Új privát üzeneted érkezett!

Lefutottam ma 10 km-et, és után elmentem egy tornára is.
Kicsit elfáradtam.
De így tudok aludni, ha kifárasztom magam.

Betti
Kép
betti0412
 
 


A decemberi topicban van egy lány, ma volt UH-n, mert találtak valamit a Pici agyán és ma kap végleges eredményeket róla.
Még nem írt, hogy mi volt, de nagyon sokat gondolok rá.
Mégis olyan rossz érzésem van.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti, remélem nem lesz semmi baj a Picikével!! Nagyon szorítok nekik!

Az ilyen rossz érzésektől már előre félek, mert anno mindig bejöttek sajnos :cry:

A könyvet tuti, hogy megveszem majd, kis önbizalom javításra marha nagy szükségem lenne :oops:
Vendég
 

 
 

tényleg nem irtam sok 0át csak lehet ma túl sokat bőgtem és homályos a látásom
melcsike70
 
 


Melcsi, ilyenkor Barbika próbál vigasztalni, amikor ilyen szomorú vagy, vagy előtte inkább tartod magad?
Vendég
 


Közben írt a csajszi, hogy határértéken belül vannak 1mm-vel, és kéthetente járnia kell UH-ra, szülésig.
Jó hírként mondja, úgyhogy én is örülök.

Ma a tornán egyik csajszi mondta a másiknak, hogy képzeld ez meg ez babát vár, azért nem jár most tornára, 4 hónapos, mostmár publikus.
Hát nem akartam mondani, hogy nyugtával dícsérd a napot.
Következőre a 4. hónapban tuti nem fogja senki tudni.
Majd ha már nagyon muszáj elmondom de ez nálam tabutéma lesz.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Szerintem mi majd csak akkor dícsérjük a napot, ha a kezünkben lesz..vagy egész életünkben úgy óvjuk majd, hogy alig hagyjuk élni..egy kicsit én félek ettől...na jó ,nagyon félek..igazából mostmár mindentől..
ha egy kicsit fáj a hasam, mindig az jut eszembe, hogy jaj, csak nem a méhem???
ha a párom 5 percet késik, már hívom, hogy csak nincs valami baj?

nehéz lesz ez így..azt hiszem szorgalmasan látogatom a dokinénit majd..
tünci28
 
 
 


Betti!
10 km-t?????te jó ég,ez igen!!!
Melcsike!
Szerintem Betti írt egy nullával többet... :wink:
tünci28
 
 
 


Lányok megyek én aludni, mert reggel fél hatkor kelés van, vagy kicsit hamarabb, jó lesz lassan hozzászokni ehhez is.
Jó éjszakát nektek.
Holnap majd CSernus után bejelenkezek, milyen volt.
Szerdán reggel meg indulunk és csak hétfőn jövök haza, addig csak kibírjátok majd nélkülem valahogy... :D

Betti
Kép
betti0412
 
 


boboka


próbálom ma hálisten levolt foglalva rendesen úgy hogy nem volt nagyon rá idő, hogy rám figyeljen, mert 4 ig suli 5-7ig tánc aztán vacsi fürdés egykis közös ágyban tévézés és alvás fél 9kor meg azért ilyenkor egyedül vagyok gyertyát gyujtok olvasom a történetünket kinzóm magam kicsit jobban leerethetek. és reggel könnyebb minden egy kicsikét de tudom hogy még nekem hosszú az út
melcsike70
 
 


Betti!
ő az alány akinél a babánál agykamratágulat van??mert ő már sokszor írta,hogy valami gond van..remélem nem lesz semmi..
tünci28
 
 
 


jó éjt betti 10 km hu én most azt tom 1 sem menne nekem vigyázz magadra
melcsike70
 
 


Tünci, azért nem olyan rémes ez, ha korábban hosszútáv futó voltál. volt olyan edzés, hogy két óráig szaladtunk egyfolytába.
De azért kemény volt ez is, mert régen nem mentem ilyen távot és hát elszoktam tőle, de kitartottam hősiesen bár már minden bajom volt.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Igen a Bébic nevezetű.
Korábban írt már, hogy baj van,bén is aggódtam érte

Betti
Kép
betti0412
 
 


Jajj, Betti, mi sajnos, már óvatosabbak leszünk :cry:

Örülök, hogy minden rendben van a babával :P

Ti szoktátok úgy érezni néha, hogy zavarban vagytok, ha a terhességetekről beszéltek?

Én néha mondom, hogy a terhességem alatt így meg úgy, meg, hogy még csak a terhesgatyók jók rám, de ilyenkor tök zavarban vagyok, hogy mit beszélek én is a terhességről, a kicsi Angyalkám nélkül.
Tudom, hogy ez mekkora hülyeség...

Betti, anno én sem tettem fel a netre sehova pocakos fotókat, csak magunknak csináltunk egy pár képet, csak nagyon keveset sajna.
Vendég
 


Melcsike!

Akkor ,ahol most TE jársz én ki sem mentem a házból,nagyon erős vagy ,hogy Barcival is tudsz lenni..Nem is tudom, hogy könnyebb, vagy nehezebb, ha van egy kicsi otthon..
egyetlen dolog segített:beszélni-sírni,beszélni-sírni...
gondolok Rátok sokat.. :cry:
tünci28
 
 
 


Boboka
A pocakos fotókat ma is megnéztem, de hát igazi pocaknak nem volt nevezhető, de azért már látszott valamennyire.
Olyan rossz ez.
Én nem szeretek a terhességemre gondolni, nekem olyan hihetetlen, hogy volt, hogy az voltam.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Nem tudok ezzel mit kezdeni, néha sok mással sem, legtöbbször próbálom kívülről szemlélni és sokszor van úgy, hogy nem tudok történéseket a maguk érzelmi valójában megélni.
Ezzel csak az a gondom, hogy valahol biztosan megvannak és kihatnak az életemre és nem feltétlen pozitív eredménnyel. Nem tudom, ilyen vagyok.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Hát igen, olyan, mintha egy álom lett volna csak, pedig nem az volt.

Jó éjt Betti, fél hat nagyon korán van :roll:
Holnap várjuk a beszámolót
Vendég
 


gondolkodtam a pocakfotó dolgon..
akkor én is olyan furán-furcsának találtam..most meg..bár az egész világnak mutogathatnám büszkén a hatalmas hasam..
Boboka!
én is mondom ezt, mert sok dolog még ahhoz az időkhöz kötődik..és nekem is furcsa..zavarban vagyok, igen ez a helyes kifejezés,mintha jogtalan lenne ezt mondanom Viola nélkül..
Kettészakadt az életem..előtte-utána..valamelyik nap mondtam valamit a férjemnek:emlékszel hogy régen...-amiről beszéltem két hónapja volt..és úgy mondtam :régen..
tünci28
 
 
 


Mikor legutóbb bent jártam a dolgozóba és végigmentem a két hosszú folyosón mindenki megállított és sajnálatát fejezte ki.
Remélhetőleg mostmár nem akar mindenki megállítani, már túl vannak rajta.
Legalább is szeretném, ha így lenne. Hiú ábránk-

És holnap megyek a dokimhoz táppénz miatt, de lehet, hogy nem tud még egy hétig ott tartani,azt mondta. De jó ez.
Tünci, neked ez hogy megy, hogy novemberig megoldható vagy veled is ennyit szöszölnek már mint velem? komolyan úgy érzem magam, mint egy munkakrülő csaló, aki már mindenkinek gondot okoz és már jó lenne megszabadulni tőle.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Ma voltam a fodrásznál, és szóba került a fogyókúra. Csak a fodrász csajszim tudta, hogy mi történt. Egy másik csaj, meg megkérdezte, hogy én most minek akarok fogyni. Erre csak annyit mondtam, hogy mert még van rajtam X plusz kiló. Nem akartam elkezdeni ecsetelgetni, hogy a terhesség alatt felszedett kilók. Pedig én akkor olyan büszke voltam a nagy hasamra, meg a sok-sok-sok plusz kilóra, mert az akkor nekem járt.

Húúúúú, de most már nagyon nem szeretem "őket", már lemehetnének :lol:
Vendég
 


tünci

azért most is van hogy nem birom előtte tartani magam és akkor fáj mert látom hogy könny van a szeme sarkába és akkor elbujik valahova hogy ne lássam és még rosszabb.

Elmesélek most valamit de nagyon nehéz még igy is utólag: amikor kórházban voltam mert a Bogickám születése előtt 1 héttel kellett bemennem a nővéremékkel ment fertő-tó sümeg stb. és ott is aludt 1-2 napot mesélte a nővérem hogy a Barcika mondta neki hogy látott egy hullócsillagot és azt kérte, hogy a bogika jöjjön minél előbb haza egészségesen. És képzeljétek el amikor elment a kicsi babám 2 nap múlva a Barcikám elém állt és elmesélte a hullócsillagot és azt mondta nekem utána a 7 éves gyerekm. - Anya én már nem hiszek a hullócsillagokban- és az ölembe kuporodott és iszonyatosan elkezdett sirni. Azt hittem megszakad a szivem. És ezt nagyon rossz volt látni. és akkor eldöntöttem még ha vért izzadok is de megpróbálom magam tartani.
melcsike70
 
 


Betti!
Nekem egy az egyben azt mondta a háziorvosnőm, hogy táppénzen tart, majd szóljak ha megyek dolgozni..és a pszichológus is azt mondta, hogy ad papírt, ha még nem tudok..sőt a házidokimhoz el se kellett mennem, amikor lejárt a szülési szab.,hanem felhívott, hogy akkor mától táppénz, de ne tessék azért ide eljönni,csak pihengessen...

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Melcsi!

Szegény drága kis családod!!kifolyt akönny nekem is a szememből!!Elvesztetted a pici lányod és a nagylányod is mennyire szenved..nem kellene még tudnia mi ez.. :cry:
tünci28
 
 
 


Tünci, ez a különbség a háziorvos NŐ és a háziorvos férfi között. Gondolom Bettinek is férfi a háziorvosa mint az enyém...
Ezután csak női háziorvoshoz megyek. Ők legalább megértenek, nem olyan közönyösek.

Melcsi, Istenem, nehéz lehet, az tök jó, hogy ott van egy másik gyermek, aki azért vigaszt nyújt az embernek de a gyerkőc előtt nehéz lehet még tartani is magad.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.22 21:04-kor.
Vendég
 


Tünci
Hát ez tök jó. Már megint én fogtam ki.
Nekem hetente kell járni és mindig olyna körülményesen vesz táppénzre tovább. Már kellemetlen.
Itt is látszik, hogy ezt nem tekintik szülésnek.
Mit kellett volna tennem? Anyakönyvezni?
Már bocsánatot kérek tőletek, nem akarok senkit ezzel megbántani, csak már kicsit sok ez.

Melcsi
A gyerekek okosak és értelmesek, sok mindent megértenek, felfognak és te az anyukája vagy, te jelented a biztonságot neki, törekedj arra, hogy ezt megtartsd a számára.

Betti
Kép
betti0412
 
 


NŐŐŐŐŐŐ

Betti
Kép
betti0412
 
 


nekem hálisten nem kell a háziorvoshoz most még menni majd csak ha elfogy a vérhigitóm azt iratni de nem nagyon fenem rá a fogam mert már üzent hogy beszélni akar velem, és tudom mit akar mondani, a szokásosat - hiddjem el igy jobb neki is meg nekünk is , majd lesz másik stb, amitől a falnak megyek vagy a hajának. :twisted:
melcsike70
 
 


Az anyakönyvezésről jutott eszembe:tegnap ami volt a naplóban, vagy nemtudomhol,egy anyukának a vajúdássorán vélhetően orvosi mulasztás miatt meghalt a 40.hetes magzata..ÉS NEM LEHET anyakönyvezni...ezt nem is tudtam...Ezt is mi alapján döntik el..és ha az orvos azt írja, hogy két percet élt akkor lehet???
tünci28
 
 
 


Betti, hát ezen meglepődtem. Azt hittem, azért ilyen gáz a háziorvosod, mert pasi.

Engem is olyan kelletlenül írt ki, nem hiszem el, hogy ilyenkor ne tudnának valamit kitalálni... Nem is akarnak. Tisztelet a kivételnek. Tünci, küld ide a háziorvosodat lécci lécci lécci
Vendég
 


Tünci, nem tudom...
Lackókám már 3,5 napos volt, mikor még az anyakönyvező nem kapott a 2 emelettel fentebb lévő szülészetről papírt, hogy létezik az én csöppségem, úgy kellett kikönyörögnöm.
Vendég
 


és türelmesen várt, amíg sírtam...pedig tele volt a váró és majdnem vége volt a rendelésnek..

Meg kell állapítsam, hogy hozzátok képest én nagyon jó orvosokkal vagyok körülvéve..ha még ez sem lenne,akkor nem tudom mi lenne velem..nekem csak a védőnőm idióta..

napok óta gondolkodom, hogy valamit tenni kéne...
tünci28
 
 
 


Én megszültem vasárnap kedden már jöttek hogy diktálja az adatokat következő hétfőn már a kezembe volt az anyakönyvi kivonat
melcsike70
 
 


én péteken szültem, hétfőn jöttek intézkedni...

hatalmas különbségek vannak.Nem kellene hogy legyen..kellene egy normális menete ennek..ha már kénytelenek vagyunk elfogadni, hogy létezik..nehogymár amiatt legyen egy életre lelkibeteg, mert éppen nem volt senki, aki embernek kezelje...
tünci28
 
 
 


tünci


mi az amiről tenni akarsz? nem értem a gondolat menetet a védőnővel vagy min gondolkodsz
melcsike70
 
 


Jaj, nem !!

Arra gondoltam már ezerszer, hogy mért nincs valami fóruma annak, ahol mi hangot adhatnánk a sérelmeinknek,annak hogy mennyire takargatják az ilyet a kórházban, mennyire nincs támogatás..erre gondoltam..még az elején írta Betti, mert ezt a témát boncolgatjuk sokszor, hogy már a kórházban kapnunk kellene lelki segítséget, pszichológus, vagy szociális munkás személyében..mert így az egész attól lesz kibírható, hogy éppen milyen az ügyletes személyzet..

mert itt olvashatunk szabályos rémtörténetet is..én még a "szerencsések" közé tartozom..
tünci28
 
 
 


Nekem úgy kellett szólnom, hogy hahó, mi létezünk ám!!! Aztán meg úgy néztek rám, hogy én itt mit akarok...

Tünci, tényleg szerencsés vagy a dokikkal hál Istennek.

Hát az tuti, hogy tenni kéne valamit, de mi túl kis halak vagyunk ehhez.

Az anyalokszulei.hu-n olvastam régebben, azt hiszem a Kriszta, a honlap létrehozója írta, hogy két újságban megjelentek cikkek, riportok róluk.
Persze az újság nem a teljes interjút közölte...

Az tuti, hogy ezeknek a dolgoknak nyilvánosságot kéne, hogy kapjanak, hogy egy kicsit törődjenek az érzéseinkkel!!
De szerintem a procedúrát, ami ezzel járna, egyikünk sem szeretné végig járni.

A szülési szabadságról olvastam valahol, hogy az AZÉRT KAPJA A NŐ, HOGY A GYERMEKÉVEL FOGLALKOZZON. És aki a gyermeke emlékével szeretne foglalkozni, meg a saját lelkét úgy összeszedni, hogy utána ne legyen depressziós évekig-évtizedekig, azzal mi van? Az kap 42 napot, amiből legalább 35-öt az ügyek intézésével, meg a lehetőségek kibogozásával tölti a hivatalokban, meg az internet előtt, a maradék kemény 7 napot meg próbál pihenni, meg SOS összeszedni magát, hogy állja a hülye megjegyzéseket az utcán, a munkahelyen, a boltban stb.
Vendég
 


nekem pl. van egy ismerősöm aki főnövér itt a intenziv osztályon -tavaly az embóliámkor protekciós is voltam- eljött hozzám és lelkifröccsözött persze jót akart meg szeretem őt de nem igazán segitett vele hogy jött. na mindegy. a lényeg hogy azt mondta ugyis tudod amikor ott voltatok a PIc -en ott leültek veletek elmondták hogy mire számitsatok, mit várhattok , mivel jár ez az egész, .-- ja mikor még vissza sem köszönt az a bunkó főorvos, akkor ki ült le velünk beszélni hogy jobban kibirjuk. nem akarta elhinni, a kórházba abban a két napban ugy éreztem magam mint egy bűnöző amikor az ebédlőbe mentem enni, mert a többi kismama mindig engem bámult, vagy azt hallottam hogy mesélte a férjének ő az a csaj tudod.......na ott sem ült le velem senki beszélni azon kivül hogy hozták a lázmérőt mert van e vérzés este megnézzük milyen aztán ennyi.
melcsike70
 
 


a F.Krisztát megmondom őszintén én is az újságban olvastam..emlékszem, elborzadtam, hogy jézusok mik vannak, de jó, hogy nem velem.. :cry:

persze, én se vállalnám, főleg nem ebben az állapotban..csak mindig elszomorodom...

Kisanyácska régen volt!Mi lehet vele??

Babácska sem írt ezer éve..talán babásodik ő is.. :)

Remélem ,aki nem ír, ők is jól vannak...

Jó éjt,elálmosodtam..
tünci28
 
 
 


én még nem vagyok álmos csak iszonyatos fejgörcsöm van , a mai napot is végig kellett volna aludnom :cry:
melcsike70
 
 


Jó éjt!
melcsike70
 
 


Sziasztok

Neharagudjatok hogy ide pofátlankodom. Annyit szeretnék mondani, hogy nagyon sajnálom ami veletek történt, tudom ezt mondja mindenki, de más szavakat nem találok. Én is átmentem ezen bár én még a korai szakaszban, de ha már dobog egy pici szív, és ott van bennünk az élet..... Hatalmas fájdalom ha nincs. Én szívből kívánom hogy mindenkinek legyen egy vagy akár két gyönyörű kisbabája. Annyira jó olvasni ahogy segítitek egymást, nekem ez akkor sajna nem adatott meg.
Találtam egy verset, tudom nem vidám, de remélem nem baj hogy beteszem.


Emlékezés

Hová tűnik pillangó szárnyak verdesése?
a napsugárfényű ragyogás?
oly könnyen semmivé lesz
mint néhány szívdobbanás.

Épp csak megcsillan az élet,
még meg sem találtuk nyugalmunk,
a testnek már búcsút int a lélek
az elmúlás árnyéka sötétlik rajtunk.

Kísért a csend,
vigyázza még a hangodat,
magányába zár a szoba,
láttatja még az arcoda.t

Érintésed is itt van még,
őrizem a kezemen,
könny cseppek gyász-harmata,
emlékező szememen.

Mostmár befejezem. Sok erőt és kitartást ehhez a nehéz időszakhosz.
Vendég
 


törp


ez gyönyörű és sirok de szép komolyan és minden benne van az első érintésem, amikor először hallottam sirni, amikor először kinyitotta a kis szemét , és láttam ahogy rugkapálodzik minden benne van köszönöm
melcsike70
 
 


tényleg csak 10 nap de annyi minden megtörtént azalatt a 10 nap alatt
melcsike70
 
 


Melcsi, én is ugyanezt éreztem.

Törp, nagyon köszönjük a szép verset.

Én is nagyon sajnálom, hogy neked is keresztül kellett menned ilyen fájdalmas történéseken.

Ha van kedved, nyugodtan nézz be hozzánk máskor is.
Még egyszer,köszi a verset
Vendég
 


Kisanyácska, jelentkezz, kíváncsi vagyok ám :roll:
Vendég
 


melcsike

Nem is tudom mit írjak erre.Mindíg gondolok rátok, és kis angyalkáitokra :cry:
Valahányszor olvaslak titekek, mindíg könnyes lesz a szemem. Hogy miért csinálják ezt veletek, mért nem lehet egyszerübben elintézni, miért kell újra és újra feltépni a sebeket.......

Jó éjt mindenkinek.
Vendég
 


Jó éjt Törp
Vendég
 


hu most jól kisirtam megint magam meg voltam a kislányomnál gyertyátgyújtani.


boboka vagy valaki van még?tünci gondolom már nem vagy?
melcsike70
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?