Új privát üzeneted érkezett!

Hajni :D
azért a munkagépekből ne vonj le meszsemenő következtetéseket.
akkor minden pasi autószerelő lenne :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni

én annak örülnék, ha a fiam olyan szakmát választana, amit ő szeret, legyen ez bármi.
az én szakmám ugyanaz, mint anyukámé, észérvekkel győzött meg anno, éppen ezért én nem fogom befolyásolni Olivért a döntésben.

Kép
zsuzsi73
 
 


Orsi

ja, mostmár ezt is tudom, hogy nem is kell reagálni a kisebb balesetekre.

Lányok, olyan finom süteményt sütöttem az előbb, hogy már a 6. szeletet eszem :D
pedig már 58 kg vagyok, most nem kellene elengednem ennyire magam :D

Kép
zsuzsi73
 
 

 
 

Kép
targoncát "vezet" :D

Orsi,
akkor jó! :lol:

Zsuzsi,
persze, én is az Ő döntését fogom támogatni, de szeretném, ha nem gürcölnie kellene azért, hogy legyen is vmije. :roll:
20140901102739
 
 


Hajni

nagyon cuki, és milyen beleéléssel vezet :D

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:Lányok, olyan finom süteményt sütöttem az előbb, hogy már a 6. szeletet eszem :D
pedig már 58 kg vagyok, most nem

enyém most sül :) :)

szakmaválasztás??? jajj olyan messze van az.
de engem nem befolyásoltak, nekem sem áll szándékomban.
nem az a szakmám, mint a szüleimnek és nekik sem az mint az ő szüleiknek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csajok.... :lol: :lol: :lol: :lol: Szakmaválasztás - ezen tényleg elég korai gondolkodni... én még a gimiben is kb. 4x váltottam irányt. :lol: :lol: :lol: És most van 3 "szakmám", és mindet gyakorolom valamelyest.
Ja, és Hajni, van olyan, hogy mezőgazdasági gépészmérnök, kb. azt tudja, mint a gépész, csak speckóbb (kell traktorvezetői vizsga meg ilyenek), és hidd el, kiválóan meg lehet belőle élni (exférjem az :lol: :lol: :lol: ). Úgyhogy korai ugyan, de ezen se aggódj.

dkata
 
 


A gyereket én se akarom befolyásolni, nem is szeretném, ha azt csinálná, amit én, csak ha akarja. De nagyon jó matekos agya van, azt nem szeretném, ha elveszne - és azzal könnyen is boldogulna. Ez a nagyobbra vonatkozik, Bálintnak nem tudom, matekos-e az agya, de remélem... :lol: Bár mostanában csak hisztis agya van. :lol:

Hunci! A lánc mindig a gyereken van? Nem félsz, hogy beakad?

dkata
 
 


Kata, már féléve hordja, még észre sem vette, nem játszik vele,nem eszi meg, nem tépi szét, ha mégis megtenné, ez direkt babáknak van, minden szem után csomó, így ha egyet le is nyelne, többet nem tudna...
Nem is akad semmibe, mert a ruha alatt van, vagy a body alatt van, mert az a lényeg, hogy bőrrel érintkezzen és ne rajta lógjon.
Nem veszélyes.Nekem a hónapokig napi rendszersséggel adott homeos cuccok "veszélyesebbnek" tűnnek...

Nem mellesleg keresztelőre kapott aranynyakláncot sem tépi le, egyszerűen nem is foglalkozik egyikkel sem...
Vendég
 


traktort lili is vezet:
Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Akkor Lili traktoros lesz... :lol: :lol: :lol:

Hunci! Homeos bogyót én se adnék hónapokig, sőt talán 1x adtam, mert Bálintnak a foga is úgy jön, hogy észre se veszem... szerencsére.
De akkor is, ha mozgékonyabb lesz a gyerek, a lánc szerintem életveszélyes. Nem azért mert macerálja, hanem mert beleakad valamibe... Én nem adnék gyerekre láncot.

dkata
 
 


dkata írta:Orsi! Akkor Lili traktoros lesz... :lol: :lol: :lol:

parasztasszony lesz, mondd ki! :lol: :lol: :lol:
tenyeres talpas menyecske :lol: :lol: :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


:lol: :lol: :lol:Méghogy nem kényszeríted semmire... csak adod alá a lovat. Vagyis a traktort. :lol:

dkata
 
 


Hajni!
Nem nekem soha nem hideg a lábuk és ahogy Orsi is írta nem kuporodnak össze. Bár hozzáteszem nekem már rendes gyerektakaróval takaróznak így azalól nehezebben is mászank ki valamijük mindig alatta van. :)

Mesemondás: Én is szeretnék nekik de kipróbáltam és nálunk így már nem aludtak el. Mert nálunk is az a rutin hogy fürcsi felöltözés be az ágyba a tejjel megpuszilom betakarom és kijövök alvás. Viszont mikor olvasok akkor felélénkülnek és nem alvás lett belőle így nálunk egyenlőre ez kimarad. :)

Fanni!
Jobbulást!

Andi!
Örülök hogy jól sikerült a nyaralás. A vonalzód ezek szeirnt nem lett jó így ma megpróbálom újra. Ha küldesz nyaralós képet szívesen felteszem amit meg szeretnél osztani a többiekkel is. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kata, Orsi,
:lol: :lol: :lol:

Zsebi,
Te adsz rájuk zoknit? Én éjjel-nappal igen. Olivér is gyerektakaróval alszik, de sosincs ott, ahol kéne. :roll: :lol: Nálunk fürdés után még van, hogy 4 órát is fönt van, úgyhogy elég határozatlan a fekvés ideje. Így a mesemondás se alakult ki, pedig terveztem. Nappal verseket, pár soros meséket olvasok, de egyik se érdekli. Lehet ezen változtatni? A dalokat meghallgatja néha, egy-egy félmosoly, aztán szalad a másik irányba, én meg mint egy bolond, mesélek magamban... :roll: Mondom, Őt csak a traktorok érdeklik... :?
20140901102739
 
 


Zsebi,
Te adsz rájuk zoknit? Én éjjel-nappal igen.

tegnap adtam, de előtte nem, meg ma sem volt rajta.
fiúk meg eldöntik, hogy akarnak-e, ált. nem akarnak.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ors,
nálunk a szőnyeg miatt is jó, tudod, elég lábdörzsis. :lol: Meg nekem olyan megfázósnak tűnik úgy... Cipőbe is adok, úgyhogy szinte sosincs mezítláb. :?
20140901102739
 
 


cipőbe én is adok, de nyáron az enyémek szandálban vannak :wink:

a szőnyegetek tényleg dörzsis.
de Lili a betonon is vérprofin mászik :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi,
enyém fiúk is imádják a fűnyírót,főleg az Arni!Van is nekik műanyag,berreg is,azt nem tudják megunni!

Fanni,
jobbulást!
Elevit +rengeteg folyadék!

Hajni,
befért minden,még a kókuszmatracok is.Igaz,hogy a fiúk és az én lábamnál is volt cucc,de 1-2 meleg ruhán kívül mindenre szükségünk volt! :lol:
Kép aranyos!

Orsi,
Lili is édes!
Elfelejtettél válszolni,hogy mi az a homokfolt?

Lili,
nekünk hálós járókánk volt,de nem voltak el benne.Játszószőnyegen imádtak lenni,utána ajtórács került a szobájukra.
Fogzásra én dentinox gélt,és extra ordításos fájdalomnál Panadol babyt adtam.

Zsebi,
küldtem át képeket,köszi!!!

Kata,Hajni,
jó nyaralást kívánok!

Andi
Kép
aanda
 
 


Lili ügyes kis rinocéroszbőrű akkor :lol: Enyém is szandálban, de a kis pufffancs lába csak úgy fér el, ha kilóg a kislábujja, kell a zokni, hogy összerendezze a lábujjait! :lol:
20140901102739
 
 


Anda,
még jó, hogy nincs egy lihegősfuldoklós szőrös ebetek, akit szintén cipelni kellett volna! :lol: Nekünk van... :?
20140901102739
 
 


aanda írta:Elfelejtettél válszolni,hogy mi az a homokfolt?

gyerek fogja magát, elkezd homokozni, vizes a homok, összekeni mindenét... na, az nem jön ki :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lili ügyes kis rinocéroszbőrű akkor :lol:

nincs rinocéroszbőre, tök puha :D

Lilinek is elég pufi a lábfeje.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
köszi a választ!
Ezek szerint a fiaim még nem homokoznak "rendesen"! :lol:

Hajni,
van lehetőséged arra,hogy mezítláb rohangáljon Olivér?Enyémek Anyunál a családi házban mindig szandál nélkül vannak,és a nyaralás alatt is ez volt a jellemző!
Ebet nem tudnék lakásban elviseli,majd ha 1x kertes házunk lesz!Amúgy a fiúk imádják a kutyukat,és én is!

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni

nézd már mit találtam az ebay-en, ez Olivérednek való :D :D :D
elektromos járgányt keresek az ebay-en az enyémnek.

http://cgi.ebay.de/BIG-Elektro-Traktor_ ... dZViewItem

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni!
Éjjel soha nincsenek zokinban. Kicsinek volt rajtuk rugi de már nincs. Ha hűvösebb van akkor pizsi gatya és ennyi. Soha nem hideg a lábuk. Télen sem volt az.

Napközben meg Eszti mindig leveszi a zokinját alig bírom rávenni hogy maradjon rajta. Játszótéren is mezitlább szaladgálnak ha olyan az idő. Szandálba meg mikor meleg van én nem adok zoknit ma igen de csak mert hűvösebb volt.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Anda,
anyuék ugyan kertesben laknak, de az egész udvaruk egy telephely, úgyhogy ott főleg nem tanácsos cipő nélkül. De itthon vagy mezítláb van (zoknival ), vagy a liliputisban (zoknival :D ), ami szinte mezítlábas járás.
Olivér a szőrösnek röhög a legjobban!:lol: De kicsit teher azért, be kell, hogy valljam. A kivitele a gáz, mert egyszer muszáj napközben kivinnem (kb. 3 perc ), de azt Olivér végigüvölti. Meg a nyaralások is gázosak, ha jönnek anyuék is, mert akkor vinnünk kell magunkkal. És mivel nem bírja a meleget, vigyáznunk kell rá, mert elpusztulhat nagyon könnyen.

Zsuzsi,
ó, köszi! :D Ez a járgány is tökjó, de nekünk már van egy hasonló, csak az egy quad. Elektromos, és csak egy gombot kell rajta nyomni! Úgyhogy még vezetni is tudja, csak kormányozni nem... :roll: :lol:
20140901102739
 
 


Zsebi,
nahát, én tényleg azt hittem, hogy mindenki zoknit ad a gyerekre! :o Mikor meg pakoljuk el a tiszta ruhákat, akkor Olivér mindig huzigálja a lábára a zoknikat. :lol:
20140901102739
 
 


Hajni

távirányító nincs hozzá? én olyat akarok Olivérnek, mert akkor közbe tudok avatkozni, ha pl. rossz iirányba kormányozza.
most nyáron sose adok Olivérre zoknit, bár ő nem is jár.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi,
az nincs. De nem megy ám gyorsan, ez olyan fajta, sétálok mellette. Nem is tudtam, hogy van irányítós is, tök jó! Én akkor is zokniztam. :oops: Mivel fogytál? Tök ügyes vagy! Én is igen örülnék, ha 60 alá csúszna a mérleg... :roll:
20140901102739
 
 


Hajni

semmi különös fogyókúra nem volt. tudod, sokat sétálunk, a napi 4-5 óra május eleje óta meg van, biztosan számít ez a fajta mozgás. meg hát lent eszembe se jut enni, (este 9-kor meg kedvem nincs, amikor már idő lenne rá) így a tuti étkezés nálam egyedül az ebéd.
Amikor lefekszik Olivér fél 9-9 körül, én leülök gépezni, nem megyek már a konyhába.

Jaj, el akartam még valamit mesélni. Épp a napokban írtam, hogy adom fel szépen sorban az elveimet. Na, ma is feladtam egyet. Eddig nálunk az volt, hogy mi csak az etetőszékben eszünk. Nos, amióta Olivér sokkal rosszabbul eszik, nekem már az is mindegy hol, csak egyen. Ma a kompban evett, úgy hogy futottam utána, és kanalaztam be :D :D :D Ez jó? Ezek után próbáljam vissza szoktatni az etetőszékbe.

Kép
zsuzsi73
 
 


Na, végre egy termékeny nap!
Jót röhögtem, hogy a szakmaválasztás a téma. A mostani érdeklődési területét tekintve a fiamból IT-s vagy lakatos lesz.:lol: :lol:

Orsi,
Lili traktorosnak is csodaszép! :D

Hajni,
A barátnőm férje munkagépeket értékesít a saját cégében és kivvválóan megélnek belőle, szóval nem kell megijedni a targoncától. :wink: A kép nagyon tuttti!
Én is próbálok mesét olvasni Balunak, de még inkább a lapozás érdekli. A képeken is nagyon gyorsan túlvan és jöhet a következő oldal. Gyorsan kell mutogatom, másképp rácsukja az ujjamra.
Én éjjel nagyon ritkán adok rá zoknit és mostanában már nappal is. Néha hideg a lába, de pici korában is az volt, mikor zokni volt rajta és az enyém is mindig az, sztem mi ilyen hideglábúak vagyunk.

Fanni,
Igyál sokat! Az nagyon meglátszik a tejmennyiségen.

Ja, én is olyan fincsi túrótortát sütöttem ma és nagyon egyszerű, majd leírom a receptesbe.

Kép
bandika
 
 


zsuzsi73 írta:Ma a kompban evett, úgy hogy futottam utána, és kanalaztam be :D :D :D Ez jó? Ezek után próbáljam vissza szoktatni az etetőszékbe.

ha a kompban eszik, akkor szórakozik veled.
én tuti nem csinálnék ilyet, erre még Lilivel sem vagyok hajlandó, pedig lehet, hogy kutyafuttában többet enne, de ebből nem engedek.
Az evés asztalnál, ülve történik, rögzüljön ez.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hát igen Orsi, de ha Lili egész nap semmit nem eszik, akkor is ott van a szopi, szóval nyugodt lehetsz. Nálunk a semmi az szó szerint semmi. Persze nekem sem tetszik ez, meg eszem ágában sincs ezt bevezetni.

Bandika

a túrótortát írd meg a receptesbe, most olyan süthetnékem van.
különben nekem a sütés jobban és gyorsabban megy, mint a főzés.

Orsi

Olivérnek mikor adhatom a piskóta - kevert tészta alapú sütiket?

Kép
zsuzsi73
 
 


Lányok, szeptemberben készülünk nyaralni. Tudd valaki jó babás helyet Horvátországban vagy Olaszországban max. 6-7 óra utazással, tehát kb. Zadar ill. Velencéig? Ja és ne Lopar, mert kompozni se szeretnék. Kicsit körülményes vagyok. :D

Ja és szerintetek nem gáz ennyit hordozóban utaznia, mert mi még azt használunk (Graco). Vagy hosszabb útra jobb lenne már gyerekülést használni??? :(

Jud

Kép
jud71
 
 


Zsuzsi,
Na, akkor nem Te se döntötted meg a mottómat, miszerint csak az fogy, aki nem eszik… :? :( Mi az a kevert tészta? Holnap lesz a nagy nap?:D

Bandika,
Télleg, lakatos!:o :lol: Az is esélyes nálunk is! De ennék egy kis túrótortát nyami…

Jud,
Én akkor Olaszo.-t választanám a homokos part miatt. A Te fiad gondolom már kúszik, mászik, lehet, addigra fel is áll. A köveken elég macera. Bibionéba szoktak menni a gyerekes családok leginkább, az van a legközelebb. Rimini egy picit lejjebb van, de nekem az a kedvenc! :D Elképesztő bababarát hely! Hátrányuk, hogy nagy a tömeg. A szeptemberrel vigyázzatok, nagyon hamar lehűl a tenger.
A gyerekülést nem tudom… Szerintem ez már olyan táv, hogy párszor biztos meg kell állnotok pihenni egy ekkora gyerekkel. Mindenesetre pont most láttam, hogy a Brendonban akciós az egyik fajta Concorde. Bár ha jól emlékszem, akkor az csak előre beköthetős, mert 9 kilótól van…
20140901102739
 
 


Jud,
berakom a linket, ez van akciózva többféle színben:
http://www.brendon.hu/campaign/viewer.a ... tid=102110
(Bár lehet, hogy hátrafelé kötőset akartok venni, nekünk is olyan van. De azt hiszem, olyan nincs itthon, de ezt Orsi jobban tudja!)
20140901102739
 
 


Hajni

bizony, holnap lesz a nagy nap :D :D :D

A kevert tésztát úgy kell csinálni, hogy csak simán összekevered a hozzávalókat :D nem lehet elrontani.
nekem mondjuk a piskóta mégis hamarabb meg van :D :D :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi,
Éjszakai fejkoppanás: húúú, ne is mondd!

Lili,
Mi hálós járókát vettünk, de hiába vettünk fogantyúkat is hozzá jó drágán, eszükbe sem jutott abba kapaszkodni. Természetesen a kiságyukban álltak fel, ami rácsos! Később vettünk egy rácsos járókát, abból lett a karám a nappaliban (hogy nagyobb legyen, mint egy járókányi terület, azt élvezték!

Hajni,
Te már a pályaválasztásnál tartasz??? Nem szaladtál előre egy picit…?
AAAkkor a zén fiam portás lesz, mer’ ő meg kapumániás!

KépKép
pompomlány
 
 


Hajni, Pompi!
Az én fiam meg kukás. Neki az a mániája. Meghallja és már nincs is megállás remeg érte. Most kapott egy játék kukást hát egész nap az a sláger.Talán így még semminek nem örült mint ennek. :)

Hajni!
Én is utálok zokinban aludni így rájuk sem jutott eszembe éjszakára zoknit adni. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Felteszem Anda által átküldött nyaralós képeiket.

Kép
Kép
Kép
Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Arnold porszívóügynök lesz,Ő azért szó szerint remeg,vagy kertész a fűnyíró miatt.
Márk talán kaszkadőr,mert mindig keresi magának a bajt,vagy hegymászó.
Mellékállásban autószerelő műhelyt fognak nyitni közösen! :lol:

Zsebi,
köszi a képeket és a vonalzót!!!

Zsuzsi,
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK A NAGYFIADNAK!!!

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsuzsi,
akkor a piskóta is kevert tészta, nem? :lol: Kicsi Olivérednek nagyon sok boldogságot kívánok! :D

Pompi, Anda, Zsebi,
micsoda irigyelt melók! :lol: :lol: A discoveryn van egy sorozat, ami ilyen nagyon gány melókról szól, tök vicces! :lol:

Anda,
remélem, nekünk is hasonló időnk lesz! Tökjók a képek, a fiúk nem féltek a csónakban? Olivér még a gumi látványától is ordít, de akkor majd megpróbálom a nagy csónakot, attól hátha nem... A vízben óvatos duhaj, csak a szélén pancsolgat egyelőre. :roll:
20140901102739
 
 


Hajni!
Bár mi még azt a sárga úszógumit nem próbáltuk de amúgy Balázs sem szeret a vízbe bemenni. Nálunk rájöttem az a gond hogy hideg neki. Az erkélyen is míg meleg tök boldogan elvan benne de ahogy kihül csak kívülről pancsikol. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

Olivérnek mikor adhatom a piskóta - kevert tészta alapú sütiket?

akkortól amikor minden alapanyagot bevezettél.
nem tudom, mit kapott Olivér eddig és mit nem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszönjük szépen a jókívánságoka, tegnap már volt egy kis elő-szülinap, megkapta az ajándékot Olivér, torta ma lesz :D
Kép

Kép
zsuzsi73
 
 


Sok boldogságot Olivérnek! Nagyon helyes fiú, rengeteget változott!
és nem semmi ajándék :D

Hajni Olivérjéről is jó a kép!
Hajni, minden azzal van tele, hogy diplomásokkal (kivétel: műszakiak) Dunát lehet rekeszteni, viszont totális a szakmunkás hiány. Szóval 25 év múlva szerintem egy jó szakmunkás fog könnyebben élni.

Aanda
nagyon jóképűek a kispasasok! Látszik, hogy klassz nyaralás volt

Lili traktoros képe is szuuuuper! Orsi, akartam kérdezni, honnan szerzed be ezeket a cipőket? tartósabbak, mint a liliputi?
CIPŐ-téma: ok, most bőrtalpúzgatunk, de mi lesz ősszel? addigra valószínű menni fognak, jó lesz ez a hidegben, vízben, sárban?
Zalánra tegnap adtam először normál szandit, de kiakadt tőle, maradunk a bőrmamuszánál egyenlőre

Csajok tök kivagyok. Hétfő óta minden nappali altatás 20-25 perc visítással kezdődik. 7 körül felkel, 12re tök álmos, semmi sem jó, vmikor fél1-ig beteszem az ágyba, de nem feláll, vagy ilyesmi, mint régen, hanem fekszik, és totálisan behergeli magát. Néha kiveszem, megsimizem, visszarakom, de tökmindegy üvölt. Aztán alszik 2 órát. Annyira értetlenül állok!!! 2-3 hónapja annyira nem volt ilyesmi! Korábban igen, de akkor max. 5-10 perc, nem ennyi!!!
És - szintén hétfő óta - tök hisztis fiam van! de tényleg döbbenet módon! soha nem gondoltam volna, hogy Zalán ilyen lesz, eddig nem voltak ilyen jelek. 1 évesen meg nem is hallottam, hogy kellene ilyen időszaknak jönnie, már néha a 2 éves kori dackorszakban érzem magam :shock:

Kép
Kép
emma1976
 
 


emma1976 írta: Orsi, akartam kérdezni, honnan szerzed be ezeket a cipőket? tartósabbak, mint a liliputi?
CIPŐ-téma: ok, most bőrtalpúzgatunk, de mi lesz ősszel? addigra valószínű menni fognak, jó lesz ez a hidegben, vízben, sárban?

1 évesen meg nem is hallottam, hogy kellene ilyen időszaknak jönnie, már néha a 2 éves kori dackorszakban érzem magam :shock:

ebay.com - Amerika :)
nem ismerem a liliputit, de formára, olyan, mint a robeez, semmivel sem tartósabbak a pediped cipők, csak picit vastagabb a talpa, és van benne egy szivacsréteg ill. cipőbb formája van.
Ősszel értelemszerűen rendes vastag cipőt kap majd Lili is, de a bölcsibe benti cipőben puhatalpúja lesz. (hacsak az ortopéd doki máshogy nem rendeli, amire azért megvan az esély :( )

1 évesen is simn lehet már hiszti, ahiszti bőven a dackorszak előtt jön (ami inkább 3 éves kor).
Lili is bír néha alakítani, bár annyira nem vészes ill. nagyon csúnyán tud nézni, még a szemöldökét is ráncolja.

és mindenhova felmászik....

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
Liliputi.hu -n is lehet rendelni pediped cipőket, kipróbálom
Miért rendelné máshogy az ortopéd orvos?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsuzsi! :D Olivérnek boldogságos szülinapot!!! :lol:

Hajni! :D Köszi, azt hiszem ráguglizok Bibione-re. Olaszország amúgy is közelebb áll a szívemhez.

Kép
jud71
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: