Új privát üzeneted érkezett!

Boni :P
Drága pofa a kis Zsigi :D :D :D

Véda
Vendég
 


Sziasztok, jövök én majd, de még egy pár hetet várok, addig csak olvasok :-)
leo50
 
 


Boni!
Tüneményes! Máris mutogat, vagány fickó! :lol: :lol:

Katica!
Ha igaz, én is dobok pocifotót hamarosan. Növögetsz, növögetsz, igazábl kicsit irigy vagyok. Nekem már most elég méretes (Manóval is nagy volt) mi lesz később... :oops:
vovanda
 
 

 
 

Sziasztok,

védőnőt megjártam, 2 órát töltöttem nála, lényegében csak azt nem kérdezte meg, hogy hány szál hajam van.
Ez a sima fehér kiskönyv szerintem iszonyú ronda, matricákat fogok rá ragasztani, hogy feldobjam...
A védőnéni nem szimpi, bejelentette, hogy jövő héten meglátogat itthon. Szerintetek miért jön? Babaszobát és kiságyat nem fog találni, mert kb 5 hónap múlva fogunk hozzá berendezni.

,

üdv itt, még egyszer gratulálok a 2 babához!
Nekem a beültetés ellenére az utolsó mensitől kell számolni a szülést. Ahány ház annyi szokás...

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Ja, és mostanában ritkán leszek mert a laptopom elromlott, fogalmam sincs, hogy mennyi idő alatt javítják meg, a párom meg nem díjazza, ha az ő gépénél ülök.
De azért néha megpróbálok jönni :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Orsi
köszi :D Érdekes is amit multkor írtál a pociméretről, hogy lánykád ugyanakkora kecóban lebzselhetett mint a fiúk pedig a súlya nem is indokolta volna. De nincs erre logika az biztos.

Boni
hát nagyon édes!!!! Akartam is kérdezni Zsigi-baba elkelt már? :lol: :wink:

Nem tudom többi frissmami olvasgat-e még erre, de rakhatnátok fel ti is képet nekünk!? És ami a legfontosabb hogy vagytok??? Bírják a babák ezt a r...t meleget?

Jut eszembe most voltunk a madaras deszkóban és két icike picike sztem max 2 hetes babát is hurcoltak kézben.A bolt' tele volt emberrel...a légkondik gondolom maxon....normális ez??? Sztem nem.

Vanda
de ikrekkel ez a normál. :shock: :)

Monic
szerintem is szörnyű, én bekötöttem!!! Édes kicsi lányok vannak rajta.

Szia LEO! :wink:

Nőkkel vajon mi lehet? :?:

Kép
katica_75
 
 


katica_75 írta:Orsi
köszi :D Érdekes is amit multkor írtál a pociméretről, hogy lánykád ugyanakkora kecóban lebzselhetett mint a fiúk pedig a súlya nem is indokolta volna. De nincs erre logika az biztos.

nincs :lol: :lol:
105 cm-rel született minden gyerekem :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


az enyém most mértem 98! Én is megelégednék a 105-el!! :D

Kép
katica_75
 
 


Monic!
Sajnálom, hogy ellenszenves a védőnő. Az otthoni látogatás a munkája része, nem akar úgy egyébként semmit. Meg kell nézze, milyen körenyezetben élsz, hova megy majd a baba (tudod: ő megy olyan helyekre is, ahoova te a lábad nem tennéd és lát komoly veszélyben lévő gyerekeket).
És hogy szakmázzak kicsit: bármilyen ellátást, beavatkozást, szolgáltatást bármikor megtagadhatsz, amíg a saját vagy más (jelen esetben a babád) életét-egészségét nem veszélyezteteted. Ergo a védőnőt is kidobhatod. Én már láttam ilyet. Jelzem, nekem szerencsém van, bár azt a védőnőt, aki Manóval volt, jobban szerettem, mint a mostanit.

Pocakméret: 87 cm. Húú! Súly: 63 kg, 58-ról indultam. Aligha úszom meg 105 centivel. :lol:
vovanda
 
 


Katica :P
98 cm? :shock: Akkor szépen belehúztál a pocinövesztésbe :lol:
Én olvasok olykor, ha épp van kis időm... Dobok majd fotót is!
Tegyetek sok-sok pociképet, jó nézegetni! Bár megjegyzem, noha mindenki azt mondta fog, nekem még mindig nem hiányzik a nagy pocim...
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Vanda,

köszi a tippet, el gfogok rajta gondolkodni :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Dobok pocifotót, ez a tegnapi állapot.

[törölt kép]
vovanda
 
 


sziasztok!

rakok táblát.

Kép

kati
katica30
 
 


Lányok :P
Lassan nyithatunk egy Kaális ikres topikot is :shock: :lol:

Hoztam fotókat!

Márkó:
Kép

Milcsi:
Kép

Kisfiaink:
Kép

Szerelem: 8)
Kép

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!Gyönyörűek a hercegeid :D :D :D :D :D Ölellek ,sok erőt ,és rengeteg türelmet kívánok neked :D Puszi Dalmi
dalmácia
 
 


Sziasztok Lányok!

Az előző hozzászólásom elszállt, most próbálom újra, de már csak röviden. :?

Boni!
Nektek azért gratulálok! Tündériek vagytok! Vigyázz magatokra!

Megpróbálom rövidre fogni, de nem ígérem, hogy sikerül :oops:
Tehát, 08.05-én befeküdtem a kórházba, ahol minden nap UH, NST volt, és írnom kellett, hogy mennyit iszom és pisilek. Majd pénteken az UH-on már lényegesen kevesebb magzatvizet láttak. Ekkor az orvosom elvitte az összes papíromat, "felírtak" nekem 3 palack/nap infúziót, 3 NST-t/nap, és azt mondta a dokim, hogy hétvégén jó lenne, ha megszülnék. Ha nem így lesz, akkor hétfőn megbeszéljük, hogy mi lesz. Péntektől folyamatosan távozott a nyákdugó, azt mondták ez akár egy hétig is eltarthat. Fájásom egy darab sem volt. Szombaton mindhárom NST-t a szülőszobán csinálták. A 3. NSt-t este 9-kor kezdték csinálni, és ekkor kezdődött el minden... A szülésznő forgatott jobbra, balra, mert babóca szívhangját nem igazán lehetett hallani, majd hirtelen nagyon furcsa hangokat adott a gép, azt mondta lassan vegyek nagyon mély levegőt, és nézte a pulzusomat. Ezután telefonnal a kezében kiment a szobából. kb. 1 perc múlva kivágódott az ajtó és az ügyeletes főorvos jött be. Megnézte az NST-s papírt, kérdezte hány percig tartott? Mire a szülésznő válasza: 2-3 percig. Most azonnal készítsétek elő császárra, szólt a parancs. Innentől felgyorsultak az események, én meg bőgni kezdtem, mert féltettem az én kis manómat, ill. az egész helyzet nagyon rémisztő volt.
Kb. 5 perc múlva megjelent a nőgyógyászom, elnézést kért, a füstös szagáért, de éppen sütögettek a kertben. Közben folyamatosan 5-10 ember szaladgált körülöttem. Megkaptam az érzéstelenítést, és megkezdődött a műtét. Csak két dolog járt a fejemben: Lilinek ne legyen semmi baja, és hogy az érzéstelenítő hatása kitartson a végéig.
22:05-kor 2750 g-al és 50 cm-el megszületett Lili, aki azonnal felsírt. Megmutatták, majd elvitték.
A műtét után, ahogy toltak az őrzőbe, odajött a csecsemős nővér és megnyugtatott, hogy minden rendben van a leányzóval, a kis öklét gyömöszöli a szájába.
Egész éjjel nem aludtam, és reggel, amikor megszűnt az érzéstelenítő hatása, nagyon fájt mindenem. Délben kellet felkelnem, és pár kört sétálnom az ágyam körül. Délután már kihozták a picit szopizni, és amikor mellém tették az ágyra, minden fájdalmam elmúlt. Szerdán jöttünk haza, a hasam időnként elviselhetetlenül fáj, de a pici manó minden fájdalmat feledtet, még akkor is, ha éjszaka nem sokat alszunk.

Próbálok képet feltenni:
Kép Lili 1 naposan

Kép Lili 1 naposan_még 1x

Kép Megyünk haza

Kép A Genesisben megmondták, hogy nagy lábon fogok élni_ bejött
Vendég
 


Nők :P
Huhh, tényleg ijesztő lehetett az egész helyzet, de gratulálok! Lilike csodálatos!
S kiderült végül, miért kellett ilyen gyorsan kivenni? :shock:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Dalmi :P
Édes vagy, nagyon köszönjük!
Puszi,
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Zöldi! Köszi!

Katica! Vanda! Csodásak a pocik. :wink:

Monic! Gratula a kiskönyvhöz!

Boni! Fanni! Édesek a pasik!!!

Nők! Gratula Lilihez! Tudtam én, hogy már babázol.

Csajok! Most AFP előtt lehet inni, vagy nem? A vénámnak jól esne a víz.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna :D
afp előtt lehet

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Köszi! Én is így gondoltam. :wink:
Akkor reggel megyek vért adni.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Nők!
Gratulálok Lilihez!!

(ma megszületett az unokanővérem kisfia is :) )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Gratula az unokanővérednek a kisfiához. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Nők!
Gratulálok!!! De mi volt a gond az NST-n??? Vagy nem is mondták?

Hanna!
Igyál nyugodtan, az AFP nem éhgyomros.
vovanda
 
 


Nők!
Gratulálunk Lilikéhez, gyönyörű baba! Sokat gondoltam rátok a napokban, mert nem volt semmi hír rólatok. Jó egészséget, gondtalan babázást az egész családnak!

Fanni!
Annyira aranyosak a fiúk, cukorfalatok! Olyan jó nézegetni a képeket!

Vanda!
Csini vagy!

Orsi!
Unokaöcsikéhez gratulálunk! Látom, gyarapszik a család!
Sikerült a reg. az e-bayen, mostmár csak ezt a paypalt kellene megoldani, de túl nagy a keretünk a hitelszámlán, ezért a férjem ódzkodik tőle! Fizetni meg ugye kell valahogy... :?:

Rólunk: elkezdtük a 19. hetet. Sajna, szednem kell ezt a Verapamil nevezetű valamit, mert iszonyat elviselhetetlen volt már a pulzusszámom, 105-120 tartományban mozogtam. Remélem, a babákra nem lesz semmilyen káros hatással. Azért, ahogy lehet, tűrök, a doki 2x1 szemet javasolt, de én csak 2xnegyedet veszek be. Így is javult valamelyest a helyzet.
Kép
szöcske
 
 


Nők!
Hatalmas Gratuláció Lili babához!!!! Nagyon édes! :P :P

Fanni!
Nagyon aranyosak a fiaid! :P

Kép

Kép
donika
 
 


Sziasztok!

Nők!Gratula Lilihez!Nagyon szép babácska!:D(Huhhh, azért nem semmi szüléstörténet...)
Fanni!Jajjj...Nagyon édes az utolsó kép, (persze a többi is :wink: ), de ez nagyon!

Kati!Köszi a táblát! De széééép!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Nők
Sok szeretettel gratulálok én is! Nagyon szép kislány Lili!

Fanni
a fiúk mekkorát nőttek! Nagyon édesek!

Vanda
Nagyon csinos vagy!!! Sztem pici a pocakod. :P

Viktu
nektek is nagy nagy gratula és drukk! Meglestelek már korábban a másikon, várunk nagyon! :wink:

Orsi
Gratula az új kis családtaghoz.

Szöcske
ha lemegy a nagy meleg van rá remény h. mérséklődik a p.szám, nem?

Katica30
Kérlek a Bálintot töröld a táblából, csak a Lénát kérem. :wink:
Írok majd privit is, csak mostanában nem nagyon értek célba,ezért írok ide is hátha olvasod.

Közben én is babáztam, hugomnál voltam pár napot. 7 hónapos a kisfia és egy kis csoda, jókedélyű röhögős, aztán 2 hós kislányt is látogattam...mhhh alig bírok magammal, nem lehet ezekkel a drágaságokkal betelni! :D

Kép
katica_75
 
 


Hú, de régen voltam! Nyaralászok, és nézem, apa hogyan dolgozik. Alakulgat a házikó, nagyon élvezem.

Nők! Nagy szeretettel gratulálok gyönyörűségetekhez!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi!
De jó neked. Mehetnékem az lenne, csak a pasimnak már nem nagyon van szabija és a közérzetem sem éppen nagy csavargásokhoz való. A hangulatom is hullámzó, azt hiszem, én nem tudnám magam olyan türelmesen elviselni, mint a párom... :oops:
vovanda
 
 


Sziasztok!
Kicsit beugrottam.

Katica, sajnos a pulzusszám emelkedése nem a melegtől van, ezért mindenképp szednem kell ezt a Verapamilt, mert csak így bírok létezni.

Vanda, a közérzeted majd csak javul mihamarabb!

A hétvégén leugrunk mi is a Balcsira egy villámlátogatásra, azért csak ennyire, mert Apának szintén kevés a szabija és kellene a szülés utánra is, ha az idén megszületünk. Bár valahol olvastam, hogy apukáknak jár 5 nap szabi fizetett a szülés után, gondolom, ikreknél is ugyanennyi, miért lenne dupla? Meg a FŐNÖK sem bírná nélkülözni szegény dolgozóját sokáig...
Puszi mindenkinek
szöcske
 
 


Szöcske!
A párod a szülést követő 2 hónapon belül veheti igénybe az apaszabit (bocs, lusta dög vagyok, a jogszabályi hivatkozást nem kerestem meg). Ikrek esetében is 5 munkanap jár, a születési anyakönyvi kivonat másolata kell a munkáltatónak.
vovanda
 
 


Vandus!
Köszi az infót!

Babahordozókat megvettük, teszek fel róla képet. Már csak a babakocsi hiányzik, kb. 1 hónapja vadászunk rá, de már írtam róla, úgyhogy biztos unjátok a témát.
Kép

Vasárnapig a Balcsin vagyunk, mindenkinek jó pihenést!
Kép
szöcske
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenki nyaral.

Szöcske! Nagyon szuper a zsákmányod. :wink:
Jó nyaralást nektek is.

Remélem, mindenki jól van.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Szöcske!
Klassz a hordozó.

Hanna!
Vagyok, csak alig élek, 3 napja lüktet a fejem, nem tudok vele mit csinálni. Megint jön valami front, nagyon megérzem. Zsebi nyüzsög rendesen?
vovanda
 
 


Vanda! Örülök, hogy jól vagytok. Sajna a fejfájás nekem is megvan. Már jó lenne, ha egy kicsit hűvösebb lenne.

Őszintén szólva, én nem tudom, Zsebi nyüzsög-e. :oops:

Mai pocak:

Kép

17.hét

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna
nagyon kis csini vagy! :D Én is asszem 18+4-en éreztem először a mocorgását. Hanyatt fekve ért a felismerés, hogy ez már tuti az.Ezt egyébként azóta sem díjjaza! :shock: :lol: Te is nemsokára megtapasztalod! :)

Szöcske
Szuperek a hordozók! :)
persze tudom h. nem a melegtől van, csak nekem akkor mindíg még magasabb.

Vanda
jobbbulást!

Kép
katica_75
 
 


Hanna!
Szépen gömbölyödsz!! :lol:
Ami a mocorgást illeti: Manóval én félidő után kicsivel mondtam határozottan, hogy ez az. Most meg az ikreket néha már érzem. Állítólag többedik terhességnél hamarabb érzed, már csak azért is, mert tudod, hogy mit kell érezni. Az elsőnél teljesen bizonytalan voltam.
Aki nyaral, attól bocs, de legszívesebben már esőtáncot is járnék, csak ne fájjon a fejem. :oops:
vovanda
 
 


Sziasztok,

Hanna,

nagyon szép pocid van. Szerintem biztos felismered majd, ha Zsebi mocorogni kezd. Kb a 18. hét tájékán szokták először megérezni a kismamik. Nem mintha lenne ebben taptasztalatom :oops:
Csütörtökön végre elvitték a laptopom a szervizbe, pénteken érdeklődtem de még hozzá sem nyúltak. Nem tudom, hogy mikorra lesz végre készen... :roll:

Vanda,

fejfájás nekem is van, nekem mindig a lehűlés előtti fülledt melegtől lesz migrénem. Nem szoktam rá bevenni semmi gyógyit csak fekve szenvedek, sokat iszok mert azt mondják, hogy a folyadék enyhíti a fejfájást.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic!
Törpe vízműtelep vagyok, annyit vedelek. De amúgy is szokott migrénem lenni. Ha nagyon nembírod, Panadolt vagy Algoflexet vehetsz be (gyerekorvos sógorom jótanácsa). Sajna nekem hányingerem is van, ha nagyon begörcsöl, és hát Manó mellett feküdni... Na ezt inkább hagyjuk. Várom az ovikezdést, bár szept. 5-én vizsgázom, szóval tanulás lesz.
vovanda
 
 


Sziasztok,

Nők,
Gratulálok gyönyörűséges a kislányod. Minden jót kívánok neked!

Fanni,
Hogy nőnek a fiúk, nagyon aranyosak.
Vendég
 


Sziasztok!

bocsi az eltünésésért, de anyósomék itt voltak babázni..

Hanna édes a pocakod!

Vovanda szépek a hordozók!

Fanni Mi és Má nagyon szépek!

mi jól vagyunk..annyira nem vagyok kimerült, mert pici fiam egy tünemény.
Vendég
 


sziasztok!

nők: gratulálok, sok boldogságot kívánok!

mai tábla:


Kép

kati
katica30
 
 


Sziasztok,

Vanda,

remélem, hogy már javult a fejfájásod. Biztos a hidegfront miatt volt.
Kitartás a tanuláshoz!

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Boni
akkor tényleg nagyon szerencsés vagy ezzel a kissráccal!! És milyen ügyesen tartja már a fejét!!! :shock: :P

Katica
köszönjük a táblát és hogy javítottál!
Drukkok mennek innen is ++++++++++++++++++++!!!!!!!!!!!!

Furi hogy mi lettünk az elsők, bár még min. 2 hónap van (REMÉLEM!!) ...kár hogy most nem fognak úgy potyogni a babik mint az elmúlt hetekben.Na de majd utána!!! :wink:

Kép
katica_75
 
 


Sziasztok!

Katica! Köszi a táblát!

Boni! Köszi.

Katica! Bizony, te lettél az első. :wink:

Remélem, minden kismami jól van.

Sajna én is megnyertem az alacsony AFP-t. A doki, aki kinyomtatta közölte: határérték alatt van, valószínűleg beteg a baba.
A dokim nyugtat, sajna nem nyugszom.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna! A rossz AFP semmit nem jelent, idejétmúlt vizsgálati módszer. Én bejelentkeznék az Istenhegyire Hajdú doktornőhöz, és Ő megmondja Neked a frankót. :lol: Ne hergeld magad feleslegesen, de értelek, azért írom, hogy nézesd meg szakértővel. Barátnőmnek mindkét gyereknél alacsony volt, egyiknek sincs semmi baja! :lol:

dkata
 
 


Kata! Köszi! Bejelenkeztem. Csütörtökön meg is néz. Remélem, minden ok lesz.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 



Kata! Édes vagy. Sajna hamarabb nem tud. :( Így is úgy hívtak vissza, hogy mikor menjek. 2 hétre előre telve vannak a helyek.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: