Új privát üzeneted érkezett!

Hajni,
Most küldtem. :wink:

Kép
bandika
 
 


Bandika,
köszi! :D Át is futottam, szerintem megugorjuk, de ettől biztos nehezebb, ami Olivérnek való. November felé tervezem, hogy elmegyünk, az államvizsgám után. :roll:
20140901102739
 
 


Hajni,
Neki annyi volt, hogy leült egy szőnyegre, és egy-két játékot eléraktak. De közben nem tudom, hogy mennyire tudta figyelni a nő, mert ugye velem beszélgetett. A kérdésekkel meg, amik rendszerint így hangzanak, hogy és ezt csinálja már…? Nem annyira gondolkodik az ember, hanem szerintem inkább rávágja, hogy persze – erre mondom én az elfogultságot. Pl. hogy öltözésnél segít-e, persze, volt már ez a fázis is, ugye nyújtja a karját pulcsi-húzáskor, de mostanában inkább azt mondanám, hogy hátráltat, kézzel-lábbal kapálózik minden egyes ruhadarab ellen.

Zsebi,
Olvasgattam a Gekko honlapot, és valahogy megkapott, hogy ők az iskolai figyelemhiány prevencióját hivatottak kiküszöbölni. És Bencsi, amióta jár és egyre élénkebb, nagyon sokfelé figyel, nem igazán koncentrál egy dologra, és szerintem a sok esés is ezért van. Emiatt aggódtam.

Bandika,
Köszi! :lol: :lol: :lol: (még! még!)
A teszt nekem már nem kő!

KépKép
pompomlány
 
 

 
 

Zsebi :P
Értem. Én ezt nem bírtam volna. Csak az első 2 hétben fejtem éjszaka... igaz, sajna már nagyon nincs is mit :(

Bandika :P
Köszi. Szerencsére már meggyógyultam!

Andi :P
A porszívós dolog bevált. Csak elsőre sírt a gyerek, másodjára már nem. Te mikor kezdted a hozzátápit és mivel?

Gyerekeim tegnapról mára 7 illetve 8 és fél órán át nem kértek kaját :lol: Alakulunk :D

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
mi a gond,hogy alig van tejed?Szopnak a fiúk vagy fejsz?Itt a lányok rengeteget tudnának segíteni a témában!
Örülök,hogy bejött nekik a porszívó!
Én 5 és fél hósan kezdtem a hozzátápit,mert akkor kezdett apadni a tejem(pedig mindent megpróbáltam).Én krumpli-almával kezdtem.Van egy szuper táblázat,hogy mikor mit adhatsz-kb.az alapján.
Csajok!Tegye fel légyszi ezt a táblázatot valaki Fanninak!
Örülök,hogy alakulnak az éjszakáitok!Nagyon sok jó ötletet olvastam erről a témáról is a Suttogóban(megtömés,láncetetés,álometetés)
Fiúk mekkorák már?Van napirendetek?Együtt eteted Őket,vagy külön-külön?
És Ti Apával hogy bírjátok a strapát?Nemsokára eltelik az első 3 gyilkos hónap! :lol:

Andi
Kép
aanda
 
 



Kép
zsuzsi73
 
 


Andi :P
Milcsi szopizik 3x, de sajna már mindkét cicimből van csak neki elég. Így 6 óránként fejek, de elég kevés mennyiségeket, 40-80 között... Azt eszi Márkó. Így ők inkább tápis babák.
Az álometetés nem jött be, mindkét gyerekem visszabukta a kaját. A megtömés sem igazán, a bukós gyerekem miatt. Inkább a minél tovább húzzuk lent az időt jött be. Ha csak éjfél körül kerülnek az ágyukba, akkor bírják sokáig :lol: Tegnap sajna 10-kor kidőltünk a 2 kissráccal, így viszont kb. 1-kor ettek és már 5-kor megint éhesek voltak... de csak f7-kor adtam nekik, addig húztam az időt, cumit kaptak, simogatást... A napirendet azért nem tudom kivitelezni, mert az egyik gyerekem majdnem 6 kiló, a másik pedig még 5 sincs. Más az igényük, nemcsak adagban, de időben is...
Apa már egész jó bírja, mert kb. 1,5 hete én kelek mindkét gyerekhez. Addig elég gyengén volt. Éjszakai műszak itthon, aztán munka és ügyelet is... Én egyre jobban bírom, bár vannak nehéz napjaim és olykor hisztis is vagyok.
A gyilkos 3 hó szombaton letelik. Még nem érzem sokkal könnyebbnek, de csak mert a "túlélő idő" kicsit hosszúra nyúlt, s még nem szoktak teljesen az ágyukba a fiúk. Nekünk még kell egy olyan 2 hét szerintem, s akkorra reményeim szerint beáll valamiféle szigorúbb rendszer, mint a mostani ad-hoc.

Zsuzsi :P
Köszönöm szépen!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
ha éhesek, miért nem adsz nekik enni? Miért kellene, hogy legyen napirend? Minden gyerek más, mint ahogy minden ember is. Te se pontban x órakor eszel, iszol, mész vécére.....stb. Én pl. ezért haragszom nagyon erre a Suttogóra! :twisted: De számomra a legfelháborítóbb, hogy ne adjunk a gyereknek enni, ha éhes! :shock: :shock: :evil: :twisted:
20140901102739
 
 


Fanni,
fiúk éjfélig hol vannak?Ügyes vagy nagyon,biztos gyorsan sikerül visszaszoktatni Őket az ágyukba!
Nyugi,sokszor még én is hisztis vagyok,ha besokallok!Sokszor nem elég a napi 24 óra,30 kéne!

Hajni,
a nem evés éjszakára vonatkozik! :wink:
Napirend:tudom,hogy nálatok sosem volt,de hidd el,hogy a gyereknek nagyon-nagy szüksége van rá(és neked is)!
Erről rengeteget lehetne írni.....

Andi
Kép
aanda
 
 


Anda:) ,
én azt mondom, az éjszakai nem evés az inkább az anyukának a hozzáállásán múlik. Meg ha üvölt a gyerek, akkor már úgyis fölkelsz, most nem lehet kibírni, hogy akkor meg is eteted? Hamarabb szabadulsz, nem?
Tudom, a napirendről is sokat vitatkoztunk már... De szerintem ez tökre gyerek függő. Bár gondolom egy idő után mindenkit be lehet törni vhogy, a kérdés, hogy érdemes-e...
20140901102739
 
 


Sziasztok

Éjjszakai evés: nekem mindkét srác úgy szokott le, hogy éjjel csak vizet kapott-kap, vagyis most Áron "tanulja-tanulta", mert volt olyan hogy éjjfélkor már 6szor kelt és csak cicin aludt vissza, szerintem ezt nem tudtam volna sokáig bírni még :cry: , bárhogy is szeretem, így kb. 1 hónapja fogtam magam és nem kapott cicit csak vizet és így pár nap után érdekes módon alszik este kb. fél8tól reggel fél5-ig, ekkor jelenleg még kap cicit (de ezt sem sokáig már) és alszik tovább 6-ig, és mint írtam nem sokára eljön (ha teljesen meggyógyult) az az idő is hogy csak 6-kor kap cicit, és éjjel csak vizet

Hajni
mint írtam nekem Áron annyira hozzászokott az éjjszakai cicihez, hogy mivel a cumit mindig is utálta a cicit használta cuminak is :cry:, és mivel ő soha nem volt jó alvónak nevezhető, mert elég nehezen alszik el nappal (az esték már jobbak) így mindig vörösek a szemei, nem aludt eleget, így muszáj volt leszoktatni a ciciről, persze nappal itthon rengetegszer megkapja, de sokszor már csak játszik vele, engem nem is az érdekelt hogy én mennyit alszom, hanem az hogy Ő aludjon!!!!!!!!!!!!!!!! annyit amenyi neki a fejlődéséhez kell, mert hát ügye ha nem alszik nem is fejlődik rendesen - szerintem.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Éjjszakai evés: nekem mindkét srác úgy szokott le, hogy éjjel csak vizet kapott-kap, vagyis most Áron "tanulja-tanulta", mert volt olyan hogy éjjfélkor már 6szor kelt és csak cicin aludt vissza, szerintem ezt nem tudtam volna sokáig bírni még :cry: , bárhogy is szeretem, így kb. 1 hónapja fogtam magam és nem kapott cicit csak vizet és így pár nap után érdekes módon alszik este kb. fél8tól reggel fél5-ig, ekkor jelenleg még kap cicit (de ezt sem sokáig már) és alszik tovább 6-ig, és mint írtam nem sokára eljön (ha teljesen meggyógyult) az az idő is hogy csak 6-kor kap cicit, és éjjel csak vizet

Hajni
mint írtam nekem Áron annyira hozzászokott az éjjszakai cicihez, hogy mivel a cumit mindig is utálta a cicit használta cuminak is :cry:, és mivel ő soha nem volt jó alvónak nevezhető, mert elég nehezen alszik el nappal (az esték már jobbak) így mindig vörösek a szemei, nem aludt eleget, így muszáj volt leszoktatni a ciciről, persze nappal itthon rengetegszer megkapja, de sokszor már csak játszik vele, engem nem is az érdekelt hogy én mennyit alszom, hanem az hogy Ő aludjon!!!!!!!!!!!!!!!! annyit amenyi neki a fejlődéséhez kell, mert hát ügye ha nem alszik nem is fejlődik rendesen - szerintem.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Hajni :P
A gyerekek reflexből kérnek kaját 3 óránként. Az én anyukám és az én gyerekkoromban nem majd' 3 hónapos kortól, hanem 2 hetes kortól :shock: nem adtak enni éjszaka az anyukák. Ez nem kínzás, csak a gyerek átállítása arra, hogy napközben egyen többet, s akkor nem lesz üres a poci éjszaka, s mindenki aludhat. Ő is! Ha Anyuka alszik éjszaka, akkor szebb a nappal is, mindenki nyugodt, lehet játszani :wink: Én erre hajtok. Most bírják 4-5 órát, aztán majd bírják 6-ot, majd 7-8-at. Ez lesz a "rend" a mostani káoszban. 2 gyereknél nem érdemes gondolkodni, hogy érdemes-e átállni erre. Vagy lehet, hogy csak én vagyok ilyen gyenge fizikumú, de szükségem lenne egy kis alvásra...

Andi :P
A nappaliban. Pihenőszékben.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Erika,
nem egy egyéves gyerekre gondoltam. :wink:

Fanni,
abból inkább ne induljunk ki, hogy mi volt anyáink idejében. Akkor frissen fejt tehéntejet kaptunk, 2 hónaposan már ettük a főzeléket rántott hússal, a cumit cukorba mártották, stb... Egy ma született csecsemő Mao.-on 9(!!!!) évvel él rövidebb ideig, mint egy Nyugat-Európában született! :shock: (Forrás: tegnapi Híradó ) SZóval van még bőven csiszolnivaló a magyarok gondolkodásán...
Az meg, hogy 3 óránként kérnek, egy elavult kommunista duma, szerintem Te se gondolod komolyan. Nappal meg már miért tudnád őket jobban megtömni? Neked is van egy maximum, ami fölött nem tudsz enni! Attól később ugyanúgy megéhezel!
Egy csecsemő ösztönlény, sír ha éhes vagy vmi baja van. Nekünk az a dolgunk, hogy kielégítsük az igényeit. Szerintem.
Amit írok, az nem ellened szól, hanem inkább azok ellen, akik ilyesmikkel tömik egy első gyerekes, tanácstalan kismama fejét! Szomorú! :cry:
20140901102739
 
 


Hajni

nálunk az átállás, hogy éjszaka nem adtam enni, vagyis húztam az időt, pár napig tartott. aztán többet nem kelt éjszaka. 4 hónapos kora óta pedig mindig átalussza az éjszakát. szóval nekem megérte a "kínzás". amikor Olivér annyi idős volt, mint most Fanni fiai, még 3-szor kelt éjszaka.
nálunk van napirend és ettől biztonságban érzi magát Olivér. és én is sokkal jobban tudok tervezni.

Erika

egy idő után már a vizet se fogja biztosan kérni Áron, legalábbis nálunk rövid idő után elmaradt.

Kép
zsuzsi73
 
 


Fanni

aztán egy éves koruk körül bírják majd 12 órát :wink:

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :) ,
az én fiammal nem lehetett megcsinálni, hogy ne akkor egyen pl., amikor Ő akart. Minden mással is így volt/van. Vannak ilyen meg más gyerekek is. Nagyjábóli napirendünk már nekünk is van, kb. 1 éves kora óta, ezt Ő alakította így. De én sose kényszerítettem, hogy mikor, mit csináljunk. Bepróbálkoztam, de ha nem ment, nem erőltettem. Alkalmazkodtam hozzá. Valóban nehezebb volt tervezni, de más hátrányát ennek nem láttam.
Nem láttam rajta, hogy ne érezné magát biztonságban napirend nélkül is.
Az éjszakai kelésről magától leszokott 10,5 hósan. Lehet, csak ki kellett várni. :wink:
20140901102739
 
 


Helló, lányok,
csak, h szélesítsük a palettát: nálunk Aliz már rég alszik egész éjjel, Barnikám szopizik vagy egyszer, de van h kétszer is. Olyannal én is próbálkoztam, h várok kicsit, hátha magától vagy babusgatástól abbahagyja a sírást éjjel, de mivel nem hagyja, kielégítem az igényét. Mondják nekem is ezt az egy hétig sírni hagyni, és akkor majd nem kell többet, és istenemre ki is próbálnám, mert nem esik túl jól a kelés, de eddig még nem vitt rá a lélek. Ha kell neki, hát kell neki, bízom benne, hogy csak leszokik róla egyszer.
Napirendünk meg totál nincsen, még mindig. Nekem ez állandó problémám volt, úgyhogy inkább nem is problémázom már rajta. Így legalább izgi a napunk, egyik sem egyforma :lol:

KépKép
lili73
 
 


Hajni :P
Szerintem úgysem fogjuk meggyőzni egymást. Félreértés ne essék, ha 5-10 percnél tovább sír, természetesen meg fogom etetni. Ez esetben úgysem hagyja abba a sírást, hiába simogatom vagy adok neki cumit. Ekkor biztosan éhes. Megjegyzem, Milán és Márkó is már 3-4 alkalommal is bírták a 6-7 óra nem evést úgy, hogy meg sem nyikkantak!
A csecsemőkből felnőttek lesznek, így nem a csecsemők élnek 9 évvel kevesebb ideig, hanem az emberek. S ennek rengeteg oka van, a stressztől a táplálkozáson át a légszennyezettségig, de nem hinném, hogy a csecsemőkori táplálás az oka...
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
igazad van, tényleg nem fogjuk meggyőzni egymást. :P
20140901102739
 
 


Fanni, Hajni
Kicsit Ti vagytok a görbe két szélső értéke :D
Nálunk egy tök rugalmas napirend van, nem órához igazodunk, hanem a reggeli kelés meghatározza, mikor fárad el napközben, ez vonja maga után a többit. És anélkül hogy bármit kényszerítettem volna, 1 éves kora után beállt, hogy 90%-ban délben dől ki és két és fél órát alszik. Előtte ebédelünk. Uzsi 3-4 között, amikor ő jelzi, vacsi 6-7 között, szintén mondja, hogy MAMMAMAMMA :)
Nekem aztán nem adtak soha éjszaka enni, de én egyáltalán nem úgy nevelem Zalánt, mint engem. Szüleim is többször megkérdezték, hogy miért, semmi bajom nem lett, de az én ösztöneim nem ezt diktálják. Ugyanakkor egy nagyjáboli napirend tényleg sokat könnyít az ember életén

Kép
Kép
emma1976
 
 


Fúú micsoda hangulat lett itt :):)

Én is leírom a véleményem én mint ikres anyuka azt gondolom ikrek mellett az embernek valamiféle rendszer napirend (kinek hogy tetszik) be kell vezetni. Én is azt gondolom a gyerekek is alakítájk de egyszerűen mikor egy anya van két egykorú gyerekre akkor azért nem igazán működik az hogy csak hozzájuk igazodunk és az ő igényüket nézzük. Nekünk is az első pertől volt napirendünk és mára már látom hogy teljesen jól bevállt maguktól tudják hogy ebéd után mennek az ágyba és a nap folyamán is többször visszaköszön hogy mi fog következni. Azt godnolom ahogy Anda is hogy erre a gyerekeknek szükségük van.

Ebben Orsi a profi de én valami olyasmira emlékszem hogy valami cukor témával függ össze az hogy mikor alussza át egy baba az éjszakát. Ezzel én sem értek egyet hogy egy gyerket szoktassunk le róla illetve igen de nem két és fél hónaposan. Nekik erre még szükségük van hisz ezért is kérik az más dolog szerintem hogy elvan a cumival.....

Remélem nembántottam meg senkit mert nem ez a szándékom én ezt így látom és gondolom.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Lányok

Alszik valakinek a babája hálózsákban?
Olivér tavaly télen abban aludt, aztán az idén már nem terveztem, mert hogy már nagy és feláll az ágyban. Polár rugiban aludt, amióta fűteni kell. Éjszaka akármikor átmentem nem volt meleg a keze, tarkója. Meg a megszokott 8 óra helyett már reggel fél 7 körül fent volt. 1 hét után esett le, hogy fázik, arra ébred.
Úgyhogy kénytelen voltam venni megint egy hálózsákot, de ebben nem tud úgy mozogni :(
nincs valami ötletetek, miben altassam, hogy ne fázzon, de tudjon mozogni?

Kép
zsuzsi73
 
 


Nem tudom, de én azt vettem észre, hogy akiknek tápos a babájuk, könnyebben és hamarabb rászoknak arra, hogy éjjel aludjanak nem?Mert ott ennyi meg annyi ml-t kap, látom, mennyit eszik, és a cumi nem hat annyira megnyugtatásképp mint a cumi.

A fiam is 3 hósan végigaludta már az éjszakát...

Másik, én azért örülk, hogy nálunk annó 3 órás rend volt, kicsit én is tervezhettem...a PIC alakította ki, a gyerek megszokta, és én meg csak folytattam, amit ott elkezdtek.A gyerek sem volt ellene...Én meg pláne nem.
Sztem ezek a kérdések részben azért gyerekfüggők...

Ami érdekelne most:
1. mikor "kell" napi 1 alvásra áttérni???Babaúszin ezt hallottam, hogy ott most térnek át a vele egykorú gyerekek...
Enyém alszik 10-13 és 16-17,30 között,és 21-08 között.

2.mikor lehet párnát használni?

3.mitől van az, hogy ha autópályán este (17 után utazunk, végigüvölti az utat, ez megállás nélkül 2 óra üvöltés, ami engem piszkosul zavar, én vezetek, gyerek hátul és hiába állok meg itatni, megvigasztalni, nem használ) aztán megérkezünk célállomásra, és csönd van, egy csapásra...
én a sötétségre gondolok, mert a városban fények vannak és akkor már lát.
mit kezdjek vele?ötleteim kifogytak...vagy hagyjam, majd megszokja vagy én megszokom...
Vendég
 


Zsuzsi!
Nekem Balázs fázós ő most hosszú ujju bodyban és egybe rugiban alszik én is vettem most mert ő is fázott :) De már nem fázik. :):)

Hunci!
Nekem is a PIC-en alakították a három órát és ahogy írtad folytattam csak hogy itt jön be a képbe hogy a gyerekek azért nagyon alkalmazkodóak és az van amit mi alakítunk mert ne mond hogy minden PIC_es gyerek képes a három órás ritmusra a nem PIC-es meg nem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Szóvalszerintem ez inkább szülőfüggő mint gyerek. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hunci

szerintem nem kell áttérni, biztosan alakul magától az alvás. de ha Te pl. már csak egy alvást akarsz, akkor a 10 órát ki lehet tolni kicsit mindig.
Nálunk kb. 7-8 hónapos kora óta 1 alvás van, ez kb déltől fél 4 - 4 ig tart. nagyon ritkán alszik el délelőtt Olivér, ez olyankor van csak, ha korábban kel.
Én amúgy biztosan hagynám a fiadat, és örülnék, hogy ilyen sokat alszik.

valahol olvastam, hogy 2 éves kortól lehet párnát. de nem vagyok biztos ebben.

érdekes, amit az utazásról írsz, Olivér a sötétben azonnal elalszik.
Lehet, hogy Hunor fél. Amikor egyedül utazunk és sír Olivér, próbálok nem tudomást venni róla, nehogy elterelje a figyelmemet a vezetésről. Más választásom nem nagyon van. Ja, énekelni szoktam még, az tetszik neki.

Kép
zsuzsi73
 
 


Na várjatok, ikres mamik, és akkor a nappali alvás esetében pl. egyszerűen betettétek mindkét gyerkőcöt az ágyba, hogy most van itt az alvás ideje. És akartak éppen mindketten aludni? Lehet, leegyszerűsítve fogalmazok, de nekem ez nem jött be egyszer sem a 6 hónap alatt (ha mondjuk nem számítjuk az első 3 hót, mert akkor még egyszerűbb az életük). Van, hogy egyik elalszik játék közben, másik vígan játszik tovább. Van nap, hogy 11-kor bevágja mindkettő a szunyát ebédig, van, hogy végigjátszák a délelőttöt. Van, hogy le tudok menni de. sétálni, mert nem kell vásárolni mennem, van h. nem. Van, h le tudok menni du. sétálni, mert van segítségem, akivel levisszük őket, van, h nincs.
Nekem pl. a reggeli-tízórai-ebéd-uzsi-vacsi sem jön ki. Nem értem, h lehet ennyi étkezést belezsúfolni a napba. Ezért hát van, h kapnak uzsit, de van, h csúszik az ebéd, és akkor nem. Reggeli is csúszhat, ezért van, h nem kell tízórait adni, mert túl közel az ebéd. Mivel néha 6-kor ébrednek, néha hétkor.
Bocs,h hosszú voltam, de nem tudom rövidebben érzékeltetni a problémámat. Az egyedüli biztos pontunk a fél nyolcas fürdetés, majd fektetés.

Hunci,
Alizka tuti fél a sötéttől, amikor séta közben az utcán olyan részhez érünk, ahol nagyon árnyékolnak a fák, és már esteledik, mindig elkezd sírni.

KépKép
lili73
 
 


Zsebi :P
Nem bántottál meg, egyáltalán. Komoly 6 napunk van a 3 hó betöltéséig és az én gyerekeim nem koraszülöttek... Nem arról van szó, hogy ha sír és éhes, akkor sírhat reggelig. De azért ha mondjuk csak az a baja, ami Márkónak szokott lenni, hogy hasra akar fordulni és azért sír, akkor ha megfordítottam és nem sír tovább, nem fogok kaját dugdosni a szájába. S Milcsi ugyan csak 4,6 kg, de ha 7 órán át akar aludni, akkor nem fogom felverni, hogy egyen már. Igazán nem értem, hogy miből következtet arra bárki is, hogy nem adok enni a gyereknek, ha éhes és kéri!? Nálunk ha éjszaka felsír a gyerek, még nem biztos, hogy azért, mert éhes. Az enyémek sokat voltak mellettem és Apa mellett. Szerintem ha simogatásra visszaalszik, vagy arra, hogy cumit kap, akkor még nem éhes. Ha tovább sír, akkor valószínűleg igen, s akkor meg kell etetni. De reflexből egy sírás miatt nem adok enni egyből! Amúgy az egyeszerűbb lenne...
Én ezt írtam:
Most bírják 4-5 órát, aztán majd bírják 6-ot, majd 7-8-at.


S ráadásul épp azt írtam, hogy sajnos még nincs napirendünk, pedig szeretném...

Nna mindegy.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lili

a barátnőm az ikreit berakja az ágyukba, egyszerre, ha eljön az alvás ideje napközben. ha alszanak, ha nem.
biztosan természetes, hogy ikrekkel nem olyan egyszerű napirendet kialakítani, mint 1 gyerekkel.
a kaja nálunk is így van. pl. ha reggel 9-ig alszik, akkor természetesen nincs tízórai.
én mostanában azt vettem észre, hogy Olivérnek este jobb az étvágy, mint napközben, mert mostmár egész nap megy, nincs megállás, és nagyon éhes estére.

Kép
zsuzsi73
 
 


Lili!
Nálunk ez úgy volt hogy amikor kezdett kialakulni hogy nem csak egész nap alszanak hanem hosszabb időt vannak fent akkor egyszere foglalkoztam velük és próbáltam lefoglalni az éppen nagyon fáradtat hogy ne aludjon el egy kicsit tolni és igen egyszere tettem le őket. Ált egyszere is kelnek a mai napig majdnem percre pontosan megszokták vagy nem tudom...
Ezeket én úgy gondolom mi magunknak alakítjuk a gyerekekkel kinek mennyire fontos a napirend pl. Orsi hiába ikres neki nem fontos nem is volt nekik én nem tudom elképzelni nélküle a napomat.
Nekem így volt egyszerű hogy vannak a napnak olyan szakaszai amikor alszanak mindketten az borzalom lenne nekem ha valaki mindig fent lenne én ezért alakítottam úgy hogy egyszere aludjanak.

Ma pl. Eszti az ebéd utáni alvásnál fél óra után úgy döntött neki elég volt de még egy fél órát eljátszott mesekönyvekkel magának aztán kiabált a balázshoz így kihoztam....

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsuzsi, Zsebi,
értem, az biztos, h én sose kezeltem ennyire tudatosan a dolgot. Lehet, h végeredményben nekem sem olyan fontos a napirend, csak szeretném, ha az lenne. Mert szeretem a rendet, de sokszor csak a vágyakozás szintjén.
Szerencsére azért alszanak kétszer egy nap, és ha éppen nem egyszerre, a járókában is szépen elvannak, így jut időm a tennivalókra is.
A séta mindig nagy dilemmám. Ha leviszem őket, az jó nekik, és ált. alvás a vége a babakocsiban. Akkor viszont áll a háztartás. Ha fent "altatok", akkor tudok ténykedni, de nincsenek jó levegőn.

KépKép
lili73
 
 


Na akkor még egy alvástéma: Dani 9 hetes kora óta átalussza az éjszakát, én nem keltettem fel éjszaka soha azért, hogy egyen. :roll: Persze néha-néha előfordult, hogy felébredt és sírt akkor megettem, de különben nem keltünk fel. Ja, mostanában megint van időnként, hogy sír éjszaka álmában, ilyenkor felveszem, ringatom öt percig és visszateszem, alszik tovább. Ez most épp a foga miatt van vagy éppen rosszat álmodik (szerintem :D ), szóval nem gondolom, hogy minden egyes éjszakai sírás éhséget jelez.

Zsuzsi!
Dani hálózsákban alszik, mert a takaró nem marad meg rajta annyit mozog. Mégis, a sok mocorgás ellenére teljesen jól alszik a zsákban. A barátnőm kisfia három éves koráig hálózsákban aludt.

Hunci!
Nálunk még mindig napi két alvás van kb. 2x1,5 v. 2 óra , ezt igényli. Húzni tudod esetleg az időt, hogy pl. délelőtt ne aludjon el, de nem biztos, hogy megéri.
Tényleg bölcsiben hányszor alszanak a gyerekek? :shock:

Kép
jud71
 
 


Zsuzsi,
a fiúk mindig lerúgták magukról a takarót,ezért döntöttem a felnőtt méretű takaró mellett! :lol: Egy hete használjuk és nagyon bevált!Keresztbe teszem rájuk,vagyis a rövidebb oldala van a fejüknél.Imádnak beletekeredni!Amúgy már hónapok óta pizsiben alszanak,alatta body+zokni.Ha fűtenek,csak hosszúujjú body,de most megint kikapcsolták! :evil:

Hunci,
enyémek csak 1,5 hónapja álltak át a napi 1 alvásra,ami 2 órás.
Nagyon nehezen ment az átállás,ezt totál Ők befolyásolták!Ma pl.a Márk 1 óra alvás után felkelt,nem tudtam visszaaltatni,ennek az lett a következménye,hogy az Arni egész nap nyűgös volt,de este fél órával hamarabb letettük őket és nem ellenezték.

Lili,
Arnoldnak mindig is több volt az alvásigénye,de csecsemő koruk óta egyszerre lettek letéve!Később egyszerre etettem őket,és most is mindent egyszerre csinálnak.
A napirend természetesen csúszhat,és többen ezt értik félre!
Nálunk a reggeli ébredés fél 7 és fél 8 között van,ettől függ a többi dolog.Ébredés után 3 órával leteszem őket aludni,és csak ritkán ellenkeznek.Addigra már hulla fáradtak,csak ők most abban a korszakban járnak,hogy minden érdekli őket és a Márk mindenre nem-et mond!Ettő függetlenül 2 perc alatt elalszanak,este fél 8 és negyed 9-között alszak.

Fanni,
szerintem nagyon jól csinálod,ne add fel az elveidet!
Hamarosan nálatok is kialakul a napirend,ami nélkül én sem tudnék élni!

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsuzsi,
Van olyan hálózsák, amit csak derékig kell felhúzni. Szerintem abban jobban tud mozogni, de én még nem próbáltam. Egy olyat esetleg kipróbálhatsz még a rugi fölé.

Hunci,
Egy éves kor köról szoktak átállni, de ez csak az átlag. Ha Balu korán kel reggel, akkor még van, hogy kétszer alszik.
Párna nekünk még nincs.
Sztem próbáljatok inkább alvásidőben utazni, gondolom unatkozik már a kocsiban ülve, főleg, ha nézelődni sem tud.


Napirendünk nekünk sem volt, most sincs, de nagyjából kiszámítható, hogy mikor lesz álmos és a napi öt kaja is. Nekünk így kényelmes, és sztem rugalmasabbak vagyunk így. Állítólag ovis korban sokkal inkább ragaszkodnak a szokásaikhoz, de ezt én még nem tudhatom. :D Meg azt se, hogy ikrekkel mennyire lennénk rugalmasak.
Az éjszakai kelésről mi kb.6-7 hósan szoktattuk le Balut. Amikor felébredt, akkor Apa ment be hozzá, felvette, simogatta, ha megnyugodott, akkor visszatette. Ha továbbra is sírt, akkor újra. Első éjjel kb. 1 órán át volt bent Nála, de a 4. napon viszont már fel sem ébredt. Nálunk ez bevállt, de barátnőméknél pl. nem, sőt egyre többször felébredt a kisfia. Nincs recept, próbálkozni lehet...

Kép
bandika
 
 


Lili,
próbáld meg,hogy az egyik alvás lent legyen a babakocsiban!A gyerekeknek és Neked is kell a friss levegő,a háztartással a 2.-ik alvás alatt foglalkozz.

Jud,
bölcsiben 1x alszanak a gyereke,általában dél és fél 3 között.Ez a 2 éven felüliekre vonatkozik.Ha korábban adod be,természeretes a napi 2x-i alvást is meg tudják oldani!

Andi
Kép
aanda
 
 


Csak annyit még, hogy azért is nem volt napirendünk mert sokat jöttünk-mentünk és az utazásokkal borult minden. H itthon voltunk, akkor sokkal kiszámíthatóbban teltek a napok. :D

Ja és Fanni sztem is jól csinálod, Te érzed legjobban, hog mire van szükségük a Fiúknak és Neked.

Kép
bandika
 
 


Andi,
Meglett a vizsgád?

Kép
bandika
 
 


Zsebi, tiéd a pont :lol: .Nyilván nem a PIC-en múlt, nekem (is) volt kényelmesebb...
(amúgy beszéltem egy anyukával , aki most kezdte a lányával a bölcsit , ahol mi is szeretnénk, szóval tényleg, az első szülöin döntik el, ki mikor szokjon be, de azt mondta, simán megegyeztek, mert van aki pl csak jövö januárban viszi, van aki hamarabb, van aki később....és a gyerek nagyon élvezi, a gondozók aranyosak, kedvesek... :lol: )

Bandika, alvás időben is vittem már, nem segít, amint kiérünk a városból, és a csúnya, sötét autópályán találja magát, üvölt, mint egy kismalac...egész amíg el nem érjük a város határát.

asszem marad, hogy nem figyelek rá, csak eltelik az a 2 óra valahogy, vezetnem kell, annak meg nincs értelme, hogy félóránként megálljak, csak hogy 5 percig ne üvöltsön...

Ha majd jön a tavasz, könnyebb, mert eddig ezzel nem volt gond, csak mióta hamar sötétedik.

Hálózsák:én használom, mert a takarót játéknak használja, szerintem ugyanolyan jól mozog benne, mintha nem lenne, felálldogáll, mocorog, mászik benne, megoldja.
Vendég
 


Andi :P Bandika :P
Köszönöm! :roll:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Hali!

Gondoltam, már megtárgyaltuk, de akkor még válaszolok a megválaszolandókra.:wink:

fanni73 írta:Igazán nem értem, hogy miből következtet arra bárki is, hogy nem adok enni a gyereknek, ha éhes és kéri!?
Fanni

Ezt is Te írtad korábban:
fanni73 írta: Tegnap sajna 10-kor kidőltünk a 2 kissráccal, így viszont kb. 1-kor ettek és már 5-kor megint éhesek voltak... de csak f7-kor adtam nekik, addig húztam az időt, cumit kaptak, simogatást...
Fanni


Jud:P , Fanni:P ,
Sose mondtam, hogy fel kell kelteni, ha éhes, én se keltettem soha! Azt se mondtam, hogy csak azért sírhat, mert éhes, ez hülyeség! Én azt mondtam, hogy ha éhes, akkor én nem húznám az időt, mert vmi nagytudású könyv azt írja, meg hogy még nem telt le a 3 óra…

Zsebi:P ,
Bemutatnám neked a fiamat, aki igenis (sajnos) annyira akaratos, hogy Ő állítja fel a napirendet. Mivel a húgom is napirend-mániás volt az első gyerekével, (percre pontosan aludt, evett ), én is alapvetően így álltam hozzá a dologhoz. Majd jött a fiam, aki már csecsemőként kiköpte a mellem és üvöltött ha nem volt éhes, üvöltött, ha nem akart aludni. Most detto, hogy már nagyobb. Ha nem akar aludni, akkor szaladgál, elkezd játszani vagy üvölt, de képtelen elaludni, hiába parancsolok rá. Ha nem éhes, rámköpi a kaját vagy épp kiveri a kezemből. Vannak ilyen ufóféle gyerekek is.:roll: Már a tesóm is belátja.

Zsebi:P , Anda:P ,
Akkor mi van, ha vmi belerondít a jól megtervezett napirendbe? Pl. egy vendég vagy egy utazás?

Zsuzsi:P ,
Mi nem alszunk hálózsákban, de az én fiam is kitakarózik éjszaka, megőrjít vele!

Hunci:P ,
Én is az alvásidőben való autózást javasoltam volna. Próbáltál neki esetleg vmi nasit adni? A tesóm kislányát egész nap el lehetett varázsolni egy adag ropival. Próbáld meg esetleg a préselt rizspelyhet (nem tudom, mi a pontos neve ). Fölfedeztük most a teljes kiőrlésű abonettet (mi mást… :lol: ), Olivér imádja, nekem is ízlik.

Fanni:P ,
Én csak segíteni próbáltam, semmiféle támadás-féle nem volt szándékomban ellened. Nagyon sajnálom, hogy ilyen megerőltető most a két babával, tök megértelek, biztos én is kilennék. Hidd el, hogy nem utállak (már csak azért se, mert nem ismerlek)! És egyáltalán nem gondolom, hogy rossz anya vagy!

Orsi, Kata, hol vagytok? Zsuska, Te is olyan rég voltál! Zsebi, Te meg ezer éve tettél fel fotókat a manókról!

Az ismerősöm, aki mindenféle vakcinát (sárgaláz elleni élővírus, maláriatabletták...stb. ) beadatott magának, mert nem tudta, hogy terhes, ma elvetélt... :cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20140901102739 2008.09.30 10:01-kor.
20140901102739
 
 


Bandika,
köszi a kérdést!A vizsgám sikerült,de biztos nem lett 5-ös!Alig volt időm tanulni,sajnos 1-2 váratlan dolog közbejött.2 hét múlva megint vizsga,ez már keményebb lesz,mert a témák:fejlődés-és személyiség lélektani alapismeretek,szociálpszihológia,pedagógia!A tanár vázlatszerűen elmondta a tananyagot és átküldött 40 oldalt,és az ajánlott irodalom:gyermeklélektan.

Lenne egy körkérdésem:SZOBATISZTASÁG!

Enyémeket nem zavarja,ha totál pisisek,kakisak,nem is szólnak!Két hónap múlva kezdik a bölcsit,előtte sztem nem érdemes még elkezdeni.Az a tervem,hogy ott úgyis látni fogják,hogy a többiek a Wc-t,bilit használják,talán felkelti majd az érdeklődésüket!

Orsi,
Te a fiúkat egyből a wc-re szoktattad?Mert ez lenne a célszerűbb,de ugye csak 1 van belőle,enyémek meg mindent egyszerre akarnak csinálni!

Tapasztalatok?
Köszi előre is!

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni,
Ha vendég jön,az előtte felhív,hogy mikor jöhet,mert tudja,hogy 2 kisgyerekem van! :lol:
A nyaralásunk úgy indult,hogy délelőtt indultunk alvásidőben,de végigordították az utat!Akkor még 2x aludtak,az ebéd utáni alvás délutánra csúszott el,de elaludtak.Másnapra helyreállt a rend,csak 1-2 napig nehezebben aludtak el az új környezet és az utazóágy miatt!
Ha elég következetes vagy,akkor szerintem egy "ufógyereket" is "be lehet törni!" :lol:

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni, köszi. a nasi nem jutott eszembe :oops:
Sajnálom azt az ismerősöd, de a természet megoldotta és nem később derül(t volna) ki valami rendellenesség.

A napirendről, ha vendég jön, és ha vidéken vagyunk (ami rendszeres), akkor is tartom, tartja a napirendet, csak aznap csúszik egy icipicit vagy többet :lol: .

Sztem ez mint minden más -gyereknevelési- kérdés egyrészt gyerek-másrészt szülőfüggő.Én , mivel tanulok, örülök a napirendnek, de ehhez a gyerekem is asszisztál.Ha nem segítene, értelemszerűen elgondolkodnék más megoldáson.
Vendég
 


Anda :D ,
hidd el nem lehet. :roll: De nem is akarom, hagyom kibontakozni a kis egyéniségét. Viszont így meg sokszor megy a fohász, hogy "de jó lenne, ha most aludna, enne, vagy ébredne..." :lol:

Hunci,
az én tanulásom meg eléggé akadályoztatva van... :roll: Itt is megy a fohász! :lol:
20140901102739
 
 


Hajnikám :P
Én sem utállak. És lehet, hogy ha ismernélek sem utálnálak :roll: Érzékeny vagyok és kimerült.
Úgyhogy most le is tiltom magam egy kicsit a levelezésről.
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Hanjni!
Nyilván vannak ilyen gyerekek és az is egyértelmű ha nem éhes nem fog enni mert eltelt a három óra enyémek korák voltak így nekik akkor erre szükségük volt és így alakult ki náluk.

A napirend egy egy alkalommal simán borlu nincs belőleg gáz én általában szeretem tervezni a napokat nem kell percre pontosan de nagyjából tudják hogy mi vár rájuk nekem ez fontos.

Olivér majd az oviban megtanulja na ott majd aztán mondhat nemet hogy nem éhes akkor lesz kaja amikor adnak :) :) :) :) Nyilván a gyerekek tudják hol mit lehet ezt már most látom az enyémeken anyuéknál máshogy vislekednek mint velem...

Andi!
Szobatisztaság! Szerintem is felesleges erőltetni de én azért elővettem és elő is van a bili. Egy időben minden fürdés elött ráültek és volt hog volt pisi volt hgoy nem aztán mostanában egyre többet maguk modnják hogy bili ráültetem és ha van benne valami megdícsérem ennek köszönhetően Eszti szinte már csak oda kakil pisi azváltozó (ha bugyiban van szól ha pelenkában nem de ha a bugyira adok gatyát akkor bepisil nem tudom mit gondol róla így őt hagyom most pelust kap mert nem ér annyit az egész hogy megfázzon) ha szól szól ha nem nem. Balázs meg két hete minden nap szól mikor kakilnia kell és nagyon ügyesen belekakil a bilibe pedig eddig nem érdekelte szóval alakulgat de azért szerintem jó ha előveszed a bilit hogy tudjon róla hogy van ilyen.

De ez az én véleményem mások mást gondolnak és máshogy csinálják nincs ezzel baj.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Lili!
Mikor még nekem is kettőt aludtak a délelötti volt a rövidebb akkor én kint volam velük elintztem a postát meg ilyeneket meg sétáltunk egy nagyot az ebéd utáni alvásnál meg főztem és tettem az egyéb dolgomat ami belefért.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Fanni,
kitartás! Gondolj arra, hogy a két Kisborsó mennyi örömet ad neked, és hogy milyen sokat vártál rájuk! Van saját kisfiad, ráadásul kettő is! :D (Én mindig erre gondolok a nehezebb pillanatokban... )

Zsebi,
hát igen, az ovi nagy próbatétel lesz nekünk... :( :roll:
20140901102739
 
 


Lányok,

tudna nekem valaki segíteni?
Olivér elállította valahogy a betűméretet, olyan apró lett, hogy alig bírom olvasni. de csak a babanet-en kicsik a betűk, hol lehet ezt visszaállítani?
a billentyűzeten nyomott meg valamit.

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni! :lol: Itt vagyok! Csak a NAGY vitába nem volt most kedvem beleszólni. :lol: :lol: :lol:
Zárójelben annyit, hogy éjszaka átalvás szerintem gyerekfüggő, nem függ a táptól, a kilóktól, a szopitól... Bálint 4 hetes kora óta átalussza az éjszakákat, pedig szopik, és a fogai is kinőttek, mégse ébredt soha (meg most takonykórosan se!). Szerintem gyerekfüggő.

Zsuzsi! Bálint hálózsákban alszik, Ádám is abban aludt, amíg kaptam rá méretet. Sőt még 4 évesen is volt lábfej nélküli egybepizsije. :lol: :lol: :lol: Mivel én para vagyok, és nem tudok takaró nélkül aludni, plusz még fázós is vagyok, ezért ha nem lenne rajta zsák, folyton sasolnom kéne, hogy kitakarózott-e. Ehhez meg, bevallom őszintén, lusta vagyok... Szóval Bálint úgy alszik, hogy body, rugi, zsák. És még a matracon van neki egy gyapjútakaró, azon van a lepedő. A földszinten alszunk, itt van a leghidegebb, és Ő van legközelebb a földhöz.

Aanda! Én nem kezdenék bölcsi előtt biliztetni.

Egy alvás: Ezt viszont beszabályoztam, mert MUSZÁJ volt tanulnom, és átszoktattam kb. 10 hósan Bálintot az 1 alvásra, mert így délelőtt be tudtam vásárolni, délután meg tanultam, míg aludt. Ez nem azt jelenti, hogy ha elaludt, nem hagytam aludni, csak annyit, hogy én nem tettem le aludni délelőttönként.

Az első hónapok meg tényleg nagyon nehezek, nekem rengeteg idő kellett, mire magamhoz tértem szülés után. Tegyük hozzá, nekem is 2 gyerekem van és ugyan nem egykorúak, de pont ezért tud ám elég necces lenni. Mikor alszik a kicsit, de a nagyhoz ugyanúgy kelni kell, mert megy iskolába. Vagy aludna a kicsi, de a nagyot vinni kell valahová. És hozzáteszem, Bálinttal soha senki nem volt rajtam kívül, csak mikor vizsgáztam, vagy havonta 1x suliba mentem (akkor is általában aludt). Fürdetni kb. 3x fürdette az apja, ebből 2x migrénem volt, és nem tudtam felkelni, 1x meg kiborult nálam a bili, és a kezébe nyomtam. Szóval én pl. csutkára egyedül vagyok 2 gyerekkel. :cry: De az első hónapok voltak a legnehezebbek, mert utána már alkalmazkodik mindenki az új helyzethez, és könnyebb.

Fanni! Le ne szokjá' má' a levelezésről, mert akkor hogy osztjuk meg a tapasztalatokat? :lol: :lol: :lol:

Orsi! Milyen volt London? Vagy még ott figyelsz? :lol:

dkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: