Új privát üzeneted érkezett!

zsuzsi73 írta:Kata

2 főállása nem lehet egyszerre egy embernek. Tehát muszáj, hogy tudjon egymásról a 2 munkahely, valamelyik mellékállás lesz.

nem kell feltétlenül tudnia, a 2.nál kell arról nyilatkozni, hogy van másik 36 órás állása, mert akkor az EHOt nem vonják tőle.

de látom közben Kata is írta.

jud71 írta: Felírtak sinlacot és tejpépet, hogy azzal sűrítsem a kajákat. Hát egyenlőre még csak a sinlacot váltottam ki, úgí gondoltam, hogy a napi két gyümölcshöz keverek belőle. Szerintetek?

Miért hízlaljunk egy gyereket?
én ennek semmi értelmét nem látod. A te pici fiad meg totál rendben van szerintem. Bőven elég a napi 2 gyümihez tenni.
(de hidd el, ettől sem fog elindulni a súlya :wink:)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Köszi csajok a válaszokat!!!
még kérdeznék:

Akkor gyakorlatilag addig nem kell felmondanom a régi munkahelyemen,amíg kapom a gyest?vagyis amíg a fiúk nem mennek suliba,addig pörögni fognak az éveim???Ha ez tényleg így van,annak örülnék,mivel a cég egy nagy multi,aki állítólag hamarosan lépni fog Mo.-ról,és akkor kapok majd egy csomó végkielégítést?,mert már 2001. óta ott vagyok!
És akkor a régi munkahelyem lesz a főállásom és az új a mellékállás???Bocs,hogy még mindig nem látok tisztán!

Hajni,
ma utánanéztem a dajka sulinak,vazze,a 2 pont üti egymást,így felváltva kell majd járnom!Az a baj,hogy a következő tanfolyam csak tavasszal indul,-ha indul,addig nem tudok várni,mert 5 hónapos!Még van 1 hetem eldönteni,hogy elkezdjem-e azt a sulit is!
Jót röhögtem(volna) a cikken,egyszer ezt már vki feltette,akkor is este olvastam,amikor a fiúk már aludtak! :lol:

Andi
Kép
aanda
 
 


Aanda :D
addig nem kell felmondanod, amíg megkapod a fiz. nélküli szabadságod, amíg ők engedélyezik.
DE! 3 éves kor után megszűnik a védelmed, utána gyes alatt is felmondhatnak neked.
(teljesen mind1 hogy melyik a fő és melyik a mellékállásod)

7. évi munkaviszonnyal azért olyan csomó végkielégítés nem jár.
A Munka Törvénykönyve által meghatározott törvényi végkielégítés mértéke

1. legalább három év esetén: egyhavi,
2. legalább öt év esetén: kéthavi,
3. legalább tíz év esetén: háromhavi,
4. legalább tizenöt év esetén: négyhavi,
5. legalább húsz év esetén: öthavi,
6. legalább huszonöt év esetén: hathavi

átlagkeresetnek megfelelő összeg


munkaszerződés ettől eltérhet persze

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Anda,
akkor éjjel-nappal tanulnod kell majd?:shock: Ajjaj! Én alig várom már, hogy szabaduljak az iskolapadtól! Egész életemben tanultam, betelt a pohár!
20140901102739
 
 


icsilya írta:addig nem kell felmondanod, amíg megkapod a fiz. nélküli szabadságod, amíg ők engedélyezik.
DE! 3 éves kor után megszűnik a védelmed, utána gyes alatt is felmondhatnak neked.


Csak ha másik munkát vállal vagy amúgy is? Ne ijesztgess!

Még egy kérdésem lenne, Orsi!
Írtam korábban, hogy a fiam elég sokat esik fejre. Te hova vinnéd megmutatni ilyen izom-nemtommi-fejlesztésre-felmérésre?

Köszi: Pompi

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi :?
Sajnos amúgy is...
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Hajni :P
Vettünk latexet, de azt még annyira sem csípték, mint a szilikont. Aztán vettem Tommiee Tippiee cumit is, anyamell utánzót, azt sem annyira mint most már mégis a sima Avent szilikonost :lol: De nem függő egyik sem, szerencsére. A kezük ugyanúgy megteszi, mint a cumi :roll:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Orsi,
"amíg ők engedélyezik"?Erre nincs vmi jogszabály?És ha vki otthon akar maradni ikrek esetén mondjuk 5 évig?

Hajni,
sajnos nem volt lehetőségem 19 évesen továbbtanulni,és elképzelésem sem volt,hogy mi akarok lenni,ha nagy leszek!
Most,30 évesen jöttem csak rá,hogy ezt a pálya való nekem!
Sőt,ha bírom a tanulást,jövőre megpróbálom az óvónőképzőt is!A legjobb barátnőm 40 éves,3 gyereke van,és most kezdte a fősulit,mondjuk ő már évek óta dajkaként dolgozik! :lol:

Jól elbeszélgetünk így 3-an! :wink:

Andi
Kép
aanda
 
 


Anda,
:lol: :(

Fanni,
akkor már nektek is kész cumigyűjteményetek van! :lol: Tökjó, hogy ezek után ujjszopósak lesznek! :lol: :lol: :lol:

Úgy tűnik az én fiam is megviselte a 15 hós oltás. Ma, pont a szurira egy hétre, belázasodott! Remélem, még ma el is múlik!
20140901102739
 
 


Hajni! Bálint 2 napig volt lázas, de úgy, hogy adtam lázcsillapítót, elmúlt, és másnap megint lázas lett.

Pompi! Még mindig fejre esik a kisfiad?! Norina nem? Látsz különbséget, vagy csak elevenebb?

Anikó jól eltűnt... Nekem úgy hiányzik...

AAnda! Végkielégítéshez: Ha van egy jó kis kollektív szerződés, akkor az sokat tud hozni a konyhára. Meg figyelni kell arra, ha pl. létszámleépítés van, és egyébként is váltana az ember, akkor lehet, hogy érdemes önként ajánlkozni és megegyezni. Ez nálunk is így volt, nagyon korrekt volt a kollektív, nálunk a törvényben megszabotton felül annyi hónap végkielégítés járt, ahány évet ott dolgozott az ember (de csak annak járt a plusz, aki legalább 3 éve ott volt). És aki épp gyesen, gyeden volt, és már "nem volt hova" visszamennie, ennek a kétszeresét kapta. Szerintem ez tényleg korrekt, hát a multik így (is) zárnak. Persze ezerszer jobban örültem volna, ha nem zár be, és van klassz munkahelyem, ahová visszamehetek. :cry: Szerintem szerezz egy kollektív szerződést (ha van).

dkata
 
 


Hajni :P
Na igen :lol:
Biztos az oltás miatt lázasodott be? Mert mi tegnap kaptuk a 2 hós oltást és azt mondta a dokinéni, hogy 48 órán belül lehet lázuk... ?
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! A 15 hós oltás más, ott 10-12 nap múlva is lehet tünet, Bálint még pöttyös is volt (rózsahimlő elleni is a 15 hós).

dkata
 
 


Még mindig lázas... :(

Fanni,
Kata jól írta, ez másfajta szuri, itt 7-10 nap múlva jelentkezik tünet, vagy azonnal (pl. pöttyök ).
20140901102739
 
 


Kata,
Anikó nekem is hiányzik, de jó lenne, ha mások is gyakrabban írnának... :( Szinte velem van tele a topic! :oops: :roll:

Mához 2 hétre megyünk a Kaáliba, mához 3 hétre indul a suprefact :D
20140901102739
 
 


Hajni! De szuper! Olyan nagyon irigyellek, hogy el sem tudom mondani (le sem tudom írni)!
Megjöttek a cipők! :lol:

dkata
 
 


Kata,
én most is inkább realista vagyok: Olivér negyedikre sikerült, nem várok túl sokat a mostanitól... De azért persze nagyon várom! :D
Milyen végül az anyaguk? Nagyon szépek?
20140901102739
 
 


A régi puha báránybőr volt, ez masszívabb anyag, legalább nem sajnálom kintre se ráadni. És Bálint beleszeretett az autósba,állandóan azt mutogatja.

Az, hogy Olivér 4.re sikerült, semmit se jelent! A kistesó elsőre is sikerülhet! :lol: És tényleg nagyon irigy vagyok.... :cry:

dkata
 
 


pompomlány írta:Csak ha másik munkát vállal vagy amúgy is? Ne ijesztgess!

Még egy kérdésem lenne, Orsi!
Írtam korábban, hogy a fiam elég sokat esik fejre. Te hova vinnéd megmutatni ilyen izom-nemtommi-fejlesztésre-felmérésre?

ennyi idősen BHRG, lehet hipotón v. feszes a keze, egyik esetben sem használja megfelelően.

én úgy tudom, hogy a felmondási tilalom 3 év után mindenképp megszűnik, de utána kell néznem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


aanda írta:Orsi,
"amíg ők engedélyezik"?Erre nincs vmi jogszabály?És ha vki otthon akar maradni ikrek esetén mondjuk 5 évig?

nincs rá semmi jogszabály, de ált. ezzel nem szoktak szórakozni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok! :)
Vagyok én is, csak a nyaralás óta nem igazán érem utol magamat a házimunkával. :?

Orsi! :)
Hogyan sikerült a bébiszittert/bölcsit megoldani szopi szempontból? Lili hányszor és mikor szopizik még? (Nálunk még mindig van 3: este, éjjel és reggel.) Iszik már pohárból vagy valamiből rendesen?

Hajni! :)
Jobbulást Olivérnek!

Én is hiányolom az eltűnteket. Merre vagytok?

Kép Kép
kismokus
 
 


Orsi

olyan jót mosolyogtam azon, amit írtál, hogy nem tudsz valamit pontosan, utána kell nézned. Mintha Te lennél a topik jogásza, orvosa, munkaügyese, stb. :D :D :D

Kata

nálatok nem lesz több baba?
Milyen cipőket vettél? Megmutatod? engem nagyon érdekel, cipővadászaton vagyok.

Kismókus

Te se írsz magatokról semmit :(

Hajni

lazábban fogod biztosan venni a következő lombikot, így biztosan sikerülni fog.
Mi ha mennénk, biztosan sikerülne azonnal, sőt, szerintem spontán is, ha nem védekeznénk :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Kedves Orsijogásznéni!
Köszi a válaszokat, ha utána tudná nézni... léccilécci... Nekem nagyon gáz a mh-em, és 6 évig itthon akartam maradni és utána lelépni. Ha meg kirúgnak 2 v. 3 év után (az se mindegy), akkor lőttek a szép családi életnek és mehetek munkát keresni vagy mivan???? :shock: (mindjárt ideteszem a rosszullevős ikont is! )

kata, hajni
azt figyeltem meg, hogy Bencsi mikor elesik (mondjuk hátra), teljesen elhagyja magát, és persze koppan a feje, Norina meg feltartja a fejét, de ő egyébként is nagyon óvatos és nem nagyon esik. Bencsi meg hebrencs. Ha tudja, ha nem, ő megy, Dömpikém és csinálja.

KépKép
pompomlány
 
 


kismokus írta:Orsi! :)
Hogyan sikerült a bébiszittert/bölcsit megoldani szopi szempontból? Lili hányszor és mikor szopizik még? (Nálunk még mindig van 3: este, éjjel és reggel.) Iszik már pohárból vagy valamiből rendesen?

Lili is így szopik, de bölcsi szempontból ez már teljesen jó.
Pohárból ő már nagyon régóta tud inni, azzal nem volt gond.

zsuzsi73 írta:Orsi

olyan jót mosolyogtam azon, amit írtál, hogy nem tudsz valamit pontosan, utána kell nézned. Mintha Te lennél a topik jogásza, orvosa, munkaügyese, stb. :D :D :D

:lol: :lol: :lol:
munkaügy meg a jog ezen része, azért szegről végről kapcsoldódik a szakmámhoz, tehát ott ha valamit nem tudok, akkor jobb szeretek utánanézni.

Pompi :D
megnézem, de a gyesen az nem változtat, hogy van-e munkahelyed vagy nincs, mert alanyi jogon jár.
Tehát ha ki is rúgnak még otthon maradhatsz tanköteles korig.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


pompomlány írta:azt figyeltem meg, hogy Bencsi mikor elesik (mondjuk hátra), teljesen elhagyja magát, és persze koppan a feje, Norina meg feltartja a fejét, de ő egyébként is nagyon óvatos és nem nagyon esik. Bencsi meg hebrencs. Ha tudja, ha nem, ő megy, Dömpikém és csinálja.

szerintem mutasd meg a HRG-seknek, ez elég tipikus tünetek

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni,
Olivérnek jobbulást kívánok!
Kistesó projekthez pozitívan állj hozzá!Nagyon szorítok majd!

Kata,
köszi a jó tanácsokat!Kollektív szerződés van,beszerzem!

Kismóki,
üdv.!Jó takarítást!Én majd akkor állok neki,ha sz@r idő lesz,addig lent vagyunk!

Pompi,
6 évig otthon?Én befonnám a szemöldököm!

Andi
Kép
aanda
 
 


Kismóki, Anda,
köszi. Nincs jobban, egész éjszaka lázas volt, és most is úgy alszik. Pedig úgy tűnik, nincs semmi baja.

Zsuzsi,
ne'már.... Ti tényleg védekeztek? :shock: Minek?

Pompi,
én csak azért az egyért tartok egy kicsit a hosszú kihagyástól, mert utána szerintem nekem nagyon nehezen menne a munkába való belépés meg a hozzászokás. Az egyik rokonunk is addig halogatta, hogy visszamenjen dolgozni, hogy közben 4 gyereket szült, és most már inkább főállású anya lett. Végülis az is egy út... Nehéz kérdés, jó lenne tudni a jövőt! :roll:
Kíváncsi vagyok, mit mondanak Bencsinek.

Kata,
muti a cipőket! :D
20140901102739
 
 


Gyed, gyes: állítólag ősszel terveznek vmi átalakítást :roll: Remélem nem lesznek túl genyák :evil:

Pompi
6 évig otthon szeretnél lenni? Akkor neked nagyon bejön ez a dolog :D És szeretnétek még gyarapítani a családot?

Aanda
drukkolok neked, hogy teljesüljön a vágyad és óvónéni legyél!

Hajni
4 gyerek :lol:
Azért én főállású anyaként nem tudom elképzelni magam.... Most 4 év itthon, aztán vmi részmunkaidős állást szeretnék...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma,
Azt hiszem, én sem tudnék itthon maradni. Meg ugye akkor minek tanultam annyit?!
Vonalzót mikor készítesz? Vannak tüneteid?
20140901102739
 
 


Zsuzsi! Puhatalpú Liliputis cipőket rendeltem bentre. Nálunk elég hideg a padló a földszinten, és mi Bálinttal "lent" lakunk. :lol:

Pompi! Hajni! Én megértem az otthonmaradást 6 évig, én is maradnék, ha lehetne. Én eddig 6 éves korom óta folyamatosan iskolába jártam, '96 óta dolgozom is mellette, hát most szuper itthon lenni és csak tanulni. A sulit viszont be szeretném fejezni jó időre, mert azért már 30 éve nyomom. :oops: Hát, nagyon fogom utálni, ha elveszik a gyest, mert akkor mehetek vissza, Bálint meg bölcsibe. Abban pedig egyetértünk a párommal (ez nagyon ritka!!!), hogy jobb nekünk itthon! :lol: :lol: :lol:

Hajni! Fényképezzem le a lábán? Merthogy ott van a Liliputi honlapján, az új drapp kiskutyás és a kék autós. És XL-es, picit nagy, de így szerintem kibírja a szezont. Képzeld, voltam tegnap a Lidl-ben és van olyan zokni, amin markoló van! Szerintem bejönne Olivérnek! :lol: :lol: :lol: Te kire fogod bízni majd a gyerekeket, ha forgatsz (mondjuk 1 hónapot az őserdőben)? Mert én bébiszitterre nem nagyon hagynám, mondjuk másra se... Vagy csak rövidebb és közelebbi munkákat vállalsz majd el? Úgy irigylem, aki sokat utazik, de csak elméletben, mert egyébként meg olyan itthonülő típus vagyok, ki nem lehet mozdítani. Még egy nyaralásra is ezer év, mire elszánom magam, 2 napért meg tutira el se indulok. (Egyébként nekem duplán jól jön az itthon levés, Ádám most kezdte a középiskolát, és így rá tudok nézni, meg főzök, mire jön, és legalább rendesen eszik. Meg úgy látom, ilyen korban kell leginkább a szülői háttér és kontroll.)

dkata
 
 


Kata
és vannak kamasz-allűrök?

Hajni
Néha kicsi émelygés, max. fél óra egy nap, meg eszméletlen álmos vagyok

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma! CSAK azok vannak... volt a nyáron: találkozás az első alkoholos itallal, a cigarettával, az első szerelemmel, az első bulikkal... :oops: :oops: :oops: Mondhatnám az egész család a gyerekemet gardírozza. A húgom és anyukám megy érte az esti bulikba (mert ugye én Bálint miatt nem tudok). Szerencsére a kislány anyukáját ismerem, ő is szokta fuvarozni őket. Az ex-sógorom elkíséri a durvább bulikra (pl. sziget - Iron Maden koncert). Most tette le a motor vizsgát, hát remélem ebben az évben már rossz idő lesz a motorozáshoz. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: Úgyhogy tényleg igaz - kis gyerek, kis gond, nagy gyerek, nagy gond.

dkata
 
 


Kata,
cigi, pia, buli,csajok hát igen.... Én arra gondoltam, hogy pimasz, felesel, életúnt, harcban áll anyával, az nincs? mert akkor még jobbik eset :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Hajni,
sztem Olivérnek 3 napos láza lesz!!!
Enyémek 1 hónap különbséggel átestek rajta,és az 5.napra jelentek meg a pöttyök!

Emma,
köszi,aranyos vagy!

Kata,
jó fej anya vagy,hogy elengeded a nagyfiadat a bulikba és haza is hozatod!Anyu velünk is ilyen "laza" volt,és én is így szeretném majd csinálni! :lol:
Apa is nagy motoros volt,mikor megismerkedtünk.Rá másfél évre eladta,amikor megvettük a lakásunkat,de még vén fejére is akar venni egyszer motrot!Hát én nem örülnék neki,mert már 2 haverja is meghalt,mondjuk ők ész nélkül motoroztak!

Fiaim már szinte mindent mondanak!Napról-napra nő a szókincsük és végre lekötik őket a mesekönyvek is!Az önnálló evéssel is nagyon jól haladunk és ahogy látom rajtuk a fejlődést,nekem is nagyobb türelmem van hozzájuk!

Most olvasom a Suttogó könyveket,imádom!Ti olvastátok már?

Andi
Kép
aanda
 
 


Kata,
ja persze-persze, hülye vagyok! 8) :lol: nekem is nagyon tetszenek a pipellők, a kutyásat már én is kinéztem! :D De nekünk télire ez picit vékony, legalábbis nekem is bundás papucs kell mindig, mert lábfázós vagyok...
Én is imádok itthon lenni! Még nagybulizós korszakomban is volt olyan négy nap is, hogy ki se tettem a lábam a lakásból! Na jó, a 3-on laktam, és nem volt lift! :lol: De kirándulgatni is nagyon szeretek!
Izgi lehet a kamaszéletet anya szempontból is megtapasztalni! Az én anyukám az otthoni vállalkozásukban dolgozott mindig is, és én mondjuk eléggé untam, hogy mindig otthon volt. Mindig referálni neki, kisbeszélgetni, barátnősködni.... Nem túlságosan szerettem! Amúgy a fiaid szeretik egymást?

Anda,
volt ma a doki, azt mondta piros a torka, biztos vmi vírus. Viszont - ahogy mondod - én se csodálkoznék, ha holnap után telel lenne pöttyökkel... :wink: :(
De jó lehet, hogy már mindent beszélnek! De elég hamar, nem? Barátnőm mondta, aki sürgősségin dolgozott, hogy a motorosokat úgy hívják, hogy élő donor... :? Suttogót nem olvastam (pedig itt van a polcon ), de tudom, hogy a sírni hagyás az alapja, úgyhogy marad is a polcon, nem fogom elolvasni!

Emma,
kicsit irigy... :wink:
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Suttogót nem olvastam (pedig itt van a polcon ), de tudom, hogy a sírni hagyás az alapja, úgyhogy marad is a polcon, nem fogom elolvasni!

a suttogónak???
annak marhára nem :wink:
pont az ellenkezője.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Aanda

a fiaidat a mesék a tv-ben érdeklik már?

Emma

tényleg csinálhatnál vonalzót, hogy nyomon kövessük, hány hetes vagy.
és amúgy most ez a terhesség eddig más, mint Zalánnal?

Hajni

lázas még mindig Olivér? ha igen, mennyi a láza?
mi nem szeretnénk több gyereket, azért kell védekezni.

Kata

szerinted a liliputisból 19-s lábra melyik méretet kell rendelni?
amit írtál a nagy fiadról, az jutott eszembe, hogy valamelyik nap a barátnőmmel, és a 6 éves fiával voltam, a gyerek folyamatosan feleselt az anyjának. mondja a barátnőm, hogy nagyon nehéz vele.
Erre én megkérdeztem, hogy lesz nekem annál nehezebb, ami most van? jót nevettünk, hogy ennél csak nehezebb lesz, hisz nekem most az az egy gondom van, hogy eszik -e eleget, kakált-e stb. :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni

adott valamit a doki a torkára? mit?
Olivér torka is piros, fel is írt antibiotikumot a doki.

Kép
zsuzsi73
 
 


Kata,
már azon is gondolkodtam, hogy ki fog menni a gyerekért az oviba! Az én melóm 10 körül kezdődik ált., és este vagy éjszaka van vége. Ezért kezdtem el tanulni mást, ami 8 órás meló (gondolom :roll: ), de ott a nulláról kellene kezdenem mindent, ahhoz meg már "öreg" vagyok!

Egy kicsit diétára kell fognom Olivért, mert ment a hasa. A sütőtök az fog, vagy épp nem? Tápszert kaphat?
20140901102739
 
 


Sziasztok Lányok!
Itt az elveszett bárány (ok egyike).
A nyarunk jövés-menéssel telt, ha meg itthon voltunk folyton kint, uszik a háztartásom, vasalnivaló-hegyek vannak, stb.
Luku ráadásul nem adta fel a 2x alvást, ami nem könnyitett a napirendünkön, de ezen a téren az utóbbi napokban örvendetes változás állt be, ugy tünik mostmár csak 1x alszik délután. Emese pedig jószerével 1x se, emiatt viszont este 8-ra csönd van a gyerekfronton :D
Pár oldalt visszaolvastam hát látom van itt valaki akit nagy gratula illet Emma, boldogságos babavárást kivánok Neked!
Most 2 témához szólnék csak:
gyesen, otthon lenni- nekem a legnagyobb boldogság forrása, én örömömet lelem abban, hogy mindig van meleg ebéd, a családomat nemcsak eset látom, és a kicsikéim itt a szemem előtt cseperednek. Ameddig csak tehetem, itthon is fogok maradni, és őszintén szeretném ebből a szempontból is a 4.gyerkőcöt, én szeretnék főállásu anya lenni de jelenleg csak 2 kiskoru gyerekem van már itthon.
A gimiben, 4.-ben az ofőnk iratott velünk egy fogalmazást arról, milyen is lesz az életünk 10 év mulva. Jól emlékszem, azt irtam, otthon leszek és nevelem a gyerekeimet. Jelentkeztem ugyan főiskolára de csak az apám kedvéért, és persze hogy semmit nem tanultam a felvételire, nem is vettek fel, már akkor éeztem, hogy felesleges energiát fektetni olyasmibe, aminek nem fogom a hasznát venni. Végül 10 év mulva nem az volt amit akkor irtam, de a diplomának semmiképp nem vettem volna hasznát eddigi életemben :oops: :roll: Én azt hiszem, a tájékozottság, müveltség meg miegyéb egyáltalán nem diploma kérdése, és nem érzem magam kevesebbnek papir nélkül sem.
Kata!
Bizony, kis gyerek kis gond... Az a jó hirem viszont, hogy mindebből ki lehet öregedni. Mátém most 19 évesen már egyre kevesebb buliba jár, megfelnőttesedett, teljesen normális lett, pedig 2-3 éve erre nem kötöttem volna fogadást... Egyedül a cigi maradt, pedig nálunk a nagyobb család is füstmentes, mi pedig életünkben nem szivtunk soha. A gyerek pedig 12 éves kora óta :shock: :twisted: Hát ez hogy lehet...
Hajni!
Jobbulást Olivérnek!
És végül:
Kép

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Zsuzsi,
antibiot nekünk is írt, de azt mondta, hogy csak akkortól adjam neki, ha 3 nap után is lázas. Mert akkor már a szövődményektől kell tratani, azt kell kezelni az antibioval. Úgyhogy most csak napi 3x nurofen kúraszerűen 3 napig, ha nem elég, akkor plussz kúp. 39 körüli a láza, de inkább alatta, fölé még nem ment.

Orsi,
mindenkitől azt hallom pedig. Bár igaz, én még nem olvastam... :roll:
20140901102739
 
 


Melcsiiiii! :D :D :D

De jó, hogy hallunk Rólatok! Nagyon nagyok lettek a kicsik, nagyon édesek! :D
Nekem is nagyon jó itthon, de egyedül (apa nélkül ) sajnos tényleg nem olyan élvezet. :( Amúgy tudod, mit mondok? A diplomámnak (remélhetőleg hamarosan t.sz. :roll: ) soha, sehol nem vettem semmi hasznát, még csak rá se kérdeztek soha! A melóm pedig olyan, hogyha 8 általánosom lenne némi tehetséggel, akkor az se érdekelne senkit.
Cigi terén az a tapasztalatom, hogy a nem dohányzó szülők gyerekei ált. csak átmenetileg cigiznek. Én is cigiztem 6 évig, és már évek óta nem. A tágabb családunkban sem cigizik apán kívül senki. Szerintem Máté is abbahagyja majd, ha idősebb lesz!
Írhatnál gyakrabban! :wink:
20140901102739
 
 


Zsuzsi,
emlékszem még, hogy anno írtad, de én azt hittem, hogy nem gondoljátok komolyan. Illetve, hogy csak átmenetileg nem szerettetek volna.... :(
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Orsi,
mindenkitől azt hallom pedig. Bár igaz, én még nem olvastam... :roll:

hááát akkor ők sem a suttogót olvasták :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
akkor majd egyszer jól belélapozok..., egyszer.... :D :lol:
20140901102739
 
 


na, még innen anyukámtól. szar apa nélkül 10 napig.

Emma!
Gratulálok!!!!! :) :)

Hajni!

Nálunk is lázas mindkét csajszi. pontosan az oltás után 10 napra. Gaja lassan 3 napja lázas, bár ma inkább hőemelkedése volt. Felhívtuk az itteni dokit is, őis lázcsillapítást ajánlott. ersze ma amikor vissza kellett hívni mindkét csaj láztalan volt, és estére ügyeleti időre lázasodtak be.
Maja meg még mindig lábujjhegyen jár. Most vagy balerína lesz, vagy már a magassarkúra gyur. Gyógytornász néninkkel is beszéltem, ha 2 hét múlva is tipeg akkor átgyúrja.

Nem tudom, de engem a suttogó címétől kiráz a hideg. A lovakidomításánál oké... meg én a terhesség alatt besokaltam az okoskönyvektől, így a gyerekneveléshez már nem is veszem elő. nyomatom ösztönből.
Ja és képzeljétek nagyszülőkkel kapcsolatban, eljutottam odáig, hogyha nem mindig én foglalkozom a gyerekkel és néha hagyom másnak is attól még nem leszek rossz anya. úgyhogy most lazítok. Azért be kellett látnom, hogyha nem is egyezik minden az elveimmel azért rosszat nem akarnak neki. Főleg, hogy látom A lányaim fülig érő mosollyal ugrottak a nagyi nyakába....
mondjuk azért akkor még csikorog a fogam amikor valamelyik elesik és a nagyi kikapja a kezemből, hogy majd ő vigasztalja... nagyszülői túlkapások... de azért működik a dolog...

katyerina
 
 


Orsi,
Jó, megmutatom majd nekik Bencsit.
A GYES jár, csak…? (gondolom azok az évek majd nem számítanak be a munkaviszonyba nyugdíjasként, ha nincs papíron mh-em, nem? Vagyis csak kell majd mégis új helyet keresnem és ugrott a 6 év…? neeem?)

Aanda,
Én akkorát csalódtam a főnökeimben és ezáltal a szakmámban, hogy sztem még 6 év sem lesz elég, hogy ebből felépüljek és még egyszer nyugodt lélekkel dolgozni tudjak valami szemét cégnek. Most épp azt fontolgatom, h mire lesz elég a már csak 4 és fél év, újabb diplomára, nyelvtanulásra, vagy mi a nyűt találjak ki, de az biztos, h nekem totál előlről kell kezdenem mindent! A jelenlegi diplomám nem szakirányú, a 16 év szakmai gyakorlatomhoz meg nincs papírom, de azt nem is szeretnék már tanulni. Egyáltalán már a tanulásból is elegem van, meg abból, hogy csak a pénztárcára megy az egész! Ki a francnak vannak félévente 150-200 ezrei tanulásra??? Én már annyi mindent tanultam és annyi pénzt öltem a nemlétező kárrierembe, hogy betelt a pohár! Nem tudok még egyszer csak befektetni és reménykedni, hogy majd egyszer megtérül… Hát, így állok most… nemtom, mi lesz!
Konkrétat lécci ne kérdezzetek! Max. személyes talin. Köszi.

Emma,
Szerintem baba nem lesz már több. Én úgy érzem, hogy így kerek egész és tökéletes a mi kis családunk! Bár nem védekezünk… De nem nagyon tudom magam elképzelni 3 gyerekes anyukaként…

csatlakozom Hajnihoz,
Nekem is pont a sírni hagyásról beszélt egy csaj, aki most a Suttogót olvassa…Lehet, hogy két kiadás van?

Katyerina,
Engem is kiráz a hideg a címtől! Na, tök jó, hogy valaki kimondta helyettem! Nem tudtam, miért nem vettem eddig a kezembe!

Én most az „Elég jó szülőt” olvastam/olvasom oda-vissza. Nagyon tecc! Ma visszatértem a fegyelmezés-büntetés kérdésére. Olyan gyönyörűen le van írva, hogy „Bezzeg a Japánok”! Sosem szólnak rá a gyerekükre, hanem kivárják, amíg az azt csinálja, amit kell. Na, tök belelkesültem, de pár óra múlva, mikor még mindig nem sikerült elindulnunk az ikszedik hülyeség miatt, akkor egyszerűen belenyomtam Norinát az autósülésbe!

Nagyszülő: én anyumra szegényre gyakran rászólok két dolog miatt: az egyik a túlféltés (jaj, ne csináld, leesel, izé – félek, hogy túl gátlásossá teszi ezzel őket; a másik az állandó idomítás: ide gyere, ezt csináld, azt csináld! – nem hagy a gyereknek semmi önállóságot, kezdeményezést. Ha itt van nálunk, olyan hangzavar van egész nap – és nem a gyerekek miatt! Persze ám nagyon sokat segít és nagyon igyekszik alkalmazkodni, elismerem! A gyerekek is nagyon szeretik. Mi ketten sosem voltunk túl közeli puszipajtások, de nagymamaként minden elismerésem, nagyon rendi!

KépKép
pompomlány
 
 


ja, és Melcsííííí! :D remélem, most már jössz többet! Jó volt hallani rólad/rólatok! :D

ja, most már lehet szerkeszteni! :shock:
Na, mindegy! maradok C.né 8)

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok!

Húúú,mennyit írtatok!Hajnali 4 óta forgolódtam az ágyban...

Zsuzsi,
a mese még nem köti le Őket,mivel csak este van bekapcsolva a tv.Szeretnek gyerekzenét hallgatni és a Juventust!
Hát nem tom,de én piros torokra nem adnék antibiotikumot.

Hajni,
Olivér jobban van?
Csak egyszer ment a hasa?Mert akkor fölösleges a diéta.Arnoldnak is néha hígabb,de én úgy tudom,hogy ez nem gond!

Melcsi,
naggggyon örülök,hogy jelentkeztél!Megértelek!

Katyerina,
jobbulást a csajoknak!
Nagyszülőkről órákat tudnék mesélni!
Anyósom olyan,mit Pompi Anyukája!Anyu lazább,de Ő is túlféltős,amit nagyon utálok!

na,felkeltek,megyek!

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni! Hasmenésre: sima (esetleg picit sós) vízben főtt krumpli, répa, rizs. A sütőtök hajt, azt ne adj. A Hippnek van egy ORS 200 nevű répa-rizs itala, hasmenésre, nekem abból van itthon, de még nem kellett.
Ilyen puhatalpú van szőrmebéléssel is! A Vaterán láttam tavasszal, majd rákeresek, az nem liliputi, és vmi más néven fut. Csak hosszú az átfutási ideje.
Emma! Van az is, amiről írsz, de próbálom oldani a feszültséget, és megbeszélni a dolgainkat, nem szeretném elmarni a gyereket magam mellől. Mindig azt vallottam, inkább legyen nálam 10 gyerek és vigyázok rájuk, mint az enyém bandázzon valahol, és ne tudjam hol.
Sztem egyáltalán nem vagyok jó fej anya, csak szükségszerűségből inkább elengedem és "korlátozom" észrevétlenül, mint nem engedem el, és úgy is ellóg, és akkor tényleg nem tudom, hová. Egyébként Ádám is utálja, hogy mindig itthon vagyok, kérdezgeti folyton, mikor megyek már vissza dolgozni.

Melcsi! Nagyot nőttek a gyerekek! Teljesen megértelek (főanyaság :lol: ), én se akartam soha mást 16 éves korom óta. Életemben 1x lógtam a gimiből, 1 órát, és mikor az oszt. főnök megkérdezte, hol jártam, nem mertem bevallani, hogy babaruhákat nézegettem... :oops: :oops: :oops:

AAnda! Ügyesek a fiúk nagyon, Bálint szókincse változatlan, anya gyere, és hab (amivel kezet mosunk).

dkata
 
 


pompomlány írta:Olyan gyönyörűen le van írva, hogy „Bezzeg a Japánok”! Sosem szólnak rá a gyerekükre, hanem kivárják, amíg az azt csinálja, amit kell.

jah, és nincs is sehol annyi gyereköngyilkosság, mint japánban.

Nem szeretem az ilyen kiragadott totál eltérő
kiltúrából jövő tanácsokat, ugyanis egy japán gyerek megszüketése előtti pillanatoktól is a keleti kultúra, a keleti mentalitás része, ami homlokegyenest más, mint a mienk. Ergo ami ott működik, az nálunk 95%, hogy nem fog.

A suttogóban kb. 100 helyen le van írva, hogy nem hagyjuk sírni a gyereket, mert a sírás jelzés és arra reagálni kell, ez az ő kommunikációs csatornája.
Ikreknél hozza fel - miután írt 300 oldalt a sírva nem hagyásról -, hogy hát ők néha bizony sírva vannak hagyva, mert más nem kivitelezhető.
(a sírvahagyós klasszikusan a Ferber módszer, de magyarul arról szerintem nincs könyv, vagyis az Aludj jól gyermekemben vannak részletek belőle)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: