Új privát üzeneted érkezett!

Baba!
Látom, megelőlegezted magadnak a babás vonalzót :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Helyes, helyes!!!!!
Tessék tenni az ügy érdekében nekem, hogy ott is maradjon :!: :!: :!: :!:

Bridg!
Sziaaaaaaaaaaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Szia Zsu :wink: Mar gondolkodtam akkor is azon,hogy irok ide mikor kiderult otthon a magas prolactin...de tod meg biztam benne talan nem ugy van :roll: Na meg latom all is neha a topik de nem baj a lenyeg az eggyel tobben vgytok :lol:

Es Zsu 2.laptetu-t orrozod el!!!!!Csak nem :?: :!: :roll: Gyanus vgy te nekem :roll: 8) :lol: :lol:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok!

Bridg! Üdvözöllek közöttünk. Hamar meg fog oldódni a magas prolaktin problémád. Honnan csatlakoztál hozzánk? Én már több mint egy éve szedem a bromot, s az első fél gyógyszer levitte normális érték alá, de aztán még egy féllel kellett emelni, mert ugye babócát szeretnénk. Biztos van nálatok is valamilyen gyogyi erre.

Zsu! Milyen az új helyen? Kollégák, kolléganők normálisak? Nem félsz a pesti forgalomban bicajozni?

Niki! Nem is egy, hanem legalább 15-20 gólyát láttam, úgyhogy mindegyikünknek jut belőle, küldtem is mindenkihez egyet! :wink:
Hogy érzed magad? Mi igen, gyúrunk a babára. De szerintem most is meglátogat piri. Már fájdogál a hasam. Szeptemberben megy a férjecském kiskatona nézőbe, majd meglátjuk mit mutat. Szar volt visszamenni dolgozni ennyi idő után. Halomban várt a munka, most kicsit jobban elfáradok, mint máskor. Már délután aludni tudnék. Ráadásul szerintem meg is fáztam, mert egy nap 25ször megyek pisilni, még éjjel is ki kell mennem, pedig nem amúgy nem szoktam.

Baba! Hajrá! Babócára fel! Most is szedsz bromót? A terhesség alatt okozott a bromó valami "extra" tünetet?

Kép

Kép
kiriki
 
 

 
 

Sziasztok!

Bridg! Üdvözöllek közöttünk. Hamar meg fog oldódni a magas prolaktin problémád. Honnan csatlakoztál hozzánk? Én már több mint egy éve szedem a bromot, s az első fél gyógyszer levitte normális érték alá, de aztán még egy féllel kellett emelni, mert ugye babócát szeretnénk. Biztos van nálatok is valamilyen gyogyi erre.

Zsu! Milyen az új helyen? Kollégák, kolléganők normálisak? Nem félsz a pesti forgalomban bicajozni?

Niki! Nem is egy, hanem legalább 15-20 gólyát láttam, úgyhogy mindegyikünknek jut belőle, küldtem is mindenkihez egyet! :wink:
Hogy érzed magad? Mi igen, gyúrunk a babára. De szerintem most is meglátogat piri. Már fájdogál a hasam. Szeptemberben megy a férjecském kiskatona nézőbe, majd meglátjuk mit mutat. Szar volt visszamenni dolgozni ennyi idő után. Halomban várt a munka, most kicsit jobban elfáradok, mint máskor. Már délután aludni tudnék. Ráadásul szerintem meg is fáztam, mert egy nap 25ször megyek pisilni, még éjjel is ki kell mennem, pedig nem amúgy nem szoktam.

Baba! Hajrá! Babócára fel! Most is szedsz bromót? A terhesség alatt okozott a bromó valami "extra" tünetet?

Kép

Kép
kiriki
 
 


sziasztok!


Bridget!
Isten hozott közöttünk!
ahogy már a többiek is írták ha végre kapsz rá gyógyszert akkor hamar megoldódik ez a problémád!
Állítólag egyébként va nrá vm ihomeopátiás cucc is rá de annak sajna én nem tudo ma nevét!
Csak azért mer tha esetleg vmi csoda folytán nem kapnál gyógyszert :lol:

Én már jan óta szedem a bromót először napi 1-et de a múlt hónapban kiderült hogy olyan alacsony lett hogy le kell vinnem napi 1/2-re!

Ti mióta próbálkoztok?

Kép
pamilla
 
 


Zsu!


HATALMAS GRATULA!

Milyen az új hely?
Várod már nagyon mi??? :wink:

Na ha meglátogat Brad Pitt akkor köv már inszem lesz nem?

Kép
pamilla
 
 


Kiriki!

És a gólyáknak mondtad a pontos címet?
Csak hogy nehogy célt tévesszen :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:

Ja és magadhoz is rendeltél 1-et remélem!!!! :wink: :lol:

Hol fáztál meg?
Jobbulást!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Remélem hogy hamar utoléred magad!

Még én sem tudom hogy rám mi vár ha visszamegyek!!!
Remélem azért megszakadni nem kell!

Kép
pamilla
 
 


zsu

azon leszünk :wink:

Kiriki

most nem szedem, mert most nem magas a prolaktinom. A megszakítás után kellett szednem egy kis ideig, hogy elapadjon a tejem, de utána helyre állt, és azóta rendben van, így most nem kellesz szednem :P De mikor Hannával szedtem, nem voltak tüneteim, néha egy kicsit vibrált a szemem tőle,de semmi komoly, a lényeg hogy a 12. héten fokozatosan kellett elhagynom.
babácska08
 
 


Eloszor is koszonom a szivelyes fogadtatast :mrgreen:
Mar a 3.napi vervetelembol kiderult ami 3het volt es mar akkor beneztem hozzatok infokert de en meg biztam,hogy csak ossze vissza vannak a hormonjaim es visszaall minden a regibe...hat nem igy lett mert a 21.napi is kimutata :?

Az exemmel mar 5evvel ezelott elkezdtunk probalkozni :roll: Nem sok esellyel pedig neki mar volt babaja en hajlottam a lombik iranyaba...de o valahogy nem ....a turelmem meg veges volt...tavaly elvaltak utjaink :roll:

Azota van egy uj es sokkal jobb tarsam :mrgreen: Tavaly marcius ota...Novemberben mentem el kivizsgalasokra...decemberig lezajlott minden...mondtak egy csomo mindent...mar december vegen azt mondtak csak lombik...es utana nem is jartam dokihoz mert azt mondta nem tud segiteni :roll: parom ugy konkretan annyi ido utan meg nem hiszem belecsapott volna egy lombikba vgyis tom...aztan vegulis januar ota nem vedekezunk :roll:

Homerozom,LH tesztezem...most otthon voltam voltam dokiknal...mindenki mast mondott sok bajom volt megint...szal en mar orvosnak nem hiszek mert mindent amit talalnak rafogjak na ezert nincs baba :twisted:

Ugyhogy nem is sorolnam fel miket mondtak :?

Most ott tartunk,hogy
1.a prolactint bekell allitsuk
2.ureoplaza nevu bacimat kiirtsuk

es utana jon a closti megint de most mar egeszsegesen 8) na es decemberig bebabasodom 8) :P

Hat roviden ennyit rolam :roll: Engem meg az erdekelne kinek mennyi volt a prolactin szintje? :roll: Es a gyogyszer mellekhatasok...illetve a magas prolactin eszlelheto jelei :roll: Pl en olyan almos vgyok es faradt mindig :? :roll: :oops: :oops:

Kiriki
A "BESZELGETOSAROK..."-bol csatlakoztam :roll: vgy nem igy kerded :?: :oops: Fel tabletta ugy levitte :shock:

Pamilla
Jaaaj en mar a net osszes oldalat aznap felkutattam mikor kijottem a 21.napi vervetelrol hetfon :lol: olvastam a homeopatias csepp-rol es arrol is,hogy jo :wink: de ,hogy itt van-e azt nem tom :? :roll: Mindenesetre jovo heten kiderul mit kapok ra :wink:

Talaltam egy szupi oldalt megint 8)

http://www.forumcenter.hu/showthread.php?t=715

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Meg 1 link 8)
http://www.babanet.hu/faq/meddo16.php
Igen ez itt a bneten van lehet mar olvastatok is.Ez azert erdekes mert nekem closti-t akar adni a dokim kov ciklustol de a bromovan egyutt az ugy nem lesz jo az a honap legalabbis most olvastam ott :shock: Az elso kerdezo 2.kerdesere a 2.valasz na meg a 3.valasz

Nem is ertem az en dokim,hogy gondolta,hogy bar a prolactinomra nem ad gyogyot de a clostit elkezdjuk :shock: mert neki ez a terve es ezert is megyek a 3.nap vervetelre megint :roll: csakhogy en mar eldontottem,hogy lemondok a clostirol erre a honapra es a magas prolactinra meg gyogyot kerek :roll:

Nem terek magamhoz,hogy a dokim miket csinal...

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Kiriki
Neked most mi van a mensivel?!-1napon allsz :shock: teszteltel mar :?: :roll:

En mar gorcsolgetek lehet jon miki :evil: Na eldugulok mert velem lesz tele minden :oops:


Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Hoztam nektek egy viccet:

Egy asszony rántottát készít reggelire a férjének. A férj hirtelen beront a konyhába.

- Óvatosan! VIGYÁZZ! Egy kicsivel több vajat tegyél bele. JAJJ! Túl sokat sütsz egyszerre. TÚL SOKAT! Fordítsd meg! FORDÍTSD MEG AZONNAL! Több vaj kell! Jajj! JAJJ, mi lesz most?! TÖBB VAJAT! ODAÉG! Óvatosan... VIGYÁZZ! Azt mondtam, ÓVATOSAN! SOHA nem hallgatsz rám, ha főzöl. Soha! Fordítsd meg! Gyerünk! Normális vagy? ELMENT AZ ESZED? Ne felejtsd el megsózni. Mindig elfelejted megsózni! Sózd! SÓZD MEG! SÓZD MÁR!

Az asszony értetlenül bámul rá:

- Mi a franc van veled? Azt hiszed nem vagyok képes megsütni egy rántottát?

A férj nyugodtan válaszol:

- Csak meg akartam mutatni, milyen érzés, amikor vezetek. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget!

Édi a vicc!

Bár a mi estünkben ez pont fordítva igaz :)
Inkább a párom kommentálja az én vezetésemet és persze én ezt viszonzom is neki ahogy fordul a kocka :wink:
Csak hogy tudja hogy milyen!

Megírnám hogy milyen magas volt a prolactinom de sajna már nem emlékszem rá és a papírjaimat le kellett adni a BMC-be amikor átmentünk :oops:

Egyébként pl én a bromó mellett kellett hogy szedjem a clostyt 2 hónapig!

Ebben a hónapbna meg szuriban kaptam a pé támogatót!
És az előző doki aki a clostyt írta tudta is hogy bromót szedek!

Sosem fogom megérteni a dokikat!
Mindegyik mást mond és akkor Mi legyünk okosak hogy mi a jó!
A kiszolgáltatott és ráutalt helyzetről nem is beszélve! De Hála Istennek még vannak tisztességes és lelkiismeretes dokik!
:lol:

az a bicu mitől van?
Gátolhatja a babásodásodat?

Bár abban igazad van hogy most mindenre ráfogják!

Kép
pamilla
 
 


Sziasztok!

Én tegnap ennyit értem el itt: Belépés... és itt megállt... és ezt csinálta egész nap.... ma meg bajlódom a tárgyfelvételekkel és az órand-munkaidő kombinálásával :shock: :shock: :shock: :shock Tanárok e-mail címének megkérése.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Pamilla
Ez eeerdekes :shock: :roll: Mostmar akkor tenyleg nem tom mi a jo :? Mindenesetre nekem eddig volt pe-m es csak most vettek eszre ebben a ciklusban,hogy magas...de most is volt pe-m :roll:
Azt is olvastam,hogy a stressztol is lehet :roll: na hat nekem olyan stresszes honapom volt julius,hogy nem csodalnam ha az eget utne a prolactinom :oops: Ugyhogy nem tom :?

A bacim azt nem tom,hogy lett de azt tom,hogy uszas,strand,edzoteremben stb. helyeken barmikor osszeszedheto dolog :? amit ha vgy en vgy a parom hazahoz...atadjuk egymasnak :roll: ezert mind2fel kezelendo de egy 10napos doxycylin kuraval megsemmisul a dogje :twisted: Most varom a gyogyokat otthonrol :roll:

Zsu
A neted monnyon le :twisted: bar a bnet nekem is lassu volt tegnap :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget!

Nekem is volt pé-m de vmiért kitalálták hogy rásegítenek!
Bár az is bizti hogy engem senki nem kérdezett. De amúgy is bele mentem volna.

Gondolom ez csak 2 kis segítség hogy ha több pé van akkor nagyobb az esélye annak hogy jön a baba.

De nálunk eddig nem vált be pedig már volt 1 inszeminációm.
Most pedig kíváncsian várom hogy mi lesz ebben a hónapban...
Most volt a 2. inszem!
Szóval most várakozom.
De pl nekem a szuriktól is "csak" 2 használható tüszőm volt. De nem si a szám a fontos hanem hogy megtermékenyüljön :wink:
Csak hogy a páromat idézzem :lol:

Kép
pamilla
 
 


Pamilla
Szal meg annyit elfelejtettem,hogy igen a bacim is meddoseget okoz :? Tyu akkor mar csak 9nap es kiderul 8) :lol: Szoktal tesztelni vgy te turelmes vgy :roll: Igaza van ferjuradnak nem a mennyiseg szamit hanem a minoseg :wink: meg,hogy megtermekenyuljon :roll:

Ertem en a clostival rasegitenek az nem is baj de en elobb szeretnem magam rendben tudni :roll: no baci es a prolactint is vigyuk lejebb :roll: aztan en is fogom szedni :P es en is babas leszek :wink:

Mar volt inszemed...en abba nem sok bizalmamat fektettem :roll: mondtak amig nem felkeszult a parom probalkozhatunk azzal is :roll:


Csajok
Lanyos zavaromban meg se kerdeztem bepofatlankodhatok-e kozetek :roll: :oops: :oops: :oops:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Zsu!

Tényleg neked megint kezdődik egy új év!
Hanyad éves leszel!

Hú én áldom az eget hogy már vége!
Nem csinálnám végig még 1x!

Egyébként a net, ill. a babanet nekem is bazi lassú!
Alig jönnek be a dolgok! :twisted:

Prirvel mi a helyzet?

Kép
pamilla
 
 


Bridget!

Úgy néz ki mintha nem fogadnánk szívesen Téged????

Hát próbálom megállni a tesztelést!
sztem menni fog mer tmár annyiszor volt nega és az olyan rossz érzés volt! e zazért eléggé nagy visszatartó erő! :cry:

az inszem sjana nekem kötelező anélkül nem lehet lombikom sem mer tahhoz hogy megcsinálják a lombikot min. 3 inszemnek kell lennie (feltéve ha minden okés velünk),
szóval sajna ez nem válsztható az én, mi esetünkben!
Volt 1 próbálkozásom hátha meg lehet kertülni a rendszert ismerősön kerezstül de úgy sem sikerült! :cry: :cry: :cry:

Szóval most inszem!

Igazad van hogy rendebe akarod magad tenni!
Majd utánna jöhet a baba!
És majd pikk-pakk be is jelented hogy bebabásodtál
De azér tén bízom benne hogy siekrült! :lol:

Kép
pamilla
 
 


Jo reggelt Kép

Nekem megjott :evil: :evil: :evil: Hat nem is tom...jobb ez igy?! :? Azert biztam egy kicsit :roll: Ugyhogy hetfon 3.napi vervetel es konzultacio :? Aztan meglatjuk mi is lesz :roll:

Pamilla
Dehogy is nem is azert kerdem csak mert illett volna :roll: :oops: A szivelyes fogadtatast mar meg koszontem azzal nem volt baj :P :wink:

Hat en azert sok jot is hallottam inszemrol am ugyhogy nem elkeseredni :!: :!: 8) Csak en vgyok olyan kis hitetlen :? :roll: Meg 8napod van hatra ngyon szurkolunk es kuldok neked is varazsenergie-t :wink: Kép

Amugy mar arra is rajottem,hogy a Bromoval egyutt ertem en mikor jo a closti...nekem meg magas es nincs beallitva igy nem okes de ha mar bevan allitva es csak a szint tartasaert szedem na akkor okes a closti :lol: szal az en esetemben nem jo :roll: :?

Na megyek mert bezar a bank...legyetek jot delutan remelem jovok :lol:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok!

Reggel teszteltem. Negatív lett :cry: Piri még egyelőre sehol. Most csak gyorsan ennyit. Megyek anyukámhoz szilvakompótot rakunk el. Holnap jövök. Puszi Mindenkinek.

Kép

Kép
kiriki
 
 


Niki!
Biza, 12-től itt a suli megint, de szpetemberben nem lesz időm suliba járni :? :? :? :? :?
Piri egyre erősebb, de legalább elmúlik, mire megyünk Horvátba.... sőt... utána már megint pé-m lesz :lol: :lol: :lol: :lol:
Hülye nega teszt :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Bidg!
Jó és türelmes bankozást neked!!!!!
Mikorra várhatóak a gyógyszerek :?: :?: :?: :?:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Kirikiri
Nega teszt monnyon le :evil: :evil: :evil:
Ezt meg neked: Kép

Zsu
Bank elintezve....a gyogyszerek meg vasarnapig ideernek :roll: ha egyaltalan beengedik az orszagba :evil: ha nem akkor lehet kikell menjek jo messzire erte es alairni valami papirt aztan behozhatom....vgy a 3.variacio abszolut nem johet be :evil: Majd kiderul :roll:

Jelentes:
Piri egyenlore nincs meg de majd holnap tuti megmutatja magat :twisted: Zsu neked meg piri monnyon le :evil: En mentem aludni legyetek jok :wink:

Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Kiriki bocsi elirtam a nevedet :oops: :oops: :oops: ne hari csak meg szoknom kell az uj neveket :oops:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Mindenkinél monyon le piri!!!!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
pamilla
 
 


Bridget!

Csak viccből írtam! :lol:
Szerintem nem is kell nagyon ilyet kérdezni, hiszen sorstársak vagyunk és ezért bárki aki szeretne csatlakozhat!

Zsu!

miér tnem tudzs majd bejárn ia suliba?
Az újmeló miatt???

Észrevettétek hogy itt most sokan egyszerre piriztek????
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Tök vicces!

Kép
pamilla
 
 


Képzeljétek ma taliztam azzal a barinőmmel aki ikerterhes!

Akkora már a pocija :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Kb így néztem!
Meddig tud nyúlni még az emberi bőr????

És még "csak" 27 hetes!
Durva!

De a kislánya 1 tündér egész de. pörgött és kajált!
az is látszik hogy pasis mert véletlenül taliztunk apummal és vele olyan angy lett a szerelem...
Úgy vigyorgott mint addig sosem!

HÁt jó volt. Kicsit (nagyon)irígykedtem!

Kép
pamilla
 
 


Niki!
Szept. 6-13-ig Horvárban leszünk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
12-13-án van beiratkozás és rögtön órák is. Aztán 19-én pénteken már készülünk másnapra, 20-án a Népmese Napja lesz, nagy könyvtári rendezvény. Szóval akkor ott kell virítanom. Aztán 26-án pénteken nem tudok elmenni, mert nagyon kevés szabim maradt, 27-én meg dolgozom. Szóval nekem így a szeptember úgy, ahogy van, kimarad a suliból....

Az én környékemben négy kismami van: a két uncsitesóm és két barátnőm is.... szóvall én is marha irigy vagyok, ugyanakkor meg úgy örülök mindannyiuknak :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Bridg!
Remélem, rendben megkapod a gyogyikat és nem kell sokat utána rohangálni++++++++++++++++++++++++++++++

Kép

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Pamilla
Ne is mond a mi topikunkban is 3man egyutt pirizunk :evil: itt is...meg ilyet :roll: talan tenyleg most jon el mindenki honapja :?: :!: :roll:
Kismami csak 1 van korulottem haza az egnek :roll: ovele se taliztunk mar jo regota parom baratjanak a felesege...ugyhogy egyenlore jo...bar mikor megyek dokihoz minden alkalommal depis leszek mar a helytol... :roll: :( ,hogy mar oda jarok lassan 1eve es meg ott tartunk,hogy sehol :roll:

Zsu
Engem nem is erdekel meg ha menni is kell utana csak meglegyen ma es szedhessuk 8) :wink: Jo suru honap ele nezel :shock: Horvatba minnya mentek de jo is lesz itt valakinek 8) :P (irigy)(irigy)

Nekem piri megvillantotta magat :roll: es a klafa vonalzom ujraindult nem kellett ujat csinalni :shock: meeeg ilyet :shock: :shock: :lol: bar lehet babat lekoppintva vegre en is csinalok valami optimista vonalzot :twisted: :roll: OLyanom meg ugysem volt :roll: :?

Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok!

Zsuzska! Piri szerintem is mondjon le! Viszont legalább arra elmúlik, mire mentek nyaralni. Ott (is) aztán jöhet a sok-sok puding. Jó sűrű hónapod lesz. Azért be tudod valahonnan szerezni az órák anyagát? Ez lesz az utolsó éved a suliban? Milyen az új hely?

Bridg! Megjött a gyógyszered? Neked kellett beszerezned vagy a doki hozattta be?

Niki! Megértem hogy irigykedtél a barinődre. Én is így vagyok ezzel. Uncsitesómékhoz is indulok babalátogatóba, 4 hónapos a kisfiúk, de nem bírom rászánni magam. Már láttam többször is a picurkát, csak nem mentünk még el hozzájuk. Szeretem a gyerekeket, csak olyan rossz érzés, hogy miért nem fogom még a sajátomat. Szorítok nagyon, hogy sikeres legyen ez az inszem.

Nálam változatlan a helyzet, piri még sehol. Az utóbbi hónapokban össze-vissza ciklusaim voltak, volt 22 és 26 napos is. Az átlag a 25 nap volt. Régen viszont 28 napos volt mindig, mint az óramű, úgy jelentkezett. Ha a régi ciklust nézem, akkor is ma kellene megjönnie. Tegnap volt egy-két csepp vér reggel, aztán semmi. Ma egész nap pár csepp. A hasam viszont néha-néha úgy görcsöl, mintha mindjárt megjönne. Szerintem holnap beköszönt a niagara. Utálom ezt a bizonytalanságot. Miért játszadozik így testem velem?

Babácska, Morzsa! Merre vagytok?

Kép

Kép
kiriki
 
 


Jo reggelt 8)

Kiriki
Nem meg nem jott meg :evil: kezdek aggodni :? :roll: Mert mar lassan 1hete lett feladva es szerintem 3-4 nap alatt kikellett volna erjen :(

Tudod en kulfoldon elek es itt nincs semmi normalis gyogyszer :twisted: ngyon gyengek vgy gyogyhatasu keszitmenyek :? Szal minden fele antibiotikum,normalis gyogyszerek,mint pl. a bromocium felejtos :? Ugyhogy a bacimra valami gyenge akarmit akartak adni ami nem is biztos,hogy mert azt sem tudjak szerintem mi az a ureoplazma :twisted: Szal nem a dokim hanem en rendeltem otthonrol mert a Magyar dokik talaltak a bacit de az eredmenyert mikor csorogtem en mar kint voltam :roll:

Ez olyan erdekes nekem is 25naposak szoktak lenni a ciklusaim max 27....nem ertem miert nem jon piri en is azt mondom ha jon jojjon de ne huzzon mindet remenyt csillogtatva :twisted: nem? :evil:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Hali csajok!

Jesszusom, szeptember 1-e van :shock: :shock: :shock:

Piri mondjon le mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Én ma vagyok 7 cn-en ha jól számolok :roll: Hétvégétől maraton :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Alig várom, hogy apjuk hazajöjjön :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bridget

Neked most megjött, vagy nem? VAgy csak bejelentkezett? :roll:

Zsu

hol tartasz fogyiban? Én elértem az 58 kilót, lassan meg kéne állni :roll: de olyan nehézzzzzzzzzzzzzz :oops: :lol: :lol: :lol:

Kiriki

piri velem is így szórakozott az elmúlt hónapokban, erre kaptam a norcolutot. :roll:

Pami

mikor teszt?
babácska08
 
 


Szia Baba 8)

Hogyne jott volna az a franya piri :twisted: Vasarnap ota van azaz ma vgyok a 2cn holnap 3.cn vervetel :wink:

Csajok megjott a gyogyom! :P Reggeltol beiktatjuk es kiirtjuk azt a franya ureoplazmat :twisted:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget!

Gratula a gyogyikhoz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
JUPPPPPPPPPPIIIIIIIIIIIIIIII

Most aztán már teljesen rendbe fogsz jönni!!
És a jön a bébitek!!!!!

Baba!

Bizti hogy nem tesztelek!
Ha a héten nem jönne meg akkor hétfőn úgyis kell menni a és vinni a reggeli első pipit.
Majd ott megmondják!
Ha meg megjön akkor úgysem kell :cry:

Hát nem tudom hogy mi lesz!
Már nem tudok semmit!
Attól félek hogy most sem sikerült és hogy megjön! :oops:
Szóval hol így érzek hol pedig úgy hogy sikerült!
Hát ez van!
Szar az egész!!!!

Kicsit ma negatív lettem, de majd leszek pozitív is!!!! (Remélem)

Pusz
Niki

Kép
pamilla
 
 


Pamilla
Orulok,hogy velem orulsz :P parocskam mar el is vitte az elso napi adagot :wink: Remelem nem lesz tul eros neki :shock: :roll: :oops: Es aztan jon a mi babank is :wink: :P

Mi ez a negativsag kerem szepen :twisted: Inszem utan ilyeneket mondani ejnye-bejnye :oops:

Epp en is azon gondolkodom mar multhet ota,hogy embernel felreppentem amig nem megy bele a lombikba legyen inszem :roll: ugyhogy kitartaaaas :!: Lehet jovok majd utanad esetleg oktober vegen 8) :lol: Kuldok meg 1 tunderket bar egyenlore van meg idod...es ha ugy erzed ne is tesztelj en teljesen megertelek ez ugyben :roll: Ugyi vgy ha igy kibirod en tuti nem tudnam megallni :shock: :roll: :oops: :lol: :lol: :lol: :oops:

Rolam
Most megyek a 3.napi vervetelre 8) Megyek is mielott meg elkesek aztan elmeselem mi volt :wink:

Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


A tunderke lemaradt :oops: :lol: :lol: :oops: Kép Na meg kuldok meg 1golyat is a rend kedveert :wink: Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Pami

ismerem ezt az érzést, mikor egyszer úgy érzed sikerült, másszor meg hogy nem. De én nagyon szorítok neked, hogy ott legyen a kis manócska :wink: Küldök pozitív energiákat ,most nekem abból nagyon sok van, jut neked is :wink: :D :D :D :D :D :D :D
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
babácska08
 
 


Szal mai eredmenyeim a 3.napi vervetel:
LH 5.4mIU/ml
FSH 11.1 mIU/ml
E2 86.4 pg/ml

Osszegezve:Az FSH-em ugye allando 19korul mozgott ez most visszament nyaron mar csak 14korul volt...most meg mar csak 11.1 a hatarertek pedig 10!!!Ugyhogy ez ngyon jo :P Bar a hulye dokim erre azt mondta mivel a E2-m magas lett(nem magas nem tom mirol beszel)ezert tuti lejebb nyomta a FSH-t....tulajdonkeppen nem is erdekel miert ment lejebb az osszes eredmenyem jo....persze a birkaja a prolactin-t nem nezte meg pedig mondtam gyogyot szeretnek ra szedni :roll: azt mondta nem kell kesz vgyok ettol a notol de mar nem erdekel mert ez az en spontan honapom :wink: Szal a prolactinra nem adott gyogyot minden hormonom rendben....matol szedjuk tudjatok a doxycylin-t 10napig ami kiirtja azt a franya ureoplazmat ami gyulladast okos a mehemben :twisted: JAAAAAAA hagy ne mondjam meglett a kenet eredmenye is amit ugye multkor levett :evil: es mi az eredmeny Bridgetnek ureoplazmaja van :twisted: mondtam en azt mondja ad ra gyogyot...mondom nem kell koszonom mert en meg aznap hazatelefonaltam es elkuldettem a gyogyszert ugyhogy matol mar szedjuk is :twisted:

Viszont meg talaltak 2 dolgot az egyik az a
-Enterococcus faecalis (hugyuti fertozes) ez 3+ os lett
-Staphylococcus (CNS) ez 1+ os lett :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget

Estradiol (E2
3. nap
25-75 pg/ml(Normál-
értékek)

Az alsó értékek jobb stimulálhatóságot jeleznek. Abnormálisan magas szintek a 3. napon funkcionális cystára, vagy kimerülő petefészekre utalnak.

Luteinizáló Hormon (LH)
3. nap
< 7 mIU/ml (normál érték)

A normális LH szint nagyjáből azonos az FSH-val. Ha az LH magasabb, mint az FSH, az PCO-ra utalhat.

Follicule Stimulating Hormone (FSH): Az FSH serkentésére a petefészekben megindul a tüszôk fokozott fejlôdése, ami a tüszôhormon (ösztrogén) termelôdés fokozott növekedésével jár együtt.
A petefészek stimulálhatóságát mutatja. Általában 6 alatt kiváló, 6-9 jó, 9-10 még megfelelô, 10-13 nehezen stimulálható, >13 nagyon nehezen stimulálható. A PCO-s betegek kivizsgálásakor az FSH/LH arányt is nézik. Ez az arány normálisan kb. 1:1, ha az LH értéke magasabb, a PCO diagnózisa valószínû..

Normálértékek:
a ciklus elsô felében 3-10 UI/l (vagy mUI/ml)

Estradiol (E2): Az ösztradiol a nôi nemi hormonok (un. tüszôhormonok) egyik aktív fajtája. Termelôdése az agyfüggelék serkentô hormonjainak hatására következik be és ciklikus. Az alsó értékek jobb stimulálhatóságot jeleznek. Abnormálisan magas szintek a 3. napon funkcionális cystára, vagy kimerülô petefészekre utalnak. Indokolt a stimuláció is alatt vizsgálni. Értéke attól függ, hány tüszô van, illetve azok mekkorák. Ez betegenként változó. A legtöbb orvos bármilyen E2 növekedést jó jelnek tart, mások szerint a 4. napon 100 pg/ml feletti érték, vagy a 3. napi érték kétszerese lenne ideális. A hCG injekció beadásának napján érett (18 mm) tüszônkként >200 pg/ml. Túlsúlyos nôkben néha kisebb értékek mérhetôek.

Normálértékek:
a ciklus elsô felében 27-166 (egyes forrasok szerint 75) pg/ml (vagy ng/l)

Luteinizáló Hormon (LH): Ez váltja ki az ovulációt. Tüszôérés után a sárgatest fázist elôidézô hormon, aminek a hatására a petefészek a progeszteron nevû, a terhesség megtapadásában és a terhesség fennmaradásában fontos hormont kezdi el termelni.
A normális LH szint nagyjából azonos az FSH-val. Ha az LH magasabb, mint az FSH, az PCO-ra utalhat. Az LH csúcs 48 órán belül ovulációt vált ki.

Normálértékek:
a ciklus elsô felében 1.9-5.8 (egyes forrasok szerint 7) UI/l (vagy mUI/ml)
babácska08
 
 


Ehez hasonlot tettem ki nalunk is :lol: de akkor mit is kell leszurni belole? :roll: :?

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Hormonszintek



Follicule Stimulating Hormone (FSH): Az FSH serkentésére a petefészekben megindul a tüszôk fokozott fejlôdése, ami a tüszôhormon (ösztrogén) termelôdés fokozott növekedésével jár együtt.
A petefészek stimulálhatóságát mutatja. Általában 6 alatt kiváló, 6-9 jó, 9-10 még megfelelô, 10-13 nehezen stimulálható, >13 nagyon nehezen stimulálható. A PCO-s betegek kivizsgálásakor az FSH/LH arányt is nézik. Ez az arány normálisan kb. 1:1, ha az LH értéke magasabb, a PCO diagnózisa valószín&ucirc;..

Normálértékek:
a ciklus elsô felében 3-10 UI/l (vagy mUI/ml)
az ovuláció idején 10-30 UI/l
a ciklus második felében 2-10 UI/l
menopauzában 20-100 UI/l



Estradiol (E2): Az ösztradiol a nôi nemi hormonok (un. tüszôhormonok) egyik aktív fajtája. Termelôdése az agyfüggelék serkentô hormonjainak hatására következik be és ciklikus. Az alsó értékek jobb stimulálhatóságot jeleznek. Abnormálisan magas szintek a 3. napon funkcionális cystára, vagy kimerülô petefészekre utalnak. Indokolt a stimuláció is alatt vizsgálni. Értéke attól függ, hány tüszô van, illetve azok mekkorák. Ez betegenként változó. A legtöbb orvos bármilyen E2 növekedést jó jelnek tart, mások szerint a 4. napon 100 pg/ml feletti érték, vagy a 3. napi érték kétszerese lenne ideális. A hCG injekció beadásának napján érett (18 mm) tüszônkként >200 pg/ml. Túlsúlyos nôkben néha kisebb értékek mérhetôek.

Normálértékek:
a ciklus elsô felében 27-166 (egyes forrasok szerint 75) pg/ml (vagy ng/l)
az ovuláció idején 155-440 pg/ml
a ciklus második felében 54-198 pg/ml
menopauzában 0-43 pg/ml
a peteérésre adott gyógyszerelés 4.- 5. napján >100 pg/ml vagy 2x a 3. napi
a hCG beadás napján >200 pg/ml



Luteinizáló Hormon (LH): Ez váltja ki az ovulációt. Tüszôérés után a sárgatest fázist elôidézô hormon, aminek a hatására a petefészek a progeszteron nev&ucirc;, a terhesség megtapadásában és a terhesség fennmaradásában fontos hormont kezdi el termelni.
A normális LH szint nagyjából azonos az FSH-val. Ha az LH magasabb, mint az FSH, az PCO-ra utalhat. Az LH csúcs 48 órán belül ovulációt vált ki.

Normálértékek:
a ciklus elsô felében 1.9-5.8 (egyes forrasok szerint 7) UI/l (vagy mUI/ml)
az ovuláció idején 11.3-59 (egyes forrasok szerint >20) UI/l
a ciklus második felében 0.8-12.6 UI/l
menopauzában 9-75 UI/l



Prolaktin (LTH): A prolaktin az agyfüggelékben termelôdik, egy olyan hormon, amely jelenléte a mellben a tejelválasztást elôidézi és fenntartja. Stresszhelyzetben is nôhet a prolaktin-szint, ami gátolja a peteérést. A magas prolaktin szint agyalapi daganat veszélye miatt további kivizsgálást igényel. A PCO-s betegek egy részében is észlelheto hyperprolactinaemia.

Normálértékek:
<25 mcg/l (ng/ml) terhességen kivul



Progeszteron (P4): A ciklus elsô felében emelkedett érték esetén a teherbeesés valószín&ucirc;sége csökken. A ciklus 2. felében a progeszteron-vizsgálat az ovuláció meglétét bizonyítja. Amikor a tüszôbôl kiszabadul a petesejt, sárgatestté alakul, és progeszteront kezd termelni. Félidôben az ösztrogénnel együtt létrehozzák a méhnyálkahártya változását, amely megfoganó terhesség esetén a beágyazódáshoz szükséges. 5 fölötti érték már jelez valamilyen ovulációt, de a legtöbb orvos 10 fölöttit vár el természetes ciklusban és 15 fölöttit stimuláltban. Egyesek szerint a tesztet érdemes reggel, éhgyomorra végezni.


Normálértékek:
a ciklus elsô felében < 1.5 ng/ml / 0.5-4.5 nmol/l / 0.16-1.4 ug/l
a ciklus második felében >15 ng/ml / 6-60 nmol/l / 1.9-18.8 ug/l
menopauzában 0.5-4.5 nmol/l / 0.16-1.4 mg/l
terhesség esetén az elso harmadban 35-180 nmol/l / 10.8-55.8 ng/l




Thyroid Stimulating Hormone (TSH): A TSH - a gége alatt elhelyezkedô - pajzsmirigyre fejti ki hatását, amely hormonokat termel. A normális középérték a legtöbb laborban 1,7. Magas TSH alacsony vagy normális T4 szinttel kombinálva pajzsmirigy alulm&ucirc;ködésre utal, ami befolyásolja a fertilitást.

Normálértékek:
0.35-5.5 uUI/ml (vagy mUI/l)



Szabad Triiodothyronine (T3): Néha a beteg pajzsmirigy nagyon sok T3-at termel, de normális mennyiség&ucirc; T4-et. Éppen ezért a pajzsmirigy m&ucirc;ködésének alapos vizsgálatához hozzátartozik mindkét hormon szintjének mérése.

Normálértékek:
1.4-4.4 pg/ml



Szabad Thyroxine (T4): Alacsony szintje pajzsmirigy-betegségre utal vagy az agyalapi mirigy betegségére, amennyiben az nem termel elég TSH-t a megfelelô T4 szint eléréséhez.

Normálértékek:
0.8-2 ng/dl




Tesztoszteron: A tesztoszteront a mellékvesék és a petefészkek termelik. 50 fölötti értéket a legtöbben már emelkedettnek tartanak.

Normálértékek:
6-86 ng/dl / 0.35-2.1 nmol/l / 0.1-0.6 ug/l




Dehydroepiandrosterone Sulfate (DHEAS): A mellékvesében termelôdô szteroid hormon. A normális DHEAS szint annyit jelent, hogy a férfi nemi hormon (tesztoszteron) szint emelkedés valószín&ucirc;leg petefészek- és nem mellékvese eredet&ucirc;.

Normálértékek:
35-430 ug/dl / 2.39-7.3 umol/l / 0.85-2.7 mg/l




Androstenedione (DEA): A mellékvese hormonja, melynek túltermelôdésekor észlelhetjük a nôk szôrösödését.

Normálértékek:
0.7-3.1 ng/ml / 2-10 nmol/l / 0.56-2.8 ug/l



Sex Hormone Binding Globulin (SHBG): Szexhormon-kötô fehérje. Emelkedett szintje a férfi nemi hormonok emelkedésére utalhat.

Normálértékek:
18-114 nmol/l



17-Hydroxyprogesterone:

Normálértékek:
a ciklus elsô felében 20-100 ng/dl
az ovuláció idején 100-250 ng/dl
a ciklus második felében 100-500 ng/dl



Inzulin (éhgyomorra): A normális szint önmagában nem informatív. A 10-13 közötti érték enyhe inzulin-rezisztencia jele, 13 fölött súlyosabb inzulin-rezisztenciára utal. (PCO-s betegek!!!)

Normálértékek:
< 30 mIU/ml / 3.6-5.8 mmol/l

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


[quote="bridget0801"]E írta:bridget0801hez hasonlot tettem ki nalunk is :lol: de akkor mit is kell leszurni belole? :roll: :?

Mert szerintem jo :roll: azt persze tom,hogy az Fsh es Lh-nek ugyanannyinak kene lennie...de azt tudnod kell nekem allando 18-19volt egesz ciklusban :roll: es mar ennyire sikerult levinni :roll: :? szal nalam ez javulas sooot nagy csoda :mrgreen:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Én annyira nem értek hozzá, de nézegetek neked dolgokat, hogy okosabbak legyünk :wink:

Az egészséges nő petefészkében minden menstruációs ciklus elején egy addig nyugalomban lévő petesejt érésnek indul az agyalapi mirigy (hipofízis) tüszőérést segítő hormonjának (folliculus-stimuláló hormon - FSH) hatására. A petesejtet tartalmazó folyadéktartalmú tüsző a ciklus közepére közel 2 cm-esre megnő, majd az agyalapi mirigy egy másik hormonjának hatására (luteinizáló hormon - LH) megreped, és belőle a petesejt a petevezetékbe kerül (a tüszőrepedést néhány nő fizikailag is érzi). A petesejt a petevezetéken (méhkürt) keresztül vándorol a méhûr felé, és közben itt találkozik a hüvelyből a méh nyakcsatornáján és a méhüregen keresztül felfelé vándorló hímivarsejtekkel. A spermiumok közül egy behatol a petesejtbe és megtermékenyíti azt. A megtermékenyített petesejt (zigóta) tovább vándorol a méhûr felé, és a megtermékenyítés után 3-4 nappal beágyazódik a méhüreget belülről borító méhnyálkahártyába.
babácska08
 
 


Olyanokat találtam még, hogy ha nagyon magas az fsh, az kimerülő petefészekre utal, és korai klimaxra, olyankor nincs pé. De neked ez nem annyira magas sztem, és ha csökkenőben is van, akkor sztem jók az esélyeid :wink:
babácska08
 
 


Kép

[quote="babácska08"]O írta:babácska08lyanokat találtam még, hogy ha nagyon magas az fsh, az kimerülő petefészekre utal, és korai klimaxra, olyankor nincs pé. De neked ez nem annyira magas sztem, és ha csökkenőben is van, akkor sztem jók az esélyeid :wink:


Hat igen tudod ez az amit mondtak is nekem a dokik tavaly :roll: hogy "tulkoros vgyok" azaz otthon magyarul ugy mondjak,hogy korai petefeszek kimerultseg :( amit a dokik most nyaron nem valoszinunek tartottak :roll: es a nok 1%-a ilyen allitolag :roll: Ezert is volt az en nagy banatom meg ev eleje fele ha meg emlexel ra :roll:

De merem a hom es kismamakat megszegyenito gorbeket gyartok...pe-m is van,mensim is van,most lejebb is ment az FSH szal en bizakodom :roll:

Jah ha mar a mensinel tartunk ugye omlottem vasarnap meg hetfon erre kedden mar alig volt valami :shock: :? Ez bizti nem jo jel :?

Tobbiek merre koszalnak...olyan nemelyik topik,mint egy szellemtopik :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget!

Pl én nyomom az ipart és későn érek haza!
Ha dolgozom csak akkor jövök ha korán végzem vagy szabad vagyok.

De jövünk mi csak néha ritkábban :D

Persze hogy veled örülök a gyogyik miatt.
Pontosan tudom milyen érzés ha az ember arra vár hogy kapjon vmit a bajára és tegyék rendbe.

Szóval mennek a drukkok hogy minél előbb rendbe gyertek és természetesen jöjjön a bébi!

Kép
pamilla
 
 


Bridget!

Annyira jók azok a képek amiket felteszel!

Tökre tetszenek! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
pamilla
 
 


Ja és [olor=red]cnagyon nagyon köszönöm[/color]
a gólyát és a kis tündért is!

Remélem hogy beválnak!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
pamilla
 
 


Zsu, Kiriki!

Merre vagytok???????

Hiányzosztok ám!

Tessék írni magatokról :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
pamilla
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?