Új privát üzeneted érkezett!

Picuranyu: gratula a félidőhöz :) meg a pocihoz is :) micsoda dizájntos fotó :lol: befogtad Apát? Nekem nem fotópárti, hallani sem akar arról, hogy képet töltök magamról a fórumra :( úgyhogy pszt :wink:
Jó reggelt neked is Hanna :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Gyönyörű pocik Csajok!

Én egyenlőre töltöm az elemeket. :oops:

Azt hiszem, tudom, milyen a csuklás. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Picuranyu! Gratula itt is a félidőhöz.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 

 
 

Csöre! Egyre profibb vagy. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!
Na megjártuk a fogdokit, hiába. Tegnap este az asszisztensnő rosszul mondta, hogy reggel rendelnek! :evil:
Úgyhogy du. megyünk tortúrára, nem most, pedig én jobban örültem volna, ha túlesünk már de. ezen... Így a kiscsaj kapott haladékot. :lol:

Pocakofotók tök jók!
Csöre: nem is kicsi az a pocak! (Ja, és jó a Decathlonos pólód... 8) - ugye jól láttam? :shock: )
Katuska: nagyon kóhelyes kis lakás
Picuranyu! Ez a fotó akár baba-magazinba is mehetne, nagggyon szép!!! Gratula a félidőhöz!!! MEgkezdődött a visszaszámlálás! :lol:
Én igyekszem majd este valamikor feltenni pocakos képet, megvárom apát... Úgyis mindig mondogatja: alakul, alakul :lol:

Karácsony: hát egy-két ajándékot már megvettem, amit meg nem veszek, azt valószínűleg csinálom... csinálni tényleg jobb :)
(Az ajándéklista már készül, ahhoz kell tartanom magam mindenképpen, mert midnig túlvásárolom/túl ajándék-készítem magam!!! ... 8) )

Mézeskalács: Advent előtti héten megcsinálom, a tésztája hűtőben, száraz hűvös helyen nagyon sokáig eláll, s akkor később csak kinyújtani kell nekem, szaggatni, díszíteni a lurkóknak. (én nem szoktam cukormázat csinálni, helyette vannak a magvak...)
Szerintem sem off-téma a Karácsony :)

batkata

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Kösz Hanna :) Persze, mert találtam hozzá programot a gépen :wink:
Azért azon még gondolkodom, hogy hetente feltöltsem-e a már több, mint egy hónapja változatlanul 94 centis pocimat :? (na jó, evés után 96)... érdekes dolog ez a babavárás: a baba ez alatt az 1 hónap alatt hihetetlen nagyot nőtt és hízott, szépen fejlődik mindene, ehhez képest én meg alig változom... ok, felcsúszott még egy kiló (eddig 5), de a pocim az nem nagyon alakul... hát, ez van, majd a végére belelendül :wink: ezek szerint még vannak benne "rejtett tartalékok" :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Batkata: köszi, igen, Decathlonos :) ezek a fehérek nagyon kényelmesek :)
szegény Julcsi, azért neki is jobb lett volna, ha túl vagytok rajta
Mi is magokat teszünk a mézeskalácsra, meg mazsolát :) mármint a gyerekek, mert én évekkel ezelőtt feladtam :oops:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!

Ne aggódj! Nem kicsi a pocid, pont jó! Leszel te még hóeke! Csak nincs még itt a szezonja. 8)
A hízás miatt sem kell parázni, a tested tudja, mire van szüksége.

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Jó reggelt!!

Lányok, gyönyörűek a pocik!!! :D Estére hozok én is! Tegnap megint voltam jógán, este meg veszekedtem egy sort a szomszéddal és annyira kidöglöttem, hogy be sem kapcsoltam a gépet :oops:

Picuranyu: gratula a félidőhöz!!

Vickybabe: gondoltam, megnézem itt a munkában a videótokat, olyan kíváncsi vagyok, erre a tetvedék rendszerünk nem enged fel...Azért jellemző! Fújj! :evil: Majd otthon feltétlenül megnézem!

Batkata: örülök, hogy nem mumpsz! Mielőbbi jobbulást Julcsinak!

Moffli: gratula a jó hírekhez! Ha berakod mellékletként, akkor a linkről meg tudjuk nyitni :wink:

Karácsony: én is annyira várom már, pedig akkor én is 39 hetes leszek, ha jól számolom! De akkor hogy lehet, hogy 2.-ára írtak ki? Ja, nem is olyan sok 40+2-re :lol: Akkor tényleg lehet, hogy idén meglesz :D
Mézeskalács, nyami, én is úgy szeretek sütni! Meg ilyen jó kis teasütiket, ánizsosat, meg fahéjas kiflit -- jó, hogy előre meg lehet csinálni, mert 39 hetesen már nem nagyon fog menni, szaggatni a kis kifliket :lol: Anyukámé a beigli, azt nem tudok, vagyis ő olyan finit csinál, hogy nem szánom rá magam :wink:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Köszönöm. :)

csöre74:A képet én csináltam, Apácskát nem lehet rávenni ilyenre. :( Vagyis rá lehet, de a kép szörnyű lesz. :) Úgyhogy időzítőre beállítottam a gépet, gyorsan elfoglaltam a helyemet, és már kész is volt. :D
De ahogy láttam a tiédet, te is megoldottad. :) Csini pocak!

hanna30: hanna-hanna. Hát hogy készültél a mai nagy napra? :wink:
Amúgy milyen a csuklás? nekem Kristóf szerintem még nem csuklott. Sőt, ma még nem is éreztem őt. :(

batkata: :shock: már vannak karácsonyi ajándékaitok! Most írígykedek, hogy néhányat legalább már letudhattál.

Mézeskalácsot én is tervezek, lévén, hogy ez az első és egyben uccsó kettesben eltöltött Karácsonyunk Apácskával, úgyhogy mindennek tökéletesnek kell lennie. Remélem azért annyira nem lesz az, hogy a szülőszobán hallgatjuk majd a Csendes éj-t! :lol:
Szóval bevált, fincsi recepteket kérhetnék?
Vendég
 


Batkata! Akkor délutánra drukk Julcsinak!

Csöre! Ügyes vagy! Nem tudom, nekem nő-e a pocak, de én nem mérem.

Csajok! Köszi, hogy nem off téma a Karácsony. Akkor majd megoszthatjuk a recepteket is. :wink:

Zsebi lakja:
Kép

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


kata8110: meg jó kis zserbó. Nyam-nyam.
Vendég
 


hanna: nő ám, látom én. :wink: Csini zebrás! :D
Vendég
 


Kata! Szomszéd! :twisted: Akkor lehet, hogy Te Karácsonykor már babázol. :)

Picuranyu! Én gondolom azt hogy csuklás, mert ütemesen mozog és dudorodik ki a pocakból. Nagyon jó érzés. :oops:

Én nem tudok sütit sütni.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Ó KAta dehogy nem fogod szaggatni a sütiket! Mindent elkövetsz majd, csakhogy gyorsabban elteljenek a napok rajtad:) Ezért lesz jó a karácsony mert az utolsó hónap várakaozását kicsit enyhíti, hogy lehet másra is figyelni, készülni.

Csöre! Te cska azt gondolod, hogy nem nő a pocak mert midnen nap látod...tudod megyek centit darabolni most már tényleg:)

NA alig aludtam vaalmit mert egész éjjel azt lestem mikor esik le az ágyról Máté. Igaz tettem oda szivacsot, emg alacsonyan is volt, de akkor sem akartam, hogy megijedjen. Ő is sokat forgolódott, hol a lábai lógtak le, hol a feje az ágyról. DE ma kitaláltam, hogy egy lécet elulra feltetetek apával és akkor érzi, hogy na ott az ágy széle de ki is tud jönni egyedül belőle. Valahogy már nem esik jól a 12 kilóját átemelni a rácsokon...
Ja este fürdésnél beleesett valahogy a borotvám amire persze egyből rámarkolt és elvágta az újját a három pengéével. Na volt ám jajjgatás..szegéynt úgy sajnáltam, csak attól nyugodott meg, hogy mindenhova ragasztottam neki dínós ragtapaszt:)

NA elkezdehetjük a visszaszámlálást:)
katuska79
 
 


hanna: :D De jó lehet! Én még ilyet nem tapasztaltam. :( Sőt, még soha 1 dudorom sem volt. Azt viszont megfigyeltem, hogy Kristóf mindig lent mocorog.
Ami meg a sütést illeti, én is csak január óta gyakorlom, mivel akkor költöztünk külön, eléggé belerázódtam. :) Muffin és zserbó bármikor jöhet. :D Na és a fánk!!!! Nyam-nyam.
Vendég
 


Hanna: persze, hogy nő :) nagyon helyes a kis Zsebi lak :)
Nekem is biztos nő, csak nem a legnagyobb körfogata :wink: Nem aggódok ám :) csak méltatlankodok egy kicsit... ma a szomszéd állított meg, hogy most kell megtudnia, hogy túl vagyok a félidőn, és ő meg észre sem vette :lol: csak a helyi pletyókból tudja :) de kezdem viccesnek találni a dolgot :)
Picuranyu: akkor nagyon ügyes vagy :) szuper beállítás :) ilyenek ezek a férfiak :wink: rólam gyakorlatilag egyáltalán nincs kép, mert mindig nálam a gép... Apácska nem fényképez, vagy, ha mégis, akkor elégedetlenkedik, így oda sem adom neki :lol:
Kata: hát, mi január elejiek szerintem jó eséllyel indulunk a karácsonyi szülésre :wink: Én azért reménykedem abban, hogy még "egyben" leszünk :) legyen inkább szülinapi :) vagy újévi :) de majd eldöntik a Babók :)
Hanna: a csuklás nagyon vicces :) én is szeretem :)
Tyű, Picuranyu, ez a zserbó kegyetlen volt... hová rohanjak? :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Katuska: jó hosszú ám a centim :wink: 150 cm :) addig még nőhetek :)
Szegény Máté. Ezek a mintás ragtapaszok viszont tényleg csodát tesznek :lol: Sokkal jobban "gyógyítanak" mint a testszínűek :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Picuranyu: zserbó, nyami! Anyut mindig megfűzöm, hogy tegyen olyan jó sötét csokimázat a tetejére :oops:

Hanna: ja, a szomszéd :evil: Tegnap már sírógörcsöt kaptam rajta -- egy fiatal srác, azt hinnéd, jó fej és rugalmas....áhh, de mindegy. Szépséges csíkos Zsebi-lak :D
Igen,lehet,hogy babázok már Szenteste?? Végülis aznap töltöm a 39.hetet :D

Martin olyan jót mozgott este, belesimult a kis kerek feje a tenyerembe, ott pityeregtem az ágyban :oops: De csuklani szerintem még nem csuklott :roll:

Katuska: lehet, igazad lesz és a kivágott asztalnál szaggatok :lol: Ha nem szülök éppen :lol:
Akkor jó kis mozgalmas éjszakáid vannak Mátéval :wink:

Hétvégén (először) mértem pocit, 99 cm volt :D

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Ajándékok:
az a helyzet, hogy én imádok kitalálni másnak ajándékot, gyakorlatilag nyár elején is képes vagyok karácsonyra vásárolni.

Anyósomnak pl. a Beatrix hozománya kiállítás katalógusát vettem meg,
A keresztfiamnak Rubik kockát vettem, mert sírva panaszolta, hogy a Táncháztalálkozón a gyöngyösi táncosok tönkretették az övét. Naná, hgy lecsaptam a lehetőségre, a sógornőmnek mondtam: stipi-stopi, ez az én ajándékom lesz karácsonyra. Így neki már csak a szülinapi ajándékot kell kitalálnom - mert őkelme Karácsonykor született. :)

Kíváncsi vagyok, közülünk hányan fogonk karácsonyi-szeilveszteri babócának örülni.
:lol:

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Kata!
Az olyan jó, amikor a babánkkal tudunk beszélgetni. Julcsámmal történt még pocaklakó korában, hogy félálomban simiztem, odajött hozzám, odabújt... s egyszerscak arra riadtam fel, hogy azt álmondtam, a kezemben tartottam. Hát én is picsogtam egy kicsit ezután...

Máté: hát igen, a ragtapaszok csodát művelnek. Ugyanezt teszi egy matrica az orvosnál. (Az azért ciki és ellenkező hatású lett volna, ha Disney-hercegnős rózsaszín ragtapasz került volna rá...8)
Szegényke! Azért nagyon fájhatott neki!
(Julcsi engem ilyenkor csak vádló tekintettel leszid, hogy "Anya, már megint nem tetted el a borotvádat!"... :roll: )

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


batkata írta:
Kíváncsi vagyok, közülünk hányan fogonk karácsonyi-szeilveszteri babócának örülni.
:lol:

Azért kicsit sajnálom őket, mert egy rakáson sok ünnep... de csak egy kicsit :) Én is akkor születtem (27-én), és elég szomorú tapasztalataim vannak: akkor most elég sok süti van itthon, nincs torta, akkor ez az ajándék szülinapra ÉS Karácsonyra... ok, nem gyakran fordult elő, de ezek látjátok, még felnőtt korra is megmaradnak. Erre ezért biztosan nagyon fogok figyelni :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ja, Batkata, leszidás :) Látom, neked is a fejedre nőttek :lol: (engem is mindig lecsesznek, ha valami nem kerek :D)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


:) Imádom a zserbót, de igyekszem mindig úgy elkészíteni, hogy egyenlő vastagságú legyen a tészta, a diós réteg, és a csokimáz is. :)
Küldök nektek egy képet, ez az utolsó zserbós sütésünkkor készült. Kép
Kicsit sötét, de azért remélem tetszik. :wink:
És ha valakinek kéne a recept, akkor íme:
http://picurom.blog.hu/2008/09/01/zserbo_szelet
Vendég
 


Picuranyu! csodás zserbó:)

Hajajj Csöre! Hát még a túrórudi micsoda csodaszer! Nincs az a sírás, könnyes szem amit nen tudna megvigasztalni:)
katuska79
 
 


Ja, Katuska, nekünk is van itthon a "gyógyszertárban" :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csajok! Ennyi édességet. Én már így hízok. :oops:

Lányos anyukák: http://aukcio.nlcafe.hu/show_item.php?item=426217783

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Zserbót ne említsetek nekem! Meg tudnék enni egy rakással!

Annám dec. 28-án született, most a dec. 29 sanszos.. :lol: Egyébként mi direkt úgy csináljuk, hogy véletlenül se köszöntse fel Annát senki karácsonykor. Inkább sütök 2 nappal karácsony után még egyszer, de ne legyen egybe szülinap ünneppel..

Pocsék éjszakánk volt. Annának nagyon fájt a torka, folyamatosan nyelte vissza a taknyot, mellettünk volt egész éjjel, de alig aludtunk, sírt ő is, én is. Úgy sajnáltam, mert semmit sem tudok tenni érte, inni nem akart, pedig az segített volna. Szóval így telt az éjszakánk, reggel doki, torokgyuszija van... Folyamatosan szívom az orrát lovaglópózban, de a hasamtól már nem nagyon megy..
Apropó pocak. Este jön a fotó.. Meg is mérem valahogy :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Túrórudi! Nyami! Én is azzal vígasztalódtam este :lol: Méghozzá óriásival :oops:

Áldom az eszem, hogy kipróbáltam ezt a kefír ügyet a gyomromra! Ma is lecsúszott egy 450g-os kaukázusi!!! De jól vagyok!! Legalábbis ideiglenesen használ, feküdni is egész rendesen tudok :D

Hanna,ilyen nincs kisfiúban? :lol: Mert ilyet MÉG nem vettem :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata! :lol: :lol: :lol:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Mágnes: Annának gyógyulást ... :( szegénykém, azért a torokgyuszi nem semmi
Kata: örülök, hogy bejött a kefir :D
Lányok, piszkosul szédülök :( nemtom mi van velem :( pedig ettem, ittam rendesen, mi a franc lehet?!
Hanna: köszi a linket :) ezek a licitek hogy működnek? még soha nem vásároltam így... mert azt írja, hogy van minimál ár, de hol? az, amelyikkel licit nélkül elvihető? mert a 20.000 az egy kicsit sok, még akkor is, ha elég jó a pakk... szóval várom a továbbképzést :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Zserbo, de finom, en meg csoki tortat sutok ezen a heten. mert nalunk meg keresztelo lesz, a magyar baratnom kisfianak leszek keresztmamija szombaton, ugy hogy arra keszulok, na remelem akkor pont nem rokazos napom lesz mint ma:)
ajandekok: na ezen meg nem gondolkoztam, de majd lehet fogok rajta hamarosan, beinditotok engem is:)
nagyon szepek a pocifotok, majd en is igyekszem fel tenni ma kepet, ha meg nem akkor holnap, ugy is kell kuldenem haza fele is anyukameknak. Ugy vezem eszre, hogy most nagyon megindult a poci. Meg amugy is majd szet szakad, olyan mintha az izom nem lazulna, pedig picuri meg nyomna szet, furi erzes, nem mondhatom, hogy fajo, de nem is kellemes. Zavaro, de majd csak fel adja a harcot a hasizmom es tagul, gondolom azert harcol attilam is:)
Na azert is gondolom, hogy megugrott a poci, mert tegnap parom atolelt, es meglepo modon eleg tavol voltunk egymastol:) pedig neki nincs pocija csak nekem. JOt mosolyogtunk rajta, hogy mar a testunk nem simul egymashoz mint eddig, kis ugyetlenek voltunk :lol:
Kata a szomszedokat ne is mond, nekem is veszekednem kell nem sokara. Ugyanis a teraszukon 2 dalmatat tartanak, amik engem vegkep nem zavarnanak, ha nem este nyolctol (amikor hazaerek) este 11-ig (amig a gazdajuk hazaer) ugatnanak, meg sikitoznanak. Parom is megjegyezte, hogy ha megszuletik attila, ez felejtsek el nagyon gyorsan. Szoval mivel ez a helyzet 3 honapja tart mar nagyon unjuk, eloszor gondoltuk, hogy idot adunk a kutyaknak had szokjak a szitut, na de nem szokjak, harom honap adaptacios ido meg tobb mint eleg szerintem.
Szovla aztszem nekem is hamarosan veszekednem kell a szomszeddal.

Kép
brestovsky
 
 


Hanna:
hogy én ilyet fiúsban sosem találok??!! :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Csöre! Van ahol nincs minimálár.
Én általában olyanra keresek eleve rá.
Most szereztem 2 pulcsit és egy farmert 500.-ért. Persze, Next. :wink:
Ha gondolod, este mikor vadászok, akkor nézek neked csajos rucikat. :wink:
Most pakolok, mert holnap jön az anyukám. :lol:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Mágnes! Majd fotózok, mit szereztem Zsebinek. :wink:
Most megyek, este leszek.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 



Mágnes! Kicsi lánynak sok sok gyógypuszi. A szívem tud megszakadni mikor beteg egy gyerek. remélem estére javul majd a helyzet...addig meg próbálj neki csupa olyan dolgot adni mait szívesen eszik. Pl pudingot, gyümijoghurtot és persze túrórudit:)

Én utálom amikor nem is írják ki a minimálárat hanem csak akor tudom meg amikor licitálok, hogy még kevés a licitem. An az ilyeneknek mindig írok, hogy mit titkolja, úgysem adja oclsóbban...

Rita! sajnos a szomszéd nem tud mit tenni a kutyákkal ha ugatnak és Ő nincs otthon. A mienk is sír keservesen de nem tudok mit tenni, távolból hogyan? HA itthon vagyok persze egyből rászólok mert nem szeretem ha hangoskodik.
Próbáld meg Te lecsitítani őket, biztos nagyon magányosak...a kutyák már csak iylen ember bolondok. Egy két jó falat biztos akad majd a hűtőben amivel meg lehet őket vigasztalni, vagy már eleve kérj a szomszédtól kuytajátékot amit olyankor megkaphatnak. Jobb a békesség...Ha összehaverkodsz a kuttyokkal még jól is jöhet. Attilának tuti teteszeni fognak a pöttyös szőrös izék:)
katuska79
 
 


ffene... Vaterán nem vagyok regisztrálva...
Na mindjárt szétnézek teszveszen, hátha lesz..
Az én feltöltöttjeimből van még, holnap jár le, de ha nem viszik el, felrakom ruhacsomagként..

Katus:
Hát igen, most mindent lehet enni, örülök, ha eszik.. Ropi, tejszelet, briós...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Katuska: na meg viselem egy daragib foleg mert nekunk is van kutyank persze nekunk a haz elott es kevesbe unja magat, mar tobbszor is kerdeztem a szomszedokat hogy ha nem vagyunk itthon hangoskodik e, de azt mondjak nem, hogy egesz nap alszik, na mar csak ilyen az en szormokom, alom szuszek. De nem tudom miert, kfiejezetten utalnak minket a szomszed kutyak pedig meg a mienkkel sem lattak, nem is tudjak, hogy van kutyank direkt nem vittem soha a hatso teraszra, hogy ne hecceljem oket, tobbszor kimentem hozzajuk tegnap csevegni, es annyira agresszivak, vagyis annyira agressziv a him, a nosteny meg nagyon nyugodt, hogy majd leharapna a fejemet, a ferjemet meg kifejezetten utalja az meg az ablakon sem nezhet ki. Kajat mar en is gondoltam dobni nekik, de a parom nagyon ellenzi azt mondja mas kutyajanak ne adjunk enni, o sem venne szivesen ha az ovenek dobnanak. Na de lehet igazad van, majd kikerem a velemenyuket, hogy ha nagyon ugatnak adhatok e nekik valamit, hatha megnyugszanak, es ugy tudnak rola ok is. Nem is lenne ez gond, ha szegenyek nem 2x3 meteres helyen lennenek, es 6 szomszed nem egy 10x10-es kozos teraszon osztozna korbezarva sorhazakkal falakkal elvalasztva (a mi tevezonk ablaka persze erre a teraszra nez, meg a jovendobeli gyerekszoba is), ilyen pici helyen annyira viszhangzanak, meg budiznek, mondjuk nem is csoda, hogy sztresszesek egesz nap bezarva, na de persze a levet mi isszuk meg. Nem kutyanak valo ez a hely, foleg nem egesz nap. En az enyemet anponta ketszer setaltatom, meg felnapra kiviszem anyosomekhoz a kertbe, vagy ide az uzletbe hozzam a kertbe, hogy ne unja magat annyira, mert o ugye farkas kutyuli eleg nagy, es eredetileg mink is csaladi kertes hazba laktunk, csak ugy hozta a sors hogy elkellett egy sorhazba koltoznunk, es ugye neki is kellett velunk jonni, aztan sajnalom ot nagyon ha egesz nap ott van bezarva, habar ne gondolod o rettentoen elvezi az egesznapi alvast lustalkodast (azt csinalja a kertes hazba is:) na de legalabb kertben van), meg azt nezni ki mit csinal az utcan, persze a napi ketszeri setajat nem lehet lemondani, de azert meg is en tudom, hogy neki egy szep nagy kert kellene. na kutya temat most rendesen elmeseltem :lol: na majd csak lesz valami a szomszed kutyakkal, csak ma ne ugassanak, mert ugy pihennek toluk egy napot.
ma rizskokot fogok csinalni:) nyami nyami, eletembe eloszor, de megprobalom:) remelem a ferjemnek is fog tetszeni

Kép
brestovsky
 
 


Sziasztok gyönyörüek a pocakos fotók,mindenkinek nagyon szép pocija van :D Én még nem vásároltam semmit karácsonyra (amanda dec 25.-én született :D)mert nagy felújitásba vagyunk még mindig,asszem sohasem leszünk késszen :cry: Holnap kontroll,remélem jót mondd a doki és feljebb ment a lepény...mindenkinek további szép napot :D rajtatok felbuzdulva én is csináltam gyorssan egy pocak fotót :D Kép Kép

Kép
gizella82
 
 


Rita: ezt egy szuszra végig sem tudtam olvasni :lol: de maximálisan egyetértek: 2 kutya 6nm-en megőrül... és akkor tényleg ugat ... nekem eddig azért nem volt kutyám (bár a kert bazinagy), mert nem tudtam volna vele foglalkozni, és szerintem az egyedüllét nem tesz jót a kutyának sem... többet meg a gyerekek miatt nem akartam... így "keletkezett" a 4 macska... egyelőre, de lassan 2.
Gizella: ez aztán a poci :) nagyon szépen kerekedsz :)
felújítás: nem irigyellek, de remélem, nem te csinálod :shock:
drukk a holnapi vizsgálathoz, számolj majd be :)
Aha, itt a licitügyben kezdem elveszteni a fonalat... :? vagy meg sem találtam? :?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nem volt semmi végig olvalni a 16 oldalt, amit a 2 hét alatt termeltetek.

Hanna, az AFP miatt tényleg nem kell izgulni, az a lényeg, hogy az UH rendben volt. Gyönyörű Zsebi. A ruci miatt ne izgulj. Mi is voltunk esküvőn, én is végigmásztam egy csomó boltot és nem kaptam semmit. Így aztán vászon szoknyában és pántos pólóban voltam egy rövid ujjú inggel. Engem is szokott zavarni az, ha tudom, mást várnak tőlem, de végül úgy döntöttem, a kismamiknak bármit lehet, és amúgy is mindenben csinosak vagyunk, és kész. A többiek (akik esetleg megszólnak – akár a hátad mögött) meg majd akkor elégedetlenkedjenek, ha már voltak hasonló helyzetben.

Mindenkinek gratulálok az UH fotókhoz, kislányokhoz és kisfiúkhoz, pocakfotókhoz és mocorgásokhoz! A lovagolós képek is lenyűgözőek! Csöre, tényleg kislányos pofija van a kiscsajnak, hihetetlen, hogy már ilyenkor így látszik.

Krisz, Gizella, Anyisz, üdv köztünk!

Védőnő: én is ki lennék akadva, ha a védőnő váratlanul állítana be. Hozzánk nem is nagyon jöhet senki bejelentkezés nélkül, előfordul, hogy fel sem vesszük a kaputelefont, ha cseng, és nem várunk senkit… Lehet, hogy a védőnéni is így járna?

Fekvés: nekem is egyre nehezebben megy, hason már régen nem, az oldalamon még csak csak (párnával), de a hanyatt fekvés is egyre fájdalmasabb hosszabb távon.

Babakocsi: ugyan nincs tapasztalatom, csak a sógornőmtől tudom, hogy a baba igényei döntik el, hogy jól választottunk-e, vagy sem. Így aztán mi már nem is gondolkodunk ezen, Peg Perego MS on Track lesz a befutó… viszont csak akkor vesszük meg, amikor már kész lesz a gyerekszoba (november-december), mert addig esélyünk sem lenne hová tenni. Azt viszont többen mondták, hogy az első néhány hónapban fontos, hogy teljesen vízszintesbe lehessen dönteni, mert nem bírja a gerincük a megterhelést, és a hordozóban és gyerekülésben is csak rövid ideig lehetnek.

Munka-Táppénz: én október végéig tervezek dolgozni, de irigylem azokat, akik már most otthon tudnak maradni és a kicsire koncentrálni. Biztosan unalmas néha egyedül otthon, de mindig adódik egy kis tennivaló, amit viszont nekünk késő este munka után vagy hétvégén kell megcsinálnunk. Nekem pl. Pozsonyba kell utaznom szeptember végén, aminek nem örülök, de muszáj, nem tudom elsunnyogni sajnos… pedig milyen jó lenne!

Terheléses cukor vizsgálat: nekem kb. 1 hónap múlva esedékes, és a dokim azt tanácsolta, mikor mondtam neki milyen rémhíreket hallottam a cukros vízről, hogy vigyek citromlevet, mert azt lehet beletenni, és úgy sokkal elviselhetőbb az íze.

Jandrea, sajnos engem is elkapott a vizesedés, és nekem is azt tanácsolta a dokim, hogy vegyem vissza a sót és a fűszeres ételeket. Nálam azért nem olyan súlyos a helyzet, csak estére dagad meg egy kicsit a bokám, és a doki már a combomon is látott valamit, amit én még nem… de hát ő ért hozzá. Szóval én is gondolkodhatom, mit egyek és mit ne.

Madaran, nagyon sajnálom, ami veletek történt. Sok erőt kívánok!

Kép
petne
 
 


SZIJJASZTOK!

batkata:sajnálom, hogy d.e. potyán mentetek a dokihoz, remélem most már túl van szegény kicsike a megrázkódtatáson! Nekem annó a herpesz ment rá az ínyemre, 2 hetet szenvedtem, mire rájöttek. De talán jobb ez, mint a mumpsz! Főleg ha te nem estél még át rajta.

csöre:nagyon szép poci!

hanna:nyugi, nől a pocid!!És ez a zebrás csomagolás!! :wink: Nagyon ari vagy!

katuska:szegény kis Máté, de gondolom a dínók hamar meggyógyították a bibit! Olyan jók ezek a ragtapaszok! Én is mindig kerestem vmi bibit magamon, hogy kapjak mesefigurás tapaszkát. :lol:


mágnes:sajnálom a gyerkőcöt, és titeket is! Olyan rossz látni, hogy nem tudsz segíteni, a gyerek meg csak szenved! De legalább kiderült, mi baja, bár a torokgyuszi nagyon rossz dolog. :( Mielőbbi gyógyulást kívánok!

kata:örülök, hogy használ a kefír! HA múlik a hatása, egyél még egyet, és fogd rá a tehénre! :lol:

gizella:ez aztán a maja lak!!! :lol:

Kép
moffli82
 
 


Sziasztok!

Először is,ahogy ígértem, esti pocakfotó :lol:

Kép

Mágnes: szegény Anna! Képzelem, milyen rossz most mindkettőtöknek!
Neki azért, mert nem tud úrrá lenni rajta, te meg, hogy nézned kell, ahogy szenved! Mielőbbi gyógyulást neki!
A kispasi cuccvadászathoz sok sikert :wink:

Hanna: én is vadásztam... :wink: Találtam egy Next kisfiú kollekciót, 3000 körül, vagy 6-8 részes, kis kantáros+pulcsik, ilyen-olyan nacik...Meg egy 34 részes kezdőcsomagot, abban is van naci, kantáros, rugi, body, mindenféle, így nem is olyan nagy gond, hogy nem öröklünk :wink: :oops:

Petne: üdv köztünk újra! Remélem,jól telt a nyaralás!!!

Rita: sajnálom ezt a kutyus-mizériát, szegények, biztos rossz nekik egyedül,de bizti meg fogod találni a szívükhöz vezető utat :wink:
Nekem is ilyen állat-mizéria volt a lüke szomszéddal -- van itt egy rakat kerti macska, ugye jönnek -mennek a környéken, sokan etetik, egy meg ideszokott kifejezetten hozzánk - én,mikor etetem, mindig elvonulok a kerünk legcsücskébe, hogy senkit ne zavarjon, mire tegnap a fickó megint elkezd nekem dumálni,hogy ezt ő nagyon nem szereti...próbáltam viccesen elütni, hogy látod, pedig elhúzótok a mi teraszunk alá (tudniillijk nincs leválasztva itt egyijk kertrész sem a lakóparkon belül, csak minden házhoz tartozik saját). És amilyen minősíthetetlen stílussal jött: hogy a többiekkel is beszélt, akik etetik, csak gondolta, én értelmesebb vagyok náluk és megértem, hogy mi a baja, mert ha mégegyszer ott nála észrevesz egy macskát is (jelzem, hogy a nálunk kajálón kívül van vagy 5,akui le sem jön hozzánk), akkor majd áthív, hogy mossam le a kocsiját, meg fertőtlenítsem a kertibútorát... Én elhiszem,hogy lehet más véleménye, el is fogadom, ha normálisan közli és találunk kompromisszumot, de ezt a stílust... Na mindegy...

Moffli: be is vásároltam ma, vettem 4 sima kefírt, 3 kaukázusit (persze 450g :oops: ) ezeket majd beviszem a munkába és jó lesz reggelire :lol: De tényleg jobban vagyok, csak néha jön elő, azt meg kibírom :D

5 nap és 4D UH!!!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Vickybabe: megnéztem a videótokat!!! Hát, én is megkönnyeztem, olyan szépek vagytok együtt :wink: :D
Köszi, hogy feltetted!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


na jelentem spanyol korokben a rizskoknak nem volt sikere vegkep, pedig szerintem nagyon jol sikerult. nem tudjak mi a jo, pedig tejberizst esznek itt is. A ferjem kijelentette, hogy most mar pedig vacsorara valami normalisat is fozhetek, na mert persze hozza lencse levest, amit meg csak elmajszolt meg karfiol felfujtat csinaltam, azt meg csak miatta, de azt mondta, hogy nem volt az sem vegkep jo....na picurinak meg nekem izlet minden, azt szem apucinak ma estere meg egy hatalmas darab hust szolgalok fel :evil: azzal csak meg lesz elegedve. en meg majszolom tovabb a rizskokot :wink:
hu de szep`nagy pocid van gizella, irigyelsre valo
kata a te pocid is nagyon szep azt hiszem az enyem a tiedre fog hasonlitani 23 hetesen, addig meg ket het van.
Csore ma parmonak mondtam, hogy le kell fenykepeznie a pocimat, megkerdezte, hogy minek? :?: mondtam neki, hogy a tarsalgoba, na latad volna milyen kepet vagott, azt hiszem a parod es a parom velemenye megegyezik a tarsalgos poci fotokrol. na ha nem csinal majd gyartok en egyet. ugyan olyan jo lesz az is :lol:

Kép
brestovsky
 
 


Kata: este is csini a pocid :wink:
cica mizéria: hát, nem egyedi eset. Sokan tartanak a macskáktól, mert elég rossz hírük van, aminek részben lehet alapja, részben meg túllihegés... (hogy mennyi kórokozót terjesztenek, meg odapisilnek, stb...). Ha a bútorra másznak, azt én sem szeretem, de mit csináljak velük, hiába magyarázom, hogy az nem cicahely :? inkább rájuk hagyom, és takarítok, mielőtt kiülnénk egy kis esti kertipartira. Esetleg megbeszélhetnétek közösen, sorházszinten, hogy a macskaellenes szomszédok része köré macskariasztót vegyetek, és akkor talán azt a területet érintetlenül hagyják. Lehet, hogy ez a nem túl kedves fiatalember is értékelné a törekvéseteket... mégiscsak jobb a békesség, minthogy legközelebb légpuskával csapjon szét a cicák között... mert sajnos ilyen elmebetegek is vannak, és nem lehet tudni, kinél mikor szakad el a cérna :(
Petne: üdv újra itt :)
terheléses cukor, ne is mondd :? asszem most nem úszom meg :( 2 hét múlva mehetek :( (vagy 3? nem is tudom :?)
néztem a babakocsit is, szerintem szuper :)
Moffli: köszi :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Rita: ilyenek ezek a pasik :wink: ja, és husitémában is hasonlítanak egymásra... minden más nasi, csak a husi a normális kaja :)
A technikán (mármint a magunkat fotózás) lassan finomítanom kell, mert már ma is elkelt volna egy teleszkópos kéz, mi lesz, ha a poci tovább nő :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Rita! én a helyedben egy nagy tál semmit tálalnék vacsorára, nemhogy húst! És mondanám, hogy finomat főztem de neked biztos nem ízlett volna így megettem...(vagy odaadtama kutyának) :evil: :evil: nekem a párom már régóta nem mer fikázni semmit sem. Megmondtam neki, hogy örüljön hogy kap kaját:) nagyon sok nő egyáltalán nem főz az urára. Én díjaztam volna a rizskochodat:)
katuska79
 
 


Rita: akkor jöhet sütike fénypost :lol: Tudják is a spanyolok, mi a jó :wink:
Köszi a pocakdícséretet!
Csöre: abszolút egyetértek, hogy van,aki nem szereti a cicát, de ezt nem így kell tálalni -- ledegradálva kvázi a lakóközösséget, hogy: Azt hittem,te értelmesebb vagy és felfogod a bajom - stílusban adja mindezt elő. Nem beszélve arról, hogy tudom jól hogy a fele sem igaz, de mondjuk akkor is elfogadtam volna a véleményét, ha normálisan szól hozzám... De ma estére megszívta: 2 házzal feljebb lakik egy idős házaspár, és a lejtős kocsibejárón szokott szaladgálni a kis yorki-juk, és odapakolt kedves szomszéd bejáratához... :twisted: Férjem meg épp sétált lefele a mi házunkhoz és sztoikusan megjegyezte, hogy a kutyát pedig nem is etetjük :lol: És nagyjából ő egyedül macskaellenes :roll: Szóval a lényeg, legalább azt tisztelje, hogy nő vagyok és kismami és szálljon le a magas lóról, ha megoldást keresünk.
Köszi a pocakdícséretet :D
Ja és a fotózás: tükörből :lol:

Katuska: ez aztán a szigor, gondolom Urad hálás is a fini falatokért!
Én úgy utálom, hogy munka mellett csak hétvégén tudok főzni,akkor meg rámszól, hogy kíméljem magam,elvisz ebédelni/vacsizni -- ez persze jó, csak olyankor úgy érzem, hogy én olyan béna lennék? Pedig tudom, hogy csak szeretetből mondja! :D

KépKép

KépKép
kata8110
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: