Új privát üzeneted érkezett!

Bigacsiga: gratula az UH-hoz :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Milyen aktívak vagytok.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudok elmenni a talira. :cry:
Egyszerűen nem tudok és merek többet vállalni.

A ház szanaszét van, s szeptember végéig ez az egyetlen "szabad szombatom" van.
Holnap Nike félmaraton, no meg egy kis munka , hála lelkes és agilis kollégáimnak... :evil:
(Ismét Állatkert, egy kis pályázat, egy kis ügyintézés...)
A jövő héten vendégek lesznek, utána szintén. Nem szeretném rumlis házban fogadni őket, asszem...

A stressz miatt megint nem nagyon tudok aludni, s asszem ez nem használ Kispöttynek - sem. (Ilyenkor zabos szoktam lenni - egy kicsit.) :oops:


Szóval bocsánat, lélekben veletek vagyok. Egyetek az én nevemben is valami kis finomságot ;) :lol:

Este, ha lesz időm benézek. Ha nem, holnap du.
Addig is vigyázzon mindenki magára!

Szóval 14.30-tól én is ott vagyok lélekben Veletek... :D

Nagy ölelés mindenkinek!
batkata

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 

 
 

Sziasztok!

Sajnos én is lemondani jöttem a talit.
Én ráérnék, siettem is befejezni a fürdőszoba takarítást, de én nem bírom ezt a meleget.
Ilyenkor a sómentes étrend ellenére is bevizesedem és nyűgös vagyok. Szóval nem lennék valami jó társaság. Alapban sem bírom a meleget, de mióta terhes vagyok, azóta főleg.
Ne haragudjatok!!!!
A legközelebbire (remélem ez az utolsó ilyen forró hétvége) mindenképpen elmegyek.

Kép
jandrea
 
 


úgy látszik csak hárman leszünk?????

én mindenképp elhúzok itthonról ha már apa bevállalta Mátét....hüyle lennék maradni:)
katuska79
 
 


Katuska! Én megyek, remélem, a többiek is meggondolják magukat. :wink:

Akkor 14:30 a fagyizónál???

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Katuska: négyen :wink:

Együttérzés mindenkivel: dolgozókkal,frontosokkal, nyűgösökkel, ne aggódjatok, szerintem lesz még tali!!!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Segítség!! Mi a fagyizó neve? Merre menjek? Nem vagyok gyakorlott Árkádozó, eddig kb. 2-szer voltam :oops:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata!
Én sem tudom pontosan. Talán valahol középen van. :oops:
Szerintem megtaláljuk.

Akkor végül ki jön?

Tali tuti lesz még sok-sok!!!!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Én is megyek :wink: Árkád - emelet, kb középen, Gelati fagyizó, 14.30 :D

Kép
vickybabe
 
 


Gelatiamo fagyizó. :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Kicsit beugrottam pihenésképpen.
Takarítás és ebédfőzés után jólesik a netezés.
(Egy kis krumplileves, rizs, apának sült hal, nekünk tejszínes-fűszeres csirkemllfilé, s szőlőmártás. Fogadni mernék, hogy a végén megkérdik: süti nincs?)

Nálunk is bevállalta apa Marci-Julit, Gáborom (a "zuram) azt mondta, hülye lennék lemondani a talit... Sajna most nem ezen múlik a dolog.

Remélem, lesz még alkalom a traccs-partira, mondjuk októberben, amikor már nincs olyan meleg, de még mi sem vagyunk hóekék.
(Bár az utóbbi időben megugrott Kispötty lakása, azt mondja a család, kezdenek aggódni, hogy szétreped a pocakom... Én is azt gondolom, hogy nagyon feszegeti a mókuska, mert fent azt érzem, feszül és mentem kireped.

No megyek, megmosták a praclikat (egész véletlenül most az apjuk is tiszta kézzel ül az asztalhoz). Lehet, hogy inkább a negyedik gyerekemet várom?

Sziasztok: batkata

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Akkor 4-en vagyunk :D Én meg indulok, mert ebben a városban sosem lehet tudni, mire innen Budakesziről bevergődök... :wink:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Batkata! Ennyi kaját. :roll:
Édes a Családod. Pihenj akkor! :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


bocsesz tényleg négyen...magamat kihagytam véletlen:)
katuska79
 
 


Hanna!

Sajna az uram miatt mást is főzök, ha mi csirke-pulyka-malac-marhahusit eszünk. Csak a halat eszi meg a húsok közül :evil: , na jó mikor kipróbáltam a békacombit, evett belőle ő is ... :) De hát ez van.
Az a jó az egészben, hogy mindent mást megeszik (tojás, tejtermékek, isszonyatosan sok zöldség, gyümölcs... ) - na jó, a Túró Rudit nem szereti, ezért aztán "sajnos" nekünk kell elpusztítani az ő adagját is (most úgyis van kire fogni... ;) )
Egyébként nem szoktam nagy főzéseket csapni, ált. 1 óra alatt kész vagyok a 2-3 fogásos ebédekkel (ált. érzésre főzök, s minimálisan használom a recepteket, szeretek improvizálni).

Na megyek tovább takarítani és pakolászni.
És egy kis pocakpihenőre is lesz szükség, mert Kispötyikém lakja megint húzódik.
(Basszus! Megint nem vettem be a Magne B6-ot! :shock:
Megyek és pótolom a hiányosságot...)

batkata :)

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Sziasztok kismamik!

Ti hogy bírjátok ezt a fülledt meleget? Én szörnyen, minden bajom van... :?

Hanna: Van egy jó hírem (végre!) most néztem a bimbomarketet, és képzeld fent van a Chicco trio for me auto fix új kollekciója, teljesen új színekkel ugyanúgy 455 euróért, mint a régiek voltak :D Ha hazajön holnap Apácska a munkából jól megmutizom neki, aztán kiválasszuk a tökéletes darabot, és szerintem 1-2 hónapon belül megrendeljük, de azt még ki kell találnom, hogy működik ez a rendszer :oops:

Milyen volt a tali? Hú, egy fagyit most megennék, meg is nézem a fagyasztónkat akad-e valami.
Este még benézek, hacsak be nem alszom... :roll:

biga.csiga
 
 


Sziasztok!

A tali szuper volt!
Csodaszépek a pocakok!!!

A diétának annyi. :lol: :lol: :lol:

Kép

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


húú csajok!!!
Legközelebb én is megyek!! De csak, ha ugyanitt lesz a tali :lol:
Ide nekem az összeset!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Helló lányok!

Örülök, hoy jól sikerült a tali!!!
Ki volt vágva az asztal? ;)
A fotók nagyon megindították a nyálelválasztásomat...
No, majd holnap du. én is fogok fagyizni.

Én itthon majd' megfulladok és szelektálom a gyerekeim bölcsis- ovis - iskoláskori "műveit" ("anyukámnak szeretettel", .kis kokárdák, rajzocskák, tipegőkori rajzok - két vonás, kesztbe a harmadik... Elég nehéz szívvel szelektálom őket, de muszáj!!!)

Képzeljétek, az uram bevetette magát, most porszívózik!!!
Jó, mi? Lehet, hogy vállalok egy negyedik gyereket is? ;)

Na megyek, éhes a nép.
Naná, hogy az ebéd maradékát kérik, de nam azt fogják kapni! Hi-hi-hi!
Még estére túrós tésztát csinálom, a páromnak főleg, az a félmaratoni-maratoni előeste szokásos vacsija, csak hogy legyen holnapra energia...

Holnap du. benézek!

Sok puszi: batkata

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Húúú, azok a fagyi csodák, csorog a nyálam...
A fülem meg edződik, megy a háttérben a Megasztár válogató :lol:
Batkata neked aztán van energiád. Sok sikert a félmaratonra-maratonra nektek! :wink:
Jók legyetek! Holnap majd benézek!

biga.csiga
 
 


Hanna
Ez nem ér! Ez izgatás :evil: :evil: :evil: :evil:
Vendég
 


Bigy.Csiga! Szuperek a kocsik. :wink:
Én sem szeretem ezt a meleget. Áll a levegő. :(

Batkata! Jó pihit. Holnapra a párodnak nagy drukk!!!!

Vicky! őőőőő... A többiek mondták, legyen fotó. :) Én csak bólogattam. :lol: :lol: :lol: :lol:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!!!!

Nem semmi fagyi-kelyhek!!!!!!!!! És szívesen találkoztam volna veletek.
Ennek ellenére áldom magam, hogy nem mentem. Iszonyatosan feszül a lábam. Azt hiszem ezt a hétvégét már a házban töltöm, ki sem mozdulok!!!! Még szerencse, hogy hétfőre lehűlést mondanak. (na nem mindtha nagyon lehetne hinni az időjárás-jelentésnek, de most a hőség-riadóval is igazuk volt).
Ti jól vagytok???

Kép
jandrea
 
 


Sziasztok!

Hannához csatlakozva szupi volt a tali, a fagyi meg magáért beszél :D
Hazaérve elcsábítottam az uramat egy kis sétára, hátha tudok valamit faragni a nagy dorbézoláson :lol:
Elmentünk a Vadaspark felé, aztán egy kis tisztáson üldögéltünk, most meg besötétedett... :roll:

Batkata: nem vagy semmi -- urad edzhetné az enyémet, hogy megegye a túróscsuszát, mert én imádom, csak miatta oly' ritkán csinálok, mert megeszi, csak fél óra múlva megint éhes, neki "ez nem kaja" :wink:
Sok sikert a félmaratonra!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Vicky,megvédjük Hannát :wink: Gondoltuk, legalább így résztvesztek :wink: :lol:
Na jó,ez csúnya volt :oops: :lol:

Jandrea: jobbulást!!! Én csak nyűgös vagyok a melegtől :evil:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Jandrea! Jobbulást! Tettem a blogomba infót a vizesedésről. :)

Kata! Köszi, szépen. :)
Olyan aranyosak vagytok! A ruhád meg nagyon-nagyon tetszik. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna! Köszi! :wink: Én tavly vettem az Orsay-ban, nem egy őrület drága hely és ha most pocakosan egy mérettel nagyobbat veszel, mint általában, akkor látod, mennyit nyúlik :wink: Még hordhatod a maradék kis jó időben pár hétig -- bizti van valami hasonló :wink:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata! Én már nem veszek semmit. :oops: :lol:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Raktam fel pár svájci kiccsaj holmit a teszvesz-re. Nővéremtől kaptuk, de nekünk fiúnk lesz így nem aktuális a sok rózsaszín kisholmi.
Itt megnézhetitek, hátha érdekelne vkit:

http://teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=10879551

Szép estét!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Az a pocakrészlet a képen én vagyok!!!! :lol: :lol: :lol:

Meg kell jegyeznem nagyon édik voltak apocakok:) ahányan voltunk, annyi féle.
JA és a fagyi..hát ömm izé...bűnbeesés.

Következő talira megcélozhatnánk mondjuk a babaexpot noveber 29-én a BNV-n. Hátha nyernénk ingyen 4D uh-ot is:)
katuska79
 
 


Katuska!

A nov. 29. nem rossz. Akkor lesz a szülinapom... :lol:
És előtte lehetne az Árkádban egy kis züllés. Hm?
(vannak jóféle torták is a világon, vagy nem?)

Na elteszem magam holnapra, nehéz nap lesz.
(És este jön anyósom is... Szeretjük egymást, csak tudjátok hogy van... ilyenkor az ember, legalábbis én ilyen vagyok..., nem tud felszabadult lenni.)

Jó éjt minden rendű és rangú, méretű és formájú pocakosnak, s a benne lakóknak!

batka :D

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Sziasztok, bocsi a betolakodásért,de lenne egy eladó babakocsink, ha valakit érdekel írjon priviben!Köszi!

Eladó 1 szinte új (1 hónapig használt) Graco Quatro DLX babakocsi komplett szett.Újszülöttkortól használható.Fő tartozék: textilmózes, hordozó Egyéb tartozékai: lábzsák, tálca, rögzítőtalp, tető, kosár, 5 pontos biztonsági öv, esővédő.Óriási,leha jtható bevásárlóháló.Bolygosítható dupla elsőkerekek.Beépített óra,hőmérő.Huzata teljesen levehető mosható.Egy mozdulattal lapalakura csukható.Könnyen irányítható.
Ár:62.000 Ft.
Kép

Csubi
csubi
 
 


Sziasztok!

Jó lehetett a tali, csöpögött is a nyálam a fagyikelyhek után. :lol:

Hogy tudtátok átvészelni az éjszakát? Nálunk nagyon meleg volt. :( Még esti is 28 fok volt a lakásban. Hajnali 4-kor meg arra keltem, hogy nekem muszáj húslevest melegíteni magamnak és befalni. :D
Vendég
 


Jó reggelt!

Picuranyu! Én már nagyon unom ezt a meleget. :(

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


jó reggelt!

Csatlakozom a többiekhez, tényleg jó volt nagyon a tali és finom a fagyi 8)

Picuranyu, nehéz volt az éjszaka, de a meleg már fel sem tűnt, az utóbbi napokban nem találom a helyem az ágyban... :roll:

Batka, jó anyósozást mára :lol: !

Kata, romantikus lehetett a tegnapi program, kettesben :lol: Mi ma fogunk kicsit romantikázni, ma van a házassági évfordulónk :lol:

Tényleg, tudtátok, hogy szülésre 5 évnél újabb házassági anyakönyvi kivonat kell? Mert nekem újdonság volt, a szülésfelkészítőn mondták :roll: Úgyhogy be kell szereznünk egyet, mert a végén még az én nevemre anyakönyvezik Leventét :D

Kép
vickybabe
 
 


Vickybabe! Sok boldogságot!

Kép


A szülésre kórháza válogatja, hány napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell. Ennek mindenki nézzen utána.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


hanna: állítólag jön a hidegfont, de a hirtelen hőmérsékletváltozást sem szeretem, mert akkor keményedek, és görcseim vannak. :( Úgyhogy már feltankoltam MagneB6-tal.

vickybabe: boldog házassági évfordulót! És még sok-sok boldog évet együtt!!!! :lol:
Én úgy tudom, hogy fél (vagy 1 évnél) nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell.
Vendég
 


Csajok itt is van!

A születés anyakönyvezéséhez az alábbi okmányok bemutatása szükséges:

Ha a szülők házasságban élnek:

- az apa és az anya érvényes személyazonosító igazolványa, lakcímet igazoló hatósági igazolványa
- 300 napnál nem régebbi kiállítású házassági anyakönyvi kivonat (házasságkötés helye szerint illetékes anyakönyvvezetőnél illetékmentesen beszerezhető!)
- a Csjt 42. §. (1) bek. foglaltak alapján a saját nevüket viselő szülők megállapodása alapján 2004. január 1-től a gyermek az apa és az anya családi nevét együtt is viselheti.
A (az ismételt) megállapodás a házasságkötés helye szerinti anyakönyvvezetőnél tehető. A gyermek családi nevére vonatkozó megállapodást a házassági anyakönyvi kivonat "megjegyzések:" rovata tartalmazza.

Ha a szülők nem élnek házasságban:

- az apa és az anya személyazonosító igazolványa, lakcímet igazoló hatósági igazolványa
- ha az anya hajadon családi állapotú az állandó lakóhely szerinti népesség-nyilvántartás igazolása, amely 30 napnál nem régebbi kiállítású
- teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat
- ha az anya elvált családi állapotú, a házasságát felbontó jogeros bírósági ítélet, vagy az előző házasságának a megszűnését igazoló záradékolt házassági anyakönyvi kivonat
- ha az anya özvegy családi állapotú, a volt férj halotti anyakönyvi kivonata

Ha a szülők külföldi állampolgárok:

- az apa és az anya érvényes útlevele
- házassági anyakönyvi kivonat (hiteles magyar fordításban)
- amennyiben bevándorlási vagy menekült státusszal rendelkeznek, az érvényes személyazonosító igazolvány és a lakcímet igazoló hatósági igazolvány



A születés anyakönyvezésének különleges esetei:

- ha az elismerő apa nem magyar állampolgár, az apa adatai bejegyzésének elrendelését a Budapest Főváros Közigazgatási Hivatal (Budapest, Váci út 62-64.) végzi. Az engedélyezést követően kerül sor a megfelelő adattartalmú okmányok kiállítására (az elintézési idő kb. 6 hét).
Ha a szülők nem értik és beszélik a magyar nyelvet, az adatok egyeztetéséhez tolmács közreműködéséről kell gondoskodniuk.


Picuranyu! Én is érzem a frontokat, de őszinte leszek, már várom. :oops:
Nem tudok aludni, nappal meg hulla vagyok.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Szintúgy. :( Éjszaka csak forgolódok, nappal meg fekszem a konyha kövén, ott a legjobb az idő. :D
Várni én is várom már az enyhülést, de ha megint görcseim lesznek, azt nem annyira. :( Bár, dokim kiokított, hogy amint jön a hidegfront, már reggel vegyek be 1 MagneB6-ot, 1-et délután, feküdjek egész nap, és ha este is görcseim lennének, akkor még 1-et bevehetek estére.
Vendég
 


Hú milyen nyamvadt nap ez mai! egyszerűen nem tudok életet lehelni magamba. Az egész család 9 után ébredt, még Máté is iylne sokáig aludt. De legalább ő már pörög ezerrel...én bezzeg nagy nehezen tudtam felöltözni is. Le is feküdtem kicsit szundikálni még, erre lökött gyerek hintőporral megszórta a fejem...
valahogy semmihez sincs kedvem, apa grillezni akar este de engem nem érdekel...tiszta hiszti vagyok ma.

Vickybabe! sok boldogságot és finom vacsit estére!

Mi nem vagyunk összeházasodva így kellett már Mátéhoz is elismerő nyilatkozat. 5 perc alatt megcsinálták az anyakönyvezetőnél...majd valamikor decemberben megcsináltatjuk újra.
katuska79
 
 


Picuranyu! Konyha köve... :lol: :lol: :lol:
Magne B6-ot én is folyamatosan szedem.

Katuska! Örülök, hogy tudtatok pihenni. Hintőport sajnálom, felkészülök lelkiekben, hogy rám is vár ilyen.
Én szívesen grilleznék. 8)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


katuska79: vicces fiad van! :lol:
Amúgy mi sem vagyunk házasok, szóval nálunk is kell majd apasági nyilatkozat.
Vendég
 


hanna: tényleg ott van a leghűvösebb. :lol: Szétvetett lábakkal, karokkal elterülök a metlakin, és a mennyekben érzem magam. :D
Vendég
 


Nem is meséltem még, hogy tegnap beszereztük a festéket a gyerekszobához. :) Nagyon szép kéket választottam. Ti, hogy álltok a gyerekszobával?

hanna: olvastam a blogodban a terhességi feledékenységről az okosságot. Ellophatom a blogomba? :wink:
Vendég
 


Picuranyu! Mi jelentem, sehogy nem állunk. Jelenleg lomtár. :?
Én nem pakolhatok, az uram meg pl. most is dolgozik, szóval... mi nem haladunk. De ebben a hónapban a festést meg kell csinálnunk az tuti. A többi ráér.
A blogomból bármit másolhatsz. (jópénzért) :)
Illetve, tettem fel hasznos linkeket kismamáknak! Ha valakinek vannak még jó linkjei, szívesen fogadom.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


gyerekszoba:
Nálunk kész, mivel Annával egyszobában lesznek, de eleinte még velünk közös szobában. :)

Dög meleg van nálunk is, Apa meg most megy tárcsázni Anyósékhoz. Zokon is vette, hogy én nem megyek....
Ráadásul megkívántam a palacsintát, így meleg ide vagy oda, nekiállok sütni, ha Anna felébredt :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


hanna: látom, akkor ti is haladtok vele. :D Fogalmam sincs, hogy mi mikor fogunk festeni, mert Apácska most már a hét minden napján dolgozik, mint állandó éjszakás, nem tudom mikor fogja rávenni magát, hogy nekiálljunk. Pedig addig kéne, amíg jó idő van, nyitva lehet hagyni az ablakokat.
Aztán utána jönnek a bútorok, legfontosabb ruhadarabok, babakocsi.
Szeretnék egy külön kis sarkot, ahol szoptatni fogok, és egy másik sarkot, ahová már pakolni tudom a kis játékokat, játszószőnyeget, stb. :)
Akkor ellopom az okosságot jó? :wink:
Én nem hiszem, hogy tudok érdekes linkekkel szolgálni, de a blogomon jobb oldalt lent, nálam is van 1-2 db link, hátha hasznát veszed valamelyiknek. :)
Vendég
 


mágnes: én is palacsintán gondolkodom, jó kis lekváros-dióson, de nem tudom rávenni magamat. :( Ha kinyitom az ablakot, küldesz pár darabot? :wink:
Vendég
 


picur:
Szívesen teleportálok :) Kakaós, baracklekis, vagy mogyorókrémes??? :) Vagy így ilyen sorrendben? :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: