Új privát üzeneted érkezett!

Gergő 6,5 kiló, Mira meg 5,8, de centiben Ő nagyobb eggyel. (Már a doki is mondta, amikor még pocakban voltak, hogy Gergő a "sűrűbb" baba :D )

Ja, és tegnapelőtt megszületett a bátyámék kislánya, Szonja, 2940/55-el...(Azért is nagy esemény, mert anyuka sclerosis multiplex-es, így sok-sok drukk kell Nekik, hogy a picur ne örökölje, anyuka meg ne robbanjon le hamar...)

Kép
babyteve2
 
 


Most csak bekukkantok :)

Lolka - Boldog Szülinapot!!!!!!!!!!

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok!

Nem tudok visszaolvasni, olyan sokat írtatok! :shock:
Mi most éppen nyaralunk. Szerencsére még jó időnk van. Ma voltunk strandon és Ati is pancsizott. Majd hozok képeket, ha hazamentünk.
Lenn vagyunk a Balcsin és Atinak annyira megjött az étvágya, hogy vennünk kellett tápszert. :shock: :)
Egész nap szinte csak eszik, alszik, ha fenn van, akkor meg vigyorog mint a tejbetök.
Idegen helyen is jót alszik, szerencsére. Ugyhogy eddig a nyaralás egy álom. :)
Na majd jövök még valamikor!

Edina


Kép
medina83
 
 

 
 

Szössz, köszönöm szépen!!! Milyen figyelmes vagy! :)

lolka_zs
 
 


Lolka!

Szülinapod van?

hát akkor boldog szülinapot!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Amit addig nem tudsz, amíg … (első 6 hónap)
2008-08-15 23:25:28

Az a hatalmas méretű fej, amit szülés után egyfolytában nézel, hát az tényleg átfért azon a kis lukon, amibe addig azt a pirinyó tampont dugdostad.
A lefejt tej becsesebb, mint egy 200 éves bor.
Úgy tűnik, az egész nap egy végtelen szoptatás.
Napi 4-5 óra alvással is lehet élni.
Ha választhatsz a szex és az alvás közt, az utóbbira fogsz szavazni.
Egy kisbabából valamelyik nyíláson mindig folyik valami.
A séta csak neked séta, ő ebből semmit nem vesz észre.
Elindulni otthonról egy 2 órás procedúra.
Ha eddig nem kötötted be a biztonsági öved, ezen túl befogod.
Piszkosul nehéz a babahordozót cipelni, gyerekkel együtt.
Minden babazokninak szűk a szára és bevág.
A legszebb ruha is csak 1x kerül sorra, azután kinövi.
Aki a fürdetőkrémet kitalálta, azt lapáttal vernéd agyon.
Az egész terhesség alatt azt várod, hogy végre megint hason alhass. Szülés után a 2 irgalmatlan méretű cicid miatt továbbra is csak ábránd marad...
Már nem szereted a vendégeket.
Sírsz, ha az alvó gyereked nézed.
Sírsz, ha valaki hangosabban szól hozzád vagy ingerültebb veled.
Sárkány leszel, mindenért piszkálod a férjed.
Egész nap várod, hogy este legyen, és a gyerek aludjon, reggel meg azt várod, hogy mikor kel fel végre.
Ha elszabadulsz otthonról pár órára, amit addig alig vártál, akkor egész távolléted alatt otthon jár az eszed.
A férjed túl csinos, túl szexi és minden nő biztos őt akarja.
Akik eddig hívogattak a szülés előtt, hogy "egyben vagy még?", na azok mostantól nem fognak. A napok múlásával, már senki nem fog hívni, csak a család.
A nagyszülők azt hiszik, nekik szülted a gyereket.
Kiderül, hogy mindenki tehéntejet ivott 2 hónaposan régebben.
Kiderül, hogy anyád nem tud semmit a babákról (már).
Anyósod még annyit sem.
Fél óra bohóckodás és cigánykerekezés után egy 2 mp-es mosoly teljesen reális egy babától.
A digitális mérleg egy szar, csak arra találták ki, hogy idegesítsen.
Amelyik ruha lábközt nem patentos, az a gyerek emelésekor a nyakában gyűlik össze.
A híg fos a legjobb pelenkában is utat vág a hátközépig.
Van 70 dekás teli pelenka!!!
A zenélő forgó a kiságy felett nagyon kevés ideig forog 1 felhúzással sajnos.
A mélyhűtőben már csak a fagyasztott anyatejnek van hely, kajának nincs.
Egész nap otthon vagy, még sincs este meleg vacsora és kupi is van pluszban. És még fáradt is vagy.
A melltartóidat sárkányeregetésre is használhatod.
Zuhanyzáskor meg kell emelned a melleid, hogy alatta is megmosd.
A hátközépig fosás mindig akkor jön el, amikor sorra kerülsz a dokinál és le kell vetkőztetned a vizsgálathoz.
A babagondozással kapcsolatban nincs egyetlen téma sem, amiről ne adna teljesen eltérő tanácsokat a védőnő, az orvos és az anyád.

Ezen annyit röhögtem. Most csak ennyit írok.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Lolka: Boldog szülinapot!!! :D

Kép Kép
celesztina
 
 


Emlékeztek Lei-re?
Átnéztem a topicjukba, vasárnap kisfia született.
(Én 2x hagytam neki korábban üzenetet a topicjukon, de nem méltatott válaszra:-((((((. De nyugodtan gratuláljatok neki, hátha Nektek majd vissza reagál.)

Kép
1bambi
 
 


Lolka,
Isten éltessen!
Morci-Marci montázs????

Kép
1bambi
 
 


Törölt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.05.18 09:15-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Törölt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.05.18 09:17-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Köszönöm a köszöntést mindenkinek. jövőre 30 leszek:(


Mary, Jezsek, úgy beindultatok, hogy ezt nem bírom feldolgozni:)

Bambi, lusta voltam, nem csináltam meg. ha megvannak a képek, akkor hogy kjell olyat csinálni, hogy így egyben legyen montázsban?


Anettoo, nálunk is hányás van, mióta hason van többet. ja és mióta az ujjait bulimíásokat megszágyenítő módon nyomogatja le a torkán.

Marjan, holnap már reggel megyek Zuglóba! csak délelőtt jó, mert du-án megyünk Zoli nagyszüleihez, hogy dédunokázhassanak, meg mert ott budán a kertben jó:) BKV-val, brutál lesz!

Nono, nekem hiányoztál. Hihetetlen, hogy Szonja már milyen nagylány. én sírva fakadok, ha belegondolok, hogy Marci oviba megy. Ma azon szomorkodtam, hogy milyen kis cuki az a szájelhúzós szende mosoly a kis fogatlan szájával és hogy fogom ezt sajnálni, ha már lesz foga...tök gáz vagyok:)

lolka_zs
 
 


Lolka, közel 50 perces csúszással, de én is BOLDOG SZÜINAPOT kívánok!! Amúgy én is gondolkodtam, milyen furi lesz Lilu foggal... :roll: Kép
Meg azon is, hogy szülök egy csomó (3-4-5...) gyereket, mert már most utálom, hogy ki fognak repülni... :cry: pedig az még nagyon-nagyon soká lesz, de akkor is... :(

na, elfelejtettem mit akartam még... Ja?! ezt a könnycsatorna elzáródást honnan lehet tudni? akkor csipásodik nagyon a baba szeme? vagy mi?

Anetto
, merre jártatok? Bukás-hányás témához nem tudok hozzászólni, Lilu csak nagyon ritkán bukik, pedig szinte csak hason van, igz, az első perctől fogva.

Bolygó, ez annyira igaz ez a kis szöveg!:)

Babyteve, nagyon szépek a Tücskeid! :)

Még egy kép:
Kép

JÓ ÉJSZAKÁT!!!
:)

ercsi_3
 
 


Sziasztok :)

Elado egy egy-gyereket-kiszolgat remek kis babaules , 0 - 13 kg ig
( hasonlo : http://brendon.hu/ProductSearch/viewer. ... =2&whid=25)
hasznalt , de jo allapotu, Quinny babakocsi vazra pattinthato.
Ara : 19 990 ft Budapesten atveheto.
Akit erdekel, kerem, hogy NE IDE - hanem a bogyogyorgyi@gmail.com ra irjon es fotokat is kuldok. Amugy a szine zoldes es fekete.

Tovabbi szep babavarast kivanok !
bogyogyorgyi
 
 


SZÉP JÓ REGGELT MINDENKINEK!!

Ilyen se volt még... én zárom, én nyitom a topikot. :shock: :lol:

Bogyogyorgyi vajon beleolvasott a topikunkba? "további szép babavárást kívánok"... :wink:

Lillus negyed 1-től 8-ig aludt, most meg szó szerint kirugdalt az ágyból... Szerintem, mire megiszom a kávémat, vissza fog aludni... :? :lol:

ercsi_3
 
 


Jó reggelt!
Lolka, boldog szülinapot!
Bolygó nagyon jó a szöveg! És annyira igaz!
Tegnap Maci háromnegyed 2-tóé aludt fél5-ig :D , persze utána esze ágában sem volt, így megfürdettem 7-kor, utána bekajolt, és 8-tól aludt 4-ig! Remélem ez azt jelenti, hogy vissza áll! Most 7.50-től alszik. :) Lassan mennem kell, mert mire fölébred kész kell lennie a barackna.
Ercsi nagyon hasonlít rád ez a kis édes! Én is imádom a fogatlan mosolyát! :D :D
Vendég
 


Jezsek: RÁM?! Juhúúúú!!!! :lol: :lol: Te vagy az első, aki ezt mondja!! Jajj, de örülök!!! :lol: ez a 8-tól 4-ig tök jó! Lillus megint riszapartizott éjjel... Persze, mert az Apja megint nincs itthon, így egyedül kellett riszálgtnom az édes kis seggét... Már kezdtem szomorú lenni, mikor tisztába raktam, és úgy vigyorgott, hogy minden morcosságom elszállt...! Olyan édes volt!

Amúgy tényleg visszaaludt... :wink: Úgyhogy gyorsan szaladok is hajat mosni végre... :lol:

ercsi_3
 
 


Én meg már elkészítettem a barackot. Nem volt egyszerű, mert hoztak az Anyósomék isteni finomat, jó édes, de egy csepp leve sincs. Hiába turmixoltam, csak reszelék :? lett. Kénytelen voltam tápszerrel felhigítani :?
Vendég
 


Sziasztok lanyok!

Egy gyors kerdes!
Aki viszi a gyerkocit babauszi, az beadatja a prevenart?
Azt az oltast amin a vita megy.

Csak azert kerdezem, mert a gyerekorvosunk mondta, hogy csak ugy javasolja.

Magi
Vendég
 


És még mindíg alszik... :D
Vendég
 


Magika, én a jövőhét szombaton viszem usziba, de csak hétfőn tudok beszélni a dokival, mert a héten még szabin van. Nekünk kell az úszáshou igazolást vinni, hogy egészséges a baba, ezért is akarom hívni. Tegnap bevallotta Apa, hogy be van tojva az úszástol, én meg már úgy várom!
Vendég
 


Jezsek!

Nekunk is csak az kell, nameg nekem kell meg igazolas, hogy egeszseges vagyok.

De a gyerekorvos azt mondta, hogy csak akkor javasolja, mert eddig minden gyerek megbetegedett az uszas alatt, aki nem kapta meg. Tobbek kozott Zoli is.

Szoval ket het mulva megkapjuk az oltast, ket het, mig hat es utana megyunk. Magyarul okt. 1-tol.

Magi
Vendég
 


Lolka, boldog szülinapot! :D

Ercsi, nagy család... :D Apa ma fizette be a picik "alomtesóinak" még egy éves sítáborát a Kaáliban (még 4-en várják a felolvasztást...persze, az is előfordulhat, hogy nem ébrednek fel, de talán jövőre, vagy azután megyünk értük, megpróbáljuk... :D) Laptopos kép, hát, igen...XXI. század :D

Kaptam képeket Szonjáról, hááát, jöhet hozzánk simán! :D
Kép

Kép
babyteve2
 
 


Magi, mi is kezdjük holnap, de én sem adatom be neki, én majd a másik fajtát szeretném két évesen.


Liza már 5x volt úszni, velem (merültünk is), és nem lett beteg.
Bence is, Kata is járt babaúszásra, egyszer nem voltak betegek.

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Babyteve,nagyon tetszett a megfogalmazás! :D Ha mentek értük jövőre, akkor egyszerre mind a néggyel próbálkoztok? Vagy hogy van ez? :oops: És ha mind a 4 sikerül... Azta... 7 gyereketek lesz... :D Tök jó! :D
Szonja nagyon szép! Nem is láttam még ennyire szöszi újszülöttet!

ercsi_3
 
 


Zsu!

En is jartam Zolival egeszen 4 honapos kora ota.

Eleinte O sem volt beteg, de kesobb, folyamatosan beteg volt, majd miutan O is megkapta a prevenart ez joval Kevesebbre csokkent.
Majd most kivettek a mandulajat, azota meg nem volt beteg.

Szoval en most beadatom neki ugy dontottem.

Mi majd oktobertol megyunk uszi.

Babyteve!

NAgyon szep Szonja!
Meg en sem lattam ennyire szoszi ujszulottet.

Magi
Vendég
 


Hurráhurráhurrá! Úgy néz ki, visszaállt a rend! Kismocsok fél11-ig aludt, majd megevett 50gr barackot, leöblítette egy kis tápszerrel, játszottunk egy kicsit, majd 12-elött elaludt! Kíváncsi vagyok meggig.
Vendég
 


Bolygó, hű, mennyi igazság van ezekben a sorokban. Meg is mutatom a férjemnek, csak hogy lássa, nemcsak én viselkedek úgy, ahogy... :D És köszi a múltkori üdvözlést, tök jól esett.

Zsú, nagyon jó kis menüt kapnak a gyerekek az ovitokban. Nálunk (munkahelyemen), olyan vacak a kaja, hogy én sokszor még egy kutyának sem adnék belőle. És ritka egészségtelen. Tejtermék alig, gyümölcsöt szinte soha nem küldtek. Zöldséget, gyümit a szülők visznek be.

Babyteve, szépek vagytok, tök jó, hogy a "fagyibabákért" is menni akartok. Gratulálok bátyádéknak a kis szőkeséghez!

Medina! Jó naralást nektek továbbra is.

Lolka! Boldog szülinapot kívánok!

Ercsi, Lilu informatikusnak készül? :lol:

Nono! Gratulálok az ovis nagylányodhoz! Kicsit furcsállom ez a fajta "beszoktatást", de úgy látszik, hogy ez mindenhol másképpen van. (Nálunk egy hétig tartott, de általában 3-4 napott volt ott az anyuka is. Tavaly volt egy anyuka, aki nagyon megnehezítette a gyereke helyzetét, mert ő maga nem tudott elszakadni a kislánytól. A gyerek már régen feltalálta magát, játszott, anyuka meg mindig odament hozzá búcsúzkodni. Így kezdődött is a sírás előről. Mondjuk az óvónénik is bénák voltak, határozottabban el kellett volna küldeni az anyukát.)

Írátok többen is a DM-es pontgyűjtést (agusztusban dupla pont!). Mi is gyűjtjük, sőt anyósom is nekem adja a matricákat. Mindig így vesszük a pelust, popsitörlőt. A bababónuszos kuponfüzet is tök jó (ha valaki esetleg még nem váltotta ki, akkor szerintem érdemes.)

Ollem kérdezte a múltkor, hogy akinek estétől reggelig sokat alszik a bébije (Nici, Szöszke, és biztos másoknál is), annak hogy fér bele a napba az 5 étkezés? Hány óránként etettek, és mennyiket esznek? Nagyon tanácstalan vagyok, mert ha este későn nem ébresztem Emmát a vacsihoz, akkor csak 4-szer enne, és mostanában a mennyiség sem túl sok. A 190g elég ritkán megy be, és már 6 kg fölött van.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


[quote="Ercsi"]
írta:
Ercsi
Ercsi, Lilu informatikusnak készül? :lol:



Ha az Apján múlna, tuti előbb Play Stationozna, mint járna... :lol: De én is itt vagyok, és csakazértse fogom hagyni! :wink:

ercsi_3
 
 


Sziasztok,

na bekukkantok én is. Elég kómás napom van, tudnék aludni egy 15-20 órát :)

Nonomajd írj, ha jobban vagy és megbeszéljük priviben, hogy hogy legyen! Teljesen megértem azt, amit azzal kapcsolatban írtál, hogy Szonja oviba megy. Mi hosszas huzavona után döntöttünk úgy, hogy Csengét bölcsibe adjuk naponta 8-12-ig. Én is úgy vagyok vele- és ez az egyetlen elfogadható érvem, hogy télen bekattannánk itthon. Persze én minden nap elbőgöm magam emiatt, de Apa azt mondja, hogy fogjam fel úgy, mintha valaki naponta pár órára levinné helyettem a játszótérre.

Kép
Kép
mango.
 
 


Lányok, egy kicsit kiakadtam!
Sosem szoktam egyik újságba sem levelet írni, de a szeptemberi kismama magazinba volt egy levél, amin nagyon kiakadtam, és gondoltam lereagálom. Írtam is az újságba. Éppen arrol volt szó, hogy egy anyuka a babarabszolgaságról írt, fejtegette a véleményét, amivel nincs is gond, mert mindenkinek más (mint ezt már annyiszor mrgbeszéltük), de amit írt, idézem:
"Egy másik olvasó azt sérelmezi, hogy kevés szó esik a magazinban a tápszeres táplálásról. Kérdem én, miért beszéljünk arról, amit a tápszerek dobozán megtalálunk? A Kismama javaslata ugyanaz ami nekünk védőnőknek is , a fél évig tartó kizárólagos szoptatás, majd az, hogy legalább másfél-két éves koráig folytassák hozzátáplálás mellett igényeiket egyeztetve..."
Hányan szertnénk ezt? Nem mindent megtettünk érte mi is?
Na erre írtam ezt:
"Kedves Kismama!

Már nagyon sokszor készültem, hogy írjak Önöknek különböző témákban, de amit
most Czeglédi Zsigmondné írt, aki nem mellesleg védőnő, az úgy
felháborított, hogy kénytelen voltan "tollat" ragadni!

Április 28.-án született meg az én szemem fénye 51cm-rel, és 3550gr-mal.
Mindig arra vágytam, hogy ha gyermekem lesz, ameddig tudom szoptathassam.
Sajnos a sors nem így gondolta. Ebben sajnos sok minden közrejátszott,
többek közt a korházban a csecsemősnővérek hozzáállása (semmit nem
segítettek, hiába kértem őket, és tápszerrel és cukros vízzel itatták a
babákat!), de én nem adtam fel, mindent megtettem hogy a 10-20gr-ból
50-60-at varázsoljak. Ennél több sajnos nem sikerült. Az összes homeópátiás
bogyót kipróbáltam, két féle mellszívót is vettem, és sűrűn szoptattam a
kisfiam. De minden erőfeszítés ellenére sajnos 3 hónapnál tovább nem tudott
szopni. Maradt így a tápszer, amit végülis az első naptól fogva kapott.

Most, hogy már elmúlt 4 hónapos, elkezdtem neki gyümölcsöt adni, mert
szerintem a tápszer már kevés neki. Elég nagy baba, jó nagy étvággyal. (Most
4 hónaposan több, mint 8500gr! ). De ugye ez sem egyszerű! Mikor adjam, mit,
levet vagy pépet? Az alma megfogja a pocakját, a tejpépet még nem ajánlják,
mindenki mást mond. Kezdő anyukaként van elég bajom, és elég sokszor
elbizonytalanodok. Mert persze én is, mint mindenki a legjobbat szeretném a
kisfiamnak!

Ezért kérem a Kismamát, hogy igen is írjanak a tápszeres gyerkőcök
táplálásáról is, mert sajnos nem mindenki olyan szerencsés, hogy van teje,
és szükség lenne a jó tanácsokra és a megerősítésre, hogy nem csinálunk
akkora nagy hülyeséget!

Szeretettel és köszönettel: Marcianyu "

Lehet, hogy nem voltam érthető, de kaptam egy olyan levelet, amin azt hittem elájulok! Jól le lettem szúrva! Bemásolom ezt is:
"Kedves Marcianyu!
A Kismama magazin minden egyes számában olvashat a tápszeres kisbabák
táplálásáról, a világért sem hagynánk ki ezt a fontos témát.Szeptemberi
számunkban a 38-39, a 28. 40-42. oldalon találhat ilyen cikket. Az Ön által
felvetett problémáról is szinte minden egyes számban olvashat. Persze a cikk
címe nem az, hogy a Tápszeres babák hozzátáplálása, hiszen olyan nagy
különbség nincs a tápszeres és szoptatott baba hozzátáplálása közt,
legfeljebb annyi, hogy a tápszermennyiséget a második félévben érdemes napi
fél literben maximálni.
A lényeg: hat hónapos korig a tápszeres babáknak sincs szüksége
hozzátáplálására. Nem véletlen, hogy a babarecepteknél sosem olvashat olyan
feliratot, hogy négy hónapos kortól. Igazából nem is értem, miből vonta le
azt a következtetést, hogy négy hónaposan 8,5 kilós kisfiának nem elég az,
amit kap, ti. a tápszer. Ön szerint még többet kellene nyomnia? Egészen
biztosan nem!! Veres doktor gyerekei egyévesen voltak nyolc kilósak, a saját
lányomat inkább nem is említem, hiszen a gyerekek különbözőek. Egyébként,
ami azt illeti, szoptató anyák is nagyon sokszor felteszik ugynezt a
kérdést, amit Ön. valamiért sok édesanya szeretné minél előbb, minél
többféle étellel etetni a kisbabáját. Minden héten több anya is felhív, aki
szerint a négy hónaposan nyolc kilós babája nem hízzik eleget, nem eszik
eleget. Arra, hogy ez miért van, még nem sikerült rájönnöm. Lehet, hogy
nekünk, anyáknak ennyire a vérünkben van a tömés? Minél többet eszik a baba,
annál jobb? Lehet, hogy ez ősi túlélési reflex, amikor az év egy része még
éhezéssel telt, és szükség volt a tartalékokra. vagy énekesmadár őseinktől
örököltük, ahol mindig tátognak a fiókák, valahányszor meglátják a
madárszülőket:)))

Üdv, W. Ungváry Renáta"

Szerintetek?!

Persze én is válaszoltam neki:
"Sajnos azt hiszem félre értette a levelemet. Pont azért kezdtem el a
gyümölcsöt, mert a tápszerből megeszik 6-szor 220-240gr-ot! Borzasztóan
soknak tartom a súlyát, és nem szeretném, ha valami baja lenne ebből
kifolyólag. Félek, hogy a tápszertől lett ekkora.Onnan gondolom, hogy kevés
neki a tápszer, mert még midig fölébred éjszaka, mert éhes, és nem tudom
mennyi tápszert kéne még, hogy adjak. Nem hiszem, hogy egy 4 hónapos babának
napi másfél litert tápszernéltöbbet kéne innia! Gondoltam, hátha a
szilárdabb étel jobban "eltömi".
És megvan a szeptemberi szám, a 38-39.oldalon láttam a különböző etetési
módszereket, de hál'istennek ezzel nincs gondom, mert a cumisüveből szépen
eszi a tápszert és issza a vizet, és a 40-42.oldallal is csak az a baj, hogy
7-8 hónapos babáknak szól. De mindig nézem a recepteket, és gyűjtöm, hogy
mire oda kerülünk, legyen ötletem.
Köszönettel: Marcianyu"


Bocs, hogy kicsit sok voltam, de nem bírtam magamba tartani!!!
Vendég
 


Vazze Jezsek

Ez nagyon gáz(mármint az Ungváry atyaúristen)

Na kimegyek és megveszem az újságot

Marjan

Kép
marjan78
 
 


Szép történet.... :(

Kép
babyteve2
 
 


Atizka!

Bizony én is kérdeztem, hogyan is jön ki azoknál a babáknál a napi 5 kaja akik végig alusszák az éjszakát.....

DE SAJNA NEM JÖTT VÁLASZ.... :cry:

Én most is csak 4 szer adok neki tápszert, mert igy igényli. Bogi is 6 kg, úgyhogy kéne neki a kaja. 175 ml körül eszik egy kajánál. Tegnap este csak 120 ml-t evett. most is etettem, de csak 75 ml -t evett...Hát nem nagy teljesitmény.
Azért 10kor megevett ám egy egész banánt. Fél óra múlva megeszi a maradékot szerintem.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Nálunk napi 7-8 kaja van, és este 8-tól alszanak 4-5-ig (Gergő néha felkel 2-3-kor), tehát, el lehet képzelni egy napunkat...és először szopi, utána még tápszer is...kezdek kikészülni :D

Kép
babyteve2
 
 


Jezsek, megmondom őszintén,h. én már ezt a "szoptassuk, ill. tápszerezzük a gyereket 1,5-2 éves koráig"-ot marhaságnak tartom. Furcsa lenne, ha a közel 2 éves lányomat, aki mindenevő (és akinek nem mellesleg tele van a szája hatalmas erős fogakkal :)) még szoptatnám. Megjegyzem önállóan tud enni villával és kanállal, sztem nem baj,h. nem maradt meg azon a szinten, hogy a cumisüvegét szorongassa a kis tápszerével, amikor már rég bögréből tud kakaót inni. De ez csak az én véleményem és megértem azt is, aki 2 éves koráig szoptatja a gyerekét, továbbra sem vagyunk egyformák.
Én is majdnem áldozatául estem ennek a tápszer-marketingnek, a múlt héten ugyanis érkezett egy kiadvány a milupától, amiben azt sugallják, h. ha nem alussza át a gyereked az éjszakát, akkor éhes, nincs elég tejed.. rögtön magamra vettem, mert Kisati még van,h. kétszer is kel, de aztán szerencsére olvastam Virág hozzászólását,h. Trudi se alussza át az éjszakát, pedig jó kis husiban van :) Aztán megmértem Kisatit, fél kg-t hízott egy hónap alatt, tehát semmi szüksége nincs tápszerre, de jól beültették a bogarat a fülembe. Ezeket a kismama újságokat is a tápszercégek finanszírozzák sztem. Én akkor vettem utoljára ilyen magazint, amikor azt olvastam,h. a reggeli émelygésre jó a cola meg a kávéHát néztem bután... Én néha renitens kismama voltam és megittam 1-1 pohár colát, de leírva nem akartam volna látni azt,h. jót tesz..én azóta nem hiszek ezekben a magazinokban

Kép
Kép
mango.
 
 


Jezsek!

Nagyon gáz, hogy emberek ilyen stilusban reagálnak egy levélre. szerintem aki neked válaszolt nem ért ehhez semmit.
miért mondja azt hogy tápszerezzük a babát 6 hós koráig??, stb. hát ez az Ungváry nagyon hülyeségeket ir :shock: :(

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Babyteve, eddig is nagyra tartottalak az ikrek miatt, de most, hogy még gondolkoztok további babókon, főleg le a kalappal előtted! Nagyon szépek vagytok együtt és rajtad egyátalán nem látszik, hogy nemrég még duplán lakott volt a pocid! Kutyók hogy viselik a gyerekeket?

Kép
Kép
mango.
 
 


Ja és Jezsek, ezek szerint ez a nő még nem látott bébiételt, mert pl. néhány tejpép és több konzerv is, mint pl. az alma-banán, szilva ajánlott 4 hós kortól, de szerintem a babamagazinokban pont vannak is ilyen hirdetések :roll: :roll:

Kép
Kép
mango.
 
 


itt van néhány nem létező, szám szerint 13 bébiétel, ami 4 hónapos kortól adható

http://www.bebietel.hu/products.php?cid=1

Kép
Kép
mango.
 
 


itt van néhány nem létező, szám szerint 13 bébiétel, ami 4 hónapos kortól adható

http://www.bebietel.hu/products.php?cid=1

Kép
Kép
mango.
 
 


Atizka, Te írtad, hogy voltatok gyerekbarát misén a Szent Gellértben? Mikor kezdődik az a mise? Lehet, hogy elmegyünk valamikor.

Kép
Kép
mango.
 
 


Mango: milyen igaza van párodnak, így talán könnyebb, ugye? Szerintem jó az ötlete, hogy így fogd fel (persze nem tudhatom mert nálunk nincs még ilyen, lehet ha lenne nem segítene nekem sem így gondolni)
és igazad van a kismamát szponzoráló tápszeresekről: mekkora bazi nagy reklámoldalak vannak már benne! :evil: régebben kevesebb volt! :!: És amikor van egy cikk, végigolvasod és utána látod hogy a johnsons támogatta és persze végig az ő terméküket isteníti a cikk? :shock: :evil: nem azt mondom, hogy rossz a termékük de ez a burkolt reklám engem nagyon felbőszít, mert nem pártatlan és csak egy szemszögből ír egy olyan kérdésről aminek több megoldása is lehet
(nem azért, csak érdekességképpen amikor Laut vártuk 3 hónapig egyfolytában hánytam -bocsánat- és reggelente a hideg gyömbér segített -fel is jött 18 kg plusz)

Marcianyu: nem voltál sok, szerintem igazad van, sajnálom a felháborító levelet. :twisted: Csak azért mert az ő lánya 1 évesen kb 7 kilós nem kéne azt gondolnia hogy ha 4 hósan ugyanennyi egy baba akkor inkább éhezzen de ne hízzon véletlenül sem, nem??? :?: Másik fórumon már hallottam negatív véleményt a csajról és csodálkoztam is mert újságon át szimpi volt, de leveled után már értem. :evil:
Szerintem is foglalkozni kéne a témával -nemcsak tápszeres babákat érint ráadásul. Én is írtam, hogy Juli 3 hósan pont annyi kg és cm mint Lau volt 1 évesen! :shock: nem hiszem, hogy fedezni tudom tápanyagigényét a sűrű szopizásokkal sem, arról nem is beszélve, hogy korlátaim vannak pont a testvére miatt is (és saját fáradtságom miatt :cry: ) És azt sem hiszem hogy mivel már ekkora súlyt ért el csak szopival most vissza kellene fognom, hadd éhezzen úgyis nagy a súlya már, minek tovább hízlalni alapon. :roll: és persze nem a minél többfélét egyen a lényeg, ilyet írni, ekkora...no nem húzom fel magam. Meg csak egy kérdés, halkan, hogy ha anayatej vagy tápszer elég 6 hóig akkor minek csinálnak bébiételeket 4 hós kortól és miért írnak pár babaszakácskönyvben is ételeket (püréket, pépeket) 4 hós kortól?!?!?!?!?!?!? és ki tudja mit mondanak majd pár év múlva, mi a helyes babatáplálás...
Elnézést a kirohanásért, nem a 6 hóig nem hozzátáplálók ellen vagyok, és nem akarok senkit megbántani!

(Mary: 5szöri kajára nekünk nincs gond, lehet, Bogi nem nagy étvágyú, kicsit irigykedem is, Julinka ma 11-kor evett amikor megjöttünk a sétából és utána 11:30 kor elkezdett üvölteni hogy éhes és ebédelni akar! Nem volt tejem még, nagyon fáradt voltam, adtam neki pépet, de utána így is szopizni akart, de szerencsére nem maradt éhes)

Nono: nem is írtam még: jobbulást mielőbb!!!!

Kép Kép
celesztina
 
 


Lányok, köszi a reagálásokat! Hozzáteszem, azóta nem jött válasz.
Vendég
 


Sziasztok!

Most nincs sok időm, de gyorsan leírom akkor, mi hogy eszünk... (bocsi, hogy eddig nem reagáltam, de mivel nem nekem szóltak a kérdések, nem akartam belekotyogni :roll: )

Mary, Atizka, nálunk átlagban így néznek ki az evések, néha kisebb eltérésekkel mind milliben, mind órában/percebn... de a napi átlagunk 640-700 között van mindig! És ezt nem én alakítom így, akkor eszik, mikor jelzi, hogy éhes!
Barbi nagyon jó húsban van, de hosszú baba, tegnap volt 5990 gramm, és 62 centit mértem (hogy mennyire pontos nem tudom :D)!

9:35 210 ml
13:40 100 ml
16:15 140 ml
19:35 70 ml
21:05 140 ml

Ez a hétfői napunk volt, de előfordul, hogy este 10-kor kér csak enni, de olyankor nem is kel másnap 10-ig, szinte percre pontosan be szokta "tartani" a 12 órát éjszaka, de ezen annyira nem csodálkozom, Szandi is épp ilyen volt, teljesen maguktól csinálják :)
Aztán szandi is évről évre korábban kelt, most az ovi miatt megszokta a 8 órás kelést, de ha fáradt, még most is alszik hétvégén 10-ig is :D

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Ja, és azt még le sem írtam, hogy mennyibe kerül ez a rohadt tápszer, még receptre is! (De ez annyira nem is érdekel, mert inkább bármi másról lemondok, de a gyerekemnek úgy is megfogok venni mindent.) Gondolom ő szerecsés volt, és nem voltak ilyen problémái!
Nono, jobbulást tényleg.
Bocsi, szinte semmire nem írtam, annyira feldühített ze a nő!
A bébiételekre meg tényleg egy csomóra rá van írva, hogy 4hónapos kortol. Még elég komoly főzelékek is vannak köztük!
És képzeljétek, mit írt volna, ha az írtam volna, hogy tehéntejet kap... Mert én ugye, és közüllünk sokan elég korán tehéntejet kaptam! Vagy esetleg tejpépet. Mert az is van egy csomó 4hós kortol.
Vendég
 


Ja, és ebben a mennyiségben sajnos már csak minimális a tej, mert nincs :( Napról napra fogy, pedig mindent megtettem! Elszomorít, mert Szandinak megtudtam adni, Barbinak nem, és felfoghatatlan számomra, ez miért is van így, de így van, nem tehetek róla, nem az én hibám, ez van sajna... :(

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Celesztina!

Lehet, hogy Bogi tényleg nem nagy étvágyú???
végülis, ha rendesen hizik, akkor nincs gond, nem? Volt olyan hogy egy hónap alatt 1,6 kg-t hizott.... Akkor még azért többször evett...most fél kg-t szedett fel egy hónap alatt napi 4 kajával. Már kialakult, hogy eszünk kb 7-8 között tápot, aztán 10-11 között gyümi (most banán) aztán 12-14 között táp és 16-18 között táp és 20-21 között táp. Hát igy eszünk. És igy jön ki a négy kaja...

Na Bogi alszik, szerintem most én is megyek szunyálok egyet, mert nagyon fáj a fejem. Tegnap azaz ma éjjel fél kettőkor mentünk aludni. Párom haza hozta a dobját és azt ütöttem addig (Bogi birta, jót aludt rajta...)
Dobolni tanulok...

Egyébként reggel irtam hsz-t de elszállt. már nem tudom mit akartam... :oops:

Ja Bogi ma délelőtt egy egész banánt megevett!!!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Nici!

Köszi a reagálást az etetés témára.
Végülis ha mennyiségileg kiszámolom nálunk is megvan szerintem a napi adag annyi mint nálatok. csak ha pl. Bogi fél nyolckor éhes, akkor nem adok neki enni, hanem kicsit elszórakoztatom, ha tudom és nyolckor fürdik aztán eszik és alszik is. Lehet, hogy rosszul csinálom....ne kövezzetek meg érte... :oops:

Ha úgy vesszük Bogi is jó husiban van. Hétfőn volt 5920 g. három hónaposan meg 61 cm. Akkor mi is a hosszú babákhoz tartozunk? végülis 48 cm-rel született Bogi és 2400g-mal.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Nici irigyellek, hogy enyit alszik Barbi, szerintem Marci sosem fog ennyit aludni. Legalábbis most ezt én így érzem... Én már attol is halálosan boldog vagyok, hogy este8-tól reggel 4-ig alszik. :lol:
Ollem szerintem Bogi tudja mennyi kell neki, úgysem enne többet, ha nem kel már neki, viszont gondolom ő is "szól" ha éhes.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?