Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Köszi a lázmérős tippeket, Pumperka, mindenki a higanyost ajánlja... :( Nem értem, hogy ebben a mai fejlett világban miért nincs helyette még valami pontos és használható cucc. Vagy a higanyost miért nem csinálják törhetetlen üvegből? :lol:
Pumperka, nagyon ügyes és sportos a családod! Gratulálok Nekik!

KépKép
KépKép
mni
 
 


Niki!
Nekünk gyógyszertári van (jó drága volt 2000 Ft-nál is több, már nem emlékszem) digitális, hajlékony végű, 10 másodperc alatt mérő, és mindig pontos volt. És nagyon elégedett vagyok vele. ICO Technology - ez van ráírva

Pumperka!
Jó látni ilyen sportos családokat...

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 



Kép
Kép
Kép
petramama
 
 

 
 

Niki: amikor mi vettük a lázmérőt, sikerült egy nagyon jófej eladót kifognunk, és ő ezt ajánlotta, szerinte pontos, flexibilis a vége (fontos a popóban történő mérésnél):
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25
linocs
 
 


Linocs! Sikerült majdnem uazt az oldalt belinkelnünk. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Petramama: a te linkedből másoltam ki, hogy melyiket ajánlották nekünk. Szóval elcsentem a tutit ;)
linocs
 
 


Akit érdekel:

Kép

2008. november 12. és 18. között a világ számos országában rendezik meg a Nemzetközi Babahordozó Hetet. A MAMAMI internetes közössége színes programsorozattal csatlakozik a kezdeményezéshez.

A hordozás a kisbaba és kisgyerek szállításának praktikus módja, sokaknak életformájává is vált. Megkönnyíti a babára való ráhangolódást, erősíti a kötődést, felébreszti az ösztönöket. Ez az örömteli közelség kielégíti a gyermek elemi igényét, hogy változatos ingerek érjék a szülő testének védelmében. Az anyának szabad a két keze, végezheti napi teendőit, és közben a babának sem kell lemondania a testközelségről. A jól megválasztott, helyesen használt hordozóeszköz harmóniában van a kisbaba anatómiai adottságaival. A szülővel való együttmozgás segíti a csecsemő egyensúlyérzékének és mozgásának fejlődését.

A Babahordozó Hét magyar szervezői sokat köszönhetnek a hordozásnak, ezért élményszerűen szeretnék megmutatni, hogy:

§ a hordozás mennyire megkönnyíti az életet,
§ mennyi örömöt lel a testközelségben baba és szülő egyaránt,
§ milyen szabadság rejlik a babázás hónapjaiban,
§ nem csak az anyák hordoznak,
§ a hordozókendőn kívül is vannak szemgyönyörködtető, könnyen megköthető, egyszerű, akár otthon is elkészíthető hordozóeszközök!

Ma már Magyarországon is a babakelengye része a hordozókendő, de sokan
nem tudják, hogyan kössék meg. A Babahordozó Hét programjain gyakorlott szakértők pontos információkkal, tanácsadással segítik őket.

A rendezvények helyszíne a budapesti Tranzit Art Café (a Kosztolányi Dezső térnél, az Ulászló-Bukarest utca sarkán).

A programról:

§ November 12-én, a hét nyitásaként hordozó szülők villámcsődületet (flash mob-ot) tartanak a budapesti metróban, és egy köztéri szoborra játék babával hordozókendőt kötnek.
§ A hetet dr. Ranschburg Jenő nyitja meg november 13-én 16:00 órakor a Tranzitban. A megnyitó után hordozós divatbemutató lesz.
§ November 13. és 18. között minden délután 16:00 órától meghívott szakemberekkel
beszélgetünk a hordozáshoz kapcsolódó témákról, például a kötődő nevelésről, a szoptatásról, a környezettudatos életmódról. A beszélgetések előtt és után tapasztalt hordozók segítik a kezdőket.
§ Az egész héten látható fotókiállítás bemutatja a babahordozás sokszínű világát.
§ November 18-án a Babahordozó Hét zárásaként szakemberek (pl. gyermekpszichológus, hordozási szakértő) beszélgetnek a csecsemők valódi igényeiről.

A Babahordozó Hét civil, nonprofit kezdeményezés. A helyszín füstmentes és gyermekbarát: pelenkázóhelyiség van, és játszósarok is várja a kicsiket. Rendezvényeink ingyenesek.

A szervezők:

A Babywearing Internationalt 2007-ben alapították azzal a céllal, hogy magát a hordozást népszerűsítse, általánosan elfogadottá tegye. A világszerte működő helyi babahordozó csoportok központi támogató szervezete, oktatással és más jellegű támogató tevékenységgel segíti őket. http://babywearinginternational.org/

A The Babywearert 2003-ban az ausztrál Jennifer Norton és Denby Angus alapították. A független babahordozó honlap cikkekkel, az egyes hordozóeszközök bemutatásával, fotógalériával segíti az érdeklődőket, akik a portálon működő fórumban a babahordozással kapcsolatos kérdéseiket is megbeszélhetik. http://www.thebabywearer.com

A Mamami 2008. áprilisában azzal a céllal jött létre, hogy a klasszikus baba-mama témák természetközeli megoldásainak teret adjon, azok fóruma legyen. Cikkekkel segíti a tájékozódást, fórum funkciója pedig lehetőséget nyújt többek között a babavárással, szüléssel, kötődő neveléssel, babahordozással, mosható pelenkázással, szoptatással kapcsolatos kérdések megbeszélésére, tapasztalatcserére. http://www.mamami.hu

Az eseménysorozat email címe: hordozohet@mamami.hu, magyar honlapja (hamarosan): www.hordozas.hu
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára linocs 2008.10.06 10:42-kor.
linocs
 
 


[quote="linocs"]
írta:
linocs§ A hetet dr. Ranschburg Jenő nyitja meg november 13-én 16:00 órakor a Tranzitban. A megnyitó után hordozós divatbemutató lesz.


Pati! Remélem olvasod!!! ;)
linocs
 
 


Niki, nekünk is gyógyszertárban vett digitális van, asszem 1 perc alatt méri meg. Nincs vele gond, ha van láz, azt jelzi,-szerintem majdnem mindegy is, hogy most pl. 38,2 vagy 38,4- hogy mennyire pontos...ezt nem tudom, nincs viszonyítás.

Cicuka, a nyelvnyújtógatós a legcukibb. Nekem.

Ma már újra volt Peti oviban, már alig várta, úgy örülök, hogy szereti.
Ma meg valszeg a mamánál alszik este.... :wink:

Pumperka, gratulálok a futóidnak, ügyesek voltak.

Ma már én is újra tudtam futni, kicsit éreztem, hogy a betegség miatt majdnem egy hét kimaradt, de azért ment. :D
Vendég
 


Heli Csajok!

Mni: Spenóton élsz, hogy ilyen erővel zúzod a láumérőket??? :lol: :P :lol: Mi bababoltban vettünk digitálisat annó, úgy emlékszem 1500 volt. Teljesen meg vagyok vele elégedve.

Pumperka:
Tök jó látni, hogy ilyen sportos a családod! Sajnos mi közel sem élünk ilyen egészségesen... Tudom, csak mi tehetünk róla, de nekem egy-egy erdei sétánál többre nem futja az energiámból. A képek nagyon jók!

Cicuka:
Nekem is a nyelvnyújtós a legjobb, haláli kis figura. És az hogy "beszél", nem semmi! Ügyes kissrác!

Juditkmét: Én kocsicipőt akartam venni Petinek, gondolván, hogy nagy gyermek, a 20-asért nyúltam először, még jó hogy próbáltam, nem lett jó, 21-es kocsicipőt pedig nem gyártanak :cry: . Azt hiszem szükségem lenne egy baba-óriás shopra. Mi lesz ebből a kölökből???

Betegeskedők jól vannak???

Mi aránylag kihevertük a fülgyuszit, még tart a takonykór, de már enyhébb, napi 4 orrszívás elég. Ez a rohadt antibiotikum viszont nagyon tacsra tette a kis bélrendszerét, a Normaflore azért javított egy kicsit rajta. Szerdán viszem kontrollra, remélem rendben lesz minden.
Helyette most nekem van torokgyuszim, de százszor inkább én kínlódok, mint ők! Túlélem.

Pár képet még:
Kép
Kép
Kép

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Sziasztok!

Olvasgatok-olvasgatok, de ennél többre nincs időm. :(

Apósom találóan azt mondta, Vikó olyan, mint a mágnes. :) De tényleg: egyfolytában rajtam lóg, jön utánam, kapaszkodik a nadrágomba, mászik fel... kettőt nem tudok lépni tőle.
Most még náthás is, éjjel alig alszunk, nappal meg nyügi, cipelni kell a seggét.

A lakás romokban :oops: , van olyan, hogy csak délután négyre van kész az ebéd. :oops:
Szóval időm nulla, ha le tudok ülni a gép elé, annyi, hogy gyorsan elolvasom a dolgaimat, aztán kész. :?

Puszi nektek! Remélem egyszer azért elmúlik az anyafüggő korszaka, és lesz időm magamra is. :D
Vendég
 


Zsu!

Ilyenkor kötöm Zsombot a hátamra.B ár tény, hogy nem minden csinálható így sem..... :wink:

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Pumperka, ma úgy sütöttem palacsintát, csak ő elöl lógott. :? :? :?
Vendég
 


Sziasztok!

Niki: nekünk digitális lázmérőnk van én nagyon szeretem,hajlékony a vége, hogy a popsiba is lehessen vele mérni, hogy mi a márkája majd holnap leírom, mert a Tifani szobájába van ő meg már alszik. :D

Kiszazsu: ez az anyafüggőség ismerős, Tifanit sem lehet rólam egész nap "levakarni". :lol:
Ha nem ölbe van akkor ha játszik is ott kell, hogy legyen az ő kis látóterébe, mert másképp kezdődik a baj. Dehát majd csak kinövik.

Juditkmét, Lusie: nem semmi lábméretek vannak a kis krapekoknak, nekünk olyan 16-17-es.
Nagyon édik a gyerkőcök, mindkettőtöknél.

Pumperka: gratulálok a kis "futócsapatodnak". És a jó kép is.

Rólunk:
Szombaton egész nap főztem, így vasárnap nem kellett, vasárnap délelőtt pihi, délután mentünk vásárolni Tifaninak, meg ide-oda.
Röviden ennyi. Tifaninak még naponta 1x max. 2x-szer kell szívnom az orrát. Majd holnap vagy szerdán rakok fel képeket.

Kép

Anita
Pam Brown: "A legőszintébb mosoly a csecsemőé.
Abban nincs semmi csel vagy számítás, csak színtiszta ÖRÖM."
gy.anita
 
 


Na, majdnem jól lemaradt :oops: :)

Szóval: e heti Hófordulósaink:
Sok-sok Boldog Hófordulót Nekik!!!

gy.anita Tifani 2008.03.06
nebula Márton Balázs 2008.03.06
cipo5 Gábor Tamás 2008.03.07
kmanna Panka 2008.03.07
lusie Péter 2008.03.07
mpatr Norton 2008.03.07
0bea0 Kristóf 2008.03.08
xien Diána 2008.03.08
livcsi Dániel 2008.03.09
melinda80 Dóra 2008.03.09
pété Lívia 2008.03.10
Szilvánusz Marcell 2008.03.10
fnora82 Erik 2008.03.11
Judit18 Eszter 2008.03.11
csujzi Lujzi 2008.03.12
lexus Panna Lilla 2008.03.12
linocs
 
 


[quote="linocs"] írta:linocs
[quote="linocs"]
írta:
linocs§ A hetet dr. Ranschburg Jenő nyitja meg november 13-én 16:00 órakor a Tranzitban. A megnyitó után hordozós divatbemutató lesz.


Pati! Remélem olvasod!!! ;)


ÉÉÉÉdes vagy, olvasom :wink: :wink: :wink:

Bár, :roll: azért még nekem, a rettentően vizuálisnak is nehéz abszolválni a képet, ahogy a rajongott Ranschburg professzor hordozókendővel a hátán lejt a kifutón :shock: :shock: :shock:

:wink:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pati: hááááát, ha jól összehúzom a szemem, és nagyon koncentrálok, akkor én már el is képzeltem... ;)
Ha minden úgy megy, ahogy én szeretném, akkor én tuti, hogy megyek hétfőn a kisasszonnyal, csak hogy élőben lássam rajongásom(unk) tárgyát. Meg hátha végre megtanulok egy-két kötést, viszem a kendőt is.
linocs
 
 


Amúgy meg hol van mindenki????? Hahó! Valaki!!!!!!!!
linocs
 
 


Vagyok vagyok!!!!!!

Végre már csak vödörhangom emlékeztet az elmúlt napokra! (Rettenet volt csajok, de komolyan! Soha ennyire elesett még nem voltam! )

Nóri két fogú lett! :lol: :lol: :lol: :lol:

És minnyá vissza is olvasok!!!

Nincsen kendőm................. Pedig annyira akartam és annyira szimpatikus is ez a fajta hordozási mód........ De már nem kezdem el! Majd hármaskánál!!!!
Vendég
 


Cicuka!

Én a tejpépből vettem DM-et és teljesen OK,tök szereti Olika és nem is olyan gáz az ára.Amúgy a Humana az magyar termék,itt gyártja Gödöllőn a Human.Én általában Humana HA tápot és Humana HA tejpépet adok Olikának......támogatom a magyar termékeket ,na meg a HA miatt is.

Zsu!

Sajnálom h nincs időd magadra......kitartás!!!

Nekünk is sima digitális lázmérőnk van már 6 éve(se nem hajlékony a vége,se semmi(de teljesen meg vok vele elégedve!!!

Olika még mindig nagyon náthás..tegnap este 8-tól 11-ig műsorozott..vagy a foga,vagy a füle..ma viszem h nézzék meg a fülét..ha tényleg a füle akkor jöhet a sapkázás!!Ha meg a foga akkor marad a Chamomilla...és a türelem :wink:

Panni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára panny 2008.10.07 12:38-kor.

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Én is olvastam az elmúlt napokban, de beütött Marcinál egy rettenet torokgyulladás, úgyhogy most eléggé padlón vagyunk. Vasárnap éjszaka lett lázas, akkor délelőttre az elmúlt, és nem látszott, hogy baja lenne. Viszont kb. dél körül volt hajlandó utoljára szopizni, és onnantól kezdve ment a nyüglődés. Közben mentem a nagyért az oviba, bevásárolni stb., igen vidám volt. De ez még mind semmi ahhoz képest, ami éjszaka jött. Szopizni továbbra sem volt hajlandó, viszont másfél-2 órát bírt egyben hunyni, és amúgy meg sírt, sírt szegény. Apjával felválta ringattuk, én negyed óránként szoptatni próbáltam (ja, persze panadol az volt benne, de nem sokat használt), majd fejtem, mert kezdtem szétdurranni. Végül hajnali ötkor (amikor gondolom már annyira éhes volt, hogy még a fájdalom sem zavarta) hajlandó volt szopizni (de akkor is csak úgy, hogy előbb a lefejt tejet fogadta el fecskendőből, cumiból azt sem, és csak utána szopott rendesen). Délelőtt jött a dokinő, kapott Marci antibiotikumot (a fene vinné el, 7 hónapos, és már másodszor... így jár, aki második gyerek, és a nagytesó meg ovit kezd), és utána szopizni is hajlandó volt, majd úgy bealudt, mint akit lebunkóztak. Hát így jártunk.

Mona: remélem, most már jobban vagy!

Pati: hangosan vihogtam, ahogy elképzeltem Ranschburgot a kifutón :D

Linocs: te tervezed, h elmész amúgy a hordozós programok valamelyikére?

Niki: nekünk ilyen is van, meg olyan is. Elég ad hoc módon dől el, melyiket használom (mármint lázmérő, csak éppen a mondta felét lehagyom). Amúgy én is törtem már el higanyosat lerázás közben, úgyhogy átérzem :lol:

Livi: nagyon jók a képek! Örülök, h túl vagytok a fülgyuszin.

Pumperka: gratula a sportolóknak! Le a kalappal!

Kép
KépKép
nebula
 
 


Ilyen vigyori ám, ha éppen nincsenek hólyagok a torkán... Kép

Kép
KépKép
nebula
 
 


Anna, Panka jobban van?
Petrának is van némi hasmenése, de csak a hipp-es répalét, meg normaflor-t kapta rá, meg ő nem hányt. Nem tudom ua a vírus e ami nekünk volt. A kedve az jó szegénykének.

JuditK, Hogy vagytok?


Nebula, nálunk is a 2. sokkal többször lett beteg már eddig is, mint annó a nagy. Petim egy éves koráig asszem egyszer volt beteg, max. kétszer.
Petra meg már harmadszor volt nemrég.
Ez a másodikok sorsa.
Marci nagyon helyes! :D

Lusie, nagyon hasonlítanak a tesók :D Nagyon szépek!

Nálunk még mindig nincs egy darab fog sem.... :shock:

Mona, örülök, hogy meggyógyultál. Nagyfiú amúgy mit szív? (mármint cigiből) Nem írigyellek, nem tudom mit fogok tenni ha majd a gyerekem kezében meglátom. Én nagyon útálom a cigit.
Férjed mit szól, mit tanácsol? Apja??

Niki, sikerült dönteni lázmérő ügyben?
Feri ünneplése megvolt?
Vendég
 


Minden kis hófordulósnak, akinek a héten esedékes, sok boldogat kívánok!!
Vendég
 


Igen, éljenek a hófordulósok! (És egyben köszönjük szépen :wink: )

Kacika: Viszont azt mondják, hogy mire a második közösségbe kerül, már sokkal erősebb az immunrendszere, mint az elsőnek volt ugyanabban a helyzetben, és akkor már kevesebbet betegeskedik. Nagyon remélem...
Normaflorból mennyit adtok egy nap?
Marci most is hányt az antibiotikumtól (mint az első kúra első napján). Azért bízom benne, hogy ennyi volt. (Mondjuk azért is lehetett, mert a majdnem egy egész napos szopisztrájk után úgy zabált, mint az őrült.)

Kép
KépKép
nebula
 
 


Normaflorból egy ampulla per nap, kettőbe osztva.
Én is remélem, hogy nem lesz ilyen beteges a lányom, Peti elég sokat beteg, főleg a torka, mandulája.
Marcinak jobbulást!!
Vendég
 


Aki közlekedne a követekező három napban a fővárosban, ajánlom figyelmébe:
http://index.hu/politika/belfold/budapest/nato8495/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára linocs 2008.10.07 18:53-kor.
linocs
 
 


Linocs!
Köszi aközlekedési infot. Sajna nekem muszáj lesz autóba ülnöm, de a belvárost ki tudom kerülni. :)

A hordozós bulira sajnos mi nem tudunk menni. Nem is értem miért délután vannak a programok. :shock: Kismamák délelőtt is ráérnek. Délután nekem már a nagyokért kell rohangálnom.
Pedig kipróbáltam volna a hordozókendős hordozást, mert hétvégén vittem Borókát kenguruban és majd megszakadtam alatta. :oops: (jó, dombon felfelé is mentem vele.) Mondjuk nincs kendőm, pedig akartam venni, de valahogy állandóan elodáztam.

Nebula! Nagyon édes Marci! Sajnálom, hogy iylen beteg szegényke.

Nekem is nagyon fáj a torkom. Reménykedem, hogy Boróka nem kapja el, mert nem hiányzik agy újabb betegség. 1 hete még náthás volt. Sajnos ő is kapott antibiotikumot. Nagyon nehezen tudtam neki beadni. Nagyon utálta. (Velem együtt)

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Kacika,
köszi, hogy kérdezted: hálistennek Panka már sokkal jobban van (csak nem tudtam jönni, amíg beteg volt, mert mindig ezer volt a dolgom).

Sőt olyannyira jól érzi magát, hogy tegnap úgy döntött felülkerekedik a lustaságán és NEKIINDULT A NAGYVILÁGNAK KÚSZVA!!!! Jójó, tudom ez már sokaknál tök normális, sőt uncsi, de én annyira megörültem neki, hogy csuda! Olyan cukin csinálja, igazi desszantos módon: alkar támasz plusz térd gyaszatolása, megzabálom!!!
Szóval ekkor nyilvánítottam gyógyulttá!!

Ezen nagy eseményből kiindulva ma őrült nagytakarításba fogtunk, és menekítettük a földközelben található értéktárgyakat (gitár, drága borok és társaik), mielőtt rosszcsont kezekben, de leginkább szájacskában kötnének ki :)

Próbálok most már jönni, remélem több időm lesz! jócakát mindenkinek! (ja és bocs, hogy most csak magunkról, hullfáradt vagyok)

KépKép
kmanna
 
 


Hát a tegnapi nyüginek ma estére meg lett az eredménye:KIBÚJT OLIKÁNAK IS ALUL AZ ELSŐ FOGA!!
Nekem ez nagyon nagy élmény mert a srácaimnak egy évesen jött ki csak az első.
Amúgy a fülészeten is voltunk és van egy kis fülkürt hurut gyulladása is Olinak..szerencsére nem kell gyogyit szedni,csak orrszívatás és sapkázás.

Pumperka!

Grat a futáshoz a családnak!!
Márk is indul az ovimaratoni futáson itt Gödöllőn:)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

back from London ;)

annnyi mindent akartam elmesélni Nektek... de a visszaolvasás lehervasztott...
nagyon, nagyon elszomoritott. :(

de most erőt veszek magamon. és látom megint minden gyógyulóféllben, remélem ezúttal nem marad a seb mélyén semmi oda nem való. a véleményem, amit irtam volnamegtartom magamnak, nem gyávaságból persze. ha vlkit érdekel leírom szivesen neki.

és akkor jöjjön néhány hír Londonból:
-Máté érkezésünk másnap reggelén kinézte a szánkból az almát, hát kapott majszolni egyet - szerette, így eldőlt, ezzel kezdjük majd a hozzátápit. holnap ;)
- még aznap este kibújt az első foga, jobb alsóegyes, nem volt komoly nyűgösség, se "hard days night" ;) (angyal gyerek, komolyan!!!)
- kedden két topik, köztük a márciusi topik minitalija volt,
bibibi megismerkedtem Rimával és Leonnal :) Rima egy tündéri aranyos fiatal csajszi ;) Leon meg egy duracell baba, csudaédes ;)

- a kendőzést már profin csináljuk, hátra csípőre is, még itthon vettem hozzá speckó kabátot, csúcs
- gyönyörű időnk volt
- a picasan találtok képeket, most félkézzel nem tok sajna beilleszteni
- Máté sajna leesett.., volt nagy aggodlom, de kutya baja nem lett, csak mi kaptunk frászt :(
- nem tom, hogy ez jó hír.e, de rájöttünk, jó haza jönni, mármint mindenütt jó, de legjobb otthon- ami nekünk kezd a svájci lenni...

aztán tegnap óta itt vannak anyósék, aminek örülök, nagyon élvezik az első unokát, nekem is több türelmem van.
Máté is fél éves lett... hogyhogy rohan az idő.... 7,74kg 67,2cm, kúszik, most már hiper gyorsan ls most már kintr van a második foga is, bal alsó egyes. elkezdett hamarabb, 5-6 körül felébredni, szerintem ez egyértelműen a második jele a hozzátáplálás eéjöttének.

most kb ennyi, bocsi hogy nm reagálok másra, csak még, hogy
névnaposok, szülinaposok, hófordulósok ( így elég sokan ;) ) még soksok mosolygósatÍ!

bocsi.... mennem kell... majd igyekszem jönni... de nem tudom, hogy lesz majd...

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Cicuka: az a nyelves kép!!!!!!!!!!!!!!!

Annyira jó napom volt ma: délelőtt eltraccsolgattam valami lökött csajokkal, fincsi ebéddel összekötve, majd nagy vidámságomban fél 6-kor, bölcsiből épp hazafele andalogva jutott eszembe, hogy 6-tól Nagyítós havitali van ma is, mint minden hónap első keddjén, a Ferenciek terén-ráadásul teremkulcs nálam :shock: . Innentől a dolgok felpörögtek: férj mozgósít, elénkbe rendel, Anetta spuri haza a kicsivel, szipi-szopi Niminek, miközben apa andalog haza a naggyal. Szopi befejez, apa hazaér, utasításokat kiad, Anetta lelép. Havitali szupi-fél 11-re Anetta hazasétál -és mi fogad??? Mese megy a számítógépen, nézők a szúnyogok - Fanni jobbra kidölve, apa balra :lol: :shock: :lol:

Niki: dobhatnál egy-két olyan igazi nikiferis képet!!!!!!! kezdem hiányolni!!!!!!!! Biztosan kaptatok lencsevégre az elmúlt időszakban is valami szépet!!!!

Pumper: szerintem nem arról van szó, hogy nem fotogén, csak épp hunyorít Áron. Teoriámat ellenőrizendő: tegyél csak fel egy olyan képet, ahol nem a nappal szemben áll!!! (ti vagytoka kedvenc sportos családom!!! Én ma csak a hetes előtt-után futottam, de majdnem kiköptem a tüdőmet!!!! És még mondja valaki, hogy a kölkök megedzenek!!!!!

Annyira jók a babás képok, hogy nekem is fel kell tennem egyet: szóval íme az én üvegborogató, buksiklopfoló, zoknicsócsáló, nyálas kismanóm:

Kép

Ja, és ezen felkapaszkodás után (is), dobott egy hátast!!! Lehet, hogy nem említettem még neki, hogy az ilyen jellegű mutatványokat - ha másért nem is de a fájdalom intenzitása miatt- mindenképpen célszerű pl. folyékony halmazállapotú közegben végrehajtani??? hmmmm..... :shock:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanetta 2008.10.08 00:22-kor.

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Nézem, nézem, és úgy látom, gyönyörű ez a kiskölök!!! Nem tom, hogy lett ilyen csodaszép :lol: :lol: :lol: . Annyira kedves a szívemnek!!!! (Még mielőtt bárki gondolná: nem vagyok elfogult!!!!! há mér lennék?????? mer az enyém???????? :lol: :lol: :shock: :lol: és mer valamiféle kapocs van köztünk???? legyetek már komolyak!!!!!)

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Sziasztok!

Na, szokásomhoz híven, hosszabb szünet után újra jelentkezem. Olvasni olvastalak titeket, olyankor gondolatban is válaszolgattam nektek egy csomót :lol: , de írni már nem volt energiám. De ha megjelenek, akkor maratoniak a hozzászólásaim. Fene az alaposságomat! :roll:

Az egyik első dolog, amit a napokkal ezelőtti hsz-okból éreztem, hogy hohó csajok, mintha elindult volna vmi igazibb befogadás irányomba. :D :oops: És ez nagyon jól esett. (Talán mert már annyira nem törekedtem arra, hogy befogadásra leljek. Érdekes dolog ez. :roll: ) Patinak különösen örülök, volt egy sanda gyanúm, hogy az én hsz-aimat nem olvasta. :wink: Most viszont felköthetem a gatyám, hogy továbbra is olvassa. :roll:

Pepike! Én ilyen éjjeli órákban szokás szerint fejegetek.

Petramama! Hát, a bibikompról azt mondják, hogy egészséges fejlődésű babáknál inkább árt, viszont mozgásfejlődésben elmaradt, vagy mozgássérült babáknál bizonyos esetben ajánlhatják.

[quote]A írta: bébikomp hasznos eszköz mozgássérült gyermekek járástanításához, ugyanakkor ártalmas „normál” fejlődésű gyermekekre nézve. Indokolatlan statikai terhelést eredményez, akadályozza a járásbiztonság kialakulását, eltereli a figyelmet a szenzitív időszaknak megfelelő funkcióktól. Sajnos tendencia a felegyenesedési reakciók felgyorsulása, 7-10 hónapos korú csecsemők már állnak, kapaszkodva járnak, az ülésben való manipulációra, kúszásra kevesebb energiát fordítva.


[quote]N írta:em állítom, hogy minden esetben előfordul, de statisztikai tény, hogy amennyiben a mélységérzet kialakulását (kb. 8 hónapos korra tehető) megelőzően bébikomp használatával tanul meg járni a gyermek, a későbbiekben (az önálló járás során) ez nehezíti a járásbiztonságot. Ennek az oka egyszerű, a már kialakult észlelési háttérrel - a bébikomp elhagyása során - óvatosabban, ezáltal koordinálatlanabb kivitelezéssel kezd önállóan járni tanulni a gyermek. Az is tény, hogy amennyiben 7 hónaposan kezd járni egy gyermek - bármi oknál fogva -, kevesebb idő jut a kúszás-mászásra, valamint az ülésben történő manipulációra, amelynek következményeként valószínűsíthető a teljesség igénye nélkül instabil dominancia, intermodalitás, szerialitás, téri irány és viszony problémák, esetleg hangzó-, és betűtévesztések, amelyek összességében eredményezhetnek tanulási zavart.


[quote]B írta:ébikomp: lehetőleg ne is legyen. Teljesen deformálja az izmokat: a kicsit jóval a megfelelő idő előtt álló vagy ülő pozícióba kényszeríti, terheli a gerincet, elsorvasztja a láb járáshoz szükséges izmait, azok az örök lábujjhegyezés miatt nem megfelelően nyúlnak és tapadnak le. Felejtsük el.


Hát, én inkább nem használnám...

Kvaszeva! Hogy sikerült a születésnapi trófeázás? Én már pocakosan elég hamar olvasgattalak titeket, az egyik trófeás találkozó alkalmával eljátszottam a gondolattal, hogy ismeretlenül is elmegyek csodájára járni az ott összegyűlő 1-2 tucat pocakosnak. :D

Lusie! Szerencsére az én védőnőm nagyon nem paráztató. Általában minden felvetett problémáról halott már és tudott megnyugtató választ adni. A sok állás miatt sem aggódik, de mi azért hétfőn elmegyünk a Gekkóba egy felmérésre, tanácsaadásra. Kíváncsi vagyok rá. Olcsi szerintem nagyon-nagyon hasonlít rád. :lol:

A hasonlóságról jut eszembe, hogy Vikó és az apja hasonlósága is hihetetlen volt. Csinálhatnánk pl. egy gmailes fiókot, picasás albummal, ahova mindenki felteszi a szülők babakori fotóit és ott lehetne tippelni, hogy ki kinek a szülője. Jó játék tud lenni. :D Ott pl. megcsinálhattuk volna a régebben felvetett fenék csúnyasági versenyt is. :roll: Mert csak mi láthattuk volna a képeket és míg nem akarjuk nem derül ki, hogy ki töltötte fel a fotót. :wink:

És egyéb képeket is lehetne oda töltögetni külön-külön albumokba, újszülöttkorit, féléveset, talisképeket, talpacskákat, stb. Akkor nem kellene Zsunak annyi időt tölteni a képek feltöltésével (ami nagyon jó volt eddig, én is szoktam nézegetni). Mi magunk szerkeszthetnénk. Lehet ott táblázatot szerkeszteni pl. az adatainkkal, elérhetőségeinkkel. Amit nem láthatna mindenki, csak aki ír is ide és jelszót kap a gmail-es fiókhoz.

Nem jó ötlet? Vagy duguljak el? :roll: :oops:

Nebula! Jó, hogy írtál még jó netes gyermekeknek való oldalakat. Majd megnézegetjük azokat is. Luca majd megőrül ezektől. Persze csak óvatosan adagolom, nehogy függő legyen. :D És inkább a jó gyermekdalokat keresném.

Szilvánusz! Apán nevető Marci nagyon édes!

Hát, én most ezt elküldöm, nem várok vele, míg mindennek a végére nem érek. Még sok van hátra... Csak a 489. oldal kapcsán irogattam ezt mind. Grafomán lennék? :shock: (Majd folyt. köv. a 490. oldaltól. Nyugodtan szóljatok rám, ha sok leszek. :roll: :wink: ) Ezért név szerint nem is írom, hogy kinek kívánok jobbulást, mert mire végzek az oldalakkal és a válaszolgatásokkal már lehet, hogy rég meggyógyultak. Így minden betegeskedőnek jobbulást! Luca is még taknyoska, meg ébredezik éjjelente. Ráadásul Apa most elég sokat dolgozott, hajnaltól késő estig egyedül is voltam vele. Ezért sem jelentkeztem.

Hófordulósoknak boldog hófordulót! És Isten éltesse sokáig a legifjabb "márciusi" féléves babánkat is! :)

biribon
 
 


Fanetta! Édes a rosszcsont kölköd! :D Lehet, hogy még mindig őt csodálod itt a gépnél? :wink:

biribon
 
 


Addig is egy újabb imádnivaló kölök! :lol:
Bocsi, most ebben is túltengek. :D De nézzétek el nekem, imádom! :D Nehezen választok... Így is ezek csak 1 napon készült fotók. Minden napról legalább ennyit betehetnék. Nyaralásost nem is mutattam, azokból aztán nehéz a választás...

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

biribon
 
 


Na, még ezt a képet, ahol bepottyant a ládái közé. :D
Egyébként már egyre ügyesebben esik, és hajolgat le a leesett tárgyakért.

Kép

biribon
 
 


Jó reggelt!!

Biribon, Luca nagyon édes!

Fanetta, aranyos kis vigyori Nimi, apjára hasonlít ugye?

Ha már képek, teszek én is egyet-vagy kettőt :lol: :wink:

Kép
Kép
Vendég
 


Na, még egy utolsó. Használ valaki ilyen fürdető karikát? Szerintem nagyon állat 8)
Kép
Vendég
 


Jó reggelt!

Köszönöm a rengeteg lázmérős ötletet és tanácsot, még nem vettem újat, de már Lilla 100x jobban van, szóval most épp nincs is rá szükség. Legközelebb, ha a Brendonban járok, veszek egy másik lázmérőt. :) Amúgy kibújt Lilla két alsó pici foga, jobban mondva még csak a recék látszanak. :) Nem volt különösebb hiszti miatta. :)
Kacika, nagyon jó ez a fürdőkarika, nem is láttam még ilyet! Édes a közös fotó a gyerekekről! :)
Biribon, azta mennyi kép, cuki Luca, hogy már így áll! Nem semmi! És mekkora birodalma van! Szerintem Nálad is egész nap kéznél van a fényképező... :wink: Fényképalbumnak ott van Zsué, lehetne azt is többnek csinálnia... vagy felőlem lehet gmail-es is. :)
Fanetta, Nimi is nagyon helyes, Ő is sokat változott mióta láttam. :) Lassan kezdheted a folyton utána pakolást, gondolom egy nap többször is szétrámolja az üvegeket. :)
Szia Kölyök!!! Én már tegnap reggel kiszúrtam a londoni képeket és Rimát is! Nagyon jók a képek és a kommentek. :) Meg a havas-hegyes képek is jók! Ti is folyton jöttök-mentek. :)
Panny, gratulálok a fogacskához és jobbulást Olinak!
Lusie, szerintem Peti olyan nagy lesz, mint Anyuka és Apuka! ;) Ti sem panaszkodhattok magasság ügyben! ;)

Minden betegeskedőnek jobbulást!
Boldog hófordulót a napokban ünneplőkenk! Legyen akár 6. hó, akár 7. hó. :)

KépKép
KépKép
mni
 
 


Ohó Niki!!!! nem úszod meg!!!!! KÉRÜNK KÉPEKET!!!!! Lécciiiiiiiiiiiiiiii
Mi az, hogy lassan pakolgathatok - hát má egy ideje ez megy!!!! Már sikerült leborítania a magnót is!!!!

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Fanetta, www.lillababafoto.extra.hu :) Ez elmúlt napokban nem készült kép, de küldök Neked valamit. :) Nekem még szerencsére nem kell Lilla után pakolnom, csak a játékait. :)

KépKép
KépKép
mni
 
 


[quote="biribon"]. írta:biribon.. amit a napokkal ezelőtti hsz-okból éreztem, hogy hohó csajok, mintha elindult volna vmi igazibb befogadás irányomba. :D :oops: ...


Nem szándékom okoskodni, (de mégis ezt teszem, mert nagyon szeretek ránézni a csoportfolyamatokra :lol: ) de ezt elsősorban önmagadnak köszönheted. Megmutattad magad kicsit jobban - és ezáltal több kapcsolódási pontot ajánlottál az emberek számára.

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Niki: nézegettem már a lillababafotókat, de ide feltéve valahogy nagyobb a varázsa a képeknek!!! Nem tom miért, de ezt érzem!!!

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Kedves Niki!!! Akkor mégeccer nekifutok: nem a freemailes címemre, nem priviben szeretnék elsősorban képeket (bár azokat is szívesen fogadom), hanem IDE A BABANETRE.
A babanetezéshez hozzátartoznak NEKEM a képek is!!!!!!! És a tietek különösképpen!!!
Szeretem nézegetni a képokat , szeretem látni a legújabb mutatványokat, hozzásegít, hogy még jobban elképzeljem az irományokban elmesélteket (hihetetlen, hogy a Lusi babák mennyire "lusiefejűek" -hihi). A tieteket a profiságotok miatt szeretem: amint már írtam a szépérzékem kívánja őket.
És ha valakinek valaki más képei nem tetszenek vagy soknak találja őket -akkor a Panny ötletét kölcsönvéve "ugoja át őket". És mégcsak vita sincs ebből. Ugye jól gondolom csajok????

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Na, azért mielőtt majd folytatnám a visszamenő reagálást (de azt csak esetleg éjjel, nyugiban), olvasom az új dolgokat is.

Kacika! Nagyon szépek a gyerkőcök! Nekünk a fürdető karika nem fér be a babakádba. :( 1x próbáltuk a fürdetőkarikát, de nekem olyan nehézkes volt benne fürdetni Lucát. Így azóta nem próbáltuk. Most nagy kádban szivacson hasalva fürdik. De így is állandóan fel akar állni. Nem könnyű vele. :)

Niki! Örülök, hogy Lilla baba jobban van! Tényleg jó nagy területe van Lucának, az egész nappali, de kell is neki, olyan örökmozgó. Néha még az is kevés neki és gondolkozom, hogy kint nappalin kívül alaposan ki kellene takarítani, hogy kimászhasson utánam az étkezőbe, konyhába. Ja és a fényképező gép tényleg állandóan kéznél van, ezért sajnos nem is annyira szépen szerkesztett, átgondoltak a képeink... :oops:

A picasa albummal nem akartam okoskodni, vagy Zsu munkáját kisebbíteni :oops: , csak mostanában ismertem meg a gmail lehetőségeit és nagyon megtetszett, nagy fantáziát látok benne. A Zsu féle album lehetőségeit nem ismerem.

A bébikomppal sem okoskodni akartam (remélem, nem annak tűnt), hanem ahol a rugós hintáról volt szó, ott erről is sokat írtak, és ha már Petramama megemlítette, akkor gyorsan bemásoltam, hogy ott miket is írnak róla.

(Tegnap vhogy mindenben (képek is) túl sok voltam... :oops: :roll:)

Fanetta, hát, ami a csoportfolyamatokat illeti, lehetséges... Nem tudom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára biribon 2008.10.08 11:28-kor.

biribon
 
 


Sziasztok!

Én is jó régen nem írtam megint, de mondjuk szerencsére nem volt nagy pörgés az elmúlt napokban, így nem nehéz utólértem a törtnéteket.

Kölyök: dejó, hogy találkoztatok, nem semmi, hogy belefért az időtökbe még egy minitali is. Képeket hol lehet megnézni, én béna vagyok nem tom. Rima nem akar írni nekünk mostanában? Engem nagyon érdekel a véleményed, szóval ha nem nagy fáradság küldd el lécci.
Pumperka: mi láttuk Áront élőben és legalább olyan helyes kispasi, mint amilyen szép lány Csenge.
Juditkecskemét, Lusie, Katica, Biribon, Nebula, Fanetta: fúú remélem nem hagytam ki senkit, nagyon édesek a gyerkőcök, hozzatok még sok-sok fotót bátran. Mi is minitaliztunk tegnap, csak sajnos nem fényképeztük le a purgyékokat együtt.
Biribon: tök jó ötlet, csak nem nincs szkennerrem így nehéz a gyerekkoriakat idevarázsolnom, de amiket eddig feltettetek, döbbenetesek voltak hasonlóságilag.
Zsu: igen ez ösmerős, nekem is van, hogy csak ölben van el, ráadásul séta közben is sokszor kell magamra kötnöm, mert a babakocsiban sem mindig jó neki.
Panny: sajnálom szegény Olikát, biztos rossz neki, de legalább kint van a foga.

Nálunk hozzátápi kicsit javulófélben, tegnap egy nagy hiszti után sem adtam oda neki a cicit, és akkor kénytelen volt megenni az üvegeset, s azóta jobb a helyzet. Marci is elkezdtett kúszni és egész szépen megül egyedül, de felhúzni ő is csak a babakocsiban húzza fel magát és tartja meg. Nagy öröm ez nekünk is, teljesen más szemszögből látjük így őt.

Melinda, Mzx, Potyka hogy vagytok, mikor hoztok nekünk fotókat???

Szilvánusz

Kép

Kép
szilvánusz
 
 


[quote]c írta:sak nem nincs szkennerrem

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

nem nincs, tehát van csak jól elrejtettem??? :shock: :shock: :shock: :shock:

Szilvánusz

Kép

Kép
szilvánusz
 
 


na és még ez is!!!!!!
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Szilvánusz

Kép

Kép
szilvánusz
 
 


Szilvánusz! :D :D Én hirtelen észre sem vettem, úgy olvastam, hogy nekem nincs. Szóval nem kell szkenner. Lefotózod vaku nélkül, világos helyen a gyerekkori fotókat. Én is így csinálnám, nekünk sincs szkennerünk.
Marciról is kaphatnánk több fotót.

biribon
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?