Új privát üzeneted érkezett!

Hajni
én egy Schöpf-méreis csapattal szültem, nagyon jó volt, csak most már ez nem megismételhető :( Mivel a dokim a Váci utcán rendel és az istvánban dolgozik, érdeklődtem olyan után aki Budán rendel és budai kórházban dolgozik. 2 híd lesz lezárva jövő év elején, nem biztos, hogy hiányzik nekem pocakkal az araszolás.... Most dr. Tóth-ot a Kútvölgyiben találtam, hétfőn megyek hozzá, ha nem szimpi, akkor mégis Ferenczy dr lesz

Orsi
ok, kés! zöldbabot vettem elő a mélyhűtőből, az nem volt elég hatásos :oops:

Jud
drukkolok nektek! Megfelelő fejlesztésekkel biztos nemsokára szaladni fog a gyermeked!

Kép
Kép
emma1976
 
 


dkata írta:Csajok, csak mert volt szó a lázmérőkről:
http://index.hu/politika/belfold/higany1002/
Beszüntetik a higanyos lázmérőket. :?

nagyon sok mai gyógyszertári "higanyosban" sem higany van már most sem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


emma1976 írta:Orsi
ok, kés! zöldbabot vettem elő a mélyhűtőből, az nem volt elég hatásos :oops:

a késsel nagyobb erőt tudsz kifejteni.
de már a hűtés is sokat segített szerintem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Anda kisfiai:

Kép
Kép

Anda!
Nagyon aranyosak a srácok azt nem mondom hogy mint két tojás de szerintem hasonlítanak egymásra.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Emma,
logikus érvek. Meg utólag gondolkodtam is, hogy szegény dokim meg jól beajánlottam. 8) :lol: :lol:

Anda,
nagyon sokat változtak a fiúk! És az a traktor meg egy istenség, az én fiam is imádná! :D

Zsebi, Te is tehetnél föl!

Lányok, mikortól dől el, hogy milyen kezes lesz a gyerek? Az enyém szinte mindig a balt használja, pedig nincs is balkezes a családban. Nem örülnék neki, ha balkezes lenne.
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Lányok, mikortól dől el, hogy milyen kezes lesz a gyerek? Az enyém szinte mindig a balt használja, pedig nincs is balkezes a családban. Nem örülnék neki, ha balkezes lenne.

ezt már írtad :wink: és kérdezted :D
és akkor sem értettem, miért olyan fontos ez?

egyébként 3-4 évesen dől el véglegesen, de Levi végig balkezes volt, sosem volt igazi kétkezes.
nálunk sincs balkezes a családban

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
rövideszű vagyok, és elfelejtettem a választ. :oops: :D Gondolom könnyebb lenne írni tanítani, nem kellene neki külön olló pl. meg ilyenek. A barátnőm sokat szívott vele, persze azok még más idők voltak. Levi most akkor milyen kezes?
20140901102739
 
 


bal :D

írni pont ugyanannyira nehéz, hisz neki az a természetes
ma meg mindenből van már balkezes

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csak neki pont ellentétesen kell írnia azzal, aki tanítja neki (ált.).
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Csak neki pont ellentétesen kell írnia azzal, aki tanítja neki (ált.).

elég sokan megoldották ezt a problémát már :wink:

amúgy meg kezdeni úgysem tudsz vele semmit, tehát kár ilyenen aggódni, ráadásul előre!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


igaz :roll: :D
20140901102739
 
 


Anda!
Nagyon aranyosak a fiaid! :D

Voltunk fejl. neurológián, magánban, mert a H-ban hónapokat kellene várnunk a vizsgálatra. Doki szerint nem hipotón, hanem megkésett a mozgásfejlődése, Azt mondta, hogy Dévényre járjunk természetesen tovább és még babaúszásra menjünk. Na mi jártunk babaúszásra még nyár elején kb. másfél hónapig aztán más okokból abbahagytuk. Most csak azt nem értem, hogy mit fogunk mi ott csinálni egy évesen, búvárreflex ugye már ohne. :shock: Ja és azt mondta, hogy az még nem is olyan baj, hogy még nem áll fel, de a mászást muszály erőltetnünk, nem maradhat ki. Ja és kaptunk néhány házi gyakorló feladatot.

Kép
jud71
 
 


Jud,
én is elvinném a bhrg-re, amit Orsi ajánlott. Egyébként pont azt olvastam a búvárreflexről, hogy tök káros a fenntartása, mert pont azt a területet veszi el, ahol a mozgásfejlődés alakul ki. Nem véletlen, hogy a búvárreflex eltűnik. Egy bhrg-s vezető mondta egyébként, nem is egy kókler.
20140901102739
 
 


Hajni :D
erről is beszéltünk már :roll: :shock: :wink:

nem a búvárreflexen van itt a hangsúly, hanem a vizen. A víz taktilis inger, minden mozdulattal az idegrendszer fejlődésére hat.

A babaúszás megítéléséről még a gyógytornászok véleménye is elég erőteljesen megoszlik, nekem 3an mondták, hogy csak jó hatással lehet a mozgásfejlődésre.
(a mi bhrg-s nénink szerint sincs benne semmi káros)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


mi Lilivel járunk a BHRGhez vizi órákra is

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :D

Akkor szerinted első körben babaúszásra menjünk, bhrg-t még halasszuk? :roll: Én most efelé húzok.

Kép
jud71
 
 


nem.
szerinem HRG, ott a problémának megfelelő feladatokat kaptok, és célzottan tudjátok kezelni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
de szerintem nem mindegy, hogy pancsolás (úszás) vagy búvárreflex-fenntartás. Persze, az előbbi tudom, hogy tök jó! :wink:
20140901102739
 
 


Ok. Köszi.

Kép
jud71
 
 


Hajni :D
de én a babaúszásról beszéltem velük a rendes víz alá nyomósról.

Lili múlt héten kifeküdt a vizi járdán... nagyon nem tetszett neki.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jud71 írta:Ok. Köszi.

és a céltalan babaúszást, ami esetetekben közös fürdőzés lenne, mindenféle szakgyakorlatok nélkül nem gondolom túl hatásosnak.
ennyi erővel heti 1szer elviheted uszodába egyedül, mert a babaúszáson sem történne semmi több, mert ott nem fejlesztéssel foglalkoznak.

a vizes HRGn van ugyanúgy gyakorlatsor, ami az idegrendszerre, bizonyos reflexekre hat, amik célzottan kezelik pl. a gyenge kar problémáját. (nálunk ugye ez a mums)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
ahány ház... ezek szerint. :roll: Mi az a vizi járda?
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Orsi,
ahány ház... ezek szerint. :roll: Mi az a vizi járda?

az egy vastag polifoam szivacs, ami úszik a vízen, és a babáknak azon kellett négykézláb állni, miközben előre-hátra ill. oldalra mozgattuk alattuk.
Lili utálja az egyensúlyi helyzeteket, így ezt helyből visítással kezdte, nem is csináltuk annyi ideig, mint a többiek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
szerintem az én fiam is visítana rajta... :roll:
20140901102739
 
 


Orsi!
Ez volt az egyik oka, amiért abba hagytuk a babaúszást, megmutatotta a csaj feladatokat, konkrétan csak a merülésig jutottunk, aztán ott hagyott minket, csináljuk, ahogy tudjuk, no kontroll. 40 percet alatt kb. két-három percet foglalkozott velünk, mivel ez nem csoportos foglalkozás volt, hanem egy időpontra több család is mehetett különböző korú gyerekekkel és ő ott mászkált egyik gyerektől a másikig, de volt hogy semmit nem csinált.

Ti bhrg-n csak vizi tornára jártok vagy másfajta fejlesztő tornára is? A vízben Te is bent vagy Lilivel?

Kép
jud71
 
 


Zsebi,Hajni,Jud,
KÖSZI a dícséreteket!

Zsebi,
köszönöm,hogy feltetted a képeket!
Te is tegyél képeket,már régen láttuk a gyerekeket!

Hajni,
sajnos a traktor nem az Arnié,családi napon voltunk a férjem munkahelyén!Holnap megyek vásárolni,esőkabátokat,gumicsizmákat,biliket,játékokat!
Tegnap délután szarrá áztunk a bölcsiből hazafelé jövet,baba-mama klub volt,fiúl imádnak ott lenni!

Andi
Kép
aanda
 
 


Anda
nagyon jóképű kis srácok!!!

Tiszta tavasz van, egész nap kint vagyunk :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Jud :d
mi járunk vizire is meg szárazföldire is ill. majd október közepén lesz felmérés, ha kell visszajön az ithtoni torna - de szerintem az már nem kell -.
A vízben természetesen benn vagyok én is, hiszen másként nem lehetne a gyakorlatokat cisnálni, de a szárazföldi is szülős torna, 4 éves kortól nem az, a fiúk egyedül járnak.

de én azt gondolom, hogy bőven elég lesz Nektek a feladatsor, amit adnak.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Én szeretem vinni a gyereket babaúszira.Ő meg átszellemülten visít, sikongat és nem akar kijönni a vízből :lol: múltkor azt mondták, hogy transzba esett a gyerek, úgy nézett ki a vízben.

Jud, az mondjuk hülyeség, hogy több más korú gyerek és semmi közös feladat és a tanár oda sem figyel...nálunk ez úgy megy, hogy hasonló korú gyerekek , tanár dirigál és segít...merülni 6. alkalom után, de Hunort csak a 10. alkalom után merítettem, mert nem akart...nem kellene erőltetni és a tanár meg azért van, hogy segítsen, ahova ti jártatok ritka sz@r hely lehetett...

Aanda, a fiaid annyira szépek!!!!!

Szerintetek, hogy magyarázzam el egy mindjárt 10 hós gyereknek, hogy attól még hgoy kapaszkodva áll nem jelenti azt, hogy kapaszkodás nélkül is tud állni???? :lol: :lol: SZegénykém nagyon bátornak hiszi magát....és aztán kopp egyet, és hiába vagyok ott, kikerül, és máshova esik :cry: Nekem jobban fáj....
Vendég
 


Anda,
adj már nekem ötleteket légyszi, hogy Te hogy tanulsz? Én ma egy kicsit föladtam.. Olivér állandóan vagy egy játékot tuszkol, hogy bevonjon szegény, vagy a labdáját kell kihalásznom valahonnan, vagy hozza oda a Kis Bencés könyvét mutogatni, meg hogy énekeljem el, így nem tudok tanulni! Nálatok a fiúk nyugton vannak? Vagy mivel foglalod le Őket huzamosabb ideig? Kata írta, hogy Ő alvásidőben tanul, de nekem nagyon kevés az a napi 2 óra. Este meg mire elalszik (ált. fél 11 ), akkor meg már örülök, ha kikapcsolhat az agyam.
Hunci, Te is tanulsz ha jól emlékszem, igaz? Te hogy csinálod?
Anyuék meg mindig baszogatnak, hogy tanultál, ugye? Meg hogy majd rizsázok vmit. Hiába mondom, hogy a Bretton Woods-i gazdasági rendről vagy a nemzetközi szerződések osztályozásáról nem lehet rizsázni! Ráadásul a 4 tantárgyból van 2, ahol lényegében még a kérdést se értem, annyira elvont, érthetetlen összevisszaság az egész! :evil:
Ráadásul még azért is izgulnom kell, hogy az ET, de főleg a punkció ne essen egybe a 28-ával... :?

Más: a gyerekem a lábával sose lépi át a tárgyakat, és ritkán is kerüli ki. Leginkább csak rugdossa maga előtt. Ez gáz, vagy egyszerűen csak kacska lábú fiam van?

Egy pici jó hír: apáéknak tegnap csúcsnézettségük volt, nagy az öröm! :D
20140901102739
 
 


Hunci :D
az 5. esés után rá fog jönni, van, amit nem lehet elmagyarázni.

Andi :D
nagyon jó fejek a gyerkőceid!!!

Hajni :D
tuti nem nyugtat meg, de én sem nagyon tudtam már a gyerekek megszületése óta tanulni, pedig az enyémek korán fekszenek.
Apának gratulálunk.
A lábát egyébként, amikor lép normálisan felemeli vagy inkább csoszog? guggolni tud?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
köszi apa nevében is! :D Te mit tanulsz még? Emeli a lábát, csak nem magasra. Guggolni tud, szereti is. Amit nagyon szeret, az a körbe-körbe forgás, és imádja, hogy utána elszédül! :lol:
20140901102739
 
 


szerintem ha nem csoszog szó szerint, óriási gond nem lehet ott.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


akkor kacska lábú :lol:
20140901102739
 
 


Hajni
lemaradtam, melyik sulit csinálod?
Este én sem tudnék tanulni, az tutti. Ebben a 2 és fél óra alvásidőben viszont igen. Most találtam egy angoltanárt, egyenlőre beérem ennyi agytornával...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Anda! Nagyon szépek a fiúk! :lol:

Zsebi! Tegyél képet! Mikor láttam a képeket, azt hittem, tieid, aztán mondom, no, ez nem az Eszti... :lol: :lol: :lol:

Hajni! Én NAGYON gyakorlott vagyok gyerek melletti tanulásban, 2 egyetemet és számtalan tanfolyamot végeztem gyerek/gyerekek mellett. Én azért is alakítottam így a napjainkat, és fejben mindig tudom, mikor mit kell csinálnom. Az összes többi dolgot hátrébb sorolom. Akkor a sorrend az, hogy gyerek, tanulás, utána minden más. Szalad a ház, az emberem menekül, anyukám főz, stb. :lol: :lol: :lol: De amint a gyerek lefeküdt, ülök le tanulni, az délután kb. 3 óra, este fél 9kor legkésőbb leteszem kezdem újra, ott is van 3-4 óra. Az már elég jó napi átlag. A háztartásból a muszáj dolgokat pedig a gyerek mellett végzem, ez az ára a tanulásnak. Éppen ezért nem akarok már semmi újba belekezdeni (pedig tegnap épp megint rámjött... :twisted: de nem íratkozom már be sehova). Illetve ma beíratkoztam a könyvtárba, de Bálint nem nagyon bírta (vagyis nagyon bírta, átrendezte a könyveket, meg tologatta a gurulós szekrényt :twisted: ), úgyhogy gyorsan távoztunk. :lol: :lol: :lol: Bocs a litániáért, nem akarlak elkeseríteni, de vagy hívsz pár órára segítséget, aki Olivérrel van, vagy marad az alvásidő. Én soha nem tudtam gyerek mellett tanulni, csak ha aludt, pedig 15 éve csinálom.

Orsi! Adótanácsadó tanfolyamra jársz még?

dkata
 
 


Még annyit akartam: jobb-bal kezességhez - normális a kétkezesség és érdemes figyelni a gyereket, mit mivel csinál. Melyik lábával lép fel, mikor lépcsőre, sámlira áll, melyik kezével eszik, melyik kezével teszi a kulcsot a zárba, ceruzát melyikbe fogja. Érdemes úgy elétenni, pl. a kanalat, hogy mindkét kezétől egyenlő távolságra, ne add valamelyik kezébe. Ezek alapján jól meghatározható (ha más nem, szakember tuti látja) melyik keze a domináns, és ha marad a kétkezesség (a korhatárt nem tudom, Orsi?!), akkor viszon "gyúrni" kell a dominánsra. Azaz van egy határ, ahol már billennie kell a dolognak.
Bálint is kétkezes. :twisted: Lépni a ballal lép, jobbal rajzol, kulcsozik, mindkettővel eszik egyedül kanállal, kézzel, villával, a bal hüvelykujját szopja... Úgyhogy figyelgetem. :roll:

dkata
 
 


Hajni, apának gratula!
Tanulás, szakvizsgázom, az első szakvizsgánál könnyebb volt, alig volt 3-4 hós, most kicsit macerásabb, de a gyerek annyiban segít, hogy reggel kel 8 körül, kajcsi, járókában játszik, kajcsi, fekvés és alszik 11-13 között kb, na így 13-ig tanulok meg netezek amikor pihenek, nagyjából 9-10-től, aztán ebédel, kicsit megint elvan egyedül,mint most, ilyenkor pihenésképp netezek, aztán játék ez az lerakom aludni 15-16 körül, alszik 17-18-ig és itt vége, mert együtt vagyunk.Este meg már mindenhez van kedvem de leginkább aludni...
Ez napi kb 5-6 óra tanulás.

Ha meg vizsga lesz, akkor leviszem anyuhoz (elözönél anyu jött föl egy hétre és a vizsga napjáig, de ezt most nem tudja bevállalni), ott lesz egy hétig és így lesz 1 hetem teljesen.

A harmadik szakvizsga nehezebb lesz gondolom, mert akkor majd másfél éves lesz és nyilván nem fog már annyit aludni, azt majd akkor találom ki.

Orsi, még nem jött rá, pedig esett már annyit...
Vendég
 


Hajni! Tegnap Ádám is nézte Te apád műsorát, mondtam neki, hogy nézze! :lol: :lol: :lol: Úgyhogy javítottuk mi is a nézettséget!

dkata
 
 


dkata írta:Orsi! Adótanácsadó tanfolyamra jársz még?

:oops: :oops:
nem, arra már nem jutott idő/erő/hajlandóság :oops: :oops:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


dkata írta:Bálint is kétkezes. :twisted: Lépni a ballal lép, jobbal rajzol, kulcsozik, mindkettővel eszik egyedül kanállal, kézzel, villával, a bal hüvelykujját szopja... Úgyhogy figyelgetem. :roll:

ez megint a dorgálás kategória!!
áldd az eget, hogy ennyi idősen még kétkezes, ugyanis a túlzott dominancia sem jó, Máté első perctől jobb kezes, és küzdünk is ezzel eleget, mert a bal keze nagyon suta, ettől asszimmetrikusak a két kézzel végzett dolgok - és bizony egy csomó dolog kétkezes az életben -.

dominancia 4-5 éves korra alakul ki, van aki világ életében kétkezes marad, nagy gond azzal sincs, de jobb szeretik, ha van domináns oldal.
a keresztdominancia, amit figyelni kell, nem is inkább a kéz-láb, hanem a kéz-szem, ha kéz-szem keresztdominancia van, akkor azt jobb szakembernek megmutatni, mert az 100%, hogy nem megfelelő agyfélteke-összehangoltságra utal, ami nagy százalékban okos a suliban gondot.
(nálunk van minden... még jó, hogy nem unatkozom :? )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hunci írta:Orsi, még nem jött rá, pedig esett már annyit...

majd megtanulja, hidd el.
Amit nézz, ha előre esik, tegye a kezét maga elé, ha nem tenné, akkor neki is gyenge a keze, amit jobb helyére tenni, hogy 3 évesen ne essen le úgy fejjel a lépcsőről a hebrencs mozgásával, hogy az orra majd a homloka és még később a mellkasa ér le, keze sehol.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


icsilya írta:a keresztdominancia, amit figyelni kell, nem is inkább a kéz-láb, hanem a kéz-szem, ha kéz-szem keresztdominancia van, akkor azt jobb szakembernek megmutatni, mert az 100%, hogy nem megfelelő agyfélteke-összehangoltságra utal, ami nagy százalékban okos a suliban gondot.


És ezt hogy kell figyelgetni?
Én a kétkezességnek nagyon örülök, de őszinte leszek, mint Hajni, én se fogok remegni a boldogságtól, ha balkezes lesz. Amikor majd elsőben szegénykém húzza végig a kezét a füzetén, mikor ír, és soha nem lesz szép... :lol: Tudom, előre aggódunk, le se írdd! :lol: :lol: :lol: Csak lusta vagyok, és mint jobbkezes anyának, könnyebb lenne segítenem egy jobbkezes gyereket. De egyébként cuki most is, ahogy 2 kanállal tömi a fejét, mindkét kézben egy, én meg a harmadikkal rásegítek. :lol: (Megjegyzem, én is kétkezes vagyok eléggé, ballal is tudok pl. varrni, de írni nem tudnék.)

Adótanácsadóhoz tételsort akartam kérni, most változott, gondoltam hátha van valami kidolgozott anyagod. :cry:

dkata
 
 


Ja, másik dorgálás kategóriában sem léptem még előrébb (rákszűrés)... :oops: :oops: :oops:

dkata
 
 


icsilya írta:
hunci írta:Orsi, még nem jött rá, pedig esett már annyit...

majd megtanulja, hidd el.
Amit nézz, ha előre esik, tegye a kezét maga elé, ha nem tenné, akkor neki is gyenge a keze, amit jobb helyére tenni, hogy 3 évesen ne essen le úgy fejjel a lépcsőről a hebrencs mozgásával, hogy az orra majd a homloka és még később a mellkasa ér le, keze sehol.


Köszi. Ezt még nem figyeltem meg, csak annyit láttam, hogy ha előre esik, akkor az kevésbe "hangos" vagy kevésbé huppan mint amikor hátra esik...a nagyon nagyot szól.(hülye kérdés talán, de ha hátra esik, és nem kapom el, a kis fejének nem lesz baja?)
Vendég
 


Meghalt Albert Györgyi :(
20140901102739
 
 



Kata :D
a szemet azt a távcsővel legkönnyebb tesztelni - de szerintem ehhez Bálint még kicsi -, amelyik szeméhez teszi az 1 csöves távcsövet az a domináns.
(papírból hengert kell tekerni és azzal távcsövest játszani)

érdekes, a balkezességgel kapcsolatban ezek a problémák nálam eszembe sem jutottak. úgy gondolom, hogy segíteni pont annyira lehet jobbkezesként, mint balkezesként.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hunci írta:(hülye kérdés talán, de ha hátra esik, és nem kapom el, a kis fejének nem lesz baja?)

a fejének nem lesz baja.

kisbetűvel írom, mert tényleg mumus leszek - nem a problémát akarom én mindenbe belelátni, csak túl vagyunk 4 év fejlesztésen és talán kicsit látom mivel lehet gond -. Ha hátrafelé esik egy gyerek, akkor reflexből a fejét előre be kellene húznia, úgy, hogy az álla a mellkasához érjen szinte, ez is egy védekező rexlex, ahogy a karok előretevése. Ha ezt nem teszi, vagy ha még rosszabb, hanyattesésnél hátravágja a fejét -, akkor az ált. nyaki hipotóniára utal.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni! :D
Én is alvásidőben tanulok és esti fektetés után, máskor nem is tudnám elképzelni, pedig az enyém ugye még nem is megy. :)

Dani ma megevett egy fél banánt úgy hogy a felét a kezemből harapta! :lol: Tudom ez Nektek már idiótán hangzik, de nálunk még nagy dolog!

Kép
jud71
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: