Új privát üzeneted érkezett!

Orsi, köszi, na akkor a lufis rész...
szóval olyan mint egy vízhólyag (férjem találta ezt a szót rá...), szóval mintha teli lennevízzel, olyan telített állagúnak tűnt...nyilván ez nem víz, csak olyannak tűnik, úgy kibuggyant a makk és mintha egy lilás vízhólyag lenne...

így jobb :oops: ?
Vendég
 


Hunci

pontosan ilyen Olivér kukija is. én fel se bírom húzni rajta a bőrt, csak erőltetve, a doki húzta fel neki tegnap, az 1 éves kontrollon.
szerintem normális, ahogy a fiad kukija kinéz.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi, köszönöm!
Orsi, neked is köszönöm!

Az új kismaminak nagy-nagy gratula!!!

Dicsekszem most:
Huni ül:)))))))))))))))Ma 9 hós és megörvendeztetett az ülés tudományával:)Végre.
Aztán persze esik-kel, de majd megtanulja hogyan is múködik az ÜLÉS:), de nem sír, pedig akkorákat esik...néha lesem, oda sem merek nézni, nehogy miattam ijedjen meg, szóval kuksizom, hogy megvan-e még, mert csak a csattanást hallom, de felül és játszik tovább:)
Most már ül, kúszik, szóval alakulgat végre.Hízni semmit sem hízott ebben a hónapban, de hát annyit tornázik hogy cask na. És heti 2x babaúszik, muszáj vinnem, mert imád babaúszni.Legalább vaalki a családban aki sportol egész nap és még egészséges ételeket is eszik.:)

Anikó?
Vendég
 

 
 

Sziasztok! :)
Megjöttünk egy utolsó rövid nyaralásból. Nagyvonalakban már sikerült visszaolvasnom! :)

Emma! :)
Húúú, gratulálok! Ez aztán a jóhír! :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
kismokus
 
 


Orsi,
értem. (a babysittert ) Te itt Pesten hol keresnél? Szerinted megbízhatóak az ügynökségek?

Hunci,
az tök jó, hogy följebb húztad, és följött a bőr! Én hiába is húznám, van egy pont, amitől följebb nem lehet, és ez elég közel van a nyíláshoz. :( Úgyhogy Olivér makkja még nem mutatta meg magát, de a tesóm kisfiának pl. tök lila. A vízhólyagos részt én sem értem. :oops: Gratula az üléshez! :D

Kismóki,
üdv itthon! :D

Csajok, örömmel fogadnék babysitter-tippeket!
20140901102739
 
 


Lányok,
már én is akartam kérdezni. Ugye nem baj, ha a makk még csak ki se villan, ahogy visszahúzom a fitymát addig, amíg engedi magát...(vagyis nem nagyon engedi...)

Hunci
gratula az üléshez. Nálunk Alizka próbálgatja. Már teljesen maga alá húzza a lábait négykézlábon, csak aztán visszahuppan.

KépKép
lili73
 
 


hajni777 írta:Orsi,
értem. (a babysittert ) Te itt Pesten hol keresnél? Szerinted megbízhatóak az ügynökségek?

nem tudom :oops:
takarítónőt nem bírtam találni itt 1.5 év alatt, én ebben elég béna vagyok

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


lili73 írta:Lányok,
már én is akartam kérdezni. Ugye nem baj, ha a makk még csak ki se villan, ahogy visszahúzom a fitymát addig, amíg engedi magát...(vagyis nem nagyon engedi...)

egyáltalán nem gond, 2 éves korig semmit nem kell csinálni vele

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


szuper, köszi!

KépKép
lili73
 
 


sziasztok,

kimennénk ma a strandra így idén utoljára, eddig úgy jártunk hogy 16-19-ig , ugye délután nem mertem a nap erőssége miatt, most viszont "félek" tőle, hogy este jön a hidegfront, és nehogy este 18-19-kor hideg legyen és megfázzon.
Ezért úgy 14 körül mennénk ki.
viszont nem tudom, hogy 14 óra körül így szept közepén van-e még olyan erős, káros nap, mint nyáron vagy most már nagyobb bátorsággal kivihetem strandolni ekörüli időpontban?

Szerintem, már nem olyan erős, férjem szt viszont igen... :?
Vendég
 


kb. pont ugyanannyira erős sajnos :(
ha 14 körül mentek ki, akkor póló mindenképp legyen rajta.

(és pénteken f11-f12 között égettem fel a vádlim, mert elfelejtettem bekenni és golfozni voltam, pedig felhős volt az ég)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
húúúú,Lili nagyon ügyes,hogy már alszik is a bölcsiben!

Hunci,
végre előkerültél!Jöhetnél gyakrabban is!
Gratulálok Hunornak!



Többiek?

Andi
Kép
aanda
 
 


Hunci,
Orsinak igaza van, nagyon éget a nap! Jó vastagon kend be Hunit is, magadat is.

KépKép
lili73
 
 


Köszönöm!Akkor póló és kenés.
(nekem mázlim van, én csak barnulok, még sohasem égtem le, kiskreol vagyok, asszem a gyerek is ilyen lesz majd, legalábbis remélem)

Aanda, vagyok-vagyok, csak sok dolgom van/volt mostanában.Aranyos vagy, hogy hiányoltál:)
Vendég
 


Hajni

bébyszittert én csak olyat választanék, aki ismerős, vagy ismerős ajánlásával. ezzel most nem sokat segítettem, de ügynökségtől nem választanék, az vadidegen.
melózni fogsz? vagy miért keresel bébyszittert?
Argentína után nekem is fájna a szívem...

Orsi

én se értem, hogy miért mondja a doki, hogy huzogassam a bőrt Olivér kukiján. Be lehet úgy "járatni", hogy aztán nem lesz szükség mégse a műtétre?

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

én se értem, hogy miért mondja a doki, hogy huzogassam a bőrt Olivér kukiján. Be lehet úgy "járatni", hogy aztán nem lesz szükség mégse a műtétre?

urológus szerint ezt nem lehet bejáratni - legalábbis akit én meghallgattam a témában.
szerinte:
1. élettani letapadás: ez oldódni fog 3 éves korig, akkor is, ha soha 1szer nem húzzák hátra
2. szűkület: itt a húzogatás nem segít, mert szűk a bőr, mindenképp orvosi beavatkozás kell

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nálunk is végre beindultak az események, Dani felfedezte a kúszást és a "mászogatást". Elpakoltunk a nappaliban, jó nagy helye lett, így most birtokba vette a területet, fáradhatatlanul kúszik egész nap. :D És a takarítást is elvégzi közben. :lol:

Lassan én is szeretnék heti pár órában segítséget találni, mert igazából nálunk csak anyu tud effektív segíteni, de őt meg nem akarom mindig ugráltatni. :oops: Szóval nekem is van némi elvárásom a "nénivel" kapcsolatban, de túlparázni sem kell, szerintem. Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy én 20 évesen (16 éve) Ausztriában voltam bébiszittyó ill. Au-pair, egy idegen országban egy tök idegen gazdag, sznob családnál és egy-két hét után tökre megbíztak bennem és rámbízták az akkor 7 hónapos gyereket. Jó persze ez a másik véglet!

Kép
jud71
 
 


Orsi, Emma, vagy aki tudja: Pedipedet lehet ősszel, kültéren viselni? Ha nem, akkor mi az ami puhatalpú és lehet? (És beszerezhető kb. 23as méretben - Liliputi 21ig tudja csak :cry: ). Vagy ősszel kintre pl. Siesta, bentre puhatalpú (pl. sima liliputis)? Most nézegettem őszi Siesta cipőket, megáll az eszem, 10-13 ezer, utána meg vehetek bakancsot is. :twisted:

dkata
 
 


Pedoodles ( http://www.pedoodles.com/section.php/11 ... 021d313323 )
annak gumi a talpa, a pedipednek ugyan van egy kevés szigetelése, de szerintem azért 10 fokban már kevés lehet ill. a legkisebb vízben már nem használható, mert a varrásnál beázna - vagy csak vizes járdán átázna -

ill a robeeznak is van most már ilyenje, robbez trendz néven fut ha jókl emlékszem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, köszi, akkor szerintem rendes cipő kell kintre, bentre meg jó a Liliputis, mert abból van nadyobb.

dkata
 
 


Fúú, de dögmeleg volt ma, úgy utálom! :twisted:

Zsuzsi,
nincs semmi konkrét hosszabb táv, csak gondoltam, hogy néha biztos beesik majd vmi fontos, amikor nem vihetem magammal, és azokra az alkalmakra kéne. Anyuék meg a tesómék ahhoz messze laknak (60 km ), hogy mindig őket hívjam. A barátok nagy része jóformán még gyereket se látott, némely ismerősre meg sose bíznám, mert a sajátjára se tud vigyázni.
Pl. a punkciókor ugyan csak néhány perc, amíg apa nem játszik, bár azt mondta, hogy beviszi magával... :shock: :oops: Aztán mondtam neki, hogy mégse kéne... Meg jelentkeztem az októberi államvizsgára, úgy döntöttem megpróbálom. Illetve muszáj is lenne, mert - megkérdeztem - már csak a május lenne az utolsó lehetőség.
Na, így kérdezz vmit, legközelebb még többet írok! 8) :lol: :lol:

Jud,
Ti merre laktok? Szólj, ha találsz megbízhatót!
20140901102739
 
 


Bébiszitter:
Én is nagy keresgélésben vagyok... Tesómnak nagy mákja volt, hírdetés alapján hívott fel 2-3 csajszit, voltak ott 1-2 órát vele meg a gyerekekkel, kiválaszott egyet azóta is (3 éve) segítség a családban. Mondjuk az a csaj nem minden nap hadra fogható. Szerintem iws az a fontos, hogy egy ideig legyetek együtt, akkor csak kiderül, ha nem úgy áll a dolgokhoz, mint te szeretnéd. Nekem sincs senki a családból, akit gyorsan tudnék riasztani.........

Hajni
beviszi magával- micsoda ötlet! ilyet csak egy pasi találhat ki :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Hajni :D

Mi Fehérváriak vagyunk. Kiválasztással kapcsolatban hasonlóan gondolom mint Emma, vagy hírdetés alapján hívok fel vkit vagy én fogok hírdetést feladni, de tudok olyat aki iwiw-en talált rá az igazira. Nekem eddig ismeretség útján nem jött be a keresés.

Kép
jud71
 
 


Sziasztok,

Bocsánat, egy kicsit off topic...
Sajnos nem jött be a pozitív gondolkodás, kistesó nagyon beteg, igy holnap meg kell válnunk tőle :cry: :cry:
A genetikán azt állapították meg hogy 11mm-es ödéma van az egész baba körül.....úgyhogy nem érdemes megvárni a kromoszómavizsgálatot, mert csak időhúzás lenne....
Egyelőre ennyi.....majd jelentkezem

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta :(
nagyon sajnálom :(
semmi frázissal nem jövök!
Ölellek!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kriszta,

én kicsit naívan, de mindig azt remélem, hogyha már Ő az az egy, akinek sikerül célba érni, akkor biztosan egészséges.
Nálam sem így volt ez 3 hónappal ezelőtt. :( Sajnálom, hogy veled is ez történt. :cry: Puszillak!
20140901102739
 
 


Emma, Jud,
köszi a tippeket!
20140901102739
 
 


Kriszta

sajnálom :( :( :(

Hajni

írtam privit.

Kép
zsuzsi73
 
 


Kriszta, ez nagyon szomorú :( :( :( sok erőt neked!

csatlakozom Hajnihoz, tök felfoghatatlan, miért lesznek ilyen spontánbabák, ez olyan igazságtalan...........

Kép
Kép
emma1976
 
 


Kriszta,
Nagyon sajnlom, hogy át kell ezt élned. Sok szeretttel öllelek.

Fúú, nagyon sokat kellett visszaolvasni.... Megpróbálok reagálni a sokkal ezelötteikre... ;)
Jönnék áma, csak teljesen leszoktam napközbeni gépezésről, vagy házimunkát végzem, vagy alszom én is amíg Bali alszik, este meg többnyire inkább olvasok. Ha meg ébren van, akkor be sem kapcsolom, mert akkor ő akarja püfölni.

Fanni :)
Bali nem bukott extrém sokat, és az e szilárd kajával abba is maradt, de aztán kb egy éves kora körül megint elkezdett és szinte minden kaja után jött ki belőle valami. Akkor is ha nem evett sokat, Ennyi idősen ez elég határozottan reflux volt, de dokink azt mondta, hogy várjuk mielött kitenám a kivizsgálásoknak, mert lehet hoagy ahogy tovább nő rendeződik majd, próbáljam meg másképp ütemezni az etetését. Köszi. Na a lényeg persze, hogy úgy tűnik kinőtte, most már csak akkor bukik ha nagyon bezabál is sokat iszik rá. Olanko a büfivel visszaön egy kis vizes cucc is, de tényleg ritkán van már ilyen. szóval remélem nákatok is rendeződni fog a dolog.

Kata :)
Van a DM-ben és a Rosmannban is ostyás gyümölcs. Igaz nem hippes, de finom. Balinak a DM-es alma-banánt szoktam venni, nagyon szereti.

Ema :)
Neked gratulálok.

Én nem merek még téli cipőt venni, mert néha úgy megugrik a lábmérete. A 22-est kb kihagytuk, egy hónapig tudta hordani azt a szandált amit vettem neki. Most megint nőtt, kéne is egy új zártorrú szandál még a melegebb őszi napokra, de már nem nagyon lehet kapni, legalábbis most voltam Deichmanban és Humanicban és már nem volt csak 1-2 maradék pár.

Naa, felébredt. Legyetek jók, majd párhét múlva megint jövök :)

wish
 
 


Wish :P
Köszönöm, remélem :P

Kriszta :cry: :cry: :cry:

Fütyis témában az én doki nénim is azt mondta, hogy majd 2 éves korában kell ezzel foglalkozni.
Hunci :P Márkónak is van ödémája, de ez sem lényeges.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Kriszta!
Nagyon sajnálom a történteket!

Fanni,
én ennek ellenére születésük óta felhúzom annyira,amennyit a bőr enged,csak nagyon óvatosan.Márknak többször zsírcsomó volt a bőr alatt,de kifakadt,ez sem gond.

Wish,
örülök,hogy végre Te is bejelentkeztél!

TÖBBIEK?????????????

Andi
Kép
aanda
 
 


Wish,
jó nagylábon él Balázs! :wink:

Anda,
mi újság meló-ügyben?

Fanni,
végül melyik cumit sikerült megszeretniük a fiúknak?

Hunornak boldog neve napját!
Kép
20140901102739
 
 


Hajni kösziiiiiiiii!Átadom!:P

Kuki-téma, a doki azt mondta, ha megint lesz ilyen hogy a bőr kicsit hátrébb húzódik, a makk meg nagyon előjön, akkor sebészet, mert a bőr elzárja a makk artériáját és a vér bemegy, de vissza nem és elhalhat a makk :cry:
Vendég
 


Hunci,
én ezt nem értem... Nem az a majdani cél, hogy fedetlen legyen a makk? :?: És attól miért zárná el a véráramlást azzal a bőr, hogy nem lóg rá a makkra? :?:
20140901102739
 
 


Hunci,
Kisfiadnak nagyon boldog névnapot kívánok!

Hajni,
köszi a kérdést!Egyenlőre odáig jutottam,hogy már beszéltem az óvoda vezetőjével is,aki szerint el kellene végeznem a dajka tanfolyamot is,mert a bölcsis végzettségem más lesz és sok is!
Ezen kívül minden "fontos"ember tudja,hogy milyen suliba járok,és hogy év elején kéne meló!Mivel az ovit most bővítik,valszeg hamarabb felvesznek oda.
Hétfőn kifosztottam a könyvtárat,minden könyv nálam van a gyerekekkel kapcsolatban.

kérdésem lenne:mivel dec.-től gyesen leszek,és ugye az mellett már lehet 8 órában is dolgozni,fel kell mondanom a volt munkahelyemen?Egy ismerősöm szerint nem,mivel úgysem ők fogják utalni a gyest,hanam a Mák.Hogyis van ez?

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni, én sem lrtem...de bőszen magyarázta :oops:

Aanda, köszi.A gyest az utalja aki eddig a gyedet.
Vendég
 


Aanda

akkor se kezdhetsz új munkahelyet anélkül, hogy a régin felmondanál, ui. a régi munkahelyednek most is dolga van veled, bevallásokat adnak le rólad (nullásat), tehát nem lehetsz egyszerre 2 helyen munkaviszonyban.

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:nem lehetsz egyszerre 2 helyen munkaviszonyban.


De lehet, én már voltam! Tök jól kerestem. :lol: Az előző helyen már felmondtam, de a munkaviszonyom csak aug. végén szűnt meg, én meg már júl. 27től új helyen dolgoztam. Ekkor az a fontos, hogy a járulékokra nagyon kell figyelni, hogy jól vonják, ne vonják kétszer, amit nem kell.
Andi! Én azért nem mondanék fel, mert a munkaviszonyod így folyamatos marad, nem állástalan álláskereső vagy, hanem munkahelyet váltasz (nagy különbség!), és ha nem találsz helyet, nem ülsz 2 szék közt a földre. :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Persze "passzívan" nem lehetsz két helyen, csak ha dógozol is. :lol: Remélem, érthető volt... De én már kerültem ilyen helyzetbe, fura, de lehet "állást halmozni". Először nekem is el akarták magyarázni, hogy nem lehet, de nekem nehéz beadagolni, amit nem akarok. És végül ügyesen meg is tudták oldani.

dkata
 
 


Orsi! Okt. 21-re :shock: kaptunk időpontot Sényi drnőhöz, du. 4re, nem tudom, mi a túrót csinálok addig a gyerekkel. Má' hogy aznap, nem addig. Mer' hogy akkor még 6 hétig örömködök ezerrel, hogy még nincs szemüvege.

dkata
 
 


Anda,
hű, akkor Te leszel a fiaid bölcsis-, és óvónénije is? Hát az a legjobb! :D :D (Kérdésedre lövésem sincs... )
20140901102739
 
 


Kata

2 főállása nem lehet egyszerre egy embernek. Tehát muszáj, hogy tudjon egymásról a 2 munkahely, valamelyik mellékállás lesz.

Kép
zsuzsi73
 
 


Lányok, aki használt sinlacot! Ti napi hány étkezéshez adtátok és mennyit?

Rendesen kiakasztottak tanácsadáson, mert hogy egy hónap alatt csak 100 gr.-ot hízott és 11 hósan 7500 gr és ez így nagyon nem jó, mert így jóval a mittudoménmilyen görbe alatt van a súlya. :evil: Jó, én is tudom, hogy nem kövér a gyerek, de senki nem az a családban, naponta ötször eszik (háromszor van kaki): reggel és este anyatej+tápszer, tízóra és uzsi gyümölcs+babakeksz v. kölegolyó és ebédre főzelék húsival. Mikor kellene még ennie??? Felírtak sinlacot és tejpépet, hogy azzal sűrítsem a kajákat. Hát egyenlőre még csak a sinlacot váltottam ki, úgí gondoltam, hogy a napi két gyümölcshöz keverek belőle. Szerintetek?

Kép
jud71
 
 


Jud,
szerintem semmi gond az étkezéseitekkel, ne foglalkozz vele, mit mondtak! Egyébként a tejpép, amit felírtak, nem hiszem, hogy jobban hízlalna a tápszernél. A sinalc mondjuk jó ötlet gyümihez keverve, ahogy kigondoltad. Én inkább így adnám, mint babakeksszel. Kétszer simán adhatsz neki!
Egyébként lehet, hogy a fiad többet is eszik az enyémnél... :roll:

Találtam egy vicces cikket! Hát, látszik, hogy van gyereke annak, aki írta... :lol:
http://picibaba.hu/kisgyerekkel/humor/a ... 1-ev-utan/
20140901102739
 
 


Jud

én a sinlacot pici korától adom Olivérnek, a mai napig az a vacsora, kb. 200 gr-t keverek neki vízzel. nagyon szereti.

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni! Zsuzsi! Köszi! :D

Zsuzsi, Te este akkor nem is adsz anyatejet vagy tápszert?

Kép
jud71
 
 


Zsuzsi! Igen, de 2 "munkahelye" és állása lehet az embernek, nyilván nekem is, amelyikben már nem dolgoztam, csak még állományban voltam, az volt a mellék. Gondolom ez éppúgy működik, mintha valakinek van 36 órát meghaladó főállása, és amellett még mellék, akkor a járulékai rendben lesznek (persze lehet h. változott, én ezt sose csináltam, meg nem is alkalmaztam, mint Te, de legalább felhomályosítasz. :lol: )

Jud! A Sinlac nagyon finom, jó magában és gyümölcshöz is. Sztem a tejpépet is váltsd ki nyugodtan, az tápszer és általában rizspép, azt is adhatod magában vagy gyümölccsel. És akkor tudod váltogatni. Nem tudom, mennyit szopik, de nálunk rendesen van vacsora 7 és 8 között, lefekvés előtt pedig szopi. (Vagyis szerintem betehetsz neki egy tejpépes vagy Sinlac vacsit, fekvés előtt meg a szopi/tápszer). Ebből kiderül, hogy kéri-e, ha éhes megeszi, ha meg nem, akkor nincs miért aggódnod. Bálint is sovány! (Tudom, nem vígasz, mikor ijesztgetnek. :twisted: )

dkata
 
 


Jud

az én kisfiam nem hajlandó üvegből inni, így nem iszik tápszert.
a sinlachoz szoktam esténként pár kanál tápszerport keverni és úgy kanalazom neki. az ízén nem lehet észrevenni.

Kata

igen az eredeti kérdése az volt Andának, hogy szóljon-e a régi munkahelyen, ezt mindenféleképp meg kell tenni, csak nem jól fogalmaztam, hiogy nem lehet 2 munkahely - természetesen lehet.

Kép
zsuzsi73
 
 


aanda írta:kérdésem lenne:mivel dec.-től gyesen leszek,és ugye az mellett már lehet 8 órában is dolgozni,fel kell mondanom a volt munkahelyemen?Egy ismerősöm szerint nem,mivel úgysem ők fogják utalni a gyest,hanam a Mák.Hogyis van ez?

nem kell, ott fizetés nélküli szabit kell kérned, és ennyi.

hunci írta:Aanda, köszi.A gyest az utalja aki eddig a gyedet.

nem feltétlenül.
Ha a cég tb kifizetőhely, de nem családi kifizetőhely, akkor a gyest a mák fogja már utalni.

zsuzsi73 írta:Aanda

akkor se kezdhetsz új munkahelyet anélkül, hogy a régin felmondanál, ui. a régi munkahelyednek most is dolga van veled, bevallásokat adnak le rólad (nullásat), tehát nem lehetsz egyszerre 2 helyen munkaviszonyban.

hogyne lehetne???
4 munkaviszonyom is lehet, de max. 1 főállással.
Gyes mellett _lehet_ máshol is munkát vállalni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: