Új privát üzeneted érkezett!

Lolka, nagyon ügyesek és szépek vagytok:) Mi már szinte csak háton hordozunmk, ill néha amikor csak rövidebb időre beszaladok boltba, akkor kötöm előre. Sokkal könnyebb háton hosszútávon.

Mondjuk mi nem Batyuzni szoktunk, de a Katjám rövid a másikhoz, így azzal ezt a hátit csináljuk, és jujjdejó.:)

szőlő, mennyire lázasodott be Mazsi?
Reméljük reggelre kialussza :)

zorróné, huhh, nem lehet könnyű ilyen kevéske alvással. Kitartást!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


[quote="zorroné"]T írta:zorronéesttömeg gyarapodást is kérdezte valaki: pont most mondta a szülésznőm, hogy 4. hónap körül szinte stagnál a babák súlya de nehogy megrémüljek emiatt! (főleg az anyatejes babaké) Mondta, hogy ilyenkor minden védőnő meg gyerekdoki elkezd paráztatni, hogy keveset eszik, de egyszerűen csak stagnál a súlya, de ebben semmi kóros nincs...


engem paráztatott a doki :cry: :cry: :cry: :cry: de nem érte el a célját, mert nem paráztam be :lol: :lol: :lol: :lol:

MT: jók a felrakott képek, de nem értem, hogy egyedül a hátra hogyan lehet felkötni a gyereket :shock: :shock: :shock: nem semmi :D :D :D

kostólás: ma elkezdtük a banánt. nagyon ízlett Daninak, vigyorgott ezerrel. Ti közben hogyan fotóztok? (Dani amúgy is utálja ha fényképezzük, rögtön abbahagyja az éppen művelt dolgot és tök mérgesen nézi a kamerát, fényképezőt)

Judit,
A gépem még mindig szar...csütörtökön beviszem a céghez, hátha valamikor megcsinálják

Lolka,
XIII., ker., Oxygenwellnessbe jártam spinnigelni, most is oda fogok (200 m-re van tőlünk). Sőt, 3 hónapos kortól lehet gyerekmegőrzőbe is hagyni ott a babákat. Ezt még nem tudom, hogy kipróbálom-e, elvileg a férjem bevállalta a felügyeletet. De nem tudom mikor kezdek járni.

Volt itt szó a tehéntejről. Na, akkor érdemes elolvasni ami a babanet főoldalán van. És akkor most legyen okos az ember...

A tehéntej-érzékenység nem megelőzhető a kései bevezetéssel
2008. 08. 05.

A tehéntej étrendbe történő bevezetésének elhalasztása holland kutatók szerint nemhogy csökkenti, hanem növeli a két évnél fiatalabb gyerekeknél kialakuló allergia kockázatát. Mivel a széles körben elterjedt ajánlást, miszerint tejet csak egy évnél idősebb gyereknek adjunk, de a családban előforduló allergia esetén várjunk vele még tovább, kevés tudományos adat támasztotta alá, a Maastrichti Egyetem kutatói Bianca E. P. Snijders vezetésével, 2558 babát vizsgáltak meg.
Az étrendi adatokat a mamák terhességük végén, majd a szülés után három, hét, tizenkét és huszonnégy hónappal adták meg. Ezután minden gyermeknél megvizsgálták, hogy 2 éves korukban mutatnak-e allergiás tüneteket.
Az eredmények arra engedtek következtetni, hogy ha egy baba kilenc hónapos kora után ismerkedett csak meg a tehéntejjel és a tejtermékekkel, azzal megnőtt esetében az ekcéma kialakulásának kockázata is.
Az ekcéma, és egyéb bőrtünetek, valamint az asztmás légzés kockázata más ételek esetében is megnövekedett, ha azzal a csecsemő hét hónapos kora után találkozott.
Bár a holland kutatók továbbra is a csecsemők anyatejes táplálását támogatják, a júliusi Pediatrics szakfolyóiratban megjelent tanulmányukban felhívják a figyelmet arra, hogy az egyes ételek étrendi bevezetésének elhalasztását célzó ajánlások hasznossága megkérdőjelezhető.

Kép
1bambi
 
 


jezsek, nagyon jók a kóstolgatós képek :) Hű, emlékszem Domka milye rémisztő fejeket vágott az első barackozásnál. :D Nem igen jött be neki, 8 hós kora előtt szinte semmit nem evett a tejen kívül.
Kíváncsi leszek Lőrincre.

celesztina, bár nem engem kérdeztél, de Lolkán a kendő Didymos márkájú, Katja nevű, és www.didymos.de oldalon lelhető. És drága :(
De csodaszép és puha! :)


babyteve, Te egyszerre hordozod az ikreket? Vagy csak külön?

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 

 
 

[quote="szőlő"]Z írta:szőlőorróné, Mazsi is ugyanzet csinálja! ma csak az oltás miatt alust szerintem egyhuzamban 3 órát, de amúgy ő is ilyen 2-3x 20 percet alszik, délutánra-estére meg teljesen kész van...


A legvacakabb, hogy estefelé már tényleg semmi nem jó, olyankor teljes tanácstalan vagyok! Mert délelőtt meg délután már egész jól elszórakoztatom: hallgatunk angol dalokat, amiket közben el is kell játszani, tornászunk, labdázunk, masszírozom, de este ezekkel a programokkal sem nagyon lehet lekötni... :(

Csak olyan fura, mert eddig letettem az ágyba vagy a játszőszőnyegre és önállóan elszórakoztatta magát a játékaival. Most ez max. 15 perc egy-rgy szopi után... :roll:

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Szőlő: Hú, mi holnap megyünk oltásra. Készítsem a lázcsillapítót? Nagyon ügyi vagy a fejéssel! Mikor tudják Mazsit megműteni, tudod már?

Bogi is nagyon nyűgi tud lenni, ha nappal keveset alszik. Ma is alig tudtam elaltatni! 11-től egészen 3-ig altattam, persze közben meg is éhezett, de csak 3-kor sikerült elaludnia egy órára. Fürdés után már ordított, úgy kivolt! Most már alszik, nagy nehezen (hordozgatás és maratoni szopi segített). De még hagyjuk is, régebben órákig ordított esténként, mostanában csak 10-20 percig szokott.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Bambi: de jó, hogy ízlik Daninak a banán! Hogy adod neki, csak simán összenyomod vagy turmixolod?

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


[quote="1bambi"]
írta:
1bambiA tehéntej-érzékenység nem megelőzhető a kései bevezetéssel
2008. 08. 05.

A tehéntej étrendbe történő bevezetésének elhalasztása holland kutatók szerint nemhogy csökkenti, hanem növeli a két évnél fiatalabb gyerekeknél kialakuló allergia kockázatát. Mivel a széles körben elterjedt ajánlást, miszerint tejet csak egy évnél idősebb gyereknek adjunk, de a családban előforduló allergia esetén várjunk vele még tovább, kevés tudományos adat támasztotta alá, a Maastrichti Egyetem kutatói Bianca E. P. Snijders vezetésével, 2558 babát vizsgáltak meg.
Az étrendi adatokat a mamák terhességük végén, majd a szülés után három, hét, tizenkét és huszonnégy hónappal adták meg. Ezután minden gyermeknél megvizsgálták, hogy 2 éves korukban mutatnak-e allergiás tüneteket.
Az eredmények arra engedtek következtetni, hogy ha egy baba kilenc hónapos kora után ismerkedett csak meg a tehéntejjel és a tejtermékekkel, azzal megnőtt esetében az ekcéma kialakulásának kockázata is.
Az ekcéma, és egyéb bőrtünetek, valamint az asztmás légzés kockázata más ételek esetében is megnövekedett, ha azzal a csecsemő hét hónapos kora után találkozott.
Bár a holland kutatók továbbra is a csecsemők anyatejes táplálását támogatják, a júliusi Pediatrics szakfolyóiratban megjelent tanulmányukban felhívják a figyelmet arra, hogy az egyes ételek étrendi bevezetésének elhalasztását célzó ajánlások hasznossága megkérdőjelezhető.



Bambi, én az első gyerekemnél is ezt mondtam, és most is ezt vallom. Nekem gy logikus...

Csak egy példa:

Gondolj csak bele, hogy egy gyerek ha 3-4 évesen kap szemüveget, akkor totál megszokja, teljesen természetes neki. De próbálj meg egy kiskamaszt, kamaszt rávenni a szemüveg viselésére...

Szerintem úgy logikus, hogy minél hamarabb ismerkedik meg vmivel a szervezetünk, annál jobban alkalmazkodik. Ahogy idősödünk, a szervezetünk olyan lesz mint egy rigolyás öregember. Nem szereti az új dolgokat...

A tapasztalatom is az, hogy egy 3-4 hónapos babával sokkal könnyebb, egyszerűbb elkezdeni a ht-t, mint egy 6-8 hónapossal. Utóbbiaknál sokkal nagyobb számban fordulnak elő, akik nem hajlandók enni. És lehet velük hónapokig küzdeni.

De ez a saját véleményem, nem kell vele vitatkozni :):):):) (Na jó, anyum véleménye ugyanez...)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zorroné - Sajnálom, hogy ilyen keveset alszik a kise Beni :(

Bambi - Mi tudod barackkal kezdtünk, tegnap alig nyelt belőle 1 falatot .. ma már több lement (2-3 kanálka). Én összeturmixoltam egy kis tápszerrel .. így ízlett neki. De nem mertem többet adni .. a fokozatosság fontos :)
Örülök, hogy nálatok bejön a banán :) várom, hogy odaérjünk, az fincsi :)
Fényképező? Alíz imádja .. mindig, minden szögben lehet fotózni :D Nőből van :P

Szőlő - Drukkolok, hogy MAzsinak lemenjen a láza :)

Lányok, egy gyakorlati kérdés!!!!!
Mivel turmixoljátok a gyümölcsöt???
Mert van egy óriási turmix-gépem amit utálok fél barackért teljesen bekoszolni. Meg egy botmixerem, ami a félgöm alakú alja miatt nem éri el a tálban a barackot .. ilyen kis mennyiséghez szar ..
Nincs valami használható tippetek? Valami kisgép???
Ha villával töröm, az nem jó még neki ..

Kép
szösszenet
 
 


De bamba vagyok, én is szorítok Mazsinak, hogy mihamarabb menjen le a láza.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Alíz mai barack-evése :)

Kép

Kép

És a hajam összefogva (Alízommal):

Kép

És kibontva:


Kép

Kép

Kép
szösszenet
 
 


Szössz, nem tudom, gyümölccsel működik-e, én már/még nem próbáltam, de fokhagyma-nyomóról hallottam (és logikusnak tűnik egy-két kanálkánál).

Csöppke, sajna, a két kölök egyszerre hordozását nem vállaltam be, majdnem 12 kilósak együtt, talán elöl-hátul egyszer megpróbálom, bár nekem már a 6 kiló is sok elöl :( (Bár az is elég gázos, hiszen a nehezebbet kell először felvenni, az gergő, és Ő hátra megy, viszont akkor nem tudok előre kötni-mert már van hátul vki...ha viszont először előre kötök, nem tudom Gergőt felvenni hátra...na, mindegy, úgyis csak egy kendőm van....Mira kendőzik egyébként, Gergő meg a kerekes naniában van, ha egyedül vagyunk...)

Kép
babyteve2
 
 


Sziasztok,

Tényleg nagyon fárasztó volt a tanflyam, de megérte.

Celesztina, Csöppke már megválaszolta a kérdést, sajnos a kendő nem az enyém, Évuskától (mamami) van kölcsön. Van a klubban is pont ugyanilyen, próbáld ki, kérd majd el egy hónapra.


Bambi, imádom az oxigént, Körtvélyessi Ákost imádom. Miatta szerettem meg a spinninget az egyik maratonon. csak szoptatások közt olyan nehéz, mert nekem annyira nincs közel. messze sem, de két kaja közt nem férne be nyugisan wellnessel. Te ott mernéd hagyni a megőrzőben?

Jobbulást Mazsinak.

Remélem Marjan nektek is jobb estétek volt mint délutánotok.

Téjé, sztem is szopisztrájk. Sajnos nem tudok róla semmit. Nekem Marci tegnap este nem szopott, de egész nap evett és sztem nem volt éhes csak halálosan fáradt.

Szössz, szép a hajad.

Marci nyugis baba, de mostanában napközben nem sokat aludt. na ez a háti kötés megoldotta ezt. Bolygónak igaza van a hordozás segít.

Zorróné, neked is szívesen kölcsönadom kipróbálni, ha az segíta döntésben.

Csöppke, ezt a kötést Marjannal csináltuk. Otthon idegbeteg lettem, mert valahogy a lábánál nem bírtam megcsinálni a békát. idiótán állt. luk volt a seggén a kendő és alába alatti között. mit ronthattam el? szét kell húzni az anyagot? olyan gyűrve volt.
köszia választ

lolka_zs
 
 


Babyteve miért pont Mira kendőzik? ő igényli jobban? nem tenne jót nekik, ha váltogatnád az érzés miatt? nem tudom ikreknél hogy van, csak okoskodok.

lolka_zs
 
 


Köszi csajok, az előbb felkelt, aztán visszaaludt, én meg még nem merek lefeküdni hátha kelne enni, mert a vacsi most kimaradt. Talán kicsit lejjebb ment a láza, viszont kimondottan jókedvű volt most hogy felkelt, nagyokat vigyorgott meg minden.

Bolygó, az előző oltásnál nem volt ilyen gond, akkor "csak" egésu nap sírt :lol:

Műtétet még nem tudom, majd 6 kilósan van kontroll, ami hamarosan itt lesz, tegnap 5,8 kilóval mérlegelt.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szössz!

Próbáltad már az üveg babareszelőt? Sztem az jó lehet a barackhoz is :roll: ...bár én még semmit sem próbáltam eddig...

Bocsi mindenkitől, hogy már megint csak ennyi, de úgy látszik én már nem változok: maradok a "hanyag topikos" :oops: :oops: :oops:

Eszméletlen, hogy ebben a topikban minden baba gyönyörű :P

Ja, és még azt akartam írni, hogy nekem ez a hordozó is tetszik: www.kangu.hu
:arrow: csak hát az ára... :shock: :( (meg volt is ezzel kapcsolatban egy kis vita a hordozós oldalon :? )

Jó babázást MINDENKINEK!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


[quote="benettke"][ írta:benettkeb]Szössz!Próbáltad már az üveg babareszelőt?

Az miiiiiiii :?: :?: :roll: :roll: :roll: :roll: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
szösszenet
 
 



ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


nem akarok senkit lebeszélni, de aKangu a Kozy másolata. Ezért az árért Kozyt kapsz. Én 2 mebertől hallottam (mindkettő ingyen továbbadta az övét), hogy kényelmetlen a pántja.

lolka_zs
 
 


Na, jó tényleg nem babát reszel :shock: :roll: :D ...rosszul fogalmaztam :oops: :wink:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Köszi Szivem!!! Holnap megyek a Brendonba, megveszem!!!

Tőled meg képeket!!

Kép
szösszenet
 
 


Lolka!

Igen, én is olvastam a hordozós topikban...pedig ezek közt van nekem tetsző színű :? :(

A Kozyval csak az a bajom, hogy Mo-on nem lehet kapni...interneten meg külföldről még sohasem vásároltam...vmiért nem merek...DE lehet hogy most belevágok :roll:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Erőt vettem magamon és lekicsinyítettem pár képet:

Nagymedencében:

Kép

...és kicsiben:
Kép

Kép

Kép

Papával-/mindig vidáman/:
Kép

Mamával:

Kép

Aluszi a szabadban:
Kép

Motoron:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Nagyon cuki :)
Motoron lemaradt :)
Nekünk is ilyen medencénk van .. mármint a kicsi :lol: :lol: :P

Kép
szösszenet
 
 


Már megint szórakozik velem ez a Babanet :evil: valamiért elküldte idő előtt :evil: most meg nem enged képet feltölteni :evil:

Na, a "motoron" majd legközelebb...

Szössz!

Csak a kicsi medence a miénk :( :wink:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


én is csak segítséggel rendeltem kendőt.

nekem nagy vágyam a pöttyös Bamberooost nem kapható, (remélem ősztől igen) (m és a majmos. itt találhatóak:)

http://hugipakk.blog.hu/tags/mei_tai

mindkettő látható. Ja és Szőlő ezen az oldalon megtalálod a felkötés leírását és videókat is.

lolka_zs
 
 


Szöszikém!

Amúgy lesem ám a kis "menyemet" itt és a blogodon is :wink: Egyre szebb :!: :arrow: Pedig ezt már nehéz fokozni :shock: :!: :arrow: neki mégis sikerül :lol:

Na, most hogy ismét felhúzott a Babanet megyek is aludni...(ill. előtte nekem még fejés van :? )

Jó éjt mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Húúúúúúúúúúú, Lolka!

Ezek tényleg nagyon jók :shock: :!: Én is akarok ilyet :wink:

Na, tényleg lépek, mert lassan leesik a fejem...

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


[quote="benettke"]A írta:benettkemúgy lesem ám a kis "menyemet" itt és a blogodon is :wink: Egyre szebb :!: :arrow: Pedig ezt már nehéz fokozni :shock: :!: :arrow: neki mégis sikerül :lol:

Köszönjük :)
Esetleg tarthatnán egy baba-randit :) meg anyuka-dumcsit :P

Kép
szösszenet
 
 


Lolka - ez a majmos cuki :)
Veled is találkoznék már ..

Kép
szösszenet
 
 


Medence :)

Kép

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok!

A márciusiaktól vok :wink:

Szal csak az lenne a kérdésem hogy nem tudtok valamit Pumpókáról??Mi van vele??

A Vetélés utáni topicból hiányoljuk egy páran... :(

Amúgy minden baba nagyon szép itt is!!!
:wink: :wink: :wink:


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nono: szerintem csak én vagyok Geni ezen a forumon , nem értem amit írsz.
Mikor megszültem már akkor levettem a vonalzóm vagyis kicseréltem. És nem kérdeztem semmit.
Nem értelek ne haragudj.
Lehet én mást látok mint te, vagy ha nem rólam írsz bocsánat.

Kép
geni
 
 


Neharagudjatok ha nem írok de Ruben teljes embert igényel, meghát ez a nyár ilyen, jó idő van inkább a szabadban és a kertben van az ember.

Szösszenet: mi is almareszelővel és bébireszelővel pépesítünk, utánna meg kis szűrőn átpaszírozom, kis adagnál bevált, még a krumplit is át lehet szűrőn kiskanállal paszírozni, gyorsan megvan.

Kép
geni
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan beköszönök, mert már rég jártam erre. :oops:

Jól vagyunk, már megdupláztuk a legkisebb súlyunkat (amennyire visszaesett a kórházban). 6060 grammot nyom a nagyfiú. :D

Nem volt időm olvasni sem, nemhogy írni, most is csak az utolsó 2-3 oldalt futottam át. Gyönyörűek a babák! :D
És csodálkozom, hogy már így eltelt az idő. Nemrég még arra vártunk, hogy megszülessenek, most meg már új ízekkel ismerkednek...

Nimród még csak szopizik, hál'Istennek van mit. Én nem szeretném még bevezetni a gyümölcsöket. Majd csak fél éves kora körül.

A hordozókendőt nem tudom használni. :( Félek, hogy kiesik belőle. Jó lenne részt venni egy tanfolyamon.

Mindjárt 1 hónapja a Nagyiéknál vagyunk. Itt, a kertes házban elviselhetőbb a meleg. Csak a 3 hónapos oltásra utaztunk haza.

Próbáltam képet feltenni, de most nem sikerült. Majd ha hazamegyünk.

Mindenkinek jó babázást! És kellemes nyarat! :D

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Hali!

Rég voltam. Nagyot nőttetek. :) Mi is.
Olvastam, hogy már sokan hozzátáplálnak. Mi még nem, de anyukám már nagyon mondja, hogy kéne. Dehát híznak mint a kismalacok az anyatejtől is, nem látom még, hogy igényelnék.
Márkó 6700g, Norcika 5500 (pedig ő született nagyobb súllyal)

Igyekszem még jönni, de most mennem kell. Két gyerek, az két gyerek.....(és még éjszaka is....:( )

Kép

Kép

Kép
kamilla306
 
 


[quote="lolka_zs"]
írta:
lolka_zsBambi, imádom az oxigént, Körtvélyessi Ákost imádom. Miatta szerettem meg a spinninget az egyik maratonon.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Velem is Ő szeretette meg! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Szerintem a legjobb órái neki vannak. Na jó, Varró Gyula sem rossz, amennyit bohockodik :lol: :lol: :lol:
eddig úgy gondoltam, hogy merném hagyni Danit, de mióta megszületett, már máshogy látok dolgokat :lol: :lol: :lol: :lol:
még várok a beadásával. meg hát nem tudom mikor megyek először spinningelni. én kicsit féltem a kevéske tejcit. lehet, hogy majd egyik órája után elkapom Ákost, hogy mit mond Ő. sokat sétálunk az Oxygen előtt.

Kép
1bambi
 
 


Gumimaci!
Én elöl meg tudom kötni a kendőt, csak már nehéz úgy vinni. Az Ergóval egyébként nagyon jól megvagyok, mióta belenőtt, csak 1 órát nem merek babával bkv-zni. Ágit egyébként ki lehet hívni házhoz is, csak úgy drágább. Hozzánk jövő héten jön. Nem emlékszem, Pesten vagy?

Ez az almareszelő és szűrő jó ötletnek tűnik, azt hiszem, majd én is így kezdem - kicsit később.

Téjé!
Darányi utcában lakom, és a Zeneakadémián tanulok.

Babák nagyon szépek!

(Megyek vissza tanulni, amíg alszik a drága.)
Vendég
 


sziasztok!

próblt vki elöl-kötős mei tai-jal netezni? Mert lehet :wink: :lol:
ma kicsim ordítva követelte, hogy tegyem bele, ill vegyem fel így :roll: :D

Lolka: jó ötlet a kölcsön-kendő, köszi a tippet :D

Jók a fotók, olyan aranyosak a bébik!
És Szössz, jó a hajad!

Benettke Évi: Kangu sztem is húzós áru, én használtan ugyan (bár az előző tulajok nem sokat használták) vettem babyhawkot, azt a hozzáértők úgy a 3. helyre teszik népszerűség-minőség kategóriában és ez 12e volt.
Amúgy varrathatsz is és akkor Te választhatod ki az anyagot -ha lenne még rá lóvénk kipróbálnám, talán majd ősz végén... (csak párom le ne harapja a fejem :lol: ) -ja és úgy tervezem, ha varratok rávarratom a kicsi nevét, úgy olyan egyedi lenne :)

BKV hordozással: aki próbálta: nem löknek meg/fel az emberek? Múltkor az ikeában volt dolgom (hétvégén) és mt-vel vittem a kicsit de kimenekültem dolgomvégezetlenül mert folyton nekem jöttek :evil: mi lenne ah háton vinném és buszoznom kéne?!?

Kép Kép
celesztina
 
 


[quote="geni"]S írta:genizösszenet: mi is almareszelővel és bébireszelővel pépesítünk, utánna meg kis szűrőn átpaszírozom, kis adagnál bevált, még a krumplit is át lehet szűrőn kiskanállal paszírozni, gyorsan megvan.

Jajj, nagyon édes vagy, hogy Ruben mellett azért reagáltál.
Ezt a módszert ki is fogom próbálni .. jól és logikusan hangzik :)
CSak én eleve kezdő háziasszony vagyok, egy rakás kellékem nincs is itthon .. pl. szűrő .. úgyhogy vennem kell ezeket :)
Remélem hamarosan több időt enged neked a srácod :)

Kép
szösszenet
 
 


[quote="celesztina"][ írta:celesztinai]BKV hordozással: aki próbálta: nem löknek meg/fel az emberek? Múltkor az ikeában volt dolgom (hétvégén) és mt-vel vittem a kicsit de kimenekültem dolgomvégezetlenül mert folyton nekem jöttek :evil: mi lenne ah háton vinném és buszoznom kéne?!?

Hát igen .. figyelmetlenek .. én csak úgy merném hordozni, ha valaki van még velünk, és csakis elől .. megőrülnék, ha nem látnám :oops: :roll: :roll: :roll:
De egyelőre még eszközöm sincs :D :D

Kép
szösszenet
 
 


Ma mi is almát ettünk! :D

Kép Kép Kép


Izlett neki most is. Nagyokat nevetett!!! :lol:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


szössz

szerintem kapsz féláron almareszelőt tescoban corában...

Marjan

Kép
marjan78
 
 


http://www.premaxx.com/en/products/baby ... /zoom.aspx


erről valakinek van tapasztalata?

Marjan

Kép
marjan78
 
 


Szössz: Szép nagyon a hajad. Milyen kis fintorgó Alíz. :)

Szőlő: Most nálunk is nagy alvás van, most voltunk oltáson, angyalian viselkedett, dokinéni és védőnő is majd' megette.
Drukkolok nagyon nektek! :)

Most nem tudom, hogy az oltástól vagy amúgy is aluszékony lenne ma, mert reggel 9-ig durmolt, fél 10 körül nagy nehezen evett, a rendelőben is durmolt, míg várakoztunk, és hazajövetel után is csak 20 percig volt fent, most is alszik, mint a kismacska. :D

Mary: Nagyon aranyos Bogi. Látszik, hogy ízlik neki az alma. :wink:

Kamilla: Szépek a babák.

Benettke: Aranyos Zéti, ahogy pancsol. :)

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Hello,

mennyi szépséges pancsoló-faló, mosolygó baba :D

marjan, ez a premaxx olyasmi mint amit mamacka is varr. Jó, de ezt csak egyféleképpen használhatod, fekve amíg pici ill csípőn ha nagyobb. Hosszú távon kényelmetlen Neked az egyvállúság miatt, fektetve már nemigen maradna el benne a babád, mert nem lát ki, stb. És ez a premaxx nem is túl olcsó ha jól tudom. de én nagyon kendőpárti vagyok, biztos vannak más véleménnyel is. :lol:

Háton BKV-zás tényleg necces, sajnos sok a figyelmetlen emberke. Amíg pici a baba, 5-6 hós koráig mindenképp előrevenném BKV-n, főleg ha zsúfolt. Perzse csak ha egyedül lennék.
Mi általában délután-este megyünk, amiokr már apa is velünk van. ÉS nem BKV-zuk, sétálunk.

kamilla, dejó hogy benzétél, gyönyörűen nőnek az ikrek. :)

benettke, K***u helyett én is inkább Kozy-t vennék. Etikátlan amit ez a nő művel szerintem. :evil:

szössz, hogy Te milyen csinos vagy! ;)

lolka, nem is nagyon szktam figyelni hogy mennyire van lyuk ott a popsirésznél. De a lényeg hogy jó sok anyagot alátegyél...meg ha a lábainál keresztbemenő szárakat egészen a posija fölött kötöd meg...de az nyilván valamennyit lejjebb jön. De miért baj az ha ott lyuk van?

Én használom az elöl kenguru kötés is, ami hasonló ugye a Batyuhoz, és van hogy egyszerűen felcsúszik a hátán az anyag, ha nem tűröm be eléggé. De akkor is pont ugyanolyan erősen és stabilan van rajtam mintha ott lenne.
Ági is mondta, hogy az csak kényelmi dolog, a kötést stabilitását nem befolyásolja :)

Most hirtelen ennyi. :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Marjan: ez a premaxx olyan mint a babaerszény -csak állítható. Az erszény is félvállas és így nem olyan sokáig jó hosszú távra -nekünk 6 kiló felett már nem kényelmes így vinni a kicsit hosszan (amikor csak rövid ideig van benne az nem gond, de ha sétálunk akkor nem jó) Az erszényt nagyon szerettem és sajnálom h már nem tudom hazsnálni sétákkor :cry: de a múltkori után annyira fájt napokig a vállam h inkább szomorkodom így minthogy sajogjon :wink:

Mary: a 2. képen olyan, mintha Bogi tenné a kanalat a szájába :lol:

mikor legutóbb írtam (10:30 körül) Kicsi a mei tai-ban aludt és azóta is húzza! (persze már letettem a kiságyba) Amikor abbna alszik el sokkal jobban alszik még ha utána le is teszem/veszem

Kép Kép
celesztina
 
 


Alszik a fiam, így gyorsan még visszanéztem...

Téjé! Írtam pü-t. Csak ezt az 1 levelet írtad? Más email-t nem kaptam. :roll:

Virág! Szolnokon lakunk. A tanfolyamok gondolom Bp-en vannak inkább. :? Nem sikerült visszaolvasnom, így nem is tudom, ki az az Ági? :roll:

További szép napot!

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Csöppke: :lol: megelőztél.

Benettke: akartam még írni, h a mamamin sokszor felveti vki h rendelne vmit külföldről -mint Lolka- és akkor van, h csatlakozik más is -megoszlik a pk

és egy fotó: Kép aki éhesen alszik el... (tegnap Lau nem evett ebédet)

Kép Kép
celesztina
 
 


marjan ha ki akarod próbálni ezt a premaxx-félét, nekem van egy mamackától, kölcsönadom.

Kép Kép
szõlõ
 
 


celesztina, hát ez állati jó kép! :lol:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?