Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem tudok sajna visszaolvasni, mert ezerrel dolgozom (szeretnék ma fél hatkor hazamenni).

De mindenkinek nagyon boldog, áldott, szeretetteljes karácsonyt, és nagyon szuper új évet kívánok! Kép

shine
shine
 
 


Sziasztok!

Jelentem, élek. Mit élek, virulok! Kép

Két SOS ügy miatt szaladtam fel a netre.

Egyik:
Boszi! Fogadd óriási gratulációmat a babóca miatt! Sok örömet, boldogságot és jó egészséget kívánok az egész családnak!

Másik:
Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Békés Boldog Új Esztendőt kívánok!

Magunkról röviden:
Nándival nagy út előtt állunk, ugyanis holnap hajnalban indulunk haza szüleinkhez vidékre (párommal ugyanazon városban születtünk). Ott töltjük a Karácsonyt, amit már nagyon várunk.
Manó egyébként kitűnő állapotban van. Szépen növöget és szépen csinál mindent, amihez csak nekilát. Kép
Ha valakit érdekel a legújabb külseje, örömmel venném, ha megnézné a "Benő: Nándi ma" albumot. A "Benő: Nándi régi"-ben is vannak képek, csak régiek. Kép

Pirus! Örülök, hogy van már netetek!

Üdv mindenkinek, legyetek nagyon-nagyon jók!
Benő
beno
 
 


Sziasztok!

Beno! Megnéztem a képeket, nagyon klassz srác a Nándi! (Mi nem vállaltuk a vidéki utat még Szabolcs csak hét hetes, nem teszem ki ennek... majd jövőre, úgyis az lesz az első igazi Karácsonya...)

Nagyon szép Karácsonyt kívánunk mindhárman mindenkinek! (Legalább olyan szépet, mint a miénk!)
Fulescsacsi
 

 
 

Sziasztok!

Mindenkinek köszönjük a sok szívből jövő gratulációt Manócska megszületésére.

Tegnap voltunk két hetesek, egyre élénkebb a kis bocs, szépen hamizik általában 4 óránként, éjszaka csak egyszer ébred fel, kb 2 óra körül. Vagyis nagyon rendes kiskölyökKépKép Kedvenc játéka jelenleg, hogy finoman kiköpi a cumit a szájából, majd kis torna után (fejmozgatás) visszaszerzi és boldogan cumizik továbbKép

Mindenkinek nagyon boldog, békés és szeretettel teljes Karácsonyi ünnepeket kívánunk!

És mindenkinek csak azt kívánjuk, amit magának is kívánna.

Dani, Ági és Danipapa

Kép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Kedves topiklakók!

Nagyon boldog, békés Karácscsonyt kívánunk Nektek és családotoknak!

Puszi: Pirus és Zsombika

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Kedves Mindenki!
Mi is nagyon boldog karácsonyt kívánunk, sok szép ajándékot, nemcsak ma estére, hanem az egész jövő évre is.

Puszi, Angi, Dorka, Andris
UI: Külön üdvözlet azoknak, akik ma ügyelnek, és esetleg olvassák odaát.
angi
 
 


A MÁV-os ügyhöz: nem az a lényeg, hogy ki vezette a szülést, hanem, hogy ki volt az aki beindította....


A szülésznő azért dolgozik éjszaka, hogy az orvos tudjon alukálni és csak az utolsó percben kellti fel illetve hívja be, mert különben morognak. De persze a nagy lóvét ők teszik zsebre....
Névtelen
 


Sziasztok!

Van itt valaki? Nálunk lement az első 4 roham, holnap lesz mégegy, aztán Szilveszterig pihenés. Ma egész nap ágyban voltunk, ami nagyon ránk fért, egyrészt a 27 éves hagyományt folytatva az ünnepekre jól benyaltam valami vírust, másrészt nagyon lefárasztott minket az előző 2 nap. Hajnali 3-kor feküdünk és 7-kor már ébresztett Balázs.
Viszont ma estére a lakás már majdnem úgy néz ki, mint 23-án.
A Szenteste nagyon jól sikerült, a kaják finomak lettek, Balázs összes ajándéka telitalálat volt!!! KépKép
Beszédfejlődés töretlen, Szenteste a mennyből az angyal alatt elkezdte hajtogatni, hogy zik-zik-zik vagyis Micimackó, tegnap egésznap Olivérrel, az unokaöcsivel voltunk, délben már mondta, hogy Ojiiii és ma is, amint meglátta a képeken, már mondta KépKépKép Nagyapám felkapcsolta őnáluk az ólomkristály csillárt, mire Balázs elkezdett mosolyogni, szeme ragyogott, odament alá, nézte-nézte és elkezdett visítani valami ilyesmit, hogy jáháháháááááá és teljesen boldog volt Kép Hiába, az másképp csillog, mint az itthoni snassz üvegbúra Kép Ma pedig így búcsúzott az öcsémtől a telefonban: csá!

Kicsit megrázta a hirtelen nagy tömeg, így mindkét nap estére teljesen bekattant, de az ajándékoknak azért így is nagyon örült.

Képek itt!

Mi ki sem látszunk a beigliből és a mézeskalácsból és már komolyan ételmérgezést fogunk kapni, de eszünk rendületlenül Kép
A trabi tegnap este sajnos már nem indult be, ma reggel egy trabantos ismerős 1,5 óra alatt beindította és eldöcögtünk vele egy szervízbe, ahol jan. 5-ig pihen és akkor majd megcsinálják.

Névtelen!
Egyetértek. Az (is) a fontos, hogy ki indította be és milyen módon és hogy erről szólt-e a szülést levezető orvosnak. Egyébként az anyuka állítólag román volt és azért jött át hozzánk és éppen a MÁV-ba szülni, mert félt, hogy odaát nem figyelnek rájuk eléggé...

Annamari
muter
 
 


Annamari!
Tündériek. Én vagyok. Kép Bár csak ritkán. A fiam így szólt, mikor meglátta a fotót: Máté vagyok. AMI Szabad fordításban annyit tesy: én vagyok a képenKép

Igen. Igaza van nébvtelennek. De az is kérdés, hogy miért indította be. Csak a pénz nem lehet ekkora mozgatórugó. Vagy mégis? Szomorú.

Remélem mindannyiótoknak szuper volt a Karácsonya! A mi ajándékaink is nagyon bejöttek! Kép

Pussz. Majd megpróbálok bevarázsolni egy fotót az új profiomba.Kép

Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek boldog karácsonyt!!!!!Kép

Bocsi, ritkán vagyok, egyrészt átlag kétnaponta rókázom (bocsi), másnap regenerálódom, így eléggé "jól" vagyokKépKép Az a jó kis pulyka....Kép Meg a málnaleves......brühühühüüü

Viszont muszáj egy kis dicsekvést beiktatnom:

Peti karácsonyi ajándéka: Szobatiszta lettKép

eddig semmi jelét nem adta a téma iránti érdeklődésnek, (tudta, miről van szó, de nem izgatta), 23.-án viszont én pisiltem, lehúztam, közölte: Petike is ! Mondom: á, csak az, aki pisil, az húzhatja le. Erre tolat, tolja le a harisnyát, : Petike is. Mondom, jó. Felültetem. Kéri az újságot. Szomszédság összecsődítve tanúnak (gondolván úgysem ismétli meg).
Azóta 5 napja egyetlen egy baleset sem történt, már a kocsival is úgy megyünk (bátran) hogy nincs rajra pelus, sőt ma pisilt a tescóban, és a megatoysban is. Igaz, a wc ülőkét vinni kell mindenhová (elég vicces), mert bilibe nem megy a dolog. Ja, tegnap volt még egy poén: Csabi ül a wc-n (neki ez bő fél óra volt eddig) Peti ezerrel veri az ajtót, hogy: Apppaaaaaaaa Kakkkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!! Apa persze nem jött ki....Én hónom alá vettem a wc ülőkét, és átkopogtam a szomszédbaKépKépKépKép

Bocsi, jó kupi van a wc-ben, mert szétdobáltam minden amire nagy hirtelen megtaláltam az ülőkétKép

Pusza: KataKép
LadányiKata
 


Sziasztok!
Annamari! Klasszak a képek! Látom Ti is nyüzsögtök Karácsonykor! Nekünk ez most kimaradt...

Kata! Gratulálok! Nagyon helyes a Peti!

Nálunk olyan kis csendes volt minden. Sosem volt még ilyen Karácsonyunk. Nem kellett vonatozni, rohanni egyik rokontól a másikig, hanem itthon voltunk hárman, fogadtuk az ajándékköszönő telefonokat a családtól, meg a "boldogkarácsonyt"-sms-eket az ismerősöktől, illetve viszonoztuk. Apa 24-én dolgozott kettőig, a karácsonyi vacsorát úgy főztem meg, hogy kisfiam rám volt kötözve a kendővelKép. Délután beficcent egy kis hasfájás, de azért jól sikerült az este, énekeltünk, bár Szabolcsot persze nem izgatta az egész. A legjobb az volt, hogy 25-26-án Apa teljesen végig velünk volt, nem ment boltba, vagy ügyet intézni, hatalmasat sétáltunk a Népligetben a ragyogó napsütésben.

Aztán tegnap este felhívott az apósom a munkahelyéről - vasutas, éppen szolgálatban volt - és egy kellemes beszélgetésnek nagyon rossszízű vége lett. Kishíján összevesztünk. Kérdezte, hogy mennyi teát iszik Szabolcs, mondtam, hogy semennyit. Erre: te nem vagy szomjas étkezés után? Próbáltam neki fejtegetni az anyatej tulajdonságait, de hajthatatlan volt. (Neki egyik gyereke sem szopott, mert anyósomnak nem volt teje...) Ma Apát is felhívta, hogy szomjan fog halni a gyerek... Eddig úgy örültem, hogy jönnek 30-án, de ha erről fog szólni a nap, hát....

29-én nagy utat teszünk megKép. Elmegyünk Óbudára a barátnőmékhez. Tiszta izgi!
Fulescsacsi
 


Fcsacsi!

Jajj neeeKép

Ismerős nagyon.

Egyszerű: mondd, iszik teát, amikor jönnek, mondd pont most ivott, legközelebb este (vagy olyan időpontban, amikor már nincsenek ott) kap.

Kegyes hazugság, de legalább békén hagynakKép

Pusza, nyugi: KAta
LadányiKata
 


Sziasztok!

Kata!
Ez aztán az ajándék!!! Gratula Peti ügyességéhez! KépKép

Fcsacsi!
Egyetértek Katával! Hát persze, hogy adsz neki teát! Ha nem telt még le a 3 óra az előző szoptatás óta és sír, akkor megteáztatod. Véletlenül sem igény szerinti szoptatás, hanem tea. Ezt a felettünk lévő generáció imádja. Ezt akarják hallani. Aztán meg úgy csinálod, ahogy akarod. Nem érdemes az anyósnál okosabbnak lenni, mert azt rossz néven veszi. Főleg gyereknevelésben Kép

mi ma újabb képeket követtünk el, íme Balázs új autója:
Kép

És így lámpázza már a fülecskéjét egyedül:
Kép

További mai képek pedig itt láthatók, közvetlen déli alvás után készültek, mindegyiken kis álmos még Kép

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Ja ja!

Én legutóbb azt kaptam meg: Honnan tudod hogy most lesz tejed? (Peti 7 hónapig szopott) már a kórházban 100-akat fejtem le, a másikból ömlött amíg szopott)

Hát nem tudom, de már most a szoptatós melltartóimat hordom, amik kicsikKép akkor hordtam, amikor belövelt a tej.
Összehasonlításképpen: szopi után a nyár elején a cicim "körmérete olyan 75-80 volt. Max 80. Most 97-nél tartok, ls allig bírom el, éjjel is kell a melltartó mert nem kapok levegőt.... tudom, hogy nem jelent semmit a tejjel nincs összefüggésben (elvileg) de mégis biztató, bár kényelmetlen jelnek veszem. Szerintem a hányással is összefüggésben van, mert nappal bármit ehetek, semmi bajom, este vízszintesbe kerülök, és már émelygek is. Lehet, hogy nyomja a gyomorszájamat????
Ezzel kapcsolatban félek, nem-e valami epe-probléma.....nem hiányzik egy műtét vagy korház a szülés után...Csabi mit csinál a gyerekekkel??? Na meg olyan keményen elhatároztam, hogy csak szopi lesz, nem kéne egy ilyen kavar....
Ráadásul talán a család is kivételesen támogat majd, mert Peti ugye ekcémás Apától örökölte, mondta is a bőrgyógyász, igen, látja Apáét, a gyerek is egyértelmű ekcémás, Anna is nagy valószínűséggel az lesz, a legjobbat azzal teszem, ha csak szoptatom amíg csak lehet, tápszert semmi szín alatt ne!!!!!! Remélem a gyerek érdekében ezt megértik, és nem erőltetik úgy a tápszert mint Petinél.


No menek mert most aludt el a nagyfiú, kivételesen engedte a pelust feladniKép

Pusza: Jó éjtKép

Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!

Kata!

Szép ajándék Petitöl, jól idözített, hogy éppen karácsonykor mutatta be mit tud. Gratula!

Annamari!
Jó képek :-)

Fcs!
Én azt ajánlom, hogy állj ki amellett amit gondolsz. Mert most még csak a teázásba szólnak bele, de aztán jöhetnek a többi dolgok is.

Ezen a teás problémán Daniellával mi is átestünk annak idején. De mi is elmagyaráztuk, hogy miért gondoljuk másképp. Vita is kerekedett belöle, volt egy kis sértödés is, mert úgy érzezték, hogy amit ök tanácsolnak, azt mi csak rossznak tartjuk. Nem, de nem minden 30 évvel ezelötti módszer jó.

E miatt ne mérgelödj sokat. Csak ne bizonytalanodj el, mert ha észreveszik, tovább tarthat, hogy meg akarnak gyözni az ö igazukról.

Puszi
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!

Benő!
Megnéztem Nándimanót, nagyon édes kiskölök és gyönyörűek a szemei!!! Neked is nagyon jól áll a rövid haj! Kép Írhatnál gyakrabban és pl arról, miket csinál, hogy van, satöbbi Kép
Mindjárt válaszolok a mailedre!

Kata!
Hogy Te miken képes vagy aggódni Kép
Úgy érted, hogy hanyatt fekvéskor a melleid nyomják a gyomrodat és ettől hánysz? Az én laikus véleményem szerint ez elég valószínűtlen. Sokkal inkább a baba alulról nyomja már a gyomrodat és ettől a gyomorszájad már nem úgy zár. Így természetes, hogy vízszintesben jön az émelygés, mert szabadon visszacsorog a kaja a nyelőcsövedbe.
Epe... Azt megéreznéd. Az nem egy egyszerű rosszullét. És ha epe lenne is, akkor sem kell egyből a műtétre gondolni Kép Nekem van vesekövem, meg már epekövem is, komoly beavatkozás még egyik miatt sem volt, az epémet még az életben soha nem éreztem.
Tápszer: Azért a semmi szín alatt egy kicsit szélsőséges megnyilatkozás volt a dokitok részéről... Pl a HA tápszerek egyáltalán nem okoznak ekcémát és a tejalapúak is igen ritkán. Ami ekcémát okozhat, az a tehéntej. Persze nyilván, szoptatni, amíg csak lehet, de ha az már nem elég, akkor igenis tápszer. Mi is vártunk a tehéntejjel 1,5 éves korig, abban a félévben, amíg szopi már nem volt, tehéntej meg még nem, tápszert adtunk.

Csilla!
Én próbáltam kiállni az igazam mellett anyukámmal szemben, de az lett a vége, hogy ő a maga igazát hajtogatta, én meg a magamét. Mintha a falnak beszélnék._Nem_akarta_ megérteni. Úgyhogy csak legyintettem és mindenre azt mondtam: persze. Teát persze nem adtam Kép, csak júliusban a 40 fokban. Akkor igényelte is. Mivel nagyon hasfájós volt, az nem működött, hogy félóránként szomjoltó cici, ezért kapott teát.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy lemaradtam, de Vojör (bocs, de nem tudok hosszú ö-t írni a gépemen) válaszolt a kérdésekre?

Kata!
Ne aggódj! Szerintem csak Anna nyom.

Annamari!

Nekem anyósom volt a tea párti. Anyukámmal szerencsére nem volt gondom, még ö mondta nekem, amikor Danka megszületett, hogy nehogy teáztassam majd a gyereket. Én sem kaptam teát kicsiként, csak egy éves korom után vizet, amikor a szopizást elhagytam.

Daniellával 2001 nyarán 3 hónapot voltunk Mo-on, (ö februári), de szerencsére elég volt neki a sürü cicizés a nagy melegben.

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Angi!
Írok egy nagyon S.O.S. mailt!!!
Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Lehet, én is úgy gondolom, hogy Anna nyom. Nagyon remélem....valószínű, hogy ez az esti evés dolog is e miatt van. Mert ha nem eszem 5 után, amire lefekszem mondjuk 11-12-kor már semmi nincs a gyomromban, tehát nincs mit nyomni. Remélem, hogy nem epe...csak abból gondoltam, hogy mindig (gyengébb idegzetűek ezt ne olvassák) a végén zöldet és keserűt rókázom...
Na mindegy, majd fél lábon is ezt a két hónapot valahogy.....Kép

Peti már az őrületbe kergeti az ApjátKép Félóránként (afennét ha eszébe jut 2 órán keresztül 5 percenként üvölti: Apucika !!! Kakkkaa!!!!!!! És hát menni kell.....De Apucika kezd egy picurkát türelmetlen lenniKépKépKép

Azóta is stabilan nem csurgat be egy cseppet sem, igaz, kaka ma még nem volt, de tegnap este sikerült. Közölte is, hogy büdös......Kép

Hát igen, csak az elszántság nagy bennem, hogy tápszert nem, majd az idő/sors eldönti. Én csak szeretném, ha működne a dologKépKép Elképzeltem, hogy milyen könnyű lenne pl nyáron elmenni bárhová, cumisüveg nélkül, cici meg kéznél....ha megy persze a dolog. Majd léciléciléci, ha elbizonytalanodom, vagy valami, biztassatok már, jó?????? A Petinél is ilyen jó kis társaság kellett volna, aki helyreráz, nem egyébbb "segítségek"....
A vizen én is gondolkodtam a nagy melegben...

Na pusza, mert Anna felébredt, és megőrült (tegnap hihetetlenül élvezte az Mtv-n a Zorán koncertet), Peti meg üvölti, hogy kakaaaa (a változatosság kedvéértKép)

Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!

Köszi a biztatást! Az a szerencse, hogy a szüleim nem ennyire belemászósak, csak apáéi. És még nagyobb szerencse, hogy mindannyian kétszáz kilométerrel odébb laknak. Amúgy ezt a tea-dolgot szerintem apósom egyedül okoskodta ki, mert amikor beszéltem anyósommal ő nem is említette. Neki az a mániája, hogy minden beszélgetést azzal kezd: van még tejed? Mert neki nem volt. Irigyli ezt tőlem, vagy, mi?

Annamari! Ezek a képek is klasszak! Apának nagyon tetszik Balázs! (Imádja a fiúkat.)

Kata! Ne hagyd magad! Olyan frankón biztattál engem tej-ügyben, hát most magad mellett kell kiállnod! Mi lett Peti ujjával? (Írtam neked levélt vagy ezer éve, megkaptad? )

Sajna mégsem kalandozunk holnap, mert a barátnőmnek vírusos hasmenése vanKép.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Jajj, Csacsi, persze, csak megint Apa mailjére ment, és nem szóltKépKép
Aki hamarabb megnyitja a gépet, az olvas új levelet...

Jó is és rossz is a 200 km. Nekünk nagy segítség, hogy itt vannak 15 perc alatt, ha kell. Viszont igaz a mondás, hogy addig jó, amíg az anyós papucsban nem tud átjönniKép Nekünk én úgy érzem, kicist jobban beleszólnak, mint kéne, de ez se rosszindulat, inkább az az érzésem, mintha a fiúk mellé még egy gyerekük lenne (én) és ugyanúgy próbálnak terelgetni, irányítani, mintha két tízévesre lenne bízva egy baba....tehát mintha mi nem lennénk képesek egyedül életben tartani a gyerekeket.

Valahogy a felettünk lévő generáció mániája a tea, meg a van-e elég tejed, honnan tudod, hogy lesz egyáltalán tejed dumák, tiszta jóindulatból (komolyan) mert félnek, hogy éhenhal az unoka, nomeg nem értik, mi miért ellenezzük a tápszert, amikor nekik ez egy nagy segítség, könnyebbség volt. Kb mint a mosógép. Tehát azt akarom kinyögni, hogy Ők csak a jó oldalát látják a tápszer dolognak, nem értik, miért "halasszuk éhen" az unokát, másrészt, így nem lehet eredményt felmutatni, hogy ennyit és ennyit evett meg a gyerek, mert a szopit nem lehet ellenőrizni.

No megyek róka komát nézniKép szokás szerint. Már kez egy kicist nagyon elegem lenni. Nem igaz, hogy erre nincs semmi.....hánynak a nők a terhességtől x éve, amióta nőgyógyászat van, és még mindig nincs erre semmi gyógyszer.......

Vojőr? Valami trükk? Népi gyógymód???Kép Kismamáktól hallott bevállt gyakorlat???

Na pusza: Kata
LadányiKata
 


Szépjóestét!

Kata!
Szerintem nemcsak az hányhat epét, akinek beteg az epehólyagja! Nem szeretnék belemenni a részletekbe, de lehetséges ez egészséges béléssel is! Talán épp a terhesség teszi... Nem tudom.

Fcsacsi!
A van-e tejed az kötőszó a nagyiknál és a dédnagyiknál! Ha jobban megfigyeled, észreveszed, hogy a válasz nem is érdekli őket, egyből előjönnek a saját történetükkel Kép Egyszer nagyanyám megkérdezte szoptatás közben, mikor Balázs éppen mellényelte a 4 sugárban spriccelő anyatejet, hogy van-e tejem. Mondtam, hogy hát akad Kép
Ne aggódj, nem irigylik, csak nem tudják elképzelni, hogy tényleg elég.

Képzeljétek, Balázs rájött, hogy a szaloncukor a karácsonyfán terem. Azóta vezet kézenfogva a még ki nem ürült szaloncukrokhoz, hogy hamm-hamm. Az ünnepek alatt kapott, de ma már nem. Hát azt a hisztit! Ma jó passzban voltam és ilyenkor imádom, ahogy hisztizik. No könnycsepp, lefelé görbülő száj, piros arc és a dühös bömbölésből egyre bizonytalanabb nyekergés. Mindez jó 15 perc alatt. Aztán az ölembe bújt és elkezdte nézegetni a hasamat, miközben a cumija alól mormogta, hogy "háto" (háta). Azt hittem, megzabálom!
Ma nézte a tv-t, szokása szerint 2 centiről (nem győzzük leszoktatni erről, 3 napban 1-szer néz tv-t, akkor is belemászik a készülékbe) és hirtelen bejött a képbe egy nagyon ijesztő pasi. Szegény úgy hátrahőkölt! Nagyon-nagyon megijedt! Úgyhogy nagyon meg kell válogatni, mikor mit nézhet a tv-ben! Nem gondoltam, hogy már ilyenektől megijed, eddig csak zajtól, ilyesmitől ijedt meg.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok! Na ez is megvolt, megúsztuk a cseszegtetést, annyira el voltak bűvölve, és hát a gyereken messziről látszik, hogy enyhén szólva jól táplált, és úgy nő, mint a gomba... Kaptunk ágyra szerelhető forgós-cuccot, meg mindenfélét, mindenki jól érezte magát, és délután még a barátnőim is eljöttek, ami hab volt a tortán. A fiam úgy mosolygott mindekire, hogy tisztára féltékeny voltam. (Nem mintha rám nem vigyorogna folyton...)

Szóval egészen jól sikerült nap volt.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Utolag is kellemes unnepeket mindenkinekKép Es boldog uj evet, ha holnap nem jarnek erre!

Lacko ma betoltotte elso eletevetKép Rakok fel rola 2 kepet, ilyen volt es ilyen lettKép

Kép
Kép

orsoly
orsoly
 
 


Orsoly!

Nagyon Boldog Szülinapot Lackónak!
Mekkorát nőtt.... igazán édes kisfiú.Kép

Mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet Kívánunk!

Puszi: Pirus és Zsombi

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Orsoly!
Nagyon boldog születésnapot Lackónak itt is!!! KépKép

Solya!
Szuper a kép a profilodban!!!!!

Fcsacsi!
Örülök, hogy kimaradt a cseszegetős program!
Megkaptam a mailt, szerintem még idén válaszolok rá Kép

Vojőr!
Kiváncsian várom a választ a kérdéseimre és szerintem nem vagyok ezzel egyedül!

Mindenkinek Boldog Újévet kívánok!!! Az ügyeleteseknek pedig eseménymentes éjszakát Kép

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek boldog új évet kívánok!

Annamari!
Ment egy mail privát.

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Orsoly,
azt hittem elment tegnap:
BOLDOG SZÜLINAPOT LACKÓNAK!!!!!!


És nagyon boldog eseményteli/telen újévet kívánok! (Szabadon választhatóKép)

Annamari,
kösziKép Kitaláltad, hogy ezt nem én fotóztam? KépKépKép

Solya
(Olyan furcsa kezdő felhasználónak lenniKépKépKép)
solya
 
 


Sziasztok!

Először is: mindenkinek igazán boldog új évet kívánok!

Túléltük a Szilvesztert, bár Apa nagyon mérges volt, mert a két lakással odébb lakó srác, akinél amúgy is mindig buli van, most felülmúlta magát hangerőben. Aztán szóltunk, hogy ha lehet halkítsák már le annyira, amennyire szokott szólni máskor a zene, akkor csak a konyhában hallatszik, a gyereket nem zavarja. De rendesek voltak, megtettékKép.

A mai kalandom: séta a Népligetben, szokásos kutyasétáltató törzsközönség, már arcról jópárral ismerjük egymást. Egyszercsak határozott léptekkel megindul felém egy addig nem ismert fickó. Megkérdezi, mennyi az idő. Mire kikotrom a telefonom, hogy válaszolhassak, megcsörren az ő telefonja. Hoppá, a faszinak van telefonja, tehát ő is meg tudta volna nézni, mennyi az idő... Beszél pár szót valakivel, én közben megyek tovább. Közben olvasok, mint mindig, ha Apa nem jön velem. Faszi hirtelen mellém lép: "Ez nem érdekesebb?" - kérdezi, kezében pornómagazin. Mondom, nem. "Miért?" (Micsoda hülye kérdés?) Hát - mondom - én most ezt szeretném olvasni. Ő: Ezt csinálni jó. Nem akarod? Én: Köszi, erre a célra a férjemet tartom. Ő: Ja, bocs. - és elmegy.

Én utána inkább viccesnek találtam az esetet, de amikor felhívtam Apát, és elmeséltem neki, azt mondta, vesz nekem egy gázspray-t...

Solya! Tényleg klassz a kép! Aranyos, hogy Sára cumija színben harmonizál a ruhájával...

Annamari! Köszi a választ!

Orsoly! Lackó gyönyörű! Utólag is boldog születésnapot!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fcsacsi!
Hát ez durva! Végülis egy 2hónapost tologató anyukának máson sem jár az esze, mint mínusz tízezer fokban a Népligetben szexpartnert keresni, nem?

Nálunk az Újév igen jól kezdődött, Balázs hagyott minket 3/4 9-ig aludni, érdekes módon Apa is felkelt velünk együtt, bár ne tette volna!
Szerintem mindenki ismeri az IKEÁs ajtórácsot. Na annak van a 2 pöcke alul, amit rá kell emelni az alsó "küszöbre". Na abba úgy belerúgott az én férjem, hogy az a teljesen tompa kis bigyó egy kb 2 centi hosszú és fél centi mély lukat vágott a két lábujja közé. Tudni kell, hogy ő rosszul van minden sebesülés látványától. Namost én hallottam az ordítást, meg az ajtórács csapódását és jött be szegény lábából csöpögő vérrel. A vértől nem láttunk semmit, gondoltuk, csak egy kis horzsolás, beragasztottuk. Aztán levált a ragtapasz és gondoltam, csak megnézem azt a sebet. Merthogy én aztán bírom a látványt. Hát mikor megláttam, a gyomrom emelkedett vagy 30 centit (Ő pedig hosszan nézegette, majd kijelentette, hogy ez nem vészes Kép). Úgyhogy lehet, hogy holnap még tetanuszt is kap szegény. Holnapután meg műtik a szemét. Hozzá kell tennem, hogy életében nem kapott még injekciót és kórházban sem volt :-)


Én mostanában kicsit rosszul érzem magam a bőrömben. Balázs és Apája nagyon-nagyon jól elvannak egymással, olyannyira, hogy Balázs odamegy hozzá és odadugja a kis pisze orrát Apa szájához, hogy puszilja meg. Aztán megsimogatja az arcát. Ha adok egy falatot a kezébe, hogy ezt adja Apának, szalad és adja. Namost velem ezeket mind nem csinálja meg. Egyiket sem. Néha odabújik, hogy megpusziljam és néha ad nekem puszit, de ennyi. Ma Apa elküldte hozzám egy falat kajával, hát nem érkezett meg. Simogatást egyszerűen megtagadja. Ma este a szokásos búcsúzkodásos huncutkodásnál az én ölemből nagyokat mosolygott Apájára, én meg közben megpusziltam az arcát. Rámnézett, lehervadt a mosoly a szájáról és felváltotta a "Te meg mit akarsz itt?" kifejezés. Megmondom őszintén, nagyon rosszul esett.
Szóval csúnya dolog, de féltékeny vagyok, na!
De persze, ha éhes vagy valami gondja van, egyből hozzám jön. Úgy látszik, én csak ARRA kellek Neki!!! Kép

Mai képek a kis kísértetről itt!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!
Orvosválasztás elött állok. Tudtok véleményt mondani dr Csömör Sándorról? Vagy valahol találok információt róla? Köszi.
Erika
Névtelen
 


Sziasztok!

Látom nem csak nekem nincs időm mostanában gép előtt ücsörögni...

Tegnapelőtt elmentünk a barátnőmékhez, Szabolcs tündéri volt, mindenkire mosolygott, és sokkal kevésbé volt nyűgös, mint számítottam rá. Az úton oda, is vissza is aludt, meg aztán egész du, meg este csak enni kelt fel.

Annamari!

Klasszak a képek! El kell, hogy áruljam, hogy Apa kezd beleszeretni a fiadba. (Persze csak sajátja után...) Alig várja, hogy a miénk ekkora legyenKép.
Azt hiszem, hogy amit leírtál, az normális, de ezt gondolom, te is sejted. Elvégre ők férfiak. Nyilván kevesebbet látja, mint téged, és ha együtt vannak az apja teljesen másként beszél vele, mást játszanak, neki ez újdonság. Amit leírtál talán csak átmeneti időszak, és nem sokára egyenrangúak lesztek a szemében. Persze nem biztos.

Mi volt a szemműtéten? Majd írok mailt egy csomó kérdéssel, mert én is kacérkodom a gondolattal, hogy meg kellene csináltatni, de még bizonytalan vagyok.

Erika! Sajnos nem ismerem a doktort... Viszont itt mindegyikünk dokiját szívből ajánlhatjukKép.

Jövő héten megint nagy kalandjaink lesznek: én is megyek kontrollra, és Szabolcs is. Meg oltást is kap. (Brrrrr!!!) Majd beszámolok.
Fulescsacsi
 


Szia Csacsi!

Balázs már foglalt, én vagyok beleszeretve! Kép

Ezt az Balázs-Apás ügyet azt hiszem, csak én dramatizáltam túl. Mostmár én is kapos sok-sok simogatást, igaz, tegnap kaptam egy akkora pofont a fiamtól, hogy csillagokat láttam.

A műtét ahogy ígérték, fájdalommentes volt, nem úgy az azóta eltelt időszak. Páromat úgy látom, az a tény viseli meg igazán, hogy belenyúltak. Kért is vizet a műtét alatt, mert kezdett rosszul lenni. Dehát nekünk, szült-műtött embereknek ez ugye meg sem kottyan Kép

Mi is kalandos napok elé nézünk: Balázst elkezdem vinni a bölcsi játszóházába, beiratkozunk februártól, én pedig holnap beszélek a főnökömmel, hogy visszamennék februártól, csak kiveszem a felgyűlt szabimat, így márciustól állok munkába. Nagyon izgulok Kép

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Annamari, mi az a bölcsis játszóház? Sajnos itt Veresen bölcsi sincsen, de még játszóház sem, pedig jó lenne majd Zsombit is elvinni egy ilyenbe. Ráadásul az oviban is létszámstop van. Akinek a gyereke óvodáskorú lesz és éppen jön a kistesó, vagy anyuka otthon van a kicsivel, azt fel sem veszikKép Csak tudnám, hogy hova megy az a rengeteg adó, amit a megnövekedett lakoság és ipar fizet. Mert, hogy infrastruktúrára nem az hót biztos.
Balázs biztosan élvezni fogja az új környezetet és a gyerekek társaságát. Tényleg, milyen a hasonló korúak társaságában?
Hány órában mész vissza?

Én is gondolkodom, hogy megcsináltatom a szememet, de félek!Kép Még egy szülés után is. Pedig Zsombi kinyírta a szemüvegemet, úgyhogy nem lenne rossz.
Zsombinak tegnap kezdtük el a pupillatágítót cseppenteni, és holnap megyünk szemészetre. Nagyon vicces, hogy tágak a pupillái és szegény mellényúl a dolgoknak, mert most homályosan lát. Na jó, nem röhögöm ki a saját gyerekemet.

Lányok, ti tudtátok, hogy Solya moderátor lett?Kép Ezért kellett új profilt kapnia?

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Annamari!

Köszi az infókat, már meg is néztem a honlapot, szoptatás idején nem lehet csinálni, úgyhogy még addig összegyűjthetjük az árát. Az a lány, akit említettem, mondta, hogy neki is fájt pár hétig, és nem is látott vele olyan jól, de ez elmúlik. Én nem félek a műtéttől, mert ennél csak jobb lehet. Az a helyzet, hogy Szabolcs nem igazán érti a szemüveg-dolgot, azt hiszi, hogy kettő van belőlem, úgyhogy mostanában sokat vagyok szemüveg nélkül, mert a szemüveges Anyát annyira nem csípi. De amíg erre rájöttem! Nem értetttem, miért üvölt a kezemben, amikor máskor meg megnyugszik. Azóta működik a dolog, most azt csinálom, hogy akkor veszem le, teszem fel a szemüveget, amikor rámnéz, hogy szokja a dolgot. Elvégre - ahogy a babagondozó barátném mondaná - "gyerek ez, nem hülye".

Pirus!

De utáltam a pupillatágítót! Nekem is egészen pici koromtól kellett nagyobb vizsgálatok előtt, akkor három-négy napig alig láttam. Aztán felső tagozatos koromtól szerettem meg, mert addig nem kellett felelnem meg dolgozatot írnom a sulibanKép. Most már csak ilyen pár óráig hatót cseppentenek, amikor kell.

Mi az, hogy moderátor, ősnetesek?

Fcs.
Fulescsacsi
 


FCS,

a moderátor az, aki moderálja a szövegeket, ha éppen túl sértő, bántó, gusztustalan vagy nagyon provokatív. Ilyenkor kimodizzák, vagyis törlik a hsz-t a topikból.

Zsombi sem csípte a szemüveget, mindig lekapta rólam. Nekem csak egy '-' -os szemüvegem van, 1-es, semmi komoly, de azért zavaró TV-t nézni meg vezetni nélküle, egyébként másra nem is nagyon használtam. Vicces, de most már 3 hete javítják, és mintha jobban is látnék!Kép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus,
Te többet tudsz, mint én! Kép Tényleg moderátor lettem?????? Kép
Új profilom pedig azért lett, mert elböktem a régit. De akkor vki garázdálkodik helyettem?
Vhogy így indul a pletyka...
solya
 
 


Solya, drága ne haragudj! Nem akartam pletykálkodni, teljesen legális módon, az oldal legfelső részén, ráklikkelsz a Moderátorok linkre és ott megjelenik a neved, a profilodban pedig a státusz: Moderátor!Kép
Brühüm, én nem akartam semmi rosszat!
Valaki szórakozik Veled, meg Velünk isKép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Lányok! Képzeljétek, Szabolcs már egy órája teljesen egyedül el van az ágyában, gagyarászik, meg kalimpál a kezével... Eddig legfeljebb fél órát bírt ki, aztán el kezdett kiabálni. Unatkozott az apja szerint. Azt nem hiszem, hogy kibírja a következő etetésig így, de már nagy eredmény!
Fulescsacsi
 


Aha, ez érdekes, ott a régi profilod jön be, Solya, viszont egy ismeretlen emilcím... Durva, nem?
Fulescsacsi
 


OK!OK!

Pirus,
Te ilyen helyekre jársz?

Nem szórakozik senki, csak Gabi segített profilt cserélni. Majd szólok neki is. Ez csak véletlen. Az az ismeretlen mailcím pedig a régi címem, ami miatt a galiba lett. Kép

Szóval csak véletlen. SajnosKép.

jóéjt
Solya
solya
 
 


Solya, az egy dolog, hogy én ilyen helyekre járok,Kép de mások is járhatnak ott.Kép
Pedig tök büszke voltam rád!Kép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?
Rég jelentkeztem, mert hálistennek 24-e és 5-e között nem dolgoztam. Kép Azóta mint a güzü, de azért jó volt egy kicsit pihenni.

Képzeld, Kata, nekem is magas lett az AFP_m: 1,9 MOM, mint neked. Én is tökre örültem, hogy milyen jó lett, egészen addig, míg a védőnő nem mondta, hogy az magas. Na azóta teljesen magam alatt vagyok! (Tudjátok, milyen parás vagyok!) Teljesen beijesztett a védőnőm.Még aludni sem tudtam. Azt mondta, hogy nagyon alapos uh-ra van szükség. Ő a SOTE 1 uh-ra esküszik. Miért, nálunk olyan rossz a gép? Szerintem , nem. bár én nem értek hozzá.

Mindegy, holnap elmegyek uh-ra (hozzánk), és akkor majd minden kiderül.
Majd drukkoljatok. Kép
shine
shine
 
 


Szia Shine!
Nekem 1,7 lett a MOM, a dokim nem aggasztott vele. Valószínüleg rossz időben lett levéve. Ne izgulj, minden rendben lesz. A védőnőd meg mit riogat? Miért ő meg annyira ért az UH-hoz?KépAz AFP utáni genetikai UH pedig általában minden körülmények között elég alapos szokott lenni. Egyébként az én dokim UH-specialista, őt szokták problémás esetekhez is lehívni. Lehet, hogy hozzá kerülsz, mert szokott ő is az alagsorban UH-zni. Jó fej!Kép
Nagyon drukizok!!!
Pocak látszik már?
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Szia Pirus!

Az én dokim még nem tudja, mert csak hétfőn megyek hozzá. Hívni meg nem akarom emiatt. Biztos megnézik jó alaposan holnap. Jaja, ez a problémás esetek rosszul hangzik! KépKép

Egyébként aznap vették le, amikor épp betöltöttem a 17. hetet, és az uh-on, amikor 11 hetes voltam, a baba mérete alapján 11+6 hete állapítottak meg.
Köszi a drukkot!

Pocak már látszikKép Imádom! Kép És már gyanús dolgokat érzek a pocimban minden este fél kilenc körül. Még nem vagyok benne biztos ezer százalékig, hogy a baba az, de azért eléggé gyanús! Kép
shine
 
 


Shine! Bocsi a problémás esteket amúgy értettem!!! Természetesen Neked nincs semmi problémád!!!

Én az UH szerint voltam AFP-n. Nem tuti bicska amit az ír. Zsombi a 38. héten, amikor született a BDP szerint 40. hétben volt, a combcsonthossz (elfelejtettem a rövidítését) szerint meg a 36.-ban. Aztán egyébként meg a kettő között.Kép

Van képed? Nem raksz fel a profilodba?

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


shine
 
 


ShineKép Igen, igen ezek is gyönyörűek, meg is lettek dícsérve, amikor Annamari elküldte. Én pocakos képekre gondoltamKép Nem vagyok valami egyértelmű. TudomKép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Ja! Kép BocsiKép
Nincsenek felrakva, de majd valamit csinálok, hogy legyen. Kép Megkérem majd a férjem, hogy rakjon fel egyet, jó?
shine
 
 


Sziasztok Kismamucik!

Én egészen új vagyok itt, és nagyon örülök, hogy találtam egy igazán jó fórumot.

Én is a II-es számú női Klinikán fogok szülni, előreláthatólag június 10-én. Az orvosom Dr. Bánhidy Ferenc.

Mivel az első babát várom, így tapasztalattal sajnos nem rendelkezem, ezért különösen örülök, hogy itt olvashatom más kismamák élményeit és tapasztalatait.

Szia Shine!

Én a 19-ik héten járok. A pocakom nekem is gömbölyödik. Gyanús dolgokat én is este - 8 és 9 között - tapasztalok. Pár nappal ezelőtt, miután lepihentem, amolyan csiklandozást éreztem. Aztán két napja viszont már apróbb, nem erőteljes "huppanásokat". Nagyon jó érzés...

Üdv,
Gabi
Kosza Gabriella
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?