Új privát üzeneted érkezett!

Ez igen. Miért?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


hanna30 írta:Ez igen. Miért?

csak érdeklődtem :D nem tudtam, hogy az, azt hittem, hogy csak sima rögzítőtalp. (mivel nincs hozzá a letalpaló rész, ami mind1ik általam ismert isofixesnek része)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nem. Isofix. A törésteszt szerint 4 csillagos.
Remélem, jól választunk majd.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 

 
 

nem isofix ennek a talpa

fix a neve, de nem isofix rögzítéssel rögzül.
olaszul pont nem tudok, de németül és angolul is az van, hogy 3 pontos övvel rögzíted.

(de ez semmit nem vesz le az értékéből, nekem még talpam sem volt)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Igen, az egy másik volt. :oops: Bocsiiiii

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


sebaj :D csak azért írtam, hogy nehogy meglepődj, ha megjön.
nagyon jópofa színekben van ez a chicco, és szerintem tud mindent amit kell.
(nekem a megfordítható sportrész fontos, és ez azt is tudja - pont ezért néztem anno Lilinek is - )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


köszi!
Azért még nem rendelem meg. :)
Nézegetjük még.
Ez alacsony árkategória:
http://bolthely.hu/babyshop/id/00603_Pi ... zszallitas

Szerinteted?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


abszolút nem ismerem a márkát.
(de a hordozó töréstesztje biztosan nem olyan jó mint a chiccoé)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Az tuti. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna!
Nekem valószínűleg a gyaloglás marad, még nem nagyon jár erre alacsony padlós busz. A többire meg tuti nem szállok fel ikerkocsival.
Ami a babajárgányt illeti: jó választásnak tünik. A Chiccot nem ismerem, de sokan dícsérik. A Pierre Cardinnel viszont vannak jó tapasztalataim. Manónak esernyőkocsiból volt ez a márka (semmi extra, csak egy sima jármű) és hihetetlen, hogy mennyi mindent kibírt. Komoly terepen mentünk vele (kirándultunk) meg ha egész nap nem voltunk otthon, szinte abban lakott. És jól bírta.
vovanda
 
 


Jó reggelt!

Vanda! Belőlem is éhen halna a bkv. :oops:
Köszi a segítséget. :wink:
Pocak kép?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna!
Előbb-utóbb lesz fotó is, amik mostanában lettek, nem publikusak. Biztos lesz most már fénykép, a párom teljesen rá van kattanva a pocakomra, nem győzöm kiszedni a kezéből a fényképezőgépet.
vovanda
 
 


Vanda! A büszke Apuka. :wink:
Olyan aranyosak.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna!
Hát, tudnak, ha akarnak... Egyébként tényleg piszokul dagad a mája. De nem csak az ikrektől. A fiam is imádja és a páromnak minden puszinál.ölelésnél csak úgy csillog a szeme. Jó őket együtt látni.
vovanda
 
 


Vanda! Akarnak... :)
Az én férjem is olyan büszke. Teljesen oda van. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Nnno, mint hiányzó, jelentem: jelen:)

Ma volt az utolsó UH. a Kaáliban, babácska 23,9 mm, ügyesen fejlődik, minden rendben.
Mostantól már biztosan többet leszek... és lesznek kérdéseim is..hajajj :D

További szép Napot Mindenkinek!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Viktu! Hurráááááááááááááááá

Boldog Babavárást Kívánok!
Akkor elbocsájtottak.
Hol van a dokid? Találtál már?
És tessék jönni!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Viktu!
Gyere gyakran!

Fanni! Átkukkantottam a babás topikba, nagyon szépek vagytok.

Kép
szöcske
 
 


Szöcske :P
Köszönjük szépen 8)
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


katica_75 írta:Sziasztok!

Katica huga vagyok!Megkért, hogy írjam meg:ma este 19.45 perckor megszületett a kis Léna baba! 1480 gramm és 42 cm. Pár nap izgalom és idegeskedés után (toxémiás lett) :cry: úgy döntöttek, hogy megcsászározzák! De szerencsére Mindketten jólvannak! :D Biztosan nagyon szép, sajnos én nem láthattam, de talán holnap, ha más nem fényképről! :)

Puszil Mindenkit!

Jó éjt:
Aliz
most olvasom a nagy hírt!

KAticának és kis LÉna babának soksok tejcsit és mihamarabbi súlygyarapodást kívánok!


Mindenkinek ölelés!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Köszönjük a gratulációkat, olyan jól esett visszaolvasni. :D
Ma engedtek csak ki, de ami a lényeg Léna igazán erős baba!Az 1 perces Apgar-értéke 9 volt míg az 5 perces 10!
Persze inkubátorban van, de szépen fejlődik és egyfolytában éhes (és ennek 1 órán át tartó üvöltéssel ma is hangot adott :oops: ) :lol: eddig csak teát kapott de reméljük holnaptól megkaphatja a tejcsit is.Ja és a sote 1-en vendégeskedtünk, ki is szül/t még ott? Boni Fanni?-vagy ti a 2-en?
Orsi,Fanni
a felajánlott dolgokat köszönettel elfogadnám. :)
majd írok szül történetet is, tanulságos lehet toxémia gyanusoknak :cry:

Kép
katica_75
 
 


Katica!
Nagyon örülünk a jó híreknek. Remélem, Léna hamar megerősödik!
vovanda
 
 


Katica!
Sokat gondoltam rátok! Lénának jó egészséget, mihamarabbi otthonlétet kívánok!
Kép
szöcske
 
 


Jó reggelt!

Katica! Örülök a jó hírnek! Léna baba nagyon ügyes!!!
Remélem, hamarosan otthon lesz.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Katica!
Már csak az a kérdés, hogyan tudnám eljuttatni Neked?
Holnap megyek a városba. Sok időm nem lesz, de ha útba esel, akkor szívesen eldobom Neked a pelusokat. Írj priviben címet, jó?
Másik lehetőség, hogy Orsi mobilabb és ő holnap jön felém, odaadom neki... s akkor a rucikkal együtt megy a pelus is! Orsi :?:
Képet majd tegyél ha tudsz! Jaaa és gratulálok!!!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


KAtica mi a 2esen voltunk!

örülök, hogy jól vagytok
Vendég
 


fanni73 írta:s akkor a rucikkal együtt megy a pelus is! Orsi :?:

OK,
holnap én mindenképp elhozom, aztán egyeztetünk tovább Katicával.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni! Nagyon szépek vagytok!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Fanni, Orsi
köszönjük még 1x! :D És akkor pár kép: Frissen magzatmázasan, üvöltve:

Csajok 1 kérdés: avent kézi mellszívóm van de sztem nem elég erős 1,5 óra vele mire mind a két cicit lefejem pedig még csak 20-25 ml-eket. A gépi erősebb lenne?Gyorsabb?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára katica_75 2009.04.28 20:27-kor.

Kép
katica_75
 
 


Katica!

Nagy gratula Nektek Léna babához, nagyon kis tündér! Nagyon sok tejcsit kívánok Nektek, hogy minél előbb megerősödjön a kicsi!
A gépi mellszívó sokkal erősebb, a 20-25 ml-t, azzal pár perc alatt lefejed! Nekem Medela van!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Katica!
A gép erősebb, a kézi kíméletesebb. Tejleadó reflex beindul vele?
Tündéri babátok van! Kitartást nektek!
vovanda
 
 


És a lényeg:
Tegnap voltunk a dokimnál. Mindent rendben talált, de kérte, hogy kedden még menjünk be a kórházba. Köldökzsinór áramlást akar nézni, meg szívultrahang lesz a babáknak. Méhszáj zárt, azt mondta, ha nem viszek túlzásba semmit, gyakorlatilag csinálhatók, amit akarok.
20. héttől heti egy szurit fogok kapni, Pre Depot nevű szert (progeszteron meg még valami). Azt mondja, egyedül ők használják az országban, Ausztriából kell megrendelni, de sokat javít azon, hogy meddig hordom ki az ikreket.
Ja a két buksi: "A" baba 47. "B" baba 45 mm.
vovanda
 
 


Katica :P
Jujjj, de picike :shock: Nagyon cuki. S már hajasbaba? De jó!
Minél hamarabbi hazamenetelt nektek!
Igen, a gépi erősebb!

Hanna :P
Köszönjük!

FAnni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Katica! Én is gratulálok a pici Lénához! Nagyon édes!!!
Mekkora most a súlya? Mikorra "tervezitek" a hazamenetelt?

Kép
zölddisznó
 
 


Katica,
Léna tüneményes! A gépi erősebb, gyorsabb.
Vendég
 


Pandus! Olyan szépeket írsz Dórikátokról! Hüpp!

Kép
zölddisznó
 
 


Hanna!

Hivtalak és privit is irtam.Remélem nincs baj.?

Kép
Kép
mereszt
 
 


Katica,
szívből gratulálok!!! :D A Legjobbakat Nektek!!!!

Mereszt!
Nahát, itt bújkálsz!!! :lol: Nagyon hiányolunk odaát!!! Lécciii, csak 1 kicsit ugorj már be és mesélj, hogy vagy, mizújs? :roll:

Minden Kismaminak kiváló egészséget!!!
Till

tillidian
 
 


Köszönjük szépen lányok! :P

1430 gr most a súlya, a szokásos visszaesős peridusban van.De már 8x6gr-okat kapott ma, így remélem elkezdi a gyarapodást. Már nincs támogatva sem a keringése sem a légzése!!!! Hazamenetelről még nem sesett szó :cry: sztem min. 1 hónap, de még akkor is valószínűleg csak átkerül majd egy un. "hizlaldába" :shock: ami akár már a dél-pesti is lehet.

Kép
katica_75
 
 


Mereszt, már én is pont írni akartam, hogy gyere és adj hírt magadról!Totál eltűntél!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok Kismamik?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna!
Vagyok, olvasgatok, csak nem volt kedvem írni. Harapós, hormontúltengős kismama voltam a hétvégén. Meg hiperérzékeny... :oops:
vovanda
 
 


Vanda! Én is csak nézek, hogy senki nem ír. :(
A hiperérzékenység ismerős. Ez jár most nekünk. :wink:
Jól vagytok? Babák?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!
Hétvégén nem tudtam én sem jönni, mert nagytakarítás volt+kifordítottuk a lakást a sarkából, átrendeztünk mindent. Így az 1+2 feles lakásban remélem, elférünk öten: apa, anya, 2 gyerek+a beteg édesanyám. Ma van itt a festő, kifesti a gyerekszobát és a fürdőt, aztán egész héten pakolás vissza. Tegnap már nagyon keményedett a hasam, estére elfáradtam.
Ma vagyunk 24+2 hetesek.
Mindenkinek szép hetet!
szöcske
 
 


Szöcske! Nálunk is hasonló volt a program.
Hagyd a melót Apára! Inkább pihenj sokat!!!!
Vigyázz magatokra!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna!
Megvagyunk, holnap megyünk a doki bácsihoz. Én is rámolok, takarítok (fészekrakás beindult :P ), meg készülődök a lakás átrendezésére. Jönnek a babók, kell a hely. Egyik szekrényből a másikba csoportosítom a cuccokat, helyet csinálok stb.

Szöcske!
Csak ügyesen. Én is hasonlóan sakkozok, igaz, nekünk 3 szobás a lakás. De így is szinte mindent át kell rendezni....
vovanda
 
 


Vanda! Holnap jó dokizást.
Nálunk is ez a helyzet.
A lakás olyan, mintha bomba robbant volna. :( (tök szarul érzem magam, olyan rumli van)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok! De jó nektek h. rendezkedhettek! Nálunk még mindíg nincs leparkettázva a babaszoba, így semmi sincs...Azt hiszem be kell izzítanom mostmár apát! :o Na de nesze nektek olvasnivaló! :lol: A mi történetünk:

2008.09.08.hétfő : a férjemnek kivették a manduláját, hogy végetvessen a sok betegeskedésnek mire a baba érkezik...Délután bementem a dél-pestibe meglátogatni, és ha már ott voltam felugrottam a 4 nappal korábbi vér és vizeleteredményemért, ami ekkor még teljesen negatív volt!
Kértem egy vérnyomásmérést is mert pár napja már közelített az érték a 140 felé, bár még alatta volt....Innen indult a lavina Sad 158/102- őt mért a nővér...gyorsan néztünk vizeletet is amit a fehérje ekkor már túróssá változtatott - ez a max. szintet jelenti. Az orvosom éppen ügyeletes volt, és mikor látta a vizeletes fiolát,az arcát nézve ijedtem meg először...Gyorsan kaptam vérnyomáscsökkentőt és feltettek ctg-re.A baba szívhangja rendben volt, de a vérnyomás nem ment lejebb.Javasolta h. ugorjak haza, pakoljak össze és vár vissza!
Nem fogtam fel katasztrófaként a helyzetet, még azon vigyorogtam h. mennyire nem tudokunk apa nélkül aludni, igaz h. négy emelettel feljebb de együtt leszünk... 22h-ra értem vissza, a vérnyomásom még mindíg az egekben, újabb gyógyszerek, uh. ahol a dokim nézte az áramlást is,rendben, a baba is ok. a méretei is jók ,mészáj zárt, tüdőérlelő szuri beadva..
Eelfoglaltam a szobámat.
Éjjel kettő: a vérnyomásom még mindíg fent, közben meglett az esti vérvétel és vizelet eredménye: vérkép ok, vizelet 3+ (fehérje max. érték) Az orvosom ekkor érzékletesen elmagyarázta h. Ők sajnos nem tudnak velem itt többet tenni, a helyzet nem jó, ilyen fehérjeérték és lehúzhatatlan vérnyomás mellett a Sotén a helyem, ha belegyezek hívja a mentőket.Kérdeztem az esélyeinkről, őszinte volt::készüljek a koraszülésre, a babával kapcsolatban bizakodó volt!
Ekkor pizsiben lecsattogtam apához négy emelettel lejebb, felvertem az alvó nővért, aki sztem azóta sem érti mit akart az a pizsis zaklatott terhes nő azon az éjjen a gégészeten Smile Szegény férjem sem nagyon értette a helyzetet, kába volt még a műtét miatt is, és úgy tudta délután hazamnetem tőle, most meg itt állok, a kocsikulcsot nyomkodom a kezébe és arról beszélek h.lehet ma éjjel meg kell szűljem a kislányunkat...hosszú percekig öleltük egymást, nem is tudom melyikükért aggódtam jobban...

A mentőben simogattam a pocakom és egyre azon imádkoztam hogy hadd maradjunk még 2in1. A klinikára érve egyenesen a szülőszobára toltak... itt ijedtem meg másodszor...a vérnyomásom továbbra is 158 már nem emlékszem mennyi gyógyszert vettem be addigra, megint lenyeltem párat, újabb vizsgálat: méhszáj zárt. Vér és vizeletvétel itt is.
Ágy elfoglalása az 1.-es szülőszobán, ami amolyan vajúdó 3 ággyal. Folyamatos ctg,ekg (?) rajtam és a babán is, fél óránként autómata vérnyomásmérés...Kicsit megnyugodtam: nem egyből a műtőbe toltak!!!
Mellettem lévő ágyon épp vajúdtak, velem szemben szorgos nővérkék az üvöltő Smile újszülötteket mérték -front volt, vagy 12-en szültek az éjjel-a boldog friss kispapák pedig fotózták Őket. Ekkor sírtam először el magam, csendben azon imákoztam hogy az én férjemnek is megadassék ez az élmény!
Reggel 4.30-ra a vérnyomásom már "csak" 140/98 hurrá!!!!
Infúziók, gyógyszerek, vizit, újabb tüdőérlelő,részletes uh, áramlással itt is "súlyos retardáció nem látható" akkor jól van a babám?-Igen!
Így telt el a kedd és a szerdán is még a szülőszobán voltunk.A szülőágyon aludni nem nagyon tudtam, ígérték h. mehetek fel az osztályra csak egy jó ctg-t kell produkálnunk. Egyre fáradtabb voltam, Léna is alig mozgott, bár én is csak feküdtem immár 2 és fél napja.A ctg-k így nem alakultak jól, ha aludt nem voltak nagy kilengések benne, mikor meg fent volt, elmozgott mindíg az érzékelő elöl, kicsi volt még így nehezen tudtam csak újra megtalálni, tele volt fehér szünetekkel a görbénk. Sad

Viszont apát kiengedték a korházból, végre velünk lehetett!!!
A szerda délutáni viziten a ctg-t nézve a főorvos kijelentette: " ezt le kell zárni "!
Próbáltam menteni a menthetetlent, könyörögve magyaráztam h. ez a ctg-hez ő még kicsi és amit látnak ott soha nem mozgott, az a nyugalmi görbéje, és az áramlás és az uh-n is minden ok. volt! A vér leleteim jók, a vérnyomásom a folyamatos gyógyszerek mellett beállt, nem vagyunk veszélyben, jó a fehérje magas,de de de..stb stb......Visszajöttek még kétszer és elmagyarázták, hogy a ctg "beszűkült" a "baba tartalékra állította magát" valószínűleg nem fejlődik már normál ütemben, én bármikor kaphatok egy görcsöt a vérnyomi miatt és akkor a lepény levállhat...napokat esetleg még nyerhetünk -heteket már nem- de a kockázatok mellett nem éri meg!
A császár spinálisan zajlott, kicsi lányunk megvárta a papáját, aki a fejemnél ülve simogatta az arcom a műtét alatt. Végre együtt lehettünk! Smile 19.45-kor kiemelték Lénát, aki üvöltve tudatta a világgal hogy 32 hétre, ici-picin de egészségesen itt van nekünk!!! Olyan mint egy kis szupermodell, hosszú és karcsú - az első bókot a szülésznőtől kapta. Smile 1480 gr és 42 cm. Egy pillanatra láthattuk, apa lefotózhatta, és én boldog voltam...

A toxémiáról annyit h. nem ért váratlanul...mégsem lehetett tenni ellene semmit.
-Vizesedtem a 20. héttől, addig csak 2 kg utána pedig heti 1kg-t híztam!(nyílván nem ettem máshogy utána sem) Az utolsó napokban 4 nap alatt már 4 kg-t! Ödémás volt nem csak a bokám hanem a térdem combom, kezeim, arcom is. (és nem csak este persze) Só nélkül ettem hetek óta,rendszeresen tartva gyümölcsnapokat, de nem segített.A császár után egyből 6L víz jött le katéteren 1 nap alatt!!! És azóta is szépen csökken.
-Vérnyomás: 106/80-ról indult a terhesség, világ életemben alacsony volt...
A 25. héttől folyamatosan mértem,120-ról folyamatosan mászott felfelé, az orvosom azt mondta ha tartósan 140 körül mérek szóljak...még a végén sem volt fölötte 127-135 körül mozgott. Azon a bizonyos hétfői napon aztán megőrült.
Szülés után sem rendeződött, elvileg 10nap alatt rendbe kell jönnie, ha nem akkor 6hét alatt.Bízom a 6hétben.
-Fehérje csütörtökön még nem volt, rá 4 napra, hétfőn már túrós, maximum értéken...(szülés után 16 órával már teljesen negatív!!!!
-És sajnos a baba nem felylődésével kapcsolatban is igazuk volt az orvosoknak, hiszen a 32. hétben már nagyobbnak kellett volna lennie. Ez is általános tünet, a többi praeeclampsiás babánál is..
Mindeki tisztában van a tüneteivel, a baj vele az hogy hirtelen "támad" Sad Minél később annál szerencsésebb....
De a lényeg hogy Léna szépen felylődik és a lehető legjobb helyen cseperedik! Wink
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára katica_75 2009.04.28 20:30-kor.

Kép
katica_75
 
 


Katica!
Örülök, hogy a körülményekhez képest jól alakultak a dolgok. Meglátod, Léna hamar behozza a lemaradást, az a lényeg, hogy mindketten egészségesek vagytok.
vovanda
 
 


Katica!
Megkönnyeztem a történeted, teljesen átéreztem a helyzeted. :wink: Ilyenkor előjönnek még a tartalék energiák is. Nagyon örülök, hogy végül a párod is ott lehetett a szülésnél, és ezzel erőt adott neked. Pici Léna hamarosan meg fog erősödni, és vihetitek haza!!!!! :D
Tejcsid van?

Kép

Kép
donika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: