Új privát üzeneted érkezett!

Ugye azért jó lenne tudni,hogy ki is a Vojőr? Nem dr.Tahy az illető? Róla már hallottam.De lehet,hogy Tanyi is van.
Orsi
 


Sziasztok!

Régen jártam erre, gondoltam benézek.
Képzeljétek! Pocaklakó tegnap este végre hajlandó volt Apának is rugdalózni! Nagyon nagy élmény volt neki!

Szia Solya!
A kecske is megmarad és a káposzta is jóllakik??? Kép Én fordítva ismerem, de sok sikert kívánok az elhelyezkedésedhez.

Szia Shine!
Hová tűntél, mi újság nálatok? Mozog már a baba?
Képzeld már négyen vagyunk akik júniusra vagyunk kiírva.

Kép Végre volt időm végignézegetni a profilokat és a fotóalbumokat. Mindenkinek gratula a csemetékhez, nagyon-nagyon szépek.
Kép Sajnos én még nem tudok fotót közzétenni.

Üdv,
Gabi
Kosza Gabriella
 


Sziasztok!

Vojőr! Ezt nem mondod komolyan!!! 1-2 ágyas szobák kerülnek kialakításra?
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!Kép
Én mondok erről valamit. A kezdetek kezdetén, amikor még Zsombi olyan pici babzsák volt, hogy még látni alig lehett, az én egyik elsőszámú problémám az volt, hogy nincs a Klinikán egyaágyas szoba, ezt el is mondtam az orvosomnak. Ő azt válaszolta, hogy örüljek neki, hogy több kismamával lehetek együtt. Sokat tudunk egymásnak segíteni, beszélgetni stb. Akkor nekem elkámpicsorodott a szám. Aztán eljött a nagy nap, megszületett a baba és én lekerültem a 108-asba. Kb. éjfél körül volt, hiába próbáltam aludni, egyszerűen nem tudtam, mert még mindig az események hatása alatt voltam. 2 kismama is látta ezt rajtam és átdumáltuk az egész éjszakát, a másik 2 fel sem ébredt. Ritka jó hangulatban teltek a napok, annyit nevettünk, hogy csuda, ráadásul az egyik mamának már a 4. gyereke született. Na ő nagyon jó fej volt, úgy pakolászta a kislányt, mintha egész életében ezt csinálta volna. Sokat segítettek a szoptatásban is, meg amúgy mindenben, hogy a bent töltött 7 nap, gyorsan és jókedvűen teljen el.
Következő alkalommal biztosan nem választanék 1 ágyas szobát, jó az 5 lehet, hogy sok, de a 3-4 ágyas az ideális lenne.Kép
No, csak ennyit szerettem volna mondani.

Orsi, engem most már egyre kevésbé, sőt, egyáltalán nem érdekel ki Vojőr. Mármint a polgári neve. Örülök, hogy itt van, szán ránk időt, oszt kész!

Kukacz, valszeg azért mondta, amit mondott Vojőr, mert a doki, akiről kérdeztél, az I-esen dolgozik.

Na, szép napot!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 

 
 

Orsi, ne kombinálj már! Kép
Kukacz kérdezett dr Tanyiról, mert szeretne róla több infót. Nem azért kérdezte, hogy megtudja, Vojőr egyenlő-e Tanyival!

Kukacz!
Gondolom, azért írta Vojőr, amit írt, mert Tanyi dr az I. Nőin dolgozik, de ez csak tipp, én csak Tahy-t ismerek, ő jófej és a II. Nőin van Kép

Annamari
muter
 
 


Kép

Csak gyorsan.

Vojőr!
Egy újabb szuper hír. Ha lesz egyágyas szoba, gondolom jó sokba kerül majd, de legalább tervezik, hogy Apa is beférjen? Arra már nem is merek gondolni, hogy családilag...
Nem egészen értem az új UH-t. Már nem az alagsorban? Vagy "csak" a gép új?
És az igaz, csak fél füllel hallottam, hogy a másodikon nincs minden szobában zuhany és wc?

És ha már. Arra nem válaszoltál, hogy létezik-e még a fogós szülés? És ha igen, mitől függ, hogy vácuum, fogó, vagy császár?


Kukacz,
én már nem írom le, hogy miért nem kíváncsiskodunk és hogy nem kettes, hanem egyes. Kép

OrsiKép Druszám, Rólad sem tudunk semmit, oszt mégsem érdeklődünkKép. Majd elmondod, ha szeretnéd.Kép

Gabi,
én is másképp is ismerem, a többiek meg engem ismernek, mert egyik sem szólt érte. Kép Én már csak ilyen dinka csajszi vagyok. Kép Fordítok és görbítek és lehetőleg értelmetlen dolgokat írok, mondok, így nem derül ki, mennyire vagyok hüle valójában! Kép

Na pá aranyoskáim!
solya
 
 


OFF
Kukacz,
a 8oo leveled közül hogy fogod pont az enyémet kiszúrni? Kép
ON
solya
 
 


Kukacz,
még annyit, hogy én is elmegyek az ismerőseim mellett, pedig nekem tök jó a szemem! Kép Csak valahogy olyan kelekótya fejem van, hogy nem mindig nézek ki belőle! Kép Vagy Kép?
solya
 
 


Kukacz,
mail ment. Ne a frímélen keresd. Kép Mondtam már, hogy álcázásból jeles? Kép Mondd, meddig hagytál volna asötétben tapogatózni? Kép
solya
 
 


Szép jó reggelt mindenkenikKép

Szerintetek egy 5 hetes manó mennyi időt bir ki alvás nélkül??? Mert az tuti hogy többet mint az anyjaKép tegnap délelött 11től este 10 ig kb 10 percet volt hajlandó aludni Dani, azt hittem már hogy összeesem az álmosságtól mire le tudtam fektetni.

Vajör

Melyik szinten alakitják ki az egy ágyas kórtermeket, a másodikon??, vagy az elsőn mit szüntetnek meg hogy hely legyen neki?
Hm azért a bűfé mellett akkor is lent kószálunk az alagsorban, ha ultrahangra megyünk, vagy éppen laborbaKépKép

Off ként
Barátnőm most műtette meg itthon a szemét, állitása szerint futószalagon folytak a műtétek, annyian várnak rá, ugyan cirka 200 ezer forintjába került, de kb 5 nap után teljes életet élhet, és egyszerre csinálták mind a két szemét, igy nem huzodik el a gyógyulás, mint régebben, amikor egyszerre csak az egyikkel foglalkoztak.
Igy a műtét után csak annyit mondott, hogy bánja hogy nem pár évvel ezelött vágott beleKép persze a mostani technikával nem a régivelKép

Nah ledölök egy kicsit, pótolom a tegnapi alváshiányt.
Legyen csodás napsütéses napunkKép)
ÁGi

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Köszönöm a magyarázatokat,biztosan nem voltam világos teljesen Kukacznak. Dr.Tanyi az I-es Klinikán van. ( és nem ő Vojőr :-)) )
Fogós szülés réges-régen nincs a klinikánkon.A vacuum gyakorlatilag teljesen kiszorította.Indikációit és feltételeit hosszas lenne itt leírnom,de a lényeg az: csak akkor jött szóba az alkalmazása,amikor már a császármetszés a szülés előrehaladása miatt nem volt megoldható.

A II.emeleten csak a jelenlegi 1 ill. 2 ágyas szobákban nincs fürdő,ezek átalakítása nyárig tervezett.Mondom: TERVEZETT.
Vojőr
 


Ágiboszi!

A postop. őrző helyén lesznek a másodikon az újak,és beleszámoltam a fürdőszobássá varázslandó régieket is szintén a másodikon
Vojőr
 


Sziasztok!
BÚÉK mindenkinek, kicsit elkésve, de sajnos állandóan vacakol itthon a net. Utána is nézünk vmi szélessávú lehetőségnek.

Gratulálok minden friss kismamának és a már simert babáknak, akik nagyon szépek, de tényleg.

Annamari!
Nagyon örülök a szemnek, ez tényleg remek. Hol voltatok végül?

Solya!
Szerintem jól döntöttél, bár én is naponta változtatom, hogy akkor most bölcsi vagy ovi, már két és fél évesen, vagy csak három és fél évesen, satöbbi. Én mondjuk itthonról dolgozom, ez látszatra egyszerűbb KépKép
Andris már születése óta jár reggelente az oviba, úgyhogy már előre megy és tudja az utat, bemegy a csoportba, megy a fiúkkal a vécébe, beszélget az óvónénikkel (halandzsázik, mert az add ide, anya gyere, nyamnyam, hapci-n kívül mást nem nagyon mond). Egy vadidegen bölcsi nem biztos, hogy nyerő lenne, de lehet, hogy oviba korábban is elmenne. Viszont szeptember még lehet, hogy korai, november-decemberben meg csak nem kezdem el vinni, amikor elég tömény a bacisűrűség. Majd valahogy kialakul.

Tökjó, hogy V. ilyen rendesen válaszolgatsz. KépKép

angi
angi
 
 


Szisztok!

Vajör köszi az infot, reméljük elöbb elkészül, mint az új szülőszobákKép

Tettem fel képeket manóról a fotóalbumba:
Danimanó: Dani kis bocs első képei néven.

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Vojőr!
Ha az UH-t felvinnék vhová, akkor ki lehetne iktatni az alagsort. Vagy az az UH, ami a ctg folyosón van (én már nem voltam ott, az akkor volt vadiúj), kiszorítja a lentit? A labor hagyján, hogy ott van, ott nem tölt sok időt az ember, de az UH-ra elég sokat kell várni a sötétben. Az ottani wc-t meg be kellene falazniKép
a.
angi
 
 


Sziasztok,

Nekem az nem tetszik,hogy a felvétel is az alagsorban van.Mikor bementem a kórházba,dél környékén tömeg volt és ott kóvályogtam vajúdva,beöntéssel a balkáni állapotban lévő wc-be abban a remek kórházi hálóingbe.
Remek volt!Még jó,hogy a fájdalomtól nem voltam teljesen magamnál,biztos tilétakoztam volna.

H.
hedvig
 
 


Hedvig!

A szülőnők felvétele az új szülőszobán történik már,szerencsére.

Angi!

Ha kőműves lennék,már befalaztam volna.
A fenti UH-t csak a laborvezető használhatja (!!),ezért is van lent ált. tömeg. Hidd el,nekünk is nagyon kellemetlen ez,és nem is nagyon értjük...
Vojőr
 


Hoppá! Én nem is tudtam, hogy van fent is UH! És ha van, de nem használható?! Ha más is használná, hamar elkopna?! Hú, ez most egy kicsit furán érintett!
Ez kb. olyan, mintha egy hiper-szuper műtőt csak a főorvosok használhatnának és kikötnék, hogy a betegnek is min. érettségivel kell rendelkeznie. Ha nem értitek, miért nem próbáljátok megérteni?
solya
 
 


Sziasztok!

Hú, nagyon termékeny napunk van ma! Kép

Vojőr, igazán rendes Tőled, hogy ilyen lelkesen válaszolsz a kérdésekre! Már azt hittük december környékén, hogy megtiltották, hogy hozzánk szólj Kép
Ez az UH dolog nekem sem tiszta... Csak a laborvezető használhatja??? Azt már 2 éve a felkészítőn mondták, hogy van egy vadiúj készüléke a Klinikának, de hogy azt földi halandók nem használhatják, azt nem tudtam Kép

Solya, picit feljebb írtam, legkésőbb márciustól szeretnék visszamenni, a régire nem vesznek vissza, most keresem éppen az újat, remélem találok gyorsan. Jó lenne már februártól dolgozni.

Angi!
Optikmed lett, nekik van a legújabb készülékük és az ő tapasztalatuk a legnagyobb.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Mennyit írtok csajok! (És VojőrKép)

Ági! Írok majd mélt, csak be vagyok havazva, végre talán elkezdhetem írni a szakdogám, nagy levelezésben vagyok a témavezetőmmel. Apa jót mulatott az alvásgondjaidon, mert eddig egészen hitetlenkedve olvasta, hogy Dani ilyen jól alszik... Egyre többet lesz ébren, készülj! Mindjárt megnézem a képeket.

Vojőr! Az őrző helye azért nem olyan nagy. Hogyan fér oda x db 1-2 ágyas? És hol lesz az új őrző? Remélem valahol az elsőn... nem ártana, ha egy szinten lenne a műtővel. De nagyon klassz, hohy ennyi változás van tervben. Nálunk csak 3-4 év múlva jön a következő baba előreláthatólag, remélem addig a legtöbb újítás befejeződik. Mondjuk 1-2 ágyasra én sem vágyom, igaza van Pirusnak, hogy sokkal jobb volt együtt a tapasztaltakkal. Én például együtt voltam egy nyolcgyerekes cigányasszonnyal, aki életem egyik nagy pozitív élménye, és rengeteget tanultam tőle. Cserébe én mértem a fiát, mert nem tud írni-olvasni, és nem tudta kezelni a mérleget. De a többiek is aranyosak voltak.

Annamari! Örülök, hogy rendben van Apátok szeme, remélem én is előbb-utóbb meg tudom csináltatni. (Inkább utóbb, mert sokáig szeretnék szoptatani, és addig nem lehet.)

Solya! Írok mélt.

Utálom a szelet, legalábbis az ekkorát. Havat és hideget akarok, teljesen paff vagyok ettől az időtől. Manó is.

Ma jönnie kellett volna a védőnőnek, de nem jött. Mondjuk rendben vagyunk, de azért mégis. Meddig jár ki a védőnő az emberhez? Lehet, hogy megbeszélem vele, hohy inkább hetente egyszer elsétálunk mi hozzá, akkor legalább biztosan lát. És nem nekem kell a gyerek mérésével vacakolnom.

Lányok, normális az, hogy a fiam a 68-as ruháit is kezdi kinőni? Némelyik éppen jó rá. Mondjuk ő eleve hosszúnak született (58 cm), de azért ezt sokallom.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Volt már valaki közületek 4D-s ultrahangon?
Ha igen, milyen volt, és mennyibe kerül egy vizsgálat?

Védőnőről jut eszembe. Mikortól jön a védőnő családlátogatásra, ha már megvan a baba, vagy már előtte is?

Délután mértem magam, mivel holnap megyek tgondozásra. A 20-ik hétre normális, hogy 7 kilót híztunk?
Tényleg lányok, ti mennyit híztatok a terhesség alatt?
Kosza Gabriella
 


Sziasztok!

Fülescsacsi
Védőnő? Nálunk csak egyszer volt kint, mikor hazajöttünk a korházból, azóta szinét sem láttam, bár hála problémánk nincs, igy nem is nagyon kellett volna jönnie. A dokinénink már volt kint háromszor, sőt másfél hét mulva jön ujra, ő 100% pótolja a védőnőt.

Gabriella:
Nem voltam 4D-esen mert húzosnak tartottam az árát, tavaly 8 ezer Ft volt a Megatoysban, ha cdre akartad kiiratni akkor meg 12 ezer Ft volt, ezt a pénzt inkább másra költöttem.
Hm,a védőnő nekem még pocakos koromban akart jönni, de költözés alatt voltunk, és lebeszéltem róla, miután megszületett Dani, utána jött ki.
A hizáshoz nem tok hozzászolni, mert én voltam a ritka kivétel, én végig fogytam a terhességem, de a barátnőm az kb annyi idősre ugyanannyit szedett fel mint te, de mondjuk elötte csontkollekció volt, igy ráfért egy kis plusz, amiből a szülésre jó sok plusz lettKép

Ma is voltunk kint sétálni, csak a szél akart elvinni minket, de a napsütés nagyon jól esett.

Vajör
A ctg melletti ultrahangot nem csak a genetikai uh vizsgálatra használják? Vagy tényleg csak privilégum oda bejutni?Kép


Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Szia Gabi!

Védőnő: hozzánk kijött a szülés előtt, hogy megnézze, hol lakunk, utána a hazaérkezésünk másnapján. Meg a gyerekorvos is kijött akkor.

Hízás: én összesen hat kilót híztam, de harminc kiló súlyfelesleggel kezdtem, végül olyan nyolc kilóval voltam kevesebb a szülés után, mint a terhesség előtt. Azóta tutira híztam. (De most elkezdtem tornázni.) Ez teljesen egyéni, ki mennyit hízik, sőt még egy embernél két különböző terhességnél is más lehet. Nekem mázlim volt, egyáltalán nem voltam kívánós, sőt az édességet kifejezetten nem kívántam. (Azelőtt nagyon, azért híztam meg...) Ne görcsölj miatta, egyél mindenféle tápanyagból megfelelő mennyiséget. Ráérsz később ezzel törődni, most a baba a lényeg. (Lehetőleg ne nézegesd Rubint Réka fotóitKép).
Fulescsacsi
 


Piroska, Annamari! Kösz az infot!!!

Solya, nem értem, miért kaptam jelest alcazasbol??? Uez volt a nevem a nyaron is, csak aztan eltüntem. Aztan levelezgettünk 1 darabig. EMLEKSZEL???????
Az meg, hogy miért kivancsiskodtam, teljesen maganjellegü, bocs, hogy ide pofatlankodtam!!! Na jo, Neked majd megirom mail-ben, Kedvesem!!!Kép

Voyeur, Mint irtam fentebb, magan jellegü volt az érdeklödésem!!! Az illetö Urat nem lattam 5-6 éve, kivancsi lettem volna, mi lett vele. Még mindig irhatnék neki a szülei cimére, mert csak azt tudom. De a mamajaval összevesztem. (11 évvel ezelött...Biztos nem repdesne a boldogsagtol, ha én irnék...)Na, kezded érteni??? Az épületelemzés meg azért volt fontos, mert 1 baratném Ott (Nalatok???) fog szülni, és amikor én ott jartam utoljara, nagyon siralmas allapotban voltak a szülöszobak... Es reménykedtem, hogy azota ez valtozott. Erted mar??? Amugy nem vagyok sem épitész, sem egészségügyi dolgozo!!! Csak 1 bölcsész... Bocs, ha zavartam itten!!!Kép

Kép
Vendég
 


Kukacz drága,
emlékszem. Ha megkaptad a mailem, rájössz. Nekem a két nő nem volt azonos. Biztos valamelyik lebenyem nem jól műxik!Kép
OK, módosítok: Én kaptam elégtelent helyzetfelismerésből. Ha így jobb. Kép

Ja, és szerintem nem zavartál! Kép

Gabi,
én híztam rendesen. 1,56-86kg és 76-84kg a két különbség.

FCS,
mail mentKép
solya
 
 


Kukacz!
Én is 1 bölcsészKép
Nem zavartál senkit, csak nem volt világos mit akarsz!Kép
Egyébként én még a régiben szültem, hát elég lepattant volt, bár akkor nem volt időm, energiám ezzel foglalkozni!Kép Úgy tudom, hogy az új az csili-vili, talán egyedülálló az országban!Kép A barátnőd is biztosan elégedett lesz a körülményekkel!

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus! Milyen szakos??? Na, ez OFF.

Solya! OK, megném!!! Mar aszitttem, haraxxxol valamijé!!!KépKépKép

Na, puszika mindenkinek!!!!!

Kép
Vendég
 


Kukacz,
OFF
angol-ált.nyelvészet (ami néha nem látszikKép)

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus,
OFF
na, én meg francia-fr.nyelvészet. Hello kollegina!!! Tanitasz? Megirhatod mélben, ha ven kedved!!! En itt nem tudok helyesen irni, nem magyar a billentyüüüüüüüzetem!!!

Kép
Vendég
 


Kukacz, küldtem mélt!Kép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok! Infóra lenne szükségem! Ismeri valaki Matányi Sándor dokit? Végig néztem a toppikokat de nem szerepel sehol!!! Köszi Pincur
Pincur
 


Ezt a főoldalon találtam. Gondoltam megosztom veletek, hátha elsiklanátok felette. És egyből hozzá is szólnék.
http://www.nol.hu/Default.asp?DocCollID=153610&DocID=132469#132469

Ha mégsem olvasnátok el, akkor Ács drúr szerint az lenne a megoldás a paraszolvenciára, ha megbízási szerződést kötne várandós és szülész. Amiben kikötik, hogy ha kell bármikor és mennyiért riasztható. Adózható, tiszta, és megfizeti a plusz munkát.
DE!
Itt a bibi a mai gondolkodásunkban. Nem az egyén szintjén kellene ezt a problémát megoldani, hanem a társadalom szintjén! Több sávos társadalombiztosítás kellene. Attól függő ellátással, hogy melyik sávban vagyok. És akkor a TB fizetne az orvosnak, a TB állapodna meg az orvossal én pedig a kül. csomagok közül kiválaszthatnám, hogy melyik a számomra szimpatikus. A terhességet követő orvosban bízom meg egyedül, vagy a kórházban dolgozó összes orvosban. (Megjegyzem ha baj van, úgysem csak az áll a lábunk között, akinek csúsztatsz.)
Ez a biztosítás függ a pénztárcámtól, ugyanúgy, mint a borítékozás, viszont nem dönt "anyagi csődbe" egy hirtelen jött műtét, beavatkozás, netán hosszabb távú kórházi bentlét. A nővérke és az orvos is mosolyogni fog, hiszen ÉRDEKÉBEN ÁLL, hogy ne pártolj el a következő alkalommal tőle és az osztálytól. Az orvosok is "követhetőbbé" válnának, hiszen a TB a kórházon keresztül juttatná a pluszt.

Ezt miért nem veti fel senki okos? Miért nem érné meg a befolyt összeget a valós munka alapján szétosztani?

És az jutott még eszembe, hogy sokszor egy felkapott orvos nem mindig a legjobb. Mégis, mint a birka borulunk a lábai elé...

Solya
solya
 
 


Pincur,
Ágiboszit kérdezd, Ő a bennfentes a drúrnál! Kép
Szerintem küldj neki mailt.
solya
 
 


Solya, amúgy ez a cikk kisértetiesen hasonlít egy ebben a vitában felmerült hozzászólásra, csak most nem tudom, hogy a szülész-nőgyógyász felesége vagyok vagy a hálapénzes topikban van!!!

Süti
süti
 
 


Ja, és még vmit engedjetek meg, bár ma túlzásba vittem! KépKépKép

Nekem személy szerint ciki a borítékozás, az anyagiakról beszélgetés az orvossal, szülésznővel, főleg amikor a világ legnagyobb csodájáról van szó. És utálom odaadni a borítékot és nem akarom zavarni mindezek ellenére sem éjjel és hétvégén, csak ha nagyon-nagyon indokolt lenne.
A mai napig nem tudom, hogy a választott orvosom ügyelt-e, mikor szültem akkor és ott nem is érdekelt. Biztos pislogtam volna nagyokat, ha ugyanúgy elmegy, mint a szülésznők váltáskor.Kép Nem tudom, hogy reagáltam volna. Valszeg sírógörcsöt kapok és az a kevés fájásom is elmúlt volnaKépKépKép. De félre a tréfát. Egy egészséges biztosítási rendszer mellett az orvos-beteg (paciens) kapcsolat is egészségessé válna. Nem kellene paráznunk Kép
solya
 
 


Jó estét!

Nagyon termékenyek vagyunk ma!

Solya!
Pont erről beszéltünk ma a férjemmel, hogy ezt kéne bevezetni! Legyenek ellátva azok is, akik minimális TB-t fizetnek, de igenis differenciáljanak aszerint, hogy kitől mennyit vonnak, illetve ki mennyit fizet be önszántából!
Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy azok ismételgetik papagáj-módjára a "minek fizessek, hisz ezért kapja a fizetését" dumát, akik minimális TB-t fizetnek (pl minimálbéren bejelentett vállalkozók).
A boríték zsebbe dugása nekem is nagyon kellemetlen, biztos van ennél szerencsésebb megoldás is!

Fcsacsi!
Hozzánk összesen 2-szer jött ki a védőnő Balázs születése után (első héten, második héten), utána már mi hordtuk. Szabolcs már nagyfiú, miért nem Ti jártok el a tanácsadásra?

Gabi!
Nálunk nem volt családlátogatás szülés előtt. Szülés után is igen diszkrét volt, elsősorban Balázshoz jött a védőnő, nemigen nézett körül.
4D UH-on én voltam, hatalmas élmény volt! Balázs gyönyörűen mutatta az arcát is és a fütyijét is. Sajnos nem mindenki ilyen szerencsés; akik előttünk voltak, nem láttak mást, mint a baba hátát, azt viszont mindenféle szögből. És tőlük is elkérték a 8ezret. Én betettem a CD-t a karácsonyfa alá (ezzel is lehet amúgy spórolni, videókazira felveszik, ez benne van a 8ezerben, és utána én magam digiztem be), mondanom sem kell, ez volt a legnépszerűbb ajándék!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Most nem tudok sokat írni, mert késő van.

Nem tudom, miért, de már vagy 3x írtam, és mindig elszállt a dolog. Vagy azt hittem, itt van, és láttam, nincs. Vagy a Peti nyomta meg a resetet. Isten bizony!

Jól vagyunk, Anna betöltötte a pocakban a 33. hetet, szétrugdos, de már több mint egy hete jó kislány, nem hányatott meg.
A fiúk szombatra (apa, Peti) pnfilenzásak lettek, nem volt egyszerű, két napig 39,5 láz, nem ment le, köhögés, takony....
Apa már jobban, csak taknyos, Peti még köhög is, és tegnap éjjel meg ma du. is produkást 38,5-öt popsiban (ez aazért már jobb az előző napok nem mozduló 39,5-höz képpestKép
Szóval gyógyulgatunk, iszonyú nyűgös, egész nap az ölemben ül, és fekszik. Sosem láttam ilyennek, nagyon megrémisztKép

Írok, ha jobban leszünkKép

Vojőr, jó, hogy itt vagy, majd kérdezekKép

Pusza (Vojőrnek is ha szabad - ezért jó, hogy nem ismerem, amúgy nem mernémKép

Kata

új kép a profilban (asszem, de itt szúrtam el a múltkor is)
LadányiKata
 


Sziasztok!

Pincur
Kérdezz bátran, én ismerem, mert a választott dokim dr MatányiKép

Kata
Gyors gyógyulást nektek, és vigyázz magadra is pocaklakóvalKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat hízás ügyben. Igazából 50 kilóról indultam, tehát én is a cinegék közé tartozom. Kép Ez a hét kiló rám is rám fért, nagyon nem látszik, csak kigömbölyödtem.
Tisztában vagyok vele, hogy ez az időszak nem a fogyizás és alakformálás ideje, és eszem ágában sincs hadakozni ellene, hiszen a legfontosabb most a pocaklakó.

Képzeljétek tegnap milyen érdekes dolgot olvastam a kis súlyú pocaklakókkal kapcsolatosan. Azoknak a kismamáknak, akiknek babáik az átlagosnál kisebbek, azt tanácsolják, hogy a bal oldalukon feküdjenek, mivel ilyenkor jóval fokozottabb a baba tápanyagellátása, és ez segíti a növekedésben. Hallottatok ilyet? Ez vajon azért lehet, mert a bal oldalon van a szív, és erősebb a véráramlat? Na mindegy, nekem teljesen normális a pocaklakóm növekedése, de tudjátok, hogy el tud zsibbadni reggelre az ember bal oldala? Kép Kép Kép

Na most megyek, mert megyek tgondozásra és EKG-ra. Biztos rá megy a délelőttöm.

Üdv,
Gabi
Kosza Gabriella
 


Sziasztok!

Gabriella
Nekem is azt tanácsolták, hogy a baloldalamon feküdjek, mert a babának az a legjobb. Sőt a szülésznőm mondta, hogy ha beindulnak a fájások, és nem tudom eldönteni, hogy ezek már igaziak, vagy csak jóslók, akkor a baloldalamon feküdve ellenőrizzem, hogy megmarad e az intenzitásuk, vagy szépen lassan csökkenve elmúlik.

Majd a vége felé, mennyire fog zsibbadni az ember oldala, és akkor már tök mindegy melyiken fekszikKép

Mindenkinek nagyon szép napot!

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Jó ez a felvetés, Solya, csakhogy nem biztos, hogy ez az ország érett erre... Ahol divat a minimálbérre bejelentés, és a pitiáner adócsalások a legnagyobb jövedelműek részéről, és ahol mindenki csak azt nézi, hogy hol nyírbálhatja meg a költségeit, mindegy, hogy törvénybe ütköző... Ahol a társadalmi szolidaritás, mint olyan abszolute nem létezik. Nekem egyszer kifejtette egy ilyen minimálbéres vállalkozó, hogy milyen igazságtalan, hogy ő fizeti a férjem szívműtétjeit. Úgy gondolta, hogy neki felesleges Tb-t fizetnie, mert sosem beteg, a férjem meg fizessen csak többet. Az utolsó műtétkor Apa 24 éves volt, de 18 éves kora óta dolgozott fizetett mindent, a szülei is, az apja nem is keveset. A slusszpoén, hogy ez a vállalkozó néhány hónap múlva infarktust kapott, azóta többször volt kórházban, stb. stb... Én nagyon szívesen fizetnék több Tb-t. De az embereket is ki kellene cserélni ehhez a rendszerhez.
Fulescsacsi
 


Ez a mentalitás nagyon sokáig eltart, míg megváltozik. De megint arról van szó, hogy belemerevedtünk vmibe. Én itt kint hihetetlenül sokat tanultam emberiességből. Rájöttem, hogy amit én minimálisnak tartok, az tényleg az. Pl. hogy ne morduljunk rá a másikra, hanem inkább mosolyogjunk rá.
Ha ő úgy dönt, neki kevesebb TB-t kell fizetnie, mert sosem beteg, majd akkor rájön, ha infarktust kap, hogy az ő biztosítása nem tartalmaz biz. dolgokat. Nagyon egyszerű: nem az egy ágyasba kerül, hanem az 5 ágyasba. Nem a drágább gyógyszert kapja, hanem az olcsóbbat. És ha mondjuk magasabb biztosítási kategóriába akar tartozni, akkor a fizetését is magasabb kategóriába kell megjelölnie, különben szemet szúr, hogy akkor miből él? Persze, az adósávok sem az én elképzelésem szerintiekKép. De miután egy újabb bölcsész rögeszmés gondolatairól van szó, nem osztanám meg veletekKépKépKép.

Nekünk jött a védőnő többször is, sőt, sosem mondta, hogy menjünk mi. Mondjuk idegesítő is volt. A legrosszabb az volt, maikor csak úgy betoppant, én a takarítás kellős közepén, ő meg leült és elkezdett kérdezgetni, hogy akkor van-e vmi kérdésem. Azt hittem felrobbanok! Ráadásul egy órán keresztül ott ült és a semmiről beszélgettünk! Brrr!

És még vmi. Megint egy újabb pozitív példa, sajnos itt. Az utolsó alkalommal, amikor Sárát Apa elvitte oviba, úgy egy hónapja, ott maradt a szandija. Most vettem észre. Még mindig ott csücsül a kispad előtt. Senki nem vitte el! Mondjuk nem egy szép darab, de tiszta új. KépKépKép

Na pá, dugulokKép
solya
 
 


Figyelitek, két egymást követő nap van netKépKép

Solya!
Én egyetértek veled, de átmenetileg elfogadható lenne az Ács féle dolog. Mert ez évekbe telne. Én nem vagyok közgazdász, de szerintem amíg ilyen magasak az adókulcsok, addig aki csak teheti, adót csal, ami azzal jár, h. kevesebb jövedelmet vall be, így kevesebb tb-t is fizet. Szóval minden mindennel összefügg.
Amerikában különben, amennyire tudom, úgy van, hogy eldöntheted, hogy mennyi tb-szerűt fizetsz, keveset, és akkor ha van vmi, akkor neked kell állnod, vagy sokat. Ismerek egy magyar lányt Arizonában, ő azt mondja, hogy a munkaszerződésében ez nagyon komoly kérdés volt, és hetekig gondolkodott, hogy hogy fizessen, mert mi van, ha szülni fog, miből fizeti, de ha meg egy rakás pénzt fizet, akkor meg kevés marad. Ott azért mondjuk könnyebb a helyzet, mert akinek van munkája, egyből beindíthatja a kölcsönöket, és ha tud dolgozni folyamatosan, akkor nagy baj nem lehet.

Védőnő: elég muris volt másodszorra, egy frissen végzett főiskolás lány volt, nagyon helyes, lelkiismeretes, aztán ő is terhes lett, és fordult a helyzet, egyre többször kérdezett ő. Az első hat hétben HETENTE!! jött, aztán havonta. De mindig jókat dumáltunk. Szülés előtt csak telefonon zargatott, és értett a célzásokból, hogy nem nagyon érek rá.
Elvileg a gyerek 18 éves koráig jöhet KépKépKép

Vojör!
Érdekes ez az UH. Laborvezető? Az övé a gép?
Akkor üljön ott, és uh-zzon reggel nyolctól du. háromig személyesen. Akkor vmivel kevesebben ülnének az alagsorban.
a.
angi
 
 


Solya!

Tökjó, amit írsz, de egyvalamivel nem értek egyet. Miért ne fizethetne több tb-t az, akinek teszem azt tényleg kevés a fizetése? Mert mondjuk ő vagy neadj Isten a gyereke sokat van kórházban. Ha lenne ilyen lehetőség, hogy befizetett tb alapján alacsonyabba vagy magasabb szintű ellátást kapok, biztos inkább erre költenék, mint mondjuk csokira vagy kávéra Kép.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, bejelentkezem én is, mint SOTE II-es kismama, mert egyre jobban érdekelnek az infók a kórházról, ahogy haladunk előre.

Most vagyunk a 20. hétben, múlt héten volt a genetikai UH,minden rendben volt, a SOTE-n nem mondtak semmit a baba neméről, de mivel mindenféle ismeretségeken keresztül jártam azóta ehét elején a HIETE-n is egy UH-n (szeretek mozizni, és azok táborát erősítem, akik szerint ez nem árt a babának:-), ott azt mondták, hogy a baba márpedig valószínűleg kislány.

A választott dokim Sr. Siklósi, eddig jól kijövünk egymással, bár folyton mondja, hogy ne olvassak annyi marhaságot, de én nem tudom megállni - mindig előre tudom, minek mennyinek kéne lennie, így aztán már előre retteghetek a legkisebb eltéré miatt is. Gondolom, az orvosok rémálma vagyok.:-)

Erről a fenti UH-ról még soha nem hallottam. A dokim mondott valamit, hogy tavaly vettek valami új gépet, és gondolkoztak, hogy nagy felbontűsú, tutimodern 2D-set vegyenek, vagy 3D-set, és a 2D-s mellett döntöttek, mert diagnisztikai szempontból hasznosabb. Ehhez képest mondjuk az alagsori gépek nem tűntek valami hiperújnak...

Viszont úgy tudom, hogy akinél gondot látnak az UH-n (vagy esetleg az AFP eredmény problémás), azt mindenképpen elküldik a laborvezetőhöz. Gondolom, akkor erre tartogatják ezt a vadiúj csodacuccot. (Bár őszintén szólva én sem bánnám, ha engem is azzal nézegetnének... Bevallom, a HIETE-s ultrahangképen én sokkal többet láttam... - Persze ez nem biztos, hogy annyira fontos: ettől még lehet a SOTE-s gép jobb, hogy az nem olyan "amatőrbarát".)

Vojőr, szerinted érdemes egyáltalán az egyégyas kórteremben gondolkodni, ha június 7.-re vagyok kiírva, vagy felejtsem el? (Mindenképpen gondolkodnék, mert több barátnőm mondta az itt is felmerült érvet, hogy sokat segítenek egymásnak a kismamák. Viszont férjemuram tuti, hogy privátszoba párti lenne, amit az ő szemszögéből meg is értek, nekik biztos jobb, ha intim környezetben lehet együtt a család.)

Még 1 kérdés, biztos már megbeszéltétek itt, bocs: mi a szokás a szülés utáni baba-mama kapcsolatban a SOTE II-n? Egész napra kapjuk őket, 3 óránként etetésre, netán lehet választani?

Köszi a válaszokat,
üdv Mindenkinek,

Bay
Bay
 


Szia Bay,

Szerintem ha egy ágyasban kerülsz, az apuka akkor se mehet be a szobába.Elviekben csak az ablakon keresztül lehet "mutogatni" a babát,max. az ebédlőben.Bár amikor én szültem volt akire rászóltak,hogy vigye vissza a szobába a babát.
Én nálam egész nap ott lehetett a kislányom,éjszaka is kint lehetett,de be is lehetett vinni.Este 7h környékén a fürdetésre kellett visszatolni,aztán fürdés után hozhatuk el.

H.
hedvig
 
 


Sziasztok!

Olvasom ám mi történik itt vagyis a klinikán csak időm az nulla írkálni, mert az Andi egyből nekiugrik a billentyűzetnek s mindent letöröl...Hogy hogy csinálja, nem tudom érzéke van hozzáKépKép
Vajör nagyon rendes vagy, hogy így válaszolsz a kismamák, anyukák kérdéseire.
Most altatás megy, úgyhogy nem sok időm van, de ahogy lesz ígérem jövökKép
Picus
picus
 
 


Bay,
üdvKép

Hiú ábránd a jóniusi egyágyas szerintem, bár nem tudom, hol tart az átalakítás. De ahogy ismerem a klinika tempójátKép.

Te dönthetsz, mit szeretnél. Vagy 24 órát, vagy csak nappal szeretnéd magad mellett tudni a babát, vagy csak etetésre kéred. Egy szobán kívül bármit választhatsz, és ne hagyd magad befolyásolni a szobatársaktól!!! Az ő érdekük ne legyen fontosabb a babádénál! Kép

Annamari,
én nem gondolom, hogy nem lehetne kis fizetésből is több TB-t fizetni, de egy bizonyos határ azért van. X-ből nem tudsz 2x-et fizetni. Az igények vállalkozó szinten pedig ált. jövedelemtől függenek. mert ugye ők attól még, hogy minimálbéren vannak, kénytelenek megvenni a fizetésük többszörösét érő öltönyt, ha akarnak vmire jutni. Pfujj! Ronda világ! Kép

Csilla eltűnt. Mi lehet vele?

Orsoly,
legkésőbb márciusban egy tavaszi tali?
solya
 
 


Hedvig, köszi a választ, bár nem teljesen értem: ez azt jelenti, hogy az apuka nem kerülhet tk. a kisbaba közelébe a kórházban, kivéve a szülésnél?

Hát akkor tuti, hogy nem akarok egyágyasban lenni.

Férjem báyjálk babája a Szent Imrében volt 1 ágyasban, egész nap ott volt a kicsi az ágy mellett egy kis rácsos, tologatható bigyóban, és mindenki megtekinthette, akit a kismami beeresztett a szobába.

Persze lehet, hogy ez túl fertőzésveszélyes, és az biztos, hogy nem ez az elsődleges szempontom a kórházválasztásnál, úgyhogy emiatt biztos nem nyergelek át, de én mindig úgy gondoltam, hogy a férjem majd ott lehet velünk...:-(

Bay
bay
 
 


Solya,

Neked is köszi.:-)

Örülök, hogy ebből a szempontból bármit lehet választani, énazt hiszem az egész napos, éjszakára elvivős megoldás pártján vagyok.
(Szeretném minél többet látni, viszont éjszaka az első napokban biztos nem tudnék tőle aludni, mert félnék, hogy nem történik-e valami... - Jó, hülye vagyok, tudom. Márpedig egy kipihent anyuka szüséges az első napokhoz, azt hiszem.) Aztán lehet, hogy módosítok:-) Apás szülés témában 4 hónaposan módosítottunk közösen (tuti nem jön be álláspontról majdnem tuti bejönre:-), úgyhogy kissé bizonytalanok vagyunk ilyen dolgokban. Gondolom, első babásként nem vagyunk ezzel egyedül.:-)

Bay/Liza (most látom, hogy a beírt nevem necsak kiírja, de azt írja ki főleg:-)
bay
 
 


Szia Bay Liza!

Ha hiszed, ha nem, annak idején én is ugyanezeket írtam, még az összehasonlított kórház is megegyezikKép
Ha van időd, keress vissza, kb. 2002 július vége, aug eleje lehetett, amikor nagyon kiveséztük ezt a témát. Engem a lányok sok mindenben meggyőztek, sőt a szülésem és a bent töltött idő is igazolta őket!
Egy újszülött baba mellett semmi keresnivalója a sok-sok látogatónak, pláne ha több ágyas szobában fekszel és mindenkihez jönnek látogatni. Mondom mindezt én, aki annak idején nem ezt gondoltam!Kép
A barátnőm az Istvánban volt egyágyasban, a végén ő is azt mondta, hogy soha többet!Kép

Boldog pocakosodást!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?