Új privát üzeneted érkezett!

Szia Anita!!

Köszi! :wink: Látom Boti meg már kész focista! :D
A kistesóhoz meg hatalmas gratula!!!!! És kislány lesz. Izgulsz nagyon így egy fiú után?

KépKép
viol81
 
 


Bencék,
boldog névnapot Nektek! Kép
angi79
 
 


Angikám, nagyon gyors vagy :D

ezért jöttem én is:


BENCÉK!!!

Nagyon boldog névnapot Nektek!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 

 
 

Bence nap alkalmából sok szeretettel köszöntünk minden kis Bencét!!!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Újra itthon vagyok a kis családommal és egy Angyalkával. :cry:
Nagyon nehéz és fájdalmas volt testileg és lelkileg is, de túl vagyok a testi gyötrelmeken. Teljesen egyedül hagytak, hogy magamban kínlódjak, csak a legeslegvégén jött egy kezdő orvos és egy szülésnő, amikor már kiabáltam, hogy jöjjön valaki, mert mindjárt vége... Mindezt a közvetlenül mellettem vajúdó és szülő anyukákkal együtt kellett átélnem. Ők láttak engem, és láttam és hallottam őket.
A kicsink újra kisfiú lett volna, az elsődleges vizsgálatok szerint teljesen ép, egészséges, viszont a köldökzsinór nagyon erős volt és kétszer a kis nyaka köré hurkolódott, Valószínűleg ez okozta a halálát, ezért éreztem nagy rángásokat, majd egyre lanyhuló mozgást. Véglegeset a boncolás mond (ha egyáltalán találnak valamit, a fulladást is ők erősítik meg).
Embertelenül, személytelenül bántak nagyon sok kismamával (a vajúdás alatt volt időm megfigyelni kb. egy tucat szülést, sajnos, az enyémhez hasonló vetélést is), durván vizsgáltak, a fogadott orvos nem jött be az egyik kismamához...
Mindez a székesfehérvári megyei kórházban történt, ami egy súlyponti kórház, Soha többé a tájékára sem megyek.
Bencus nevében én is köszönöm a köszöntést, remélem, minden oké Veletek, nagyon köszönöm a drukkokat és szorításokat, imádságokat. NEM ADJUK FEL, mert kell a tesó!

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Bencéknek boldog névnapot! :D

ezüst:
Melitta anyukája elmegy és megveszi a dolgokat. :D Szóval jövő héten szól majd Melitta, ha megvan. :D:D

Így nekem is lesz.... annyira nem szoktam még hozzá, hogy későn végzek. Alig várom, hogy szeptember legyen és korán kezdjek, korán végezzek. :D:D

Viol!
Szia! :D
Mióta dolgozol megint? Hogy bírod?

Na, megyek... Gyál várossá avatásának Xedik évfordulója van ma :D Szóval bulizunk egyet a piactéren. Lesz BonBon koncert. :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Lyly!
Jajjj, de szörnyű!!!!!!! :(
Volt most fogadott orvosod?
Bencét hol szülted?
Nagyon drukkolok, hogy amikor újra tudtok próbálkozni, minden könnyen menjen!

Puszi

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Lyly! Veled vagyok lelkileg. Sírok. Rettenetes!
Bencusodnak nagy puszi! És sok-sok erőt kívánok nektek és persze hogy lesz kistesó! Angyalkának gyertya ég.

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Bencéknek boldogságot kívánunk!

Ezüst: akkor most kinek kell? Kérek szépen privit.

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Lyly,
nagyon sajnálom...
Drukkolunk nagyon, hogy mielőbb sikerüljön a kistesó és minden rendben menjen!!!!!

Bencéknek én is nagyon boldog névnapot kívánok!!

KépKép
viol81
 
 


Sziasztok!

BENCÉKNEK UTÓLAG IS BOLDOG NÉVNAPOT! :D

Lyly!
Jaj, ez szörnyű lehetett! :cry: Férjed+Bencus hogy viselik?
Sajnos én már hallottam, hogy mennyire embertelenül bánnak azokkal az asszonyokkal, akiknek korábban kell megszülniük valamiért a babájukat, csak nem akartalak előre rémísztgetni, meg reméltem, hogy abban a kórházban jobbak a körülmények, mint amiről én hallottam. :cry:
Továbbra is nagyon sok erőt kívánok nektek, hogy együtt föl tudjátok dolgozni a történteket!
Utána viszont hajrá-hajrá kistesó!!! Orvos mondta már, hogy mikortól lehet próbálkozni?
Melyik kórházba fogsz átmenni?

Eszter!
Attila is mondta a sógornőmnek, hogy betegjogi képviselő, stb., de ő azt válaszolta - és én teljesen megértem -, hogy az már úgysem teszi meg nem történtté a dolgot. Azért valószínű, hogy a főigazgatónak+babás lapoknak meg fogja írni, hogy legalább mások ne hagyják magukat kitenni.
Keve apás korszaka nem hiszem, hogy el fog múlni, ő születése óta (meg előtte is) nagyon apás, ez a normális viszony velem úgy tűnik, csak egy közjáték volt. :cry:
Déváról csináltunk képeket, videót, mindent! :lol: Neki sem ízlett, és ma az őszibarack sem. :cry: Remélem, ő nem vérszegény. Keve az volt, ő 7,5 hónaposan még nem fogadott el semmi kaját, szóltam a doktornéninknek, ő kapásból mondta, hogy lehet, hogy vérszegény, csinált egy tesztet, és tényleg. Kapott vasat, és három nap múlva elkezdett falni.
Szerintem nálunk azért működik a dolog, mert ez nem kéttannyelvű, hanem horvát tanítási nyelvű iskola.
Köszi a híreket Eráékról! Önkormányzattól azért csak igényelje ezeket is, mert ennyivel is beljebb van, meg hátha küldenek karácsony előtt egy kis plusszt! :wink: Házat nem lesz egyszerű eladni, mivel Kálmán után a gyerekek örökölnek, és a gyámügy csak akkor szokott hozzájárulni az eladáshoz, ha a gyerek tulajdona nagyobb lesz ezáltal.
Én is nagyon várom már Erát!

Melitta!
Szólj, ha már jó nektek a tali! Nekünk a szerda kivételével bármi jó.

Boscó!
Az oviból haza is Attila hozná, így nekem semmi gondom nem lenne vele, csak Kevét sajnálnám, hogy reggel is utazik háromnegyed órát, meg délután is. Szerintem ez elég sok egy ilyen kicsi gyereknek. (Még egy felnőttnek is.)
Fannika nagyon jó fej volt a dokinál (is)! :lol: Attilával itt röhögtünk a dumáján! :lol:

Edit!
Nálunk is megy ez az elzavarás már hónapok óta. Előszőr csak néztem, hogy ezt honnan szedi, aztán rájöttem, hogy például a konyhából szoktam kiküldeni, vagy az egyéb veszélyes helyekről.
Levi nagyon megnyúlt! Hova lett a pocakja? Már tiszta óvodás testalkata van!

Ildi!
Ez a kilátásba helyezett műtét nem valami biztató! :cry:
Mindjárt nyitsz! :D Izgi! Már reklámozod magad a környéken?
Natus így még otthon maradhat veled?

Viol!
Szia! Írj Dorkáról, meg magatokról! Dorka is jó nagyot nőtt, és nagyon szép kislány továbbra is! :D

Többiekkel is szívesen találkoznánk valamikor. Mit szólnátok egy Ikeás randihoz mondjuk péntek délelőtt? Ráér valaki?

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke,
vissza fogok járni Pestre a régi orvosomhoz, akinél Bencust is szültem. Még most is segített telefonon keresztül, vigasztalta a páromat. Igaz, hogy több mint 200 km oda-vissza, de inkább vállalom majd az utazást, mint még egyszer ezt a kálváriát és az itteni hülye orvosokat. Remélem, nem leszek veszélyeztetett terhes, hogy nem utazhatok majd.
A férjem nagyon rosszul viselte, rettenetesen sajnált engem, az elvesztett kicsinket, de tartania kellett magát, mert Bencust nem tudtuk kire hagyni, így ő volt vele a 3 napon keresztül. Igyekezett csak éjjel sírni, de amikor megláttam, nagyon megijesztett, mert rosszul nézett ki. El fogom vinni orvoshoz, mert úgy látom, kell neki.
Most egyelőre pihenünk, kb. 5-6 hónap szünetet tervezünk, mert mindhármunknak fel kell dolgozni a történteket. Bencuska nagyon sokat kéredzkedik az ölembe, puszilgat, Apát is keresi (ma már dolgozik), érzem, tudom, őt is megviseli. A maga kis nyelvén elmondtuk neki, hogy a kicsi tesója "kiköltözött" a pocakomból, de vigyáz ránk továbbra is, maga helyett pedig küld majd egy másik kistesót. Lehet, hogy hülyeséget mondtunk, de úgy érzem, ez is több a hallgatásnál, és ő el is fogadta.

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Lyly, nagyon sajnálom , tényleg szörnyű lehetett. Remélem hamarosan együtt örülhetünk a kistesónak!

Viol, szia !!Dorkát szoktam figyuzgatni az iwiw-en, nagy on helyes kiscsaj lett :D


Itt van két kistyúk , felismeritek őket??? :wink: :wink:
Kép


VokEszti, annyira nagyon jól lefogytál!!!
Nagyon látszik!!
Gratulákok!Háyn kilót is dobtál le?
És Hanna szerintem anyja lánya :wink:

Bencéknek nagyon boldog névnapot kis késéssel is :D :D :D

Lidke, még nem nyitok :wink: (használatbavételikérelmet még be se adtam, ma megyek a vízműbe, ülneke gy papíron már egy hete, múlt kedden plombálták az új vízórát, mert ugye az kell, és majd kiderül sikeres volt -e az egy hetes rajtülés a papírokon, kitudnak-e már adni közműnyilatkozatot használatbavételihez.
ha adnak, vihetem az önkormihoz a papírokat, és várhatok kb. 60 napot, aztán még kell vállalkozói, meg működési engedély.
Kb. november lesz a nyitás.
De már nagyjából kész van, és olyan szép lett :D
Holnap vagy ma elhozzuk a gépeket is, és utána kaptok fényképeket :D
Natasa márciusig még itthon lesz.
Üzletbeindításnál talán még nem zavaró, hogy itthon van.
Még nem szórólapozunk, de lassan készül az is. :D

Az új orrspray tökéletes, 2 napja újra alszom!!!!!!!!
Reggel-este egy-egy fújás, és tök jó :D
Azt mondta a dokinő, ha beáll, lehet napi egy fújás is.
Orrsövényműtétet nagyon szeretném elkerülni, de az majd kiderül, lesz-e újabb arc/homlok-üreggyulladásom.
Remélem NEM :D

Nem biztos, hogy Déva is vashiányos(lehet egyszerűen csak nem szereti a barackot) :D


Biliről: szerencsére Natasa wc-be pisil(kakili meg pelenkába :lol: ), így nem kell pucolgatnom utána :D
És ő tök önálló, egyedül elmegy, levetkőzik, felül, pisil, kitörli(na , jó, kézmosás, meg wc lehúzás -ra még nincs beidomítva, visszaöltözni viszont néha sikerül :D )


puszika
vas
 
 


Sziasztok!

A csibék nagyon édesek, Ildi! Szofimustrára még egy hetet várnod kell, de akkor mindenképpen megejtjük.

Lidke! Nekem a holnap jó lenne, de most :shock: derült ki, hogy szombaton lakodalomba megyünk, így pénteken kihasználnám, hogy jön anyukám és beszerzek ezt-azt. Egyébként nekem a péntekek jók.

Ezüst-ügyben még valaki? Nancsi, megkaptam, csak úszom... Jelentkezem. Ilyenkor gondolom nem akarsz velem csicseregni... :lol: Mert speciel én most vagyok szabad. :lol: 8) :shock:

Anna! Ez micsoda félreértés volt! Pedig egy csomószor kényszerem volt, hogy felhívjalak, de mivel megtudtam, hogy már nem vagytok ott ezért nem jelentkeztem! Pedig milyen jó lett volna összehozni a két kistyúkot!

Szebb napokat mindenkinek. Grrr hideg!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Melitta!
Ok! Gondoltam ám, h nem utálsz. :)
Megosztottam MSN-en azt a pár Balcsis képet!

Itt egy a kukisokról.:)

Kép

Kép

Kép
nancsika
 
 


Sziasztok!

Nincs itt valami nyüzsgés mostanság, pedig már azt hittem, azért van így lelassulva a babanet, mert nem bírja a sok hozzászólást...

Kistyúkok és kukisok nagyon édesek!!! :D

Lyly!
Szerintem Bencusnak jót és jól mondtatok. Kérdez azóta róla? Biztosan megviseli, hiszen még a felnőttnek is nehéz feldolgozni, hátmég egy ilyen kicsi gyereknek, aki nem is ért mindent az egészből. A vesztességet ő is érzi.
Férjedet is sajnálom! Nagyon rossz lehet, hogy úgy érzi, tartania kell magát... Persze Bencusnak biztos nagyon ijesztő lenne őt sírni látni, de veled gyászolhatna együtt szerintem. Mikor Anyóspajtás meghalt, Kevével voltam 32 hetes terhes, és Attila se engedte meg magának, hogy kiboruljon, aztán meg is lett a böjtje, mert volt egy elég depis időszaka, szerintem attól. Férjedet testi, vagy lelki dokihoz akarod vinni?
Azért figyelj a saját lelkedre is!
Ha a régi dokiddal elégedett voltál, meg most is ilyen jó fej volt, akkor szerintem jó választás, hogy visszajársz hozzá, még így is, hogy messze van. Melyik kórházban van?

Ildi!
Jó sok papírmunka! :? Képeket nagyon várom!
Natasa nagyon ügyes a wc használattal! :D Kis önálló! Ha Keve tuti leesne a wc-ről. Vagy bele. :oops: :lol:
Dévának szerintem nem az ízekkel van baja, mert az alma szűrt levét vízzel higítva megissza. Viszont megtanult ívesen köpni! :lol: Eddig forgatta a szájában a falatot, és utána kifolyatta belőle, most már viszont rögtön kiköpi egyben, egyenest az előkére, vagy a combjára. :lol:

Melitta!
Akkor sajna marad a jövő hét. Nekünk a csütörtök biztos nem jó.

Attila mára kivett szabit, délelőtt játszótereztünk, délután meg elmentünk kettesben ebédelni, naaagyon szuper volt! Délután még egy játszóházazás is belefért. Rákattantunk (mi) egy gyorsasági koncentrációs játékra. Nagyon jól szórakoztunk, a gyerekek is hagytak minket, csak néha hallottuk, hogy a Déva felborul, vagy lefejeli a tükröt, amitől nem bírt elszakadni. :lol: Déva próbálkozik pár napja a felüléssel. A kezét még nem tudja felemelni, de egyébként olyan kis ügyes, és úgy örül neki.

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke,
esti és lelki dokihoz is. Asztmás, mosterősen fullad, amit már évek óta nem csinált, és lelkileg is padlón van, noha tartja bennem a lelket.
Bencus nagyon eleven és hisztis mostanában, ezt is ennek tudom be, a mai napig megosztja a finom falatokat maga és a kistesó között. Ez szinte elviselhetetlen számomra sírás nélkül, amikor jön egy finom falattal: aja, ez a tesóé.

Tegnap Pesten voltunk a cirkuszba, Bence nagyon élvezte. Egy kicist féltünk tőle, hogy megijed-e, de a meglepetése volt a nagyobb, tátott szájacskával bámult. Aztán vigyorgott, kiabált, és tapsolt.
Szóval jó élménünk volt, egy kicsit kikapcsoltunk.

A régi dokim a MÁV-ban dolgozik, eszméletlen jó volt a szülészet. Kedvesek, barátságosak, a szülőszobák ultramodernek, barátságosak. A dokim fiatal, kb. 35 éves, türelmes, nem erőltet semmit, viszont mindent meg lehet vele beszélni. Véletlenül kerültem hozzá és nem bántam meg. Most már saját praxisa van Budán, de a szüléseket továbbra is levezeti a Máv-ban. A csecsemőrészleg viszont töxar a nővérek miatt.

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Hahó! Gyors bekukk csak, megint úton vagyunk.
Lyly, először neked. Hát így pont annyi idős pocakosan, mint Te voltál, én őszintén szólva napokig le voltam blokkolva és kerestem a miértekre a választ. Minden tiszteletem a tiéd, hogy ilyen erős tudsz maradni (mert nyilván muszáj) és kívánom neked, hgy mihamarabb jöjjön az a kistesó.

MI amúgy jól vagyunk. A nyarat hol Debrecenben, hol Szolnokon, hol a Balcsin töltöttük, aztán még jövő héten lesz egy hét Kolping majd az ovi. :P Tiszta mázli, hogy még ha magán oviba is, de felvették Pötyit, mert a lányom már minden reggel bepakolja a hátizsákját, hogy ő megy az oviba. És hát ha talpon vagyok túl sokat, akkor beton kemény lesz a hasam alja, így feküdnöm kell amennyit csak bírok. :? Nehezen viselem a dolgot, mert Pötyivel a pocakomban rém aktív voltam, itt is láttam, hogy egyesek második babával is csak pörgősebbek, és nem értem én miért nem lehetek? :evil: Korábban azt sem tudtam mit jelent görcsölni, most már ezzel a 20 hetes pocakkal és összevissza 4 plusz kilóval úgy lihegek, mint egy mozdony. :oops: Csak szegény Pötyit sajnálom, mert már kistesó születése előtt meg kell tudnia milyen anyát nélkülözni. :cry:

Amúgy a nyár nagyon jót tett neki, leszokott egyik napról a másikra (emlékeztek még panaszkodtam júliusban, hogy sosem lesz szobatiszta) 1 hét bili után, már csak a WC-re ült és már csak éjjel kap pelust. Elvettem a tápit is, azóta sokkal jobb az étvágya és beállt a 20.30-tól reggel 7-ig alvásra, délután meg a 2 órásra.
Egy hét volt, amíg felkelt hajnalban, kérte a tápit én meg mondtam, hogy elfogyott. Meg az ovisok már nem tápiznak, hanem a felnőttekkel reggeliznek kakaót, vagy babakávét. És elfogadta. :roll: :shock:

Kistesó amúgy most tudtuk meg, hogy KISFIÚ!!! Nagy a boldogság, féltem, hogy nem jók voltak a megérzéseim és nehezemre esett nem fiúként gondolni rá... szerencsére nem alaptalanul. :lol:

Na bő lére eresztettem, de gondoltam dobok egy gyors életjelet.
Mindenkinek szép hosszú vénasszonyos őszt kívánok! :lol:

Puszi:
Barti
Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Vok,
április óta melózom megint, egész elviselhető, 6 órában, 8-tól 2-ig. Ébredés után még "elkészítem" Dorkát, öltöztetés, fésülködés, ha belefér az időbe még reggelizés is, aztán leviszem anyunak, indulok. És mira ébred a déli alvásból, már itthon is vagyok. GYESkiegészítésnek meg tökéletes. :roll:
Tényleg, miylen módszerrel fogytál?? Szuper!!!! :P

Lidke,
köszi, Dorkáról lenne mit írnom, csak kevés a hely meg az idő. De azért pár szóban. :D Nagyon anyás, ha melózni indulok, úgy kell megszöknöm, nem búcsúzkodok. Leviszem, aztán valamelyik ajtón elillanok. Volt egy nagyon verekedős, hisztis korszaka, amikor bizony még a fejét is direkt beleverte a falba, vagy ahol éppen volt - ágy, szőnyeg - ha nem kapott meg vmit vagy vmi nem úgy történt, ahogy ő szerette volna. De már elmúlt. Mostanában prüszköl - nem merem írni hogy köpköd, azt azért nem - meg a nyelvét dugdossa... :oops: :roll: Tök gáz, nemtom kitől láthatta. :shock:
Próbál beszélgetni is, az utóbbi hetekben nekünk nagyon nagy változás az, hogy szinte mindent megpróbál kimondani. Eddig is volt néhány szó, amit mondott, de most nagyon próbálkozik.
Étvágytalanság lehet vérszegénységtől is? Dorka étvágya nagy nulla. :evil: :roll:

Lyly,
szerintem jobban nem is fogalmazhattátok meg volna, amit Bencének mondtatok... Az ember amúgy is nehezen talál szavakat, egy kis apróságnak meg pláne nehezebb megmagyarázni.
Jó, hogy kicsit elmentetek "cirkuszolni", kellenek most az ilyenek.
Remélem férjednek is sikerül feldolgozni a dolgot. Együtt könnyebb lehet.

Ildi,
köszi!! Hát igen, van pár kép az iwiw-en, ha időm endegi, frissítem is őket. Imádom fényképezni őt, sokszor rá is tesz egy-két lapáttal! :D
Milyen üzleted lesz? Bocsi, naon le vagyok maradva... :oops:
Hogy mászik fel Natasa aWC-re? Olyan lépcsős szűkítőtök van? Vagy?
Nálunk Dorka is WC-ba és/vagy bilibe pisil, kivétel nélkül szól, hogy kell, szóval ez már jó, de kakihoz kéri a pelenkát. :roll:

Bartika,
szia!! Gratulálok a kistesóhoz, a pasihoz!!!!!! :D Nem vagyok elkésve, igaz, így félúton... :D
[quote]b írta:eállt a 20.30-tól reggel 7-ig alvásra, délután meg a 2 órásra.

Dorka detto így alszik. :D

KépKép
viol81
 
 


Sziasztok!

Lyly!
Hát, ez nagyon nehéz lehet! :( remélem sikerül hamar egy új kistesóval csökkenteni ezt a fájdalmat!
Én hiszek abban, hogy a lélek tudja mit csinál és úgy gondolom, hogy azok a babák, akik nem születnek végül le, az anyai szeretetet akarják még 1x megismerni és ezzel be is fejezték a földi pályafutásukat és onnantól már "csak" "segítőként" léteznek tovább.

Barti!
Örülök, hogy jól vagytok!
Hát, sajna a görcsölés nem egy jó dolog. :( De ha Pötyi jól kezeli a dolgot, akkor szerencséd van. :D Jó fej lehet! :D:D
Hanna csak a bölcsiben alszik normálisan. Itthon alig akar aludni. Alapvetően megértem, én is inkább játszanék,meg mesét néznék, mint aludnék :D

Lidke!
Én a távolabbi oviba vinném, ha az jó. Hannával mi is legalább 30-45 percet utazunk kocsival és tök jók eltöltjük azt az időt. Nézzük a markolókat, az embereket, a kocsikat... :D:D Szóval nálunk nem lett hátrány, hogy nem a gyáli bölcsibe jár Hanna.
És ha nem olyan minőségű lenne az ovi, amilyen, oviba se ide jönne... de abban az oviban lesz a szomszéd Zsófi, meg Peti is, tehát az tuti jó hely lesz neki. :D:D
Hanna 8 hónapos koráig csak az alma-körte párosítást volt hajlandó nagyobb mértékben megenni (értsd: 6 kanállal).... de ha megnyugtat, én csináltatnék egy vérképet.... Aztán utána meg nekiállt zabálni. :D

Ildi!
Még mindig annál a -10nél stagnálok. :D De legalább stagnál és nem megy vissza :D:D
Jajjj, nagyon durva ez a bürokrácia. Dobj képeket. :D Nagyon kiváncsi vagyok már. :D
Fiúk mikortól mennek oviba megint?
Örülök, hogy bejött az orrspré!!! jobban hangzik, mint egy műtét!!
Mi van Valiékkal? Nagyon régen irt ....
Hatalmasak a csajok... egyébként :D:D

Nadine!
Hanna még néha most is nehezen viseli, ha nem maradok ott játszani a bölcsiben. És mivel anyum hozza őt haza, mostanában kicsit nyűgösebb reggel....
Nem ettem listet, cukrot, rizst, meg kruplit. Most meg kétszersült diétázom. Az egész finom és viszonylag könnyen betartható :D

Én meg jövő héten végre tényleg el kezdek dolgozni :D Indul a csoport. D: Csörögni fog a telefon és jönnek a hívások. Tök izgi az egész. Én nagyon várom, a többiek meg izgulnak. :D
7végén Hannázom ezerrel. Még mindig nem akarnék dolgozni, inkább vele lennék... de nem nyertem a lottón....
Megyek, mert nagyon akar valamit. :D

Puszi nektek

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Déva tegnap felült és a kezeit is sikerült felemelnie, növesztett egy fogacskát, ma pedig fölállt!!! :D
Majd jövök később, most végigtelefonálgatok mindenkit a hírrel, aki él és mozog és még nem értem el! :D

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke: nem semmi milyen erős Déva. Gratulálok, ügyes csajszika!Örülök hogy sikerült kettesben ebédeljetek!

Bartika:nem baj hogy bő lére eresztetted, elnézzük neked, úgyis olyan ritkán jössz :wink: :wink: Remélem örülsz hogy kukisotok lesz :lol: Ügyesek vagytok.Sajnálom hogy keményedik a pocak, de a pihenés az kell Nektek hogy minden rendben legyen.Jó hogy már Pötyi is ovis aggyal gondolkodik, és megértette hogy nincs több tápi :lol: Vigyázzatok magatokra!

Lyly: ahogy Bartika is írta, minden tiszteletem a Tiéd, Tietek. Bence is okos, kedves. Lelkileg is testileg is sok erőt kívánok Nektek.

Ildi: Naná hogy felismerjük a kistyúkokat :lol: Olyan édesek!Várjuk a képeket.

Vali: boldog szülinapot(igaz megkésve) :lol: Kép Kép Miért nem írogatsz mostanában?

Vokeszti: én sem nyertem a lottón, nekem meg munkám sincs. Úgyhogy örülj hogy mehetsz dolgozni :lol: :lol: :lol: Jó hogy stagnál a súlyod. Ajánlom most a csalánteakúrát. Ennyi súlyleadás után az egyik barátnőm, aki nagyon ért hozzá, ezt tudja ajánlani. Meg fog indulni megint a súlyod mínuszba, ha továbbra is így vigyázol. Ha nem, majd megírod nekem, én meg megmosnom neki,hogy írja újra a diplomáját :lol: :lol: :lol:Jó munkát holnaptól!
Vendég
 


Ági!
Írnál pontosat, hogy mennyit és hányszor és milyen adagban? :D Legyűrök egy adag teát gond nélkül. :D:D
Hát, igen... ez is egy nézőpont. :( de szar... na, ne szépítsük a dolgot. De rajta vagyok a nyerésen. :D Ha nyerünk, kapsz belőle és nyitsz egy magán ovi-bölcsit nálatok :D:D

puszi

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Eszter,
épp kezdem én is elhagyni a köretet, az talán segít majd valamit. Persze csodát nem várok, kitartóbbnak is kellene lennem :roll: :P

Lidke,
hűű, a mindenit, gratula a nagylánynak!!! Nagyon ügyes, hogy így egyszerre megörvendeztetett titeket!! :P

Csajok, én sztem nem tudnám meginni a csalánteát. Hacsak nem lehet jól beízesíteni... :oops: :P

KépKép
viol81
 
 


Vokeszti: Köszi, nagyon aranyos lennél, de hiába nyitnék, itt nem lenne aki megfizetné hogy a gyereke magánoviba, bölcsibe járjon. Hiába, nagyon keleten vagyunk :lol: :roll: Na a lényeg, azért annyi, hogy a pénznek lenne helye azért :wink: :wink: :wink: A teát úgy javasolja, hogy menstruáció után kezd el, és egy hétig éhgyomorra idd meg. Mézzel, vagy édesítőszerrel, sőt még citromlevet is tehetsz bele, ha úgy szereted. Én mézzel szoktam, és szeretem. Miután megittad, rá fél órával már ehetsz is. (persze azért mértékkel) Szerintem nem lesz gond vele. Méregtelenítő kúra, nagyon hatásos. Szerintem... :lol: Bár barátnőm nem nagyon híve a méregtelenítésnek, ő inkább az egészséges életmódót tartja fontosabbnak. Milyen kenyeret eszel, vagyis inkább úgy kérdezem hogy mennyi péksüteményt eszel meg naponta?
Vendég
 


Viol: én a kamillateával vagyok így :lol:
Vendég
 


Lányok,
megjötta szövettan, PLACENTA INFARKTUS.
A kicsi teljesen ép és egészséges volt. :cry: :cry: :cry:
Most mit lehet ilyenkor csinálni?!

Ma megyek a rdokimhoz, hátha mond valami mond valami okosat, mert nekem semmi ilyet nem mondtak, csak a torkát köszörülte a hülye orvos, és már emberségesebben nézett rám, hogy kiderült, nem én öltem meg a kicsinket. legalábbis nem tudatosan... Őrület.

A kicsik nagyon szépek!!! Valami jó is legyen a mai napomon.

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Lyly!
Az egyik barátnőmnek volt placenta infarktusa, ha ez megnyugtat, NEM TEHETSZ RÓLA. Az a ritkább, hogy ilyen korán jelentkezik. Általában a 8. hónap felé szokott kialakulni, amikor vérrög keletkezik a placentában és a baba nem kap elég tápanyagot. Ilyenkor időben ki kell kapni a babát. Nálad sajnos ez nem volt megoldható még. Az orvosok is tök tanácstalanok, hogy mitől van. :cry: Semmi okod azt gondolni, hogy később is ez fog történni. Ritka dolog.
Az az orvos meg hogyan gondolhatta, hogy Te tehetsz róla??? Nem is értem... :shock:
Tudom, hogy nehéz előre nézni, de fel a fejjel! Lesz még kistesó!
Puszi:

Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Boscó,
és ez sima csalántea? Szal hol szerezhetem be?

Lyly,
te jó ég... Én még nem is hallottam ezt, vagyis hogy ilyen is van. De semmiképpen sem a te hibád. Legyen továbbra is nagyon pozitív a hozzáállásotok és ne adjátok fel. "Kell a tesó."

KépKép
viol81
 
 


viol: bármelyik drogériában megtalálható, vagy akár a Rossmann vagy DM polcain is. Herbária patikája amit én szoktam. Csak nem Te is fogyózol? Angyalkád gyönyörű!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is élünk...még. :)

2 napja újra bölcsizünk. Több kevesebb sikerrel, de fog ez menni megint. Holnap már megpróbálnak ott aludni. :shock:

2 napja 90 napozok, úgyhogy én is fogyózok ezerrel. :oops:

10 napja egyedül alszik el Alex este. Nem nagy cucc, de enyém gyerek bacikált elaludni egyedül. Valakinek ott kellett elaludni mellette. :) De most ez nagy királyság, mert este még tudunk legalább beszélgeti Apukával.

Lyly!
:( De erről tényleg nem Te tehetsz.... Fel a fejjel!!!

Kép

Kép
nancsika
 
 


Lyly:
a fodrászomnak is placenta infarktusa volt és sajnos elvesztette a babát a 9. hónap elején... :(
Most újra babát vár és októberben fog szülni, kétszer egymás után ez nem fordulhat elő!!!!!!
ők fél évet vártak és egyből terhes lett
Tudom, hogy ez már nem vígasztal, hiszen nagy a fájdalom, de biztos sikerül a kistesó!!!

másik ügyben igykszem intézkedni

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

megjötrem a régi nődokimtól Pestről. Szerinte ez nem szövettani jelentés, hanem blabla: "Infarctus placentea, egyéb eltérésre és fertőzésre utaló jel nincs"
Szóval mehetek vissza egy részletes jelentésért + a kórbonctani jegyzőkönyvért. MEGŐRÜLÖK!

A dokim szerint nem ez volt a baj, illetve ha ez, akkor a placenta-elhalásnak és leválásnak komoly oka kellett, hogy legyen, amit a szövettannak ki kell mutatnia.

Aranyosak vagytok, hogy reagáltok rám, nem leszek ám ilyen negatív mindig. 3 hónap múlva újra próbálkozhatunk, de előtte biztos, ami biztos, nézünk minden véralvadásfaktort, mert a vérhígító gyógyszer adása komolyabb vizsgálat nélkül nem kockázatmentes.

Szép napot nektek!

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Sziasztok!

Lyly! Sok sok erőt nektek továbbra is!

Lányok! Tali? Még szuper idő van akár egy ligetezéshez, vagy Kastélykertezéshez is. Lidke! Nekem a péntek nem jó mégsem. Viszont holnap bárhová... Többiek?

Esztipeszti, nálam a szajré! :)

Nancsi! Ha apjuk eljön a Ring pihenőig, oda hamar kiérek és onnan hopsz! már fordulhat is vissza.

Fogyis lányok! Nekem a szűztea minden formája bejött anno, mondjuk én méregtelenítésre használtam, de méreg az volt bennem... :lol: Jó kis eredmény, de az első napot érdemes hétvégére időzíteni, vagy legalábbis olyan helyre, ahol közel van a wc... Kapszula is van és akkor nincs macera a pancsolással.

Rólunk:

Szofica nem akar lemaradni Zazi mögött, így még van egy kevéske kéthónapos koráig, de már majdnem duplázott. 6 kiló és 61 cm. :shock: Tündér: eszik, alszik, cseverészik. Már csibészesen mosolyog és dugdossa a nyelvecskéjét, ha enni akar. Annyira kommunikatív, hogy döbbenet. Éppen tegnap mondta egy ötgyerekes ismerős (4 fiú, 1 lány) hogy ér még meglepetés bőven, ami a nemek különbözőségét illeti. Zazi után mondjuk elég nehéz még újat mutogatni, ami a kommunikációt és a méreteket illeti, de állok elébe. :lol:
Zazi: egy megátalkodott, megveszekedett haramia. No comment. Tegnap az ötgyerekeseknél érkezés után 3 perccel már csak egy gyerkgombócot lehetett látni az ugrálóvárban - az enyémmel a közepén. Egyetlen szót ismer: NEM. Kezdek megtébolyulni. Ha idegen helyen vagyunk akkor nem annyira antiszoci, de itthon grrr.

Anna! Hol vagytok?

Puszi és szép napokat!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Ja! Zaziméretek: 16b kiló és 99 cm. És még mindig ölbevágyik... áááá

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Melitta!
Holnap van péntek! :lol:
Sajna nekem se jó.
Majd még jövök, most még figyelem a történéseket.

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Melitta!
Hétvége?
Ma fusizik Apuka, holnap szülői a bölcsiben.
Nos?

Kép

Kép
nancsika
 
 


Melitta, nekünk jó akár a holnap is (bár a dugóban nem szívesen autóznék), de a hétvége meg még tutibb lenne. Nagyjából bármikor el tudunk érte ugrani. :)
Benyónak amúgy is folyik az orra, arra jó lenne szerintetek?
Vendég
 


Boscó,
köszi Dorkára! :P
Hát tudod, én olyan vagyok, hogy szinte mindig fogyózni akarok, de sosem találom meg a megfelelő módszert. Az a baj, hogy szeretek enni, szeretem az ízeket... :? Sosem voltam vékony, és nem is nagyon panaszkodhatok, mert 3 kilóval vok több, mint terhesség előtt, csak hát... Sosem leszek elégedett magammal.. :? :roll:

Nancsika,
és mi a módszer az egyedül elalvásra? Mert mi is mindig ott őrizzük, amíg elalszik. Igaz, ébred tudok maradni, de attól még... Jó lenne lassan egyedül elaludnia... :roll:

Melitta,
ez a pár mondat a két gyerkőcről szinte mindent elmond, hogyan zajlanak a mindennapjaitok... :D Olyan jó lehet, olyan jó nektek (is)! :P
Mutatsz majd képeket róluk?

KépKép
viol81
 
 


Sziasztok!

Bence is ezt ismeri: NEM! és ha nem tetszik neki, amit ondok: Elmegy Anya! És már tol is el magától. Én meg mindig mondom neki, én akkor is szeretlek, és mindig szeretni foglak. Erre egy idő után elvigyorodik, megpusziljuk egymást, és megy tovább az élet. De mire az a vigyor eljön... Na addig nekem már majdnem habzik a szám, de türtőztetem magam (nem mindig tudom :oops: )

Lányok,
annyit már kiderítettek, hogy esetemben "foglalkozás körében elkövetett gondatlanság" történt, így ha a kezemben a kórbonctan és a rendes szövettan, megindítjuk a vizsgálatot. Elképzelhető, hogy rendőrségi ügy lesz belőle. nem tudom, mi lesz a vége...

Nancsika,
az egyedül alvós receptet mi is kérjük! Még mindig a cicimet morzsolgatva akar csak aludni... :lol:

Lányok,
gondolok rátok, ha taliztok. Jó nektek...

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Lyly!
Jajjjj!! :( remélem valakit meg tudtok szorongatni emiatt!!!!!! Rá fér már egy két orvosra!!!

Egyedül alvás:
Egy darabig együtt fekszem vele a nagyágyon, végigénekelem az ének repertoárt (persze a hercegnő kéréseit figyelembe véve) és egy idő után megbeszéljük, hogy én kimegyek pisilni, ő meg alukáljon addig is... aztán elalszik egyedül :D

Most szaladok tovább...

Puszi

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Lyly, ez egyre borzasztóbban hangzik...
kívánok további kitartást, erőt :)


Melitta, én ma ráérek Erzsébet parkozni, vagy kastélykertezni (lehet már későn szólok) :D

Valiék megvannak, dolgozik, Alíz bölcsis, Vince már Szentendrére jár suliba.
Kicsit elvannak havazva, azért nem ír mostanában :wink:

Viol, kozmetikai stúdiót fogok nyitni az ősz folyamán, itthon a házunkon belül. :D
Remélem sikerülni fog :D
Még nem jelentkezett az önkormis nő, végülis csak 10 nap telt el a 60-ból :shock: :roll: :lol:

Én is még ott fekszek Natasa mellett a szobában, odáig eljutottunk, hogy nem mellé kell feküdnöm, elég csak a szobába lennem, de tegnap tök egyedül aludt el :D


csók
vas
 
 


Bartika, gratulálok a kispöcsöshöz!!! :D :D :D
Pötyi melyik magánoviba fog járni/vagy már jár is??? :wink:
vas
 
 


Lidke, Dévának is gratula a felálláshoz, meg a fogacskához :D :D :D


Zazi meg brutál nagy, de látom a kishúga is jó tempóban halad. :D


na, lépek, cső
vas
 
 


Sziazstok!

Lylyl!
Ez hihetetlen... :(

Egyedül elalvásos recept:
1. Egyszerre volt dolgunk Apukával, így mindketten kijöttünk tőle, de mondtuk neki, h mindjárt jövünk vissza.
2. Van TV a szobájában, meg újabban DVD is. :( Nem helyes, de, ha ez az ára a nyugalmunknak, akkor marad.
3. Ennek következtében, Thomas és barátai csodákra képesek! :)

Mára már egyedül beül az ágyába, és mutogat a TV felé, és kiabálja, h: NÓNI! (Nóni a vonat, Alex nyelvezete szerint)

Igazából már rituálé lett ebből. Pancsizik, pizsi, bemászik az ágyába, bekapcsoljuk a TV-t, elköszönünk, több puszi kerül kiosztásra, és valamikor bemegyünk hozzá, h kikapcsoljuk a TV-t, meg betakarjuk. Sajna van, h 1,5 óráig is elvan így, mire elalszik. De majd alakul ez is, sztem. :)

Kép

Kép
nancsika
 
 


Nancsika:
tudod, eddig elveink voltak, most meg gyerekünk... :)

Én sem vagyok oda a tv-ért, de ha fontos dolgunk akad itthon és a sárkányaink tüzet okádnak, akkor egy kedvenc dvd csodákra képes.

Nyáron voltak nálunk ismerősök (gyerek nincs) ők mondták, hogy nem szeretik ha egy gyerek tv-t néz, Peti mondta, hogy mi sem szeretjük, de beválik...

Éjjelre kapcsoljátok ki az áramot a tv-ből ha egy szobában van vele, az elektroszmog miatt!

Ezüstkolloid:
nálunk eddig nagyon bevállt!!!
Nyaralás előtt 3 nappal a két kicsi taknyos lett és fájt a torkuk, befújtam nekik és másnapra minden elmúlt!
A barátnőm szeme viszketett az allergiától, egy fújás után teljesen megszűnt
Én 20ppm-eset vettem 2dl-t 2000,-ért a Mediline-ban

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Lyly,
ejha... Valaki már tényleg megérdemelné...

Én Dorka mellet lent a földön vok a régi matracán. Simogatás, mese felváltva hol kell, hol nem, de bent kell lennem vele. Ülnöm sem szabad, csak feküdni. :roll: És nem csukhatom be a szemem :roll: Mamával pedig már volt olyan, hogy kiment a szobából, mira visszament már aludt :shock: Én mééér nem vok nagyi?? :oops: :D
TV, dvd napközben ha kell itt is megy, tényleg van, hogy csak ez segít... :oops: :roll:

Ildi,
akkor még van 50 napod, nem gáááz!!! Tudod nem nekik fontos... :evil:

Tünde,
majd ha az ismerősnek is lesz gyereke... :wink: Bár akinek még nincs, érdekes, hogy sokszor jobban tud mindent... :shock: :D

KépKép
viol81
 
 


Tünde, de jó hírek ezüst ügyben!
Én a héten remélem elhozom Melittától, és elkezdem az alkalmazást. Benyó picit taknyos, de csak vizesen, kíváncsi leszek. :)
Én most hihetetlen élményen vagyok túl. Brutálisan szenvedek már hetek óta az allergiámmal. Múlt héten a munkahelyemen elkapott az egyik szakdokinéni, hogy ő amúgy hivatásos akkupunktőr is, és hogy megszúrkálna.
Kaptam állandó tűt a fülembe, és ott helyben hosszú tűket is kaptam fél órára.
Ez volt 5 napja, és kijelenthetem, hogy két napja, mintha elfújták volna az allergiámat. Nem jelenthetem ki, hogy tuti ettől volt, de mástól nem lehet. Én október közepéig szoktam szenvedni ezzel, és most úgy eltűnt, mintha elfújták volna. Csodás érzés. :)

Mi jól amúgy, én októbertől 6 órázok már, szeretem a céget, úgyhogy minden ok.

Nálunk Bence most kicsit megint változott, iszonyú jól alvóból hihetetlenül mocorgó, nyöszörgő, magában beszélő, néha nevető gyerekem lett. Éjféltől hajnalig nagyon aktívan alszik, a fent említetteket, szerintem sokat álmodik, és sokfélét.
Volt valakinek ilyen tapasztalata?
Persze akkor jó, amikor hangos nevetésre ébredek, de amikor csak kínlódik és nyöszörög, az nem jó. Persze simogatásra abbahagyja, de aztán 10 perc múlva megint megy. Szóval elég mozgalmas éjszakáink vannak, többször felébred.

Lyly, nálunk is valószínű, hogy lesz orrmandulakivétel, több doki is ezt javasolta, ha nem akarjuk, hogy még több fülgyulladása legyen és aztán később halláskárosodása. A műtét után mennyire kellett visszafogni, hogy ne mozogjon sokat?
A fejleményekhez nagyon sok kitartást, még olvasni is borzasztó és szavakat sem találok nagyon erre.....:(
Vendég
 


Esztipeszti,
igazából arra kellett figyelni, hogy ne essen el (szóval nagyot ne essen a vérzés miatt), ne ugráljon és szaladjon. A szabadba az első perctől nyugodtan ki lehet menni, mi 2-3 napig csak babakocsiztunk, így levegőztünk, aztán már mellettünk sétált kezünket fogva, egy hét múlva mocizott, de nyugisan, mellettünk.
A műtét után 2 hétig kell figyelni a vérzésre (ez a teljes gyógyulás ideje), ha ilyen van - ami nagyon-nagyon ritka szövődmény, főleg orrmandula-műtétnél) - azonnal vissza a kórházba. 2 hét után már bármit lehet csinálni.
Úgy vesszük észre, Bencének nagyon jót tett. Az altatás utáni ébredés kicsit ijesztő, főleg, ha vergődik a kicsi, nekünk ez kb. 12-15 percig tartott, aztán elaludt, amikor ébredt, nem emlékezett semmire.
Másnap reggel 6-kor kidobtak minket a kórházból. Nagyon nagy károkat tud okozni, az egyik ottani kicsinek halláskárosodása lett, mert későn szánták rá magukat a műtétre.
Úgyhogy bátran előre!

:lol:

Nagyon nehéz napok ezek, főleg, hogy most már a szövettan is megerősített: egy szép nagy, teljesen ép és egészséges kisfiút hordtam a szívem alatt (kissé nagy is volt a korához képest). :( :cry:

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Sziasztok!

Valaki holnap Ikea? Vagy délelőtt 10-től 12-ig, vagy du. 4-től kifulladásig. Hmmm? (Lehetne valami szabadtér is, csak szelet, esőt mondtak.)

Később jövök, most megyek altatni.

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?