Új privát üzeneted érkezett!

Katuska: én is szörnyen alszom :( nem tudom, mi van

Nekem szerencsém volt: az első gyereknél az orvosom volt az ügyeletes, a másodiknál egy nagyon kedves fiatal doktorbácsi :) de azért az orvosom is odaért. Ő egyébként nem mondott még fix tarifát, annyit adtunk, amennyit gondoltunk... de gondolom 8 év után illik többet gondolni, hát majd gondolkodunk rajta :)
Nálam a két szülés teljesen eltérő volt:
az elsőnél zömmel egyedül voltam, a szülésznő(k) és az orvosom felváltva jöttek be, kb egyenlő arányban, a szülést az orvosom vezette le (aznap front volt, én a vajúdóban szültem)
a másodiknál én szültem egyedül, éjszaka, így mindenki, aki ébren volt, betódult, és ott viccelődtek a fejem felett (nem rólam :)), úgyhogy az meg jó hangulatban telt, de akkor is zömmel a doktornénim foglalkozott velem, nem a szülésznő(k), ők csak addig, amíg a doktornéni odaért.
Igaz, mindkét alkalommal nagyon kedvesek voltak a szülésznők is mind a ketten (mert ketten voltak, és ugyanaz a kettő).

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Hanna, hát persze, hogy rendben lesz :) majd jól odafigyelünk, és sietünk, ha már kell :)
Moffli: azért nagyon szomorú, mert tényleg ez lenne a munkájuk, erre esküdtek fel :( nem szabadna különbséget tenni kismama és kismama között...

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mennyit írtatok! Nagyon pörög a topikunk! :D
Utazás: Hát én már most egy frászban vagyok, ugye Budakeszin lakunk, szülni meg a Baross utcában fogok. Békeidőben egy fél óra az út, dugóban másfél. Legalább. Plusz lezárják a Margit hidat is addigra. Klassz. Majd átúszom. A lényeg, hogy Anyuék ott laknak a Margit híd pesti hídfőjénél, onnan pikk-pakk ott a kórház, 15 perc. Ja. Ha nincs dugó. Persze magamat ismerve úgyis éjjel 2-kor lesz szülhetnékem :lol: Megbeszéltük, hogy arra az időre, mikor már sanszos, hogy Martinka kibújik, utolsó 1-2 hét, beköltözöm anyuékhoz. Mert ugye nálunk a kocsifeljárón, ha méteres hó van, lefagy stb. ki se jutunk az utcára! Aztán a férjem mégsem loholhat a hátán velem a kórházig :lol: Úgyhogy ezt terveltük ki!
Doki/pénz: én 1x adtam neki 5000-et, onnan meg a magánba megyünj, ott meg adott a tarifa. A szülésről effektíve fogalmam sincs, hogy mennyi lesz... :oops:
Alvás: Miután napok óta éjjel szakad az eső, jó hajnali 2-kor felébredni, hogy dobol a tetőablakon, meg dörög, villámlik. Persze, férjecském szundít... :lol: De ezt leszámítva jól alszom :lol: Lefekvéskor ég a gyomrom+a nyelőcsövem, de szerencsére ez elmúlik és alvás közben nem zavar.

KépKép

KépKép
kata8110
 
 

 
 

Csöre
Súlybecslésnél az UH-nál jobb, mikor az orvos külső tapintás alapján tippeli a baba nagyságát :wink:

Katuska
:lol: :lol: :lol: :lol:
Férjem kisfiút szeretne... :wink:

Eperfagyi
Alvás... normális :wink:
Én is inkább aludnék a munka hellyett...

Moffli
Sopron... mi ott voltunk nászúton...
Bevásárlás... Eisenstadt, Bécs :roll: ?
Ujjacskák... normális esetben voltak nálatok is, csak az UH-gépen nem látszódtak...
Szivecske... kb. 6. héttől az UH-n ki lehet mutatni...
Dokinak fizetni... én csak utólag adnék... (bár én sose kapok...)
13. héten még nem igazán lehet a lepény helyzetét lokalizálni... még változhat, ahogy nő a méh...
(infóim szerint nincs olyan rendelet)
Ismerőseim mesélik, hogy nagyon sok román, ukrán kismama szül pl. Debrecenben, Nyíregyházán... megindult szülés sűrgősségi ellátás...

Stria
Kenheted akár kutyagumival is... ha hajlamos vagy rá, akkor úgyis előjön...

Szőrösödés, a barna vonal meg hormonális hatás...
Vendég
 


Szülés
Én annál a szülésznőnél, (doktornál) fogok szülni, aki éppen ott lesz... terhesgondozásra is úgy járok, hogy aki éppen van... itt nem is divat az orvosválasztás...

Orvos-tarifák
Elgondolkodtató... lehet, hogy vissza kellene költöznöm Mo-ra :roll: ?
Vendég
 


vcrane:és szerinted mi az a gömb a baba fejénél, korábban feltettem az uh képet?

Kép
moffli82
 
 


Csöre! Láttad a híradót?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Ja, bocs, Vicky, neked szerettem volna írni. Gondolom, ha ennyi nyűgöd lett volna, akkor lenne saját orvosod. Nem?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


moffli82 írta:vcrane:és szerinted mi az a gömb a baba fejénél, korábban feltettem az uh képet?


Megkerestem a képet... az alapján én semmi olyant nem látok, ami gond lenne...
Hogy az a méhfal benyomódása... az csak vizsgálatnál derülne ki...
Vendég
 


hanna30 írta:Ja, bocs, Vicky, neked szerettem volna írni. Gondolom, ha ennyi nyűgöd lett volna, akkor lenne saját orvosod. Nem?


Itt nem szokás... vagy azt külön meg kell fizetni... az teljesen más, mit az általános betegbiztosítás...
Vendég
 


Általános kérdésekre nagyon szívesen válaszolok... meg olyanokra, ami nem kíván közvetlen vizsgálatot... :wink:

(lassan leleplezem magam :oops: )
Vendég
 


Vicky! Én meg is fizetem külön. Semmi bajom ezzel.
Ha nem lett volna ennyi probléma és két angyalkám, valószínűleg máshogy gondolnám.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


vicky:bocsi, hogy téged is bombázlak a lüke kérdéseimmel.
De lenne még egy. Mint doki,mit mondanál:korábbi görcsök, fenysegető vetélés után, mikortól lehet végre szexuális életet élni?Dokim nem mondta, hogy nyitva lenne a méhszáj, de azt sem, hogy végre zöld az út. Vagy mivel fenyegető, ezért mi már teljesen el leszünk tiltva tőle, még a pettingtől is? :oops: :cry: :cry: :cry:

Kép
moffli82
 
 


Moffli
Orgazmus méhösszehúzódásokat válthat ki...
Ez pettingnél is, közösülésnél is van...

Hanna
Más rendszerben élünk....
Vendég
 


Vicky! Ezt nem igazán értem...

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna
Írok pü-t
Vendég
 


vicky:értem, szóval mi egész terhesség alatt el leszünk tiltva. Én ezt nem fogom kibírni. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
moffli82
 
 


Moffli
Ezt nem mondtam...
Vendég
 


Vicky! Válasz ment! :wink:


Moffli! Ki fogod bírni. :) Maradnak az álmok. hihi Nekem is ez a sorsom.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Vcrane
Hol voltatok nyaralni? (ha nem titok.) Nagyon szépen kikerekedtél:) Bár elég picike az a fotó.
Mi jövő héten megyünk Sárvárra és át akarunk ugrani Ausztriába körülnézni baba-cuccok ügyében. (szigorúan csak nézni.) Ha esetleg a határ közelében van jó tipped, sokat segítenél vele.
Ami a paraszolvenciát illeti............ haza kellene költöznöd.
Vendég
 


Eperfagyi
Mallorcan voltunk...
Határ közeli helyek... nem igazán tudok... mi Salzburg mellett lakunk.. :oops:
Vendég
 


eperfagyi:keressetek kik nevű üzletet,az általában minden nagyobb városban van. És ott most hiper akciók vannak!Mi 7végén ott vásároltunk be, persze most még csak magamnak!

Sült paradicsomos toji rántottát ettem, de úgy érzem, manónak nem jött be. :cry:

Kép
moffli82
 
 


Vicky!
Én is kedvet kaptam a kérdezéshez :lol: Nézegettünk ilyen-olyan súlytáblázatokat, megértem én,hogy a becsült súlyérték nem feltétlenül pontos...de a 16.hétre jó, ha 159g-ot mért a gép? Mármint ennyi az olyan átlagos? Láttam 80-at is a neten, szerintem az azért kevéske... Meg itt a Lányok előző babáinak későbbi értékeiből azt szűrtük le, jó lehet.
Egyébként tényleg hasonló a pocakod formája, mint az enyém, hogy neked is kifejezetten "előre nő" -- én olyan vagyok, mintha lenyeltem volna egy kisebb gumilabdát :lol: :lol: :lol: Ja, azt akarom ebből kihozni, hogy lehet, nekd is fiúcskalapul odabent, ha erre lehet valamit adni :D

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata
Majd bescennelem azt a táblázatot, ami nekem van... :wink:

Fiú :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Vicky! Köszi szépen!!!

Fiú?? Ez már tuti??? Nagy gratula!!! Micsoda egy fiús topic vagyunk (egyelőre) :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


vicky:komolyan fiú?! Huh, gratula.

Van már lány ezen a topikon? Kiváncsi leszek, hogy születéskor is fiúk lesznek-e. :lol:

Engem azért remélem nem fertőztetek, mert mi nagyon kislányt szeretnénk. :oops: DE ha más nem, akkor az is jó lesz. :lol: Mindegy, csak egészséges legyen! De jó nektek, hgy már tudjátok!

Kép
moffli82
 
 


Vicky! Kata! Nagy gratula a kis kukisokhoz! :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna! Köszi!

Majd meglátjuk,mit mond a genetikai UH -- bár gondolom, a kukiját már nem hagyja el :lol: :lol: :lol:
Moffli!
A 16.hétig mi is úgy gondoltuk, lányunk lesz, aztán Martinka beintett :lol: De persze cseppet sem bánom!
Mindenkinek drukkolok, hogy a kívánt nemű legyen a baba!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Mi szerintem csak majd a 4d-s Uh-on tudjuk meg a nemét, 26. héten. Mert a kórháuban azzal a gagyi géppel tuti nem tudják megmondani. :(

Kép
moffli82
 
 


Sziasztok!

Volt olvasnivaló, termékenyek vagytok :lol:
Babakocsiban nekem is nagyon bejön a Chiccho Trio családja. Bababútort apa, és a nagyapa fogja készíteni, én csak kinézem a képet, vagy megrajzolom.
Babarucit még nem vettünk, de már szívesen nézelődnék. Apa, és én is 58 centivel születtünk, és olyan 3,5-tel, szóval hosszú babák voltunk, gyanítom Babó is hasonló lesz :D
Képzeljétek a 12 hetes Uh után mentünk a nődokihoz. Ez volt múlthét pénteken. Tudtunk ott is kukkolni, szóval tök jó volt, és végre már hasi Uh volt, így apának is könnyebb volt. :wink:
Akkor 66 mm volt az ülőmagassága, azaz 4 milit nőtt 3 nap alatt, a doki jót mosolygott, amikor hangot adtam meglepetésemnek :lol:
A gyerkőc a doki szerint ébren volt, de nem volt túl aktív, szerintem éppen felébredt, vagy aludni készült. Egyik kezecskéje az arca előtt volt, nagyon gondolkodott, láttuk az ujjait is. A doki látta a másik kezét is, és megmutatta a lábait is alul nézetből, amit abszolút nem tudtam kivenni. A doki azt mondta, hogy fel vannak húzva a lábai, és a térdei látszódnak. Biztos igaza van, de én ezek után is csak foltot láttam :oops:
Kaptunk képet, de nem teszem fel, mert a doki kicsit elcsúszott, és olyan a képen Babó arca, mintha péklapáttal megcsapták volna, pedig amúgy szép formás pofija van.
A vérvétel is megvan, a doki szerint jó, ja, és ellenanyag sincs a szervezetemben (Én Rh neg vagyok, apa Rh pozitív).
Tegnap voltunk Corában és beszereztem néhány kismama, illetve nagy méretű felsőt. A bandázs már az öltözékem alapdarabja, mivel egy gatyámat sem tudom begombolni.
Hirtelen ennyi.
Vigyázzatok magatokra!
Jó éjszakát!

biga.csiga
 
 


Jó reggelt!

Biga Csiga! Gratula a szép nagy babóhoz!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Lányok, ma is fáj a fejem :( és még hányingerem is van :( de most tuti, hogy az időjárás :( éjszaka is alig aludtam :(
Vicky: tényleg az lenne a normális, ha tök mindegy lenne, milyen dokihoz mész (bár a nőgyógyászatot én a többinél is sokkal bizalmibb területnek érzem). Sajnos minden szakterületen úgy éreztem (és az utóbbi időben nagyon sok helyen voltam különböző problémákkal különböző kórházakban, egész sok orvosnál), ha nem ismer az orvos, vagy nem tudsz neki valami referenciát mondani (ki ajánlotta), akkor nagyon ritka, hogy minden lehetségest megtesz a gyógyulásodért. Azért szerencsére ilyet is találtam, de őszintén: a gyerekem születését nem bíznám a véletlenre.
Ma megyek dokinénihez, ha mondanak nekem is nemet, akkor megírom, bár azt írtam korábban, hogy én még nem hiszem el :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre! Jobbulást! Hasonló kínoktól szenvedek. :(
Drukkolok a dokinénihez!!!! :) :) :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna: Köszi :) Igyekszem :) Neked is jobbulást.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


És hagymát ennék hagymával :( valahol olvastam, hogy ez a melléküregek gyulladását jelzi :( gáz :(

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre! SZintén csatlakozom hozzád fejfájásban:( ez a buzi idő az oka... már napok óta készülök a piacra de állandóan szakad az eső...egy fia krumpli sincs itthon...meg gyümi sem:( lassan a kuytát esszük meg mert kiürül a fagyasztó. Még jó, hogy szoktam kaját lefagyasztani vész esetére.

Látta valaki tegnap este a hiradót? Sajna csak a végét láttam, pedig szülésznő választásról volt szó, hogy megtiltják...na és azt is mondták, hogy mindenkinek joga van orvost választani és annak meg kötelessége ingyen ellátni.
katuska79
 
 


Katuska! Jobbulást neked is! Én láttam a híradót. Ez csak az ÁEK-ban van. A sok túlóra miatt. Más kórház egyenlőre nem tiltja.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Katuska: sajnos nem láttam, de utánanézek a neten.
http://nol.hu/cikk/439791/
A híradó elvileg fent van a neten, most nézem... az MTV-n, vagy nem azon volt?
Még keresem....
Szegény kutya :)
Most itt nem szakad, de áll a víz az úton :( tele az árok is. Ennyi vizet nem bír.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 



Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Köszi Hanna! igen valami ilyesmi rémlik nekem is...

ááá Csöre ne sajnáld most úgyis haragban vagyok a kuttyal...kirámolta a kukát...pedig 20 perce kapott enni!!!! Kölyökkorában csinált ilyet utoljára...kezd elmenni az esze 4 évesen.
Egész éjjel ugatott a semmire. De nem ám csak úgy vakk vakk beszélgetett, hanem mint az őrült rohant a kapuhoz. És hát nem kiskutya (németjuhász schnauzer keverék) van hangja rendesen. Hozzájárul, hogy ne tudjunk aludni. Nem vagyok híve a kennelnek de ha így megy tovább kénytelen leszek bezárni éjszakára.
Hétvégén meg akarom fodrászolni, (kap egy jópofa sakáll sérót:)) mostanában úgyis hanyagoltam a kutya nyírást..valahogy gyerek mellett meg így terhesen nem olyan mókás dolog kutyákat kozmetikázni. Tökre felidegesítenek...remélem ez csak átmeneti állapot.

Szétszereltem a kiságyat, levettem róla a rácsot. Máténak roppantúl tetszik , hogy egyedül le tud feküdni...kíváncsi leszek hányszor szökik meg éjjel vagy potyog le. Délben megtartjuk a főpróbát:)
katuska79
 
 


Sziasztok!

Csöre ma én is kifejezetten rosszul vagyok, a villamoson majdnem hánytam, pedig ilyen még nem volt, azonkívül megint intenzíven szédelgek... biztos az idő miatt...

A striákkal kapcsolatban szerintem is szinte mindegy, hogy kened-e valamivel... A hormonok miatt nekem már van néhány a folyamatos sulyváltozások miatt, amikor megjelent az első vettem méregdrága krémeket, amik állítólag kifejezetten ezek ellen vannak, hát mondanom se kell, hogy nem értek sokat. Viszont mostanában én a babaolajat használom. Fürdés után bekenem magam a törölközés előtt. Nem kifejezetten a csíkok miatt, hanem mert szárazabb lett a bőröm mióta babóca van, de úgy veszem észre, hogy a csíkokra is jó hatással van..

vcrane gratulálok a kiskukishoz:D

csmoni
 
 


Sziasztok!

Kata, estére nekem is nagyon feszes lesz, addigra telerakom kajával is, meg szerintem fel is fújódik. Este mindig úgy is érzem magam, mintha egy nagy lufit fújtak volna fel a pocimban. De szerintem ez rendben van így.

Katuska, köszi a receptet. Hamarosan kipróbálom!

Szépek a pocik! Én az elmúlt napokban kicsit megijedtem, mert mintha sokkal kisebb lenne, mint előtte. Most jövök a védőnénitől, aki megnyugtatott, azt mondta, hogy ilyen előfordul. Lehet, hogy már kiemelkedett a méh korábban, most meg kinyúltak a szalagok, és egy kicsit visszább ereszkedett a kismedencébe.

Eperfagyi, ne izgulj, a várandósság is álomszuszékosít, meg persze ez az idő is rátesz egy-két lapáttal. Ha teheted, aludj, amennyi jól esik. Persze szakdoga írás közben ez nem olyan könnyű.

Moffli, édes a kicsi, de én nem látok semmiféle gömböt, esetleg félgömböt, de az szerintem is csak az UH feje. Én már a 16. héten vagyok, de még én sem hallottam a szívét… csak láttam, hogy dobog. Kicsit sajnálom, de remélem, ami késik, nem múlik.

Hasi szőrösödés nekem is van, megnyugtattatok, hogy majd kihullik… tényleg elég gáz.

Ami a striát illeti, én mindenhol azt olvastam, hogy genetika. Azért én kenegetem, ártani nem árt.

Vicky, gratulálok a kiskukishoz!

Kép
petne
 
 


Petne: estére nekem is feszül, már beüzemeltem a giganagy kismamagatyimat erre az esetre :) kicsit vicces, és ha közlekedni kell, lecsúszik, de legalább nem nyom :)
Nekem is volt egy ilyen "ijedésem", hogy kisebb a poci, de a környezetem megnyugtatott, hogy képzelődök :oops:
Uff, hogy mindenki ilyen rosszul van ma :( nagyon együttérzek, én már nem bírtam tovább, és bevettem egy algopyrint :( más úgysem szokott hatni... most várok

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, jobbulást!!! Ez a hülye idő teszi... ami egyébként nem lenne rossz, én legalábbis jobban viselem most, mint a meleget (pedig alapállapotomban hőségimádó volnék)

Kép
petne
 
 


Sziasztok, hu ket nap alatt annyit irtatok, hogy el sem hiszem, nem birtam el olvasni.
Eperfagyi nem tudod veletlenul hol olvastad ezt az Attilas stroryt, szivesen beszelgetnek a csajjal, biztos sok kozos mondani valonk lenne. Amugy itt is az a fo problema, hogy Attila-t ki tudjak ejteni, de az osszes film amit itt a tv-be mutogatnak Attilat negativan mutatja be, Isten ostrora, meg amerre jar fu nem nol a nyomaban stb. szoval foleg a negativ kisugarzasa miatt nem akarjak. Erre fel en erveltem persze, hogy akkor jo sok nevet nem lehetne hasznalni, mert a tortenelembe eleg sokan negativkent jelennek meg, foleg attol fuggoen ki irja a tortenelmet.

Szivhangot nekem mar a 7-ig heten hallgattak, azt mondtak akkor mar siman lehet, persze huvelyi geppek, nem tudom ki talalta ki, hogy 13-ig nem lehet, ez hulyeseg szerintem. Amikor en az allami orvosnal voltam es nem a magannal, o is azt mondta, hogy nem lehet, kozbe 5 hettel elotte meg a maganba mar hallottam a szivet, szoval vagy nem ertenek hozza, vagy nem akarnak.

Aluszekonysag nalam eltunt, egesz ejszakakat virrasztok, nem tudok vegkep aludni, lehet ez a teli hold miatt van, ahogy irtatok ti is.
Rohanok mert rokazhatni valom van. Remelem elmulik.

Kép
brestovsky
 
 


Én nem értem ezt! Egészen eddig, a terhesség 15. hetéig csak émelyegtem, soha nem jutottam el rókakomáig. Már azt vártam, hogy múljon el, mindenki szerint a 3. hónap betöltése után rendeződnek a dolgok. Erre a héten már másodszor jött ki belőlem minden. Szerintetek ez normális?

Kép
petne
 
 


Petne: ne aggodj en 14 hetes 3 napos vagyok es naponta legalabb egyszer hanyok, ma peldaul a szalon kozepen. Anyukam azt mondta, hogy o sajna mind a ket terhessegevel 9 honapig igy volt. Szoval attol fugg, ne aggodj.
Rita

Kép
brestovsky
 
 


Rita
Nem én írtam a csajt, aki szintén az Attila névért harcolt. :wink: :lol:
Tudnál még ilyen szép bababútorokat küldeni? Mármint képeket. Ma már jött szegény asztalos, de nem tudtam neki mit mondani.:) amiket Te felraktál, azok nagyon tetszettek.

Nem tudom kinek (most nem találom) de nagyon köszönöm a Kik-es tippet.

Nagyon izgalmas napom volt...... Vasaltam. Annyira el voltam maradva vele, hogy az már szégyen. Tök büszke voltam magamra, de a végén feladtam, pedig már csak 3 nadrág volt hátra.

Holnapra bejelentkezett ebédre a hugom a kisfiával. Utál főzni!! Ráadásul a gyerek kürtős kalácsot is rendelt. Hurrá!!!
Vendég
 


Sziasztok!
KAtuska: na jó, nem sajnálom a kutyust :) amíg volt, engem is az őrületbe kergetett :D most a macskák teszik ugyanezt
Megvolt a doktornéni és az UH:
éééééés nem tudjuk a nemét, kis szégyenlős volt :) viszont kiderült, hogy hosszúcombú baba :) a lányomra hasonlít, ő is az (én nem :))
A mérete teljesen megfelelő, semmi eltérés nincs nála, tátogott, integetett anyának, meg a kis lábikóit reszelgette :) Szóval minden ok, méhszáj is teljesen zárt, a kis szíve is dobogott. Nekem először a 13-ik héten néztek szívhangot, előtte én is csak láttam, de nem hallottam :)
A dvd sajnos nem sikerült, nem jót vittem, nem tudta a gép megírni :evil: tehát kép sajnos nincsen :(
Lényeg az, hogy minden rendben, jövő hét AFP, utána "hajlott koromra" tekintettel :D úgy döntöttünk, hogy a 18-20 hetes genetikai UH-t az Istenhegyin csináltatjuk meg
Most pedig, mert szépen bebumliztam Bp-re, végigálltam az összes hülye tömegközlekedési eszközt (csak azok nem látták, hogy babát várok, akik ültek, a mellettem állók meg tették az ülőkre a megjegyzéseket), megérdemlek egy szüretlen búzasört (szigorúan alkoholmentes, most találtam :D)
Ennyi, szép estét!
Csöre

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


CSöre én nem lepődök meg, hogy hirtelen láthatatlan lettél a BKV-n... nekem szülés előtt egy héttel sem adták át...amikor meg kénytelen voltam kengurúba tenni a babát mert csak úgy tudtunk orvoshoz menni, két kiscsaj kijelentette a rájuk szóló idős bácsinak, hogy nekik meg fáj a lábuk... szóval én már megedzőttem iylen téren sajna. Azzal szórakoztam hajnalban mikor dolgozni mentem és párásak voltak az ablakok, hogy arra kárhoztattam szegény iskolásokat, hogy kifelé keljen bámulniuk az ablakon a semmibe...mert ha véletlen rámnéztek volna akkor ugyebár az ciki...
A babakocsival meg mikor felszállok van aki simán elémlép és majdnem lelök...na jó vannak segítőkész emberek is, de a taplók még többen vannak.

Petne! nekem mindig azt mondták, hpgy az első rendes magzatmozgásokig tartanak a rosszullétek. Tehát nem a bugyborékolás, hanem rendes rugásokig. Kb a 18-19-ik hétig. És legtöbb esetben ez be is vált ahogy körbekérdezősködtem. Időnként én is rosszul vagyok...bármikor elő fog fordulni még a végéig! Kitartás!

Szívhang nézést (nem rendes UH-al hanem oylan kütyüvel) minden hónapban kell nézni a terhes gondozáson a 12. hét után. ha más nem akkor szolni kell a dokinak mert az a kötelező vizsgálat része ugyanúgy, mint a vérnyomás és súlymérés.

Eperfagyi! ez tényleg izgalmasan hangzik... :lol: én is ilyen izgin vasalok...nagy ívben szelektálok: ááá ez jó vasalás nélkül is, majd rajtam kisimul:)
katuska79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: