Új privát üzeneted érkezett!

Meg szeretném erősíteni Orsit, mindhárom Suttogót olvastam, szerintem abszolút középutas, nem a had bőgjön a gyerek, de nem is a gyereknek mindent lehet. Nekem bejön.

Melcsi
nagyon jó kép!

Zsuzsi
megkérdezhetem miért 1? a korotok miatt, vagy az eredeti terv is ez volt?

Vonalzó szívhang után lesz!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Melcsi :P
Szépek a gyerkőcök :D

Andi :P
Én is olvastam a Suttogót... nekem tetszett, csak kivitelezni nem tudtam. Amúgy sokmindent ösztönösen úgy csináltam, ahogy benne van. Mindent mondok a gyereknek, amit csinálok vele. Pl. most megyünk, pelust cserélünk, most megmérlek, hogy Anya tudja, mennyit eszel... stb. Az is igaz, hogy a sírások különfélék és van, ami jól beazonosítható. De ehhez nekem elég sok idő kellett, ugyanis 1 hónapos! korukig nem tudtam megkülönböztetni a 2 gyerek sírását, pedig abszolut hallásom van :oops:
Az evés utáni játék most már működik, eleinte nagyon mérges voltam a könyvre... milyen játék van 2 hós kor alatt :shock: Hát semmilyen. Most már érdeklik őket végre a bébitornázóról lelógó izék, úgyhogy van játék. De aztán ordítás... alias "Anya vedd észre, hogy ez már sok" sírás. Viszont még mindig van megfejthetetlen ordítás is... Nna, azt szerintem Tracy sem tudná elcsendesíteni, pláne nem suttogással, mikor az ember a saját szavát sem hallja :twisted: A 3 óránkénti, fél órával elcsúsztatott "rend" sem működik, mert már 70 deka van a két gyerek között, így egyik többet eszik kevesebbszer, a másik kevesebbet többször. Milcsi refluxa miatt viszont többet nem is mernék adni neki...
Hja, s az elején van, hogy csak fekete-fehéreket látnak és a csíkos érdekli őket. Én rajzoltam nekik ilyesmiket, zéró érdeklődéssel, ők egyből a színeseket nézték :shock:
Felakasztottam a babakocsira 2 állatkát. Az egyik pirosas, a másik türkiz. Milán babám akkora kuksi szemekkel nézi, hogy Apa fél, hogy belemegy valami a szemébe, mert még csak nem is pislog :lol: Márkó meg már rugdossa és lökdösi a lelógó tárgyakat :D

Közben egy helyzetjelentéssé alakult rólunk a könyv véleményezésem... remélem, nem baj :oops: :roll:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Katyerina,
Szemét egy oltás ez a 15 hós! :twisted: Lányok lázasak még?
Ez az egy dolog zavar engem is anyuban, hogy mindig Ő akarja megvigasztalni a gyereket! Amúgy rá már én is ott merném hagyni… Ez nálam is nagy előrelépés. Olivér egyenesen verekszik velem, ha el akarom venni a mamától vagy a papától. :shock: :lol: Főleg a papa örvend imádatnak!

Pompi,
Na végre, hogy sokat írtál! :lol: Én nem tudom, hogy kell üzit szerkeszteni…:oops:

Anda,
Én akkor ébredtem fel mindig hajnalban, mikor terhes voltam. :wink:

Kata,
Köszi a hasmenéses válaszokat, azóta nem volt ilyen gond. Azt a hippes italt már többször kerestem, de még nem találtam sose. Bár örülök, ha iszik vizet egyáltalán, úgyhogy nem is szoktam mást adni neki. Régen vettem néhány üveg bioitalt, merthogy a tesóméknak nagyon bejött, de még mind ott van felbontatlanul…
A liliputis oldalon is van egy kisbundi pediped cipő, gyönyörű, de csak most tették fel, én meg már beszereztem egy benti zoknit. Ha nem jön az be, akkor megrendelem.
Olivér szókincse is még az ufónyelv: södömá, csaa és társai. Az apa a fix egyedül, de az álmában is… :roll: :lol:

Orsi,
Lili még nem is volt beteg, igaz?

Fanni,
Én élvezettel olvastam, legalább rólatok is megtudtam vmit!:-) A lábzsákra visszatérve még azt akartam neked írni, hogy nekünk nagyon bejött! Szinte minden kivitelnél használtam (volt, hogy még arra is terítettem takarót ), most télen is fogom használni! Igazi kis kuckós alvóhelye lett a gyereknek a babakocsi így. Ja, és az overállra is ráhúztam nagyobb sétáknál.

Olivér éjszaka megint nagyon lázas volt, hajnalban kúpot is kapott. De tényleg nem látom rajta, hogy vmi konkrét baja lenne... Azóta hasmenés se volt. Se köhögés, se orrfolyás, csak láz.

Megtaláltam a szerkesztést...8) :lol:
20140901102739
 
 

 
 

fanni73 írta:De ehhez nekem elég sok idő kellett, ugyanis 1 hónapos! korukig nem tudtam megkülönböztetni a 2 gyerek sírását, pedig abszolut hallásom van :oops:

:D ha megnyugtat este, mikor valamelyik felsír néha nem tudom, hogy a 3ból melyik ill. Mátét és Lilit rendszeresen összekeverem, különösen most, hogy Lili is beszél és kiabál már.

hajni777 írta:Orsi,
Lili még nem is volt beteg, igaz?

nem volt még, és ha a fiúk sémáját hozza, akkor nem is lesz sokáig esedékes :wink:
majd meglátjuk.
Olivérnek jobbulást kívánok!

én is szeretem a lábzsákot. Én első télen nem használtam, de a következőn mindig jól jött.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
biztos köze van hozzá, hogy még mindig szopik! :D Köszi, remélem már gyógyulóban!
20140901102739
 
 


Hajni :P
Köszi! Én valahogy idegenkedem ettől a lábzsáktól... mondjuk csak a Brendonban láttam -az van közel csak- és horror az ára is és már annyi "hülyeséget" vettem feleslegesen...
Teszel fel egy képet, hogy nektek milyen van? Vagy akár linket, ahol vetted. Köszi.

Orsi :P
Ezek szerint nem csak külsőre hasonlít a két gyerek :lol:
Ne őrjíts már, hogy a majd 4 éves is felsír :shock: :evil:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Hajni! Pediped már nincs a Liliputinál Bálint lábára, úgyhogy arról lemondtam, majd tavasszal már lesznek nagyobbak is, állítólag! Bálintnak XL-es cipőt vettem, ez picit nagy, de így vastagabb zokni is belefér és kitart a szezonban. Pedipedből már nincs ekkora nekik. :cry: (Pedig olyan szépek!)

Zsuzsi, van mérettábla a Liliputi oldalán, hanyas lábra melyik cipő, én mindig az alapján rendeltem és jók lettek.

dkata
 
 


hajni777 írta:Orsi,
biztos köze van hozzá, hogy még mindig szopik! :D Köszi, remélem már gyógyulóban!

én ebben kevésbé hiszek :wink:

dkata írta:Pedipedből már nincs ekkora nekik. :cry: (Pedig olyan szépek!)

a fiúknak is pediped cipőjük van még mindig, csak nem az original, hanem a flex.
Ennek flexi zónája van, két ujjal össze lehet hajtani, ez 20as mérettől van már:
nekem ezek is nagyon tetszenek fazonra
http://www.pediped.com/Home/flex.aspx
http://www.pediped.com/Product/CategoryInfo.aspx?cid=53

ill. amit ez tud, hogy van benne egy betét, amit kivéve később 1 számmal nagyobbá válik a cipő, így tovább használható.
(és már nem is olyan vészes az ára)

pedipedet én fogok rendelni a fiúknak az ebayről, ahonnan szoktam, ha a flex mást is érdekel, akkor ha gondolja szólok, és így postát lehet megspórolni. (a honlapról rendelve drágább a posta, én 4-6 pár cipőt 20-30 dollár postával szoktam venni, míg a honlapon ez azt hiszem 60-80 dollár lenne)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


fanni73 írta:
Ne őrjíts már, hogy a majd 4 éves is felsír :shock: :evil:

hááát pedig Máté ebben elég profi.
Ő az akit fényre kell hozni, mert fel sem ébred, csak visít mint a fába szorult féreg. Levi ritkábban sír fel éjjel, de előfordul.

a lábzsák pedig jó dolog.
Lilinek ilyet vettem most. Ez tetőtől talpig bebugyolálja a nagy fagyban :lol: :lol:
Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni,
de jó,hogy ennyit írtál!
Én ezekkel a "babás" könyvekkel úgy vagyok,hogy elolvasom,de nyilván nem kell mindent szó szerint érteni és betartani,mert minden gyerekre más vonatkozik,de legalább ötleteket ad a problémák megoldásához.És a másik jó oldala sztem az,hogy rengeteg dologban megerősít,hogy pl.x esetet jól oldottam meg,amikor ösztönből cselekedtem!

Hajni,
örülök,hogy nem volt több hasmenés!
Nem lehetek terhes,mert fogigátlót szedek és most múlt el a mensim!
Amúgy azért keltem hajnalban,mert végre kipihentem magamat!
Ugyanis a Márk 2 hétig éjszakánként 4-5x is felsírt,mire rájöttem,hogy fél a sötétben!Amióta égve hagyom az éjszakai fényt,nem sír,csak max.hallom,hogy fent van,de megtalálja a cumiját és visszaalszik!
Elkezdte szétrágni a cumikat!!!Hiába teszem el,kéri,és mivel az Arni nem rágja és szintén kéri,nem tudom nekik megtiltani és nem is akarom!Úgyhogy az utóbbi pár napban 4 ezret költöttem cumira!Márknak latexet vettem,amit elfogadott,és azt az Arni utálja,így legalább nem cserélgetik!

Andi
Kép
aanda
 
 


Lányok

ne ijesztgessetek ezzel a 15 hós oltással!
Olivér minden oltás után lázas lett, 2-3-4 hós, meg amit most 1 éves korában beadattam, pedig ez másoknak meg se kottyan. mi lesz velünk a 15 hós után?

Hajni

Olivér szokott még most is a babakocsiban aludni?
az enyém már nagyon régóta nem.
hűtőfürdőt csinálsz neki, amikor nagyon felszökik a láza?

Fanni

végre írtál magatokról jó sokat :D :D
könnyebb már neked?
milyen sűrűn vagy egyedül a fiúkkal?
aludni mennyit tudsz éjszaka?
a lábzsákkal mi a baj? szerintem ez nem felesleges, főleg nektek nem, a fiúk még nagyon picik.
amúgy ezt nem szoktak minden babakocsihoz adni? a mienkhez volt.
Nálunk a suttogás nagyon bejön. pl. amikor Olivér üvölt a pelenkázón, én elkezdek halkan dúdolni, énekelni. Erre szinte mindig elhallgat ő is

Lányok

overalt szoktak még 1 év utáni gyerekekre adni?
vagy bélelt nadrág + kabát? én ez utóbbira gondoltam, hogy könnyebben mozog benne, nem?

Emma

egy gyereket szerettünk volna a párommal, és ezt tetézi a korom is. most, hogy Olivér itt van, lehet, hogy elgondolkodnék egy kistesón, ha 30 lennék.

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:Lányok

overalt szoktak még 1 év utáni gyerekekre adni?
vagy bélelt nadrág + kabát? én ez utóbbira gondoltam, hogy könnyebben mozog benne, nem?

nekem is van overallom, abban síelek :wink:

amúgy persze, szoktak.
ált. nálunk úgy van, hogy van 1 overall és van egy kabát + nadrág szett, kettő úgyis kell.

az overall hóban pl. jobb, kevesebb helyen tud bemenni a hó.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanny!
De jó hogy irtál Magatokról! Csatlakozom Orsihoz, sokszor én se tudom megkülönböztetni, pontosan melyik sir, ha nem látom, mert remekül utánozzák egymást oda-vissza :wink: :lol:
Abszolut hallással esetleg énekelsz komolyabban?
Lábzsák- nekünk is bevált, mindkettőnél. Bundazsáknak titulálom (nálunk is kapható), belül szőrös, és nagyon jó meleg, kétoldalt cipzáros, nem kandikál ki semmije belőle.
Zsuzsi!
Mi az a kor, ha nem vagyok indiszkrét? Egy testvérnél nincs fontosabb, amit adhatsz a kicsidnek.
Overál- a totyogónak még fontosabb mint a pindurinak, lehajol, elesik, csuszkál a földön, a derekán az overál ottmarad. Udvari játékhoz, játszótérre nagyon kell szerintem.
Kata!
Jól csinálod, lavirozgass csak, engedd Magadhoz a barátokat, muszáj ismerni akikkel lóg a gyerek...
Miylen fontos szó is a hab :D
Én gyereknevelésről utoljára vagy 15 éve olvastam könyvet :oops: :oops: A Kismamát régebben veszegettem, de nagyon pipa lettem rá a szoptatási skatulya miatt :evil: Én pedig akkor is tökéletes anyának akarom érezni magam. ha nekem nem jött össze... Ebben pedig gátolt a lap. Na meg a császár meg az alagutfélelem meg a társai! Mindkét császáros gyerekem kedvenc játéka a bujócskázás (immár egymással), a sátor alagutjában bujkálás meg ilyesmik...
Na még egy kép:
Kép
Remélem kivehető: a nagyobbik gyermek erős rábeszéléssel beültette a kicsit a játék babakocsiba, majd kezdetét vette a száguldozás a lakás kb 12 méteres hosszában :shock: :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


:( sehol egy kis nógatás: Ó, szegény Pompika, cúnyarossz munkahelyek, nem is érdemes dógozni, stb.stb.... :roll: :cry: Itt mindenkinek tündérfőnökei vannak? (vagy csak olvassák amit ide írtok, mint Zsebinek)

KépKép
pompomlány
 
 


pompomlány írta::( sehol egy kis nógatás: Ó, szegény Pompika, cúnyarossz munkahelyek, nem is érdemes dógozni, stb.stb.... :roll: :cry: Itt mindenkinek tündérfőnökei vannak? (vagy csak olvassák amit ide írtok, mint Zsebinek)

mivel azt írtad, hogy inkább személyesen, én nem gondoltam felhozni a témát.

de egy buksisimit akkor küldök :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni,
Nekünk anno járt a babakocsihoz a lábzsák. (Chicco travel sistem-ünk van. ) De tényleg nagyon fullosakat lehet kapni, persze jó áron! :twisted:

Kata,
Basszus, tényleg! :twisted: Akkor már Olivérnek se lesz kisbundás bentije.:(

Orsi,
Szerinted mitől beteges vagy nem- egy gyerek? A linken, amit feltettél, tényleg nagyon szép őszi cipők vannak! Csak macerás a rendelése…:(

Anda,
Én olyan cumikat szoktam venni, amelyiknek van teteje. De nem soknak van. A latexszal vhogy mindig olyan érzésem van, mintha koszos lenne, olyat még nem vettem.:roll:

Zsuzsi,
Igazából csak hűvösebb vízben fürdik, mint szokott. Bár tegnap nem volt elég.
Olivér tök jókat alszik babakocsiban! Nem olyan sokat, mint itthon, de nagyon szereti. Pedig már elég szűkös neki… Lehet beruházunk egy nagyobb gyereknek valóra. Csak az meg olyan fedetlen, meg túl könnyű, azért gondolkodom…:roll:
Overállal kapcsolatban ugyanazt gondoltam, mint Te!:D Szerintem én inkább kantáros gatya + kabátot veszek, azt külön is tudja hordani, meg talán egyszerűbb ráadni.
Az iwiw-es képeken nem úgy néztek ki, mint az aggastyánok – de komolyan!

Melcsi,
Én még nem is hallottam erről az alagútfóbiáról, tényleg lehet ilyen? :shock: Nagyon édesek a gyerekek!

Bandika, Zsebi, Zsuska, Petyaanya merre vagytok? :?:
20140901102739
 
 


Pompi :lol: :lol: :lol:
én is pont azért nem tértem ki rá, mert ezt kérted! :lol: De biztos xar lehet. Én úgy vagyok a főnökökkel, hogy tartom a távolságot. Egyszer tökre megszívtam, mert kirúgattam az egyik főnökömet vmi hülyeség miatt, majd jó néhány év múlva újra egy helyre kerültünk, ahol ő volt az egyik atyaúristen. :? :lol: Még szerencse, hogy vmiért nem haragudott. :shock: Szerencsém volt. Azóta a főnököt(ket, mert abból mindig sok van ) nagyon szeretjük, és minden úgy van, ahogy ő(k) mondja(k)! :D :lol: Azóta sose idegesítem magam ilyeneken. Sokat segítettem, mi? :lol:
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Orsi,
Szerinted mitől beteges vagy nem- egy gyerek? A linken, amit feltettél, tényleg nagyon szép őszi cipők vannak! Csak macerás a rendelése…:(

Én még nem is hallottam erről az alagútfóbiáról, tényleg lehet ilyen? :shock: Nagyon édesek a gyerekek!

szerintem sokkal inkább genetika, mint a szoptatás kérdése, különösen akkor, ha nem arról van szó, hogy egy 1 hónapig meg egy 1 évig szoptatott gyereket hasonlítunk össze.

az alagút-problémát sokan félreértik: ez a tesz NEM az átmászós alagútról szól. Ezt olyan eszközzel csinálják ami két összehajtott gumilap, amiken úgy kell átküzdeni magukat, hogy közben a gumi valamilyen szinten rájuk szorul.
Ezen nem mennek át ált. a császármetszéssel született gyerekek.

na, de engem ez annyira nem érdekel :wink:

(Lili meg az alagúton sem megy át, mert imbolyog, és azt nagyon nem bírja, már pici kora óta)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi!

:). Főnök témában tudnék mit mesélni. Nem véletlenül hagytam ott az állásom, úgy hogy ha dolgozni akarok akkor majd újat kell keresnem.
egyébként meg én sem tervezem, hogy egy hamar dolgozni fogok. amíg az anyagiak engedik.

Fanni!

A lábzsák szerintem is jó dolog, bár az enyéimet idén már nem tudnám belegyömöszölni.
Amíg kisebbek voltak, inkább kabát, meg gatya és lábzsák, az overálnak mind hosszú és merev volt az ujja, így nem tudták szopni az ujjukat és mindig ordítás volt. Most idénre vettem nekik overallt is, meg lesz gatya kabát szett is.

Hajni!

hát ez az oltás tényleg leszivatott. Gaja ma már nem volt lázas, Maja estére bemelegedett, de ő később kezdte és most csak hőemelkedés.
Lázra használtuk mi is a hűtőfürdőt. kb 38-on kezdtem és 36-ig hűtöttem a vizet. A fürdő jó is volt kb 15 percig utánna rögtön felszökött a lázuk, úgyhogy én kúpoztam, meg nurofeneztem.

Melcsi!

gyönyörűek a gyerekek! Pöri, hogy megnyúlt! Luku meg hihetetlen szőke.
A babaujságos észrevételeddel meg tökéletesen egyetértek.
néha már attól leszek depressziós, hogy mindenhonnan a tökéletes anyák röpködnek felém akik mosnak főznek takarítanak, tökéletesen nevelik a gyerekeiket, fittek, izmosak és nagyon kreatívak.
na ehhez képest a napjaimat sokszor a káosz szóval jellemezném.

katyerina
 
 


Pompi,
csatlakoznék a többiekhez,:Te kérted,hogy ne faggassunk!
Főnök témában én is tudnék mesélni...!Persze,sajnállak!

Hajni,
nem értem!Cumi,aminek van teteje???Én Nuk-ot veszek nekik,eddig min2-nek szilikon volt,de mivel a Márk napi 2-őt szétrágott,gondoltam,hogy az undorító latexet veszem neki,az féláron van!Arra jó,hogy szétrágja,de szerencsére vigyáz rá!

Katyerina,
babaújságot már én sem veszek!Nekem Szandiból van elegem:3 gyerek,nagy ház,ki van gyúrva,nincsenek ráncai,nem karikásak a szemei!Tutira van bejárónője,aki főz is,és min.2 szitter!És akkor Rubint Rékát már meg sem említem!Brrrrrrrr!

Andi
Kép
aanda
 
 


Orsi,
ja, értem! Az ilyesmi engem se érdekel. Én még mindig nagyon örülök, hogy császár volt.

Katyerina,
tegnap délután óta már Olivérnek sincs láza. És nem is pöttyös... Lehet, hogy tényleg ez a hülye oltás volt. (Fürdőt ugyanígy csináltam, és kb. ugyaneddig hatott.:evil: )

Anda,
megértelek latex ügyben. Tetőre kupakot értettem, azért olyat, hogy ne koszolódjon annyira. (Avent egyébként, másban nem nagyon láttam kupakost. )
20140901102739
 
 


Ezt a lábzsák témát nem nagyon értem! Egy totyogóst beraktok olyanba, amibe nem tud közlekedni? Vagy ez csakis a babakocsis kiruccanásokhoz kell?
Orsi, megnézném a képet nagyobban, meg hogy honnan van.
Mondjatok lsz. őszre is tippeket ruhára, mert ebben a 10 fokban már megint nem tudom mit adjak a gyerekre :roll:

A babamagazinos hozzászólásokon jót kuncogtam! Én amikor Zalánt vártam 5-6 hónapig vettem a Kismamát, aztán már nem igényeltem.
Egy biztos: vannak emberek (nem én az tutti :) )akiknek elapadhatatlan az energiájuk. Ők pörögnek hajnaltól estig és jut idejük mindenre (gyerekek, háztartás, apa, önmaguk). Azért a nők többsége nem csinál mindent tökéletesen, én nem is törekszem rá :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :D
a lábzsák a kocsiba van bekötve, és beültetem a gyereket és ráhúzom. Ha ki akar szállni meg kiszedem. De azért 1-1.5 éves gyerekkel még sokat meg az ember úgy, hogy tolja és olyankor jól jön a lábzsák, hiszen mivel ő ül, ezért jobban fázik. Tehát a lábzsák a normáls ruházathoz képest plusz egy réteg.

enyémeken most hosszú nadrág, póló + pulcsi van, ebben játszottak az udvaron.
(és oltották a házat, ezért engem kizavartak a konyhából, hogy ég a ház, és menjek ki! :lol: )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, zsákot hol vetted és mennyiért? Minden babakocsiba jó? Nekem kéne egy mosható (mert ha a belül gyapjúba cipőstől beleteszem, akkor...). Cipőbizniszbe benne lettem volna, ha előbb kitaláljuk... De tavasszal egyeztethetnénk, hogyha közösen rendelünk, mennyire jönne ki postával.

Emma! Én is overálos gyereket beleteszem a zsákba, néha még be is takarom. :lol:

Jó overált hol vesztek? Nekünk is lesz1 és 2 részes is, 2 részest tavaly vettem, nemvolt rajta 1x se, de 18 hós szerencsére, szerintem most épp jó lesz még. De egy jó kis overál jó lenne. Quellétől mennyi idő alatt jön meg a cucc?

dkata
 
 


Kata,
a quelle jó sokára szállít, kb. 1 hónap. Az otto viszont nagyon gyors. A quellét már én is nézegettem, az ottoban nem tudom van-e.

Emma,
enyém ma vékony hosszújjú (body ) + vastag hosszújjú

Olyan jó, hogy végre ősz van és hűvös! :D
20140901102739
 
 


Orsi :P
Amit feltettél az az én olvasatomban nem lábzsák, hanem bundazsák. Már ha van különbség. Vagy annak a teteje lehajtható? Mert ha nem, akkor az ülő gyereket hogy teszed bele? Vagy csak nekem sekélyes a fantáziám? :shock:

Kata :P
Én a múlt héten a C&A-ban láttam szuper overall-okat meglepően olcsón. De venni még nem mertem, mert nem tudom, mekkorák lesznek a fiúk 1-2 hónap múlva, amikor használnánk már.

Melcsi :P
A bútorboltban? :shock: Milyet és mennyiért? 8)
Igen, használom a hangom. Itthon :lol: és a munkahelyi karaokee-kon :lol: Imádok énekelni :D És nagyon kiakaszt a mostani Megasztár...

Köszönöm a lábzsák/bundazsák tippeket!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! Épp a héten voltam C&Aban, és kabát is alig volt, overált meg egyáltalán nem láttam. Majd bemegyek megint, kabátra is azt mondták, meg a bélelt nagrágra, hgy még most jön. Lehet, pont rosszkor voltam, még nem tették ki (pedig pénteken voltam). Köszi, majd nézem. Amit Orsi feltett, ki tudod belőle cipzárazni a gyereket, vagy akár csak kihajtod a felső részét, ha bemész valahová. Azért is jó, mert egy sportkocsit jól kibélel, nem fújja át a szél. :lol: Én is nagyon szeretem. Ha még nem jár a gyerek, szuper, mert akkor Ő végig a kocsiban van. De nagyobbaknak is jó, ha hidegben sokat mászkálsz vele, vagy ha elfárad, beleteszed. Nekem Bálint szeret a kocsiban ülni, nekünk kelleni fog. De pl. a keresztfiam soha nem maradt meg a kocsiban. :lol:

dkata
 
 


Kata

én az S.Oliverben láttam nagyon szuper overalt, olyan könnyű és nagyon jól tud benne a gyerek mozogni. nem vettem meg, de nagyon szemezek vele.

Emma

Olivéren ma melegítő volt, alatta egy rövidujjú body, felül pedig egy polár mellény.
én szeretem a mellényt ilyen átmeneti időszakban, mert ha pl. bemegyünk a boltba, lekapom róla egy mozdulattal, nehogy beizzadjon.

Melcsi

35 éves vagyok :D :D :D
Tudom, hogy Te már a kislányoddal is idősebb voltál ennél, s még utána jött Luku. Talán példát veszek rólad pár év múlva :D :D
Most szóba se jöhet egyelőre.

Kép
zsuzsi73
 
 


fanni73 írta:Orsi :P
Amit feltettél az az én olvasatomban nem lábzsák, hanem bundazsák.

sosem értettem mi a különbség a kettő között :roll: :roll:
max. nem húzom fel buksiig, hanem csak a derekáig, de ha elalszik, jó, hogy teljesenbebugyolálható.

az enyémet én az ebayen vettem, és annyira nem volt olcsó :oops: de ezer éve tetszik ez a lányos quinny lábzsák, így most lecsaptam rá :)
Kép
ilyen nagyobb kép róla

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, overall.
Lilinek sincs még, eddig összesen 1 dzsekit vettem a h&m-ben, de azt nem bírtam otthagyni. Még ahhoz kellene szürke nadrágot vadásznom valahonnan.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi! Nálunk nincs S. Oliver... :cry:
Olyan jó, hogy azt írod, hogy pár év múlva lehet, hogy lesz kistesó! :lol: :lol: :lol: Tényleg a legjobb dolog, látom az enyéimen, még ekkora korkülönbséggel is maga a csoda! :lol:

HAjni! Írtam privit (a szokásos hülyeségeimmel... :lol: ).

dkata
 
 


Fanny!
Majdnem olyan mint Orsié, de teljesen téglalap alaku, csak nem ilyen csicsás. Egyszinüek, vizhatlan anyagból kivül, belül fehér szőrrel. Van elöl kint 1 zseb rajtuk (pl. cuminak, pelusnak). Nagyon vastagok, kék, zöld, piros az biztos hogy van most a boltban, viszont az árban pillanatnyilag tájékozatlan vagyok, emlékeim szerint 6-7 ezer Ft. (Szólsz hogy engem ismersz és olcsóbb, ill. megkérdezed, itthon vagyok-e és akkor lemegyek).
Énekkar? na nem most persze...
Zsuzsi!
Nagyon örülök hogy végül nem zárkózol el teljesen... Még nem késő pár év mulva sem. :D
Pompi!
Javaslat: még 1 baba, és akkor főállásu anya lehetsz a kicsi 8 éves koráig. Ezt komolyan mondom! A 3. gyerek korántsem jár akkora anyagi összeomlással, mint azt páran mondják (főleg olyanok, akiknek nincs)
A gyest pedig munkaviszonytól függetlenül kapod, alanyi jogon jár (mint azt a velünk élő kisebbség is jól tudja)

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Köszi mindenkinek, aki válaszolt a válaszolhatatlanra! 8)

katyerina,
jaj, bocs, de örülök, h akkor nem vagyok egyedül! :?

melcsi,
jó, hogy te írtál utoljára! Ma eszembe jutottál az otthonmaradás-téma kapcsán, hogy sajnálom, hogy nem hangsúlyoztam jobban eddig - ahogy Te is - (ezért most megteszem), hogy én még soha egy percet nem unatkoztam itthon, SŐT! Simán van ez is olyan sűrű, mint egy munkahely feladatokkal, csak nem mások diktálják, hogy mit hogyan, hanem én magunknak. Egész nap koordinálni, kitalálni a programokat, a napi beosztást... én abszolút kihívásnak érzem. Nem is tudnám másképpen, csak odafigyelve az aktuális jelzésekre, változásokra, igényekre... Én most úgy érzem, hogy eddig is ez volt a munkám, csak most mélyebben, és hát most ugye magunknak dolgozom, ami sokkal-sokkal jobb, mint xar fizetésért, mások elvárásainak megfelelve, olyanokénak, akikről tudom, hogy amúgy le se... az egészet. Bocs, ha egy kukkot sem értetek ebből, de nekem most jólesik ezt leírni! :oops:

Még egy gyerök: hááát... akkor meg 50 évesen kellene állást néznem... hát nemtom...
Meg ugye többen írtátok, hogy a gyereknek azért kicsit kellemetlen, ha állandóan otthon van az anyja! Legyen csak meg mindenkinek a saját élete! Majd csak valahogy kikecmergek ebből...

aanda,
amúgy nézegettem most a felsőokt.felvételi kalauzt, hát komolyan mondom, a legnormálisabb tanulmány szerintem az óvónői! Az legalább konkrét, nem ilyen-olyan társadalomtudományok meg hablaty, amivel aztán ki tudja, hol tudsz elhelyezkedni!
Óvónőket meg úgy látom, elég sokat keresnek. Különben te tudod, hogy mennyit keres egy főiskolát végzett óvónő?
Na és te hogy fogsz tudni tanulni a fiúk mellett?

orsi,
BHRG állapotfelmérés 9500,-Ft. Húúú... :shock:

zsuzsi,
együttérzek. Belém is annyira belémverték ezt, hogy 35 felett öregek a nők szülés szempontjából, hogy én is úgy érzem, már nem való nekem még egy terhesség, és örüljek, hogy az előzőt ilyen jól megúsztam (egy hónappal a 36. szülinapom előtt szültem).

fanni,
miért vagy ki a Megán? Mert nem tudtál jelentkezni? :) Én jól mulatok rajta és el sem hiszem, hogy ennyien szaladnak hülyét csinálni magukból! Én nem mernék elmenni egy ilyenre, pedig én is énekesnősködtem! Szerintem maga a helyzet annyira gáz! Órákig váratják őket, aztán állj ki mikrofon, minden nélkül egyszál magadba és énekelj! Ennél rosszabb helyzetet elképzelni sem tudok! Szerintem nagyon nehéz lehet ilyen körülmények között normálisan viselkedni!

Na Hajni elégedett lesz! :D Megszaladtak az ujjaim... :oops:

KépKép
pompomlány
 
 


Zsuzsi,
35 :lol: öreg :lol:

Fanni,
a mi lábzsákunk inkább lábzsák. A fölső részét rá lehet hajtani a gyerekre, az alsó részebe meg a lábát dugom be, és van rajta belül sárvédő réteg.

Pompi,
:lol: A Megasztár azért nagyon jó, mert lehet röhögni rajta. Legalábbis a castingos részeken... :lol: El se hinnéd, hogy sokan mennyire komolyan veszik magukat, közben meg halál égők! :lol:
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Én rendszeresen olvasok éjjelente, de írni már nincs kedvem. Most se :oops:
Apa itthon volt, sokat jöttünk mentünk, de lassan majd visszacsöppenek.

Most csak Fanninak:
http://www.babyoutlet.hu/viewer.aspx?pr ... 3&mainid=8

Ja, és Melcsi, jó, hogy előkerültél![/u]

Kép
bandika
 
 


Orsi

ezt a quinny zsákot hogy kell használni? nem értem! a babakocsi belsejébe teszed?
nekünk a lábzsák az tényleg lábzsák, alul kell felcipzárazni és a karfa alatt bepatentolni.

Pompi

én egy szóval se mondtam, hogy öreg vagyok!
számomra az itthonlét sokkal nagyobb kihívás, mint a meló.
szerintem senki nem gondolta azt, hogy unatkozol otthon.
Én pl. azt nem tudnám elképzelni, hogy Olivér már oviba jár én meg itthon.

Bandika

pedig írhatnál magatokról Te is!!!

Lányok

az egyik barátnőmnek van 1 gyereke és akar még kettőt. És azt találta ki, hogy nyit családi napközit, és a gyerekeit is jó helyen tudja, meg a megélhetést is biztosítja magának.
Mondjuk nem tudom mekkora beruházás ez, de az ő házukat ki lehet alakítani úgy, hogy megfeleljen a feltételeknek. Tök jó ötlet.

Kép
zsuzsi73
 
 


Pompi
Szerintem sokkal sűrűbb, mint a munkahely... Tényleg minden elismerésem azoké, akik a gyereknevelést hosszú éveken keresztül teljes lelkesedéssel csinálják, én sajna azt vettem észre magamon, hogy - bár teljesen elveim ellen való - 1-2 órát simán megy már a bebetévé, mert Zalánt leköti. Na, ennél viszont jobb lenne, ha 2-3 órát inkább családi napköziben, gyerekekkel lenne........
Egyébként a Suttogó írja, hogy 4-6 hónappal tesó érkezése előtt jó, ha van egy külön közössége a gyereknek. Szóval én gonosz leszek, és a várva várt gyerekemet másfél évesen heti két délelőtt beadom családi napközibe. (Természetesen csak akkor, ha nem viseli meg őt. Orsi, tapasztalatok a beszoktatásról?)

Zsuzsi
igen, óriási igény van a családi napközikre, így , hogy nincsenek bölcsik. Azért vannak komoly előírások az épületre, meg szakmai végzettség is kell...

Bandika
miért nincs kedved írni???

Hajni
én is jókat tudok nevetni azokon, akik meg vannak győződve róla, milyen tehetségesek... Csak Zalánt legtöbbször fél8körül fürdetjük, így lemaradok a dologról

Kép
Kép
emma1976
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

ezt a quinny zsákot hogy kell használni? nem értem! a babakocsi belsejébe teszed?
nekünk a lábzsák az tényleg lábzsák, alul kell felcipzárazni és a karfa alatt bepatentolni.

igen a babakocsi belsejébe teszem, és egészen pofiig elhúzható, ha épp olyan az idő.
Anno a Bebeconfort lábzsákunk is ilyen volt, én ezt szerettem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


emma1976 írta:P Szóval én gonosz leszek, és a várva várt gyerekemet másfél évesen heti két délelőtt beadom családi napközibe. (Természetesen csak akkor, ha nem viseli meg őt. Orsi, tapasztalatok a beszoktatásról?)

fiúk ca. 2 nap alatt szoktak be, de ők ketten voltak, és teljesen más személyiségek, mint Lili.
Lili ebből a szempontból érdekes, mert ha ott vagyok vele, nagyon anyás, ha nem vagyok vele, akkor meg nagyon jól elvan _bárki_ mással. A beszoktatásra azért neki elég sok időt hagytam, 1.5 hónapon keresztül járt be a bébiszitterünkkel, és szept. eleje óta megy egyedül. A múlt héten egy könnycsepp nem volt, simán bement a csoportszobába.

Suttogóval tesó-közösség ügyben egyetértek, szerintem se legyen direkt kapcsolat a kettő között, így inkább jóval előtte szokja meg a közösséget.

bebeTV nálunk is megy néha ill. már írtam, nálunk reggel megy a TV, mert egyszerűen máshogy a 3 gyerekkel én nem tudom elindítani a napot, így viszont le tudok zuhanyozni, nyugiban összeállítani a reggelit.
Enyém gyerekek ca. 1.5 óra mesét néznek napközben, ca. 3/4 óra reggel és ca. 2x30 perc délután+este.
Amikor K. itthon van, akkor ennél kevesebb, mert van aki leköti őket addig, míg nekem más dolgom van. De csak válogatott mesék mennek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Sajnos nincs sok időm írni...

Pompi,
eddig s megoldottam a tanulást,remélem,ezután is sikerülni fog!
Anyósék besegítenek szombatonként,ha Anyunak programja van,és Apa is gyönyörűen elvan velük,ebédeltetni is tud,kakis pelust is kicseréli,játszik velük,leviszi őket,stb.Ez az egyetlen előnye a 3 műszakozásnak,hogy a napközbeni teendőket is látja,nem csak az esti fürdetést!
A bölcsis végzettségemmel "E" kategóriás fizetésem lesz,egy diplomás óvónő egyel magasabb szinten van,egy érettségizett dajka "D"-ben,de ahhoz a sulihoz még érettségi sem kell,úgyhogy sztem laza lesz!A fősulira is csak szombatonként kell majd bejárni!

Nekünk már tavaly sem volt lábzsákunk,csak overál vagy 2 részes kantáros sígatya+kabát.Enyémek már csak a játszótérig bírják ki a babakocsiban!

Andi
Kép
aanda
 
 


Emma

a családi napköziért mennyit kell fizetni?
és hogyan? alkalmanként?
nálunk a városban sajnos csak 1 olyan van, ahol havi 60 e. ft. csak havi díj van, másra nincs lehetőség.
így meg engem nem érdekel. én is csak hetente 2-szer szeretném gyerekek közé vinni, így nekünk marad majd télire a játszóház.

Én se bánnám, ha Olivér néha mesét nézne, de őt egyáltalán nem érdekli.
Így amikor olyan dolgom van, kénytelen vagyok a kiságyába tenni.

Kép
zsuzsi73
 
 


sziasztok,

nekem nincs lábzsákom, overállt vettem helyette...

a mai jó hír:
MÁSZIK a gyerek tegnap 15,00 perctől!!!!!!!!!!!!!!3 szobát járt meg egy huzamra!!!!azóta meg sem áll, a fürdöbe még nem tudott bemenni, ott magasabb a küszöb, de próbálkozik :lol:
Vendég
 


Bandika,
miért, no? :D

Anda,
tökjó, hogy vannak olyan munkahelyek, ahol díjazzák, ha vki tanul. Én még sose dolgoztam ilyen helyen... :?

Emma,
szerintem is jó lehet a családi napközi, már én is hallottam róla!

Hunci,
éljen! :lol: Eltűnt a vonalzód!

tv: melyik az a bebe tv, hol lehet fogni? Nálunk szemét módon az megy, amit én akarok nézni, mert máskülönben nincs is bekapcsolva. Így is megy egész este... (Meg néha reggel, ha fölébredünk fél10-ig mondjuk... :roll: )
20140901102739
 
 


Sziasztok :)

Pompi :)
Én is szeretek itthon lenni :), és még soha nem volt ilyen fárasztó mukám :lol:

Orsi :)
Miket néznek a gyerkőcök? Mi egyelőre bebe tv mellett Kisvakondot szoktunk názni, és ma kipróbáltam a Shaun-t is, az is tetszett neki.
Bali max 10 percig nézi a tv-t, de azt is csak akkor, ha közben kommentálom neki, mi van benne, magától 1-2 perc után otthagyja, vagy kikapcsolja. Úgyhogy zuhanyzás közben vagy az ajtón dörömböl, vagy ha nyitva hagyom, akkor behordja a játékait, hogy játszunk vele :lol: zért iygekszem lezuhanyozni, amíg itthon van az apja :)

Hunci:)
Gratula mászáshoz. És most 60-80 cm magasságig pakolj el a polcokról :D

Nekünk nem volt lábzsákunk/bundazsákunk tavaly, idén szerintem már nem szerzek be. Zimakóban majd teszek rá egy takarót, ha egyáltalán elviseli magán. Mondjuk sokat nem megyünk babakocsival, max 10-percre van minden tőlünk.

Ma voltunk Csiri-biri tornán (www.csiri-biri.hu ), Balázsnak nagyon tetszett az első fele, aztán utánna már túl sok lett az inger. De fogunk még menni, mert egy ilyen esős napon megváltás, hogy van programunk ;)

wish
 
 


Vagyok én is, csak olvasóban. Eszter mellett már rég nem lehet netezni, így maradnak az esték, amikoris már hulla fáradt vagyok.
Én még nem vettem semmi téli holmit, sőt az őszi cipőt is most tervezem. :oops:

Valószínű, hogy én sem tudok visszamenni a munkahelyemre, mert megszűntették, átcsoportosították, stb. Igazából nem is szeretnék egy hároméves mellett 12 órákat dolgozni, éjszakázni, ünnepnapokon dolgozni.

Anda
Voltam besegíteni nyár elején családi napközibe, (8-16h-ig) háááát... Amikor hazaértünk, leültem a nappaliban, és csak néztem magam elé... Fárasztó!! Fizikailag, és szellemileg is. De azért nagyon jó volt! :)
Beszoktatás: gyerekfüggő. Itt lehet vinni pár órára is a gyerekeket, és heti pár napra is. Teljesen rugalmasak.

Eszter felébredt. (immár harmadszor két órán belül)

Kép
petyaanya
 
 


Ja, nálunk néha JimJam tv megy. (Amíg anya meg nem unja.) Ott is normális mesék vannak.

Kép
petyaanya
 
 


Lányok :P
Köszi mindenkinek a bundazsákos hozzászólásokat. Én egyelőre maradok az overall-nál, mostanában elég ritkán babakocsizunk...

Kata :P
Ezeket ma vettem a C&A-ban. 5500 Ft (vagyis nekem csak 2700 a bababónusszal 8) ):
Kép
Kép

(Nekem a világoskék jobban tetszik, de a refluxos kisfiamnak praktikusabb a sötét...)

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


tök jók mondhatnám stílusosan :D
valami kéne Lilinek is.
no, meg jóóó áron vetted :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Petyaanya,
üdv.!
Jimjam??? Az meg milyen fajta?! :lol:

Milyen tévéket ismertek ti? :shock: :lol: Én mesetévék közül ismerem a cartoon-t, ami egy idióta, meg a minimaxot. A többit árulja már el nekem vki, hogy hol lehet fogni? :?:

Fanni,
nem szoktad őket egyformába öltöztetni? Amúgy a reflux miatt meg pont a világos a praktikusabb, nem? A fehér tejci azon látszik meg kevésbé... vagy én nem értek vmit? :oops: :roll:
20140901102739
 
 


Hallottátok, mi volt a híradóban a terhesség alatti alkohol-ivásról? Az, hogy a legújabb kutatások szerint az alkohol minden cseppje káros a magzatra nézve! Pont azzal érvelt a doki is, aki nyilatkozott, hogy régebben még ők maguk is alkohol-pártiak voltak, hogy ellazítja a méhet, stb...., és most cáfolta is egyúttal, hogy ez már idejétmúlt dolog!

Úristen, az Aktívban meg egy 11 éves anya! :( :twisted: Szegény gyereke! Pedig belőle is ugyanolyan felnőtt lesz majd, mint az anyja! :(
20140901102739
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: