Új privát üzeneted érkezett!

Ildi...én meg tudtam nyitni, és nagyon jó a történeted! :lol: :cry: kicsit meg is hatódtam!
Tényleg hihetetlen hogy fájások minden nélkül már 3 ujjnyit tágultál! Nagyon gyorsak voltatok! Irigykedem! :lol:

Akkor ha elfolyik a magzatvíz ne is nagyon álljak neki borotválkozni, ugye?
Nekem még ez a beöntés elég bizarr, bár nem mindenkinek csinálnak! De talán ha van rá idő jobb kérni, nem? Inkább mint hogy baleset legyen! :roll: :oops:

Emmalena...sajnállak! Már én is szenvedek. Képzelem akkor te már hogy unhatod! :roll: Drukkolok, hogy megszüljetek (Inezzel, Macianyuval ...)egy héten belül!
Nekem se fáj semmim. A férjem szexelni se mer :( úgyhogy nincs mit tenni várok! :roll:

Tudjátok hol szúr most? A hasam közepén, illetve majdnem a gyomrom(helye) közepén :shock: Olyan furcsa! Feszül? Vagy miért fáj?
Ott tapad a méhlepényem? Remélem nincs baja? :roll: :roll: :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


BETTYNA!!!! SZÍVBŐL GRATULÁLOK!

Jaj de jó neked! De jó nagy baba Szabolcs!
:shock: :shock: :lol:


Bettynával egy idősek voltunk.....ő is csak 18-án szült volna! :shock: Hogy csinálta vajon???? Én is akarok!!!!!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Bettynának nagy gratula!!!

Kép
anhel
 
 

 
 

Juj, a genya gépemen nincs office, nem tudom elolvasni Ildi szüléstörténetét. :( :( :(
Nymalac, ugye felteszed hamarosan az oldalra?

Lkata, látod, mi is nagyjából egyszerre vagyunk kiírva, erre tessék, Bettyna beelőzött, még jó, hogy nem kezdtünk versenybe! :D :D
Alig várom az új képeket!

Kép
anhel
 
 


Szöszke: ha láttál volna szülés után, nem írnád azt, hogy nem szemmel nyom az ember. :) Az egész képemet felfújtam az erőlködéstől, és iszonyat hogy néztem ki utána… Pedig has légzésem van. A szemem bevérzett, az arcomon erek pattantak meg, stb. 1 nap alatt helyreállt, de amit akkor láttam?! Sosem felejtem el. Mint egy zombi! Ha ki kell venni a lencsét, vegyétek ki csajok! Menet közben úgysem tudsz majd ezzel foglalkozni…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Adri: ezt veszem meg, de elaludtam a fürdés után, így holnapra maradt a vásárlás :S
http://www.brendon.hu/campaign/viewer.aspx?productid=177936

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 



Hatalmas Gratula bettynának és Szabolcs babának! :lol: :lol: :lol:


Kép

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Bettynek és Szabinak hatalmas gratula! Ügyesek voltatok!

Sok egészséget és tejcit kívánunk! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi története fent van a weben!

Nagyon megható volt, köszönöm Ildi! De én olyan jót röhögtem a zacskós lábú apán aki az utcán is viselte azt :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kép

Kép

Milyen nagy baba lett ahhoz kepest, hogy 2 hettel elobb jott :shock:

Nusildi :)
Elolvastam, meghatodtam, koszonom! :)

Majd meg jovok
K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Köszi Nymalac! Nagyon gyors voltál! :)
Olyan érdekes elolvasni ugyanazt a szüléstörténetet az anya és az apa szemszögéből, mennyire ugyanaz és mégis más, nem? Nekem nagyon tetszik mindkettő! Köszönjük!

Ja, múltkor ctg-ről én is kisétáltam egészen a kórház épületből majdnem az utcáig azokban a zacskókban a lábamon. Nem csodálom, hogy a friss apa is így járt! :D

Kép
anhel
 
 


Igazán jöhetnénk már mi is... Mármint nagyon el tudnám képzelni, hogy szülök egy Borit... Bár a tegnapi éjszaka, azokkal a görcsölős fájásokkal... Nem voltak túl bíztatóak.

És ma mikor bealudtam délután, Lilim ébresztett bölcsi után fél 6kor. Játszottunk az ágyban, elzsibbadt a fél oldalam, átcsoportosítottam magam kissé hanyatt fekvősre, erre Borim olyan szinten kitolta a lábát, hogy nem hiszem el, ha nem látom, főleg, ha nem érzem... A szemem kidülledt kb. Ilyet még nem pipáltam.

Tehát: láb fent, jobb oldalon kinyom iszonyat erővel. A lábak a bordáim fölé, nem alá kerültek, és csak nyomultak, nyomultak, nyomultak. Szerintem Bori teljesen kinyújtotta a lábát. A hasam S alakú volt jobb oldalt derék vonalban, hívtam apát, nézze meg, ilyet még ő sem látott... Kissé le is esett az álla.
Végül már nem fájt annyira, a nyomás megszűnt, de Bori lába ott maradt, és Lili odabújt hozzá :D
A gyerekem lába a hónom aljában volt :roll: upsz

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Anhel: kismama, kispapa... megbocsájtható :D

Igen Lotti apukája nagyon aranyos, hogy leírta nekünk az ő verzióját is! Nagyon kedves család. Jó, hogy vannak nekünk :D

Lottinak meg együtt drukkolhatunk a kakihoz, meg a minél több tejcihez... Édes kis tücsök!

Ildi: köszi, hogy mindig jössz közénk. Pedig tuti nagyon fáradt vagy...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettyna is átköltözött szabival a babás oldalra :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettyna!!! GRATULÁLOK SZABOLCSHOZ!!!

Milyen jó, még egy baba, már alig várom a képeket :D


CSajok!

Kérlek, mondjátok el, hányas dioptriáról beszélgetünk? Az enyém -2,5-es és -3-as. Ez már gondot jelent? Holnap megyek dokihoz,rákérdezek, de sem ő,sem a védőnő (mondjuk ez nem sokat jelent...) nem mondták, hogy kéne valami vizsgálat. Ha mégis,akkor elrohanok szemészhez.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Macianyu!
Köszi!
Sajna a családok csak már itt lévő, itteni több év tapasztalattal rendelkező nannyket fogadnak, így nem igazán van szükség "külföldi" képviseletre...de azért majd szólok, ha tudlak vmben hasznosítani. :D

LKata!
Huhh, szép körülmények lehetnek ott is... :?

Éva!
Szerencsés vagy a főnököd miatt. Bár az enyémek közül a nő rendes, és ő is aggódik értem, meg szurkol.
Azért kell felpolcolni a lábad, mert te is vizesedsz vagy hogy nehogy elinduljon a baby?

Emmalena!
Hajjaj, kitartás! Sajna jobbat nem tudok, gondolom milyen lehet ez! De az tuti, hogy már mindjárt vége...az eltelt 39héthez képest ez már semmi.

Ildi!
Elolvastam a szüléstörit, tetszett! :) SAjnálom, h utána viszont gáz volt. :?

Bettyna! Gratula Szabi babyhez! Várunk a részletekkel :)


Inez!
Nem tudom még, de valószínű nem, mert fater nem akarja, h vigyem a gyereket, és nem fogom másra hagyni azért, h más gyerekre vigyázhassak. Viszont lehet, h az anyukával fogok dolgozni más bizniszben. Meglátjuk.

Nymalac!
Durva, h mit művelt Bori! :D

Hát az a nagy helyzet, h elég szarul vagyok. Már csak mosolygok ezen, h miért bánik velem így a sors. Most végre pihenhetnék, meg minden a sok szenvedés után. Erre úgy megfázom,hogy most meg ez keseríti meg az életem. (a vizesedés mellett) Mondjuk tényleg nem vagyok kiakadva...még. De ennek ellenére elég gáz, nagyon fáj a torkom, nyelni alig birok, a fejem meg kb úgy érzem, mint egy orromból kiinduló nagy dagadás, mintha tele lenne az egész fejem...ez tényleg nátha lesz a javából. :? Eddig sem aludtam jól, de asszem ez a program most pár napig el is marad, mivel dugult orral nem tudok aludni. Iszom a kamilla teát, meg van tengeri sós spraym, de az meg nem ér semmit szinte. Remélem nem fog sokáig tartani. De ma nagyon legatyásodtam egyből, pedig csak reggel kezdődött...sokkal hullább voltam, mint mikor melóztam. Próbáltam aludni is délután, de csak forgolódtam, és utána mégerőtlenebb lettem. Azon gondolkodtam, h ha most kéne szülnöm, nemtom mi lenne, sztem kérnék egy csaszit...nem bírnám. Na de a lényeg, h még nem vagyok kiborulva...konmédia szintű már a dolog. :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


mégegy próba...


Bettyna! Gratulálok Szabi babyhez! Várunk a részletekkel!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Bettyna! Gratulálok!

Ildi, juj, de kíváncsi vagyok azokra a durva dolgokra, amiket kihagytál a szülés-történetedből. A lepényt mikor kellett megszülnöd? Vagy kihúzták a baba születése után a pocidból? :?

Borkaby, -10 dioptria felett szoktak elkezdeni nagyon-nagyon görcsölni a dokik, hogy mi legyen. Nekem -5-ös van. Ha elég sunyi vagyok, ki sem derül, mivel a kontaktlencsét viselőket nem mindenki ismeri fel. De nem vagyok sunyi. :) Ezért felfedtem idejekorán mindenki előtt, hogy tudok a problémáról, hogy rövidlátóknál lehetnek a retinán kis repedések, amelyek az erőlködésől tovább repedhetnek. Nekem egy darab repedés sincs sehol, mintha nem is lennék rövidlátó. Ezért vagánykodom ennyire. :D

Kép
szöszke
 
 


Bettyna: gratulálok, sok eröt és egészséget

nusildi: nagyon jó volt olvasni a történetedet. ügyessek voltatok

borkaby: nekem -5,-6

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Tegnap csuda egy napunk volt, aludtunk, ettünk, egy pillanatig sem sírtunk, csak pisis pelust hoztunk össze... este már azon paráztam, hogy miért nem sírt egész nap és még mindig nem volt kaki. Aztán hajnali 1-től jött a sírás és meglett az első itthoni kaki, amit pusztán jóindulatból nevezek kakinak, hatalmas adag, zöldes-barna (ürül még a sárgasága után valami), csupaszarminden fenék, de örültünk nagyon. Aztán rá 3 órára lett egy újabb, az már kisebb :lol: Éjjel sírt, aztán szopi 5-től, ahol a mérleg 80 ml-t mutatott :shock: Majd sírt tovább 1 órát és a mérleg hirtelen kevesebbet mutatott 40-nel, fene se érti :roll: Úgyhogy kijöttünk a hálóból, volt 10 perc szopi, 20 ml és most alvás van :lol:

Nyugtonmalac - fáradt vagyok, de már kezdek hozzászokni, tegnap napközben se aludtam, most éjjel sikerült kb. 3 órát, az már nagy szó! Amúgy tudok jönni, ha ő alszik, tegnap de. is azért tudtam írni, mert vagy 3,5-4 órát aludt egyhuzamban és ugye most úgy vagyok vele, hogy tojok a "kötelező" 3 óránkénti evésre!!!
Amúgy nekem is jó, hogy jövök, sok hasznos infót kapok tőletek, főleg a tapasztalt mamiktól, szóval önző érdek is ez és persze nagyon izgulok mindenki miatt, aki még nem szült és várom a hireket :wink:

Szöszke - a szüléstörténetemből tényleg kihagytam a lepény megszülését :lol: :shock: Amúgy talán azért se jutott eszembe, mert az pite volt, szinte kijött magától, picit megnyomták a hasam, de nem fájt, éreztem, ahogy kijött, ennyi. A durva dolgok inkább a kórházra jellemzőek, de azt gondoltam, inkább nem is írom meg, mert nagyon felhúznám magam.
Pár szó azért róla: 4ágyas terem, vécé, zuhanyzó kint a folyosón... hát annyira koszos, undorító volt, hogy nincs rá szó, hiába takarították reggelente, du-ra már úgy nézett ki, hogy vércseppek, betétek, bűz... persze erről nem a takarító tehet, de valahogy nagyon durva volt ilyen vécén ülni, ezért is mondtam, hogy az ülőkére vegyetek papírt, az nagyon bevált nekem, DM-ben 130 forint egy csomag, 10 db van benne és nekem kellett 3 csomag belőle, sokat jártam pisilni, mert rengeteget ittam.
Aztán, csecsemősök. Bejött 2. nap du. az egyik, és megkérdezte, hogy valaki megmutatta-e már a köldökcsonk ápolását :shock: Majd 3. nap du. bejött egy másik, hogy elsőbabás vagyok, megmutatták-e, hogyan kell pelenkázni :roll: Hát persze, 2 nap alatt egyszer sem raktam tisztába! Megmutatták akikkel együtt voltam a teremben, mindegyiknek 2. babája volt, így segítséget tőlük kértem. Az, hogy ránk se néztek 2 napig, pedig 35 hétre születtünk... aztán fürire be kellett tolni a babákat 20-22-ig voltak ott, megyek érte egyik nap, hát ott van a húzatban az ajtó mellett és nincs rajta és az ágyában takaró!!! Totál kész voltam, előzőleg inkubátorban feküdt 1 teljes napot, aztán rá se néznek, nem figyelnek rá... Jó, tudom én, hogy a csecsemősöknek is húzós a füri, amikor 30 babát kell ellátni, de az a minimum, hogy egy ilyen falatra odafigyelnek, nem? Szóval voltak ilyen érdekes dolgok, ha én nem megyek utána mindennek, akkor nem tudom, mi lett volna.
Mindegy, itthon vagyunk már, nem is akarom felhúzni magam már rajta!

Sensi - sajnálom, hogy megfáztál :cry: Amúgy én megfázásból mentem szülni, nagy orrfújások voltak előtte és torokfájás, aztán aznapra kutyabajom se volt :shock:

Ú, nem olcsó az az elektromos mellszívó :shock: Jó az??? Bár nekem most nagyon megy kézzel, tegnap 2X 30 ml-t sikerült is, amiből egyiket beadagoltuk hajnalban neki, mert nem volt elég a 40 ml, amit szopott :shock:

LKata - ha a magzatvíz folyik el, tényleg ne állj neki borotválni!!! Akkor irány a kórház! A beöntés az Uzsokiban kötelező, de most nem volt idő rá, nem tudom, történt-e baleset (ha értitek, mire gondolok), én nem éreztem, viszont kijött az aranyerem (sosem volt még) a nagy erölködéstől, most kezd helyrerázódni itthon :roll: Borotválást nem tudtam megcsinálni, a lábam is elég szőrös volt, de hidd el, ott a szülőágyon letojtam, hogy mim szőrös és ki látja :lol:

Ja, tegnap kihagytuk az esti fürdést, annyira aludt, hogy nem ébresztettük. Tudom, hogy kell egy napi rutin, de ez nem jött össze, sebaj, majd ma, most úgyis beindult a kakijárat :lol:

Na megyek reggelizni, kitartást mindenkinek!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Jo reggelt!

Nyugtonmalac :)
Koszi a pledes infot! Akkor azt is bepakolom.
Borid lehet tornaszlany lesz :D

Babe :)
Bimbovedo bennt figyel a csomagban, de en kizarolag akkor fogom hasznalni, ha muszaj lesz.
(Akosnal durvan verzo-sebes volt a bimbi, de eszembe se jutott, hogy letezik ez a bimbovedo :oops: )Es nem azert mert elitelem-kulonben en sem vettem volna-hanem mert cumizavart okozhat es azt szeretnem elkerulni.
Nyilvanos szopi : asszem, barhol-barmikor siman elokapnam es a mar itt masok altal is ajanlott textilpelusalabujunk cimu modon lepleznem. DE mivel Akosnal nem sikerult a szopi, ezek elkepzelesek es almok, melyekbol remelem valosag lesz.

Sensi :)
Ok-ok, 18-20-a belove , vuduzok ezerrel egy gyors es sima szulesert.
Szupi a szuloszoba, tetszik!
JOBBULAST!!!!!!!Hagymateat probaltad mar?

Eva :)
Huha, 100as fajas mar nem semmi lehetett :shock: … Mi Akossal 30-sal indultunk a szulesnek es szinten ujjkuphegynyi nyilassal.
Marmint 1 het kulonbseggel szulunk, nem? Legalabbis a tickered alapjan. :)
Jo lenne egyutt szulni. Es mar en is szenvedek, de edes kin ez,kibirom.
Aron szep nev, nekunk is benne volt a listaban.

Nekunk most: Donat, Erik es Balint a nyero harmas. Inkabb az elso ill harmadik.
De extran nem hetkoznapi a vezeteknev: Czeh :lol: Lehet szavazni. :wink:

Emmalena :)
Nem semmi, hogy ennyi elotejed van!! Nekem egyenlore semmi.
En minden du lelkileg felkeszulok, mire elindulok Akosert az oviba, fel ora csak oda es szo szerint mar csak vonszolom magam…Kitartas!!!

Nusildi :)
Hogy telt az ejszaka?
Hu, nagyon kivancsi vagyok a korhazban toltott napokra.
Kozben latom irtal. De joooooooo, hogy volt vegre kaki!! Es a szopival nagyon ugyesek vagytok!!!
Anyaaaaaaam, ettol a „kis” izelitotol is mar KO vagyok, borzalmas lehetett a korhazi tartozkodas!!! :shock: :cry: :roll:

Lovaszkata :)
En nagyon feltem a beontestol, de tenyleg nem kell. Szinte meg sem ereztem magat a muveletet, inkabb utana volt kellemetlen, hogy bennt tartsam amig eljutok a wc-re. :oops:
Hasznos,mert ki is tisztulsz,meg a fajasok is jobban beindulnak. Ha magzatviz folyik, szerintem ne borotvalkozz.Legalabbis, ha omlik, tuti ne.

Nem tudom, ma van e front, de jo kis josloim vannak.

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Kriszta!

Ismerek egy Czeh Lindát...Nem rokon véletlenül?:-)
emmalena
 
 


Sziasztok!

Borkaby, szemüveget hordasz? Tud róla/látott már benne a dokid? Mert akkor szerintem nem gond, biztosan mondta volna, hogy menj elszemészhez ha szükségesnek tartja.

Nymalac, azt hiszem tudom, miről beszélsz: előfordul, főleg esténként, hogy lefekvéskor az én lányom is lábat nyújtóztat, olyankor minden túlzás nélkül, mintha a torkomig nyomná a lábfejéT. Brrrr. :D :D Az nagyon édes lehetett, ahogyan Lili meg odabújt! :)

Kép
anhel
 
 


Emmalena :)

Nem rokon :) Legalabbis en nem ismerek ilyen nevut, de majd megkerdezem Azuram, megis csak O a Czeh :D

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Ildi!

Már annyiszor akartam kérdezni, de örökké elfelejtettem:szóval, megkérdeztétek a dokitól, hogy mi lehetett az oka, hogy 35.hétben érkezett Lotti?Mondott valamit?
emmalena
 
 


:lol: Kriszta!
Pedig jól járnátok vele, mert egy igazi angyal:-)
emmalena
 
 


Emmalena :)

Linda vagy Melinda? Melindat talaltam iwiwen, rakerestem,hatha ismeros, vagy ismeroseimnek ismerose, de nem :)

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Hivatalosan Melinda.De mindenki csak Lindának hívja.
emmalena
 
 


Sziasztok :)

Ismét megmutatnék valamit, ha szabad! :oops:


3-6 hónapos (68-as) kis NEXT kabát, gyönyörű darab, minden kislány álma! Jó meleg! A kapucnija szőrös!
Kihagyhatatlan :)
Sajnos nekünk nem lesz jó a méret, mire jön a hidegebb, így megválnék tőle :(


Kép Kép
Kép Kép

Ha valakinek van valami kérdése, priviben szívesen válaszolok! Személyes átvétel is megoldható Budapesten :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


sziasztok!

Egy kicsit megnyugodtam dioptria ügyben, köszönöm!, de az igaz,hogy nem látott még a dokim szemüvegben, mindenhova mindig kontaktlencsében megyek, úgyhogy ma délután megkérdezem tőle mi a véleménye a szemfenék vizsgálatról. Inkább kibírok, ha muszáj, egy kis szenvedést, mint utána sokat :?

Ildi! Lementettem a szüléstörténetedet, de még nem olvastam el, szerintem majd csak a mi bébink megszületése után :)
Nagyon jó anyuka lehetsz, most már a kaki is beindult, ügyesek vagytok!
Írtad,hogy aszik egyhuzamban 3-4 órát is - olyankor te is tudsz aludni ? Talán az egy kicsit pótolná az esti kimaradt alvásokat.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Ildi!

Még egy kis okoskodás a részemről:-)Nekem nagyon bevált az a taktika, hogy ha alszik a baba, AKKOR TE IS ALUDJ!Nem számit, hogy délelőtt 11 óra van, hidd el, muszáj, nehogy hamar kipurcanj, kell az erő az éjjelekre.Ne takarits, ne mosogass, nyugodtan hagyd másra a tennivalókat, és nyugodtan fogadd el a felkínált segítséget.Az elején elkövettem azt a hibát, hogy majd én leszek a szuper anyu, és mindent majd én.Aztán kinyiffantam.Utána hagytam magamon segíteni, és utána sokkal jobb lett.Szóval, ha gondolod fogadd meg:-)

Örülök, hogy van kaki már, ne ijedj meg a színétől meg az állagától, az ujszülötteknek ilyen.Egyre kell csak figyelned.Ha nagyon zöld lesz, akkor az nem jó.Az a bizonyosos "éhezős széklet".azt jelzi, hogy nem eszik eleget a baba.Ameddig zöldes sárgás, mustárszínű, minden ok!:-)
emmalena
 
 


Borkaby, persze, mindenképpen kérdezz rá, az a biztos. Amúgy nem vészes a szemfenék vizsgálat, nem is tart sokáig, nekem egyátalán nem fájt, csak furán fognak rádnézni az emberek utána az utcán, mert akkora lesz még a pupillád vagy fél óráig, mint egy narkósnak. :D
Jobb ha elkísér valaki, nekem legalábbis nagyon hiányzott, mert azt sem tudtam hogy' pislogjak napvilágnál közvetlen utána, de ezt leszámítva, semmi extra.

Kép
anhel
 
 


Borkaby!

Igen, a szemvizsgálat nem vészes, még csak kellemetlennek sem mondanám, legyen nálad napszemüveg, még ha nem is süt a nap, mert a fényre érzékeny a szem utána 1-2 órát.
emmalena
 
 


Sziasztok!

Most jövök nst-ről!de semmi sem történik az ég világon!a méhtevékenységemnél a gép jó,ha a 10est megközelítette néha,de inkább 2 és 4 körül ingadozott!....Hát én sose szülök meg... :lol:
Hétfőn is mehetek újra,meg szerdán is...


Bkriszta, sztem a Donát szép név és azzal jól is hangzik a családnevetek!az Erikkel nekem egy kicsit nyelvtörős!...

Sensi, mielőbbi gyógyulást!!!!

Nyugtonmalac, hű, elég jó ára van annak a mellszívónak! :shock:
Én most láttam elektromos avent-et vaterán 18ezerért!Azon nagyon gondolkodom!A gépi mégis csak jobb és aventes cuccaink vannak(cumisüveg,tároló),de az újat tuti nem tudnánk most megvenni!
Vendég
 


Ildi: nekem sosem volt napi rutinom Lilivel... És ez tök jól bevált. Mindent akkor és úgy csináltunk, ahogy a mi kis családunknak éppen jól esett. Lili ezt szokta meg, szerette,nyugodt volt.
Ha kimarad egy-két fürdés hetente, az nem baj. Ezt mondta anno a védőnőm is, hiszen ők még nem izzadnak le, nem koszosak. A hajlatokat meg át tudod törölgetni, ha úgy látod, hogy kell a pelusozásnál is... :oops:

Nekem Lilim nem volt húsgombóc, nem igényelt különösebb hajlat takarítást :D De a barátnőm kisebbik lánya husis baba volt, láttam, hoy ott bizony van mit kitakarítgatni, meg olajozni, meg ilyenek. Meg is lepődtem :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Mellszívó: agyalok rajta, hogy az egyszerűbb medelát vegyem meg... (az "csak" 20 eFt) De az avent az teljesen ki van zárva. Az nekem Lilinél akkora csalódás volt, hogy most még az üvegek is tommee tippee-osak lettek. Bár megvannak Lili exüvegei, de nagyon duzzogok rájuk. Sosem venném meg az elektromos aventet, és vigyázz, mert használtan a sterilizálások miatt lehet, hogy már eleve laza lesz az illeszkedés a tölcsér, meg a szilikon között, és akkor oda a vákuum, és nem lesz szívás. Nekem ez volt a bajom vele. És ez után jön a csöpög az illesztésnél a tej téma. :roll: Áááááá, soha többet olyat, aminek illesztése van a tölcsérnél! :evil:
Ja a medela swing most használtan 8eFt a vaterán!!! Nézd meg inkább azt, azzal nem lehet baj sokadik felhasználóként sem.
(Csak én nem akarok használtat, azt hiszem sznob vagyok :oops: )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Köszi az infót!ez hasznos volt!...Egyébként én sem szivesen veszek használtat,csak az új nagyon drága ezért gondolkodtam rajta!...
De már megint visszatértem arra,h inkább kézit veszek és újat!
Ha kell egyáltalán!...
De ahogy látom Ildi is kézzel fej és jól megy neki...lehet,h én is elöbb úgy próbálom majd....az ingyen van! :lol:

Mindig van vmi ami felidegel....hihetetlen...anyumék itt hagyták nálunk hugomat tegnap este és ma látom,h a 10 túrórudiból 5öt hagyott!A kis piszok... :twisted:
Pedig direkt bevásároltam belőle Rajminak,mert nagyon szereti és nagyon le volt akciózva....
Most mehetek megint a corába....ami kint van a francba a város szélén... :twisted:
ezek a gyerekek :D :roll:
Vendég
 


Sensie

Jobbulást neked! Nem akarlak elkeseríteni, de én is voltam náthás az előző szüléseim előtt és csak a szülés után múlt el, remélem te nem jársz így!!

A vizesedés miatt kell feltett lábakkal pihenni. , de jót tett, hogy éjjel felpolcolt lábbakkal aludtam , mert ma már nem voltak olyan dagik.


Ildi

Nagyon ügyik vagytok, csak így tovább!!! Én azt vettem észre, hogy 2-3 havonta új rendszer alakult ki a babáimnál, mikor végre valamit megszoktunk volna, kezdhettük újra, de ez nem biztos, hogy minden babánál így van. Azt én is csak ajánlani tudom, hogy amikor alszik a baba aludj vele te is, mert ki fogsz készülni, ha nem pihensz eleget és akkor tejed sem lesz annyi, és egy fáradt anyuka türelmetlenebb is tud lenni, szóval ez nem csak a te érdeked, hanem a babáé is.


BKriszta

Valahogy elnéztem a vonalzód, tényleg egy hét van köztünk, de ki tudja még mit hoz a sors.
Érdekes, a 100-s fájás nem is volt fájás, inkább csak nagyon erős keményedés, de látod nem lett belőle semmi, hazaküldtek és azóta is egyben vagyok. Pedig ma először kimerészkedtem, voltam vérvételen, boltban, igaz autóval, de ez is eléggé kimerített, nagyon feszül azóta is a hasam, lehet, hogy elintézem itt magamnak a mielőbbi szülést.

Beöntés:
Én kaptam mindkét szülésemnél, de az ikreknél mégis sikerült egy kicsit a földre is juttatnom, amit nem is éreztem csak a férjem mesélte, hogy majdnem lekakiltam a dr.nőmet, szegény már biztosan hozzá van szokva.


Mentő:
Most az miatt aggódom, hogy ha hirtelen folyik el a magzatvizem, akkor kénytelen leszek mentőt hívni , mert a férjem mire hazaér és még visszaérünk a kórházba én tuti megszülök itthon., de mivel mi már Fejér megye vagyunk (pedig nem lakunk messze Érd után pár km.) ezért a mentő csak az illetékes kórházba visz, ami Dunaújvárosban van. Én oda meg nem szeretnék menni. Az orvosom beírta a kiskönyvembe, hogy "szülésre előjegyezve" Szt. Imre kórház, pecséttel és aláírással, de állítólag ez sem elég, most kérnem kell tőle valami másik papírt még, esetleg valaki hallott már erről?

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Mellszívó:

Nekem pesztonka elektromos mellszívóm van, ami egyben orrszívó is a babának, már az ikreknél is ezt használtam, nekünk nagyon bejött és egyáltalán nem drága kb. 12.000Ft újonnan. De a kórházba nem viszem magammal, arra vettem egy kézi vákumos mellszívót 600Ft-ért a patikában.

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva: én nem hallottam, de elég parás lehet, hogy nem tudja az ember mit csináljon, ha mentőt kéne hívni, nem? Aztán ki tudja, hol kötsz ki... Lehet, taxit kéne hívni inkább... Meg bilit vinni az útra, ha annyira folyik az ember... :D

Azért poénkodok, mert ezek a dolgok engem is foglalkoztatnak. Mint mindenkit itt a körünkben, de annyira nem tudom, hogy mi a fene fog velünk történni... Egyszercsak lesz egy kisbabánk, és kész. Közte a nagy bizonytalanság tátong.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Örülök a kakinak! :) Na meg annak, hogy milyen nyugis napotok volt, ennek csak örülj te is! Fuhh, durva lehetett a kórház, én nem értem, h ilyet hogy engedhetnek meg maguknak egy kórházban. :( Tökjó, h egyre jobban megy a szopi és a fejés is!
Amúgy ez most egy nagyon buta kérdés lesz...de nagyon fájt a szülés, főleg amikor kibújt Lotti? Kaptál vm fájdalomcsillapítót egyáltalán?

fürdetés: képzeljétek, itt az újszülötteket (meg még pár hónapos korig) csak hetente 1x vagy 2x fürdetik...utána meg 2naponta, mint pl Aidan is így fürdött. Hát én nem fogok követni ezt a rendszert. :P már csak azért sem, mert sokkal jobban alszanak füri után sztem.

Kriszta!
Oké, 1000 köszönet! :D Nem próbáltam a hagymateát, de asszem jó lesz nekem a kamilla. :) Meg ugye a napi 2 málnalevelet is le kell nyomnom...
Én a Bálintra szavazok! :)

Inez!
Köszi! :) Neked pedig kitartás, mostmár asztán tényleg nincs sok hátra! És vk írta, h délelőtt az nst még semmit nem mutatott az égvilágon, aztán kora délután már mentek szülni....úh erre nem kell alapozni, mostmár tényleg jönni fog, amint úgy érzi. :) A nevekre legutóbb nem írtam semmit, de nekem a Júlia tetszik, a másik variáció első nevével kombinálva...asszem...persze azt már elfelejtettem, h mi volt, bocsi. Sikerült már dönteni azóta?

Éva!
Köszi! :) Hát remélem én nem leszek benne még akár 4 hétig, az durva lenne. Azért 1 hét alatt le szokott csengeni, utána még marad egy kis orrdugulás, ami nálam külön gáz, de az már azért egy fokkal jobb. Nyomatom majd a tengeri sós sprayt, hátha minden 5. alkalommal segít. :) Nekem sajna csak kicsit megye le, hiába rakom fel a lábaimat.

Hát az éjszakám úgy alakult, ahogy ez ilyenkor kb elvárható. Éjfélkor feküdtünk le, 3.30ig tudtam aludni, utána csak agonizáltam, hallottam még daddy 1. ébresztőjét 5kor, de a kettő között bealudtam, mert igaz elébredtem a 6órásira, de tudom, h akkor már bealudtam...és utána aludtam is tovább egyből 9ig. Hát ennyi tellett tőlem mára, majd délután lepihenek, ha tudok, tegnap nem ment.
Most pörög az uccsó adag mosás, ha ez megszáradt, akkor kész minden harci díszben, és megpróbálok úgy elpakolni, ahogy majd lesz később, bár eddig is kb úgy volt. Hétvégén mostmár a kórházi pakkot is fullosra bepakolhatom, mert adott hozzá minden. :) Úúúgy összeraknám már a bútorokat is, meg átrendezném a szobát, ahogy kitaláltuk...de végülis semmi értelme még akár 4hétig kerülgetni...úh most türelem, türelem. :)

Többgyerekes, meg újdonsült anyucik! Most egy nagyon hülye témát hozok fel, illetve én hülyének érzem magam, h ilyeneket kérdezek, de mostanában sokat gondolkodom ezen. Szal igazából mit csináltok/tatok az újszülött friss babykkel otthon? Nem tudom elképzelni, hogy hogyan alakul egy nap, mit kell velük csinálni. Úgy értem, h oké, h kb 3óránként kajálnak, vk programozottan, vk nem...gondolom mindegyik után bealszanak (vagy nem?). Tényleg, hogy alszanak? Felkelnek és utána szopi, aztán meg fent vannak, és vm játék esetleg? Vagy szopi után megint bealszanak? De akkor meg mikor vannak fent? És ha fent vannak, ti mit csináltok velük? Tuti nem jó nekik, ha egész nap csak fekszenek, még ha aktív játék is van, már amennyire lehet velük játszani. Meg hát hagyjam csak ott, hogy feküdjön, aztán kész? Az nem lehet neki túl nagy poén. De nekünk pl van ilyen elektromos hintánk, abban sem lehet azért egyfolytában...van direkt piciknek játszó szőnyeg (ami inkább párna, mert kb egy babzsák az alja, és azon vannak keresztben a bigyók), de azon is csak fekszik. Folyamatos dajkálgatás nálunk meg tuti nem lesz, csak amennyi még egészséges. Meg ugye aztán pár héten belül befigyel a séta is, ami szintén időtöltés....bár erre sem lehet mondani, h ébren töltött aktív foglalkozás, mert gondolom séta alatt is nagyrészt bealszanak. Itt azt mondják, h napi 2x is simán lehet őket vinni....gondolom otthon napi 1 a divat vagy néha 1 sem. Elég bénának érzem magam, h ilyeneket kérdezek, elvégre nanny vagyok, és gyerekekkel dolgozom...de mentségemre legyen mondva, h 5hónap alatt nem igazán találkoztam gyerekkel még...mármint hosszú távon. Szal frankón nem tudom, h mit kezdjek majd itthon a kiscsajommal. Oké, az elején majd gondolom jönnek látogatni is, és majd sokat lesz kézben, meg az lesz a program, h mindenki gyönyörködik benne...bár itt is szigorú leszek az elkapatással kapcsolatban, úh csak módjával. De miután már nincs itt senki, egyedül vagyunk, utána mi van? Segítsetek már légyszi, h kb milyen egy nap egy újszülöttel, meg mit csináltok vele? Gondolom később már kicsit izgibb lesz, ha már lehet hasra fektetni, meg fejet tud emelni, érdeklik a játékok, lehet bábozni neki, meg mittomén...maga is konkrétan eljátszik pl a játszószőnyegen a mütyűrökkel, meg élvezi a hintát, lehet fejleszteni az ide-oda forulást, meg stb. Na de addig? :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Marek sms-e:

"Szia, mostanában nem megyünk haza, mert Borit felvitték a koraszülött osztályra. Jól van, de azért nem vagyok nyugodt. Pedig tegnap már sikerült szopizni is :( "


Nagyon drukkoljunk Mareknak és Borinak! Pont 3-a van, és ő nagyon rossz emlékekkel bír... Nagyon aggódom, hogy ne viselje meg őt jobban a dolog lelkileg, mint indokolt.

Hajrá Bori, hajrá Marek! Kitartást!

Remélem, mielőbb együtt lehetnek megint.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva felvetése elgondolkodtatott... Tényleg, ha úgy alakul, hogy mentőt kell hívni, akkor az csak az illetékes kórházba vihet? Nekem is van a dokimtól papírom, hogy melyik kórházba kell mennem, ott vagyok szülésre előjegyezve, ez nem elég?
Akkor már lehet, jobb a taxi?
Mi is elég messze lakunk a kórháztól, reggeli forgalomban kb. egy óra, késő este, ha jól lehet menni min. fél óra... :?
Ja és Éva, ezek a keményedések a fájásmérő szerint 100-asak? :O Atyaég, nekem is beton 2-3 napja a hasam, szinte nonstop, nem fáj, sőt, igazából már kellemetlennek sem mondanám, mert kezdem megszokni, de olyan riasztó. :)

Nymalac, vajon miért kellett Borit a koraszülött oszt.-ra vinni? :o Végülis nem az, nem? :?
A drukkok mennek!!!
Kicsit már reménykedtem, hogy a hétvégén akár szüléstörténetet is hallunk/olvasunk tőle, de azért még összejöhet ez is, bízzunk benne!

Kép
anhel
 
 


Sensi: az újszülött programja: alvás, pisi-kaki – peluscsere, evés, büfizés, tisztálkodás…
Ezt lehet a baba igényei szerint vele csinálni.

Persze leteheted a szőnyegre aktívkodni, de még kicsi hozzá, és betehetjük a hintába ringatni, biztos szereti is, de nem nagyon látod rajta. Viszont szereti nézni az arcodat, a papa arcát, és utánozni tudja a grimaszaidat (állítólag). És ez a leg kommunikatívabb elfoglaltsága az első időkben. Aztán megy a séta, meg a játszószőnyegen a véletlenül megtalálom a kezemmel a csörgőt típusú játék, meg a rugdosom a csörgőt, meg ilyenek. A fogom és zörög játék… És majd ez után jönnek a dolgok, amiket te is írtál… :D

Ez az én tudományom kisbaba téren.

Persze én már az elején is letettem őt a játszószőnyegre, hagy nézegessen színes dolgokat, ha szeretne, meg hagy hallgassa a neki szánt zajokat… és főleg hagy legyen egyedül, mert az hosszútávon nekem is neki is jobb lesz. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagyon szorítok én is mareknak és Borókának!

Boróka olyan szép sullyal,időre született, miért vitték el anyukájától akkor ?
Remélem mihamarabb együtt lehetnek megint!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Marek 2. sms-e (válaszok a kérdéseimre):

"Borit ide már nem hozzák vissza (anyához), majd a koráról visszük haza. addig fejek, már sikerült 30 milit. Ez bonyolult, h miért vitték fel, leginkább elövigyázatosságból"


Drukk drukk drukk

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek 3. sms-e:

"Naponta kétszer lehet menni 15 percre. Gondolhatod, h lelkileg milyen, főleg, h egyszer már végigcsináltuk. De most nem lesz semmi gond, nagyon figyelnek ránk!"

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek!

Nem lesz semmi baj!!!!!!!!!!! Ez TUTI!!!!!!!! Nagyon sokat gondolok Ratok!!!!!!!!

Nagyon nehez lehet ma Mareknak... :(

Emmalena :)
Nem ismerjuk a Lindat :)

Adri :)
koszi a szavazast :!: Erik szerintem is nyelvtoros,de ez Azuram favorit neve, ezert van meg a listaban :D
Nem jelent semmit,hogy az Nst nem mutat fajasokat, siman barmikor megszulhetsz! Mindenesetre en nagyon drukkolok!!
Turorudi nalunk is slager,most epp a Milka :)

Eva :)
Mi holnapra tervezzuk a szulest-jo lesz?? :lol:

En is a magzatvizelfolyastol tartok a legjobban :cry: Es nekem is beirta a doki,hogy az Imrebe vigyenek, de mas papirrol en nem tudok :shock: Remelem, nem is kell.
Legjobban meg azt remelem, nem lesz magzatvizelfolyas!!

Sensi :)
Ok, 1 szavazat Balintra :D

Idotoltes ujszulottel:
Hat, en arra emlekszem, hogy orultem,ha aludt Akos. Mert hiaba mondjak, az ujszulott tizenakarhany orakat alszik es csak enni kel fel, az en fiam nem ilyen volt :) Mondjuk az elejen sokaig probaltuk a csak szopit, de amikor 3 hetesen is meg csak fogyott, felirta a doki a tapszert,onnan a szopi halalra itelt dolog volt, de legalabb a gyerekem jollakott es hizott vegre. Akkor kicsit tobbet aludt, de mindig nagyon eber baba volt.
O kisagyban nem sokat volt, inkabb magam mellett a nagyagyon es hat szorakoztattam :) imadta a csorgoket, zenelos jatekokat, aztan idovel kifaradt es kidolt :)
Ja, setalni mi is legalabb 2szer mentunk egy nap,mert a babakocsiban viszont mindig elaludt kicsinek, es imadta!

+ Akos eleg sokat volt kezben, ennek ellenere egyaltalan nem lett elkenyeztetett se babanak se gyereknek.
:)

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


MAREK


++++++++++++++++++++++++++


Nagyon ugyes vagy, hogy mar 30ml-t fejtel!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Adri :)

Nev: Julia Kamillara szavazok! Olyan szep dallamos igy egyutt!!

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?