Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Olyan sokszor hívtatok,hogy nem tudok csöndben maradni.A MÁV-téma viszont elég nagy falat...Ha konkrét kérdésetek van,megosztom szívesen veletek a gondolataimat...
vojőr
 


Szia Vojőr!

Éppen most estem be ide.

Igen, igen én nagyon kiváncsi vagyokKép

Megoldható, hogy egy orvos ügyeleti időben 7 szülést vezessen le lelkiismeretesen?

Létezik az a forgalomból kivont szülésindító zselé, vagy mi, amiről itt a BN-en olvastam, és állítólag HSZ használta?

Szoktak az orvosok szülést indítani a kismama kérésére?

Hogyan érinti ez a botrány most a szülésztársadalmat? Ti, szülészek, mit gondoltok HSZ-ről?

És amit már a lányoktól is kérdeztem, szülés közben, egy kismama honnan tudja eldönteni, hogy bizonyos beavatkozások feltétlenül szükségesek-e?

Előre is köszönöm a válaszodat!!!Kép
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Vojőr,
nekem lenneKép
Hogy lehet olyan gyógyszerhez hozzájutni, ami nincs forgalomban?
Létezik, hogy tényleg nem vették észre a páciensek, hogy gyógyszeres beavatkozás történt?
Mi a különbség aközött a méhszájtágítás között, amivel a dokit vádolják és aközött, amiről itt beszélgettünk, a piszkálás között? (A fájdalmon kívülKép) És ezutóbbinak is lehetnek hasonló következményei, mint amiről írnak? (méhrepedés, embólia) Arról hallottam, ha nem jó időben történik, akkor biza császár lehet a vége, de vajon miért?
Engem még az intézmény felelőssége is érdekelne, bár gondolom erre nem fogsz válaszolni. Kép Miért csak most? Miért nem korábban? Vezetőváltás történt? Vagy csak besokallotak? Vagy tényleg ilyen erős a szakmai féltékenység nőgyógyász körökben? Kép
Most így hirtelen ennyi. Kép
És egy kicsit más. Azt olvastam valahol, hogy a vácuumos szüléssel ellentétben előnyben részesítik a császárt. Miért? És akkor miért vannak még mindig fogós szülések is? (A múltkor olvastam elborzadva, hogy még létezik!) Vagy mindhárom más-más fázisban érdemes "elkövetni"?

Solya
Solya
 

 
 

Solya, nagyon jó a kép, már megint! Nekem legjobban Máté tetszik, amint éppen azon agyal, hogy melyik marcipánt kaparintsa meg a gyertyafújás után. Tök édi a kiskölök!Kép

Én most éppen döglődöm.Kép Ledöntött valami nátha.

Legújabb: Zsombi rákapott a TV-reKép Most is itt ül és bámulja. Pedig csak háttérzajnak használom, de úgy látom nem sokáig.

Hát, most nem lennék HSZ kismamája, az biztos. Jó lenne, ha minél hamarabb kiderülne az igazság. Mindenkinek ez lenne az érdeke.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Solya, mostanában nem regisztrálsz?
Akkora káosz van itt, hogy már azt sem tudom, hogy az a Solya, akit én ismerek, az az a Solya.Kép
Valaki elkezdte mások nikjét használniKép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Tudom drága, hidd el én vagyok! Kép Csak nem tudok regisztráltan írni mert elböktem a profilom! Kép
Bizonyíték:
Kép
Pussz
Solya
Solya
 


Szia Vojőr!

De jó, hogy itt vagy!
Miért AKARTÁL csöndben maradni?
MÁV-val kapcsolatban: Te el tudod képzelni, hogy valaki évi 400 szülést lelkiismeretesen le tud vezetni? Főleg úgy, hogy azok zöme az ügyeleti idejére esik, ami kb napi 3-4 szülést jelent.
Miért védik az orvosok ennyire egymást? Hogy lehet, hogy miután a MÁV-ban felfüggesztették HSZ-t, a Szabolcs utcába és az Istvánba beengedték?
Hogy tudja egy kismama kivédeni az ilyen helyzeteket? Hogy kérdezés nélkül gyorsítót adnak neki? És egy éppen vajúdó kismama mit tud tenni, ha nem szeretne így az adott orvosnál szülni?

Annamari
muter
 
 


Annamari,
Miért lett rossz a kép minősége a kicsinyítés után? Kép
Pedig vmi nagy felbontásban fotóztam.
Solya
Solya
 


Solya,
Mert gif-ként lett elmentve. Mentsd el jpg formátumban és jó lesz Kép
Szerintem így is tuti a kép Kép
Annamari
muter
 
 


köszi!Kép
Solya
 


Sziasztok!

Szia Vojőr!

Én csak úgy örülök szimplán, hogy itt vagy, a csajok már mindent megkérdeztek Máv-ügyben...
A saját szülésemmel kapcsolatban egyre több kérdés merül fel bennem, de majd megkérdezem januárban doktor bácsimatKép.

Annamari! Megnéztem alvás közben Szabolcs lábát, de reménytelen. Nincs is mit levágni, nem is nagy a körme. Csak éppen kezd begyulladni. Remélem, kihúzzuk hétfőig.
Fulescsacsi
 


köszi!Kép
Solya
 


köszi!Kép
Solya
 


Solya, tényleg jó a kép.Kép Ha jól látom Sára éppen mesél Máténak?

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Bejelentenem a nagy hirt! Emmanak lesz kistestvere! 8 hetes kismama vagyok, ma hallottam a szivecskejet! Kép Kép Kép

Kedves Vojor!
Nagyon varjuk a valaszokat,

Udv
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Szia Kakukkfű!

Gratula a kistesóhoz! Nahát, ez gyors volt!Kép

Majd jössz gyakrabban helyzetjelenteni?

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Kakkukfű!
Gratulálok!Kép
Solya

Ui.: Pirus, Te is Vojőrt várod? Kép
Solya
 


Ja!Kép
Szerinted érdemes? Nemsokára hazaér férjem, aztán jól el leszek zavarva innen.Kép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Kakukkfű!
Sok szeretettel gratulálok! Ennél szebb karácsonyi ajándék nem is kell, azt hiszem! Kép

Annamari, aki szintén Vojőrt várja Kép
(ugye nem valamelyik itteni lány szivat minket Vojőr néven? Kép)
muter
 
 


Sziasztok!

Kakukkfű! Én is nagyon gratulálok! De jó Neked! (Én is alig várom már a következő kismamaságot...)

Annamari! Az sz..rul esne! Lehet, hogy már csak holnap ír, nem? Kíváncsi egy népség vagyunk, csajok!Kép
Fulescsacsi
 


SziasztokKép

Kakukkfu:

Nagy gratula a jó hírhez, és szép és boldog várandóságot.

Volt a védőnéni, sok újat nem mondott a dokinéni után. Ma leesett a köldök csonkunk végre, mert már alig birta nézni, hogy ugy fityegKép

jó étvágyat a vacsihoz mindenkinek

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ági, ha így haladunk nálunk még vacsora sem lesz.Kép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus, én is erre gondoltamKép
Fulescsacsi
 


Pirus,
nem. Addig egymás mellett olvastak, csak Sáráé a könyv és einstandoltaKép. Mátém pedig a Kisvakondra jobban kíváncsi volt, mint a Vidám mesékreKép.

Szerintem nincs mindenkinek annyi ráérő ideje, mint nekünk. Én éppen csomagolok. Gondoltátok volna? KépKépKép

pussz
Solya
Solya
 


Aha, már értem! Akkor is aranyosak!

Mikor indultok?

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Visszatérve a MÁVos témára. Ti nem féltetek attól, hogy a magánrendelés alatt kezdtek el vajúdni, vagy éppen szülni menni? Én paráztam rajta rendesen. Igaz volt rá példa, hogy órákig kellett várnom nagy pocival, mert szült az orvos. És ami nagyon érdekes volt, hogy akkor, ott nagyon sokan hőbörögtek, hogy mit képzel?! Nem tudom ő mit képzelne, ha az orvos azt mondaná neki, amikor a magánrendelési ideje alatt szül, hogy ennyi és ennyi a kimaradt jövedelmem, csókolom? Vagy éppen azt, hogy a szülés érdeklődés hiányában elmarad? Kép Megpróbáltuk nekik megmagyarázni, de az lett a vége, hogy tagadólag egymással kezdtek el beszélgetni.
Szóval én paráztam rendesen. Meg attól is, hogy éjjel vagy vasárnap indul meg a szülés! Kép Most mondjátok, nem vagyok egy hülye?Kép Nem is tudom, ilyenkor mi ateendő? A kismama szépen besétál hajnalban az ügyeletre és reméli, hogy éppen az ő választott orvosa ügyel, vagy ha mégsem, akkor idejében értesítik őt? Vagy az a gyakorlat, hogy hajnali 2-kor felhívom, hogy csókolom, elnézést a zavarásért, szülnék? Kép
Solya
Solya
 


Pirus,
ebéd után.
S
Névtelen
 


Én már főztem kelbimbót sajtszósszal, lassan meg indulok "buliba", Balázst itthon hagyom Páromnak Kép

Solya!
Szerintem ezért fizet az ember többek között hálapénzt, nem? Hogy a választott orvos akkor álljon rendelkezésre, amikor szükség van rá.

Sógornőm mesélte, hogy a szülésfelkészítőn volt egy csaj, aki megkérdezte, hogy hogy van nyitva a szülőszoba. Erre a szülésznő rezzenéstelen arccal: 8-tól este 6-ig, hétvégén 12-ig. Erre a csaj halál döbbenten: éééés akkor mi lesz azzal, aki máskor szül??? Szülésznő: hát az vár, míg kinyit a szülőszoba. KépKép

Annamari
muter
 
 


Solya! Én is féltem az éjszakától, vagy a hétvégétől. (A magánrendeléstől értelemszerűen nemKép). De én megkérdeztem, mit kell olyankor csinálniKép. Úgyhogy aztán már nem féltem. Amúgy igen, szépen besétál, és jelentkezik a szülőszobán. Értesítik az orvost, mindenképpen. Amúgy meg hány óra a magánrendelés? Nem olyan sok, nem? Addig meg ellátnak bent, meg erre van a szülésznő, nem? Annak nincs magánrendelése...

Amíg itthon lesztek nem is jutsz nethez, ugye?
Fulescsacsi
 


Solya, én erről már kifejtettem a véleményemet pár napja. Jé, nekem eszembe se jutott, hogy magánrendelési idejében fogok szülni. Vagy annyira evidensnek tünt, hogy otthagyja miattam? Szerintem igen. Máskülönben miért is választunk orvost? Néztem volna, ha Margit bejelenti, hogy a doki éppen alszik és nincs kedve bejönni. Vagy az mégjobb, hogy ő már nem hívja fel, ilyen későn már nem akarja zavarni.Kép
Kocsival?

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus,
igen kocsival.

Hát, akkor lehet, hogy én vagyok dinka?! Szombaton voltak iszonyú jóslófájásaim. Jó pár óráig tartott, míg a párom rábeszélt, hogy hívjam már fel az orvost, különben ő. Na ez hatott. Kép

De akkor is! Van nekik is magánéletük, nem? Sose tudhatod éppen mibe csörögsz bele...

Fcs,
most igen. Máshol szállásoljuk el magunkat! Kép
De értelemszerűen jóval kevesebbet.

Annamari,
jó bulizást! Kirittyentős?

pussz
Solya

ui.: Mostmár tényleg csak este jövök! KépKépKép
Solya
 


Annamari! Kelbimbó!!! Nyammm! (Sajna ez is tiltott kaja egydarabig...) Jó bulizást!
Fulescsacsi
 


Solya! Jaja! Ezen én is gondolkodtam, illetve nem mindig, mert azért egyszer sikerült belecsörögtetnem apát valamibe vasárnap egy hülyeséggel... De ez már a végső stádium volt, amikor már totál para voltam, és hülyeségeken rágódtam. Aztán nem győztünk bocsánatot kérni. (Félreértések elkerülése végett: vasárnapi családi ebéd volt.Kép)

Én is megyek,felébresztem Szabolcsot, mert teljesen szétcsúszik az esténk, ha így megy tovább. Továbbra sem ébred fel magától enni, kivéve éjszaka...
Fulescsacsi
 


Neeem kirittyentős, "sima" babátlan buli gyes-beteg anyukák számára Kép
Mondjuk 8-ra kéne ott lennem és Párom még sehol...

Fcsacsi!
én is alig vártam, hogy ehessek végre akármit! Most olyan jóóó Kép
muter
 
 


Fülescsacsi,
bocs, hogy ismeretlenül belekotyogok (belepotyogok,- ahogy a fiam mondta anno), de egy bizonyos tapasztalatom nekem is van köröm-ügyben:
a legkisebb gyerkőcnél mindkét nagylábujjának a körme háromszög alakú volt, fölfelé csúcsosodó. Csúnya volt és nyugtalanító, de a gyerekorvos megnyugtatott, hogy noha időre született a baba, valahogy az a két körme nem fejlődött ki rendesen MÉG. Igen, fölötte volt a hús, meg még két oldalról is "ölelte". El nem tudtam képzelni, hogy hogy fog ez "rendesen" nőni. Begyulladva nem volt, de tény, hogy igen furcsán nőtt kb. egy évig. Ma már (2 és fél) semmi, de semmi nem látszik.
Csak azért írtam, hogy ne nyugtalankodj, ha láthatóan nem fáj neki. Kép

SOLYA!!!!!
Jó utat (most lehet, hogy egy ideig nem tudok neked "szép rendes" választ írni, el vagyok csúszva... Vasárnap Alex szülinap, majd Karácsony).

szilvi
h_szilvi
 
 


Szilvi! Köszi, aranyos vagy! De hogyan fog nőni így? És lehet vágni majd? Azért megmutatjuk a doktor bácsinak még mielőtt kitör a Karácsony.

Annamari! Nekem még sokat kell addig várni...

Ezek szerint Vojőr már csak holnap lesz. Sebaj.
Fulescsacsi
 


Igen, azt hiszem én sem várok tovább. Majd holnap benézek.
Jó éccakát!

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is beleolvastam a MÁv-os topikban. Elszabadultak az indulatok. Nagyon remélem, hogy rendesen végére járnak az ügynek. Vojör pedig válaszol az itt feltett kérdésekre.

Kakukkfü!
Épp az elöbb küldtem mailt. Gratulálok!! Hamar jött. De jó!

Ági!
Mégegyszer gratulálok Danihoz. Írtó aranyos kissrác!

Solya!
Nagymamád, hogy van?

Fcs!
Daniellának is ilyen volt a lábujján a köröm. Azt a tanácsot kaptuk mi is, mint Szilviék.

-------

Kriszti köhög, náthás, lázas. Tegnap volt a csúcson. Szegény sokszor hányt a köhögéstöl. Nem lehetett letenni. Ma már jobban van. Köhögni köhög, de már láza nincs.

Jó éjt!
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!

Csilla! Köszi Neked is, úgy tűnik a pirosság, meg a duzzanat múlik. Lehet, hogy valami mástól volt, beütötte a kiságyba, vagy ilyesmi. Akkor inkább nem teszem ki Szabolcsot az orvoshoz menés tortúrájának, majd megmutatom a két hónapos oltáskor, úgyis lesz kontroll is akkor.

Annamari! Milyen volt a buli? Olyan furi, nekem most annyira nem hiányzik semmi ilyesmi. Bár moziba szívesen mennék. Apa felvetette, menjünk babástól, elalszik majd a sötétben, de nem tartom jó ötletnek bevinni a sok beteg ember közé. A barátnőmék most nézték meg a La Mancha lovagját színházban, annakidején vagy nyolc éve még együtt láttuk először, és még mindig Szakácsi játsza a főszerepet, és még mindig nagyon jó, azért, amikor ezt mesélte, kicsit elfacsarodott a szívem. Egy darabig nem hagyom senkire szívesen a babát, amúgy is totális anyafüggő...
Fulescsacsi
 


Csilla,
köszi, tegnap már hazaengedtékKép
Solya
solya
 
 


Ha nem tudnék jönni:

Sziasztok!

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!

Solya
solya
 
 


Ha nem tudnék jönni:

Sziasztok!

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!

Solya
solya
 
 


Koszi, lanyok, mindenkinek a gratulaciot!

En is mindenkinek Boldog Karacsonyt kivanok!
Mi 25 en elutazunk es csak 6-7. korul jovunk vissza. Bar lehet, hogy ott is tudok majd irogatni.
puszi
Kakukk
kakukkfu
 
 


Minden utazónak NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KíVÁNUNK!!!

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Fcsacsi!
Nem igazi buli volt ám, csak azokkal találkoztunk, akikkel együtt voltunk pocakosok is és a babák is nagyjából egyidősek.
Én sem hagytam Balázst senkire szívesen. Először 8 hetes korában mentünk el a kb 500 méterre lévő Operába, az Anyegint néztük meg, de persze végig Balázsra gondoltam és a gyönyörű sötétzöld ruhám pillanatok alatt teljesen átázott a tejtől. Utána hosszú-hosszú szünet következett, eltelt jópár hónap, mire nyugodtan ott mertem hagyni a nagyinál Kép

Akikkel nem "találkozunk": Kellemes Ünnepeket!!!
Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Hű, ez jó kimerítő nap volt! Szabolcs délelőtt nem aludt, ahogy szokta, jól elvoltunk, csak kicsit nyűgösködött. Déli szopi után séta, akkor aludt kb hatvan percet. Hazaértünk, ilyenkor még aludni szokott a következő szopiig, no, most felébredt egy görcsre. Valahogy elvoltunk még fél órát, akkor megetettem, és ekkor megszólalt egy autóriasztó az ablak alatt. Nem viccelek: három kerek órán át szólt. A gyerek őrjöngött. Gondolkodtam rajta, hogy felhívom a rendőrséget, hogy ugyan csináljanak már valamit, de biztosan csak kiröhögtek volna... Amikor végre elhallgatott, a gyerek már annyira kimerült volt, hogy azért nem tudott elaludni. Végül valahogy mostanra álombaringattam, de most meg már fürdés, következő szopi jön, ébreszthetem fel... Zajlik az élet.

Ági! Milyen napotok volt?

Annamari! Ilyen sztorit az anyukám mesélt nekem az én csecsemőkoromról, őt is elöntötte a tej a Miskolci Nemzeti Színház kellős közepén, így én ezt meg sem próbálomKép.

Csilla! Hogy van Kriszti?

Én is mindenkinek szép ünnepet kívánok!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fcs!

Köszi, most már majdnem teljesen jól van Kriszti. Gyorsan átment rajta. Délután fogtam a gyerköcöket és átmentem velük Koppenhágába a vidám parkba. Föleg Daniella miatt, mert ilyenkor egy hatalmas teremben kis mesefigurák láthatók, télapókkal, állatokkal stb. Nagyon klassz volt. Talán ilyenkor a legszebb a koppenhágai Tivoli, ízlésesen fel van díszítve. Felültem velük a repülö kofferre és meseautóztunk is. Hosszú napunk volt, de megérte.

Szegény Szabolcs, egy autóriasztó addig szól amíg le nem állítják vagy le nem merül? Elhiszem, hogy mérges voltál.

Jó éjt!

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!
Hú de sokat írtatok, ez már szinte chat.
Én nem értem rá, be se kapcs. gépet, sütikéket sütögettünk a Dorkával, narancsos kuglófot, sajtosat, ilyeneket. Merthogy nálunk már 23-án van karácsonyeste, mert a párom 24-én ügyel.
Ja, meg megcsináltuk a citromlekvárt. Nemigazán zselésedett meg, de fincsi KépKép. Festettünk rá citrom üvegmatricát, nagyon jól néz ki az egész, Dorka iszonyú mennyiségű festéket nyomott rá, de végül csak megszáradt.

Kakukkfű!
Gratulálok én is!!!!!

Csilla!
Hú, én olvastam egyszer a Tivoliról, remélem egyszer eljutunk, ilyenkor télen.
Képzeld, kaptunk egy eredeti svéd fémdobozos sütit, Annas Pepparkakor van ráírva, és irtó finom puha mézeskalács van benne.

A mávoshoz nem tudok hozzászólni, elég nehéz kiigazodni a sok hülye hsz között, de hallottam pénteken a híradóban, hogy perelni fog a doki, merthogy nem is ő vezette a kérdéses szülést. Azért ennek csak kell, hogy írásos nyoma legyen vhol, nem?

Solya!
Édik a bébik a mesekönyvvel. Láttam a Fisher Price garázst a Kismamában, irtó jól néz ki KépKép
a.
angi
 
 


Sziasztok!

Angi!
Szerintem is az Annas pepparkakor a legfinomabb fajta. Puha volt? Mert annak kemény, ropogósnak kell lennie.

A Tivoli télen nov. közepétöl dec 23-ig van nyitva. Gondolom, amikor nyár végén bezárnak, rögtön el kezdenek készülni a karácsonyra, mert rengeteg égöt fel kell aggatniuk a fákra, bokrokra, épületekre stb.

Holnap megyünk Kriszti szemét megmutatni a dokinéninek. Még ajándékokat is kell vennünk, (mindig az utolsó pillanatban) 23-án megyek vért adni, mert hívtak.

Kellemes karácsonyt kívánok mindenkinek!

Puszi
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!

Solya!
Dejó, akkor már túl is van nagymamád a beavatkozáson? Hogy viselte?

Csilla!
Örülök, hogy javul a Picur szeme! Én is elvittem ma a Páromat szemészetre, benevez egy látásjavító szemműtétre januárban.
Mikor én voltam Koppenhágában februárban, sajnos zárva volt a Tivoli, de kívülről, kihaltan is el bírtuk képzelni, hogy milyen, amikor "üzemel" Kép

Angi!
A lekvárt a cukrozás után bő 5 percig kell főzni (forralni), hogy jól besűrűsödjön! De lehet valami a levegőben, mert az enyém sem sűrűsödött be, ma fogom újraforralni, majd holnap beszámolok! Kép

Én tegnap végre elhoztam nagypapámék autóját, azóta azzal furikázunk. Tegnap anyukámnál éjfélig sütöttem a mézeskalácsokat, ma pedig 6-kor keltem, úgyhogy hulla vagyok. És még nincs meg a beigli, holnap kell a muffinokat megsütni, el kell készíteni a dekupázsokat és be kell csomagolni mindent. A karácsonyi menüt és a takarítást nem is említem. Viszont határozottan alakulunk.

Annamari
muter
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?