Új privát üzeneted érkezett!

Elmentünk a Mekdöncibe, aztán shoppingoltunk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


LAPTETUUUUUUUUUUU :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Na megjottem a sulilatogatasbol 8) Teccik es megirtam a felmero tesztet is ami szerint nem a ngyon kezdobe tartozom hanem azert kicsit feljebb.Mindent megbeszeltunk es majd varjak,hogy jelezzek vissza :wink: Holnap meg 2sulit megnezek aztan penteken dontok 8)

PendiKép
-Bocsi epp csak este bekukkantottam amig apa fogat mosott :roll: mar nem tudtam valaszolni mert mar mondom kesore jart :oops:
-Nem ertem viszont miert kell varnod decemberig,hogy elkezdodjon valami? :? :roll: hisz a clostis honapjaid vegetertek :roll: Az inszeminacio se valami biztato szamomra de abbol is 6-ot kell megcsinalni mire lombikra mehet az ember...nekem ez hosszunak tunik :roll: :? Szerintem az inszeminacio mar siman szoba johetne :roll: (na persze ez a velemenyem Zsunal is)
-Eredmenyeket minnya nezem :wink:
-Korankezdo voltam de mire megirtam es elkuldtem te mar irtal :lol:
-Mi meg sosem foztunk egyutt mivel a lelkem nem foz :lol: de mi se surun fogunk :? :roll: :twisted: :lol:
-Igen tettem bar ha idegesit majd megint akkor leveszem :? :roll: egyenlore nem tudtam milyen vonalzot tegyek fel :? es a 8-i indulas se bizti meg :? igen most megyunk az eskuvore es ugy volt,hogy 10napra de lehet,hogy csak 1hetre 8) en az 1hetnek jobban orulnek :roll: az avatarombol meg van fius is: Kép


CsucsuKép
-Tudom,hogy a megjon erzes is babas tunet de nekem nem az erzes volt hanem a rozsaszines pipi :? :roll:
-Ablakmosas :shock: ngyon ugyi vgy en nem vallalnam be :oops: :roll:
-A recepteket ha berakod eggyel alattunk a receptes topikba akkor barmikor megtalalhato lesz szamunkra is :wink:
-Az igazolt tavolletet koszonom :lol: :wink:
-A kocsmas sztory nem semmi :shock: :? es eleg szomoru,hogy igy van ez otthon :evil: Hat igen ez itt ngyon tetszik...mondjuk marha sok ember el ugye itt de akkor is.Minden metromegalloban van!!!Szal barhol radjon csak leszallsz es tuti talalsz egyet...a parkokban alap.Ahova Kittyvel jartunk jatszoter alap dolog ott is van...mivel a gyerekre ha rajon annak is kell valahol nem a bokorba teszi ki nem igaz?! :twisted: :arrow: A supermarketekben is van!!!Eszmeletlen...de igenis valakire ott is rajohet nem?Sot a kis ejjel nappalikban is 95%-aban van!!!Ngyon szeretem es uton utfelen is beterhetsz a mekitol kezdve barhova...
-Otthon bezzeg meg jo,hogy kocsival jarok max bemegyek egy benzinkutra es elintezem a dolgom bar ott is inkabb veszek egy csokit uccsi valami.Mert az utcan nem talalni nyilvanos wc-t regen sokkkal tobb volt es ingye!!Ma meg max a metronal (marahol)epp talasz es az se ingye.Varosligetben is ha jol emlexem vgy 100 vgy 150ert pipiltunk :? De ez csak egy dolog ami a normakbol hianyzik...tudnek meg mit mondani :wink:


KataKép
-A fotok szupik es milyen kis szep pocid van :lol: Levi meg biztos a hugival almodott 8) Mertem remelni,hogy hamarosan jossz 8) es ne hari,hogy nem tudtalak hivni de mig otthon voltam sok gondom bajom volt :? :roll: aztan meg innen mar nem olyan 1szeru :? De sokszor eszembe voltal 8) :!: :!: :!:
-Hat ott tartok ahol a part szakad :? :roll: sehol :? es mar elegem van az allando orvoshoz jarasbol,homerozesbol,pe figyelesbol,idoben akciozastol,varakozastol es remenytelen remenykedestol :?
-Most epp utazunk majd nemsoka es utana szedhetnek closti-t csak nem tom szedjem-e? :roll: vgy varjak mig ember megelegeli,hogy egyszeruen nem esem teherbe es szol,hogy lepjunk :roll: Mert en a lombikban bizok es bar zold utam van a dokitol a leleteim alapjan...ugye o nincs benne egyenlore uuugy :roll:
Csodas gorbeim vannak,van pe-m egyutt is vgyunk,sokat is iszom,nem dohanyzom,nem idegeskedem nem ertem miert nem jon ossze :? :roll:
-Apaval jol vgyunk 8) csaladdal talizom masodszorra okt 4-en asszem 8) a batyjanak lesz szulinapja 8) Aztan utazunk 8-a fele suliba is megyek....meg decemberben lesz egy nagy utunk:
Tokyo-Bankok-Dubai-Beirut(eskuvore megyunk visszafele meg thaifoldon etmegyunk egy kis szigetre 8) )Ezt az utat nem szeretnem mar lemondani igy nem vgyok biztos a clostiban :roll:
-Mirol nem irtam meg? :roll: :?: :idea: Jah isten hozott ujra itt 8) :lol: :lol: :lol:


NociKép
Kepzeld olvastam,hogy a nagy dietazok akik sonyorgatjak magukat az sem jo.Marmint a babavarok szempontjabol.Mar nem tom hol olvastam de ti nem sok cikket neztek meg amit felteszek :? pedig jo dolgokat lehet ott olvasni.Ott irta a baba majd tudja mikor kell jonni....de ha nincs eleg taplaleka akkor nem tapad meg.... :roll: tudom ez ram is vonatkozik amikor egesz nap nincs idom enni :? De azert gondoltam ezt megosztom veled :roll:


ZsuKép
Nekem nem irtal :roll: :idea: Sok szerencset a visszaolvasassal...ha nem megy ne eroltesd :roll:
[/img][/quote]

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 

 
 

szia Bridget!
Jaj de nagyon édes az a kisbaba a nevünk mellett!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nincsen semmi baj, hiszen tudom én, hogy mindenkinek van más programja is, mint itt ülni.
A kisfiús avatar is nagyon ari!! :lol: :lol: :lol:

Zsu
Ti meg Mekdöncibe jártok??? jó volt? Itt nincs Mc'Donalds. Nem is igazán ismerem ezeket a kajáldákat. Nekünk van jó pár hamburgeresünk, meg pizzéria, meg kínai, meg egy török gyorskajálda. Ennyi a készlet. :lol: :lol: :lol:

Kata, Csucsu
Merre jártok?

Nócika
Te biztosan még nyomod az igát! Nem irigyellek. Én holnap megyek. :? :?
Vendég
 


Kép A tekim napozik :lol: 8)

Kép A sutemeny amit lattunk a szenyoevo helyen marha jol nezett ki 8) :wink:

Kép Ezt talaltam a szuper marketben...egybol vettem is csak 12cm-nyit 8) 8) 8)

Kép Yoyogi Park

Kép Yoyogi Park2

Kép Yoyogi park3

Es tartoztam egy plusszos teszttel :roll: Ok-ok nem HCG-S de plusszos..szal itt a havi LH tesztsorom 8) :
Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Beteszem ide is mert ez marha jo :lol:
Viszont nem tok megnyitni fajlokat ugyhogy azokat ne kuldjetek csajok!!!! :?

Anyuci jobban tudja



Egy egyetemista srác meghívja ebédre az anyját az albérletbe, ahol lakik. Az ebédnél ott van a fiú lakótársa is, egy gyönyörű lány. Az anya folyton ezt a lányt figyeli, és gyanítja, hogy valami viszonyuk is lehet.

Amikor vége az ebédnek már egész biztos benne, hogy több van közöttük mint egyszerű szobatársi kapcsolat.

A srác szinte olvas anyja gondolataiban:

- Hidd el anya, tudom mire gondolsz, de nincs közöttünk a világon semmi, mi csak lakótársak vagyunk!

Kb. egy hétre rá a lány gyanakvóan megy a sráchoz:

- Egy hete, mióta az anyád itt járt, nem találom a szép ezüst merőkanalat...

- Nem tudom elhinni, hogy ő lett volna, de azért most írok neki egy levelet, csak hogy biztos legyek benne.

Így a fiú leül az asztalhoz és írja a levelet:

"Kedves Anya!

Nem mondom, hogy te vitted volna el az ezüst merőkanalat a lakásunkból, és azt sem mondom hogy nem te voltál. De tény, hogy hiányzik azóta, hogy te itt jártál ebédelni."

Néhány napra rá megérkezik az anyja válasza:

"Kedves Fiam!

Nem mondom, hogy te lefeküdnél azzal a lánnyal, de azt sem mondom hogy nem. De tény, hogy ha ő a saját ágyában aludna, akkor mostanra már régen megtalálta volna azt a merőkanalat.

Anyád"

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


helló Bridget!
Kerestelek skype-n!
Azt hittem, már alszol. :lol: :lol:
Ez a vicc nagyon jó!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


A dadogós bemegy a dokihoz hogy segitséget kérjen, mert nem bírja beterelni a csirkéket az ólba.
- Mondja el hogy csinálja...
- M..m..mondoma cs..cs...csirkéknek h..h..hogy b..b..be...fele, erre b..b..bemegy a fele.
- A...a..aztán m..m..megint m..m..ondom, b..b..be..fele erre m..m..megint b..b..bemegy a fele.
- M..m..mikor már csak e..e..egy cs..cs..csirke m..m..maradt m...m..megint m..m..mondom b..b..be..fele, m..m..ire a
cs..cs..csir..ke:
- M..m..mi a f..f..f@szt a..a..karsz, sz...sz..szakadjak k..ketté?
- M..m..ire én :
- N..n..na, e..e..elmész t..t..te a pi..pi..pi.., erer..erre k..k..kijön az ö..ö...összes

-------------------------------------------------------------------------------------

A számla

Egy este, amikor anya a vacsorát főzte, 11 éves fia megjelent a
konyhaajtóban kezében egy cédulával. Furcsa, hivatalos arckifejezéssel nyújtotta át a cédulát AZ anyjának, aki megtörölte kezét a kötényében és elkezdte olvasni azt:

- a virágágyás kigyomlálásáért: 500 Ft

- a szobám rendberakásáért: 1000 Ft

- mert elmentem tejért: 100 ft

- mert 3 délutánon át vigyáztam a kishúgomra: 1500 Ft

- mert kétszer ötöst kaptam AZ iskolában: 1000 Ft

- mert mindennap kiviszem a szemetet: 700 Ft

Összesen: 4800 Ft .

Anyja kedvesen ráemelte fiára tekintetét. Rengeteg emlék tolult fel
Benne.
Fogott egy tollat és egy másik cédulára ezeket írta:

- mert 9 hónapig hordtalak a szívem alatt: 0 Ft

- AZ összes átvirrasztott éjszakáért, amit a betegágyad mellett
töltöttem: 0 Ft

- a sok-sok ringatásért, vigasztalásért: 0Ft

- könnycseppjeid felszárításáért: 0 Ft

- mindenért, amit nap mint nap tanítottam neked: 0Ft

- minden reggeliért, ebédért, uzsonnáért, zsemléért, amit készítettem
Neked: 0 Ft

- AZ életemért,amit minden nap neked adok: 0 Ft.

Összesen: 0 Ft

Amikor befejezte, anyja mosolyogva nyújtotta át a cetlit a fiúnak.. A gyerek
Elolvasta és két nagy könnycsepp gördült ki a szeméből.

Szívére szorította a papírost és a saját számlájára ezt írta: FIZETVE.

------------------------------------------------------------------------------------

Levél a szőke nő anyjától

Kedves lányom!

Lassan írom levelem, mert tudom, hogy nem tudsz gyorsan olvasni.

Már nem ott lakunk ahol eddig, mert apád olvasta, hogy a legtöbb baleset az otthontól 20 km-es körzetben történik, úgy hogy elköltöztünk.

A házszámot sajnos nem tudom megírni, mivel az előző lakók magukkal vitték, hogy ne kelljen a címüket megváltoztatni.

Az új házban minden nagyon szép és jó.

Mosógép is van, bár nem működik valami jól. Beletettem a ruhát, meghúztam a láncot, és azóta nem láttam belőle semmit.

Mindent összevetve nem rossz itt.

A múlt héten csak kétszer esett az eső, egyszer három, egyszer meg négy napig. Elküldtem a kabátot, amit kértél, de apád szerint a gombok miatt túl nehéz lett volna a csomag, úgyhogy levágtam mindegyiket, és beletettem őket a kabát zsebébe.

Az a lüke bátyád valamelyik nap bezárta a kocsikulcsot, és több mint két órába telt, míg apádat és engem kiszabadítottak az autóból.
A nővérednek ma gyermeke született, de még nem tudjuk fiú-e,vagy lány, így azt sem tudom megírni, hogy nagynéni vagy nagybácsi lettél.

Képzeld! A szomszéd beleesett a pálinkás hordóba. Néhányan megpróbálták kihúzni, de Ő hősiesen ellenállt, és megfulladt. Szegény embert 3 napig hamvasztották.

Máskülönben nincsen sok újság, minden a megszokott mederben folyik.

Csókol szerető anyád!

Ui. Akartam pénzt is tenni a borítékba, de már le volt zárva.

------------------------------------------------------------------------------------

A szőke idegesen felhívja a barátját:
- Át tudnál hozzám gyorsan jönni, nagyon nehéz a puzzle, már órák óta kínlódok vele, azt sem tudom honnan kezdjem!
- Minek kellene kijönnie belöle?
- A dobozon egy tigris van.
A barát kíváncsi lesz, átmegy a szökéhez. Végignéz az asztalon és azt mondja:
- Először is vegyél mély lélegzetet és nyugodj meg. Utána együtt visszarakjuk a dobozba a kukoricapelyhet.

-------------------------------------------------------------------------------------

Négy férfi elment golfozni az egyik délután. Miután végeztek, az egyik elindult, hogy rendezze a számlát. A másik három elkezdett beszélgetni a fiaikról:
- Az én fiam építkezési vállalkozó. Olyan sikeres, hogy az egyik barátjának adott egy házat ba. - mondta az első.
- Az enyém autóügynök. Már három városban van ügynöksége. Annyira megy neki, hogy a múltkor adott az egyik barátjának két Mercédeszt.
- A fiam bróker - mondta a harmadik. - Annyira sikeres, hogy egy hatalmas részvénycsomagot adott az egyik barátjának.
Mikor a negyedik férfi is csatlakozott hozzájuk, őt is megkérdezték, mit csinál a fia.
- Az én fiam homokos. Nem vagyok túl boldog emiatt, de biztos jó lehet, mert a három legutolsó barátja adott neki egy házat, két autót, és egy hatalmas részvénycsomagot.

------------------------------------------------------------------------------------


A fényképészetbe betér egy szőke:
- Szeretnék erről a filmről képeket csináltatni.
- 9x13?
- 117. Miért?

------------------------------------------------------------------------------------

Buszsofor motto:
"Aki integet, az búcsúzkodik, aki fut, az sportól. Az utas az, aki vár a megállóban."

-------------------------------------------------------------------------------------

Bíró: Hol volt ön 1993. július 7.-én este nyolc órakor?
Tanú: Hol lettem volna? Otthon ültem, egyik szememmel a naptárat, másikkal az órát figyeltem.

-------------------------------------------------------------------------------------

Mókuska randira készülödik. Igencsak kiöltözik, már a sminkje is készen van, amikor hirtelen leszarja egy madár.
Mókuska mérgelödik...
- Na de ! Hát miért szartál le?! Épp randira készülodöm!
- Ja, és még azt is üzeni, hogy nem ér rá!

-------------------------------------------------------------------------------------

Áll a juhász a réten a botjára támaszkodva. Arra megy a többi juhász.
Amikor meglátják, megkérdezik tőle:
- Hát te meg mit csinálsz?
- Gondolkodom.
- És hol a fenében van a nyájad?
- Azon gondolkodom.

-------------------------------------------------------------------------------------

Egy hapsi kiküldetésbe megy és filózik: „Repülővel megyek, azon hányni
szoktam, tehát Deadalont vennem kell... Az asszony otthon marad, nő
meg kell, tehát kotonra is szükségem lesz." Bemegy a gyógyszertárba és
mondja a patikusnak:
- Kérek egy levél Deadalont és egy csomag kotont!
Megkapja, fizet és kimegy, de közben morfondírozik tovább: „Lehet,
hogy ott is röpködnöm kell még, és hát nők mindenhol vannak, kevés
lesz a készlet." Visszamegy és mondja újból:
- Lesz szíves még egy levél Deadalont és még egy doboz kotont adni!
Mire a patikus:
- Uram, kérdezhetek valamit?
- Hogyne, parancsoljon!
- Ha hányingere van a hölgytől, minek baszogatja?

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Megyek be es beszelhetunk 8)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok csajok! Vagyok én is, de mint mindig a dodohelyemről! Ma meglátogatott itt bent a mubnkahelyemen az egész róka család! Valahogy nem esett jól, de igy most jobban vagyok! Bár elötte ebédeltem és egy kicsit éheske vagyok, de nem merek enni!!!!!!!!!!!!!!!!! Na mind1! Most ugy érzem magam mint aki kotyagos! Fájnak a csontjaim, a böröm meg mindenem!!! És persze a hasim is, mert közeledik MIkike! Kolleganöm mondja azaz kérdi, hogy a babotól hánytam??? Mondom kizárt dolog, mert érzem Mikit! Meg amugy is a párom is beteg az egyik kolléganöm is totál taknyos és most jövök én! Csak az a baj az egésszel, hogy ha én belázasodok nem birok kikelni az ágyból és amit most be kell látnom nem szabad lázas legyek, mert a 3 pultos közül egy kiesik, mert holnap mütik a szemét! Szal nem maradhatok optthon beksiben! :roll: :cry: :o :shock:

Brid! Szupik a képek! Egyébként tegnap írtam neked is mikor a többieknek, csak elszélt és mivel hosszu lett nem volt erőm ujra írni! De majd bepotolom!

Na megyek csajok, mert kész vagyok! Este nem hiszem, hogy jövök otthonról! :cry:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Hello!

itt vagyok csak bénázok egy ujjal,

egyenlore itthon, a szokásos kemenyedésekkel kuzdok.
félek barmit is enni, nem tudom mitol indul be az epegorcs.
utánaolvastam neten, sokszor keveset kell ennem, hogy az epe folyamatosan uritsen az osszehuzodásaival.

hiányzik a csaladom, bar tegnap vegre tudtunk vebkamerán beszélni. félek hogy a Levente az oviban elkap valamit, mert mar sok gyerek beteg, mégis viszik. eddig mindig én voltam vele ilyenkor. anyos nem tudom hogy birja majd az esetleges éjszakázást, lázmérést.

a férjemnek fáj a terde egy honapja, valoszinuleg meg kell muteni.
kozben átszervezés miatt más helyre kerult a munkahelyén, nem hiányozhat. meg itt vagyok én is, de nem nagyon tud látogatni.

minden egyszerre. remélem nektek majd nem lesz ilyen nehez terhességetek.

Pendi!
szerintem az LH, FSH jo, es a progeszteron is magas volt, eszerint volt peteérés.
remélem ez a doki segit.

kuldokmég képet.

Kép

Kép
szakmarinekati
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
szakmarinekati
 
 


Sziasztok: Ezer bocsánat ma ritkán voltam. DE mentségemre irtó szarul voltam. Amit kaptam antibiotikumot attól rendesen görcsöl a hasam. Rá is van irva, intenziv hasfájás. Hát nekem bejött. Birom a fájdalmat de fetrengek. Éjjel is fájt ma egész nap.
Remélem az éjszaka már jobb lesz.
Holnap jövök reggel igérem és vissza is olvasok.
Addig is puszi mindenkinek:)

Kép
csucsu05
 
 


Na joooo reggelt :lol:

Kép

Noci
Tyu nem is tom mi lehet a baj de ez,hogy mindig hanysz ez nem jooo :roll: Utanakene ennek is jarni.Tudod azt mondjak a testunk mindig jelez valamit. :roll: es a jelekbol kene nekunk rajonni mi a baj.....vgy ha mar nem a dokiknak :? Vgy lehet a babotol? :shock: Meg sosem tudni amig nincs miki :wink: En is ne tudd meg,hogy szivat miki :twisted: De ez igy nem lesz joo :roll: Valamit tegyel az egeszseged erdekeben :!: Tudod a babo akkor jon ha egeszsegesek vgyunk :D Es az meg,hogy nincs eleg letszam nem a te gondod...ha beteg vgy ugy nem lehet melozni :twisted: foleg ha hanysz az virusos is lehet nem?akkor meg plane nem melozhatsz :roll: :? vgy rosszul tudom?! :oops:


Pendi
Jo volt dumcsizni 8) :lol: Na meg a jatek :lol: :lol: Jo munkat neked mara.A hormonjaidat mindjart osszehasonlitom az enyemmel 8)


Kata
Ngyon jok a kepek vegre van mit nezegetni 8) De jo nektek ti mar ott 4-esben fexetek :lol: :lol: Most otthon vgy ugyi? :roll: Hat nem irigyellek a sok fekvestol az tuti :roll: :? :oops: De mar csak par het jol mondom? :wink: Majd legyszi nezd mar meg a en eredmenyeimet is! :roll: Koszi.Meg 1 kerdes ha most megkene szulnod akkor minden rendben lenne a baboval? :roll: Ugye most mar igen :roll:


Csucsu
Melyik gyogyot kaptad amitol ilyen rosszul vgy? :twisted: A fajdalom monnyon le :!: :!: :!: :evil: Meddig kell szedned ezt? :roll:


Tyu most mostak le az ablakokat kintrol... :shock: en meg ugy megijedtem mert itt ulok az agyon(haloingben 8) :lol: )es mikor jobra forditom a zaj iranyaba a fejem latom,hogy ott log a pasi es mossa az ablakot :lol: :lol: :lol: Multkor mikor az erkelyre beugrott a pasi az ablakot mosni azt hittem inkfartust kapok :shock: :shock: :shock: :shock: :x Persze elore szolnak mindenki kap ertesitest...na jah 3hettel elotte....szal mire eljon a mosas napja addigra mar meg is feledkeztel rola :? :lol: :lol: :lol:

Na szal tegnap a kis 1forintus nagysagu verfolton kivul nem volt semmi :evil: egesz nap semmi...ugyhogy ma vgyok a 26.nap ma kene ugye normalis esetben megjonni...max meg 27napig szokta birni :roll: de azt ritkan :evil: Cicim feszul,kekeres bar ez a menzitol lehet ....hasim is fajdogal de nem annyira intenziven...vgy igen?! :roll: :? negyed 3 es piri meg sehol :evil: Ugy seggberugom 9honapig nem talal vissza :evil: :lol: :lol: :lol: :lol: :evil:

Most voltam wocon... Kép Marha jo,hogy megyek igy bulizni :evil: Miert pont ma :twisted:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok!

Hát ismét itt egy pindurkát!!!

Esélytelen a visszaolvasás nálam :oops: :lol: 8)

Bridg!
Jók a viccek!!!

Nócika!
Jobbulást neked!!!!!

KAti!
Jó "látni" Téged!!!!! Kitartést, Drága, márt nem tudok mondani!!! Drukk LEventének, hogy ő ne kapja el a bacikat!!!!!

Csucsu!
Hasgörcs mondjon le :!: :!: :!: :!: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Rólam: Hamarosan piri nálam is látogatását teszi, pecsételgetek tegnap este óta. De szerencsére csak picikét :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


sziasztok!
Csak beugrottam köszönni, mert mindjárt indulok melózni!

most nincs időm visszaolvasni, de holnap jövök, és olvasok!

Vigyázzatok magatokra!
Puszi!

Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok csajok 8)
En ebben a honapban spontankodok 8) A homeroket mar tegnap sem hasznaltam....kivittem a furdoben meg veletlen se nyuljak erte ebredeskor :evil: Se LH teszt,se homero,se pe figyeles semmi....en feladom a kuzdelmet....majd jon ha jon...en mar mindent megprobaltam az ugy erdekeben de keves vgyok :roll: Szal mostantol semmi...hajra szabad szerelem 8) :lol: :lol: :lol:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget: Jajj nagyon sajnálom , hogy megjött. Igazad van, hoyg most nem figyelsz semmit. Spontán lehet hamarabb össze jön mintha mindig hőmérőzik , LH -teszttel az ember. KI tudja lehet neketek ez fog bevállni.
Hát én is megijednék ha egy ember lógna az ablakban. És valóban ha 3héttel előtte szólnak mire jönnek az ember elfelejti melyik napra is volt megirva.
Hát nem trudom de ez a gyógyszer kikészít. A neve: Doxycyclin.
Antibiotikum. A barátnőm is igy járt ő is ezt szedte és zintén görcsölt a hasa.
Hát nem semmi az biztos.

Kuzsanna: Neked a Bromo mennyi idő alatt tette helyre a prolaktint? Mert van egy topic ahol elkeseritettek. Azt írták 1-2hónap biztos mig helyre jön. :(

Kép
csucsu05
 
 


Bridget: Itt szakad az eső , sőtét van. :( Hú de utálom ezt az időt. Nálatok süt a nap?


Kati: Itt a képen hány hetes vagy?

Noci: Hányás nem játék. Tessék elmenni dokihoz. Ne te legyél a munka hőse. A munka megvár hidd el. Szóval tessékel menni akár üzemorvoshoz vagy körzetihez.

Kép
csucsu05
 
 


En is doxycylint szedtem :D Ngyon jo gyogyszer mondhatnam a legjobb.Mi apaval 10napig szedtuk az ureoplazmamra :twisted: es pont pe-re hagytuk abba a gyogyot :roll: Nekem azt mondta a dokino az a honap is eselyes :roll:

En is kivoltam tole ngyon.Almos voltam mindig es nem erzetem ngyon jol magam :? Kitartas :!:

Itt ma is jo ido van 8) Felvettem a nyari ruhamkamat es megyek megnezni a masik sulit holnap meg az uccsot :wink:

Szal majd utana jovok :!:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget: Jajj nyári ruha?, Hát irigyellek. Itt télit kell lassan felvenni :(
Te a gyógyszerből mennyit szedtél? napi 1X vagy 2X 1 et?
A párom ma kezzdte el szedni amúgy. Kiváncsi vagyok neki fáj e a hasa tőlle.
Én eddig 21X 1 szedtem. De szerintem elszúrta a doki hisz ha kettönknek kell szedni akkor az egy doboz úgy elég ha napi 1 szedünk. Lehet ezért voltam nagyon rosszul mert én három napig 2X 1 szedtem:(
De ez volt rá irva a receptre és a dobozra is. Most már csak 1 fogok mától szedni mert nem birtam az éjjszakát sem ki szinte úgy fájtam.


Sok sikert a suli látogatáshoz:)

Kép
csucsu05
 
 


:shock: :shock: :shock: :shock: Hat nekem is ugy irtak fel,hogy 2x1 de csak azert mert igy tudtak kivaltatni a 20tablettat!!! :roll:

Nekunk egynapon kellett elkezdeni!!!Hisz te hiaba olod ki a bacikat 3napja amikor obenne meg elsem kezdodott a folyamat :roll: :? Szal egyszerre kezdtuk es napi 1-et vettunk be. 10 napig 8) Marha eros en nem hiszem,hogy kettot kellett volna bevenned.Mert mar maga az 1 es 10napig is marha nagy dozis :? :roll: :twisted: Emberemnek semmi baja nem volt tole :shock: :roll: Mondjuk ez kilora megy...legalabbis olvastam,hogy ugye 50kilo alatti gyereknek nem ajanlatos...na hat en a 53kilommal igencsak megereztem a hatasat...viszont parom a 73kilojaval semmi.

Nem tom te hogy szeded be de nekem ugy mondtak reggeli kozben egy nap pohar itallal.Aztan ra 15percre meg 1pohar ital.Elotte es utana 3orat se tej se kave nem fogyasztani!

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Jah a suli nem jott be annyira nem volt olyan szep :? :roll: Holnap meg megnezek egyet 8) Most meg megyek keszulodni mert 1ora mulva itt talizunk a csajokkal aztan megyunk vacsizni meg bulizni 8) 8) 8) 8) 8)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget: Egyszerre kellet volna nekünk szedni a gyógyszert. De nem volt a gyógyszertárban épp kifogyott és megrendelték. Hál istennek a párom tudott hozni nekem, (a munakhelyén adták a nővérek ) hogy legalább én kezdhessem el szedni.DE ott is csak 5szem volt . nem értem mindenki ezt szedi most?? Tegnap jött meg a gyógyszer. Azért kezdtem el szedni mert pont vége lenne akkor a vérvételre amikro megyek. Nem tudom bezavar e de gondoltam én elkezdem. De már a párom is szedi. És most hivtam neki is fáj a hasa. Azt mondja gyilkos mondon. Na én is ezt érzem. Elhiszem, hogy jó gyógyszer de irtóra szarul vagyok tőle. Számolom a napokat még 6nap van:(
Én addig meghülyülök mostis úgy fáj hogy csak na. Amúgy igy vettem be reggel kaja közben sok folyadékkal és utána is ittam sokat sőt azóta is iszok hátha jobb de semmi.
Na majdcsak letellik a 10nap.

Sajnélom, hoyg a suli nem tetszett de még van egy vagy az első is lehet akkor befutó nem?

De jó mentek bulizni? Tök jó, hoyg ennyit el tudsz járni. Na majd ha lesz babus nemigen lesz időd és energiád sem. Jól is teszed menj csak mert utána ugyis csak a baba körül fog forogni a nagyvilág:)
HOva mentek amúgy bulizni?

Kép
csucsu05
 
 


Leirtam mi is történt a Leventénél meg most a kistesónál!
Kicsit hosszú lesz!!!!!

Levente

A 24. hétig minden rendben volt. Ekkor még dolgoztam, ám egyik nap alig bírtam hazavonszolni magamat az állomásról hazáig. Már a megmozdulása óta keményedtem, de eddig nem gondoltam rosszra. A győri doki megállapította, hogy 2110 a méhszájam, de ezt akkor még nem tudtam mit jelent. Annyit mondott, hogy szedjem a felírt gyógyszereket, ne dolgozzak és pihenjek. De hogy mennyire komoly a baj, arról semmit nem mondott. Ezért felhívtam a Kaális dokimat (mivel PCO miatt hormonkezelést kaptam így estem teherbe), segítsen, most mi van. Kérdezte, milyen számokat írt a doki a kiskönyvbe. Nagy nehezen kivettük, hogy 2110, majd elmagyarázta mit is jelent ez pontosan. Innentől kezdve 3 hétig ki se mozdultam a lakásból, próbáltam minél többet pihenni és ittam a Magnesium Citriciit. Már elmosogatni se tudtam, annyira kemény volt a hasam. Hál isten ekkor még nem görcsöltem, csak keményedtem. Közben kerestem a győri helyett egy komáromi dokit (Ördögh), aki szerint a méhszáj 2100 inkább. Elengedett haza a szüleimhez Vas megyébe, hogy ott pihenjek. (mivel a férjem pont a lakásfelújítási projekt kellős közepén volt, én meg csak feküdtem, nem tudtam segíteni.)

28. hetet betöltöttem ekkor. A szüleimnél már nem feküdtem egyfolytában, kint pihentem a szabadban. Egyik este 5 percenként kezdtem görcsölni, ezért éjjel bevitt anyu Körmendre a kórházba. Infúziót kaptam, majd Terbutalint (simaizomlazítót) szedtem. Ettől persze rosszul voltam, szívdobogás, 125-ös pulzus. A mellékhatásra Verapamilt szedtem, meg a szokásos Magne B 6-ot is adták. Kórházban voltam 4 hétig, 3 hétvégén hazajöhettem eltávra. Egyedül voltam egy szobában szinte végig, nagyon rossz volt. Ráadásul a férjem ugye Komáromban, 3 órás autóútra volt tőlem. Dolgozott, lakást felújított és engem próbált minél többször látogatni.

33. héttől hazaengedtek a kórházból, újra a szüleimnél feküdtem a 36. hétig. A keményedések görcsök megvoltak, de a méhszáj nem változott. 2100 volt, a 37. héten lett 2111. A 38. hetet betöltöttem, amikor megszületett a kisfiam Levente. Persze a 36 hét után nem került el engem sem a terhességi mérgezés enyhe formája, magas vérnyomás vizesedés. Fehérjét nem pisiltem. Ezért a 38. héten ideje volt, hogy megszülessen, nehogy baj legyen. Szerencsére magától megindult, elfolyt a magzatviz. Ekkor már egy hete újra a kórházban voltam.

Szerencsére egészségesen megszületett a kisfiam, 3500 gr-mal.

Kistesó

Többévi próbálkozás után végre jelentkezett a kistesó két csík formájában. Először alig hittük el, hisz sose gondoltam volna, hogy valaha is spontán tudok teherbe esni. A 14. hétig nem volt semmi gond, kicsi émelygés volt este.

14. héten először voltam együtt a férjemmel, addig nem mertük. Másnap nyákdugó darabok távoztak. Rögtön hívtam a védőnőt, dokit, kérdeztem babanetes lányokat, kinek volt ilyen. A doki két nap múlva megnézett, méhszáj zárt volt, csak éppen el kezdtem vérezni a vizsgálat miatt. Kitörölgette belül, nehogy találkozzak a vérrel. Panangint (magnézium és kálium egyben) és Diafillynt kellett szednem. A Diafillyntől olyan rosszul lettem, nem bírtam felkelni az ágyból. 106/60 volt a vérnyomásom, pulzusom meg 125 körül.
Mire a dokival sikerült feliratnom a Dopegitet a magas pulzus ellen, a háziorvosom azonnal leállított a gyógyszerről.

18. héten újra mentem terhesgondozásra, bevallottam, hogy nem szedem a gyógyszert és semmi bajom. Újból méhszájvizsgálat, zárt voltam. Öltözés közben elöntött a vért, majdnem szívbajt kaptam. Kb. 2 kanálnyi piros vér jött, eláztatva még a nadrágomat is. Hazaküldött, hogy pihenjek, mert ez csak a vizsgálattól jöhetett, nem a méhből. De ennyi honnan? Na pár nap után megnyugodtam, készültem a nyaralásra, ahol nagyon jól éreztük magunkat.

22. héten újra Vas megyében voltunk a fiammal anyuéknál, amikor elkezdtem görcsölni. Mivel az első terhességnél is a bajok így kezdődtek, éjjel bementünk a körmendi kórházba. Ekkor 2100 volt a méhszájam, kaptam magnézium infúziót, másnap elég jól voltam. Gondoltam nemsokára hazamehetek. Csak többet kell pihenni. Két nap múlva megvizsgált a dokim, és megállapította, hogy teljesen kinyíltam 2111-re, érzi a magzatburkot.
Na ekkor elszakadt a cérna, csak bőgtem és bőgtem. Diafillynt kaptam, ami annyi volt mint halottnak a csók. Folyamatosan görcsöltem, szerintem a dokik azt hitték elmegy a baba, de persze biztattak. Vasárnap éjjel már lelkileg feladtam. A magnézium infúzió nem segített, a gyógyszerek sem, ekkor éjjel elkezdék adni a Diafillynt infúzióban. Ekkor már 5. napja nem aludtam, meg sem tudtam mozdulni az állandó fájdalomtól. Az infúziótól állandóan büdöset éreztem, mert kifelé párolgott belőlem a gyógyszer. Ekkor tényleg arra gondoltam, hogy vegyék ki és legyen már vége…. Legszívesebben felkeltem volna az éjjel közepén és a folyosón hisztiztem volna, hogy nem akarom folytatni. Ha nem hat semmi, akkor nincs mit tenni.
Azt persze még nem mondtam, hogy a Terbutalint (ami az első terhességnél is segített) kivonták a forgalomból, és a Bricanylt is, amik erősebb simaizom-görcsoldók. Ezek lettek volna az utolsó esély számomra, ha lett volna Magyarországon. Ekkor a doki adott receptet, felírta a Bricanylt, próbáljuk Ausztriából beszerezni. Nem volt ott sem és Németországban sem. Ekkor felírta a Terbutalint. Minden ismerősünket megmozgatva kiderítettük szombaton, hogy Ausztriában nincs Terbutalin de meg tudják hozatni Németországból. Szerencsére közel lakunk a határhoz. Hétfőn a kórházban felhajtottak nekem 3 szem Bricanylt, és képzeljétek egyszerre hatott. Végre sokkal jobban voltam, a belső méhszáj nem változott. Szerdán már a Terbutalin ott volt a kórházban és azt szedtem. Innentől kezdve úgy éreztem talán lesz esélye a babának a 26. hétig bennmaradni. Az ágyam végét megemelték, csak WC-re kelhettem fel és kb. 3 naponta fürödtem.

23. hetet betöltve, az első kórházi hét után elkezdett görcsölni a jobb oldalam, a bordák alatt. Először csak kicsit, gondoltam a gyomrom. Aztán nagyon nagyon fájt, kaptam Nospa injekciót. Kiderült, hogy epegörcsöm van, hát az se piskóta. Baromira tud fáj. Nem használt a Nospa, fetrengtem az ágyban. A többi lány szólt, hogy nem vagyok jól, a doki ekkor 2 Algopirin injekciót rendelt vénásan. Háromnegyed óra múlva hatott, és elmúlt a görcs. Ezután diétára fogtak, ami zsírmentes kaját jelent. A leves és a főzelék csak lé volt, szívószállal meg tudtam volna enni. Ettől nem nagyon hízott a babám, külön hozták anyuék a kaját. Anyu behozta a fiamat is, már nagyon hiányzott. A másik gond az volt, hogy egy hétig semmi székletem nem volt, nem is mertem erőltetni. Mindent beszedtem már, amit csak lehetett, már a végén beöntést kértem, az se segített. Aztán rá egy nap múlva szerencsére elindult. Az epe uh-on megállapították, hogy 3 mm-es kövem van, meg pang a jobb vesém, menjek gyakrabban vc-re. 26 és fél hetesen hazaengedtek eltávra 3 napra. Alig értem haza már viszkettem, a sok antibiotikum megtette hatását. Gomba. Canesten kenőcsöt engedett csak a doki használni, kupot nem. Kinyilt méhszájnál a legveszélyesebbek a baktériumok, mert megrepeszthetik a magzatburkot, ezért nagyon féltem. De állítólag a gomba e szempontból nem volt veszélyes. 3 nap múlva elmúlt.

27. hetesen, 5 hét után hazaengedtek a kórházból, sőt küldtek, mert ott nem csinálták meg a vérképet, bakterológiai leletet, kenetet, terheléses cukrot, ugyanis ha a kórház rendeli meg akkor őneki kell fizetnie (nem pedig az OEP fizeti) Mivel a terheléses cukor esetében (glükózoldatos) 2 órát kell várni míg vége az utolsó vérvételnek, én meg alig bírtam járni is, ülni is, a kocsiban feküdtem. Közben a doki levette a kenetet, bakteriumtenyésztéshez a cuccot, amikor is rájött, miért véreztem mindig a vizsgálatokkor. Kiderült, hogy polipvan a méhszájon, amely minden vizsgálatnál kivérzik. Azon nyomban le is vette. Nem volt túl kellemes. (hozzáteszem ezért általában befektetik az embereket kisműtétre). Másnap megint mintha nyákdugó darabok mentek volna el, kb. 3 alkalommal.
Na de ezen is túl voltunk, és betöltöttem a 28. hetet. Persze a keményedések és görcsölések nem szűntek meg, sokszor éreztem a méhszájamnál fájdalmat.

Három és fél hetet voltam itthon (anyuéknál), amikor jött látogatóba a férjem és a fiam (a kisfiam elekezdte közben az óvodát Komáromban, anyósom és a férjemmel van most is). Nagyon vártam már őket, persze a krach megint betütött.

30 és fél hetesen, éjjel arra ébredtem, hogy megint jönnek az epegörcsök. Hirtelen olyan rosszul lettem, hogy sírva keltettem fel a férjemet, hogy vigyen be a kórházba, mert nem bírom elviselni. Még beszélni is alig tudtam. A hülye ügyeletes doki először megvizsgálta a méhszájat, majd fél órán át kérdezgetett az adataimról, (onnantól kezdve, hogy mikor volt az első mensi, stb. csak azért nem kiabáltam le a fejét, hogy szúrjon már belém egy fájdalomcsillapítót, mert lassan el kezdett csillapodni a fájdalom, otthon ugyanis vettem be egy algopirint.) Mire végzett már semmi bajom sem volt. De aztán kaptam egy Nospa injekciót, amire már nem is kellett. Egy hétig benntartottak.

Most töltöttem be a 32. hetet, elkezdtem a 33-at, de nagyon nem bírom már az állandó fekvést. Eddig 10 hete folyamatosan fekszem, és még ki kellene bírni a 36-ig. Nem tudom, meddig lesz hajlandó benntartani a méhem a babát, aki egyébként kislány lesz. Állandóan keményedek, többször éjszaka pedig folyamatosan görcsölök. A kórházi cuccom mindig menetre kész.

Nagyon hiányzik a férjem és a fiam. Szerencsére a kisfiam jól el van nélkülem is. Mindig kérdezi a telefonban hogy a kórházban vagyok-e, és fáj-e még a pocikám. Kérdezi honnan jön ki a kistesó, és nézzük meg a köldökömön keresztül.

Kép

Kép
szakmarinekati
 
 


Bridget! Hol találom az eredményeidet?
Most itthon vagyok anyuéknál, itt maradok míg meg nem lesz. Vagy Körmenden szülök, ha sikerül elhúzni a 36. hétig, ha előbb, akkor Szombathelyen. Ott van PIC, koraszülött ellátás-
Állítólag a 32. hét egy mérföldkő, innentől már jobban működik a tüdő, termeli azt az anyagot, ami segít a légzésben. A sérülés (agyvérzés pl.) is kevésbé fordul elő. Egykori munkatársam, egy falumbeli, és egy messzi rokonom is a 32. hétre szült és jól vannak a gyerekek. Csak azért még intenzív koraszülött ellátásra lenne szükség.

Kuzsanna! Köszi a drukkokat!!! Én is szorítok neked!!

Csucsu! Úgy 29. hetes lehettem nem tudom pontosan. Igazából nekem nincs olyan hegyes hasam, inkább hosszában nő még, mert magas vagyok, több helye van.

Nekünk is volt Ureoplsma (jól írtam?), mi nem ezt a gyógyszert szedtük, hanem Tetracyclint, vagy valami ilyesmit. Attól nem voltam rosszul, legalábbis nem emlékszem.

Nálunk zuhi volt, utálom a hidegfrontot, mert attól is csak rosszabbak a görcsök. Éjjel megint görcsöltem, de azért elmúlt szerencsére. Mire vége lesz ennek az egésznek mehetek a pszihiátriára. Kezd fogyni a lelkierőm, miközben persze tudom, hogy 22 hetesen a fél karomat odaadtam volna a 32. hétért. Szóval örülni kellene, de még mindig nem tudok.

Na most kaptatok olvasnivalót!!!!

Sziasztok!
Kati

Kép

Kép
szakmarinekati
 
 


Sziasztok csajok!

Brid! Lehet, hogy tényleg csak valami virus, de az is lehet hogy babo van a dologban! Elvileg én mindig 28 napot számolok, mert eddig nekem az volt az átlag! Csak mostanában lett 30 napos! És ha a 28-at nézem akkor szombat lesz a napja! Nos barnázásom van, meg néha pocifájás! Se cici feszülés sem semmi más! Virus is lehet, meg mivel nekem mikor megjön én akkor marhára rosszul tudok lenni és ez azt mondta a doki, hogy lehet miomátol is! De ezt majd oktober 8.-án az uhu megmondja! Babot nem tudom miért, de én erre a honapra is kizárom! Amugy ma jobban vagyok mint bármikor máskor! :D Betegállományba én meg nagyon ritkán megyek! Cask, ha már az ágyból sem tudom magam kirángatni! Szoval az meg a lázat jelenti!
Piri meg monnnnnnnnnnnnnyyyyyyyyyyyyyyyyyooooooooooonnnnnnnnnnnnn LLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Csajok! Szerintetek, mi van ha csinálok mondjuk szombaton egy reggeli pisiből tesztet?? Mondjuk nem hcg-t, hanem egy lh-t? Igazat mondhat??? Ha hülyeséget kérdezek mondjátok meg nyugodtan! :oops:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nóci: Miért nem HCG csinálsz? Hátha az is kimutatja:)

Kati: Nem semmi a történeted. Jól megdolgozol ezért a kisláynért. És nem csak te hanem az egész családod. nem sír a gyereked utánad?
Hú szerintem Szabin akilenne teljesen. Mikro áprilisban kórházban voltam 4napot sirt nem akart aludni enni csak azt mondta anya anya.
Kivánom, hogy sokáig bent maradjon még a babád de közben kivánom, hoyg enyhüljön ez a teher ami most rajtad van. Azt hiszem ez a kislány megérdemelné a Viktória (győzelem) nevet nem?

Kép
csucsu05
 
 


És bocsánat nem köszöntem. Szép napot mindnekinek:)

Bridget: Mikor mész a harmadik suliba?

Kép
csucsu05
 
 


Na szoval...bulit ne kerdezzetek nem mentunk...kifarsult a lany ngyot csalodtam benne :roll: :( o buzditott meg minden...erre itt hagyott fel12kor johettem haza...bezzeg apa sem nekem adott igazat mert,hogy en mindenkitol olyan sokat varok el....meg hogy noljek fel stb. es tovabbra is azt mondja jarjak el es szerezzek baratokat mert a kapcsolatunk rovasara fog menni ha nem :roll: :( De en most is voltam :roll: en probaltam...de amikor igy "cserbenhagynak" en ilyen szemelyekkel nem szeretek baratkozni na.Meg en eddig is jol megvoltam nelkulik...miert kell eroltetni :cry:

Ugyhogy hajnal 4ig jok kibogtem magam :cry: No komment beveszem azt a bizonyos pirulat:
Kép

Nem is akarok rola beszelni :?

Noci
Ne LH tesztet csinalj az csaloka!!! :? Ha csinalsz akkor HCG-t :wink: Bar en meg lehet varnek kicsit...mondjuk ugy a 33.nap korul mar tuti csinalnek 8) Nalam legalabbis 3nap keses az mar jelent valamit :lol: Myomatol hanyni? :shock: Ilyet en mreg nem hallottam :roll: :? Viszont a menzis fajdalmaid es fentrengeseid lehetnek attol :roll: Tudod nekem is van egy 4x4centis :roll: :oops: :?

Csucsu
Nem mentem a suliba mert reggel ugy gorcsoltem,hogy csak na...es omlok...szal ma kihagytam...majd hetfon...megvar...nem bontjak le addig :lol: :lol: :lol: Gyogyszer ugyban meg kitartas!!!En mondom itt is irtam nektek nap,mint nap rosszul voltam :? :roll: :x Mondjuk a gyomrom nem fajt :? Mindenesetre megnyugtatlak a 8.nap fele jobb es a 10.mar isteni...utana meg marha jo ujbol jol lenni 8)

Kata
Te egy hos vgy :!: :!: :!: :D Ureoplazma...neked,hogy vettek eszre?Amikor visszamentel csekkoltatni akkor eltunk a gyogyotol? :roll:

[quote]T írta:öbbévi próbálkozás után végre jelentkezett a kistesó két csík formájában

Ez olyan szepen hangzott :roll: :oops: :mrgreen:

Minnya folytatom csak csinalok bundikenyeret 8) :lol:

Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget: Akkro a tegnapi bulihoz no comment! ÉN SE SZERETEM AZ ILYEN HELYZETEKET!
A suli pedig tényleg megvár.

Most éppen a gyógyszer utáni görcsölésem van. A páromnak semmi baja nem volt de azt elmondta ő is érzi a hasát valami mintha nem stimmelne de nem görcsöl. Ő azt mondta látja rajtam, hoyg fáj pedig én jól tűrőm a fájdalmat. Komolyan mondom mikor méhen kivüli terhes voltam akkor nem fájt ennyire. Na mindegy csak vége lesz egyszer ennek.
Mondjuk ma a férjem megy focizni és megkérdezi a dokit lehet e ennyire erős fájdalmam. Igaz nekem volt gyomor fekélyem és irta is a gyógyszer papirja, hogy azt is okozhat. Lehet ezért vagyok ennyire érzékeny erre a gyógyira.

Bundikenyeret eszel? Jó is az. Ezek szerint ott is van tojás:)

Kép
csucsu05
 
 


Na itt vgyok 8)
Bundikenyer isteni :D :lol: Szigoruan TEAVAAAAL :lol:
Imadom neha ngyon jol esik....a parom rosszul volt mikor megkostolta :? :roll: Tudjak is ezek mi a jo.... :roll: :?

Hat ennyire rosszul nem lehet lenni a gyogyotol...marmint nem normalis az tuti...lehet abbahagyatja a doki a szedest :roll: En betegnek gyengenek ereztem magam...nem voltam jol...hasfajas foleg ilyen szinten nem emlexem,hogy lett volna :roll: Ezt neked:
Kép

Bulihoz meg jah no komment :evil:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Viszont egyet ngyon megjegyzek magamnak...amilyen az adjon isten,olyan a fogadj isten :evil:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Kata
Hat ez nem semmi tortenet hallod-e most ertem a vegere. :shock: Polypod is volt :?: :!: :?: :shock: :shock: Te jooo eg...nekem is tudod az volt a mehemben azert vereztem olyan eszeveszettul 15napig :twisted: Aztan az ureoplazma bacit vettek ersze nekm....hat kicsit hasonoak vgyunk csak en meg plussz egy miomaval tobben vgyok :roll: ....neked meg ugye babad lesz :D

Az adataim:
Az elozo ciklus 21.napijat tudom ami:
PRL 36.9ng/ml
p 17.8ng/ml
E2 316.7pg/ml

Aztan jott a mostani cilkusom ami epp elmult ugye:
3.napi:
LH 5.4mIU/ml
FSH 11.1mIU/ml
E2 86.4pg/ml

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Pendi osszehasonlitas keppen a te eredmenyed:
23. napon lett levéve.
FSH: 2,08
LH: 0,31
Prog: 190,80 felett
Öszradiol: 1924
PROL: 8,2

Neked hany napos a ciklusod?Mer nekem azt mondta a no mivel 25naposak az enyeim ezert nem a 21.nap kellett volna menjek hanem elobb de mind1 :? :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Hormonszintek



Follicule Stimulating Hormone (FSH): Az FSH serkentésére a petefészekben megindul a tüszôk fokozott fejlôdése, ami a tüszôhormon (ösztrogén) termelôdés fokozott növekedésével jár együtt.
A petefészek stimulálhatóságát mutatja. Általában 6 alatt kiváló, 6-9 jó, 9-10 még megfelelô, 10-13 nehezen stimulálható, >13 nagyon nehezen stimulálható. A PCO-s betegek kivizsgálásakor az FSH/LH arányt is nézik. Ez az arány normálisan kb. 1:1, ha az LH értéke magasabb, a PCO diagnózisa valószínû..

Normálértékek:
a ciklus elsô felében 3-10 UI/l (vagy mUI/ml)
az ovuláció idején 10-30 UI/l
a ciklus második felében 2-10 UI/l
menopauzában 20-100 UI/l



Estradiol (E2): Az ösztradiol a nôi nemi hormonok (un. tüszôhormonok) egyik aktív fajtája. Termelôdése az agyfüggelék serkentô hormonjainak hatására következik be és ciklikus. Az alsó értékek jobb stimulálhatóságot jeleznek. Abnormálisan magas szintek a 3. napon funkcionális cystára, vagy kimerülô petefészekre utalnak. Indokolt a stimuláció is alatt vizsgálni. Értéke attól függ, hány tüszô van, illetve azok mekkorák. Ez betegenként változó. A legtöbb orvos bármilyen E2 növekedést jó jelnek tart, mások szerint a 4. napon 100 pg/ml feletti érték, vagy a 3. napi érték kétszerese lenne ideális. A hCG injekció beadásának napján érett (18 mm) tüszônkként >200 pg/ml. Túlsúlyos nôkben néha kisebb értékek mérhetôek.

Normálértékek:
a ciklus elsô felében 27-166 (egyes forrasok szerint 75) pg/ml (vagy ng/l)
az ovuláció idején 155-440 pg/ml
a ciklus második felében 54-198 pg/ml
menopauzában 0-43 pg/ml
a peteérésre adott gyógyszerelés 4.- 5. napján >100 pg/ml vagy 2x a 3. napi
a hCG beadás napján >200 pg/ml



Luteinizáló Hormon (LH): Ez váltja ki az ovulációt. Tüszôérés után a sárgatest fázist elôidézô hormon, aminek a hatására a petefészek a progeszteron nevû, a terhesség megtapadásában és a terhesség fennmaradásában fontos hormont kezdi el termelni.
A normális LH szint nagyjából azonos az FSH-val. Ha az LH magasabb, mint az FSH, az PCO-ra utalhat. Az LH csúcs 48 órán belül ovulációt vált ki.

Normálértékek:
a ciklus elsô felében 1.9-5.8 (egyes forrasok szerint 7) UI/l (vagy mUI/ml)
az ovuláció idején 11.3-59 (egyes forrasok szerint >20) UI/l
a ciklus második felében 0.8-12.6 UI/l
menopauzában 9-75 UI/l



Prolaktin (LTH): A prolaktin az agyfüggelékben termelôdik, egy olyan hormon, amely jelenléte a mellben a tejelválasztást elôidézi és fenntartja. Stresszhelyzetben is nôhet a prolaktin-szint, ami gátolja a peteérést. A magas prolaktin szint agyalapi daganat veszélye miatt további kivizsgálást igényel. A PCO-s betegek egy részében is észlelheto hyperprolactinaemia.

Normálértékek:
<25 mcg/l (ng/ml) terhességen kivul



Progeszteron (P4): A ciklus elsô felében emelkedett érték esetén a teherbeesés valószín&ucirc;sége csökken. A ciklus 2. felében a progeszteron-vizsgálat az ovuláció meglétét bizonyítja. Amikor a tüszôbôl kiszabadul a petesejt, sárgatestté alakul, és progeszteront kezd termelni. Félidôben az ösztrogénnel együtt létrehozzák a méhnyálkahártya változását, amely megfoganó terhesség esetén a beágyazódáshoz szükséges. 5 fölötti érték már jelez valamilyen ovulációt, de a legtöbb orvos 10 fölöttit vár el természetes ciklusban és 15 fölöttit stimuláltban. Egyesek szerint a tesztet érdemes reggel, éhgyomorra végezni.


Normálértékek:
a ciklus elsô felében < 1.5 ng/ml / 0.5-4.5 nmol/l / 0.16-1.4 ug/l
a ciklus második felében >15 ng/ml / 6-60 nmol/l / 1.9-18.8 ug/l
menopauzában 0.5-4.5 nmol/l / 0.16-1.4 mg/l
terhesség esetén az elso harmadban 35-180 nmol/l / 10.8-55.8 ng/l




Thyroid Stimulating Hormone (TSH): A TSH - a gége alatt elhelyezkedô - pajzsmirigyre fejti ki hatását, amely hormonokat termel. A normális középérték a legtöbb laborban 1,7. Magas TSH alacsony vagy normális T4 szinttel kombinálva pajzsmirigy alulm&ucirc;ködésre utal, ami befolyásolja a fertilitást.

Normálértékek:
0.35-5.5 uUI/ml (vagy mUI/l)



Szabad Triiodothyronine (T3): Néha a beteg pajzsmirigy nagyon sok T3-at termel, de normális mennyiség&ucirc; T4-et. Éppen ezért a pajzsmirigy m&ucirc;ködésének alapos vizsgálatához hozzátartozik mindkét hormon szintjének mérése.

Normálértékek:
1.4-4.4 pg/ml



Szabad Thyroxine (T4): Alacsony szintje pajzsmirigy-betegségre utal vagy az agyalapi mirigy betegségére, amennyiben az nem termel elég TSH-t a megfelelô T4 szint eléréséhez.

Normálértékek:
0.8-2 ng/dl




Tesztoszteron: A tesztoszteront a mellékvesék és a petefészkek termelik. 50 fölötti értéket a legtöbben már emelkedettnek tartanak.

Normálértékek:
6-86 ng/dl / 0.35-2.1 nmol/l / 0.1-0.6 ug/l




Dehydroepiandrosterone Sulfate (DHEAS): A mellékvesében termelôdô szteroid hormon. A normális DHEAS szint annyit jelent, hogy a férfi nemi hormon (tesztoszteron) szint emelkedés valószín&ucirc;leg petefészek- és nem mellékvese eredet&ucirc;.

Normálértékek:
35-430 ug/dl / 2.39-7.3 umol/l / 0.85-2.7 mg/l




Androstenedione (DEA): A mellékvese hormonja, melynek túltermelôdésekor észlelhetjük a nôk szôrösödését.

Normálértékek:
0.7-3.1 ng/ml / 2-10 nmol/l / 0.56-2.8 ug/l



Sex Hormone Binding Globulin (SHBG): Szexhormon-kötô fehérje. Emelkedett szintje a férfi nemi hormonok emelkedésére utalhat.

Normálértékek:
18-114 nmol/l



17-Hydroxyprogesterone:

Normálértékek:
a ciklus elsô felében 20-100 ng/dl
az ovuláció idején 100-250 ng/dl
a ciklus második felében 100-500 ng/dl



Inzulin (éhgyomorra): A normális szint önmagában nem informatív. A 10-13 közötti érték enyhe inzulin-rezisztencia jele, 13 fölött súlyosabb inzulin-rezisztenciára utal. (PCO-s betegek!!!)

Normálértékek:
< 30 mIU/ml / 3.6-5.8 mmol/l

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Helló!

Csucsu!
A Viktória név már foglalt, egyébként nem rossz.
2 és fél éves koráig együtt voltam a Leventével, aztán elmentem dolgozni és ő bölcsibe ment. Azóta is együtt alszunk/aludtunk. Már az elejétől sokat voltunk itt anyuéknál, sokszor 2-3 hétig, és van két gyerek is, tehát itt mindig jól érezte magát. (állatok, traktor, udvar stb) Anyósom másfél éve odaköltözött a városba, tőlünk 2 percre lakik, ő és a férjem vitték hozták a bölcsibe, én alig. (időbeosztás miatt) És alig várta mindig, hogy hazaérjen az apja a munkából. Sokszor mentek együtt vásárolni, halacskát nézni. Tehát a Levente mindenki társaságában jól érezte magát, soha nem sírt utánam, akkor se ha esetleg moziba mentünk, és otthon maradt anyóssal.
Mindenki nagyon szeret, és mindenkivel biztonságban érzi magát.
Ez a szerencsém. Ha sírna akkor természetesen itt lenne velem, anyuéknál, nem tenném ki ennek a távollétnek. CSak így anyunak lenne nehéz, mert így is van két gyerek (10 és 8 évesek), tanulni kell velük délután, a Levente meg nem hagyná őket.

De mivel jól bírja, ezért úgy döntöttünk jobb, ha elkezdi az ovit így négy évesen. Délután meg anyóssal, apjával sokat sétálnak, játszótereznek, szeret meséket nézni.
A legszívesebben anyóssal játszik a szobában (katonásat, kirakósat), az apjával pedig csavarogni szeret, autózni, elmenni halastóhoz, a Dunára köveket dobálni, tüzet rakni.

Bridget!
Amikor az átfuváson voltam, előtte csináltak bakterológiát, akkor derült ki. a gyógyszer után már nem nézték, gondolom a doki feltételezte, hogy már nincs.

A 3. napon az LH/FSH aránynak 1:1-hez kell lenni normál esetben.
Az eredményeden látszik, hogy az FSH több, ez a korai klimaxra utal sajnos. de ezt már úgyis tudod. Ekkor már nehezebben stimulálható a petefészek a dokik szerint. De úgy látszik neked van peteérésed a 21. napi prolaktin szerint.

Ezeket ismerem, a többit nem nagyon. De itt egy táblázat:

http://www.pco-szindroma.hu/
Érdekes, hasznos menüpont alatt / Hormontábla

Talán itt többet megtudhattok.

Sajnálom a bulit! Remélem találsz jobb barátokat!!!

Ma elég jól vagyok, felhívtgam a munkahelyemet, kicsit dumáltunk. A kórházban feküdt mellettem egy csak, ő most 37. hetes lesz vasárnap, vele is beszéltem, ő már finishelhez. A 26. héttől fekszik, mert keményedett ő is.

Szép napot mindenkinek!!!

Kép

Kép
szakmarinekati
 
 


Szia Kataaaa minnya olvaslak 8)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Az 1:1 aranyt tudom...nekem tudom folyamatosan 19korul ingott az FSH-em....szal nekem ez a 11.1 ez valami isteninek szamit :roll:

A korai klimaxnak nem orulok....mivel semmi jelet nem tapasztalom es maga a tudat is nehez,hogy elfogadjam hamarosan kifutok az idobol... :roll: Ezt szeretnem elhesegetni ezt itt talaltak ki es belem ultettek...a 11 meg nem annyira magas....egy 50-es mar nem szul az tuti...de en meg attol remelem messze allok. :roll: a 11-emmel :?

Na meg az ejszakai izzadas van meg mint "tunet".
Peteereskor es menzi elott mindig :? :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Na most beszeltem a dokkerral 8)
Ez egy uj doki es a hong kongi barinom adta meg a szamat alitolag o "gynaecologist/infertility specialist " valamelyik ismijenek is rendbe tette a hormonjat :wink: Meg jooo hogy irtad mert mondtak hivjam vissza fel ora mulva aztan ez volt 2oraja :shock: :oops: De bent volt es kaptam idopontot Oktober 6-ara :!: :!: 8) Az uj remennycsillagom ez a doki lesz..aki eleve pozivitan all a dolgokhoz. :wink: Tok jo volt vele beszelni gyosban kikerdeztem mi meg,hogy....elso kerdese:Maga babas szeretne lenni? :lol: Nana...szal meg az ut elott lesz egy randim a dokival :wink:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget: Na ezek jó hírek ha a doki érti a dolgát akkor az fél siker. Ne izgulj biztso babás leszel nemsokára:)

Kati: nagyon jó, ha igy elvan a fiad. Sajnos az én lányom is elvan mással ha lenne alkalma. De mivel az én szüleim már nem élnek a másik nagyszülei le sem szarják igy nagyon kötődik hozzánk. ami nem baj de eg ybiztso igy nem birná ki nélkülem. Emiatt is szoktam stresszelni ám.
De a fő, ti jól vagytok és lassan ez az állapot is megszűnik együtt lehettek mindannyian:)

Kép
csucsu05
 
 


Jaj Csucsu ne is mond most ennek en is orulok....mert azt mondta,hogy 31evesen azert meg korai a "korai klimax" :roll: De majd meglatjuk :wink: Most minden hitem ebben a dokiban van :roll: Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget: na az jó. Mert nekem is a dokiban van az össze hitem. De tényleg jó ha hiszünk a dokiban is. :) Jajj de messze van október ilynekor mikor várni kell mi? Én 2-án megyek.

Kép
csucsu05
 
 


Nekem nem baj egyenlore mert en ugy hittem,hogy majd csak utazas utan tudok menni hisz a vervizsgalatok miatt. :roll: De azt mondta eloszor is beszelgetni szeretne velem meg egy elso alkalmas talira menjek be aztan meglatjuk :wink: Tudod pont uton lennek a 21.napi vervetelre...de majd azt mondta elobb uhuval megakar nezni stb. :) Szal nem parazok mert meg a kov mensim megkell varni egyeb vizsgalatokhoz :roll: Ugyhogy majd mikor megjovunk az USA-bol akkor kezdodik el egy uj mensim20-a korul na onnantol megy majd elesbe remelem 8) :roll: :wink:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok!

Már voltam boltban, csinálom a vacsit, és megy a mosógép is. Meg aludtam is. Bár nem túl sokat.


Bridget
Azok a viccek nagyon jók!!!
Az az ablakmosós sztori nem semmi.
Nem baj, hgoy most nem hőmérőzöl, meg nem csinálsz semmi különöset baba ügyben. Lehet, hogy ezért fog majd sikerülni. Nem stresszeled magad pluszban.
A suliról meg kérünk jelentést, hogy melyik győzött végül is.
A bulit sajnálom. Jól átejtettek. Az ilyet én sem szeretem, mert ha valamit megbeszélünk, az legyen úgy. Az meg még rátesz, hogy a párod nem állt melléd. Lehet, hogy többet kellene eljárnod valamerre. Próbáld meg, a párod miatt is. Lehet, hogy majd a suliban találsz barátokat, és a párod is másképp áll majd a dologhoz. Ne sírj miatta, mert nem éri meg. Be kell venni azt a bizonyos tablettát,és hidd el ez is megoldódik!
Bundikenyér!!?? Hmmmm. az fini!!! teával... jajj de jó!!!
Nkem a ciklusom változó. Ált 25-27 napos. De volt már 30 is. Nem tudom pontosan mikor mennyi lesz.
Ez az új doki, ez nagyon biztató!!! remélem a személyes kontaktus is ilyen pozitív lesz vele!! Várjuk az események leírását!
A piri meg monnnyon le!!!

Nócika
Lehet, hgoy nem csak a nőgyógyászhoz kellene járnod! Ez a folyamatos betegség, néha hasmenés, van, hogy hányás. Nem kellene ezeknek utána járni? Ráadásul túl sokat dolgozol! Nehogy baj legyen!!!!!

Kati
Kitartás Kati! Tudom, ezzel tele van a padlás, de azt hiszem nem tudunk neked mást mondani. Gyere ide amennyit tudsz, és addig sem gondolsz másra!
Nagyon helyesek vagytok a képeken! Nagyon szépen domborodik a pocid!
Jó hosszú procedúrán mentél keresztül a kisfiaddal! De azért lássuk be megérte. Gyönyörű fiad van. És ugyanígy lesz a kislányotokkal is.
"miközben persze tudom, hogy 22 hetesen a fél karomat odaadtam volna a 32. hétért. Szóval örülni kellene, de még mindig nem tudok.
Pedig még muszáj egy kis erőt merítened valahonnét. Nincs már sok hátra. Ez a pár hét is ugyanúgy el fog telni, mint a többi. Kitartás!!!
Én is úgy tudom, hogy rendben voltak a hormon eredményeim. Majd meglátjuk mi lesz.

Csucsu
Szegénykém! Remélem a hasfájás, görcs elmúlt! Te most milyen gyogyót is szedsz? Arra a bacira? Arra azért figyeljetek, hogy amíg mindketten be nem szeditek a gyógyszert, addig védekezzetek az esetleges átfertőződés ellen.
Nálatok is esett az eső? Itt is nagyon csúnya idő volt. Az éjszaka úgy esett, hogy alig láttunk ki az autóból. Reggel értünk haza egy munkaútból, és végig esett.
valamelyik nap lestelek nagyon skyp-ra! Gyere, majd ha tudsz! Valaki ált. van ott.

Zsu
Te merre jársz? Egyre jobban hanyagolsz bennünket!!!

Holnap nem tudom mikor leszek, mert Mamikáméknál kukoricaszedés lesz. Remélem nem esik majd az eső....
Vendég
 


Hello 8)
Bocsi mire valaszoltam skypon addigra eltuntel :roll: ember meg a gepen szorcsolt epp repulojegy utan :?

Csajok en tok kivgyok :( Na jo nem annyira de most minden fenekestol felfordulni latszik :x Az a helyzet amig mi reggel 5ig bulizni voltunk emberrel(ami azert kicsit jolesett 8) :lol: )
Erre amig az igazak almat aludtuk...jott az email paromnak,hogy mennie kell MEG MA Londonba uzleti utra :( Mert valami baromi nagy biznisz ugrott be es bekell segitsen :roll: Jah es par het max 1honapra kell menjen :cry:

Na most ez mind oke is lenne...ha:
1.Okt 4-en nem lenne a csaladi vacsi
2.Okt 5-en peteeresem lesz
3.Okt 6-an doki
4.Okt 8-an suli
5.Okt 10-en utaztunk volna 8napra ugye

es meg sorolhatnam :( :roll: Most curvara nem tom mi lesz...de egy bizti gondolkodtam mehetnek vele de hat ennekem tenyleg lesz a suli meg a doki megigy hirtelen meg ahh hosszu ut....szal talan 2hetben megtudjak oldani talan.Had ne mondjam parom tegnap vette meg a jegyet L.A-ba 10-18ig asszem. :twisted: Tok pipa vgyok...most lehet csak max odaugrunk az eskuvore o Londonbol en innen pikk-pakk eskuvo es irany haza...nem tom de egyenlore nem jo,hogy elmegy meg ha csak 2hetrol is van szo :roll: Meg joooo,hogy nem kezdtem el a clostit is szedni :?

Tudom tudom nyugodjak meg meg meg nem tudni semmit biztosra...csak azert gondoltam elnyogom a bajomat :? :roll:

Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget. Hú nem semmi.- És ez az út csak igy jött és mindenképpen el is kel menjen? Nem mondhat nemet?
Most akkor mit csinálsz? Nem beszéltetek róla ?

Pendi: Igen tudom mondta a doki bácsi, hoyg amig a gyógyszer tart a ddig no szex. Nekünk azt mondta addig tilos.
A páromank nem fáj a hasa csak érzi, hogy valami ott belül van. Nekem viszont minden nap fáj. Tegnap este az örületig görcsölt. Amúgy Doxycyclin. A röhej, hoyg a doki azt mondta 2X1 kelle szednem. Na akkor éjjel sem aludtam. Igy a 4nap után már csak 1szedek be reggel. A 2szemmel fetrengtem.

Kép
csucsu05
 
 


Igen csak igy jott :roll: Hisz errol szo nem volt...aaaaah nem mondhat nemet?Itt nincs olyan.Ez a melo es kesz :? Mondom az eskuvore ugy nez ki elmehet azaz mitomen okt.12-en van az eskuvo reggel megerkezik eskuvo lezajzik aztan lehet 13-an mar mehet is vissza ha addig nem lesz nek kesz :roll: :?

Egyenlore 1-2hetrol beszeltek...legutoljara...ugyanis azota egnek a vonalak :roll: Szal talan az eskuvore o onnan megy en meg innen es aztan egyutt jovunk onnan haza...nem tom :? :roll: Meg menet kozben kiderul majd...bar o nem hiszi,hogy 1-2het alatt 500ingatlannal vegeznenek :? Nem tom....most pakolunk :roll: Azaz csomagolunk dragamnak :roll: Utana meg jovok. 8)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Viszont eleg hulyen van meg nezzetek verforl,aztan normal ma meg mar csak gyengen van meg :?
http://ciklus.hu/images/diagramok/94e2a ... 73600_.png

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?