Új privát üzeneted érkezett!

Fanni,
MoreMilk-et Minimanóban is lehet kapni.
Hajnihoz csatlakozva kajabálás ellen a lányomnak a hinta, a fiamnak a cumi vált be, és csak az (pedig ugye mi is úgy terveztük, hogy cumitaztánsohaaaa!)
Cumi: én mos t párhuzamosan használom az Avent 2-t, amin 5 kis lyuk van, meg a hármast, amin egy vonal van, na abból már nagyon ömlik. Igaz, az elvileg 3 fokozatú és forgatható, de persze a gyerekek mindig megtalálják a legnagyobbat. Az 1-t is sokat használtuk, több, mint egyéves korukig, aztán egy nap már egyszercsak egy csepp se jött belőle, én is kipróbáltam. Na, mondom, milyen anya vagyok, adom a gyereknek az innivalót, csak épp kiinni nem tudja!

Kriszta,
Gratulálok az új babához! Nagy öröm! A „réginek” meg boldog szülinapot!

Kata,
Hát az az „anyagyere!” szívszaggató lehet, megértem a dilemmádat!

Anikó,
Most a keresztelős képek kapcsán, de arról, hogy nemrég szidtad magad itt a fórumban (alacsony vagy, vagy a lábad vagy mi) hát bocsi, nekem nem tűnt fel… ezen a képen meg egyenesen gyönyörű vagy! Persze, a fiúk is.

Csajok!
Nemrég autósülésekről beszéltetek! Mi most adjuk el Norináét, ha valakit érdekel… Nagyon szép, piros-fekete, egy éve vettük.

Kép
A hivatalos leírás:
Az egyik legbiztonságosabb babahordozó 0-13 kg-ig, szűkítőpárnával, párnázott övvel és napvédővel. Kis önsúly, vázszerkezetbe rejtett napfénytető, amely egy mozdulattal fel- és lehúzható, Hátulján praktikus tárolórekesz található. Tartozék a fej- és gerincemelő-betét.
Ára: 25 ezer Ft
Átvehető Zuglóban (vagy megbeszélés szerint).
Tel: 06-30-24-18-112

Puszi: Pompi

KépKép
pompomlány
 
 


Lányok :P
Köszi a sok jó tanácsot!
Rendeltem tommie tippiet, meglátjuk... priviben pedig haberman tippet kaptam, ha nem jön be a tommie, azt is kipróbáljuk...

Kriszta :P
Gratulálok!

Zsebi :P Andi :P
Pocifájáskor próbálom a hasonfekvést, de nem tetszik nekik :? Még ha magamra vagy Apara fekszenek, akkor is inkább háton érzik jól magukat!
Amúgy épp rontjuk el a gyerekeket, mert már 2. éjszaka alszanak az ágyunkban :oops:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok

Kriszta
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Wish
az éjszakákal csak az a baj, hogy apjuk folyamatos műszakba jár, + ha itthon alszik akkor pedig Ákossal van összebújva, Ákos nem tud nélküle létezni, ha pedig ügye apjuk dolgozik vagy nappal nincs itthon akkor apja pizsijével jár, Tehát sajna Áronka így jóformán csak az enyém, mert Ákos a múltkor is közölte Áronnal, hogy "apa az enyém", és ellökte apjukról Áronka kezét, úgyhogy már kisajátította néha az apját

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 

 
 

Lányok

kíváncsi lennék, mi a véleményetek a következőről:

Olivér a mai napig csak pépeset eszik. Ha egy pici darabka van a főzelékbe, öklendezik.
Az őszibarackot egy ideje villával nyomkodtam el, úgy nem fogadta el, ma újra pépesre leturmixoltam, csak úgy ette!

A kölesgolyót régóta eszi, meg a kenyeret, ezeket a kezébe adom. Eddig ezt a 2 félét adtam a kezébe. szerintem így elfogadná, ha más darabosat is a kezébe adnék, de kanállal csak pépes mehet, meg hát a főzeléket csak kanállal lehet enni.
Vajon mitől és mikor fog ez változni? 1 éves gyerekek már falatokat esznek.
Hogyan próbálkozzak?

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:Vajon mitől és mikor fog ez változni? 1 éves gyerekek már falatokat esznek.
Hogyan próbálkozzak?

hagyd, ne erőltess semmit. 1 évesen van aki darabost eszik, de egy csomó gyerek nem.
A legtöbb gyerek úgy kezdi, hogy vagy darabost eszik vagy pépest, pépes benne darabokkal a legtöbb gyerekből öklendezést vált ki.

hagyd,majd enni fog darabost is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

dehogy erőltetem, csak semmi változás nincs 5 hónapos korához képest. pl. ha üvegeset adok, az vagy 5 hós lehet, vagy ha 8 hós, akkor azt még át kell paszíroznom.
Tudom, hogy nem szabadna mérvadónak lenni, hogy az ismerősünk 14 hónapos kisfia csak úgy szopogatja a csirkelábat - sőt egyedül eszik kanállal, bármit, amit elé raknak -, de ahogy most állunk, ezt kb. Olivér 2 éves korában tudom elképzelni.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi,
addigra lehet,hogy Olivér is egyedül fog enni,de 2 és fél hónap rengeteg idő!
Arnold egyik napról a másikra hagyta abba a hányást,majd az öklendezést.Enyémek csak 2-3 hónapja eszik meg a darbosat is,és kanállal 2 hete esznek egyedül,ha van kedvük hozzá,pedig lassan 20 hónaposak!Engem hidegen hagy,hogy más gyerek mit csinál ennyi idősen!

Kriszta!
Gratulálok! :lol:

Anikó,
gyönyörűek vagytok!
Jó nyaralást!

Raktam fel az iwiw-re új képeket!

Andi
Kép
aanda
 
 


zsuzsi,
szerintem próbáld ki a tésztát!
Először csak magába (vagy tejfölösen) tedd le elé, hagyd, hadd csipegesse magától, mint a kenyeret. Aztán próbáld beletenni kis darabokban spenótba vagy levesbe. Nálunk így bejött.
Meg az üveges rizsesekkel is úgy volt, hogy egyszercsak már elfogadta.

Norinának levágtuk a haját!!! Először. Hárman forgolódtunk körülötte, mire sikerált lecsippenteni azt a pár szálat. Édi lett, persze nem olyan profi, mintha fodrásznál lett volna, de sebaj. Most mindig mondogatjuk, hogy "Norina, jaj de szép az új hajad!" :)

aanda,
nemtom, jól emlékszem-e, hogy te ajánlottad a DM-es Babylove tápit. Köszi szépen, bejött!

ja, katának
akartam még írni korábban, hogy minket is ijesztgettek a kullancs elleni oltás hiányával, aztán hogy hogynem, két gyógyszertárba is, ahogy bementünk, egyből volt. Úgyhogy azért szerintem érdemes próbálkozni!

KépKép
pompomlány
 
 


zsuzsi73 írta:dehogy erőltetem, csak semmi változás nincs 5 hónapos korához képest.

Lilinél sincs :wink: kanállal még mindig nem eszik v. max. 5 falatot... szerintem nekem rosszabb :? :lol:

összehasonlításra meg nem is írok semmit :shock: :lol: :lol:

Lili még mindig nem jár, pedig van aki már 9 hósan, a szomszéd lánya meg szalad 11 hósan... na, és akkor mi van? :) :)

14 hósan a fiúk sem ettek még önállóan kanállal, ez iszonyú ritka, nem ez az általános. 1.5 évesen már egész nromálisan ettek, de igazán 2 éves korra jöttek bele, lemaradva nem voltak a csoporthoz képest.

szóval Olivér tök normális! :)
csak az anyja aggódós, de hát erről szegény gyerek nem tehet :D :D :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


A felnőtt kullancs elleni oltás hiánycikk, a gyerek van mindenhol.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kriszta! :)
Hú, gratulálok! :) Ez igen! Olyan jó, ilyen híreket hallani! :)

Anikó! :)
Nagyon szépek vagytok a keresztelős képeken! :)
Jó nyaralást! :)

Zsuzsi! :)
Kláribaba is szinte még mindig pépeset eszik csak.
"Régebben" csak kölesgolyót és kenyeret rágcsált, ami nem pépes.
Most már kb. 3 hete eszegeti a répát, krumplit, babkekszet is.
Úgy még érdekesebb, ha rászúrom a villára, és úgy tudja bekapni.
1 hete pedig intenzíven elkezdte érdekelni, hogy mi mit eszünk, tegnap pl. rizsből gyúrtam neki pici gombócot, azt eszegette.
Szóval mi sem állunk túl jól, de már látom, hogy alakul a dolog.

Orsi! :)
Nem számonkérés, vagy kritika, de én azt hittem, hogy Lili már jár, hiszem olyan korán felállt.

Kép Kép
kismokus
 
 


kismokus írta:Orsi! :)
Nem számonkérés, vagy kritika, de én azt hittem, hogy Lili már jár, hiszem olyan korán felállt.

igen, 8 hós kora óta áll, kapaszkodva bárhova megy, járássegítővel közlekedik, motorozik és tényleg bárhova felmászik - reggel a cipősszekrény 4. (!!) polcáról szedtem le... de el még nem indult.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
Mi is így voltunk Baluval: 8 hónaposan felállt és 5 hónapba telt mire totyogni kezdett. Pedig azt mondják a felállás után 2-3 hónappal kezdenek járni általában. A mi gyerkőceink nagyon lehúzzák ezt az átlagot. :lol:
Balu tegnapelőtt megtett 3-4 métert önállóan. Néha csak oldalazva lépeget, ahogy a bútorok mellett is szokott, olyan édes.
Ő nem mászik fel a szekrényekre, csak a kanapéra (az viszonylag alacsony) és a lépcsőre. Gondolom, égnek állt a hajad, mikor megláttad Lilit a 4. polcon. Magasan van?

Zsuzsi,
Enyém gyerek sem eszik még önállóan. Próbálkozni szokott, de inkább a hajára keni és a tálcáján maszatolja a kaját. Ma reggel is hajat kellett mosni, mert a joghurtos dobozt a fején végigkenve dobta hátra. :evil: :D Szóval mi is még csak ott tartunk, hogy önállóan varázsol disznóólat az etetőszékből és környékéből, anya nagy örömére. :evil:

Anikó,
Nagyon szépek vagytok! Jó nyaralást!

Emma,
Sztem még nem írtam: nagyon tuti tortája volt Zalánodnak!

Kép
bandika
 
 


Bandika :D
Levi 7 hósan állt fel és 13 hósan indult el :D szóval azt hiszem ebben ő viszi a prímet :D:D

Lili cipősszekrényes mutatványán még én is annyira ledöbbentem, hogy a fényképezőgép helyett a gyereket szedtem le... ami azért jelzésértékű :D :D
a sima felmászásaihoz már hozzászoktam, de ez nekem is sok(k) volt.
A 4. polc az 75 cm magasan van.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Andi,
Megnéztem a képeket, nagyon szépek vagytok!

Pompi,
Hadd lássuk mi is, milyen szép lett Norina új haja!

Kép
bandika
 
 


Orsi

én nem aggódok egyáltalán a kaja miatt, csak szeretnék a pépes főzelékeken kívül mást is adni. valamelyik nap kikevertem a túrót őszibarackkal, azonnal kiköpte. a túrót meg nem tudom pépesíteni.

A mozgással kapcsolatban pedig pláne nem aggódok, amióta járunk a dévény gyógytornára, másképp látom ezt a dolgot.
Olivér 2 hét múlva 1 éves lesz és még mindig nem mászik, viszont már régóta feláll és a kiságyban körbejár.
Ma már tudom, hogy mindegy mikor, a lényeg, hogy másszon, ez nem maradhat ki.

A szilárd kajával kapcsolatban jó ötlet amit Pompi írt, a tészta, majd kipróbálom. milyen tésztát érdemes, amit jól meg tud fogni?

A kenyérre is próbáltam már kenni margarint, májast, kiköpte azonnal. csak úgy kell neki, ha a kenyér sarkát a kezébe adom.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
én fusillit adok Lilinek, az pont jó méret.
Jah, mozgással nekem is az a véleményem, hogy járt dévényre, járunk hrg-re, én mindent megtettem, innen már rajta múlik. egyszer majd elindul.

(a mászáshoz otthoni gyakorlatot nem mutatott a dévényes?)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


nem mutatott. milyen gyakorlat van a mászásra?
a gyógytornász soha nem csinál gyakorlatokat csak a pontokat stimulálja, azt mondta, nekem nincs otthon semmi teendőm.

Kép
zsuzsi73
 
 


Pompi! Te már nyomatod a tejfölt? Én még mindig nem adok tejfölt, tejszínt, tejet. Szerintem Zsuzsi se fog, mert Olivér tejérzékeny "gyanús".

Zsuzsi! Bálint se evett sokáig darabosat, és olyan kenyeret se, amin van valami. Most se szívesen eszi meg a margarinos kenyeret, de a májkrémes, tojáskrémes, sajtos minden mennyiségben, meg az üres is. :lol: Most is, ha teljesen pépeset adok neki, és pl. benne marad egy darab répa, kitúrja és nem eszi meg. Pedig egyébként meg a húslevest úgy eszi, mint én, tészta, darab répa, zöldségek, kanállal összevágva.
Járás: Bálint is felállt pont 9 hónaposan, de kb. 14 hós volt, amikor már egyedül járt (nem lakásban 2 métert meg bútorok közt, hanem egyedül ballagott az utcán). Sőt, akkor is volt olyan előtte, hogy egyik nap egyedül ballagott előttem a járdán, utána meg 3 hétig egy métert se ment. Motorozni meg már egy éves kora előtt tudott. :lol:

Most egyébként visszament kisbabába, szokott mászni, és bekéredzkedik a járókába, ami hónapok óta nem volt elővéve. :lol:

Amit akartam kérdezni: Bálint gyakorolja a kanalazást, úgy, hogy mikor etetem, fogja a kezem. Csakhogy én jobbal etetem, ő ballal eszik... Nem segítem elő ezzel a balkezességét? Próbáltam én ballal etetni, de elég béna vagyok, akkor persze ő jobbal eszik. Vagy vegyem ölbe? Villával és kézzel egyébként teljesen egyedül megeszik mindent, csak a főzelékkel etetem. A villát egyébként jobb kézzel fogja.

Kriszta! Épp most jutottál eszembe, hogy mi lehet Veletek, sikerült-e a lombik... de így is jó, gratulálok! Vajon Unique és Melcsi hogy van?

Mai új felfedezésem, lehet More Milk-et kapni a Brendonban is. :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Kata

a tojáskrémet hogy csinálod?
Tejterméket nem adok még valóban, a tegnapi túró lett volna az első kísérlet.
Óvónő ismerősöm mondta, hgoy még az oviban se biztos, hogy milyen kezes a gyerek, még akkor is változhat. Úgyhogy szerintem még korántsem biztos, hogy bal kezes lesz Bálint.
Unique-t a napokban láttam valamelyik fórumon, már nem tudom hol, 2 hónapos babája van, Melcsi pedig a 36 éven felüliekbe ír.

Kép
zsuzsi73
 
 


No, akkor a csajok szépen elhagytak minket...
A túrót a barackkal miért nem turmixolod? Olyan finom habos krémet kapsz...
Tojáskrém: megfőztem a tojást, a sárgáját kikevertem pici mustárral és margarinnal. (csak villával törtem össze, de én pl. 4 tojásból csináltam, magunknak is, simán turmixold, hogy krémes legyen.)

dkata
 
 


zsuzsi73 írta:nem mutatott. milyen gyakorlat van a mászásra?
a gyógytornász soha nem csinál gyakorlatokat csak a pontokat stimulálja, azt mondta, nekem nincs otthon semmi teendőm.

OK, persze alapvetően ő dévényes, csak néha szoktak más módszerből is meríteni. Leírom :)
Kell hozzá egy henger, a gyereket a mellkasánál ráfekteted a hengerre kezén támaszkodik, és el kezded előre görgetni úgy, hogy a kezét pakolnia kelljen, egyiket a másik után. 4 lépés előre, majd visszagörgeted és 4 vissza. Ebből kell 5 ismétlés egymás után.
Kb ennyi :)

dkata írta:Amit akartam kérdezni: Bálint gyakorolja a kanalazást, úgy, hogy mikor etetem, fogja a kezem. Csakhogy én jobbal etetem, ő ballal eszik... Nem segítem elő ezzel a balkezességét? Próbáltam én ballal etetni, de elég béna vagyok, akkor persze ő jobbal eszik. Vagy vegyem ölbe? Villával és kézzel egyébként teljesen egyedül megeszik mindent, csak a főzelékkel etetem. A villát egyébként jobb kézzel fogja.

a balkezességet nevelni nem lehet, elősegíteni sem, kb. olyan mimnt hogy valaki meleg v. nem :wink:
Én nem vagyok ennek a kézfogós etetésnek a híve, nekem valahogy természetellenes. Tehát nálunk vagy én etetek vagy a gyerek eszik magától - ált. később gyerek estik 1 kanállal én etetek egy másikkal -.

A kezesség amúgy 4-5 éves korra alakul ki fixen, előtte a legjobb, ha kétkezes a gyerek, ha túl domináns az egyik oldal, az sem szerencsés ill. később a kéz-láb dominanciát figyelni érdemes, mert a keresztdominancia sem túl jó.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kriszta
Szívből gratulálok!!!

Anikó
Nagyon klasszul néztek ki, Te meg a srcácok!

Hajni
nem, nem én készítettem a tortát - akkor nem így nézett volna ki :D

Zsuzsi
Látom a fiad még bojkottálja a darabos kaját - remélem hamarosan ez megváltozik!

Bandika, Orsi
Jó, hogy írjátok, ezt a felállás-járás témát! Nekem fogalmam se volt, hogy megy ez... Zalán május 1. óta feláll, bútor mellett jár, 1 hónapja meg már tologat mindent ezerrel, de akkor ez "bármeddig" eltarthat :D

Megjöttünk a "nyaralásról". Ilyen a mi formánk, az évszázad leghidegebb napjait kifogtuk, plusz Zalán tegnap éjszaka belázasodott. Na jó, ezek nagyon szarul hangzanak, pedig azért 4 napunk szuper volt, a tapolcai Peliont nagyon ajánlom mindenki figyelmébe!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Orsi! Köszi a hasonlatot! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: De azért át lehet "nevelni" (pontosabban el lehet nyomni ideig-óráig), ismerek embereket, akiket átszoktattak, hogy a "szép" kezeddel kell írni... (Meg meleget is, aki tisztes családapa volt kb. 45 éves koráig, aztán + összeállt egy fiúval :lol: .)
Akkor ha fogja a kezem, állítsam le? Csakhogy Ő ettől boldog. Nem én fogom az ő kezét, Ő az enyémet...

dkata
 
 


jaaa, hogy ő a tied?
sorry... efelett elsiklottam. Szerintem ha ő fogja a tied, akkor tök mind1 mit csinálsz :)
(úgy értettem, hogy Te fogod az övét és irányítod :oops: mert az nekem olyan ráhatásos téma )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Orsi
megszeretném kérdezni, hogy szerinted ez az ülés jó, vagy nagyon gagyi?
http://shop.unas.hu/shop_ordered/2113/s ... 154745.jpg

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika :D
ilyen típusú ülésekről sehol nincs törésteszt, nálam meg az nagyon fontos...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia

Köszi szépen!

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia

Köszi szépen!

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Orsi,
Lili hány kg most?

Önállóan evés: nálunk két kanalat kell mindenkinek előkészíteni. Édesen próbálgatják, beletúrnak a kajába is, aztán vagy eljut a falat a szájig vagy nem.
Bencsi kedvenc elfoglaltsága meg az ivós cumisüveggel „rajzolgatni”. :D
Ja, és úgy eszik, hogy fííínoman megrág mindent, aztán bőőő... kiköpi az előkére. Fogyózik a drágám... :shock: :?:

Bandika,
Hát már a nyaralós képekkel is adós maradtam, mert mindig eltűnik a gépünkről a képkicsinyítő. Úgyhogy egyelőre az új haj is a mi „titkunk” marad… De köszi az érdeklődést!

Amúgy mikor lesz a köv. tali? Én már nagyon várom!!!

Kata,
Igen, nálam már lecsusszant a tejföl, de most, hogy így belegondolok, lehet, hogy csak egyszer. Tejet is adtam nekik, tejbegríz formájában nagyon ment, tejcsiként megmaradt, nem köllött. Kezdek amúgy egész bátor lenni, eddig semmitől nem lett bajuk.

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi

emlékszem nem is olyan rég még semmit nem adtál, se glutént, se tejterméket, ahhoz képest tényleg bátor vagy :D

Tényleg a kenyér után milyen péksüti mehet? pl. kalács?

Orsi

köszi, a hengereset kipróbálom még ma :D

Képzeljétek, ezzel már tegnap is dicsekedni akartam, hogy amióta ilyen borongós idő van, Olivér reggel fél 10-ig alszik - már 3 napja. Este 9-től, ébredés nélkül. Szerintem a sötét miatt, mert amúgy besüt a szobájába a nap, csak reluxája van. Úgyhogy nyilván szereltetek fel neki redőnyt :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok lányok!
Szerintetek mit csináljak, ha Barnus sokszor belemélyeszti a felső fogait a mellbimbómba szopizás közben? Nem megharapja, hanem folyamatosan ott tartja, tökre fáj. Aztán látom a nyomait is. Már arra gondoltam, hogy befejezzük a szopit, mert ez biztosan nem tesz jót a mellemnek, de nagyon szeret szopizni, és jó gyakran akar. És ráadásul most mintha a tejcsim is több lenne ettől, alig akar tápit enni.

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok!

Pompi,
igen,én ajánlottam a dm-es tápis,olyan jó,hogy Nektek is bejött!

Kismokus,
milyen szépen halad Kláribaba a darabossal!Ügyik vagytok!

Orsi,
Lili nem semmi!Gondolom,a fiúkat is követi mindenben!

Bandika,
gratulálok az önnálló léptekhez!
Köszi a dícséretet!
Tennék ide is fel képeket,ha valaki elmagyarázná nekem lépésről-lépésre,hogy hogyan kell! :oops:

Zsuzsi,
kipróbálhatod a főtt répát is hasábokra vágva,enyémeknek így nagyon bejött az elején!

Emma,
tényleg sz@r időtök volt,de lényeg,hogy így is jól éreztétek magatokat!
Mi kedden megyünk,állítólag már meleg lesz!Remélem,hogy a Balcsi hamar felmelegszik!

Lili,
szopihoz nem tudok hozzászólni! :cry:

Andi
Kép
aanda
 
 


Sziasztok!

OFF üzenet lesz ez, előre is bocsánat, de mivel holnap van a

Babanet-Kölöknet találkozó,

gondoltuk, írunk egy emlékeztetőt.

Márcsak azért is, mert az egész heti rettenet időjárással ellentétben végre ragyogó napsütés árad Budapestre, így a Millenárisra is!

Részleteket itt találtok a találkozóról, a szervezkedős-topikbanpedig megnézhetitek, ki jön és mit hoz!

Reméljük, minél többen eljöttök, hogy végre személyesen is találkozhassunk!
dia
Budapest
 
 
 


dia,
néztem a hsz-ket, én nem ismerek senkit, de a'sszem elmegyünk, mert nagyon jól hangzik! Köszi a tippet!

csajok!
gyertek ti i, jóóóó? :D :D :D

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok!

Anda megkért és felteszem a képeket a gyerekeiről :)

Kép Kép Kép Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


pompomlány írta:Orsi,
Lili hány kg most?

nem tudom, 8.5 kg körül.

Lili :D
ilyet Lili is csinált egy időben, de csak pár szopás idejére, utána megszűnt magától. Én ilyenkor levettem a ciciről és újra mellre tettem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Aha, köszi,
még azt nem tudom, mit csináljak Alizzal. Ő már nem nagyon akar szopizni. Sokáig minden kajakor megpróbáltam mellre tenni, de csak reggel fogadta el, egyébként ellenkezett. Most már azon kapom magam, hogy napközben nem is próbálkozom, mondván, úgy se kell neki. Szerinted erőltessem? Ha nem próbálnám reggel, már az sem kellene neki szerintem. Hagyjam el teljesen nála a szopit? Kicsit tanácstalan vagyok.

KépKép
lili73
 
 


Zsebi :P
Nagyon édesek a gyerekek!

Lányok :P
2 napja Moremilkezek. Több tejem nincs, éjszaka viszont jól begyulladt a mellem. Már megoldódott, de most este már nem merek belőle bevenni :?

Zsuzsi, Anikó
A 15 vagy a 17 ezres a jó hinta? Még csak fontolgatom, de ha egyedül leszek a gyerekekkel, tényleg kell majd valami "segítség"...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lili!
De ha nem szopik azért tápszert elfogad üvegből? Mert reggel meg este még mindenképp szerintem egy ekkora gyereknek szükség van rá.Elvileg napi fél liternek megfelelő tejterméket kell enniük (ebbe benne van a tápszer az anyatej meg minden).

Fanni!
Anda gyerekei nem az enyémek. :) :)
Moremilket én is szedtem nekem öt nap után volt brutál javulás. A mellgyulladáshoz nem tudok hozzászólni mert szerencsére nekem soha nem volt.

Nekünk egy Brevi pinehőszékünk volt (keresek képet ha érdekel) az nem annyira hintázttja őket de nagyon jól elvoltak benne főleg Eszti imádott benne lenni. Nagy segítség volt az elején nekem is. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
igen, a tápit simán benyakalja. Csak a cici nem kell már neki. Ma reggel is próbáltam, de nem. Bekapni még bekapja egy kis unszolás után, de nem szopja. Inkább az ujját veszi be. Ha meg mégis szopizik, akkor sem szopja ki teljesen.

Más: Aliz majdnem négykézlábra áll. Felhúzza a popsiját, a térdén áll, csak a tenyerére nem tud még. Egyelőre az alkarján támaszkodik. Nem kell ilyenkor már letenni az ágyat alsó állásba?

KépKép
lili73
 
 


Lili, én már 1 hónapja ebben a stádiumban, amibel Alíz van, totál leraktam az ágyat...

Szerintetek az normális, hogy 3 hósan kiköpte a cumit és a kezét sem szopta többet, erre két napja megtalálta a cumiját a járókában (eddig is ott volt de csak játszott vele, nem cumizta) és azóta ki sem veszi meg ha mégis szinte rögtön dugja vissza...

nem aggódom mert hát szopja ha akarja csak érdekesnek találom így 4 hó elteltével...
Vendég
 


Hunci :D
nekem az ujjszopáshoz tért vissza kicsiként így Máté, már nem szopta az ujját és kb. 3-4 hónap múlva megint elkezdte.

Pandus :D
most nézem, hogy majdnem szomszédos utcába megyünk ma esküvőre :D:D (Újtündérkert Vendédlő, gyöngyvirág utca)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Andi :P Zsebi :P
Bocs :oops: Néztem is, milyen fiús Eszti... de így már értem :oops:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni

a 17200-as azért jobb, mert hordozható, úgy ki tudod vinni magaddal pl. a konyhába, hogy benne ülnek a fiúk.
nekem ez a hinta volt a legnagyobb segítség. Naponta kb. 2 órát ült benne Olivér, sokszor aludt, de ha ébren volt, akkor sem unta, nézte a fényeket, aztán később huzgatta, majd pofozgatta a lógó játékokat. aztán 6 hónapos korában féláron túl adtam rajta.

A More Milktől nekem se lett több tejem...

Kép
zsuzsi73
 
 


Lili,
én a helyedben Alíznak lefejt anyatejet adnék!

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsebi,
köszi,hogy felraktad a képeket!

Andi
Kép
aanda
 
 


Hunci
letettem az ágyat. Reggel csodálkozva konstatálta az új szitut, de tetszett neki.

Andi
próbáltam azt is, de lefejve irtó kevés jött csak, kb. 30 ml negyed óra alatt. Meg erre már amúgy is képtelen vagyok, hogy még fejegessem is, éppen elég fáradt vagyok így is az éjszakai alvásmegszakításoktól. Úgy fogom fel hogy így is szuper, h. az első 6-7 hónapban szopizott. Reggelente még azért bepróbálkozom nála.

KépKép
lili73
 
 


Aanda
Írtó helyesek a pasik!
És hát a kórházi képen ámulok és bámulok! Ennyire szép hajasbabákat ritkán látni!

ÁGY
nekünk 3 fokozat van, mikor megfordult, akkor a középsőbe tettem, mikor mászni kezdett, akkor tettem az alsó fokozatba

Zalán úgy tűnik elválasztotta magát!!! Napok óta nem veszi be a cicit! jó, hogy ő döntött így!
Ha ez így marad, nincs semmi teendőm a ciciben lévő tejcsivel? Nem feszül, nem fáj, de hát van benne........
Az én kis huncut babám:
Kép

Kép
Kép
emma1976
 
 


emma1976 írta:Ha ez így marad, nincs semmi teendőm a ciciben lévő tejcsivel? Nem feszül, nem fáj, de hát van benne........

ha semmi gondot nem okoz, akkor semmit sem kell tenni.
Még hónapokig "van benne" tej.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: