Új privát üzeneted érkezett!

Hahó!

Gabek
Gergőnek is mehet a szén, ha be tudod adni, s a legjobb,mert nincs benne gyógyszer,természetes!

Ja,nekem sem derült ki,hogy kinek kell.
de ez nem mérvadó:))
anid2
 
 


Sziasztok!
Gabek, a Hipp-ORS két éve receptköteles volt, sajnos. De ha sárgarépás-almás-banános kubut rendes rizs főzővizével összekeversz, majdnem ott vagy.

Brúnónál a csoki és a birsalmasajt fogta meg nagyon a hasmenést.

A smectát is ajánlották, de neki nem vált be.

Joe, éljen, éljen, mesélj majd :)

Sara, üdv. újra itt. Köszi a kérdést, ma voltunk kontrollon M. szívével és kisebb lett a luk 4,5 m helyett 3mm s általában jó álapotúnkak rkünk meg.

Tüci
20150827140659
 
 


Hopp, ez egész furcsán ment el, tehát ma voltunk kontrollon és ment összefelé a lik, megint vízhajtó csökkentés volt, amitől kicsit félünk, mert mikor utoljára ez történt, akkor utána elég rossz lett Mira állapota. Ezért most egy ideig árgus szemmel figyeljük, aztán meglátjuk. :)

Anid - hozzánk is jöhettek, ha van kedvetek (végre) személyesen találkozni. Sőt, ezt bárkire kiterjesztem, aki erre jár (ahol a madár se). Két praktikus kérdésem van: ha lehet, egy pár nappal előbb egyeztessünk és betegen ne jöjjön senki.

Lilla, Móni - vigyázzatok magatokra továbbra is ilyen ügyesen! :)

Panzej, küldtem neked privit.


Móni: a napokban ettünk: lecsós virsli, makaróni, paradicsomos húsgombóc, zelleres-répás-alma+húsgombóc, spenót, tejszínes-bacon-ös rizs, kókuszgolyó, mézes-sajtos sült csirke, rántott husi, tyúkhúsleves, joghurtos paprikás krumpli

Most megyek, mert az egész bolondokháza tetejére, ami nekem van, 4 szülinapot ülünk a hétvégén és még rengeteg tennivaló van az ajándékokkal.

Mindenkinek szép napot!
Tücsi
20150827140659
 
 

 
 

Szia Tücsi!

Ha jól látom, akkor Brú is ezen a hétvégén ünnepel??? Vagy csak rosszul olvasom a vonalzódat? :shock: :roll:

Örülök, hogy Mira szive gyógyulóban! :)

Gabek, a hasmenés megszűnt?

Itt nagyon rossz idő van, de gondolom, hogy ez nálatok sincs másképpen. Arra gondoltam, hogy délután csinálok só-liszt gyurmát, hátha le tudom kötni a kicsit.
Persze ettől rohangálni még nem tud. Ha nem lenne ilyen szeles idő, akkor kivinném az esőbe pocsolyázni, de könyörgöm, 16 °C van. :shock:

Kreativ napot mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok,
Vanda, köszi! Igen, 18-án volt hivatalosan a szülinap, előző hétvégén nagyszülőkkel ünnepeltünk, ezen a hétvégén barátokkal (több napig :) ).

A só-liszt gyurma nagyon jó, mert második körben még ki is lehet festegetni :)

Mi kreatívan rettentően elaludtunk, ami rám fért, mert megint éjszakáztam :(
Remélem, délután is elnyomja őket az eső,m ert még rengeteg tennivalóm a szülinapokra.

Kaja: finomfőzelék.

Na mennem kell, mert Brúnó hív, Mira meg berregve pakolja mellettem a papírkosarat, de jó is ez :)

Mindenkinek szép napot!

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztooook!

Lilla, ez aztan tenyleg szep nagy pocak :wink:. Jo, hogy ott lehettek anyukadnal. Es jol csinalod, hogy alszol, amikor Balint is, ezt igy kell. Nalam detto volt, leraktam Vincibincit es egybol bujtam be a takaro ala. Sohaj! Jajj, mikor volt ez mar!!! :D

Gabek, remelem Berrego jobban van!

Joe, bocs a hangzavar miatt, mikor ma beszeltunk, de valahogy mindig belehuznak, ha telefonalok 8).

Jol csinaljatok, hogy mar szobatisztak a skacok es egyedul esznek. Nekunk ezek meg nem mentek, mikor pocakos voltam, emlekszem, azt hittem osszehanyom magam, mikor etettem Vincet vagy foztem neki. Jajj, de nosztalgias lettem! :)

Moni, nalatok mi a helyzet ilyen teren? Lehet irtad mar, de nem remlik. :oops:

Nevekkel mi a helyzet???? Irjatok mar meg!

Mi penteken elutazunk anyukamekhoz 5 hetre, megyek hawaiozni kicsit mig Z itthon dolgozik, mint az orult (nagyon sok rendezveny van ilyenkor). Nem latnank szinte ugyhogy inkabb elutazunk. Jon majd o is ki Fr-ba augusztus vegen.

Dina, szeptemberben johettek barmikor, ha jo neked! Gabek, ti is (bar akkor lehet, h egesz massal leszel epp elfoglalva :wink:), meg mindenki, aki akar! Remelem jobban fogod erezni kicsit magad a tesodekhoz, drukkolok, megertem, hogy nagyon nehez ezt megemeszteni ( :evil: :evil: :x :evil: :x :evil: :evil:). Puszi es oleles!
Katanak is jo dumaja van. Mi most ott tartunk, h V beszol, ha valamit nem jol csinalok, pl. allva eszem: De Mama, le kell ulni rendesen! Es igaza van, az a legjobb az egeszben :lol:
A miert kerdeseknel annyira belemerul, hogy az atomokig is eljutnank sokszor, ha nem zarom le az egeszet egy "mert"-el vagy "csak"kal :roll: :wink: :oops:

Boga, ugy erzem semmit nem csinaltal rosszul, van ilyen korszakuk is a piciknek! Emlekszem Angyalka Jencikejenel is volt ilyen. Szoval no para, majd ezt is kinovi!

Tucsi, orulok, hogy jol van Mira, remelem nem lesz gond a vizhajto miatt.
Brunonak boldog szulinapot! Neked meg gratula a 4 evhez! :wink:

Timirol mi hir?

Pironak kinott a masodik foga, tadam!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok

Tücsi
Örülök,h Mira javul! :lol: :lol: :lol:

Brúnónak: Kép

Anid
Sajnálom,h így alakult! :(

Nálunk:
nem tudom írtam e már,h még télen találtam a derekamon egy csomót.Elöszőr azt hittem pattanás v olyasmi.
De nem az lett.Aztán nőtt,most borsónyi,és elszíneződött a teteje.
Tiszta para lettem ezért elmentem hétfőn bőrgyógyászhoz.
Ha minden igaz jóindulatú,de meg kell műteni és szövettanra küldeni,csak akkor lesz biztos.

sziasztok
Vendég
 


Alziza! Remélem, hogy nem lesz semmi gáz azzal a csomóval!

Sára, jó utat Nektek Franciaorszagba, es erezzetek nagyon jol magatokat!

Szeretnék egy olyan baba-triciklit venni, ami felnőtt által is irányitható. Tudnátok tanácsot adni?

Szép napot!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


sziasztok

Vanda

Én láttam olyat a Decathlonban is.
Vendég
 


Sziasztok,

Gabek: Először én is tisztára azt hittem, hogy Neked megy a hasad, ahogy olvastam az első hsz-t ezzel kapcsolatban...Remélem jobban van már Berregő, de ha nem szűnt meg a fosi, akkor az én tanácsom, hogy semmilyen tejes dolgot ne adj neki, amíg tart, meg még utána egy darabig. Ami fogja még: sóba-vízbe rizs, banán, kakaó, csoki, kóla (bűnös dolgok az utóbbi három, tudom  :oops: , de tényleg jók rá). Nekünk a Smecta már az utóbbi időben nem nagyon segít. És Normaflore-t is adj mindenképp, hogy helyreálljon a kis bélflórája, és utána tudjon rendeset kakilni.

Vanda: mi Tesco-ban vettünk Bínek triciklit, rúddal hajthatót, kormányozhatót, mindössze 4ezer forintért. Teljesen jól működik, igaz nem olyan tuti, mint a Decathlonos sok ezerért, de ameddig használják szerintem megteszi...

Ja, képzeljétek áprilisban kapta a szülinapjára, és már nem kell rúddal irányítani, le lehetett róla venni, mert megtanult egyedül tekerni és kormányozni a tologatások alatt.

Sára, jó utat Nektek, remélem jól telik majd a franciaországi nyaralás, látogatás!Nevek: lány - Abigél vagy Mirtill (még nem sikerült választanunk a kettő közül) fiú - BenjaminGratulálok a második fogacskához!

Alziza: Remélem jó lesz a szövettan, és semmi rossz nem lesz a kis kinövésedből. Drukkolok!

Brúnónak nagyon boldog negyediket!!!!
Dina: Érezzétek jól magatokat a tesódéknál! Pihenj sokat!Reméljük jó időtök is lesz hamarosan!
Móni: kitartás! de jó Neked, lassan a finisben vagy!kaja: karfiol leves, krumplis tészta, padlizsános lecsó  :lol: - a változatosság kedvéért, palacsinta (eddig ezek voltak a héten itt anyukáméknál)
Tegnap én főztem az egész családra, 50 palacsintát sütöttem.  :shock:
Szép napot, jobb időjárást mindenkinek!Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Nem lett semmi a győri utunkból, betegség miatt elhalasztottuk.
Boti a Balcsin utolsó nap jól megfázott, tiszta takony lett, aztán én is elkaptam. De mostmár jovünk kifelé belőle.
Ennyit arról, hogy a megfázás nem fertőz........én a takonykórt mindig elkapom a kicsi Fiamtól.........

Sára!
Jó utat Nektek!
A dokid sajnos nem fogad új kismamikat, az asszisztens meg olyan tapló volt, hogy el is ment a kedvem.
Nem volt vészes a hangzavar. :) Mégegyszer köszi a sok infót!

Alziza!
Sajnálom, drukkolok hogy a szövettan jó legyen!

Boga!
Botinak is volt ilyen korszaka. Sőt! Újabban féltékeny rám, és ha Apa itt van a közelemben rúgja , harapja. :shock:
Ha kettesben vannak normális. Apának nem ad puszit, viszont ha apa lát minket én hatalmas cuppanósakat kapok úgy hogy közben apával szemez. MIntha cukkolni akarná.

Mennem kell, felébredt. Dejót alud!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


BRÚNÓT ISTEN ÉLTESSE SOKÁIG!!!!

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Tucsi
BRUNONAK BOLDOG SZULINAPOT KIVANUNK :D :D

Joe
koszi Neked is a hsz-t :wink:

Vanda
En is epp motor vadaszaton vagyok, a neten is rengeteg fele kismotor van meg tricikli is. Minden fele gyerek webaruhaz honlapjan, meg a decathlonban is lattam en is tok jokat, meg egyszer voltam Aldiban is, ott is volt nagyon ari jo aron. Azt hiszem, az is olyan volt, h kesobb le lehet szedni rudat, es hajthatja is a gyerek, volt rajta talan heveder is...

Sikeres vadaszatot :wink:

Tovabbi jo 7veget mindenkinek!

Kép
boga
 
 


Lanyok!
(Vanda)

Fuuuu.... utana neztem tricikliknek reszletesebben a neten... agyreeeeem!!!

8-9000e Ft-tol akar 30e-ig vannak :shock: Ez nevetseges!

Mit kell tudnia egy triciklinek??? :shock: :shock:

Es ha gumi kerekut szeretnek, miert kell egy vagyont fizetni erte???
Vagy tricikli sebessegnel meg nem szamit, ha muanyag a kerek?

Tapasztalatok?

Szep almokat mindenkinek!

Kép
boga
 
 


Sziasztok, csak gyors beugrás...
Köszönjük a köszöntéseket :)

Joe, jobbulást - hát, a megfázást is valami kórokozó okozza, azt olvastam, szerintem talán az utolsó kismamában volt, hogy az immunrendszer 37 fokon működik a legjobban, ha lehűl a szervezet túlságosan, akkor teret kapnak a kis disznó kórokozók, hogy elszaporodjanak. Tehát fertőz minden.

A gumikerék szerintem elsősorban zaj miatt érdekes triciklinél is, nekünk olyan van, egy ősi darab, sokadik használó már a Brúnó, aminek az első kerekén, középen van egy gumicsík, nagyon jól lehalkítja.

Alziza, drukk neked - kb. még egy hét az eredményig?

Sara, gratula Pirónak a fogacskákhoz, Mira is még csak kettővel ügyeskedik :) De valahogy az egyik alsó szemfoga néz ki következő esélyesnek, ami nagyon röhejes lesz, próbálom neki magyarázni, hogy egy teljes alsó fogsor helyett joban járna négy foggal, de párban egymással szemben ;)

Mindenkinek szép napot, kismamik vigyázzanak magukra az ismételt kánikulában (csütörtökön még fűtöttünk... :shock: :roll: )!

Tücsi
20150827140659
 
 


Boga,

Sajnos én sem tudtam dönteni a triciklivel kapcsolatban, illetve láttam egyet a teszvesz-en.

itt a link, holland aukció.
http://www.teszvesz.hu/item388878196_grapitol_vagany_es_uj_tricikli_grapi_primus.html

Nekem eddig ez tűnik a legjobbnak, arról nem is beszélve, hogy UGYANEZT a modellt árulja a Quelle, de HAUCK márkanév alatt.

Irtam már a fickónak, hogy akkor ez most irányitható-e a rúddal, de még nem irt vissza.
Nekem az alábbi szempontok számitanak:
ne legyen gagyi anyagból
legyen tolórúdja, ami forgatható és ezáltal a tricikli irányitható
legyen szétszerelhető
legyen gumikereke
legyen napernyője
Tegnap láttam egy olyan triciklit, ami ezeknek nem volt megfelelő, de volt testvérfellépője!
..és persze ne legyen egy vagyon.
Egyéb igényem nincs! :)

Képzeljétek, úgy tűnik, hogy siker koronázza erőfeszitéseinket, miszerint Bálintot rászoktasszuk a folyamatos éjszakai alvásra és az éjszakai cicizés mellőzésére.
Most már 2. éjszaka alszik, nem ébred meg, csak reggel 6-kor. Na, akkor magunk közé veszem és ott cicizhet. Jaj, nagyon jó egy kicsit kipihentebben ébredni.

Szép napot mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csajok! Nem is gondoltam volna, hogy ilyen széles a tricikli kínálat! Nálunk anyósom vett neki egyet az Auchanban, cirka 5 ezerért, van tolórúdja, gumikereke, egyébként meg egy egyszerű, jópofa darab és a kezdeti lelkesedés után Sanyika nem sokat ül rajta, sokkal jobban szereti a motort. Szóval szerintem nem érdemes sok energiát vesztegetni a különböző üzletek bejárásával, keresgéléssel és nem érdemes sok pénzt áldozni rá, mert nem is biztos, hogy szeretni fogja. Bocsi, nekem ez a véleményem és nem akarok vele megsérteni senkit, még véletlenül sem! :shock:

Vanda! Gratulálok a jó alváshoz! Én bizony tudom milyen nagy dolog ez, Sanyika mindig is rossz alvó volt, most is átlag kétszer át kell hozzá menni éjszakánként és reggel fél hatkor kel… :shock:

Tücsi! Köszi a biztatást, tényleg elég gáz ez a nagy kánikula már így a vége felé. Próbálok minél kevesebbet mozogni napközben és este csinálni a dolgaimat. Szerencsére most, mióta visszajött Sanyika a nagyszülőktől mindig van itt valaki segítség, így utána is kevesebbet kell szaladnom.

Saara! Sajnos nálunk a bilizés egyáltalán nem működik, ott tartunk még csak, hogy szól amikor bekakilt, de csak utána. A pisilést egyáltalán nem jelzi, a biliről, wcszűkítőről hallani sem akar, egyszerűen nem hajlandó ráülni. Erőltetni sem szeretném, nincs értelme szerintem, ezért inkább türelmesen várok. Persze beszélgetni szoktunk róla, de az kevés (még).

Kaja: hétvégén gulyásleves, rántott husi, szezámmagos rántott husi, kovászos ubi (saját termés :D ), töltött paprika, krumplifőzelék, ma csirke husileves, csirkepörkölt, ubisalival.

Holnap megyek uh-ra, remélem nem kell sokat várni a klinikán…

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok,

Mi is megvagyunk, csak a múlt heti hazaérkezésünk óta nem sikerült még utolérnem magam net ügyileg.
A "nyaralás" nagyon jó volt. A Balcsin ugyan főleg kirándultunk, de azt úgyis jobban szeretem, mint heverni a strandon. Utána pedig Ajkán voltunk még, de szintén sokat kirándultunk. Voltunk például Salföldön a majorban lovasbemutatón. Én vidéki lány vagyok, de ennek ellenére teljesen lenyűgözött és még lóra is ültem , hogy Blanka is felüljön. Szuper volt! Tudom ajánlani.

Most meg itthon, semmi extra. Ma elvittem dokihoz a lányzót, mert esténként mondja, hogy fáj a hasa és azzal nem tudok mit kezdeni, de úgy fest (mint ahogy gondoltam is), hogy csak hallucinál. Kicsit korán kezdi. :roll:
Szobatisztaság nálunk sem téma még igazán, erőltetni nem akarom, viszont vettem egy "bilizős" könyvet (Anna És Peti sorozat) és így azért már többször ráül, mert azt oda mindig visszük és nézegetjük. Produktum ugyan általában nincs, de legalább rajtamarad kicsit.

Vanda, Boga,
Tricikli ügyben nekem 2 szempontom volt: legyen kiiktatható a pedál forgás és fém vázas legyen.
Amúgy mi a Decathlonban vettük 8000-ért, de abban igaza van Huncutnak, hogy nem biztos hogy annyira ki lesz használva, mint a kismotor. Arra jó, hogy megtanuljanak pedálozni. Mi egyelőre leginkább bent használjuk :lol: , kint inkább kismotor vagy kis babakocsi a társ.

Sara,
Ti már úton, de örülök, hogy megint aktív vagy. :)

Alziza,
Sok-sok ++++++++ a csomóhoz. Remélem a szövettan eredmény - lesz.

Joe, Boti,
Jobbulást!

Lilla,
Palacsintából most én is el tudnék tüntetni párat. :)

Első nekifutásra ennyi, majd még jövök.
prücs

prucsok
 
 


Vanda

Az en tricikli vadaszatom megoldodott.. :D
Elmentem ma Lujzival a Kikaba, volt ott egy kis 3 kereku, elso kereken gumi csik, heveder (csak derek korul), kiiktathato pedal, vaz fem, tobbi muanyag, rud szuloknek (7e-rol 6e Ft-ra leertekelve).
Mutattam Lujzinak, ra sem akart ulni...
Szoval nekunk egyelore ennyi volt :wink: :wink:

Majd szamolj be, hova jutottal :wink:
Ja, es hajra ejszakai alvas!

Alziza
Csomorol van hir?

Prucs, Tunde
Koszi hsz-eket :wink:
Olyan jo a tapasztaltabbak velemenyet is ismerni :)

Tucsi
Orulok, h pici lany fogacskakat noveszt a lyukacska helyett!! Csak igy tovabb :wink:
Bruno szulinapja milyen volt? Kepek?

Jo ejt mindenkinek!

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Egy közérdekű info (igaz, most épp "csak" Joe-t érinti): mostantól az afp-s vérvételt nem csinálják meg a klinikán, hanem a lakóhely szerinti terhesgondozásra kell menni! Ma reggel tették ki a kiírást a klinikán...
A másik (Lillának és Gabeknek): a ctg eredményt ha nem mutatod meg rögtön a dokidnak, akkor alá kell iratni egy orvossal az ambulancián. Ez sem volt még két éve...

Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok

lányok!
Aranyosak vagytok,h aggódtok!De a műtétre csak aug. végén kell bejelentkeznem!

bilizés:Nálunk Wc lesz!Már fürdés előtt mutatja,h ráül.De még egyszer sem pisilt bele! :roll:
De mivel még egy büdös szót nem mond az anyán kívül,így nem is erőltetem.Mire elmutogatná,h mit szeretne...

Vanda
Remélem azért megoldódik ez a tricikli ügy! :lol: :lol:

Tudom,h mások arra használják a kismotort is,h gyorsabban haladjanak,ha már a babakocsiban nem akar ülni a gyerek.
Nálunk is így volt ez amikor Alex v Zina kicsi volt.
De Zalán olyan lassan megy a motorral,mint egy nyugdíjas :shock:

Lehet,h nekünk is ilyen tricikli kellene majd.de most még benne mered a kocsiban!(nagyrészt).

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok,

Alziza
Kicsit megnyugtattál, mert a motort én is hátráltató tényezőnek tartom egyenlőre. Addig jó míg a lépcsőházból kiérünk az udvarra, ott meg annyi érdekes dolog van, hogy fittyet hány rá.
Igazából azt gondolom, hogy először motorozzon "rendesen" és utána veszünk triciklit. Illetve már van az is, próbálgatta is már, de megtartanám a fejlődési sorrendet. :oops:

Huncut
Köszi az aktuális infókat. De minek kell aláíratni a CTG-s paprít? És mi van ha nem íratod alá, nem jöhetsz ki a kórházból? Mi van ha nincs ott a dokid?
Én még annyi friss infót tudok, hogy az őrzőt is felújították már.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok,

Huncut: Köszi a ctg-s infót. Remélem a dokim is tud erről. :lol: Bár anno mindig úgy volt, hogy taliztunk ctg után, és meg kellett neki mutatnom, gondolom most is akkor igy van. Holnap majd biztos már mondja mikor kell először mennem ctg-re, mert Bálintnál is már a 34. héttől küldött, és az két hét se.
Nem tudod véletlenül a ctg-re a melléket, ahol be kell jelentkezni?

A bilizést tényleg nem érdemes erőltetni. Egyszercsak majd szól. Mi másfél hónapja lassan már nem hordunk pelust, de kb. három napja van, hogy már a kaki is megy rendesen, és szól érte, nem nyomja ki nyugodt szívvel a gatyiba.
Szerintem semmiről nem vagytok lekésve! A fiúknál az átlag 3 jéves korra lesz szobatiszta. Majd meglátod, egyszercsak magától szól.

Tricikli ügyben én osztom a véleményedet. :wink: Nekünk nagyon bevált a tesco-s, amennyit használja... Mondjuk Bálint motorozni soha nem szeretett, a bicikli azért jobban ki van használva. Még használja ezen a nyáron, meg majd ősszel, télen úgyse, tavasszal meg már három éves lesz, szerintem lesz pótkerekes rendes biciklije.

Prücsök: Kis babakocsi :lol: :lol: :lol: Akárhányszor lenézek a lakóparkban az udvarra az összes kislány ilyet tologat körbe-körbe. Úgy látszik ez a kétéves kor játéka lányoknál. :) Tök cukik.
Már Bálinti is elirigyelte, kért egyet :shock: , mondtuk neki, hogy ezt talán hagyjuk ki, majd tolhatja a tesót a nagyban.

Holnap megyek a dokimhoz. Remélem mindent rendben talál.
Kedden nagyon durva görcseim voltak, még hánytam is. Szerencsére elmúlt, ezért nem hivtam fel a dokit, gondoltam csütörtökön úgyis talizunk.
Meg "szerencsére" úgy tűnik jön a gyomorsav probléma (Bálintinél ez is kimaradt) reggel olyan hányingerem van mindig, és eddig mindig egy fél liter 100%-os narancs juice-szal kezdtem a napot, vagy gyümölcsturmixxal, most nem tudom meginni éhgyomorra, azonnal visszajön. Három napja piritóst reggelizek, mert semmi más nem megy le reggel.

Program ajánlat: Voltunk a vonatőrült gyerekemmel a Vasúttörténeti parkban (Dina! Nagyon tudom ajánlani!!!). Egész napos program. A kerti kisvasútról le se lehetett rángatni, folyton azzal akart menni. Mondjuk szerintem az nagyon durva, hogy 950Ft a felnőtt belépő (gyereknek 4 év alatt ingyenes) és utána fizetned kell külön a kisvasúton 300Ft-ot/fő, és ott már a gyereknek is kell, tehát az 600Ft, mert a gyerek nem mehet fel egyedül. Szerencsére átrángattuk a gőzösökhöz - legalább 20 igazi gőzös van kiállítva, fel lehet rájuk menni - na az minimum 3 óra, mire mindet végig jártuk, minden kallantyút megmozgatott, minden ajtót kinyitott. Aztán a terepasztalok is nagyon klasszak. Ott meg mondta: vegyük meg! :) Meg fordító korongoztunk is. Megcsodáltuk az egyéb kiállított mozdonyokat.
A gyerekem végig elfelejtette becsukni a száját, aznap fáradt se volt, nem is aludt, fél 5-kor jöttünk el délután. Le volt nyűgözve. Másnap mesélte anyukámnak: mama, tegnap a csodálatos helyen voltunk anyáékkal. Erre anyu: És mi volt a csodálatos helyen?
B: Kisvasút, sok-sok fekete Thomas. :)

Kaja a héten: padlizsános-olivás csirke (nagyon finom volt, érdemes kipróbálni, ha kell írok receptet, én is most csináltam először, de az egész család odavolt tőle), füstölt sajtos-spenótos tészta, töltött paprika

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok,

A nap híre: Blanka ma 2x is bilibe pisilt. :D
Megmondom őszintén, a hét elején még nem vettem komolyan, mert mindig azt mondja, hogy "anya kakilok", de délelőtt is levettük kicsit a pelust, nemsokára kicsit csurgatott a kőre, de aztán futottunk a bilire és a folytatás már ott kötött ki. Este pedig kikéretőzött a kádból, hogy pisiljen.
Na azért még nem iszok előre a medve bőrére, de bizakodó vagyok.

A klinikai őrzőre már ráfért a felújítás. :roll: A kedvencem "a készülék 2, 5 Ft-os érmékkel működik" tábla volt. :lol:

Lilló,
A kis babakocsit általában tőlünk is elirigylik a kisfiúk. A volt szomszédunk gyerekkoromban mindig az én babakocsimmal rodeoóott a lakásban, ha átjöttek.
A tricikli tekerést pedig nagyon irigylem, Blanka erre egyelőre nem hajlandó akkor sem, ha nincs kiiktatva a pedál... Simán lefixálja a lába súlyával. :(

Boga,
Blanka már a biciklit s kiválasztotta magának míg tegnap biciklis boltban voltunk apával fékcsere ügyben. Nem tudunk úgy elmenni a biciklis sorok mellett bárhol, hogy ne próbálja majdnem végig őket mérettől függetlenül. :D


Közlekedésileg én jobb szeretem azért a kis babakocsit itthon hagyni, mert Blanka előszeretettel ül bele, hogy toljam. De persze nem tolom... szétesne alatta már.
A kismotor nálunk változó sebességet eredményez. Tegnap kb. 40 perc allatt értünk a játszóra 10 helyett, mert Blanka folyton leült az út szélére. Van amikor meg utol se lehet érni.
Most egyre inkább próbálom elhagyni a babakocsit, hogy gyalogoljon, de ez sem könnyű. Faluhelyen az összes kerítés alapzatára fel kell mászni és végigmenni rajta stb... még jó, hogy mindig van valami állat vagy történés, amivel el lehet terelni a figyelmet.

Kérdés:
A ti gyerkőceitekre nem szokott "rájönni" a fájhatnék?
Blanka általában esténként mindig fájlalja valamijét, kezét, lábát, oldalát, hasát és nem tudom mennyire kezeljen komolyan. Szerdán ugyan elvittem megmutatni a dokinak a pocakja miatt, de ő sem talált semmit és én sem látok semmi gyanúsat nála. De mi van, ha olyankor nem veszem komolyan majd, ha tényleg nagyon fáj valamije? :?

Holnap állatkertbe készülünk, mert jönnek az unokatesók Ajkáról és ez nekem is lendületet ad. Nem lesz kis program, mert délután uszi, napközben nagyjából zéró alvás 8) , úgyhogy majd jól felkötöm a gatyómat, de talán este időben lesz alvás.

Jön az augusztus! Talik, minitalik jöhetnek?
Jó éjt,
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!
Prücs, volt már olyan, hogy Brú fájlalta a hasát, nem tudom, mi lehetett mögötte, de valahogy elmúlt. Én arra jutottam, hogy ha valódi oka lenne, mármint valami szervi, vagy betegség, akkor az komoly hangulatváltozással, sírással járna.

De ilyesmi nem volt, kicsit igyekeztem többet figyelni rá és valahogy elfelejtődött.

Tricikli - van akinek nem jön be, Brúnó nem nagy rajongója, de mikor kapott pótkerekes kétkerekűt, akkor arra fel sem ült, de rákapott a triciklira, ki érti ezt? A környéken viszont vagy egy kisfiú, aki egészen pöttöm alkatú és 2,5 éves kora óta profin teker körbe a környéken, egy tök sima triciklin. Ha már vesztek, azt próbáljátok ki, hogy be lehet-e állítani úgy az ülést, hogy kanyarodni tudjon, akkor is elérje a lába a pedált.

Viszont, érdemes már 3 éves kor körül a rollert is észben tartani, ott is a határ a csillagos ég (na jó, tavaly én 32-ért láttam a legdrágábbat), de 7 ezerért kapott végül a Brú nagyon jó, kínai háromkerekű rollert a hároméves szülinapjára. Ő kérte, de azért időbe telt, míg megtanulta, de élvezi és nagyon jól fejleszti a mozgáskordinációt.

Nézek majd fényképeket, rájöttem, azt hiszem, miért nem tudtam feltölteni eddig, csak elég zűrösek mostanában a napok. Addig kis összefoglaló: a tortát én csináltam, hamis kókuszgolyó masszából, kakaó helyett zömmel karobpor volt benne és egy mozdonyt gyurmáztam a kutyulékból. Kicsit viccesen nézett ki, de Brú örült neki és elfogyott az utolsó morzsáig. Kapott egy Thomasos marcipánt valakitől, na az viszont még mindig tart. :)

Ajándékok: rengeteg dolgot kapott, sőt volt olyan is, amit végül nem is adtunk oda egyelőre, mert bejött, amire számítottam, hogy nem mit kezdeni túl sok ajándékkal egyszerre, idő kell, hogy mindent megszeressen, kiélvezzen.

Csináltam egy Thomasos pólót, rém büszke volt rá, egy barátunk csinált egy mazsolás pólót neki, annak is nagyon örült, de főleg másnap.

Elsőre az abszolút favorit a kisbusz és a targonca voltak, a könyvet csak nyugtázta, a csocsót, amit a Praktika alapján csináltunk szintén, szerintem arra a jövő héten fog rákapni.

Másnap kattant rá, de akkor nagyon, a lóra, amit kapott. Hát az valami gyönyörűség: egy lomtalanított háromlábú, kiasasztalos állólámpából készítették a barátaink - talán láttatok olyat, hatvanas-hetvenes években volt nagy divat, most a retró hullám kapcsán látni lehetett párat megint. Pabra (Brú adta a nevet, Paci és Zebra keresztezése ugyanis, mert egy zebrától kapta kölcsön a negyedik lábát, hogy ne bicegjen) nagyon belopta magát a szívünkbe. :)

Majd két-három hét múlva megkapja a kis mérleghintát, azt, amit Prücs, te javasoltál :) az lett volna a nagy ajándék, de végül Pabra kiütéssel győzött, majd meglátjátok, miért.

Ja meg még elénekeltük Brú kedvenc dalát, annak nagyon örült, de elsőre rémesen zavarba jött, hogy most csak neki éneklünk (barátainkkal szülinapokat mindig valami kis műsorral ünnepeljük).

Napi fejlemény: Mira Brú kis babakocsiját tolta, úgy, hogy oldalról kapaszkodott bele és négyet lépet, szépen, ügyesen, majd elborult, mint a büdösbogár. :) Ja és ma pulykamell sonkát evett, de úgy, hogy ült, harapott, rágott (két foggal ez is teljesítmény), nyelt és közölte, szépen artikuláltan: hammm - kérte a következő harapást, nagy rajongója lett. :)

Gratula Blankapankának a bilizéshez. :)

A Füstipark tényleg nagyon jó, bár tény, hogy drága (ám olcsóbb, mint az állatkert), mi úgy mentünk, hogy a Nyugatiból nosztalgiavonattal, Brú azt is nagyon élvezte.

Az én programajánlóm: az Északi Járműjavítóban, a Kőbányai út 30-ban lesz, aug. 1-2-3. vasút és vasútmodell kiállítás, még én sem néztem meg, de itt van infó: www.vasutmodellfesztival.eu, ma láttam róla plakátot. Szerintem vasárnap elnézünk oda.

No megyek, szép napot mindenkinek!

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Vki irta, sajna nem emlekszem, ki volt, h gyermekenek vmi nagyon elhuzodo hasmeneses baja volt....
Á tudom! Tücsi, nem Brúnak? Kiderult mar az ok?

Egy ismerősöm is hasonlokat tapasztalt egyik gyermeken, és április óta húzódik a betegseg. Le van fogyva a fiú, és megy a hasa...
Se laz, se semmi több.

Vkinek hasonló tapasztalata?

Koszi, és további jó 7végét mindenkinek!

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Gondoltam már épp itt az ideje,hogy hallassak magunkról! :P

Voltunk nyaralni Zamárdiban,jó volt.Kár,hogy az elején rossz időnk volt,de a gyerekek rém élvezték az esőben való rohangálást,és az összes pocsolya felderítését. :lol:
Azért Balcsizni is tudtunk.Hamar eltelt a 8 nap,és már újból melózunk.

A munka változatlanul tetszik,bár mostanában nem sok meló van,de kellenek az ilyen lazább műszakok is.

A gyerkőcök is jól vannak.Rebinek 27-én ünnepeltük a 8.szülinapját Zamárdiban.A többi gyerek is felköszöntötte,és jót tortáztak.
Hanna is sokat halad a szobatisztaság felé vezető úton!
Zsolti beszéde is egyre jobban alakul,egyre több szót használ és mondatokban beszél.A ragozás is legtöbbször megy neki.

Sára,
remélem jó utatok volt Fr.o-ba.Örülök,hogy sikeresen túl vagytok a költözésen.

Lilla,
köszönöm a pociképet,nagyon szépen gömbölyödik.Majd írd meg mi volt a dokinál.Drukkolok,hogy továbbra is minden rendeben legyen veletek,és a vérnyomid se rosszalkodjon.
Tényleg,engedi a dokink,hogy simán szüljél?Vagy fel sem vetődött?(tudom,hogy a későbbi állapotodtól is függ,de beszéltetek róla?)
Gabi,ha nem tolakodó a kérdésem akkor neked is feltenném ugyanezt.Valamint neked is jó pocakosodást kívánok a fenn maradó hetekre.

Móni,
neked már mennek a drukkok,hisz te már bármikor szülhetsz.Gyors és könnyű szülést kívánok!

Prücs,
Blankának gratulálok!Valahol el kell kezdeni! :wink:

Boga,
szerintem keressenek fel egy gastroenterológust,mert lehet krónikus bélbetegség is a háttérben,de pszichés dolgok is okozhatnak ilyen panaszokat,bár nem tudom mennyi idős a gyermek.

További szép nyári napokat mindenkinek!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Szia Timi!

De jo ujra hallani feloled :D

Koszi valaszt, ha jol tudom, 19 eves az emlitett fiu (gyermek)

Kép
boga
 
 


Sziasztok!
Boga, Brúnónak szalmonellája volt két éve, nagyon nehezen csinálták meg a székletvizsgálatot a helyettesítő orvosok :roll:

Timi, jó hallani rólatok, örülök, hogy Zsoltival és Hannával is alakulnak a dolgok!

T.
20150827140659
 
 


Kukk:))
anid2
 
 


dina

Lujzi mar ra van indulva a vonatozasra (gondolom), szoval szoljatok, ha jonnetek, ugyanis augusztus van :wink:

A meghivas persze mindenkinek all :wink: :wink:

Kép
boga
 
 


Kukk:)

esetleg valamikor a jövőhéten, hétfőn vagy szerdán???

:)))))))))))
anid2
 
 


hetfo ok :wink: du? amikor mar nem sugaroz a nap 1000rel? kata hogy alszik?

Kép
boga
 
 


ugy ertem, mikor? :D :wink:

Kép
boga
 
 


Szia!

Hát tudom úgy csinálni,hogy 12-14 között aludjon, akkor 15kor indulni tudok és 4-re oda is érek:)))
anid2
 
 


Sziasztok!

Egy gyors bejelentkezés: még egyben vagyunk, a legutolsó verzió szerint aug. 20 előtt nem szülünk! Semmilyen jelét nem mutatja, hogy készülődne kifelé, ctg, uh rendben, méhszáj zárt, has még fent van. Én persze totál bálnának érzem magam és minden hidegfrontnál szülni készülök, de egyenlőre semmi.
Sanyikának kivették az orrmanduláját, két nap nagyon kemény volt, de ahogy hazajöttünk a kórházból, fokozatosan jobb kedve és jobb étvágya lett. Még tart a „lábadozás” időszaka, el van tiltva egy csomó mindentől, de tulajdonképpen már semmi baja (hála istennek).
Lilla, Gabek, hogy vagytok?
Lilla! Sajna nem tudom 100 %-ra a ctg telefonszámát, mert a beutalómra volt írva, de ha jól emlékszem, akkor 3108-as mellék.

Többiek? Merre jártok? Mindenki nyaral vagy kint van a jó időben?

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Dina
Az teljesen idealis :wink: Akar tekinthetjuk fixnek is a dolgot!

Moni
Orulok, h minden rendben nalatok :)
A noverem 27-re van kiirva, lehet h egyszerre szultok :D (O nem a klinikan)

Gabek, Lilla
Most nezem, h mar ti is tul vagytok a 30.heten... :shock:
Hogy repul az ido...
Hogy vagytok?

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy bezavargok ide, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy babákkal, gyermekekkel, szüléssel, szülőséggel kapcsolatos portált.

A portál elérhetősége: http://portal.lilimode.hu

Találtok itt sok érdekes dolgot, például cikkeket, (cégek tömény mennyiségű hirdetéseitől mentes) apróhirdetési rendszert, fórumot, szakértőket, recepteket, meséket és verseket, ajánlókat.

Ezen kívül egy különleges dolgot is találtok: egy ingyenesen letölthető havi magazint, amely teljesen reklámmentes.

Minden hónapban nyereményjátékot is indítunk, ami például most az iskolakezdéssel kapcsolatos, így akinek iskolába menő, vagy iskolás korú gyermeke van, azt biztos érdekelni fogja! :)

Azok, akik szeptember 15-ig regisztrálnak sorsoláson is részt vesznek, ahol értékes nyereményeket sorsolunk ki.

Kérlek nézzétek meg a portált, és ha tetszik, regisztráljatok!

Köszi,

hanee
hanee
 
 


Kukk:

Boga!

okés:)
Akkor vasárnap lefixáljuk, jó?
anid2
 
 


ok :wink:

Kép
boga
 
 


Dina

Akkor jottok?

Kép
boga
 
 


Boga! Igen!

kirakata1@gmail.com-egyeztessünk!
anid2
 
 


boga????????????????????????????????????????????????????
anid2
 
 


Boga

Én most elmegyek délelőtt a gép mellől:)

HA tudsz írj emailt lécí, címmel és egy telefonszámmal, hogy hova is menjünk délután! Okés?

Akkor is, ha nem alkalmas neked/nektek! Jó?

Móni!

Jujj!

HAjrá!


Minitalisok!
Nos, mikor futunk össze valahol, itt a város szélén???

Pussazntás
Dina és Kata
anid2
 
 


Sziasztok!

Én benne vagyok a mini taliba, de a jövő héten nyaralunk. Így vagy még ezen a héten, vagy két hét múlva tudok menni. :)

Dina, Boga!
Jó talit mára! Irígy-irígy.

Pusszantás!

Ha vkinek esetleg jó ez a hét tali ügyben, akkor írjon!

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Móni, egyben vagytok még???

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Igen, még egyben! Szombaton a hidegfront hatására leszállt a hasam, úgyhogy az izgalom már a tetőfokára hágott! :shock:

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok

Látom nincs nagy pörgés!

Móni
Ez izgi! :lol:

Nálunk:
Zalán még mindíg nem akar beszélni!Anya,Apa,Mama.Ennyi,meg a halandzsa! :roll:

tagnap a mosógép dobból kiesett valahogy az a szürke bigyó (a sújy v mi,)ami bele van csúsztatva.Erre a lyukon kipotyogott pár ruha.Szétszakított egy pólómat és Alexéból is egyet!
Ahogy ide-oda csapódott benne,szétverte a dob ajtaját is.Ezt a férjem visszakalapálta,de amikor letette a kalapácsot nem vettük észre,h Zalán elviszi,szétverte a vadi új falat! :?

A mosógépem amúgy nem régi.3 éves,de amikor lejárt a garancia elkezdett a tetejéről lepattogni a festék.már akkor evet az ideg.Azóta folyamatosan van vele valami.Nem is a legolcsóbb,mégis ilyen sz@r! :evil:

Hétvégén megyünk Nyíregyházára.Remélem addigra fényképezőt is veszünkmert a "régi" elromlott.15.000-ért csinálnák meg :shock:
Akkor inkább már újat veszek.Csak egyzserűen nem jutunk el,egy üzletbe! :(

Pocakosok remélem bírják a meleget!
szisztok :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Moni
hajra hajra hajra!!!!! :wink:

Dina
Sajnalom, h nem vonatoztunk... Remelem, azert vmikor jottok! Mi itt vagyunk am :wink:
Abbol a szempontbol talan nem kar, h Lujzinak a virus a torkabol a beleiben tart mar, es megy a hasa is... :(
Szoval la. nem kaptatok el!

Alziza
Mosogep sztori nem vicces...
Eljen a nyaralas! :wink:

Pocakosoknak kitartast a nagy melegben!

Kép
boga
 
 


Sziasztok,

Köszi az érdeklődést, mi jól vagyunk.

Bírom a meleget is, pont ma szereltettünk fel az erkélyre nagy kitekerhetős napellenzőt, így már az erős napsütés ellenére is lehet medencézni.

Kijött az allergiám, a homeós bogyókat lehet szedni terhesen?

Mi is mennénk talira, ha alakul valami.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?