Új privát üzeneted érkezett!

Na én tényleg lemaradok mindenről....:D

lemaradtam minden vitáról és jó is ez igy..nem is akarok visszaolvasni.

igazából amikor tudok olvasok csak közben az anyósos topik most nálam ugye aktuálisabb..sajnos..és nem itt akarom traktálni benneteket a komoly családi anyós gondjaimmal....

Máté nagyon szépen fejlődik nincs semmi gondunk de a napomat tényleg leköti.

egyébként vagyok és olvasok ha tudok :D

ja csajok nekem is be kelett telefonálnom mákhoz hogy utaljanak..javaslom hogy érdeklődjetek....
a gyesre másfél havit kaptam..és 2 havi csp-t......

és ne tünjön el senki mert sztem nagyon jó hogy együtt vagyunk még mindig és nem oszlottunk szét szülés után...sok kihalt topik van én szeretném látni és tudni ahogy cseperednek a kicsik....
Vendég
 


"éjszakai megváltozott ébredés"

nekem most azt tűnt fel, hogy többünk babájánál is ez van, és nem is egy idősek...ezt nem nagyon értem.
nem lehet, hogy az időjárás, a frontok?
Dani is "elromlott". Aztán volt 2 nap, amikor jól aludt, de ma éjjel...durva volt.
és most mind a hárman nagyon fáradtak vagyunk.

Ti gyermekeitek is felszokott ébredni (nappal) 30-35 perc után?

Bambi

Kép
1bambi
 
 


[quote="lolka_zs"]
írta:
lolka_zskicsit féltem is, mikor feltettem a kifeléne cikket. De örülök a pozitív visszajelzéseknek és hogy segíthettem. sokszor sz információhiány vagy a túl sok info miatt hibázunk. Nehéz okosnak lenni.

nem panaszkodhatok, Marci jó gyerek, dolgozom mellette és augusztustól sportolni szeretnék.

és mióta gyerekem van le a kalappal még így is az ikresek és a többgyerekesek előtt. :D


Lolka!
1. hát, én bevallom, mi szoktuk kifelé hordozni Csumpikát kenguruba. De ez kb. hetente 1-2 alkalmat jelent, fél órákat kb. Mivel mellkas felé fordítva sír, rugdal, üt. Kifelé meg annyira jól elnézelődik. A fejét nagyon régóta tartja már, bár gondolom a gerinc miatt nem ajánlott. De úgy gondolom, hogy a heti 1-2 alkalom beleférhet. Elvileg a hordozót sem ajánlják 1-2 hónapos korban, de milyen sok kisgyereket beleraknak...

2.mit fogsz sportolni? és mit dolgozol? az utóbbit már régóta megakartam kérdezni, de elmaradt.

3. én is emelem a kalapomat előttük.

Kép
1bambi
 
 

 
 

Mango: bocsi, akkor visszaszívom a segítős-dolgot.

Bambi: napközben egy ideje 5 p után felébred ordítva ha leteszem –áááá – néha alszik csak ha már aaannnyyira fáradt

(és a Lau-irományt utólag ki tudtam törölni szerkeszt gombbal)

bekrepált kicsit a gépünk, nemrég működik újra remélem nem hagytam ki senkit válasszal

jók a bump+beyond-os vonalzók :lol:

Kép Kép
celesztina
 
 


Litu
Azért tessék ide is jönni írni magatokról!!!!
Anyósos topik látom pörög!! :wink:

Bambi
Nekünk az éjszaka nagyja át van aludva, de nappal nekem sem alszik fél óránál többet! Sőt, van hogy még ennyit sem.. :roll:

Jezsek
Sajnálom, h anyud beleszól.. Nem tudsz vele beszélni erről??
Reméljük párod már nem lesz rosszul!!

Fruzsi
Képet Almáról!!!

Bambi
Te is rakhatnál képet, már olyan régen láttuk Danit!!!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Lolka
Tényleg, ezt már én is akartam kérdezni, h mit is dolgozol!!

Lehet engem most meg fogtok kövezni, de nekem hiányzik a munka, és erősen gondolkodom rajta, h kéne itthonra vmi munkát vállalni!! Melóhelyem ezt biztosan nem ajánlaná fel, így vmi. nem bejelentettet kéne találni.. :roll:

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Bambi, Lányok

A stílusára igenis vigyázzon mindenki ezzel maximálisan egyet értek.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Azért annak nagyon örülök, h megint kicsit felpörgött a topikunk!!!!
Eddig olyan büszkék voltunk rá, h mennyit írunk, remélem ez nem fog a visszájára válni..

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Kiscica: ja, minap írtuk többen is h kihalt a topik, no tessék legalább egy jót (?) veszekszünk :wink:

Kép Kép
celesztina
 
 


[quote="kisscica80"]L írta:kisscica80olka
Tényleg, ezt már én is akartam kérdezni, h mit is dolgozol!!

Lehet engem most meg fogtok kövezni, de nekem hiányzik a munka, és erősen gondolkodom rajta, h kéne itthonra vmi munkát vállalni!! Melóhelyem ezt biztosan nem ajánlaná fel, így vmi. nem bejelentettet kéne találni.. :roll:


Én nem kövezlek meg! Én is éreztem így, de hogy közeledik a szept. 16-a, egyre jobban nincs kedvem visszamenni melózni.

Én tudnék Neked melőt, de nem otthon végezhető! Danira kellene néha vigyázni, míg anyukája dolgozik. (A néha, heti 4x3 óra) :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok!

Régen írtam,de azért többnyire olvasgatok! :D

Szebbnél szebb babókat látok,hihetetlen,hogy röpül az idő! :o


Többgyermekes mamik,hogy bírjátok a strapát??????????? :roll: Én néha azt se tudom kihez,vagy hova kapjak!

Testvér féltékenység stb.????????

Olyan nehéz ketté szakadni, a szívem majd megszakad néha a nagyobik fiam szomorú tekintetétől,aki érthető módon nem akar osztozkodni a figyelmen,ami eddig csak Őt illette meg!

A kicsit meg azért sajnálom mert Őt megmár nem tudom annyit babusgatni mint az elsőt,szinte csak ellátom! :shock:

De nehéz ez!

Na nem nyavalygok tovább!!!!!!!!!! :wink: :D

KépKép
KépKép
nicci
 
 


Akkor teszek pár képet. nyaralásos nem nagyon van, mert Apánál maradt a fgép. Ezek a képek a telefonomból vannak.
Kép Kép Kép Kép
ja és a születési súlyunkat mi is megdupláztuk már! elértük a 6 kg-t :shock:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Kisfruzsi,még mindig odavagyok az ALMA névért! :lol: :lol: :lol: :lol:

És a csajszi is édes hozzá! :wink:

KépKép
KépKép
nicci
 
 


köszi Nicci

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok :)

Bambi nekem is ujabban hamarabb kel...ma már fél5kor...:(

napközben 10-20 perc alvásaink vannak...

Fruzsi: édes Alma :D

Kiscica: énis szeretnék dolgozni és nekem is jó lenne vmi itthoni..nekünk most a házvásárlás miatt is nagyon kéne a pénz is merthát én csak gyesen vagyok nem gyeden igy elég sovány összeget kapok.

és jövök persze ide is :D

na de Mátékoma nagyon nyűgi...az elmult 2 nap nálunk is ilyen és hát mennem is kell megvigasztalni
Vendég
 


Fruzsi: nagyon édi Alma szerintem is :D Gratla a szülsúly*2-höz!!!

Nicci: de jó h írsz megint! Rég jártál itt!
Sokszor én is kivagyok, de mázlim van mindkettővel, megértőek. Sajnálom én is hogy nem tudok 2felé szakadni :( ugyanakkor néha elegem van a peluscserékből és hasonlókból. De egy csomó minden könnyebb így kettővel, nem is értem, miért? Talán mert már nekem nagyon fontos a rend-tisztaság-takarítás és nem szükséges +kötelező rossznak tekintem.
És gyere csak nyavalyogni :wink:


No én is hoztam fotókat, csak úgy, ezek sztem jól sikerültek: (bár persze elfogult vagyok a sajátjaimmal)
Kép Laura KépJulinka
úúúgy örülök, meghozta a postás a hmongunkat :D ez egy hordozó (úgyis hiányoltátok páron h rólam nincs kép)Kép hmongoztunk

Kép Kép
celesztina
 
 


Azt hiszem utálja a Marci a kiságyra szerelt forgót! Egész du. azt a nagy kék csavart izélgeti, amivel fel van rakva. :) Amikor alá kúszik, meg mintha haragudna rá, veszekszik vele, és elkezd nam is tudom, kiabálni vele. Most levettem, kiváncsi vagyok mit szól hozzá. Eddig hangosan huhog, énekel, rikoltozik. Úgy veszem észre nem hiányolja.
Mi 5-kor kelünk, eszik, fél 7-től alszik 9-ig, 1-kor eszik, mad 4-kor, 7-kor fürcsi, kaja, és tegnap a 7órai 230gr. után fél 10-kor üvöltött a kajáért. De aztán 10-reggel 5-ig aludt. Ezt a napirendet 3 napja tartja. Én nem bánnám, ha így is maradna. Napközben Ő is csak fél-1órákat alszik.Na megyek, mert valamelyik állatkájával nagyon veszekszik!
Vendég
 


Bambi

Kristóf is egy ideje napi 4-5x fél órát alszik csak.

teszek mai képeket :lol: :lol:
Kép Kép Kép Kép

imádom ezeket a szemeket,mimd kettőjét :lol: :lol:
Vendég
 


Nagyon aranyosak a gyerek képek! Mamik! Ti is jól néztek ki!
Vendég
 


gyönyörűek a babók!!!!!!!!!!!

KépKép
kisfruzsi
 
 


tényleg nagyon szép minden baba:)
Vendég
 


Celesztina,

Laun az valamikirálylány ruha? Julinkát meg kell zabálni!

Lekri,

ezek a kék szemek, hajaj reszkessetek csajok!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Fruzsi: elvileg nem, csak ünneplős kislányos, egyéb kiegészítő nem volt hozzá, de használtan vettem lehet, eredetileg vmi királylány-jelmez-szerűség lehetett -Most h így mondod
Lekri: nagyon aranyosak mindketten, tényleg szép a szemük ajjaj a lányoknak :wink:
celesztina
 
 


Kisfruzsi,Celesztina köszi :) :)
Vendég
 


Sziasztok!

Na, írok én is egy picit többet...

Mink jól vagyunk, Atti tegnap már megfogta magától a csörgőjét és kisebb segítséggel átfordul a hasára.
Nagyon tud nevetni!!
Továbbá jókat eszik, szopizunk, és már 6300 g (2 hónap alatt 2,7 kg!).
A fejlődésben persze csak a 2 hónapos kisbabánál tart, mert 2 hónapig csak háton feküdt, nyugtatózva, 1 hétig lélegeztetőn, altatásban, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy gyönyörű!! A fejét még nem nagyon akarja emelni, de nagyon érdeklődő, ha háton fekszik.. Szóval az értelme a 4 hónaposé, csak a mozgásban van elmaradva.

A táplálás témához annyit, hogy nézőpont kérdése: azt egyen a gyerek, amitől jól fejlődik és amit a mamája és a doki is jónak lát.
Én személy szerint Andrisnak már 4 hósan adtam néhány zöldséget, ennek ellenére 1 éves koráig szoptattam. Szerintem ha egész nap szopik/tápit kap, és amellett 1-szer/nap zöldséget is kap, attól még megvan a védettség. Sőt, tápi mellé jó is a zöldség, rost, mert úgy tudom, hogy a tápszer fog.

Én egyébként csak 1 hónapig szoptam babakoromban és 6 hetes koromtól kaptam a zöldséget, húst, májat......., mellé csak kevés tápit, mert hát ugye az mű....

Összefoglalva: szerintem senki se csinálja rosszul, mert ha igen, arra rögtön reagál a baba...

Teszek egy képet arról, ahol Andris fiam 4 hósan sütőtöközik napi egyszer:


Kép

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Sziasztok!

Jajj mennyi jó kép :)

Ht-hez még annyit. Szerintem minden ANYA érzi, hogy a gyermekének jót tesz-e azzal amit ad neki. Minden ANYA TUDJA, hogy az ő gyermeke kész van-e már az újításokra, vagy nincs.

Én mindháromnál éreztem, hogy nem kell nekik tápot adnom, nem is fogadta el egyik sem. Pedig lelkiismeretesen vásároltam és próbálgattam őket :)

MInd3-nál 3 hónapos kora körül éreztem azt, hogy megérett a ht-ra. MIndhárom kanállal kapta, gyönyörűen tátogtak, ujjongtak a kajának. SZERINTEM ha a baba még nincs kész a kajára, akkor NEM FOGJA MEGENNI.

Most lehet sokan megköveznek: MIndkét gyerekem 6 v 7 (nem rémlik) hónapos kora óta tehéntejet kap. Orvosi felügyelet mellett, nagyon vigyázva vezettük be, de én tudtam, éreztem hogy nem lesz tőle semmi bajuk. (az csak hab a tortán hogy a családunkban egyetlen ételallergiás sincs, nem is volt sosem. (az allergia fajtája is öröklődik, nem csak a hajlam ált.) Egyiknek sincs baja.
Megkérdeztem a doktornőnket, hogy Lizának mikortól lehet adni, ő 8 hónapos kort mondott, de hozzátette, hogy ahogy ÉN jónak látom. Mert ez a lényeg, mi anyák, érezzük, hogy jót teszünk-.e a gyerekkel, vagy sem. Ezért nem kell a másiknak beszólni, kioktatni. Senki más nem tudhatja mi a jó a gyerekednek, csak TE :)


Van egy pár jó képem, mindjárt kicsinyítek :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Csöppke A babanetes hírlevélen láttalak titeket :-) Kölöknet tali

Magika a z én gépem sztrájkol és nem nyitja ameg a filmet, szóval érdekelne, de …

Nici
arra jöttem rá, hogy pont úgy lehetsz mint én. Akik nem ismertek évekkel ezelőtt így ismernek és fogadnak el. Így tetszel nekik. Csak magaddal nem vagy elégedett, mert nem ez az igazi formád. Mi most ismertünk meg, és ő Nici a maga kedvességével, figyelmességével, gondolataival. Én nem bírom a tükörképemet elfogadni, pedig már évek óta ilyen. És hálát adok az égnek, hogy nem kaptam még vagy 20 kilót a baba kapcsán

Ja még azt akartam neked mesélni. Hogy az unokatesóm augusztusra várja a 1. babáját, és most cukrosnak titulálták. 7.05 volt a legrosszabb eredménye, most 36 hetes és inzulinozni akarják. Szerinted? Ott szül ahol Mezsó. Nem tudom Mezsó olvasod e, de ez agyrém. Annyira sajnálom! Milyen értékekkel mérnek ott. Nekem a legrosszabb 11.6 volt, és csak diétáztam. Már akor szúrni kellett volna magam. Egyszerűen nem fér a fejembe.

Zsuzsa
mi volt az oltáson? Kaptál olyan papírt amiről beszéltünk?

Kiscica
na Rini meg irtóra fog, meg ráz, csörget, már a szájába is vesz amit talál, de nem forog. Max az oldalára. És 2nap van köztünk. Semmi gond nincs ezzel.

Jezsek tudod nekem mondták azt is onnan számít amikor elkezdi, és azt is onnan mikor befejezi. Na? Minden azért van a kezdő anyukát bezavarják, hurrá!
A párod autózása olyan volt, mint egy rémálom, aminek nincs vége. Itt végzett, megy oda, ott végzett megy amoda. És csoda ha kimerül?

Köszönöm a köszöntést!

marjan mi volt a tornán? Milyen feladat nehéz neki? Lassan javul szegénykém? Nálunk is osztálytársam lesznek a keresztszülők, holott a páromnak van 1lánytesója. De hagyomány ide, avgy oda ő megmondta nem anya típus.Hát akkor nem őt választjuk.

Atizka hidegtálat rendeltétek vagy csináljátok? ha rendelitek, kitől?

kisfruzsi nem csináltam semmit, nem ébredt. Én persze igen, felébredtem mindig, megnéztem édesen aludt, aztán ez tartott 4 nappal ezelőttig, ugyanis most meg 2-4 óra között ébred. Van mikor cumi, simogatás, és elalszik de ma hajnalban bizony etetés volt. Hát furcsa volt. és őszintén remélem marad az éjjel átalvás.
(közben olvasom másoknál is van így)

[b]Bambi
[/b] nappal 2 etetés között 30-60 percet alszik.De van, hogy egyáltalán nem alszik

Kiscic
újra: nekem nem is effektív a klasszikus értelemben vett munka hiányzik. Kéne valami ami az agyam tornáztatja. (én színházjegyezem, de már várom az aug végét, talán az lesz a jó időszak) Kezdem érezni, hogy a gyereken kívül más téma nincsen ismerősökkel. És be fogok fordulni, és nagyon nem akarok.

Kép
téjé
 
 


zsuzsófi! tehéntej????? veszélyezteted a gyerekeidet????? :D de viccet félre téve. Nálunk sok az allergiás a családban de mégis kapott tehéntejet. én csak Szonja 6 hós koráig fejtem. Nem bírtam tovább....nem is részletezem...egy éves koráig éjjel 8-10 er kelt fel. Fizikailag és idegileg is lenullázódtam mert vizsgaidőszakom is volt. 3 hó nonstop 12 órás tanulások. Feladtam mert úgy voltam vele h a gyereknek sem kell egy idegszanatóriumban kezelt anya. De nem ette meg a tápokat. semmilet sem...ill alig alig. A ht-t nem kellett neki. Fogyni kezdett. Utolsó lehetőség: tehéntej. alig volt 8 hós. megette. semmi baja. hízott. megnyugodtunk. A konyhapulton tömegével álltak a méregrdága minőségi tápok. Receptre és anélkül kaphatóak. De ha nem hát nem. két hónapig stresszeltünk. Szval a ht-ről és a tehéntejről csak annyit h ez van. Én is szoptatnék ha tudnék és nem is adnék nekik mást ha nem igényelnék. Szonja nem kérte. köszönte szépen. Le sem nyelte agyből folyt vissza amit betuszakoltam neki. Ha Márk kér kap. Ha nem fizetem a tápot és összehúzom a a gatya szíjját.
Vendég
 


Most csak ezt az oldalt olvastam vissza, mert dolgoznom kell kicsit.
Így Bambinak és Ciccnek írom:

Pályázatokat korrdinálok és írok. a koordinálás itthonról nem ment, erre most rájöttünka főnökkel, így maradok az írásnál. szeretem és heti egyszer megyek be. Ez így szuper. vagy viszem Marcit vagy apósom vigyáz rá.
Mivel lakást felújítunk kell a pénz.
És dolgozni is szeretek.

Kiscica, te mit dolgoztál? Bambi tőled is akartam kérdezni, emlékszem, hogy írtad a munkát, hogy visszavárnak, elnézést, ha elsiklottam felette és írtad, de te mivel foglalkozol?


Hordozás: művelődök ez ügyben mostanság. sokat. valahogy kezd része lenni az életemnek. És szeretem. és pl. sosem gondoltam volna, hogy kendőzni fogok. azt hittem ehhez nincs türelmem. de úgy megszerettem.
Nem tudom te mibe rakod Bambi a picit. Mert pl, ha kendőbe, akkor hátra lehet kötni és akkor tud nézelődni. És hozzád bújni is. És tartja is a gerincét. Mert azt kiokoskodtam, hogy fontos, hogy a hordozó szorosan ölelje.

Bocs, hogy csak ennyi, holnap majd igyekszem pótolni a többit. De vár rám egy "nincskedvemmunka", értékelési szempontrendszert kéne csinálni. na ez nem jó dolog éjfélkor:)

lolka_zs
 
 


Most csak ezt az oldalt olvastam vissza, mert dolgoznom kell kicsit.
Így Bambinak és Ciccnek írom:

Pályázatokat korrdinálok és írok. a koordinálás itthonról nem ment, erre most rájöttünka főnökkel, így maradok az írásnál. szeretem és heti egyszer megyek be. Ez így szuper. vagy viszem Marcit vagy apósom vigyáz rá.
Mivel lakást felújítunk kell a pénz.
És dolgozni is szeretek.

Kiscica, te mit dolgoztál? Bambi tőled is akartam kérdezni, emlékszem, hogy írtad a munkát, hogy visszavárnak, elnézést, ha elsiklottam felette és írtad, de te mivel foglalkozol?


Hordozás: művelődök ez ügyben mostanság. sokat. valahogy kezd része lenni az életemnek. És szeretem. és pl. sosem gondoltam volna, hogy kendőzni fogok. azt hittem ehhez nincs türelmem. de úgy megszerettem.
Nem tudom te mibe rakod Bambi a picit. Mert pl, ha kendőbe, akkor hátra lehet kötni és akkor tud nézelődni. És hozzád bújni is. És tartja is a gerincét. Mert azt kiokoskodtam, hogy fontos, hogy a hordozó szorosan ölelje.

Bocs, hogy csak ennyi, holnap majd igyekszem pótolni a többit. De vár rám egy "nincskedvemmunka", értékelési szempontrendszert kéne csinálni. na ez nem jó dolog éjfélkor:)

lolka_zs
 
 


Most csak ezt az oldalt olvastam vissza, mert dolgoznom kell kicsit.
Így Bambinak és Ciccnek írom:

Pályázatokat korrdinálok és írok. a koordinálás itthonról nem ment, erre most rájöttünka főnökkel, így maradok az írásnál. szeretem és heti egyszer megyek be. Ez így szuper. vagy viszem Marcit vagy apósom vigyáz rá.
Mivel lakást felújítunk kell a pénz.
És dolgozni is szeretek.

Kiscica, te mit dolgoztál? Bambi tőled is akartam kérdezni, emlékszem, hogy írtad a munkát, hogy visszavárnak, elnézést, ha elsiklottam felette és írtad, de te mivel foglalkozol?


Hordozás: művelődök ez ügyben mostanság. sokat. valahogy kezd része lenni az életemnek. És szeretem. és pl. sosem gondoltam volna, hogy kendőzni fogok. azt hittem ehhez nincs türelmem. de úgy megszerettem.
Nem tudom te mibe rakod Bambi a picit. Mert pl, ha kendőbe, akkor hátra lehet kötni és akkor tud nézelődni. És hozzád bújni is. És tartja is a gerincét. Mert azt kiokoskodtam, hogy fontos, hogy a hordozó szorosan ölelje.

Bocs, hogy csak ennyi, holnap majd igyekszem pótolni a többit. De vár rám egy "nincskedvemmunka", értékelési szempontrendszert kéne csinálni. na ez nem jó dolog éjfélkor:)

lolka_zs
 
 


na de ez a kevés 3szor is elment:)

lolka_zs
 
 


Sziasztok,
jó reggelt!


Keresztelői hagyományok: hát kicsit pironkodva de ezekről semmit sem tudok -a tesónak illik lennie, no szóval a testvért illik felkérni keresztszülőnek? Páromnak van tesója, de ... hát nem ő lesz. És csak egy keresztszülő lesz. Uaz mint Launak :) Meg nagy gáz hogy mi nem fehérben leszünk? A gyerek -kisebb- igen de mi nem.

Klarka: ahova Laut vittem fejlesztő tornára jár még egy olyan fiúcska aki ha jól tudom 23. hétre született :shock: az ő anyuja meg egy másik hozták létre azt a helyet is, és nagyon jó fej a mamája, mondta, hogy ugyan a fiú idősebb Launál a születése szempontjából, de míg Lau márc 29-én született a fia elvileg ápr.1-re vagy hogy volt kiírva és ő azóta is inkább ezt veszi alapul, kb onnantól számolja a korát, hiszen nem ugyanaz és milyen igaza van. Nagyon szimpi nekem ez a hozzáállás mert így nem is sürgeti a kicsit semmiben -sajna sok ellenpéldát láttam már játszótéren is. hát csak azt akartam ebből kihozni, hogy sztem jól teszed h így nézed a fejlődését hiszen nem ugyanaz mintha otthon lehetett volna.

Téjé: én már párommal sem tudok miről bezsélni: hazajön elmondja, mi volt bent, én meg elmondom az aktuális babatémát -mit csináltak a kicsik és milyen babacuccon álmodozom jelenleg :roll: és olyan rossz látni h ennyire távol vagyunk egymástól, hiszen az udvariasságon kívül azért amásik témája annyira nem érdekes sajna -sóóóóhaj.

Nono: azta., hogy bírtad egyáltalán addig??? nálunk ilyen nem volt -vizsga- de éjjeli kelések igen és......hú nehéz volt. Akartam kérdezni, Szo most hogy -hol- alszik? Lau éjjel kétszer is megrúgott kicsit szókségét érezném már h egyedül aludjon mellettünk az ágyában....

Lolka: a melő jól hangzik, jó, hogy így tudsz dolgozni, mármint nemcsak hogy van rá energiád hanem hogy megoldható Marci mellett. Mióta kendőzől? Ugyan nem jó minőségű kendővel de próbálkoztam, nem szerettük, de kezdem azt hinni jobb minőségűvel bejönne, mert máshogy szívesen hordozok én is. Csak tanf-ra nem tudok menni egyelőre az biztos és mivel a kicsi nagy (mármint súlyra) így háton kéne vinnem de a háti kötéseket nehéz megtanulni? Az elöl kötésbe hamar belejöttem de a háti ijeszt (mi van ha rosszul csinálom és leesik)
Remélem, sikerült hamar letudnod az az értékelési izét

Kép Kép
celesztina
 
 


Egy kis OFF Akit érint! böngésszétek a BKV honlapját, mert irtó sok buszt átneveznek, útvonalát átvariálják.

Kép
téjé
 
 


boldog névnapot a Boglárkáknak!
Most sok a dolog csak bekukk felébredt újra Fruzsi és sürgösen fejnem kell,de még jelentkezem.
3-4 óra alatt sikerült letöltenem képszerkesztőt és meg is tanultam nagyjából.

Meg kell zabálni!Kép Kép Kép

Kép
kritta
 
 


ez engem is érdekel. Illik fehérben lenni a keresztelőn? Nono abban volt, meg láttam több rokon is. Talán Magi is.

Kép
téjé
 
 


Zorróné Isten éltessen!

Kép
téjé
 
 


[quote]K írta:edves Kritta!
Nem fogom azt írni most, hogy jaj, nem is tudom miért válaszoltam, mert nem is kellene, csak át kellene siklanom, DE! a stílusod igazán sok kivetni valót hagy maga után!ÉS nem tudom megállni, hogy ne hívjam fel erre én is figyelmedet.
Te állandóan rohanásban vagy és azért fogalmazol így, vagy alapból ilyen a stílusod?Kicst talán nem ártana csiszolnod rajta és akkor talán nem lenne az emberekkel problémád!
Tudom, ez most nagyon durva amit írok és sajnálom, hogy lementem én is ebbe az alpári stílusba, de jó lenne ha kicsit elgondolkoznál azon, hogy az emberektől miért kapsz nem jó visszajelzéseket. Talán ahogy megfogalmazol dolgokat, azzal van a baj (gondolom anno az sms-eknek is volt valami alapjuk, amikről Te itt panaszkodtál).
Képzeld, én elszoktam olvasni a fórumot (bocsánat, hogy szakítok rá időt az életemből és nem csak néha olvasok el 1-1 hozzászólást és írok rá jó nagy hülyeséget).
Írjál most már ezek után rólam bármit, a Te stílusodban, tényleg nem fogok rá reagálni és nem fogom felvenni.
Sajnálom, hogy belemegyek olyan emberrel vitába, aki néha megjelenik itt, elpanaszkodik vagy dicsekszik, nagyon ritkán reagál 1-2 hozzászólásra.


Én Téged egy szóvel se bántottalak de neked engem sikerült megaláznod! Hogy Téged 2 sor ennyire megbántott ami nem is személy szerint neked szólt. Bocs mivel nekem van tejem és sokat fejek nem érek rá annyit olvasni mint,te!

Kép
kritta
 
 


celesztina! úgy bírtam, hogy nem volt mit tenni. volt egy nemalvós lányom és egy nehéz egyetemem amiből 3 év megvolt. Maradt kettő. Nem hagyhattam veszni. Végülis manapság semmit nem jelent a diploma, de ha nincs akkor biztos semmi nincs. Szztem nem sok helyre lennék jó egy érettségivel. A pláza cica eladók közül hamar kiöregszem....más meg?

keresztelő: aki nálunk jött az mind elegánsban volt. Sztem nem a fehér a kötelező hanem az elegáns. Lehet az akár egy bordó kosztüm is.. Nekem nincs kosztümöm és jelen esetben nem is akartam venni egy alkalom miatt. Így maradt ez a 3 éves fehér rövid gatyám és egy arany színű top. Ennyi. Nem hoztam ki belőle sokat. Nincs más elegáns ruhám. Mivel 3 éve itthon vagyok a ruhatáram főleg a rózsaszín/kék/ fehér/szürke tréningekből áll. Ami van elegánsom meg téli.
Márk hófehérben volt végig. Vettem neki a C&A ban egy kicsi galléros pólót (tenisz póló) meg egy fehér vékony gatyót az aréna plázában, fehér zokni és kész. Mégsem rugdalózó és egész nyáron hordható ruci és nem egy vagyon. A gatya 2500 a póló 1200 volt. Nekem megérte. Ha öltönykét veszek neki is lett volna ennyi és soha többet nem vehette volna fel.
Vendég
 


[quote="kritta"]
írta:
krittaÉn Téged egy szóvel se bántottalak de neked engem sikerült megaláznod! Hogy Téged 2 sor ennyire megbántott ami nem is személy szerint neked szólt. Bocs mivel nekem van tejem és sokat fejek nem érek rá annyit olvasni mint,te!


kritta! ez ne is haragudj de nagyon nem volt szép! . Bambi szövegét nem érzem megalázónak. Nagyon érzékeny vagy mostanában. Ez max egy vita.
Vendég
 


Van két telcsi számom MÁK-hoz. De egész nap foglalt hétfő óta. Nem kapunk csp-ot de veszettül kéne a sok oltás miatt meg köv hó elején ovi kezdés, egy kisebb vagyon lesz (a rakat váltó ruci, a cipők, az ágyneműhuzat....)
VALAKINEK VAN VALAMI TUTI SZÁMA????? LÉGYSZI LÉGYSZI LÉGSZI!!!

Köszi előre is! :)
Vendég
 


Nono: ruházkodásban igazad van, Julinka olyan keresztelői ruciban lesz amit még Lau kapott -ő anno vagy 3 szettet kapott egyik nagyijától, ne kérdezd miért :roll: De legalább maradt, sőt, ugye többféle méretet vett :lol: most úgyis csak a legnagyobb jó -mázli hogy nem később lesz a keresztelő :lol: Lehet én is abban leszek mint Lau keresztelőjén de lehet csak egy szoknya+szebb blúz -úgyis meleg lesz nagyon és ünneplés se lesz csak az istentiszteleten leszünk -utána irány pizzázni 4esben :P (mármint elvitelre veszünk pizzát és itthon esszük meg mert Lau jelenleg nem étterem-kompatibilis)

Téjé: köszi a bkv infot, még nem néztem meg de úgy tudom pár kerületi buszt is érinthet, régebben is volt szó róla :evil:

A keresztelői illemet meg azért (is) kérdeztem, mert most akkor véletlenül megbántottuk a nagybácsit azzal hogy másodszorra sem kértük fel? :shock: :?: :o :( mert nem akarnám megbántani, bár most már mindegy lévén péntek és vasárnap keresztelő... :roll:

Kép Kép
celesztina
 
 


Celesztina, én sem tudtam elmenni tanfolyamra, Ági jött ki hozzánk...nézd meg ahonlapját, hívd fel, beszélj vele, mert nekem pl. az elöl hordozásban is segített, elég lazán kötöttem meg eddig, de megmutatta, hogyan kell jól kötni. És a hátit is, először simán rámkötötte a babót, aztán lassan megmutatta, aztán már én kötöttem...érdemes mindenképpen, sokkal nagyobb biztonságot ad! (És nagyon jóóóóó!) :D www.hordozo.hu

Tomi keresztelőjén csak Ő volt fehérben, de mivel még hideg volt, a keresztelőruci az overáll alatt volt, ami pedig vkék...és senki sem szólt semmit! :D

Kép
babyteve2
 
 


Nono: ajjaj vki írta a mák számot, nem emlékszem ki :( de lehet elmentettem, megnézem, csak lassan megy mert kicsi alszik a vállamon nagy meg békás cumit követel, de nézem!
Esetleg, ha nem gond, írnál majd ha aktuális lesz arról, milyen ez az oviba iratás -pontosabban a gyakorlatban mi minden van? Mit kell venni, miket kell fizetni (ebédet külön, ugye?) meg ilyenek. Akár pü-ben lévén a többieket még ez nem érinti :wink:

Kép Kép
celesztina
 
 


Én voltam....06 53 505 365

Kép
babyteve2
 
 


nono

Igen érzékeny vagyok nagyon is sajnos! Én szerettem volna már ezt az egészet befejezni azzal h elnézést kértem sokszor. Ez a megalázó, h nem becsül annyira h elfogadja a bocsánatkérést!Meg milyen jogon minősít engem egy hozzászólás alapján azt nem értem? Ezen túl most már nagyon elegem van és jobb lesz úgy látom nektek is ,ha én is (mint mások előttem) kivonom magam a forgalomból.
Mindenkinek nagyon sok boldogságot kívánok a Picijéhez és köszönöm nagyon a sok segítséget amit kaptam tőletek pl. Szössztől , Mangótól,Zsútol, Litutól, Emitől, Pumpótól .... Kép és a többi hozzászólótól!

Kép
kritta
 
 


nono,
köszi. megkaptam a magamét priviben is. de mondtam/írtam, hogy innentől kezdve nem érdekel.
stíluson csiszolni úgy látszik ennyi idősen már nem lehet.

celesztina,
és Téged, hogy érint ez, hogy nem tudtok a pároddal beszélni, hogy úgy érzed, hogy elhidegültetek kicsit? Mert az szerintem normális most, hogy Te otthon vagy és a gyerekekről tudsz mesélni, de majd ez változni fog.

Kép
1bambi
 
 


kritta! soha senki nem kívánta tőled h tűnj el! Sokan megsértődnek és sztem akkor sem az a legjobb módja hogy lelépünk. Ez nem megoldás. A megoldás az h nem reagálok annak a hsz-ére aki sztem nem érdemli meg és kész.

kritta nem neked szól a következő költői kérdés csak úgy általában:

aki lelép mert valakivel nem jön ki a fórumon az az élet más területén is így oldja meg a problémáit? Kilép a kapcsolatból/ munkiahelyről...stb?

Okés h vannak helyzetek amiket másképp nem lehet megoldani de sztem olyan emberek is vannak itt, akik a lelépő hsz-eit szívesen olvasnák és kedvelték látatlanban az illetőt. Ha car napom van és nem akarom rontani a levegőt egyszerűen nem írok de nem lelépek örökre. Csak kihagyok pár napot. Aztán ha a hormonjaim és az érzelmeim nem tombolnak jövök és rontom a levegőt!

bambi! :cry: sajnálom hogy egy egyszerű vita idáig fajult.

babyteve! imádlak! köszi szépen! ha nagy leszek meghálálom! :D

celesztina! köszi h utána néztél neked is!
Vendég
 


Bambi: háát...már Lau óta igazán csak gyerek-témákról tudok beszélni az meg már jó ideje így van :roll:
Párom nagyon rendes, nem mondta sosem hogy zavarná, talán őt nem is zavarja..
Talán azért zavar engem jobban mert amúgy is érdekelnek ezek a témák, mármint ha minden rendben a kicsikkel és éppen semmit sem kell venni nekik (mint múltkor pl a babakocsit) akkor is szeretek informálódni a lehetőségekről (mik vannak mennyiért miben mások stb -bármi ami babacucc vagy progi vagy ilyesmi) és ezért pláne ilyesmiről szeretek beszélni, csak félek ő már halálosan unja
No meg a két kicsi miatt alig marad időnk dumcsizni kettesben, nem is kellene külön lennünk de ha Lau is ott van nem szereti ha nem vele foglalkozik legalább az egyikünk, ami érthető.
Hát, ez van, mint írtad is ez biztos változni fog :)

Kép Kép
celesztina
 
 


kritta! amúgy gyönyörű ez a babóca! osztom itt az észt és el is felejtem megdícsérni a babádat.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?