Új privát üzeneted érkezett!

Klárka!

Helyesek a fiúk!
Az a toka, zabálni való.... :D

Lekri!

Csak azért kérdeztem az utazóágyat, mert én is vettem pár hónapja a vaterán és 15 ezer volt és állitható, pelenkázólappal, zipzáras kibújóval, másik oldalán zsebbel....
Ebbe alszik Bogi, később meg járóka lesz.
az meg Top Rider.

Szőlőnél láttam hasonlót (lehet ilyen) valamelyik képen.

És köszönjük az áldást a frigyre.... :lol:
Persze ha Marcianya is benne van.... :lol:
Meg a kicsik :lol:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


ez nem állitható és nincs hozzá pelenkázó lap de a többi stimmel :lol: :lol:
azért szeretem mert ha megyünk valahova berakom és kész elvan benne a "Kölyök".

vasárnap is viszem,mert a keresztelői buli egy bérelt helyen lezs.ott felállitom és tud benne pihenni.bár szerintem kényeztetni fogják ha engedem :lol:

na lépek.sétálunk egyet.
Vendég
 


hízlalom magam...
ma krumplis tésztá főztem...
muszáj ennem még...régen volt már ebéd....
aztán lehet eszek egy kis francia salátát...tegnap vacsihoz csináltam és még van...nyami

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 

 
 

Lekri!

jó sétát. mi fél hatkor megyünk mint szoktunk apa elé. nekünk ez a séta...ő már babakocsiban nem alszik, hanem nézelődik, játszik, úgyhogy alvás időben itthon kell lenni...

jó dolog az utazóágy...

ja még pár oldallal előlrébb vki kérdezte, hogy kinek jött már meg...
hát nekem már 7 héttel a szülés után megjött és azóta minden hónapban... :(

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Itt vagyok!
Micsoda helyes pasik! Még a végén veszélybe Bogi keze! :lol:
Természetesen én is benne vagyok! :D Szerintem a kicsik is, bár én csak a Marci nevében tudok beszélni.
Lekri szerintem összességébe ugyan annyit esznek, csak Kristóf többször kevesebbet, Marci meg most kb 5-ször sokat :lol:
Jaj, még írtm volna, de mennem kell! Hív a "kötelesség" :lol: :D

Kép
marcianya
 
 


Téves riasztás! Csak a cumi kellett.
Ollem Hízlaló krumplistészta? Én most csokis aszaltszílvát eszek. :lol: Isteni!
Már elfelejtettem, mit is akartam írni! Lyukas az agyam!
Nekem szülés után 5 héttel jött meg, aztán semmi, most meg kedden meglepett. De egész jól viselem.
Lesz a kedvenc filmem vasárnap: az 50 első radni. Úgy szeretem!
Nekünk is van utazóágy, de nem tud semmit, és szerintem nem is igazán kényelmes a Marcinak. Csak a telken szoktuk használni.
Most olyan kis nyűgi volt az oltástól, hogy alig bírtm elaltatni. Az Apa helyén sikerült. De végre alszik.

Kép
marcianya
 
 


Marcianya!

Nem a krumplis tészta hízlal....hanem minden....
épp néztem a képeket tegnap és elszörnyedtem....hát három éve én tök jól néztem ki.... :shock:
Igaz azt hittem akkor is, hogy kövér vagyok, de így visszanézve tök jó alakom volt...hát a mostanihoz képest meg aztán...
kész lesz a felső szint és rávetem magam a kondigépemre, ami most a padláson van...vagyis a "még nincs kész" felső szinten....

Marcinak meg kivánok szép álmokat. Álmodjon Bogiról... :lol:
Kiscsaj is oltás után mindig nyügi...
azt a filmet még nem láttam...(nálunk csak akkor megy a tv, ha apa itthon van...én nem szeretem)

Csokis aszaltszilva????
Az milyen???

Hétvégén jönnek a gyerekeink (két hetente jönnek) 16 és 11 évesek. a 19 éves már nem jön...


Nem adom ám Bogit oda akárkinek...csak akibe beleszeret...
de tényleg minden pasi nagyon helyes...

úgy hallom felébredt Manó...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Sziasztok!

Gumimaci!
Teljesen meghatódtam attól, hogy ennyi mindenkinek írtál. Én soha nem tudok ennyi mindenkit fejben tartani. Sajnálom az éjszakákat, kirtartást kívánok neked hozzá! Mi is szopizunk még éjjel, általában 2x, de ez könnyebb, mint amiről te írsz. De biztosan jó neki, hogy a közelében vagy és meg tudod vigasztalni.

Mary!
Szóval Bogi máris ilyen kelendő? :)

Lekri!
Örülök, hogy ti is jobban vagytok! Jó termetes fiaid vannak!

Marcianya!
Trudi sem sok mindent csinál még, kivéve, hogy állandóan gagyarászik. De a doki megnyugtatott, hogy láthatóan jól fejlődik, majd mindent a maga idejében.

Klarka!
Szépek a fiaid együtt, és örülök, hogy Ati így meggyógyult. Mi történik ott azzal a mérőszalaggal?
Trudi épp ma kezdte el lerántani a konyhaasztalról a terítőt, és sikerült lefényképezni. Este majd hozom a képet.


Mi ma megint oltáson voltunk, Neis Vac-ot kapott. 7100 gr és 62 cm. Nálunk a gyerekorvos 6 hós koráig csak anyatejet javasol, utána mondta, hogy kezdhetem a hozzátápit, először csk a gyümölcs levével. Lehet, hogy 1-2 héttel korábban mégis megpróbálom, mert ha jövő héttől pár órában nem leszek itthon naponta, mégis kell ennie valamit. Az anyatejet meg eddig csak ciciből fogadta el. :)
Vendég
 


Csöppke! Mégegyszer köszi a linkeket, sok hasznos infót elmentettem. De a legjobb a blogod. Olyan szépen leírtad a 6. hónaptól kezdve, hogy mit próbáltatok, mi jött be Domkának, hogyan készítetted. Nagyon hasznos dolgok. Ügyes vagy! És főleg, hogy a gyerkőcök mellett még erre is jut időd... :)

Mary! Az rémlett nekem, hogy már nagyon régen írtad, hogy Bogi ott alszik veletek egy ágyban, és nyugtalanul aludtál, mert féltél, hogy megnyomjátok, meg a takaró alá kerül.

Lekri! Örülök, hogy jobban vagytok! :D
Mekkorák már a fiúk! :shock: És nagyon szépek!

Klarka! A te fiaid is szépek! :D Milyen kis husi-baba Ati. Sokat aggódtunk miatta, de jó, hogy egészséges!

Virág! Trudi is nagy baba már. Kíváncsi vagyok a képre. :wink:
Áááá... én sem vagyok képes ennyi mindent fejben tartani, word-ban írogattam a hsz-t pár napig... :oops: :lol:

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


És akkor a képek:

Kép Keresztapám football mániás, szerinte én is focista leszek, ezért ellát ilyen rucikkal :D
Kép Kép Kép Kép Kép imádom a vizet akkor is, ha csak mosdatnak kaki után :)
Kép Anya nem tudja, hogy kell eltakarni a fütyimet, de én megoldottam :lol:
Kép Kép Kép Pár napja ennyire tudok vigyorogni, ha meglátom a fényképezőgépet. Jó ez a villogó masina! :D

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


A képek nem éppen maiak, augusztus közepe után készültek. Azóta is sokat híztunk. Már megdupláztuk a születési súlyunkat. Több is.
3280 g-al született és kedden volt 6640 g.

4 hónaposan, 2 hete volt 68 cm. Nagyon hosszú baba, ezért nincsenek olyan fodros combocskáink. :)

Én már a 6-9 hónapos ruhákat veszem neki a Tescoba, különben nem tudnám ráadni, mert hosszúak a lábai. Még bodyból jók a 3-6 hósak, de a nadrágból nagyobb kell. :D

Amúgy a forgást nem nagyon gyakorolja. Minden nap teszem hasra, ott elvan pár percet, de utána nyöszörög. Éjjel "jön" utánam, mindig én felém fordul és ha a háta mögé fekszem, akkor 1-2 perc múlva megfordul. :D Majd belejön a forgolódásba.

Nagyon csiklandós, ha megpuszilom a hasát, visítva, hangosan nevet :D , imád nézelődni, főleg a hűtőbe szeret belesni :D , egyre gyorsabban és biztosabban fogja meg a felé nyújtott tárgyakat, meg az arcomat is a tenyerébe veszi, ha felé hajolok. :D És nagyon-nagyon tud ölelni. :D Imádom!!! :D

Nem tudom ki írta :oops: , de Nimród is szokott azért bukni, mert ledugja az ujját a torkán. Illetve szinte csak ezért bukik. De hogy miért csinálja? :roll:

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Sziasztok!

Nono: kitartás a sulihoz! A könyvek száma és a oldalak mennyisége alapján a polgár állámvizsgád van még hátra, ugye? Szorítok majd a jó bizottságért is, mert tudom, hogy a Pázmányon mennyit számít... :( :( :(

Gumimaci: sajnálom az oroszlánotokat; :(
Édes Nimród, de jó hogy hoztál képet róla! :D

Lekri: aranyosak a fiúk, Beni is pont 6,7 kiló! Keresztelős képeket kérünk majd! Mi is 35-en voltunk utána ebéden, pontosabban Benivel együtt 36-an!

Mannogab: várjuk a képeket, kiváncsi vagyok az öltönyös Milusra!

Klarka: a bukta receptet tényleg közzé tehetnéd... :wink: Nagyon aranyosak a fiúk és tökre hasonlítanik.

A betegeknek jobbulást továbbra is!

Téjé: minta Benit látnám abban taxiban... :lol: :lol: :lol:

Szőlő: én is pont a héten kóstoltattam meg Benivel a barackot, csak úgy kiváncsiságból egy falatot adtam neki! Háááááát....
Ennyire ízlett neki..... :roll: :roll: :roll:
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Sziasztok!

Bocsi csajok,hogy mostanában nem jöttem, csak vendégek voltak.

Nagyon szépek a babák!

Szösszenet: Tényleg olyan mintha nem is szültél volna! Aranyosak vagytok Alízzal.

Mannogab: Jobbulást nektek!

Klarka: Tényleg kérjük a receptet és írtó helyesek a fiaid, büszke lehetsz rájuk. Tényleg jó, hogy így rendbe jött minden. Csak így tovább!

Ollem: Drukkolok a költözéshez. És helyes a kiscsajod, jó a sérója! Én is ma adtam először sütőtököt almával Atinak. Neki is nagyon ízlett, rögtön betolt egy fél üveggel.

Lekri: Gratula a 6,7 kg-hoz. Ati is kb annyi volt akkor!

Téjé: Nagyon jók, szépek a képek és a babád!

Marcianya: Én is biztos azt fogom nézni, mert én is nagyon szeretem. Drukkolok, hogy hamar elmúljon a nyügösség.

Gumimaci: Szia!!!!! Most én maradtam ki egy kicsit! Tök jó, hogy még mindig szoptatsz, ne is adjál neki semmi mást, hiszen a tejed a legjobb neki. Neked pedig jobbulást kívánok. Én is word-ben szoktam írni. Nimród nagyon ari, vigyori kissrác. Jók a rucijai és a képek!

Virág5: Tök jó, hogy még mindig szoptatsz, de tényleg érdemes elkezdeni a hozzátápit, ha nem leszel otthon. Lehet, hogy írtad már, de dolgozni mész?

Nono: Kitartás! Le a kalappal előtted!

Bambi: Sok sikert az életben!

Mikulás: Kb másfél hete hogy nem szoptatok és még mindig nem jött meg. Kiváncsi vagyok, hogy mikor lesz piroska?

Csöppke:
Nagyon ott van a blog-od a toppon. Biztos olvasgatni fogom! És jók a fagyasztással kapcsolatos linkek is.

Zorróné: Tök jó fejeket vág Beni!

Ati ma egész nap hangosan dumál, fogdossa a lábát, és egy percig se hajlandó háton lenni. Állandóan a hasára fordul, kúszik, nyúzza a játékait. Ha az ölemben ül, mocorog, ütögeti a billentyűzetet, vagy éppen állni akar. Ezt csinálja már 3 napja! Nagyon aktív lett hirtelen, de nem bánom! :)

Edina


Kép
medina83
 
 


Gumimaci
a 3.képen olyan Nimrod mint 1 játékbaba :lol: nagyon helyes kispasi és Zorroné Beni is helyes :lol: :lol:

sétáltunk 1 nagyot.de azért most estére megint gyengébbnek érzem magam :(
Vendég
 


Téjé Judit - Nagyon édesek a képek Nimródról :) Az utolsón a punkos séró levett a lábamról :lol:

Atizka
- Grat. a csajszidnak a foduláshoz :)

Marcianyu - Én a répát még nem próbáltam .. majd később .. msot örülök, hogy ennyi újat eszik :D
A vaníliás tejpép viszont bejött neki ... 3 napja eszi, már majdnem teljes adagot uzsonna helyett.
Lelkifurid ne legyen .. jelezné a baba, ha nem lenne rá felkészülve.

Nono - Aranyos vagy .. sajnos 1 órát max. buli előtt készülődöm .. amúgy 10 perc :D többre Alíz mellett nincs idő :lol:
Jó tanulást!

Zsuzsó - Ok, várjuk a fotót :)

Gumimaci - De jó, hogy jöttél :)
Sajnálom ezeket a kemény éjjeleket .. megértem, hogy nincs erőd/időd írni.
Jaja .. barátnőkből jól állunk .. pasi ismerettség viszont még nincs :D
Jajj, nagyon édes a lurkód!!!!
A kacsás törcsis, meg az a zöld csíkos kantáros .. hát zabálnivaló :D

Csöppke - Köszi a fagyasztós linkeket.

Lekri - Szépek a fiaid :) Levi már egy kész szívtipró .. jó kis pasi lesz :D
Kicsit korai lenne, ha Kristóf bulémiás lenne, nem? :lol: Alíz is dugdosta az ujját egy időben ..
A hozzátápival légy türelmes. .. Alíznál bármi új először rajtam kötött ki :D De pár nap és elfogadja, csak ne változtass ízt :)

Mannogab - Hozz majd fotókat :)

Klarka - Látod, mindenki beindult a kiflire ... nyami :D
A te fiaid is édesek .. és egyre nagyobbak.
Örülök, hogy jól vagytok már!

Virág - Anyatejes babánál én sem kezdeném hamarabb :)
Kíváncsi vagyok hogy ízlik majd a gyümölcs :D

Zorroné - Beni is fintorog ezerrel .. nem lett kedvenc ezek szerint :D

Medina - kÖszi :)
Alíz is dumagép ma .. meg hisztis .. biztos az idő .. alig bírok vele :shock: Már várom a fürdetést .. megváltás .. ez a 3. napom itthon egyedül :?

Ha este letettem, jövök .. mert van 1-2 új képem róla -- olyan ééééédes :D

Kép
szösszenet
 
 


Szösszenet
nem tudom,hogy korai e de a drágám űzi ezerrel a ledugom és kijön a kajcsi dolgot.ma nekem is kellett 2x öltözni :roll: :roll:
Vendég
 


Zorróné, az utolsó kép annnnyira édes Beniről! :lol:

Nono, kitartást a tanuláshoz, le a kalappal... Nagyon drukklok hogy sikerüljön a vizsgád!

Téjé, nagyon édes Nimród. Az utolsó képen nagyon komolyan áll a haja :D

Atizka, édes lehetett ahogy Emma erőt merített a forgáshoz. :D Mazsi is elég sokat dolgozott az elsőn, reggel kezdte és olyna délutánra lett meg neki. :lol:

Marcianya, velünk is volt ilyen, hogy Mazsi kb óránként elkezdett vergődni, de elég volt csak megsimizni vagy cumit adni neki és visszaaludt. Múlt éjjel volt máésfél hét óta az első hogy nem kellett kelnem hozzá, pedig annyira jó alvó volt. Volt hogy ő is csak köztünk tudott nomrálisan aludni.

Szép méretei vannak Marcinak! :)

Lekri, szépek a srácaid :)

Klarka, úgy örülök hogy Atti meggyógyult :) Nagyon édesek a fiúk!

Ollem, a mi utazóágyunk nem is tudom milyen márkájú... valami BabyOne vagy mi? De ez nem biztos. Mi Corában vettük 13-ért.

Gumimaci, tündériek ezek a képek Nimródról! :) Főleg a kaki utáni mosdatós :D

Ma is kapott Mazsi barackot :lol:

Kép

Kép

meg még pár :)

Kép Kép

Kép Kép
szõlõ
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.14 15:23-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Na végül kimentünk a millenárisba, el akartunk menni a csodák paolotájába, hát nem zárva volt???? (felújítás miatt) de nem is idegesített volna annyira, ha ad1, ki van írva a honlapra, és ki sem megyünk, ad2 ha nem pont holnap nyitna....de hogy ilyen pechesek legyünk. És mivel rákattant Bence, holnap mehetünk újra.....

Láttam Bogit, Levit, Atit, Mazsit, Nimródot, Benit, és nagggyon remélem hogy ne mfelejtettem ki senkit :)

Klarka, a te Andrisod nagyo nemlékeztet az én Andrisomra :) Mármint Bencére. Ő is ilyen szöszke volt 2 évesen, és tényleg hasonlít sztem.
Atis gyönyörű, kis hurkás (nem sértésnek szánom, olyna édi ) és nagyon örülök hogy semmi baj a szívével. Kívánom hogy soha többé ne legyen ennél komolyabb baja!!!
Neked jobbulást.

Minden baba gyönyörű, de most leginkább Beni, Nimród, és MAzsi arcai jönnek be :)

Nono, innen is drukk!!! Én márciustól megyek vissza tanulni. (igaz csak szakmát. most nem mennék egyetemre, nem engedhetem meg magamnak (persze ha ott tartanék ahol te, akkor én is befejezném))


MIndjárt dobok egy pár képet, aztán lépek aludni, nagyon fáradt vagyok :(

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Katával:

Kép

Liza ül (na jó, fekszik) a fűben:

Kép

Anya, mi ez? csikiz, ha le akarom tenni a fejem, és alig bírom megfogni...
(nagyon tetszett amúgy, percekig birizgálta :))

Kép

Tükröződés:

Kép

Lovaglás: (Mire nem jó egy bratyó???)

Kép

Kata a fűben:

Kép

És egy pofi ma reggelről:

Kép

remélem ne mvoltam sok :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsuzsófi: nagyon szépek a gyerekeid!!!

Gratulálok az extra korai négykézlábazáshoz az illetékesnek!!:)

Itt a buktarecept. Egyszerű recept, de a lényeg, hogy ha betartod az arányokat, szép és jó buktát kapsz!!

Bukta

Hozzávalók:

2,5 dkg élesztő, 50 dkg liszt, 2 tojás sárgája, 8 dkg cukor, 1 cs. vaniliás cukor, 5 dkg vaj vagy margarin, 1 kiskanál só, 2,4 dl langyos tej.


A gépbe helyezzük a hozzávalókat, dagasztás, kelesztés után, kivesszük kinyújtjuk úgy, hogy 1/2cm vastag téglalapot kapjunk. Éles késsel téglalapokra vágjuk, ráhalmozzuk a töltelékeket, (a lekvár legyen kemény, sütő lekvár) és a tészta két szélét ráhajtjuk, majd összegöngyöljük.

Kizsírozott, lisztezett tepsibe, kelesztjük. tojival megkenjük.
Előmelegített sima sütőben 190 fokon 20-30percig sütjük.

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Jó reggelt

Zsu
helyesek a gyerekek

Szőlő

Mazsi nagyon szép:)

Medina
azt hiszem te kértezted a mensit.
Levi 5hetes volt mikor már nem szopizot egyátalán.3hónapos korára jött meg a menstruáciom.

lenne egy kérdésem azokhoz akiknek tápszeres a babájuk és még éjjel is kelnek:
akinek tápszeres a manója az éjjel frissen csinálja a tápszert vagy este megcsinálja és hűtőbe rakja?

ha hűtőbe rakja akkor hogyan melegiti meg? ugytudom mikroba nem lehet.



azért kérdezem mert anno Levinél mindig tudtam,hogy mikor kel fel mert elötte még 20percet ébredezett.ilyenkor felkeltem elővettem a hűtőből és melegvizbe tettem melegedni.

Kristóf viszont sirva ébred egyből és ha melegvízbe melegitem kell azért vagy 10perc mire megmelegszik.a cumi nem kell neki akkor mert ő "nagyon éhes" :D :D

köszi aki ir.
ma nem leszek és holnap se valószinü.de ha lesz időm elolvaosm hátha valaki ir választ.
kellemes hétvégét mindenkinek.

Kamilla
sok sikert a keresztelőhőz.remélem nem lesz nagyon hideg.
Vendég
 


Lekri, én simán melegítem a mikróban, semmi baja nem lesz. Csak utána jól össze kell rázni, nehogy meleg legyen. (A kórházban is mikrózták a kaját... :roll: )

Szőlő, Gumimaci, Szössz, Klarka, Zorroné, annnyira szépek a babók....és milyen nagyok már! Megy az idő rendesen...

Kép
babyteve2
 
 


Sziasztok Csajok,

Nono,
együttérzés és kitartás a tanulás miatt. Én is senyvedek miatta, de már megírtam a disszertációm 3. fejezetét ésmár csak 2 van!!! Jobban haladok, mint gondoltam! Anyu segít a manó körül és persze nem utolsó, hogy se főzni se takarítani nem kell, mint otthon!!!
Alma változatlanul carul alszik 3-4 napja, fél 9 körül elalszik simán egyedül, de 12-1 körül mnár nyöszörög, nem mindig ébred fel rá, de én mindig. Van mikor sír és fel kell vennem letenni tilos, mert keserves sírásba kezd. Ezt utoljára baby korában csinálta 1 hósan, nem tudom mi van vele. Akkor ébred fél 3-kor eszik! :shock: és utána legkésőbb 6-fél 7 körül, és nem alszik vissza csak ha beteszem magunk közé,de akkor meg leüt folyton úgy hadonászik alvás közben. Nagyon nyugtalanul alszik mostanában sajnos, pedig már kezdett reggel 6-ig aludni....remélem visszatér ez, mert elég fáradt vagyok az óránkénti felkeléstől....

Lekri,

Mi is szenvedtünk már a cicizéssel, de 2 napja nem hajlandó szopni csak éjjel és hajnalban....totál kikészít, mert fejni meg tudok, igaz nem sokat 150ml a kettőből, de már egy jó ideje ennyi a tejem, de eddig csak este adtam neki üvegből lefejve+tápszert. De mnost már nappal is üvegből akar csak enni. Hiába éheztetem ki akkor sem szopizik. Érdekes, hogy 4-5 óránként hajlandó cska enni, és nem is sír, hogy éhes....reggel szopi, 150-180-t eszik nappal2x este 230-240 és éjjel szopi. Szerintem tuti nincs meg 1liter, de mégis 7 kg és 66-67 cm! :shock:

A kanállal várunk még az 5. hónap végéig, de akkor is csak ismerkedünk majd vele (gyümi), és 6 hósan kap hamit majd először.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Most is evett éjjel negyed 5-kor és fél 6-kor is egy kicsit majd fél 7-kor kelt. De jó álmos volt fél 9 óta alszik most.
Jó szar az idő.....de végre ráadhattam a farmerját is! Minden rosszban van valami jó :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok!

Ma éjjel, "csak" 6-szor ébredtünk. :( Úgy 2 óránként. 8-kor már vissza sem aludt, így felkeltünk, de most már kezd álmos lenni.

Én alig kaptam levegőt az este, éjjel. Állandóan köhögnöm kellett, gondolom, ettől is ébredt ilyen gyakran a kicsi. :(
De most jobban érzem magam. Remélem hamar túl leszek ezen, féltem a kicsit is. Az este is többször mértem a hőmérsékletét, de hál'Istennek nem volt láza. És biztos nem beteg, mert az látszana rajta, nem lenne ilyen jókedvű.

Zorroné! Köszi. :)
Beni is nagyon aranyos. :D Ki van írva az arcára, hogy mit gondol a barackról. :lol: Olyan édes!
Az oroszlán azért megmaradt az egyik kedvencnek, hisz zörög a feje, mint egy zacskó, csörög a labda és a kihúzva maradt farkától nagyon jól lehet húzni. :D :lol:

Medina! Köszi. :)
És akkor képzeld el, mit fog csinálni, mikor majd elindul a kis aktív bébid. :D

Lekri! Köszi.:)
Jók az új vonalzók. :D

Szösszenet! Köszi.:)
Nem lehet könnyű egyedül otthon a kicsivel. Hogy bírod? Nem nehéz egyedül fürdetni? (nálunk már kell 2 ember, mert iszonyúan tud ficánkolni és minden csupa víz körülötte :D)
Látom nem értél este vissza a képekkel, de remélem ma hozod őket, kíváncsi vagyok. :wink:

Szőlő!Köszi. :)
Látom Mazsinak is megvan a véleménye a barackról. :D Annyira aranyos! És nagyon ügyesen fekszik hason, jól tartja a fejét. :D

Nono! Gratulálok a mászáshoz! Nem semmi, ennyi idősen. :D Várom a képeket!
Neked meg kitartást!Mikor lesz a vizsga?

Zsu! Köszi. :)
Már akartam írni, csak a tegnap lemaradt :oops: , hogy jók az új képek. És ezek is jól sikerültek. Szépek a gyerkőcök abban a nagyon zöld fűben és jól áll így a hajad. :D

Babyteve! Köszi.:)

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Kisfruzsi! Látom nálatok is hasonlóan telnek az éjjelek. Sajnálom. :(
Szinte egy idősek a gyerekeink, 1 nappal idősebb Alma. Szerinted ebben a korban van valami változás, fejlődési ugrás? Vagy miért csinálják? :roll:
Igaz, Nimród nem most kezdte, nálunk majdnem 1 hónapja tart már.

Írogatáshoz kitartást!

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Nálunk Gergő a bagoly, másfél-kétóránként ébreszt...még szerencse, hogy Mira azért 95 %-ban este 8-tól reggel 6-ig alszik. :D

Kép
babyteve2
 
 


Sziasztok!

Nem ül még Lizi rendesen, csak pár percig bírja, ha valamivel kitámasztom a hátát, így gyorsan fotóztam a kádban :lol:

Szössz tényleg nagyot nőtt Liza, mióta nem taliztunk, de Alíz is! :wink: Jó lenne összehozni végre egy közös sétát valamelyik délután

Tegnap nagyon nyűgös völt Manó, egész nap fél órát aludt. Most bepótolja, mert csak enni kelt fel eddig 2x és az apjával visszalaudtak utána mindig :lol: Ezt most nem is bánom, mert legalább jól kipiheni magát a délutáni uszás előtt. Jajj, most én vagyok vele a soros, izgulok nagyon. Most megyünk harmadszor, és minden héten váltjuk egymást apával. Igaz, hogy bent vagyunk a vízben mindketten vele, csak a feladatokat egyikhéten velem, másik héten vele csinálja.

Hétfőn kezdjük el a főzelékeket a doktornő biztatására. Először krumplit almával, aztán majd répával, sütőtökkel és így tovább, a lényeg, hogy a krumpli legyen az alapkaja azt mondta.

Tejpépből mi még csak a Humana HA-t próbáltuk, mert azt írta föl a doki, de majd, ha elfogy, akkor a vaníliásat szeretném neki adni, mert azt kostolta az uncsitesóknál és ízlett neki. Ez is izlik neki, csak én keverek bele egy pici gyümit, mert szerintem borzalmas üresen.

Délután megyünk gyerekzsúrra az uncsitesókhoz. A nagyobbik csajszi 7 éves lett. El se hiszem, hogy rohan az idő. A kisebbik meg köv hónapban lesz 1 éves. Én nem akarom, hogy ennyire gyorsan felnőjjön :oops: :?

Eve

KépKép
eve@liza
 
 


Sziasztok!

Gumimaci - Bizony, nem könnyű .. elég nyomi vagyok mostanra ... Tegnap meg előtte viszonylag jól viselkedett Alíz abból a szempontból, hogy este 9-kor már aludt és reggel 8-9 körül kelt ... így tudtam pihenni. Tegnap viszont sokáig fent voltam, Férjecske hajnali 4-kor érkezett .. bíztam benne, hogy 9-ig nyugtunk van, de nem .. Alíz 7-kor benyomta az ébresztőt, evett .. és utána sem nagyon aludt, csak vergődött.
Úgy érzem, székrekedése lehet, mert elmaradt a délelőtti kaki is .. de nyög, "nyüszít" állandóan .. :(
Lehet a tejpép fogta meg .. az olyan grízes cucc...
A fürdetés jól megy, azzal nincs gond. Alíz önnálóan lubickol, nem fogom .. annyi víz van benne, hogy ha hanyatt fekszik, a fél füle benne van :)
Így ..

Kép

Hozok 1-2 fotót :)

Tejpép-evés:

Kép

Kúszás helyett légibemutató :lol:

Kép

Jól csinálod, csak fordítva :D

Kép

Dumabajnok :)


Kép

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok

Nono, gratulálok a mászáshoz, nem semmi 4 hósan! Nagyon ügyes a kispasi! :)

Zsu, szuperek a képek, nekem tetszik a hajad színe. Te mit változtatnál még rajta? (Múltkor írtad hogy még nem vagy vele elégedett.) Azt a rucit ami Lizán van még én is felvenném :lol: Kész hölgy! Hú mindig megállapítom hogy Katának olyan kis rosszcsont arca van! :) A haja színe (is) annyira szép, nekem nagyon tetszik!

Lekri, sajna nem tudok ebben segíteni. Nekem mondjuk egyszerűbb lenne mert van cumisüvegmelegítőnk, de ez a tanács gondolom nem sokat segít most rajtad... :oops: Azt egyébként én is hallottam többektől hogy a kórházban is mikrózzák a kaját.

Kisfruszi, Mazsi dettó ezt csinálta egy hétig... Vagyis ő nem kelt fel igazán, csak nagyon nyugtalanul aludt, folyton dobálta magát álmában, elég volt csak annyi neki hogy kicsit paskolgattam a seggét (arra imád elaludni) vagy simogattam az arcát, azonnal nyugi volt újra, de ha elkéstem vele, akkor addig vergődött amíg felkelt rá. Volt olyan éjszaka hogy kétóránként keltem hozzá, hát ilyen még újszülött korában sem volt... Tegnap meg ma végre jól aludt, annyira remélem hogy így ismarad megint...

Gumimaci, köszi, igen Mazsi imád hason, bár már megtanult visszafelé is forogni, úgyhogy néha megunja és visszafordul, közben meg baromira örül magának hogy már ilyen ügyes és hatalmasakat vigyorog közben. :D

Szössz, Alíz továbbra is nagyon édes! :) (Az a szmájli az első képen :lol: :lol: ) Mazsi is elkezdte pár napja ezt az ejtőernyőzést, meg vadul tolat. Viszont álmában meg előrefelé halad, reggelente általában úgy találom meg hogy fel van kenődve a kiságy végére (vagy keresztben van :D), pedig már úgy teszem le hogy annyira hátra rakom amennyire csak lehet. :lol:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő - Érdekes, mert álmában Alíz is előre halad .. én is egész hátra rakom le, és a kiságy elejében találom a plüssálatok alatt, vagy keresztben :D :D :lol:
De nekem az a gyanum, hogy az ágyban találnak "fogást" ahol kitámaszthatnak, és úgy tudnak előre kúszni .. vagy nem tudom :D

Kép
szösszenet
 
 


Igen, valószínű, mikor még itt lent volt a kiságy, sokszor lestem mit csinál mikor hallottam hogy valamin nagyon dolgozik :D A lábfeje gyakorlatilag mindig valamelyik rácsra volt "rátekeredve" :lol:

Egyébként néha látom hogy hogy halad előre a kiságyban. Feltolja a seggét, behúzza a lábát és eldől oldalra :lol: Ezzel pár centit tud haladni.

Ja, csajok, akartam mondani hogy (aki szeretne ilyet venni) Tescoban most a kis kabátok le vannak árazva 1800 ft-ra, szerintem egészen jó ár.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Törölt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.05.18 09:32-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Törölt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.05.18 09:33-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Lányok,

Annyira kedvesek vagytok, és hát bizony én is elpityeredtem, ahogy olvastam a hozzánk intézet soraitokat! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Nagyon köszönöm! :cry: :cry: :cry: :cry:
Ígérem, fogok válaszolni a privikre, addig is puszi mindenkinek!
És akkor pár fotó Daniróla közkívánatr!
Puszilás és ölelés :cry: :cry: :cry: :cry:
Kép
(A színes labdást -Kika- ajánlom. mert nem idegesítő zenét játszik, kb. 15 db-ot, nyomásra indul, zenél-gurul-villog. Dani már betudja kapcsolni, nagyokat nevet és majd ha mászik, tud majd utána menni.)
Kép Kép
Kép Kép
Kép

Kép
1bambi
 
 


Bambi - Húúúúú de sokat változott Dani .. megőrülök ... tiszta apja! A szem és a tekintet legalábbis teljesen! :shock: :D
CSodaszép :)
Várom a privi választ :)
Ne pityeregj .. inkább gyere néha írni .. ritkán is szívesen látunk :)

Szőlő - Alíz is elkezdte a lábat maga alá húzást ... csak még nem tudatos. Ha nagyon akar haladni, akkor repül :D és nem megy .. akkor behisztizik :D Mazsi nyugisabb típus .. lehet ő hamarabb ráébred, hogy "lassan járj, tovább érsz" :D :lol:

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok!

Bambi! De jó, hogy még itt vagy! Daninak nagyon komoly tekintete van, jó, hogy hoztál róla képeket.

Szösszenet! Alíz tényleg egy igazi hölgy, úgy is öltözteted. Bevallom, én azért veszek még mindig unisex ruhákat is, hogy ha a következő baba fiú lenne, akkor se legyen gond ugyanazt ráadni. Majd egy kicsit később hölgyesítem Trudit.

Nono! Én is gratulálok a mászáshoz. Trudi még csak időnként hernyózik, de akkor is hátrafelé. És olyankor mindig dühös lesz, hogy nem éri el a kívánt tárgyat, hanem csak távolodik tőle. Te mit is tanulsz? Nem emlékszem...

Eve! Nagyon érdekes ez a hozzátápi, ahány orvos és védőnő, annyifélét mond. Most gondolkodom, talán azért krumpli, mert az laktató?

Kisfruzsi!
Nagyon jó, hogy így tudsz haladni Alma mellett a disszertációddal. Nálunk is megint gond van a cicizéssel. Trudin viszont látom, hogy éhes, de csak reklamál és nem mindig fogadja el. Van, hogy már ott spriccelem a szájába, na ilyenkor azért néha rákap. Ez lenne a szopisztrájk? Nálatok mi miatt van? Bár ha Alma tényleg nem éhes, akkor talán nem olyan gond.

Zorroné!
Tegnap én is megpróbáltam egy kis almalevet, de úgy, hogy fele almalé, fele anyatej. Még én ijedtem meg, hogy megevett vagy 4-5 kiskanállal. A végén már tátotta a száját. De ez nálunk is csak egy próba volt.

Mindjár teszek föl képeket is, csak még nem nem tettem át másik helyre őket, meg kicsinyítek..
Vendég
 


Akkor itt a terítő lehúzása és esetleges megevése:
Kép

És a kis zongorista:
Kép
Vendég
 


köszönjük a hozzászólásokat...


Kérdés: Az alma- és barackfoltokat hogy szeditek ki a ruhákból, előkékből?

Kép
téjé
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem ez volt eddig a leghosszabb éjszakánk. :( Éjjel 1-ig kétszer aludt 5 percet, semmi sem volt jó neki, még az sem, hogy mellettünk lehetett. :( Végül annyira kifáradt, hogy elaludt, de óránként ébredtünk. Csak tudnám, hogy reggel 8-kor mitől ért fülig a szája, mikor aludta ki magát? :? :) Mert nekem nem sikerült.

Szösszenet! Alíz egyre gyönyörűbb! :D Micsoda fodros lábacskák, karok! :D Látom, a tejpép nem ízlik neki. Ugye szokott enni barackot? (Biztos írtad már :oops: ) És az nem segít a székrekedésén?
Nálunk azért tiszta víz minden, amikor fürdik, mert jó sok vízben pancsol. :D A tegnap este még a függöny is vizes volt.
És sokáig kell még egyedül lenned Alízzal napközben? Minden nap így dolgozik Párod?

Anetto! Sajnálom, hogy ti is szenvedtek éjjel. :(

Bambi! De jó, hogy tettél képeket! Dani sokat változott, olyan komoly kispasi lett belőle. :D Gyönyörű szemei vannak! :D Az 5. képen nagyon édes! És az is tetszik, ahogy alszik. Mi nem kényelmes ezeknek a csöppségeknek néha!

Virág! Nagyon huncut a kis Trudi a terítővel! :D És egy zongorista sem tudna komolyabban ülni a billentyűkhöz. :lol: :lol:

Mi is próbáltunk unisex ruhákat venni. Inkább Nimród születése előtt sikerült. Most már azért van jó pár kék rucink. :wink:

Szőlő! Milyen kabátok vannak leárazva. Én valamilyen széldzsekit vennék neki. Mert ma is amilyen szél fújt erre... :? Télire van neki kiskabátja, de az most még nagyon meleg lenne.

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Virág - Hát igen, elég csajosan öltöztetem Alízt .. de mivel mindig veszett olcsón vásárolok (500-1000 Ft-okért .. ahol meglátok vmit neki, megveszem), és mindig kislányra vágytam, így imádom öltöztetni :D Majd ha fiam lesz, őt meg igazi pasis cuccokba fogom. Az biztos, hogy ezekből szinte semmit nem fog tudni hordani .. :) de nem baj :)
A lényegi dolgok (babakocsi, ágy, játszószőnyeg...) unisexek nálunk is :)

Gumimaci - De-De, a tejpépet imádja :) szerencsére ..
A gyümölccsel napok óta küzdünk .. eddig ette, most szájzár van ..
Meg eleve alig van étvágya :(
Lehez fogzás indul nálunk is ..
Sajnálom a rossz éjjeleket :(

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok!

Bambi, húúú micsoda szemek!!! :) Nagyon szép és igazi kispasi lett Dani! Azért gyere néha, ha csak pár képet feltenni ról, akkoris! :wink:

Virág, jópofa nagyon ez a terítőhúzogatás :lol: (ismerős) Zenész lányka lesz? Jaj azt a zongorát hogy irigylem :)

Téjé, nekem Vanish-sel (a porral) simán kijött a barackfolt, pedig nem azonnal mostam ki.

Jajj mennem kell felébredt.

Ja, dzsekik: hát nem széldzseki, legalábbis azt nem láttam. Szerintem nem is téli, mert annyira nem vastag, inkább ilyen átmeneti-féle. Mindjár lefotózom a miénket és felteszem, hátha az segít.

Na, közben mégsem kelt fel, visszaaludt. :D

Gumimaci, nagyon sajnálom az éjszakát... :( Nem a foga jön? Nekünk akkor voltak ilyen rettenet éjszakáink, védőnő ajánlotta a Vibrucol vagy mi homeós kúpot, egyszer adtam neki, de nálunk semmit nem ért....

Nekünk picikben, 56-osokban meg 62-esekben voltak uniszex cuccaink, mert ugye nem tudtuk a nemét, de mióta megvan Mazsi, szinte csak csajosakat veszünk neki. :) A nagyobb dolgok nálunk is uniszexek, pl a pihiszéket sem vettem meg a rózsaszínt, pedig nagy volt a kísértés :lol: Én is imádom öltöztetni :roll:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok!

Este írtam egy jó hosszú hsz-t,elszállt.
Írtó dühös lettem.

No akkor újra.

Bambi!
Sajnálom,hogy így döntöttél, de biztosan ez lesz nektek a legjobb.
Dani nagyon csini pasi,dehát miden Dani ilyen! :lol:

Láttam nagyon szép kislányokat és jó kis krapekokat.
Milyen sokat nőttek a gyerekek, pedig milyen kicsik voltak. :wink:

folyt. köv.

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Marcianyu!

Azt szeretném tőled kérdezni, hogy mennyit és mit iszik a kicsid?
Mindig csak arral beszéltél mennyit evet, de az ivásról nem...
Azt említetted, hogy a víz nem jött be neki...Jázminnak sem.

Jaj mennem kell...

folyt.

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Szőlő köszi. Vanish-t veszek.

Cikk a HVGből

Zseniképzés csecsemőknek: újdonság, vagy régi üzlet?
2008. szeptember 13. 15:32 | Utolsó módosítás:2008. szeptember 13. 16:06

Magyarországon még újdonságszámba mennek azok a módszerek, amelyek követői, jó pénzért, születésük után szinte azonnal szuperintelligenciát ígérő kurzusokkal bombázzák a csecsemőket. Ha megfizetik, akár már az anyaméhben elkezdhető a topmenedzserképzés.


A gyermekek nem azért nem tudnak megtanulni már jóval iskoláskoruk előtt olvasni, mintha ez nem menne nekik, hanem azért, mert rosszul tálaljuk a leckét, icipici betűinkből pedig nem képesek összerakni a szavakat. Azok a babák viszont, akiknek a szülei két éve elkezdték a programunkat, 2-3 évesen már nekik való szövegeket olvasnak - büszkélkedett a HVG-nek Bán Annamária, az Amerikából érkezett, Okosbaba fantázianevű program egyik hazai meghonosítója. Az okosbabás szülő gyakran, rövid ideig képeket mutat a csecsemőnek, a rendszeres ismétlés miatt ugyanis elegendő pár másodperc, hogy a gyermek megjegyezze, mit lát - állítják a program hívei. "Éppúgy működik az egész, mint a reklám a tévében" - von párhuzamot Bán. Szerinte a babák már egészen kicsin képesek nagy betűkkel írt szavakat memorizálni.

A korai fejlesztés kifejezést régen az idegrendszeri vagy érzékszervi problémával élő gyerekek terápiájának bizonyos módszereire használták, de mára megváltozott a helyzet. Az erre specializálódott vállalkozások azt sulykolják, hogy minden csecsemő és kisgyermek fejlesztésre szorul. Az immár Magyarországon is egyre szélesebb körben elterjedt elmélet szerint az "igazán gondos szülő" már féléves korban elkezdi a kisbabát olvasni, matematikára vagy idegen nyelvre tanítani, általános műveltségét megalapozni.

Az országszerte több tucat képességfejlesztő játszóházat működtető Gekko kurzusait újszülöttkorban kell elkezdeni - állítják a tulajdonosok. "Tapasztalataink szerint az iskolások 20-25 százaléka valamilyen tanulási, viselkedési vagy figyelmi problémával küzd, márpedig az erre utaló jelek pár hónapos kortól észrevehetők" - állítja a HVG-nek Ónodi Csilla pedagógiai igazgató, bár elismeri, hogy a képességfelméréseken hibátlanul teljesítő jelentkezőket sem tanácsolják el. Szerinte nagyon résen kell lenni, mert az iskoláskort megelőzően a részképességzavarok egyszerűen, játékos terápiával felszámolhatóak. Ennek a résen levésnek persze borsos ára van: intenzív, azaz heti kétszer egyórás képességfejlesztő kurzusait a Gekko évi 380 ezer forintért kínálja. A túl korai hajtásért azonban szakértők szerint a gyermekek fizetik az igazán nagy árat.

"Óriási üzlet" - sommázza véleményét a csecsemő- és óvodáskori fejlesztőprogramokról Vekerdy Tamás gyermekpszichológus, aki nem győzi hangsúlyozni: még óvodáskorban is csak azoknak a gyerekeknek volna szükségük fejlesztésre, akik valamilyen valódi testi vagy lelki fejlődési zavarban szenvednek. "Ezek a rejtélyes zseniképző mágiák nagyjából tízévente újra és újra előkerülnek" - mondja a HVG-nek Vekerdy, hozzátéve, hogy először 1962-ben az Egyesült Államokban, az úgynevezett szputnyiksokk után (amikor az amerikaiak nem tudták megemészteni, hogy az oroszok lőtték fel az első embert a világűrbe) indítottak különféle "gyorsító" tanítási programokat. Ám az így "felhúzott" gyerekek zsenialitása 9-10 éves korukra lehanyatlott, s újra bebizonyosodott, hogy a fejlődésben sokkal nagyobb szerepe van a családi háttérnek, az ebből fakadó érzelmi biztonságnak és a mindezzel összefüggő játszani tudásnak.

A "tanítsd kisbabádat olvasni" módszer most tért vissza harmadszor, és úgy tűnik, Magyarországon mint vadonatúj dolgot fedezik fel - mutat rá Vekerdy. Az efféle tankönyvek az 1960-as évek második felében jutottak el először Európába, ám a gyerekorvosok hamarosan a neurotizált óvodás gyerekek számának emelkedéséről számoltak be. Az egyik nagy "indítóprogram" atyja, McVicker Hunt maga ismerte el az 1970-es évek közepén, hogy a hátrányos helyzetű gyerekek esetében sem a korai tanítás a megoldás, hanem annak szisztematikus pótlása, ami kimaradt az életükből: az érzelmi biztonságé, a szabad játéké, a mindennapos meséé.

Tény, hogy egyes ingerszegény környezetből jövő gyermekek fokozott törődésre szorulnak, ám - mint Vekerdy vallja - velük is inkább játszaniuk, mondókázniuk, mesélniük kellene a fejlesztőpedagógusoknak, mintsem az olvasást vagy a matematikát gyakoroltatni. "Van abban némi igazság, hogy megváltozott a világ, már nem él együtt több generáció, s az izolált családokban a fiatal szülők gyakran nem is tudják, mit, mikor és hogyan kell csinálni a gyerekkel" - mutat rá a szakértő, aki szerint emiatt észrevehető a gyermekek nyelvi elmaradása, szókincsük csökkenése. "Az a gyermek, akinek mindennap mesélnek, iskoláskorára másfél évvel előzheti meg kortársait az anyanyelvi fejlettségben" - jegyzi meg Vekerdy. Ám a szülők egyre kevesebb időt szánnak gyermekeikre, ezért nem csoda, ha a mai óvodások szókincse gyérebb, a beszédértésük rosszabb - ez a tapasztalata Letenyei Zita fejlesztőpedagógusnak, a rendszeresen iskola-előkészítő tanfolyamokat szervező Manóvár Gyermekóvó vezetőjének is.

Mind fiatalabb korban kezdik a gyermekek a nyelvtanulást is. Az ambiciózus szülők országszerte már mintegy hatszáz csecsemőt írattak be a Helen Doron Early English nyelviskola babáknak szóló kurzusára, legtöbbjüket négy-öt hónapos korában. A nyelviskolában ugyanis már három hónapos kortól szerveznek angoltanfolyamokat. "Születését követően a gyermeknek korlátlan fonetikai bázis áll rendelkezésére, ami lehetővé teszi, hogy bármely nyelv az anyanyelvévé válhasson. Ám miközben a hangképző szervek mintegy 140 beszédhang képzésére lennének képesek, egy-egy nyelv ebből csupán húsz-negyven hangot használ. Ha azonban a baba pár hónapos korától fogva több nyelvi közegben is rendszeresen jelen van, több nyelv hangzókészletének tökéletes elsajátítására képes" - érvel a korai kezdés mellett Kissné Hőss Klára, a módszer magyarországi meghonosítója. "Vigyázzunk, nehogy a korai nyelvtanítással rongáljuk az anyanyelvi struktúrát" - int óva Vekerdy Tamás. Szerinte ha egy gyermek sorsszerűen egy idegen nyelv közelébe kerül, azaz szülei különböző anyanyelvűek, nem baj, ha korán kezdi a nyelvtanulást, amúgy viszont 6 éves kor előtt nincs értelme.

A gyermekfejlesztésből élők fantáziája azonban nem ismer határokat. Ma már Magyarországon is kapható - 40-50 ezer forintért - olyan, a kismama hasára szerelhető úgynevezett "születés előtti készségfejlesztő rendszer", amely az ígéretek szerint természetes, anyaiszívhang-alapú hangleckék segítségével erősíti a születendő gyermek tanulási képességeit. Ennek használatával a születendő gyermekek megelőzik majd kortársaikat a fejlődésben, intellektuális képességeik fejlettebbek, ők kreatívabbak, önállóbbak lesznek, jobban tudnak koncentrálni, és ezzel az iskolai követelményeknek is könnyebben megfelelnek - ígéri szerényen a terméktájékoztató.

Kép
téjé
 
 


Virág írtam privit, de elszállt. Holnap megint próbálom.

Kép
téjé
 
 


Sziasztok!

Majd olvasom a hétvégi termést, de először kérdeznék...

Aki már adott a babájának sütőtököt!!!

Szóval megfogta a székletét???

Mert Boginak nem megy a kaki... :?

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Sziasztok!
Nem nagyon olvastam vissza, csak ezt az oldalt, ezt is csak futólag, mert elég kakán vagyok. Szombat hajnal 4 óra óta görcsöl a hasam. Nem mensi-sen, nem a gyomrom,hanem az egész hasam. Hullámokban jön, és hányingeresen. Majd remélem, jobban leszek,és akkor olvasok és reagálok.
Csak annyit, hogy
Xara Marci vizet szokott inni, nem is keveset, csak a kaja hejett nem tudom adni neki éjjel. Nem tudom vele kicselezni, tápot kell adnom neki. Szerencsére szépen issza a vizet, ki is van akadva a család, hogy miért nem cukros teát adok neki! Persze az még kéne...!
Ollem, én eddig egyszer próbáltam a sülőtököt, ízlett neki, de neki is megfogta a pociját. Azóta nem próbálkoztam.
De az őszibaracklé szokott segíteni.
Na megyek, próbálok pihizni amíg föl nem ébred a Marci. Majd jövök. Pusz

Kép
marcianya
 
 


Marcianya!

Jobbulást.
Nem lehet kellemes a hasgörcs. Pihizzél.
És köszi a sütőtökös hsz-t. akkor tuti azért nem megy neki szombat óta...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?