nagyon örültem,h írtatok!

Gyöngyi: rendben volt minden? Míg nem kezdett aktívkodni pocakmanci, szinte én is csak a rosszullétekből emlékeztem rá,h van egy albérlőm. :D
Boti is szokott néha úgy kiabálni nekem, h Aaaaaaniiiiii! (Ahogy az apjától hallja.) Vagy,ha türelmetlen: Aniiiitaaaa, azonnal gyere ide! :D De azért jórészt ajuszi (anyuci) vagyok. :lol:

Melitta: milyen babafalvás kiskönyv? :roll: Passz... mikor kaptam??? Hajrá Zazi, maradjon is így! :lol: Szofi mérete... valóban no comment... Boti se volt kicsi, de asszem 1 hónappal később kezdte hordani a 74-est. :D
Zazi elfogadta teljesen a helyzetet?
Drága vagy, majd szólok! Most úgy tolnám még a napokat, heteket amúgy... Várjuk nagyon Lujzit, de furi,h lehet többet nem élem ezt át, meg már Botikával se lesz ilyen a helyzet...stb. Jajjjj, nem is folytatom.

Cory: szuperek a képek, a csajod kééééész, hogy ki tud dőlni. Jó volt a fiúkról is hallani, Balu komoly nagyfiú.

Hűűű, Meli, már Máté elmúlt fél éves? Gratula hozzá! Mit kóstolt?



Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


sziasztok

Hál'Istennek jó lett az Afp-m, szóval most nagyon happy vagyok :)

Anita: olyan izgi ez a finises időszak :) , köszi a nyugtatást, remélem hamarosan érezni fogom a pindur-pandúrt.

Melitta: köszi az ötletet, megpróbálom a gyömbért, bár a Lilinél nem használt. Egyébként szerintem a refluxom és a túl sok gyomorsav a ludas.
Scullyx nem tudom, hogy fog-e írni,de ha felhatalmaz rá, akkor majd beszámolok az eseményekről :)

Meli: örülök,hogy írtál. Sajnálom a bili dolgot. Én egyáltalán nem is foglalkozom most vele, ha akarja ráültetem a wc-re, de külön nem könyörgök neki. Inkább anyósom erölteti a dolgot, ilyenkor van, hogy a Lili elkezd hisztizni. Rászóltam a mamára, hogy ne cukkolja a gyereket mert azzal nem ér el semmit, remélem abba hagyja az erőlködést.

Megyek, csók

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok!

Bili: Hanna éjszaka pisilt be, amikor újra kezdtük a bölcsit. kb 2 hétig pelussal aludt. Most megint rendbe jött a lelke, nem is pisilt be. :) Ők vagy bilire, vagy kis wc-re járnak a bölcsiben. Neki tök megszokott. Inkább a bilit szereti, hgy pl egy bevásárló központban nem jó neki, ha rá akarom ültetni a wcre...

Gyöngyi!
Jajjj, de jó, hogy jó lett az AFP! :D:D Biztosan szépen növöget a babód. :D Egyébként fiúnak érzem. Kiváncsi leszek bejön-e a tippem. :D:D

Pont mostanság jutott eszembe, hogy lassan a 3dik szülinapokat kezdjük el ünnepelni.... annyira durva, nem??? Olyan, mintha tegnap lett volna, hogy izgultunk az ikrekért.... :D:D Valahogy ilyen tájt volt egy randink, amikor még pocakom se igazán volt. Emlékeztek? A vörös oroszlánban... :D Aztán meg később a Deáknál. :D Ahol Annácska LAZÁN felemelte a lábát ülve úgy, hogy én már alig tudtam fele addig felemelni. :D:D:D És baromi fincsi kajákat ettünk :D

Vali!
eleve tök jól tudok korán kelni. :D Meg Hanna is trappon tartott az elmúlt 2,5 évben :D:D Nagyon jól birom már. :D

Megyek, éhen hal a lányom... :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Anita! Írtam neked százéve, hogy a babafalvának van egy letölthető könyvecséje pont erről az időszakról. Füvek, teák, bogyók... nekem jó volt újraolvasni.

Cory! Kihagytam az előbb, hogy Lujzi csúúúcs! És mekkora lobonca van!

Gyöngyi! Mármint teára gondoltam. Forró teába 2-3 karika friss gyömbérgyökér... nyami.

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Melitta, nem tudom, hogy siklottam át felette. :? Keresem. Köszi, puszi!

VokEszti, nekünk volt most egy menetünk az egyik dadussal, ami miatt ki is akartam venni Botit, de megoldódni látszik. Míg ő volt a dadusa, és visszament az első betegség után Botika a bölcsibe, ő elkezdett bepisilni éjszaka :cry:, most már kezd megint stabil lenni ez is. Bár az éjszakai ágytisztaságba még beleférnek a balesetek sztem.
Én is vmelyik nap gondoltam az első talinkra, ami igen, 3 éve volt nov. elején. De jóóóó volt!:D
Úgy érzem, akkor nem bántad meg egyelőre a meló-váltást!

Gyöngyi, tényleg igaz,h nem lehet úgy figyelni minden rezdülését "szegény ketteskének". Én is mindig miután letettem Botit, ültem le, tettem a pocira a kezem és figyeltem egy kicsit befelé. :? Sajnos, közel sem tudtam pocilakóként annyit foglalkozni a csajszival, mint Botikával, de ez vmilyen szinten sztem természetes. (Mondjuk lehet jó is,h nincs is időm túlparázni a dolgokat.)

Én várom a védőnőt, jön kelengyéről beszélgetni. Aztán anesth. konzíliumra kell mennem :?, sajnos itt előírás, h előzetes csaszi esetén menni kell.

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


sziasztok

Anita: nálunk is így van. Ha Lili mentes az övezet, tudom figyelni a pocit, egyébként meg szegénykém hanyagolva van

Melitta:na akkor ezt kipróbálom. Sima feketeteába kell beletenni? És ízesíthetem pl. mézzel, vagy a gyömbér ad egy alap ízt? Én a Lilivel már nem is tudom,hogy csináltam. Egyébként reggel nem hánytam, gyorsan ettem valamit és így sikerűlt elkerűlni

na megyek, mert panírozom a husikat

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi! Pontosan úgy!:)

Kép
Kép
~melitta~
 
 


SOS. kérdés lányok:

nincs valakinek megunt Fisher Price zebrája? Az egyik barátnőm ajándékba venné a kislányának, de horrornak tartja az új árát! Ha tudtok segítsetek! Volt valakinek közületek úgy emlékszem, csak nem tudom kinek! :roll: Köszi!

Amúgy jól vagyunk, mégis lesz 1 db kiskutyánk! :lol: :lol: :lol: Jól titkolta a kisasszony! :lol:
Csók mindenkinek!
Vendég
 


Boscó! Eráéknak volt talán...

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Sziasztok!

Én is jó rég voltam, de Attila itthon volt a héten, és igyekeztünk tartalmassá tenni a napjainkat, kihasználni a jó időt. 8)

Tali nagyon jó volt, majd hozok képeket is :lol: , csak még nem töltöttem át a gépre.

Eszter!
Sajnálom, hogy nem tudtál jönni!
Bigyónak miért kellett nyugtató? :( Jól van már?
Hanna édes lehet az ujjszopival! Nekünk erre már nem lesz gondunk, Déva abbahagyta. :( :roll: :wink: És Hannának lesz olyan jó hangja, mint neked? :lol:

Cory!
De jó, hogy jöttél! :D
Balu hazahordott házifeladatai végül hogyan oldódtak meg? Suli mentalitása jól hangzik, átküldöd majd priviben, hogy melyik ez? Én is nézegetek már iskolákat :oops: :lol: , bár még azt se tudom, hogy hol fogunk lakni akkor. :roll: :?
Zsoma mióta jár logopédushoz? Hány alkalommal egy héten? Ez a logopédus telítettség egyébként minden oviban probléma. :?
Lizi nagyon jó fej a pelenkázással! Keve is a visszaesők táborát erősíti. Nyáron nem kért pelust, baleset összesen kétszer volt, aztán egyszercsak közölte, hogy ő inkább pelenkás akar lenni. Én nem ellenkeztem, azóta újra pelenkázzuk, majd szól, ha már nem lesz rá szüksége.
Képek nagyon jók, szerintem a fülhallgatós a király! :lol: :lol: :lol:
Ti szeretnétek még tesót?

Anita!
Tényleg nagyon megható Boti szövege! :D De miért vagy benne olyan biztos, hogy utólag nem így fogja gondolni? Én Kevén még egyszer sem láttam, hogy szabadulna Dévától. Ne izgulj emiatt!

Gyöngyi!
Szia! :D
Ne pánikolj, fogod még eleget érezni a babát! Méhlepényed hol fekszik? Nekem Kevével elől feküdt, és a 21. héten kezdtem érezni. Jelek nekem egyáltalán nem voltak egyik gyerekkel se 8) , pocak is elég későn kezdett mindkettővel nőni.
Keve se szól, ha bekakil, ez a legújabb. Mondtam is neki, hogy 10 hónaposan már szólt, hogy "kaka", 2,5 évesen meg nem? :shock: :roll:
Nálunk Keve azt hiszi, hogy minket Anuszinak és Apuszinak hívnak. :lol: Egyébként engem szokott Édesemnek szólítani, Attilát meg Szívemnek. :lol:

Majd még jövök, most mennem kell. :?

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Sziasztok!

Lidke!
Bigyó szivbeteg, meg pajzsirigyes, meg allergás (szóval kisnyugdijjas jellege van hihi) És mivel úgy döntöttem, hogy nem erőszakoskodom vele, ha ő igy született le és korán akar elmenni, akkor tegye. Inkább haljon meg itthon, mint egy kocsi kereke alatt... Szóval nem adom neki a gyógyszereit. azóta sokkal jobban van. Az elmúlt 2 évben ez volt az első "rohama" ilyenkor nagyon felmegy a vérnyomása, meg a pulzusa és túlpörög. Annyira nehéz... De szerencsére 2 nap alatt túl volt rajta. Azóta már csak "hisztis", ami nála azt jelenti, hogy oda pisil, ahova tudja, hogy reggel tuti megyek és bele lépek. Egyszóval szivat. :lol: :lol: Jófej... :D:D
Én is sajnálom a bulit. Rám fért volna. De most már lazán vagyok olyan állapotban, hogy mehetnénk :D:D Tegnap pl lazán fent voltam éjfélig és nem vagyok most álmos. Ez az előnye a 7végének, meg annak,h ogy a héten, meg jövő héten is tréninget tartok és nem vagyok hajnalos műszakban :D
Ujjszopi: Hanna is csak most kezdte egy fél éve el... :D Addig ő nem volt ujjszopis. Rájött, hogy igy tök könnyen megnyugszik. Édes pofa. Olvastam,h ogy az a jó, ha van ilyenük, ami nem külső tényezőtől függ. (pl cumi) Azóta alszik el egyedül, amióta ez van. :)

Boscó!
Soory, de én az ilyeneket nem tudom megjegyezni... :(
Jó nagy, erős kutyus lesz akkor, ha csak egyedül van hihihi :D:D Remélem kan lesz. Drukkolok! :D
Mikor érkezik a kicsike?

Gyöngyi!
:D Édes vagy! Bár tuti én is így paráznék
:lol: :lol: Én is parás vagyok, tudod :D:D
Nevekkel hogy álltok?
Jó lenne talizni veled is!!!


Jaaaaaaaaaaaaaaa, szabin leszek 27-31 között.... Ha Hanna nem beteg, akkor akár napközbeni gyermekes taliban is benne vagyok :D:D:D

Puszi

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Lidke: mindjárt írok privit :)
A hazahordott házinál szóltam a délelőtti tanítónéninek, hogy ez a gond, tud-e segíteni... és szólt a délutánosoknak név nélkül :) Azóta nem hoz haza leckét.
Zsoma 2 hete jár logopédushoz. Elvileg 4,5 éves korukig úgy beszélnek, ahogy akarnak, de ha sok hang nem stimmel, akkor középsőben neki kell állni, mert évi 5-10 hangot tudnak tutira korrigálni. Zsomának 8-cal van gondja, szóval határeset, de semmiképpen nem akartam, hogy sulira is maradjon.
Én szeretnék még tesót, Laci még bizonytalan. Ha lesz is, akkor majd 3-5 év múlva. Ráérünk még :)
Lizi sem szól kakinál. Pisinél simán mondja, hogy most pisilni fog, de persze pelusba megy.

Gyöngyi: én kvázi későn éreztem a gyerkőimet. Balut a 20. héten, Zsomát a 22. héten, Lizit meg a 19. héten.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Na, csak most hagynak azóta írni... :wink:

Eszter!
Akkor mi máris lestoppolunk titeket napközbeni talira, bár én pont dolgozni fogok azon a héten, de majd megbeszéljük, hogy mikor tudjuk összehozni.
Bigyót sajnálom, de azt hiszem, én is így döntenék a helyedben. Inkább legyen szenvedés nélkül (vagy kevesebb szenvedéssel) rövidebb az élete, mint valamivel hosszabb (ha egyáltalán hosszabb lenne) folyamatos rosszulléttel. Homeopátiával nem próbálkoztál? Úgy hallottam, van állatoknak is.
Mi Attilával pont tegnap éjjel beszéltünk róla, hogy mekkora mázlink volt, hogy Keve a cumi elhagyását olyan könnyen viselte, sőt, rá két hónappal a cumisüveget is magától letette, és még éjszaka se fogadta soha többé el. Nála nem jött a helyére semmi önnyugtató dolog. Déva ujjszopi elhagyása egyrészt jó, mert nincs vele később gond, másrészt viszont olyan édesen csinálta! Azért az érdekelne, hogy miért hagyta abba szinte egyik napról a másikra! Már a 20 hetes UH-on a szájában volt a keze, utána az összes többin is és születése után is rögtön ezzel nyugtatta magát. Rejtély!

Nancsika!
Milyen fogyit csinálsz? Ala még szopik?

Melitta!
Szofica lassan utoléri Dévát! :lol: Mit jelent az, hogy Zazi ugrott egyet? Megkomolyodott? Vagy már nem "többemberes" gyerek? Gratula neki! :D
Tali valamikor? Nekünk szerdától lenne jó.

Meli!
Rólatok is nagyon rég hallottunk!!!
Boglárka szépen a tudtodra hozta, hogy ő bizony nem akar még bilizni, ha a fejed tetejére állsz, akkor sem! :lol: Én már beletörődtem, hogy egyelőre nem leszünk szobatiszták. Majd ha Keve akarja, szól. Azért ha három évesen még nem lesz nappalra szobatiszta, megijedek. :roll:
Írhatnál többet is magatokról! Mióta Máté megvan, nem is tudunk rólatok semmit. Képeket is hozzál!

Anita!
Próbálj relaxálni, és elengedni Emmát! Ne tartsd őt tudat alatt vissza! Egy sokkal jobb korszak következik! :D
Mi volt a baj a dadussal?

Boscó!
Mikorra várható a kis meglepikutyus? :lol:

Rólunk:
Attila itthon van szerdától. Olyan kényeztetésben volt részem, hogy Anyumék meg is kérdezték, hogy mit csinált, de mondtam nekik, hogy nem akarom tudni, mert akkor esetleg haragban lennénk, így viszont élvezem a bűntudata miatti extrákat! :lol: Befizetett egy szuper helyre masszázsra, előtte volt rizstejes testradírozás. Odament előre megszervezni, nekem csak meg kellett jelennem, és élvezni a kényeztetést. Aznap virágot is kaptam, csak úgy! :D Pénteken eljutottunk kettesben ebédelni is, holnap meg munka-vacsorára megyünk.
Mostohapapám egy hete kórházban van. :cry: Bement vesekő eltávolításra, ami elvileg 3-4 nap, de aznap éjjel újra kellett műteni, mert vérezni kezdett. Utána előjött az epekő, amiről eddig nem is tudtunk, meg a prosztata-megnagyobbodás, ami szintén újdonság. Valami be is van gyulladva, de az már múlik a mindennapi vérvétel szerint. :roll:
Gyerekekkel voltunk a Gellért-hegyen a csúszdáknál, Keve nem mert egyiken se lecsúszni. :roll: :? Miatta mentünk, mert imád csúszdázni. Én hordozókendős Dévával lecsúsztam, neki nagyon tetszett. :D Túl vagyunk Déva első homokozásán is, majd hozok képeket. Holnap állatkertezünk, kedden oltás mindkettőnek. Pénteken felhívtam a doktor néninket, hogy kérjem Dévának a pneumo-elleni oltóanyagot. Mondta, hogy jó, hogy hívtam, mert így még befér a gyerek abba a húsz gyerekbe, akit ingyenesen olthat! :shock: Csütörtökön volt nekik tájékoztató, ahol közölték velük, hogy nincs elég oltóanyag, nem tudják, hogy mikor jön a következő adag, így egy orvos csak húsz gyereket olthat az elvileg minden két év alatti gyereknek ingyenesen járó vakcinával! :evil: Még szebb az egészben, hogy két hónapon belül meg kell kapni a következő adagot, így, ha addig nem érkezik meg az újabb adag, akkor azért fizethetünk. :evil: Persze ha nem lenne elvileg ingyenes, akkor a dupláját kellene kifizetni, de ha valamiről azt harsogják hetek óta, hogy ingyen jár, akkor ne kelljen már 17 ezer forintot kifizetni érte! :evil: Keve a barihimlő ellenit kapja. Van ezeknek valami kivezető homeója?

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Tudja valaki, hogy a kölesgolyó mikortól mehet?

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke: amikortól már a kezébe mered adni. A benne lévő dolgok mehetnek kezdetektől.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


sziasztok

köszi csajok a nyugtatást :) Szerdán megyek uh-ra, már nagyon várom

Vok: jó lenne nagyon talizni, de nem ígérek semmit, sajnos anyósomat holnap műtik és nem tudom mi lesz a jövőben. Szegénynek vastagbélszűkületet állapítottak meg és találtak még itt 3 daganatot is, szóval nem tudom, hogy alakulnak a dolgok. Elég lehangolt az egész család, de a Lili előtt tartjuk magunkat.
Nem is írok többet. Ha van valami fejlemény, jelentkezem.

puszi mindenkinek

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Lidke!
90 napos diéta.
Nem, nem szopizik Ala már régóta, 11,5 hónapja nem.

Cory!
És a logopédusnál kimondottan azokat a hangokat gyakorolják, amik nem mennek?

Kép

Kép
nancsika
 
 


Lidke!

Igenigenigen! Nekem jó a hét második fele. A kivezetőt a homeopatika megmondja neked -mármint a Gazdagréti- ha felhívod őket. De thuja c30 előző nap és rögtön előtte, valamint silicea c30 rögtön utána az is jó, noha nem kifejezetten nozóda. Nem tudom hogy a fakultatívaknak van-e nozódájuk. 1-2 szemről beszélek persze.

Azta, Gyöngyi! Mindjárt féldős vagy te is!

Anitaaaaa!?! Irgumburgum.

VukkEszti! Málenykíj biznisz? Mondjuk holnap? ;)


Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Cory!
Köszi a gyors választ! Kölesgolyó bejött, 3 le is csúszott. Nem nagy mennyiség, de legalább már valami kaja iránti érdeklődést tanusított. :)
Akkor lesz tesó! :D Szerintem ezt úgyis a nő dönti el! :lol:
Szerintem is jobb, ha a suliban már nem a hangképzési gondokkal kell foglalkozni. Jó, hogy el tudtátok most kezdeni! Otthon sokat kell gyakorolni?

Gyöngyi!
Anyóssal remélem, minden gyorsan rendbejön! Most csinálnak szövettant? Az, ha jól tudom, három hét...

Nancsi!
Akkor lemaradtam! Látszik, hogy ritkán jössz! :lol:
Magánbölcsivel mi lett?

Melitta!
Köszi a homeós tippet, nekem ez elég kínai :lol: , de holnap hívom a patikát.
Talit megbeszéljük! De jó, végre megismerkedem majd a Kisasszonnyal! :lol: Nektek mi lenne a jó?

Többiek, csatlakoztok?

Állatkertezés jól sikerült, szépen felújították! Zsiráfot mi is megetettük (Angi, írtad. :lol: ), meg a kecskéket és a púpostevét is. Az elefántok helyzete viszont elkeserítő volt, ketten szorongtak egy kisebb helyen, mint a mi nappalink (ami 25 nm). Egy egész kicsi ablak előtt álltak, ott néztek kifele. :cry: Az egyik pont pisilt (kb. egy vödörnyit), szegény utána próbált odébb lépni, de nem volt hova. :cry: Remélem, gyorsan elkészül az a kifutó.
Vacsi is jó volt, jól éreztük magunkat. :wink:

Baba etetéssel kapcsolatban olvastam, hogy mostanában van egy új irányvonal. A lényege, hogy nem pépet kell adni a gyereknek, hanem tenyérnyi falatokat. Ha már elég érett a baba (feltétel, hogy tudjon ülni), elveszi magának, és elmajszolja. Így csak akkor eszik, ha már valóban szüksége van rá, és csak annyit, amennyi kell neki. Elvileg nem veszélyes, mert az ülő baba kiköpi amit nem tud megrágni és lenyelni. Kipróbáltuk Dévánál mindenfélével, de eddig semmi nem jött be neki. Csak ma a kölesgolyó! :wink:

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Sziasztok lányok,

éjszaka megszületett Sarkadi Emma Zora baba. :) JUHHHÉÉ az új babának.
Lepényelégtelenség miatt gyors császár volt, de így is 3600 g !!!! (36. hét).
Úgy tudom, anyuka és babácska jól vannak.

Nagy gratula a Sarkadi családnak! :)
Vendég
 


Eszti megelőztél! :D

Gratula itt is Anitáéknak!
angi79
 
 


Hurrá-hurrá!!!
Gratulálunk az egész családnak Emma babához!!!!
Kép
vas
 
 


Aztaaaaa micsoda hírekre jöttem!!! :shock: :D :D

Anita: Szívből gratulálok a kicsi Emmához és sok boldogságot kívánok az egész családnak! :)

Kép


Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Csajok,
Lehet hülyeséget fogok most kérdezni :oops: :oops: , de ... kell még ilyenkor adni a Vigantolt???

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


sziasztok

Anita: tőlünk is gratula. Jó nagy lett a babó :)

Vali: húúú,én nem is emlékszem mikor adtam a Lilinek utoljára :oops: Mindig elfelejtem beadni, de ha jól emlékszem 3 éves korig..... talán :shock:

melitta: aha, és aztán hipp-hopp finis :)

Lidke: már túl vagyunk mindenen. Nyáron találtak egy csomót a mellében,kioperálták. Kiderűlt, hogy 1%-ban rosszindulatú volt. Elküldték izotóbos vizsgálatra és ott találtak valamit a szigmabélben. 2 hete megtükrözték és azt mondta a doki, hogy nincs idő megvárni a citológiát, így ma műtik. Már bennt is van a műtőben szegénykém. :(

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi: Nekem is a 3 éves kor rémlik, de én tavasszal adtam Aliznak utoljára. Akkor el is fogyott, szal ha kell, mehetek a gyerekorvoshoz felíratni :?

Anyósodnak drukk a mai napra! Remélem végül minden rendben lesz!

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Anita: szívből gratulálunk Nektek Emma babához! :lol: Sok sok erőt, és rengeteg tejcsit kívánunk! :wink:
Vendég
 


Anita!

Mi is sok szeretettel gratulálunk Emma érkezéséhez!

Hajnalban Veled álmodtam, mikor felébredtem, tudtam, hogy van valami! :D Éjjel meg még akartam kérni egy utolsó pocakfotót! :wink:
Remélem, lelkileg is jól vagy, és hamarosan jössz mesélni, meg hozol képeket a kis hercegnőről!

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Anita!
Nagy gartu tőlem is Emmához!
Remélem minden rendben veletek! Szép súlya lett azért a kiscsajnak :D


Vali!
Én is 3 éves korra emlékszem, meg is lérdeztem a dokit még a nyáron, és mondta, hogy még adjam Hannának. Ártani nem ártok vele. Kb 2 hetente kap. Én se viszem túlzásba.

Lidke!
Állatkertbe én is akarom még vinni a kiscsajt idén.
Most épp göthösök vagyunk mind a ketten, de inkább én vagyok szarul, pedig ugyan úgy szedtem az immunerősitőket, mint a Hanna. :D Azért látszik,h ogy nekem jobban le van strapálva a szervezetem... :S
Babaetetés: Hááát, ha én igy adtam volna Hannának enni, lehet, hogy éhen halt volna és még most is egyfolytában cicizne, hogy legyen energiája :D:D

Gyöngyi!
Hááát, nem hangzik valami jól, hogy már meg is műtötte a doki! Drukkolok, hogy jóindulatú legyen!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Anita:
Nagyon sok boldogságot Nektek, sok tejcsit, jó egészséget!!

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Anita!

Hát, nem nagyon volt időd már olvasgatni... :) Sok-sok tejecskét és sok boldogságot neked, a gyönyörűnevűt pedig Isten hozta közénk!

Gyere mielőbb!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Hoztam képet a gyönyörű Emma Zoráról :) :
Kép
angi79
 
 


Anita: gratulálok! :)

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Angi, köszi a képet, naygon cukker a kis Emma :D :D

Cory, Liza csúcs, ahogy pelenkázza magát :D

Gyöngyi, drukk anyósnak :)

Vali, én már régóta (passz, hoyg mióta) nem adok vigantolt :?


Ja, a legújabb hírünk:
Natasa is belépett a szobatiszták táborába.
Alig két hónap alatt lett az.
Kb. 1,5-2 hete nem pisilt be éjjel, hétvégén le vettem róla a pelust is éjszakára, és azóta is maradt így. :D

ns, csók, megpróbálok visszarázódni, és jövök, de imádom a napsütést, és nem bírok ittbennt létezni, csá....
vas
 
 


sziasztok, csak 1 percre jöttem
uh-n minden rendben volt, megnyugodtam, hogy láttam a szivecskéjét verni :) ,persze a többi rejtve maradt
Anyósomnak sikerűlt a műtét, köszönöm a drukkokat

puszi

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Anita!
Mi is nagyon gratulálunk a szépséges Nőcikéhez! :) Sok boldogságot kívánunk Nektek.


(Fúúú, de irigy vagyok most. Lassan nekünk kellene Alex utánpótlás. :))

Kép

Kép
nancsika
 
 


Sziasztok!!!
Anita, óriási gratula tőlünk is! Nem semmi méreteket produkáltok hallod-e!!! :lol: :shock: De jó, hogy már babáztok!!!! Énisénisénis!! (Na jó, azért még kicsit tudok várni...)

Rólunk: Pötyi továbbra is imádja az ovit. Haza sem tudom hozni, úgy ahogy ti írtátok, ott rendesen eszik egyedül, egyedül WC-zik, szófogadó, stb. Itthon viszont azért nem megy olyan flottul az egyedül evés, de ez legyen a legnagyobb bajom. Éjjel és nappali alváshoz még kell a pelus. Ez hogy fog elmúlni? Egyszercsak száraz lesz, mint nálatok Ildi??? Vagy tennem kell valamit érte?? :roll:
Minden reggel hálát adok Istennek, hogy így meg tudtuk oldani, mert még most is sokat keményedek és nem bírnám az egész napot. így viszont elég érte mennem fél 4-re és 7-ig elvagyunk. :roll:
Azért hogy ne legyen minden mesébe illő, hétfőn belépett a dackorszakba. Komolyan, minten második szava a NEM és a NEM AKAROM. Néha már csak röhögni tudok rajta, mert mikor kérdezem, hogy akkor mit akar, azt sem tudja... :shock: Csak ezért gáz, mert lassan vizilónyi a hasam és nehezebben tudom lefogni vagy felemelni, vagy megölelni. Jókorra időzÍtett. De az segít a leghamarabb lecsitítani, ha ölbe veszem, kifelé néz és nyugodt hangon közlöm, hogy hisztivel nem ér el semmit, nincs semmi baj, anya megvárja, hogy megnyugodjon. :shock:
Na ennyire futotta, megyek ebédet főzni.
Puszi:

Mi

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Anita
Isten hozta a kis Emmát a nagyvilágban! :)Nagyon kis hurkanőci! :)

Barti
Hű már ti is ekkorák vagytok! :) :shock:

Gyöngyi 18. hét????
Hű de ritkán jövök :shock: :lol:

Az az igazság, hogy nagyon be vagyunk havazva. Hála Istennek a gázt csak ezen a héten kapcsolták ki amikor elég jó idő volt és rohamléptekkel haladnak lehet a jövő héten már vissza is kapcsolják. Első este fél tizeneggyig dolgoztak. :shock: Már csak azon kell izgulni, hogy a lakásban lévő csöveket is engedélyezzék, mert ha nem az akkor elég gáz! :( ugyanis a teljes csere egy vagyon, de ez még semmi valószínűleg a Hérát is le kellene cserélni más fűtésrendszerre amit most nemtudnánk kifizetni.

Andor nagyon kis aranyos rohamléptekkel nő. Most fakadt ki a bcg elég csúnya. :(

Áronom meg nagy dumagép és egy csodabogyó. Nemrég levágtuk a haját életében először! :)
Két hetet unokabátyusánál töltöttünk tulajdonképpen szobatiszta ha akar. Ott bizonyított, a nagyfiú óvodás hatása. Itthon sajnos bepisil, bekakil. Ott gyönyörűen rengeteget evett itthon semmit.
Viszont az eltanult ordítozást és "nem"-ezést itthon is bőszen műveli.

Háát ennyi. Sajnos a bélyegpályázatonnem nyertem, az előző viszont elvileg a postán van már. Helló bélyegem gyerekeknek.

Ádámnak továbbra sincs munkahelye, itthoni munka kilátásban.

Pusza mamacék

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Rohanok, most csak annyit, hogy holnap valaki Ikea? Melitta?

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke! Meglátjuk, hívlak! :)

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Anita
[color=red Gratulálok Emmához :!:
Nagyon szép kislány. :D

[/color]

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Ez jól sikrült :evil:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Ez is :x :evil: :twisted:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?