Új privát üzeneted érkezett!

medina!

azt tudom , hogy valahogyan megnyitják a hüvelyét. szétszedik az ajkakat.... :? de hogyan? vajon fájdalmas? mütét? vagy egyszerű beavatkozás ez?

mindjárt reagálok amire tudok, de leég a kajám...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Sziasztok
Medina köszi a tanácsot, nem tudom miért húztam a barackkal, már többen is mondtátok, de vhogy minden mást kipróbáltam. Mint kidetült utálja a Sinlac-ot. 3 kanál után kiköpött mindent és hisztizett. A tápszerből gyorsan bepuszilt utána 230gr.-ot.
Holnap már tuti barackot eszik.
És nagon aranyos Attila is. Jó az alvós kép. :)
Olvastátok a főoldlon a cikket:

A tehéntej-érzékenység nem megelőzhető a kései bevezetéssel
2008. 08. 05.

A tehéntej étrendbe történő bevezetésének elhalasztása holland kutatók szerint nemhogy csökkenti, hanem növeli a két évnél fiatalabb gyerekeknél kialakuló allergia kockázatát. Mivel a széles körben elterjedt ajánlást, miszerint tejet csak egy évnél idősebb gyereknek adjunk, de a családban előforduló allergia esetén várjunk vele még tovább, kevés tudományos adat támasztotta alá, a Maastrichti Egyetem kutatói Bianca E. P. Snijders vezetésével, 2558 babát vizsgáltak meg.
Az étrendi adatokat a mamák terhességük végén, majd a szülés után három, hét, tizenkét és huszonnégy hónappal adták meg. Ezután minden gyermeknél megvizsgálták, hogy 2 éves korukban mutatnak-e allergiás tüneteket.
Az eredmények arra engedtek következtetni, hogy ha egy baba kilenc hónapos kora után ismerkedett csak meg a tehéntejjel és a tejtermékekkel, azzal megnőtt esetében az ekcéma kialakulásának kockázata is.
Az ekcéma, és egyéb bőrtünetek, valamint az asztmás légzés kockázata más ételek esetében is megnövekedett, ha azzal a csecsemő hét hónapos kora után találkozott.
Bár a holland kutatók továbbra is a csecsemők anyatejes táplálását támogatják, a júliusi Pediatrics szakfolyóiratban megjelent tanulmányukban felhívják a figyelmet arra, hogy az egyes ételek étrendi bevezetésének elhalasztását célzó ajánlások hasznossága megkérdőjelezhető.

Szilágyi Diána

Forrás: MTI


Na most légy okos!
Volt ma nálam a védőnő, ő most is azt mondta, hogy egy éves koráig ne adjak neki tejet. Sőt, a tejpépre is ezt mondta. (pedig az nagyon izlett a Marcinak)
Vendég
 


Medina,

nem tudom mi van ma, de Alma nem akar szopni....adtam már neki 2x 150 tápszert mert éhesnek éhes. De hisztizik a cicin és nem szívja...
attól tartok nincs tejem, de egyik napról a másikra? Eddig csak este adtam neki pótlást.

KépKép
kisfruzsi
 
 

 
 

Mary,

milyen volt a Balcsin???

KépKép
kisfruzsi
 
 


Ollem nagyon sajnálom Boglárkát, remélem nem fog fájni neki.
Magi nagyon jók a képek! Milyen türelmed van így megcsinállni!
Valakinek mondta már a doki, hogy kell huzogatni a gyerek kukacán a bőrt? Engem ezzel paráztatnak, mióta megtudtam még a terhesség alatt, hogy fiú. Az anyósomtol állandóan ezt hallgatom, hogy ha nem fog feljönni, akkor egy gyűrűt húznak rá és azzal tolják föl a bőrt, és nagyon fájdalmas. Erre utoljára mikor a dokinál voltunk közölte, hogy most már kéne huzogatni.
Nem kicsi még hozzá?
Vendég
 


Kisfruzsi: Néha csinált ilyet Ati is, aztán másnap mintha mi sem történt volna, cicizett tovább. Nekem már elég sok pótlást kell adnom neki. A cici tulajdonképpen már csak szomjoltó, de azért amíg van, addig adom neki.

Ollem: Sajnálom! Én is szurkolok, hogy ne fájjon a picinek! Majd írj, hogy mi volt.

Jezsek: Én már újszülött kora óta húzogatom a kicsinek. Ma nézte meg a doki (sebész) és azt mondta, hogy teljesen jó, ilyennek kell lennie. A lényeg, hogy egy kicsit erőteljesebben húzzad neki, de még ne fájjon. A végén, amikor törlöd a gyereket, akkor is húzd fel és óvatosan itasd fel a nedvességet.

Edina


Kép
medina83
 
 


Medina,

eddig úgy csináltam, hogy nappal és éjjel cici este elalvás előtt lefejtem és kiegészítettem tápszerrel. De tegnap este és ma próbáltam fejni és 30 ml a kettőből :cry:
szóval nem tudom.....

KépKép
kisfruzsi
 
 


Jezsek: Köszi az alvós dicséretet! Néha megdöbbenek az alvási technikáin. Mondjuk az apja se semmi. Úgy alszik, hogy 2 nagypárna és 4 kispárna van alatta! :shock: Egy párna a lába között, egyet ölel, egyet a feje alá, egyet le a földre, hogy ha bemelegszik amit ölel, akkor le tudja cserélni. :lol: Olykor én is arra kelek, hogy egy párna elkóborol és az én hátam alatt köt ki! :)

Edina


Kép
medina83
 
 


Kisfruzsi: Nekem is volt már olyan, hogy kevesebb volt, aztán meg annyira tele lett, hogy alig győztem rárakni a gyereket, hogy ne fájjon! Remélem nálad is csak ez van. De én már úgy vagyok vele, hogy ennyi szoptatásnak is örültem!Ha pótolnom kell, hát üsse kavics. Anyám egyikünket se tudta szoptatni.

Edina


Kép
medina83
 
 


Kisfruzsi

nálunk pár napja van az hogy óránként sir,hogy éhes.félórákat is képes szopni.már én veszem le a ciciről.utánna probálok fejni.10-20ml lejön de nehezen csak.a gyerek 1óra mulva üvölt,hogy éhes.ugyhogy valószinű az én tejem nem elég neki és nem is nagyon ugynéz ki,hogy lesz több :cry: :cry:
most védőnő tanácsára estére kap kis tejpépet meg cicit.holnaptól meg ebédre kap fözeléket.ha ez se lesz jó akkor tápszerespotlás kell.mérésre csak pénteken vihetem mert v.nő nincs :? :?

fogfájásom elmult hála.hu még valamit akartam irni
Vendég
 


ja köszönöm a kép dicséreteket :oops: :oops:
a keresztelöi buli ott lesz ahol unokatesomék lagzija volt.aposom ajándéka,hogy kibérelte a helyet.igy annyi embert hivhatok amennyit szeretnék.itthon csak 15én fértünk volna el kb. ott meg jó sokan.32embernél tartunk már :shock: :shock:
Vendég
 


Medina nagyon helyes Ati.és az az alvás :lol: :lol:
Vendég
 


az első kanalazás.nem jött be :lol: :lol: Kép Kép Kép Kép Kép Kép

hát remélem holnap már ügyesebb lesz:) kitolta a nyelvével a kajcsit a szájából
Vendég
 


Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Na sikerült valamennyire visszaolvasnom és úgy ahogy a keresztelőt is kihevertük már... :D :D :D

Szőlő: örülök, hogy minden oké volt a kontrollon, jó, hogy könnyen műthető; amilyen gyorsan nőnek itt a babók, hipp-hopp túllesztek a műtéten!

Medina: örülök, hogy mégsincs sérv, ez jó hír!
Evés: mostanában Beni is keveset eszik és alig hízik, vagyis inkább stagnál a súlya! De azt mondják ez 4 hónapos korban teljesen normális. Pár hét és újra hízásnak indul...

Nagyon-nagyon édesek a babók, Magika művészi képei és Medina Attilájának alvása különösen tetszik... :D :D :D Mintha Benit látnám... :D :D :D

Mary: sajnálom a problémát, remélem a Balcsin jó volt! Kérünk képeket!

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Sziasztok!

Na sikerült valamennyire visszaolvasnom és úgy ahogy a keresztelőt is kihevertük már... :D :D :D

Szőlő: örülök, hogy minden oké volt a kontrollon, jó, hogy könnyen műthető; amilyen gyorsan nőnek itt a babók, hipp-hopp túllesztek a műtéten!

Medina: örülök, hogy mégsincs sérv, ez jó hír!
Evés: mostanában Beni is keveset eszik és alig hízik, vagyis inkább stagnál a súlya! De azt mondják ez 4 hónapos korban teljesen normális. Pár hét és újra hízásnak indul...

Nagyon-nagyon édesek a babók, Magika művészi képei és Medina Attilájának alvása különösen tetszik... :D :D :D Mintha Benit látnám... :D :D :D

Mary: sajnálom a problémát, remélem a Balcsin jó volt! Kérünk képeket!

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Rólunk: a keresztelő rendben lezajlott, nagyon kedves fiatal pap volt; ugyanabban a templomban tartottuk Sopronban, ahol 2 éve az esküvőnk volt; Beni végig jól viselkedett, úgy figyelt, mint aki érti miről miről van szó... :D
A szüleim kertes házában volt utána az ünneplés, 36-an voltunk végül is. A teraszon meg a kertben terítettünk meg délelőtt, de aztán elkezdett szakadni az eső, így mindent be kellett cuccolni. Mire vége volt a keresztelőnek már nem esett, viszont elég hideg volt, de azért a teraszon meg bent az ebédlőben rendben lezajlott minden! Beni addigra már eléggé elfáradt, meg unta a sok embert, de összességében jól bírta!

Pár kép:
Kép
Beni keresztpapája (a bátyám) és keresztmamája (egy barátnőm)
Kép
Keresztelés

Valaki kérdezte korábban, hogy fiúra milyen ruhát lehet adni keresztelőn! Beniét anyum vette, szerintem teljesen jó volt; fehér galléros rövidujjú ing kantáros fehér (halványmintás) rövid nacival! Mivel hideg volt eléggé, volt rajt egy fehér pulcsi is!
Kép

Rengeteg ajándékot kaptunk: hordozókendőt, kengurut, plüss állatokat, hordozóra szerelhető játékot, felhúzós, zenélős játékokat, bábokat, de a két kedvenc:
Kép
Pihenőszék
Kép
Kutyus

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Kritta, Bolygó, Magika, köszi a tortadícséreteket :)

Bolygó, köszi Szandi köszöntését is :) Sajnálom, hogy Bogi hajnalban nem alszik, remélem hamar túlléptek rajta :)
A kódnál az a csalóka a szavazásnál, hogy egybe kell írni, nem úgy külön, ahogy mutatja!

Pumpóka, örülök, hogy jelentkeztél! Tök jó, hogy megoldódtak a dolgok Zolival, gratula :) Kérünkszépen képeket a nagylányról! :)

Timi, elvileg közvetlen linket adtam Barbihoz! Nem tudom miért írja, hogy már szavaztál :(

Magi, köszi szépen Szandi nevében :) Tényleg nagyon finom volt a torta, isteni lett a túrókrém benne a barackdarabokkal :) Küldök én szívesen virtuálisan, vedd úgy, hogy felvágtam, és adtam Neked :wink: :D
Nagyon-nagyon jók a képek, irigyellek a kreativitásod miatt! Tündériek a gyermekeid, tökéletes alanyok :)

Bambi, ez tényleg jó hír, örülök :)

Judit, remélem minden rendben lesz uncsitesódékkal!

Litu, én is pont azt figyeltem, hogy micsoda számhoz értünk, na meg azt is, hogy azért nem semmi 1 év alatt ennyi oldal! :)

Zsu, édesek a gyerekek, ügyesen megvarrtad a MT-t, és a játszót :)

Jezsek, Marcibaba olyan aranyos, nagyon helyes kissrác lesz, persze már most is az :)

Kritta, Ti is szépek vagytok!

Mary, én nem is tudtam, hogy ilyen létezik, de remélem Bogi hamar túl lesz rajta minden baj nélkül! Drukkolok :)
Hozzál majd képeket a mininyaralásról :)

Medina, Atti tök jó fej, édesen alszik :) Az ujjszopizós kép haláli, odáig vagyok érte azon a képen :)

Fruzsi, remélem helyrejön a szopi!

Lekri, szépek vagytok, mit ezsik Kiki? :)

Zorróné, nagyon elegáns volt Beni, grat a keresztelőhöz :) A sok szép ajándék az mindig jól jön :) Ti is nagyon csinik voltatok :)

És végül egy kép, amiért most nagyon odavagyok, annyira tetszik a kis huncut lánykám rajta :) Imádom :):):)
Kép

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Nici. nagyon édes Barbi :)

Zorróné: jók a keresztelői képek, milyen klassz, hogy így bejöttek az ajándékok is! :)

no, msot nem tudtam még visszaolvasni és kicsi is sírni kezdett, rohannom kell, még annyit, hogy talán érdekel vkit, hogy lesz idén is
Hordozós séta! nem csak hordozóknak ;)
részletek itt: http://www.hordozas.hu/

Kép Kép
celesztina
 
 


Sziasztok,

csak egy kérdés... Van köztetek olyan, aki kihívja a dokit oltást beadni, vagy ha beteg a babája? Ha igen, akkor ilyenkor adtok pénzt a dokinak?

Egyébként szebbnél szebb babákat láttam megint:))
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára emi29 2008.08.26 08:35-kor.

Kép
emi29
 
 


Nici: Nagyon aranyos Barbi, a kis huncut mosollyal az arcán.

Zorroné: Jó sok ajándékot kapott Beni, gratulálok a keresztelőhöz! Csini a fiad a kereszt. rucijában.

Lekri: Kristófnak látszik, nem ízlik még a tejpép (jól látom, azt adtál neki?). Nagyon édes fintorgó arcot vág. Nem biztos, hogy nem elég neki a tejed, az én Bogim is volt régebben úgy, hogy óránként követelte a cicit, és csak 50-eket evett belőle, mégis kijött a napi adagja, csak ilyen cicincsüngő hangulatban volt (néha még most is). Ja, és sokat hisztizett közben pl. azért, mert fáradt volt vagy nem tetszett neki a szoptatási póz stb. Ilyen finnyás lányom van, de tudom, hogy nem azért, mert kevés a tej. A fejés meg olyan dolog, hogy fejni nekem sosem sikerült sokat, de volt olyan, hogy 1 ciciből 1-1 maratoni szopás (anyakínzás) alkalmával megevett 190 ml-t is! A babák sokkal hatékonyabban szopnak, mint ahogy bármelyik mellszívó szív. Szerintem. De lehet, hogy neked tényleg kevés, csak pár ötlet volt részemről. Bocsi, ha sok voltam... :oops:

Mary: Sajnálom Bogit, remélem nem lesz fájdalmas a beavatkozás.

Kisfruzsi: Sajnálom az evés-dolgot, de remélem, ahogy Lekrinek is írtam, más az oka a hisztinek.

Medina: Aranyos a fiad, tetszik az ujjszopós kép. Bogi is szokta így szopni. Jó hír, hogy nincs sérve, drukkolok a leszálláshoz is.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Emi: hú, nálunk eleve csak akkor jön ki, ha fizetsz! Múltkor egyszer vagy 2ezret adtunk, de az nem a szokásos dokink volt (hú, az még Lauránál volt, szóval jó rééég)

no, és eretnek módon Juli is kapott mást anyatejen kívül: tejpépeztünk mi is uzsira tegnap. Oka az volt, hogy sokat evett sírva fejezte be, ill ő nem is akarta befejezni de muszáj volt mert nem fért bele több, mégis éhesnek tűnt, hát ennyi kilóhoz rengeteg tej kell és sajnáltam, hogy úgy láttam nem tud annyit inni mint akarna -nem mintha nem lenne elég tejem de effektíve nem fér bele annyi a pocijába, mindig kibukta mert túlette magát, de ha nem jött ki is éhesnek látszott. Szval ematt kapott olyan fincsi vaníliás tejpépet, ízlett neki, Lau nem is hagyta, hogy én etessem, ő akarta és csoda ügyes volt :) és Juli meg elégedett volt, majd gyümizünk is, de a hüle sarki boltban most persze hogy nincs semmi, pedig eddig midnig volt vmi

Kép Kép
celesztina
 
 


Sziasztok!
Már elkésztítettem barackot, várom, hogy fölébrejen ez a rosszaság, aztán meglátjuk hogy fog izleni neki. Képzeljétek, tegnap este fél8-kor evett, 8-kor már durmolt is, és csak fél4-kor ébredt (de akkor meg akart halni éhen!). Nem bánnám, ha kezdene többet aludni! Igaz tegnap délután mindent csinált csak nem aludt. Olyan viháncolást adott elő, hogy azt hittem megzabálom! Egy órán keresztül tartott a műsor, és olyan hangerővel, hogy féltem, hogy megfájdul a torka. Hangosan kacagott, vagy inkább röhögött. :D Imádom! Azán nagy nehezen sak aludt egy órát.
Celesztína Marcinak is izlett a tejpép (még nekem is, mert megkóstoltam :lol: ), de neki megfogta a pociját. Julinkának nem?
Vendég
 


Emi,

Hozzánk mindig kijön a dokinéni, de ő maszek orvos és a tarifája 3000/alkalom mindegy, hogy mit csinál.
Azért jön, mert ha apa nincs itthon akkor nekem messze van gyalog (a határ másik oldalán) és kényelmes is így, csak nem tudja mérni, csak ha beugrunk hozzá vagy a védőnénihez.

KépKép
kisfruzsi
 
 


sziasztok

Bolygó
igen azt adtam neki.hát nem tetszet :) de nálunk ha óránként volt cicin akár 20percet is akkor is kérte óra mulva.és igy Levivel nem nagyon tudtam foglalkozni.meg a másik az hogy éjjel beálltunk arra,hogy este 8tól 4ig aludt.na pár napja már 1-2fele kel esetleg 2.30.mikor mondtam a v.nőnek mondta,hogy akkor tényleg nincs annyi amennyi az igényének kellene.azért minden fözi elött kap cicit is meg este 10re beütemeztem egy fejést még.
nincs mérlegünk igy nem tudom mennyiket eszik.az estit csak onnan tudom,hogy azt üvegből kapja.azt amit egésznap lefejek.
hu mennem kell mert sirás van.
Vendég
 


Fruzsi, Celesztina,
köszi a válaszokat!

Kép
emi29
 
 


Emi, nem tudom, én még sosem hívtam ki. Igaz itt van a rendelő a házunk előtt :)

Jezsek, tudod mi a furi ebben a cikkben? Az hogy én már amikor a Bencét hozzátápláltam, pontosan ezt mondtam. Mert ezt okoskodtam ki, józan paraszti ésszel. Én is, anyum is, és azon ismerőseim, akik a saját véleményükre hallgatnak, ugyanezen a véleményen vannak. És szerintem mindenki jól csinálja, mert mindenki ANYA, és egy anya nem akar rosszat a gyerekének.

Nálunk minden gyerek hamar megismerkedett a normál kajákkal, néhány mumuson kívül mindent 6 hónapos koruk előtt kaptak először. És nincs közöttük egyetlen ételallergiás sem.

Szóval nekem ez a cikk csak megnyugtatás, hogy nem vagyok hülye, és bár sokan támadtak, tudom hogy jól csinálom.

Persze azért ha tehetném, még mindig csak szoptatnék, esetleg kostolgatna csak Lizus. De ember tervez...

Ma voltunk tanácsadáson, Liza 6060g és 65 cm És megkaptuk a szurit :(


Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu,

nem mondtad, hogy a lányok mit szóltak a mei tai-hoz? voltatok már kint mt-ben?

KépKép
kisfruzsi
 
 


Jajj, Fruzsi, elfelejtettem :) Bocsi.

SZóval Liza majdnem mindig abban van, mióta az elsőt megvarrtam. Az első nem lett 100%-os, mert nyúlt az anyag kicsit és mindig rosszul ült benne prüntyi, így abban sokszor üvöltött. Ebben jól elvan, ki is tud leselkedni, bár legtöbbször bealszik benne, sírás csak akkor van ha már éhes. De volt már olyan hogy a 6 órás bevásárlást is ebben csináltuk végig, csak a kaja idejére vettem ki. Nincs vele gondja, én meg egyenesen imádom. Katust is vittem már benne, de ő nehéz, szóval csak rövidtávra szoktam, pl mikor reggel megyünk a bölcsibe, legtöbbször ebben viszem, mert még álmos. De tegnap ebben is hoztam mert hisztis volt.

MIóta megvan az mt, ha babakocsival vagyunk, akkor is mindig berakom, ki tudja melyik gyereknek fog kelleni :) Szóval én beleszerettem a hordozásba, és a gyerekek se tiltakoznak ellene :) CSak a méregdrága babakocsim kezd feleslegessé válni...

De másnak is megtetszett, mert már 3 rendelésem van innen a lakótelepről :)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


NA most megyek a dolgomra, de ha minden a tervek szerint halad, akkor ma teszek fotókat, mert én is napok óta tervezek beállított képeket gyártani :) Talán ma összejön...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok,

gyönyörűek a gyerekek, így egyben nem hagy ki senkit a hülye fejem.


Emi, mi a baj????????

Zorróné, tetszik a keresztelőruha. nem csicsás. honann van?

Nici a torta is szuper. de megkívántam. hogy te milyen ügyes vagy.

Zsu, szuper lett az MT. babaközelbenes szabásminta? na most érzema hiányát, hogy gyűlölök és nem is tudok varrni. van a www.rongybaba.hu oldal, kinéztem egy álommanót, zöldet és nem varrja meg a csaj, mert terhes én meg nem tudok:(

Litu, most szembesültem a számlámmal tegnap, megjött a pénz, köszönöm.

nálunk ezerrel megy a lakásfelújítás, egyszer majd valaha beköltözünk. a régi lakásban kihoztak 2 havi hődíjat, hogy be kell fizetni (mert ezt ugye 2 hónap elmaradással számolják, hiába adtuk el a lakást márciuisban) ez potom 57 ezer!!!! fasza eza távfűtés.
Marci tegnap megfordult hátról hasra. igaz a keze beakadt. hasról hátra már 2szer fordult, de azóta nem gyakorolja.

Celesztina megelőztél a sétával:) mi találkozunk 13-án?

Szössz, neked követem a blogod, hihetetlen ügyes Alíz és nagyon szép helyeken jártatok. én erről nem is tudtam a Balcsinál.

Szőlő, köszi az MT-t és a serpenyős őr próbát. helyes a férjed:) aranyos volt nagyon

bocs, ennyi fért az agyamba. sajnálom, hogy nem bírok 100%osan válaszolni.

lolka_zs
 
 


Zsuzsofi szerintem én is ekezdem 6hós kora körül , ha nem is kimondottan a tejet, de a tejtermékeket bevezetni.
Most evett meg egy nagy barack negyedét,( de úgy tömte majd megfulladtam ) utána megivott még 80gr tápszert, és utána úgy vigyorgott, mint a tejbetök. Most meg durmol már háromnegyed órája. Kiváncsi vagyok meddig aszik.
Mi még csak egyszer hívtuk ki a dokit, a párom adott neki 5000.-, úgy tette zsebre, higy öröm volt nézni! Még csak nem is szabadkozott. Viszont a védőnőnek is akartam adni, mert az elején elég sokat hivogattam telefonon, plussz hetente jött is, vettem neki egy Merci csokit, meg adtam egy 5-öst, közölte, hogy a csokit nem viszi el,mert még megy máshova is... Pedig tudom, hogy van kisgyereke.
Na, fölébredt, mennem kell.
Vendég
 


Sziasztok!

Néha olvaslak ám titeket, írni már kevésbé van időm.
Mi is jól vagyunk. Zsófi 6 kg. Szept. 8-án lesz 4 hónapos. Szépen növöget, hosszú kislány lesz, és szép fehér bőre van!
Mi még csak tápszert eszünk, de hamarosan én is kezdem a gyüm.lét. Este 10 kor elalszik, reggel 6-kor eszünk. De egyszer- kétszer még ő is megébreszt engem a nyöszörgésével, ilyenkor cumi és már alszik is. De így nekem is még fárasztó azért kipattanni az ágyból többször is éjjel. Lehet, hogy át kéne költöznünk már a saját szobánkba???
Én már hasizmozok pár hete. (Rubint Réka) Meg odafigyelek a kajára. Kicsit látszik már.... :lol:

Szépek a babák!

Téjé! A végén már tényleg nem néznek méhszájat! Már tökmindegy akkor. Nekem is kb. a 36. héten nézett utoljára a dokim.

Medina! Néha én is visszaolvasok! (amikor még terhes voltam) Olyan jó tényleg nosztalgiázni!!!!

Én már újra terhes lennék legszívesebben. De persze még pár évet várunk.
gabo001
 
 


Lanyok!

Ne kovezzetek meg, mert ez az en velemenyem, lehet masnak mas, es mindenki ugy csinalja, ahogy tudja es jonak latja.

Az hogy hol milyen cikkek vannak meg nem biztos, hogy igaz.
Az ilyen publikaciok nagy reszet olyan orvsok irjak, akik mar masra nem jok a szakmaban.
Persze vannak kivetelek.
De par napja az egyik ereskedelmi csatornan hangzottel fogorvos szajabol olyan, hogy az egesz csalad haja egnek allt tole, mekkora nagy hulyeseg.

Ugyan ez az oltas ingyenesse tetelertol.

Tegnap voltam en is a gyerekorvosnal es mar most szolt, hgoy nem lesz ingyenes okt. 1-tol. Sot meg az indokolt eseteknel is evettek azt a kicsi kedvezmenyt, ami volt. Illetve aremelkedes is lesz. Ezt az ertesitest az OEP-tol kaptam meg multheten.
Szoval az amit a media ir es mond emberekre hivatkozva nem mindig a valosag.

Amugy a tapszer sem "mukaja" hanem tehentej, amibol kivonjak azokat a karos anyagokat, amit a csecsemore karos.
A csecsemok belrendszere 5-6 honapos korra lesz annyira fejlett, hogy renden feldolozza az uj eteleket.
Az alergia nem biztos, hogy most fog kijonni es a gyomor-belproblemak, emesztesizavarok, hanem kesobb.
Nalunk a csaladba mindenki alergias, az en reszemrol es ferjem reszerol is, es mindenkinek 20-30 eves kora utan kezdodott.

Igy en nagyon figyelek arra, mikortol mit lehet adni.
Zoli harom eves koraig nem ivott evett tejtermeket, mert egy evesen, megprobaltam neki kicsi tejjel, joghurtal, rudival, de minden tejtermektol ragyas lett.
Ugy gondolta, akkor inkabb ne. Harom eves kora utan probaltam meg megint es elmult neki. Mar mindent eszik.

Szoval tapasztalatom es jozan eszem is azt mondja, hogy nem kell sietni. Egy eleten at fogja ugy is ezeket az eteleket enni.
Akkor meg miert ne igyen fel eves koraig tapszert vagy anyatejet.

Szoval bocsi, hogy ezt itt leirtam, de ugy latom neha versenges megy a topicba, hogy ki mennyi mindent ad mar a babanak, es a topicbabak atlag kora 3-4 honap korul van.

Bocsi csajok! :shock: :shock: :shock: :shock:

Magi
Vendég
 


Na szepen irtam.
Betuk kimaratdtak stb...

Bocsi, de gyorsan irtam.

Magi
Vendég
 


Hali!

Én is csak lesek, hogy mennyi mindent esznek itt már a velünk egykorú 3-4 hónapos gyerekek.
Anyám már nekem is mondogatja folyamatosan, hogy adjak nekik almát-barackot stb-stb, de amíg nekem elég tejem van két gyerekre, addig nem adok nekik mást. A 6 hónapot tűztem ki célul, remélem sikerül.
Persze mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja. 4 hónapos kortól elég fejlett az emésztőrendszerük.

Holnap megyünk az uccsó oltásra.
Védőnőnek én soha nem adtam pénzt, mert attól féltem, hogy akkor soha nem kopik le...... :oops: Szerencsére már nem jár ki. Mindig akkor jött mikor aludtak, és persze mindig fel is keltette őket.

Szerintetek baj, hogy Márkó még nem akar forogni???? Norcika már rég óta meg tud fordulni, de Márkó olyan kis lusti. Nem is próbálkozik.

Zorróné! Engem is érdekelne, hogy honnan van a keresztelős ruha. Nekünk szept 14-én lesz.

Kép

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Kamilla,
Szerintem minden babó más és más. Alma még csak most fordult át 2x a hasáról a hátára. Saját tempójuk van az biztos.

A hozzátáplálás terén szerintem is kicsit bátrak egyen-ketten. Még mi is szopizunk és pótolunk tápszerrel, ha kell. Pénteken jön a dokinéni és meglátjuk mit mond mikortól adjunk mást is neki. Addig még csak nem is kóstoltatom, de mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja.

édesek a babáid, nagyon és irigyellek a sok tej miatt is!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Szivem szerint én is csak tejcsit adnék neki, de sajnos már 2 hete egyáltalán nincs egy csöpp se. Marci is ellökött magátol. Viszont a tápszer magába már úgy látom kevés neki tartalmilag, mennyiségileg meg sajnos korlátozott a gyomra mérete. nemhiába, vegül is több mint 8kg. Szerintem ehhez a mérethez már kell enni rendesen. :-( Tehát kénytelen vagyok próbálkozni. Inkább egyen gyümit, minthogy éhezzen vagy óránként egyen. Most szépen tartja a 3 órákat, sőt van hogy 4-et.
Igaz a mai barack után egy kicsit hamarabb éhezett meg, mert máskor ha 9-kor eszik is 1-kor kér utána, ha 10-kor eszik akkor is 1-kor eszik. Ma viszont a fél10-es evés után, negyed 1-kor hisztizett a kajáért. Nem csodálom, a 80gr.tápszer kevés volt neki a barack után.
Vendég
 


Hoztam pár képet. Igaz nem a nyaralásról. apánál van pár kép, még méretileg is meg kell néznem, mert szerintem nagyok ide. ezek tegnap készültek.
Jaj próbálok ám majd visszaolvasni valamennyire. már tegnap elkezdtem, csak aztán nem jött össze, ahogy látjátok Bogi rajtam aludt jó sokáig. Oltás után nyügi volt, igy nyugodott csak meg.

Kép Tegnap oltás előtt még virgonckodtam egy kicsit anya telefontokját nyultam le...
Kép egy mosoly
Kép aztán elkomolyodtam kicsit
b Kép aztán megkóstoltam a kezemet
Kép kidőltem, már oltás után
Kép anya is pihizik kicsit

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Én nem akartam eddig írni, de Magikával értek egyet én is hozzátáplálás-ügyben. De ez az én véleményem, remélem a véleményemmel nem sértek meg senkit. Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, ahogy jónak látja. Biztos nem akar senki rosszat a saját gyermekének. Én úgy látom jónak, hogy én sem siettetek semmit, van tejcsi, és minél később más kaja. Semmiről sem marad le a gyerek, később majd bepótolja úgyis.

Lekri: Sajnálom, hogy kevés van :( , csak én magamból indultam ki, hogy Bogi is óránként-kétóránként mellen van még most is, igaz, inkább már kétóránként, de ő 1 hónapos koráig 20-30 percnél nem volt kevesebb ideig cicin. :oops: :shock: Most már 5-10 perc alatt letudja, én sem tudom, mennyit eszik, ritkán mérem (hetente). De mivel ilyen gyorsan letudja, gondolom, elég neki. Ő esténként imád 40-60 perceket "szopni", ilyenkor inkább cumizik, én vagyok a nyugtatója. :lol: Kristóf lehet, hogy fejlődési ugrásban van, ezért igényel több tejcsit (Bogi is akkor szopott éjszaka többször).

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Mary: De aranyos a te Bogid is. Szépek vagytok nagyon együtt!!! :)

Gabo: Gyere gyakrabban! :D

Celesztina: Bocsi, de nem értem, ha tele volt a pocija, hogy lehetett éhes? Lehet, kicsit fáradt vagyok, ezért érthetetlenkedem. Bocsika. :roll: :)

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Jazsek!

Probald meg a tejpepet.

Katica is delutan igen ehes meg szopi utan. De csak delutan.
A gyerekorvos felirt sinlac vagy mi a nyavajat.
Az anyatej mellett adhato.

Meg nem valtottam ki. Megvarom az 5 honapos kort, ami hetfo.
Csak akkor fogom adni neki, ha nagyon ehes lesz.
Most meg elvan, de szeretnem kihuzni 5,5 vagy 6 hos korig.

Magi
Vendég
 


Bolygo!

En biza neha merem Katicat, mert volt olyan, hogy 4x evett es kb. perc alatt megvolt a ket cici egy nap alatt..

Ezek utan kivancsisagbol lemertem es 4 perc 180 g.

Igaz sziv mint a nyavaja, sokszor meg most is faj. De igy gyorsan megvan.

Katica szerecsere csak enni hasznalja a cicit.

Nyugtataskent pelust porzsolgat a kezebe.

Magi
Vendég
 


Bolygó

én is erre gondoltam.de iszonyat rossz volt hallani tegnap este például,mikor leszedtem a ciciról és sirt mert még éhes volt.volt a hütőbe lefejt tejcsi azt megmelegitettem,60ml,2 perc alatt megette és még az után is sirt.ugyhogy ezért is kezdtem el.de nem kell neki.ma paradicsomos krumplit kapot.hát nem izlik neki meg a kanál se tetszik.

pedig én is elterveztem,hogy 5hóig csak cicit kap.sajnos ez már ott nem jött össze,hogy 2,5hós korától a kaki miatt el kellett kezdeni a babaitalt adni neki.de igy legalább van kaki és nem kell kúpozni.most meg ez a van tej,nincs tej megy.néha ömlik a ciciből és fejni is tudok de most ez a pár nap nagyon rossz volt.többet sirt mint szokot.igy látom,hogy tényleg éhes.a tápszert pont azért nem javasolják a védőnők,2kérdeztem meg,mert akkor leszokik teljesen a ciciről.igy dél fele kap pici főzit,persze ha elfogadná meg este tejpépet.de mint láttuk az se jött be neki. :)

Ollem
nagyon szép Bogi

Jezsek
Levim is tápszeres volt és neki se volt elég a tápszer.ő is korán kezdett gyümiket kapni.
Vendég
 


Magika a Sinlac-ot próbáltam, de a Marci utálja. 3 kanállal alig bírtam beletuszkolni, és óriási hisztit csapott, nem akart többet enni belőle. A tejpépet próbáltam, az nagyon izlett neki, csak nem tudott kakilni töle, 2 napig szenvedtünk. Most a barack van az étlapon, ha ez beválik, majd elkezdem keverni lehet a tejpéppel.
Vendég
 


Magika: Tényleg jó "szívókája" van a lányodnak. Most már kíváncsivá tettél, legközelebb megmérem, mennyit eszik a lányom. Mert Bogi is képes újabban 5 perc alatt letudni a cicit, igaz, 2 óra múlva újból éhes, tehát nem lehet olyan nagy mennyiség. Bogi csak esténként cumizza a cicimet, napközben a keze van a szájában (ill. 1-2-3 ujja).

Én mostanában a tejleadó reflextől szenvedek, mikor megindul a tejcsi a cicimből. Fáj, lüktet és szinte kidurranni készül mindkét mellem + fáj a fejem, szédülök. Bogi se bírja azt az 1-2 percnyi tejáradatot, el-elkapja a fejét, csak mikor lassabban jön, akkor folytatja a szopást. Addigra meg minden tejes lesz... :oops: Lehet, hogy oxitocin-túltermelésem van?

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Jazsek!

Ha Sinlacba kevert lefejt tejet?
Akkor higabb lenne es tejci izu.

Bolygo!
Nekem is szokott fajni es nekem is omlik, de Katica meg csak akkor hajlando enni. Mikor kevesbe jon reklamal es nem eszik tobbet.

Nekem inkabb ismet a bimbom faj. Apjuk arcat is kiszivta.
Oda tette neki az arcat par pillanatra. Katica parat szivott rajta es kicsit be is lilult neki. :shock: :shock: :shock: :shock:

Kerdeztek is a baratok, hogy behuztam neki? :lol: :lol: :lol: :lol:

Magi
Vendég
 


Magi az a baj, hogy egy csepp tejem sincs. Hiába próbálkoztam sűrűbb szoptatással, hiába fejtem, egy csepp sem jött. Már az összes homeos bogyót, teát kipróbáltam, egy vagyont költöttem rá, de semmi. Úgyhogy marad a barack. :-((
Vendég
 


Jazsek!

Sajnalom!
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Ebben az esetben tenyleg nincs mit tenni.

Na lanyok megyek vasarolni, mert nincs itthon semmi kaja.

Magi
Vendég
 


Én nagyon finomat csinálok vacsira, reggel találtam a mindmegette.hu-n:
Pikáns sült oldalas
Hozzávalók:

1-1,5 kg oldalas

2 evőkanál méz

1 teáskanál magos mustár

2 evőkanál balzsamecet (ha van, valamilyen gyümölcsízesítésű)

1 dl fehérbor

1 evőkanál szójaszósz

kakukkfű

bors

1 dl olívaolaj

1 gerezd fokhagyma

só vagy ételízesítő

1 kg aprószemű krumpli

2 gerezd fokhagyma

1 fej hagyma



Elkészítés: Az oldalast a csontok mentén feldarboljuk. A mézből, mustrárból, balzsamecetből, fehérborból, szójaszószból és a fűszerekből páclevet készítünk, beleforgatjuk a húst, majd jól záródó dobozban legalább egy napot érleljük a páclében.
Egy nagyobb tűzállótálat kiolajozunk, beleszórjuk az alaposan megsikált krumplit (héjastul!), mellévágjuk a fokhagymát és a hagymát, sózzuk, és kb. 3/4 órát sütjük. Ekkor rárakjuk az oldalasdarabokat is, és együtt sütjük tovább. Időnként megnézzük, és megkenegetjük a maradék páclével, mert a méz miatt könnyen megéghet a teteje. Ha az oldalas mindkét fele szépen megpirult, és a csontok is mönnyen kijönnek belőle, akkor van készen.

Megjegyzés:
Legjobb az újkrumpli hozzá, de jó a sima krumpli is. Ha nics aprószemű, akkor felezve vagy negyedelve nagyobb darabokat is használhatunk. A pácolás és a sütés ugyan sokáig tart, de nagyon hamar össze lehet dobni az ételt.
Különleges ízű étel, más, mint a hagyományos fokhagymás sült oldalas!


Tudo, hogy nem igazán fogyókúrás, de már nem tudok mit kitalálni vacsira, és ehhez minden volt itthon.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?