Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi,
Nézet - Nagyítás - Nagyítás
(ugyanígy jártam a múltkor, csak az enyéim meg óriások voltak :lol: )
20140901102739
 
 


Én meg csak annyit tudtam volna ajánlani csajok: szemüveg, szemüveg, szemüveg... :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Szia Kata! Na végre, hogy előbújtál! :D
20140901102739
 
 

 
 

Itt vagyok én, csak megint egyedül voltam a hétvégén. Sütöttem almáspitét, meg főztem finomakat... meg takonykórt ápoltam Bálintnál. Antibiotikumot végül nem adtam be neki, mert a láz elmúlt, de a takony maradt. Holnap jön a doktornő, hátha okosabb leszek.

dkata
 
 


Bandika

hol lehet ilyen hálózsákot kapni? el se tudom képzelni, milyen lehet.

Hajni

szegény ismerősöd :(
Te éjszaka Olivér mellett alszol, ugye? mert akkor tudod takargatni, ha lerúgja a takarót.
Az enyém nem tud felállni a hálózsákban, zavarja nagyon, de nincs jobb ötletem.
ha vendég jön, akkor ő alkalmazkodik a mi napirendünkhöz.
mi pl. nem megyünk vendégségbe délre, és ide se jön senki, csakis koraeste, vacsoráról lehet szó.

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni

köszi :D :D :D
látom a betűket :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Kata,
akkor már biztos gyógyul, ha elmúlt a láza. :roll: Tegnap én is csináltam mákos nudlit - a kukában végezte. 8) :lol:

Zsuzsi,
igen, de így meg mindig ébresztgetem magam, hogy már biztos megint nincs rajta takaró, és persze nincs is. :? De most kapott egy gyapjút, az jó nehéz, hátha azzal nehezebben boldogul - mármint a lerúgásával. :roll:
20140901102739
 
 


Hajni

mit tudtál a mákos nudlin elrontani, hogy a kukában végezte? :D :D :D

én 2 óránként keltem, amíg nem vettem meg most ezt a jó nagy hálózsákot. 2 napja viszont alszok reggel 7-ig :D :D :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Kata

sokat kell még mindig szívni Bálint orrát?
én is szívom egy hete Olivér orrát, előre félek, hogy így lesz ez egész télen?
szeretnék legalább hetente 1-szer játszóházba menni Olivérrel, de az is egy veszélyforrás betegségek szempontjából. persze így nem lehet gondolkodni, hisz akkor sose vigyem ennyi erővel közösségbe.

Kép
zsuzsi73
 
 


Csajok

van itt köztetek PCO-s?
tudom, hogy van ilyen topik, de először valami ismerőst szeretnék kérdezni 1-2 dologról.

Kép
zsuzsi73
 
 


Igen, sokat szívom, nem is tudom hányszor, és elég sűrű, már nem folyik... :?
Én is így vagyok a játszóházzal, mi most "járunk" játszóházba meg tornára. A játszóház délelőttönként üres, alig vannak, most akarják a délelőtti nyitvatartást beszüntetni. No, akkor nem is magyünk többet, mert bevadult ugráló ovis-rengetegbe még nem viszem Bálintot. Olyan kis megszeppent egyébként minden más ember társaságában - ugye mindig velem van - ezért is szeretném kicsit szoktatni, hogy nem csak én vagyok. Szereti is, de ilyen időszakban tényleg könnyű hazacipelni a betegségeket.

A pneumo oltásról tudtok valamit? Én azt olvastam az online közlönyben, hogy a kormány elfogadta, hogy a 2 éven aluliaknak ingyenes. De a dokinőnk még mindig nem tudja. :? De ha az van a közlönyben, akkor úgy van, nem?! (Bár Mo-on semmit nem lehet biztosra mondani...)

dkata
 
 


Zsuzsi van :cry: segíthetek?Én is tagja vagyok annak a topiknak úgy 2 éve már, pcos pedig 1999 óta :cry:
Vendég
 


Hunci

priviben írom inkább, a téma nem ide tartozik.

Kép
zsuzsi73
 
 


no, hazajöttünk :D

erika13 írta: Haemoglobin 96 135-170
Fehérvérsejt 3,1 4,0-11,0
Haematokrit 30 39-50
MCV 65 80-100
CCH 21 25-34

szerintem ez egy nagyon masszívan vérszegény vérkép, mindenképp valami vas+folsav kellene. (szerintem)

jud71 írta:Ha kérdezik mindig azzal takarózom, hogy már 37 éves vagyok.

37???????
abszolút nem látszik rajtad!!!

pompomlány írta:Na, megvolt a GEKKO! Bandika, jössz 5 E Ft-tal! :? 8) Tényleg gagyi!

nem akarom mondani, hogy "én megmondtam".... de ezt tényleg :wink:

hajni777 írta:Én pl. ezért haragszom nagyon erre a Suttogóra! :twisted: De számomra a legfelháborítóbb, hogy ne adjunk a gyereknek enni, ha éhes! :shock: :shock: :evil: :twisted:

szintén :wink:

aanda írta:Napirend:tudom,hogy nálatok sosem volt,de hidd el,hogy a gyereknek nagyon-nagy szüksége van rá(és neked is)!
Erről rengeteget lehetne írni.....

már amelyik anyának és már amelyik gyereknek :wink:
nálunk 3ból 3nál nem volt, és működik, másnak meg 5ből 5nél van és az is, ez teljesen mama és gyerekfüggő.

fanni73 írta:Ez nem kínzás, csak a gyerek átállítása arra, hogy napközben egyen többet, s akkor nem lesz üres a poci éjszaka, s mindenki aludhat. Ő

erre is csak azt tudom mondani, hogy már amelyik gyerek beáll erre.
Igen, nekem is volt 1 aki automatikusan beállt, volt 1 akit be lehetett állítani és van 1 akit ha megfeszülök se tudok erre beállítani. Ha vizet, ha cicit, ha semmit, akkor is kel éjjel....
(a 2 hetesen sírvahagyás, meg már 30 éve is kínzás volt az én szememben)
én 6 hónapos kor előtt nem nyektetnék gyereket, semmiféle címszó alatt sem.

a gyerekek meg nem 3 óránként kérnek - kérdezzük meg őket :wink: -, nálunk 1 két 4-5 óránként, 1 db 2-2.5 óránként és volt egy aki 2-5 óra között bármire képes volt, ha nem volt éhes az isten sem volt képes rávenni arra, hogy szopjon, majd él óra múlva éhes volt, és szopott rendesen.

zseboroszlán írta:Ebben Orsi a profi de én valami olyasmira emlékszem hogy valami cukor témával függ össze az hogy mikor alussza át egy baba az éjszakát. .

:lol: köszi :oops:
igen, összefügg egyrészt a vércukorszinttel. Amíg a gyerek nem képes arra, hogy viszonylag stabilan tartsa a vércukorszintjét, addig ébredni fog, ez a fokú idegrendszeri érettség ca. 2.5-3 hósan jön el, van akinél hamarabb.
A másik egy bizonyos súly, ami alatt ált. nem képesek átaludni az éjszakát, ez 4.5-5 kg környékére teszik.

ill. még egy félreértés. Az "átalussza az éjszakát" szakirodalmi szinten azt jelenti, hogy képes 7-8 órát egyben aludni, ennél NEM többet. Ez az amire ca. 1 év alatt képes a gyerekek többsége. Tehát ha leteszem én az enyémeket 6kor, akkor onnan a 8 óra bizony az éjjel közepére esik, ettől ők még papíron képesek arra, hogy átaludják az éjszakát, vagyis semmiképp sem kóros, ha egy gyerek 7-8 óra alvás után megébred.

hunci írta:Ami érdekelne most:
1. mikor "kell" napi 1 alvásra áttérni???Babaúszin ezt hallottam, hogy ott most térnek át a vele egykorú gyerekek...
Enyém alszik 10-13 és 16-17,30 között,és 21-08 között.

2.mikor lehet párnát használni?

3.mitől van az, hogy ha autópályán este (17 után utazunk, végigüvölti az utat, ez megállás nélkül 2 óra üvöltés, ami engem piszkosul zavar, én vezetek, gyerek hátul és hiába állok meg itatni, megvigasztalni, nem használ) aztán megérkezünk célállomásra, és csönd van, egy csapásra...
én a sötétségre gondolok, mert a városban fények vannak és akkor már lát.
mit kezdjek vele?ötleteim kifogytak...vagy hagyjam, majd megszokja vagy én megszokom...

1. kell? :D :D
Lili 1szer alszik már, de van, hogy 2szer, a fiúk bőven 1.5 év után tértek át a 2szeri alvásra, sőt még 2 évesen is volt, hogy 2szer aludtak.
2. egészen laposat ca. 1 év felettől lehet (ovis párna a neve)
3. nálunk is volt hasonló, én felkapcsoltam nála a kisvillanyt.

lili73 írta:NÉs akartak éppen mindketten aludni?

ez a kérdés nálunk olyan 7-9 hó körül került elő, addig külön aludtak, és akkor igen, adott időben mindkettő be az ágyba, és ca. 1 hét alatt összeszoktak.

aanda írta:Enyémeket nem zavarja,ha totál pisisek,kakisak,nem is szólnak!Két hónap múlva kezdik a bölcsit,előtte sztem nem érdemes még elkezdeni.Az a tervem,hogy ott úgyis látni fogják,hogy a többiek a Wc-t,bilit használják,talán felkelti majd az érdeklődésüket!

Orsi,
Te a fiúkat egyből a wc-re szoktattad?Mert ez lenne a célszerűbb,de ugye csak 1 van belőle,enyémek meg mindent egyszerre akarnak csinálni!

enyémeket sem zavarta sosem, Lili meg leordítja a fejem, ha nem cserélek azonnal pelenkát rajta.
egyből WC volt, de volt bilijük is, ha egyszerre kellett :D
szobatisztaságon ne idegeskedj egy percig se, előbb utóbb minden gyerek szoba és ágytiszta lesz, csak győzzük kivárni :D

***
na majd írok magunkról is :wink:
London jóóóó, de basszus, ezek ne beszéljenek nekem akadálymentesítésről :evil: :evil:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

ez igen!
Te aztán mindenre reagáltál.
Írj a kirándulásról is!!!

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok

Orsi
köszi szépen
igen holnaptól szedi majd a vasat és a C vitamint a kis drágám

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Zsuzsi, válaszoltam.

Orsi, ez totál kimerítő volt, nem hiszem,hogy kihagytál valakit is:lol: és köszönöm, hogy válaszoltál. Akkor veszek valami kislámpát hátra és nasiztatom is, hátha alapon.
Vendég
 


A GYEREK MA 20,14-kor FELÁLLT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A fiam homo erectus-szá vált :lol:
Vendég
 


Hunci :D
ügyes a gyereked :D :D :D
jah, nasi... enyémek esznek a kocsiban :oops: :oops: tudom, van akinél ez vörös posztó, de nekem máshogy nem megy. Sokat vagyunk kocsiban, és egyszerűen így van nyugi, ha inni és enni ott is kapnak.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi,
vmi töltenivaló mákot vettem, úgyhogy nyersen ropogtattam. :shock: :D Aszittem a mák az mák. 8) :lol:

Orsi,
na végre, hogy gyöttéé'! :D Milyen volt? Én is adok ám neki kocsiban nasit enni, de csak egészségeset! 8) :lol:

Kata,
láttam én is már a tévéban közszolgálati közleményként, hogy a 2 év alattiak ingyen kapják. Úgyhogy akkor így lesz szerintem. Tök jó, hogy jósokér' beadattuk. :? :roll:

Hunci,
gratula, kisügyesnek! Olivér is hasonló korban állt fel először! :D
20140901102739
 
 


Hunci

én is gratulálok Hunornak! Az én Olivérem is ennyi idősen állt fel :D

Hajni

ez nagyon jó! jót röhögtem! de amúgy jó ötletet adtál, holnap csinálok mákos gubát :D :D :D

Kép
zsuzsi73
 
 


hajni777 írta:Én is adok ám neki kocsiban nasit enni, de csak egészségeset! 8) :lol:

na, el nem mondom, mit ettek ma a kocsiban :oops: :oops:

jóóó volt, majd írok róla :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Naaaa, én is csinálok mákos gubát! Hajni, már megérte ezt megcselekedned! Máskor vegyél olyan mákot, ami porcukros darált, azzal semmi baj! Dióból is van olyan, neve nem jut eszembe, de majd fog.

Orsi! Hozzád kérdés, hogy ki ne maradjak a szórásból: BHRG mit fejleszt? Mert nekem most ez a beszéd-hiány a mániám, hová lehetne ezzel menni, legalább hogy megnézzék, és mondják azt, hogy hülye vagyok, oszt jöjjek vissza később, ha még akkor is kuka a gyerek... A BHRG hasznos lehet egészséges gyereknek is? (vagy úgyis találnak valami fejlesztenivalót?) Ha jól olvastam, ott lehet olyat, hogy 6 hetente feladatsorcsere meg kontroll, és akkor itthon gyakorolunk? No, ez jó sokkkkk kérdés. Köszi.

dkata
 
 


1 év 7 hósan???
körberöhögnek mindenhol kb. ha ezzel mész.

a BHRG alapvetően az egész ideg és szenzomotoros rendszer fejleszti, ami persze a beszédre és minden másra is kihat ill. alapja.

Ha rászánod az időt és pénzt 1 megmutatást megér, hiszen max. azt mondják, minden OK.
és igen, ők mondanak olyat, hogy NEM KELL, nálunk Levinek már nem kellene járnia, de annyira szereti a csoportos tornát, hogy jár ennek ellenére is.

és igen, kontroll + otthoni feladatsor. Lili is így járt pl végig őszig.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok :)

Megjöttünk a nyaralásból szuper volt :) Bár Balázst az első nap beterítette egy hullám és onnatól nem nagyon akart a tenger közelébe menni. Sebaj, majd jövőre megint szokktatjuk a dologhoz ;)

Megpróbálok reagálni utólagosan...

Gekko: Nekem egy barátnőm, aki fejlesztőpedagógus, egy darabig ott dolgozott (már nem), de járatja a fiát, mert szerinte nagyon jó. Egy barátnőm is jár már 4 hónapja a lánykáival és ő is nagyon szereti. Ő mesélte is, hogy jár velük egy kislány, aki az elején elég vaddisznó volt, nem nagyon lehetett kezelni, de egyértelműen látszott, hogy szépen megtanulta, hogy néha ki kell várni a sorát és mások is vannak a világon. Szóval olyan gyerekekek is jó lehet, akik temperamentumosak és nehezen kezelhetőek, mert kicsit előre hozza a szocializációt. Ezt azért is írom, mert eddig 2x Bali egyedül volt, és kb olyan volt, mintha én játszottam volna vele, ma viszont végre ketten voltak és nagyon más volt az egész, a két gyerek határozottan húzta egymást. Még 2 alkalmunk van, aztán döntök, hogy mi lesz. Egyébként van egy Pöttöm Panka nevű hely, ami olcsóbb mint a gekko, de ugyanaz, mert régen ők is gekko voltak, csak mást is akartak csinálni, ezért kirugták őket a franchise-ból.
Pompi :) Bencsi lassan fogja megtanulni nem leönteni magát a vízzel, ha nem hagyod próbálkozni :) Egyébként szerintem nem verseny, hogy kinek mi 100%, csak egy általános kérdéssort tszenek fel, ami aa tök átlaggyerekre készült. Pl. Bali tök jól iszik pohárből, de ő már 11 hósan teljesen önállóan ivott, felvett és letette a poharat, beszélni viszont kb annyit beszél, mint Kata Bálintja :) Szóval egyik gyerek így, másik úgy, de ezt neked pláne tudni kell, hiszen te nap mint nap látod, hogy a két gyereked másképp fejlődik.

Alvás+napirend: Szerintem gyerekfüggő, hogy mennyire alussza át az éjszakát, de ha kap cicit, akkor inkább odasírja anyucit ;) Legalábbis nekünk azóta alussza át, mióta nincs éjjeli cicizés. Ha felébred is, általában csak egyszer, két korty víz, aztán alszik is tovább. És persze tök rugalmasak, nagyon sok midenre rá lehet őket szoktatni, csak néha ehhez anyának és apának is idegekre van szüksége.
A napirend nálunk magától beállt egy kb azonosra, ez azt jelenti,hogy 6-7között kel, és 13-14 között alszik 2-3 óra hosszat. Fürdés 20-20.30 között és utána kb 21-re alszik. Szóval atomórának nem jó a gyerek, de azért eléggé jól belőhető, hogy mikor mit csinálunk.

Next ruhák: szerintem eléggé nagyok, Balinak volt olyan 68-as next kabátja, amit még akkor is hordott, mikor már minden másból 74-est adatam rá.

Hunci :)
Ha kislámpával is sír (szerintem elég a kocsi belső világítása neki, ha van olyanotok), akkor az is megoldás, hogy alvásidőben mentek. Nekünk az jól bevált. Balázs sem szereti a sötétet, tavaly nem is tudtam már délutáni alvás után sétáni vinni, mert végig ordított olyankor a babakocsiban.

Kata :)
Hátfájás nekem is van :( Kicseréltem a matracunkat is, hátha attól jobb lesz, de nem lett. Néha nem birok megmozdulni, csak a férjemnek szólok, hogy kenje be flectorral. Aztán reggel szépen lassan kilazul (vagy mi) és napközben kutya baja. Mosnjuk most a nyaralás alatt minden nap megmaszíroztattam + talpmasszázs :oops: és nem fájt egyáltalán. Remélem tart egy kicsit ez az állapot.

Orsi :)
Vásárolgass helyettünk is :)
Én híztam a nyaralás alatt 1,5 kilót :evil: Pedig tök jól tartottam a súlyomat eddig. No mindegy végül is, hogy 20 kilót kell fogyni, vagy 21,5-et az már majdnem mindegy :twisted: Ha belegondolok, Hogy Balázs 12 kiló és rajtam majdnem kétszer annyi súlyfelesleg van elég rosszul vagyok :oops: Kitelne belőlem két tesó :roll:

wish
 
 


jah vásárlás...

a nextben 50%os leárazás volt a hétvégén
nekem tömegiszonyom van
a többit a képzeltetekre bízom

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni,

Az egyik barátnőm fia is nagyon akaratos, önfejű és makacs...otthon, az oviban egy kisangyal. Az óvónők imádják, mert közreműködő, barátságos, okos kisfiú. Van remény!
Sajnálom nagyon az ismerősöd!

Zsuzsi,
Én is csak képen láttam, asszem a KG szórólapján láttam vagy a Kismamában, egy egyszerű zsák, aminek a tetején vastag gumirozott passzé volt. Szerintem, ha valaki ügyes simán megvarrható házilag. Persze az is lehet, hogy ezt is lerúgná magáról, ha sokat mozog.

Hunci,
Felálláshoz gratula! Még a percet is feljegyezted! :D

Orsi,
El tudom képzelni, de azért szívesen tülekedtem volna ott!

Kép
bandika
 
 


Most mondják a Tényekben, hogy ingyenes lesz 2 év alatt a pneumo.

Kép
bandika
 
 


Orsi! Köszi, ezt akartam hallani. :lol: (Tudod, jó azért mástól hallani, hogy helyes az elgondolásom - én is így gondoltam a BHRG-t, hogy közvetve azért hat a beszédre is.) Kérek időpontot. Van különbség a két hely között, vagy nyugodtan válasszam a könnyebben megközelíthetőt?

Wish, köszi a Gekkós infót. Sajnos én itt nem tudok válogatni, csak annyira, hogy vagy elviszem vagy nem. A Pöttöm PAnkát én is néztem, csak hát én nem vagyok fővárosi. Bálintnak azért lenne jó egy kis közösség, mert Ő meg olyan kis szende lesz gyerekek között, csak áll és néz. Ebből a helyzetből mindenképp ki kell kicsit mozdítani, hogy csak velem van. :lol: Szerintem 1 hónapot én is kipróbálok.
Hol voltatok nyaralni? Én már egy kis Hajdószoboszló-meleg víz párosnak is nagyon örülnék. :lol:
Next: most rendeltem Bálintnak 2-3 éves méretű kabátot... Kíváncsi vagyok, mekkora. :lol:

Bandika! Köszi a pneumos infot, le is támadom a doktornőt, csak felhomályosították már Őt is. :lol:

Hajni! Megyek mákot venni! :lol: :lol: :lol:

Hunci! Gratulálok a felálláshoz! :lol:

dkata
 
 


Wish,
én is lemaradtam, hol nyaraltatok? Tegyél képet!

Bandika,
köszi a biztatást az ovit illetően, az a nagy szerencse, hogy még odébb van, addig biztos alakul.

Kata,
mákból csak ez az egyfajta volt, a diót meg nem szeretem. Guba elkészült? :D

Ma megvolt az első suprefact... Hááát, nem mondom, hogy nagy rutinnal böktem, fura volt. Tudja vki, hogy hűtőben kell-e tartani a felbontott üveget? Úgy emlékszem, régen nem tettem be, de nem vagyok benne biztos. :roll:
20140901102739
 
 


Hajni :D
én hűtőben tartottam.

Kata :D
mi a budaiba járunk, de színvonalilag semmi különbség nincs, ha a budait választod megadom szívesen a mi nénink nevét.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
és nem gáz a 7 fokos cuccot magamba nyomni?
20140901102739
 
 


Zsebi,Kata,Orsi,
Köszi!Tegnap kérdezetm a fiúk leendő bölcsisnénijét a szobatisztaságról,és Ő is azt mondta,hogy nem vagyunk még elkésve semmiről sem.

Zsuzsi,
én is Pco-s vagyok!Fogigátlót kell szednem,hogy ne rakoncátlankodjanak a hormonjaim!

Hunci,
gratulálok a kisfiadnak!

Wish,
irigy vagyok!Képeket rakjál fel lécci!

Hajni,
kitartás,hamar belejössz a szurkálásba! :lol:
Írj a fejleményekről!

Andi
Kép
aanda
 
 


hajni777 írta:Orsi,
és nem gáz a 7 fokos cuccot magamba nyomni?

0.5 mlt???
teljesen mind1, hogy hány fokos, de a gonalt is hűteni kell emlékeim szerint, legalábbis nekem az is a hűtőben volt - ha jól emlékszem.... -

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Andi :D
1 év múlva sem lesztek lecsúszva még a szobatisztaságról :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


aanda, ez komoly?nálad is még a fogigátlónál tart a dokid?dianét???
a mai modern endokrinológusi tudomány alapján lettem én spontán terhes. ebbe a fogigátló már nem szerepel, azt kihagyják, bár nem a nődokik hanem az endokrinológusok, mert a nődokik nagy része még nem ért a pcos-hoz, ill régi módszerrel kezelik őket, aki meg értene hozzá, azoknak ehhez a gyógyszerhez, amit én már 2 éve szedek, nincs (még) gyógyszerfelírási joguk.

én nem mensiztem évekig, szarok voltak a hormonjaim, stimuk nem hatottak csak rontottak, de amint megkaptam ezt a gyógyszert, minden helyreállt, rá 3 hónapra babás lettem.

mai napig szedem, és minden hónapban van peteérésem és ebből köv, hogy mensizek is.a hormoneredményeim tökéletesek.

Zsuzsi, majd írok este bővebben, de a www.pco-szindroma.hu oldalon mindent megtalálsz.
Vendég
 


Hunci!
Gratulálok a felálláshoz, ügyes a kisfiad és irigy, irigy... :lol: Nálunk ez még mindig nem történt meg ill. a dévényes csajszi már "rávette", de amúgy magától még mindig nem és én már naaagyon türelmetlen vagyok. :oops:
Orsi, szerinted nem lenne érdemes nekünk is megpróbálni a bhrg-t?

Zsebi!
Megjött a sátras alagút, tök jó nagy. Kíváncsi vagyok majd hogy fogadja Dani. :D

Kép
jud71
 
 


Sziasztok

Látom most is téma még a Pneumo
Anyukámat megkértem ma, hogy beszéljen a volt osztálytársával - gyerekorvos - a pneumoról - a lényeg: hogy ők is csak annyit tudnak amit a TV-ben a híradóban mondanak :cry: , nem kaptak még rólla semmilyen papírt :cry: hogy mehet a dolog :cry:
Számomra ez hihetetlen :cry: hogy még őket sem tájékoztatják rendesen!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Anda,
muszáj lesz, elég sok szuri kell most is. :roll:

Orsi,
köszi, már be is dobtam a hűtőbe. :roll:
20140901102739
 
 


Jud :D
dévényes terapeuta mit mond erről? szerinte miért nem állt még fel Dani? (izomtónussal minden OK, vagy van még mindig teendő?)

a HRG szerintem mindenkinek hasznos lehet, akinél bármiféle gond van, de a dévénnyel ellentétben itt azért lassabban válik láthatóvá a hatás (dévénynél van ahol 1-3 kezelés elég és látványos fejlődésen megy keresztül a gyerek)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Erika! Ma volt itt a dokinénink, már tudja, hogy 2 év alatt ingyenes a pneumo, listát is készített már, kiknek adhatja be ingyen. Úgyhogy most már tényleg tuti (én dokinénim elég körülményes és NAGYON szabályosan csinál mindent - azaz ha Ő aszonta, akkor tényleg ingyenes). :lol: :lol: :lol: Most nagyon örülök. :lol:

Jud! Elhiszem, hogy türelmetlen vagy! Egyébként milyen mozgásokat csinál Dani? (Ül, térdel, stb. Bálint hetek óta térdelt, kapaszkodás nélkül is - végül ebből állt fel, de elég sokára.) Majd írdd meg, tetszett-e neki az alagút! Jó hogy szóbakerült, délután én is előveszem! :lol:

dkata
 
 


Hajni
elhiszem, hogy fura, már el is felejtette az ember, hogy volt... Meg tudom, a legelső volt a legfurább, aztán egyre jobban ment...

Jud
Felállást még nem is próbálja meg?

Én meg szülész-keresésben vagyok éppen, még nem tudom, ki lesz a befutó.
Zalán tegnap óriásit esett, iszonyat sötétlila púp van a homlokán. Szörnyű volt, ahogy dagadt a púp és nem tudtam meddig. Ma már picit jobban fest, de mindenkinek az az első kérdése, hogy mi történt

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma,
szegény Zalán! :(
Mi volt a baj azzal, akinél Zalánt szülted? Az én dokimat szívesen ajánlom, nagyon jófej, mindent meg lehet vele dumálni, mindenre hajlandó (egy kis pénz ellenében ), és profi a szakmában. A rendelőjében lezavarhatod az uh-okat, sőt a ctg-ket is. A Belváros közepén van a rendelője. 2 hátránya van: az egyik, hogy a Bajcsyban kell szülni, a másik meg, hogy pénzéhes de rendesen. A tarifái ugyan fixek, közép/felső kategóriásak. Szólj, ha érdekel.
20140901102739
 
 


Dévényes azt mondja, hogy izomtónus gyengesége van. :( Amúgy három hónapja járunk hozzá. Eleinte inkább a kúszásra, mászásra "gyúrtunk".Utolsó két alkalommal volt az, hogy az ölébe ültette és közben az álla alatt a nyakánál masszírozta és erre állt fel magától a gyerek illetve rugózott fel-le.
Ennyi, magától nem próbálkozik, hiába próbálom játékkal rávenni. :cry:
Ja, amúgy ül, kúszik, térdel.

Kép
jud71
 
 


emma1976 írta:szörnyű volt, ahogy dagadt a púp és nem tudtam meddig.

késsel vissza kell nyomni ilyenkor, hogy ne alakuljon ki a púp. így nyomást gyakorolsz a fejtfalakra és a sejtfolyadék nem tud a sejtfalon kijutni.
Széles pengájű késnek pengéjét (nem az élét :oops: ) rányomod, és erősen visszanyomod a csonthoz.
ezután meg mé ca. 5-10 percig jó hűteni (pl. joghurtosdoboz, fagyasztott akármi... stb)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jud :D
ha hipotón sokat nem tudsz tenni vele.
de 1 év körül én azt mondanám, hogy be lehetne párhuzamosan állítani a HRG-t, hogy a megkésett mozgásfejlődését ne csak a dévényes kezelje - mert saját bőrös tapaszalat alapján én azt mondom, hogy az kevés. Van amit nagyon jól megold, de mindenre nem jó, és nem elég -.

Nem önmagában az a gond, hogy gyenge az izomtónusa, hanem az, hogy ez egy tünet -nem ok -, és ennek a gyökere az idegrendszernél keresendő, amit egyrészt kezel a DSGM másrészt jól fejleszti (érleli) a BHRG.
Azért írom így komplexebben, mert az éretlen idegrendszer később rengeteg gond forrása lehet (pl. nem szabályos nagymozgások, egyensúlyi gondok, beszéd megkésése, finommotorika elmaradott fejlődése, magatartászavar, hiperaktivitás). Persze, nem mindez egyszerre, nem ijesztgetésnek írom, csak jobb ezzel tisztában lenni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jud

mászni nem próbál? vagy megáll négykézláb? a dévényes gyógytornász mit mond a felállással kapcsolatban?
nálunk olyan gyakorlatot csinált neki, amikor a felállás, járás volt a feladat, hogy hónaljban masszírozta.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi!
Igen, masszírozza hónaljban is. A gyógytornász nagyjából elégedett a fejlődéssel, azt mondja, hogy egyre ügyesebb Dani, csak nekem valahogy nagyon lassúnak tűnik ez a fejlődés, nem az van, hogy hipp-hopp egy hét vagy egy kezelés után látványos eredmény lenne.

Orsi!
Nemsokára megyünk fejlődés neurológiára (gyerekdokink még csak most küldött el minket :roll: , eddig én voltam a parázós anyuka), meglátom ott mit diagnosztizálnak aztán lehet, hogy benevezünk egy BHRG-ra.
Nem ijesztettél meg, a belső megérzéseimet erősítetted meg. :(

Kép
jud71
 
 


Jud :D
a fejlődésneurológián ha neg. véleményt kaptok, ne tedd sehova, nekem 3 gyerekhez 3 van... nem jelent semmit.

a fejlődés meg nem mindenkinél látványos, a fiúk 1 évig jártak, és lassan volt, Lilinél meg hullámzóan nagyon, az első után megfordult, aztán hónapokig semmi, majd megint ugrás, majd megint semmi.
A HRG is inkább hullámzó nála, bár ezzel a járással most azért megkínlódtunk, de most már elég stabilan megy, persze nagyobb távokat még nem képes megtenni, de lakáson belül már inkbb megy, mint mászik

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: