Új privát üzeneted érkezett!

Szia Panda!
júni 25-én volt a leszívásom.
nuszo
 
 


Boni! Izgisedsz :lol:

Nuszo! Nem értem az Istenhegyit, miért lenne 7 hetes a baba, ha te tudod pontosan, hogy 5? Nekem 6+2-n 4,5 mm volt.

Kép
zölddisznó
 
 


zölddisznó írta:Nuszo! Nem értem az Istenhegyit, miért lenne 7 hetes a baba, ha te tudod pontosan, hogy 5? Nekem 6+2-n 4,5 mm volt.

tudod a baba kora meg a terhesség kora nem ua. az istenhegyi azlrt mondta, hogy 7 hetes.

ha jun. 25én volt a leszívás, akkor tényleg 7. hétben van a terhesség.

de szerintem a mérettel nincs semmi gond.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Zöldi,
Nekem meg 6+2-n volt 8 mm :lol: Tudtam én, hogy Dóri egy óriás :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Csak aláírm a jelenléti ívet. Anyukámnál vagyunk, a fürdőszoba már az összerakás stádiumában. Majd otthon visszaolvasok. egvagyunk, kicsit még mindig változóan, de lesz ez még jobb is.
vovanda
 
 


Jó reggelt!

Látom senki nem erőlteti meg magát lassan pakolhatjuk a böröndöt mer a kihalás elöl mneekülünk :twisted: :lol: persze néha azé bepörög a beszélgetés ...

ma vasalok, pakolászok.. párom 2 napra vidékre utazik..remélem ZSigi kibírja míg visszajön.. testvéremék utaznak fel hozzám, hogy ne legyek egyedül..

vovanda mindjárt betöltöd a 12.hetet

:lol:
Vendég
 


Jó reggelt!

Jelen vagyunk Zsebivel.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Kép
Vendég
 


Én is jelen, de el is tűnök egy másik barátnőmhöz - neki légkondis a lakása :wink:

Kép
zölddisznó
 
 


Hol kell aláírni a jelenlétit?

Tegnap Apa elutazott, így egész éjszaka csak hánykolódtam, alvásom minimális volt.
Kaptam egy jó kis felfázást vagy nyavalyát, azt mondta a doki, hogy csúnya zöldes folyásom van, úgyhogy kapok rá Klion kúpot egy hétig+Apa is tablettát. A várandósság előtt is voltak hasonló gondjaim, akkor a Gynevac segített egy hosszú időre, most megint elkaptam valamit. Aggódtam iszonyat, de egy kicsit enyhültek a panaszaim, ezért ma szerintem nyugi lesz.
Babakocsiügyben nincs előrelépés, viszont kaptunk kölcsönbe egy szuper pelenkázóasztalt, így lassan összejön a babaszoba. Ma megyek gardróbot venni, tudniillik már nem akartunk erre a hülye panellakásra költeni, amíg nincs kész a házunk, de most hozzá kell nyúlni, mert szerintem +5 év, amire felépítkezünk.

Boni, sokat gondolok rátok...

Lehet, hogy megtelik a topic, beleolvastam a páros fórumba, talán indul megint a babaeső...

Éviékről nem tudunk semmit?
szöcske
 
 


Ja, ez lemaradt! Kép [/img]
szöcske
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a drukkokat, már itthon vagyok. Két napot voltam "csak" kórházban, remélem legközelebb már csak szülni megyek be, azt is csak fél év múlva. :roll:
Nem tudni, mitől volt a vérzés, mindhárom alkalommal elmúlt, mire megvizsgáltak, babák rendben, lepények rendben, méhszáj zárt, hematómára utaló jel nem volt, valahonnan mégis jött a vér. Hétfőn megint uh, talán utána megnyugszunk picit.

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


szöcske itt :lol: ne ijedj meg ha akúptól elkezdesz esetleg pecsételgetni mert irritálja a nyálkahártyát
.. már többen is mondták..nkem is utána volt akkor kerültem kórházba...

Évi csak pihizz! vigyázz magatokra!!
Vendég
 


Hú, de örülök nektek Évi!

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok! Köszönöm a bíztató szavakat! Lehet, hogy kicsit félreérthető voltam (no meg ideges és nem is kicsit), 5 hetes a baba+ 2 hét a terhesség kora, vagyis 7 . hetes, ezt valóban én is no meg az Istenhegyi Genetikán is így értették, csak az volt a probllémájuk, hogy akkor legalább 8 mm-esnek vagy még nagyobbnak kellene lenni. Szóval jól rám ilyesztettek!!!!
De tegnap du voltama nőgyógyászomnál UH-on, aki pontosan lemérte: 8,4 mm-esnek :) :) :) és tökételes - már amennyire megítélhető ilyenkor - "szívműködést" detektált!!! :) :) :)
Jaj! Akkora kö esett le a szívemről!!!!!!
Mindenkinek további szép napot!!!!! POCAKLAKÓKRA VIGYÁZZUNK!!!!
nuszo
 
 


Évi,
Örülök, hogy minden rendben van!! :D
Vendég
 


Na akkor csak gyorsan nehogy lemaradjak,én is aláírok.

Évi
üdv újra itt! :D Örülök hogy szépen nőnek a babók! :wink:
Nuszo
Gratulálok a szivecskéhez!! :lol:

Boni
de irigykedek a vasalásra, pakolászásra most! :wink: Olyan jó neked hogy "mindjárt" találkozhatsz Zsigivel!!! :lol: Bizti megvárja apát.
Én ülök a hideg irodába felpócolt lábakkal és naon szenvedek... :oops: rajtam van a fészekrakás :lol: csak nincs még hol, mert jelenleg még mi foglaljuk a babaszobát.Apa lerakta a lamináltat, így már "csak" a bútorokat kell átcipelnünk, és nekiállhat Léna szobájának is. :lol: és végre kiélhetem majd én is a pakolászásban magam... :lol:
Nektek külön szobában lesz a babó?? Mi még nem döntöttük el.

Kép
katica_75
 
 


Katica van külön szobája, de kaptunki egy bölcsőt, így az első időben a mi szobánkban lesz.. oszt nmajd meglátjuk :lol:
nuszó de jóóóóóóóóóóó :lol:
Vendég
 


Évi, jó, hogy jelentkeztél, szuper hírekkel!

Nuszó, csak semmi pánik - mondom én, a hipochonder! Idegeskedés a legrosszabb, nem jó a babának!

Boni, köszi az infókat, remélem, nem lesz semmi gáz!
Kép
szöcske
 
 


Hali!

Bonikám! Újra jelen! Csak elmentem babázni. :) Hunci édes kisfiát szeretgettem. :)

Évi! Örülök, hogy minden ok.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Én is itt vagyok!

Nuszo,

ahány uh annyi méret. Szerintem nem szabad megijedned.
Az én babám 6+2-nél volt 4 mm, aztán 7+2-nél 11 mm, egyszer csak fogta magát és beindult növögetni.
Neked egyenlőre az a lényeg, hogy volt csodás szívhang, a méretekkel ne törődj mert az folyamatosan változik és mindenkinél más és más. :wink:
Elvégre a babák nem szabvány méretben jönnek a világra sem, egyik kisebb másik nagyobb egyik ducibb másik soványabb...
Úgyhogy nyugi.

Zöldi, Hanna,

irigyellek titeket, hogy jártok babázi, én is mennék de a környezetemben most nincs baba. És az utcán biztos meglepődne néhány babakocsit tologató anyuka ha megszólítanám, hogy hadd dögönyözzem meg egy kicsit a babát :lol: :lol:
Pedig jó lenne valami kis gyakorlatot összeszedni, mert nekem a csecsemők terén 0 van. :roll:

Évi,

örülök, hogy jobban vagytok, drukk az uh-hoz!++++++++++

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


nemsokára hozzám is lehet jönni babázni :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Monic! Feledhetetlen az a csoda, amit nyújtanak. :)

Boni! Ok! Szavadon fogunk.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Boni,

én is szeretnék felíratkozni babázásra és oktatásra :wink: Egye fene azt a 170 km-t ami köztünk van :lol: :lol:

Hanna,

elhiszem :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!
Aláírok. Ma megnéztük, hogy haladnak a melósok, állítólag holnap befejezik. Takarítás lesz a köbön, minden tiszta por.

Évi!
Remélem, minden rendben lesz most már. Nekem a Kaális dokim azt mondta a vérzésről, hogy akár a 14-16. hétig is tarthat.

Nuszo!
El is mérhetik. Nekem a Klinikán (itt helyben) éppen "csak" a felével mérték el a babákat néhány hete... No comment. Aztán a saját dokim nyugtatott meg két nappal később.
vovanda
 
 


Sziasztok!
Tudom, hogy itt legtöbben az első babát várják, de akinek van nagy, segítsen. Teljesen tanácstalan vagyok. Manóval megállt a tudományom. Szeptemberben kezdenénk az ovit. A gond a pelussal van. Tisztában van a folyamattal, szól, ha bepisilt-bekakilt, de a bilit teljesen bojkottálja. Ha kérjük, ráül, néha bele is pisil, sőt, olyan is előfordult már, hogy előre szólt. Ennél többet viszont nem tudunk elérni nála. Érzésem szerint inkább nem akarásról van szó, ugyanis napközben többször aludt már pelus nélkül és soha nem pisilt be álmában. Kifogytam az ötletekből. Mivel lehetne motiválni? Minden létező fórumot elolvastam, nem sürgettük, a baleseteknél nem szidtuk meg soha. Viszont már egyszerűen nem tudom, mit csináljunk. Tud valaki valami ötletet adni?
vovanda
 
 


Vanda! Szerintem a Babásban a lányok jobban tudnak segíteni. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Vanda :D
bili helyett WC?
nálunk Levinél az vált be.
Egyébként sajnos semmi tippem, mert én akarással/tereléssel semmit nem értem el Levinél, magától lett 1 hét alatt éjjelre és nappalra is szobatiszta, úgy, hogy előtte 1.5 héttel még hallani sem akart róla, Máté meg már ca. fél éve bilizett.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jó reggelt!

Nők! Boni! Tessék bejelentkezni! :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Boni,
Te nagy korán kelő, rég volt már tegnap délután 5!
Farkasok
farkasok
 
 


Icsilya!

WC-ről hallani sem akar. Ma reggel közöltem vele, hogy én többet nem pelenkázok. Hétfőtől bölcsi, megpróbálom megbeszélni, hogy ne adják rá többet a pelust. Olyan szempontból vagyok bajban, hogy szept. 5-én szakvizsgázom, nem tudom otthon fogni, muszáj tanulnom, ha nem teszem le, úszik még két vizsgarész meg egy halom pénz. Majd meglátjuk.
Amit Leviről írtál, minden esetre biztató.
vovanda
 
 


Itt vagok, csak párom vidékre utazott, tesómék vannak nálam vigyáznak ránk ... mai vizsgálatnál doktorbácsi mondta hogy alakulunk, már majdnem teljesen elsimult a méhszáj....kezd izgis lenni.. de 08,08.08 a cél

jó hétvégét
Vendég
 


Boni! Elsimult méhszájjal szülni szoktak, nem egy hetet várni... Ha tényleg elsimult, akkor szülsz... :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


dkata írta:Ha tényleg elsimult, akkor szülsz... :lol: :lol: :lol:

én 2.5 hétg nem szültem elsimult méhszájjal.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jó reggelt!

Apát mindenesetre megvárjuk :lol:
Vendég
 


Hát, itt most nincs valami nagy forgalom... Orsi, hogy lehet elsimult méhszájjal 2 hetet közlekedni? :shock: Én kb. fél órán belül mindkétszer szültem... :lol: :lol: :lol: (Ha már ez sem jel, akkor mi? :lol: )

dkata
 
 


Jó reggelt!

Mindenesetre még egyben :lol: dkata még nem teljesen simult el pénteken..hogy azóta mi történik odabennt nem tom :wink:



útálom a meleget..az oszlopokat amiket lábnak kellene neveznem.. semmi nem használ..se a fepócolás, se a petrezselyem-zeller evése, sem a borogatás...

vissza akarom kapni a lábaimat! :lol:

imádom a hajnali hüvös időt! mé nem lehet egész nap ilyen?

ja nyugodtan szavamon foghattok... :wink:
Vendég
 


Kata,
Akkor a baba feje a lábad között az igazi jel :lol: Úgy azért már senki nem húzott rá heteket :lol: :lol:

Fél évesek lettünk :lol: :( A másik topicba tettem fel képeket, meg videót.
Vendég
 


Pandus :P
Boldog fél éves szülinapot Dórikának!
Ohhh, már túl nagy? Kistesó?
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Boni!
A lábaidat szülés után szinte azonnalvisszakapod!!! :lol:
Gondolunk rátok, várjuk a híreket!

Panda!
Éljen a kis ünnepelt!!!

Nálunk: még mindig romok, de alakulunk. A fürdőszoba egész pofás lett, csak a takarításnak nem látom még a végét. Tegnap estére a derekam teljesen készen volt, de talán ma meglesz a nagyja.
vovanda
 
 


Fanni,
Pont tegnap magyaráztam Apának, hogy jöhetne már a kistesó, meg mennyire irigykedem a pocakosokra :lol: Úgy látszik ez az irigység soha nem múlik el, ez volt Dóri előtt is :lol: Hiába a vágy, még várni kell, most majd költözünk és, ha addigra Dóri profin fog járni, akkor jöhet a tesó. Ha még nem, akkor várunk. Nem szeretném babásan emelgetni (persze teljesen nem lehet elkerülni, tudom), de a rossz emlékek még mindig ott vannak a fejemben. Jó lenne esetleg spontán összehozni :lol: Túl sokat akarok mi? :lol: :lol:

Vovanda,
Köszönjük :D
Vendég
 


pandácska* írta:Nem szeretném babásan emelgetni (persze teljesen nem lehet elkerülni, tudom), de a rossz emlékek még mindig ott vannak a fejemben.

Az emelést akkor tudod redukálni, ha Dóri min. 2éves lesz amikor bebabásodsz, előtte járástól függetlenül azért sokszor kell még emelni.
Rossz emlékeket meg majd beszéld meg pocaklakóval, hogy ne csináljon olyat, mint Dóri :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Pandácska
gyerek emelés: nálunk Ákos sokat kéri hogy vegyük ölbe, valszeg azért mert látja hogy Áronka sokat van ölben + őt ugye toljuk babakocsiban
ebben csak az az érdekes, hogy Ákos mikor motorozni + biciklizni kell kint az utcán akkor semmi baja a lábainak, de amint gyalogolni kell, akkor fájnak a lábai, nem bír menni stb. stb.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


PAndus megnéztem a felvételt :lol:

FAnni remélem jól vagytok!

én ma is vegetálok....ebben a nmelegben
Vendég
 


Sziasztok!

Családi program volt. Most értünk haza.
Mutatok Valakit:

Kép

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna jól látom a te ZSebid is kukis? :wink: naggyon jóképű :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Boni! Bizony. :)
Kisfiunk lesz. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Lusta Röfi bekukk!

Pandus! Fülhúzás féléves nagylányotoknak!

Hanna! De jóóó! Nagyon király a felvétel! Hol csinálták?

Boni! Én már csak éjjel élek, nappal vegetálok. Alapból úúúútálom a trópusi klímát. Tegnap éjfélkoz mentem ki sétálni :lol:

Velünk minden ok! Hanna tegnap 2 órán át randalírozott. Már napjában 5-6-szor is tudat magáról - persze csak ha anya nyugalomban van. De mákja van, mert anya mást sem csinál, mint lustálkodik!

Vanda! Ha lesz szusszanásnyi időd, fényképezz! Nagyon kíváncsi vagyok a kéróra!

Kép
zölddisznó
 
 


lányok katasztrófa! ma egész nap bőgök..idegesít hoyg folyik rólam a víz... csetlek botlok, töröm a tányért!

szülni akarok! vagy hideget!áááááááááááááááááááááááá
Vendég
 


Sziasztok!
A jelenléti ív melyik sorába iratkozhat be a hozzám hasonló hűtlen, ritkán jövő, lusta, nagyon fáradt paramami? :oops:

Boni!
A teát hogy iszod? Én is elkezdtem a héten, kb. 1 ek-nyit forrázok le, aztán 5-10 perc várakozás után leszűröm, és iszom meg. Esténként iszom naponta 1x1 csészével. A homeos bogyót is szedem. Remélem hatni fognak. Én is kivagyok, lábaim már régóta nincsenek, és a lehűlést én is nagyon várom!

Katica!
Gratulálok a leányzóhoz! Nagyon tündéri ezeken a képeken!
Milyen homeos bogyót vettél vizesedésre?

Fanni!
Ezek a fiúk csak gyönyörűbbek lettek! Gratulálok még egyszer!

Zöldi!
Szép pocakod van!

Farkasok!
Drukkolok a sikeres inszemhez!

Évi!
Örülök, hogy minden jóra fordult!

Hanna!
Jelentkezem! Még mindig együtt a leányzóval! :)
Gratulálok a kis kukishoz!
Magunkról röviden:
A suliban minden jól ment, hétfőn sikeresen levizsgáztam matekból:4-re. Fogorvosnál minden ok, a gyermek fél éves korában kell újra jelentkeznem. A leányzót kb. 2800 grammra becsülték a héten, a méretei alaján.
Minden mérete kisebb volt, mint a kora, de az orvosom és a szonoráfus sem vélte rossznak a leletet. Úgy döntöttem, én sem parázok rajta, majd megnől idekint a gyerek.
Minden nap kellett UH-ra járnom, mert a magzatvíz kevesebb volt, mint kellene ilyenkor. A hétvégére sikerült feltornáznom jóra a mennyiséget, de holnap reggel megint UH-gal kezdek. Annak örülök, hogy a kórházat sikerült elkerülnöm. A vizsgálat nekem sem volt kellemes, először azt nézte meg a dokim, hogy nem szivárog-e a magzatvíz. Nem szivárog. Utána méhszájvizsgálat is volt, na az egyenesen fájt, de túléltem. A belső méhszáj zárt, a külső teljesen nyitott. Kenetet is vett a nőgyógyász, remélem az eredményem elkészül még szülés előtt.

Röviden ennyi, majd holnap teszek fel képeket, mert most próbáltam, és az egész hsz-om elszállt. Még szerencse, hogy előtte átmásoltam word-be. :roll:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: