Új privát üzeneted érkezett!

Ezt a fos időt!Tél van!De jó,hogy nem most kell téli cuccokért rohangálnom!
Üdv.az "újaknak"!

Hunci,
hatalmas gratula Hunornak!

Petyaanya,
tudom,hogy fárasztó lesz a melóm!Ha pl.van egy délelőttöm,amikor nincsen házimunkám,csak a gyerekekkel foglalkozom,azt imádom,és nem fáradok el!A munkahelyemen is "csak"ez lesz a dolgom,ráadásul csak Apára kell majd főznöm,takarítani sem kell majd olyan gyakran,mert nem leszünk itthon egész nap! :lol:

Hajni,
az alkoholos téma tényleg érdekes volt!
Mesetv-k elérhetősége engem is érdekelne!!!

Andi
Kép
aanda
 
 


hajni777 írta:Milyen tévéket ismertek ti? :shock: :lol: Én mesetévék közül ismerem a cartoon-t, ami egy idióta, meg a minimaxot. A többit árulja már el nekem vki, hogy hol lehet fogni? :?:

nekünk upc
jimjam is van meg bebetv is

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


alkohol... és akinél visszatartás van, mit adnak?
ott még mindig az alkohol az egyetlen igazán hatásos szer.

nekem 3 nyomim lesz akkor :wink: A fiúk 2 hétig alkoholos infuzión éltek, meg 1-1 valamit Lilivel is simán megittam.

***
ez az idő egy rémség... golfozást ígértem be a fiúknak, ehhez képest a lakásból nem tudtunk kimenni... háááát szétszedték az egészet :(

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Orsi,
nyomi :lol: :lol: :lol:
Köszi, akkor azért nem ismerem ezeket, nekünk terézvárosi tévénk van, ami asszem már digitévé. :roll:
20140901102739
 
 


Én is kész vagyok ettől az időtől.
Mi, akik napi 4-5 órát voltunk lent május óta, ma ki se moccantunk. (vagyis én kimoccantam, spinningre :D )
Olivér ma többször odament a bejárati ajtóhoz és püfölte. Ennyire mehetnékje volt.

Orsi

hol golfozol? Gödön nem voltál még abban a golf-hotelben?

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok! :)

Hát, ha már így előkerültek az eddig hallagtók, akkor én is írok egy kicsit többet magunkról.
Olvasni szoktalak Titeket, de mire rászánnám magam, hogy reagáljak, addigra megint jön egy csomó hozzászólás (persze ez jó). :? :roll:
Hát akkor most rólunk egy kicsit: Kláribaba édesen dumál. Egész nap megy a halandzsa, és kb. 30 értelmes szót is mond, persze ebből van jónéhány, amit csak mi értünk. :lol: :lol: :lol:
Ezek olyan általános szavak, mint pl. apa, anya, mama, baba, cica, kaka, stb., de vagy egy pár olyan szó, ami szerintem elég nehéz, pl. kettő vagy a dinnye (de lehet, hogy csak elfogult vagyok). :oops: :D
Ami meg még nem megy,annak az első szótagját mondja. Szóval próbálkozik... Ja, és annyira apás, hogy amikor reggel (vagy éjszaka) felébred, az első, amit mond, hogy "apa apa". :shock:
Egész nap fel-alá mászkál, pakol, jól elvan egyedül, illetve el lenne, ha nem lennék állandóan a nyomában, mert eszméletlen dolgokat tud kitalálni.
Most kezd felmászni ide-oda. Rögtön eszembe jutott Orsi, de azért Lili produkcióitól mi (még) messze vagyunk. :wink:
Nálunk most az evés problémás egy kicsit, mert a pépes már nem igazán kell, olyat szeretne enni, ami darabos, és kézzel lehet majszolni, de legyen puha, mert ha kicsit is kemény, kiköpi. Szóval, most kísérletezek. A répa, a krumpli és a tészta bejön, de nem adhatok minden nap ezt. :roll: :?
Imádja a játszóteret, leginkább a nagyobb gyerekek érdeklik (persze azok nem szeretik, ha egy kicsi ott sertepertél mellettük).
Itt jófejek az anyukák (lehet, hogy máshol is így van, de én meglepődtem, és nekem nagyon tetszik), mert amint belép valaki a játszótérre, onnantól minden játék "közös", bárki játszhat a másikéval. :)

És íme néhány pillanatkép rólunk:

Kép Kép Kép
Kép
Kép



Melcsi! :)
Tényleg, hogy megnőttek a gyerkőcök! Emese meg nagyon megnyúlott! Már nem olyan kis husi, mint volt.

Aanda! :)
Ha már így előkerült a motor téma: van egy eladó motorunk.:) A párom vett nagyobbat, és áruljuk a régit! 8) :lol:

Én megértem azokat, akik a főállású anyaság mellett vannak, de nekem egy kicsit hiányzik a munka. Bevallom, én most is besegítek a munkahelyemnek (önszorgalomból).
Nem szeretnék lemaradni, illetve kiesni a gyakorlatból. Nem sok munkáról van szó, hetente kb. 4-8 óra. Esténként csinálom, miután lefektettük Kláribabát.
Ez nekem így teljesen jó. Annyi munkát kérek, amennyit idegeskedés és kipurcanás nélkül elbírok.

Hát így nagy hirtelen ennyi, ezután majd próbálok aktívabb lenni. :)

Kép Kép
kismokus
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi
hol golfozol? Gödön nem voltál még abban a golf-hotelben?

Balatonudvariban van egy új golfpálya és ott (20 perc tőlünk kocsival, az új háztól meg 12 perc lesz :lol: :lol: )
nem voltunk még sosem Gödön

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kismókus :D
nagyon megnőtt a Te lányod is :)
a telefonba nálunk Lili is hallózik, és ő is kb. 30 szór használ, meg énekel

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kismókus

nagyon cuki Kláribaba, és szép göndör fürtjei vannak. nem szoktál csutit kötni neki? nekem ez a mániám, ha lányom lett volna, mindig csuti lenne a feje tetején :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Orsi!

:)
nálunk csak úgy csinálnak mintha hallóznának. beszélgetnek is egymással, de én nem találok értelmes szavakat.
kb aja, jaja, aggyá, ede, szep, esz, tisz izéket használják meg mutogatnak, de azt veszem észre ők tökéletesen értik egymást.
Ma Maja feltette az ujjbábot az ujjára és apával báboztak. :)

kismókus!

a cipős kép nagyon édi, na meg a többi is. én mindig mondom nekik, hogy jó feleségek lesznek, mert akárhányszor levesszük a papucsunkat hozzák utánnunk. :)

Hajni!

szerintem kapcsold ki a kereskedelmi tv-ket! :lol: :lol:
nekünk nincs gyerek tv-nk, de sos, gyors segély a teletubbies. van 3 db dvd-nk és az mindig beválik. nem tudom mi van benne, de a felnőttek sikítva menekülnek, ha meghallják, hogy hol van lala labdája, a csajok meg tátott szájjal, meg vigyorogva nézik. 100-adszorra is.

Pompi!

szerintem nagyon jól csinálod és egyáltalán ne "szégyenkezz" amiatt, hogy te a gyerekeidnek szentelted az idődet.
az én elképzelésem szerint az ideális az lenne, ha 3 évig itthon, utánna 4 órában dolgozni, az általános iskola alatt 6 órában és ha már irányba állítottam a gyermekeimet 8 órában...
amúgy néha nekem is hiányzik a munkám, mert szerettem csinálni, de nincs elvonási tünetem.
programokat csinálni meg tök jó dolog, így én is ismerkedem. :)
hétvégén voltunk Győrben az állatkertben, megnéztük a kismajmot is. :)
Nagyon szép az állatkert! és imádom a zsiráfokat! :)
a múltkor a medveparkban voltunk.
na ehhez van is egy sztorim.
fakannálról mézzel etettük a macikat. Előtte mondom sógornőmnek, hogy mézet ne adjon a csajoknak , mert még nem lehet. Macik jó nyálasan cuppogják a mézet... Kicsi Maja rohangál a fakanállal. aztán egyszer csak leesett mindenkinek, hogy a fakanalat nyalogatja. hát erre azt sikerült mondanom, hogy végülis már a mézzel nem érintkezett, mert lenyalta a maci, a macinyállal meg azért nem, mert az előbb a port lapátolta vele... :oops: :oops: szóval immunrendszert edzünk rendesen.
a budakeszi vadasparkban meg a vadkant etették meg. :oops:
.a fotóim közt meg tudjátok nézni, ha van kedvetek

katyerina
 
 


Orsi :D
Köszönjük! Rózsaszínben is volt... asszem... nagyon cuki ám. Férjecském nem hagyta eltenni, nézegetjük 8) mint a gyerekeket, mikor angyalian alszanak 8)

Hajni :D
Igen, általában a világos színűn kevésbé látszik meg, ha már rászáradt. De foltként nem is hagynám a kabáton, viszont ha útközben ér minket "baleset", akkor a sötéten mégis kevésbé látszik a kibukott folyadék...

Kismókus :D
Tündéri a kicsi lányod!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


+ a Megasztár engem is szórakoztat, csak nem értek egyet a zsűrivel :shock: De azt biztos, hogy nehéz lehet sok-sok utazás, várakozás után totál elcsigázódva oda bemenni és énekelni... nade nem is azokon akadok ki, akiknek átlagos a hangjuk, hanem hogy ebben az országban hányan nincsenek tisztában magukkal? :shock: Szerintem döbbenet!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


ja, téli cuccokat most ausztriában a kikben vettem, de még mindig nem találok kordbársony kertészgatyót. kislányoknak mindenhol csak ruhákat láttam. :evil: kertésznaci meg mintha nem is létezne.
pneumo oltást hányszor kell kapni? eddig 2 volt belőle. kell még valamikor?

katyerina
 
 


zsuzsi73 írta:nekem ez a mániám, ha lányom lett volna, mindig csuti lenne a feje tetején :D

ha lenne haja :lol: :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kismokus!
Hát a te lánykádnak se kell ötletekért a szomszédba mennie! :D Nekem rémálmom ez a mindenre való felállás, Luku is próbálkozik, hihetetlen ötletdus Emese meg még segit is Neki, én meg sikideg vagyok mikor esik le valahonnan. A játék babakocsiban is feláll, volt már hogy az ütődött nővére ugy tolta :shock:
Mára is van egy képem:
Kép
Egyébként soha nem cumizott, csak mióta Luku van

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Emma, Hajni,
Csak azért nincs kedvem írni, mert már hulla vagyok, mire a gép elé kerülök. Az olvasás még megy, de pötyögni már inkább nem.

Melcsi,
Na, most aztán bepótolja a lányod a cumizást!

Fanni,
Jó ez a bababónusz, nagyon jó áron vetted az overálokat!

Én még nem vásároltam télre, kabátunk is csak egy átmeneti dzseki van. Szerencsére még elfér alatta egy termo pulcsi is, de vmelyik nap muszáj lesz bemennem vásárolni.

Wish,
Én is a csiribirit néztem ki, nálunk csütörtökön kezdődik. Remélem, sikerül majd odaérni tízre!

Orsi,
Ti építkeztek? Lili kis cserfes!
Téli cipőket nem láttam a pedipednél, azok még később lesznek?

Kismókus,
Tényleg sokat nyúlt Kláribaba is és nagyon ügyes ő is, hogy ennyit beszél!



Balázs is nagy dumás, ha éppen olyanja van. Nyomja a halandzsát és közben úgy néz rám, mintha én lennék hülye, hogy nem beszélem ezt a nyelvet. Magyarul marad az apa, pápá, baba, vava (kutya), kaakaa (liba), adda (labda). Ezek mennek már egy ideje, de nem nagyon bővül a repertoár. Az egyetlen új szó, a hallo, csak franciásan néma h-val, ezt a hétvégén tanulta.
Pár napja leszokóban vagyunk a cicinalvásról. Szerencsére egész jól megy, szopi után leteszem, kicsit énekelek , simizem a hátát és így már kb. 5 perc alatt elalszik. Ma mondjuk annyira álmos volt, hogy fél perc se kellett.
Nézegetjük a bölcsiket, feliratkoztunk államiba is és megnéztünk pár magánt is. Azon vagyok kiakadva, hogy havi 80-ba nem fér bele a friss gyümölcs tízóraira, csak gy.levet adnak és a pelust is vinni kell, ha még nem szobatiszta a gyerkőc. Az állami csak 7-8 eFt, de ott persze már most kétszeres a várólista.
Szerdán 15 hós oltás, félek tőle...de lehet, hogy elmarad megint, mert most meg taknyos lett a Drága!

Katyerina,
Én megnézném a fotókat, de már nem tom, hol lehet. Küldesz linket?

Anikó!!!!!! Te merre jársz??????????????

Kép
bandika
 
 


bandika írta:Orsi,
Ti építkeztek? Lili kis cserfes!
Téli cipőket nem láttam a pedipednél, azok még később lesznek?

igen, elvileg tavasszal költözünk.
Nem tudom, hogy milyen téli cipők lesznek a pedipednél, csak tavasszal bukkantam az oldalra, akkor meg már ez nem volt aktuális, de 1 pár csizmát láttam az ebayes csaj oldalán, mást nem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi
Csuti? ezt a szót még nem is hallottam :D

Bandika
Zalán ugyanez, 5 szó (anya, labda, ide, oda, Bo -kutyánk) + a halandzsa

Csajok, Ti tudtok Aktívot nézni? Zalán mellett felnőtt műsort nézni képtelenség! Írtátok, van, akit nem köt le a mese, na a fiam tátott szájjal képes fél óráig bámulni. Viszont ha vmi más megy, akkor az nagyon nem tetszik neki. Saját dugámba dőltem, az elején annyira kínosan ügyeltem rá, hogy ne menjen semmi, ami megzavarhatja a kis idegeit, most meg már el sem viseli :shock:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Teszek fotót.

Első kengurus utunk... a sarki közértig Milánnal, bár ő nem látszik 8)
Kép

S a "csomag":
Kép

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! Nagyon cuki az overál és az overálos csomag is! :lol: A Bálint méretében már tutira nincs ilyen!

Wish! Köszi a DM-es gyüm.szelet ötletet! Képzeld, pont amikor írtad, akkor jutott eszembe, hogy vettem valami ilyet a DM-ben (hogy megnézzem, olyan ostyás-e), de berámoltam a kamrába az egész zacskót, és ha nem szólsz, még ma is ott figyel! :lol: :lol: :lol:

Katyerina! Én tavaly a Brendonban vettem kantáros bélelt kordot Bálintnak (bordó, magyar termék, nagyon szép és puha, most még éppen jó rá - valami 5500 Ft körül volt az ára).

Mi ma vettünk 2 bélelt gatyót, egy kertész, egy sima derék. Próba még nem volt, remélem jó rá. :lol:

dkata
 
 


Kismókus,
Jaj, az enyém is állandóan apázik! Az apja persze sosincs itthon, hogy hallja! :( Igazi nagylányod lett, mióta nem „láttuk”!

Orsi,
Etyeken egy egész golf-komplexum épül, azt ismered? Az építkezésért nem irigyellek, csak a végeredményért!8) :D

Katyerina,
Az iwiw-es képeket megnéztem, de ott nincsenek macisok! De a többi is nagyon jó, olyan nagyok lettek a Te lányaid is!
Pneumo attól függ, hogy mikor kezdtétek. Mi kettőt kaptunk eddig, de egy még kell, mert hamar kezdtük.

Bandika,
Akkor a fiad spanyolul is beszél, ott se ejtik a szó eleji h-t! :lol: A barátnőm kisfia bölcsis (állami), de ott 70 ezer a havidíj! Ráadásul egy tök átlagos, nem is egy jó bölcsi! :twisted:

Emma,
Amíg én Aktívozom, addig Olivér jön-megy, játszik körülöttem. Persze van, amikor rámered a tv-re, főleg ha vmi állatot lát, megörül neki, aztán megy útjára.:D

Fanni,
A kis csomag élvezte a sétát? Nagyon jó szerkója van!:D

Kata,
Kabátot akkor nem vettél? :lol:
20140901102739
 
 


Fanni!

Nagyon csinos vagy, és éééédes a csomagod, és hol a másik batyu?
:wink:

Hajni, Bandika a homepagemra raktam fel, de elküldtem a linket.

Lányok!

ezeket a bölcsi havi díjakat komolyan gondoljátok?
Hát ha én belegondolok, elmegyek dolgozni, beadom bölcsibe kevesebb marad mintha itthon maradok gyesen. Ikrekkel meg még a dupla gyes is vagyonnak számít. ha belegondolok akkor nem kaptam kézhez 140-et akkor az 2 gyerek bölcsi, testvér kedvezménnyel is egyenlő minusz nulla.
na innentől el is van felejtve a bölcsöde nálunk.

Emma!

nálunk felnőtt műsor, csak gyerek jelenléte nélkül megy. az aktívot meg ezeket meg nem bírom. Na jó a jóban rosszban délelőttönként megy, de ezen kívül semmi.
Őszintén szólva én még a hamupipőkét meg a hófehérkét is durvának találtam nekik. A némónak meg kihagyom az elejét. Ma kisvakondoztunk, meg is lepődtem milyen simán szült a nyúl felesége.
de nem érdekli őket. egyedül csak a teletubusok kötik le őket.

Bandika,

pediped őszi téli kollekció: www.pediped.com
sok reményt ne fűzz hozzá. Nem találom túl téliesnek őket, de még ősziesnek sem.

Kata!

köszi a tippet, a brendonba kicsit macerás eljutni, de ha valaki zara h&m, vagy c&a-ban lát szóljon. köszi.
és hol van Zsebi és Anikó?????????

katyerina
 
 


Bandika,
esetleg még ezeket a cipőket nézd meg:
http://preschoolians.com/

ecco cipőkről vélemény?

katyerina
 
 


Katyerina,
Köszi a linkeket, majd szétnézek!
Mi voltunk 4 állami bölcsiben, és mindenhol csak a kajáért kellett fizetni, ami napi 350 Ft körül volt. A 70e azért elég durva egy állami bölcsinek! Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne maradj otthon, csak "for your info" :lol:
Egyébként volt magánovi minicsoport 100e fölött is és tele vannak!

Fanni,
Nagyon cuki a csomagod!

Hajni,
Csak nem a 'celeb vagyok...' szerk-je lettél volna? Most láttam, hogy azt is Argentínában forgatják.

Nálunk ahogy hazaér Apa, indul a tévézés, de mivel Balu általában korán fekszik, már nem sokat lát belőle. Egyébként nem érdekli igazán, kivéve persze a reklámok :evil: és a távkapcsoló.

Kép
bandika
 
 


tévé?
nahát nálunk az lyól el lett felejtve, mióta nincs karám és fürdés után egyből le kell fektetni őket (én utána még persze kijövök, de akkor már nem érdekel semmi). Már nyáron is csak BK-t néztem, most már azt se, na jó, a Megát videóról, mikor van időm, megnézem. Meg reggel megy a CsakCsajok, hogy duruzsoljon valami, de ülni engem már nem lát senki a TV előtt.

zsuzsi,
ó, én csodálatosSan ki tudnám tölteni a nappalokat, amíg a srácok oviban vannak. Eljutnék orvoshoz, fodrászhoz, netán kozmetikushoz, sőt még ruhát is vennék magamnak (és nem a szétnyűtt farmer-póló felállásban virítanék örökké), vagy csak lazán bevásárolnék, sportolnék, tanulnék, főznék, takarítanék... ebből most semmire nem jut idő, ha hiszitek, ha nem. Én már attól félek, hogy a gyerekek az Ételfutáros ízeket érzik majd "hazai"-nak.

orsi,
egy kicsit csodálkozom - ne haragudj meg ezért -, de te, aki annyira odafigyelsz a gyerekek fejlődésére, hogyhogy nem osztod Vekerdy Tamás véleményét, aki szerint 4 évesen kellene közösségbe vinni a gyereket? (nem számonkérés, csak kíváncsiság)

A GEKKO hirdet, hogy most csak 5000,-Ft náluk a felmérés. Olyan kíváncsi lennék...

Fanni,
de jó, hogy láthatjuk a szemeden túli részeket is! 8) Egész másnak képzeltelek! Tök jó, hogy ilyen vékony tudtál maradni!

Kismóki,
jaj, de szép ez a lány és milyen nagy már! Olyan szép az első képen az arca!

Melcsi,
Emese: :lol: Legszívesebben kitenném ezt a képet Bencsi ágya fölé!

KépKép
pompomlány
 
 


Katyerina,
annyi sok jó fotótok van, elképesztő! :shock: De biztos van egy fényképezni szerető apa is, igaz? :lol: Nagyon vagányak a csajok, de látom, Te azért némileg óvatos vagy, azért ott a kezed! 8) :D
Teletubbiest szerintem én is beszerzek... :roll:

Bandika,
de, a jövő héten indulnak. Most csak az forog kint. Apát meg a tv2 akarta Dél-Afrikába, ők meg ott forgatják ugyanezt. Szép család lettünk volna...

Teszek néhány képet én is:
Kép

Beszereztünk egy ufó-testvért neki, de úgy fél tőle, mint a tűztől, ennél közelebb nem ment hozzá:
Kép

Úgy gondolta, ma a földön alszik:
Kép
20140901102739
 
 


Pompi,
mit hirdet a Gekko?
20140901102739
 
 


Köszönjük a dícséreteket :D

Kata :P
Tényleg nincs Bálint méretében :oops: Valahogy nem is tudatosult bennem, hogy aki már totyizik vagy jár, annak másféle kell...

Hajni :P
Azonnal elaludt, s aludt végig. Noha össz-vissz 15 perc volt az egész séta... De tényleg nagyon bealudt, mert még itthon is simán levetkőztettem és betettem a pihenőszékbe, s fel sem ébredt közben :lol:
Nagyon édes Olivér! Őszintén szólva ettől az UFO-tól én is tartanék :lol:

Katyerina :P
A másik batyu itthon maradt, Anyukámmal. Eredetileg őt akartam volna vinni, mármint Márkót, mert ő ugyebár nem hányós... de aludt, így maradt a kis Milcsi. De semmi baj nem volt vele :)

Pompi :P
Kíváncsi lennék, milyennek képzeltél?
Igen, vékony maradtam, csak a pocim :shock: A pékségben boldog babavárást kívántak nekem :? Tavaszig remélem rendbe jön... nemsokára kezdek erősíteni. Télen szerencsére jól el lehet dugni. Ha meg ilyen marad, akkor is van megoldás 8)

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Bekapcsoltam a fűtést, a sütőből sült tök illata érződik, olyan kuckós most a lakás, igazi karácsony-feelingem van... :D
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy manapság mennyi az előjegyzési idő a budai Kaáliban?
:shock:
petyapu
 
 


Petyapu,
5-6 hónap, mire a lombik elkezdődhet. Konzultáció hamarabb van.
20140901102739
 
 


Pompi

én elhiszem, hogy semmire sincs időd, mert nekem sincs - 1 gyerek mellett.
Üveges kaját nem esznek már a gyerekek? utoljára, amikor erről beszéltünk, üvegeset ettetek. A rendelt kaját szeretik?
Nálunk most úgy van, hogy kb. hetente 2-szer eszik üvegeset, amikor nem tudok főzni, amúgy főzök, és ált. olyan főzelékeket, amiben gyümölcs is van.
pl. most nyáron ment a meggy, szilva, alma, őszibarack a főzelékekbe.
üvegesből kb. 4-5 félélt eszik meg összesen, a legnagyobb kedvenc a vadasmarha rizzsel.
Igaz, nem engem kérdeztél, de írok én is a gyerek közösségbe viteléről.
Amikor elmegyünk Olivérrel a barátnőim hasonló korú gyerekeihez, nagyon jól érzi magát. Itthon nagyon gyorsan megun mindent. Hamarosan játszóházba fogunk járni, heti 1-szer, de ha lenne olyan bölcsi, amibe pl. Emmáék vagy Orsiék járnak, hogy csak heti 1-2 alkalom, akkor oda is járnánk már, mert nagyon jól érzi magát gyerekek között.
Ikrekkel biztosan más, hisz ők tudnak egymással játszani.

Hajni

szuper ez az ufo, hol vetted? hangokat nem ad ki?
én is sütöttem tököt, magában nem ette meg, csak egy kis párolt almával összekeverve.

Kép
zsuzsi73
 
 


hajni777

köszi, ezek szerint a szokásos :)
Kovi doki vár minket jövő héten, de jó lenne tudni, mikorra lehet számítani. kaka dolog ez a várólista...

Kép
Kép
petyapu
 
 


Hajni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ezen az ufós képen úgy röhögtem, ráadásul az ebetek is úgy néz ki mint a MIB-ben az ufokutya. :lol:
Jól látom, Nektek már meg is érkezett az őszi Next szállítmány?
Az utsó kép nagyon édes.
Akkor Apa sem vállalta a száműzetést?

Katyerina,
Nexten vannak kertészgatyók lányoknak, 2-3 fajta.

Pompi,
Mi voltunk felmérésen, nem volt egy nagy vaszisztdasz, de a kíváncsiságomat kielégítette és megnyugodtam, hogy Balu szépen egyenletesen fejlődik minden téren.

Kép
bandika
 
 


pompomlány írta:orsi,
egy kicsit csodálkozom - ne haragudj meg ezért -, de te, aki annyira odafigyelsz a gyerekek fejlődésére, hogyhogy nem osztod Vekerdy Tamás véleményét, aki szerint 4 évesen kellene közösségbe vinni a gyereket? (nem számonkérés, csak kíváncsiság)

A GEKKO hirdet, hogy most csak 5000,-Ft náluk a felmérés. Olyan kíváncsi lennék...

a kérdést sem értem :oops: :oops:
hogy függ össze a gyerek fejlődésével a közösségbe vitel időpontja?
Vekerdyvel nem ez az egyetlen téma amiben nem értünk egyet :wink:

A GEKKOs felmérés egy kalap xar... én arra nem adnék ki pénzt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :)
Kláribaba is hallózik, de neki a távirányító is telefon! :lol: Édes lehet Lili, ahogy énekel, Kláribaba nem szokott.

Zsuzsi! :)
Azért nem csinálok copfot, mert van egy hülye fóbiám. :oops: Rettenetesen félek, hogy a copfot a kutacsa fölé teszem, és ha hozzér valamihez a copf, akkor megnyomja a kutacsát.
Tudom, ez nagyon hülyén hangzik, de régen (kb. 50 éve) történt egy szörnyű tragédia a családban: egy kisbaba a családban úgy halt meg, hogy egy őrült nő (szó szerint) megnyomta a feje tetejét. :cry: Na, ez bennem komoly nyomott hagyott...

Katyerina! :)
A papucs nálunk is nagy sláger, Ő is rögtön hozza, és addig nem hagy békén, amíg bele nem bújok! :)

Fanni! :)
Köszi a dícséretet. A Te csomagod is nagyon édi! Kérünk képet a másik fiadról is!

Melcsi! :)
Hát, én is kivagyok ettől a felmászásról. Egyre ötletesebb: az ágy elé teszi a formabedobós játékot, arra feláll, és innen már fel tud mászni az ágyra!
Ja, ez a cumis kép nem semmi! :lol: :lol: :lol:

Bandika! :)
Tényleg sokat nőtt, de szerintem még mindig a kisebb babák közé tartozunk!

Hajni! :)
UFO-testvér :lol: :lol: :lol: Hogy tudtok ilyet kitalálni??? :shock:

Pompi! :)
Köszi a dícséretet! Rólatok mikor látunk képeket?

Kép Kép
kismokus
 
 


kismokus írta:Rettenetesen félek, hogy a copfot a kutacsa fölé teszem, és ha hozzér valamihez a copf, akkor megnyomja a kutacsát.

tedd kétoldalra :)
(meg lassan a kutacsuk teljesen benő)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi,
az ufót a múlt heti bútorvásáron vettük, egy egy autóscég repi-ajándéka volt. Sípol, ha bárhol megnyomod.
A sütőtököt azonnal visszaköpte, pedig szereti.

Bandika,
a bodykat már jó előre berendeltem, mert tavaly is úgy jártam, hogy amikor kellett volna, nem volt, mert elfogytak. 98-ast meg már nem kapni minden bokorban...
A gekko-nál miket néztek?
Apa jófej, volt, ő még csak a gondolatával se játszott el, mint én...
20140901102739
 
 


Hajni!

komolyan mondom egyenesen belevagyok szerelmesedve Olivérbe!
Azok a naaaaaaaagy szemek. Le is stoppolom egyik lányomnak! Most még választhattok! :wink:

az ufos meg tényleg nagyon mib. :)

nálunk a copf kötés az egyenesen halott dolog. Ha nem szedi ki magának az egyik, akkor tuti kiszedi a másik. Az öcsém esküvőjére is felkötöttem nekik a hajukat, de a szertartás végére szétrágták a csatokat.

folyt. köv, de most kimerészkedem egy félórára

katyerina
 
 


Kismókus :P
A másik kisfiammal, Márkóval:
Kép
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!

nagyon szépek vagytok! Tényleg nem látszik rajtad sem a 2 gyerek. A hasad meg fog azért még lejjebb menni.

Bandika!

kösz a bölcsi infót. :wink: én még mindig azon rágódom, hogyha tényleg ennyi egy bölcsi, akkor nincs értelme gürizni, mert más van egésznap a gyerekeddel, haza esel fáradtan és még pénzed sem maradt.
Szerintem meg ahhoz, hogy a gyerek szocializálódjon, nem kell bölcsibe iratni. Egy csomó közösségbe el lehet vinni, ahol szokja a többi gyereket.
A legegyszerübb és legolcsóbb a játszótér. Csak sajnos egyreinkább azt veszem észre, hogy bezárkóznak a kismamák.

ha már közösségnél tartunk! Tegnap egyedül mentem tornára kocsival!
és a hétvégén meg volt az első közúti ellenőrzésem.
paráztam rendesen, még az ablakot is elfelejtettem lehúzni.
Mondtam a rendőrnek, hogy bocs, de izgulok, mert első ellenőrzésem. Erre ő. izgulhatok is, mert lámpanélkül mentem. :shock: Mondam, hogy friss a jogsim, de szerinte nem is annyira friss, és hogy akkor helyszíni bírság. aztán elkérte az irataimat, elvitte, majd a másik rendőr hozta vissza, de nem mondott semmit. Szerintetek most várjam a csekket, vagy akkor nem lettem megbüntetve?

katyerina
 
 


szerintem nincs már helyszíni bírság a joggyakorlatban....

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


icsilya írta:szerintem nincs már helyszíni bírság a joggyakorlatban....


de van

Katyerina, ha nem helyzínit kaptál, akkor 30 napon belül kiderül
Vendég
 


Fanny!
Nagyon aranyosak vagytok! :D
Kismokus!
Az én gyerekeim most kitalálták, hogy az ágyról az éjjeliszekrényre mászva, majd ott felállva máris a pelenkázón vannak, mely felett a polc rendkivül érdekes dolgokat tartogat :shock: :shock: :shock: Emese az éllovas persze, de Luku nyomában jár! Én egyszerüen idegbajt kapok, hiába magyarázom Emesének, hogy Luku Róla vesz példát, még nagyobb rosszaságokat csinál. Szinte provokál, hogy mikor robbanok. Na Neki kellene a közösség, dehát nem vették fel oviba (nem is nagyon akartam), mert visszafelé fejlődik, már teljesen tud Lukuul, minden tekintetben azonnal utánozza a Kicsit, ahelyett hogy forditva müködne.
De ha már közösségről beszélünk, én se szivesen adtam volna... Máté is majdnem 4 volt, a kicsiket se akarom előbb beadni. Szerintem az első évek meghatározóak a későbbi kapcsolatunkban, és főleg igy 3 év körül kezdenek különösen kinyilni, amikor már érdekli pl. a sütemény összetétele, vagy egy vásárlás után szinte magától pakolja a megfelelő helyre a cuccokat, tehát leveszi s mintát és nemcsak este 1-2 órára lát engem. Nálunk az összecsapások ellenére olyan nyugalom van, én jól megvagyok a káosz közepén, és sokszor könnyes tekintettel nézem a gyerekeimet, a Csodákat, és örülök hogy van időm egyszerüen csak figyelni Őket.És- bár persze nem kortársaival játszik- Emese mégsincs csak felnőttek között, hiszen egymás legjobb cinkosai, játszótársai, már komoly szövetség van köztük. Nem akarom ezt az egységet megbontani egyelőre.
Hajni!
Olivér milyen édesen alszik a földön :D
Bandika!
Luku tegnap kapta a 15 hóst, utána adtam Panadolt, de semmi gáz nincs eddig. Emese sem érezte meg. Sőt, mi lányok készültünk a nagy sirásra, aztán a fiatalember nem is orditott, csendben viselte.
Katyerina!
Bizony anyagilag megfontolva, mire kifizeted a bölcsit, bérletet veszel a munkába,stb, szerintem se marad annyi, hogy megérje beadni. Persze ha valakinek akkora a fizetése... De nekem nem tudnának annyit adni hogy az én nehezen megszerzett gyerekemet kiadjam a kezemből. De nem vagyunk egyformák.
Mára:
Kép
Eszik a kis hátrányos

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Katyerina,
Olivér azt üzeni, hogy mire ő nagy lesz, akkorra már nem lesz törvényellenes a bigámia, úgyhogy szívesen kezd mindkét csajszival! 8)
Apa mindig így jár, mint most Te, de a csekkek jönnek is rendesen! :oops: :lol: Persze mindig elfelejti befizetni, már volt, hogy hajnalban jöttek a rendőrök... 8) :lol: :lol: Én mindig kiröhögöm, egyszer a fejét is elhagyja! Ma pl. a bejárati ajtóban felejtette a kulcsot kívülről. Mikor mennék ki reggel, nagy nehezen rájöttem, miért nem sikerül. Még jó, hogy nem kapta ki senki! :roll:

Fanni,
már néztem a fiaid, de egyáltalán nincs újszülött buksijuk! Olyan, mintha már idősebb babák lennének! :D
20140901102739
 
 


Melcsi,
húú, ez nagyon komoly! :lol: :lol: :lol:
Ez az oltás csak kb. 10 nap múlva okoz tüneteket, ha okoz.
Emese nincs is még 3 éves, mehetne oviba? Ráadásul még felvételi is van? :shock: Oviba? :shock:

Jaj lányok, azt akartam kérdezni, hogy mit csináljak Olivérrel, mert mindig elhajít mindent. A legdurvább, hogy a kb. 3,5 méteres galériáról dob le mindent direkt bosszúból, mert éppen nem vele foglalkozom. Persze már egy ép játéka sincs, de inkább mindig attól félek, hogy eltalál vkit a tárgyakkal. És olyan erővel tudja dobni ám! Mit csináljak vele? :?:

Viszont amit még nem írtam, hogy ufónyelvét kompenzálván fejet ráz. Bólogat, ha igen, rázza, ha nem. :D Csak eldöntendő kérdéseket kell feltennem, tök állat! :D
20140901102739
 
 


Tegnap bekapcsolták a fűtést!!!Már majdnem megfagytunk,fiúknak kicsit folyik az orruk!

Annyir édesek a gyerekeitek!Észrevettétek,hogy minden Kaális baba szép?

Kismoki,
30 szó!Ügyes!
Motor köszi nem érdekel,most a családi házon agyalunk!Bele kéne vágnunk,amíg megkapjuk a szocpolt is!

Katyerina,
a bölcs kb.350 ft/nap!Az 15 ezer havonta!Nálunk van bölcsis ruha is,azt adják rájuk,ha nem viszel nekik ruhát!Hihetetlen,de az ismerőseim közül pont a pénzesek használják ki ezt a lehetőséget!

Melcsi,
Emese ovis dolgát én sem értem!
Amúgy imádom olvasni,ahogyan írsz Róluk!

Bandika,
azért nincsen a bölcsikbe friss gyümölcs tízóraira,mert délelőtt az udvaron vannak,és ahhoz kézmosás is kell,és az ebédeltetés már 11-kor elkezdődik,így nem is lennének éhesek a gyerekek.Ebéd után van 2 féle friss idénygyümölcs.Pelust mindenhol kell vinni,ezt a befizetett pénzből már nem tudják kigazdálkodni,mert csak a kajáért fizetsz!

Emma,
mikor lesz az UH?

Fanni,
has:nekem hiába lett lapos,ha leülök,gyűrődik alul a kinyúlt bőrszövet! :cry: Marad a szike!

Hajni,
a sütőtök a spejzban vár!
Nekiálltál főzőcskézni?
dobálás:nekem csak 1-2 játékot dobnak el,akkor elveszem tőlük!Ha ennyire gáz a helyzet,ne engedd fel egy darabig a galériába!

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi :P
Én a lapossal kiegyezek. A kinyúltat meg megoldjuk :lol:
Ti terveztek még babát?

Hajni :P
Köszi. Igen, ez inkább Márkóra igaz. Ő olyan, mintha már 3-4 hós lenne. Elég magas is. Milcsi még babás :D

Katyerina :P Melcsi :P
Köszönjük!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! Szépek vagytok! :lol:

Bandika, Andi, és aki rég rakott képet, tessék feltenni!!!

Melcsi! Édes Lulu, ahogy tömi a bendőjét! Lehet hogy a kor teszi, de én se nagyon akarom kiadni a kezeim közül, minden egyes napot csodaként élek meg, amit vele tölthetek.

Kismókus! A kislányod nagyon szép és sokat nőtt! Bálintnak már rég benőtt a kutacsa, a védőnő vagy gyerekorvos megnézi neked, és akkor hátha nyugodtabb leszel. :lol:

Hajni, dobálásra nincs ötletem. De azért ne állj a galéria alatt, mikor Olivér fentről hajigál... :lol: :lol: :lol: (vagy ne engedj játékot felvinni, csak amit dobálhat - kivéve ha ott "laknak" a játékok.)
Felrakom ide a piros szerkós képeket amiben kislánynak nézték Bálintot (ez az elveszett-megtalált pulcsi, ami rajta van :lol: ) + a tejföl rajongó vagyok címűt is.

Kép Kép

Kép
Tejfölt villával:
Kép

dkata
 
 


Fanni,
szerintem annyira egyformák a fiaid, hogy én biztosan összekeverném őket! :wink: Egy lapos hassal én is kiegyeznék... :? :(

Anda,
sütőtököt szoktam néha sütni, meg rántottát, tejbegrízt, ilyenek... :oops: :roll:
A galéria nálunk elég magas, mint egy külön szint. Ott van az Ő szobája is, és ott van a hálónk is. De dobál vízszintes síkban is. A kedvence a kutya dobálása különféle játékokkal... :?

Kata,
juj, de nagyfiú! :shock: Én nem nézném kislánynak! :D Látom, tényleg nem megy el egy kulcslyuk mellett se! :lol: Nagyon édes!

Képzeljétek, egy ismerősöm beadatott magának mindenféle oltást, szedte a maláriatablettákat, és most tudta meg, hogy terhes, a 8. héten van. :( Most nagyon be van parázva, hetente 2x jár genetikushoz vérvételre.
20140901102739
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: