Új privát üzeneted érkezett!

Witch,
Kérdezz rá a dokidnál, lehet, hogy csak a kórházakban nézik ilyen szigorúan, ha magánintézménybe mész akkor nem. Nem tudom, de biztos, ami biztos alapon kérdezz rá.

Kira,
Neked amúgy mitől fájhatott a hasad? nem erőltetted meg, és hogyan múlt el, csak úgy vagy többet pihentél? Azért szerintem, ha előjön újra, akkor inkább menj el dokihoz.

Nika,
Veletek minden rendben?

Nemone, Bessy, Maggie, Adri, Masut,
Írjatok, hogy mizu?

puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kriszta!

Holnap felhívom, mindenképpen...
Remélem én is hogy magán intézetben nem nézik ilyen szigorúan... Főleg hogy én tudom hogy minden rendben, az én tökéletes manómmal :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Kriszta!
Valószínűleg vírus volt ami így megkínozta a hasamat. És úgy tűnik nekem ez a has dolog úgyis a gyengém. Nekem kicsit mindíg fáj a hasam alja! Biztos nehezebben nyúlnak a szalagok, vagy nem tudom. Majd megyek a saját dokimhoz és megkérdezem tőle. Most 2 hétig szabin volt.
Witch!
Azért kéne az AFP leleted a genetikai uh-hoz,mert ha netán ne adj isten egy kicsi eltérés is van az AFP leleten, akkor azt uh.-al ellenőrzik. De persze semmi eltérés nem lesz, csak ez így megy... De azért kérdezd meg! :)

Kép
kira76
 
 

 
 

Kira!

Nekem is sokat fáj a hasim, de lehet hogy az összenövések miatt, tele van a pocakom vele, volt hogy olyat hasított bele, hogy azthittem végem van, mint akibe kést szúrtak... Még W. doki mondta, emiatt lehetnek fájdalmaim, de nem érdekel, nekem fájhat, csak manó legyen rendben :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


szia witch! hogy,hogy vannak összenövéseid?az mitől van?én úgytudtam az császár után lehet,vagy rosszul tudom?puszi
Vendég
 


Momó!

Nekem endometriózisom van, és attól is lehet, meg ugye kétszer műtöttek. Én is megkérdeztem annó a dokit, de azt mondta, nekem az endótól van, de lehet amúgy is bárkinek akinek volt hasi műtéte, akár lapar akár más...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Én jól vagyok, a héten már nem dolgozom.

Megvolt a vérvétel és a vizeletvizsgálat, 3 leletet a védőnő fog megkapni, a vérképpel és a vizelet eredménnyel ma megyek a körzeti dokihoz. A vérképem tökéletes, de a vizeletben egy kicsit sok a baktérium és a vörösvérsejt. Remélem, nem lesz gond belőle.
Aztán még el kell mennem EKG-ra meg fogászatra.

Tegnapelőtt kicsit be voltam parázva, mert egész éjjel nem volt semmi mellfeszülés, nem voltam éhes, ragyám se jött ki már vagy két napja, ja és egész nap úgy fájt a fejem, majd megőrültem. :roll:
De aztán amikor este egész komoly émelygésem és farkaséhségem lett, elkezdtem érezni a mellemet, meg a hasamat, akkor megnyugodtam. Tegnap meg már megint kijött rajtam legalább három új ragya, úgyhogy minden rendben :)
Ja, most éppen azon idegesítem magam, hogy kijött a szám sarkában egy herpesz, amit én csak akkor ismerek fel általában, amikor már kezd sebesedni, mert általában azt hiszem, hogy pattanás. Szóval remélem, ettől nem lesz semmi gond (tudjátok, Utrogestan felhelyezése esetleg fertőzött ujjal, bár mindig jól megmosom előtte a kezem).

Amúgy kicsit tartottam az itthonléttől, el nem tudtam képzelni, hogy mit fogok egész nap csinálni, de idáig egész jól elvoltam. Olvasás, főzés, egy kis házimunka, ha már unatkozom, bekapcsolom a TV-t, egy kis pihizés, egész jól bírom :)
Nektek nincs olyan, hogy nem tudtok sokáig ülni egy helyben, mert olyan kellemetlen? Nekem ez már kezdetektől van, visszagondolva már a beágyazódás környékén is ezt éreztem. Csak ilyen tünetről sehol nem hallottam még :shock:

Na most megyek, lehet, hogy még alszom egy kicsit, csak tudjátok a férjem mindig 6-ra jár dolgozni, fel szoktam kelni vele reggelit csinálni meg kaját rakni neki :)

Puszi

Maggie
maggie75
 
 


maggie!

Nekem volt sokáig olyan, hogy nem tudtam ülni, néha még most sem, sokat feküdtem, meg fotelba ücsörögtem...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Most beszéltem a dokimmal és még mindig nincs ott az AFP leletem, így azt mondta, hogy még van egy adag lelet a laborosoknál, muszáj bemennem és ott elkérni, ha mégsem lesz ott, akkor pedig másik időpontban egyezzünk meg a genetikai uh-ról. Kicsit sem vagyok ideges, hiszen már tegnap volt két hete, hogy levették a vért......
most muszáj elindulnom, remélem, hogy jó hírrel jövök és meglesz a lelet....ha meg elkavarták, akkor nem tudom, mert 18 hetesen szerintem nem néznek AFP-t a vérből, nem?

Maggie,
Örülök, hogy minden rendben van veled és a babóval. Ne erőlködj. Én ülő munkát végzek és néha azért felkelek sétálni, de nekem csak a felállásnál vannak gondok, mert nagyon fáj lent, olyan mintha húzódnának a szalagok.

Majd jövök
puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


witch szia te császárral fogsz szülni vagy simán?vagy ezt még nem tudod?csak ,mert akinek összenövése van nem jó a műtét.de azt hiszem az összenövésre hajlam kell,nekem is volt 3 műtétem,de nem biztos,hogy van összenővés nálam,legalábbis remélem. puszi
Vendég
 


momó!

Nem tudom, a doki annyit mondott, majd megbeszéljük ha ott lesz az ideje... Nekem végülis mindegy, csak rendben legyen minden, a dokira bízom magam, végülis, ez az ő szakterülete :lol:

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!


Élek még, csak épp semmi különös nem történik. :)

Az utóbbi pár napom tiszta rohangálásból állt, és ma sem lesz ez másképp. :?

Kriszta!

Köszi jól vagyunk! A héten nem éreztem a mocorgást, igaz nem is volt olyan nyugodt hetem....valószínűleg Ő s érezte.
Szorítok, hogy meglegyen a leleted.

Már én is nagyon várom a keddet. :)
Addig megbeszélem ezzel a kis Kópéval, hogy terpesszen egy nagyon a doktor bácsinak.:D

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, és olvaslak is minden nap Titeket, csak semmi különös nem történik. Jól vagyok, már elkezdett látszani a pocakom, szóval már nem mindegy, hogy mit veszek fel, mert a legtöbb ruhám már szorít. A tesómnak már van 2 gyereke, ezért úgy néz ki, hogy a nagy bevásárlásokat megúsztam, mert 1 hete odaállított hozzánk egy hatalmas szatyor ruhával, amiket majd tudok hordani akár végig. :D

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Kriszta!

Nekem meg van már a leletem, csak érte kell mennem ma 13 óráig :)...
Ennek nagyon örülök, remélem a tied is meg van :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is meg vagyok :D A baba nagyon élénk, jókat hancúrozik a pocakomban :lol: :lol:
Kell majd mennem terheléses cukorra, annak ellenére, hogy jó lett a tejes-zsemlés cukrom :?

Witch, Kriszta
Írjátok majd meg az eredményt :)
bessy76
 
 


Sziasztok!
Na kiváncsi leszek a leletekre!!! Ha megvannak, írjátok ám meg!
Képzeljétek mi történt ma velem! Kimentem a kisközértbe itt nálunk és mire ki akartunk volna jönni a boltból az idióta útbetonozók, beborították kátránnyal meg ilyen ragacsos kütyükkel a járdát a bejárat elött. Úgyhogy bentragadtunk! :evil: nem szóltak volna! Pedíg kb 4 voltunk a boltba, úgyhogy azt a 2 percet kibírhatták volna míg kijövünk gyorsan. És még ráadásul jókat mosolyogtak rajtunk a munkások! Ha nem lennék terhes, lehet szétcsaptam volna valamelyiknek a fejét a tele zacskóval! Ekkora bunkóságot...
Maggie!
Ne aggódj! Minden rendben lesz Veled is! Így az elején azért pihenj amennyit csak tudsz, aztán késöbb mindent úgy csinálj ahogy jólesik!
Kriszta!
Akkor asszem ez természetes, hogy a felállásnál fáj a hasunk! Nekem is mostmár csak akkor van gond! De ha kiegyenesedek, már semmi bajom. Nem fáj, nem húz...
Nemone!
Te kis mázlista! :lol: Nekem is hozhatna valaki egy zsák ruhát... :lol:

Kép
kira76
 
 


Sziasztok!

Megjöttem. 10-re értem a kórházba és akkor lobogtatta már a doki előttem a papíromat. Később értem be az uh-ra, mert a doki éppen császározott, így ott volt.
Az AFP-m 0,87-lett, azt mondta a dokim, hogy az teljesen jó. Az ultrahangnál is mindent rendben találtak, kivéve a picur egyik oldalán a vesemedence tágulata még mindig nagy, hétfőn megyek a dokimhoz és ezt megbeszéljük. Az ultrahangos orvos azt mondta, hogy lehet érdemes lenne egy genetikussal beszélni, mert lehet, hogy magzatvízlevétel szükséges. :shock:

hát nem tudom, ha van olyan ismerősötök, akinél volt ilyen, direkt rákérdeztem nála, hogy amúgy minden ok, azt mondta, hogy igen....meg a papírra is az van írva....

hát remélem, hogy nem lesz baj....két hét múlva kell mennem kontrollra....képet nem kaptam és a nemét sem tudták megmondani a babának

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!

Megjöttem, a Beta HCG 25753, a terhességi AFP 26,08. a MOM érték 0,78. Nem tudom mi a jó, de sztem ez jó...

Kriszta!

Nagyon kérlek ha nem elengedhetetlen, ne engedd a magzatvíz vételt, mert nem egy ismerősöm vetélt emiatt, vagy károsodott a baba...
Beszélj több orvossal... Nem riogatni szeretnélek, csak hallom másoktól...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch,
Hidd el én sem szeretném, és azért nem is értem, mert amúgy minden leletem teljesen jó, így furcsa volt számomra is, hogy az a doki azt mondta...hétfőn majd beszélek a saját dokimmal és akkor majd kiderül....én is hallottam, sok vetélést és ezért sem szeretném, ha már egyszer sikerült a babó....
több embertől meg azt hallottam, hogy a szülés után ki is nőheti a gyerek, csak legfeljebb császárral szülhetek, ha nő a tágulat...
remélem, hogy hétfőn okosabb leszek...

Az AFP leleted szerintem is jó, de majd a doki megmondja....amúgy azt olvastam valahol, ha nagyobb vesebaj van a babánál akkor az AFP szint megugorhat....nekem az is normális.

viszont az biztos, hogy nőtt, mert a 13 héten volt 2,1mm most meg 8,9 mm--------------viszont ott meg a jobb oldali volt sokkal nagyobb 3,6 mm és most ott nem látott semmi eltérőt....

lehet, elmegyek az istenhegyi géndiagnosztikai központba is megnézetem ott profibb gép is van...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kriszta!

Ha megteheted, jelentkezz be, én kedden megyek, az én dokim keddenként van... Igaz 14.000 Ft, de nekem megéri a babám egészsége :)
Szorítok neked :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch,
Hétfőn elmegyek a dokimhoz, és utána bejelentkezem. Amikor a down kór szűrésen voltam akkor nekem Dr. Bátorfi József mondta, hogy Dr. Hajdú Krisztinához kérjek időpontot. Így majd őt fogom keresni.
Kíváncsi leszek.....

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kép
tubikriszta
 
 


Tubikriszta! Nem semmi ez az AFP-s sztori! Jó sokat vártál rá...
Táblázat: szeretnélek megkérni, hogy majd egy héttel kevesebbet írjál legközelebb, mint ami Maggienek van, mert amikor először írtam, akkor nem a betöltött hetet, hanem az azt követő x-ik hetet írtam, mert már annak a hétnek az elejét tapostam. Köszi! :)

Egyébként nem sok minden történik velem / körülöttem. Tegnap voltunk uh-n, babánk 2,19 cm volt tegnap. :) Még egyszer vissza kell mennem K. dokihoz, de előtte elküldött vérvételre, meg mondta, hogy intézzem az EKG-t, mert majd a védőnőhöz az is kelleni fog. DE: beutalót a háziorvostól vagy a védőnőtől kell kérni. (Akkor már inkább a védőnő, annyira nem vágyom a rendelőbe a betegek közé...)
Jövő hét elejére tervezem a munkahelyi bejelentést.
Hát ennyi. :)

Remélem, mindenki jól van. :)

Masut
masut
 
 


Masut!

Vérvételre a házi orvos ad beutalót, nekem az EKG-t a háziorvos csinálta, mert van gépe...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


szia witch biztos kislányod lesz,mert páros az afp,ez legtöbbször bejön.jól vagy? most mennem kell,szia
Vendég
 


Momó!

Köszi jól vagyok, remélem nálatok is minden okés, és haladtok ti is a felújítással...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Van vkinek pajzsmirigy problémája? Nekem most írtak fel Euthyroxint, mert meg vannak duzzadva a pajzsmirigyeim, és a terhesség előtt nem volt jó az érték... Aggódok, hogy nem e káros a babára a gyógyszer, vagy az ha nem szedeml....

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch,
Sajnos erre nem tudom a választ, de amiket néztem neten, egy jó endokrinológust fel kéne keresned és vele megbeszélni, mert ha ő adta ezt a gyógyszert, akkor szerintem semmi gáz nincs. Olyat biztos, hogy nem adnának, ami árthat a babának szerintem. Ha gondolod én kedden megyek egy doktornőhöz rákérdezek nála szívesen, csak kérdés szinten, ok?

Momó,
A számokból meg tudják mondani a nemét a babának? Nekem páratlan, akkor lehet, hogy kisfiú lesz. Nálad eddig az összes babánál kijött így?

Lányok,
Engem pl. EKG-ra sem küldtek el az elején.....

Masut,
A következő táblázatban kijavítom :) örülök, hogy minden rendben veled és a babóval.
Majd írd meg, hogy mit szóltak a munkahelyeden!

Puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Witch,
Ezt találtam egy meddőségi oldalon:
"A pajzsmirigy hibátlan működése nagyon fontos egy terhesség létrejöttéhez, mind a csökkent, mind a túlműködés kedvezőtlenül befolyásolja a terhes létrejöttét, valamint annak kihordását. Ugyanaz vonatkozik az előkészítéshez használt gyógyszerekre, ezek szintén hatással vannak a pajzsmirigy működésére. Ennek magyarázata az, hogy a petefészek és a pajzsmirigy működést is az agyalapi mirigy, illetve az egy egy központja (az un. hypothalamo-hypophysealis rendszer) irányítja, és ezen mirigyek működése egymással összefüggést mutat. Egyes pajzsmirigy betegségekben használatos gyógyszereknek magzati károsító hatása lehet, ez főleg a túlműködést befolyásoló szerre, a Methothyrinre igaz. Az L-Thyroxin, Eutroxin veszélytelen." - ezt egy doki írta.
http://www.infertility.hu/onok2.htm
Amit neked írtak az veszélytelen, mármint a doki azt írta itt, de beraktam a linket is, így el tudod olvasni ott is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Witch! Köszi az infót. Vérvételre én K. doki magánrendelőjében kaptam beutalót, de ezek szerint EKG-ra nem adhat. Vagy csak az Szt. Jánosba adhat, nem tudom, mindenesetre szóba került, hogy mehetek a Jánosba, de nekem az nagyon messze van, ha nem muszáj, nem oda mennék. A házirvosunknál nem láttam EKG-t, szerintem nála nincs. Amikor egyszer csináltatnom kellett (már nem emlékszem, mihez...jogosítványhoz??), akkor a helyi sztk-ba mentem.

Momo! Micsoda praktikák ls fortélyok! : :lol: Kíváncsi vagyok, milyen százalékban jönnek be az ilyen adatok alapján jósolt nemek. :)
Nálad mennyire jött be?

Masut
masut
 
 


Hát nekem nem jött be! Pontosan 1,6 lett az AFP-m és fiam lesz! De lehet, hogy a kivétel erősíti a szabájt! Nekem eddíg semmilyen jóslat nem jött be, úgyhogy én nem is nagyon hiszek ezekbe! :) Húúú és még babonás sem vagyok! :lol: :lol: :lol:

Kép
kira76
 
 


Sziasztok lányok,
Nem akarok megint idetolakodni, de most olvastam Witch üzijét a pajzsmirigyről.

Witch,
Nekem is gond volt/van a pajzsmirigyemmel, már a lombik előtt sem volt jó az értékem, alulműködik (a TSH értékem volt magas). Engem már a BMC-ből elküldtek endokrinológushoz, és addig nem is kezdhettünk, amíg be nem állt a megfelelő szintre.
Akkor el kellett kezdenem szedni az Euthyroxot. A terhesség alatt jártam vele minden hónapban ellenőrzésre, és folyamatosan kellett növelni a szedett mennyiséget. A doktornő - akihez járok - azt mondta, hogy ha nem szedem a gyógyszert a terhesség alatt akkor azzal a babáknak árthatok, fejlődési rendellenességet, vetélést okozhat a nem szedés. Ezt nem azért írtam, hogy megijedj, csak hogy fontos dolog! :wink:

Kép
rebe
Dunaharaszti
 
 


szia kira76 hát nálad is bejött,ha fiad lesz!!!!!!!!!!!!mert 1,6,1ehát az egy számít az páratlan!mondom,hogy 99%bejön vagy mondjuk 95%.
Vendég
 


szia masut ! nekem 6 gyerekem van és mindnél 100%-an jött be a páratlan afp fiú a párosnál lány ,és sok ismerősömnél volt így.szerintem nem babona,ez egy kb.95%tény,norm.esetben!!!!!!!!
Vendég
 


szia tubikriszta most láttam,hogy kérdeztél.hát,nálad is bejött!a páratlan szám biztos fiad lesz!írtam,hogy 95%,de szerintem biztos!
Vendég
 


tubikriszta!egyébként az uh-on nem kérdezted a nemét mostanában vagy mikor voltál?
Vendég
 


szia kira76!most olvastam a privit!én nem a Bükkönyben laktam,hanem az Allende Parkban,a Szombati Erika osztálytársam volt,,te is a 11.kerületi vagy???????
Vendég
 


szia kira76 most láttam amit nekem írtál,igen én albertfalván nőttem fel.a nővéredet,hogy hívják?bejelölhetnél az iwiw-en,tényleg kicsi a világ.
Vendég
 


Momó!
Bejelöllek az iwiw-en, de ha Allendés vagy akkor engem tuti nem ismersz! Talán a Nővéremet! Harkay Brigitta. Nekem az Allende Parkból nem volt túl sok ismerősöm.

Kép
kira76
 
 


szia kira !!!megnéztem az ismerőseidet,hát így kapásból 3-at ismerek csak.A Krausz és Dobrádi ők az osztálytársaim voltak ,és van a Szentesi Emőke .ő neki a tesóját ismerem a nővére Szílvi ő volt az osztálytársam,de ő nincs fönt.Volt egy vörös ,elég dundi csaj a Sáfrányba a neve :Varga Ildi ,őt ismerted?
Vendég
 


kira!az előbb elfelejtettem megkérdezni,hogy milyen rotid van?az enyém 5hónapos lesz és szuka.
Vendég
 


Momó,
A 13 hetes uh-n a doki 80-90%-ba mondta a fiút és utána a saját dokim is két hét múlva. A mostaninál kérdeztem, de mondta a doki, hogy most nem tudja megmondani....érdekes, szerintem nem is akarta, az egész gyereket kb 10 percig se nézte.....

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Rebe, Kriszta!

Köszi a tanácsokat, szedni fogom a gyógyszert, engem az ijesztett meg, hogy csak decemberben kell visszamennem...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Szia Kriszta!
13 hetes uh.-on nemet mondani??? Ki van már akkor egyáltalán fejlődve a kukac?? Biztos a Doki jobban tudja, de most nagyon meglepődtem! :shock:
Momó!
Most 2 Rotim van és mindkettő szuka! Az egyik Betty a másik Kira! :lol: Szóval itt a topicon a kutyám nevét viselem! :lol: :lol: :lol: Tesók és 2 évesek! Roti őrült vagyok és pároztatni szoktuk őket. Mármint még nem ezeket, hanem az előzőt. Ők most még had fejlődjenek! Most Ők a falu rémei! Zeng tőlük még a szomszédos falu is néha! :oops:
Asszem tudom ki a Varga Ildi de személyesen nem ismerem.

Kép
kira76
 
 


Kira!

Egy barátnőmnek a 12. heti uh-on megmondták hogy kisfiú, már akkor lehet látni, a fiúknál tuti, de a lányoknál még nem...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


tényleg furcsa,mert a nemi szervek a 13.héten fejlődnek ki,úgyhogy az xx kromoszómás lány,az xy,tehát,amelyik y-t kapott az lesz a fiú.ez 100% film is van a Nat. geog-on.
Vendég
 


momó!

Ez így okés, de nem a 13., hanem a 6-8. héten fejlődik, a csajszinak nem ez az első terhessége, és mindig megmondták már a 12. héten...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch,
Szerintem azért havi ellenőrzésre elmehetsz, de a dokidat kérdezd meg, ő lehet, hogy tud valakit ajánlani, aki ezzel foglalkozik. A december az nekem is későre esik, hiszen akkor már majdnem szülsz :)

Kira, Momó,
Nem teljesen látta a doki, de az istenhegyin voltam és ott szuper gép van és azt mondta, hogy ő eddig a kisfiúknál látott olyan kis kitüremkedést, a drágám meg teljesen széttárta a lábát, így nagyon is lehetett látani :D
Biztos nem mondta volna a doki, ha nem lát ott semmit....

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Na ezért mondtam Kriszta, hogy a Doki biztos jobban tudja és én csak meglepődtem!!! Olyan furi, hogy ilyen csepp babánál is lehet látni valamit. :) Nem a Dokidat bíráltam ám!!!!! Azért valószínűleg nem Te vagy az első kismamija! :lol:

Kép
kira76
 
 


Szóval, ha sokáig nem lehet tudni, kicsodát várunk, fiút vagy lányt, akkor inkább lány lesz. :)

Párom egyébként a születéséig nem szeretné megtudni, hogy fiú vagy lány, meglepetést szeretne...

Masut
masut
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?