Új privát üzeneted érkezett!

Én is a HSZ doktornál szültem két éve, majdnem programozottan, de babám úgy döntött, hogy hamarabb kijön két nappal. Egyébként már rég nyitva volt a méhszájam. Vasárnap volt, de ő azért szó nélkül bejött és bár oxitocin kellett a gyenge fájások miatt, azért nem volt semmi baj, gyorsan lement a dolog, és utána sokkal gyorsabban rendbe jöttem, mint az első szülésem után, ami a ceglédi "vágóhídon" történt. Rá következő szerdán tényleg sokan szültek, de nemcsak HSZ doki volt benn, hanem még kettő legalább, mert valami front, vagy holdállás volt, ami sokaknál egyszerre beindítja a szülést. (mindt ahogy a fogantatásra is hatással van). Előtte sokáig (szerdán sem) szült senki. Azért azt túlzásnak tartom, hogy hét nőnél egyszerre indítná be a szülést. Ennyi felé képtelenség rendesen figyelni, ezt ő is tudhatta.
Névtelen
 


Sziasztok!

Nem tudom, de nekem a sajtó viselkedése sem nagyon tetszik. Véletlenül "szerencsés" voltam 3 adón is végighallgatni a különbözö kommentárokat, és hát nem szeretnék egyszer sajtófénybe kerülni, mert tele volt apró csúsztatásokkal, amiböl aztán egész más kerekedett ki, mint ami igaz lehet.
Pl. a TV2 sikeresen pont a Babanet névtelen hozzászólására alapozta a riportját, ami szerintem igen érdekes, hisz közel nem lehet megbizható információforrásnak nevezni. (Más hirekkel is ezt csinálják?Kép Mert akkor inkább ne nézzünk hireket!). Folyamatosan professzornak tituláták, ami azért szintén nem ok, ezen kivül azt mondták, hogy beadott nekik valamit, pedig tudjuk, hogy hiába jöttek sorra a szülések, a mamák nem tudják megmondani mitöl indult el, mert egyáltalán nem vizsgált fájdalmasan, nem adott nekik semmit látszólag.
Az M1-en még a kis súlyú, tüdö- és májéretlen koraszülöttek is szóba jöttek, meg a sztárok hetekkel korábbi szülésinditása, pedig erröl itt ugye szó sem volt! Csak kellett valami töltelék?

Ok, rendörségi vizsgálatról is szó volt, de azt senki nem hozta szóba, hogy esetleg ártatlan is lehet, mindenki rögtön bünösnek kiáltotta ki, pedig még birósági itélet az ügyben nem született!

Virágot piszkáló névtelen!

Ez nagyon csúnya húzás volt!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Úgy tudom, az internetezésben az a jó, hogy rendelkezel egy regisztrál azonosítóval, és eköré épül ki a kvázi személyed, aztán ha egy idő után elhagyod a régit, újat kezdesz. Remélhetőleg senki nem lehet ez alapján zavargatni úgy, ahogy nem szeretné. Így a névtelenséggel csak az a baj, hogy sok névtelen van, nem alakul ki köré rövid időre sem kvázi személyiség, nem tudjuk véleményként felfogni, amit ide ír, hanem hírként, vagy inkább híresztelésként, pletykaként, mert hírnek forrása van! Ne csodálkozzon egyetlen névtelen sem, ha névtelenségét itt kukacoskodásnak és fikázásnak és kibickedésnek érzékelik azok, akik rendszeres, főleg regisztrált látogatói az oldalnak. Hiszen itt fent volt is egy névtelen, aki pontosan ezt fogalmazta meg: a névtelenség arra jó, hogy fikázzon, persze ezzel mást vádolt meg, de a közlés jelentése akkor is ez lett.
Csak hogy még jobban érthető legyen. Tegyük fel, kedves névtelenek, hogy szerelmesek vagytok, erre a postaládátok megtelik mindenféle névtelen levelekkel, amelyek saját rossz élményeik alapján figyelmeztetnek arra, hogy milyen veszélyek várnak rátok. Vajon örvendtek-e ezeknek a leveleknek?
Veronika
kóci
 
 

 
 

Pontosan, be lehetne csukni a fél szülésztársadalmat. Kép

Én azon aggódom, hogy mivel most a hülye rtlklub meg társai felfújták ezt az ügyet és valóban sok csúsztatással, most majd azok járnak rosszul, akik ezután a MÁV-ban szeretnének szülni normálisan. Mert ezek után nem vagyok benne biztos, hogy a saját maguk védelmében nem fognak agyonvizsgálni és mindezt őrületes részletességgel dukumentálni, jól megvárakoztatva, és hogy szépen feküdetünk hanyatt és csinálják a gátmetszéseket, meg ordító fényárban a kitolatást és mindezt csak azért, hogy minden "biztonságban" történjen. Én ettől félek, nem a H dokitól. Kép

Menta
menta
 
 


Veronika, ha a rendszer engedi, miért ne használja valaki a névtelenséget?
Ami az "internetezésben az a jó..." kezdetű axiómádat illeti, komoly méretű ostobaság.

A névtelenséget sok regisztrált felhasználó is előszeretettel használja, mikor olyat ír, amit nem szívesen írna le azonosítóval.
Veronika
 


Sziasztok!

Semmi köze a témához, viszont szó volt a médiáról, így idemásolok nektek egy korábbi emilt, ami a neten keringett nemrég.

Kedves Barátom, Kedves Rendezvényszervező!
> Mindig is tudtam, hogy ami a kereskedelmi TV-kből folyik, annak egy
> része hazugság, de nem gondoltam, hogy a saját -és cégünk- bőrén kell
> majd mindezt komolyan is megtapasztalnom! Az alábbiakat tulajdonképpen
> viccesen is felfoghatjuk, hiszen a történet az, ám azon kívül, hogy
> személy szerint engem és munkatársaimat nagyon kellemetlen helyzetbe
> hozott, valahol a rendezvényszervező szakma megcsúfolásának is
> érzem.
Az
> alábbi történt.
> A TV2-től (ahogy előzetesen elmondták, az Aktív c. műsornak forgatnak
> olyan rendezvényszervezőkről, akik céges rendezvényeket szerveznek)
> kinnt jártak nálunk az irodában riportot készíteni. Így is történt,
> tényleg arról kérdeztek, hogy milyen rendezvényeket szervezünk,
> kiknek, milyen cégek veszik igénybe a szolgáltatásainkat, stb. Sok-sok
> egyéb mellett kérdésként elhangzott, hogy hostesseket és hostokat is
> közvetítünk-e? Ha már itt tartunk, mi a követelmény velük szemben,
> mennyit kapnak a munkáért, mi mennyiért tudjuk őket eladni, stb., de a
> riport nem erről szólt, a kedves kis hölgyike (tényleg az volt) végig a
> rendezvényszervezésről kérdezgetett (igaz, bődületes marhaságokat).
> Tegnap került adásba a következő. (Az adást követően többen felhívtak,
> és elmesélték mit láttak - érdekes, hogy mindenki azt
> következtetést vonta le a látottakból, hogy a mi cégünk fiúkat
> közvetít nem éppen rendezvényekre...) A riport elején elmondják, hogy
> a XIII. kerületben volt egy szórakozóhely, ahol korábban chippendale
> műsorok voltak, és hostokat is lehetett igényelni személykísérésre. A
> házat már lebontották - hangzik a narráció- helyette egy új épületben
> egy rendezvényügynökség foglalkozik fiúk közvetítésével. (Kép a
> Kleopátra házról, amelyben van ugye az irodánk...) (Bocsánat, a
> történeti hűség kedvéért: itt azelőtt egy gyárépület állt, nem
> kocsma...) Megjelenek én, alul persze kiírva, hogy Marik Péter
> irodavezető, és elmondom, hogy ha az ügyfél úgy kívánja meg, a hostnak
> nyelveket is kell beszélnie, (vágás) és azt mondom, hogy extra
> szolgáltatásokat is igénybe lehet venni. Snitt, képek következnek
> hiányos öltözetű, kigyúrt testű táncosfiúkról, és rejtett kamerás
> felvétel egy modellügynökség irodájában (a riporter hölgy elmondta,
hová
> mentek még rajtunk kívül forgatni más "rendezvényszervező"
> irodákba,
így
> sejtem, hol készült a felvétel). Itt a hölgyek a rejtett kamerás
> felvételen azt mondják, hogy ha egy host nem csak kísér, hanem extra
> szolgáltatást is nyújt, a tarifa 180e Ft is lehet. Na? Mivel
foglalkozik
> tehát a Sherlock Event? Igen, szegény néző is egyből így rakja össze.
> Hogy is zajlott ez a riportkészítés során? Riporter: kérdés kérdés
> hátán, majd a többi között: hostesseket és hostokat is közvetítetek?
> Marik: Igen, bla bla bla. 5 perc múlva riporter: És egy ilyen
> rendezvényen milyen extra szolgáltatásokat lehet igénybe venni?
> Válaszoltam, leállított, azt mondja, az ő kérdése nem hasznos,
> válaszoljak egész mondattal! Kimondtam, amit akart, (extra
> szolgáltatások) és oda vágta, ahol félreérthetetlenül a szexet
> érti alatta a néző. Ezt követően a képeken chippendale fiúk
> markolásszák a töküket (...) egy szál leopárdmintás tangában, és úgy
> nyilatkoznak, hogy igen, a legextrémebb az volt, amikor egy öregek
> otthonába, egy 80 éves hölgy születésnapjára kellett menniük.. Az anyag
> készítője 3 különböző témában forgatott riportot vágott össze úgy, hogy
> abból egy kerek történet jöjjön ki, melynék én vagyok az "arca", aki
> vállalja, amit csinál. Emellett az irodában készült felvételeken
> látszanak kolléganőim is, egyikük ma egy ismerősétől kapott e-mailt
> követően elsírta magát...
> Most éppen azt nem tudom, hol lehet fogást találni egy milliárdos
> bizniszt űző cégen, ami ugyebár nem más, mint a TV2, ahol a nézettség a
> legfőbb úr, és ahol a nézettségért képesek bármit megtenni. Képesek egy
> kis botrányszagú anyagért becsületes cégek, emberek jó hírnevét vásárra
> vinni. Holnap nem a riporter, vagy szerkesztő hölgy
> megy ki komoly,
> többmilliós karácsonyi rendezvényekről tárgyalni, nem ő száll be a
> liftbe a szomszéddal, aki nyilván ugyanúgy azt gondolja - itt a strici,
> aki még a házunkat is megmutatja a tévében, hogy lám, itt lehet fiúkhoz
> jutni... Amennyi szexista riport elhangzik a kereskedelmi
televíziókban,
> annyi szexista riportalany és botrányos ügy nincs a világon. Hány és
> hány normális ember riportját vághatják így össze nap mint nap,
> hányan járhatnak -járhattak így? Meg kell nézni az Aktív honlapját,
> az ott lévő anyagok fele a szexről szól, és a másik fele botrányszagú.
> Mennyit ér így egy rendezvényszervező szakmai hitele, ha egy riport azt
> állítja róla, hogy törvénytelen dolgokkal foglalkozik? A TV2 ezt ki
> ugyan nem mondja, hogy ne lehessen beléjük kötni, de a hatás és a
sztori
> kedvéért ezt sugallja. A riportot 3 külön részre bontva 3 külön
dologról
> szólt, és tényleg. Ám így, együtt arról, hogy egy
> rendezvényszervező
cég
> a XIII. kerületben férfi prostituáltakat közvetít (akik főállásban az
> általunk foglalkoztatott chippendale-ek) hölgyeknek, akár 180 ezer
> forintért. Amúgy még sohasem kértek még tőlünk chippendale műsort, de
> ezt csak mi tudjuk, a néző pedig azt tudja, amit megmutatnak neki...
> (A TV2 nyilván úgy védekezne, hogy nem mondtam semmi szexre utalót, nem
> másították meg az általam elmondottakat - és valóban nem, én a
> tv-ben
is
> azt és úgy mondtam, amit a kamera rögzített, csak "picit" össze lett
> vágva. Csak az nem mindegy, hogy előtte, utána férfiak által nyújtott
> szexuális szolgáltatások kiközvetítéséről van-e szó, vagy céges
> rendezvényekről, amiről a riport során kérdeztek engem. A dolognak
> megoldása nincs, szélmalmok ellen kár felvenni a boxkesztyűt. A
dolognak
> csupán tanulsága van, amely mindenkinek más és más...)
>
> Marik Péter sk.
> ügyvezető
> Sherlock Event Rendezvényügynökség Kft.
> 1133 Budapest, Ipoly utca 8. Telefon: (1) 801 2515 Fax: (1) 801 2516
> Hotline: (70) 381 3876
> web: www.sherlock.hu e-mail: sherlock@sherlock.hu "
Feanor
 


Arról nem is beszélve, hogy bármilyen fiktív nevet is kitalálhat az ember. Attól hitelesebb, ha kitalálom, hogy én vagyok Kis Rozália, és ezen a néven írok? Akkor jobban elhiszik a történetemet? Ugyan. Ne legyünk nevetségesek. A névtelen hozzászólók annyiban különböznek, hogy nem veszik a fáradtságot, hogy egy kitalált nicknéven regisztrálják magukat...
De most off leszek. Vagyis inkább rázódjunk vissza:
a MÁV-ban minden esetben felszívódó varratot használnak a gásebnél? Ez mennyivel jobb-rosszabb, mint a hagyományos? Én jövő péntekre vagyok kiírva, uúgyhogy kezdenek foglalkoztatni a részletkérdések... :-)
kalló_judit
 
 


Kedves Veronika!

Én speciel felválallaltam a véleményemet, névvel. Erre, számomra teljesen megdöbbentő módon, acsarkodó, gusztustalan levelek érkeztek a mélcímemre, ami ugye nyílvános, ha felvállalod magad. Mindezt csak azért, mert nem egyezett a véleményem valamilyen témában másokkal. Az egészben csak az volt visszataszító, hogy a feladók viszont nem vállalták fel a nevüket, sőt a levelek is semmitmondó freemailes címekről jöttek. És azzal is találkoztam már itt a Babaneten, hogy valakinek a rosszhírét keltették egy hsz-a miatt, egy olyan topikban, ahova már régen ír és nagyon kedvelték. Persze nem érdekelt senkit, szintén névtelen rágalmazása. Ahol lehetőség van névtelenül irogatni, ott mindig élni fognak ezzel, megtiltani nem lehet, hiszen, hogy úgy mondjam 'legális' itt a Babaneten. Az indexen pl. nincs ilyen lehetőség.

Most inkább névtelen
Névtelen
 


Besztike! Az interneten te is névtelen vagy, semmivel nem vagy hitelesebb forrás, mint én!
Viszont mindketten utolérhetők, és akár felelősségre is vonhatók vagyunk, mert ez következik a technológiából.

A MÁV-ról már egy éve többen is írtuk, hogy nem annyira rózsaszín, mint ahogy ti azt látni akarjátok.
Akkor magatokból kikelve védelmeztétek az osztályt. Még most is ártatlanságról, meg csúsztatásról írkáltok...

Ami meg virágot illeti. Ezt írta, így írta, ő írta.

Slussz.
Névtelen
 


Fiona!

A topik címe:A MÁV-kórházban szültem... Ezzel az erővel te sem írkálhatnál ide, mert még nem szültél, ugye? Ha viszont az is írhat, aki majd szülni fog és nem tartja be a szó szerinti címet, akkor az is írhat, aki a máv-val kapcsolatban bármi egyebet kíván megosztani az olvasókkal. A legtöbb kórházas topiknak a címe csak maga a kórház. Oda lehet írni nem szüléses dolgokat is? Ide nem? Szerintem egy ekkora horderejű dolog felkavar minden érintettet és kívülállót, mávost és nem mávost. Ne legyél cenzor! Ha zavar, nyiss te egy új topikot mávos várandósok címen, sőt, Fióna címen, és akkor majd nem írkál oda bárki.
énisinkábbnévtelen
 


Kép
Énisinkábbnévtelen: megelőztél, nekem is sántított Fiona topik-kisajátító írása.

Csakazértis névtelen
Névtelen
 


Naaa, lécci írjon már valaki a varratokról!
kalló_judit
 
 


Szia, Judit !

Májusban Szabó doki nálam felszívódó varratot használt. Értelemszerűen ilyenkor nincs varratszedés, fájdalom, stb,. Nem tudom ez mennyire általános, de pl. 3 éve Harsányi doki csak belülre rakott felszívódó varratot, kivülre normált. Vigyél a korházba intimszappant és minden pisilés után tusolj, ez a tuti. (Az ajándékcsomagban lesz intimszappan-minta is.)

Éva
Névtelen
 


Judit!

Nekem anno felszívódó varratot használt a dokim (a "hírhedt" Kép). Aztán kikunyiztam, hogy mégis inkább vegye ki, mint egy sima nem felszívódót. Sőt, nem is így volt, hanem ő látta, amikor meglátogatott, hogy hogy kínlódom és ő mondta, hogy akkor szívesen kiveszi. Sokkal jobb lett utána. Szóval lényeg a lényeg. Bármilyet is kapsz, mert nem tudom, hogy más dokik milyet szeretnek használni inkább, bármelyiket ki lehet venni, ha úgy érzed, hogy könnyebb lenne nélküle. Nekem szinte nem is fájt, amikor kivette. Kb. annyira volt fájdalmas, mint egy vérvétel. Mondjuk én nem is izgultam, mert úgy vártam, hogy kivegye, mint "zsidók a messiást".

Menta
menta
 
 


Éva, köszi az infót!
Na ez jó. De azt hallottam, hogy a felszívódónál meg az a gáz, hogy sokáig szúr, meg tovább érzi az ember.
Ha véletlenül pont karácsonykor leszek bent, nem hiszem, hogy nagyon ajándékcsomagokkal dobálóznának... De amúgy már mindent becsomiztam. Az orbáncfű-olaj állítólag jó a gátsebre. Ez igaz?
kalló_judit
 
 


Köszi Menta! Na akkor semmi nincs veszve. Akkor nem kell kínlódni egyikkel sem...
kalló_judit
 
 


Judit!

Nekem felszívódó varrat volt, ami azt jelenti, hogy "bennt" felszívódik, a külső része kipotyogott. Amúgy H.SZ. dokinál szültem, és meg voltam elégedve mindkétszer. 3 hónapja szültem a második babámat, és lehetett volna akár gond is, mert 2-szer volt a köldökzsinór a nyakára tekeredve szegénynek. Mindkétszer gátvédelemmel szültem, csak az elsőnél repedtem 2 öltésnyit. A baba 4.25 kg volt, és 60 cm, a második 3.75, szintén 60 cm. A második szülésnél már semmi repedés nem volt, és sokkal jobb volt utána, mert egyáltalán nem fájt a gátam. A doktor úrról annyit (mert eddig csak olvastalak benneteket), hogy nem bántam meg, hogy nála szültem. Velem mindíg nagyon korrekt volt, bármikor felhívhattam, ha gondom volt. Az első szülésemre a magánrendelőjéből jött be, otthagyva a kismamákat, hiszen a szülés fontosabb. Végigvárta a szülést, és a kismamákat későbbi időpontra hívta vissza. A vizsálatoknál amúgy rendkívűl óvatos volt, és el nem tudom képzelni, hogy adhat be ennyi kismamának úgy bármit is, hogy ne vegyék észre...
Egyébként most én is elbizonytalanodtam, ha tényleg róla van szó, hiszen a harmadik babámat is nála akartam szülni, pár év múlva. Nekem eddig ő volt a szakma csúcsa, mert sok orvosnál jártam előtte, és nála maradtam. De ha tényleg igaz a történet, akkor itt életek múlnak a rossz döntésein. (más orvosoknál is így van persze, és tényleg sokminden el van tussolva más kórházakban is...) De én nem akarom a gyermekem vagy saját életem kockára tenni az ő túlterheltsége miatt.

Mindenkinek jó babázást,

Dorka
Dorka
 


Hát mostmár garantált, hogy nem lesz túrterhelve... Úgyhogy ha csak ez tart vissza, akkor szerintem nyugodtan maradhatsz nála. Bár másik kórházban praktizál, meg ki tudja, hogy nem függesztik-e fel ez után a botrány után a praxisát...
Névtelen
 


Én is inkább névtelenül írok, habár máskor nem szoktam, de most idegesít, hogy többen olvassák a babanetet, mint egyébként.
Én is utálom, mikor a sajtó szenzációt csinál mindenből, és persze csúsztatnak, felnagyítják, stb. Ez minden ügynél így megy, sajnos erről szól a sajtóbiznisz. De most ez a jelenlegi botrány -habár a cél első sorban a nézettség emelése, nem a bajok megelőzése - mellékhatásként azokat védi, akik eztán fognak szülni bárhol az országban. Mert ezen eset botránnyá válása után egy jó darabig nem lesz kedve az orvosoknak, hogy saját kényelmük érdekében előbb megindítsanak szüléseket. Biztos, hogy nem csupán a most reflektorfénybe került doki csinálta ezt. Tudok még olyan orvosokról, akik ugyanígy járnak el. De amíg egyrészt látványos bajt nem okoznak, másrészt nem történik valami, amitől bizonyíthatóvá válik a turpisság, addig ők maradnak a helyükön, és csinálják tovább a disznóságaikat. Most talán egy ideig nem merik majd csinálni, mert egy közülük lebukott, és ennek remélhetőleg van némi elrettentő hatása.
Névtelen
 


Judit, igen! Az orbáncfűolaj nagyon jó rá. A lényeg, hogy gyógyszerkönyvi minőségű olajat vegyél! Ezzel a legideálisabb a gátvédelem is szülés alatt és persze utána is jó hatású. De a felesleget majd mindig töröld alaposan le, nehogy kórokozók melegágyává váljon. Azaz, rendkívül takarékosan kell bánni az olajokkal.

Mit szólnátok hozzá, ha nyitnánk egy új topikot azoknak, akik erről a felfújt hírről akarnak diskurálni? Mondjuk: A MÁV Kórházról pro és kontra címen?

Menta
menta
 
 


Kalló Judit
mint tudjuk, ugyanaz az orvosunk Kép, szóval nekem nem felszívódóval varrta a gátsebet, a 4. napon kivette, és onnantól tiszta hawaii volt Kép addig eléggé húzódótt, nehezen tudtam leülni, felállni, de a kivétel után minden simán ment, mint "újkorában" Kép

Andi
psandi
 
 


Judit,
Az orbancfuolaj nem a gatsebre jo -tudtommal-, hanem a gatmasszazshoz lehet hasznalni a szulest megelozoen, illetve szules kozben is, hogy ne is legyen seb (se metszes, se repedes)!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!
Én A bába válaszol című könyvből és nandu honlapjáról vettem az infót.

Menta
menta
 
 


Sziasztok!
Megdöbbenve hallottam a hírt, hogy mi történt a MÁV Kórházban. Én is H.Sz. dokinál szültem idén márciusban. Nálam is ; mint később kiderült ; szülésindítást alkalmazott. Nőnapra voltam kiírva, de a kicsi fiam nem akart kibújni a kiírt időpontban, ezért a doktor úr szerdán reggel (4 nappal a kiírt időpont után) megvizsgált. Nagyon fájdalmas vizsgálat volt. Olyan érzésem volt, mintha az egész méhemet rázogatta, nyomkorászta volna; lehet hogy azt is csinálta?; A vizsgálat után alig bírtam menni, de azt gondoltam ez normális; Miután hazaértünk a férjemmel kb. (a hasam továbbra is fájt) 2 óra múlva elfolyt a magzatvíz. Mivel a kicsi fiam nem tette be a buksiját a szülőcsatornába nem tudtam természetes úton megszülni, császármetszésre került sor. A doktor úr nagyon flottul, bravúrosan elvégezte a műtétet rajtam. Nagyon hálásak voltunk neki. Ezért is vagyok úgy megdöbbenve. Nála akartam szülni a következő kisbabámat is, de ezek után már nem így gondolom. Biztos, hogy másik orvost fogok választani.
Kriszti
Kriszti
 


Nem túl aktívan folytam bele a H.Sz. témába, de ez a szerdánként indított rengeteg szülés téma erre ösztönzött. Pont egy éve szültem nála és előre lehetett tudni, hogy császár lesz. Véletlenül pont egy szerdai napon hívtam fel, hogy lehet, hogy folyik a magzatvíz. Bementem a kórházba, megnézett és mondta, hogy még áll a burok, egy pár nap hátra van. A kislányom szombaton du. született. Ismétlem, előre lehetett tudni, hogy császár lesz.
Ennyit a tucatjával beindított szerdai szülésekről. Pedig egy éve már sok kismamájra volt.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


http://index.hu/politika/bulvar/nogy5320/

"Információink szerint a bemártott orvos hatalmas magánpraxissal rendelkezett, a MÁV-kórházban is ő vezette le a szülések zömét, ezért vannak, akik szakmai féltékenységre vezetik vissza a nőgyógyász elleni totális támadást."

Bocs, nem regisztrálom megam csak emiatt.

Wic az Indexről
Névtelen
 


LÁnyok!
Nagyon szépen kérlek benneteket, hogy H.Sz. doktorral kapcsolatos dolgokat írjátok az eggyel fentebbi topikba!

Köszi!!!!
Menta
menta
 
 


ja mi is nála szültünk, feleségem húga is nála fog.

Wic az Indexről
ps: ahaa, lehet nevet is írni Kép
Wic
 


Sziasztok!

Ha a tényeket nézzük, akkor mi történt? Könyörgöm, meghalt egy anyuka és itt valami nagy-nagy hiba csúszhatott be és ezért valaki felelős!
Nem lehet semmire sem magyarázat az, hogy túlterhelt az orvos. Akkor vállaljon annyit, amennyit bir, hiszen itt életek múlnak rajta, anyukák bizzák rá magunkat és a babáikat. Neki a maximálisat kell nyújtania és nem engedheti meg magának hogy hibázzon! De mivel ő is ember, ő is hibázik. Viszont ha ez többször előfordul, akkor ott már valaminek lennie kell.
Döbbenet, hogy a XXI. században belehal egy anyuka a szülésbe. Sokunk számára ez "csak egy hir", amin esetleg ledöbbenünk, sajnálkozunk. De lehettünk volna mi, vagy egy ismerősünk, rokonunk, barátunk is a helyébe. Akkor hogy vélekednénk? A kismama családja most mit érezhet? Élete legboldogabb pillanataira készült és nem érhette meg? Ez tragikus!

Én abban biztos vagyok, hogy ezt az orvost messziről elkerülném. Sőt, ha bebizonyosodik,hogy felelős a történtekért, isten adja, hogy ne praktizálhasson többet! Vagy legalábbis egy jó ideig!

Névtelenül
Névtelen
 


Nyitottam egy topikot A MÁV Kórházról pro és kontra címen.
Azért szeretném kérni, hogy H.SZ. doktorral kapcsolatban odaírjatok, mert sokan másra szeretnénk használni ezt a topicot. Olyan rossz, amikor percekig várok, hogy letöltődjön az oldal, hogy megtaláljam a keresett infót és akkor csak erről a témáról olvashatok unos-untalan.

Kérlek vegyétek figyelembe az én és mások kérését!
Köszönettel:
Menta
menta
 
 


"a doktor úr szerdán reggel (4 nappal a kiírt időpont után) megvizsgált. Nagyon fájdalmas vizsgálat volt. Olyan érzésem volt, mintha az egész méhemet rázogatta, nyomkorászta volna; lehet hogy azt is csinálta?; A vizsgálat után alig bírtam menni, de azt gondoltam ez normális"

Majd kapsz a fejedre! Virág (fiore) meg Beszti és Fiona megmondja neked, hogy az nem is fájt, sőt kifejezetten kellemes volt, és a MÁV Európa legjobb szülészete...
Dévai Sarolta
 


Menta! Már ne haragudj, de ez a téma ide tartozik, még ha téged untat is. Hiába nyitsz új topikot (szvsz tök feleslegesen) ez az eset a MÁV-ban történt és ezen még te sem tudsz változtatni. Nem hiszem, hogy a kórház nem felelős ezért az emberért és azért, amit tett. Ezt ne adja be nekem senki! Ha ez Közép-Európa legjobb szülészete, akkor milyen lehet a többi.Kép
K. Hajni
 


Hajni, nem haragszom. Igazad van, ez a téma a MÁV-hoz tartozik, mert ott történtek a dolgok. Éppen azért adtam félreérthetetlenül olyan címet az új topicnak, hogy A MÁV Kórházról pro és kontra.
menta
 
 


"Arra gondoltam, hogy inkább egy új topicban osszuk meg egymással a gondolatainkat a MÁV Kórházról és hadd maradjon meg a másik, régebbi topic a várandós kismamáknak! OK?
Menta"

Azaz a várandós kismamák ne tudjanak szembesülni a veszélyekkel, legyen számukra "normális" egy fájdalmas, burokrepedéssel járó vizsgálat és a többi...
Dévai Sarolta
 


Szóval akkor most használhatom az orbáncfűolajat a gátsebre, ugye? Engem főleg ez izgat, hogy minél hamarabb begyógyuljon. Nem szeretnék szülés után sokáig miatta kínlódni...
Egyébként Andi, a varratkivétel fájt? Akkor ez most dokifüggő, hogy felszívódót varrnak, vagy sem?
És szerintetek vegyek úszógumit? Használt valaki? Mondjuk nem egy nagy befektetetés, csak egy kicsit buggyantnak nézhetnek, úszógumit vásárolni decemberben...
(tök idiótának érzem magam, hogy a h.sz.-téma közepén itten "gátsebelek", de asszem inkább ennek kéne itt jobban teret adni...)
kalló_judit
 
 


Ok, mostmár mindenki tudja, hogy milyen genya a doki, de már nem dolgozik a MÁV-ban, elég régóta. Aki MÁV-os kismama szerintem tökre képben van ezzel az üggyel kapcsolatban. Nekem legalábbis nem újdonság a dolog, ha visszaolvastok, már hónapokkal ezelőtt vérre menő viták folytak itt a dokiról.
kalló_judit
 
 


Kriszti 2003 December 17 szerda - 12h 11

Azt csinalta veled, hogy a mehszajad es a baba feje kore bedugta az ujjat es korbeforgatta. Ez egy nagyon fajdalmas beavatkozas.
Névtelen
 


Kedves hozzászólók!
A Menta által nyitott topik H.Sz-ről eggyel föntebb található, azért másoltam át innen oda az elmúlt két napban e témakörben született hozzászólásokat, hogy a vita ott folytatódhasson. Méghozzá azért, mert akik ezt a topikot az eredeti célra szeretnék továbbra is használni, nem hiszem, hogy szívesen látnák viszont a magán jellegűbb írásaikat a képernyőn vagy az újságokban két botrány-vélemény között.
Névtelen
 


Menta, akkor miért kellett az új topik? Nyilvánvalóan azért, hogy így próbáld a MÁV-kórház szülészetéről leválasztani a negatív véleményeket, híreket.

Kriszti
Kriszti
 


Aki a magánjellegű dolgait a netre írja, az ezzel vállalja azt is, hogy azt bárki elolvashatja.
Aki ezt nem vállalja, vagy ez zavarja, az emilezzen magánban!

Dr.H.Sz.
Névtelen
 


Kedves Menta!

Kb. két hónappal ezelőtt elég komoly viták folytak itt H. ügyben. Akkor szintén kértétek, hogy fejezzük be, én tiszteletben tartva a kérést nem is írtam semmit utána. Most mióta a Népszabi (aminek nemolyan régen még az volt a címlapján hogy az MSZMP központi lapja) írt Dr. H.-ról, megint megjelentek névtelen barátaim és tönkre tették a topicot. Ezennel megigérem azoknak, akik tényleg nem vágynak a Dr. H.-val kapcsolatos dolgokra, hogy lekoptam!
És mégegyszer elnézést kérek Tőletek. Persze valószínűleg a névtelenektől ettől még nem szabadultok meg sajnos!

Üdv: Feanor
Feanor
 


Na mivel nem értitek meg, hogy valóban lerágott csont ebben a topikban ez a téma, így további jó acsarkodást! (majd megtudom máshonnan azt, ami érdekel)
kalló_judit
 
 


Es hol maradnak a verfarkasos-szettepett csecsemos viccek? Kép
Névtelen
 


Sarolta!
Azok a kismamák, akik a MÁV-ban szeretnének szülni és érdekli őket a téma, biztosan meg fogják nézni a másik topikot is.

Judit!

Szerintem használhatod, de megmondom őszintén, én még nem próbáltam.
A bába válaszol írója pl. nagyon ajánlja a holt-tengeri só oldatos ülőfüdőt, amibe muskátli, kék kamilla, levendula extra, marokkói rózsa és cickafark illóolajat tett.
Fontosnak tartja, hogy sokat szellőzön a seb és hogy az ülőfürdő után rendesen meg legyen szárítva.
Ajánlja még a körömvirágkrémet, de csak akkor, ha az gyógyszertárban, peszticidmentes tiszta faggyú alapon, propolisz és méhviasz hozzáadásával készült.

Mély sebre pedig a fekete nadálytőkrémet ajánlja. Itt írja, hogy a kenőcs alapja propolisztinktúrából és peszticidmentes tiszta faggyúból áll, valamint orbáncfű és körömvirágolajból.

Sőt, még a saját anyatejes ülőfürdőről is jókat ír.

Ajánlja az úszógumit is. Én használtam anno és egy ideig jó is volt, de a 3-4. napon már az sem segített. Akkor vette ki a dokim a varratokat, mert látta, hogy még az úszógumin is feszengek.

Menta
menta
 
 


Judit
a varratkivétel kicsit kellemetlen volt, de ki lehet bírni és csak 1-2 perc az egész Kép
és az a lényeg, hogy minél többször (WC használat után) lezuhanyozd langyos vízzel a területet, úgy hamarabb gyógyul.
Úszógumi helyett hsználhatsz egy nagy törülközőt is, amit megcsavarva, kör alakúvá formázva magad alá teszel, amikor leülsz.
és ha még érdekel valami, bátran kérdezz, inkább ilyenekkel teljen a topic, (ami hasznos infó lehet bárkinek) mint....
ha szeretnél a dokival kapcs-ban kérdezni, írhatsz magánban is

Andi
psandi
 
 


Feanor!

Te simán hülye vagy! Még, ha tegnap is ott lett volna, hogy mszmp, az is mit változtat a tényeken?
Menj át a politikai topikba, ha politizálni akarsz, de ekkora baromságokat ott sem szeret senki olvasni.
Még, ha a blikkre hivatkozik valaki, lehet kétkedni, de a népszabadság nem-politikai cikkeit kevesen vonják kétségbe a másik oldalról is. És, ha véletlenül mégis kamu, akkor kamuzik az rtl, tv2, stb. is. Pedig ezek nem is léteztek az mszmp idejében. Szóval tűnj el a balfenéken, tényleg az lesz a legjobb.
feanornak
 


Menta,
Hol olvastad, hogy gatsebre is jo az orbancfu? En nem talalom, csak ahol a gatmasszazshoz javasoljak. (Nem kotekedni akarok, ne erts felre, csak utanaolvasni, legyszi ird meg, A baba valaszolban melyik fejezet, vagy hanyadik oldal?)
A nandu.hu-n igy szerepel:
"GÁTMASSZÁZS-OLAJ: ezt az olajat már a szülés elott 6 (vagy több) héttel elkezdhetjük használni a gát elokészítésére (ez nem "kötelezo", de egyes bábák szerint csökkenti a szülés közbeni gátrepedések elofordulásának gyakoriságát).
A masszázs technikája ilyenkor a következo: helyezkedjünk kényelmes pózba, melegítsük meg az olajat a kezünkben és kenjük be a gáttájat, amíg kelloen síkos nem lesz. Ne használjunk túl sok olajat, illetve a felesleget a masszázs végén töröljük le, nehogy baktériumok táptalajává váljon. Ha már kívülrol egy kicsit ellazítgattuk a gátizmokat, nyúljunk be mindkét kezünk egy-egy ujjával a hüvelybe és finoman húzzuk kifelé és szét, ill. a végbélnyílás felé a szöveteket, hasonlóan ahhoz, ahogy majd a baba is feszíteni fogja a fejével. Kezdetben égo érzést tapasztalunk. Tartsuk meg a húzást addig, amíg ez az érzés alábbhagy (kb. fél percig). Utána masszírozgassuk a hüvelybemenetet U alakban oda-vissza. A masszázst a partner is végezheti!
Összetevok:
Bázisolajok: búzacsíra (Triticum) és orbáncfu (Hypericum).
A búzacsíraolaj magas E-vitamin tartalma táplálja és lazítja a bort. Növeli a szövetek rugalmasságát. Támogatja az izom- és mirigymuködést. Használhatunk belole a has borének ápolására is, ez segít megelozni a nyúlási csíkok (striák) kialakulását.
Az orbácfuolaj antibakteriális hatású, sebgyógyításra is használják. Ezen kívül idegerosíto, érzékeny idegvégzodések kezelésénél hasznos. Önmagában is kiválóan alkalmas gátmasszázsra.
Ezekbol 1:1 arányban keverjünk össze annyit, amennyire szükségünk van (egyszerre nem nagyon érdemes 50 ml-nél többet, de egy evokanlányi is elég egy "elokészíto" alkalomra. Szüléshez egy kicsit több is kellhet.)
Illóolajok: muskotályzsálya (Salvia sclarea) és rózsaolaj (Rosa).
A muskotályzsálya antiszeptikus és lazító, fájdalomcsillapító hatású (a hipofízisre hat: segít a szervezet belso fájdalomcsillapítójának, az endorfinnak a felszabadításában). Az anyának könnyebb általa "elvonatkoztatni", elviselni a szülés megpróbáltatásait, átlépni saját határait, megbirkózni váratlan helyzetekkel / érzetekkel. Vérnyomáscsökkento és enyhe narkotizáló hatása is ismeretes. Önmagában is alkalmas szüléskor a has borogatására (ilyenkor rendszerint nagyon meleg vizes rongyra csepegtetjük, amit az anya hasa köré csavarunk).
A rózsaolaj az egyik legnagyszerubb aromaterápiás szer minden olyan helyzetben, ahol a noiség, noiesség kerül kifejezésre. Már az ókorban is használták szüléseknél. Antiszeptikus és görcsoldó hatású. Szüléskor az anyának a legosibb "noi mivoltában" kell megmutatkoznia, amelyhez a megfelelo energiákat segít aktiválni ez az olaj. Beszerzése sajnos elég nehéz és drága is, próbáljunk szerezni nagyon kicsi kiszerelésu tiszta (!) marokkói vagy török rózsaolajat. Csak egy-két csepp kell egy egész üveg (50 ml) bázisolajhoz.
Mindkét illóolajból nagyon keveset használjunk, eloször csak egy-egy cseppet, aztán szagolgassuk, hogy érvényesül-e az illata és szükség szerint tegyünk még bele egyikbol vagy másikból. Legyen a végén harmonikus a mix, egyik illat se "lógjon ki"!

Még egy érdekes információ: gátmasszázsra szülés közben már kifejezetten a tiszta orbáncfűolaj ajánlott, a búzacsírás-illóolajos ugyan jobb előkészítő masszázsra, de a szülés alatt már nem. (az orbáncfű ugyanis azonnal lazít, míg a búzacsíra hosszú távon táplálja a bőrt). Ha viszont csak egyféle van, akkor azt kell használni, a különbség nem nagy. "

Meg annyit tennek hozza, hogy a kitolasi szakban nagyon jo gatvedelemre a nagyon erosre fozott langyos feketekave.
A gat gyogyulasa erdekeben pedig be lehet vetni a homeopatias szereket. Ha repedes, akkor Arnica, ha vagas, akkor Arnica es Staphisagria. A 6-oltesnyi repedesem 2 nap alatt gyogyult meg az Arnica segitsegevel, ajanlom mindenkinek!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Örülök, hogy a doktor úr is olvassa a topicot. Esetleg ha leírná, hogy valóban mi is történt, megelőznénk jópár további támadást, találgatást. Sokunknak jót tenne, ha ismernénk a történetet az Ön szemszögéből is, sokan talán mellőznék a heves kirohanásokat Ön ellen. Ha jónak látja elmondani, kérem tegye meg!

Tisztelettel:

Dorka, 2 EGÉSZSÉGES kismanó anyukája, akik Önnél születtek

ui: sejtem, ki is volt a másik topicban a "Nagy Névtelen"....
Dorka
 


Elküldve 2003 December 16 kedd - 19h 41:

--------------------------------------------------------------------------------
Nnnna, ismét jönnek a névtelenek!
Én elhuzok a balfenéken.

Fiona

Te nem, hogy bunkó vagy és hazug, de még hülye is! Méghogy nem szoktál névtelenül irogatni. Tudod, hazug embert előbb...
Na, meg a kedvencem: itt senki ne politizáljon, de azért te lenyomsz egy szép kis monológot... gusztustalan.

Névtelen
Névtelen
 


Zsuzsi!
Tudom, hogy nem kötözködni akarsz, és remélem tudod, hogy én sem. Kép
Szóval a 251. oldalon olvastam.
Gondolom neked is a magyar kiadás van meg.

A nandu-ban pedig ott van, amit te is idéztél: sebgyógyításra is használják.

Amikor kerestem az interneten, hogy hol tudnék orbáncfűolajat beszerezni, akkor találtam a google-n több olyan linket is, ahol nem is mint gátmasszázsra alkalmas szert emlegették, hanem, mint gátsebre való kenceficét.

Menta
menta
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?