Új privát üzeneted érkezett!

hajni777 írta: Egy lapos hassal én is kiegyeznék... :? :(


Hajni, én meg azt hittem, hogy egy óriási-nagy-gömbölyű kistesó pocakra gyúrsz... :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Kata,
helyesbítek: addig! :lol: Pont azért nem is fogyózom, mert ugye egy leendő kismamának nem szabad! 8) :lol: :lol:
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Kata,
juj, de nagyfiú! :shock: Én nem nézném kislánynak! :D Látom, tényleg nem megy el egy kulcslyuk mellett se! :lol: Nagyon édes!


Köszi! :lol: Tényleg nem megy el egyetlen kulcslyuk mellett se anélkül, hogy kicsit meg ne piszkálná. :lol:

dkata
 
 

 
 

Sziasztok!

Kláribaba két copf-fal a Ti kedvetekért! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismókus

jaj de cuki!!!Ezekkel a csutikkal még annál is aranyosabb, mint a legutóbbi képeken.

Kata

Bálint milyen nagyfiú.
Láttam egy jó piros overalt, épp ezért nem mertem megvenni, nehogy kislánynak nézzék.

Tényleg, azt írtátok, azt hiszem Melcsi, meg nem tudom még ki, hogy ebben a totyogó korban jobb az overal, mint nadrág + kabát.
tegnap ráadtam egy overalt, üvöltött a babakocsiban, meg se bírt mozdulni, vagy lehet, hogy melege volt?

Hajni

A "Várva várt babák"-ban van egy ugyanilyen sztori, amit az ismerősödről írtál, ő elvetette a babát és évekig nem lehetett neki, csak majd lombikkal.

keresek már én is képeket, rég tettem fel én is.

Kép
zsuzsi73
 
 


Kép Kép

Kép
zsuzsi73
 
 


Kismókus! Nagyon aranyos Kláribaba, jól áll neki ez a frizura is! :lol:

Zsuzsi! Olivér milyen nagyot nőtt! Nagyon szép baba, és már alig látszik a hemangióma. Halványodott? Képzeld, mi voltunk Ádámmal bőrgyógyásznál (tudod neki a hátán van, és nem szívódott fel teljesen), és azt mondta, lézeres kezeléssel el lehetne tüntetni, ha zavarja. Szerintem a piros overált nyugodtan megveheted, nekem mindkét fiam hord minden színt, rózsaszínen kívül. Bálintnak kék meg zöld cucca van kevés. :-) Sok bordó, barna, piros, narancs, ezek olyan jó meleg színek! Overálból meg vékonyabb fajtát nézz, olyasmit mint a sínagrágok. Én most vettem egyet használtan, nem fogom sajnálni, ha elesik benne, egyébként meg szuper, hibátlan és épp a mérete.

dkata
 
 


Zsuzsi! :)

Úgy látom, nálatok nagyon bejön a piros-fehér csíkos ruha. Ilyen van az avataron is, meg ezen a két képen is! :lol: :lol: :lol:
Ja, és nagyon édes Olivér, milyen szép nagy szemei vannak! :D
Nekünk ez a fajta hinta nem jött be, Veszprémben próbáltuk az Állatkertben nyáron, de elkezdett sírni benne. :cry:

Kép Kép
kismokus
 
 


Kata

én is hallottam, hogy lézeres kezeléssel el lehet tüntetni. és zavarja Ádámot? nálunk 6 hónapos kora után kezdett felszívódni, addig csak erősödött.
ez a kép az első szülinapján készült, még itt is jobban látszik, mint 1 hónappal később, a Kolpingos képeknél.
engem se zavar a piros szín, mint a fenti képeken láthatod, de azért egy egyszínű piros lányosabb.
hol vettél használtam overalt? mennyiért?


Kép

Kép
zsuzsi73
 
 


Bementem mérgemben egy bababoltba (mert a Siesta boltból kitessékeltek, azzal, hogy kb. 8 perccel később nyitnak :twisted: ), és bélelt nadrágokat akartam nézni. Ott derült ki, hogy használt cuccaik is vannak, rákérdeztem az overálra, és bentről kihozta nekem a nő. Azt mondta, korainak találta még kitenni, de így hogy rákérdeztem... Kétezer ft volt. Majd mindjárt eszek képet róla, csak töltök elemet a fényképezőbe. :lol:

dkata
 
 


Kata

ok. tegyél fel képet, nagyon kíváncsi vagyok :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi, szerintem ez inkább síruha. Alá tudom öltöztetni ha kell, de csak ráhúzom és mehetünk ki. És nem agyalok azon, kárt teszünk-e benne. :lol: :lol: :lol:
Kép Kép

dkata
 
 


Mennyire helyes az összes gyerek, szuper képek!

Képzeljétek 9 mmes a kicsi arany csodababánk, és lüktet a szíve :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nagyon boldogok vagyunk :D :D :D :D :D :D :D :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma! Gratulálok! Képet nem teszel Zalánról és a kis csodababáról? :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Csajok, nem tudja valaki, hogy most mi újság a pneumo oltással? Kinek jár, hány éves korig... Mert már volt 5 változat...
Én azt olvasom utólsó verzióként, hogy 2 éves korig ingyen jár annak, aki kéri. De a dokinőnk nem így mondta... Ti tudjátok?

dkata
 
 


Emma :D
gratulálunk :D

Kata :D
ez jó vétel volt!

pneumo: nekünk dokinéni azt mondta, 1 év alatt jár ingyen, felette csak meghat. kórelőzmény esetén ingyenes.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Igen, nekem is ezt mondta. Viszont a Házi Gyerm. Orvosok honlapján azt olvastam, hogy a kormány elfogadta az általam leírt változatot. És az a legutólsó dátumú. Ezért nem értem. :shock:

dkata
 
 


Sziasztok

Jó régen írtam, de olvasni minden nap szoktalak titeket, csak az íráshoz már fáradt vagyok :cry:

Kata
nagyon szupi az overál!
remélem hogy nem haragszanak meg a másik topikon ahonnan ezt most bemásolom neked

"
Nem néztem, lehet, hogy valaki már tudatta Veletek, de megint kaptam levelet az eü. minisztériumból, ÉS: Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

be is rakom Nektek!
(Az XXX-ek az én nevem, én x-eltem ki)


Miniszteri Kabinet –Kommunikáció, Elemző és CivilKapcsolatok Osztálya Tárgy:
Ügyintézőnk:Kaszásné/KPO EGÉSZSÉGÜGYI MINISZTÉRIUM Hiv. szám:
Ikt. szám: Budapest V., Arany J. u. 6-8. Melléklet:
13498-1/2008-0012TCO Levélcím: 1373 Budapest, Pf.: 609.E-mail: ugyfelszolgalat@eum.hu

XXX
részére

XXX@xXX.com



Tisztelt Asszonyom!


Dr. Székely Tamás miniszter úrnak címzett elektronikus levelére – miniszter úr nagyfokú elfoglaltságára tekintettel – engedje meg, hogy én válaszoljak.

Örömmel tájékoztatom, hogy a kormány döntése értelmében, gyermeke 2008. október 1-jét követően térítésmentes pneumococcus elleni védőoltásban részesülhet.

A Kormány kiemelt célja a gyermekek egészségvédelmének, a gyermekek esélyegyenlőségének, illetve a gyermekes szülők munkavállalási esélyeinek javítása. Erről szól a „Közös Kincsünk a Gyermek”, Nemzeti Csecsemő- és Gyermekegészségügyi Program.

A program részeként 2009 végére már valamennyi 2 évesnél fiatalabb gyermek térítésmentesen lehet beoltva a pneumococcus elleni vakcinával.

A kormány 2008. október 1-jétől az alábbi feltételek mellett biztosítja a vakcinát:

· a szülők kérésére valamennyi 1 évnél fiatalabb csecsemő- és kisgyermek térítésmentesen kapja meg az oltást. Jövő év végére így már valamennyi 2 évnél fiatalabb gyermek ingyenesen lesz beoltva a pneumococcus ellen.
· ezen kívül szintén a szülők kérésére az 1 évnél idősebb, de 2 évnél fiatalabb, egészségügyi okok miatt veszélyeztetett, a szakmai egyeztetések során meghatározott rizikócsoportokba tartozó kisgyermek is térítésmentes pneumococcus elleni védőoltásban részesülhet,
· valamint minden 2 és 5 év közötti veszélyeztetett kisgyermek 70%-os támogatás mellett juthat hozzá a vakcinához.

Szeretném felhívni a figyelmét arra, hogy a pneumococcus elleni védőoltás nem kötelező, tehát a beadását a szülőnek kell kérnie a házi gyermekorvostól.


A fertőző betegségek között a Pneomococcus (Streptococcus pneumoniae) vezető halálozási ok világszerte. Ez a baktérium súlyos, életveszélyes betegségeket okozhat, úgymint tüdőgyulladás, agyhártyagyulladás és véráramfertőzés, de nagyon gyakran felelős felső légúti megbetegedések kialakulásáért, mint a középfülgyulladás, arcüreg-gyulladás és hörgőgyulladás.

A pneumococcus elleni védőoltás bevezetésével csökkenthetőek a gyermekkori torokgyulladások, mandulagyulladások, középfülgyulladások, ezáltal a gyermekek egészségének megőrzése mellett csökkenthető a szülők munkából történő kiesése és az egészségügyi ellátórendszer igénybevétele is. A térítésmentességgel a védőoltásokat egyenlő eséllyel kapja meg minden kisgyermek.


Budapest, 2008. szeptember 3.

Tisztelettel:


Bärnkopf Zsolt
osztályvezető



A fenti tájékoztatás a 60/1992. (XI. 17.) AB határozat szerint nem tekinthető kötelező erejű jogi állásfoglalásnak.
"

Zsuszi
Olivérnek már nagyon szépen halványodik a haemangiomája, nálunk Áronkámnak sajna még mind a 2 ugyon olyan mint születésekor, igaz én úgy tudom, hogy 3 éves korára fog csak elmúlni, úgyhogy én addig várok vele, és csak utána fogom dokihoz vinni, mert szegénynek mind a 2 (szerintem) nagyon rossz helyen van, az egyik pont a bal combja közepén elől, míg a másik a bal oldalán hátúl a derékrésznél.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


szóval akkor én fizethetek érte....

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi Erika, ezek szerint Bálintnak nem jár, tehát pont "kimarad".

Most írtam ide nagyon sok sor mérgelődést és csúnyát, jelentem, kiradíroztam, és majd megnyugszom. :twisted: :twisted: :twisted: Csak nem tudom minek fizettem annyi járulékot, mikor minden eü-i szolgáltatásért fizetek, nem merek bemenni a kórházba, mert emberek halnak meg a sürgősségin és végignézik, meg éhségsztrájkolnak az orvosok... meg nincsenek is ott orvosok. De ez nem tartozik ide.

dkata
 
 


Fanni,
mi mindig is 2 babát terveztünk,úgyhogy nem szeretnénk kistesót!
Mert Ti igen?

Kata,
Bálint milyen hatalmas lett!Hát,nekem kicsit furcsa egy kisfiú totál pirosban,de neki nagyon jól áll!

Kismókus,
édes a kislányod így 2 copffal is!

Zsuzsi,
ezek a gyönyörű szemek!

Emma,
HURRÁÁÁÁ!

Hajni,
Te jössz!!! :lol:

Majd jövök hamarosan én is képekkel,de ahhoz kéne Zsebi segítsége!Hol vagy???Holnap felhívlak!

És Anikó?Tudja valaki a tel számát?Vagy világkörüli útra mentek?

Andi
Kép
aanda
 
 


Orsi, pont ezt írtam én is... Klassz rendszer, nem?
Sztem logikusabb lett volna oltani az 1 év alatti veszélyeztetetteket, akik kérik, mert akkor még 4 oltás kell, aztán oltani az 1-2 év közöttieket, akik kérik, mert ott meg már csak 3 oltás van. Talán olcsóbb is lett volna, mert ugye ennyi a lényeg, hogy nem volt annyi lóvé, hogy az összes 2 év alattit oltsák. De honnan tudják, hányan fogják kérni?! :twisted:

dkata
 
 


Kata, Orsi

mennyibe kerül ez az oltás?

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
nem tudom....

csak azt nem értem, ha valami kötelezővé válik, akkor nem kellene mindenkit, aki a veszélyeztetett korban van beoldani?
mert szerintem ez így lenne "igazságos"

pneumora meg ráadásul 5 éves korig veszélyeztetettek a gyerekek, a kiemelt vesz.nél meg 2 év a koratár...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi, nekem azt mondta a doktornőnk, 17000 darabja, 1 év alatt 4, 1 év felett 3 kell.

dkata
 
 


Kata :P
Köszönjük.
Édes Bálint, abszolut nem lányos. Az én fiaimnak is vannak piros cuccai, szerintem lesznek is. Sőt, most épp egy kislánytól örököltünk pár rucit, még rózsaszín is van benne :lol: Mondjuk igaz, hogy azokat azért félretettem nagyon vésztartaléknak...

Hajni :D
No akkor most inkább Te növessz, ha kistesót szeretnétek, majd ráérsz utána lapítani :lol:
Eleinte nagyon egyformák voltak, de már nem azok. Egyik jóval magasabb és nagyobb súlyú, konkrétan Márkó. Ő valószínűleg barna hajú lesz. Milcsi szőke kis vasgyúró, vastag csuklóval, lapát tenyérrel. De valahogy néha a tekintetük nagyon hasonlít... ez igaz :wink:

Kismókus :P
Igazán kár lett volna kihagyni a copfokat :D

Zsuzsi :P
Nagyon szép kisgyerek Olivér!

Andi :P
Nem zárkózom el... de még nem tudom. Egyelőre nagyon fáradt vagyok és a 2 is sok. De idővel lehet... Van 2 fagyibabánk... Apa azt kérte, tartsuk meg őket egy pár évig... Már vénség vagyok persze így is, de ilyen szempontból nekem Melcsi a jó példa :D

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni, úúúúúgy örülök, hogy hulla fáradtan is azt mondod, lehet hogy lesz még baba... (ez nekem nagy biztatás)

dkata
 
 


Sziasztok

Zsuzsi
tudtommal 16.000 - 17.000 Ft, az
70% támogatottság esetén 4787Ft

Sziasztok

Erika

Ui: Fanni - nagyon édesek vagytok!

Kép

Kép
erika13
 
 


Aanda, Kata!
Az ovi: tavasszal van beiratkozás, és aki az adott tanévben betölti a 3 évet, annak kell beiratkozni (ha akarna menni). Tehát, Emese novemberi, a 3 év betöltése után lehetne ovis, de ehhez be kellett iratni áprilisban. A beiratkozást viszont elutasitották. Tehát: nem vették fel. Tanév közben beiratni legalábbis itt Érden pedig lehetetlen. Ugyhogy nagy kő esett le anyai szivemről. :D
Szerintem is jól áll Bálintnak a piros, Máténak is sok piros cucca van és Lukunak is, Emeséről.
Ma a kislányom pizsamahuzás közben a fülembe rebegte az Ő nagy titkos vágyát. Ő piros menyasszonyi fátylat szeretne majd, ha menyasszony lesz. Megigértem, hogy beszélni fogok a vőlegénnyel ezügyben :lol: Mivel nálunk, tévé helyett a Muzsika hangja megy az eredeti változatban, a gyerekeket nem zavarja az angol nyelvü éneklés. Csak hát abban igen konzervativan, fehér fátyolban megy férjhez Julie Andrews :lol: :lol: :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Hajni,
www.gekkonet.hu
Gondoltam, feleannyiért hátha ők is mondanak v.mit Bencsi állandó eséseiről (mivel a BHRG felmérés 9500,-).
Én is már tisztára Karácsonyváró lettem, mióta beköszöntött a hideg!
Nagyon jólfésült Olivér!
Nálunk a zenélős játékok földhözvágása megy! Egy ideig hallgatják, aztán durr!

Fanni,
Nagyon nagyon magasnak képzeltelek és olyannak, aki erősen festi magát. De te egy nagyon is természetes szépség vagy!
A hasam nekem is gáz, hiába fogytam vissza a súlyomra. Ezt már csak tornával lehetne eltűntetni, de arra mikor lesz időm? Sztem kb. 6 év múlva…
Nekünk tizenvalahány fagyitesónk van… már nem is tudom konkrétan! Néha belegondolok, hogy ők is lehetnének… olyan durva, nem?

Zsuzsi,
Néha esznek még üvegeset is, csak úgy gondolom, a rendelt azért közelebb áll a „hazai”-hoz ízben. A vadasmarha nálunk is jól megy, meg a HIPP-es zöldségkrém rizzsel és csirkehússal.
Közösség: tényleg jól eljátszanak egymással, de az a csúcs, ha vendég jön hozzánk, aki még ráadásul tutujgatja is őket, hogy jaj, de édesek vagytok!
Amúgy pont most van egy cikk az Origón a bölcsibe adásról, hogy a szegény gyerekeknek jó, akik ingerszegény környezetben vannak, meg azoknak a babáknak, akiknek az anyukájuk szenved az otthonléttől.
Nagyon cuki Olivér! Ilyen 2. képes ingünk nekünk is van!

Bandika,
Jaj, de jó, hogy voltatok és hogy minden rendben. Én úgy képzelem, hogy tuti úgyis találnak majd valami fejlesztésre szoruló területet. Ti akkor ezek szerint nem iratkoztatok be… Foglalkozáson akkor nem is voltatok?
Elolvastam egy cikket, hogy ez nem úgy fejlesztő, hogy a „beteg” gyerekeket kell korrigálni, hanem megelőző program, mint ahogy a fogorvoshoz is kéne menni a rutinellenőrzésre, és nem csak akkor, amikor már a csillagokat látod. Elég meggyőző volt… de mondjuk a havi 18 E egy kicsit sok. Azért kíváncsi vagyok a felmérésre!

Kismókus,
Majd ha Apa nem 10-kor jön haza és felrakja a kicsinyítős programot a gépre, mert mindig eltűnik. Nahát, ez a kép… nagyon édes! Gyönyörű!

Katyerina,
Ez aranyos! Én nem értem, hogy a rendőröknek nem esik meg a szíve a nőciken… Egyszer engem is elkaptak, ráadásul tök sötét volt, egy órát nézték a forgalmit, ami, mint kiderült, lejárt, én ott bőgtem kínomban, azt se tudtam, most mit csináljak. De nem hatotta meg őket!

Aanda,
A 15 e/hó az egy gyerekre vagy kettőre?

Kata,
Nagyon szép az az overall!
Piros cucc: Bencsinek is volt piros pólója és baromi jól állt neki! A fiad meg abszolút pasis, vak volt az illető!

Hú, tegnap beszabadultam a C&A-ba meg a H&M-be és vettem egy csomó gatyát (négyet fejenként)! Baromi jó volt most a választék! Kicsit rosszul is érzem most magam, hogy ennyit költöttem! A számlám már nagyon mínuszban van, de nem érdekel. Nem bírok a gyerekeken spórolni!

Melcsi,
Én is nagyon szeretem olvasgatni a ti kis életeteket (ma is jót kuncogtam Emesén, ő pótolja nekem most a BarátokKöztet), annál is inkább, mert nagyon jól írsz! Nem írsz blogot vagy naplót vagy regényt vagy…?

KépKép
pompomlány
 
 


pompomlány írta:Hajni,
www.gekkonet.hu
Gondoltam, feleannyiért hátha ők is mondanak v.mit Bencsi állandó

hidd el, hogy nem jók szakmailag.
Máté 91%os minősítést kapott :?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi,
A Gekko inkább játszóház, mintsem gyógytorna vagy fejlesztőtorna.
A felmérés pedig egy elég egyszerű teszt volt, majd beszkenneltetem és átküldöm. Nekem inkább az tetszett, hogy tök kedvesek voltak és Balu nagyon élvezte a klassz játékokat és hamar megtalálta a hangot a csajszival.
A havi 18 sztem is nagyon sok, most nem is engedhetjük meg magunknak, de annyit egyébként sem ér.

Melcsi,
Kukis kép :lol: piros fátyol :lol:

Kismóki,
Kár lett volna kihagyni a copfokat, nagyon édi!

Andi,
Azzal nincs is semmi baj, hogy az állami bölcsibe kell pelust vinni, azon akadtam ki, hogy a nyolcvanezres magánbölcsibe is kell.
Ja, így már értem az ivólét. köszi!

Kata,
Tök jó az overál, jó bolt volt!!!

Zsuzsi,
Nagyon helyes Olivér! hol volt ez a jó játszótér, a Kolpingban?

Emma,
Hűűűűűű, már ilyen nagy a csodababa! Nem soká 2 hónapos vagy!
Gratulálok még1x!

Kép
bandika
 
 


Emma,
biztos nagyon boldogok vagytok, nagyon gratulálok! Cuki a vonalzód! :wink:

Kismókus,
nagyon édesek Kláribaba copffjai!

Zsuzsi,
helyes kiskölök, az biztos! Nagyon fullos az a játszótér a háttérben, hol van?

Pompi,
köszi, megnéztem. Jó drága! :shock: De szerintem egy felmérésre én is elviszem majd.

Bandika,
ha sikerül beszkennelni, nekem is elküldöd?
20140901102739
 
 


Pompi,
igen,kb. havi 15 ezer a 2 gyerek bölcsije!

Mától a tescoban 2099 ft-ba kerül 8 csomag Pampers nevestörlő!!!
Nem elírás! :lol:

Andi
Kép
aanda
 
 


Sziasztok Csajok!Bocsi a zavarásért ,én igazából a barátnőm nevében irok.Sajna nem jött neki össze a "spricces" megoldás!:( (Bocsika,de nemtudom,hogy mi ennek a beavatkozásnak a szakszava.......:(Szóval gondolta,hogy jelentkezik a Forgách intézetbe,ahol is 72-en vannak előtte,ami azt jelenti,hogy csak januárban "esnének neki" a dolognak.:(Hallott már a Kaáli intézetről,de nem eleget....Tudnátok segiteni,hogy ott ki a jó doki,mennyi idő alatt lehet bejutni,mennyi időt kell várni,stb.....!Ők már abban is benne vannak,hogy pénz ellenében MINDENBEN benne lennének csak már LEGYEN BABA!!!!!!Kérlek segitsetek neki (rajtam keresztűl)!!Ha lennétek kedvesek leirnátok a tapasztalataitokat??Esteleg Dokikról is valamit (priviben)A segitségeteket előre is köszönjük!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Kép
bea27
 
 


Bea,
a várakozási idő a budai Kaáliban kb. 5-6 hónap. Addig meg lehet csináltatni a vizsgálatokat pl. Doki van, akit nem választhatnak már, mert túl sok a betege, vannak favoritok, de ez szinte mindig a saját doki. Szerintem a kezelés menete szinte ugyanaz mindegyik dokinál, nagy jelentősége nincs, hogy kit választanak. Szerintem válasszák azt, akihez a leghamarabb kerülnek. De ez is min. 5 hónap.
20140901102739
 
 


Bea, a várólista a Tb finanszírozás miatt van, ha fizetik a barátaid a lombikot, szerintem gyorsabb. Vizsgálatok viszont akkor is kellhetnek, és akkor megint csak marad a várakozás - vagyis nem tudom, mennyire éri meg siettetni. Ha viszont elmennek konzultációra (arra is várni kell - mielőbb jelentkezzenek be!), ott kiderül, kell-e még vizsgálat, vagy kezdhetik azonnal, ha kifizetik.

Pompi! Teljesen megértem a 4-4 nagrágot. :lol: :lol: :lol: Azon csodálkozom, hogy mást miért nem vettél?! :lol: :lol: :lol: (Én legutóbb jó kis harisnyákat és vastag zoknikat vettem ott). Sajnos én se tudok otthagyni semmit, ami épp jó Bálintra és tetszik... :oops:

dkata
 
 


dkata írta:Bea, a várólista a Tb finanszírozás miatt van, ha fizetik a barátaid a lombikot, szerintem gyorsabb. Vizsgálatok viszont akkor is kellhetnek, és akkor megint csak marad a várakozás - vagyis nem tudom, mennyire éri meg siettetni. Ha viszont elmennek konzultációra (arra is várni kell - mielőbb jelentkezzenek be!), ott kiderül, kell-e még vizsgálat, vagy kezdhetik azonnal, ha kifizetik.


Jah, persze! 8) :lol: Csak nem gondoltam, hogy van olyan őrült, aki egyből kifizeti, holott van 5 alkalom támogatott... :shock:

Pompi,
tényleg tizenvalamennyi fagyitok van?? :shock: De durva! Mi lesz velük?
Az egyetlen fagyisomnál nekem is volt 10, 3 felébredt, de nem tapadtak meg. De nálatok elsőre tapadt kettőből kettő, úgyhogy nálatok tényleg nagyon sok az a sok!
20140901102739
 
 


Sziasztok :)

Melcsi :)
A múltkor, mikor írtam el is felejtettelek üdvözölni, pedig én is szeretem olvasni, amit a gyerekeidről írsz :)

Kata :)
Szuper ez az overall. Nagyon jól áll Bálintnak. Ja és Bali is hord piroast, bodyja és pulcsia is van piros, szerintem jól áll nekik a piros is.

Pompi :)
Gekkóban kicsit játszatják a gyereket, meg egy listát végigkérdeznek tőled, hogy mi az, amit csinál belőle és mit nem. Nem fognak Bencsi esésére semmit mondani. A gekko egy k. drága játszótház, ahol irányítottan játszik a gyereked a (valóban) okos és fejlesztő játékokkal. Mi befizettünk egy hónapot, de azt hiszem ennyi elég is volt a pénzszórásból.
Bencsit inkább vidd el a BHRG-re még ha az drágább is, ott szakemberek nézik meg mi lehet a baja.
Ahogy náztem a Gekkos játékok nagy része innen van egyébként: http://www.katica.hu/ Nagyon drága játékok, de a Gekko árából röhögve megvehetnék többet is.

Fanni :)
Szépek vagytok :)

Hajni :)
Dobálás: a nem szabad, nem használ ??? :lol:
Balázs újabban azt csinálja, hogy a szájába vesz valami kellően hosszú tárgyat és úgy rohangál(na). Pl a csattogós lepke fogóját, vagy egy filctollat és hasonlókat. Amikor mondom neki, hogy ez veszélyes, mert ha elesik nagyon megüti magát (konkrétan átszúrja a torkát), csak röhög és megpróbál elszaladni. Nem győzöm elszedni tőle a hosszú, bot alakú tárgyakat. A'sszem lassan de biztosan gyarapodnak az ősz hajszálaim .

Pneumo: beaadatjátok? Nekem azt modnta a doki, hogy csak akkor lenne érdemes, ha sokat lenne torok/fülfájós.

Szerdán elmentem egy turiba, de semmi téli cucc nem volt már, majd elsején lesz megint bálabontás : :evil: . Utána lementem C&A, H&M, Zara, és megállapítottam, hogy egy nadrág vagy bélelt, vagy kantáros. Egytelen bélelt kantáros nadrágot találtam, pedig Bali minidg kitornássza a derekát a kabát alól és a body védelme szerintem kevés ebben a hidegben. Meg dzsekit sem találtam ami tetszett volna, végül a Zarában volt egy nagyon jó dzseki, csak nem volt a méretünkben, meg itt találtam 2in1 kabátot, ami nagyon tetszett és meg is vettem :oops: (Nem volt olcsó, de nagyon csini benne ;) ).
Megyek még turiba, meg nézegetem a neten is használt ruhákat. Még kéne őszre egy bélelt nadrág, tére meg egy orkán overall, és egy sínadrág. Na meg csizma. Elmegyek a Decthlonba is ott is jó cuccok szoktak lenni, tavaly onnan volt a csizmánk.

wish
 
 


Pompi!
Hát, az az igazság, hogy álcának használom itt a fórumokat :lol: A másikon, ahová irogatok még, az egyik csaj tavaly Karácsonyra kigyüjtötte nekem és emilben elküldte az ÖSSZES irományomat a gyerekekről, ez Pöri és Luku naplója cim alatt áll a gépemben, és azóta minden Velük kapcsolatos irásomat elmentem oda.
De ha Számodra valóban pótolja a BK-t, akkor igérem, többet fogok irni, ugyanis lehetne Róluk rengeteget, csak félek hogy valakit untat, vagy ugy érzi, dicsekszem (pedig ezek mind megtörténnek nálunk), és ezért nem töltöm meg ezzel itt az oldalakat.
Nektek ennyi fagyitok van??? Ez olyan érdekes lenne, ha születhetne belőlük kistestvér, aki tul.képp az ikrük lenne a nagyoknak, de persze mégsem...
Wish!
Ez valami férfibolondéria. Luku a késeket imádja, olyan ügyes, hogy azonnal kiszurja, ha elérhető ponton hagyok egyet, és ugy elfut vele, mintha Emese elől menekülne mikor Tőle vesz el valamit. Tegnap pl. a telefonom volt nálam, mikor ez történt, és a gyerek kapásból nézte, hogy odaadom-e Neki. Végül először visszakértem a kést és megkapta a telcsit :? Erre meg Emese fel is figyelt, és megjegyezte, hogy nem való a Lukunak a telefon :D
De szerintem a nem szabad az ritkán használ, az enyémeket pl. kifejezetten arra ösztönzi, hogy még nagyobb betyárságokat csináljanak. Én mostanában a tereléssel kisérletezek, ha csak a kicsi van jelen ,akkor általában sikerrel, ha Emese észreveszi a cselt akkor sajnos nem :D
Pneumo- én Lukunak adatom, sajnos immunhiányos vagy mi, szóval nem fejlődött ki kellőképpen a felsőléguti védekezőrendszere, és emiatt javasolták Neki. Az elsőt támogatással kapta, októberben kapjuk a 2.-at, remélem már ingyen. Emesének nem tervezem, Ő nem beteges egyáltalán.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Wish
én sem találtam sehol jó kis kiantáros béleltgyatyit, aztán a keletinél az angol használtruhaboltban 3 db ot vettem 690-990 Ft os áron :D Annyira szépek!

Melcsi
mindig jó olvasni! Most meg pláne kíváncsi vagyok, az én gyerekeim között is hasonló lesz a korkülönbség :lol:

Fanni
A szemedről én is tökmásmilyennek hittelek :D gyönyörűek a gyermekek!

Pompi
ilyen sok kis fagyika maradt?
Mi megkérdeztük, hogy ha úgy alakul, fel lehet-e ajánlani. Én semmiképpen nem szeretném, hogy megsemmisítsék őket, vagy visszamegyünk értük, vagy lehet, hogy másnál lesz vmelyikük boldog, akiknél semmi más esély nincs

Jaj, most ebbe szerettem bele:
http://www.next.co.uk/shopping/children ... rboys/46/4
de semmi más nem kellene.... így meg elég luxus ezt megrendelni...

Gekkoba mi járogatunk. Minden hónapban elhatározom, hogy ez az utolsó, aztán mégis csináljuk. Vszínű szeptemberrel tényleg vége. Z nagyon szereti, csak tényleg fele ennyi is sok lenne érte...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma, ahonnan mi rendelünk, ott 400Ft/fonttal számol a csaj+posta Mo-on belül, vagy átveszed Pesten valahol (megírja hol és mikor). Én most is rendeltem, csak nekem Egerbe jön. (Vagy ha Hajni rendelne, vele egyezkedhetnél, főleg, ha lesz egy tali hamarosan. :lol: )

Wish, Melcsi, Bandika, jó hogy jöttök gyakrabban! :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Wish,
milyen az a 2in1 kabát? Megmutatod? Olivérre már rászóltam szépen, majd csúnyán, tök mindegy! Másban mindenben szótfogad, úgy bírom érte, de a dobálás miatt ha rászólok, mint aki meg se hallja. Kiborít vele! :?
Pneumoból nekünk már csak az utolsó hiányzik, a negyedik. Úgy voltam ezzel az oltással, hogy biztosan nem véletlenül lesz kötelező. (Amikor még úgy volt, vagy nem tudom, most mi van... )

Kata,
biztos vagy benne, hogy Dina kér postaköltséget? Mert tőlem sose kért: 400 ft/font cakkpakk! A tesója küldi Vecsésről, átveszem a postán, de nem kellett sose plusszban fizetni. Most direkt felhívtam a tesómat, úgy emlékeztem, neki is 400 ft, és nincs postaköltség. Jól emlékeztem, nincs neki se. Pedig ő vidéki!
Nem lehet, hogy a honlapon kidobott csomagolási költséget hozzászámolod? Mert azt ő nem kéri. Különben is, kamion hozza Mao.-ra, akkor miért is kérne pk.-et? Ez benne van a 400 ft-ban.

Emma,
szerintem simán megrendelheted, nincs postaköltség. De ha gondolod, a következő rendelésnél megrendelem neked!
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Wish,
milyen az a 2in1 kabát? Megmutatod? Olivérre már rászóltam szépen, majd csúnyán, tök mindegy! Másban mindenben szótfogad, úgy bírom érte, de a dobálás miatt ha rászólok, mint aki meg se hallja. Kiborít vele! :?

Dobálásnál nekem az vált be, hogy ha dobál, kap egy labdát, és az szabad dobálni.
Ez eddig mindenkinél bevált, megtanulja, hogy labdát lehet dobálni, mást nem.
Dobálni jó, és ezt ők is tudják!

2in1 kabátot (belső mellényes, ha arra gondolunk) én a tescoban vettem, 6.500 Ft volt, és nem merev, hanem nagyon jó fazonú.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


400FT és ingyen posta? Na jó, megrendelem! :lol: Még egyszer lsz. a címet, és hogy mit kell neki megírni! kösz csajok!
Tényleg, talizunk???

Kép
Kép
emma1976
 
 


Kata :P
Bíztatás? Terveztek 3.-at is?

Pompi :P
Köszönöm :oops: bár eléggé le vagyok ám krettyenve. Ha erősen nem is, de azért ici-picit festettem magam, viszont mióta Anyuci lettem, örülök, ha a hajam sikerül megfésülni...
Magasra nem nőttem, viszont a férjecském jó magas. Így remélem, a kisfiaim a termetüket tőle öröklik...
iwiw-en nem vagy?
Bizony, a sok-sok fagyis mind egy kicsi emberkezdemény. Nehéz persze így gondolni rájuk, s Nálad mivel ilyen sok van, nem is szabad...

Wish :P Erika :P Emma :P
Köszönjük!

Emma :P
Te is erősen sminkeltnek gondoltál? Ez azért furi, mert a képen, ahonnan a szemem ki lett vágva egy "alig sminkem" volt. Csak ceruzával kihúztam 1 másodperc alatt, még szemspirál sem volt rajtam. Egy nyári, nyaralós kép :D

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Hajni! Én mindig fizetek postát. Ahány font *400 + 830 Ft. Szóval én eddig mindig így fizettem! És nem számoljuk bele a Nextes postaktg-et, Te biztos csókos vagy, neked azért nincs posta. Én meg nem vagyok csókos, oszt Egerbe nem kűdi ingyen. :lol: :lol: :lol: Pedig sokat rendelek (sajnos). :cry:
Igen, ez a 2 in 1 kabát engem is érdekel, főleg úgy, hogyha Balázson láthatnám! :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Kata, Hajni

az a kép a Kolpingban készült a játszótérrel.
Írt ma nektek Dina? Fent van az új téli katalógus. Meg se merem nézni. én is fizettem eddig mindig postaköltséget. nekem ő írta meg a pontos összeget, és a 830 is benne volt.
Hajni biztosan törzsvásárlói kedvezményt kap :D
Ma én is vettem egy overált Olivérnek, nem volt olcsó, de nagyon szuper, könnyen mozog benne, polár béléses. majd csinálok fényképet róla és felteszem.

Wish

teszveszen nem szoktál nézni ruhákat (azt hiszem Te írtad, hogy nem kaptál semmit a turiban). pl az overálokat 40 oldalon keresztül hozta.

Orsi

mostanában vetted a tescoban a belső mellényes kabátot?

Bocsi, hogy mostanában a ruha a fő témám, de semmi téli cuccunk nincs a mai overálon kívül.

Lányok

gekkó hol van? csak Budapesten? mennyibe kerül? írnátok még róla?

Emma

gratulálok a dobogó szivecskéhez.
tudod mire emlékszem? amikor a lombikod már folyamatban volt, írtál az örökbefogadásról, ha nem sikerülne esetleg. És lám, a második baba már magától jött :D :D

Melcsi

én is imádom olvasni a sztorikat a gyerkőceidről.
mit jelent az, hogy nem fejlődött ki a felsőléguti védekezőrendszere Lukunak? Ezt miből állapították meg?

Pompi

ma egy új üvegest kipróbáltunk, vadasmarhával egy szinten van. Olivérnek nagyon ízlett.
sütőtök-sárgarépa marhával. hippes. és az illata is jó volt nagyon, ahogy kibontottam - hátha ezt még nem próbáltátok.

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni! Visszavonom, amit írtam. Nem is rendeltem eddig olyan sokat, összeszámoltam. :lol: Sztem Nektek azért nem számol postát, mert sokat rendeltek. (Most viszont tényleg sokat rendeltem...)

dkata
 
 


Hajni,
Persze átküldöm majd Neked is, csak az a baj, hogy akkor Balu még 12-15 hós korosztályba tartozott és ennek megfelelőek voltak a kérdések, feladatok.

A Zaraban én olyan 2in1-t láttam, hogy egy zippes kardigán volt a belső + egy vékonyabb kabi, nagyon jó volt, csak nem volt a méretünkben.

Én sapiból ezt a szettet néztem ki, csak nem tudom, ez mennyire védi a fülét. Vki esetleg rendelt már ilyet vagy hasonlót?

Wish,
Jó nagyon ez a link a fejlesztőjátékokról!

És a végére két pancsolós kép:
Kép itthon

Kép
bandika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: