Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mindenekelott Tinanak es Davidnak visszamenoleg boldog feleves szulinapot!!!
Es Borisznak kivanok BOLDOG NEVNAPOT!!!

Kora: en is a VII. keruletbol (dobutcca) jovok, tavaly szeptemberben koltoztunk Vecsesre es en is csak par embert ismerek. Veresegyhaza jo hely lehet, egyszer voltunk meg Norival a hasamban megnezni a macikat :P
Kitartast a kisagyba szoktatashoz, igazad van a ket lepessel hatra-val, ez valoban igy van…
Levirol is tegyel fel kepet!!
Hajtepes detto.. :x

Lili nagyon edesen tud mosolyogni, Kolosnak meg jol all a feher turulkozo - olyan kacsank nekunk is van!!!!!!

megyek vasalni :x :x :x

ja, Reka, ha itt vagy, milyen vasalot vettel amit emlitettel itt hogy szuper? mert en is szeretnek venni egyet mert a multkor leejtettem es a hegye egyenetlenne valt es felserti a ruhakat, most a regi nemgozolossel vasalok.

udv,
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


es Momoska, koszi a reszletes leirast a Gekko-rol, valoban meg korai ilyesmire elvinni a kiscsajt. azt olvastam hogy tolcserben hengergetik a babat, igy fejlesztik az egyensulyerzeket vagy hogyis van. meg hogy pl. a maszas-kuszas kimaradasa diszlexiara utalhat. mindenesetre rrrrrrrrrr draga. volt itt is egy ilyen, Vecsesen de becsodolt..

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Hű, nem is tudtam, hogy ma Borisz névnap is van! :oops: :oops: :oops:
Ez esetben csatlakoznék az előttem szólókhoz és BOLDOG NÉVNAPOT! :D

Mi a Murányiban laktunk a Dembinszki utcánál. éjjel-nappal sötét volt abban a lyuk garzonban! :(
Olyan édes mindenkinek a babucija! Persze, majd én is rakok fel képeket, ha már nem leszek ilyen analfabéta (ha végre apa ráér és segít) :oops: :oops: :oops: :?

Levi-babának tetszik a tangó! Este tangóztam vele és nem győzőtt vihogni! :lol:
Ma viszont nincs túl jó kedvem: az eső is egyfolytában esik, Levente pedig rákezdett megint a taccsolásra . 3 órája van fenn, de már 5x taccsolt :cry: :x és ne legyek ideges!

KépKép
kora
 
 

 
 

vasalás megvolt, látom csilla te is ezzel töltöd az idődet. Én viszont szeretek vasalni, nekem nem okoz gondot, csak időm legyen rá. Zsip-zsup megvan.

Közben Lili is felkelt, most 1 óra volt.

Orsi: honnan veszed ezeket a beillesztett képeket?

Kora: biztos rém hülye kérdés, de nálad mit jelent az hogy taccsolt?

És nagyon édesek a gyerkőcök!!!!

KépKép
domidina
 
 


Hát én a bukást hívom így, mert azért ez bukásnak túlzás. Nem feltétlenül büfivel jön.
Ma aludni sem nagyon akar.

KépKép
kora
 
 


Tényleg, Boldog névnapot Borisz!!

Kép

Edina: beírtam a keresőbe, hogy animáció és kiadott egy csomó oldalt. van olyan is ami képeslap, de azt is lehet menteni jobb egér gomb, és "kép mentése más néven", majd felcsatoltam. és kész.

tegban este Kolos tett pár lépést négykézláb. és már nem marad egyhelyben ha lerakom vlhova. 1 perc múlva már teljesen máshol találom. :) most épp a konektort birizgálja...be kell szereznünk ilyen gyerekbiztos dolgokat. A franciaerkély elé épp ma vettünk rácsot, hogy ne essen ki.

vasalás...nekem is kéne, egy csomó mosott ruha vár rám. de én nem szeretem. unalmas. :x
Vendég
 


Kép
sikerült?

Orsi, látom te is itt, valahogy mi egyszerre ülünk a gép elé, már többször észrevettem...

KépKép
domidina
 
 


koszonjuk a koszonteseket!:-)
gyonyoru ido van ezen a borisz-napon, de legalabb borisz nem nyugibugi meg egyelore ma. (biztos azert mert lemostam vegra a borostyannyaklanacat :lol: :lol: )
egyebkent borso tegnapelott 7kor kelt, mint lili, tegnap f7kor, mint lili...csak mivel o f9-9 kozott alszik el, ezert nala ez nem tul jo, meg nekem se, tegnap 30 percebe kerult mig visszaaludt, s akkor is csak 8ig. ma meg f8kor kelt, viszont tegnap csak n10kor aludt el, ugyhogy mi ellenkezo tendenciat futunk be, mint lili, sajna. es ejszaka is fel-fel sir. a szopcsikon kivul magatol visszaalvosan, de volt olyan, hogy orankent felsirt.

aliz meg tegnap elment a abratnojehez, s 6kor idetelefonalt, h. ne jojjunk erte, mert ott alszik. reggel erte ment az apja, s onnan haza sem jott, mert delelott ment a masik baratnojehez. most meg telcsin rabeszelte a keresztanyjat, h. holnap vigye el moziba... latom sorsomat mar elore 10 evre...most bezzeg itthon van, s engem elegge un:-)

jo ez a kolos jedilovag a feher lepelben is:-)

lili nagyon helyes, s nagyon hasonlit fertodon a szomszedkislanyhoz (9 hos). majd szerzek rola kepet, s megmutatom. csak o greta.

biztos meg akartam valamit, de az ilyen idojarasokban szet tudok csuszni teljesen!!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


koszonjuk a koszonteseket!:-)
gyonyoru ido van ezen a borisz-napon, de legalabb borisz nem nyugibugi meg egyelore ma. (biztos azert mert lemostam vegra a borostyannyaklanacat :lol: :lol: )
egyebkent borso tegnapelott 7kor kelt, mint lili, tegnap f7kor, mint lili...csak mivel o f9-9 kozott alszik el, ezert nala ez nem tul jo, meg nekem se, tegnap 30 percebe kerult mig visszaaludt, s akkor is csak 8ig. ma meg f8kor kelt, viszont tegnap csak n10kor aludt el, ugyhogy mi ellenkezo tendenciat futunk be, mint lili, sajna. es ejszaka is fel-fel sir. a szopcsikon kivul magatol visszaalvosan, de volt olyan, hogy orankent felsirt.

aliz meg tegnap elment a abratnojehez, s 6kor idetelefonalt, h. ne jojjunk erte, mert ott alszik. reggel erte ment az apja, s onnan haza sem jott, mert delelott ment a masik baratnojehez. most meg telcsin rabeszelte a keresztanyjat, h. holnap vigye el moziba... latom sorsomat mar elore 10 evre...most bezzeg itthon van, s engem elegge un:-)

jo ez a kolos jedilovag a feher lepelben is:-)

lili nagyon helyes, s nagyon hasonlit fertodon a szomszedkislanyhoz (9 hos). majd szerzek rola kepet, s megmutatom. csak o greta.

ja,
kora
borso meg nem ul fel magatol. csak ulni szeret, s ha nagyon konyorog, felultetjuk neha. aliz tobbszor megsajnalja, azzal csak az a gond, h. felulteti, aztan elfelejti, hogy ul, s otthagyja...ebbol vannak a nagy koppanasok, mert azert meg eleg ingatag.

biztos meg akartam valamit, de az ilyen idojarasokban szet tudok csuszni teljesen!!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


na a masodik az a bovitett kiadas, ezek szerint feluton mar nem lehet leallitani a kuldest!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


nagyon be van dagadva az ínye kiskolinak. :cry: ma már az 5. kakája volt. szerencsére délután is aludt egy jót, olyan 1.5 órát.

Kora: kolos sem tud még felülni hanyadtfekvésből, csak úgy ha négykézláb van és onnan tolja föl magát (hátrafelé), vagy ha a pihenőszékében ül-fekszik és onnan felhúzza magát. én abban etetem és mostanában állanóan felül, és alig tudom eteni. hátrébb kellett dönteni a háttámlát, hogy nehezebb legyen felülnie.

Ügyi vagy Edina! :)

köszi a recepteke, ki is próbálom most uzsira vlmelyiket.
Vendég
 


:D Kora: nagyon találó, Anna is taccsolni szokott, gyakran és sokat.

Orsi: én sem szeretek vasalni, nem is szoktam túl gyakran.

Anna is tolja magát felfelé, ha háton van. Olyan vicces, miközben szopik, tart egy kis szünetet, közben dumálgat és jól feltolja magát az ágyon. Aztán ismét enne, keresi is, hogy hol vagyok, de közben már nem mellettem van. Ilyenkor aztán nagyon odavan, hoyg mi történt.

A népi gyermekjátékok között vannak olyanok, amiket ezekben a játszóházakban készségfejlesztés cimen alkalmaznak.
Most hirtelen csak az jutott eszembe, amikor a babát vagy a gyereket lepedőbe vagy törülközőbe téve két felnőtt lengeti (Zsipp-zsupp, kenderzsupp) vagy a babát a takaró szélére fektetem, és miközben emelem a takarót, a baba forog, mint egy hengerben. Nagyon szeretik a gyerkőcök és még hasznos is. :)
Gyerekkoromban a domboldalról gurultunk le.

Leventének és Dávidnak boldog féléves szülinapot!!!!

Borisznak boldog névnapot kivánunk!!

Edina: nem tehetek róla, a borostyánlánc dolgon én is derültem. Utánanéztem, a teszveszen is lehet kapni babaláncot és szépen le van irva, hogy miért jó. Szeretem a borostyánkövet, de max. annyiban találom jónak, ha a gyerek rágja, mert a megkövesedett fenyőgyanta természetes anyag és jobb, mint a műanyag.
De a párolgással és az illóolaj tartalmával vannak fenntartásaim, mert ha párologna, akkor előbb-utóbb elfogyna. Meg hát mennyi ideig jó? Hány hónapig, évig lehet használni?
Vagy csak nekem van túl sok kérdésem?

Itt ma szép idő volt, sütött a nap, szépen meg is száradt minden, amit kimostam, de most épp kezdett esni.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Csilla, az előbb elfelejtettem, én mindig ringatom Annababát (vagy én vagy más), énekelek is neki, de ő nagyon hamar elalszik, 2-3 perc alatt, a legtöbb 5 perc. Napközben is és este is.

Napközben 3x alszik, de éjjel 2-3x eszik.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Hú, elég húzós napom van, holnap utazunk a nagyikhoz 1 hétre, ráadásul Levivel pont ma nem lehet bírni. Hisztis nyűgös, ordít, nem alszik :x . Még most is ébren van. :roll: :evil:

Háromszéki: azt hittem csak Levente ilyen problémás (taccsolás), de ezek szerint nem. Ti mit kezdetek ezzel? Amúgy köszi a köszöntést. :D (hú de furán hangzik!)

Itt ráadásul egész álló nap esett :x

Akartam már kérdezni, Gyümölcs+ rizs v. gabonapépből mennyi egy addag ennyi idősen? 200g sok vagy kevés?

Azért megnyugtató, hogy mégsincs annyira lemaradva ez a gazember, mint gondoltam! :wink:

Most már megyek kezdek vmit ezzel a bagoly-lurkóval!

Jó éjszakát!

KépKép
kora
 
 


Jó reggelt!

Igaz már kicsit késő van hozzá, legalábbis nekem.

Tegnap kellett altatnom éjfélkor, 4-kor felkelt, evett, aztán 7-kor. És én már tejbepapit csináltam neki, úgyis mire legközelebb eszik, adom a főzit. Ma azt hiszem borsó lesz.

Nem tudom írtam-e hogy tegnap rendes huslevest csináltam neki, zöltségekkel, répa, fehérrépa, karalábé, zeller, karfiol pár darab pipihusi, zöldségzöldje és be a turmixba. Evett belőle 100-at.

orsi: én is ebből szoktam főzni, szerintem jók a receptek.

tegnap egész nap esett nálunk. varrtam Lilinek 2 újjatlan bluzt vagy mellényt mikor mire használható. gombos mellény akartam de ez egyszerübb volt.

Lili sem tud felülni sőt még négykézlábra sem tud állni de sokat ül az ölünkbe a földön nem mer egyedül nem hagyom úgy mert azért egy idő után eldől.

kora: 200 az szerintem sok bár attól függ mennyire nagyétkű. tejből llili meg tud inni ennyit pl.este de a kaják már tömények laktatók abból kevesebb csúszik csak le. azt olvastam ilyenkor a kb. 120 egy adag. na de ez sem szentirás, hozzávetőlegesen.

lili amit nagyon szeret abból max 140 amit megevett, főzit. Gyümi az hígabb nem annyira tápláló, de sokat abból sem eszik, hanem akkor előbb kér enni, mert azt hamar megemészti. De én is teszek bele rizsdarát, babakekszet, néha mindkettőt. Anélkül talán 1 órát bírna ki.

Tegnap tettem keverve a tápba az újból, hát egész nap bukott (taccsolt) uh. ezt félre is teszem, marad a régi. Most eszik, este is lenyomott 150-et utána még egy kis cicit kapott.

Na megyek mert már kiabálgat, megint fel van húzva, túlpörgette magát. Mostanában ez előfordul.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

Kiskoli tegnap nagyon szenvedett a fog miatt, ez sokkal jobban megviseli mint az alsók kijövetele. Vacsira is alig evett és már fél 9kor elaludt (altatva, ami szokatlan mivel este csak berakom az ágyába és alszik, de ma anya kellett neki).
Reggel már 6 előtt fennt volt, de engem csak 3/4 7kor keltett a két fiú, hogy most már etessem meg a picit.

Kora: hát ez tényleg relatív, mert kolosnak 120 a fél fogára sem lenne elég, még 240 után is balhézni szokott. nekem a dokinéni azt mondta 150-200nál többet ne adjak neki, de olyan balhét tud csinálni ha elfogy a kaja... én 180-240 között szoktam neki adni, attól függ mennyire sűrű a kaja. Kolos mindig is nagyétkű volt, ő már 2 hónaposan 310g tejet szopizott.

Edina: te olyan ügyes varró vagy!
Vendég
 


Sziasztok!
Fogalmam sem volt, mennyi tejpépet eszik Anna, most lemértem a mennyiséget: 100-120 között eszik esténként (gyömölccsel együtt, mert én mindig teszek hozzá egy kis barackot). Ezt eszi, nagyon izlik neki, aztán megfürdik és utána még szopizik lefekvés előtt.

Egyszer adtam neki huslevest, csak a levet, az izlett neki, de a hozzátáplálással mi úgy látszik visszafelé haladunk, mert 2-3 kanálnálk többet nem hajlandó enni. Habár ez nem is izgat, majd eljön annak is az ideje, úgy látszik elég neki az anyatej.

Edina, nagyon ügyes vagy!

Kora: nem sokat tudok kezdeni a bukással, ill. arra vigyázunk, hogy ne ültessük egy darabig evés után, mert akkor biztosan bukik, ne is rázzuk stb. Ez segit. Ha pedig később történik a dolog, akkor marad a törölgetés, átöltözés, átöltöztetés stb. Ezért is van nálam mindig 2-3 váltás ruha, bárhová is megyek vele.
Ha babakocsiban tolom, akkor viszont a legritkább esetben bukik.
Itt most borongós az idő, néha-néha kisüt a nap, 21 fok van.
Szép napot nektek,
Éva

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


hat az ejszakank...szivem szerint mar nem is irnek roluk. de csakazertis...
ejjel 11 es f1 kozott sirt 5-10 perc szunetekkel, s mivel mar benn voltam en is a szobaban, ezert hallottam, hogy a simik (sirasok) kozotti szunetben csak cummog a rongyaival, nyogdos forgolodik, de aludni nem igazan tud, azaz igazan ebren se volt, bar egyszer 15 percre bealudt teljesn, asszem.
aztan f2kor nem atallott felkelni szopcsizni, bar ekkor is sirva ebredt, nem igy szokott, s f6kor detto ugyanez, es akkor is evett.
f8kor meg felebredt dumalgatva a franya, de csak eppen azert, h. engem felebresszen, mert 10 perc mulva, mire eppen ravettem volna magam, hogy "joreggelt" kivanok neki, addigra visszaaludt. f9ig. en mar nem. hm.
varom a javulast, vagy a valtozast, vagy a fogat...bar szombattol fertod, ott meg aliz is egy szobaban lesz velunk.

a kanalas kajak meg mindig csak ugy varazsolodnak be a szajaba, mennyiseget nem merem, en unom el, neha 3 kanal utan, neha sokkal tobb utan, azaz o jatszik kozben, s neha - ha arra tartom a kanalat, akkor valamennyi eltunik rola, de nem latom, h. odafigyel, esetleg igazan emiatt nyitna a szajat...viszont a kolesgolyora racuppant. aliz is kolesgolyoval tanult meg kezzel darabos etelt enni, bar - ha jol emlekszem - 1-2 honappal kesobb, mint borso. :? :lol:
bar a gyumi az nem igazi kaja, az csak desszert, nem is valt ki szopcsit, ugyhogy erre remenyem sincs...:-) meg kellene probalni borsoval megkinalni borsot:-)))!!? vegulis aliz is inkabb fozelekes volt mindig, mint gyumolcsos!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


Lilinek most akartam tápit adni, gonoltam egyen tejcit is, mert az is kell, hát evett belőle 50-et. Na mondom, akkor mégiscsak megpróbáljuk a gyümit, azt később akartam, hát megevett egy ezész üveggel +1 babakeksz - vilmoskörte birsalmával - .

Mit csináljak ha nem nagyon eszi napközben a tápit? A cicit meg estére tartogatom. Jószerével reggel meg este eszik tejcit meg közte egy kevés tápit.
Ha össze-vissza 300-at megiszik az elég?

Mostanában meg nálunk a rapli. Sikít de teli torokból úgy, hogy köhögnie kell mert köszörüli a torkát is. Egy percre nem lehet letenni, mert meg ya sikítás..... most is..... megyek újra cserélem a pelenkát. Az előbb voltam kakiltatni, hát nem újra belekakilt?

Ma lejjebb tesszük mi is a kiságyat...

KépKép
domidina
 
 


edina,
nem tudom, vannak-e erre eloirasok, mennyi tej/tap kell egy 7 honaposnak. de gondolom, van...aztan meg a gyerek maga dont:-) ha jobban izlik neki a tobbi, akkor azt eszi.
de a feherjebevitelt novelheted mashogy is: pl. hus, vagy a tejpepek(ugyanugy tapszeresek) (kesobb joghurt, turo majd) uzsira, vagy a fozelekehez is adsz mindig tapszert, mint ahogy a sajat fozelekeinkhez is gyakran teszunk, sokan mindig tapszerrel keszitik a babafozeleket! aliz nagyon hamar mar csak haromszor szopcsizott. 9-10 honapos koratol meg csak ketszer, de nagyon birta a natur joghurtot es a natur turot ugy 8-9 hotol! (sok baba inkabb gyuolccsel keverve birja)

[quote]M írta:ostanában meg nálunk a rapli. Sikít de teli torokból úgy, hogy köhögnie kell mert köszörüli a torkát is. Egy percre nem lehet letenni, mert meg ya sikítás..... most is..... megyek újra cserélem a pelenkát.


parhuzamosan mukodik lili egy ismerosom kislanyaval, aki egy hettel idosebb lilinel. naluk is ment napokig (sot naluk hetekig) az ejszakai balhezas, ebredezes, fel orankent stb., de napkozben minta-baba volt. most meg 3-4 napja ejjelre megnyugodott, de nappal lett hisztis-nyugos. a fogara gyanakszik az anyja. nalatok ez a kakilasgyakorisag is utalhat arra.

nalunk most eppen nappal nincs nagy gaz!!
biztos a borostyanlanc :lol: :lol: :lol:

ja evi,
en is nevettem rajta, mikor eloszor hallottam, hat meg mikor megkaptuk. de most mar le nem vennem boriszrol :wink: :wink:

Kép
Kép
momoska
 
 


[quote]a írta:hogy a sajat fozelekeinkhez is gyakran teszunk


marminta asajatjainkhoz persze nem tapot teszunk, hanem tejtermeket:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


par napja felhoztuk a pincebol aliz etetoszeket borisznak, de 2-3 napig aliz hasznalta...abban reggelizett, ebedelt, vacsoralt! Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


ebéd után engedélyezve volt nekem egy kis szadabság, mivel apa itthon van vigyázott kolosra én pedig húgommal+nagyival elmentünk egy kicsit a váci utcába shoppingolni. persze mielőtt elmentem vona, elaltattam a kis gézengúzt, külenben apa 10 perc múlva hívott volna, hogy menjek vissza és csináljak már velel vlmit. :wink:
jó vot picit kiszakadni a koszos pelusok, üvöltés, és etetések közül.

Kolos imádja a tejtermékeket. a fözelékhez mindig rakok reszelt sajtot, úgy sokkal jobban megeszi. nem mintha különben nem enné, de látom rajta, hogy jobban ízlik neki sajttal. uzsira túrót kapott gyümivel, de pl. kinézi a számból a gyümölcsös joghurtot, egyszer adtam neki és úgy ette.

Szerintem is a gyerek dönti el mennyit eszik, mennyi elég neki. tömni meg úgy sem lehet.
Vendég
 


Jó reggelt!

4-kor megint felkelt, mondjuk ébren voltam én is meg Tibi is már f4-től, egyszerűen nem tudtunk aludni. Tibi ide is ült a gép elé. én azért visszafeküdtem miután adtam enni a lánykánknak és aludtunk 7-ig.

Momoska: Lilinél a kakilásban nem láttam változást, napi 2x kakil. Én ha látom hogy nyom, akkor viszem a pelenkázóra és kibontom a pelust úgy kakil, Vártam egy ideig most is, de úgy tünt akkor hogy annyi volt befejezte. Aztán újra pelusozás. Átjöttünk a másik szobába újra letettem és hallom megint. Hát nem fejezte még be csak nem vártam eleget.

Nem szeret egyedül lenni, azért sikongat, tudja hogy akkor fölvesszük. A járókába nem tudom betenni csak 1-2 percre. A kiságyban ott elvan, de oda csak alvás előtt teszem, mint pl. most is fárasztja magát.

Mostanában altatáskor nem marad meg az ölemben felkéretszkedik a vállamra, oda hajtja a fejét és úgy alszik el. Persze közben járkálok, énekelek neki, de így is eltart kb. fél órát míg beteszem a kiságyba.

Megyek is megnézem, elaltatom, mert a kiságyba magától nem tud....

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

mi történt itt?? hol vagytok?

hogy telt az éjszakátok? vagy ne is kérdezzem? Momoska, Borisz jól aludt? És Lili?
Kolos ma hagyott 7ig aludni, ami nagyon kellett, annyira fáradt voltam. Tegnap elég keveset aludt, 3x 1 órát, ehhez képest este olyan jó kedve volt. Biztos nem fájt a foga, mert mosolygott, dumált, üvöltözött, kurjongatott... :lol:

Nálatok megjelennek a vonalzók? mert én már tegnap sem láttam őket, de nem mindegyik "rossz". pl. az enyém, és Edináé látszik, a többi nem.
Vendég
 


Edina, látom megelőztél. :) mint mindig...
Vendég
 


tenyleg. a babaszobas vonalzok nem latszanak. hm.

meg mondjatok, h. nem hat a blanc....!
borisz ma ejjel 1-2x felsirt, de rogton aludt is, csak 1x, ejjel n4-kor evett, de akkor is aazert, mert felsirt, s lattam hason van, de vissza akar fordulni, de a racshoz szorult, ezert inkabb kivettem megetetni, s aludt 8ig. DE!!!! miert is is??! mert este furcsi utan elfelejtettem visszaadni ra a lancot :lol: :lol: :lol:
bar mondjuk tegnao este o is ugy viselkedett, mint kolos. feltunoen jokedvu volt, pedig napkozben o is keveseket aludt!!

Kép
Kép
momoska
 
 


lehet hogy nekem is be kellene szereznem egy ilyen láncot.....????

fél órát aludt az előbb. :cry: :x egy óra kiságyban való dumálgatás, forgolódás, nyüglődés után sikerült elalatatnom végre 10 órakor, és nem átallot 25 percet aludni. Éppen készültem hogy összeállítom a kajáját.... így ma üveges kaja lesz!!!

Orsi: kérdezni akartam már, hogy milyen tejtermékeket veszel, úgy értem hogy melyikből milyet? milyen sajtot stb. A jövő héten betölti a 7 hónapot, uh. elkezdem adni neki.

Ugye milyen jó kimozdulni egy kicsit Orsi???? Az előbb Tibi is megkérdezte nem akarsz elmenni a Tescoba? Na mondom mi van elküldesz itthonról? Na nem, azt monjda 3-asban. Dehogynem!!!! Igaz sok mindent nem kell venni, de csak hogy kimozduljunk is jó.

Most tök jól elvan a szónyegen egy színes újsággal. A járókát nem szereti sajnos, pedig ha lent vagyok máshova nem tudom rakni, nálunk nagyon hideg a kő a nappaliban.

Én látom a vonalzókat:

Éva: már írni akartam hogy találtam egy verset, amit elénekelgetek altatáskor Lilinek és mindig ti juttok eszembe, vagyis Geri, mert hogy benne szerepel a versben
Bodres-bodros bárány
szalag van a lábán
a nyakában csengő
vezetgeti Gergő

Úgy sétál a bárány
mint egy kis királylány
kényeskedő fajta
új ruha van rajta

Gergő sem akárki
ő meg a királyfi
s kincse királysága
piciny báránykája.

Hát ennyi.....

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Edina, nagyon köszönöm, aranyos vagy, hogy leirtad ezt a verset! Én is megtanulom, mert nagyon-nagyon tetszik.

Ma az én Annám is nyűgös, hajnali 6-kot kelt, aztán aludt f8-tól f10-ig, akkor megetettem, utána kimentem a városba, édesanyám elaltatta, de csak 3/4 órát aludt.

Nem volt utána formában, nyűglődött stb, nehezen is aludt el.
Ilyen nem is szokott lenni.

Momoska, nekünk is volt 4 ilyen éjszakánk, amikor többször fölébredt, dumálgatott, játszani akart, aztán 1-2 óra múlva visszaaludt. Meg is ijedtem, hogy áttért az éjszakai életre :-(
De aztán ismét átalussza az éjszakát, csak épp enni ébred fel.
Ilyen éjjelek után olyan kómás vagyok, hogy nincs kedvem irni róla.

Engem is érdekel, hogy milyen tejtermékek, mert ha betölti a 7 hót, én is próbálkozni fogok.
Addig marad az esti tejpép. Szerintem azért nem fogad el most még semmit, mert nem szereti ezeket a light-os kajákat. Megvárja, amig sok mindent ehet, változatosan és akkor majd ráharap.

Ancsi sem szeret egyedül lenni, habár mi sem szeretjük őt egyedül hagyni. Ébredés után viszont eljátszogat magában, dumálgat, néha alig veszem észre, hogy már felébredt.

Babalánc: a neten utánanéztem és én leginkább azon szórakoztam, amiket ott irt. Nyilván próbálnak vevőkört keresni, de sok valótlant is állitanak.
Amúgy a kövek, ásványok erejében én hiszek, csak azon nevettem, amikor pl. valaki irta, hogy rátettem a siró gyerekemre és 5 perc múlva már aludt. Ezt találom túlzásnak.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


nem tudom mi lehetett déleőtt a levegőbe, mert Kolos közel 3 órát aludt! jól írtam: hármat=3!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

tejtermék: a sajtot anyósom veszi, sosem nézem milyen márka, azt eszi amit mi. joghurt: vagy a spar-os bio natúr, vagy Zöldfarm bio-natúr, de vettem már danone simát is amikor egyiket sem lehetett kapni. én danone párti vagyok, így ha kinézi a számból adok neki, nem mondom azt, hogy "ilyet nem kapsz mert nem bio". Túróból Bakony.

Igen, tényleg jó volt kimozdulni. most már jobb, hogy nem kell azért sietnem, mert szoptatni kell, max azért hogy elaltassam. ezért (is) rossz, hogy nem mindig alszik el magától, mert csak én tudom elaltatni. Szabit jétáknak tekinti - ált. ő játszik vele többet, és nála esze ágában sincs aludni.

Képzeljétek, Kolos egyre jobban tökéletesíti a mászást - ha van cél előtte, és miért ne lenne, annyi izgalmas dolog van a lakásban, akkor bárhova elmászik. már el kellett zárnom a vasalót, lepakolni a videóról a dolgokat, konnektort eldugni... jajaj! mi vár ránk!
Vendég
 


Sziasztok!

OFF üzenet lesz ez, előre is bocsánat, de mivel holnap van a

Babanet-Kölöknet találkozó,

gondoltuk, írunk egy emlékeztetőt.

Márcsak azért is, mert az egész heti rettenet időjárással ellentétben végre ragyogó napsütés árad Budapestre, így a Millenárisra is!

Részleteket itt találtok a találkozóról , a szervezkedős-topikbanpedig megnézhetitek, ki jön és mit hoz!

Reméljük, minél többen eljöttök, hogy végre személyesen is találkozhassunk!
dia
Budapest
 
 
 


hát lehet van valami a levegőben, de Lilire ellentétesen hat mint Kolosra, mert délelőtt aludt 25 percet. Felkelt f11-kor, aztán f12-kor kaja, mentünk a tescoba. Na már ott szét ásítozta magát. Gondoltam hazajövünk viszem föl és már alszik is. Na persze, megint 1 órát szenvedet. Ha fölvettem az sem volt jó, az ölemben meg pláne. Aztán 1 óra után adtam neki inni, és utána a vállamon azonnal bealudt.

Egyszer olvastam itt, vagy máshol, hogy ilyenkor pl. hideg vizzel megmossák az arcát. Vagy valamit csinálni kell, ami kizökkenti ebből az állapotból, mert szerintem ilyenkor túlpörgeti magát és képtelen elaludni.

Remélem most azért aludni fog egy jó nagyot.
Lili még nem tesz nagy távolságokat, sajna vagy örülnöm kéne?

Megyek elkészítem neki a gyümijét, mert ha megint fél órázik, még arra sem lesz időm.

Ja és ma mivel nem tudtam neki főzni, kapott paradicsomos tésztát cukkinivel és ette. Mostanában bármit adok neki megeszi, szerencsére...

KépKép
domidina
 
 


[quote]l írta:ehet hogy nekem is be kellene szereznem egy ilyen láncot.....????


nem hinnem, pont azt irtam, h. ma ejjel kicsit nyugisabb volt, s csak egyszer evett, s reggel vettem eszre, h. elfelejetettem visszaadni ra a lancot.
de nappal hordja, s etol-nem ettol, sokkal jobban elvan, minta z elmult hetekben, legalabbis az idegessegei megritkultak.

egyebkent - mikor nalunk ellenkezoleg hatott a nyaklanc - elkezdtem a neten erdeklodni, azoknal, akik hasznaljak, h. kinek mint, s hogy, s a milyenkhez hasonlo esetet nem hallottam, de - szerencsere - olyant senki sem mondott, h. 5 perc utan erezte a hatasat, legalabbis szemelyesen nekem, altalaban 3-6 nap utan valt latvanyossa szamukra a pozitiv hatas.
en meg - mert foldhozragadt bak-jegyem ellenere neha elegge hujjje vagyok - a fejembe vettem, h. borisz nyaklancat mar biztos hordta valaki, s kideritettem, kitol vettek borisznak, s kiderult, itt lakik par utcara a borostyanlanc.hu oldal keszitoje. irtam neki, h. nem cserelne-e el egy ujra. kiderult, a heten kapott arut litvaniabol, s ide is hozta bicajjal. nagyon rendes volt kicserelte egy nagyon csinire, ugyanis aliz egy tarkat valasztott. teht borso megujult:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


Edina: Annának dettó ilyen napja volt. Reggel aludt ugyan másfél órát, de az a hajnai kelés miatt volt.
Azóta 2x 45 percet birt aludni.
De most korábban kap vacsit és fürdést, aludjon utána!!!

Arcát-nyakát mi is szoktuk mosni, de nem hideg vizzel, brrrr, csak langyossal. Mindig, ha szükség van rá. Ha kicsit melege van, én megmosom, jobb lesz a közérzete.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Jó reggelt!

Boldog Névnapot Annának!
Kép
Köszöntjük a hófordulósokat is Boriszt és Kolost!
Kép
Most a megszokott időben, Tibi még alszik uh. van időm ide ülni, amúgy sem akarok zörögni.

Lili tegnap vagy inkább már ma csak éjfél után nemsokkal ébredt fel sírva, de úgy hogy ki kellett vennem és kapott pár korty cicit, ilyenkor könnyebben alszik vissza. De aztán aludt f7-ig.

Persze 3-kor azért fönt voltam, még szunyogot is kergettünk a szobában. Meglett a piszok dögje, meg is kapta méltó büntetését a csípésekért :lol: :lol:

Tegnap Lili is nyűgös volt már n7-kor, már unta odabent hát kimentünk kocsikázni. Gondoltam egy negyed órát h. majd 3/4 7-kor fürdünk, de összefutottunk a szomszéd kiscsajszival és n8-kor jöttünk be. De úgy szeret a kocsiban kint, hogy észre sem vettük hogy elrepült az idő. Szereti a kocsikat nézni, persze a mi utcánkban sok nem jár (zsákutca) de a mi autónkat ami kint áll a bejárón imádja, mindig újjong ha meglátja.

Nem veszek láncot, nem kell!

KépKép
domidina
 
 


Edina: köszönjük a jókivánságaid! Mi is már köszöntöttük, persze, nem sokat értett az egészből.

Tegnap 8-kor bealudt. 11-kor gondolta, hogy akkor happy, de aztán látta, hogy villany leolt, mindenki alszik, megadta magát. 4 körül evett, aztán 7-kor ébredt, most megint alszik, kb. 2 órát bir fent lenni, du. többet.
Úgy vettem észre, egy csomó minden érdekli, de nem nem tud sem beszélni, sem menni, aztán rém ideges lesz, hogy nem éri el, amit akar.
Tegnap kezdett kúszni.
Reggel még csöpögött az eső, most már a nap is kibújt.Ha jó idő lesz, megyünk játszótérre, nagyon jó bébihinta van és a libikókát is élvezi.
És legyen jó idő, hogy holnap mehessünk az erdőre!!!!
Nagyon szeretem!!!!
Edina, a Bakonyt én is nagyon szeretem!

Szép napot nektek!

Amúgy Ancsi kevesebbet "taccsol" már, mint 2 hónappal ezelőtt.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


jó reggelt mindenkinek!

Köszönjük Edina! Milyen gyorsan eltelt ez a hónap is. És mi már kezdhetünk rohangálni utána... nagyon megy a kiskoli.
ma megyünk bababoltba és beszerzünk mindenfajta biztosságos dolgot, hogy Kolosbiztossá tegyünk a lakást.

Kolos is imád kocsizni, mindent olyan érdeklődve figyel. Ő az erkélyről szokta figyelni a forgalmat, még régebben oda is toltam a babakocsijában az erkélyajtó elé, és tök jól elvolt, nézelődött.

Boldog névnapot Anna!

Kezdődnek a balesetek az életünkben: Tegnap megint hanyatt esett szegénykém, 2x is, nagyon beüthette a kis buksiját aztán lefejelte az asztalt. Szerencsére semmi komolyabb baj nem történt, utána pár perccel már röhögött és mászott tovább. Azért rákerestem mire kell figyelni ilyenkor és találtam egy tök jó oldalt ahol leírják a különböző (nem látható) sérülések jeleit és hogy ilyenkor mi a teendő.
http://gyermekunk.hu/Balasetek.htm
Vendég
 


Boldog hófordulót Kolosnak!!!!!! :)

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Köszi Évi!
Vendég
 


Sziasztok!

Annának boldog névnapot kívánunk!

Borisznak és Kolosnak boldog hófordulót kívánunk!

Mi is köszönjük a köszöntéseket!

Megyek gyorsan takarítani, amíg alszik.
Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


Tina, Orsi: köszönjük szépen.

Boldog hófordulót Borisznak is !!!!!(ha esetleg holnap nem lennék netközelben)

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


sziasztok!

BOLDOG HOFORDULOT KOLOSNAK ES BORISZNAK!!!!
BOLDOG NEVNAPOT ANNANAK!!!!

Most ment el a nagymami, ferjem kivitte az allomasra. nagyon jol erezte magat Nori a nagymami oleben, tetszett neki a sok hulyeskedes, most meg majd hianyozni fog neki(nekunk).

Harom napja Nori mar csak ketszer alszik egy nap, 9tol es 13tol, es 17tol ha leteszem aludni, nem alszik csak elvan egy kicsit a kisagyban majd ki akar jonni onnan, igy hamarabb, 19.30 korul le tudom tenni aludni. este 21kor meg felebred de akkor kap tapit es visszaalszik, es reggel hetkor kel, tok jo. aztan most hogy leirtam ezt, nezhetem magam.... :roll:

en is csinaltam huslevest, a zoldsegeit osszeturmixoltam plusz tettem bele grizdudlit (aki aminekhivja) es nagyon izlett a kiscicanak, aztan utana rogton kapott egy kis sargadinnyet banannal es babapiskotaval (turm). most meg durmol.
meg a ceklat akarom kiprobalni, Evi Te irtad hogy csinaltal, te hogy csinaltad?

en lehet hogy fogok rendelni lancot, sztem tok jol nez ki, aztan lehet hogy tenyleg meg jo hatassal is van. fulbevalonk nincsen, azt majd ha Nori akar akkor kap, amikor mar el tudja donteni. lanyosok, nektek van?

Nori meg nem kuszik, de magasra emeli a felso testet a karjaival, vmint felnyomja a feneket mikozben a feje az agyba nyomul.

megyek megint vasalni meg teregetni. delutan megyunk strandolni hurraaaaaaaaaaaaaaaaaaa

sziasztok!!!!!

csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Lilinek sincs fülbevalója, nálunk is majd csak később kap, majd ő kiválasztja.

Délelőtt aludt 1,5 órát, meg is tudtam csinálni az egyik kaját (rakott pitty-putty) azért hívom így, mert én többféle zöldséget rakok, nem csak kelkápit. Most meg nem átallott megint fél órát aludni 2ig. Igaz arra elég volt hogy a fürdőt kitakarítsam, de lenne még dolgom. Takarítós nap van. Ilyenkor fölváltva csináljuk, Tibi porszívózik én meg fölmosok. Hol az egyikünk- hol a másikunk vigyáz ilyenkor a Tüncire.

Lili még 3x alszik éppen az ilyen fél órás alvások miatt, ennyit nem bír ki 7-ig, uh. muszály neki legalább egy fél órát, de max 6-ig hagyom ha későn alszik el, mert akkor még 9-kor is kukorékolna.

persze most meg nyügi lehet viszem aludni, hátha.....

KépKép
domidina
 
 


Köszönjük a köszöntőket!

Na megjártuk a bababoltot, vettünk konnektordugót, meg az asztal sarkára ilyen műanyag bigyót. meg ha már ott voltunk megnéztük a gyereküléseket, és az eladó -nagyon szimpi tök jól emlmondta a dolgokat- kettőt ajánlott, a BeSafe iZi Comfort-ot, és a Maxi Cosi Tobi-t. Igaz, hogy ezek árban elég húzósak, de legalább biztonságos. Amit hiányolok az összes ülésből, hogy az autó biztonsági övével csak alul lehet bekötni őket, és ezeket pedig felül is. (lehet, hogy nem érethető amit írtam? mind1)
Amit nem ajánlott az eladó, hogy 9-36kg-osat vegyünk, mert lehet, hogy sokáig jó, de most még kicsi hozzá, és nem nyújt kellő biztonságot, utána meg már túl nagy bele.
De mindenki döntsön saját belátása szerint.

Alvás: délelőtt kb fél óra. Most meg 2 - épp most ébredt. És mostanában mindig sírva ébred, és utána úgy bújik hozzám, és megy az újjszopi. :)
megyek pelusozni...
Vendég
 


bababoltban én is néztem már üléseket a városban, de ott nem volt olyan nagy választék, de egyébként meg az ember a bőség zavarában szemved és nem tudja milyet is kellene venni.
Jó hogy ezeket írod Orsi. Én meg pont arra gondoltam, hogy olyat kellene venni ami sokáig jó, de én a 25 kg-ig gondoltam.

És melyiket ajánlotta akkor az eladó? a 18 kg-ig vagy melyiket? illetve mit jelent a húzós ár? Amiket én néztem az 20-25e körül voltak.

Lili a du fél órás alvása után elaludt 1,5 óra fentlét után és most kelt fel, aludt majdnem másfél órát.
Kolos ilyenkor akkor még alszik egyet? vagy kihúzza már a fürdésig?

Kajálás: Tegnapról maradt az üveg alján egy kevés kaja - paradicsomos tészta cukkinivel - hát ugye az már nem elég egy kajára gondoltam feldobom egy kis húslevesből vett zöldséggel, hússal, meg rizzsel. Hát ízre nem volt rossz, viszont a rizst nem tudtam teljesen turmixolni és kis darabok voltak benne így viszont nem ette meg. Bontottam egy másik üveg kaját, ami tul képpen a paradicsomon kívül detto ua. volt Zöldséges rizs, husival, majdnem megette az egész üveggel.

KépKép
domidina
 
 


Az eladó a 9-18ig ajánlotta. Az egyik 50e a másik 70e pénz. Eredetileg mi sem akartunk ilyen sokat szánni rá, mi is vlmi max 30ig. De majd még körülnézünk, még egy darabig jó neki a másik ülés. Hátha lesz olyan akciósan ami tetzsik.
a 25kg-os kategóriában elég kevés van, nem?

sajna már nem fog elaludni. próbáltam, betettem a kiságyába, de rögtön felült, és elkezdett játszani. Pedig nem bántam volna ha alszik egy órácskát, mert apának koncertjük van és már el is ment. Megint egyedül fürdetés...

nekem is maradt már darabos a rízs, de Kolos nem válogat. mivel szoktad turmixolni? botmixer vagy hagyományos? nekem zepter botmixerem van és én nekem szeretem. mindent olyan jól összeturmixol.
Vendég
 


tévedtem, mégis elaludt!! már vagy fél órája... Hurrá. :)
Vendég
 


Sziasztok,

hát az éjszakánk elég rémes volt. most saját bőrömön tapasztaltam milyen ha a kedves édes babucink éjjel úgy dönt kialudta magát. de az elejéről kezdem: szokás szerint keltettem fürcsihez. utána már elég türelmetlen volt, enni akart, rátettem cicire, szívott párat, aztán ellökte magát és nem volt hajlandó visszavenni. sírt, nyűgös volt. mostanában ez általános jelenség mivel elég nehezen váltódik ki a tejleadó reflex és nem bírja kivárni. most aztán totál türelmetlen volt. leraktam játszani, de olyan sírásban tört ki... visszaraktam a másik cicimre, na azt kiette, de a másikból nem volt hajlandó enni (ez meg ugye kevés lesz), kifejtem neki egy kicsit, de nem volt hajlandó megenni cumisüvegből. nagyon dörzsölte a szemét leraktam aludni, de persze azt nem akart. sírt. elkezdtem altatni, már aludt a kezemben, leraktam, feléled - sír... végül 3/4 10kor sikerült elaltatnom, a fejem persze iszonyúan fájt -már megint-, álmos voltam, és Szabi koncerten...
3kor sírásra ébredünk, átpelusozom, ringatom, bekenem az ínyét, majd adok neki cicit, kieszi mindkettőt. visszaaltatom, de nem volt könnyű mivel ő cicin nem alszik el, neki az csak kajára kell. 3:50kor kerültem újból ágyba, de fél 5 volt mire el tudtam aludni. aztán 7:20kor újból nyüglődés, nagyon nyomizik, volt egy akkora kaka.

reggel próbálkoztam az este lefejt tejet adni neki pótlásnak, mert ugye most éjjel kiette a reggeli adagot, de nem kellett neki, így kanállal atettük. a cumisüveg neki innivaló, ha kanalet lát az a kaja. pedig a dokinéni mondott egy tápot amit este adjak neki ha már nem lesz elég a tej, de hogy adjam neki ha nem hajlandó cumisüveget a szájába venni??

én még attól féltem annó, hogy fogom elválasztani, de ezzel megoldódik a "probléma" - elválasztja ő saját magát.

Remélem nektek jobban telt az éjszaka.
Vendég
 


Szaiasztok!

Hááát Orsi ne hidd! 8-f11-ig aludt, akkor felébredt mert hason volt, apa megfordította. Na jött az altatás. Fél óra múlva megint felsírt, de akkor már nem kellett kivennem, kis simi és elaludt.

3-kor beriasztott a légzésfigyelő, rohantam föl ne keljen, de már késő volt. A kiságy tetejében találtam meg, persze hogy riasztott, nem feküdt az érzékelőn. Kaja és fél órán belül el tudtam altatni. 6.20-kor kelt újra.

Szerencsére még nem tud felülni egyedül, így az éjszakai játszások elmaradnak még, és szerencsére mintha tudná hogy éjszaka van, ilyenkor nem nyafog, nem hisztizik hogy nem akar aludni, fél órán belül mindig vissza tudom altatni.

ha leteszem ülve úgy marad,ha nem ér el valamit akkor ideges lesz és mérgelődik.

Orsi és a tejpépre nem gondoltál estére, azt kanállal kell úgy is adni.

Most jöttünk meg a boltból, gondoltam veszek barackot mert elfogyott, de csak spanyol volt az meg nem kell.

megyek mert már éhes. brokkolis vegyes zöldség lesz, van benne répa krumpli, újhagyma, zöldségzöldje brokkoli.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Az egyik nagyinál van net, úgyhogy írok pár sort. Levi alszik.

Utólag boldog névnapot Annának!

Boldog hófordulót Korosnak és Borisznak!
Mi az esti tápszert váltottuk ki a péppel. Van sima rizspép meg Vaníliás gabonapép. Ezt turmixolom össze gyümivel vagy zöldséggel. Szereti és jó sokat szokott megenni belőle. Köszi mindenkinek a mennyiségekről adott tájékoztatást. Úgy néz ki Levi a nagyétkűekhez tartozik. :P
Egyébként a tápszert sokkal könnyebben bukta, a pép után szinte soha nem szokott. Most mi is megint jól állunk a taccsolásokkal. :D

Nekünk az első 2 éjszaka elég húzós lett itt Jászfényszarun... Levinek az egész felső ínye be van durranva. Használhatom megint a Dentinoxot. Vettem most olyan homeos bogyót, de nem tudom hogy kell neki beadni :? . Csak össze kell törni és vízzel vagy valamivel kiskanállal beadni? (Nagyon okos vagyok)

Viszont nagy öröm van! Mai napon Levi-baba önállóan hasonfekvésből feltámaszkodott majdnem-ülésbe. Tulajképpen ült csak oldalra támaszkodott! :D A babakocsiban pedig (félig ülő helyzetbe van állítva) egyedül felült. Ezeket nem csinálta eddig! :D :D

Visszatért megint a szinte egész éjszakás szopira, tehát már megint közöttünk alszik. Biztos így akar tiltakozni.
Levente mostanában 8-9 környékén kel ( :) ), f11 körül alszik egyet ( a mennyisége nagyon változó fél órától 2 óráig terjed, de ez utóbbi elég ritka ) , du-án 2-3 környékén megint, aztán 6 után még egy fél óra. Nem is alszik el aztán 10 óránál hamarabb. Sokszor csak éjfélkor. :?

Orsi a te párod játszik valamilyen zenekarban? Azért kérdezem, mert az enyém igen és ismerős volt ez a próbára menés, meg írtad most a koncit is..
Most jutott eszembe nekem annakidején azt is ajánlották, hogy a tápszert pohárból adjam. Ha gondolod próbáld ki.

KépKép
kora
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?