Új privát üzeneted érkezett!

Katica!
Egy picit megkönnyeztem a beszámolódat, de minden rendben lesz. A barátnőm ugyanígy járt, a 31. héten született meg a kisfia, aki azóta már szép, egészséges ötéves óvodás.
Lassan kész lesztek ti is a babaszobával, ne aggódj!

Nálunk: az ember két dolognak örül igazán, amikor megjön a festő és amikor elmegy. Kész a fal és szanaszéjjel a lakás. Dobozokból élünk, szerintem 1 hónap kell, mire kész leszünk. Szeretném a két régi ágyunkat kidobni, de a férjem nyakas, konok ember, azt mondja, majd ha a kórházban leszek, akkor ő elrendez mindent. Most durcás vagyok, remélem, sikerül meggyőzni, hogy inkább úgy menjek el itthonról, hogy minden rendben legyen.

Pulzusom a gyógyszer mellett is magas, vérnyomás alacsony. Tegnap voltam UH-on és dokibácsinál. UH-on rendben volt minden, a kislányom van egy kicsit kitekeredve, valószínűleg nem nagyon fér el, ő mocorog esténként nagyon, jól oldalba rúg néha. A kisfiunk szépen feküdt, olyan volt, mint dióhéjkirályfi. Értékek: A magzat: BPD:60 OFD:78 HC:223 AC:192 FL:41 B magzat: BPD:64 OFD: 74 HC:219 AC:193 FL:42 Dokibácsim szerint lassan készülődjek a bentfekvésre. Ameddig jól érzem magam, itthon tart, de ha már nem bírok mozdulni sem, inkább ők szeretnének kiszolgálni. Én viszont itthon szeretnék maradni jó sokáig...Ma vagyunk 24+5 naposak, szombaton kezdődik a 7. hónap.

Ja és tegnap voltam 36 éves :cry:

Puszi Mindenkinek!
szöcske
 
 


Szöcske!
Szépen nőnek a babók, és persze boldog szülinapot!!!
Mi is tegnap voltunk UH-n, "A" baba: BPD 51 mm, FL: 28 mm. "B" baba: BPD: 47 mm, FL: 29 mm. Szóval növögetünk.
És tulajdonképpen miért akarnak befektetni? Valami baj van? Vagy csak biztos, ami biztos alapon? Bocs, nekem kínai, mi abban maradtunk a dokimmal, hogy hacsak valami egetverő baj nincs, itthonról megyünk szülni.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Régen írtam ide :oops: csak olvasni volt időm... :oops:

Katica! Megkönnyeztem én is a történetedet! Léna baba nagyon ügyes és biztos gyorsan behozza a lemaradást! (kb. fél éve találtam egy blogot, kismama írja, némiképp egyedi - nekem nagyon tetsző - stílusban. Az ő babája is korán jött, ha gondolod, elküldöm priviben a linket)

Szöcske! Boldog szülinapot, nem kell emiatt így letörni :) Próbáltad azt, hogy szülinapodra azt kéred, hogy tegyétek rendbe a lakást (kidobnivalókkal, stb)? :) Én egyelőre csak fejben sakkozok a hellyel :wink:

Lányok: mikortól válik elsődleges adattá a BPD? (nekem még CRL-ből áll a világ :) )



Kép

 
 

 
 

Katica,
Köszönjük, hogy leírtad a történetedet, én is megkönnyeztem. Örülök,hogy végül minden rendben van, remélem hamar otthon lesz majd a kislányod, és boldogan babázhattok tovább!!
Vendég
 


mó írta:Lányok: mikortól válik elsődleges adattá a BPD? (nekem még CRL-ből áll a világ :) )

nem elsődleges adat a BPD sosem!
a 15. hét után ált. már nem mérnek CRL-t, mert nem lehet behozni 1 síkra a babát.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


szöcske írta:Dokibácsim szerint lassan készülődjek a bentfekvésre.

Ma vagyunk 24+5 naposak,

hmmm???
mi az, hogy lassan készülj a befekvésre???
mikor szándékozik befektetni?

BOLDOG SZÜLINAPOT!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szöcske
Boldog szülinapot!!! :lol: Ne légy bánatos! Ott vannak már a babócák, nem telnek "hiába" a napok! :wink: És miért kellene befeküdni?

köszi ha elküldöd. Hogy vagy 1ébként?
Panda, Vanda
köszönjük! :P
Épp ma mondták hogy stabil az állapota és bármikor áthelyezhetik Őt egy "hizlaldába".Még szeretném ha maradhatna, mert tudom itt van a legjobb helyen, de persze ha kell a hely egy súlyosabb esetnek akkor az a helyes.

Orsi
bekukkantottam abba a fórumba amit ajánlottál. :shock: A Te kisfiaid hányadik hétre születtek? Ők is korák voltak?

Kép
katica_75
 
 


katica_75 írta:Orsi
bekukkantottam abba a fórumba amit ajánlottál. :shock: A Te kisfiaid hányadik hétre születtek? Ők is korák voltak?

35. hét

azért írtam a fórumot, mert akkor még nem lehetett tudni, mi merre halad, és ha lettek volna kérdéseid, akkor ott tudtak volna segíteni.
de szerencsére a kislányod nagyon ügyes :)

hízlalda témakörben viszont ott jó tanácsokat kaphatsz, hogy hova kéresd magatokat.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ÓÓÓ hát az már szép!! (35.)
a Dél-pesti van hozzánk közel....félek tőle. Szerinted?

Kép
katica_75
 
 


Mitől félsz?
én nem ismerem a hízlaldákat, de a fórumon sok tapasztalat van.
hol milyen a bejárás, hol mi a rend.. stb.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hát hogy nincs olyan rend, fegyelem, figyelem, stb stb...de akkor mindjárt rákeresek.Biztos én lihegem túl , csak még olyan kis törékeny.Na de nem parázok.

Kép
katica_75
 
 


Katica!
Érthető, hogy aggódsz. Teljesen természetes. Meglátod, minden rendben lesz.
vovanda
 
 


Katica :P
Én is hadd gratuláljak ehhez a kis tünemény Lénához!
Megkönnyeztem a történeted. Látom, ti is úgy odavagytok egymásért apával, mint mi. (Konkrétan alig bírok ki nélküle 1 éjszakát külön...)

Lénáról képet méééééééééééég!

Lányok :P
Igaz, ritkán tudok ide bekukkantani, e látom, mindenki jól van, és szépen fejlődnek a pici babák. Zöldit mondjuk nem nagyon láttam, v. figyelmetlen vagyok... Remélem, ő is jól van!!!

Véda
Vendég
 


Sziasztok!
Köszönöm a szülinapi üdvözlőket!

Dokibácsim szerint akkor kell befeküdnöm, ha már itthon nem bírok mozogni, mert szerinte most jön még a java pocaknövésben. Sok pihenést írt elő, de nem tudok itthon pihenni, mert mindig rendezkedek.

Tegnap megjött a babakocsi, teljes luxus, minden igényt kielégít.

Vandus! Szépen növögettek ti is! Mikorra is vagy kiírva?

Mó! Nemsokára indul a 2. szakasz. Gyere gyakrabban!
szöcske
 
 


Szöcske!
Papíron február 18, én január végét magyarázok a kölköknek meg 2 és fél kilót. Remélem, szót fogadnak. :lol:
Nálam is van rendezkedés meg fészekrakás teljes gőzzel, próbálom beosztani. Manó napközben oviban van, így tudok pihengetni.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Szöcske! Enyim doki szerint 33., de legkésőbb a 35. héten mindenképp be kell feküdnöm. Ez azért fura, mert ő abszolút nem egy túlvizsgálós, paráztatós fajta. Na mindegy, majd meglátjuk. Mivel Szegeden szeretnék szülni, nagyon nem tiltakozom, így legalább tuti kéznél leszek :)

Nálunk nagy a luxus, tegnap és ma is voltam UH-n :) Tegnap a Margitban volt kombinált teszt (most ingyen megcsinálják), ma pedig voltam a rendes dokimnál 12. heti UH-n. Ez utóbbi jóval alaposabb volt, tegnap "csak" CRL és tarkóredő mérés volt, ma minden, még azt is tudjuk, hogy 10 illetve 11 mm-esek a talpacskáik :)
Ééééééés... úgy tűnik, kukijuk van :D



Kép

 
 


Mó,
a 12. héten kezdenek differenciálódni a nemi szervek, addig mindegyik úgy néz ki, mintha kuki lenne. Szóval szerintem ezt még kezeld fenntartással... :wink:
20140901102739
 
 


Hajni :) Fenntartással kezelem, bár elvileg a 11. héttől akár megkülönböztethető is (eszerint az oldal szerint: http://www.ehd.org/resources_bpd_illust ... anguage=38), de a 20. heti genetikai UH után tekintem már jobban hihetőnek (amúgy nem is bánnám, ha egyikük "belányosodna" :oops: :D , persze mindegy, mi van a lábuk között, tényleg :) :D)



Kép

 
 


Csajok!
Ha agyonütnek sem értem ezt a tessék befeküdni a kórházba hozzáállást. Persze, ikreket várni rázósabb, de azért nem betegség. Nekem is 50 km-re van a doki meg a választott kórház, de ha befektetnek, akkor baj van. És nem "csak" azért, mert ikrek.

Mó!
Szépen növögettek, pihenj sokat.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Most már megpróbálok többet jönni, tegnap voltam genetikai UH-n és minden OK:-)))

Katica - az én tesóm 7 hónapra született 30 éve és szép nagyra nőtt :-) minden rendben lesz a babáddal és gratulálok!!!!!

Kép
leo50
 
 


KAtica milyen kis törékeny a pici lány! sok sok tejcsit kívánok neki!

levetted a mellszívóról a szilikonrészt? mert anélkül jobban megy!

de jó sokan vagytok!

Mereszt! jól látom? úgy le vagyok maradva! :oops: :lol:
Vendég
 


Véda, Leo,Boni,
köszönjük! :P
Hát igen a különalvás nálunk inkább nemalvást jelent.

Leszedtem, de úgy eléggé "nyúz" :lol: , beszereztem egy avent gépit is és most a kettőt kombinálva elég szépen gyarapodik a mennyiség. "Már" 8x22 gr-okat eszik Léna és még kb 1-1,5 dl-eket fagyasztok is naponta, remélem tudom majd tartani a lépést Vele.


köszi a blogot, tényleg jó a stílusa! :)

Képzeljétek a dokim azt mondta a toxémia oka lehet a rossz, vagy nem megfelelő beágyazódás is és h. mivel inszemes baba, szerinte ez lehetett a háttérben...hát nem tudom, van valakinek erről infója esetleg?

Véda, Boni,Fanni ti is hozhatnátok képeket ide...bár tudom lassan nekem kell innen távoznom.. :shock: :)

Kép
katica_75
 
 


Katica :P
A kedvedért: Kép

Kép

Kép

Azért a babásba is szívesen látott vendég vagy!!!

Véda
Vendég
 


Katica :P
Szívbe markoló a történeted. Mielőbbi egészséges hazatérést Lénának! Sajnos én sem tudom, hol a legjobb a hízlalda. Nézz utána alaposan, természetes, hogy azt teszed.

Ikerterhes lányok :P
Engem a dokim akkor fektetett volna be, ha a méhszájam kinyílik. Amúgy nem is indokolt. Inkább több vizsgálat, de hospitalizálódni minek? :shock:


:P
Nekem a 15. héten mondták meg, hogy fiúk, a 4D UH-n.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!
Kösz, megnyugodtam. mégsem vagyok csodabogár. :lol: Nekem is azt mondta a dokim, hogy csak akkor lesz bentfekvés, ha gáz van. Nem vagyunk mi betegek! :P
vovanda
 
 


Röff!

V :lol: :wink: agyok, vagyok, remekül, csak annyi "dolgom" van mostanság! :lol: :wink:

Katica! Nagyon ügyes Lénácskád, csak így tovább!

Kép
zölddisznó
 
 


Coca :P
Gratulálok a betöltött 30. héthez!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Véda, köszi! :wink:
nagyon cuki Csaba-királyfi! -és milyen ügyes!

Lénát intenzív hizlalásra fogták!- mai adagja 8x30gr! :shock: :lol: és én csak fejek, meg sörözök brrrr :? és fejek és sörözök brrrr és....

Kép
katica_75
 
 


sziasztok!

katica: gratulálok, sok boldogságot kívánok!

rakok táblát, szóljatok, ha vmit javítsak, köszi.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Kép

kati
katica30
 
 


Sziasztok!
Tegnap óta keményedik a pocakom, ez rosszat jelent vagy túlterheltem magam?
Kép
szöcske
 
 


Sziasztok!


Szöcske! Megkésve, Boldog Szülinapot Kívánok!

Zöldi! Gratula a betöltött 30-hoz. :wink:

Katica! Örülök, hogy jól vagytok! Ügyes kiscsaj Léna baba.

Leo! Itt is nagy gratula a babádhoz.

Remélem, minden kismami jól van!

Szöcske! Ilyenkor már gyakorlatozik a méh. Mennyit keményedik? Mert az azért nem mindegy... Mennyi magnéziumot szedsz? Doki?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna!
Köszi a gratulációt!
Tegnap délután 5-től beindult, alig bírtam elautózni a férjemmel a baráti társasághoz. Ma reggel is kemény pocakra ébredtem. Doki azt mondta, ha gond van menjek hozzá. MagneB6-ból 3*1-et szedek, lehet, hogy kevés?
szöcske
 
 


Szöcske!
Szerintem kevés! Emeld nyugodtan. Baj nem lesz belőle!!!! Én is azt szedem, inkább.
Remélem, jönnek a tapaszlat anyukák és segítenek.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Szöcske!

A Magne B6-ot 4x2-ig emelheted. Ha nem elég, akkor Magnerotot vegyél, recept nélkül adják. A magnéziumtartalma tízszerese a Magne B6-nak. Én most 3x vagy 4x 1-et szedek, attól függően, hogy érzem magam. Néha így is keményedek, de ha nem nagyon erős és rendszeres, nem okoz gondot. Iktass be pár nap pihenést, feküdj kicsit, jót fog tenni.
vovanda
 
 


Sziasztok!
Most voltam dokibácsinál, be kell feküdjek kis időre. Talán valami hüvelygyulladásom van, legalábbis ez áll a papíromon. Vérzés nincs, de iszonyat kemény a hasam és kicsit fáj a szeméremcsont tájékán. Remélem, mielőbb jöhetek haza. :cry: Már jól kisírtam magam.
Mindenkinek boldog babavárást kívánok! Igyekszem haza!
szöcske
 
 


Szöcske :( Drukk, hogy mielőbb rendbejöjj és hazaengedjenek!!



Kép

 
 


Hanna - nagyon koszi:-)

Szöcske - drukkolok, h minél hamarabb hazamehess és minden OK legyen.

Kép
leo50
 
 


Szöcske! Drukkolunk! Minden rendben lesz!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Szöcske
szorítok nagyon! Jelentkezz majd.
Hanna
köszi :P
Katica
köszönjük Neked is, a táblát is! :D
És lám Zöldi a topic ura!! :lol: Gyere gyakrabban! Hogy vagytok?

Kép
katica_75
 
 


Csajok!
Ne a magneB6-ot emeljétek, ha már kevés, hanem vegyetek "tiszta" magnesiumot. Megnesii citrici vagy valahogy így írják. 500 mg-os! Lehet felezni is. De max. 4 vehető be belőle, az is már csak a végén inkább... Ja és hasmenést okoz, ami nekem a terhesség végén már nagy segítség volt :lol:
Nem kell ennyi B6 vitamin, különben felfaljátok a frigót :lol:

Szöcske :P
Nem lesz baj, várunk vissza!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Boni!

Szerintem nem maradtál le semmiről.Az alsó szalagom azt jelzi,hogy mióta várjuk a tesót a tegyesznél.De ami nekünk jó,hogy e hó 30-tól bármikor csöröghet a telefon... :P

Kép
Kép
mereszt
 
 


mereszt :oops: :oops: de ez is jó hír! :lol: :lol: :lol: drukkolok, hogy ,mielöbb megcsörrenjen a telefon! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: kicsi drágátok jól van? nincs friss képed róla?

:lol:

Szöcske kitartás, minden rendben lesz!

Lányok remélem mindenki jól van! olxn jó, hogy ilyen sokan átjöttetek, remélem ez a hullám nem áll meg és folyamatosan fognak cserélődni a topikokon belül az emberek :lol: :lol:
Vendég
 


Fanni, a magnéziumnak általános ez a mellékhatása? Gáz lenne, ha emiatt kezdeném el szedni? :roll:
(mellesleg a fene se érti a hatásmechanizmust: állítólag a székrekedést terhességben az okozza, hogy a mindenféle izmok renyhébbek - a méhizom, de a belek izmai is -, hogy védjék a babát. Miközben a magnézium is izomlazító, nem?)

Bár végülis tökmindegy, jöhetnek a tanácsok székrekedés ügyben :)



Kép

 
 


igen, de a magnézium nem az izomlazításon keresztül okoz hasmenést, ahogy a hashajtók sem arra hatnak.

nyugodtan próbálj rá, ártani nem tudsz vele

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, köszi. Harmadik napja tamarinlekvározom, de semmi. Itthon magneB6 van. Ha holnap sem változik a helyzet, intenzív gyümölcsnapot tartok szombaton :(
(ja és a vérszegénységre szedett ferrofolgammát is abbahagytam...)



Kép

 
 


Mó!

Varázsszó: Duphalac. Folyamatosan szedem (lehet), merthogy nekem az Elevit vastartalma még pluszba befogja a hasam. Ez karbantartja. Próbálkozhatsz Tamarin lekvárral is, nekem az teljesen hatástalan.
vovanda
 
 


:D
a vérszegénységes vassal ne játsz! Ha te vérszegény vagy a babád is 100%, hogy az lesz, ezt ne kockáztasd.
jah, de a magnézium azért nem hajt meg mindenkit, nem általános hashajtó.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Boni!

Nyári képek:
Kép

Kép
Kép
mereszt
 
 


Kép
Kép

Kép
Kép
mereszt
 
 


Mereszt! Istenem de gyönyörű ez a kislány! egy kincs életetekben.. és majd a kistestvér is az lesz, ha végre otthon lehet majd veletek..jaj de izgulok! :lol: :lol: :lol:

mostanában elkapott az érzelgősség! tegnap meglátogatott minket Puszedli és párja, és utána egyfolytában azon katakolt az agyam, hogy most sikerülnie kell nekik..érzem! és már le is játszottam a fejemben az idei karácsonyukat ..annyira de annyira szeretném ha sokan jönnének ebbe a topikba... legyen csordultig tele, hogy senki ne tudja követni az eseményeket!

:oops: mert a miénk tavaly csodálatos volt, hiszen már tudtuk, hogy sikerült...és fejlődik bennem egy élet...és most itt van velünk és Szenteste már 4 hónapos 19 napos lesz és nem csak az UH képe lesz a fán

Kép

na eldugulok egy kép a kis Zsiványunkról remélem nem tettem még fel ide...

Kép
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: