Új privát üzeneted érkezett!

Katuska! Máté édes lehet.

A fagyikehely meg az én szemem előtt is itt van.

Kép

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Jandrea! Nagy gratu Bianka Babához!! De jó, hogy láthattad! :D

Picuranyu: jó készülődést a védőnénihez, de azért pihizz is, ha már otthon vagy :wink:

Vickybabe: szülésfelkészítő engem is érdekelne, de nem tudom, hogy a Baross utcában van-e ilyen (tekintve, hogy nagyüzem :oops: :wink: ), de a jógahelyen lesz majd szülőpozíciós jóga a 30. héttől, oda majd megyünk Apával :wink:
Mit csináltatok, hogy zajlott? Estére jó dokizást, biztos megkukkolhatod Leventét!!! (Irigy-irigy :oops: )

Katuska: édes lehetett Máté, most meg nagyot durmol a játék után -- hja, gondtalan gyerekkor :lol:
Ne is mondjátok, fagyikehely :oops: :oops: Hanna, te meg itt csorogtatod a nyálamat :lol:
Rendeltem kaját, hagymaleves + fahéjas porcukros túrógombóc fahéjas tejföllel :D Nem volt gyenge, 3 gombóc jött, de a leves után csak egyet bírtam, jó nagyok :oops:
Martin jólesően rugizott párat a finomságra, aztán szerintem beájult, mert most nyugi van :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Mégis próbálok képet küldeni.
Nem lesz valami jó minőségű, mert lefényképeztem a telefonommal a fényképet. :-)

Kép Bianka baba

Kép
jandrea
 
 

 
 

Kata! :lol:

Jandrea! Gyönyörű Bianka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 



Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok üdvözlést és választ. A vérnyomásom valóban magas, de gyógyszerekkel most rendben van. A sóra pedig jobban figyelek mostantól.
madaran: sajnos még nem tudjuk, hogy fiú v. lány jövő hétem megyünk a II. genetikai uh-ra remélem ott már meg tudják mondani.
jandrea:nagyon egyetértek veled abban, hogy a "többieket" nem kell ezzel untatni. Annak idején én is falra másztam az ismerős kismamáktól.
anyisz
 
 


Jandrea: csodaszép Bianka Baba!!! Milyen szép a kis gerince! :D

Hanna: lassan megyek a gombóckáim maradékáért és megörvendeztetem Martinkát -- ááááááá,nem magam miatt :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Anyisz! Szerintem a várandósság a legcsodálatosabb dolog. Persze, nem csak arról kell beszélni. Nekem is rossz volt, amikor még nem volt Zsebi a pocakban, de sok "tapasztalatot" hallottam így. Engem pl nem zavar.

Kata! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Köszönjük a dicséreteket!!! Olyan büszke vagyok rá!!!!! :wink:

anyisz: ha a vérnyomásod is magas, akkor mindenképpen említsd meg a dokinak!!!! Nem akarlak megijeszteni, de sajnos elég veszélyes is lehet ez a terhesség végére.
Nekem alacsony a vérnyomásom, de így is szólt a doki, hogy vegyem nagyon komolyan ezt a dolgot!!!
Csak melegben dagadsz be, vagy mindegy, hogy milyen idő van???
Mert a nagyon meleg sajnos hajlamosabbá tesz mindenkit a vizesedésre (függetlenül attól, hogy kismama-e vagy sem).
Egyébként nagyon eltérőek a vélemények a vizesedés kezeléséről (a neten egy kicsit utána néztem), egyenlőre szót fogadok a dokimnak, aztán majd meglátjuk. Állítólag az is használ, ha a kismama egy napig csak almán él, de sajnos én ezt nem tudom betartani, nagyon éhes leszek és ég a gyomrom is.

Kép
jandrea
 
 


Ja és lenne néhány kérdésem :oops:

Terhestorna? Van aki tornázik?
Kezdő csomag a babának?
Összeírtam a listámat, és ha a többgyermekes anyukák átnéznék és kiegészítenék az nagyon jó lenne!

Kiságy: matrac, ágynemű, fejvédő
Fürdetőkád, esetleg álvánnyal
Babakocsi hordozóval, autósüléssel
Babaruhák
Babaápolók
Textilpelenkák
Cumisüvegek
Cumik
Orrszívó
Kölcsönzőből: mellszívó, babamérleg
Bár ez utóbbira olvastam, hogy szerintetek nincs nagy szükség, de egy kezdő anyukát azért lehet megnyugtat.
anyisz
 
 


Hanna!

Egy ideig engem sem zavart, és én is sok mindent hasznosítok most, de aki nem jár hasonló cipőben az megunja egy idő után. De lehet csak én voltam ilyen. Én ezért figyelek most is erre ha nem kismama társaságban vagyok.
anyisz
 
 


Sziasztok!
Bocsi, ma csak "beugrok" :)
Anyisz: szerintem a lényeg megvolt, most ezek jutnak még az eszembe:
babaápolás ponthoz: alkohol, steril géz
mellszívót nem kölcsönözném, akkor sem, ha lehet sterilizálni, de ez lehet, hogy az én gügyüm
nagyméretű textilpelenka törölközőnek (először érdemes ezzel törölni a frottir helyett)
külön kuka a pelenkáknak (hacsak nem akarod egyesével kivinni őket :wink: )
ha egy szobában van a baba veletek, érdemes baldahint is beszerezni (árnyékol, kevésbé zavarod a babát)
sterilizáló (vagy spec. edény, vagy pl. nekem csak egy külön fazék volt, amit csak erre használtam, de nem elengedhetetlen)
Tali: még mindig nem tudom :( egyeztetnem kell a családdal, csak annyian vagyunk ...
Andrea: nagyon helyes Bianka baba :)
csinosak a pocik :)
holnap megyek doktornénihez
tényleg, nem is meséltem: a védőnéni eddig azért nem volt nálunk meglepetésszerű kiszálláson, mert nincs kapucsengőnk :lol: hát, ha ezen múlik, nem is lesz :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Köszi Csöre már ki is egészítettem a listámat. A mellszívón gondolkodom, hogy mi legyen.
anyisz
 
 


Anyisz!
Csak az én véleményemet írom. :)

Babaápolót a gyerekdoki felírja. Én azt használnám első időben.
A cumisüveg, hogy őszinte legyek, nálam tabu. Az újszülött gyönyörűen tud inni, ha kell pohárból. Ha szopik, akkor nem kell mellé tea, víz, az anyatej tökéletes.
Mellszívó: a kórházban ki lehet próbálni, ott majd eldöntöm, milyet szerzek be és kell-e.
Mérleg: felesleges.

Fontos: légzésfigyelő! Érdemes kinézni és apuka megveszi, ha megvan a baba.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Csöre! A rutinos anyuka. :)
Holnapra drukk! Mond meg a dokinéninknek puszilom. :)
Csengő sztori nagyon komoly. :lol: Én a teraszról látom a védőnéni kuckóját. :) Ő meg engem, ha akar.
Talira olyan jó lenne, ha jönnél!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


A légzésfigyelőt hogyan és meddig kell használni?
anyisz
 
 


Anyisz!

Talán 1 épves korig. A matrac alá kell tenni az érzékelő lapokat.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Nagyon jó kérdés!!!!
Én már azt is hallottam, hogy csak akkor szükséges, ha valami külön indokolja (pl. születésnél légzési zavar).
Elég bajban vagyok ezügyben.
Sajnos elég drágák ezek a készülékek és sajnos nem tartozik abba a kategóriába, hogy ha nem is annyira jó, nem baj, kidobom.
Elsősegély tanfolyamra mindenképpen el szeretnék menni, de úgy látom, hogy a megbízhatónak nevezett készülékek 30-40 ezernél kezdődnek.
Kíváncsi vagyok a véleményekre!!!!!

Kép
jandrea
 
 


Jandrea! Én erre nem sajnálom a pénzt. :oops:
2 ismerősömnek is hasznára vált és a babák nem voltak koraszülöttek. DE nekünk minden ok lesz!!!!
A tanfolyamra (szerintem) apával érdemes menni. A légzésfigyelő is csak akkor ér valamit, ha tudod mit kell tenni, ha baj van.

A Madarászban van tanfolyam. Ott van az alvás labor is a babáknak. Mi is megyünk majd. Mehetnénk együtt is. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Jandrea! Az a baj, ezt nem merném megvenni használtan.
Vagy nem is tudom. :roll:
Tapasztalt anyukák??????


UH-on járó csajok merre vagytok?????????

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Megint elkapott a gépszíj :evil: Csak röviden.

Hanna: gombóckákon nem nevetünk, különös tekintettel arra, hogy még nem jutottam el hozzájuk :oops: Éhezem! :lol:

Mindenkinek: szoktam nézegetni más fórumokat is itt és az idei augusztusi kismamiknál pont nagyban megy a légzésfigyelő téma, egy és többgyerekesek is vannak, ha érdekel, nézzetek be oda, hátha elhangzik vmi érdekes. Vagy bepofátlankodhatok hozzájuk mindannyiunk nevében, hogy mi a véleményük a kütyüről...?

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata! Én nem is nevetek. :lol: Tudom, hogy a Kisfiad éhes. Én is ráfogom. :oops:

Szerintem várjuk meg a mi tapasztalt kismamijainkat. Jó?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Újra itt, kész vagyok a takarítással, védőnéni most már jöhet. :lol:

hanna30: nem a Veterán láttam a kocsit, az tuti, viszont ugyanolyan volt, mint a linkben szereplő, 37E Ft-ért akciósan.

jandrea: gyönyörű Bianka! Látszik milyen szép a gerincoszlopa. :wink:

Ami a légzésfigyelőt illeti, akkor van csak értelme, ha el is tudod látni a gyereket, mert amúgy nem nagyon van. :( Legalábbis szerintem. ... De ez persze az én véleményem, és még nincs gyerekem. :D
Vendég
 


Sziasztok!

Annyit írtatok én meg szépen visszaolvastam, de most nem vagyok olyan passzban, hogy mindnekinek külön reagáljak :(
A babák gyönyörűek és a pocik szintén.
Én most lelkileg padló, apával együtt. Milánnak iszonyat lehet most odabent, pedig próbálok nem idegeskedni, de egyszerűen elfogytam. Az ok: bankhitel fundamentán keresztül. 1,5 hónapja intéződik, rohangálunk időt és pénzt ráfordítva, de szerződésünk még mindig nincsen, a határidő szorít, pedig már így is hosszabbítottunk egy hetet. Egy bontandó házat vennénk meg, ami helyett jövőre építkeznénk, de most konkrétan az eladótól függünk. Az elmúlt időszakban több kiboruláson vagyok túl, de igyekeztem túllépni rajtuk, bízva a reménytelenben is, de tegnap valami eltört. Ránéztem apára és ott tükröződött az arcán a kétségbeesés, a tehetetlenség, az elkeseredettség. A bank jó esetben is csak jövő héten utal, de a határidőnk a hétvégén lejár.
Próbáljuk egymásban tartani a lelket, de én a sírógörcsök és a letargia között ingadozok, apa meg.... drágámat még soha nem láttam ennyire mélyen. :cry:
Több hete torzul a fejünk a TV-t nézve, amikor is egy reklám blokkban legalább 5 bankhitelről szól. Mi meg itt állunk több éves munkaviszonnyal, mindketten állami cégnél, de kifogtunk 3 szerencsétlen ügyintézőt, és egy bankot, amelyik több napig postázta az anyagunkat egyik fiókjából a másikba, és még mindig nem látjuk az alagút végét, nem tudjuk az utalás pontos napját.... Az irónikus az egészben, hogy a felvenni kívánt összeg, kb. egyenlő lehet a banki vezetők szoli kocsijának árával

Bocsi, hogy kicsit sok(k) voltam, de egyszerűen kész vagyok. Holnap is megyünk ügyeket intézni ezzel kapcsolatban, szerintem mindenhol bőgni fogok, mivel az idegeink pattanásig feszültek már :cry:

biga.csiga
 
 


Múlt héten voltam védőnőnél. Majd ha leközelebb megyek (úgy 3 hét múlva), nála is rákérdezek. Neki azért már csak van tapasztalata.
Egyébként ez szerintem nem olyan rég óta lehet divat, mert a nővérem gyerekeinél tuti, hogy még nem sűrűn használtak ilyet. (10 és 8 évesek), sőt, még hason altatták a őket!!!! (Most azt olvastam, hogy nem szabad).

Hanna: én benne vagyok! Menjünk együtt!!! Majd szombaton megbeszéljük!!! :-) Szerintem még mások is szívesen csatlakoznának a fórumról!!!! :-)

Kép
jandrea
 
 


Kata: nekem is éhes Kispocok :) de engem is elkapott a gépszíj :( ma bent vagyok Bp-en... rendezvény, pakolászás, megbeszélés hegyek...
Légzésfigyelő: nekem nem volt a gyerekeknél, most sem terveztem...
Holnap folyt. köv....
Sziasztok, szép estét!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Picuranyu! Ha megtalálod a linket sikíts!!!!!!!!!!!!!
Gratula a rendhez.

Biga.Csiga! Findamenta :twisted:
Ismerem sajnos. Kataszrófa. A reklámokról meg nem mondok semmit. Bár nekem 7 nap alatt megvolt. :oops:
Hitelben tudtam volna segíteni és lakás ügyben is. :lol:

Jandrea! Ok. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


biga.csiga
A bank miatt ne izgulj, egyáltalán. Én onnan jöttem el táppénzre és hidd el a bankosoknak is érdekük, hogy mihamarabb ki legyen folyósítva a hitel. Még ha szerencsétlennek tűnnek is, szerintem csak a túlterheltség miatt van.
Ha lejár a határidő akkor csak kell egy nyilatkozat az eladótól, hogy nem kér kötbért a csúszás miatt és akkor folyósít a bank. Ezt már előre beszerezhetitek és akkor annál kevesebb a csúszás. Előtte azért kérdezd meg a bankost, hogy pontosan mi legyen a nyilatkozatban, mert sok vaskalapos van.
Semmiképpen ne sírj mert csak ront a helyzeten.
Rendben lesz minden!
anyisz
 
 


biga.csiga: :twisted: Egyik bank se jó, mindegyik csak kiborítja az embert! Én is tudnék mesélni, szóval totál megértem, hogy most kivagy. :( nekem az MKB-val van tele a hócipőm. :evil:

hanna: :lol: jó, majd sikítok, most valami beugrott, utánanézek majd ott, hátha azon keresztül jutottam el arra az oldalra.

Légzésfigyelőre visszatérve: nekem egy rokonom, ismerősöm sem használta, bár hozzá kell tennem, hogy a legfiatalabb rokonom kb. 7 éves. :? És hát akkoriban tényleg ment még a hason altatás.
Őszintén szólva, nekem ez sem fordult meg a fejemben, éppúgy, mint a mérleg sem. :? Kezdek depizni: lehet szar anya leszek. :cry:
Vendég
 


Anyisz! Azért sajna a szerződés köti. A bank meg sokszor tojik rá. Lehet módosítgatni, vagy a másik fél a PTK szerint elállhat. :(

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Picuranyu!
Ne már!!!! Szuper anyukák leszünk. Belegondolok, az én anyukám mekkora gondban lett volna a légzésfigyelővel. Én is csak hason aludtam. Sőőőt, most is, párnákat rakok magam alá. :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


:lol: Jó van, én leszek az egyik legszuperebb anyuka!
Egyszerűen csak ilyen dolgok eszembe sem jutnak, lehet azért, mert nem is tartom fontosnak őket. :shock: Nem tudom. Persze tudom, mire van szüksége a kicsinek, nekem is van már listám, ha gondoljátok begépelem nektek, de pl. a mérleg és a légzésfigyelő egyáltalán nem jutott eszembe. :(
Vendég
 


A bank nem tojik rá, az eladó meg örül ha van vevője. Ez így életszerű. Persze lehet módosítani is és a PTK is van. Sőt az is lehet, hogy a bank már folyósítana, de a hiteligénylő meggondolja magát, új ingatlant talált, nem kell neki a hitel, vagy több vagy kevesebb kell.
Szóval minden nézőpont kérdése.
Szívesen vitatkozom erről ha gondolod, legalább kicsit kikapcsolok.
De ha jól érzékelem valamelyik bejegyzésedből Te is ebből éltél.
anyisz
 
 


Picuranyu, én nagyon szeretném látni a listádat!
Lécci :D
anyisz
 
 


Picuranyu! :lol: :lol: :lol:

Anyisz! Elhiszem neked. Nem vitatkozok.
Én "csak" pár éve foglalkozok ingatlanokkal.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Engedve az erőszaknak, megosztom életem titkos listáját veletek, de szigorúan titkos. :lol:

Kórházba:
- szoptatós melltartó
- szoptatós hálóing
- köntös
- haskötő
- mellbimbókrém
- eldobható bugyi
- intimbetét
- tisztálkodó gél
- melltartóbetét
- bibóvédő
- tejserkentő teakeverék
- papucs
- zokni
- WC ülőke- papír
- terheskönyv
- ülőpárna gátseb esetére
Bár úgy gondolom ezek közül mindenki azt visz be amit, akar. Egy ismerősöm pl. anno normál bugyit vitt be, és ennyi. Gátsebnél pedig a kis úszógumi is megfelelő állítólag.

Kelengyelista:
- 1 db 250 ml-es cumisüveg
- 1 db 125 ml-es cumisüveg
- 6 db cumisüveg kell, ha tápszeres, mindegyikhez 1 pótcumi
- 2 db játszócumi
- 2 db frotírelőke
- üveg és cumimosó kefe
- 1 db edény sterilizáláshoz
- termosz
Itt meg a cumi kérdés olyan dolog, hogy ki akarja cumiztatni, ki nem. Én pl. nem vagyok a játszócumi híve, mert bevallom pironkodva, én 6 éves koromig cumiztam. :oops:

Babakozmetikumok:
- olaj
- fürdető
- popsikrém
- hintőpor
- kiskád
- fültisztító
- körömolló
- hajkefe
- lázmérő
- újszülöttpelenka
- bébiörző (na ez nekem fontos)
- éjjeli fény
- dobozos törlőkendő
- uti törlőkendő
- pelenkázótáska
- fürdetőszivacs
- orrszívó
- köldöktapasz
- pelenkatartó vödör (bár erre egy külön fedeles szemetes is jó szerintem)

Ágynemű:
- 1 db ágyneműgarnitúra és 2 db huzat
- 2 db pléd
- 2-3 lepedő
- fejvédő

Alapöltözet téli babáknak:
- 4-6 db kombidressz
- 1 db kocsikabát
- 2 db vékony sapka
- 1 db vastag sapka
- 4-6 db rugdalódzó
- 2 db hálózsák
- 2 pár zokni
- 5-20 db textilpelenka
- 1-2 db frotír fürdőlepedő
- 2 db bébi póló, kising
Itt úgy is mindent össze fogunk vásárolni. :)

És most kapok agyérgörcsöt, ha nem fogja elmenteni. :evil:
Vendég
 


De sikerült! Juhéééé! :D
Vendég
 


Köszi a bíztatást! Az a baj, hogy amúgy is sírós voltam, így babásan meg még inkább...
A töketlen ügyintézők a fundisok voltak. Már "csak" a bankon múlik minden, a bankosunk csak a bürökráciájával jön: ő nem tudja sürgetni a központot, ott felülellenőriznek, aztán kerül csak a folyosításra.... Az eladó? Őt is köti határidő, és már így is kaptunk egy hetet, ami most vasárnap jár le... A pofánk ég, mert egy rendes ember, és tudjuk, hogy nem a mi hibánk, mégis olyan, mintha csak minket érdekelne ez az egész, borotva élen táncolunk. Földhivatalba is szaladnunk kell, és a bontandó házra biztosítást kell kötni, mert anélkül nem küldik a hitelt, és ez csak a holnapi program, az elmúlt hetek káosza után...

biga.csiga
 
 


Sajna ez ezzel jár. A rengeteg fölösleges papír egyébként mindenhol jellemző ahol ügyintézés van.
De minden rendben lesz, hidd el!
anyisz
 
 


Picuranyu, Te aztán felkészült vagy. Nem semmi! El is mentem a listádat. Részemről nagyon köszi :)
anyisz
 
 


Biga.Csiga! Minden ok lesz! Nagyon drukkolok!!!!

Picuranyu! Jó a listád! :)
Bár, már én is rossz anyának érzem magam, mert szerintem ezen van még sok-sok felesleges dolog.

Van a blogomban egy link, -Linkek között: Kismamáknak- na, az igazán nekünk való olvasnivaló. :lol: :lol: :lol:


Uh-on járók hol vagytok??????

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Biga Csiga hidd el egy év múlva jót nevetsz az egészen. Szerintem ezen mindenki átmegy aki hitelt vesz fel. Mi is kétszer indultunk aláírni a szerződést mert aznap derült ki, hogy vissza az egész....ráadásul most derült ki, hogy jogtalan nyilatkozatot írattak alá a közjegyzőnél ami miatt most akár a közjegyzőt is felnyomhatnám a kamaránál....Keresek egy ügyvédet mert nekem most az is megfelene ha módosítanák ezt a papírt és bank szépen bevállalná a közjegyző kölségét mert ez az Ő saruk...

Picuranyu szerintem tökéletes a lista!
A melltartó betéthez annyi, hogy nekem nem sikerült olyat venni amiről ne vállnának le a szálak és ne ragadna rá kellemetlenül a bimbóra. Én ezt úgy oldottam meg, hogy egy textilpelust kis lapokra daraboltam és azt használtam. vettem aventes tejgyűjtöt is amiben van bimbókiemelő is. Na az is nagyon szupi volt, csak én hülye mindig elfeldkeztem róla, előre hajoltam és kifojt a tetején lévő lukakból a tej:)

Tudom sokan ellene vannak a cuminak, cumisüvegnek, de érdemes belőle venni egy egy darabot, sosem lehet tudni szükség lesz-e rá, ne akkor kelljen rohangálni utána. Ha nem kell, majd jó lesz játéknak....

Légzésfigyelőt én sem vennék. Én meg inkább azt hallom róla, hogy sokszor riaszt feleslegesen...főleg mikor már mozog, forgolódik a baba és szépen lemászik róla. Egyébként meg a babák légzése álmukban igen változó. Van amikor oylan kis könnű légzésük van, hogy tényleg rá kell tennia kezed a mellkasára, hogy észrevedd, van amikor meg a másik szobában is hallod. Vannak alapszabályok amiket be kell tartani és nem lesz gond. Egy egészséges csecsemőnél. PL büfiztetés nélkül tilos letenni. Inkább vékonyabban öltözteni, mint túl melegen! Én oldalt altattam, hátulról egy összetekert pléddel megtámasztva. Ha meg már forgolódik úgyis Ő dönti el hogyan szeretne aludni, addigra meg már elég nagy ahhoz, hogy baj ne érje.
De aki akarja vegye meg, nem tartozik a feltétlen beszerzendők listájára...

Én bébiőrt vettem mikor külön szobába költözött, az jó dolgo volt mert sokszor arra ébredt fel délutánonkén, hogy benyitottam alszik-e még. Így sokkal nyugodtabban tettem vettem a lakásban, kint az udvaron.

A köldöktapasz az miylen? vagy minek? Nem jobb ha levegőzik? Hamarabb leszárad.....a korházban egy sima gézlappal kellett betekerni, itthon meg csak alkohollal körbe tisztítani, hintőpor és ágyő...
A két törlőkendő közt mi a különbség? Mármint az uti meg az otthoni. Én az otthonit vittem magammal mikor valahova mentünk. Elég hamar beszárad, nem érdemes felbontani addig másikat, míg el nem fogy az előző!
A fürdetőszivascs helyett nekünk jobban bevállt az a frotti szerű kiskesztyű. Túl merev volt a szivacs....
A tejserkentő jü, csak sok baba nem bírja...ilyen esetben lehet használni a homeós bogyókat is. pl urtica urens vagy ricinus communis.
Hajkefére nekünk a sima körömkefét ajánlották mert a babakefe túl puha. Igazuk is volt, a körömkfeével jobban le lehetett szedni a koszmót ha előjött.

HIrtelen ennyi jutott eszembe a listával kapcsolatban.
katuska79
 
 


Ahaksötőről is megoszalanak a vélemények...van pro és kontra. Császárnál biztos jól jön, de sima szülésénél ki tudja....
Meg az a gátvédő párna vagy mi. A korházban nem igen fog ücsörögni senki sem, inkább sétál vagy fekszik vagy hátra dőlve félig fekve ül az ágyban. Bevallom én senkinél nem láttam ilyen úszógumit pedig mentünk ám egymáshoz át pletyizni:)
katuska79
 
 


Ja még mi eszembe jutott.
Innivalót jó sokat is kell vinni a korházba. A szülőszobáról addig nem engednek le amíg nem voltál pisilni és utána is jól fog esni a sok folyadék! Szénsav,entes ásványvíz pl egy egész kartonnal mehet. Elfér az ágy alatt. Ja és valami finom rágcsálni való mert a legtöbben éhesek szülés után és lehet messze lesz akövetkező kaja osztás.
Betétnek a legjobb a tena lady.
katuska79
 
 


Tudjátok miylen jó iylen labdák közt feküdni????? oylan jól masszírozta a derekam. Bele is szórom Máté 100 db labádját estére az ágyunkba :lol:
Kép
katuska79
 
 


Katuska! Köszi az infókat! Jó a tapsztalt anyuka. :wink:
Hű, király ez a kép. Én is befeküdnék.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy megosszam Veletek a nagy hírt: ma 9 óra 12 perckor megszülettek barátnőm ikrei, a 35, hétre, Marci és Emma! Olyan de olyan boldog vagyok!!! :D (Mi lesz, ha Martin érkezik? Kibújok a bőrömből :lol: ) A kisfiú 2700 g, a kislány 1980, mindannyian jól vannak!

Biga.csiga: ez az egész bankos dolog egy agyrém -- szerencsére túl negatív tapasztalatom nincs, de épp elég az a cécó, ami a hitellel, törlesztéssel jár... Ne izgulj, minden rendben lesz, Milánnak pedig szüksége van a kiegyensúlyozott mamijára!! Nagy ölelés, hogy megnyugodjatok!!!

Picuranyu: micsoda lista! Le a kalappal!!! :D Utólagos engedelmeddel én is lementem! Cumi ügyben én azzal szórakoztattam kedves szüleimet, hogy kidobáltam az ágyból, mert mindig a másik színű kellett éppen :oops: Nem használtam túl sokáig, de lehet, néha jól jön.

Légzésfigyelő: én is arra akartam kilyukadni, hogy sokszor tévesen beriaszt, de még nem döntöttem, hogy lesz-e? Azért talán hasznos lenne, hogy külön szoba...nem tudom,őszintén :oops:

Hanna: én is hason alvó voltam/vagyok, azaz lennék, ha tudnék -- lassan be kell szerezni a szopipárnát, hogy kiékeljem habtestemet :lol: Mert most felhúzott egyik térddel kitámasztva próbálok lavírozni az oldafekvés és a hasalás között :oops:

Katuska, Csöre, köszönjük az észrevételeket a listákkal, ki fogom jegyzetelni, komolyan, olyan jó így együtt látni mindent!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata! Barátnődnek Gratula!!!!!!!!!!

Nekem van szopipárnám, de sajna, reggel mindig a földön találom. Pedig előnyös lenne mostmár a bal oldalunkon feküdni.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Közben látom a képet!! Katuska, ez a gyerek egy tünemény!!!egyem meg azt a kis szőke kobakját :D Tényleg jók lehettek a lasztik -- holnap ebédidőben kiugroma budaörsi Tescoba, ott is van hasonló, beheveredek én is a lasztik közé :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Hanna! Köszi! Te is a jobbon fekszel inkább? Olvastam többünknél, hogy jobb oldalon nem esik jól... Én befurakszom Apa karja alá, aki a jobbomon van,bealszom, aztán reggelre mégis a balon fekszem :roll:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: