Új privát üzeneted érkezett!

Katus,

Köszi, bár anyósék ma elmentek, Zorka viszont reggelre belázasodott, úgyhogy nem tudunk menni:( A Palatinus jótékony hatása valószínűleg...
Vendég
 


Gyöngyinek egy cikk részlet: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sok helyen még ma is tabu

Vannak olyan országok, ahol már elég régóta létezik az együttélés mint hivatalos párkapcsolati forma, nálunk ez azonban még viszonylag gyerekcipőben jár, és leginkább a városban élők sajátja.Vidéken, a kis közösségben élő embereknek számít, mit mondanak rájuk a többiek, s mivel valóban nem egy régóta elfogadott dolog az élettársi viszony, vadházasságként aposztrofálják, szégyellni valónak ítélik ezt a párkapcsolati formát.

Katus, megyünk! :D

Judit, gyertek el ti is! Rég láttam már Zorkát!

Ibolya, játszótérbe benne vagyok, majd holnap megbeszéljük! :D

Kata, sajnálom, hogy nem láthatom Marcit :(

De Zétit és Dórit úgye igen???

Jutka, hogy van a lányzó? Vidd el orvoshoz, bár holnapra már bitos kutyabaja lesz!

Kriszti, remélem a házimunka mellett azért tudtál pihenni is!?

Szandra, szerettem ezeket a hajnali keléseket, Botond is megjátszotta tavasszal :shock: :( , de leszokott róla :D

Jaj, de jó Ildinek és Anettnek :!: :!:

Anikó, te pedig légy üdvözölve újra itthon! :D

Anita
putyu
 
 


Judit, neeeeeeeeee!

Anita
putyu
 
 

 
 

Judit!
Sajnálom, hogy nem jöttök holnap a Katusékhoz. Te is sajnálhatod mert nagyon szépen fogunk énekelni és lemaradtok róla :lol: . Jobbulást Zorkának.

Kata!
Nektek is további gyógyulást.

Katus!
Mi megyünk, ha csak le nem szakad az ég, de akkor is megpróbálunk csak max kipöcköljük az eget ahol leszakadt :wink: .

Jóccakát.

Szandra

szandrakiss
 
 


Szandra,

Hát sajnálom is, főleg, hogy semmi baja...valamelyik nap úgy láttam, mintha jönnének a hátsó fogai, lehet, hogy attól volt lázas???Na mindegy, tuti, ami tuti nem viszem Közétek, nehogy összefertőzzünk valakit.
Képeket viszont kérünk!!!Hadd irigykedjek:)
Vendég
 


Sziasztok

Csajok
Van itt valaki aki nem monor tel-es? Mert utálom az egész rendszerüket már és váltanék, de hova?
Ráadásul már 2 napja írom az irogatnivalómat hozzátok, és rámegyek az elküld feliratra , aztán volt nincs!!!!!!!!eltünik.

Ibolya
Ma 2,5 a Gergő? Az idő ...........
Emlékszel még mikor jött Encsi úszni és beszélgettük, hogy ki mikorra van kiírva. Ti voltatok előbb és mi beelőztünk!
Gergő is tuti megtanul úszni (nem mindenki születik vízi családba!)! Oviba hova íratod majd? Vagy már be is van íratva? Bölcsi fél év, aztán ovi?
Építkeztetek a végén (tudod mikor pár hónaposak voltak a fiúk akkor taliztunk az otpben)?

Gyöngyi
Gondoltam rád a hétvégén. Barátnőm aki most szült( 5 napja) a homeopátiás bogyóból a gyógyszerész képzeld indításnak urticus(?)ból 15ch-t adott. Fellapoztam a ahol írtál róla és tolmácsoltam tovább!!!! Aztán a neten elolvastam hogy a 15ch nem is jó kezdő kismamának! De ilyen „okos” egy gyógyszerész?
Szeretném vinni a szórólapot, de hova is viszem, min érlek el?
Köszönjük a köszöntést!

Szandra
Látom nálatok is megy a korán kelés! Nálunk a nagy 4-5 óra között ébredt, aztán mostanában is korai kelő. Ha iskola vagy edzés van reggel ébresztgetni kell, ha nincs akkor meg felkel magától 6 órakor. Lassan kezdtük kialudni magunkat, aztán jött a kicsi, aki
5-6 között kel. De még hétvégén is!! Rég aludtunk már egy igazán jót!!!!!! De gondolom Ti is!

Kata
A prevenarból nem egyet adnak? Vagy csak a 2 év felettieknek? Mi csak egyet kaptunk, most júniusban. Meg a nagynak is egy kellett.
A kullancs elleni meg azt mondják idén már nincs, csak a drágább. Időben kell felíratni és megvenni. Nekünk a 3. oltás hiányzott az idén és alig kaptam!!

Katus
Ott is van sorház? Nem is tudtam. Milyen sokan lakunk itt az andrássy részen!!!


Jóbulást a betegeskedőknek!!!!!


Sziasztok
Merci
merci71
 
 


Sziasztok!!

Na, milyen volt ma délelőtt???? :lol: :lol: :cry: :cry:
Csatlakozom Judithoz: kérjük a képeket, hogy mi, akik nem voltunk ott kapjunk ízelítőt a hangulatból!!! :lol: :lol:

Merci!

Szórólap szerintem most ráér, mert megyek nyaralni, majd csak 27-én kezdek újra dolgozni. 26-án itthon leszünk már, akkorra megbeszélhetjük - és be tudom vinni.

Szerintem egy gyógyszerész nem ért a homeopátiához (se), csak kiolvassa a nagykönyvből! De az igazsághoz hozzátartozik, hogy én sem értek hozzá - csak nekem ezeket tanácsolta a homeos-orvos barátnőm. Egyébként a homeonak az lenne a lényege, hogy személyre szól.

Vecsésen az Okos Ella doktornő a homeopátiás orvos (és a társaság egyik elnöke) - mindenkinek, akinek valamilyen krónikus nyavajája van javasolnám, hogy menjen el hozzá (vagy bárki máshoz) és keressék meg az alkati szerét, mert akkor elmúlnak ezek. Gondolok a fejfájós barátnékra :lol: Szandra!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Judit!
jobbulást Zorkának. Az enyémek is náthásak - pedig csak kerti medencében pancsoltak :roll:
Hallod, ezek a képek!!! :lol: :lol: :lol: Ahogy néztem még nekem is kedvem támadt pancsolni :lol: :lol: Tüneményes a csaj a vizben - akkor neki is lételeme a víz??? :lol: :lol:

Anita!!

Akkor most szégyeljem magam???? :cry: :cry: :lol: :lol: Hát nem :lol: :lol: :lol: Akkor amikor boldogabb vagyok mint sok házasságban élő nő?? :lol: :lol: Ebből is látszik, hogy milyen úttőrök vagyunk mi (igaz Anikó? :lol: ) , dacolunk a hagyományokkal és azzal -hogy is írtad? - hogy mit mondanak mások :lol: :lol: :lol: :lol:
Képzeld még mindig megvan a Marietta hajában a fonásod!!! :lol: :lol: :lol:

Kata!!

Nektek is jobbulást!!!!Sajnálom :cry: :cry:

Kata!!

Na, milyen volt a bagázs??? :lol: :lol: Nagy felfordulást csináltak??? :lol: :lol:
A következőkön sokat gondolkodtam: szeretném eladni a Sára által is kínőtt ruhákat, de mielőtt kivinném börzére, előtte felajánlanám átnézésre. Teljesen túrkálós árakra gondoltam. És azért írom neked, mert méretben Ancsi jön a Sára után :lol:
De gondolkodom egy kicsit..........Zorka, Edó hiába fiatalabbak, majdnem egy magasak :lol: :lol: Talán Maja? És Dóri méretek is vannak.
Na, mindegy, akit érdekel jelezze :lol:

Jutka!!

Hogy van a csajszid???? Remélem már láztalan!!!!

Ildiéket, Anettéket én is írigylem!!! :lol: :lol: , de mindjárt mi is megyünk :lol: :lol: :lol:

Anikó!!!!

Hol vagy??? Hiányoznak a képek!!! Voltatok Balcsin???? Időben hazajöttél???? :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Gyöngyi,

Háát...ritkán olyan jókedvű és kiegyensúlyozott, mint amikor egész nap pacsálhat:)
Zorkának semmi baja nincs, csak lázas...illetve most nem, délelőtt még egyszer belázasodott, kapott Panadolt és azóta nem ment fel neki újra. Mi a fene lehet ez? Nem hajlandó megmutatni a fogait, pedig én arra gyanakszom.
Vendég
 


Gyöngyi,

Hányas méretű ruhákról van szó?
ZOrka 92-98as.
Vendég
 



Ma is nagyon fini meggyes pitét sütöttem, kár h mindenki olyan messze lakik....

zsanett
 
 


pizzás csigaaaaaaaaaaa????????????? hmmmmmmmmmmmmmmmm :lol: :lol: :lol: :lol:

Judit!

Igen :lol: :lol: , azokat hordja a Sára is, bár legtöbbnek nem tudom már a méretét :oops: .
De ha érdekel megnézheted te is, csak gyanítom, nem találsz méretet :lol: :lol: :cry: :cry: De talinak jó "ürügy" :lol:
Tényleg nagyon vidám a képeken - én még nem láttam ilyennek - tudom, azért mert ritkán látom :cry: :cry:

Na, mi van csajok, teljesen kikészítetétek a Katust? :lol: Nem is jelentkezik :lol: :lol:

Anikóóóóóóó!!

Már az előbb is szeretem volna írni (csak öregszem :roll: ), felhívott az az ismerősöd, akinek megadtad a számom (még nem tudom, hogy ilyen érzésekkel fogadjam :wink: :wink: ), Mára volt megbeszélve, hog jön, de nem jött. És nem is telefonált!!! :twisted: .

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok

Gyöngyi
Akkor Balcsi után talizunk. Köszönöm előre is a közremüködésedet!
Jelentkezem a telcsiszámommal iwiwen!
Ismerem hírből az Okos Ellát, nagyon dicsérik. Nekem sem lenne hátrány fejfájás ügyben elmenni hozzá! Csak mindig halogatom! Nem szeretek orvoshoz járni!!!

Hála csak keveset vett be a barátnőm a 15ch-s ból! De mára úgy néz ki beindult a teje! A szopizos babáknak ha inni adnának mit szoktak? Sima forralt vizet nem! Vagy egyáltalán nem, csak tejcsit ha szomjas akkor is!
(sajnos én nem tudtam szoptatni a fiukat sem 13 éve, sem most. Valamennyi tej volt, de azt lefejtem és üvegből megették. Aztán tápszeresek voltak, meg fözelékesek. Sajnáltam hogy a szoptatás élménye kimaradt az életemből.)

Sziasztok
Merci
merci71
 
 


Merci!

A "friss" babáknak a kórházban még cukros vizet adnak, amig nem indul be igazán a tej és a szopizás. De otthon elég csak a szopi. Végső esetben (ha nagy a kánikula és csak evés célből szopizik a baba :lol: ) forralt és lehűtött vizet pohárból. Ha már stabilan és jól szopik, akkor lehet próbálkozni cumisüvegből. De fontos, hogy abból kajcsi ne jöjjön, mert az okos babák rájönnek és képesek leszokni (vagy rá se szokni) a ciciről :lol: :lol: :lol:
Itt a babaneten a pü-pontra ha rákkattintasz a nevem alatt, akkor tudsz személyes üzenetet küldeni. Amit most én meg is teszek :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Ja, és a laptetőn lévő mezőben majd látni fogod (elméletileg) hogy van privát üzenetetd!! :lol:
Bocsi, ha mindezt már tudtad :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Gyöngyi
Köszönöm vettem. Igyekszem tanulni!
A babainfot meg továbbitom!
Szia
merci71
 
 


Sziasztok!

Katus,
köszönjük!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nagyon jól éreztük magunkat! És irigykedhetnek a többiek, hogy nem voltak ott! :o ( :arrow: ez hasonlít legjobban egy nyelvnyújtógatósra :wink: )


Zsani,
tessék végre házat választani, nem mindig panaszkodni! :lol:

Azon gondolkodtam, hogy mit csináltatok Dénesandival a Caféban? :lol: Azóta nem tért magához és nem írt! :(
Dénesandi hooool vagy?

Anita
putyu
 
 


Sziasztok! Reggel is elszállt, az előbb is! :evil: Nem bírom újra pötyögni a telcsin! :( De Szabeszom jobban van, éjjel is csak hőemelkedés! Ma ivott, rágcsál sósat! Mindenkinek köszi, aki gondolt ránk! :) Jutka
jatka
 
 


Kép
Bogi és a "szerelme"

Lurdy:
Kép

Kép

Kép Másodunokatesók :)

Nagymaminéknál (horgásztónál)
Kép
Kép

Kép Az egyik dédivel :)

Anita
putyu
 
 


Néhány kép :) :)

Kép

Uszibemutató :D
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Traktoroztak :D
Kép
Kép
Így szeretik egymást :D
Kép

Anita
putyu
 
 



Na és akkor egy időre elég belőlünk :D Meghagyom a lehetőséget a tehetséges fotósoknak! :D

Jutka, örülök, hogy jól vagytok!

Judit, Kata, ti, hogy vagytok?

Anita
putyu
 
 



Zsani, hidd el más is észre veszi :!: de igazságszerint én nem vagyok oda a meggyes pitéért (lehet, hogy más sem), a shrek süti jobban bejön :lol: :lol: :lol:

Anita
putyu
 
 


Sziasztok!

Aki azon gondolkozik, hogy a topik lassúsága miatt inkább majd éjszaka ír az ne kelljen fel mert naggggggyon lasú most is :wink: .

Mi is köszönjük szépen a mai napot, nagyon szuper volt. Külön köszönet a házigazdának!

Katus!
Ne parázz, ne feszengj annyit olyan ügyes vendéglátó vagy.

Zsanett!
Szerintem mindenki észre szokta venni, hogy írtál csak van akinek van és van akinek nincs éppen ideje reagálni.

Anita!
Jók a képek nagyon. Tetszik a Bogi úszódressze, nekünk is olyaaaaat!! Az Adidas-os barátnőd hozza? Ha igen mennyi??

Ibolya!
Köszi az újságokat, este jó kis program volt legalább egy fél óráig csend volt itthon. :)

Anikó!
Kizárólag selejtezve jöhetnek majd a képek oké!!?? Jó volt látni benneteket is, Maja eszméletlen édes a cinin.

Judit!
Sajnálom, hogy nem voltatok!!

Adri!
Dóri babára nem fogadunk el semmi panaszt, olyan kis édes volt. Remélem a lába a helyén maradt :wink: .

Gyöngyi!
Persze csak készülj a Balcsira és velünk ne is törődj :wink: :) , nem tudom majd mit mondok mikor a gyerekeim már 2 hét elvonás után kérdezik, hogy mi van veletek :wink: :lol: :lol: :lol: . Sanyi bírni fogja póker nélkül?? :lol:
Te nagyon megy már neked ez a számítógépesdi!! :wink:

Évi!
Nem jöttetek a Katusékhoz :shock: ! Pedig gondoltam milyen jó kis gyümölcslevest eszek majd ma :wink: :lol: . Hogy vagytok?

Kata!
Meggyógyultatok? Mi lett a pöttyökkel?

Dénesandi!
Húúúú, tényleg!! Azóta nem jelentkeztél mióta voltunk cafézni? Pedig az árokból kisegítettelek!! :lol: :lol: Azóta nem értél haza?? Jelentkezz, senki nem mossa le rólunk, hogy nem csináltunk veled semmi ROSSZAT! Csak jót! :wink: :lol:

Reni!
Már megint el tetszett tűnni, nem kicsit NAGYON!! Hogy vagytok?

Merci!
Monortel :( , sajnos! Tetű. Ez van, mondjuk szerintem nagyon egykutya. Pesten azért sokkal nagyobb a választék, ide is kiterjeszthetnék.

Na visszamászom az ágyba, hátha most már tudok majd aludni.

Holnap (vagy inkább azt írjam ma) takarítok és azon gondolkozom, hogy átrendezem a Tami szobáját :roll: . Na majd még meglátom.

Jóccakát mindenkinek.

Szandra

szandrakiss
 
 



P.CS. :
tészta:
2.5 dkg élesztő
50 dkg liszt
2 kisk só
3-3,5 dl langyos víz
4-5 evk olaj
1 kisk oregano

töltelék:
15 dkg sűrített paradicsom
3 szál zöldhagyma (póréból is lehet sztem)
30 dkg csemegekukorica
1 kisk oregano
1 kisk bazsalikom
20 dkg sajt

Elmorzsolt élesztőt fél dl langyos vízzel felfuttatunk, a lisztet,sót, oreganot, élesztőt a langyos vízzel tésztává dagasztjuk (váljon el az edény szélétől). Ha már elválik, bele tesszük az (oliva)olajat, majd 210 percig kelesztjük.

Kinyújtani, bekenni a paradicsommal, rá: hagyma, kukorica, fűszerek, sajt.

Feltekerni, 12 részre vágni, sütőpapíros tepsibe rakosgatni, további 20 percig kelni hagyni.

Hideg sütőbe tenni, 180-200 fokon kb 30 perc

No tessék. Szandra, csak neked :)

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Szóval itt vagyok ám, csak tegnap 2 hszem nyelte el a bnet, így aztán gondoltam ennyi, csóóókolom :)

Anita,
Bogi olyan, mint egy igazi kis hölgy. Előkelő. Bár, amikor a hódolójával van, akkor meglehetősen huncut arcot vág :) Mindenesetre szuperek a képek :) És köszi a masszírt, éjjel alig fájt a hátim.

Szandra,
rendicsek. NEm feszengek. Csak én annyira szeretném, ha jól éreznétek magatokat... De tegnap Ancsi nem nagyon volt a topon. :( Edó viszont egy mosolygombóc, a Tami meg... fú, nagyon levett a lábamról :)

Zsani, ne haragudj, de egy ilyen meggyespités beszólásra milyen választ vársz? Mondjuk: Hmmmm. :) :) :)

Merci,
Igen, van az Andrássy telepen pár új építésű sorház. Egyébként, mint régi vecsési, pontosan melyik részt érted Andrássy alatt? A lakóparkot is ?

Gyöngyi,
szívesen átmegyünk egyszer turizni :) Nálatok még úgyse voltunk :D Hiányoztatok tegnap :)

Ibolya,
én örültem, hogy Encsi is jött. Nem nagyon uncsi neki egy-egy ilyen összeröffenet?

Anikó,
Maja annyira édes, hogy nincsenek rá szavak.

Adri,
Dóra a nap második felében is annyira tündér volt?

Judit,
hát hallod, ezek a képek ott vannak a topon! Zorka egy igazi, tündéri vigyori kiskacsa :)

Jutka,
örülök, hogy jobban van a csaj. :)

Ancsinak szörnyű napja volt tegnap, miután elmentetek, evett valamit, de nem volt hajlandó aludni, amikor végre úgy döntött, hogy alszik, két szomszéddal lejebb nekiálltak flexelni, majd jött egy dudálós árulós autó, megszólalt egy riasztó és még sorolhatnám. Sikerült 40 percet aludnia, utána viszont másfélórás sírásrívás következett. :( Biztos fogmizéria is, meg talán valami front? Mindenesetre kifingtam, négy körül meg kimentünk a Martinkára, legalább ott jól érezte magát :D

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!

Most csak rövid leszek :lol: ,mert még valamit kotyvasztanom kéne:

szóval,tegnap Katussal beszéltük,hogy esetleg délelött a martinkai játszón összejöhetnénk megint.Én ugy gondoltam,hogy 10 körül kinézek,remélem más is csatlakozik hozzánk.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Felrakom a tegnapi képeket. Igyekeztem szelektálni, de nem nagyon ment :roll: Annyira jó volt a hangulat, hogy fénykép téma volt bőven :lol:
Kastus,
Köszönjük! Szuper jó volt!

Gyöngyi,
Kinek adtam meg a számod???? Én nem emlékszem hogy bárkinek is. Vagy ennyire gyagya vagyok? :shock:

Írok majd még hosszabban, de a család vár a reggelivel, aztán már robogunk is itthonról.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Ibolya, Katus,
Mi sajnos nem tudunk menni.
Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Már megint szarakszik a Babanet :evil:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 



Szandra!!

Engem érdekelnének a harisnyák. 122-es és talán 104-es.

Anikó!!

Megint döbbenetesen jók a képek!!!! :lol: :lol: :lol:
Nem Te adtad meg a számom annak a csajszinak :? :? Húúú, pedig nincs mégegy Anikó ismerősöm :oops: Akkor ki lehetett???? :roll: :roll: Micsoda rejtély :lol: :lol: :lol:

Katus!!

Hát, mi is sajnáljuk, hogy nem voltunk ott tegnap!!! Marietta ki is akadt, amikor a képeket néztük :lol: :lol: :lol:
Gyertek csak, gyertek csak turizni egy kicsit :lol: :lol: :lol: 28-29-én délután jó nekünk! Meg tudjátok oldani az átjövést??? Mert szívesen átviszem a cuccokat, csak akkor nem látjátok hol lakunk :lol: :lol: :lol: Gondoljátok át és ha hazjöttünk úgyis jelentkezem :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok

Jó nézni a képeket! Összeszokott bandának tüntők rajta. A srácok biztosan örültek egymásnak. Jókat játszottak.

Ibolya
Meddig voltatok a játszótéren, arra mentem ma 2x is, de nem láttalak Téged (mivel csak téged ismerlek személyesen). Gyerekesek voltak, de ismerős arc sajna nem!

Katus
Én sem vagyok tőzsgyökeres (99ben költöztünk ki pestről). De még abban a kis utcában nem láttam sorházat. Vagy nem vettem észre!!!!(Talán inkáb ez a pontosabb). Melletünk (egy telekkel odébb) is épül egy három lakásos, de baromi idegesítő, hogy felénk néz 13 ablak !!

Szandra
De akkor most mi a sz@rt válasszak, maradjak itt??????????? Hátha jobb lesz attól hogy uopc lett???????
Bár most akciós a vecsésieknek tel+tv+adsl Kb. 9000Ft. 1 év hűségnyilatkozatot kérnek.

Putyu
Az egyik képen mintha deszka nélkül úszna a kislányod. Ügyes! A kicsi is úszik már?
Nálunk nincs semmilyen segédeszköz (deszka, karúszó), egyedül az oktatóval tanulnak úszni a gyerekek. A vízmélység 1,2m és van egy kis pad, amin szoktak a srácok ücsörögni mint a verebek.

Sziasztok
Merci
merci71
 
 


Szandra,

Írtam mailt, engem érdekelnének a harisnyák. Nem tudom hogy vannak méretezve lábméret szerint, vagy normál ruha méret szerint, vagy életkor szerint?

Zorka tegnap is, ma is lázas volt, úgyhogy ma kihívtam a Lakost, kiderült, hogy a mandulája van piszkos mód begyulladva, antibio:( Életében először kap. Viszont indokoltnak is látom, mivel 3 napja lázas, ma reggel 38,8-al ébredt úgy, hogy lefekvéskor is kapott egy adag Panadolt meg hajnali 2-kor is.
Vendég
 



Judit,
sajnálom Zorkát, de gyanítom, hogy az lehet, ami az én gyerekeimnek volt :( A panadol inkább fájdalomcsillapító a nurofen jobban húz lázat, de ami most nagyon bejött az a naturlandos kúp. Hiányzik már a kis bestia, rég láttam.

Merci,
jól látod deszka nélkül úszik :D Remélem egyszer megjön a biztonságérzete a mélyvízben is. Botond még nem tud úszni, de nagyon úgy csinál, mint aki tud :D Ma az 1.50-es vízbe dobáltam be karúszó nélkül, élvezte ahogy lesülyed és feljön :D egyszercsak gondolt egyet lekapta a karúszót és megakart indulni nélküle :shock:

Ibolya,
voltatok játszón? Milyen volt?

Katus,
bármikor szívesen megmaszírozlak a fenemód nagy tudásommal :lol: :lol: Ancsi ma már jól viselkedett? Hol vannak a "képeim"? :lol:

Gyöngyi,
ha nyilvánosan beszélitek meg a turi időpontját, ne lepődj meg, ha mindenki ott fog tobzódni a kapuban :lol: :lol:
Jó nyaralást Nektek!!!!

Szandra,
a fürdőrucit nem az adidasos Betti hozta, de most van neki egy fekete 104-es 2500-ért és vannak úszósapkái 1000-ért.

Adri,
olyan kis édes gombóc Dóra és nem is igaz, hogy nyafogós kislány, egy nyekje nem volt :D

Kata, meggyógyúltatok??

Anikó, aki tud az tud! Hiába ezt nem kell tovább ragozni! :lol:

Anita
putyu
 
 


Merci, rosszul írtam karúszóval :oops: De jövőre remélem karúszó nélkül :) szeptembertől Péter bácsi szárnyai alá kerül egy évig, és amilyen lendülettel halad most, talán sikerül. :D

Anita
putyu
 
 



Olvastátok ezt a cikket?

A tehéntej étrendbe történő bevezetésének elhalasztása holland kutatók szerint nemhogy csökkenti, hanem növeli a két évnél fiatalabb gyerekeknél kialakuló allergia kockázatát. Mivel a széles körben elterjedt ajánlást, miszerint tejet csak egy évnél idősebb gyereknek adjunk, de a családban előforduló allergia esetén várjunk vele még tovább, kevés tudományos adat támasztotta alá, a Maastrichti Egyetem kutatói Bianca E. P. Snijders vezetésével, 2558 babát vizsgáltak meg.
Az étrendi adatokat a mamák terhességük végén, majd a szülés után három, hét, tizenkét és huszonnégy hónappal adták meg. Ezután minden gyermeknél megvizsgálták, hogy 2 éves korukban mutatnak-e allergiás tüneteket.
Az eredmények arra engedtek következtetni, hogy ha egy baba kilenc hónapos kora után ismerkedett csak meg a tehéntejjel és a tejtermékekkel, azzal megnőtt esetében az ekcéma kialakulásának kockázata is.
Az ekcéma, és egyéb bőrtünetek, valamint az asztmás légzés kockázata más ételek esetében is megnövekedett, ha azzal a csecsemő hét hónapos kora után találkozott.
Bár a holland kutatók továbbra is a csecsemők anyatejes táplálását támogatják, a júliusi Pediatrics szakfolyóiratban megjelent tanulmányukban felhívják a figyelmet arra, hogy az egyes ételek étrendi bevezetésének elhalasztását célzó ajánlások hasznossága megkérdőjelezhető.

Hát az ekcéma nálunk bejött. Botondnál kissebb mértékben, ő előbb kapott tejet és tejterméket....lehet, hogy nem ezért, de tény, hogy van :(

Anita
putyu
 
 


Szandra,
200-ért :?: :shock: Ez is szilikonos, de én azt gondoltam 1000-ért olcsó, az elöző sima anyagosunk volt majd 1000 :( Na de hát ez adidas :lol: ezért a + 800Ft :lol: :lol:

Anita
putyu
 
 


Sziasztok
Putyu
Akkor jól láttam Bogit! Péter bácsi még mindig a kispestiben van?Péter bácsinál kis vízben úszik, deszkával meg a nagyban? Vagy a nagyban is deszka nélkül?
Botond meg babaúszásra megy? Vagy tanfolyamra?
A kisebbik nálam is 2,5 éves, de még nem úszik. Írtam már szerintem, hogy ő is egy darabig karúszóval nyomja, aztán leveszi és úgy. De csak ugrálgat. Másra nem hajlandó még (mármint tanulni az alapokat). Ez így nem igaz. Mert megmutatja néha hogyan kell egy vizilabdásnak úszni (sokat járunk meccsre és azt az úszást utánozza), meg néha hátrafordul és úszik hát lábbal. De ez ritka , inkább csak az ugra bugra megy. Majd jövőre ő is elkezdi a tanulást!!!!

Nem semmi ez a cikk!

Szandra
szilikonos úszósapi tanács
Minden úszás után szárazra törölni és egy kis hitőport beleszórni. Utána "beledörzsölni" és hosszabb lesz az élettartalma a sapinak! Ja és könnyebb felvenni a gyereknek!

Sziasztok Merci
merci71
 
 


Sziasztok!

Merci!
Köszi a tanácsokat.

Anita!
Nekem mind a ketten baromi érzékenyek voltak a tehéntejes dolgokra. Tami már kinőtte de 2 éves elmúlt mire nem lett tűzvörös és hólyagos a bőre ha azt adtam neki. Edónál még mindig ez van pedig neki is tetszik a túrórudi és egyéb finomságok amiket a Tami eszik. Megeszi és szinte hólyagos lesz a bőre csak nem gyűlik bele folyadék és borasztóan viszket neki. De olyan szinten érzékeny, hogy még a vajra is (mi nem margarinozunk).

Továbbítottam a harisnyás megrendeléseket, akit még érdekel attól várom a méretet, mintát és darabszámot.

Holnap korán reggel indulunk Balcsira, vasárnap jövünk haza és egész jó időt mondanak.

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok! Remélem ez a hsz. nem fog elszállni. :evil: Hiába írok, nem sikerül telcsiről. :( Szabeszom iszik, már csak 1-2 kaki van naponta, de nem eszik.
jatka
 
 


Sziasztok!

Akkor folyt.köv.
Szabina, ha meglátja a kanalat összeszorítja a száját, elfordítja a fejét és közli, hogy NEM! Kicsit korai még 1 évesen Anyával ellenkezni... :lol: :lol: :lol: Kb. 1-2 ropit eszik meg naponta, semmi érdemleges, de inkább csak sósat. Gyümi nem kell Neki egyáltalán... Sumetrolimot kaptunk, mert elkezdtünk köhécselni és lett vmi a kis tüdejével. Dórinak sem tökéletes még minden... De remélem hamarosan túl leszünk rajta...

Szandra!
Jó pancsikázást/pihizést Nektek! Igyekszem összeírni a megrendelést! :) Kb. 1 hét után meglett Dodóm piros papucsa. A bébitaxi alatt volt... :lol:

Anita!
Doresz is ekcémás. Ősszel jött ki a kezén, akkor 3-4-5 bőrgyogyós látta. Mindenki lerázott vmilyen kenőccsel. alkoholos sziruppal vagy épp F. cseppeket kaptunk, amire ellenkeztem, hogy szédül tőle a gyerek, erre leráztak azzal, hogy adjam be este, mert akkor úgy is alszik. Közölték velem, hogy ilyen típus, fehér bőr, szőke haj, kék szem. Beszéltem nyáron egy allergológussal, Ő azt mondta tejmentesen diétázzunk és akkor talán jól lesz. De az én lányom szinte csak gyümölcsöt és tejet iszik, meg tejbepapi. Majd egyeztetünk az ovival és akkor belevágunk. Én szemezek a 104-es fürdőrucival, ha még megvan. Próbálni lehet?

Merci!
Szeretnénk Dórit beiratni úszni. De melyik a jobb az ovis vagy inkább hordjuk el külön pl. Hozzád? :lol: Bár nem tudom az itteniek hová járnak... Nagyon lelkes a csajszi, lehet most kéne elcsípni.

Judit!
Rémes ez a láz. De nekem annyira teccik Zorka azokon az önfeledten mosolygós képeken! :) :)

Anikó!
Hát ezeket a képeket látva sárgulunk ám az irígységtől, hogy nem voltunk....

Katus!
Már el is felejtettem, hogy mennyire oda voltam a pizzás csigáért. Bár én a Borároson vettem mindig, nem is jutott még eszembe, hogy csináljak. Köszi!!!! :lol:

Kata!
Hogy vagytok?

Gyöngyi!
Mondanám/írnám, hogy benevezünk a turira, de mi sosem jutunk el időben sehová.... :( Kár volna ránk várni. Ugye Andi? :wink:

Ildi!
Remélem arra is baromi jó pancsizós idő van!

Ibolya!
Hol teccik lenni? Vagy elutaztatok, csak nem figyeltem.... :?

Évi!
Hol vagy????

Viki!
Én is laktam Veszprémben pár hónapot!

Zsanett!
Megmondom őszintén nekem fel sem tűnik, ha ékezet nélkül írsz. :lol:

Oviszsákot hol lehet beszerezni a környéken? Esetleg "vki" varr ilyet?:wink:
Nálatok mennyi ideig tartott a beszoktatás? Tudom, hogy gyerek függő, de nem igazán akarnék a Szabi fertőzése után 2 gyerekkel járni beszoktatni. Bár nem tudom lesz-e bébiszitterem a második héttől...

Szabina, Dóra és Jutka
jatka
 
 


Sziasztok

Jatka
Melyik oviba fog járni Dóri? Mert van amelyik jár úszni! Talán elöször avval kellene elkezdeni és utána ha van még kedve hozzá a délutánit is!

Oviszsákot meg szerintem a piacon kapsz! Én láttam már ott!


Ibolya
Te nem utálod a tankönyveket bekötögetni, mert én baromira. De szuper mert már készen vagyok mindennel.

Nagyon jó időt mondanak a hétre! Jó nyaralóidő van mindenkire!!!

Szia
Merci
merci71
 
 


Sziasztok!

A lustaságom az irásra a tetőfokon van :oops: :oops: :oops: :oops: .Pedig nem történt semmi rossz velem,sőt :lol: :lol: :lol: :lol: ,de mégis valamiért nem megy mostanában az irás.Azért megpróbálok lassanként válaszolgatni a nekem feltett kérdésekre :oops:

Merci,én a könyveket még nem is láttam :oops: :oops: :lol: :lol: ,füzeteket meg még nem is vettem :oops: :oops: Kedden elsétáltam a játszóterezés után / ott voltunk a Katussal 10-től kb.3/4 12-ig,sajnálom ,hogy nem vettél észre pedig egyáltalán nem vagyok kis darab :lol: :lol: / a sulihoz,hát mit mondjak,majdnem dobtam egy hátast a tankönyvek árát illetően.15.000 ft és még csak 4.-be megy a lányom :shock: :shock: Azt,hogy mikor osszák,azt még ki sem irták-utolsó héten szokták általában.A füzeteket + a többit meg azért nem vettem még,mert a cégem szólt,hogy lesz beiskolázási utalvány,aminek szep.15-ig kell megérkeznie :shock: :shock: ,nevetségesek komolyan mondom,de azért reménykedek,hogy megérkezik suli kezdés elött.
A könyvek-füzetek bekötését elintézem gyorsan:öntapadós átlátszóst szoktam venni,azzal kb.fél óra az egész :lol: :lol:
Oviiratás: én a Halmyba szeretném iratni,remélem fel is veszik jövőre.
Mi is monortel/usp-ek vagyunk,de már a tököm ki van vele.Váltanánk már,de még hűségnyilatkozat köt hozzájuk :twisted: Nemrég kaptunk szórólapot a T-Kábeltől,olcsóbbnak tünik az ajánlatuk-azt lehet,hogy a net gyorsaság ugyanilyen szar.


Jatka,akkor már láza nincs a kicsinek ,ugye?Az hogy nem eszik,hát istenem,majd megjön az étvágya.Tudom,mert a fiam ugyanilyen.Ő is képes 3-4-5 napig is csak ropit,kölesgolyót vagy kekszet enni,aztán egyszer csak elkezd enni.Próbáld meg,hgoy nem erölteted az evést,hanem mondjuk több helyre kiteszel apró falatkákat,hátha jártában-keltében eltünteti.Meg próbálj a kedvenc ételeit fözni egy pár napig.
Ovis zsákot piac,tesco-auchan ilyen helyeken tuti kapsz,ovi-isi kezdéskor nagyon sok helyen van.
Ovis beszoktatás: én ugy tudom,hogy itt Vecsésen ilyen nincs.De mondjuk az én lányom már rég volt ovis :lol: :lol: ,majd a többiek biztos irnak erről neked.

Anita,ezt a cikket már én is olvastam,hát komolyan mondom,már azt sem tudja az ember ,hogy mikor mit adjon a gyereknek.Nem is olyan régen,még megbotránkoztam azon,hogy az egyik ismerősöm a 2 hónapos gyerekének/anyatej hiányában/ a tápszer mellett nekiállt hozzátáplálni,hogy minnél hamarabb kiváltsa a tápszert,és a tejet is hamarosan be akarja vezetni.De akkor lehet,hogy mégiscsak nagyanyáinknak volt igaza?Ki tudja?! Szerintem ezt gyereke válogatja.Én igen erős pollenallergiában szenvedek,a férjem is-igaz,ő sokkal kisebb mértékben-Enikőt 3 hósan kezdtem el hozzátáplálni / orvos-védőnő nyomásra,hátha akkor jobban hizik :shock: /,és ekcémás lett / már kinőtte/,a Geri 6 hós koráig csak tápszert kapott-ő nem lett ekcémás.

Csajok,a jövő hétre még tervezek egy margitszigeti kiruccanást.A mai előrejelzés szerint kedden nem várható eső.Szóval,ha van kedvetek,uccu neki,menjünk.Ha összefogunk páran az autósok közül,akkor azért elég sokan be tudnánk menni.De ha valaki vonattal szeretne menni,nekem az ellen sincs kifogásom,nagyon szivesen beviszem bárkinek a cuccát,azt majd ott találkozunk.

Betegeskedők,hogy vagytok? Kata,Zorka?

És az eltüntek?Tudom,nekem sem erősségem mostanság az irás,de mégis tessék irni pár sort irgum-burgum

:lol: :lol: :twisted: :twisted:

na most hagyok teret nektek is az irásra.......... :lol: :lol: :lol:
bibolya
 
 


sziasztok,
Lassan kimászunk Marcival a takonykórból... A kisfickó orrát egyre kevesebbet kell szippantani, az én náthám meg lassan a parlagfűre is fogható :roll: :roll: :roll: Szóval éppen elég volt ennyi ideig kriplinek lenni :twisted:
Az Uram mától szabin van, igyekszünk okosan beosztani az időt, sokat pihenni. Igyekszem majd jelentkezni, de Marci most felébredt, úgyhogy futok....
szép napot mindenkinek
K.

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


gyorsan egy kép, nehogy elfelejtsetek :)
Kép

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?