Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,

Ticsi, köszönjük a híreket. :D Vigyázz Magatokra!

Zsu-nak drukk a dokihoz, hogy minél hamarabb tovább tudjanak menni...

Gröni miatt már kezdtem aggódni, de megnyugodtam :lol:

Tünde, jó ez az időrend, tényleg most már szinte minden hónapban izgulhatunk valakiért a szülőszobán :lol:

Zsófi, Tünde nem hagyott ki, nyugi :wink: szép hónap a július :lol:

Tündi, gyere gyakrabban, tényleg szépen lassan mindenki bebabásodik :D Jövőre már babás talit tartunk :wink: :lol:

Gyugyi, szerencsések vagytok, hogy csak 1 "kisebbségi" család van...anyum sulijában az elsősök a 85%-a roma :shock: :?

Fenci, ne dógozzá' annyit :evil: :evil: Munkahelyen tudják már a nagy hírt? És a család?

Susy, merre vagy???

Vicuska, jól hangzik a szépítőprogram :lol: én mióta babás vagyok, nem is voltam kozmetikusnál - az elején az allergiám miatt, most meg lusta vagyok :lol: Nyugi, senki nem fog nagymamának nézni, a gyerkőcök megfiatalítanak, amúgy meg senkinek semmi köze hozzá!

Egyébként mérgelődök éppen, mert "kedves" emberek megfúrták a jövő heti nyaralásunkat :evil: :evil: :evil: úgyhogy itthon maradunk :? :(

Kép
vickybabe
 
 


Szép reggelt! :lol:
vagy delet? :roll: :oops:

Kép

Ticsi!
szegény karnis, meg szegény te... :evil: :lol:

Tünde!
drukk hogy még 3 hétig benntmaradjon a baba! 8)

Tündi!
gyere bátran :P

Nati!
örülök, hogy az első napot túléltétek 8) remélem a többi is ilyen sikeres lesz :D

Vicky!
képzeld mióta babás vagyok, tiszta ragya a fejem :twisted:
apácska mondta is, hogy ő úgy tudta, a kismamák mind megszépülnek..... :? :roll:
mi történt a nyaralással??? ne már!!!! :shock:
hova mennétek?

Kukac!
nem kapsz te napszúrást ettől a sok strandolástól? 8)
nem szégyelled magad? :D
dottoréhez jövő hétfőn megyek 2-re, ha minden igaz egyedül :wink:

Gyugyi!
ferrari? :D
és 1 db roma csajszi van cak?a többiek nem fogják kicsinálni? :roll:

Fenci!
te dolgozni fogsz végig? :roll:
azt olvastam, hogy szédültél ma? :oops:
még mindíg nem kaptad e a védőnőt? :roll:

Zsu!
remélem ma nem fog rossz dolgokat mondani a doki :?

Ditke?Krisz?Susy?Mamika?Kolibri?
Vendég
 


Vicuska, nekem is így volt a ragyákkal, kb a beágyi körül kezdtek el kijönni, és pár hete múltak csak el (kopp-kopp-kopp). A doki szerint allergia volt, de szteroidot ugye nem lehet ilyenkor adni, így maradt a ronda fej + fél centis vakolat kombináció :x :lol: De most már szépülök, mondd meg Apának, tartson ki :lol:

Nyaralás: párom mégsem jöhet el szabira, pedig nyár elején szólt, mert többen kitalálták közben, hogy most akarnak menni. A legdühítőbb, hogy minimális kompromisszummal meg lehetett volna oldani, de erre rajtunk kívül senki nem volt hajlandó. Így sorsolás volt (állítólag) és mi vesztettünk. :( :evil: Már be volt fizetve és családdal mentünk volna olaszba (ők el is mennek :( ), ráadásul most lesz a házassági évfordulónk, és ilyenkor minden évben elutazunk :cry: Remélem a többi nagyokos nyaralásán jó sz*r idő lesz a jövő héten :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
vickybabe
 
 

 
 

22 hetes pocak :lol: :

Kép

Kép
vickybabe
 
 


Tényleg, Vicuska, hogy telnek otthon a munka nélküli hétköznapok? :D

Kép
vickybabe
 
 


Halhó!
Élek még,csak valahogy nem volt hangulatom írni. Bizti a keményedések miatt. :( Igyekszem nem aggódni,de azért a hangulatom nem olyan mint volt. Ez van, remélem minden rendben lesz!!!
jövöhéten kezdem a szülésfelkészítö tanfolyamot, heti egyszer lesz, összesen 7 alkalommal. :lol:
Ja és hétvégén anyósénál voltunk,igaz ök nemvoltak otthon, sógormékkal voltunk a házban.

Vicuska!
akkor most nem melózol? Meddig? Jól teszed amúgy!! :wink: Szerencsére a ragyák engem elkerültek,na de ez legyen a legnagyobb bajunk,igaz?

Gröni!
Puszi és kitartás! :P

Tündi23!
Köszike megvagyok, a keményedéseket leszámítva.
Gyere sürübben, szívesen látunk! :wink:

Vicky!
Nagyon csini a pocid! Én már 7kg-nál tartok, de szerencsére nem vagyok kiselefánt inkább a hasam nagy! nem tudom mi lesz belöle a végére!!

Tünde!
Biztos benntmarad Dóri baba még jó pár hetet.szeretnék már én is ott tartani!!!! :)

Mofly!
Jó kis görbéd van!! Dokinál mi volt?

Zsófi!
Már tuti négerbarna vagy!! :lol:
susy75
 
 


Tünde, Fenci!
Dobok fotót a bababútorról! Ebay-es fotó ,nem nálunk készült!

Kép
susy75
 
 


Vicky

micsoda csini pocak! :D :D Nekem is nekem is 8) :D

Susy

keményedések mondjanak le! Pihenj sokat, és egyél sok sok magnéziumot :wink: Nagyon szép a bútor :wink:

Többieknek puszi :P
babácska08
 
 


Képzeljétek tudom hogy lehet javítani a hozzászólásom :lol: ideje volt már :lol: igaz megsúgta nekem egy kis tündér, de most már tudni fogom, és nem lesz remélem több nagy bakim, mint a múlkori :oops:
babácska08
 
 


Sziasztok banyák! :P

Csak egy gyors életjel, mielött Ticsi anyagi romlásba visz! :oops: :P

Ne haragudjatok, nem tok személyre szólót írni csak annyi, hogy mindenkit puszilok, kismamiknak jó pocaknövesztgetést és problémamentes heteket, hónapokat, a jövőbeli kismamiknak pedig mielöbbi babásodást, aki pedig csak úgy van, annak jó pijálást! 8) Megvagyunk, jól vagyunk! Fiammal ilyenkor már a szülőszobán voltam, most még ott nem járok, jártam, nagyon bizakodok!

Csók mindnekinek! :P

Kép

Kép
gröni
 
 


Göni!!!!!!!!!!!!

SZijja! Csak igy tovább!! Nagyon ügyik vagytok!!!!!!
Kép
Vendég
 


Esti bekukk.......

Ez nem az én napom.....
1. Itthon hagytam az éthordót, majd félútról jöttem vissza érte. tudtam, hogy ez rosszat jelent. :evil:
2. Hazafelé egy fékezésnél feldőlt.... ABokáig ért a borsófőzelék a kocsiban. :evil: :evil:
3. Meg akartam enni a paprikás krumpli maradékot. Kiesett a kezemből....... Nem kicsit, nagyon. A hűtő, a fal, a macska kajája, a padló.... minden!!!!! Még a mélyhűtőben is volt. :evil: :evil: :evil:

Szóval az összes ******** kivan. Bocsi. :oops:
Úgy döntöttem, most leiszom magam. :lol: :lol: :lol:

A suliban nem csak egy romagyerekünk van. Csak ők voltak nagyon élénkek az évnyitón.
Hihi! A kedvenc nevünk: Karika Vénusz. .... és ez most nem vicc. :roll:

Megyek, tőttök....... :wink:
zapáné
 
 


Vicky!
nagyon csinoska pocak! :lol:
ez a sorsolás nagyon genyó dolog... :evil:
később nem tudtok elmenni valahova? :roll:
hát elég furcsa hogy nem dolgozok :shock: , na nem igazán hiányzik, főleg az éjszakai meg hétvégi ügyeletek, meg a sok idegeskedés, csak olyan haszontalannak érzem magam.... :oops:
azért van itthon mit csinálni, nagy a kert+tele vagyok állatokkal, akik csinálják nekem a rumlit 8)

Susy!
ejnye...mér vagy ilyen rossz passzban? :evil: hid el nem lesz semmi baj :D , a szülésfelkészítő biztos jó buli lesz :wink:
én már többet nem dolgozok, csak ah bölcsibe megy a babucim, igaz akkor se, mert akkor meg csinálni kell a tesólombikot :lol:
eltartott leszek :P :P :oops:

Gröni!
de szuper! :D :D :D

Nati!
begyűjtötted a kölköket? :roll: :lol:
Vendég
 


Gyugyi!

egészségedre! :wink: :wink: :wink:

Kép
Vendég
 


Kép
Csin-csin!!!!
zapáné
 
 


Babácska!

neked is szijjjjjjjjjjjjjjjjjjja :P :P :P
Vendég
 


Gyugyiiii!!
Kép

Vicuska!

Igeeeen! Ügyes voltam, megy ez nekem! De még most nem dolgozom!
Szabinak tetszik a bölcsi, ma már ment a gondozó nénit ölelgetni 8) 8) 8)
Holnap ott hagyom 1-1.5 órára!
Vendég
 


Ja!!!

És megjött :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Nati!
akkor lehet kezdeni a csajszi projektet :lol: :wink:
Vendég
 


Neeemmm!

Megyek dolgozniiii!
Vendég
 


Szervusztok drágáim! :D

Vicky :D Ezt a gyönyörű pocakot!! :wink: Nem is olyan rég tettél fel képet, ahhoz képest nagyot nőtt!! :D Munkahelyen még nem tudja senki, családban sem, asszem eddig 2-3 emberke tudja rajtatok kívül. :oops: 8) Jövő héten megyek dokkerhez, aztán hétvégén ha minden ok, akkoor legjobb barátoknak meg szülőknek eláruljuk. Párom volt ilyen kemény, hogy a 12. hétig ne, de mondtam a 11-en talizunk pont mindenkivel szép meglepi lenne. :wink:

Susy :D Szuper ez a bútor, nagyon tetszik! Majd várunk képet a kialakított babakuckóról is! :wink: Jaj, fene a keményedésekbe... :evil: Küldök keményedésűzőket.... :wink: Vigyázz magatokra! :D

Tüncsi :D Tegyél képet a lurkókról légyszi! :wink: Nagyon örülök, hogy írsz ide, gyere sűrűbben! :D Rókakoma nem járt felém hálistennek és úgy döntöttem, hogy most mááá nem is jön. :lol: Küldöm Kukacnak.... 8) :lol: :lol: :lol: És köszi a gratut! :wink:

Te Kukac :D Idefigyelj! :lol: Hát nem szégyelled magad??? :lol: :lol: Most aztááán mááá elég legyen!! :lol: :lol: Én meg olyan fehér vagyok mint a fal... :lol: :lol:

Ticsi :D Majd most este kiszámolom szépen, de úgy látom, most lesz elég a 12. hétig. :wink: Ma meg azon kezdtem el parázni, hogy végre van duphim, erre meg a Meforalom fogytán és hívom az endokrinológust és ki van kapcsolva már 2 napja.... :evil: aztán itthon most megnéztem és kiderült változott a rendelés, már nem délután kell hívni őket, hanem délelőtt... :D Holnap hívom is, nehogy baj legyen. :wink: Jaj, egye meg a karnist a fene! :evil: Mi a fenétől hány Árpi állandóan? Doki mit mond erre? :roll:
Nagyon ügyi vagy, hogy ilyen sok mindent megcsináltál! :wink:

Tünde :D Március nekem jónak tűnik. :D :wink: Azt olvastam valahol, hogy minél idősebben szülünk, annál tovább maradunk szellemileg épek! :lol: Úgyhogy hamááá külsőleg nem is, belül örök fiatalok maradunk.... :lol: :lol:

Gyugyi :D 56 kg? Nem sámli! :wink: Nagyon ügyin lefogytál! Én is most annyi vagyok. kivi vagyok meddig.... :lol: :oops:

Nati :D Csak így tovább. Néha napközben osonj (de hülyén néz ki, ezt így kell írni? :lol: ) ki a teremből és hátulról lesd mit csinál a kis lurkód. :D

Vicus :D Ragyákkal ne törődj, csak a növekvő pocakoddal! :D :wink: Védőnőt feltúrtam (persze mégsem az sztkban van) ja és persze ő is szabin van, jövő kedden megyek hozzá. Te most már végig otthon leszel? :roll: :P

Babácska :D Nem mérsz hőt? :wink:

Gröni :D Nagy pusszancs Nektek! :wink:

Megyek megint főttkukit főzni... :lol: :lol: (esküszöm 1 héten csak 1x csinálok), meg főzök brokkolikrémlevest... nyami. :D

Csok és jóccakát! :wink:
fenci
 
 


Itten vagyok! Mit isztok?
Én almalevet-zöldteával :lol: :lol: MÁr nem bírtam az alkoholt :lol: :lol:

MOst épp hányni akarok :lol: :lol: tipp? :roll:
babácska08
 
 


Fenci

mióta eltört a lázmérőm, nem mérek, mert jelnek vettem :lol: :lol: :lol:
Jóétvágyat :wink:
babácska08
 
 


Fenci!

Kint vannak az udvaron, és fa törzsénél szoktam bújkálni, de annyira nem keres :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


sziasztok!

először is köszike a befogadást!

fenci!
aranyos vagy ja és én nagyon örülök neked! kivi vagyok hogy hogy fog sikerülnia meglepi a családnál és a barátoknál!?
oké majd teszek fel!!

susy!
vigyi magatokra pihenj sokat és fő a pozitív gondolkodás!!!!
nagyon szép a bútor de a szobáról is tegyél majd képeket!!!

vicky!
nagyon csini a pocakod!!!!
ez a sorsolás meg tényleg szemét dolog de sajna ilyenek az emberek nem hiszik el hogy mindent meg lehetne beszélni!!!
de hátha el tudtok majd menni máskor még valahova!!!

nati!
nem semmi hogy már Szabi is milyen nagy már bölcsibe megy!!!!
és te mikor kezded a munkát?? vagy inább készül a kiscsajszi????

ticsi!
akkor jövök ide közétek!!! ugyan én is most babázom de még mi is szeretnénk majd még egy babócát de az még nem most lesz!!!
ne félj lehet hogy nem is lesz sokkal nagyobb nekem is BAlázst nagyobbra jósolták és kisebb lett mint Bence volt!
szurkolok neked hogy minden rendben legyen!!!
és hogy áll a babaszoba???

tündi!
hát én is irogatnék de most magammal beszélgessek és nekem meghiányzik ez a társaság!!!
suli megkezdődött de szerencsére ez az utolsó év már nagyon várom a végét!!!!
az óvi is elkezdődött most szerencsére jobban ment a belerázódás!!!!
az csak jó a Dóri sokat mocorog és kívánom hogy még 3 hétig együtt maradjatok!!!!!

gyugyi!
te szegény akkor ez tényleg nem a te napod!
na és mit iszol????

kukac!
én szorítok neked tuti te is babás leszel nemsokára!!!!!

vicuska!
köszike!!!
mikor mész dokihoz??? hogy vagy????

gröni!
mennek nektek a drukkok hogy még bírjátok együtt sokáig!!!!

nálunk minden oké Bence megkezdte az ovit és képzeljétek Balázs már megy 5-6 lépést egyedül is!!!! nagyon édes olyan jó látni hogy hogy örül neki ha valamihez odaér és meg is fogja!!!!


szép álmokat mindenkinek!!!
tündi23
 
 


Reggelt!

Tündi!
Hétfőn már dolgozom!!! Nem lesz kislányproject! Max.h vgggnj nnömmmmmmmkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk,őé8,
Bocs Szabi besegitett, amig teát csináltam neki :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Ma fél 10-re megyünk, és ott hagyom, remélem nem lesz semmi baj!

Na legyen mindenkinek szép napja!!!!!!!!!!
Vendég
 


Jó reggelt!

Ne aggódjatok nem leszek néger baby. A szőke hajammal+világos bőrömmel elérek egy színt aztán úgy maradok, akármennyit is napozok. De olyan jólesik a napocska. És jövő nyáron babásan úgysem napozhatok, így előre bepótolom. :lol: És ha Ti a Balatontól 5 percre laknátok gyalog, akkor gondolom Ti is mindennap lemennétek a strandra. :lol:

Tündi!
Köszi! :lol:

Fenci! :lol:
Nem bosszantani akartalak ám!!! :lol: Drukk a dokihoz! :wink:

Nati!
Jó bölcsizést! :lol:

Vicuska!
Hétfőn délután is ráérek! :lol: :wink:
Azt akartam kérdezni, hogy ha most végig táppénzen vagy, a Tgyás-od és a gyeded nem lesz kevesebb? Szóval, hogy a bér számít, vagy amit megkapsz, ami tp esetén kevesebb ugyebár. :roll: Érthető vagyok? :roll:

Viki!
Hát ez nagy szemétség! :evil: Én a párod helyében beteget jelentenék! :wink: Azt kapják be!

KépKép
zsófikukac
 
 


Jó reggelt! :lol:

nem most keltem ám, csak eddig kertészkedtem 8)

Kép

Nati!
drukk a mai bölcsihez is 8)

Fenci!
szereztél Meforalt? :P

Tündi!
szuper, hogy már lépeget Balázs :wink: , lasan nem győzöl szaladgálni utána :wink:

Kukac!
baszus, én ezekhez nem értek! :shock: :roll: :evil:
honnan lehet ezt megtudni? :roll:
az a baj, hogy szívesen dolgoznék én, csak az én munkám nem olyan, ami a kismamaságnak kedvezne :? (részletezzem? :lol: vér, genny, pisi, kaki, altatószer, vegyszer, rtg...dzsuva)

most azon filózok, hogy csináltassak műkörmöt avagy sem :D
Vendég
 


sziasztok!

Fenci, hú de izgi lesz akkor a jövő hetetek :wink: :lol: majd várjuk a beszámolót!!!!

Kukac, úgy tudom, hogy a Tgyás és gyed alapja az előző évi átlagkereset, amibe a tp nem számít bele, csak a bér, pótlékok, kiküldetés, prémium stb. Tehát (szerintem) ha pl szeptembertől vagyok táppénzen, akkor jövőre az átlagkeresetemet a jan-aug közötti fizum alapján számolják ki. De csak találgatok én is, olyan bonyolult a rendszer, hogy sajna senki nem tudott konkrétumokkal segíteni, így végül a szívemre hallgattam, amikor eljöttem tp-re - gondoltam úgysem azon a pár tízezer Ft-on fog múlni, hogy eljövök vagy sem... :roll:
Én is mondtam Neki, h menjen el betegszabira (pont náthás is volt hétvégén, lenne mire fogni) :lol: , de végül is úgyis levágnák, hogy mi a szitu, annyit meg nem ér, hogy a saját renoméját tegye tönkre... :roll:

Tündi, agyalunk most ezerrel, hogy mikor tudnánk elruccanni valahová kárpótlásul. Csak az a gond, hogy az idő egyre rosszabb lesz és az én pocakom sem lesz már kisebb egy darabig. Talán 20-a után pár napra elmegyünk valahová, az időjárás függvényében...
Mikor indul a 3. tesóprojekt??? :lol:

Nati, hajrá mára Szabinak, remélem minden simán megy!!!

Susy, szép a szobabútor! Majd a kész szobáról is tegyél képet! Keményedéseket sajnálom, én is érzem pár napja (ezért is maradtam most már itthon, akkor mindig jobban keményedett, amikor dolgoztam :? )

Vicuska, fura ez az itthonlét, mikor az ember dolgozik, alig várja, hogy elhúzhasson, aztán mikor itt a sok szabadidő, hirtelen nehéz vele mit kezdeni...de azt hiszem ez legyen a legnagyobb gondja itt mindenkinek :lol:

Gröni, de jó, hogy benéztél, és hogy már itt tartotok! Hajrá, csak így tovább még (jó) pár hétig!!!!!!!!!!!!!

Gyugyi, csodás név ez a Vénusz :lol: gondolom a gazdája (és főleg a szülei) olyan okosak, amilyen szépek :lol: :wink:

Babácska, neked is lesz, hamarosan!!!! Párod mostanában merre jár? Még mindig annyit van külföldön?

Na megyek csinálok valami ebédet, most hogy itthon ülő háziasszony lettem, nincs már céges kajálda (vagyis van, de elég hülyén venné ki magát, ha oda járnék be minden nap :lol: :lol: :lol: )

Kép
vickybabe
 
 


OFF



Sziasztok! Nagyon nagy segítségre lenne szükségünk!

[color=red]Veszprém ill. környéki olyan állatorvost keresek, aki házhoz jönne!
Aki tud segíteni, légyszi írjon privit!
Nagyon sürgős lenne![/
color]

Előre is köszönöm!
Vendég
 


Helló lányok!!!

Köszi a drukkokat a bölcsihez!
Ott hagytam ma Szabit 1.5 órát és csak az utolsó 10 percben sirt! Az jó nem?

Viki! Nem is dicsértem meg a pocidat!!! Már itt tartasz :shock: :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Vicuska!

Dobj egy képet a kertről!!!!!!!!!!
Vendég
 


Napot!

Előkotortam a papírjaimat TGYÁS, és GYED ügyileg!

Ez ugyan 2006-os, ha azóta változott bocsi, majd nemsokára én is megtom....

Szóval a TGYÁS-nál a lapon az áll, hogy a szülési szabadság első napja 2006.08.12. Ekkor született Árpi, ezek szerint ez a TGYÁS a szülési szabadság? Biztos.
És Az alatta lévő sorban....a szülési szabadságot megelőzően az utolsó bérrel ellátott nap 2006.04.28. Eddig dolgoztam. Szóval ezek szerint, igen a TGYÁS-t a normál jövedelemből számítják, és a szülés napját megelőző 180 munkanap átlagának a 70 %-a vagy vmi ilyesmi az összege...ez már törvényi előírás...itt biztos jön majd vki, aki olvas minket, és jobban tudja, én nem vok könyvelő, de kb ez volt az összeg, amit kaptam.

A GYEDnél viszont ott a papíromon a táppénz összege is, igaz nincs konkretizálva, csak jelezve, hogy akkor már táppénzen voltam....hogy minek?

Adhatok egy két jótanácsot ezekhez a juttatásokhoz?

Ugye mindent akkor lehet kérvényezni, ha megszültél, és a baba adó, és tb kártyája megvan! Ez kb 1 hónap! De bizti lehet rövidíteni, csak k.....ra nem lesz kedved! Mi mikor minden megvolt, elmentünk az illetékes szervhez, MÁK, OEP...ahol a 6 hetes gyerekemmel, és apjukkal húztam sorszámot...152...nézem a kijelzőt 74...oké, mondom tuti pörög, várunk...eltelt 1 óra és meg se moccant a kijelző! :evil:

De nem kell aggódni, külön szoba van kialakítva szoptatni, pelusozni...blabla, ja és hozzá kell tennem, mivel a zöme ember babával jön leülni nem nagyon tudsz...főleg, ha 4 gyerek is rohan egyes családok mellett...

Eladtam a sorszámomat, és megkérdeztem az információnál lévő hölgyet, hogy mikor jöjjek, amikor nincsenek ilyen sokan...

Tőle megtudtam, hogy postán, tértivevénnyel, ajánlva, mindent lefénymásolva, ami kell fel lehet adni!

Több se kellett, hazajöttünk, összerakta a borítékot...feladtam. Kb 1,5 hét múlva jött a levél, minden oké, utalják, elfogadták, és igazolják, hogy kértem!

Bevallom nektek, most mikor lejárt a gyedem, a gyes papírjait is feladtam hasonlóképpen, még Árpi szülinapja előtt...tegnap kaptam meg az első gyest...nem kellett köhögő tüsszögő, emberek között ülni több órát, és agyereket se húztam magammal. Ennyit megért.

Na ezt most gyors elküldöm, nehogy elszálljon....

Kép
ticsimû
 
 


Én aug.11-én kérvényeztem a gyest és még nem kaptam :lol: :lol: :lol: :lol:

Viszont nekem baba papirjai szülés után 1 héttel már nálam voltak, küldték postán!
Vendég
 


Ja ás a TGYÁS nekem annyi volt mint a fizum, plusz akkor jött be hogy a 13.havi fizetést havi szintre bonta havonta megkaptam én is, remélem érthetően írtam :shock: :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Na ismét itt!

Gröni

Anyagi romlásba ne aggódj nem viszlek, tudom irigyled a 390 ingyé sms-t, ...rok neked, hogy irgum burgum hiányolunk, és adj jelt magadról, és akkor elég, ha ennyit írsz, mint most! Megnyugtat minket!
Figy, miattad aggódunk, és emiatt mi szülünk korábban....szted jó van ez így csókolom? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gyugyi

Először is, irigy, irigy az 56ért? Mit szóltak a gyerekek? Gyugyi néni hová tecc fogyni?
Én hasonló képpen jártam a szülinapomon a vendégeken készített egresszósszal...kiesett a kezemből, mikor be akartam tenni a hűtőbe...minden csupa csaszmag lett, kint, és bent...imádtam feltakarítani!
Részvétem, ezek szerint te is jóban vagy Murphyvel. :lol: :lol: :lol: :lol:

Vicuska

A haszontalanság nem csak mostanra jellemző hidd el, én a páromat a sírba kergettem, mikor még Árpi kicsi volt. Evett aludt, én meg itt ültem a többször kitakarított házzal, a megfőtt ebéddel, és csak néztem, hogy kint milyen dzsungel van a kertben...mert azé ugye kora tavasszal nem viszi ki az ember a gyereket maga mellé amíg kertészkedik...illetve oké egy fél órára csak csak, de sjana én az a típus vok, aki ha belekezd, nem hagyja abba, amíg nem olyan, ahogy letervezete...és ez általában nem fél óra... :oops: :oops: :oops:

Nati

Mi az hogy megjött? Gyógyit már nem szeded? ÉS miért is nem lesz tesóprojekt? Mintha még lett volna szó róla pár hónapja!

Naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

És a te kilóid? Egy időben leköröztél mindenkit...

Fenci

Árpi 3 hós kora óta küzd ezzel a hányással...eleinte azt mondta a doki sokat evett, hát én mértem, a max adag 120 volt, de általában 90et kajcsizott....ez nemhogy sok, de kevés...azt mondta akkor amíg hízik nem foglalkozunk vele

Aztán vittük mi ide oda, tavaly nyáron vizsgálták, de nem reflux...nem tudni miért

Nagyon későn kezdett darabosat enni, már majd 18 hós volt...és nem azért mert nem próbáltuk, hanem mert minden egyes alkalommal az öklendezésbe torkollt.

Mostanában a fogára fogtam, de nem mindig igazolható...

Nem tudom
Tegnap fürdésnél ráállt a mérlegre, 11,75kg, ennek örülök, mert nem nagyon akart 10 fölé mozdulni, lehet minden hónapban ugyanekkor rálláítom, és kíváncsiságból követem...ha hízik legalább 20dkg-t, vagy szerintetek mennyit kéne neki? akkor nem aggódok

Kép
ticsimû
 
 


Vicky, tündi!
Köszike! :) Persze ha kész lesz a szoba megmutizom nektek!

Vicky!
Nekem is vannak jobb napjaim mikor csk néha érzem,de sajna van hogy elég sürün. :cry: Akkor neked is jobb,ha már nem dolgozol és pihizel otthon!!

Mami!
Jól vagytok????

Nati!
Hétfön lesz az elsö munkanapod? Izgi!!
Biztos okés lesz a beszoktatás, ügyes nagy fiad van!! :wink: :wink:

Vicuska!
Mikor mész legközelebb dokihoz??

Zsu!
Remélem jobban vagy kicsit és jössz ha úgy érzed!! Puszi Neked!! :P :P
susy75
 
 


folyt köv...

Fenci

Sok mindent megcsináltam, de még mennyi minden van hátra...jaj ne is mondd

Az én hibám, mert eleve úgy akarom kialakítani, hogy később ne kelljen változtatni, leglábbis, a 3. baba érkezéséig.. :wink:

Dobok képet a szekrényről...erre most nagyon büszke vok...

Tündi

A babaszoba már kezdd összeállni, még egy két dolgot kell helyrerakni, és minden oké lesz. A karnis is visszakerült tegnap, a függönyök is...még a ruhákat kell a végleges helyükre tenni, meg felhúzni az ágyat...ja és néhány játékot, lógót, csörgőt még nem kaptam vissza... :evil: :evil: :evil:

Azért remélem kisebb nem lesz Ádám...Árpi 3000gr volt kereken, de annyira lefogyott, hogy 2680-nal jöttünk haza, szeretném most 3,5 ről kezdeni a dolgokat...nyugodtabb lennnék.

Vicky

A munkatárs mondjon le! Hová kéri a jégesőt a nyaralós banda? Csak add a helyszínt elintézem! Jóban lettem Szt. Péterrel! Mindig megkérem Árpit, ha már nagy a szárazság, hogy kérjen egy kis esőt...na jó jégesőt még nem kértem, de majd megoldjuk azt is... :lol: :lol: :lol: :lol:

Nagyon jó nektek, hogy mentek vhová együtt, mi örökké rohantunk, dolgoztunk, építkeztünk, a tavalyi nyaralás meg nagyon zűrös volt, ebből kiindulva jövőre se megyünk, majd két év múlva, addigra a törpék is kezelhetőbbek lesznek...remélem addigra a kajálás is beáll vmi jó kerékvágányba...

Na most elküldöm, és ha nem bánjátok, még eccer jövök, és dobok képeket

Kép
ticsimû
 
 


Nati

Most látlak!

Te közalkalmazott vagy? Én egy kis vállalkozás alkalmazottja, lehet tök másként kezelik...

Nekem tuti nem volt annyi a tgyás, mint a fizum, bár annyi lett volna!

Na most jöjjön vmi nagyon okos, aki megmondja a tutit...

Én arra lennék kíváncsi, hogy a 2. gyereknél most hogy van?

Mi a tgyás alapja?

A gyed? jesszus...akkor koplalunk

Kép
ticsimû
 
 


Ticsi!

A barátnőm aki most szült aug.20.-án ő gyeden volt eddig a 16 hós kisfiával, és kérdeztem hogy mennyi lesz a tgyás-a és azt mondta hogy nem lesz annyi mint a kisfiúval volt, ebből gondolom, hogy neki is a gyedet nézik alapul :? :? :?

Ja és még kapom a fogigátlót, csak most egysezrűen megjött, na most 9 hónap alatt egyszer csak kibirom valahogy!

Suzy!!
Izgulok ám nagyon!!!!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Vendég
 


Kép

Ezt kaptam a 2. szülinapomra!

Kép

Nagyon szeretem az unokatesómat!

Kép

Mert a mamánál mindent lehet!

Kép

Akkor is kinyitom!

Kép

Csak lazán!

Kép

Ugye nem gond, ha felmosok?

Kép

Vacsi az új szerzeménynél! Apával.

Kép

Minden ami csúszik jöhet! Ez körte!

Kép

Együtt kávéztunk apával reggel, de én kiborítottam...fel kellett törölni...nincs menekvés, saját asztalt nekem kell rendben tartani...

Kép
ticsimû
 
 


Nati!

El vagyok keseredve! Akkor elég vacak lesz a helyzet...és még ki tudja mi változik?

Piri meg mondjon le...és most 9 hónapig ne is lásd! Csak más indokkal... :wink:

A szekrényes képpel adós maradok, az estére lesz...alszanak mellette...

Megyek teregetek, majd este jövök megint....írjatok sokat

És elnézést, ha sok helyet foglaltam, és megint elhappoltam a tetüt! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
ticsimû
 
 


Ticsi!

Ennek a kölöknek még a szeme sem áll jól :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Vendég
 


Ticsi!
nagyon pörögtél :lol: :lol:
aranyosak a képek 8) teényleg igazi kis gazfickó kinézete van a fiadnak :D
amit írtál ezekről a gyeses dolgokról, elég rémisztő :? :shock:

Nati!
képet a kertről? :roll: ugyanolyan mint volt :lol:

Susy!
az alsó vonalzómon ott van, mikor megyek dokkerhez :P , jövő hétfő!
meg se dícsértem a bababútorokat :D
Vendég
 


Vicuska!
Köszi! :lol:
Vak vagyok na!!!! :oops: Èn már csak a terhes vonalzóig látok!!!!! 8)
amúgy hogy vagy? Tünetek (ragyákon kívül)?
susy75
 
 


Susy!
napközben olyan vagyok, mint akit agyonvertek, álmos és kómás :shock: , éjjel meg nem tudok aludni. :roll:
hányinger igazából szerencére nincsen.a cickóim kemények :wink:

remélem jobban vagy :P
mikor jön meg a bababútor?tehetnél te is képet pociról, meg a házatokról... 8)

páran nagyon eltűntek :evil: :

Ditke, Mami, Zsu :( (őt megértem), Kolibri, Mofly....hogy csak párat említsek :D
Vendég
 


sziasztok lányok. már régen irtam ide, mivel ne történt velem semmi különös. megjött, a 3 napon voltam vérvételen..pénteken megyek uh ra.olvasgatlak titeket, ahogy van időm és látom h ti már egy jó kis összeszokott csapat vagytok. sajna nem sok mindent tudok hozzá fűzni a ti dolgotokhoz, mert még tapasztalatlan vagyok. panaszkodni se nagyon merek, mert közületek páran, már jóval régebbóta probálkozik, és vagytok páran, akiknek már van gyermekük.bárcsak már nekem is lenne.képzeljétek ma vagyok a 9.ciklusnapon, és
-szurkál mindkét oldalt a petefészkem
-sok a nyákom, de nem nyúlos
-a hőm reggel igaz még 3 napja 36.5
-a méhnykom nyitott nehezen elérhető
- a pg teszten van jópár páfrány
egy problémám van h a barátom egész nap dolgozott, és ahogy hazaért 7 kor megkezdte az éjszakás műszakot:(
annyira elvagyok keseredve, össze is vesztünk kicsit, mert én annyira szerettem volna gyorsan akciozni egy kicsit. mi van ha reggelre fel megy a hőm????igaz h tegnap is együtt voltunk de akkor még semmi tünete nem volt a peteérésnek:(

szerintetek az igaz h a menstruácio első napjátol visszaszámitott 14 napon volt van egy lánynak a peteérése? ennek a topiknak az elején olvastam és sokan ezt irták. mert akkor én a mult hónapba, talán de tényleg csak talán azért nem estem teherbe mert én akkor 6 napot kihagytam, mert hát már szinte a mensimet vártam. a hőm is levolt esve pont azona 14. napon, de hát az a nap képzeljétek a 36. ciklus napom volt, és nem gondoltam volna h akkor még lehet peteérésem, és az 50. napo meg is jött,

szerintetek tényleg nemk jo ha azokon a napokon mikor tényleg ugy érzed h most lesz van peteérés akkor minden nap együtt vagyok a párommal??
ne haragudjatok h ilyen részletes voltam és tul sokat irtam.
ha valakinek van kedve és véleménye kérem irja meg

Dike
dike
 
 


GYED:
http://www.gyerekabc.hu/biztositasi-jog ... i-dij.html

TGYÁS (szülési szabi idejére jár):
http://www.gyerekabc.hu/biztositasi-jog ... egely.html

GYES:
http://www.gyerekabc.hu/alanyi-jogon-ja ... -gyes.html

Én most szabin vagyok aug. 26 óta. GYES-t nem vettem igénybe, mert akkor nem lenne GYED-em, vagy tök alacsony lenne. Már nem tom. Nekem rendes kolléganőim segítettek, hogy hogy kellene intézni a dolgokat így a 2. gyerekkel. Ha elfogy a szabim a szülés előtt, akkor meg megyek TGYÁS-ra. Ennyi. Ja, és a szülési szabiból 4 hetet ált. ki kell adni a szülés előtt, de legkésőbb a szülés napjával kezdődik.
Ja, és ha jól emlékszem, akkor a GYED-et abból az évi fizuból számolják, ami a TGYÁS lejárta előtt volt. Na, ez jó értelmes volt. :D Szóval, pl. én 2006.08.25-én szültem, 2007. február vmeddig voltam TGYÁS-on, a GYED-emet a 2006-os fizumból számolták. Na, persze, ha ezt is jól tudom. Ami nem biztos. :D

Na, remélem, tudtam vmit segíteni. Ja, és asszem nekem a GYED-em kb. ugyanannyi lesz, mint most, de legalább GYED és nem GYES. Ami nem mindegy!!

Iccaka gyüvök, ha tudok és írok bővebben. :)
gtünde
 
 


Szia Dike!

gyere gyakrabban ha tudsz és van kedved :lol:
és panaszkodj bátran, azért vagyunk hogy meghallgassunk :wink:

elvileg tényleg visszafelé kell számolni a 14 napot a mensi 1.napjától és akkor volt péd. ha elkezded mérni mindennp a hődet, az is sokat segít, pékor leesik, aztán hirtelen felmegy 3-4 tizeddel és fent is marad.a pg teszt sokunknak nem jött be, nekem sem.szerintem az a jó, ha másnaponta vagytok együtt a megfelelő időszakban.lehet kapni ovulációs tesztet is drogériában, az a pisiből állapitja meg mikor volt old, csak asszem 5 db van egy dobozban, szóval nagyjából tudnod kéne mikortól kell nézned, különben sok dobozzal kell venned.

a többiek biztos irnak okosabbat is :P

hajrá! :D
Vendég
 


Sziasztok csajok! :D

Jóóó sokat írtatok! :lol: És egy csomó az előző oldalon maradt.... :lol: :lol:

Vicus :D Millió drukk a hétfői dokkerhez! :wink: Holnap megyek a Meforal receptért. :D

Babás csajok, nektek meddig fájt a melletek a plusz teszt után? Nekem kb 2 hétig nagyon, aztán azóta szinte semennyire. Ez így normális? :oops: :roll: Nagynak nagyok, de már nem fájnak. :oops:

Tücsi :D Nagyon-nagyon édes Árpi! :D Baromi jók a képek! :wink: El is hiszem, hogy nem győzöl rohangálni utána. :D Küldök erőt a további házimunkákhoz. És várjuk a képet a szekrényről! :D Babaszoba/sarok képet kapunk? :wink:

Susy :D Remélem ma jobban voltál! :wink: Próbálj nyugodt és pozitív maradni. Minden rendben lesz! :P

Csajok, ezt a Tgyást mit jelent? a gyás gondolom gyermekágyi segély, de mi a T? :oops: :oops: bocsi h ilyen hüle vagyok hozzá.... :oops: :lol: egyik kollégám azt mondta azt szeretnék hogy a felesége visszamenjen dolgozni az első baba után, mert utána állítólag többet kap ha otthon lesz a másodikkal....

Nati :D 10 perc a l....f...sz. :lol: Ügyes kissrác Szabika! :D :wink:

Tegnap kiszámoltam és a drága csapattól kapott duphaston, ha egyáltalán nem csökkenteném az adagot (2x2), akkor 11+5-ig tart ki, de persze az utsó pár napban majd már szépen csökkentem az adagot, így full kitart! :lol: :D :wink: Nem értek hozzá, de a duphitól nem lehet nagyobb a cisztám? :roll:

Dike :D Na lássuk azokat a kérdéseket szép sorjában. :wink:
9. ciklusnapon nagyon-nagyon ritka a peteérés, szerintem még tuti nem késtetek le semmit, főleg ha az előző ciklusod 50 napos volt. :wink:
Általában igaz hogy a menstruáció első napjától visszaszámolva 14 nappal volt peteérés ha nagyjából 28 naposak a ciklusaid. Nekem például a peteérés utáni szakasz sosem tartott 12 napnál tovább. Szerintem fontos hogy mérd minden nap a hőd és próbálj meg görbét csinálni, azt majd megszakérti a csapat. Abból elég jól láthatóak a dolgok. :wink: Vérvétel eredményed mikor lesz? :roll:
Azt mondják a 2 naponta együttlét a nyerő, mert apáknak fel kell ismét töltődni. :roll: A katonák akár 3-4 napig is élnek odabent. :wink: Remélem mindenre válaszoltam. :wink:

Pussz mindenkinek!
fenci
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?