Új privát üzeneted érkezett!

akkor még egy ideig nem lesz szottyadt-mell-szindróma? :lol: :lol: :lol

Kép
Kép
emma1976
 
 


emma1976 írta:akkor még egy ideig nem lesz szottyadt-mell-szindróma? :lol: :lol: :lol

az lesz :roll: :?
de tej az még sokáig lesz a mellben.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Emma!
Én mikor abbahagytam a fejést volt hogy négy nap után kicsit rá kellett fejnem de ezt érezni fogod nem sokat 20 ml körül és így szépen abbamaradt. De bizony hamar lesza szottyad mell szindróma :(

Andi!
Szívesen a vonalzó is elkészül hamarosan :):):)

Lili!
Hát azt megértem hogy ennyi idősen már nincs kedved fejni. A párom pont ma kérdezte hogyha újra kicsik lennének is ezt "választanám" (fejés) modtam ha előre tudnám hogy ennyi tejem lesz akkor 1000 százalékig kitartanék a szoptatás megtanítása mellett. De már így utólag mindegy. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 

 
 

Emma!
Nagyon aranyos Zalán! :D

Anikó!
Szépek vagytok! :D

Fanni!
Nekem bevált a Moremilk. Mellgyulladásom nekem is volt, nem hiszem, hogy a bogyótól!

Csajok!
Ha hintát akarunk venni, milyet érdemes? Amit még rossz időben is tudunk használni?

Kép

Kép
donika
 
 


nekünk először rugós hintánk volt a lakásban, azán a kertben normál.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lili,
megértelek,hogy nincs már erőd fejni,de ha mégis rászánod magad,próbáld ki az Avent kézi mellszívót,az brutál erősen szív!
Zsebi és én is ezt használtuk.

Emma,
köszi a bókot!Tényleg szépek voltak már akkor is,pedig ugye 31 hétre születtek és alig voltak 2 kilósak!
Te kisfiad is gyönyörű,és az a huncut mosoly!
Nekem is pár naponta ki kellett fejni azt a pár csepp tejet.

Andi
Kép
aanda
 
 


Sziasztok!

Ennyi idősen, mint a fiam, van még értelme hintát venni? Ha igen, milyet? (lakásban lakunk).

Kép
Kép
gömböcske
 
 


gömböcske írta:Sziasztok!

Ennyi idősen, mint a fiam, van még értelme hintát venni? Ha igen, milyet? (lakásban lakunk).

rugós hintát, és kb. 1 hónap múlva már használni is tudjátok.
Ezeket a babahintákat szerintem már nincs.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Gömböcske

én ilyen hintát vettem Olivér 6 hónapos korában.
nagyon szereti, néha még aludni is szokott benne, a lakásban van felakasztva.

http://www.adamo.hu/

Kép
zsuzsi73
 
 


icsilya írta:igen, 8 hós kora óta áll, kapaszkodva bárhova megy, járássegítővel közlekedik, motorozik és tényleg bárhova felmászik - reggel a cipősszekrény 4. (!!) polcáról szedtem le... de el még nem indult.


Akkor jól emlékeztem, hogy áll. :)
Kláribaba 10 hónapos korában állt fel a járókában egyedül. 1 éves korában már pár másodpercig állt kapaszkodás nélkül. Most meg már kb. 2 hete teljesen biztosan megy önállóan.

Ez a cipősszekrény nagyon durva lehetett. :shock: (Úgy tűnik, Lili felfelé törekszik! :lol: )

zseboroszlán írta:Lili!
De ha nem szopik azért tápszert elfogad üvegből? Mert reggel meg este még mindenképp szerintem egy ekkora gyereknek szükség van rá.Elvileg napi fél liternek megfelelő tejterméket kell enniük (ebbe benne van a tápszer az anyatej meg minden).

Egy 13 hónaposnak mennyi tejtermékre van szüksége?

OFF: Kláribaba éppen most szedte le a laptopomról a TAB billentyűt! :shock:

Kép Kép
kismokus
 
 


Orsi!
SZóval azt akartam írni, hogy jól emlékeztem, hogy régóta áll.

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismókus :)
az 500 ml tej(termék)mennyiség napi szinten 3 éves korig javallt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

a pépek is tejterméknek számítanak? sinlac, HA-s tejpép.

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok :)

Emma :)
Akkor indulhat teljes gőzel a tesó projekt :) Zalán édes a képen :)Szereti az állatokat ő is?

Pompi :)
Voltatok a hétvégén a babanet találkozón? Milyen volt?

Lili :)
Nálunk 2x-3x jött elő ez a probléma, de idővel mindig megoldódótt. Én azt csináltam, hogy elvettem tőle a cicit és újbóla szájába adtam (több-kevesebb sikerrel), illetve olyankor töbször más pozicókban szoptattam hogy kíméljem a mellbimbómat azon a helyen (fekve, hónnalaj tartásban). Egy másik topikban egy lány azt írta, hogy ő leragasztotta egy kis darab ragtapasszal ott, ahol nyomta a lánya foga a mellbimbót, de én ezt végül nem próbáltam ki.

Orsi :)
És pl 2 dl joghurt az 2 dl tejterméknek számít? Mert valahol azt olvastam, hogy abban koncentráltabb a cucc.
Bali nem eszik meg 500 ml tejterméket, csak kb 250-300 körül. Este iszik tápszert meg napközben eszik egyszer joghurtot és egy kis sajot, meg ami az ételében van esetleg tejföl.
Reggelire adhatnék neki tejpépet vagy joghurtot, akkor kilenne az 500 de olyankor kenyeret vagy zöldséget szokott enni és így legalább tudunk együtt reggelizni. Ha reggeli elött adok neki tápszert, akkor nem reggelizik. Szóval vagy kihagyok egy másik étkezést és akkor megvan a 500 mili, de kiesik némi zöldség és gyümölcs, vagy kevesebbet kap.

Bandika :)
Úgy látszik a korán felálló gyerekek nem sietik el a járást :) Balázs is 8 hónaposan már simán felállt magától, de csak 14 hósan kezdetett el kézen fogva járni, és most 15 hósan egyedül. Lehet, hogy ha vezetgettem volna hamarabb is elinduk, de én azt mondtam, hogy az én derekam nem arra van kitalálva, hogy a gyereket vezetgessem. Kézenfogva legalább nem kell hajolni hozzá :)
Jah és persze ő is mindehova fel akar mászni, néha égnek áll a hajam nekem is. Nálunk úgy van, hogy egymás mellet van egy baba játszótér és egy nagyobb gyerekekenek való. Bali állandóan a nagyobb gyerekeknek valóra akar menni és felmászni a mászófal szerűségen (lécek vannak felszögelve egy elég meredek palánkra).

wish
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

a pépek is tejterméknek számítanak? sinlac, HA-s tejpép.

a sinlac nem,mivel tejmentes, de a HA tejpép igen.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


wish írta:Orsi :)
És pl 2 dl joghurt az 2 dl tejterméknek számít? Mert valahol azt olvastam, hogy abban koncentráltabb a cucc.

Balázs is 8 hónaposan már simán felállt magától, de csak 14 hósan kezdetett el kézen fogva járni, és most 15 hósan egyedül. Lehet, hogy ha vezetgettem volna hamarabb is elinduk,

na ennyire azért én se tudom :oops: nálam a 2 dl az 2dl :)

Kézenfogva Lili is megy, meg vezetve is, de vezesse az aki nem hajol eleget :wink: nekem nem hiányzik,hogy végighajoljam a napot.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Wish!
Az 500 ml-be a tápszer is beleszámít ha nem HA-st adsz. :) Tehát Balázs is megiszik annyit nem? Én is amúgy a joghurtot mindent 2 dl az két deci nem variálok. :) De van nap mikor ők sem esznek annyit van mikor többet. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi!
köszi, nézni fogok rugós hintát. :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


zseboroszlán írta:Wish!
Az 500 ml-be a tápszer is beleszámít ha nem HA-st adsz. :)


Miért, a HA-s tápszer vagy pép nem számít bele a tejtermékbe? :shock:

Egyébként Ti honnan vesztek 2 dl-es joghurtot? Csak mert a legtöbb 125, 150 ml... (Tudom, a Sparban van 2dl-es bio, és olcsóbb mint a sima... :lol: ) Akkor pl. a Danone-ból kettőt adtok? (Bálint 4-et simán megeszik egy nap, ha nem vigyázok...)

A rugós hinta az milyen? Nekünk sima hintánk van, ajtófélfába fúrva - ezt mindig lehet használni.

Emma, Anda, nagyon aranyosak a gyerekek!

Hajni, nyaralsz?!

dkata
 
 


dkata írta:(Tudom, a Sparban van 2dl-es bio, és olcsóbb mint a sima... :lol: )

onnan :lol: :lol: :lol:

de egyébként a legtöbb tényleg 150es.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

ezt én se értem, hogy a sinlac nem tejtermék, mert tejmentes, akkor Olivér soha nem is evett tejterméket eddig? ui. a tápszere is tejmentes.

Kata

natur joghurtot adsz Bálintnak?

Kép
zsuzsi73
 
 


wish,
voltunk a talin. Galád módon nem nagyon ismerkedtem, csak rávetettük magunkat a baby-játszóra. Persze az ott található 6000 játék nem bűvölte el annyira az én édes egyszem kicsi fiamat, mint a műanyag házikó, aminek órákig lehetett az ablakát-ajtaját ki-be csukogatni! :D

Beestünk a gyerekszemészetre is itt, és aszonta a doki, hogy Bencsit meg kéne nézetni pupilla-tágítóval, mert ő is úgy látja, hogy kicsit kancsal. Na, erre jó mérges lettem, mert én ezt már tök kicsi korában láttam, de mindenki azt mondta (dokik), hogy ugyan, csak a szeme formája olyan és majd kinövi! Na marha jó! Ma meg telefonáltam a gyerekszemészetre és novemberre tudtak időpontot adni!

orsi,
t'om, nemrég írtad le a magánorvos elérhetőségét valakinek. Megtennéd, hogy még egyszer leírod, akár priviben... Előre is köszi!
Meg kérdeznék... hogy azt olvastam egy tájékoztatóban, hogy a pupillatágítás után a gyerek két hétig homályosan fog közelre látni... szerinted ez lehet??? :shock:
És ha leragasztott szemcsit kap, meddig kell azt hordani kb.?

KépKép
pompomlány
 
 


Most jön C.né 8)

csak hogy Norinám miatt is aggódjak kicsit... :roll:
A mai napig "békalábasan" alszik, így két oldalra húzza fel... ez normális ennyi idősen? A járása tök ari, de kicsit mintha terpeszben menne... vélemények, tapasztalatok...? (az első csípőszűrésnél rendben volt)

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok!

Kata,
köszi a dícséretet!

Pompi,
a fiúknak 1 évesen kitágították a pupillájukat,de csak azt vettem észre,hogy jobban zavarta őket a napfény,mint előtte.

Én most elköszönök,indulunk a Balcsira! :lol:

Ölelés mindenkinek!

Andi
Kép
aanda
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

ezt én se értem, hogy a sinlac nem tejtermék, mert tejmentes, akkor Olivér soha nem is evett tejterméket eddig? ui. a tápszere is tejmentes.

mivel tejallergiás a dokid szerint - ezért a tejmentes tápszer - így nem. Pont azért kapott mindenféle mást, hogy elkerüljétek a tejet.

A sinlac az abszolút tejmentes.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


pompomlány írta:orsi,
t'om, nemrég írtad le a magánorvos elérhetőségét valakinek. Megtennéd, hogy még egyszer leírod, akár priviben... Előre is köszi!
Meg kérdeznék... hogy azt olvastam egy tájékoztatóban, hogy a pupillatágítás után a gyerek két hétig homályosan fog közelre látni... szerinted ez lehet??? :shock:
És ha leragasztott szemcsit kap, meddig kell azt hordani kb.?

nem leragasztott szemüveget adnak, hanem a szemet ragasztják. Mi Máténak 3/4 évig ragasztottuk, és utána műtötték, mert nem javult.
De ő már nagy 2.5 éves volt, mikorra kancsal lett.

a drnő elérhetősége:
dr. Sényi Katalin
Budapest
i.ker
tigris u. 28.
(párduc utcból a bejárat)
+36 (30) 5223719

a pupillatágítás után én 2 napot tudok, hogy addig nem szabad napfényre vinni, mert nem mozog rendesen.

De ha kell a pupillatágítás, akkor kell, van amikor nem megkerülhető ill. sokkal pontosabb a diagnózis azzal, mint nélküle.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


pompomlány írta:csak hogy Norinám miatt is aggódjak kicsit... :roll:
A mai napig "békalábasan" alszik, így két oldalra húzza fel... ez normális ennyi idősen? A járása tök ari, de kicsit mintha terpeszben menne... vélemények, tapasztalatok...? (az első csípőszűrésnél rendben volt)

azért Te keresed magadnak a problémát ikrek mellett, mi? :wink: :roll:
ha így kényelmes neki aludjon így :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, anyósomnak az a dilije, hogy vegyem ki a gyerek szájából a cumit, mert az rossz...meg miért hagytam visszaszokni...én eleve sem figyelek sohasem az anyósra csak most ez rágja a csörömet...most már kész van ha nincs ott a cumi, 2 nap alatt megtanulta magának bedugni, azzal alszik, kel, csak akkor nincs ott ha eszik, iszik vagy röhög...
engem nem zavar, addig is elvan és csendben játszik, de azért már annyiszor mondta , hogy el kezdtem agyalni rajta...ugye szerinted sem gond, hogy így visszaszokott a cumira????
Vendég
 


Sziasztok!

Anyuéknál voltunk pár napot, úgyhogy csak olvastam a topicot. Olivérnek megvolt az első igazi betegsége: elkapott egy vírust, lázas is volt, az orra még mindig folyik, de már jobban van. Időközben megtanult egy ember által sose hallott idegen nyelvet folyékonyan beszélni, remélem nem ufó a gyerek! :roll: :lol: Megkóstolta a csirkepörköltet nokedlivel (teljes kiőrlésűvel persze :lol: ), és sírt, amikor elfogyott. Még mindig pépes kaját kap, de ezek szerint eszi a darabosat is. :roll:

Anda,
megnéztem a manókat, nagyon sokat nőttek, és tiszta egyformák! :lol: Én is pakoltam fel néhány újabbat. Remélem, jó időt fogtok ki! :D

Hunci,
szerintem a fogait tolhatja előre a cumi, azért káros. Úgyhogy nálunk csak alváshoz van, úgy egy idő után úgyis kiesik. :wink:

Olivér se eszi meg a napi fél liter tejterméket, egyszerűen nem eszik annyit, hogy abból még plussz fél liter tejes is legyen, főleg most, hogy beteg volt. Ráadásul a gyerekorvos mondta, hogy egy ilyen korú gyereknek napi 1,5 liter folyadékot kéne innia - hát az enyém max. fél litert iszik naponta mindennel együtt, pedig tuszkolom!

A doki mondta még, hogy minden gyereket elküld ortopédiára, aki elkezdett járni, úgyhogy majd mennünk kell. Nem is tudtam, hogy ez is rutin...


:roll: :?
20140901102739
 
 


Ja, a legjobb: rendeltem egy ajtórácsot a lépcsőhöz, erre olyat küldtek, amit nem lehet kinyitni, csak ha leszereled! :shock: Hallott már vki ekkora hülyeséget? :twisted: Még jó, hogy visszaadják a pénzt!
20140901102739
 
 


Hajni
ufó-s leíráson jót derültem, mert Zalán is tudja folyamatosan nyomni a halandzsát! Férjem is ezt csinálta 3 éves koráig! Anyósom mondja, hogy mondta ő egyfolytában, csak egy szó sem volt magyarul :)
ajtórács gáz :shock: azt hitték végleg le akarod zárni a teret???

Kép
Kép
emma1976
 
 


Lányok :P ,
a legtöbb babakocsi - ahogy nézem - 15 kg-ig jó, szerintem a miénk is. Tökre behajlik az ülőfelülete a gyerek alatt, meg szélességre is alig fér el benne, bár láthatólag ez őt nem zavarja, de én félek, nehogy összecsukódjon alatta. Most akkor vennem kéne egy 25-30 kilóig bírót, vagy mi a teendő? Nem mintha nem próbálnék ki vami újat, de a mostani meg olyan praktikus... Valakinek tapasztalat?
20140901102739
 
 


Emma,
de jó, hogy írtál, már kezdtem kicsit skizonak érezni magam! :lol: Gyerek már majdnem 3 órája alszik, jó dolgom van...:D Pedig még csak reggelizett.:shock: Ajtórács talány... :D :shock:
20140901102739
 
 


hunci írta:ugye szerinted sem gond, hogy így visszaszokott a cumira????

engem ***ra nem érdekelne :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni :D
súlyproblémánk sosem volt babakocsival :oops: :oops:
de a maclaren esernyői direkt úgy vannak hírdetve, hogy 25kgis jók és széles az ülőfelületük.

Ajtórács: én láttam használatban ilyen leszedhetőt - ha a befeszülős fajtára gondolsz -, az ott nem tűnt bonyolultnak, bár azért macera tuti van vele.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi!
CSak ha megnyugtat az én lányom nagyon sokszor alszik még mindig béka pózba :)

Hajni!
Nem értem mi a kérdés az ajtóráccsal kapcsolatban nekem van a konyhán teljesen jól működik semmi macera nincs vele. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


zsebi,
köszi, megnyugtat! :D

hajni,
jó, h jöttél, már hiányoztál! Halandzsa: hát az én Bencsikém egész nap MenőManó nyelven magyaráz, olyan édi, megzabálom! Ééééés... elindult!!! Most már nagyon látványosan! Ma úgy kelt, hogy egyszercsak átsétált a konyhán keresztbe. Aztán a játszótéren. Aztán meg jött ki elém. :D :D :D
Olivér mászkál? vagy micsi?

orsi,
köszi!
problémakeresés: akkor most én menjek cicológushoz? 8)

hunci,
az én fiam brutál cumizik és nem t'ok micsinálni. Ha kell neki, ordít és semmi mással nem lehet lenyugtatni. Hát istenem, most a cumi, később a foxabályzó! :?

KépKép
pompomlány
 
 


pompomlány írta:orsi,
köszi!
problémakeresés: akkor most én menjek cicológushoz? 8)

ha annyira ráérsz ikrek mellett :wink: :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
ja, pont a maclarent néztem... :wink:

Orsi, Zsebi,
ez olyan ajtórács, ami fix, nem lehet kinyitni.

Pompi,
gratulálok a mászkáláshoz nagyfiadnak! :D Az enyém már 11 hós kora után ment egyedül - a doki mindig megjegyzi, hogy pont őróla sose gondolta volna, aki még megfordulni is csak nagysokára, 7 hó után fordult rendesen. Épp az a bajom, hogy nehezen marad a babakocsiban, de ha kiveszem, akkor a kocsival egyensúlyozva kell szaladnom utána, és egy sec-re se téveszthetem szem elől, mert lelép! :shock: Mi lesz később?! :lol:
20140901102739
 
 


Emma,
Nagyon édes Zalán! Jó Nektek, hogy ilyen simán sikerült az elválasztás! Balum nagyon nyomul a cicire, biztos érzi, hogy hamarosan véget kellene vetni a szopinak. Egyelőre nincs szívem megvonni tőle, ő meg magától biztos nem fog még leszokni.

Pompi,
Gratula a járáshoz!

Andi,
Jó nyaralást! Szép időtök van, biztos jókat strandoltok!

Hajni,
Én is láttam, hogy van fix rács, de nem igazán értettem, hogy ez hova jó. Esetleg hosszú lábú szülőknek, akik simán átlépik :?:
Ufo :lol: :lol:

A nexten fent van az őszi kollekció, láttátok?

Kép
bandika
 
 


Lányok

egy kis segítségre lenne szükségem, olyan tanácstalan vagyok.
Olivér nagyon rosszul eszik, nagyon keveset. Pár napja már ha a kanállal közelítek, szájzár van. Úgy, hgoy azt se tudja, mivel kínálom.
A kenyeret viszont elrágcsálná egész nap, de azt is csak magában.
Nem tudom, vajon étvágytalan, vagy csak a kanál ellen tiltakozik?
A kezébe pedig még nem nagyon tudok mit adni, épp csak a kenyeret kezdte el pár hete enni, de rendszeresen azt is csak pár napja.
Vagy unhatja a főzelékeket? Mondjuk a tejpépeket se nagyon eszi.
ugyanakkor jó kedélyű, egyelőre tartja a súlyát is.
Nem tudom, hogy ez a normális kategóriába belefér-e, vagy orvoshoz kellene vinnem?
Ha Olivéren múlna, akár egész nap nem enne szerintem.

Szerintetek mi tévő legyek?

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
nagyon meleg van, simán lehet attól is.
Jöhet a foga, ezért tiltakozhat a kanál ellen is.

nekem Lili a hozzátápi óta ezt csinálja, megoldási javaslatom nincs.
adj neki kenyeret, esetleg gyümölcsöt kockára vágva

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

igen, 4 db foga bújt ki egyszerre felül, lehet, hogy fáj neki és azért löki el a kanalat.
Olyan sz@r érzés, hogy kotyvasztgatok minden félét, aztán kuka - vagy megeszem én.
Ma teljesen felfüggesztettem a főzést neki, 2 üvegest nyitottam ki, egy falatot nem evett.
Vettem ma tésztát, megfőzöm és kirakom neki a tálcára.
Lili azért szopik és azzal magához veszi a szükséges kalóriát, de Olivér tápszert se fogadja el.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi,

Ezt Balu is szokta csinálni. Én szoktam neki is adni egy kanalat és akkor általában amíg ő bíbelődik a sajátjával én be tudok kanalazni pár falatot a szájába. Van, hogy ez se működk, akkor próbálkozunk vmi kézzel ehetővel vagy hagyom egy kicsit későbbre.

Kép
bandika
 
 


Zsuzsi,
agggyáá neki mekis krumplit jól megsózva milkacsokival, meg csipszet kólával, azt tutira megeszi! :lol: Viccet félretéve az enyémbe is bele kell imádkozni a kaját. Nálunk szépen felsorakoznak a pútyerkák, és mindig váltják egymást, amint unalomba fullad az egyik, jöhet a másik... :roll: :lol: Amikor már semmi nem segít, akkor mindig megkérdezem tőle, hogy hol van a Zelda (a szőrösünk ). Majd mikor fejét elfordítva ordít a gyerek, akkor abbahagyom. Jófej vagyok, mi? :lol:

Bandesz,
naná, hogy megnéztem, már rá is izgultam! Épp próbálom magam lebeszélni, hogy korai lenne még rendelni, de nem tudom, meddig sikerül... :lol: Te honnan rendelsz?
20140901102739
 
 


Bandika, Hajni

én is láttam már az őszi kollekciót, szuper nagyon, ki is néztem már pár cuccot.

Ezeket már én is bevetettem, amiket írtatok, kanalat adtam neki, kipakolok mindent, már a tányérba is beletenyerelt, úgy, hogy csapódott mindenhova, semmi nem segít. most este már akkor rázendített, amikor az etetőszékbe készültem betenni. úgy összeszorítja a száját, hogy képtelenség beletömni, meg nem is az a megoldás.
ja, mivel a sinlacot se eszi, amibe a tápszert csempésztem eddig, vettem ma humana junior milket. vaníliás ízű, nagyon finom. egy kortyot nem ivott belőle.
holnap próbálkozok a tésztával.

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok,
elnézést kérek, hogy ismeretlenül beleszólok a beszélgetésbe, de már olyan régen olvasom a topicot, hogy most nem bírok ellenállni. Két másfél éves gyerekem van és - ugyan csak olvasó vagyok - de a babagyártás megkezdésének pillanatától kezdve mostanáig nagyon sokat segítettetek már nekem.

Most azért írok, mert eltöprengtem azon, hogy vajon miért gondolkodtok azon mostanában többen is, hogy a 11-14 hónapos babáitokat lassan le kellene szoktatni a szopizásról? Múltkor Orsi írt is egy félmondatot arról Katának, hogy "ezek szerint nem csak Lili szopizik még"?

Ne haragudjatok, hogy megkérdezem, de tényleg érdekel, hogy miért nem szeretnétek tovább szoptatni? A WHO szerint (és ebben mostanság már tudomásom szerint minden naprakészen informált szakember egyetért), a gyerekeknek egészségi és lelki szempontból egyaránt az a jó, ha 2 éves korig vagy még tovább szopizhatnak...

Természetesen nem arra gondolok, ha valakinek szándéka ellenére nem sikerül tovább a szoptatás, tudom, hogy nem megy mindig...

Köszi, ha válaszoltok!
jeannem
 
 


Zsuzsi,
Sajnálom! Lehet, hogy tényleg a foga fáj, azért tiltakozik ennyire.

Hajni,
Egy barátnőm Londonban él, ha kell ő rendel nekünk pár dolgot. Én eddig nem sokat kértem, mert rengeteget örököltünk barátainktól, akiknek pont egy évvel idősebb a fiuk. Ha kell, akkor korlátozott mennyiségben :lol: tud rendelni Nektek is.

Már akartam a véleményeteket kérni, csak mindig elfelejtem. Lassan aktuális lesz bölcsit keresni, mert ha nem jön a kistesó, akkor legkésőbb jövő szeptembertől vissza kéne mennem dolgozni. Szóval mi Szendrén lakunk, de mindketten Budán dolgozunk és úgy gondoltam, célszerűbb inkább a mhelyhez közel keresni bölcsit, mint a lakóhelyhez. Szendre mellett az szólna, hogy hosszú távon talán jobb lenne, ha a helyi gyerekekkel barátkozna. Szerintetek?

Kép
bandika
 
 


Jeannem,
Én csak amiatt szeretném abbahagyni a szoptatást, mert minél előbb szeretnénk tesót. Ha nem jön össze spontán, akkor mennünk kell vissza a Kaáliba, de amíg szopi van addig ott nem kezdhetünk. Szerintem a gyerekeknek is jó a kis korkülönbség és én sem vagyok már fiatal, kicsit szorít az idő. Mindezek ellenére egyelőre nem akarom, nem tudom 'erőszakkal' leszoktatni Balázst, annak viszont örülnék, ha ő magától megtenné. bár erre nem sok esélyt látok a közeljövőben

Kép
bandika
 
 


bár erre nem sok esélyt látok a közeljövőben

hehe :lol: :lol:
én még annyit se :wink:

jeannem írta:A WHO szerint (és ebben mostanság már tudomásom szerint minden naprakészen informált szakember egyetért), a gyerekeknek egészségi és lelki szempontból egyaránt az a jó, ha 2 éves korig vagy még tovább szopizhatnak...

az egészséges testi-lelki fejlődés azért ennél sokkal összetettebb folyamat eredménye, a szoptatás maximum 1 faktor a 100 közül.
Az anya-gyerek kapcsolatnál is ugyanígy csak 1 faktor, és van ezer más ami még pont ugyanennyire meghatározó.

Abszolút szoptatáspártinak gondolom magam, de véleményem szerint:
- a mama igényeit pont ugyanannyira figyelembe kell venni, mint a babáét, mert ők ketten kell, hogy egészséges egészet alkossanak.
- 6 hós korig gondolom úgy, hogy legjobb az anyatej, 1 évig jó, ha szoptat a mami, de utána én már kisebb jelentőséget tulajdonítok a szoptatás fontosságának.

én nem akarom abbahagyni, de tudnék mit kezdeni az életemmel, ha nem kellene naponta 5-6szor szoptatnom, hanem csak reggel meg este. Nem vagyunk egyformák, én nem vagyok egy otthonülő tyúkanyó típus.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: