Új privát üzeneted érkezett!

Aida!
Hát, igen, így fekve nehezebb hozzászokni. Én csak a 33. héttől fekszem, ez azért így más. De tény és való, hogy mióta fekszem, azóta sokkal nehezebb felkelni és cipelni a súlyt. :? Még ma és holnap fekszem, hogy ne nyíljak tovább holnap estig. Aztán a jövő héttől már nem fekszem ennyit, hogy egy kicsit megerősödjek.

gwini
 
 


Sziasztok!

Ancsa:Hát sajna tényleg meg vár a takarítás,mert párom egész héten dolgozni jár meg közben festi a lakást így szinte csak este találkozok vele és nem várhatom el tőle,hogy még a házimelót is ő csinálja meg.Szegénykém így is hulla fáradt :cry: Aki segíteni tudna az nagybátyám,de ő lese ejti az egészet.Neki csak a meló van meg a pihenés és az szórakozás ennyi :evil: Segíteni meg nuku.Örülök,hogy van étvágyad :D Engem is eléggé megvisel ez az időjárás sajnos.Mi babónk se volt betervezve,de amikor megtudtuk,hogy jön nagyon örültünk neki.És akkor még csak 3 hónapja voltunk együtt párommal :oops:

Aida:Biztosan állítom,hogy a mai kismamákhoz képest sem vagy túl fiatal :D Én úgy vettem észre,hogy mostanában egyre több a fiatal kismama :D Az én unokahugom 22 éves és februárban született meg a kislánya.Nálunk a családban mindenki fiatalon szűl/szűlt :D Nem hiszem,hogy a gyengeség jele lenne,mert én is elég nehezen közlekedek és hát én elég jó súlyban vagyok :lol: Én már alig tudok vízszintesen feküdni :( Félig ülve fekszek az ágyon és általában úgyis szoktam elaludni.Mert,ha rendesen fekszem akkor alig kapok levegőt :shock: De van amikor összejön akkor hurrá van :lol: Az én babóm néha eléggé fent van a pocimban így néha ülve is alig kapok levegőt :shock:

Gwini:Örülök,hogy elmúltak a fájásaid :) Ha hiszed ha nem már én se bírok lépcsőzni már én is az SZTK-ban lifttel megyek fel a 2.ra :oops: És mi lessz még később :shock:

További szép délutánt kívánok mindenkinek!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Lányok!

Egy kérdés!
Ki mit tud és gondol az epidurális érzéstelenítésről? Akar valamelyikőtök így szülni? Van valakinek tapasztalata erről?

gwini
 
 

 
 

gwini:
Mivel a fájdalomküszöböm nulla, így igen én jelentkezem. Azzal szeretnék szülni, de én csak a végén szeretnék kérni. Persze nem a legeslegvégén, mert akkor már nem adnak, de az elején amíg még türhető szeretnék vajúdni picit. Tapasztalatom nincs, csak elmondásból. Párom nővére szült 1.5 éve EDA-val és nagyon jó élmény volt neki. A tolófájásokkal sem volt gond nála és a vajúdás legfájdalmasabb részét végig beszélgették a papával, mert ő ugye nem érezte a fájdalmat csak azt tudta, hogy mindjárt a kezében a pici. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Jó reggelt!

Remélem ez a hülye front már elvonul, mert én tök rosszul voltam megint! :? Tegnap elött este volt 3-4 görcs egymás után, ami olyan erős volt hogy megmozdulni nem tudtam! :shock: :( Kellett még bevennem magnéziumot, meg azt a nyugtatót(Sevenalettát)...és úgy enyhült! :roll:
Tegnap sem voltam jól, nagyon keményedtem és fájt minden csontom! :cry:
Tegnap meglátogatott a szülésznő unokatesóm, olyan jó volt, sokat beszélgettünk, ő fog velem bejönni! De sajnos azt mondta hogy szerinte lennt van a pocakom! :shock: :shock: :shock: :shock: és hogy nem szabadna még ilyen erős fájásnak lenni és ilyen gyakran! :( Úgyhogy ő azt tanácsolta hogy készítsem össze a csomagom, és feküdjek, feküdjek, feküdjek!
Még fejletlen a pici tüdeje, jó lenne még kihúzni 1 hónapot!
Jövő héten már le kell tényleg mennem a hivatlba a házassági anyakönyvi kivonatért, és ha jól leszek elmegyek betétet, melltartó betétet, bugyit, papucsot venni! Legalább az legyen....Bevallom kicsit félek! :(
Most a cicim is fáj, de csak a jobb és a mellbimbóm. Még mindíg nincs mell szivárgás, de mégis olyan furi lett. :roll:
Na, most csak panaszkodni tudok, mi??? Bocsiiii! :oops:

Tényleg ...eltünt Timi, down, ....hol vannak a többiek?? :roll:
Petra megszült? Ki tudja? :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok

Szép hétvégét mindenkinek! :lol:

gwini
Remélem jól vagy és nincsenek fájásaid!
Tapasztalatom nincs az érzéstelenítés terén,mert én mindkettő gyerekemet fájdalomcsillapító nélkül szültem meg. Még csak az oxigén maszkot sem használtam.
Te kérsz majd fájdalomcsillapítást? És milyet?

Én a természetes szülés híve vagyok. Na nem vagyok szadista,de szerintem ugy szép a szülés,ha érezzük minden mozzanatát.
Igaz,hogy fáj, de ez is egyénenként eltérő lehet, van aki jóformán észre sem veszi,amikor kitágul a vajudásnál. szerencsés.
Én személy szerint erős fájásokkal szültem, a gép szerint maximumon voltak a fájásaim :shock: de szerintem ennek is köszönhetem, meg a szülésznő is ezt mondta,hogy nagyon hamar kitágultam és rövid volt a vajudásom. Meg a kitolásnál is nekem minkettő babó 3 nyomásra kinnt volt.
A lányommal összesen:3 óra , a fiamnál:2 óra alatt lezajlott minden. Ebbe benne van a vajudás,szülés,varrás,szóval minden.
Szerintem így összességében bár tényleg nagyon fájt ,de jobban jártam,mert hamarabb tul voltam rajta.
ismerek és halottam sokat,hogy érzéstelenítés mellett elhúzodott a vajudás is, és a kitolás is eltartott több mint 1 órán át.
Na én ettől félek :shock: Nem szeretnék 24 órán át vajudni, és nem szeretnék 1-1,5 órán át szülni. Ugyhogy én inkább bevállalom a szüléssel járó fájdalmat, de akkor legalább hamarabb tulleszek rajta.

Ennek ellenére én azt is megértem,ha valaki az érzéstelenítés mellett dönt természetesen. :lol: Hiszen nem is kell,hogy egyformán gondolkozzunk. :lol: A lényeg ugyis az,hogy minden baba egészségesen szülessen meg és az anyuka is jól legyen,nem? :lol:

Aida
Te bírod ezeket frontokat? Voltál tescoba?

Lovaszkata
Sajnálom hogy görcsölget a pocid,de talán tényleg a fronntól van,nem? Az én pocim is keményedett sokat,de nekem front elött szokott pár nappal,ahogy én észrevettem :roll:
Hogyhogy már lennt van a pocakod? :shock: :shock: :shock:
Első babásnál én ugy tudom szülés előtt 1 hónappal szokott leereszkedni a pocak. :shock: Nekem is így volt.
Ohhhh-ohhhh, tényleg kikéne még húznotok azt az 1 hónapot,mert az nagyon kell a babónak,hogy bennt maradjon minél tovább.
Nagyon drukkolok hogy a kislegény maradjon még bennt jó sokáig!++++++++++++
Én is ezért imádkozom,hogy az én kisasszonyom is maradjon még bennt egy jó darabig. :(

Reni
Kitartás! Már hamarosan költöztök! :lol: Mikor is?
Én nem tudom bírom-e a lépcsőt,mert mióta kinyílt a méhszájam,azóta nem lépcsőztem. Csak liftet használok,ha muszály elmennem valahova. De gondolom hogy énsem bírnám,mert így fekve már érzem magamon hogy nagyon elvagyok lustulva :( Én is ugy tervezem hogy majd a 36. hétig fekszem,aztán majd nekiállok mocorogni is egy kicsit,hogy valamit azért erősődjek,mire majd megszületik a babó.

000Kata
Remélem ti is haladtok a lakásfelújítással! :lol:

Többiek! hahó! merre vagytok?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 



Gyógynövények és tippek a terhesség idejére
Most találtam a neten.
Remélem a segítségetekre lesz.

Émelygés és hányinger ellen:

• Borsmenta - teaként, vagy aromalámpában olajként.
Ez akkor is hasznos, ha utazunk.
• Kandírozott gyömbér .(nem mindenkinek jön be)
• Friss, szeletelt gyömbérgyökér forró vízzel felöntve.
• Gyakori kis mennyiségű étel.
• Olajbogyó.
• Sós kekszek.
• Friss levegő.

Terhességi csíkok megelőzésére:

• 100ml hidegen sajtolt olívaolaj, vagy búzacsíra olaj.
• 15 csepp gerániumolaj. (aromaolaj)
Ezzel masszírozzuk a bőrt úgy, hogy ráncokba tekerjük. Ezzel hozzászoktatjuk egyfajta nyulashoz.
A következő mantrával energetikailag feltölthetjük a testolajat úgy, hogy összerázzuk, és 108-szor belemondjuk a következő mantrát:

OM TARE TUTTARE TURE SZVAHA

Fürdők (37 c-ig):

• Egy csésze Holt-tengeri só
• Egy evőkanál mez
• Három evőkanál olívaolaj
• Egy csésze tej
• 10 csepp aromaolaj, választásunk szerint:
Rozsa: tonizálja a szívet, gyomrot, májat és a mehet, nyugtató, idegerősítő.
Geranium: görcsoldó, fájdalomcsillapító, megelőzi a terhességi csíkokat és az aranyeret.
Rozmaring: enyhe izgatószer, segít emésztési panaszoknál, candida gomba ellen.
Levendula: nyugtató, segít almátlanság, félelmek, görcsök, mellfeszülés eseten.

Terhesség idején kerüljük a kámfort, a zsályát és a tujafát.

Előkészítő gyakorlatok a szoptatáshoz:

• A zuhany alatt dörzsöljük at a melleket a mellbimbó irányában.
• Masszírozzuk a mellet, de nem a bimbókat, a terhességi csíkok elleni olajjal.
• A bimbókra tegyünk citromkarikát egy pár percre.
• Nyomjunk ki egy kis elotejet és hagyjuk rászáradni, ez ápolja, védi a bimbókat, emellett a csatornák is könnyebben aktiválódnak.

Keresztcsonti fájdalmakra:

Ezt a keresztcsont hormonális alapú kilazulása okozza, masszírozzuk a következő olajjal.

• 50ml jojobaolaj
• 3 csepp mandarinolaj – gorcsoldo, fájdalomcsillapito
• 1 csepp jazminolaj – erositi a noi pszichet
• 3 csepp muskotalyzsalyaolaj – a hormonalis-genitalis rendszerre hat
• 3 csepp szantalfaolaj – erosit


Félelmek feloldása:

Félelmek keletkezhetnek bennünk a szülessél kapcsolatban, ez teljesen normális.
Bízzunk testünk tudásában, ami majd a megfelelő dolgot teszi a megfelelő pillanatban.
Alakítsuk át félelmünket az ismeretlen szeretetteljes várására, majd alakítsuk ezt a várakozást kíváncsisággá. Így minden érzékünkkel megnyílunk az érkező élménynek, gyermekünk érkezésének.

• Írjuk vagy rajzoljuk le félelmeinket papírra.
• Egy másik lapra rajzoljunk le szép színekkel egy pozitív szülési élményt.
Ezt szimbólumokkal is ábrázolhatjuk, pl. egy kinyíló virágban kisbabával. Engedjük szabadon a fantáziánkat.
• Írjuk rá a félelmeinket ábrázoló papírra: Ivar angyal, kérlek old fel félelmeimet, és tölts el erővel, bátorsággal és női erővel.
• Hajtogassuk össze a lapot, és ássuk el az erdőben.
Ahogy a papír szétporlad, úgy oszlanak el a félelmeink.
• A pozitív kepét tegyük jól látható helyre.


Gyomoreges ellen:

• Egy pár jól megrágott mogyorószem.
• Szájon át bevett porított gyógyiszap. A franciaországi zöld gyógyiszap energetikailag értékesebb mint a barna.


Farfekvés eseten:

A 32.hettol segíthetünk a gyermeknek felvenni a megfelelő pozíciót.

Indiai híd:

• Hanyatt fekve lábunkat kissé behajlítva feltesszük egy 40 cm magas lábtartóra úgy, hogy a lábszár vízszintesen legyen. A medencét alátámasztjuk egy ék alakú párnával, hogy a baba eltávolodjon a medence bejáratától, és meg tudjon fordulni.
• Párunkkal is végezhetjük a gyakorlatot, aki üljön sarokülésben, hogy medencénket a hasara tudjuk tenni, lábunkat pedig a vállára.
• Ezt végezzük napi 10 percig, vagy amíg bírjuk, utána fel óra sétával tartsuk a medencét mozgásban.
• Meg hatékonyabb lehet, ha tudjuk merre néz a baba, tegyünk egy elemlámpát a hasunkra az arca elé, és lassan húzzuk lefele. Néhány baba követi a fényt.
Ha erezzük hogy megfordult, tegyünk egy hosszú sétát, hogy a fel lesüllyedjen a medencébe, és ne forduljon vissza.


A méh erősítése:

• 50g málnalevél tea
• 10g palástfű
• 20g fahéj
Fogyasztáskor tegyünk hozza friss gyömbért, és mezzel izésítsük.


Masszázsolaj a szüléshez:

• 100ml jojobaolaj
• 1ml muskotályzsálya aromaolaj (ez megelőzi az idegi kimerültséget, keringés serkentő, görcsoldó, nyugtató, és hat a hormonális rendszerre.


Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


lovaszkata:
Beszélgess a picúrral, hogy még tessék bent maradni. :) Én is ezt üzenem neki!

ancsa:
A párom nővérének EDA-s szülése volt, mint ahogy leírtam és össz-vissz 6 óra volt az egész, ami az átlag első szülésekhez (12-15 óra) viszonyítva nagyon kevés. Szóval ez sem igaz, hogy minden esetben nyújtja a dolgokat az EDA.

A fronttal nincs bajom, itt a lakásban észre sem veszem. :) Nekem csak úgy szimplán vannak rossz és jó napjaim.

Homeopátiás szerekről mit gondoltok?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Itt egy új poci fotó! :D
Kép

Ancsa..köszi az új masszázsolajos infókat! :lol:
Nekem most tök fáj a jobb mellbimbóm, mit csináljak? :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Aida
Kivételek vannak mindig,persze :lol:
De nekem az ismerőseim többsége, aki így zült,azoknak meg elhúzodott a vajudás is, meg a szülés is. :(
Én ugy halottam sok függ attól is,hogyan adják be.
Szóval kétesélyes szerintem. Lehet így is, meg ugy is lassan is, meg gyorsan is szülni. Ezt sose lehet előre tudni,szerintem. :roll:
Az én dokim meg azzal bíztatott, hogy a 3. szülés mindíg rosszabb, és hosszabb, mint az előzöek,neki ez a tapasztalata. :roll: :shock:
Én meg ugy tudtam, hogy mindíg rövidebb és könnyebb a szülés, minél többet szült valaki :roll:
Szóval ahány ember,annyifélét mondd, képtelenség kiigazodni hogy akkor most hogy is van ez :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


lovaszkata
szép nagy pocid van már :lol:
ha ez megnyugtat, az enyém lejjebb van :shock: :shock: :(

Próbáld meg meleg vízzel letusolni,vagy azt már próbáltad?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ma megint összevesztünk a párommal. Utálom ezt. Az egész kapcsolat arról szól, hogy neki hogyan jó. Neki mi jó. Én bármit kérek, az süket fülekre talál. Mindenben. Utálom azt, hogy a terhességem alatt is így viselkedik velem. Utálom, hogy nem érdekli mi van a babával vagy mennyire árt neki ha felidegesít engem. Utálom, hogy utána nem jön oda hozzám, nem ölel meg, nem mond egy jó szót sem. Utálom, hogy a nap 95% a számítógéppel telik és nem velem vagy a picivel. Utálom, hogy veszekedés után és sírok és ez őt nem hatja meg. Utálom, hogy amíg én sírok ő kényelmesen kattingat tovább, mintha mi sem történt volna. Utálom, hogy ilyenkor is úgy állítja be a helyzetet, hogy megint én vagyok a hunyó, hisz miért kiabálok már megint, amikor ő semmit nem csinált. No ez az. Valóban nem csinál semmit. Semmi olyat, amit én kérek tőle. No nem arról beszélek, hogy nem segít a háztartásban vagy nem segít ha megkérem pl. hogy hozzon egy pohár vizet. Én az érzelmi szükségletekről beszélek.

Jövőhéttől visszamegy dolgozni. Legjobb esetben is 1 óra alatt van itthon. 8-ás munkaideje van. Engem ez kiborít. Kiborít, hogy senki nincs a közelemben, a legközelebbi rokon vagy ismerős is 160 km-re van.. Amíg itthon volt szabadságon biztonságban éreztem magam még így is hogy igazából alig láttam a napokban, mert mindig megbújt a számítógépe mögött. De legalább itt volt. Most ennek vége. Teljesen egyedül maradok a hét 5 napján. Jó. Tfh. nem lesz baj. De mi van ha mégis? Nem véletlen vagyok veszélyeztetett terhes. Mit kezdek ha nagyon nagy baj lesz és hirtelen lesz szükségem segítségre? Ha mondjuk olyan görcs tőr rám, hogy mentőknek sem tudok telefonálni? Igenis én jobban érzem magam, ha tudom, hogy mit tudok tenni ezekben a helyzetekben. Még akkor is ha kicsi az esély erre. Felvetettem neki, hogy keressünk megoldást. Esetleg ideiglenesen költözzünk beljebb albérletbe, ahova mondjuk max. 15 perc alatt haza ér. Vagy bármilyen megoldás. Ő kijelentette, hogy ez nem megoldható. No kérem szépen, nem erről van szó. Egyszerűen nem akarja megoldani. Mert mióta elvesztette az édesapját elutasítja a halált és nem hajlandó felfogni, hogy baj is lehet. Mert szerinte csak szépen csücsüljek itt és nem lesz semmi baj. Eszébe sem jut, hogy mi van ha mégis.. Ezen én kiborultam. Sajnálom, ha nem reális. Én igenis úgy gondolom, hogy megoldást kéne keresni. Fel kéne fognia, hogy én nem érzem magam biztonságban. És ha nem érzem magam biztonságban akkor aggódni fogok. Ha aggódok az a babának sem tesz jót. De mit érdekli ez őt? Könyörögni kell neki, hogy beszéljen a babának vagy adjon neki egy puszit. Ha a kezét teszem oda az első rúgás után elrántja. Igazi szerető apa.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Köszi az Edás hozzászólásokat! Kíváncsi voltam a véleményetekre.
Én is sokat olvastam róla a napokban. De én nem merem kérni, mert a vérnyomásom egyébként is nagyon alacsony és nem hiányzik, hogy még lejjebb vigye. Meg aztán van bőven mellékhatása is, ahogy olvasom. Én úgy vagyok vele, hogy ha az első babát megszültem nélküle és nem kiabáltam, pedig jó 10 órát vajúdtam (ebből az utsó 4 óra fájt), akkor talán most könyebb és gyorsabb lesz.

Ancsa!
Abszolút egyetértek veled! Szerintem is a természetes szülés a legjobb! Lehet, hogy valakinek bejön az Eda, de mi van ha pont nekem nem? A legnagyobb bajom vele, hogy vérnyomás csökkenést okoz, ami ugye nálam nem lenne túl szerencsés. A kitolási szakot pedig elnyújtja, ami ugye a babának nem túl szerencsés. Azt mondják, hogy a kitolásra el kell múlnia a hatásának, de ezt szerintem nem lehet pontosan kiszámolni, ez annyira változó, hogy mikor tűnik el a méhszáj.

gwini
 
 


Aida!
Hát, nem is tudom mit mondjak! Régóta együtt vagytok már a pároddal?
Egy férfi nem tudja úgy átérezni a terhességet, mint egy nő. Időt kell nekik adni! Főleg az első babánál.
Nincs a közeledben egy barátnő, vagy egy jó szomszéd, aki tudna segíteni, ha baj van?
Pihenj minnél többet és ne idegesítsd magad! Most a baba az első!

gwini
 
 


Sziasztok!
Csak gyors bejelentkezés.A szoba már teljesen kész olyan szép lett :lol: elvileg még pár nap és kész az egész tök jo :lol:
Remélem mindenki jol van és sokat pihizik.
Mi jol vagyunk. :lol: majd jelentkezem

000kata
 
 


gwini:
Senki nincs a közelben. Ha majd a párom dolgozni fog, teljesen egyedül leszek napi 10 órát. És akkor ilyenkor fő a nyugalom. ;) Ja tök nyugodt leszek, hogy sehol senki nem lesz a közelemben..

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok, hogy nem írtam eddig, de közben megszületett a kisfiam..
Ugyan már 1 hete itthon vagyunk, de leheletnyi időm alig van és nagyon fáradt is vagyok. Mikor alszik Barni, akkor próbálok aludni én is, vagy épp enni, fürödni..

Röviden elmesélném, hogyan is kezdődött...

Megszületett Barnabás. 38. hétre érkezett augusztus 12-én reggel 5-kor. 50cm 3140 gr. Első 3 nap nem volt még tejci, így 2860gr-mal hoztam haza Barnit. Kis picike, vékonyka, de nagyon formás...
Hirtelen és váratlanul ért a szülés, de nagyon örültem, hogy a kiírt időpont előtt már kezemben tarthattam.
A történet nagyon rövid:-)
Éjszaka 2-kor kezdett elfolyni a magzatvíz,( arra ébredtem, hogy mintha fejbe vágták volna Barnit odalent és , hogy valami folyik--gondoltam a szokásos kis folyás).Ekkor még víg voltam, mert nem volt fájás..
1/2 3-kor bementünk a kórházba, és ezek után jöttek csak a fájások... A szülésznő rám tette az NST-t felvette az adataimat és eközben kezdtem érezni fájásokat. Megvizsgált az orvos, papír vékony volt már a méhszájam, és rohamosan kezdtem kitágulni. Hívták is az én orvosomat. Hamar bent volt a kórházban. Gyakorlatilag a vajúdás 3-tól 4-ig tartott , 4-től 5-ig szültem és mivel a gátmetszés mellett még végbél irányában repedtem is , sokáig tartott a varrás, és fájdalmas is nagyon..Mindig csak azt kívántam, hogy ne kelljen fél napot átkínlódnom a vajúdással és ez bejött. A gátsebem kezd most már javulni, de pokolian fájt, úgy ahogy a tejbelövellés. Még sírtam az első napok fájdalmai miatt..
Ma vagyunk 1 hete itthon.. Elég fárasztó most még, de ez vele jár. Még nem volt ilyenben részem. De nagyon aranyos, sokszor csak nézegetem és gyönyörködöm benne..Remélem jó anya leszek.Majd , ha lesz még egy kis időm, képet is teszek fel...
Dióhéjban ennyi.. Rövid és szép szülés volt...Másnak is csak ilyet kívánhatok, de addig is élvezzétek a terhesség minden pillanatát. Bevallom nekem kicsit hiányzik a pocakom, és hogy nem mocorog benne senki.

Ritkábban tudok itt lenni, de próbálom azért követni a fórumot..
Vigyázzatok magatokra!!
Sokszor puszil benneteket:Petra

petra79
 
 


Sziasztok!

Nekem is az a véleményem az epidurális érzéstelenítésről,hogy nem jó.Én is azt hallottam,hogy elnyújtja a szülést és sok mellékhatása is van sajnos és hát sose tudni,hogy nekem pont jó lenne-e vagy sem.Én is anélkűl szeretném végig csinálni az egészet.Bár lehet,hogy a vérnyomásom miatt jól jönne,mert hát a vajúdás alatt csak nem vehetem be a gyógyszerem vagyis tuti nem azzal leszek elfoglalva.De a könyvembe be van írva így tisztában lesznek a dolgokkal remélem.Tényleg csajok!Arról mit tudtok,hogy állítólag akinek magas a vérnyomása annak császároznak?Én mintha fél füllel ezt hallottam volna valahol :shock: Lehet meg kéne kérdeznem a védőnőt erről.Csak,hogy lelkileg feltudjak erre készűlni.

Lovaszkata:Szerintem is a front miatt lehetett,mert tegnap nekem is görcsölt a pocim alja :cry: Bár én takarítottam is és elég sokat hajolgattam sajnos :cry: Aranyos a pocid :D Szurkolok,hogy a babó legalább még 1 hónapig maradjon bent.

Ancsa:Ha minden jól megy akkor már jövőhét hétvégére beköltözünk :D Csak azt sajnálom,hogy ott még nem lessz net és így nem tudom,hogy mikor tudok majd megint jönni :cry: Remélem hamar lessz netünk.Én azon leszek :wink: Köszi az infót remélem a gyömbér beválik majd nekem :D

Aida:Szerintem jók a homeos termékek én ennek a híve vagyok és nem a gyógyszereknek.Tudom mit érzel én is kb.ilyen tájt voltam ugyan így.Csak tudod az a vicces az egészben,hogy én nem voltam egyedűl és mégis egyedűl éreztem magam :cry: Nagyon sokáig így éreztem nekem mondjuk az se volt akkor jó amikor párom itthon volt,mert úgy éreztem,hogy nem érdeklem pedig de csak én nem akartam észre venni.Én sokáig bebeszéltem magamnak,hogy párom nem is akarja ezt a babát. :( Pedig nagyon is akarja :D És hidd el az a pár óra gyorsan eltelik.Az én párom mostanában alig van itthon,mert hol dolgozik hol meg a lakást csinálja.Az én párom 24 órákat dolgozik és reggel rossz,de este meg már jobb,mert tudom,hogy reggelre már itthon van :D Nekem már elmúlt ez az érzés és hidd el neked is elmúlik majd most a hormonok játszanak velünk.Nem tudom min szoktatok veszekedni,de próbálj meg nyugodt lenni és csak a babóra koncentrálj.Most ő a legfontosabb!Remélem hamar helyre jönnek a dolgok köztetek.És még egy megjegyzést engedj meg nekem:Az én családom hiába itt van a közelemben nem igazán törődnek velem még a házimelót is velem csináltatják meg. :cry: Persze mindenki családja más én sajna ilyet kaptam :cry: Ezért is költözünk el!Az én párom se nagyon simogatja a pocimat néha ad rá puszit,de semmi több.A pasik ilyenek ezzel nem tudunk sajna mit csinálni,de hidd el,ha meglessz a baba akkor aztán majd nem győzi csodálni ebben biztos vagyok :D És ne feledd amit mindig mondok neked fő a pozitív hozzá állás!

Kata:Örülök,hogy halad a felújítás :D És örülök,hogy jól vagytok :D

Gwini:Hát akkor szerintem se kérd,mert én is úgy tudom,hogy vérnyomás csökkentő hatása van.

Mi is jól vagyunk.Végre készen van a lakás :D Büszke vagyok páromra nagyon,mert egyedűl csinálta meg :D És nagyon szép lett.És még csak nem is szakmája :D

Bocsika kicsit sok lettem :oops:

Csináltam most képet a pociról :D Beszúrom remélem sikerűl :D

Kép Kép

Szerintetek tényleg nagy? :oops: Hugom szerint az :oops: Én szerintem meg nem,mert néha ha úgy öltözöm alig veszik észre,hogy terhes vagyok.

További szép estét kívánok mindenkinek!
Vigyázzatok magatokra és a babókra!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Petra:Örülök,hogy jól vagytok.És nagy-nagy gratula a babóhoz!!!!És örülök,hogy szép szülésed volt.Remélem nekem is hasonló lessz :D

Kép
Kép
reni_24
 
 


sziasztok
bocsi, amiért igy eltüntem, de a héten nem sok idöm volt.
mamám elesett és 2 naponta orvoshoz kellett vinnem kötözésre. a héten megcsináltam a nagytakaritást is. minden nap egy keveset, bediktatott fekvéssel, felpolcolva és ezek utánn nem akartam a gép elött ülni.
holnap megyek ULTRAHANGRA, már alig várom :lol: :lol: . olyan régen láttam már a kis Törpét és kiváncsi vagyok, mekkorára nött már meg. utánna megyek a dokimhoz. remélem nem lesz semmi gond.
ha hazajöttem jelentkezek és visza olvasok.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 



Petra! Gratulálok Barnabás születéséhez!Sok-sok tejcit kívánok!

Kép

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


petra:
Gratulálok a picurhoz! Sok tejcsit és sok boldogságot!

Akkor most végülis senkinek nincs ötlete a problémámra? Mit csináljak abban az esetben, ha pont baj történik abban a napi 10 órában amikor párom nincs itthon és leghamarabb is csak 1 óra múlva lesz otthon? Körülöttem pedig sehol senki. Ahogy mondtam legközelebb 160 km-re.. Tehát. Ötlet? Azon kívül, hogy gondoljak arra hogy nem lesz baj. Mert nem lesz. De van rá pár % esély. Szóval?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


000Kata
Örülök,hogy jól vagy! :lol: Vigyázz magadra és ne hajtsd túl magad!

gwini
Te hogy vagy? Vannak még fájásaid néha?

lovaszkata
Remélem azóta már neked is elmultak! Továbbra is drukkolok nektek!++++++++++

Reni
Hát ez szomorú, mármint hogy az ember családja ,,kihasználja" :(
Hogy lehet egy terhes kismamával ,akinek sokat fájdogál a pocakja elvégeztetni a házi munkát pluszba? Neharagudj meg, ha ezt mondom,de akkor tényleg jobb is,hogy elköltöztök.
Hiszen ott lessz nemsokára a saját kis családod :lol: lessz dolgod bőven a baba körül is,meg hát a háztartás terén is..
Sajnálom,hogy ilyen családot fogtál ki. :( és kérlek ne vedd rossz néven amit írtam, mert nem annak szántam.

Aida
Teljesen természetes, hogy van benned félelem az egyedüllét miatt! De hidd el, meg kell próbálnod legyőzni ezt az érzést, mert neked sem tesz jót és a babának sem!
Próbáld meg valamivel lekötni a gondolataidat,olvass, hímezz,köss valamit a picurnak, vagy csinálj bármit, ami kedvedre való, a lényeg hogy oszlasd el a félelmedet.

Nekem sincs itt 1 rokonom sem Tatabányán, sőt, ismerősök se nagyon,mert most lessz Szeptemberben 2 éve csak,hogy bekltöztünk ide :roll:
És nekem már itt van 2 kicsi gyermek :roll: ha valami baj történik velem, vagy bármi van , még itt vannak ők is, akikről közben gondoskodnom kell. És ráadásul a párom változó településeken dolgozik, így van,amikor 1 óra alatt érne haza, de van olyan is, hogy 2-2,5 óra az ut neki haza :shock: :roll:

Bennem is van félelem, mert például ha megindulna a szülés, a párom meg csak 3 óra mulva ér haza, mit tudok csinálni, vihetem be magammal a gyerekeket a kórházba. :shock: És addig ők hol lesznek amíg én mondjuk a szülőszobán vagyok? :shock:
Anyukámék nyugdíjasok, nekik busszal kb 4-5 óra mire Tatabányára érnek :shock: s amilyen gyors volt az első 2 szülésem, addigra én meg is szülök :shock:
Szóval hidd el, mindannyian aggódunk valami miatt, ez teljesen természetes.
De próbáld meg legyőzni a félelmedet!
Én is azt teszem! Arra gondolok,hogy nem lessz semmi baj, hogy majd este amikor a párom itthon van, vagy hétvégén fog majd beindulni a szülés.
Mindannyiunknak kell a pozitív gondolkozás, mert anélkül be lehet golyózni a 9 hónap alatt,hiszen olyan sok minden miatt lehet aggódni. :(

timirosicka
Sajnálom a mamádat! Jobbulást kívánok neki!
Te pedig vigyázz magadra! Drukk a mai UH-hoz!+++++++++++++
Gyere majd a jó hírekkel!

Gröni, dawn!
Jól vagytok?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Jó reggelt!

Petra nagyon gratulálok! :lol: Örülök hogy gyors és szép szülésed volt!Kívánom hogy elmuljanak a gátseb fájdalmaid!
Sajnálom hogy az fájt. A tejbelöveléstől én is tartok!Főleg hogy már most is fájdogál az egyik mellbimbóm! :roll:

Majd ha lesz időd gyere és mesélj! Ha tudsz, hozz fotót is a kis csemetéről!
Jó egészséget, sok puszi!

Ancsa..köszi talán most elmúltak a görcsök és a sűrű keményedések, de nem merem elkiabálni! Jó lenne még 4-5 hét. :)
A cicimnek nem használ se a babaolaj, se a meleg víz :roll:
Olyan a jobb bimbóm mintha kirepedt volna(osztottabb mint a másik). Érted mire gondolok?
Mint egy szeder, a bal bimbóm szinte sima felületű, és az nem fáj!
Lehet most alakul át a szoptatáshoz? Mivel még életemben nem jött onnan tejci, gondolom , ill. remélem ez normális! :roll:

Te jól vagy? Én is szeretnék természetes szülést, nem akarok semmi fájdalomcsillapítást. Na, nem azért nem egy hős vagyok :roll: Én nem bírom a fájdalmat, lehet el is ájulok, de akkor se tompítsák el az agyamat és a Norbikát sem! Ráadásul nálunk nem divat 3-4 óra alatt szülni, mindenki a családban egy napig szenvedett! :( Úgyhogy parázok rendesen! :(

Aida...hát egyet tudsz tenni- feküdni és magnéziumot enni hogy ne legyen baj!
De most így nincs segítséged sem?
Nem tud valami rokon odacuccolni hozzád? Vagy legalább heti 2x segítene valaki a háztartásban. Hm?
Ha, nagy gáz van, akkor a háziorvosnak vagy a mentőknek tudsz szólni. Más megoldás nincs. Ha komolyan vetélés fenyegetne, nem szabad 1 órát várni, azonnal mentőt kell hívni! Mert még megállíthatják a folyamatot! DE NE KERÜLJÖN ERRE SOR! :roll:
Próbálja pozitív lenni!

Reni...szerintem pont jó a pocid mérete :lol: Az a jó ha szépen kerekedik! Valakinek kisebb, de szerintem semmiképp nem túl nagy! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Egy kis info a gyerekülésről.

Ha nincs címke, nem használható a gyermekülés!

Nemrég adtunk hírt róla, hogy 2009. január 1.-től csak a legújabb szabványoknak megfelelő biztonsági gyermekülések használhatóak a közutakon. A gyermeküléseken elhelyezett jelekből tudhatjuk meg, hogy gyermekülésünk megfelelő-e vagy sem. De mi a helyzet a használt ülésekkel, ha már lekopott a címke? - kérdeztük meg a Nemzeti Közlekedési Hatóságtól.

A biztonsági gyermekülések jóváhagyását, amely a szabványoknak való megfelelőséget igazolja, a kötelezően feltüntetendő jóváhagyási jel tanúsítja, melynek minden gyermekülésen rajta kell lennie. - magyarázza Berezvai Gábor, a NKH Közúti Jármű Főosztályának vezetője.

- A jóváhagyási jelcsoport tartalmazza a jóváhagyási jelet (egy kör, amely az "E" betűt és utána a jóváhagyó ország számát veszi körül), és alatta a jóváhagyási számot. A biztonsági gyermekülés vásárlója, felhasználója a jóváhagyási szám első két karakteréből könnyedén és egyértelműen megállapíthatja, hogy az adott ülés 2009. 01. 01. után alkalmazható-e: a fenti határidőtől csak a 03-mal, vagy 04-gyel kezdődő sorszámot tartalmazó jóváhagyási számmal ellátott ülés használható.
Kép

Amennyiben a gyermekülésen a jóváhagyottságot jelző címke nincs feltüntetve, úgy a termék nem használható. Az ellenőrzésre jogosult hatóság a közúton is a rendeletnek megfelelő jóváhagyás meglétét - azaz a címke meglétét, és azon megfelelő jóváhagyási számsort fogja ellenőrizni.

kph

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Köszönöm szépen mindenkinek a gratulációt!!

Egyébként tudtok valami tanácsot adni?Nagyon sokszor kell Barnit mellre tenni, és nem mindig eszik, csak cumizik. Illetve , ha teli ette magát(kb. 1 órán keresztül eszik)elalszik a cicin, de mikor letenném az ágyába, rögtön kipattannak a szemei, és fel kell vennem, mert addig nem hagyja abba a sírást, amíg nem veszem a karomba.Pedig nem szeretném, ha ezt megszokná, mert 1 perc szabad időm nem marad, ez neki sem jó hosszabb távon..most is épp itt alszik a karomban, és egy kézzel ütögetem a billentyűt és gyerekdalokat hallgatunk--alszik..Sőt már ott tartunk, hogy én alszom a szobájában, és a nagy ágyban a szopizás után akkor alszik el, ha a közelségemet érzi..De ez nekem így nem jó, mert azért szeretnék én is a párommal több időt lenni, és persze szeretnék itthon valamit tevékenykedni, vagy netán pihenni..

Ha tudtok valami bevált módszert, hogy elaltassam, vagy hogy ne úgy legyen, ahogy leírtam,írjátok meg légyszi.. Köszönöm!!

Nem olvastam vissza a leveleiteket,mert az több oldal lenni, de remélem mindenki jól van!!

Egyébként én is féltem mindig mikor páromat munkája messzebbre szólította, vagy épp nem volt orvosom, mert szabin volt.De pont úgy jött ki a lépés, hogy mindenki ott lehetett mellettem. Az orvosom is 1 nappal a szülésem előtt jött vissza. Bár meg is ígértem, hogy megvárom őt a szüléssel :D A sors jót hoz remélem mindenkinek, és nem kell izgulni ilyenek miatt!

petra79
 
 


Képek Barniról

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1219647388.0546.jpg[/img]
[/img] Kép
[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1219647420.1988.jpg[/img]
[/img] Kép
Kép
[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1219647462.3643.jpg[/img] [/img]

petra79
 
 


Petra:

nagyon gyönyörű a babuci gratulálok hozzá.Neked is első babuci?örülök,hogy ilyen hamar megszületett,remélem nekünk is ilyen lesz.nagyon fáj még mindig a gátsebed?tudsz ülni?Van már tejcsid.NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KIVÁNOK!!!! :lol: :lol: :lol:

000kata
 
 



Petra! Nagyon szép Barnabás! Gratulálok!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Hát petra, ha a világ összes kisbabája ilyen szép lenne, mint a Barni, akkor itt fura élet lenne! :D Tudod, nagyon formás, édes és szép(!) baba. Pedig a szépség babakorban kiváltság. ;)

Tehát nem tehetek semmit, csak ülök. Arra gondoltam, hogyha mondjuk vérezni elkezdek, akkor bármelyik szomszédhoz át tudok csengetni, biztos segítene. Amúgy mentőt hívni nem nagy mizé, amikor a terhességem elején iszonyatos görcsök miatt kihívtuk a mentőt, kb. ott voltak 25 perc múlva, aztán szépen kényelmesen értünk be a kórházba, én ott fetrengtem a mentőben, utána még vártam legalább fél órát az orvosra. Szóval nem egy nagy wasistdas, kb. elvetélnék mire ideérnek, ha tényleg ilyen történne. De hátha nem.

Most írt vissza egy lányka, aki a terhessége alatt sokat keményedett és cordaflexet használt. Azt mondta vegyem komolyan a keményedéseket, mert koraszülés lesz belőle, neki is az lett. Tök bíztató.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Tegnap este voltam bent a kórházban a dokimnál. A méhszájam még mindig 1 ujjnyi. Azt mondta, hogy még lejjebb jött és a burok bármelyik percben megrepedhet. Aztán Nst-re tett. Minden rendben volt. Legközelebb szerda reggel megyünk. Akkor megvizsgál, Nst lesz és UH is. Arra már érzek egy kis esélyt, hogy esetleg maradunk is. Ha addig nem történik semmi.

Petra!
Gratulálok a kis Barnihoz! Nagyon szép baba! :lol: Nóri is pont ezt csinálta a szopizással. Volt, hogy még másfél órákat is szopizott. Persze közben ki is aludta magát. :wink: Hát, nehéz volt, nem mondom!20-25 percnél tovább nem szabad hagyni őket, de hát ez nálunk nem nagyon működött. De mindenesetre meg kell próbálni!

Aida!
Hát én sem tudok mást mondani, minthogy a mentőket kell hívnod, ha vmi baj lenne.

Lányok! Az előbb úgy megijedtem, hogy csoda ha most nem szülök meg. A Nóri jött lefelé a lépcsőn és pár lépcsőfokról leesett. :cry: Szerencsére nem lett semmi baja, még csak nem is sírt. Én viszont pont láttam innen az ágyból és majdnem infarktust kaptam. :?

gwini
 
 


Aida
ha bármi komoly baj van,akkor tényleg csak mentőt tudsz hívni, a szomszéd segítségével ilyenkor nem sokat ér az ember,mert ha valami van,akkor a kismamáknak orvosra van szüksége. :(
De ne aggódj,nem lessz semmi baj! Minden rendben lessz veletek! :lol:

Egyetértek a kismamával,tényleg komolyan kell venni a keményedéseket! Én is épp ezért fekszem :( Már ugy várom,hogy eljussak odáig,hogy ne kelljen feküdni. Gondolom ezzel más is így van! :lol:

gwini
Továbbra is drukkolok neked,hogy azért még egy kicsit maradjon bennt Laura baba! :lol:
Azt viszont nem igazán értem, hogy neked hogyhogy mindíg mondja a dokid,hogy lejebb mennt a baba :shock: jó-jó, tudom,te már a finiss felé tartasz, de csak arra gondoltam,hogy ugye nekem is nyitva van a méhszájam és ezt viszont nem mondta a dokim, vagyis gondolom meg sem nézte :shock:
Pedig ez is egy fontos információ lenne a baba megszületésével kapcsolatban,nem?
Gondolom ezt ő kézzel tapintja ki,nem? Vagy UH-án látta hogy lejjebb van Laura?

Sajnálom a balesetet! Még jó hogy semmi baja nem lett! :lol: Szerencsére.
Az viszont igaz,hogy ilyedtségtől megindulhat a szülés :roll: ezt már én is halottam :roll:

Petra
Hát nálunk ugyanez volt a helyzet! Lányom rendesen kézre szokott , az lett a vége, hogy még wc-re se tudtam menni nélküle. :shock:
Lefoglalata az egész napomat és semmit sem tudtam csinálni mellette :shock: Amikor egy kicsit aludt,akkor próbáltam pótolni a lemaradásomat ami az otthoni teendőket illeti, én meg szép lassan olyan lettem mint a kicsavart rongy,mert ugye se éjjel- se nappal nem tudtam kipihenni magam :shock:
Ebből tanulva fájdalmas volt, de Barnabást már nem kapdostuk fel, nehéz volt megállni, volt hogy ő a szobában sírt én meg a másikban :cry: de aztán pár alkalom után rájött, hogy feleslegesen sír, így abbahagyta és nagyon jó baba lett belőle :lol:
Evett,aludt szépen, és nem volt több hiszti , tényleg csak akkor sírt, ha fájt valamilye.
Nagyon nehéz volt bevallom azt a pár alkalmat kibírni , de megérte.
Neki is jobb volt,mert kitudta aludni magát rendesen 2 etetés között és nekünk is,mert tudtuk utána, ha sír, akkor tényleg valami baja van és nem kellett azon morfondíroznunk hogy ez most hiszti, vagy komoly sírás.
Nálunk így ez bevált. Tanácsot adni ebben nagyon nehéz, én is csak a saját tapasztalatomat tudom leírni neked.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Petra...nagyon szép a kisfiad! :lol: Köszi a képeket!
Ahogy Aida is írta, minden anyuka megirigyelhetné :lol: Szép bőre van! :lol:
Hát a szopizáshoz én nem értek, de azt már többen mondták amit Gwini is, hogy ha már csak cumizik akkor 15-20 percnél tovább ne engedd! Lehet a melled se bírná ezt hosszú távon! :roll:
Persze Barnika ezt azért csinálja mert megnyugszik tőle, de azért mindennek van határa!
Én a baba szobájában alszom majd az első 3-4 hónapban, távol apától! :( Én is ettől tartok hogy majd hiányozni fog a párom! De a babának meg jó érzelmileg is és eü.szempontból is, hogy ott vagy vele! :lol: Ez egy ilyen időszak! :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


ancsa:
Azt hiszem félre lettem értve. :) Nekem nem azért fontos az pl. hogy itt legyen a párom vagy tudjam, hogy bármelyik szomszédhoz átmehetek ha baj van, hogy ők segítsenek rajtam. :) Természetesen a mentőt hívnám én is. De nekem arra van szükségem, hogy addig is tartsa bennem valaki a lelket, fogja a kezem és mondja, hogy nem lesz semmi baj. Én mindig is ilyen voltam. Nem csak a terhességemben. Nem tudnék itt ülni egyedül a kanapén mondjuk vérezve addig a 25-30 percig amíg a mentő idér. Az ijedtségtől olyan sokkot kapnék, hogy utána a lelkemet is évekig kéne ápolni, még akkor is ha nem is történne utána semmi baj. Én ilyen vagyok. Szükségem van mások támogatására. Ha bajban vagyok egyedül csupasznak érzem magam. Remélem most már érthetően írtam le, hogy miért is ér kellemetlenül, hogy a párom visszament dolgozni és hogy egész nap egyedül vagyok itthon. Komolyan még akkor is jobban érezném magam ha már lenne egy másik gyermekem és ő itt lenne velem. Az egyedüllét megöl. :(

Azért ijesztett meg az a kismami mert olyan szemrehányónak éreztem, hogy komolyan kell venni a keményedéseket, mintha azt akarná mondani hogy mindenképp asztma vagy vérnyomás gyogyikat kell szednem. Néha felelőtlennek érzem magam, hogy megtagadtam, olyankor mindig elkeseredem és arra gondolok, hogy hiába minden fekvés, nem teszek meg mindent ezért az új életért. :( Egyébként nekem azt mondta az orvosom, idézem:
"Ma már tudjuk, hogy nem a fekvésem múlik. Vannak kismamák, akik lábon 2100-es értékekkel hordják ki a 38. hétig a terhességüket, míg mások 3000-es érték mellett egész napos fekvések mellett szülnek meg a 30. hétre. Ez genetika. Persze pihenni lehet, ha ettől jobban érezzük magunkat, de azt jegyezze meg, hogy nem ezen múlik. Ha úgy érzi jól esne, menjen nyugodtan sétáljon egyet ebben a jó időben."

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ancsa!
Azt érzi a doki vizsgálat közben, hogy mennyire van lent a baba.
Amikor a 32. héten kinyílt a külső és a középső méhszájam, akkor még azt mondta, hogy nincs még lent a baba. Aztán a 36. héten, amikor észrevette, hogy már a belső is nyitva van, akkor mondta, hogy már lent van és azóta egyre lejjebb jön. Meg ez az Nst-én is látszik, amikor keresik a szívhangját.
Szerintem attól, hogy nyitott a méhszájad, még nem feltétlenül van lent a baba.

gwini
 
 


petra
Akartam kérdezni, milyen most a Tatabányai szülőszoba? és a kórház?
Gondolom nincs változás, és még mindíg csak ágyon fekve lehet szülni, semmi választási lehetőség? :(

gwini
Te hol is fosz szülni? Ott is csak sima szülőszoba van? vagy esetleg ott van alternatív szülőszoba is?

Gondolkodom én is nagyon,hogy fogadjak-e szülésznőt :shock:
szívem szerint fogadnék, de ismeretlenül meg kétesélyes a dolog :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!
Én a Bajcsy Zsilinszky kórházban szülök. Van fogadott dokim és szülésznőm is. Szerintem szülésznőt nagyon érdemes fogadni. Nekem már a terhesség elejétől fogva segít mindenben.
Igen van alternatív szülőszoba, vagyis csak az van. 4 db. Nézd meg a honlapon! Itt a link:

http://www.bajcsyszul.hu/szulszob.htm

Én a Nórit a sárga szobában szültem, de vajúdtam a franciaágyasban is a fürdőkádban. Volt bordásfal, labda stb.
Nagyon szépen fel van újítva az egész.

gwini
 
 


Aida
Megértelek. Én sem szeretek egyedül lenni :roll:
sjnos, ha nincs a közeledben senki,aki hívhatnál ha kell,ez így elég rossz :(

gwini
Ebben igazad van! Csak nekem is jóval lejjebb van a pocakom, látni is lehet , meg éreztem is, mert tudod, könnyebben hajolok, mint eddig, tudod az a megkönnyebbedés amit akkor érez az ember,ha lejjebb kerül a baba. :roll: na ezt jól megfogalmaztam,de gondolom érted.
Na én ezért gondoltam,hogy jó lett volna ha ezt megnézi,mert még nagyon korai nekem ez a könnyebbedés :shock: én legalábbis ugy tudom,hogy a többedszer szülőknél a szülés elött nemsokkal szokott lejjebb kerülni a baba.

Első szülésnél meg általában már 1 hónappal,ami teljesen természetesnek számít. én legalábbis így tudom.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!
Igen, ezt én is így tudom. Hát, reméljük, hogy azért még annyira nincs lent a baba. Mikor vizsgál a dokid ?X

gwini
 
 


Tényleg ancsa, mikor mész legközelebb dokihoz?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Szeptember 5-én megyek hozzá, mert szabin van :roll:
Még messze van :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Majdnem ugyanakkor megyünk:) én szept. 8.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


A csíkjaimat ne nézzétek ez most készült 29 hetesen,sajnos magamról nem tudok rendes fényképet készíteni,nem férek bele a képbe :lol:
Kép

Érzem is a könnyebbedést :shock: nem nyom ugy a pocak,ha lehajolok :shock:
De még korai a pocakleereszkedés nem? Én ugy tudom, hogy többedszer szülőknél nemsokkal a szülés elött szokott leereszkedni!
:shock: vagy rosszul emlékszem?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa én nem látom, hogy lejjebb lenne a pocakod, nekem úgy tűnik, mint más 30 hetes kismamiknak. Bár azt hiszem én laikus vagyok ebben.

Az hogyha én sokszor a mozgását lent, de tényleg egészen lent érzem (ilyenkor a kezem már az alsóneműben van ha érezni akarom) az azt jelenti, hogy az én cseppem is túlságosan lent van?? Vagy ő még pici és megy ide-oda? Így épp csak a 23. hétbe lépve végülis ezt is el tudom képzelni. De azért fura hogy általában ott lent érzem, ritkán van hogy fentebb is, de olyankor sem túlságosan fent. Az meg hogy szinte már a kijáratnál rúgkapál néha megijeszt. Vagy lehet csak én vagyok kicsi a 164 centimmel és nem fér el szegényem.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ancsa még azt akartam kérdezni, hogy hogyan tudsz amúgy pihenni így két gyermek mellett? Gondolom főzni kell rájuk, tenni-venni, takarítani. Annyira szeretnék lemenni vidékre szüleimhez (180 km-re) csak félek, hogy ez nem tenne jót. Annyira nem tudom, hogy mit engedhetek meg magamnak és mit nem. Vajon most már 4 hónapig nem mehetek le a szülővárosomba? Hiányzik. :( Vagy pl. ma elkísérném páromat orvoshoz, de ezt sem tudom, hogy jó öltet-e. Bár igazából kocsiba be, kocsiból ki, rendelőbe be, székre csüccs, várakozás majd haza jönni. Ennyi lenne. De nem tudom szabad-e. Szerintetek?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida
23 hetesen tettem fel pocakképet, és ahhoz képest van lejjebb most a pocakom, így értettem a dolgot.
De a könnyebbedést tényleg érzem :shock:

A 23 héten nekem is lennt a bugyimnál mocorgott, mondjuk akkor még farfekvésben volt a picur és talán azért is éreztem én is ott jobban,mert taposta a hólyagomat :lol: szerintem te is ezt érzed :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Szóval azt mondod nem ad aggodalomra okot, hogyha ott lent megy a pocakbuli? Igazából elvileg Noel baba fejjel lefele szeret tartózkodni, mert a 16. hét óta minden egyes UH vizsgálaton fejfekvést állapítanak meg. Úgy gondolom a kis kezével tombolhat lent. Vagy forgolódik és odarúg? Ki tudja. Remélem a fejecskéjét meg csak azért "hordja" ott lent, mert túl nagy és nehéz a sok észtől:) nem azért mert ki akar kukucsgálni a kijáraton.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


persze hogy nincs okod ez miatt az aggodalomra :lol:
nekem is ezt csinálta, csak gondolom a lábával :lol:
nemrégen olyan volt, mintha a méhszájamat csipkedte volna :lol: olyan furcsa csikis érzés fogott el,nem tudom mit csinált akkor éppen,de remélem jól szórakozott odabennt :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


gwini
Hűha :shock: de irigyellek :lol:
Itt Tatabányán is több szülőszoba van ha jol tudom, de sajnos csak a régi szülőágy /legalábbis régen csak az volt/ :( nuku választási lehetőség :(
pedig nagyon szerettem volna kádban szülni :lol: de legalábbis szerettem volna eldönteni,hogy nekem hogy jó szülni,de itt sajnos nem lehet :cry: :cry:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


A mit tehetek meg kérdésben nincs válaszadó? :(
Szülőlátogatás vidéken? Mai orvos párommal?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?