Új privát üzeneted érkezett!

Hanna,

nagyon örülök a jó eredménynek! :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Hanna, izgultam értetek, de minden rendben! Innentől sima az út! :)

Tegnap beléptünk a 6. hónapba...
Kép
szöcske
 
 


sziasztok!
(bocs, hogy ismeretlenül közétek mászok és kérdezek)
egy gyors kérdés: Vandának nő a bölcsességfoga, be van gyulladva és fáj :-(
mit lehet ilyenkor rá használni?
1szálpasi
 
 

 
 

ui: Vanda = vovanda :-)
1szálpasi
 
 


Vandának,
én minden bajomra algopirint használtam terhesség/szoptatás alatt. Jobbulást!
20140901102739
 
 


Paramax extra

Kép
zölddisznó
 
 


1szálpasi
nekem is most nő, és be is gyulladt a 23. héten, dokihoz mentem és kaptam gyógycsíkot bele -természetesen tudta h. terhes vagyok- és másnapra lehúzta a gyulladást. Azóta ok. ha nem múlik sztem érdemes kipróbálni. :wink:

Kép
katica_75
 
 


Sziasztok!

Írtam már reggel, most nézem, hogy nem jelent meg. :(

Mindenkinek köszi!

1szálpasi! Algopyrin. Vandának jobbulást!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


1szálpasi,
én is épp most lettem túl a 4. fognövésemen...ki akarták vésni, de nem hagytam! :P Igaz, az ígyt felnyitotta a doki, hogy áttörhessen a fog, utána pedig éjjelre (saját házi gyógymód, többszörösen kikísérletezett!) propolisz tablettát (FLP-s, nem reklám szándék!!!) raktam a fog mellé...ezt 4x ismételtem, csodásan eltűnt a gyulladás!
Vovandának gyógyulást!

Minden Kismaminak ölelés:
Till

tillidian
 
 


Till!
Köszi. :lol: Úgy tűnik, lassan megoldódik a probléma. Sajnos a jól bevált szert most nem használhatom, mást kellett keresni. Nekem is mondtak már olyat, hogy szedessem ki. Kérdem én: egy ép fogat??? Na ne.
vovanda
 
 


Hali!

Vanda! Örülök, hogy jobban vagy!

Többiek???? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok
én is vagyok csak kicsit nyűgösen, így inkább csak olvasgatok/nék! :roll: Viszont ma volt az uccsó munkanapom!!! JUHÉJJ!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
katica_75
 
 


Katica! Utolsó munkanaphoz gratu. Mi a baj???

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!
Terhestanácsadáson sikeresen elszúrtam tegnap 2 órát, ami inkább tanulásra kellett volna. Na mindegy. :(
A babák jól vannak, éjszaka a legaktívabbak...
Manó egész jól tolerálja az ovit, reggel van egy kis sírás, de hamar megnyugszik. Szerintem engem jobban megvisel.
vovanda
 
 


Hanna!
Szuper a vonalzód!

Vandus!
Mi is este és éjszaka vagyunk mozgásban. Egy hete begyulladt a teljes fogínyem, azt mondta a védőnő, használjak Corsodyl szájvizet. Azt mondta a fogdoki, meg ne próbáljam, ő az ősi gyógymódot ajánlja, öblögessek kamillával és Meridol nevezetű fogkrémet használjak. Azóta nincs ínygyulladásom, se fogfájásom. Remélem, neked is elmúlt már, amikor írok...

Katica! Szépen haladsz előre! Mostantól jön a pihenés!

Rólunk: tegnap voltam UH-on, kérdi a doki, minek jöttem?! Hát, mondom, rajta van a papíromon, hogy 4 hét múlva kontroll, most telt le a 4 hét, meg különben is IVF, 35 év, ikrek, jó, hogy jogom van eljönni!!! Hát aszongya, nem volt magzatvízvizsgálat, az UH 70%-os, nem akar ijesztgetni, de attól, hogy ő nem lát semmit, még lehetnek betegek a babák. Na, mondom, mindegy, csak csinálja, hadd menjek dolgomra, majd én eldöntöm, mit miért csinálok az életben! Így is 120 a pulzusom, tegnap majd szét robbantam. Jövő héten lesz már a régi UH-s hölgyike, aki olyan kedves volt, hogy felajánlotta, mehetek hozzá bármikor, alig várom, hogy visszajöjjön szabiról...
Eredmények:
A magzat: BPD-53, AC-163, FL-36
B magzat: BPD-52, AC-161, FL-31
Már ha ez a k....g jól mérte...
Puszi Mindenkinek!
Kép
szöcske
 
 


Jó reggelt!

Vanda! Jó tanulást. Édesek lehetnek a picurok, ahogy mocorognak.

Szöcske! K.csög doki! :twisted: :twisted: :twisted:
A lényeg, hogy minden ok a babákkal! Nyugodj meg.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Szöcske!
Fúj, de bunkó!!!! :twisted:
Magzatvízvizsgálat???? Jó, azt tudom, hogy 35 év felett javasolják, de akkor is. Ha a tarkóredő jó, meg minden más is rendben, akkor mi a fenének???
Ilyenkor érzem magam mázlistának a dokimmal meg a választott kórházzal. A 12 hetes UH-kor a saját dokim szabin volt. A szülésznőm megszervezte, hogy megnézzenek és a vadidegen doki a lelkemre kötötte, hogy bármi van, neki is nyugodtan szóljak, meg hogy mivel IVF és ikrek, úgyis gyakrabban fognak nézni. Szerencsére nem kell mindig a kórházba mennem, a dokim szinte mindent meg tud csinálni a magánrendelőjében. Picit drága, viszont legalább jó kezekben vagyunk. Hozzáteszem: a körzeti nőgyógyász is rendes. Ő írogat táppénzre, meg hát a kötelező köröket le kell futni, de őt is zargathatom, ha bajom van.
Ja, és nem nézték a nemüket? Vagy nem is akarjátok? Merthogy már félidős vagy, ilyenkor már szokott látszani.
vovanda
 
 


Szöcske :P
Egyidősek vagyunk. Én genetikai UH-n az Istenhegyin voltam a 19. héten. Nem árt, ha egy genetikus megnézi a babákat. Ha nincs semmi gond, felesleges a szurkálás...
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Vanda
szuper hogy már így érzed őket! Gondolom két babánál mindíg valaki bulizik odabent?! Nekem is éjszaka és hajnalban a legaktívabb Léna baba.

Szöcske
hát ez tényleg nem semmi! Hogy lehet némelyik ekkora tirpák?De lényeg h. szépen fejlődnek a babák!

Hanna, köszi :)
Ti hogy vagytok? Mindíg olyan kis szűkszavú vagy! :wink:

Én kezdek zombisodni, kissé rémálomhoz hasonlít vasárnap óta az életünk, az előző 30 csodaszép héthez képest. Pénteken a doki figyelmeztetett a toxémia gyanujára, vasárnap ota nem megy 132/80 alá a vérnyomásom, 1 hét alatt 4kg plussz víz jött, fehérje a pisiben nincs, teljes vérkép tegnap levéve, ám a főfiola eltűnt!!! Holnap ismétlés. :twisted: :cry: :twisted: :cry:

Kép
katica_75
 
 


Katica!
Ez nem hangzik túl jól, remélem, nem lesz baj. Nagyon vigyázz magadra!!!
vovanda
 
 


Katica! Csatlakozom Vandához. Remélem, nem lesz baj, de vedd komolyan.

Velünk semmi extra nincs. Kisfiam mocorog. Életem legszebb korszakát élem. Mindenen tudok sírni. :lol: Röviden ennyi.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok lányok!

olvasgatok.örülök, hogy mindenki jól van!

HAnna :lol:

Vovanda remeélm nem fáj a fogad

KAtica vigyázz magatokra!


Mó pihenj sokat és nyugodtan igyál meg rövidet! remeélm hamar elmúlik vagy már ellmúlt a barna..

Szöcske dokinak toll a fülibe!

Zöldi Monic puszi


Ölelek mindenkit!
Vendég
 


Szia Boni!! :P
jól vagytok? ÓÓ most látom, már 1 hónaposak lettetek!?! :lol: Gratulálok!

Hanna
Gratula a mocorgás érzéséhez!! Sírj csak, az olyan jó! :lol:

Köszi
mindenkinek, persze figyelek mostmár minden apró jelre.Az ájulósan alacsony vérnyomimmal franc se gondolta h. ez lehet.

Kép
katica_75
 
 


Boni! :lol:
Már 1 hónapos Zsigi. Hogy rohan az idő.

Katica! Tehetnél fel pocak képet!

Eltünt kismamik tessék jelentkezni!!!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Megint dolgozom, így csak ritkán tudok jönni.

Vanda, remélem, már jól vagy!

Szöcske! Mekkora tapló doki :shock: ő nem fogadott orvos, ugye?

Katica! Utolsó munkanaphoz utólag is gratula :) A vizesedéssel meg tényleg vigyázz!

Hanna! :D :D

Boni! Köszi, barna elmúlt szerencsére :D

Tegnap voltunk a Kaáliban, megkaptuk az elbocsátó szép üzenetünket is :) Babákok 2 centisek, nagyon aranyosak voltak :) KP azt mondta, hogy innentől jó eséllyel már sínen vagyunk :) Érdekes módon KP is a beültitől számít vissza 2 hetet és onnan tekinti a terhességet, szóval alkalomadtán majd "fiatalítom" magunkat 1 nappal.



Kép

 
 


Sziasztok!
Ez a kedves UH-s bácsi nem a fogadott orvosom, ez a kórházban ügyködik. A fogadotthoz ma megyünk.

Fanni!
Szoktalak ám olvasni, olyan szépek a babák, most már talán könnyebb nektek egy kicsit!

Boni!
Rohan az idő, már egy hónaposak vagytok! Gratula!

Vandus!
A nemüket nézték hárman is, kettő azt mondja, a fiú biztos, a kislány talán, egy a debreceni genetikán mondta, hogy tuti vegyespáros. Mi már így készülünk, turizom a fiú-lány cuccokat. A család jön ezzel a hülye babonával, hogy minek vásárolgatunk előre, de már biztos írtam, hogy a férjem szerint 2 gyerek nem játék, nyugodtan nézelődhetek.

Katica!
Vigyázz magatokra! Nem fektetnek be? Persze megvárják a véreredményt is, de az jó, hogy a vizelet rendben van!

Hanna! Jó mocorgást! Nálunk a férjem szokta esténként hallgatni a pocaklakókat! Ráteszi a hasamra a fülét, beszél hozzájuk. Nagyon aranyosak így az estéink.

Szülinapi előzetesként kaptam egy szopipárnát, isteni jó, azon heverészek délelőttönként. Délután betonozás rendszerint, a támfal+borháznál kész a járdaszint. Én vagyok a meós, csak ülök és nézek, meg dirigálok... :D Ha megunom, hintázok a napozóágyban.
Na, jó sokat írtam megint.

Puszi Mindenkinek
Kép
szöcske
 
 


Jó reggelt!

Mó! Gratula az elbocsájtó üzenethez. :wink:

Szöcske! Vegyes páros. :) Szuper!

Kismamik! Poacakfotók? Hogy vagytok????

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Szöcske!
Szerintem sem hülyeség időben beszerezni a cuccokat. Ha lemegy a vizsgám, mi is elkezdünk legalább nézelődni. Merthogy ha én kiválasztom a babakocsit, azt a párom később nélkülem is meg tudja venni. Főleg ikreknél ki kell használni a második harmadot, amíg még viszonylag normálisan tudsz mozogni. Utána úgy megnő a pocak, hogy a cipőhúzás is képtelenség lesz. Na meg két babának kell mindent beszerezni. Pénzben is elég sok (ja kérem, nálunk ülőgarnitúra és autócsere a láthatáron...)
A párom nekem is vegyespárosra gyúr. Szó se róla, nem bánnék egy kislányt, jelenleg én vagyok itthon az elnyomott kisebbség. :P

Mó4
Mi is a 9. héten voltunk utoljára. Majd ha meglesznek a babók, bevisszük őket.
vovanda
 
 


Vandus!
Mit tanulsz?

Autócseréért nem irigyellek, de ekkora népes családhoz elkel majd!

Mozgásról annyit, ez a 6. hónapom, de már úgy közlekedek, mint egy bálna. Mi lesz még ezután? A 34. hétre gyúrok, mert a dokim szerint csak akkor szülhetek nála, ugyanis nincs koraszülött részlegük. De csak benne bízok, egy 5 gyerekes főorvos, az utolsók neki is ikrek, iszonyú megnyugtató a jelenléte.
szöcske
 
 


Szöcske!
Jogi szakvizsga. Nem lenne muszáj, de ha van, piacképesebb munkaerő vagyok. Tavasszal volt a közig-alkotmány-munkajog-TB-EU, az EU nem sikerült, abból megyek pótvizsgázni.
vovanda
 
 


Vovanda, És a többi szakvizsga megvan?a c-ből az eu nem sikerült?megkérdezhetem miért?mert én a c-t tartom a legkönnyebbnek és most meglepődtem.lehet akkor mégis nehezebb mint ahogy hittem?nekem b van meg,a-bost megyek.
Vendég
 


Sziasztok!

Cuccok időbeni beszerzésével abszolute 1etértek. Mi pár ruhácskán kívül nem vettünk semmit, most akartunk h. letettem a melót. Erre ugye jött ez az iljedség és igazából ha előbb jönne a baba nagy bajban lennénk.

De szerencsére az eredmények (egyenlőre) teljesen negatívak lettek! :P

Hanna
ari vagy a képekkel, de asszem ezt a hetet inkább átugrom, a 32.-en teszek fel! De addig a tieiteket szívesen látnám! :wink:

Zöldivel mi újság??? Még a házikónál vagytok?

Vanda
drukk a vizsgához!

Kép
katica_75
 
 


Hunci!
Két hetem volt anno az egész cuccra, túlhajtottam magam. Amúgy meg nagyon sok az anyag és sokféle. Alkotmányjogból meg munkajogból nagyon rendesek voltak, Eu-ból kevésbé.
Még a büntető lesz hátra, de azt majd csak akkor, ha már az ikrek is bölcsisek.
vovanda
 
 


Vandus! Hunci!
Hajrá jogi szakvizsga!

2005-ben én is beiratkoztam Debrecenbe a jogi karra, de az első éven nem jutottam túl, passzív féléveimet töltöttem. Most a férjem noszogat megint, hogy folytassam , pláne, hogy rám még vonatkozna a tandíjmentesség, mivel 2006 előtt kezdtem a tanulmányaimat. Hezitálok, mert nagy pocakkal decemberben én már nehezen vizsgáznék le...

Katica!
Majd írj, miket vesztek, tapasztalatcsere miatt kérem. :roll:

Dokikám azt mondta, minden rendben, méhszáj zárt, sok fekvést írt elő és hogy váljak most lusta feleséggé. Férjem mondta, hogy abban nem lesz hiba.
Puszi Mindenkinek
szöcske
 
 


Röff!

Vagyogatok...hol itt, hol ott. Remekül vagyok így a 3. trimeszter küszöbén!

Kép

Függönyöket varrok az új házba, kreatívkodok, rengeteget csavargok, barátnőzöm satöbbi.

Puszmók mindenkinek!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi!
Csini vagy! És ügyes, én varrni sajnos nem tudok.

Tegnap ötöst kaptam!!! Nagyon rendesek voltak, csak totál hulla voltam, mire hazakerültem.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Zöldi! Nagyon csinos a pocid.

Vanda! Gratula!

Olyan kár, hogy alig írtok. :cry: :cry: :cry:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Zöldi
szép kismama vagy! És jó neked h. tudsz csavarogni! Én 2 óra járkálás után már nem vagyok szalon/város-képes.

Hanna
mutass példát! :lol: :wink:

Vanda
ügyes vagy ! Gratula!

Szöcske
akkor csak pihenjél! nekem is kellene, de a fél házat felforgatnám legszivesebben...nem hiába a fészekrakóösztön eluralkodott... bár igaz h. a gyerekszoba még mindíg nincs kész :(
ok. majd rakok fel képeket miket rendeltem meg eddig.

Ma voltam egy szuper turiban! Tünemény ruhácskákat szerváltam!!Zabálnivalóak! És mind next vagy m.&sp. és egy dorothy perkins kismamagatyát is. :lol:
Ja és aki óckodik a turiktól az astiban is nagy leárazások vannak!-ott múlthéten hagytam a fél gatyám :shock:

Kép
katica_75
 
 


http://www.kindermobel.hu/kisagy.shtml#akos ákos a kiságy fehér színben
http://www.kindermobel.hu/jaroka.shtml#gabriella gabriella járóka szintén fehér
http://pandababahaz.hu/shop_artdet.php? ... nas_948438 és ez a babakocsi tetszik, csak nem tudom elérni őket. :cry:

Kép
katica_75
 
 


Hanna!

Hivtalak telefonon!

Kép
Kép
mereszt
 
 


Hanna!
Bocs, nem voltunk itthon ma. Hétfőtől kicsit kitör a szabadság, Manó oviban, tanulni már nem kell.
Még mindig iszonyat fáradt vagyok, eltart egy darabig, amíg a tegnapi napot kiheverem.
vovanda
 
 


Hali!

Katica! Szuper dolgokat néztetek ki. :)

Mereszt. :lol:

Vanda! Akkor jó pihenést. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!
Most fejeztük be a mai munkálatokat a támfalnál, holnap jön megint a betonozás. Így gyorsan telnek a hétvégéim, a hétköznapokban pedig lustálkodok, ahogy a dokibácsi javasolta.

Katica!
Babakocsira ötöst adok, nagyon tetszik. A járóka is, talán nekünk is praktikus lenne, de bútorokat kapunik a családtól. Legnagyobb beruházásunk a babakocsi+hordozók voltak.

Zöldi, nagyon csini vagy!

Vandus, 6 héttel járok előtted. Most nézegettem. Pihenj sokat!

Hanna!
Igyekszem én is jönni!

Éviékről tud valaki valamit?
Kép
szöcske
 
 


Úgy néz ki, ugrott a pihi. Manócskám taknyos, belázasodott. Holnap tuti, hogy itthon marad. Remélem, hamar túlleszünk rajta. :(
vovanda
 
 


Jó reggelt!

Szöcske! Azért pihenj sokat!
Éviékről nem tudok semmit, de lassan mindenki eltünik. :cry:

Vanda! Jobbulást Balunak!!! :( Vigyázz magatokra!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Szasztok! Én visszatűnök, jó?

Köszönöm szépen a csiniségre utaló szép szavakat! :lol:

Katica! Babakocsi király! Ajánlok egy hasonlót:

http://bababolt.echt.hu/babakocsi/pierrec?cid=49776

Ez 60.000.- volt nyár elején.

Kiságyból nekem jobban bejön a körben rácsos, mert abból minden irányban ki tud nézegetni a baba.
A járóka viszont nagyon tuti, és nagy lakásban elkél.

Mereszt! Dórikáról vannak friss képek?

Hanna! Mindjárt félidő! Olyan hihetetlen, nem?

Szöcsi, Vanda! Milyen járgányokat vettetek/néztetek ki?

Manódnak jobbulást!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi!
Igazából még nem nézegettem, csak annyit, hogy nagyjából van egy elképzelésem, mit tudjon a jármű. Majd nekiindulunk lassan, csak a pénteki vizsgámat ki kell pihenni. Babakocsit én anno is úgy vettem, hogy odamentem, kézbe vettem, szétnyitottam, összecsuktam stb. Most is így szeretném.
Manónak nincs nagy baja, a láza lement, kicsit nyűgös.
vovanda
 
 


sziasztok!

rakok táblát, szóljatok, ha vmit javítsak! köszi.

Kép

kati
katica30
 
 


Katica!
Ha beírnád a szülés várható időpontját 2009. jan. 10-re, azt köszike előre is. Neveink még nincsenek sajnos.

Zöldi!
Már írtam valahol, Peg Perego Duette SW-t vettünk Olaszországból, 4 hónapos a kocsi, 300 euro volt+ itthon vateráztunk két Peg Perego bébihordozót egy hármasikres családtól, összesen 50.000 Ft-ért, ezeket majd rá lehet csatolni a kocsira is+ van hozzá autós rögzítőtalp és bébiszűkítő. A babakocsit még nem láttuk, majd szeptember végén hozzák haza, de azt mondják, nagyon szép állapotban van. Ha egy babánk lett volna, a Pierre Carden nekünk is bejön, amit feltettél, szuper. Nekünk ikerkapoccsal ajánlották, de nem fértem volna be a liftbe vele.
Hordozók: [img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 5.6109.jpg[/img]
Babakocsi:
http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=2959#

Pocikerületem meghaladta az 1 métert, 106 cm. Mi lesz még ezután? :roll: :shock:
Kép
szöcske
 
 


A hordozókat nem sikerült feltenni, megpróbálom még egyszer:
Kép
szöcske
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: