Új privát üzeneted érkezett!

Boldog Névnapot az én kicsi Mátémnak!!!!!!!!!!
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mimilee:Én is így voltam ezzel,a mai napig tök fura be is voltam pánikolva pár percig,hogy akkor most lehet gyerek,meg 9 hónap,meg szülhetek.....utólag már csak mosolygok magamon...
Nitácska!Nagyon boldog névnapot kívánok a kisfiadnak!Sok boldogságot hozzon még az anyukájának!!!
Az én keresztfiam holnap lesz 2 éves,nagy zsivány csávó,imádom is érte!!!

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Itt is vagyunk... Kép

Vernike

Kép
vernike25
 
 

 
 

Boldog névnapot a fiadnak Nitácska!
Vernike nagyon édi a keresztfiad.
Jó éjt nektek lányok!! és tudjátok:
"a remény hal meg utoljára!!! :wink: "én még reménykedem

Kép
kissedi
 
 


köszi mindenkinek,Máténak átadom... :lol:
vernike nagyon csini vagy a képen...a keresztfiad is egy tünemény.... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hát csinosnak nem mondhatnám magam,egy bálnához jobban hasonlítok,éppen állatkertbe voltam vele....élveztük nagyon...
Jó éjt lányok,megyek megszeretgetem apit....
Edi!!Kitartás,ha nem szokott késni akkor lehet babó van a dologba...érzel valamit piri ügybe??

Vernike

Kép
vernike25
 
 


vernike egyáltalán nem vagy bálna..ne mondj ilyet... :roll: :wink:
jól szeretgesd meg a párod.. :oops: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok lányok!

Hááát, nem semmi mennyit írtatok ma! :roll:
Beletelt egy kis időbe, mig visszaolvastam.

Edi én is nagyon sajnálom a nega tesztet, pedig annyit gondoltam rád ma, hogy vajon mi lehet. De tényleg ne búsulj! Még mindig van remény :D

Nita tök jó, hogy megjött a pirid :lol: Most már ti is rajta lehettek az ügyön teljes erőbedobással :lol: :lol: DRUKK

Vernike tényleg csini vagy a képen :D Csináltam vonalzót a kérésedre.

Bea látom egyformán gondolkodunk. A múlt hónapban én is produkáltam többféle hányingertől kezdve a hasfájásig mindent. Szerintem totál beképzeltem magamnak mindent. Úgyhogy most ha el is kezdek ilyesmin agyalni gyorsan mással kezdek foglalkozni és nem figyelek oda.
De már majd megöl a kíváncsiság. :roll:

Virág köszi kérdésed férjem már jól van, Barnusnak is picit folydogál az orra.

Teszt ügyben: én csak egyetlen egyszer használtam és az is két nap késéssel pozi lett. Ez pedig a gabriel volt. Én most is ilyet fogok venni.

Aludjatok jól és álmodjatok szépeket :D

Kép

Kép
nyanya77
 
 


nyanya mostmár igen mi is rajta leszünk a babón!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hello lányok!
Hát piri sehol. a hőm leesett 36,2-re. a hasam fáj, mintha meg akarna jönni, de ezt már 4.napja érzem.
majd lesz valahogy. lehet hogy más bajom lesz? este majd megfagytam, meg hányingerem volt nagyon. na szép napot mindenkinek!

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok lányok!

Elnézést az eltűnésért, nem voltam hétvégén net közelben.
Irdab, sajnálom, hogy megjött. :( De nem elkeseredni!!!! Új ciklus, új remény, új lehetőség! :lol:

Kissedi, sajnálom a negatív tesztet! De nem adjuk még fel! Szorítok! :)

Kutyafüle, örülök, hogy jó vége lett a történetednek! Nemsemmi, amit át kellett élned, még olvasni is elég volt! :?

Nitácska, örülök, hogy megjött, akkor mostmár mindent bele! :)

Lányok megcsináltam a táblát, de mivel volt egy kis elmaradásom, így nem biztos, hogy minden oké. Kérem szépen, hogy sikítson, akinek valami nem stimmel és ha valakit kiahagytam, aki szeretne benne lenni, ő is!

Kép
luli
 
 


Ja igen, az UHkat elfekejtettem beírni. :oops:
luli
 
 


Jó reggelt!

Nohát, annyit írtatok, hogy nem győztem olvasni. :D

Edi,
most csak neked gyorsan: a barátnőmnek három hete késett a piri, 5-6 tesztet is csinált, de semmi. Elment dokihoz, és az uh kimutatta, hogy 7 hetes terhes. :D Szóval remény van még (bár a leesett hő nem olyan jó...).

Luli,
majd én is szeretnék bekerülni a táblába! :) Adatokat később küldöm.

Most megyek feneket törölni. :P

E.
euonymus
 
 


Sziasztok

Nagyon eltűntem, és most sem tudok sokat írni, mert az a kevéske időm ami volt arra ment el hogy visszaolvassak.

Nagyon aktívak voltatok mostanság. :lol: :lol:

Annyit szeretnék csak írni, hogy én a zöld színű HCG line tesztet ajálom, nekem mensi előtt elkezdett halványosodni...és tényleg van baba, sőt, állítólag a ciklus második felében vagy végében fogant.

Holnap estétől a párom elutazik kicsit, akkor nagyon ráérős leszek, így fogok újra írni nektek.

Addig is mindenki vigyázzon magára.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Jelentem, ma 9 óra 15-perckor megérkezett piri. :(
majd délután jövök.

Kép
kissedi
 
 


basszus, Kissedi.... fel a fejjel!
mimilee
 
 


luli a ciklusomban már ma a 3.napomon vagyok.kijavítod?! :oops: :wink:
kissedi ne keseredj ám el..nem szabad... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Edi :cry: :cry:
A fene egye meg ezt a hülye pirit :evil: :evil:
Nagyon együtt érzek veled :(
Csak pozitívan, mint Nita!! Tudom ezt most könnyű mondani.

Kép

Kép
nyanya77
 
 


lányok nem szabad elkeseredni mert annál rosszabb..tudom könnyen beszélek.... :roll: :( :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok lányok! hű de jó volt végigolvasni,hogy ennyien szorítottatok! :cry: egész elérzékenyültem ám...
hát új hónap... :roll: most már nem sírok megígérem. vagy csak nem mondom majd el :wink:

Kép
kissedi
 
 


kissedi nem szabad elszomorodni.....azzal nem lessz jobb...előre kell nézni..igenis lesz babád neked is és mindenkinek aki szeretne.....++++++++++++++ :lol: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok.Iszonyú egy napom volt,és még Edi is....úgy ki vagyok akadva,ez a fene piri,tünjön már el innen jó messzire!!!Nem kell itt senkinek.Írok most nektek egy agyrém dolgot.Én kb.10 éve pirizek,ezalatt kb. 130 pirim volt,ezek kb.6 naposak,szóval 780 napot töltöttem 10 év alatt pirivel ami több mint 2 év lenne egyfolytába...iszonyat...(látjátok mik nem jutenk eszembe... :? )Ezzel elpocsékolni 2 évet,persze az s igaz,ha nem lenne nem lehetne majd babunk....de azért rémisztő nem....
Edi fel fejjel!!!Akkor is babásak leszünk!!!Nekem már nem fáj a pocim,vége a pé-nek vagy nem tudom minek.Várunk,amit nem bírok egyáltalán....
Na legyen jó mindenki...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Egy hét múlva tesztelek egyet,vagy vasárnap a szülinapomon,hátha....Gabriel tesztet vagyek szerintetek,az jó érzékeny?De akkor nagyon szeretnék egy laptetőt....bár ez Edinek se jött be....na mindegy.....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Egy kis szívderítő...
Kép

Vernike

Kép
vernike25
 
 


vernike drukk a pozi teszthez... :wink:
aranyos a kép amit küldtél.... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ugye milyen édes...köszi a drukkot,de leszünk most egyszerre jópáran,nagyon elkel a drukk nekünk...
Ki mikor tesztel???Kérjük a vonalzókat,mert én mindíg elfelejtem...
:oops: :oops:
Ma úgy kiakasztott anyósom,meg a sógornőm.....Az ideg megöl komolyan.... :evil: :evil:

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Bea,Nyanya ti mikor teszteltek???Bea mi együtt haladunk teljesen...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike!nagyon édi a képed :) ne foglalkozz az anyósékkal, nem éri meg felidegesíteni magad velük... remélem mindent megtettetek a pé alatt :wink: szorítok érted!!!(ha babát hozna, átadnék neked egy laptetőt)

Kép
kissedi
 
 


vernike mit tett az anyósod meg a sogornőd??????de tényleg sza...d le őket magasról... :P

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon tudok jönni hozzátok (3 fórumban aktívan részt venni kicsit sok nekem :oops: ), de azért néha benézek, h van-e vami jó híretek! :wink:

Drukkolok "régebbieknek" és az újaknak!
Jó a táblázat is!

Nita: örülök, h megjött, tessék belehúzni!!!!

Az időjárás igazán nektek kedvez, jó kis összebújós idő van mostanság! Szóval hajrá mindenkinek!!!!

Láttam, h szó volt róla, ezért leírom. Én most Pregnasens tesztet használtam, 2 dbosat, és 1000 Ft körül volt gyógyszertárban.
És ami még fontosabb: nem tévedett!

Üdv,

Zsu
svs
 
 


ÁÁÁÁÁ.hosszú,csak állandóan keverik a sz.... most éppen a villanyszámlákkal...De tényleg nem idegesítem magam tovább velük...
Edi,igyekeztünk nagyon,igaz pár nap kimaradt,de majd meglátjuk...
köszi a laptetőt,azért majd igyekszem elkapni eget..

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Na vízszintesbe teszem magam, mert eléggé görcsölök, és úgy hátha jobb lesz.jó éjt mindenkinek! sziasztok

Kép
kissedi
 
 


vernike hajrá a laptetőhöz... :lol:
svs köszi..belehuzunk ahogy csak tudunk... :wink: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Lányok, hihetetlenek vagytok!! Csak olvasok-olvasok és olvasok :D Rengeteget írogattok, nagyon szuper!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Edi: annyira, de annyira sajnálom... :( Viszont új hónap, új lehetőség, újabb reménykedés :wink:

Vernike: úgy van, ahogy mondod, mi ketten teljesen együtt haladunk. Te vezeted a hődet? Az enyém már felkúszott, remélem ott is marad.

Én ma eléggé odavagyok.. nemtom mi van velem.. egyszer ráz a hideg, aztán majd meg sülök, se láz, se hőemelkedés.. biztos kerülget vmi fránya vírus.. :( nem akarom, úgyhogy csinálok is egy forró teát.

Vigyázzatok magatokra! Mindenki! Kismamák és leendő kismamák egyaránt! :wink: Nehogy elkapjatok vmi betegséget!

Kellemes estet! :wink:
abeatrix
 
 


bea te is kuráld ki magad nehogy beteg legyél...nekem néha megindul az orom,meg kicsit bedugul reggelre... :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szia Bea.Már rég letettem a hőm vezetéséről,mindíg elfelejtettem megmérni...így csak várok...Te mikor tesztelsz??
Én most lábaltam ki ebből a kórból,már az első héten elkaptam a gyerekektől az oviba..
Én is megyek aludni,kivagyok...jó éjt mindenkinek...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Sziasztok!

Úgy látom már túl későn jöttem, mindenki elment aludni :(

Na nem baj, különösebb életbe vágó fontos dolgot úgy sem akartam írni.

Vernike én sem hőmérőzöm. Egyrészt mert volt hogy elfelejtkeztem róla, ill. Barnushoz sokat kellett felkelnem. Most én is várakozó üzemmódban vagyok :wink:

Holnaphoz egy hétre kell NEM megjönnie! Így valószínűleg 30-án tesztelek, ha nincs piri. :roll: Nagyon aggódok :roll:

Jó éjt nektek

Kép

Kép
nyanya77
 
 


Sziasztok!

Nyanya,
én még nem alszom. :D Én sem hőmérőzöm, csak néha, mondhatni viccből megmérem, de nem ér sokat, mert az én kicsim is sokszor ébred. Ne aggódj, éljen a pozitív gondolkodás!

Edi,
nagyon sajnálom a pirit! :( Remélem, ebben a ciklusban egyszerre tesztelünk majd pozitívat (én legalább 3 nap késést kivárok)!

Bea,
remélem, használt a tea! :)

Nita,
gyógyulgassál te is!

Vernike,
tényleg nem könnyű a várakozás! :roll: Vicces, ahogy ezt a 2 év pirit kiszámoltad. :D

Luli,
a táblához ide írjam be az adatokat, vagy írjak pü-t?

E.
euonymus
 
 


Jaj csajok mennyit írtatok, nem kis idő volt végig olvasni :shock: :lol: :lol: :lol:
De tök jó :lol: :lol: :lol:
Sajna nem tudtam jönni, vidékre el kellett utaznunk, és még ez a hetem is elég zsúfolt, de ahogy tudok jövök.
Először is Kissedi nagyon nagyon sajnálom, de próbálj pozítív maradni, tudom nem könnyű, de jönnek az összebújós hideg éjszakák :lol: :lol: :lol:
Nitácska nagyon örülök, hogy megjött, és végre ezerrel belevágtok a dologba, és kívánom neked, hogy minnél hamarabblegyen pocaklakód. :lol: :lol: :lol:
Euonymus köszöntelek én is, és gratula a három babócádhoz, remélem minnél hamarabb zebrás leszel.
Hát én szerdától vasárnapig csak barnáztam, úgyhogy igazából vasárnap jött meg de nagyon. Úgyhogy el is kezdem inni a cickafark teát és bejelentkezek dokihoz, mert én nem szoktam így barnázgatni :oops:
Próbálok elvonatkoztatni ettől az egésztől és másra gondolni, mert félek h becsavarodok tőle :oops: :oops: :oops:

Luli, kérlek a ciklus idő hosszát írd át 28-31 napra, és ilyenkor nem is tudom a rendes mensitől kell számolni a ciklusnapot? Mert akkor csak a 3. napon járok. :oops: Vagy most szerintetek honnan számoljam? Kicsit kész vagyok ettől?
Szerintem is a Gabriel a legjobb teszt.
Szerintetek elkezjem mérni a hőmet? Vagy felesleges? Azzal legalább megtudnám, hogy van e peteérésem?!
Ugye?
Minden tesztelésre várónak bazi nagy ++++++++++++++++++++ tesztet kívánok :P
De remélem ha így lesz azért maradtok egy páran itt, mert úgy látom a társaság nagy részénél aktuális lesz most :lol: :lol:
Csajok nagyon izgulok értetek :P :P :P :P

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok Lányok!

Euonymus, jó az is, ha ide írod az adatokat! Holnap beteszlek.

Edi :cry: Úgy sajnálom! Remélem ez a ciklus lesz a nyerő!

Svs, nagyon édes a kislányod, én is szeretnék egy ilyen édi kiscsajt!

Hőmérőzés: én azt hiszem erre alkalmatlan lennék... sokszor elfelejteném. De pár hónap múlva, ha addig még nem lesz pocaklakó, akkor én is elkezdem. Egyenlőre szeretném ha tényleg csak arról szólna a dolog, hogy nem védekezünk. Félek, ha elkezdek méricskélni, pózok, gyertyaállás stb, akkor rágörcsölök a dologra.

Lányok aratam már kérdezni, hogy nekem mensi előtt pár napig vérezgetés (barnázás van) tehát jó előre tudom, hogy meg fog jönni.Ez lehet 1-5 nap is. Másnak is van ilyen?
Én anno kérdeztem egy dokit és azt mondta, h. ez nem baj.

Kép
luli
 
 


Luli, akkor azt mondod ne paráztassam magam a mensi elött barnázásom miatt?!
Azt szeretném kérdezni, hogy aki issza a cickafarkfű teát, sz folyamatosan issza? Vagy mondjuk csak peteérés időszakáig?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Irdab, azt tudom, hogy hormon baj is lehet a barnázás, de engem pl. megnyugtatott a doki. Én a hőmet régrbbrn (mikor a barnázás miatt aggódtam) mértem egy pár hónapot. Nehezen ment, de egy-két hónapban sikerült görbét csinálnom és tankönyvszerű volt. Látszott a PÉ is, aztán mensi előtt leesetta hőm.
Szerintem mindenképpen megnyugtathatja az embert, illetve, ha gond van, az is kiderülhet.

Mensit onnan számítjuk, amikor rendesen megjön. Nekem a doki ezt mondta.

Teák:
ha jól tudom peteérésig a cickafark teát kell inni, utána palástfű teát. Ezt lehet, hogy én is ki fogom próbálni. A leírtak alapján a hatásai tényleg kedvezőek a babásodáshoz. :)

Cickafark-tea

A növény ösztrogén aktivitású, a női hormonhoz hasonló anyagot tartalmaz, javítja a sárgatesthormon termelését. De csak egészséges életmód mellett tartja harmóniában a hormonrendszert. Minden szempontból a lehető legkedvezőbben befolyásolja a női medence szerveit. Petefészek-gyulladásnál gyakran már az első cickafark-ülőfürdő megszünteti a fájdalmakat, és fokozatosan elmúlik a gyulladás is. Miómákat is cickafark-ülőfürdővel szüntetünk meg, melyeket naponta hosszabb ideig alkalmazunk. A cickafark görcsoldó és nyugtató hatású, gyulladásgátló, serkenti az anyagcserét, vérzéscsillapító, vérképző, vértisztító, befolyásolja és erősíti a méh és a petefészkek működését, szabályozza az emésztést.
Görcsoldó hatása miatt különösen ajánlható fájdalommal és görcsökkel járó havi vérzésre, melyhez deréktáji fájdalom is társul. Anélkül, hogy hashajtó lenne, javítja a kiürülési reflexet (Ajánlott mindazoknál, akiknél ez a reflex kialudt, és állandóan hashajtókkal élnek.)

Teafőzet:
1 púpozott teáskanál cickafarkfüvet adunk 1/4 liter vízhez, leforrázzuk, rövid ideig állni hagyjuk.

Ülőfürdő:
100 gramm cickafarkfüvet (az egész növényről van szó) éjszakára hideg vízbe áztatunk, másnap felforraljuk és hozzáöntjük a fürdővízhez.

Palástfű-tea

A palástfű segít menstruációs zavarok, fehérfolyás, alhasi panaszok, hormonzavar és a klimaxos rosszullétek esetén, a kezdődő pubertás időszakában kedvezően hat a női szervezetre, cickafarkkal együtt alkalmazva. Hogyha fiatal lányoknál a menstruáció orvosi gyógyszerelésre sem áll be a havi rendszerességre, cickafarkkal keverve a palástfű (egyforma mennyiséget véve mindkettőből) egyenesbe hozza a dolgot. A palástfűnek összehúzó hatása van, igen gyorsan gyógyít, ugyanakkor használják vízhajtóként és szíverősítő szerként is, sebláz, gennyező sebek és elhanyagolt fekélyek esetén is. A női nemi szerveket, mindenekelőtt a méhet erősíti, így az anyaságra való felkészülés, valamint szülés előtt és után alkalmazható haszonnal.
luli
 
 


Köszi Luli, én filterben kaptam cickafark teát. Szerinted az is jó? Úgy kezdtem el inni, hogy napi 1 filter/bögre. Vagy vegyek füvet?
Palástfüvet is beszerzek akkor.
Kérlek a ciklusnapomat írd át 3-ra, köszi. Ja és mind a kettőt egyszerre kell inni, vagy mondjuk a cickafarkot peteérésig, utánna a palástot mensiig? És esetleg azt tudod, hogy naponta mennyit lehet belőle elfogyasztani? Köszi

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


A cickafark a peteérésben (serkenti a petefészek működését), a palástfű pedig a beágyazódásban segít (vastagítja a méhnyálkahártyát, erősíti a méhet).
Ezért én úgy innám, hogy a ciklus első felében a cickafarkot, a másodikban a palástfüvet.
Jó a filteres is. Én jobban szeretem a füveket. Gyógyszertárban szoktam venni mentalevelet és a DM-ben lehet kapni 100 dbos üres filtert. Így a legegyszerűbb megcsinálni.
A mentát nem baba miatt, csak az íze kedvéért, mert nagyon szeretem. De biztosan lehet cickafarfűvet és palástfűvet is venni a patikákban kimérve. Ezekben szerintem több az igazi anyag, mint a filteresben, de lehet, hogy csak én gondolom így.
Mindenesetre használd el a filterest, mert nagy különbség nem lehet.
luli
 
 


Adag: ezt nem tudom, de én napi egy csészét mondanék. Azaz 2-2,5 decit egy filterrel. De abból sem lehet baj, ha reggel és este megsizol 1-1 pohárral.
luli
 
 


Sziasztok!

A hétvégén nem volt netünk, most meg nem nagyon tudok visszaolvasni, de most voltam dokinál, és háááát nagy hírem van: IKREK. Egyelőre még fel sem fogtam és nem is tudom mi lesz, mert mi ikreket akartunk elsőre és az is volt, csak az egyik meggondolta magát még a legelején, és maradt Marci. Erre másodjára is sikerült, de most ott a két szívhang és 8+1 hetes mind a kettő, szóval szépen fejlődnek. Nem tudom hogyan is lesz azután, még rendeznem kell magamban ezt a dolgot, de azt hiszem most rámfér a bátorítás...

Kép
Kép
nikole
 
 


Nikole azt a mindenit :roll: :lol:
Gratulálok :lol:
Akkor nálatok volt iker a családban ugye? Férjed mit szól hozzá?
Ne aggódj és ne izgulj, minden rendben lesz tuti :D
Ha lesz képed mutasd meg nekünk jó?

Kép

Kép
nyanya77
 
 


Nikole!!!!

GRATULÁLOK TISZTA SZÍVBŐL!

Örüljetek ennek a csodálatos ajándéknak! Tudom, hogy nem lesz egyszerű, de ne felejtsd:

AHOL SZERETET VAN, OTT MINDEN VAN! Csak ez számít! Minden máson lehet segíteni!

Van nagyszülői segítségetek?
luli
 
 


Köszi lányok, van iker a családban, unokatesómnak iker kislányai vannak, ők már 3 évesek. Férjem talán jobban örült elsőre, ő tartotta bennem a lelket. Na nem mintha én nem örültem volna, csak bennem egyből a negatív dolgok merültek fel: a kockázat, a kórház gondolata és persze a két gyerkőc ellátása, szoptatása Marci mellett. De most már jobban vagyok és igen, nagyon várom őket, még ha az elején bele is rokkanok egy kicsit. Persze van két nagymami és nagypapi is, szóval ők mindenben segítenek majd. Anyukámék ugyan nem nyugdíjasak, de anyósomék igen, úgyhogy ők a fix pont. És látjátok ezért is nagyon szerencsés vagyok, hogy anyósomékkal jó a kapcsolatom, mert nélkülük ez most nagyon nehéz lenne.

Kép
Kép
nikole
 
 


nikole...ilyen jóhírre jönni....háááááát..nagyon jóóóóóóóóóóóóóóóóóó..gratulaaaaaaaaaaaaaaaaaa... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?