Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Edi és férje: minden jót nektek. Adja az Úr, hogy minden rendben menjen, jó egészséget!


Ma volt nálunk a védőnő, megbeszéltük a szükséges (kelengye) dolgokat ;)
Jajjj de izgalmas vagyok :oops: :oops: :lol: :lol: ...meg fáradt, megyek is tévézni meg aludni :)
Olvasni mindig olvaslak titeket, de írni csak AKAROK :oops: :( Amúgy teljesen jól vagyok, vagyunk :) Ezerrel nagytakarítok, ahogy időm engedi...volt kis festés is, meg mielőtt meglesz pocaklakó rendben akarom tudni a lakást... utána úgysem lesz erre alkalom egy darabig :D Ablakmosás, szekrények, ajtók lemosása, lomtalanítása....

Bölcsibeszoktatáshoz is minden jót, türelmet!

Ma ennyi voltam - zi

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok

Hű, hova vagytok eltűnve?

Riz, már neked is nemsokára itt az időd!! :shock: Hihetetlen, milyen gyorsan telik az idő.

Munkahelyemről annyit sikerült megtudni, hogy visszaküldték a levelemet, mivel a régiós főorvosnak is alá kell írnia. Fasza ez a régiósítás, minden sokkal bonyolultabb lett, holott azért csinálták, hogy egyszerűbb legyen. Na de Magyarországon ami gömbölyű, azt kézbe viszik, ami kocka azt meg görgetik. Szóval egyenlőre semmi hír, viszont azt mindenkinek mondom, aki nem gyest kap, hogy idejében kezdje el igényelni a MÁK-tól, mert Zsuzsi és Tina példáján okulva nem biztos, hogy azonnal el is kezdik folyósítani. Nehogy pénz nélkül maradjunk, hiszen hipp-hopp betöltik a babók a 2-t. Riz, neked jótanács: azt az 1 hónapot húzd ki gyessel, amíg nem lesz meg a baba, ne menj táppénzre, mert akkor nagyon rosszul jársz.

Képzeljétek, ahogy néztem, Levinek az összes foga kint van :shock: Rohamosan elkezdett fejlődni a beszéde is, mostmár elég folyékonyan nyomja. Akartam írni egy vicceset, amit mondott, de kiment a szita fejemből.

Na jó, ha nem írtok, akkor én is befejezem.
Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk! Végre pihentem és nyaraltam :- )) Azért most nem mondhatom, h nem volt egy szusszanásnyi időm sem, h Dóri lógott rajtam. Dóri nagyon jól bírta az oda és vissza utat. Picit féltem, h mit fog művelni az úton, de nem volt gáz. Ha nem probléma majd teszek fel képeket.

Korküli: Mi 3 év korkülönbséget szeretnék, de hát ember tervez…………………!!!!! Még mondjuk van 2 hónap hátra. Hát….., remélem összejön. Azt szeretném ha beleszülhetnék a gyesbe.

Hettie!

Príma időnk volt. Most akkor, h álltok otthon? Te amúgy tudsz vele jópofizni???? Én már rég elküldtem volna. Bocsi, remélem nem bántalak meg vele. De ez pláne kiborít amit összeszedtél Tőle!

Edit!

Remélem mire elolvasod, addigra a kis Prücsök is kibújik. Nagyon ügyes(ek) vagytok, h az utolsó pillanatig kihúztátok a terhességet. Én csontra a 40. héten szültem a kiírt időpontban. Már a placenta állítólag elvolt öregedve. Dórikám vizet iszik+teát. Kb 1 liter naponta. Az édes lötyiket nem nagyon szereti. Szerintem az első 2 év a szívás, és utána hawai dj napfény. Legalábbis nővérem ezt mondta, meg látom is. Ott 2 és ½ év a gyerekek között a korküli. Én is azt mondom, h most lett könnyebb Dórival. Bár még nem tudom mi lesz itt a dac korszak körül, de remélem semmi…….Nagyon-nagyon szorítok!!!!!

Jubi!

Mi szépet kapott Jazi szülinapjára? De jól nézel ki!!!!!!! Most olvastam, h miket kapott :-)))De milyen az a
play-doh állatos gyurmakészlet?

Santos!

Szegény pici Réka bébi……, miért bántják??? Valóban sajnos ezek innentől kezdve elkerülhetetlenek lesznek. Már én is izgulok nagyon, h mi lesz a bölcsiben. Szept 22 kezdődik a nagy nap. Olvasva az érzéseidet( bölcsi), komolyan megkönnyeztem, mert valóban a non-stop 2 év összezárás után, mit is várunk majd a pici lelküktől??? Nem tudom, h Dóri mit fog produkálni, de majd leírom.

Tina!

Nagyon jól telt, és bazi meleg volt, isteni tenger vízzel. Képeket szívesen nézegetek.

És akkor jöjjön pár kép:
[KÉP] [KÉP] [KÉP]

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 

 
 

Na helló

Meg vagyok,9 napot lehúztam a virágboltban,ebből csak 20.-a volt szabad amikor is egész nap Balcsiztunk a barátokkal :lol:
Nagyon kemény a meló így gyerekkel,s mellette,nagyon elfáradtam,hulla voltam minden este,s akkor még főzni ,mosni ,takizni....de nem kell ecsetelnem mindenki tudja,hát majd még a bölcsis anyukák hogy megtudják,meg pláne a 3 gyerekes anyukák,én nem is tudom hogy lehet ezt bírni....
Tesóméknál is 3 gyerek van,sogornőm most lesz főállású anya(harmadik 3 éves lesz szeptemberben)kemény 21 ezer forintot fog kapni! :? Nem is tudom elképzelni 3 gyerekkel a melót meg a háztartász s a férjet is hogyan lehet összehangolni ???Bizti nem lehetetelen,na de akkor is értitek mire gondolok...
Képek szupik!
Editnek nagy drukk :wink:
És Santos anyunak is !(Lauval én még mindig egy szobában alszom,eygenlőre nem bírtam magam rászánni hogy egyedül hagyjam éjjel :o :oops: :lol: hát még akkor egy idegen hely...)

Launak szépen növöget a haja,sok szót mondogatt ,pesze nem olyan tisztán,néha össze is rakja őket,pl:ezt mondta a kutyának: Artű vigyáá (Artúr vigyázz) :lol: tök cuki franciás akcentussal .Mostanában egész jól elvan egyedül,már megérti ha ott kell hagynom a maminál,vagy ha elmegyek tornászni,otthon tudom hagyni visítás nélkül :lol: na, mert azt aztán tud,de olyan hangon hogy fúú de nagyon,van hogy minden ok nélkül,1x szoktam felvenni megnyugtatni,megbeszélni a dolgot hogy mi van máá?? kicsit megnyugszik akkor leteszem,de sokszor a letevés pillanatában azonnal elkezdi megint..... :? akkor már nem szoktam foglalkozni vele....

Még nem olvastam vissza mindent,igyekszem.

Sajna véget ért az Olimpia,nagyon szerettem nézni,esténként az összefogflalót,egy csomó mecsett meg rádión keresztül hallgattam,úgy is tök jó volt,sajnálom a kézis s a vizipolós csajokat,de a fiúk ismét csak diadalmaskodtak. :wink: S nagyon jó helyezés a 21.-ik a 200 országból.

Ma borsófőzi Laurának,nekünk meg tonhalas tekercs.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda!

Én főzni nem fogok, az képtelenség lenne. Tehát hétköznap szerintem napi ruhák gyorsmosása, és akkor hétvégére nem marad olyan sok, hétvégén takarítás, vasalás. Amikor csak Marci volt, akkor is így csináltam. Nagy álmom, majd egyszer ha lesz rá pénz, hogy legalább havonta de inkább 2 hetente egy takinéni, aki végigtakarítja a házat normálisan, mert nekem arra így sincs időm. Persze ha nem leszünk itthon, akkor meg nem lesz ekkora kupi.

A férjem megkapta a kinevezést, és azóta ülünk magunkba süppedve, mert a kezdő tiszti fizetése alig több, mint a sokéves tiszthelyettesi. Mennyit szívott emiatt, saját szabadidőből elvégzett egy főiskolát, semmivel nem támogatta a cég, teljesen önállóan lenyelvvizsgázott, csomó pénz volt a nyelvtanfolyam, 2 és fél hónapot a családjától távoltöltött az átképzőn... Hosszú távon persze majd meglesz az eredménye, de ez hidegzuhanyként ért minket.

Na megyek, mert délután megyünk megvenni a suli cuccokat.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


NNa teljesen jó, magammal levelezgetek...

Képzeljétek, múlt héten vettem egy 490 ft-os tornacipőt Levinek, csak, hogy valamivel kihúzzuk őszig, de nem engedte felpróbálni, üvöltött az üzletben, már mindenki minket nézett. Ma ráadtam, és kiderült, KICSI a 24-es cipő.... 15 cm a lába hossza :shock: :shock:

Zsuzsi, dobj már egy mélt, hogy mi a helyzet veled, melóval, bölcsivel, királylánnyal...

Puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló

Ildi,titkó én sem fogok főzni ha majd ott tartunk,az már bizti :wink: A musikat ,nem is tudom már mikor kell szaporítani,nem szoktam ,mindig veszek kicsi palántákat.
Férj urad jól nyomja a gitárt :wink:
Sajnálom a kinevezéssel Nem járó plussszokat :? :shock:
Lau lába 23-as,nekem már ez is nagy :lol:

Santos,tényleg mizu??Mit evett a bölibe a kölök?Vittél neki valamit?Adhatsz mát tejes dolgokat?Remélem már igen,s szeretni is fogja!
Mennyi havi díjjat jérnek el?Messze van tőletek,mivel mentek??
Talizunk majd??Privibe kérem a teló számodat :wink:

BETTUS,KITTIT IS ISTEN ÉLTESE MÁSODIK SZÜLCSI NAPJÁN!!!!!!!!!!!!!!!Most volt 23.-án nem,??Dobjál fantasztikus fotókat,s írd le miket kapott.
Ja,itthon "gyi paci paripát"2800ft,de van az egyik barinőm lányának,sajna nincs olyan jól "kicentírozva",könnyen előre lehet vele bukni,majd meglátjuk...most keresgetem én is az ájándékokat Laurának :wink:
2 rákos pápi?? :lol: megyünk ám mindenképpen!

Timi,tök jók a képek :lol: Szerencsétek volt az idővel is.Mesélj miket csináltatok,hol melyik részen voltatok??Mentek még idén nyaralni???? :lol:
Nemsokára talizunk,mész oszt.talira akkor??

Zi,örülök hogy jól vagy.A kis csemete hol fog lakni?Veronival egy szobába vagy ti ketten egy szobában?Vagy 3-an??...szóval érted... :oops: :lol:

Na megyek,elmegyünk turiba,valami sötétítő függyönyt szeretnék átmenetileg Lau tetőtéri szobájába,két vitrás rúd közé,mert a veluxos spéci rolós bigyó 20 ezernél kezdődik :shock: 4 ilyen tetőtéri ablakunk van...

Ma krumpli leves lesz pogival vagy lángival.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Kedves Lányok,

Kicsifiam, Dávidka a mai napon megérkezett közénk :)
51 centijével, 4050 grammjával jó húsban van a kicsike.

Anya jól van, most pihen, apa fáradt és büszke az újszülött szöszire. Kata épp nézegeti a képeket, nézzétek meg ti is :) Kép

Amúgy gratula a szülinaposoknak (Bettusnak már tegnap megtettem )

Gyurmaapa

Kép
Kép
edi78
 
 


Nagyon sok szeretettel gratulálunk, és jó egészséget kívánunk az egész családnak!!!

(A körülményekről lehetne valamit???)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Edi és Gyurmaapa!

Szívből gratulálok nektek!!! :D

True!
A sulis bevásárláson már mi is túlvagyunk, már csak a tankönyveket kell befedni. Itt nálunk a papír-írószerben 10% kedvezményt kaptunk, mert nagycsaládosok vagyunk :D
Sajnálom, hogy nem igazán honorálták fizetésemeléssel a Párod fáradozásait. De hosszú távon biztos, hogy megéri tanulni!! Az én férjemnek is állandóan rágták a fülét a Matávnál, hogy mikor diplomázik már le, aztán amikor lediplomázott közölték, hogy nincs szükség a munkaköréhez erre a végzettségre, szóval nem emelik a fizuját. :shock: :x Aztán ott is hagyta őket...

Tegnap megszületett a tesóm kisfia, mindketten jól vannak. Ott nálunk az a módi, hogy a császárosoknak három napig bent kell maradni a kórházban, de természtesen (mármint, hogy ott természetes), hogy külön szoba, inkább lakosztály zuhanyzóval, mosdóval és egy ággyal az apukának, aki szintén bent töltheti azt a három napot.

Bettus!
KIttinek nagyon boldog szülinapot kívánunk mi is!!!!!!!

Timi!
Jók a képek, örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Nálunk a következő öt éves tervben szerepel egy horvátországi nyaralás. Annak idején, amikor nászútra mentünk, átutaztunk azon a területen, azóta - 11 éve - vágyok oda.

Linda!
Le a kalappal előtted! Jó a teherbírásod :wink:

Santos!
Ma reggel volt egy óriási hiszti, amit nagyon nehezen bírtam idegekkel...eszembe jutottál egyből, hogy te hogy csinálod ezt végig nap mint nap?

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok

Rég jártam, most is csak bekukk.

Nagy gratula Editéknek, és a gyerkőc tiszta apja :lol: Örülhet apuci is hogy van egy kis fickó is a családban :D

Köszi Linda a szülinapi köszöntőt Kitti nevében is. 25-én volt 2 éves, de vasárnap ünnepeltük, na meg szombaton is kapott egy kis tortát, az volt a haveri kör, aztán vasnap a családi, és majd most szombaton meg jönnek a kis barátnői és nekik lesz egy pici zsúr. Lufikkal, csúszdával meg mindenféle újdonsült játékokkal már amit a panellakásból ki lehet hozni.

Kapott rucikat, kispólókat, egy rakás bugyit, hálózsákot (télre). Egy tigrises fotelkát, amibe egyszersem ült, de a játszóra mindig le akarja vinni, és előszeretettel eteti meg :roll: Kis kockaszállító vonatot, ágyneműt, kabátot, és egy golyókalapálós játékot kap majd még most szombaton.

Jazinek is boldog szülit úgy emélxem előttünk van neki valamikor. Majd igyekszek visszaolvasni, de mindig valami mással ütöm el az időt :?

Mi nagyjából nyáron a Balcsin voltunk. Kaptunk hideget-meleget, tehát nem mondom hogy nagy nyaralás volt, de kikapcsolódásnak jó volt.
Megy a próbálkozás a wc-re szoktatással. Általában sikeres, de azért a játszóra és alváshoz ráadok még pelust itthon viszont nem.
Délelőttünk és délutánunk a játszóterezésről szól, nem egy nyugton ülő típus.
Kb. 2 hónapja tart, hogy KITTI ÜGYES, tehát mindent ő akar csinálni.
A pohárba akarja önteni az üditőt, a pisis-kakis bilit ő akarja a wc-be önteni, ő öltözik ha valaki segít megy a hiszti. Beköti magát a babakocsiba, az autósülésbe, a kulccsal nyitogatja-csukogatja az ajtót.
Azt hiszem ezt nem is meséltem még, hogy egyszer kivittem a szemetet és kizárt. Se telefon se kulcs se semmi nem volt nálam. A víz kivert, a fölső szomszédhoz szaladtam fel hogy hívjuk fel a férjem azonnal jöjjön haza. Kb. fél órát volt egyedül a lakásban. Minden egyes perccel öregebb lettem annyira ideges voltam mit csinál egyedül bent. Végül csak odapisilt a sarokba és az ajtó mögött kuncogott mert azt hitte valami új játék :roll:

Bölcsi nekünk is mint Timiéknek szept22-től kezdődik.

Linda: rákos ülőke még nincs Ikeába nem sűrűn járunk. Tudod mondtam nem az én világom, de ha mégis gondolok rád!!! :D

Dobok egy pár képet aztán megpróbálok sűrűbben jönni, mert néha meséli Timi mizu errefelé :wink:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Az ágyam

Bocsi hogy ilyen nagyok :oops:

Sziasztok: Bettus és Kitti :D :D :D

Kép
bettus79
 
 


Sziasztok!

Kittikének boldog szülinapot!

Képzeljétek tegnap mano jött és mondta hogy kaka, levettem a pelust ráülta bilire de semmi, utána ráült megint és ott volt benne a pisi :lol: :lol: :lol: Jajj de örültem neki. És nem én mondtam, hanem ő akarta. Pedig nem is sokat mutattam neki a bilit csak egyszer.


Timi
Hát most normális. De nemigen beszélgetünk, csak attol félek nehogy megint baj legyen belőle, de majd ráveszem,. De ha akar valamit neki is kellene beszélgetést kezdeményezni. Nem csak nekem. Na majd meglátjuk.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Kép Kittinek Boldog születésnapot kívánunk!!

Kép
Kép
melódia78
 
 


Edi,Gyurma!Gratulálunk a kis trónörökös születéséhez! Kép

Kép
Kép
melódia78
 
 


Editék!

Nagyon sok boldogságot, és egészséget Kívánunk! Dóri&Timi


Hettie!

Csak sok-sok erőt Kívánok Neked!


Jubi!

Nem írtál a gyurmáról :wink: Hol voltatok anno Horvátországban?


Linda!

Drágám, most már nem megyünk sehova :lol: Akkor most mikor jöttök, és mennyit lesztek Pesten? Remélem a tali összejön :wink:


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok

Betti, olyan jó képeket raktál fel, és milyen jó a hajszíned. Irigy vagyok, ilyet én is elfogadnék, de soha egy fodrász se csinálná meg nekem :? Kittinek sok puszi szülinapra! HŰHA ez a kizárós sztori :roll:

Jubi: a férjeméknél törvény szabályozza a fizetést, szóval nem jóindulaton múlik :(

Érdekes, Levi szinte egyáltalán nem hisztizik. Vagy lehet, hogy mégis, de Hanna mellett eltörpül?? Hanna viszont durva, fogalmam sincs, mi van vele, de szinte EGÉSZ NAP BŐG. Ha valaki ferdén néz rá, már üvölt. Nagyon nehezen bírom. Levi pedig kihasználja, folyton üti-veri, amúgy is egy pankrátor. Állandóan ránk ugrik, mászik a fejünkre, stb. Egyszerűen nem érti meg, hogy NEM. Néha úgy rácsapok a kis kezére, elsírja magát, de 5 perc múlva újrakezdi. Szóval zajlik az élet. Ma kisbugyiban volt egész nap, és szólt, de délután elmentünk, akkor simán belepisilt a pelusba. Nem értem én ezt.

Ma ebéd után mondtam neki, igyál vizet. Erre ő: NEM TELL VÍZ, ELÉD VOT A SPENOT. Megzabálom egyszer :lol: :lol: :lol:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Kép Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Editék!

Nagyon sok boldogságot Dávidkához!
Tesóm is Dávid:)

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Edi és Gyurma!
Mi is csatlakozunk a jókívánókhoz :) Gratulálunk nektek!!!! És jó egészséget négyőtöknek!!! ;)

zi és családja

KépKép
rizibizi
 
 


Helló

Edit,sok boldogságot és jó egézséget nektek!Szerintem Katára hasonlít :wink:

Timi ,jővő péntek ,szombat vasárnap leszünk Pesten!!!!!

rohanok....

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Edi:
Sok boldogságot,és jó egészséget nektek!.
Katának barna haja volt nemde??Szerintem tiszta Gyurmapa.

Bettus:

Kittinek Bolodg szülinapot kivánunk!!


Készülünk a sulira ezerrel.Vannak árak.Csak azt nem értem hogy a tankönyvkiadók mit csinálnak egész évben mivel soha nem kapjuk meg az összes tankönyvet.Most épp matek és magyar nincs nekik..

Timi:
Nagyon szép helyen voltatok ti is.Dórinak tetszett a viz?Marvin inkább a tengeri kütyükért volt oda.Tesom hozta ki sorban a meduzákat, rákokat ,halakat ,csigákat..


True:
Lazák a pasijaid..Marvin is most nött ki egszerre 2 szandit.+1 cipöt.

Dobok pár képet a nyaralásból.

Marvin és a nagyvíz....

Kép

Csemetéim..

Kép

Kis családom Velencében.
.
Kép

És ilyent fogtunk.Szép de mégis undoritó..

Kép
Vendég
 


Timi!

Az a gyurma nagyon szupi, még én is élvezek vele kreatívkodni. Színes, könnyen formázható és egy csomó kütyü van hozzá, amivel állatokat lehet belőle készíteni. Ráadásul még ki is lehet szárítani, és akkor teljesen megkeményedik. Keress rá a neten, sok fajtája van, nekünk két különböző készletünk van.
Nászúton Görögországban voltunk, csak átutaztunk Horvátországon, és nagyon megtetszett.


Bettus!
Mondd meg Kittinek, hogy nem csak ügyes, hanem szép is! :D Csatlakozom Truehoz, nagyon jó a hajad!! Én is készülök fodrászhoz, vágatok is, melíroztatni is kellene...

True!
Örülj neki, hogy nem hisztizik Levi!! Nálunk tegnap két hisztiroham volt. Remélem nem őszülök bele :roll:

Tina!
Szép a családod és szép helyen voltatok!! Nagyon tetszik Marvin úszógatyója :D

Ma voltam turizni, olyan jókat sikerült kifogni. Van közte egy sötét két katicás felső is Jazinak, aminek külön örültem, mert most nála a "katicabodáj" a menő...és sikerült figurát találnom az Elmo-ból is...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Kedves Lányok,
nézzétek el nekem, ha nagyon büszke az apuka a kicsi fiára :):)
Egy meglapikép ;) nektek, gyurmapától
Edit egyre jobban, így meg tudtam jól nézni babót:)
Kép

Kép
Kép
edi78
 
 


Nagyon hasonlít Kata pici kori képére :D

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Gratulációk Dávidkához!!!! Gyönyörű nagyfiú!

Kittinek is boldog szülinapot!

Jövök a héten (sajnos :cry: ) merthogy beteg lett a bébi,pedig már evett is és háromszor aludt is a bölcsiben. Most torokgyuszija van alig tudok belenyomni valamit,tök lázas,nem eszik,nem iszik,mert "páj a nyámá" szóval fáj az evés. Majd írok részletesebben is,most sajnos bukott a beszoktatás.

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok,

Apa nyáron felvételt nyert a dunaújvárosi főiskolára, így mától nagyjából kéthetente, ott tölti a péntek-szombatok egészét.
A mai nap elég jól ment, pedig nagy jobb kezem ő, főként az esti dolgokban (fürdetés, lefektetés) :D Arról szintén nem meséltem még, hogy szept. 7-től egy hétig abszolút nem lesz itthon, mert Dániába utazik Erasmus programmal, melóhely által ;) Hihi, ha ezt túlélem, már csak a baba lesz nagy attrakció :D (talán).
Arról, hogy tegnap este megint meglátogatott minket egy denevér, jobb ha nem is szólok :D majd az én biztonságos előszobai elhelyezésem után apa kihajtotta, mire azon nyomban még négy jött be :shock: Nem hazudok, nem túlzok. Kicsi párom hol törölközővel, hol pólóval küzdött velük, majd kért egy palacsinta sütőt... a kapott teflonsütővel tenisz edzésbe kezdett.

Szóval így vagyunk mi, csendes, kisvárosi életet élünk :D

Santos: torokgyuszt nagyon sajnálom. Akkor a társasági lét eme nagy negatívuma már be is köszönt hozzátok? Szegény Réka baba! Lándzsás utifű nálunk nagyon bejött!!!!!AJÁNLOM!

Linda: úgy van betervezve, hogy csemeték egy szobában lesznek kezdettől. Szokják meg egymást... meg az az ő odvuk... De ha gáz lesz az első hét, akkor azt azért még nem varrom Veronika nyakába :D Mármint, amíg megszokik a kistesó, addig mentesítem a bőgéstől ha gáz lesz a helyzet... de majd minél hamarabb ott szeretném altatni őket együtt. Mi ágyunkban apa-anyán kívül senki nem alhat! Ebben nem engedek. De veronika pl nem is tudna :D

Edinek még egyszer gratula!
Bettus Kittijének is boldog születésnapot!
Ki is a soron következő? :lol:

Szép estét, jó hétvégét!!!!

Ui.:Ma kaptam egy kiskádnyi újszülött- és Veronika-ruhát kölcsibe, azokat jelölgetem, hogy tudjam majd hova tartoznak :D
Kérek jókívánságot az éjszakához, mert újabban Veronika csak akkor nyugszik meg egy-egy éjjeli felsírásból, ha apa megy be hozzá! Max felajánlom, hogy kártyázzunk :lol: :lol: :lol: persze úgysem hallaná meg, ha én mondom :D Csak vicceltem. Amúgy nem parázok. Erkélyajtó is csukva van, denevér sem jön be tán mááár :D

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok

Köszönöm Kitti nevében is a névnapi köszöntéseket.
Na meg a hajamról a dícséretet is, habár be kell valljam sokáig ilyet szerettem volna, és most hogy a búrámon díszeleg már mást szeretnék. Na de gondolom ezzel sokan így vagyunk. :wink:
Majd jövő héten szeretnék fordászhoz menni, egy új (de régi) összeállítással, ha elkészült küldön a fotókat :D
És akkor a Kitti is beül a fodrász nénihez, hiszen már elmúlt 2 éves, igazi hölgy, ráfér egy kis igazítás :lol:
A mamánál általában a program a karkötő, nyaklánc, gyűrű felhúzása, a hónalj bedezodorozása, és a körmöcskék kifestése. Otthon pedig büszkén mutatja apukának, hogy: csios a ábujam :shock: :lol:

Tru: Miért nem csinálnák meg a hajad? Mondjuk először nekem is azt mondta a fordász, hogy nem fogja befogni, de én erősködtem hogy azért próbáljuk már meg :D és íme :)
Levi nagyon kis izmos, biztos sármos lesz :D

Tina: Köszi. Merci milyen kis vékonyka, szokott modellkedni?
Izgi lehetett azt a szép de mégis undorító dolgot megfogni. Én nem mertem volna. :shock:

Jubi: Visszanézegettem egy kicsit a képeket. Hogy te milyen csinos vékonyka vagy :oops: Irigy-irigy.
Én be kell hogy valljam ennyi kilóval mentem szülni amennyi most vagyok. (pedig most nem vagyok terhes) :roll: :oops: Ég a fejem.
Úgyhogy ha a Kitti megy bölcsibe, rajta leszek az alakformáláson!
Kitti szokta mondani, Kitti ügyes, Kitti szép, Kitti csinos, de nem beképzelt :lol: Ma pl. csak a "csios" rucit volt hajlandó felvenni. Persze 10 perc múlva a Timiéknél leparadicsomozta :?

Ja igen, még kapott a Kitti szülijére a Timitől és a Dóritól egy kis kék gumiklumpa papucsot, meg egy kacsás játéktárolót. Mondtam unokatesómnak, hogy olyan benne a Kitti mint Nils Horgelson, és erre megkérdezte, hogy az ki? :shock: :D (22 éves) Ti azért emlékeztek a mesére ugye? :D

Sanos: :cry: betegség. Sok gyógypuszi!!!

Egy kérdés, valaki cumisnak sikerült már leszoknia? Nálunk még este és délben azzal megy az elalvás, meg ha hisztis, sír akkor kéri, de nem kapja meg, csak alvásnál.

Na megyek, holnap lesz a babazsúr. Szép hétvégét, üdv lányok, babók.

Kép
bettus79
 
 


Névnapi: Szülinapi köszöntés :lol: Azt se tudom milyen nap van ma :oops: :lol:

Kép
bettus79
 
 


Bettus!

Nálunk kb. egy hónapja történt meg a cumiról való leszokás. Igazából nem is leszokás volt, csak annyi, hogy este búcsuzás után kivette Jazi a szájából a cumit és letette maga mellé a párnára. Én meg fogtam és elraktam. Azóta sem keresi :shock: Úgy látszik úgy döntött, elég volt :D

Jazi múltkor az új csíkos bugyijában illegette magát és ezt mondta: "Apuci vette, csinos". Nem tudom miért, de anyucinak és apucinak hív bennünket, pedig a fiúk sosem mondják így. De nagyon édes, ahogy mondja: "Anyuciiii, gyejeeee"

Santos!

Jobbulást Rékának, szerintem ez az időszak ezzel jár :?

Riz!
Kitartás az egyedülléthez!! Gondolom azért anyukád segít. Denevérek :x Nálunk nincsenek, csak rengeteg szöcske

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Helló Mindenki!

Haj haj,tüszős az a mandula,ma sikerült megnéznem és elég randa volt,megértem,hogy gyermekem nem akar enni,illetve akar,eszik és sír...szerdán megyünk vissza,boldogok a melóhelyemen,hogy táppénzzel nyitok.

Úgy örültem,hogy szerda-csüt már ment a bölcsi normálisan,pici sírás,ottalvás,hát sajnos a jövő hét után kezdhetjük előlről,csak élesben. Ez azt jelenti,hogy reggel 7-kor be a csoportba anyuka meg du. 4 -kor megy érte. Történt ugyanis,hogy megkaptam az órarendem és nincs első órám így 8.25 kor kezdek,de lesz délutáni "projekt" munka ami eltart 15.00 -ig így hát négyre megyek a kis manólányért. (ha tetszik,ha nem)

Tök jól ette már a normális kajákat,de most jobban esik neki a bébiétel,azokból is a folyós forma. Ma még nem volt láz,úgy evett,hogy reggel adtam neki egy 125mg-s nurofent és aztán sikerült ennie. Ez sajna baci,szóval nem vírusos,így hát antibiót is kapott őkelme,amit nem vesz be...így hát min. 10 nap gyógyulásra számítok.

Bettus,
Nem nyaliból,de a második kép és a kukorica-evős símán szerepelhetne a Reklámfotó kiállításon,nagyon jók! És persze ezzel a modellbébi is!
Tök ügyes Kitti,hogy már csak ilyen kevés pelu kell neki (persze a többiek is!) Én a bölcsis nénikre bízom a dolgot :lol: (jó bunkó vagyok,de csak jobban értenek hozzá mint én....)
(Haj ügyben,hát igen,még jó,hogy nem rövid,én már jártam úgy,hogy levágattam tök rövidre és már nem is tetszett :lol: )

Zi,
Két hét múlva lenne jó a ruha-ügylet,ha ez megfelel nektek is illetve az uradnak....
Denevér ügyben két történetem is van:
1.
Kb 17 éves lehettem és az estét egy barátnőmnél töltöttük (pizsama parti szerűen 3-an voltunk a barátnőm,az öccse és a kis Zsuzsika. :lol: )
Berepült egy denevér,vetődtünk ide-oda,míg végül okosan kitaláltuk,hogy nejlonzacsit húzunk a fejünkre,hogy ne akadjon bele a szerencsétlen állat,így hárman fetrengtünk a földön nejlonzacsival a fejünkön,közben kirepült a denevér, nem bírtuk elkapni.
A zajra azonban bejött a barátnőm apukája és jól felpofozott mind a hármunkat...azt hitte szipuztunk :lol: :lol: :lol:

2.
Fősuli alatt 3 an laktunk egy albérletben csajok,a szomszédban 4 srác lakott,tök jóban voltunk...este berepült a denevér,sikítoztunk,majd bemenekültünk az egyik szobába.

Mivel jó idő volt,a srácok nyitva hagyták az ablakukat,de nem voltak otthon...átmásztunk mert annyira féltünk a denevértől.
Valaki kihívta a rendőröket,balhé,visszamászás.

(félelemérzet semmi,ugyanis megittuk a srácok összes kannás borát,ami volt nekik, a nagy ijedelemre, ja és az elsőn laktunk)

,magyarázkodás a rendőröknek,tök hiteltelen a sztorink,az egyik srác közben hazajött...szóval filmes sztori ez is...Végkifejlet: A srácok megkértek minket,ha legközelebb náluk szeretnénk tölteni az éjszakát, inkább adnak egy kulcsot... :lol: :lol: :lol:


Léptem puszi...

Ps.: Ildi,valamikor msn?

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Helló

Hamar ,mert mindjárt kezdődik a kerti -parti,mindenféle finomsággal és eredeti kürtös kaláccsal :lol:
Tegnap strandoltunk még egyett,lehet utoljára dobok képet a kis vizi kacsáról,aki nagyon ügyesen kalimpál a lábaival és úszik a karúszóval :wink:
Ma sikerült a wc-be pisilnie,da a kaksi nem akart jönni,csak miután bepelenkáztam :shock: :lol: alakul azért...

Santos,jobbulást Rékának,így nem lesz egyszerű a suli kezdés tuti.
Denevér:én Oscar-ra jelölöm,meg téged is :lol: :lol: :lol:

Bettus,Lau is alvásnál cumizik,semmikor máskor,majd leszokik ő is ha akar ha nem ,akkor jővőre "elviszi a cica" :lol:

Tina,klasszak a képek,engem egy ilyen dög tavaly agyon csipkedett...olyan volt mintha csallán csípett volna meg...persze túléltem :lol:


Riz,Lau is a saját ágyikójában alszik ,csak reggel szokott átmasírozni hozzánk ,hálózsákostól mindenenstől...
Denevér:áááááááá

Szóval jővő héten péntek,szombat vasárnap Budepesten leszek a kis családommal,(apuka elfoglalt lesz de én mobil)szívesen talizok bárkivel:
Kérem jelentkezzen aki "igényt "tart rám :lol: s adja meg az elérhetőségét.
Budán leszünk,de szerintem bárhova el tudok menni,gondolom.....az Ikeát,Árkádot tutkó megtalálom :wink:

megyek ,pá majd lefotozóm a fini kajákat :wink:

Linda
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Szép reggelt!

Megint csak egy gyorsra jövök... :oops:
Santos!

Sajnálom a bölcsi beszoktatást,mi is detto így jártunk,3 nap bölcsi,2 hét betegség,aztán kezdhettük előől az egészet!De szerencsére Pisti nagyon jól viselte,kis sírdogálással ment be,és mára már vissza se néz ránk az ajtóból! :wink: Viszont pl. a héten is itthon volt,mert összeszedtünk egy enyhe vírusfertőzést! :roll:

Ez sajna így fog menni! :( Nekünk most szerencsénk lesz,mert apa egy új beosztásba fog melózni,24 órázik,így többet lesz itthon!Sőt én úgy osztatom be magam,hogy itthon legyek,ha ő dolgozik,így mindig lesz valaki itthon,sőt végre mi is több időt tölthetünk együtt!Így táppénzre se nagyon lesz szükségem,ha esetleg beteg lesz!

Egyébként egy ördög!True!Nálunk is az van,amit írtál!A nemet nem érti,csípked,hajat húz,meg ilyenek!Fatit is előszeretettel tépi! :roll: És hiába szólunk rá,semmi hatása!Ha viszont egy kicsit meglegyintjük a kezét,baromira sértett az uraság!Kimondott hiszti nálunk sincs,csak írtózatos könnyfolyatós üvöltés,ha valami nem testzik! :roll:

Továbbra is kukát játszunk,egyedül a szia mindennapos,meg "pöpe" minden állat! :lol:

Na,mennem kell,mert a Fati még mindig anyukámnál van,és holnap suli,szóval utazunk érte Székeshehérvár mellé!

Sziasztok!Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok, de jókat raktatok fel, tegnap körmözni voltunk mamánál, ma is ezermillió dolgom van, de Zsuzsi ebéd után megpróbálok kicsi msn. Aztán egymillió ruha kivasalása és összekészítése ovis, sulis cucc, Levi el van indulva böcibe, (pedig még nem megyünk, de szerintem érti, miről van szó, Marcinak mondtam, ez a szünet utolsó napja, erre ő: Levi med a böcibe.) Marcinak egyenlőre nem kaptam könyvbekötő cuccot, tesco-ban nem volt, kisboltba időm nem volt elmenni, most nem tudom mi lesz, szóval zajlik az élet. Na megyek, mert Levi rácsukta a wc ajtót a kezére pusz

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Egy fontos dolgot elfelejtettem, amit már rég meg akarok kérdezni: a bölcsiben kérnek igazolást arról, hogy dolgozol??? Úgy tudom, csak akkor járhat, ha anyukának van munkaviszonya, viszont ha most engem kifizet a cég, és nem fogok melózni, akkor mi lesz? Munkát keresni, munkaügyi kp-ba, castingokra járni nem lehet gyerek mellett... Vagy ha nem találok munkát, akkor tuti, hogy tanulni fogok valamit.... De ez egy átmeneti időszak, viszont a bölcsibe meg be is kell szoktatni a gyerkőcöt... :roll:

Zsuzsi a sztorijaidon meg nagyon röhögtem :lol:

Na majd írok mindenkinek is, Riz, fej a fejjel, gondolj arra, hogy én két és fél hónapig voltam tökegyedül 3-mal, segítség nuku.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló

Gyors: Lindaaaaaaa nekem kellesz, :lol: priviben írd má' meg az elérhetőségeid!

Ildi!
most 12.50,mikor van már ebéd után????? :lol: Jajj azt akartam,hogy igen,kell munkáltatói igazolás,de a "mi" bölcsinkben ráér egy - két hó késéssel is.

Léptem,fürdeni,nagy volt itt a nyűgösség ma,szegénykémnek csupa hólyag a szájpadlása és a mandulája,meg is beszéltem vele,hogy ne nyalogasson össze minden vacakot,erre gyors a szájába tömte a cipőjét. Kössz. Így jár aki nyalogat. De gyanús nekem a bölcsiben egy kisfiú, Zolika,ő is beteg lett,szerintem valamit közösen ettek össze.

pusz

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Santos!

A lázcsillapítást hogy oldod meg, ha nem veszi be Réka a gyógyszert? Csak azért kérdezem, mert újabban mi is közelharcot vívunk a gyógyszerbeadáskor :roll:

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi: nem engem kérdeztél, de csak mondom
Mi matricát ajánlottunk egy-egy gyógyszer bevételért, amit ő választhatott ki, és tehette fel engedélyezett helyre :D
(Anyukámra nem számíthatnék segítségben. Sem emberileg, sem helyileg. Egy ideje elköltözött messzebbre. De anyósomék itt laknak szinte velünk szemben. Ők jó emberek, segítenének ha KELL /csak meg kellene tanulnom kérni :lol: )

Nagyon jól ment minden, és apa szombaton délután már meg is érkezett, együtt mentünk sétálni is ;)

Bettus: cumi nálunk is délben és este van alvásnál. Amúgy meg "elviszi a cica". Reggel adja is, hogy adjam a cicának....
Én nem tervezem erről leszoktatni még :?
Sőt, nálunk újabban a vizet is elviszi este a cica, mert már "vicc" volt amit művelt, inni kérés öt percenként vagy hiszti :shock: Na anyuka bekeményített :lol:

True: nem semmi szuperanya vagy. Írigy is :lol: :lol: vagyok.
Amúgy nem parázom. Csak izgi, meg új. De nincs benne mitől félni a denevéreket leszámítva :twisted: . Pöttömkét még emelgethetem is vígan, így nincs okom aggódni, csak elfecsegtem inkább nektek :lol:

Melódia: örülök az új időbeosztásotoknak! :)
Többiek: képek nagyon klasszak!!!!!!!!!!!!!

Mentem aludni, jó éjt mindenkinek!

KépKép
rizibizi
 
 


Riz!
Jó ötlet, délután beszerzek egy levél matricát :D Szerintem tanulj meg kérni, tudod, "kérjetek és adatik" :D :wink:

Tegnap este néztétek a Naplót? Én még mindig nem tudtam feldolgozni azt a riportot a börtönben levő idős bácsiról, aki árammal próbálta megvédeni a kertjét. Szerintem feje tetejére állt a világ nálunk, és a többségnek kell alkalmazkodni a kisebbséghez. Sajnos mi is érintve vagyunk, az egyik szomszédunk által :? Mondom ezt úgy, hogy vannak roma barátaink is, akik nagyon rendesek és tisztességesek...de a többség :roll:

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Én rendkivül kivagyok, h már szeptember van :roll: Olyan gyorsan elment a nyár, pedig voltunk is nyaralni. Most hívott a bölcsis néni, h pénteken kell beiratkozni, 8-án ebéd befizetés, és 22-én kezdődik a nagy nap. Nem tudom elképzelni, h mi lesz. Majd megírom. Azért izgulok, mert Dóri elég alkalmazkodó, és szereti a társaságot is. De hát "anya csak egy" van......... Ma megyek fodrászhoz egy nagy átalakítás lesz. Volt már ilyen hajam 2004-ben.

Riz!

Denevér????? Elájulnék bizti. Fújjjjj :shock: Rohadt dögök a nyugalmaddal játszanak :lol:

Santos!

Szegény Santos anyu! Jobbulást Rékának. Ma kellett volna kezdened? Azért kijárna neked is egy kis szusszanás.

True!

Nálunk is kell igazolás, de Nálunk lesz türelmi idő 1 hónap. Most akkor te keresel állást? Nálatok mikor lesz a kezdés? Milyen a mai nap? Csak édes kettesben vagytok Levivel? Picit gondolom nyugodtabb.

Tina!

Képzeld amikor jött a hullám, mászott rám, mint egy kismajom. Amúgy élvezte a vizet, de mindvégig csak rajtam

:lol: Szép példány amit feltettél a gépre. Amúgy amit láttam az csak rák volt. Kagylót nem is tudtunk most szedni. Marvin csípte a gyűrűdést mi?

Jubi!

Lehet, h nekünk is van ilyen gyurmánk, majd megnézem. Még anno kaptuk, de még nem nagyon bontottam ki. Azt tudom, h van benne kinyomó, kés, egyéb eszközök stb....De a márkát még nem néztem meg. Remélem az lesz amit mondtál. Akkor ezek szerint ezt mármikor lehet db-ra is kapni?

Mentem lányok.

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Na sziasztok, csak ideültem, pedig annyi de annyi dolgom van.... Most, hogy nem lesznek itthon a nagyok, muszáj rendbekapnom a lakást, spájz takizástól elkezdve, mindent, mert a nyáron nem ment. Bár Marci itthon, mert múlt hét közepén bekapott egy hasmenéses vírust, amiből nem keveredett ki, lévén nem tartotta a diétát. Drnő szerint legalább 3 nap diéta kell hozzá, ő meg 1 napot tartott, és még mindig fáj a hasa. Hanna viszont örömmel ment az oviba, nagyon örültek neki, össze-vissza puszizták :) csak egyszer várta meg, hogy Gabi visszanézzen a sarokról, másodszor már rohant játszani.

Visszafelé olvasok: Riz, dehogy vagyok én szuperanya. Sajnos, rájöttem, semmi következetesség. Ahogy esik, úgy puffan. Nekem így könnyebb. De azért majd azt kíváncsian lesem, hányszor fogod bírni, hogy a kicsi felüvöltse Veronikát, és két nyűgös gyerekkel teljen el a délután :lol: :lol: :wink: Nálunk itt kezdődött az elrontás. Szóval én meg rád vagyok irigy. Cumiról én sem tervezem leszoktatni, mert nincs hozzá elég kitartásom. Levi is nagyon cumis, úgy, mint Hanna volt, na meg a rossz példa előttem: Hanna azóta, mióta nincs cumi, csapnivalóan alszik. Na annyira nem vészes, de alig akar elaludni, és hajnalban mindig felébred, és cuccol hozzánk. Nem is meséltem nektek, megtaláltattuk vele direkt a cumit, mert úgy éreztem, nem tudott tőle rendesen elszakadni, és mondtam neki, rakja a párnája alá, és a cumitündér elviszi, és hoz helyette ajándékot. Meg is lett, és úgy érzem, mostmár megtörtént az elszakadás.

Jubi: lázcsillapítás,fájdalomcsillapításra ott a nufophen kúp, az nekünk nagyon bevált. De Zsuzsinál az a gond, hogy kihányja az antibiot. Én nem sokat szórakozok vele, lefog, nyelv lenyom, lenyomva tartva, míg le nem megy a gyógyi, azt kész. De nálunk nincs ilyen gond, simán megesznek mindent. Levi elropogtatja a folsavat :lol: :lol: , mindig ott a kezemben a tea, és mondom neki, gyorsan nyeld le és ihatsz, és úgy megesz mindent.

Zsuzsi, tegnap beléptem, de te meg pont akkor léptél ki. Azt akartam mondani, hogy nem tudod szabiból megoldani a betegséget, vagy Peti nem tud bevállalni néha egy-két táppénzt? Amíg 180 nap nem telik el a munkából, addig a gyesből fogod kapni a táppénzt, ami nagyon-nagyon karcsú, huszonvalahányezernek a 75 %-a. Tehát napi 1000 sincs :( Sajnos ez így van, ha gyes mellett dolgozik valaki.
Próbáld meg a tantum verdét fújogatni. Vagy van még egy másik spray, a bioparox, azt fel kell íratni, de nagyon szar az íze, de az antibiotikumos, dokid tudja, hogy nem bírja Réka az antibiot, és mégis felírja?

Linda, Laura ott a mély vízben van? :shock: A múltkor itt volt az egyik haverunk, aki úszásoktató, és mondta, hogy nem baj, hogy nem kell a karúszó, jobb anélkül. Egyébkét köztünk Levi is lebeg, meg simán odauszizik, ennyit elértünk a nyáron :lol: :?:

Szobatisztaságot hanyagolom, mert bár elég ügyes, de hiába, nincs még meg rá az igénye, és ha pelusban van, simán bepisil. Max. akkor szól, ha már jön, és érzem, hogy meleg a pelus. Majd eljön az ideje, de most nem foglalkozom vele.

Na mentem, sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat, ma jöttünk haza reggel, aminek már nagyon örültünk. :)
DE, itthon mi fogad? :evil: :evil: Alattunk verik szét a lakást és már egy órája fúrnak...agyam szétmegy, szerencse baba alszik, 11-kor evett, én meg pakolok kifele ezerrel. Felénél tartok. Apa délután hozza haza Katát, addigra tuti kileszek, ha ezt a fúrást kell hallanom...nem igaz nem tudták hamarabb időzíteni :( :(

Lesz időm visszaolvasok, látom nem töltöttetek meg egy oldalt és beszámolok. Gyuri nem írta, de programozott császár volt a nagy súly, előző császár és fenyegető hegszétválás miatt. Fejkörfogat 36cm, mellkaskörfogat 38cm, Katánál 2 cm-rel kevesebb volt. Nagyon masszív a kislegény :lol:

Kép

Puszi, Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Helló!

Jubi,
Nurofen kúp (láz és fájdalomra,két féle van a 60mg és a 125mg-s utóbbi egy böszme állat 12.5 kg felettieknek,de humánusabbnak találom a 60mg-os verzió beadását...

antibiót fejhátrafeszítésbőgésközben adom be,kihányja,beadom,kihányja a harmadik benntmarad. :wink: többnyire.)

Makacs lázra Germicid C kúp és Suppositorium noraminofenazoni kúp,felírós mind kettő. Relmélem jól írtam le a nevét váltogatni szoktam 2 óránként, Nurofen, supp,hűtőfürdő...Rékánál ez hat csak sajnos.

Ha nem veszi be mert valamiért nem sikerül,akkor általában magától gyógyul meg. Egyszer kérdeztem,hogy ha nem tudom beadni az antibiót mi lesz,kap-e szurit a gyermek és NEM volt a válasz,szóval magától meggyógyul,csak így hosszabb...sajnos. Most kb 10 napra tippelek,szerdán megyünk vissza,szerintem hétfőn mehet majd a bölcsibe.

True,
Nem is tudtam,hogy a gyesből számolják,hát ez van. Mást nem tudok kitalálni,ki vigyázzon rá,Peti is tuti fog vállalni majd táppénzes napot,de most így alakult.

Miért nem az alapfizuból számolják a táppénzt???? Ezt nem értem amúgy...miért kell 180 napnak letelnie? Mindegy.
jajj Tantum Verde (nem adta oda a patikárius,merthogy szerinte a menthol 3 év alatt okozhat légzési mittudomén mit,még egy gyerekdokit is felhívott,pont a miénket,aki lebeszélt róla...így gondolom a bioparox-ot fel sem írná...antibió fentebb,nem allergia miatt van,hiszen kapott már vénásan is antibiót,csak egyszerűen nem veszi be...más nincs,ált.magától megjavul. Még jó csúnya a torka sajna,de már evett egy kicsit,meg elnyalogatott egy pár omlós kekszet is.

Edi!
Jól néz ki a picifiú,van ott husi bőven!

Képzeljétek megjött a tejallergia vizsgálati eredmény és nem találtak allergént a vérében,tejterhelés okt. 13.áááááááááán ÉLJEN ÉLJEN ÉLJEN Remélem nem örülök korán.

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok

Hétvégén (szombaton) megvolt a nagy buli a Kitti babazsúrja. Szerintem elég jól sikerült. A hálószobát megcsináltuk dühöngőnek, volt benne egy kisebb fajta ugrálóvár, meg az ágyunkról leterítettük a matracot, nagyjából a szoba így be is telt. :? A másik szobába amit a szülőknek szántunk, oda még felállítottunk egy sátrat, így mozdulni már alig lehetett. A gyerekek ide-oda rohangáltak, gondolhatjátok milyen kupit csináltak. Majd teszek fel képeket, de odáig még nem jutottam el.

Santos: Nálunk a Tantum-verde szinte mindennapos, nem értem hogy nálatok ez miért volt gond. Kitti imádja, dokinő mindig ajánlja, és nem látom hogy baja lenne tőle, de hát ahány doki annyi vélemény. Azért jobbulást :wink:
Amúgy köszi a bókot, lányom nevében is, szerintem is vannak szép pillanatai, mint mindenkinek, de van ám amikor rettentő morci tud lenni:)
A denevéres sztorydon fetrengtem. Te kis szipus. :D

Edi: Nagyon kis szép a Dávid baba, olyan mintha már most több hónapos lenne. Legalábbis én így látom, annyira szép kisímult. GOndolom te is ilyen vagy :lol:

Linda: nagyon ügyi Lau a karószóval. Nekem eléggé fosizott a víztől, állandóan a nyakamba csimpizett. Pedig unokahugom kigyerekeket tanít úszni, de ő is mondta hogy még elég pici anyás, így nem tudott foglalkozni még vele. De mondta, hogy már várja hogy tanítsa úszásra :)
Rákos párna: Ma Ikeába voltunk, Kitti nagyon élvezte, mindent megugrált. Én közben veszettül nézelődtem, de sajna nem láttam rákos párnát, csak virágosat és cicafejeset. De ha úgyis jöttök Pestre és ellátogattok Ikeázni akkor majd te is megskubizhatod hátha te jobban sasolsz :wink:

Jubi, Riz, Tru és a többiek, köszi a cumis történeteket. Gondolom már kidumáltátok egy párszor, csak én lusti voltam visszaolvasni.
Valószínű nekem is majd a cica fogja elvinni, mert a múltkor már próbáltuk neki és tetszett ez a cica dolog. Főleg van is cica a mamánál. Amúgy meg mondtam anyámnak, hogy ő fogja leszoktatni, mert ő erőltette amikor kicsi volt, hogy adjak már neki cumit. Na azóta csak cumival tud aludni. De akkor hagyom még én is hátha egyszer csak leteszi. MErt reggelente, mikor mondom neki fúj cumi, akkor hajítja messzire. Lehet majd kiesik az ablakon a cumi nálunk, és elviszi a kukás kocsi? :lol:

Na megyek a fürdővízem előállt :wink: Majd még dobok képeket.

Jó éjt: Bettus

Kép
bettus79
 
 


Timi!
Igen, sokféle kiegészítő van hozzá, és gyurmákat külön is lehet pótolni. Én most készítettem belőle kiszárítva két képet a Jazus falára:
Kép


Kép

Kép

Az a baldachin még nagyon kezdetleges, valami olyat szeretnék oda, ami eltakarja az egész fehér falrészt.

True!
NÁlunk a lefog+nyelv lenyom=öklendezés, köpködés, hányás. Ezekkel a gyógyszerbevételekkel az idegeimen táncol a leányzó. És most sajnos beteg - tüszősmandula gyulladás -, szóval van benne részem naponta többször is :x

...én úgy tudom, hogy a bioparox 3 éves kor alatt nem adható. Egyébként tök jó, nálunk is használják a fiúk. Mondjuk az íze tényleg szörnyű, a Páromat üldöztem végig vele a házon a múltkor, mikor fájt a torka.

Riz!
Szerintem a szúnyogháló jó megoldás lenne a denevérek ellen (is). Én csak azokat az ablakokat tárom ki a házban, ahol van szúnyogháló (minden szobában van legalább egy ablakon).

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi, nekem ezt a védőnő mondta ezt a nyelvlenyomást, és nekem akkor nem tud csinálni semmit, egy darabig tartogatja, meg próbál gurgulázni, de kiköpni nem tudja, csak addig kell úgy tartani, amíg le nem csúszik. Hálistennek nekem imádják a gyógyszereket :)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló

Olyan jó idő volt tegnap és ma is úgy néz ki hogy forróság lesz,így mi megintcsak Balcsizunk :cry: Kellemes a víz még mindig,pláne a sekély részen ahova ma is megyünk,van agy nagyon jó uniós játszótér is,pici csúzdákkal ahol Laura vígan egyedül föl le,le föl csuszikázhat :lol:
Holnap reggel megyünk Pestre,várom már,jó lesz egy kis másság is,nem csak mindig a Balcsi :lol: :wink: a barinőméknél fogunk lakni,most szült,4 hete,még nem is láttam csak képeken a csöpséget.Vasárnapig maradunk,úgy hogy most pár napig lehet nem leszek.
Laura egy nap 500 mondja hogy anya!Nagyon cuki,de néha már sok,mármint értitek,mindenér anya,anya,anya...de azért bírom,tegnap eldádáztam a meztelen popóját,vísított is,levette a pelusát,mielőtt 5x mondtam hogy NE!Megbeszéltem vele a dolgokat,aztán csak röhögöve mondta apjának este dádá popó :lol:
Mostanában tök jól megeszi a darabos kajákat is ami ezidáig nem volt jellemző.Pl:rizi bizit.Nagyon örülök neki.

Ildi,Lau igen, a tök mély vízben van,ahol nem ér le a lába.Én is dumáltam egy úszás oktatóval, s az úgy mondta hogy sokkal jobb a karúszó mint a uszógumi.Ha tanítani akarjuk a gyereket úszni,előszőr legyen keményre felfújva a karúszó,majd szép fokozatosan engedjünk belőle,így rákényszerítve a mozgásra :wink: Meg biztonságosabb is mint az úszógumi ,nem tid kicsúszni belőle,bátran beengedem egyedül is a vízbe.
Milyen volt a suli -ovi kezdés??

Edi,nagyon aranyos Dávid :wink:

Jubi,szépek a dekorációk :wink: Jobbulást Jazinak.(mi meg Balcsizunk :oops: )

Bettus,Kitti is csuda helyes kis csajszi.Köszi utólag is a pápinézést,terveim szerint megyünk oda is,majd sasolok.Remélem veled is tudok talizni meg Timivel is.Timi számát és ábrázatát ismerem,majd csörgünk remélhetőleg.

Santos,majd csörgünk.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Linda: ez is olyan, mint a dokik, mindenki mást mond, hogy mi a jó. Launak biztos az is sokat jelent, hogy jártatok babaúszásra.
Marci ma ment először, mert hasmarsa volt, Hannával nem volt semmi gond az oviban, bár szinte teljesen kicserélődött a csoportjuk. A régi nagycsoportosok helyett kaptak egy csomó újat, mert variálták a csoportokat, és az egyik óvónénijük is új, akit még nem is ismerek, de nagyon szép frizkókat szokott a lányomnak fésülni alvás után :wink:
Jó pestezést, ikeázást, irigy vagyok, de nekünk mostanában ilyesmire nem lesz pénzünk. Én nem tudom mi van, de valahogy nem jövünk ki hónap végéig sose. Minden olyan drága lett :x
Levi is mostanában jól eszik, teljesen fura, sőt, tegnap hagyta, hogy megetessem tejbegrízzel, nagyon fura volt etetni :lol:

Jubi: bioparox-ra már nem is emlékszem, régen kapta Marci, tüszős mandulára. Azért nem szeretem annyira, mert keserű, és 5x kell fújni egy nap, és nem szabad elfelejteni, mivel antibios. Mostanában nem volt nekünk. Szépeket alkottál, a sárga a kedvenc színed? :)

Santos, már igaz mondtam, de hátha mást is érint, azért a gyesből számolják a táppénzt, mert ez egy új jogviszonynak számít, a gyes melletti melózás, nem a régi jogviszonyodban dolgozol, és így nincs meg a 180 bérezett nap. Én sem értem, de így van, mondta a tb-sünk :(

Edit, gyönyörű szép baba a picurka, tényleg masszív :) Levim is ilyen volt. Minden okés veletek, szopizik, meg minden? Kata hogy bírja a gyűrődést? :wink:

KÉpzeljétek, tök fura, tegnap láttam 2 hozzászólást, amit ma sem látok :shock: Timiét, meg még valakiét, akire most nem emlékszem.... Pedig Timi is kérdezett tőlem valamit, átfutottam, de most nem tudom mit...

Tegnap mi is voltunk bölcsiben felmérni a terepet. Levi elvolt, volt picike csúszda, azon csúszdázott, gyerekekkel nem foglalkozott, de mikor mondtam neki, hogy majd te is eszel itt a gyerekekkel, akkor mondta, hogy NEM.

Ilyen sapit gyártottam Hannának, természetesen a netről koppintottam, fogok a fiúknak is csíkosat, silteset akarok, majd kiderül, megy-e....

sziasztok Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Hi,

Gyorsra jövök,Jubi,képzeld,Rékám is tüszősmandulával küzd,Ospen-t kapott,ma már bevette cirkusz nélkül... :wink: még egy adag van hátra.

Ildi,
Köszi az infókat,bosszantó,dehát ez van,de annyira nem vág most a földhöz,mert elvileg hóközben megkapom az elmaradt 2.5 hó gyest ,meg lesz délutáni órám és azokat tök jól fizeti az önkormányzat,nettó 3000 óránként. (Annyit vállalok,amennyi belémfér :lol: :lol: :lol: )
Na jó persze Rékát sem hagyhatom száz évig majd a bölcsiben...szóval most kiesett egy hét,de majd csak hülyére magántanítom magam. Nagyon állat ez a sapi! Én a nagymamámmal horgoltatok,mert én gyalázatosan tudok horgolni...

zi,
Képzeld,találtam a Pampersnek egy limitált kiadását,ELMO van a pelenkán,gyors vettem egy csomaggal,igaz tök drága,de ezt úgy húzza fel a gyermekem,mint a parancsolat... na meg kapott egy sütiszörnyet egy turiban találtam kimostuk és most az a menő...mindenhová jön,a dokihoz is jött. Hátránya,hogy nagyon nagy és a földet söpri...

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


True!
Nem, nem a sárga kedvenc színem :P , csak a Jazi szobája lett ilyen sárgás-narancsos, ezért hát a kiegészítőknek is passzolni kell a falhoz. Azt tervezem, hogy ha "lelakja", akkor majd egészen más színvilágot alakítok ki neki.
Az a sapka nagyon tuti!!!! Én csak pálcikát tudok horgolni :oops: , annak idején sokat kötöttem, de azt mostanában valahogy nem divat...

Santos!
Jobbulást Rékának is!! Jazi Klacid baby-t kapott, a True nyelvlenyomós módszerével (határozottan lenyomom :oops: ) tegnap óta egészen jó a helyzet...
Mi is Sesame Street fun-ok vagyunk :D , nekem egy plüss Earny-t(hát ezt lehet, hogy nem így kell írni, szóval Örni :D ) sikerült túrni.

Képzeljétek, a nővérem - aki most szűlt - panaszkodott, hogy milyen drága náluk az USA-ban a pelenka. Átszámolva egy darab Pampers mini pellus 25 ft-ra jön ki. Mondtam neki, hogy örüljön...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Egy este egy unoka a nagyapjával beszélgetett aktuális eseményekről.
Egyszer csak hirtelen megkérdezte:
Nagyapa, hány éves is vagy?
A nagyapa így válaszolt:
Hadd gondolkozzam egy kicsit! A televízió, a gyermekbénulás elleni védőoltás, a fénymásoló gép, a kontaktlencse és a fogamzásgátló tabletta előtt születtem.
Nem volt még radar, hitelkártya, lézersugár és pengekorcsolya.
Még nem találták fel a légkondicionálót, a mosogatógépet, a szárítógépet (a ruhát egyszerűen kitették száradni a friss levegőre).Az ember még nem lépett a Holdra, és nem léteztek sugárhajtású utasszállító repülőgépek.
Nagyanyád és én összeházasodtunk és azután együtt éltünk, és minden családban volt apuka és anyuka.
A gay tisztességes angol szó volt, amely elégedett, vidám és jókedvű embert jelentett, nem pedig homoszexuálist. Leszbikusokról sosem hallottunk, a fiúknak pedig nem volt fülbevalójuk.
Én a számítógép, a kétszakos egyetemi képzés és a csoportterápia előtt születtem. Az emberek nem analizáltatták magukat, legfeljebb amikor az orvos vér- vagy vizeletvizsgálatra küldte őket. 25 éves koromig minden rendőrt és férfit uram-nak szólítottam, minden nőt pedig asszonyom-nak vagy kisasszony-nak.
Párjuk a galamboknak és a nyulaknak volt, de nem az embereknek. Az én időmben ha egy hölgy felszállt az autóbuszra vagy a villamosra, a gyerekek és a fiatalok mindenki másnál hamarabb álltak fel, hogy átadják neki a helyüket, de ha terhes volt, a helyére kísérték és ha
kellett megváltották a jegyét és odavitték neki.
A férfiak a járdaszegély, a nők a házfal mentén mentek, a lépcsőn a nőé volt a korlát melletti oldal, elsőként lépett be a liftbe és onnan ki; alátolták a széket, hogy leülhessen; egy férfi sosem üdvözölt úgy egy nőt, hogy ne állt volna fel, ha éppen ült, amit akkor is megtett, ha a nő állt fel; hacsak egy pillanatra is, az asztaltól, kinyitotta előtte az autó vagy bármi más ajtaját, és a férfi segített neki levenni a kabátját.
Az én időmben a szüzesség nem okozott rákot, és a családi erény bizonyítéka volt a lány és a tisztaságé a férj számára.
A mi életünket a tízparancsolat, a józan ész, az idősebbek és az érvényes törvények tisztelete szabályozta, később teremtő együttélésben és felelős szabadságban telt. Bennünket megtanítottak arra, hogy különbséget tegyünk jó és rossz között, és hogy felelősek vagyunk tetteinkért és következményeikért. A fast foodról azt hittük, azt akkor eszik az emberek, amikor sietnek. A komoly kapcsolat azt jelentette, hogy jóban voltunk
unokatestvérekkel és barátokkal.
A time sharing azt jelentette, hogy a család másokkal együtt nyaralt, nem pedig idegenekkel közös nyaralót.
Ismeretlen volt a vezeték nélküli telefon, a mobiltelefonról nem is beszélve.
Sosem hallottunk sztereó zenéről, URH-ú rádióról, kazettákról, CD-ről, DVD-ről, elektromos írógépekről, számológépekről (még mechanikusakról sem, hát még hordozhatókról). A notebook jegyzetfüzet volt.
Az órákat naponta felhúzták. Semmi digitális nem létezett, sem órák,sem világító számos kijelzők a háztartási gépeken. Gépeknél tartva, nem voltak pénzkiadó automaták, se mikrohullámú sütők, se ébresztőórás rádiók. Hogy videomagnókról és videokamerákról ne is
beszéljünk.
Nem léteztek azonnal előhívott színes fényképek. Csak fekete-fehér képek voltak, előhívásuk és másolásuk több mint 3 napig tartott. Színes képek nem léteztek. Ha valamin a Made in Japan szöveg volt, az rossz minőséget jelentett, és nem létezett Made in Korea, se Made in Taiwan, se Made in Thailand, még kevésbé Made in China.
Sosem hallottunk Pizza Hutról vagy McDonaldsról, se az instant kávéról, se a mesterséges édesítőkről. Olyan üzletek voltak, ahol 5-10 centavóért lehetett vásárolni.
A fagylalt, a buszjegy, az üdítő: mind 10 centavóba került. Új autót 1000 dollárnál olcsóbban lehetett venni de kinek volt annyi pénze? Az én időmben a fű olyasmit jelentett, amit nyírtak, nem szívtak. A chip szilánkot, szálkát jelentett, a hardware vasárut, software pedig nem
létezett.
Mi voltunk az utolsó nemzedék, amely azt hitte, hogy egy asszonynak férjre van szüksége ahhoz, hogy gyereke legyen.
És most mondd, szerinted hány éves vagyok?
Hát, nagyapó több mint 200! Felelt az unoka.
Nem, kedvesem, csak 60!

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?